PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32

xlife
01-09-2010, 14:49
سلام چطور مطورید دماغتون چاقه
من با یک نفر روبرو شدم که از من خواست ویندوزشو تعمیرکنم ومن چون در زمینه تعمیر سر رشته ای نداشتم ازش پوزش خواستم آخه اون نه از ویندوزش بکاپ گرفته بود نه سی دی شو داشت ویندوز بعد از اومدن لوگوش وپرشدن خط پیش از صفحه خوش آمدگویی اجرا نمی شد ایا راهی هست که فایلهای اسیب دیده اشو درست کرد وروشی هست که تعمیرشون کرد یاتنهاراه حل تعویض سیستم عامل هستش

Rastin.
01-09-2010, 15:07
سلام...
دوستان میخوام بعضی فایلها برای اکانت guest غیر قابل دسترس بشه...برای اینکار باید روی فایل مورد نظر راست کلیک و از سربرگ sharing تیک make this folder private رو بزنیم اما این گزینه برای من غیرفعاله!!!:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی مطلبی خوندم برای فعال شدنش باید تیک use simple file sharing رو برداریم : (tools > folder option > view > use simple file sharing)
اما با اینکار کلا سربرگ sharing تغییر میکنه و گزینه make this folder private محو میشه: :blink:

برای حل این مشکل چه کنم؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راه دیگه ای برای این کار (عدم دستری کاربران guest به بعضی فایلها) وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید..:20:

pooria-ir
01-09-2010, 15:56
سلام
این ارور رو چه جوری میشه حل کرد ؟

panther99
01-09-2010, 17:04
آقا من تازه ویندوزم رو عوض کردم و از مودم ADSL هم استفاده میکنم . مشکلم اینه که از زمانی که ویندوز رو عوض کردم دیگه با دادن IP که وارد تنظیمات مودم میشدم وارد تنظیمات مودم نمیشم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! حتی الان آنتی ویروس هم ندارم !! تو قسمت رفع عیب مودمها هم مطرح کردم سه روزه !!فعلا هیچ خبری نشده !!!! مودمم Asus AM602 هست . با لن هم وصل میشم . وقتی تو NETWORK CONNECTION میرم Local area connection این وضعیت رو داره !!!

در صورتی که به اینترنت وصل میشم و مشکلی ندارم !!! فقط تو تنظیمات مودمم نمیتونم برم . یعنی هر بار که بخوام برم باید مودم رو یه بار ریست کارخونه ای کنم و در آخر وقتی میخواد تنظیمات رو سیو کنه صفحه سیو کردن مودم تو اکسپلورر نمیاد یعنی نمیتونه سیو کنه و مشکل دوباره میره سر جای اولش !!!
در ضمن این آیکونها که تو تسکبارم گوشه ویندوز وقتی سیستم رو رسیتارت میکنم و مودم خاموشه بلافاصله وقتی صفحه دسکتاپ بالا میاد این آیکونها هم بالا میاد ولی وقتی مودم رو قبل از بوت شدن سیستم روشن میکنم حدودا 2 دقیقه ای طول میکشه تا این آیکونها لود بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و جالبه که وقتی رو یه برنامه کلیک میکنم اون برنامه هم تا لود نشدن این آیکونها بالا نمیاد !!!!! الان این دقیقا به مودم مربوطه !!!!! در هر دو حالت به هیچ وجه نمیتونم وارد تنظیمات مودم از طریق اکسپلورر بشم !!!!!!!!!!!!

یکی بگه مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟

Masоud
01-09-2010, 18:00
سلام چطور مطورید دماغتون چاقه
من با یک نفر روبرو شدم که از من خواست ویندوزشو تعمیرکنم ومن چون در زمینه تعمیر سر رشته ای نداشتم ازش پوزش خواستم آخه اون نه از ویندوزش بکاپ گرفته بود نه سی دی شو داشت ویندوز بعد از اومدن لوگوش وپرشدن خط پیش از صفحه خوش آمدگویی اجرا نمی شد ایا راهی هست که فایلهای اسیب دیده اشو درست کرد وروشی هست که تعمیرشون کرد یاتنهاراه حل تعویض سیستم عامل هستش

سلام

پست زیر رو ببین و عمل کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام
این ارور رو چه جوری میشه حل کرد ؟

این ارور اکثر مواقع در هنگام استفاده از یاهو مسنجر پیش میاد.

آخرین ورژن Microsoft .NET Framework رو ویندوز نصبه ؟ اگه نیست نصبش کنید.

موفق باشید :40:

kopol_420
01-09-2010, 21:50
سلام
تو ویندوزم وقتی می خام وارد درایو ها بشم ارور می ده و باز نمیشه بعد منو run هم کار نمی کنه ویندوزمم عوض کردم ولی درست نشد
می شه کمکم کنید

vanushe
01-09-2010, 23:36
سلام.
جواب سوال قلی رو که نگرفتم ولی تو رو خدا اینو جواب بدید.
وقتی میخوام وارد رجیستری ویندوزم بشم(xpهست)چه از طریق runچه regedit.exeتوی پوشه خود ویندوز،سیستم استند بای میشه،چرا؟باید چی کار کنم بتونم واردش بشم؟

Dew Drop
01-09-2010, 23:40
سلام
تو ویندوزم وقتی می خام وارد درایو ها بشم ارور می ده و باز نمیشه بعد منو run هم کار نمی کنه ویندوزمم عوض کردم ولی درست نشد
می شه کمکم کنید

سلام
میشه یه عکس از ارورتون بزارید.با این چیزهایی که شما گفتین فکر می کنم مشکل ویروسی داشته باشید.

ebrahimjan
02-09-2010, 07:58
دوستان اگه ممکنه آموزش این برنامه رو قرار بدید: TEST DISK

AABB
02-09-2010, 09:53
سلام به همه گی.
یکی از دوستام می گفت برای اجرای بعضی از برنامه هایی که تحت ویندوز های 64 بیتی کار نمی کنند ، برنامه ایی وجود داره.
کسی اسم این برنامه یا لینک شو داره؟
آیا برای هر ورژن ویندوز ، برنامه ی خاصی وجود داره یا برای همه ی ورژن های ویندوز یکی هست؟
Mohammad King
02-09-2010, 14:25
سلام به همه گی.
یکی از دوستام می گفت برای اجرای بعضی از برنامه هایی که تحت ویندوز های 64 بیتی کار نمی کنند ، برنامه ایی وجود داره.
کسی اسم این برنامه یا لینک شو داره؟
آیا برای هر ورژن ویندوز ، برنامه ی خاصی وجود داره یا برای همه ی ورژن های ویندوز یکی هست؟
سلام

تنها را استفاده از ماشین مجازی هست:

Microsoft Virtual PC

panther99
02-09-2010, 17:08
آقا من تازه ویندوزم رو عوض کردم و از مودم ADSL هم استفاده میکنم . مشکلم اینه که از زمانی که ویندوز رو عوض کردم دیگه با دادن IP که وارد تنظیمات مودم میشدم وارد تنظیمات مودم نمیشم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! حتی الان آنتی ویروس هم ندارم !! تو قسمت رفع عیب مودمها هم مطرح کردم سه روزه !!فعلا هیچ خبری نشده !!!! مودمم Asus AM602 هست . با لن هم وصل میشم . وقتی تو NETWORK CONNECTION میرم Local area connection این وضعیت رو داره !!!

در صورتی که به اینترنت وصل میشم و مشکلی ندارم !!! فقط تو تنظیمات مودمم نمیتونم برم . یعنی هر بار که بخوام برم باید مودم رو یه بار ریست کارخونه ای کنم و در آخر وقتی میخواد تنظیمات رو سیو کنه صفحه سیو کردن مودم تو اکسپلورر نمیاد یعنی نمیتونه سیو کنه و مشکل دوباره میره سر جای اولش !!!
در ضمن این آیکونها که تو تسکبارم گوشه ویندوز وقتی سیستم رو رسیتارت میکنم و مودم خاموشه بلافاصله وقتی صفحه دسکتاپ بالا میاد این آیکونها هم بالا میاد ولی وقتی مودم رو قبل از بوت شدن سیستم روشن میکنم حدودا 2 دقیقه ای طول میکشه تا این آیکونها لود بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و جالبه که وقتی رو یه برنامه کلیک میکنم اون برنامه هم تا لود نشدن این آیکونها بالا نمیاد !!!!! الان این دقیقا به مودم مربوطه !!!!! در هر دو حالت به هیچ وجه نمیتونم وارد تنظیمات مودم از طریق اکسپلورر بشم !!!!!!!!!!!!

یکی بگه مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟

کسی به این سوال من اصلا نگاه کرده ؟؟؟؟؟؟

MrGee
02-09-2010, 18:43
اینا دستورات رزرو شده ویندوز هستن. مثلا CON مخفف کنسول هستش.
شما به راحتی میتونین با داس این پوشه ها رو بسازین و یا حذفشون کنین.
حالا اگه بخواییم که اسم یه فایل رو به con.jpg عوض کنیم که حذف نشه چی کار بار بکنیم؟

ebilover22
03-09-2010, 13:55
من قبلا یه سوال کردم و دوست خوبمون جواب دادن ولی مشکلم حل نشد من یک ماهه ویندوز عوض کردم و گذاشتم آپدیت بشه و بعد آپدیتها رو نصب کردم و لی 4 تا از آپدیتها با اینکه 100 بار نصبشون کردم بازم هست و میگه نصب کن آپدیتها مربوط به .net framwork 3.5 میشه تو رو خدا راهنمایی کنین نمی خوام صورت مسئله رو پاک کنم و آپدیت ویندوز رو غیر فعال کنم می خوام مشکلم حل بشه.

a.l.d
03-09-2010, 16:12
من قبلا یه سوال کردم و دوست خوبمون جواب دادن ولی مشکلم حل نشد من یک ماهه ویندوز عوض کردم و گذاشتم آپدیت بشه و بعد آپدیتها رو نصب کردم و لی 4 تا از آپدیتها با اینکه 100 بار نصبشون کردم بازم هست و میگه نصب کن آپدیتها مربوط به .net framwork 3.5 میشه تو رو خدا راهنمایی کنین نمی خوام صورت مسئله رو پاک کنم و آپدیت ویندوز رو غیر فعال کنم می خوام مشکلم حل بشه.

به نظر من آپدیت هایی که نصب کردی روپاک کن سپس دوباره نصب کن
شاید مشکلت حل شه

modirmasool
03-09-2010, 16:57
حالا اگه بخواییم که اسم یه فایل رو به con.jpg عوض کنیم که حذف نشه چی کار بار بکنیم؟

new explorer
03-09-2010, 19:59

شما فایل dot net framework و حتی من میگم اصلاً کل سرویس پک 3 رو به صورت جداگونه دانلود و نصب کن. من این کارو کرده بودم. (البته سرویس پک 3 رو)

MrGee
03-09-2010, 21:36

عجب!
من چه قدر گیجم:21:
چندبار همیچن چیزی زدم ولی نشد:41:
حالا نمی دونم چی شد که الان شد:31:
ولی مشکلی که بعد از تغییر نام به وجود میاد اینه که دیگه نمی شه عکس رو دید و تنها باعث می شه که فایل غیرقابل حذف بشه
در هر حال ممنون:10:

modirmasool
03-09-2010, 21:57

عجب!
من چه قدر گیجم:21:
چندبار همیچن چیزی زدم ولی نشد:41:
حالا نمی دونم چی شد که الان شد:31:
ولی مشکلی که بعد از تغییر نام به وجود میاد اینه که دیگه نمی شه عکس رو دید و تنها باعث می شه که فایل غیرقابل حذف بشه
در هر حال ممنون:10:

خوب این کاملا طبیعیه! چون نمیتونه بخونش دیگه.(فقط با توجه به سابقه و تجربتون در انجمن ویبی خواهشا تو فکر آزار و اذیت بقیه نباشین ها:31:)

morteza_pc
03-09-2010, 23:07
با سلام خدمت دوستان
به تازگي با مشكل عجيبي بر خورد كردم
مديا پلير ويندوز فايلهاي تصويري رو به صورت سياه و سفيد پخش ميكنه با نرم افزارهاي ديگه امتحان كردم مثل jetAudio و GOM Player درست نشون ميده
از نسخه شماره 11 استفاده ميكنم چند بار هم دوباره نصب كردم بازم درست نشد
در ضمن فيلمهاي آنلاين رو درست نشون ميده ولي از روي CD اينجوري ميشه
تو قسمت تنظيم رنگشم رفتم ولي از اين تنظيماتش هم نبود
ميخواستم راهنمايي بفرماييد

majidlovio
04-09-2010, 06:48
سلام من ویندوزم مشکل نصب و اجرا داره یک دفعه اینطور شد
میخوام این برنامه رو نصب کنم این ارورو میده قبلا نصب میکردم و مشکلی نداشت و فقط مشکل در این برنامه نیست چندین برنامه دیگر مثل فایرفاکس هم هست فقط یک چیز متوجه شدم این که در استارتاب ویندوز از نوع رجیستری یک فایلی به نام runonce یه همچین چیزی هست که نه غیر فعال میشه نه چیزی؟؟!
جلوی فعال شدن برنامه ها هم گرفته شده و ارور شروع ویندوز هم stand alone file میده
خوب الان من چیکار کنم ؟ تشکر

aramesh_mahz
04-09-2010, 11:31
ممنونم این صفحه کلی به کار من اومد دست همتون درد نکنه

morteza_pc
04-09-2010, 22:22
يه مشكل ديگه پيدا كردم پوشه My Documents در صفحه My Computer ناپديد شده چه جوري ميشه دوباره برش گردوند
سوال قبلي كه درباره مديا پلير ويندوز بود رو هم لطف كنيد جواب بدهيد با تشكر

Dew Drop
05-09-2010, 00:26
با سلام خدمت دوستان
به تازگي با مشكل عجيبي بر خورد كردم
مديا پلير ويندوز فايلهاي تصويري رو به صورت سياه و سفيد پخش ميكنه با نرم افزارهاي ديگه امتحان كردم مثل jetAudio و GOM Player درست نشون ميده
از نسخه شماره 11 استفاده ميكنم چند بار هم دوباره نصب كردم بازم درست نشد
در ضمن فيلمهاي آنلاين رو درست نشون ميده ولي از روي CD اينجوري ميشه
تو قسمت تنظيم رنگشم رفتم ولي از اين تنظيماتش هم نبود
ميخواستم راهنمايي بفرماييد

سلام
شما این کار رو بکنید ببیند نتیجه میگیرید.از منوی tools مدیا پلیرتون برید به option بعد اونجا برید به تب performance بعد پایینش advance رو کلیک کنید یه صفحه ای براتون باز میشه تو اون صفحه تو قسمت video acceleration تیک گزینه use high quality mode رو بزنید و ok کنید.صفحه بعدی رو هم apply کنید و ok.اگه درست نشد احتمالاً باید کدک نصب کنید.

يه مشكل ديگه پيدا كردم پوشه My Documents در صفحه My Computer ناپديد شده چه جوري ميشه دوباره برش گردوند
سوال قبلي كه درباره مديا پلير ويندوز بود رو هم لطف كنيد جواب بدهيد با تشكر

اول ببينيد با system restore درست ميشه اگه نشد مسيرش تو رجيستري اينه,امتحان كنيد ببينيد درست ميشه.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win dows\CurrentVersion\Explorer\DocFolderPaths
توصفحه سمت راست بايد يوزري كه به اين اسم تو my document داشتين ببينيد.اگه نيست كليك راست كنيدnew>string valu كليك كنيد.بعد نام كاربري رو كه با اون log on ميشيدرو بزاريد اگرم كه نداريد administartor رو بزاريد و بعد رو اون كليك كنيد,تو valu data مسير my document رو بزاريدكه با كليك راست روي my document وproperties تو قسمت target هست ميتونيد copy,paste كنيد.

majidlovio
05-09-2010, 00:35
daste hamegi shokr
فقط بگم با یو اس بی فلاش اینطور شد.

ebrahimjan
05-09-2010, 04:14
دوستان اگه ممکنه آموزش این برنامه رو قرار بدید: TEST DISK

کسی نبود که به ما کمک کنه

new explorer
05-09-2010, 07:27
کسی نبود که به ما کمک کنه

دوست عزیز فکز نمیکنم موضوع این بحث ارتباطی به مسئله ی شما داشته باشه!

hydrogenh2
05-09-2010, 12:36
با سلام
مشکلی که جدیدا با آن برخورد کردم این است که با کلیک بر روی یک فایل jpg فایل دیگری باز می شود.

Perpetual
05-09-2010, 13:31
سلام دوستان
می خواستم ببیم چرا هر وقت نرم افزار nero 7 رو روی کامپیوترم (همون اول بعد نصب ویندوز) نصب می کنم و بقیه نرم افزار ها رو نصب میکنم و چند وقت از اون میگذره این ارور رو میده و میگه دوباره نصبش کن و بدیش اینجاس وقتی دوباره نصبش می کنم بازم همین میاد.

panther99
06-09-2010, 01:44
دوستان یه تاپیک بود که تم برای xp میذاشتن دوستان. من اون تاپیک رو هر چی گشتم پیدا نکردم . ممنون میشم هرکی لینکش رو داره برام اینجا بذاره .
ببخشید چاره دیگه ای جز اینکه اینجا مطرح کنم نداشتم ممنون.

ps baz
06-09-2010, 07:49
سلام دوستان
چه جوری میتونم فونت این قسمت فایر فکس را عوض کنم ؟ :

لطفاً بگید از کدوم قسمت باید برم
خیلی ممنون

Perpetual
06-09-2010, 11:12
سلام دوستان
می خواستم ببیم چرا هر وقت نرم افزار nero 7 رو روی کامپیوترم (همون اول بعد نصب ویندوز) نصب می کنم و بقیه نرم افزار ها رو نصب میکنم و چند وقت از اون میگذره این ارور رو میده و میگه دوباره نصبش کن و بدیش اینجاس وقتی دوباره نصبش می کنم بازم همین میاد.

آقا یکی جواب ما رو بده
حتما باید بریم یه تاپیک جدید بزنیم تا جوابمون رو بدبد.

alone_boy
06-09-2010, 13:55
یه مشکل
من وقتی یوزر خودم رو سویچ میکنم و به یه یوزر دیگه توی ویندوز میرم بعد از این که یوزر دومی رو لاگ آف میکنم که به یوزر خودم برگردم مانیتورم خاموش میشه و به حالت چشمک زن در میاد.باید حتما ریستارت کنم تا دوباره بتونم به یوزرم وارد بشم
مشکل چیه؟

ps baz
06-09-2010, 18:26
سلام دوستان
چه جوری میتونم فونت این قسمت فایر فکس را عوض کنم ؟ :

لطفاً بگید از کدوم قسمت باید برم
خیلی ممنون

لطفاً یک نفر جواب بده ...

Mohammad King
06-09-2010, 23:06
لطفاً یک نفر جواب بده ...

سلام

فکر نمیکنم بشه.

اگر خواستید اینجا سوال کنید:

Masоud
07-09-2010, 00:19
دوستان یه تاپیک بود که تم برای xp میذاشتن دوستان. من اون تاپیک رو هر چی گشتم پیدا نکردم . ممنون میشم هرکی لینکش رو داره برام اینجا بذاره .
ببخشید چاره دیگه ای جز اینکه اینجا مطرح کنم نداشتم ممنون.

سلام

Theme براي ويندوز XP و Vista در اينجا

one-boy
07-09-2010, 01:30
سلام
یک مشکل عجیب برای من پیش اومده.من روی کامپیوترم چهار یوزر دارم.جدیدآ با یکی از یوزرها در زمینه کار با اینترنت به مشکل خوردم.یعنی اینترنت برای این یوزر قطعه و هیچ صفحه ای باز نمیشه اما وقتی Log off میکنم و با سه یوزر دیگه وارد میشم همه چیز درسته و اینترنت وصله.با سه مرورگر اکسپلورر و فایرفاکس و گوگل کروم هم تست کردم اما اصلآ اینترنت کلآ قطعه.با استفاده از acsses point از وایرلس استفاده میکنم.کارت شبکه هم در این یوزری که مشکل داره Enable هست.دیگه نمیدونم چکار کنم.لطفآ بفرمایید کدوم قسمت رو باید چک کنم؟
ممنون.

Mohammad King
07-09-2010, 14:27
سلام
یک مشکل عجیب برای من پیش اومده.من روی کامپیوترم چهار یوزر دارم.جدیدآ با یکی از یوزرها در زمینه کار با اینترنت به مشکل خوردم.یعنی اینترنت برای این یوزر قطعه و هیچ صفحه ای باز نمیشه اما وقتی Log off میکنم و با سه یوزر دیگه وارد میشم همه چیز درسته و اینترنت وصله.با سه مرورگر اکسپلورر و فایرفاکس و گوگل کروم هم تست کردم اما اصلآ اینترنت کلآ قطعه.با استفاده از acsses point از وایرلس استفاده میکنم.کارت شبکه هم در این یوزری که مشکل داره Enable هست.دیگه نمیدونم چکار کنم.لطفآ بفرمایید کدوم قسمت رو باید چک کنم؟
ممنون.
ببينم دوست عزيز از ***** شكن استفاده كردي ؟
حالا در هر حالت ميتوني بري تنظيمات ------ مرور گرت رو غير فعال كني بعد از اينترنت استفاده كني .

momo
08-09-2010, 02:25
سلام دوستان من بلوتوس لپتاپم رو كه رو شن مي كنم وقتي ميخوام بزنم كه سرچ كنه اين ارور را ميده no local bluetooth device was detected درايورشم نصبه ويندوزمم xp من چيكار بايد كنم؟

Mohammad King
08-09-2010, 11:10
سلام دوستان من بلوتوس لپتاپم رو كه رو شن مي كنم وقتي ميخوام بزنم كه سرچ كنه اين ارور را ميده no local bluetooth device was detected درايورشم نصبه ويندوزمم xp من چيكار بايد كنم؟

سلام

اینجا رو بخون":

xlife
08-09-2010, 20:15
Note:2
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و متخصصین انجمن بزرگ P30worldامیدوارم طاعات وعباداتتون مورد قبول درگاه حق قرارگرفته باشه
من دراین چند روز بایک مشکل سخت افزاری مواجه شدم که با عقل و تجربه ای نچندان حرفه ای خودم نتونستم برطرف و فیصله اش بدم
گرافیک من با مشخصات ذیل:
Club HD 3870 X2 1gb
چندوقته دچار نقص فنی شده ومن رو بشدت نگران کرده
درصورت لذوم مادربورد من با مشخصات ذیل هستش:
Asus P5E3 Deluxe wifi
‏ بعد ازیک سال و خورده ای همه چیز به خوبی وخوشی می گذشت که روزی دست برقضا حوس کردم هارد رو ازطریق ویندوز7 یکپارچه کنم اما بعدازپایان یکپارچه سازی و اجرای دوباره ویندوز با صفحه آبی مرگ مواجه شدم
درمتن زیر برای راحتی کار پیغام رونوشتم خدمتتون :
A problem has been detected and windows has been sut down to prevent damage to your computer.
The problem seems to be caused by the following file: ati2dvag
If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer,if this screen appears again follow these steps:
the device driver got stuck in an infinite loop,this usually indicates problem with the device itself or with the device driver programming the hardware incorrectly.
Please check with your hardware device vendor for any driver updates.
Technical information:
*** stop: 0x000000EA (0X89933020,0x898f5330,0xBA4FBCBC,0x00000001)
ati2dvag
Beginning dump of physical memory

اما مشکل چطور خودشو بروز میده به این شرحه که موقع اجرای بازی سیستم رستارت شده وبعد از بوت دوباره وپیش از صفحه خوش امدگویی سیستم عامل با صفحه مرگ روبروشده که دربالا ذکر کردم چی گفته
معمولا بعضی مواقع پیش ازاجرای بازی و نرسیده به منو بازی درلودینگ گیرکرده و باترکیب کلیدهای:AlT+CTRL+DELبه محیط ویندوز بازگشته و الان وخیم تر شده و دیگه نمیشه ازکلیدهای ترکیبی استفاده کرد وفورارستارت میشه و در دستکاپ هم دیده شده رستارت شداند و جالبتر اینکه بعد از عوض کردن ویندوز ونصب درایورها و رستارت مشکل بزرگتر روبرو شدم وبابالاامدن سیستم و نشان دادن صفحه مرگ دیگه نمی تونم واردویندوز بشوم
وجالبتر از آن بعضی مواقع وقتی واردطب رزولیشن میشم بجای اسم گرافیک نام مانیتور نوشته وتا رزولیشن 1024x768بیشترنمیشه قرار داد و بعد از چندساعت دوباره روی گرافیک میافته .
این مشکل دریک روز وبعداز یکپارچه سازی بروز کرد

star_nn
09-09-2010, 12:20
سلام
این مشکل من مربوط به سیستم عامل نیس...
من یه سری فیلم دانلود کردم اما موقع extract شدن بعضی از part هاش error میده و کار قطع می شه
هیچ راهی نداره که من اینارو درستش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

xlife
09-09-2010, 15:33
سلام
این مشکل من مربوط به سیستم عامل نیس...
من یه سری فیلم دانلود کردم اما موقع extract شدن بعضی از part هاش error میده و کار قطع می شه
هیچ راهی نداره که من اینارو درستش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست گلم این اخطارها به احتمال زیاد از آسیب دیدان فایلهای شما نشئت میگیره که ممکنه فایلهای موردنظر قبل از دانلود توسط شخصی که واسه دانلود قرار داده اسیب دیداند وبه احتمال کم درحین دانلود و یا بدلایل مختلف بلفرض مثال؛ویروسی بوداند بدسکتور وغیره....بعد از دانلود درسیستم شما دچار مشکل شده اند برای رفع مشکل از نرم افزارهای زیر استفاده کنید اما درصد اجرشداند وکار کردن فایل آسیب دیده درحد متوسط یا پایین تر هستش ولی ارزش امتحان کرداند داره بهتراز هیچیه
درصورتی که فایل فرمت وپسونده اشzipهستش
sanmaxi zip file repair

zip repair files
لینک دانلود؛

ZipRepairPro

لینک دانلود؛

ziprepair
لینک دانلود؛

درصورتی که فرمت وپسونده اشrarهست اش
recoverytoolbox
لینک دانلود؛

Rar Repair Tool
لینک دانلود؛

fileid=۵۵۰۷۴&i=۱

لینک دانلود؛

sid
09-09-2010, 19:04
سلام
چي كار كنم كه در هنگام باز كردن فايل يك فيلم دي وي دي با وي ال سي پلير اين پنجره باز نشه؟
اين پنجره وقتي باز ميشه مدت زيادي شروع به لود شدن ميكنه در صورتي كه با نرم افزارهاي ديگه اينجوري نيست
توي كدوم قسمت تنظيمات بايد سيخ بزنم؟

TURBO_BOY2006
09-09-2010, 21:17
سلام دوستان

مدتی دیویدی رایتر LG سیستم دوستم قاطی کرده و همه فایلهای توشو با آیکن اینترنت اکسپلورر نشون میده خواستم بدونم مشکل از کجاست؟ خیلی اعصاب خورد کنه! ویندوز هم xp هست!:13:

ممون میشم راهنمایی کنی:11:

spyesi
09-09-2010, 22:36
سلام
چي كار كنم كه در هنگام باز كردن فايل يك فيلم دي وي دي با وي ال سي پلير اين پنجره باز نشه؟
اين پنجره وقتي باز ميشه مدت زيادي شروع به لود شدن ميكنه در صورتي كه با نرم افزارهاي ديگه اينجوري نيست

اگه وقتی DVD رو باز میکنین این طوری میشه برین سراغ Autoplay تو کنترل پنل

ولی اگه فایل رو باز میکنین
رو فایل رایت کلیک و propertise بگیرین و مقابل open with کلید change برنامه مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید.

موفق باشید.

Переклад не
09-09-2010, 23:06
Note:2
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و متخصصین انجمن بزرگ P30worldامیدوارم طاعات وعباداتتون مورد قبول درگاه حق قرارگرفته باشه
من دراین چند روز بایک مشکل سخت افزاری مواجه شدم که با عقل و تجربه ای نچندان حرفه ای خودم نتونستم برطرف و فیصله اش بدم
گرافیک من با مشخصات ذیل:
Club HD 3870 X2 1gb
چندوقته دچار نقص فنی شده ومن رو بشدت نگران کرده
درصورت لذوم مادربورد من با مشخصات ذیل هستش:
Asus P5E3 Deluxe wifi
‏ بعد ازیک سال و خورده ای همه چیز به خوبی وخوشی می گذشت که روزی دست برقضا حوس کردم هارد رو ازطریق ویندوز7 یکپارچه کنم اما بعدازپایان یکپارچه سازی و اجرای دوباره ویندوز با صفحه آبی مرگ مواجه شدم
درمتن زیر برای راحتی کار پیغام رونوشتم خدمتتون :
A problem has been detected and windows has been sut down to prevent damage to your computer.
The problem seems to be caused by the following file: ati2dvag
If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer,if this screen appears again follow these steps:
the device driver got stuck in an infinite loop,this usually indicates problem with the device itself or with the device driver programming the hardware incorrectly.
Please check with your hardware device vendor for any driver updates.
Technical information:
*** stop: 0x000000EA (0X89933020,0x898f5330,0xBA4FBCBC,0x00000001)
ati2dvag
Beginning dump of physical memory

اما مشکل چطور خودشو بروز میده به این شرحه که موقع اجرای بازی سیستم رستارت شده وبعد از بوت دوباره وپیش از صفحه خوش امدگویی سیستم عامل با صفحه مرگ روبروشده که دربالا ذکر کردم چی گفته
معمولا بعضی مواقع پیش ازاجرای بازی و نرسیده به منو بازی درلودینگ گیرکرده و باترکیب کلیدهای:AlT+CTRL+DELبه محیط ویندوز بازگشته و الان وخیم تر شده و دیگه نمیشه ازکلیدهای ترکیبی استفاده کرد وفورارستارت میشه و در دستکاپ هم دیده شده رستارت شداند و جالبتر اینکه بعد از عوض کردن ویندوز ونصب درایورها و رستارت مشکل بزرگتر روبرو شدم وبابالاامدن سیستم و نشان دادن صفحه مرگ دیگه نمی تونم واردویندوز بشوم
وجالبتر از آن بعضی مواقع وقتی واردطب رزولیشن میشم بجای اسم گرافیک نام مانیتور نوشته وتا رزولیشن 1024x768بیشترنمیشه قرار داد و بعد از چندساعت دوباره روی گرافیک میافته .
این مشکل دریک روز وبعداز یکپارچه سازی بروز کرد

مايعات بيشتري استفاده كن .شبا قرص آستامينوفين بخور ايشالله درست ميشه :دي
بيخيال شوخي .اين مشكل دوبار تا حالا براي من پيش اومده اما اصلا نتونستم بفهمم از كجاست
يه بار كه از ريست كردن در وسط بازي بوجود اومده بود كه گفتن مادربوردش خراب شده .يه بارم گفتن هاردش بدسكتور داره و نميدونم از اين حرفا
اين سوال من هم هست نوبت مارو جلو بندازيد چون دونفريم:دي

momo
10-09-2010, 01:42
دوستان من ویندوزم سرویس پک 2 داره اگه بخوام سرویس پک 3 روش نصب کنم از کجا میتونم دانلود کنم؟

M.R.2
10-09-2010, 11:57
سلام
تو کامپیوترم تمامی پوشه ها read only شدن از قسمت properties میرم تیکش رو بر می دارم اما باز هم همونجوری میشه.
لطفا راهنمایی کنید.

joe_satriani
10-09-2010, 12:48
سلام
تو کامپیوترم تمامی پوشه ها read only شدن از قسمت properties میرم تیکش رو بر می دارم اما باز هم همونجوری میشه.
لطفا راهنمایی کنید.

با سلام
تيك خورده يا يه مربع سبز هست؟

موفق باشيد.

Masоud
10-09-2010, 14:09
دوستان من ویندوزم سرویس پک 2 داره اگه بخوام سرویس پک 3 روش نصب کنم از کجا میتونم دانلود کنم؟

میتونید از سایت مایکروسافت بگیرید ولی چون چند روزی هست که سایتش مشکل پیدا کرده.

از یکی از لینک های زیر :

سلام
لطفا راهنمایی کنید.

در این مورد قبلا خیلی بحث شده :

sid
10-09-2010, 14:56
اگه وقتی DVD رو باز میکنین این طوری میشه برین سراغ Autoplay تو کنترل پنل

ولی اگه فایل رو باز میکنین
رو فایل رایت کلیک و propertise بگیرین و مقابل open with کلید change برنامه مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید.

موفق باشید.

اين مشكل رو فقط با دي وي دي دارم
ببخشيد اين روشي كه شما گفتين چه ربطي به فونت داره
آخه ارور مربوط به فونت هست(اينجور كه توي تصوير نوشته شده!)

SiyahVash
10-09-2010, 17:05
سلام

سلام؛
وارد تنظیمات بشین، از پایین صفحه سمت چپ حالت Show Settings رو بذارین رو All؛
حالا از لیست سمت چپ به این مسیر برید:
Video=>Subtitles/OSD
حالا در سمت راست حالت Text Rendering رو بذارین روی Dummy Font Renderer Function
ببینید با این تغییر درست میشه؟

M.R.2
10-09-2010, 17:21
با سلام
تيك خورده يا يه مربع سبز هست؟

موفق باشيد.

مربع سبز هست.

TURBO_BOY2006
10-09-2010, 20:11
سلام دوستان

مدتی دیویدی رایتر LG سیستم دوستم قاطی کرده و همه فایلهای توشو با آیکن اینترنت اکسپلورر نشون میده خواستم بدونم مشکل از کجاست؟ خیلی اعصاب خورد کنه! ویندوز هم xp هست!:13:

ممون میشم راهنمایی کنی:11:

دوستان کمکم کنید...ممکنه این مشکل از رجیستری ویندوز باشه؟ آخه من وین رو چند بار عوض هم کردم!!!

one-boy
10-09-2010, 20:17
ببينم دوست عزيز از ***** شكن استفاده كردي ؟
حالا در هر حالت ميتوني بري تنظيمات ------ مرور گرت رو غير فعال كني بعد از اينترنت استفاده كني .
دوست عزیز از فیلـتر شکن استفاده نکردم.ضمنآ همونطور که گفتم این مشکل رو در این یوزر با تمام مرورگرها دارم.اگه از اکسپلورر بود میشد با تنظیم پروکسـی مرورگر درستش کرد.اما همونطور که گفتم اینترنت به کل روی این یوزر قطع است.چکار کنم؟

momo
10-09-2010, 20:40
دوستان من درايور بلوتوث لپتاپم رو از سايت سوني راي ويندوز xp گرفتم و قبلا هم كار ميكرد اما جديدا بعد از فعال كردن بلوتوث اين ارور را ميده
ويندوزمم xp service pack 2 است
مشكل از كجاست و چه كار كنم؟

amin148
11-09-2010, 09:32
سلام بچه ها
ببخشید من یه سوال دارم که خیلی برام حیاتیه
من چند روز پیش یه انتی ویروس نود 32 ریختم روی سیتم شرکتمون و فایل های اپدیتشو به صورت افلاین روش نصب کردم بعد ار اینکه سیتمو ری استارت کردم وقتی ویندوز میاد بالا ازم میخواد ویندوزو فعال کنم و نمیتونم وارد محیط ویندوز بشم
میخواستم ببینم راهی هست که که یه طوری از طریق داس ودیندوزو فعال کنم؟ اخه اگه بخوام ویندوزو عوض کنم خیلی برام بد میشه وکلی دردسر دارم
یا اگه تو صفحه های قبل بحث شده میشه بگین چه صفحه ای بوده؟
بچه ها اگه میتونین لطف کنید و تا ظهر بهم بگید بدجوری برام حیاتیه

Old_Chater
11-09-2010, 13:06
با فولدرهاي كه پاك نميشن چيكار بايد كرد
البته سيستم من به صورت سافت مود بالا نمياد برنامه unlocker هم رو سيستمم نصب نميشه راهي ديگه هست؟

joe_satriani
11-09-2010, 14:33
سلام بچه ها
ببخشید من یه سوال دارم که خیلی برام حیاتیه
من چند روز پیش یه انتی ویروس نود 32 ریختم روی سیتم شرکتمون و فایل های اپدیتشو به صورت افلاین روش نصب کردم بعد ار اینکه سیتمو ری استارت کردم وقتی ویندوز میاد بالا ازم میخواد ویندوزو فعال کنم و نمیتونم وارد محیط ویندوز بشم
میخواستم ببینم راهی هست که که یه طوری از طریق داس ودیندوزو فعال کنم؟ اخه اگه بخوام ویندوزو عوض کنم خیلی برام بد میشه وکلی دردسر دارم
یا اگه تو صفحه های قبل بحث شده میشه بگین چه صفحه ای بوده؟
بچه ها اگه میتونین لطف کنید و تا ظهر بهم بگید بدجوری برام حیاتیه

با سلام
دوست عزيزم از اينكه ميگيد ويندوز رو چطور فعال كنيم يعني چي؟

منظورتون همون پيغامي هست كه توي دسكتاپ ميده كه ويندوز Genuine شده؟؟

مربع سبز هست.

دوست عزيزم به اين آدرس هايي كه دوستمون مسعود خان گفتن مراجعه كنيد

موفق باشيد.

teshneh
11-09-2010, 15:24
با سلام
دوست عزيزم از اينكه ميگيد ويندوز رو چطور فعال كنيم يعني چي؟

منظورتون همون پيغامي هست كه توي دسكتاپ ميده كه ويندوز Genuine شده؟؟

وقتی ویندوز Genuine شده،باید چیکار کنیم؟

302
11-09-2010, 15:47
سلام

من نمیدونم چرا بعضی از فایلها رو که با پسوند exe هستند وقتی اجرا میکنم با ارور مواجه میشم

عکس ارور در زیر موجوده

mehrradg23
12-09-2010, 00:20
یه مشکل واسه ویندوز من به وجود اومده اونم اینکه internet options توی کنترل پنل نیست از داخل ie هم که میزنی اروری رو میده توی عکس زیر هست کسی میدونه چطوری باید رفعش کرد؟

one-boy
12-09-2010, 00:38
وقتی ویندوز Genuine شده،باید چیکار کنیم؟
دوست عزیز این کاری رو که میگم رو انجام بده بدون برو برگرد ویندوزت کاملآ اورجینال میشه:

1- ابتدا از منوی Start گزینه‌ی Run را اجرا کنید. سپس در کادر سفید، regedit بنویسید و روی OK کلیک کنید تا پنجره‌ای جدید باز شود.
2- حالا از پنجره باز شده به آدرس زیر بروید:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\WPAEvents
3- از قسمت راست پنجره، روی OOBETimer دو بار کلیک کنید تا پنجره‌ای باز شود.
4- حال باید یکی از این دو حالت را مشاهده کنید:
حالت اول: عبارتی که مشاهده می‌کنید با مقدار FF شروع شود که به جای مقدار FF، مقدار 00 را جانشین می‌کنید.
حالت دوم: عبارتی که مشاهده می‌کنید با مقدار CA شروع شود که به جای آخرین مقدار که 97 است، مقدار 00 را وارد می‌کنید.
دقت کنید که تنها همین مقادیر را تغییر دهید.

5- پنجره‌ی رجیستری را ببندید و به منوی Start بروید و بر روی گزینه‌ی Run کلیک کنید و این دستور را بنویسید:
C:\WINDOWS\system32\oobe\msoobe.exe /a
6- پنجره‌ای باز می‌شود به نام Activate Windows، گزینه دوم را انتخاب کنید و بعد بر روی Next کلیک کنید:
7- در پنجره‌ی جدید بر روی Change Product key کلیک کنید:

8- در قسمت New key عبارت زیر را وارد کنید: B7R7P - J63JP - 2J7VH - W3TDJ - PDP7T
و سپس بر روی Update کلیک کنید.
هم اکنون ویندوز شما اورجینال شده است!
برای اطمینان از این ادعا می‌توانید به این آدرس بروید و بعد از نصب یک ActiveX به شما اعلام خواهد شد که آیا ویندوز شما اورجینال است یا خیر!
نکته: بعد از این فرآیند حتماً Update ویندوز خود را فعال کنید تا از patchهایی که فقط برای ویندوز اورجینال ارائه می‌شود استفاده کنید!

Mohammad King
12-09-2010, 09:03
سلام

من نمیدونم چرا بعضی از فایلها رو که با پسوند exe هستند وقتی اجرا میکنم با ارور مواجه میشم

عکس ارور در زیر موجوده

ارور از نداشتن نت فرا ورک هست نت فرام ورک را نصب کن درست میشه

---------- Post added at 10:03 AM ---------- Previous post was at 10:00 AM ----------

یه مشکل واسه ویندوز من به وجود اومده اونم اینکه internet options توی کنترل پنل نیست از داخل ie هم که میزنی اروری رو میده توی عکس زیر هست کسی میدونه چطوری باید رفعش کرد؟

این کارو کن ببین درست میشه اگر نشد خبر بده:

پاک کردن IE 6

Control Panel > Add or Romove Programs > Add/Romove Windows Components

تیک IE رو بردار و Next بزن. برای نصب دوباره IE 6 فکر کنم باید سی دی ویندوز رو بزاری.

mehrradg23
12-09-2010, 11:18
ارور از نداشتن نت فرا ورک هست نت فرام ورک را نصب کن درست میشه

---------- Post added at 10:03 AM ---------- Previous post was at 10:00 AM ----------

این کارو کن ببین درست میشه اگر نشد خبر بده:

پاک کردن IE 6

Control Panel > Add or Romove Programs > Add/Romove Windows Components

تیک IE رو بردار و Next بزن. برای نصب دوباره IE 6 فکر کنم باید سی دی ویندوز رو بزاری.

internet options کلن از توی control panle رفته

و اینکه اون کاری هم که گفتی انجام دادم پیغام داد چند تا فایل کم هست ونشد

mehrradg23
12-09-2010, 12:57
سلام

یه مشکل دیگه اینکه برای repair کرن ویندوز وقتی R رو میزنیم وارد یه صفحه دیگه میشیم که نوشته c:/windows اونجا باید چیکار کنیم؟ چی باید بنویسیم؟

Old_Chater
12-09-2010, 13:06
البته سيستم من به صورت سافت مود بالا نمياد برنامه unlocker هم رو سيستمم نصب نميشه راهي ديگه هست؟

M.R.2
12-09-2010, 16:59
دوست عزيزم به اين آدرس هايي كه دوستمون مسعود خان گفتن مراجعه كنيد

موفق باشيد.
دوست عزیز اون تاپیکهارو نگاه کردم ولی در اونجا به جوابی نرسیدن.
یعنی هیچ راه حلی نداره؟

joe_satriani
12-09-2010, 19:19

با سلام
ببينيد اين تاپيك به كارتون مياد يا نه

چه طوری فولدری که پاک نمی شه رو Delete‌ کنم؟

موفق باشيد.

Mohammad King
12-09-2010, 20:07
internet options کلن از توی control panle رفته

و اینکه اون کاری هم که گفتی انجام دادم پیغام داد چند تا فایل کم هست ونشد
سیستمتان ویروسی شده.
شما این برنامه پایینی رو دانلود کن ببین درست میشه:

mehrradg23
12-09-2010, 21:29
سیستمتان ویروسی شده.
شما این برنامه پایینی رو دانلود کن ببین درست میشه:

kaspersky و spydoctor اورجینال روی سیستمم نصب هست بعید می دونم ویروسی باشه

Mohammad King
13-09-2010, 09:29
kaspersky و spydoctor اورجینال روی سیستمم نصب هست بعید می دونم ویروسی باشه

شما برنامه ای که گذاشتم دانلود کری و اجرا کردی؟

hamid_diablo1
13-09-2010, 11:34
سلام دوستان
همیشه موقع بوت شدن ویندوز باید کلید f1 رو بزنم تا وارد ویندوز بشه
البته من فلاپی درایو هم ندارم و تو setup فلاپی رو غیر فعال کردم

shahedi
13-09-2010, 17:40
سلام دوستان
همیشه موقع بوت شدن ویندوز باید کلید f1 رو بزنم تا وارد ویندوز بشه
البته من فلاپی درایو هم ندارم و تو setup فلاپی رو غیر فعال کردم
این ارور مربوط به زمانیه که توی مرحله ی bootstrat یک اختلالی وجود داشته باشه که سیستم بتونه راه اندازی بشه تقریبا یه هشداره اگر وسیله ای دارید که با ps2 وصل می کنید ممکنه یکی از علل باشه اما مهمترین دلیلش ضعیف شدن باتری سی ماسه یا مربوطه به خطای صفحه کلید

mehrradg23
13-09-2010, 23:03
شما برنامه ای که گذاشتم دانلود کری و اجرا کردی؟

نشد دوباره ویندوز ریختم

momo
14-09-2010, 00:28
دوستان من درايور بلوتوث لپتاپم رو از سايت سوني راي ويندوز xp گرفتم و قبلا هم كار ميكرد اما جديدا بعد از فعال كردن بلوتوث اين ارور را ميده
ويندوزمم xp service pack 2 است
مشكل از كجاست و چه كار كنم؟

جواب منو کسی نمیده؟

alirezaghanbari
14-09-2010, 04:07
ویندوز با همه بدیهاش بهتر از برنامه های دیگست
...

Bobby Sands
14-09-2010, 09:48
دوستان برای یکی از سیستمهای شرکتمون یک مشکلی پیش اومده که فولدر اپشن از توی منو تولز پریده.
من خواستم از طریق group policy اونو برگردونم ولی وقتی وارد این قسمت میشم فقط این سه قسمتی که توی کادر قرمز مشخص کردم وجود داره و بقیه نیست و من نمیتونم اون قسمت مربوط به فولدر آپشن رو که توی windows explorerخست رو انتخاب کنم چون اصلا وجود نداره . بنظر شما مشکل کار از کجاست؟

lukey
14-09-2010, 11:21
با عرض سلام و خسته نباشید
من یک فلش ممری دارم که هر کاری میکنم فرمت نمی شه میشه منو راهنمایی کنید
ممنون

Masоud
14-09-2010, 13:00
ممنون
سلام

مدل فلش رو بگید و متن یا عکس پیغام خطا رو بذارید.

piishii
14-09-2010, 13:39
ممنون
سلام
از برنامه های Low level format استفاده کنید .

M.R.2
14-09-2010, 14:39
دوستان پس چی شد.
تو اون تاپیکها که به جوابی نرسیدن.

arash2006
14-09-2010, 15:17
با سلام
به دلیل بد خاموش شدن کیس ویندوز دیگه بالا نمیاد یه سری عکس تو دسکتاپ ویندوز ذخیره کرده بودم که لازمشون دارم ولی بعد از نصب ویندوز جدید نمیتونم ورشون دارم ویندوز جدید رو تو یه درایو دیگه نصب کردم و درایو ویندوز قدیمی رو دست نزدم ولی مشکلی که دارم اینه که تو ویندوز قدیمی قبل از ورود پسورد گذاشته بودم حالا که میخوام برم به اون آدرسه C:\Documents and Settings\Arash2010
روی پوشه Arash2010 که کلیک میکنم یه اوکی قرمز رنگ میده با پیغام که نمیتونم توش برم چیکار کنم خیلی برام مهمه ویندوز قدیمی رو هر کاری میکنم بالا نمیاد سافت مود هم نمیاد
راه حلی داره ممنون میشم کمک کنید با تشکر

---------- Post added at 03:17 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

با سلام
به دلیل بد خاموش شدن کیس ویندوز دیگه بالا نمیاد یه سری عکس تو دسکتاپ ویندوز ذخیره کرده بودم که لازمشون دارم ولی بعد از نصب ویندوز جدید نمیتونم ورشون دارم ویندوز جدید رو تو یه درایو دیگه نصب کردم و درایو ویندوز قدیمی رو دست نزدم ولی مشکلی که دارم اینه که تو ویندوز قدیمی قبل از ورود پسورد گذاشته بودم حالا که میخوام برم به اون آدرسه C:\Documents and Settings\Arash2010
روی پوشه Arash2010 که کلیک میکنم یه اوکی قرمز رنگ میده با پیغام که نمیتونم توش برم چیکار کنم خیلی برام مهمه ویندوز قدیمی رو هر کاری میکنم بالا نمیاد سافت مود هم نمیاد
راه حلی داره ممنون میشم کمک کنید با تشکر

hooman68
14-09-2010, 18:49
سلام
بعد از 10 دقیقه که تو اینترنت می چرخم صفحه ابی مرگ ظاهر می شه قبلا این مشکلو نداشتم ویندوز عوض کردم
دچار این مشکل شدم قبلا هم از همین ویندوز استفاده می کردمxp sp3
با تشکر

joe_satriani
14-09-2010, 19:43
با سلام
به احتمال زياد مشكل شما ارور write protected هست

به اين تاپيك مراجعه كنيد

مشکل Disk Write Protected !!

موفق باشيد.

A.N.A.P
15-09-2010, 13:06
سلام !!!

این رجیستری من باز نمیشه ... تو Run مینویسم Regedit هیچی نمیاد ... در ضمن Task Manager هم باز نمیشه و میگه به وسیله

Administrator تون Disable شده !!! از طریق gpedit.msc هم درست نمیشه هیچ کدومشون !!!

Masоud
15-09-2010, 13:39
سلام !!!

این رجیستری من باز نمیشه ... تو Run مینویسم Regedit هیچی نمیاد ... در ضمن Task Manager هم باز نمیشه و میگه به وسیله

Administrator تون Disable شده !!! از طریق gpedit.msc هم درست نمیشه هیچ کدومشون !!!

سلام

سیستم احتمال زیاد ویروسی شده.

shahedi
15-09-2010, 15:41
جواب منو کسی نمیده؟
این کارو انجام بده ببین درست میشه
system properties/Hardware/Device Manager
حالا bluetooth devices را حذف و تایید کنید
سیستم را مجددا راه اندازی کنید
تعریف را مجددا انجام دهید

sajad-tnt
15-09-2010, 15:48
سلام دوستان.
من میخوام اطلاعات سی دی ویندوز رو بریزم رو یه فلش مموری تا هروقت خواستم ویندوز عوض کنم بجای سیدی از فلش استفاده کنم :31:.
آیا همچین چیزی امکان داره یا نه :46:؟؟؟
با تشکر:40:.

Masоud
15-09-2010, 16:12
سلام دوستان.
من میخوام اطلاعات سی دی ویندوز رو بریزم رو یه فلش مموری تا هروقت خواستم ویندوز عوض کنم بجای سیدی از فلش استفاده کنم :31:.
آیا همچین چیزی امکان داره یا نه :46:؟؟؟
با تشکر:40:.

سلام

بله امکانش هست :

hooman68
15-09-2010, 18:56
سلام
بعد از 10 دقیقه که تو اینترنت می چرخم صفحه ابی مرگ ظاهر می شه قبلا این مشکلو نداشتم ویندوز عوض کردم
دچار این مشکل شدم قبلا هم از همین ویندوز استفاده می کردمxp sp3
با تشکر

کسی نی چوابمونو بده

milad_takjoo
15-09-2010, 19:11
من یه مشکلی دارم اینه که بعد از نصب ویندوز میرم و system restore و recycle bin رو برای یک درایو خاص غیرفعال میکنم.ولی تغییری تو حجم مانده اون درایو ایجاد نمیشه؟چرا؟؟؟؟

shahedi
15-09-2010, 20:01
من یه مشکلی دارم اینه که بعد از نصب ویندوز میرم و system restore و recycle bin رو برای یک درایو خاص غیرفعال میکنم.ولی تغییری تو حجم مانده اون درایو ایجاد نمیشه؟چرا؟؟؟؟
سلام
به disk cleanup مراجعه کنید تب More Option بخش System Restore قسمت Cleanup‌را انتخاب کنید و تایید نمایید

joe_satriani
15-09-2010, 21:39
کسی نی چوابمونو بده

با سلام
دوست عزيزم ، shahedi عزيز جوابتون و صفحه قبل دادن

به لينك زير مراجعه كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشيد.

algol1357
16-09-2010, 03:17
ضمن عرض سلام به دوستان،

پس از نصب موفقيت‌آميز سرويس پك 3 روي ويندوز XP سرويس پك 2 اريجينال، در گوشه پايين سمت راست دسكتاپ نوشته‌اي ظاهر شده است كه توضيح در مورد نسخه، شماره ساخت و سرويس پك ويندوز است و متاسفانه بنده تا كنون به هيچ روشي موفق به حذف آن نشده‌ام. لطفا بنده را جهت حذف نوشته فوق الذكر و بازگرداندن دسكتاپ ويندوز به حالت قبل (پيش از نصب سرويس پك 3) به صورت دقيق راهنمايي نماييد.

Masоud
16-09-2010, 18:27
ضمن عرض سلام به دوستان،

پس از نصب موفقيت‌آميز سرويس پك 3 روي ويندوز XP سرويس پك 2 اريجينال، در گوشه پايين سمت راست دسكتاپ نوشته‌اي ظاهر شده است كه توضيح در مورد نسخه، شماره ساخت و سرويس پك ويندوز است و متاسفانه بنده تا كنون به هيچ روشي موفق به حذف آن نشده‌ام. لطفا بنده را جهت حذف نوشته فوق الذكر و بازگرداندن دسكتاپ ويندوز به حالت قبل (پيش از نصب سرويس پك 3) به صورت دقيق راهنمايي نماييد.
سلام

از منوی Start به Run رفته و عبارت regedit را وارد کنید و Enter بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.

سپس به مسیر زیر بروید:

HKEY-CURRENT-USER/Control Panel/Desktop

در سمت راست پنجره بر روی PaintDesktopVersion دوبار کلیک کرده و Value Data را از 1 به 0 تغییر دهید و سپس OK کنید.

سپس سیستم رو Restart کن.

Golbarg01
16-09-2010, 20:45
virtual memory چی هست؟
من چند روزه بعد از اینکه چند ساعت کامپیوترم روشنه و ویندورز بالاست ویندوزم کند میشه و یکی دوباری هم پایین دسکتاب یه بالون باز شد و نوشت virtual memory is low و چند تا جمله هم بعدش نوشت که وقت نشد بخونم.
هر وقت ویندوزم کند میشه بعد از اینکه سیستم رو رسیتارت می کنم و ویندوز دوباره بالا میاد درست میشه.
علتش چیه؟
باید چیکارش کنم؟

Mohammad King
16-09-2010, 22:52
virtual memory چی هست؟
من چند روزه بعد از اینکه چند ساعت کامپیوترم روشنه و ویندورز بالاست ویندوزم کند میشه و یکی دوباری هم پایین دسکتاب یه بالون باز شد و نوشت virtual memory is low و چند تا جمله هم بعدش نوشت که وقت نشد بخونم.
هر وقت ویندوزم کند میشه بعد از اینکه سیستم رو رسیتارت می کنم و ویندوز دوباره بالا میاد درست میشه.
علتش چیه؟
باید چیکارش کنم؟

سلام

kkkaktoos
17-09-2010, 21:12
دوستان ویندوز xp نصب کردم اما وقتی 3d max رو نصب کردم همچنین پبغامی داد
dx رو هم نصب کردم ولی همین پیغام رو میده
باید چی کار کنم؟

shahedi
17-09-2010, 22:13
دوستان ویندوز xp نصب کردم اما وقتی 3d max رو نصب کردم همچنین پبغامی داد
dx رو هم نصب کردم ولی همین پیغام رو میده
باید چی کار کنم؟
مشکل از خراب بودن directx هست directx 9 یا بالاتر نصب بشه حل میشه
اگه حل نشد dll را جایگزین کنید

سرویس پک ویندوزتون را هم ذکر کنید

mazda
18-09-2010, 10:54
برنامه اي هست كه بشه باهاش از فايلهاي آپديت ويندوز بك آپ گرفت يا اونهارو از ويندوز استخراج كرد.

Masоud
18-09-2010, 10:58
برنامه اي هست كه بشه باهاش از فايلهاي آپديت ويندوز بك آپ گرفت يا اونهارو از ويندوز استخراج كرد.

سلام

سؤال: آیا می توان آپدیت های ویندوز را ذخیره کرد؟

valii
18-09-2010, 16:14
قسمت start و کلا لیست برنامه ها (all program) راست کلیک نمیشه
مشکلش از کجاست ؟
چی کار کنم درست شه ؟؟؟

ask_bl
18-09-2010, 16:25
مشکلش از کجاست ؟
چی کار کنم درست شه ؟؟؟
فایل ریجستری زیر رو دانلود و اجرا کنین :

Masоud
18-09-2010, 18:05
مشکلش از کجاست ؟
چی کار کنم درست شه ؟؟؟
سلام

با تشکر ask_bl آقا علی عزیز.

اگر فایلی که در اختیارتون گذاشتند احیانا" کار نکرد ، به طریق زیر عمل کنید :

راست کلیک روی Start و انتخاب Properties کلیک روی دکمه ی Customize موجود در سربرگ Start Menu و فعال کردن تیک Enable dragging and dropping موجود در سربرگ Advanced.

algol1357
19-09-2010, 00:01
سلام

از منوی Start به Run رفته و عبارت regedit را وارد کنید و Enter بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.

سپس به مسیر زیر بروید:

HKEY-CURRENT-USER/Control Panel/Desktop

در سمت راست پنجره بر روی PaintDesktopVersion دوبار کلیک کرده و Value Data را از 1 به 0 تغییر دهید و سپس OK کنید.

سپس سیستم رو Restart کن.

دوست عزيز سلام،

با راهنمايي مفيد شما مشكل بنده كاملا رفع شد، از شما سپاسگزارم.

@R3Z
20-09-2010, 13:02
سلام بچه ها
دوستم میگه تو ویندوز از طریق کنترل پنل 1 یوزر جدید ساخته بعد حالا دیگه نمیتونه وارد یوزر اصلیش بشه,از switch user هم به یوزر قبلی دسترسی نداره,کاری میشه کرد؟؟ممنون

Dew Drop
20-09-2010, 16:20
سلام بچه ها
دوستم میگه تو ویندوز از طریق کنترل پنل 1 یوزر جدید ساخته بعد حالا دیگه نمیتونه وارد یوزر اصلیش بشه,از switch user هم به یوزر قبلی دسترسی نداره,کاری میشه کرد؟؟ممنون

سلام
یعنی یوزر قبلی حذف شده؟
رو My Computer کلیک راست کنید و manage بعد local users and group بعد users
یوزری که می خواید دوباره فعال بشه رو روش کلیک کنید تو صفحه ای که باز می شه
اگه گزینه Account is disabled تیک داشت تیکش رو بردارید و ok کنید.

ask_bl
20-09-2010, 23:13
سلام بچه ها
فکر کنم یوزر Administrator بوده و با ساختن یوزر جدید مخفی شده .
فایل زیررو دانلود کنین :

تیک گزینه Show Administrator on Welcome Screen رو بزنین و تمام .

- - - - - - - - -

و یا
در صفحه Welcome (همون جا که یوزر رو انتخاب میکنین) CTRL+ALT+DEL رو بزنین در قمست User name بنویس Administrator و OK

mory_fun
20-09-2010, 23:24
29days left for activation

آیا کاری میتوان کرد ! :31:
:10:

ask_bl
20-09-2010, 23:36
29days left for activation

آیا کاری میتوان کرد ! :31:
بله ،چرا که نه :

mory_fun
20-09-2010, 23:53
:8::11:
مرسی

momo
21-09-2010, 09:05
با سلام
من موقع نصب یه نرم افزار فکس روی ویندوز xp این ارور را میده و بعد از ریست کردن ویندوز بازم این ارور میاد
چیکار کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

momo
21-09-2010, 09:20
با سلام
من موقع نصب یه نرم افزار فکس روی ویندوز xp این ارور را میده و بعد از ریست کردن ویندوز بازم این ارور میاد
چیکار کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون مشکلم حل شد

omid-p30
21-09-2010, 09:47
گزینه خالی کردن سطل آشغال رو چطور میشه از راست کلیک منوش حذف کرد ؟

ejbaree
21-09-2010, 10:53
سلام.
دوستان من برنامه Microsoft Security Essentials 1.0.16 رو که نرم افزار امنيتي شرکت مايکروسافت هست رو نصب کردم.
مراحل قانوني کردن ويندوز رو هم انجام دادم.

بعد که برنامه رو اجرا کردم ديدم خيلي طول ميکشه تا آپديت کنه بيخيال شدم و uninstall کردمش.

اما حالا وقتي به اينترنت وصل ميشم همينجوري شروع ميکنه براي خودش دانلود کردن. منم اينترنتم حجميه حالم گرفتس. قبلا اینطوری نبود.

ديدم اتوماتيک آپديت فعال شده. اونو غير فعالش کردم.
ولي بازم دانلود ميکنه.

اين عکس task manager و وضعیت دانلود و آپلود اینترنته.

همونطور که میبینید بدون اینکه هیچ برنامه خاصی در حال اجرا باشه، همینطوری داره دانلود میکنه!

حالا کسی میدونه چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم؟

Mohammad King
21-09-2010, 14:06
سلام.
دوستان من برنامه Microsoft Security Essentials 1.0.16 رو که نرم افزار امنيتي شرکت مايکروسافت هست رو نصب کردم.

بعد که برنامه رو اجرا کردم ديدم خيلي طول ميکشه تا آپديت کنه بيخيال شدم و uninstall کردمش.

اما حالا وقتي به اينترنت وصل ميشم همينجوري شروع ميکنه براي خودش دانلود کردن. منم اينترنتم حجميه حالم گرفتس. قبلا اینطوری نبود.

ولي بازم دانلود ميکنه.

همونطور که میبینید بدون اینکه هیچ برنامه خاصی در حال اجرا باشه، همینطوری داره دانلود میکنه!

سلام اینجا رو بخونید:

Masоud
21-09-2010, 14:20

سلام

میشه ولی ریسکش بالاست . چرا میخوای حذف کنی ؟

سلام.

ولي بازم دانلود ميکنه.

با تشکر از محمد جان.

نرم افزار زیر رو که نصب کنی نشون میده چی داره از اینترنت استفاده میکنه و میتونی ببندیش :

NetLimiter | کنترل ترافیک شبکه

omid-p30
21-09-2010, 14:30
سلام

میشه ولی ریسکش بالاست . چرا میخوای حذف کنی ؟

آخه از بچگی عادت کردم هر دقیقه که چشمم که به دسکتاپ می افته، اولین کار سطل آشغال رو خالی میکنم. ودیگه عملا کاراییش رو از دست داده، هیچی توش نمیمونه که بعدا بخوام ریستور کنم. آیکن پر بودنش رو هم برداشتم ولی باز معتاد خالی کردنشم.

ریسک ؟ از چه نظر ؟ باید رجیستری رو دستکاری کرد ؟

Dew Drop
21-09-2010, 14:37

سلام
این مسیر رو تو رجیستری برید

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\shellex\ContextMenuHandlers\{645FF04 0-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

کلید {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} رو delete کنید.

Masоud
21-09-2010, 16:03
سلام

ممنون _sharifdorsa عزیز .

واسه اینکه مطمئن بشم خودم کلید رو پاک کردم ولی از راست کلیک پاک نشد.

بخاطر این گفتم که ریسکش بالاس چون تنها و تنها یک کلید رو در رجیستر شامل نمیشه و برای پاک کردنش باید همشونو دستکاری کرد.

لیست کلید ها رو در فایل زیر میتونید مشاهده کنید :

ejbaree
21-09-2010, 16:22
سلام.

ولي بازم دانلود ميکنه.

آقا من برنامه NetLimiter رو نصب کردم و وقتی به اینترنت وصل شدم این برنامه :

Generic Host Process for Win32 Services

در حال دانلود بود:

در ضمن بعد از یه مدتی این پیام هم میاد:

حالا اینو چجوری جلوشو بگیرم؟

اصلا چی هست؟

Dew Drop
21-09-2010, 16:22
سلام

ممنون _sharifdorsa عزیز .

واسه اینکه مطمئن بشم خودم کلید رو پاک کردم ولی از راست کلیک پاک نشد.

بخاطر این گفتم که ریسکش بالاس چون تنها و تنها یک کلید رو در رجیستر شامل نمیشه و برای پاک کردنش باید همشونو دستکاری کرد.

لیست کلید ها رو در فایل زیر میتونید مشاهده کنید :

درسته کلید های رجیستری با کوچکترین دستکاری ممکنه آسیبی به وبندوز برسونن.
ولی خوب منم تست کردم برا من که جواب داد,یعنی اگه جوابم نمی داد هیچ وقت اینجا نمی ذاشتم.
در ضمن ممنون بابت فایلتون...

a.l.d
21-09-2010, 20:33
درسته کلید های رجیستری با کوچکترین دستکاری ممکنه آسیبی به وبندوز برسونن.
ولی خوب منم تست کردم برا من که جواب داد,یعنی اگه جوابم نمی داد هیچ وقت اینجا نمی ذاشتم.
در ضمن ممنون بابت فایلتون...

به مطلب خوبی اشاره کردی (درسته کلید های رجیستری با کوچکترین دستکاری ممکنه آسیبی به وبندوز برسونن.)
به کسانی که می خواهنددرریجستری تغییراتی بدهندپیشنهادمی کنم قبل ازهرکاری ی Export ازمنوی File
بگیرندکه اگرمشکلی ایجادشدبتونند Import کنندوبه حالت اول بازگردند:27:

shahedi
21-09-2010, 20:35
ماشالله اینقدر برنامه های گوناگون بک آپ گیری از رجیستری عرضه شده که دیگه ریسک مفهومی نداره.

آخه از بچگی عادت کردم هر دقیقه که چشمم که به دسکتاپ می افته، اولین کار سطل آشغال رو خالی میکنم. ودیگه عملا کاراییش رو از دست داده، هیچی توش نمیمونه که بعدا بخوام ریستور کنم. آیکن پر بودنش رو هم برداشتم ولی باز معتاد خالی کردنشم.

ریسک ؟ از چه نظر ؟ باید رجیستری رو دستکاری کرد ؟

شما چرا ریسایکل بین را از روی دسکتاپ حذف نمی کنید به راحتی از طریق گروپ پالیسی یا رجیستری.

omid-p30
21-09-2010, 21:18
ماشالله اینقدر برنامه های گوناگون بک آپ گیری از رجیستری عرضه شده که دیگه ریسک مفهومی نداره.

شما چرا ریسایکل بین را از روی دسکتاپ حذف نمی کنید به راحتی از طریق گروپ پالیسی یا رجیستری.

با همون روش sharifdorsa من هم تونستم راحت حذفش کنم. فکر کنم همین کفاف بده، چون حالا باید مراحل بیشتری رو طی کنم برا خالی کردن کامل. حالا اگر نشد این کار رو هم امتحان میکنم.ممنون.

mory_fun
21-09-2010, 23:45
بله ،چرا که نه :

بازم داره همون میاد

Masоud
21-09-2010, 23:49
با همون روش sharifdorsa من هم تونستم راحت حذفش کنم. فکر کنم همین کفاف بده، چون حالا باید مراحل بیشتری رو طی کنم برا خالی کردن کامل. حالا اگر نشد این کار رو هم امتحان میکنم.ممنون.

سلام

نمیدونم چرا واسه من کار نمیکنه :31:

بازم داره همون میاد

فایل زیر رو دانلود کن و فایل با فرمت bat داخلشو اجرا کن و ویندوز رو Restart کن :

Gladiator_2000
22-09-2010, 15:15
سلام فایل های 3gp و mp4 را چه جوری میتونم در حالت thumbnails تصویری ازشون داشته باشم
باید چیکار کنم؟آیا برنامه خاصی میخواد؟میخوام راه حل 100 درصد باشه.

modirmasool
22-09-2010, 15:48
سلام فایل های 3gp و mp4 را چه جوری میتونم در حالت thumbnails تصویری ازشون داشته باشم

منظورتون اینه که مثلا تمام فایل های 3gp تون یه thumbnail مشخص و یکسان داشته باشن یا اینکه تصویری از فیلم شون رو داشته باشن؟

shahedi
22-09-2010, 15:50
سلام
راه حل های مختلفی وجود داره از طریق نرم افزارهای جانبی و رجیستری:

برخی از کدک ها این قابلیت را برای فرمت های زیادی به ویندوز اضافه می کنن مانند :CCCP

برای فرمت Mp4 هم می تونید از نرم افزار Haali Media Splitter(قابلیت جانبی برنامه) یا فایل زیر استفاده کنید :

البته هیچ کدکی معروفتر از Klite نیست منتها در حین نصب به گزینه اشاره شده دقت کنید :(برای فرمتهای گوناگون)

R0Yal
22-09-2010, 21:33
سلام من میخوام ویندوز اکس پی رو نصب کنم ولی نمیشه موقع بوت به ارور طولانی میاد که رو هر سیستمی که سون داشته بعدش میخوام اکس پی نصب کنم این ارور میاد، قبلا شنیده بودم که نصب اکس پی در این صورت یه قلقی داره ولی نمیدونم چیه قلقش؟!:20:
کسی میتونه راهنماییم کنه یا یه منبع مناسب معرفی کنه؟!:11:

modirmasool
22-09-2010, 21:46
سلام من میخوام ویندوز اکس پی رو نصب کنم ولی نمیشه موقع بوت به ارور طولانی میاد که رو هر سیستمی که سون داشته بعدش میخوام اکس پی نصب کنم این ارور میاد، قبلا شنیده بودم که نصب اکس پی در این صورت یه قلقی داره ولی نمیدونم چیه قلقش؟!:20:

منبع: هرکار میکنم نقطه چین گذاشته میشه! منبعش سایت centralclubs دات کام هستش.
نویسنده : شهرام

در صورت لود نشدن عکس ها ، روشون کلیک راست کنین و آدرسشون رو کپی بگیرین و در نهایت در نوار آدرس مرورگرتون paste کنین.

سلام.از اونجایی که ویندوز 7 ویندوز خوبی از آب در آموده احتمالا شما هم اون ور نصب کردید.توی این آموزش میخوام مراحل نصب اکس پی بعد از نصب سون رو بگم.البته میشه برای ویستا هم استفاده کرد.
خوب توی این مقاله مااول یه فصایی رو از یکی از درایو هامون جدا و پارتیشنی مخصوص ویندوز جدید درست میکنیم.

مرحله1:ساخت پارتیشن جدیدبرای این کارسرچ کنیدdisk management
با وارد شدن به قسمت Create and format hard disk

مراحل زیر رو طی کنید

در این قسمت روی پارتیشنی که میخواهید با کم کردن فضای خالی اون، درایو جدید درست کنید سمت راست کلیک کنید و گزینه shrink volume رو بزنید(طبق عکس)

بعد از این کار یک پنجره به شکل زیر میاد که مدای طول میشکه بره....منتظر بمونید

حالا در این پنجره مقدار فضایی رو که دیسک داره و مقداری رو که شما میتونید کم کنید رو نششون میده... که شما باید مثدار فضایی رو که میخواهید رو وارد کنید (به عنوان مقال ما 40 گیگ زدیم)

بعد مدتی فعالیت سیستم شما ،یک پارتیشن جدید بدون نام مطابق عکس براتون ایجاد میشه..روی اون سمت راست کلیک کنید و گزینه ی new sample volume رو انتحاب کنید.

بعد از اومدن ویزارد زیر اون رو مثل عکس تنظیم کنید و ادامه بدید...

بعد از مدتی پارتیشن مطابق عکی زیر روی سیستم شما ایجاد میشه..مثل عکس زیر....

حالا شما باید توی mycomputer درایو جدیدتون رو ببینید.

مرحله 2:نضب ویندوز xp یا ویستاخوب توی این مرحله شما نوبت به نصب ویندوز جدید توی درایو جدیدی که ساختید میرسه......مثل همیشه ویندوزتون رو نصب کنید....برای این کار با سی دی ویندوزتون بوت بشید و مراحل رو مثل عکس دنبال کنید...فقط دقت کنید که ویندوز رو اشتباها روی درایوی که ویندوز 7 روش نصب هست نصب نکنید..

مرحله3:ساخت مجدد boot loader خوب بعد از نصب ویندوز شما مستقیما وارد ویندوز اکس پی میشید و برای اینکه اون منوی قبل از ورود به ویندوز برای انتحاب ویندوز های سیستمتون مبیاد شما نیاز دارید که bootloader سیستمتون رو رو درست کنید...برای اینکار باید از نرم افزار های اینکار استفاده کنید ک بهترنش easybcd هست...
بعد مطابق عکس گزینه مورد نظر رو انتخاب کنید...

بعد ز این کار باید بعد از ریست کردن سیستم این منوی انتحابی رو ببینید

در آخر هم باید بگم این راه یکی از راه های بود که به نظر من راحت تر و موثر تر هست....

لینک برنامه EasyBCD 2.0.2:

ask_bl
22-09-2010, 22:03
سلام
شما اون درایو سیستمی رو که ویندوز سون میسازه رو یک بار فرمت کن (باید 100 مگ باشه)

new explorer
22-09-2010, 22:31
سلام به همه
من امروز بعد از شاید تقریبا یک سال، نتبوک مون رو از طریق ریکاوری پارتیشن خودش ریکاور کردم. توی اون ویندوز قبلی (home edition) که همراه خود نتبوک بود و اورجینال...نمیدونم چطوری حالا، بعد از آپدیتهای نامنظم و اینا، دو تا پوشه با اسمهای عجیب غریب باقی مونده بود توی درایو دی (دو تا درایو داره) که پاک هم نمیشد و توش هم پر فایلهای آپدیت ویندوز و دات نت و اینا بود.

حالا انتظار داشتم وقتی اینو ریکاور میکنم (یه ایمیج با نورتون گوست گرفته بودن رو خود هاردش بود که از خود بایوس میشد فعالش کرد و ریکاور)، چون که میگه you will lose all your data خب حتما این ها هم میره دیگه، ولی بر خلاف انتظارم، دیدم که نه چیزی از اطلاعات قبلیم از بین رفته و این دو تا پوشه هم همچنان هست و باز هم پاک نمیشه
البته کل ویندوز و برنامه ها به حالت اولیه برگشت و برنامه هایی که خودم نصب کرده بودم رو باید دوباره نصب کنم...
کاملا هم آپدیت کردم ویندوز رو ولی باز هم اینا رو دستم مونده.
ارورش هم مطابق شکل زیره
ممنون میشم یه راهی بگین که از دست اینا خلاص شم، اصلا چی هست اینا!؟

a.l.d
22-09-2010, 23:14
سلام به همه
من امروز بعد از شاید تقریبا یک سال، نتبوک مون رو از طریق ریکاوری پارتیشن خودش ریکاور کردم. توی اون ویندوز قبلی (home edition) که همراه خود نتبوک بود و اورجینال...نمیدونم چطوری حالا، بعد از آپدیتهای نامنظم و اینا، دو تا پوشه با اسمهای عجیب غریب باقی مونده بود توی درایو دی (دو تا درایو داره) که پاک هم نمیشد و توش هم پر فایلهای آپدیت ویندوز و دات نت و اینا بود.

حالا انتظار داشتم وقتی اینو ریکاور میکنم (یه ایمیج با نورتون گوست گرفته بودن رو خود هاردش بود که از خود بایوس میشد فعالش کرد و ریکاور)، چون که میگه you will lose all your data خب حتما این ها هم میره دیگه، ولی بر خلاف انتظارم، دیدم که نه چیزی از اطلاعات قبلیم از بین رفته و این دو تا پوشه هم همچنان هست و باز هم پاک نمیشه
البته کل ویندوز و برنامه ها به حالت اولیه برگشت و برنامه هایی که خودم نصب کرده بودم رو باید دوباره نصب کنم...
ارورش هم مطابق شکل زیره

ببین از حالت Safe Mode میشه یانه

Dew Drop
22-09-2010, 23:41
سلام به همه

ارورش هم مطابق شکل زیره

سلام

Gladiator_2000
23-09-2010, 01:13
با سلام
ویروس فکر کنم به نام server بعضی از فایل های اجرای را به صورت سیستمی مخفی کرده حالا من میخوام این فایل ها را از این حالت خارج کنم-- میخواستم آیا راهی وجود داره که آنها را کلی(همه را با هم یه بارکی) به حالت اول در بیارم
-ممنون

new explorer
23-09-2010, 01:22
سلام

ممنون دوست عزیز،
اما خیلی عجیبه! این گزینه رو قبلا ها یادمه دیده بودم، اما الان نه تو این ویندوز میبینمش نه توی ویندوز دسکتاپم!!
راستی هر دو تا ویندوزم Home Edition هست

new explorer
23-09-2010, 02:15
خب بچه ها جون ردیف شد و از کمکتون ممنونم :20:
اما برای اینکه درس عبرتی برای سایرین باشه :31::46:
ببینید اون گزینه ی آخر که میبایستی use simple file sharing باشه رو من نداشتم! باور کنید خیلی گشتم! (خاستن عکس فولدرآپشنم رو براتون میذارم) اما به جاش حدس زدم که باید این گزینه رو غیر فعال کنم: Remember each folder's view setting و البته باز هم در پراپرتیز پوشه، برگه ی security ظاخر نمیشد، مگر در حالت safe mode (البته اینم بگم فقط خالی تو سیف مد رفتن کمکی به حذفشون نکرد)
خب حالا که برگه ی سکیوریتی هم سروکله ش پیدا شده بود، همون کارایی که مهدی عزیز فرمودن رو انجام دادم، اما بازم نشد!
این بود که در یک حرکت انتحاری تمام برگه های advance و همه ی مجوز ها رو متعلق به خودم کردم و replace و همینطور inherit...
تا اینکه تونستم از صفحه ی روزگار محوش کنم
بعد دیدم این خیلی نامردیه، اون یکی پوشه رو دیگه وارد Advanced نشدم و فق full control رو فعال کردم و تونستم به راحتی حذفش کنم

قصه ی ما به سر رسید، ولی سر شما هنوز نترکید :10:

شب خوش

viera
23-09-2010, 12:25
سلام
من یه فلش وصل کردم به سیستم ویروس آتوران گرفت و با برنامه آتوران ریموور پاکش کردم اما از اون موقع خیلی این خطا میاد روی صفحه هرچی dont sent رو میزنم بازم میاد :41: جستجو هم کردم اما چیزی پیدا نشد
اینم تصویرش:

shahedi
23-09-2010, 18:00
سلام
من یه فلش وصل کردم به سیستم ویروس آتوران گرفت و با برنامه آتوران ریموور پاکش کردم اما از اون موقع خیلی این خطا میاد روی صفحه هرچی dont sent رو میزنم بازم میاد :41: جستجو هم کردم اما چیزی پیدا نشد
اینم تصویرش:

Old_Chater
24-09-2010, 10:10
چرا دستور پينگ واسه من كار نميكنه تا پينگ ميكنم تو ران ويندوز يه صفحه سياه باز ميشه و سريع بسته ميشه

Masоud
24-09-2010, 12:09
چرا دستور پينگ واسه من كار نميكنه تا پينگ ميكنم تو ران ويندوز يه صفحه سياه باز ميشه و سريع بسته ميشه
سلام

بجای اینکه دستور رو تو Run اجرا کنی توی cmd اجراش کن.

hamid_diablo
24-09-2010, 13:05
سلام دوستان
دیروز وقتی که میخواستم ویندوز نصب کنم DVD ROM رو جدا کردم و با CD ROM ویندوز رو نصب کردم
وقتی ویندوز نصب شد الان تو MYCOMPUTER آیکون DVDنیستش یعنی ویندوز نشناختتش
الان باید چی کار کنم تا ویندوز DVDROM رو بشناسه؟

Old_Chater
24-09-2010, 14:11
سلام

بجای اینکه دستور رو تو Run اجرا کنی توی cmd اجراش کن.

دستورش چيه؟

Masоud
24-09-2010, 14:42
سلام دوستان
دیروز وقتی که میخواستم ویندوز نصب کنم DVD ROM رو جدا کردم و با CD ROM ویندوز رو نصب کردم
وقتی ویندوز نصب شد الان تو MYCOMPUTER آیکون DVDنیستش یعنی ویندوز نشناختتش
الان باید چی کار کنم تا ویندوز DVDROM رو بشناسه؟

سلام

دی وی دی رام رو چرا جدا کردید ؟ بجاش میبایست در بایوس بوت اولیه رو روی DVD Rom تنظیم میکردید .

کابلش رو سر جای خودش قرار دادید و تغییری توش ایجاد نکردید ؟

دستورش چيه؟

خودتون گفتید که وقتی میخوام دستور پینگ رو در Run اجرا کنم صفحه میاد و میره.

منظورم این بود که اول در Run عبارت cmd رو تایپ کنید و اینتر بزنید . سپس در پنجره ای که باز میشه دستور پینگ رو وارد کنید و اینتر بزنید.

Milad4171
25-09-2010, 10:04
سلام بر همگان!!!!

آقا دنبال یه سایدبار هستم یه چیزی مثل 7 بشه یه چیزایی رو گذاشت توش!
گوگل رو داشتم ولی زیاد خوب نبود!!!
چی پیشنهاد میکنین!؟

Mohammad King
25-09-2010, 10:47
سلام بر همگان!!!!

آقا دنبال یه سایدبار هستم یه چیزی مثل 7 بشه یه چیزایی رو گذاشت توش!
گوگل رو داشتم ولی زیاد خوب نبود!!!
چی پیشنهاد میکنین!؟

سلام

اینجا درخواست کنید:

در خواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Golbarg01
25-09-2010, 14:11
وقتی یک درایو رو می خوایم با سیستم ntfs فرمت کنیم در قسمت Allocation unit size چند تا گزینه هست یکی Default allocation size یکی 512 1024 2048 و 4096 bytes کدوم رو بهتره انتخاب کنم؟
میشه یک درایو رو بدون فرمت کردن Allocatin size اون رو تغییر بدم؟

Ghaioom
25-09-2010, 14:33
وقتی یک درایو رو می خوایم با سیستم ntfs فرمت کنیم در قسمت Allocation unit size چند تا گزینه هست یکی Default allocation size یکی 512 1024 2048 و 4096 bytes کدوم رو بهتره انتخاب کنم؟
میشه یک درایو رو بدون فرمت کردن Allocatin size اون رو تغییر بدم؟

allocation Unit Size:
این گزینه میزان فضای اختصاصی رو مشخص میکنه که مربوط به تعداد بایت در هر سکتور میشه.

در جای خط تیره بنویس pc network.ir بدون فاصله

R0Yal
25-09-2010, 16:41
منبع: هرکار میکنم نقطه چین گذاشته میشه! منبعش سایت centralclubs دات کام هستش.
نویسنده : شهرام

در صورت لود نشدن عکس ها ، روشون کلیک راست کنین و آدرسشون رو کپی بگیرین و در نهایت در نوار آدرس مرورگرتون paste کنین.

سلام.از اونجایی که ویندوز 7 ویندوز خوبی از آب در آموده احتمالا شما هم اون ور نصب کردید.توی این آموزش میخوام مراحل نصب اکس پی بعد از نصب سون رو بگم.البته میشه برای ویستا هم استفاده کرد.
خوب توی این مقاله مااول یه فصایی رو از یکی از درایو هامون جدا و پارتیشنی مخصوص ویندوز جدید درست میکنیم.

مرحله1:ساخت پارتیشن جدیدبرای این کارسرچ کنیدdisk management
با وارد شدن به قسمت Create and format hard disk

مراحل زیر رو طی کنید

در این قسمت روی پارتیشنی که میخواهید با کم کردن فضای خالی اون، درایو جدید درست کنید سمت راست کلیک کنید و گزینه shrink volume رو بزنید(طبق عکس)

بعد از این کار یک پنجره به شکل زیر میاد که مدای طول میشکه بره....منتظر بمونید

حالا در این پنجره مقدار فضایی رو که دیسک داره و مقداری رو که شما میتونید کم کنید رو نششون میده... که شما باید مثدار فضایی رو که میخواهید رو وارد کنید (به عنوان مقال ما 40 گیگ زدیم)

بعد مدتی فعالیت سیستم شما ،یک پارتیشن جدید بدون نام مطابق عکس براتون ایجاد میشه..روی اون سمت راست کلیک کنید و گزینه ی new sample volume رو انتحاب کنید.

بعد از اومدن ویزارد زیر اون رو مثل عکس تنظیم کنید و ادامه بدید...

بعد از مدتی پارتیشن مطابق عکی زیر روی سیستم شما ایجاد میشه..مثل عکس زیر....

حالا شما باید توی mycomputer درایو جدیدتون رو ببینید.

مرحله 2:نضب ویندوز xp یا ویستاخوب توی این مرحله شما نوبت به نصب ویندوز جدید توی درایو جدیدی که ساختید میرسه......مثل همیشه ویندوزتون رو نصب کنید....برای این کار با سی دی ویندوزتون بوت بشید و مراحل رو مثل عکس دنبال کنید...فقط دقت کنید که ویندوز رو اشتباها روی درایوی که ویندوز 7 روش نصب هست نصب نکنید..

مرحله3:ساخت مجدد boot loader خوب بعد از نصب ویندوز شما مستقیما وارد ویندوز اکس پی میشید و برای اینکه اون منوی قبل از ورود به ویندوز برای انتحاب ویندوز های سیستمتون مبیاد شما نیاز دارید که bootloader سیستمتون رو رو درست کنید...برای اینکار باید از نرم افزار های اینکار استفاده کنید ک بهترنش easybcd هست...
بعد مطابق عکس گزینه مورد نظر رو انتخاب کنید...

بعد ز این کار باید بعد از ریست کردن سیستم این منوی انتحابی رو ببینید

فحه

در آخر هم باید بگم این راه یکی از راه های بود که به نظر من راحت تر و موثر تر هست....

لینک برنامه EasyBCD 2.0.2:

من قبلا یه درایو جدید درست کرده بودم ولی مسئله این جاست که وقتی میخوام ویندوز از رو سیدی بوت شه ارور میده یه ارور طولانی مشابه اینی که پایینه نشون میده... کسی میدونه مشکل چیه؟!

a.l.d
25-09-2010, 16:56
من قبلا یه درایو جدید درست کرده بودم ولی مسئله این جاست که وقتی میخوام ویندوز از رو سیدی بوت شه ارور میده یه ارور طولانی مشابه اینی که پایینه نشون میده... کسی میدونه مشکل چیه؟!

میتونه ازرم باشه اگرازچندتارم استفاده می کنی جابه جا شون کن ویامثلاهزباررایانه ات رابایکی ازآنهابوت کن

tiia
25-09-2010, 17:06
سلام
دوستان خدا قوت.
کارتون عالیه . اگه یکی پیدا بشه این 641 صفحه را کامل بخونه . میشه چند تا کتاب نوشت.
خوب سوال من دو تا فایل با پسوند .sys توی درایو ویندوزم وجود داره . با حجم حدود 5 گیگ . این فایلها مربوط به چیند ؟

Masоud
25-09-2010, 17:10
سلام
دوستان خدا قوت.
کارتون عالیه . اگه یکی پیدا بشه این 641 صفحه را کامل بخونه . میشه چند تا کتاب نوشت.
خوب سوال من دو تا فایل با پسوند .sys توی درایو ویندوزم وجود داره . با حجم حدود 5 گیگ . این فایلها مربوط به چیند ؟

سلام

پست و تاپیک ها زیر رو بخونید :

Golbarg01
25-09-2010, 17:49
allocation Unit Size:
این گزینه میزان فضای اختصاصی رو مشخص میکنه که مربوط به تعداد بایت در هر سکتور میشه.

در جای خط تیره بنویس pc network.ir بدون فاصله

سایز Clusters های درایوم رو بدون فرمت کردن چطور می تونم تغییر بدم؟
برای درایو سیستم عامل روی چه عددی قرار بدم بهتره؟
512 1024 2048 یا 4096؟
البته در ویندوز ایکس پی منظورم هست.
در کدوم سرعت و کارایی ویندوز بیشتره؟

tiia
25-09-2010, 17:58
سلام

پست و تاپیک ها زیر رو بخونید :

مرسی . گزینه no paging را زدم.
میزان حجم از 5 گیگ رسید به دو گیگ و این فایل باقی موند : hiberfil.sys
الان که میزان رم مجازی را no paging کردم. آیا نباید صفر میشد ؟

Masоud
25-09-2010, 18:03
سایز Clusters های درایوم رو بدون فرمت کردن چطور می تونم تغییر بدم؟
برای درایو سیستم عامل روی چه عددی قرار بدم بهتره؟
512 1024 2048 یا 4096؟
البته در ویندوز ایکس پی منظورم هست.
در کدوم سرعت و کارایی ویندوز بیشتره؟
سلام

در همون لینک بالایی که دوست عزیزمون Ghaioom دادند خدمتتون گفته شده بهتر رو چه عددی باشه.

در حالت پیشفرض روی 4096 یعنی 4KB هست.

Golbarg01
26-09-2010, 00:05
من معمولا چند ساعت که ویندوزم روشنه یه مقدار کند میشه مخصوصا در بعضی برنامه ها بیشتر مثل مرورگها و فایرفاکس و اجراشون کند میشه
و من کامپیوتر رو ریستارت می کنم تا سرعت به حالت عادی برگرده
علت این چیه؟
و چجوری میشه بدون ریستارت کردن از کند شدن ویندوز و برنامه ها جلوگیری کرد ویا به حالت عادی برشون گردوند؟

Masоud
26-09-2010, 00:33
من معمولا چند ساعت که ویندوزم روشنه یه مقدار کند میشه مخصوصا در بعضی برنامه ها بیشتر مثل مرورگها و فایرفاکس و اجراشون کند میشه
و من کامپیوتر رو ریستارت می کنم تا سرعت به حالت عادی برگرده
علت این چیه؟
و چجوری میشه بدون ریستارت کردن از کند شدن ویندوز و برنامه ها جلوگیری کرد ویا به حالت عادی برشون گردوند؟

سلام

عوامل زیادی میتونه درش دخیل باشه.

از فعال بودن و کار کردن آنتی ویروس بگیر تا وجود ویروس و بالا نبودن قطعات و مشکل خود ویندوز ...

Golbarg01
26-09-2010, 01:15
سلام

عوامل زیادی میتونه درش دخیل باشه.

از فعال بودن و کار کردن آنتی ویروس بگیر تا وجود ویروس و بالا نبودن قطعات و مشکل خود ویندوز ...

یعنی در حالت عادی اینجوری نمیشه؟
ضمنا من اصلا آنتی ویروس نصب ندارم روی سیستمم

a.l.d
26-09-2010, 01:54
یعنی در حالت عادی اینجوری نمیشه؟
ضمنا من اصلا آنتی ویروس نصب ندارم روی سیستمم

درحالت عادی نه ولی یه Disk Cleanup و Defragment کن
درضمن به Task Manager برو به قسمت Process وسپس ببین که کدوم برنامه حجم بالایی روگرفته

R0Yal
26-09-2010, 03:19
میتونه ازرم باشه اگرازچندتارم استفاده می کنی جابه جا شون کن ویامثلاهزباررایانه ات رابایکی ازآنهابوت کن
نه رایانه من با یک رم کار میکنه مشکلی هم نداره...:13:
این ارور موقع نصب اکس پی رو سون یا ویستا در چند رایانه دیگه هم دیده شده یعنی کسی ایده دیگه ای نداره؟:41::41::41:

joe_satriani
26-09-2010, 11:49
نه رایانه من با یک رم کار میکنه مشکلی هم نداره...:13:
این ارور موقع نصب اکس پی رو سون یا ویستا در چند رایانه دیگه هم دیده شده یعنی کسی ایده دیگه ای نداره؟:41::41::41:

با سلام
دوست عزيز اين مشكل خيلي كلي هست
از ويروس ميتونه باشه
از ناهمگن بودن سخت افزارهاي نصب شده ميتونه باشه
از نرم افزارهاي از قبل نصب شده ميتونه باشه
شما متن ارور (كد ارور) رو هم بگيد كه اون پايين نوشته - تا بشه حدودي گفت مشكل از كجاس

موفق باشيد.

R0Yal
26-09-2010, 17:38
اینم متن اروره:

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your
Computer.
If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer.
If this screen appears again, follow thease steps:
Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and
terminated. Run chkdisk/f to check for hard drive corruption, and then restart your computer.
Technical information: STOP: 0x0000007B

ولی فکر نکنم هیچ کدوم از مشکلای بالا رو داشته باش! یکی منو کمک کنه.

joe_satriani
26-09-2010, 17:43
اینم متن اروره:

ولی فکر نکنم هیچ کدوم از مشکلای بالا رو داشته باش! یکی منو کمک کنه.

با سلام

اگه لينك اول نتونست كمكتون كنه به لينك دوم كه مرحله به مرحله خود مايروسافت گفته بريد

موفق باشيد.

Perpetual
26-09-2010, 18:42
تو رایت DVD با nero وسط رایت مینویسه erorr power مشکل از پاور سیستمم هست یا یه چیز دیگه؟؟
بعدش با lead out رایتش میکنه ولی بعد رایت نمیتونه بخوندش

Golbarg01
26-09-2010, 19:52
این ارور چیه؟
البته با آدرس های مختلف میاد نه فقط برای اپرا
هر چی هم ضربدرشو می زنم بره باز میاد
چیکار کنم؟

درحالت عادی نه ولی یه Disk Cleanup و Defragment کن
درضمن به Task Manager برو به قسمت Process وسپس ببین که کدوم برنامه حجم بالایی روگرفته

چجوری می تونم حجمی رو که اون برنامه گرفته کم کنم؟
مشکلی پیش نمیاد؟
منظور حجم در رم هست؟

joe_satriani
26-09-2010, 20:08
تو رایت DVD با nero وسط رایت مینویسه erorr power مشکل از پاور سیستمم هست یا یه چیز دیگه؟؟
بعدش با lead out رایتش میکنه ولی بعد رایت نمیتونه بخوندش

با سلام
از پاور سيستم نميتونه باشه
شما ارورتون رو كامل بگيد چون فكر نميكنم ارور اين باشه و نامفهوم هست

موفق باشيد.

mehrdad_goleyakh
26-09-2010, 23:01
من یه DVD-R سونی دارم تازه گی ها princo گرفتم وقتی رایت میکنم 4X رایت میکنه یعنی رایت 4G دیتای ساده چیزی حدود 70 دقیقه طول میکشه با DVD های دیگه این مشکل رو ندارم همون 16x رایت میکنم،گفتم شاید از DVD ها باشه تو سیستم دیگه امتحان کردم دیدم 16x رایت کرد،هر نرم افزاری رو هم که فکر کنید امتحان کردم همون 4x شما میگید مشکل از رایتره؟

shahedi
26-09-2010, 23:36
من یه DVD-R سونی دارم تازه گی ها princo گرفتم وقتی رایت میکنم 4X رایت میکنه یعنی رایت 4G دیتای ساده چیزی حدود 70 دقیقه طول میکشه با DVD های دیگه این مشکل رو ندارم همون 16x رایت میکنم،گفتم شاید از DVD ها باشه تو سیستم دیگه امتحان کردم دیدم 16x رایت کرد،هر نرم افزاری رو هم که فکر کنید امتحان کردم همون 4x شما میگید مشکل از رایتره؟

لینک زیر بسیار اطلاعات خوب و مناسبی داره که توصیه می کنم حتما مراجعه کنید :

برند مذکور به نظر شخصی من برند زیاد جالبی نیست.و معمولا وقتی که dvd مخصوصا ً dvd-r سازگاری کمتری با رایتر داشته باشه ممکنه این مسائل هم به وجود بیاد.

Masоud
27-09-2010, 00:22
این ارور چیه؟
البته با آدرس های مختلف میاد نه فقط برای اپرا
هر چی هم ضربدرشو می زنم بره باز میاد
چیکار کنم؟

سلام

به Run برو و عبارت روبرو رو وارد کن و اینتر بزن : chkdsk c: /f /r

سپس پیغام زیر رو دریافت میکنی . در این مرحله دکمه ی y رو از روی کیبورد فشار میدی و اینتر میزنی :

بعد ویندوز رو Restart میکنی.

در هنگام بالا اومدن ویندوز پنجره ی زیر رو مشاهده خواهی کرد :

میذاری تا کارشو انجام بده و کنسلش نمیکنی.

این عملیات ممکنه ساعتی طول بکشه ، پس صبور باش .

[ali]
28-09-2010, 13:58
چطور می تونم سوال زیر را غیر فعال کنم به گونه ای که به هیچ عنوان این سوال در حین کپی ، کات پرسیده نشه؟

joe_satriani
28-09-2010, 14:01
;5463077']چطور می تونم سوال زیر را غیر فعال کنم به گونه ای که به هیچ عنوان این سوال در حین کپی ، کات پرسیده نشه؟

با سلام
دوست عزيزم زماني كه شما تيك مربوط به فايلهاي سيستمي از نمايش خارج بشن و فايلهاي مخفي رو هم زده باشيد
يعني به اينصورت كه هم نشون ندادن فايلهاي مخفي فعالي باشه و هم نشون ندادن فايلهاي سيستمي

موفق باشيد.

mehrdad_goleyakh
28-09-2010, 15:43
سلام دوستان نرم افزاری که بشه از ویندوز ایمیج گرفت و دوباره از همون ویندوز ایمیج رو برگردوند بدون نیاز به CD بوت چی پیشنهاد میکنید؟

joe_satriani
28-09-2010, 16:57
سلام دوستان نرم افزاری که بشه از ویندوز ایمیج گرفت و دوباره از همون ویندوز ایمیج رو برگردوند بدون نیاز به CD بوت چی پیشنهاد میکنید؟

با سلام
منظورتون استفاده از نرم افزارهايي هست مثه acronis image true؟؟
اين نرم افزار كارش همينه كه از ويندوز ايميج ميگيره و بعدا شما ميتونيد با استفاده از همين سي دي ويندوز رو ريستور كنيد و دوباره از نو ازش استفاده كنيد

موفق باشيد.

mehrdad_goleyakh
28-09-2010, 19:16
من یجا دیدم که احتیاج به cd هم نداشت فایل ایمیج رو از تو همون ویندوز اجرا کرد یه مدت طول کشید ویندوز ریستارت شد و ایمیج برگردونده شد.
دنبال همچین نرم افزاری میگردم.

new explorer
28-09-2010, 21:46
من یجا دیدم که احتیاج به cd هم نداشت فایل ایمیج رو از تو همون ویندوز اجرا کرد یه مدت طول کشید ویندوز ریستارت شد و ایمیج برگردونده شد.
دنبال همچین نرم افزاری میگردم.

مثل نتبوک ما!
منم میخوام همین کار رو بکنم، نمیدونم چطوری!

sid
28-09-2010, 23:05
سلام
لب تاپي تازه خريدم و روش ايكس پي نصبيدم
همه چيزش ايده آله.همون فونتهايي كه روي پي سي نصب كردم روي لپتاپم هم نصب كردم ولي با اين حال لپتاپم خيلي از صفحات وب فارسي رو خوب نشون نميده و حروف فارسي رو منفصل از هم نشون ميده و اين باعث شده خوندن وب برام خيلي سخت بشه
مثلا اگه ايميلي دريافت ميكنم يا توي سايت تراوين نامه اي برام مياد و يا دارم گوگل ريدرم رو ميخونم همه كلمه هاي فارسي جدا از هم هستند.مشكل رو چجورس رفع كنم؟فونتها رو مجددا نصب كردم حتي چند بستخ فونت استاندارد فارسي جديد هم نصب كردم.سيستمم هم ويروس نداره و ويندوزم رو هم آپگريد كردم.مشكل حل نشد

Gladiator_2000
29-09-2010, 14:13
سلام چه جوری فایل هایی را که به صورت سیستمی hidden شدن به حالت قبل برگردونم
یه ویروس فایل ها را به صورت سیستمی مخفی کرد و کلی هم هستند چه جوری همشون را به حالت اول برگردونم

alireza1411
29-09-2010, 14:56
یه ویروس فایل ها را به صورت سیستمی مخفی کرد و کلی هم هستند چه جوری همشون را به حالت اول برگردونم

با Rescue CD یه آنتی ویروس خوب مثل اویرا اسکن کنید. اسکن با این سی دی بدون وارد شدن به ویندوز صورت میگیره. سی دی بوت میشه و میاد بالا و کل هارد رو باهاش اسکن میشه کرد. بعد تموم شد تو ویندوز تست کن ببین ویروسا رفته یا باز مشکل داره.

---------- Post added at 04:56 PM ---------- Previous post was at 04:54 PM ----------

سلام
همه چيزش ايده آله.همون فونتهايي كه روي پي سي نصب كردم روي لپتاپم هم نصب كردم ولي با اين حال لپتاپم خيلي از صفحات وب فارسي رو خوب نشون نميده و حروف فارسي رو منفصل از هم نشون ميده و اين باعث شده خوندن وب برام خيلي سخت بشه
مثلا اگه ايميلي دريافت ميكنم يا توي سايت تراوين نامه اي برام مياد و يا دارم گوگل ريدرم رو ميخونم همه كلمه هاي فارسي جدا از هم هستند.مشكل رو چجورس رفع كنم؟فونتها رو مجددا نصب كردم حتي چند بستخ فونت استاندارد فارسي جديد هم نصب كردم.سيستمم هم ويروس نداره و ويندوزم رو هم آپگريد كردم.مشكل حل نشد

زبان ویندوز رو که فکر کنم درست نصب کردین. من میگم یه ویندوز سون بریز ببین چی میشه. شاید مشکل بشه.

Masоud
29-09-2010, 18:14
سلام

سلام

فایل زیر رو دانلود و نصب کن . انشالله حل میشه :

نرم افزار زیر رو دانلود و اجرا کن و بر روی عکس خرس پاندا در قسمت بالای نرم افزار کلیک کن :

246800
29-09-2010, 20:27
با سلام

می خواستم بدانم چگونه میتوان از اسکرین سیورهای پرتابل در ایکس پی استفاده کرد؟(به عنوان اسکرین سیور فعال ویندوز)

اسکرین سیور پرتابل مورد نظر را (که فرمت exe دارد) در مسیر C:\WINDOWS\system32 قرارداده ام اما در منوی اسکرین سیور

(در مسیر control panel , display , screen saver ) نام اسکرین سیور مورد نظر نمایش داده نمی شود. لطفا نظر دهید

alireza1411
29-09-2010, 20:51
با سلام

می خواستم بدانم چگونه میتوان از اسکرین سیورهای پرتابل در ایکس پی استفاده کرد؟(به عنوان اسکرین سیور فعال ویندوز)

اسکرین سیور پرتابل مورد نظر را (که فرمت exe دارد) در مسیر C:\WINDOWS\system32 قرارداده ام اما در منوی اسکرین سیور

(در مسیر control panel , display , screen saver ) نام اسکرین سیور مورد نظر نمایش داده نمی شود. لطفا نظر دهید

نمیدونم ... شاید مشکل اینه که من الان تو ویندوز سون همین فایلها رو تو مسیر C:\Windows دارم !!!!

من الان یه دونه با پسوند scr کپی کردم تو ویندوز و تو گزینه ها اصافه شد. exe ندارم تست کنم ولی مسیر رو شما عوض کن ببین جواب میده.

shahedi
29-09-2010, 21:30
با سلام

sid
29-09-2010, 23:02
فایل زیر رو دانلود و نصب کن . انشالله حل میشه :

مرسي اما متاسفانه اين هم جواب نداد
من هنوز مشكل دارم
چيكار كنم؟

poloton7
29-09-2010, 23:42
سلام--من یک ویندوز دارم که درقسمت تسکبار(نوار پایین) کنار ساعت یک سرچ گذاشتند ونیمی از تسکبار من را اشغال کرده چطور انرا پاک کنم از طیق ویندوز یا ریجیستری------متشکر

joe_satriani
29-09-2010, 23:57
سلام--من یک ویندوز دارم که درقسمت تسکبار(نوار پایین) کنار ساعت یک سرچ گذاشتند ونیمی از تسکبار من را اشغال کرده چطور انرا پاک کنم از طیق ویندوز یا ریجیستری------متشکر

با سلام
دوست عزيزم چه سرچي هست؟؟
ازش عكس ميتونيد بذاريد ؟

موفق باشيد.

modirmasool
30-09-2010, 00:12

باید مشخص کنید که مال چه نرم افزاری هستش. ولی راه زیر به احتمال زیاد جواب می ده:
روی تسکبار کلیک راست کنین و بعد گزینه ی toolbar. حالا یکی از چیزایی که تیک دارن، احتمالا مال این نوار سرچتون هستش. یکی یکی امتحان کنین تا پیداش کنین. مثلا من در تسکبارم نوار سرچ nero رو دارم. حالا به تصویر زیر نگاه کنین:

sayebun
30-09-2010, 01:02

از منوی start گزینه Run را کلیک کن ودر آن cmd را تایپ کن
درایو مورد نظر را جلوی خط فرمان تایپ کن
c:
c:\>attrib -a -h -s /D /S
و enter بزن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alireza1411
30-09-2010, 08:07
سلام

ایندکینگ تو این مرورگرها مشکل نداره ؟ فکر نمیکنم این باشه ولی باز امتحان کن. تو فایر فاکس منوی view برو تو chracter encoding و اونجا گزینهی utf-8 رو بزن ببین درست میشه یا مشکل داره.

sid
30-09-2010, 12:41
ایندکینگ تو این مرورگرها مشکل نداره ؟ فکر نمیکنم این باشه ولی باز امتحان کن. تو فایر فاکس منوی view برو تو chracter encoding و اونجا گزینهی utf-8 رو بزن ببین درست میشه یا مشکل داره.

انجام دادم نشد.جواب نميده و مشكل حل نميشه
واقعا مشكل بزرگي شده برام.توي عمرم همچين مشكلي نداشتم

a.l.d
01-10-2010, 19:44
انجام دادم نشد.جواب نميده و مشكل حل نميشه
واقعا مشكل بزرگي شده برام.توي عمرم همچين مشكلي نداشتم

به نظر من مشکل ازسی دی ویندوزه
بایداینپااینترنت اکسپلوررت را اول کاملا پاکش کنی
بعددوباره نصب کنی شاید حل بشه

---------- Post added at 07:44 PM ---------- Previous post was at 07:41 PM ----------

چراوقتی ازبرنامه ی Km Player استفاده می کنم بعدکه می بندمش تافایل دیگه ای رااجراکنم اچرانمیشه وحتمابایدبرم توTask Manager ازاونجاfبرنامه را End Task کنم:2:

feizafra
02-10-2010, 00:05
با سلام و خسته نباشید؛
با مشکل عجیبی در ویندوز Xp مواجه شدم . وقتی که داخل منوی Start یک آیکون یا فولدری را می خواهم انتقال، پاک یا ... کنم کلیک راستم عمل نمی کند یعنی کلا باز نمی شود. می خواستم بدانم مشکل از چیست؟ البته یک فایل Notepad مشکوک هم به نام ، Torcc داخل منوی استارت ایجاد شده که نمیدانم از کجا آمده .
با تشکر .

Dew Drop
02-10-2010, 00:12
با سلام و خسته نباشید؛
با مشکل عجیبی در ویندوز Xp مواجه شدم . وقتی که داخل منوی Start یک آیکون یا فولدری را می خواهم انتقال، پاک یا ... کنم کلیک راستم عمل نمی کند یعنی کلا باز نمی شود. می خواستم بدانم مشکل از چیست؟ البته یک فایل Notepad مشکوک هم به نام ، Torcc داخل منوی استارت ایجاد شده که نمیدانم از کجا آمده .
با تشکر .

سلام
این دو تا پست رو ببینید

Saeed System
02-10-2010, 00:25
سلام.

پوشه my ducuments از کنار shared ducuments در پنجره my computer رفته .

چه طور میشه بازگرداندش با اینکه من دست نزدم شایدم بخاطر آپدیتهایی که کردم. شایدم ویروسی.

alireza1411
02-10-2010, 00:30
با سلام و خسته نباشید؛
با تشکر .

فکر کنم ویروسیه. یه اسکن باید بشه. آپدیت فراموش نشه که بی آپدیت آنتی ویروسها 60 درصد قدرتشون رو هم ندارن.:41:

Dew Drop
02-10-2010, 00:39
سلام.

پوشه my ducuments از کنار shared ducuments در پنجره my computer رفته .

چه طور میشه بازگرداندش با اینکه من دست نزدم شایدم بخاطر آپدیتهایی که کردم. شایدم ویروسی.

سلام
پست زیر رو ببینید.

eman619rv
02-10-2010, 02:21
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم چجوری میتونم ویندوز 32 بیتی رو به 64 بیتی تبدیل کنم ؟؟؟

Mohammad King
02-10-2010, 08:38
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم چجوری میتونم ویندوز 32 بیتی رو به 64 بیتی تبدیل کنم ؟؟؟

سلام

خیر نمیشه.

راه هایی هست که فقط از لحاض ظاهری این کارو انجام میدن ولی در واقع این کار شدنی نیست.

ninjavb
02-10-2010, 11:47
مشکل در حافظه فیزیکی
با سلام
این پیغامی که در زیر اومده یه دفعه موقعی که میخواستم یه صفحه ی اینترنت ذخیره شده از سایت سازمان سنجش رو باز کنم سیستم اول قفل کرد بد که ریست کردم یه صفحه ی ابی که این پیغام توش بود اومد یه دفعه هم همین امروز در ضمن اینم بگم که من جدیدا چیزی رو کامپیوترم نصب نکردم.

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer . PAGE-FAULT-IN-NONPAGED-AREA
If this is the first time you’ve seen this stop error screen ,restart your compter. If this screen appear again follow these steps:
Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation ask your hardware or software manufacturer for any windows updares you might need.
If problems continue disable or remove any newly installed hardware or software. Disable bios memory option such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable component restart your compute press f8 to select advanced startup option and select safe mode.
Technical information:
***stop:0x00000050 (0x96e678a8,0x00000000,.0x80570d62,0x00000000
Begining dum of phisycal memory.

من از خط اخرش میترسم نکنه مشکلی واسه حافظه فیزیکی پیش بیاد.
ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنند .

ninjavb
02-10-2010, 14:19
دوستان خواهشن کمک کنید امروز بازم برای دومین بار سیستمم به این حالت رفت!!
راستی من چند وقتی بود .که سیستمم رو روی حالت hibernate میگذاشتم و مثلا فرداش میومدم روشن میکردم در واقع رو حالت standbye میگذاشتم ولی میرفت تو حالت hibernate میتونه از اون باشه؟! :41:

Masоud
02-10-2010, 18:10
دوستان خواهشن کمک کنید امروز بازم برای دومین بار سیستمم به این حالت رفت!!
راستی من چند وقتی بود .که سیستمم رو روی حالت hibernate میگذاشتم و مثلا فرداش میومدم روشن میکردم در واقع رو حالت standbye میگذاشتم ولی میرفت تو حالت hibernate میتونه از اون باشه؟! :41:

سلام

راه حل مایکرسافت رو ببین :

eman619rv
02-10-2010, 19:24
سلام
یه چندتا مشکل برام پیش اومده ....یکی اینکه وقتی میخوام وارد یه درایو بشم یه صفحه دیگه باز میشه و میره واسه سرچ قبلنا هم یه سگ ملوسی بود حالا شده یه جادوگر که جام گرفته دستش:31:
دوم پسوند فایل ها رو هم نمیتونم تغییر بدم.....انتی ویروس رو هم اپدیت کردم اما باز ویروسی پیدا نکرد مشکل از کجاست؟؟

Masоud
02-10-2010, 19:32
سلام
یه چندتا مشکل برام پیش اومده ....یکی اینکه وقتی میخوام وارد یه درایو بشم یه صفحه دیگه باز میشه و میره واسه سرچ قبلنا هم یه سگ ملوسی بود حالا شده یه جادوگر که جام گرفته دستش:31:
دوم پسوند فایل ها رو هم نمیتونم تغییر بدم.....انتی ویروس رو هم اپدیت کردم اما باز ویروسی پیدا نکرد مشکل از کجاست؟؟

سلام

واسه مشکل اول :

فایل زیر رو دانلود کن و از حالت فشرده خارج کن . 2 فایل داخلش رو فقط دبل کلیک و اجرا کن :

سپس سیستم رو Restart کن.

نمیتونید عوض کنید یعنی چی ؟ پیغامی چیزی میده ؟ اگر پیغام میده متنش رو بذارید اینجا .

eman619rv
02-10-2010, 19:41
ممنون
نه پیغامی چیزی نمیده فقط وقتی رینیم میزنم دیگه پسوند فایل نیست مثلآ .jpg یا .zip رو نمیشه عوض کرد
اسم فایل به جای zip.** فقط به صورت ** هست

Masоud
02-10-2010, 20:05
ممنون
نه پیغامی چیزی نمیده فقط وقتی رینیم میزنم دیگه پسوند فایل نیست مثلآ .jpg یا .zip رو نمیشه عوض کرد
اسم فایل به جای zip.** فقط به صورت ** هست
سلام

در My Computer روی منوی Tools کلیک کرده و Folder Options رو انتخاب کنید و در سربرگ View تیک گزینه Hide extentions for known file types را بزنید.

new explorer
02-10-2010, 21:53

ببینید اگه اون نرم افزار windows search باشه که همراه آپدیتها پیشنهاد میشه، به راحتی میتونید حتی حذفش کنید، علاوه بر اینکه میتونید: (همونطور که دوستمون نشون دادند، غیر فعالش کنید)
میرید توی کنترل پنل، و توی add/remove programs پیداش می کنید (شاید باید تیک show updates رو هم بذارید)

new explorer
02-10-2010, 22:00
من چه طوری میتونم اینترنت اکسپلوررم رو حذف کنم!؟
ببینید رفتم تو اد/ریموو بعد هم تیک آپدیتها رو زدم، ولی خب با انتخاب IE8 ، هیچ گزینه ای (cange/remove) جلوش ظاهر نمیشه، البته جلوی همه ی آپدیتهاش که زیرشاخه ش هستند، میاد...

این اینترنت اکسپلورر 8 هم البته از اول با ویندوزم نیست بلکه با همون اولین آپدیتها قاطی باقی چیزا نصبش میکنم...

modirmasool
02-10-2010, 22:31
ببینید رفتم تو اد/ریموو بعد هم تیک آپدیتها رو زدم، ولی خب با انتخاب IE8 ، هیچ گزینه ای (cange/remove) جلوش ظاهر نمیشه، البته جلوی همه ی آپدیتهاش که زیرشاخه ش هستند، میاد...

این اینترنت اکسپلورر 8 هم البته از اول با ویندوزم نیست بلکه با همون اولین آپدیتها قاطی باقی چیزا نصبش میکنم...

به add\remove برین و بعدش از ستون سمت چپ، گزینه ی سوم یعنی add\remove windows components رو بزنین و در اونجا تیک اکسپلورر رو بردارین.

eman619rv
03-10-2010, 00:42
سلام

واسه مشکل اول :

فایل زیر رو دانلود کن و از حالت فشرده خارج کن . 2 فایل داخلش رو فقط دبل کلیک و اجرا کن :

سپس سیستم رو Restart کن.

نمیتونید عوض کنید یعنی چی ؟ پیغامی چیزی میده ؟ اگر پیغام میده متنش رو بذارید اینجا .

سلام خسته نباشید....
شرمنده من یک گیجم:31: اون فایل رو که دادید یکیش که ماله ریجستری بود درست و کامل اجرا شد ولی اون یکی دیگه RegRepair.js برنامه اش رو نداشتم و که فکر کنم جاوا اسکریپت هست اجرا نشد ممنون میشم باز کمکم کنین:11:

Mohammad King
03-10-2010, 10:33

شما برای چی میخوای حذفش کنید؟؟؟

اگر میخواین از ورژن های قبلش استفاده کنید ورژن قبل را اجرا کنید جای گزین همون ورژن میشه.

Fxsignal
03-10-2010, 15:24
سلام دوستان مدتی هست که از برنامه word to pdf 3.5 برای پی دی اف کردن فایل های وردم استفاده میکنم ولی جدیدا مشکلی پیش اومده که بسیار ناراحتم میکنه اینکه وقتی میخواهم گزینه save to pdf رو بزنم این ارور ها رو میده ! حالا از شما تقاضا دارم بفرماید چه کنم که مشکلم رفع بشه ( ویندوز xp )

و وقتی میخواهم وارد تنطیمات پرینتر بشم این خطا ها رو میده !

و وقتی add a printer میزنم این خطا رو میده :

shahedi
03-10-2010, 15:27

اگر میخواین از ورژن های قبلش استفاده کنید ورژن قبل را اجرا کنید جای گزین همون ورژن میشه.

مگه میشه ورژن قبلی را در حالی که ورژن جدید هست نصب کرد؟

بهتره یا با نرم افزارهای مدیریت حذف (آن اینستالر)این کارو انجام بدید

یا برای داشته چندie به صورت همزمان از نرم افزار Multiple IE installer استفاده کنید.

Masоud
03-10-2010, 15:28

سلام

با تشکر از محمد جان

در حین نصب هر ورژن میتونید انتخاب کنید که جدا نصب بشه یا آپگرید بشه.

سلام خسته نباشید....
شرمنده من یک گیجم:31: اون فایل رو که دادید یکیش که ماله ریجستری بود درست و کامل اجرا شد ولی اون یکی دیگه RegRepair.js برنامه اش رو نداشتم و که فکر کنم جاوا اسکریپت هست اجرا نشد ممنون میشم باز کمکم کنین:11:

اگر همون فایل رجیستری کارتون رو راه انداخته احتیاجی به اون فایل دیگه نیست.

برای اجرای اون فایل میتونید روش کلیک راست کنید و Open With Command Prompt رو بزنید.

سلام دوستان مدتی هست که از برنامه word to pdf 3.5 برای پی دی اف کردن فایل های وردم استفاده میکنم ولی جدیدا مشکلی پیش اومده که بسیار ناراحتم میکنه اینکه وقتی میخواهم گزینه save to pdf رو بزنم این ارور ها رو میده ! حالا از شما تقاضا دارم بفرماید چه کنم که مشکلم رفع بشه ( ویندوز xp )

نرم افزار رو دوباره نصب کن .

برای رفع پیغام خطا به پست زیر برو :

shahedi
03-10-2010, 15:34

سلام دوست من
فیکس زیر را نصب کنید حل میشه :

شماره ی fix :50126

ویرایش :
من پشت قبلی را ندیدم از بس این تاپیک فعاله!!
عذر میخوام

molaali
03-10-2010, 18:36
سلام
نميدونم چرا همه چيز تاسك منيجرم پاك شده الان وقتي alt و ctrl و delete رو مي زنم فقط همه ي برنامه ها ميان و جايي هم براي تغيير نيست نمي دونم چطوري به حالت اوليه برش گردونم.
اگه راهنمايي كنيد بينهايت ممنون ميشم.

Milad4171
03-10-2010, 18:41
سلام
نميدونم چرا همه چيز تاسك منيجرم پاك شده الان وقتي alt و ctrl و delete رو مي زنم فقط همه ي برنامه ها ميان و جايي هم براي تغيير نيست نمي دونم چطوري به حالت اوليه برش گردونم.
اگه راهنمايي كنيد بينهايت ممنون ميشم.

اگر منظورتون منو هاست، باید روی نوار دور پنجره دبل کلیک کنین که بیاد!!
من همین رو الان فهمیدم البته!

molaali
03-10-2010, 18:43
اگر منظورتون منو هاست، باید یه جایی از اون پنجره ی دبل کلیک کنین که بیاد!!
من همین رو الان فهمیدم البته!![COLOR="Silver"]

بله منظورم همين بود.
بينهايت ممنون.
بعضي مواقع ساده ترين راه حل بهترين جوابه!

new explorer
03-10-2010, 22:28
...

بنا به پیشنهاد دوستان:

Mohammad King
04-10-2010, 08:48
بنا به پیشنهاد دوستان:

سلام

موفق شدید که با کمک این تاپیک حذفش کنید:؟

ninjavb
04-10-2010, 12:24
سلام

راه حل مایکرسافت رو ببین :

با سلام
من طبق مراحلی که گفته شده بود پیش رفتم ولی یه مشکلی پیش اومد اینکه تو مرحله 12 وقتی میخوایم فایل باپسوند inf رو rename کنیم پیغام میده که چنین فایلی وجود نداره و راستم میگه چون ما وقتی تو مرحله 9 اون adapter رو uninstall کنیم دیگه فایلی ازش نمیمونه که بخوایم rename کنیم و یه نکته دیگه اینکه من تو قسمت 5 فایلی با پسوند pnf ندیم که بخوام تو مرحله 12 rename ش کنم فقط یه فایل با پسوند inf بود همین!

SiyahVash
04-10-2010, 21:00
با سلام
من طبق مراحلی که گفته شده بود پیش رفتم ولی یه مشکلی پیش اومد اینکه تو مرحله 12 وقتی میخوایم فایل باپسوند inf رو rename کنیم پیغام میده که چنین فایلی وجود نداره و راستم میگه چون ما وقتی تو مرحله 9 اون adapter رو uninstall کنیم دیگه فایلی ازش نمیمونه که بخوایم rename کنیم و یه نکته دیگه اینکه من تو قسمت 5 فایلی با پسوند pnf ندیم که بخوام تو مرحله 12 rename ش کنم فقط یه فایل با پسوند inf بود همین!

سلام؛
به مسیر C:\WINDOWS\inf برید و به صورت دستی Rename کنید؛ احتمالا از توی CMD مسیر رو صحیح تایپ نکردید، وگرنه باید باشه؛ توی System Info اسم فایل inf. رو مینویسه (مثلا oem7.inf)؛ تصویر رو ببینید:

شهنام89
05-10-2010, 00:12
سلام
سيستم ويندوزم 3تا يوزر داره، امشب داشتم تو يوزرخودم گيم بازي ميكردم هنگ كرد مجبور شدم ريست ش كنم ولي حالا كه بالا مياد وارد يوزرم ميشم محيط دسكتاپ و داكيومنتم كاملا خاليه!حتي بوك ماركاي فايرفاكس و اكسپلوررم صفر شده!
در ضمن اولين بار بعد از ريست وقتي (لاگ آن)كردم ويندوز پيغامي مبني بر گم شدن اطلاعات يوزرخودم داد
قبلانم چندبار اين طوري شده بود ولي بعد از چندبار خاموش روشن كردن درست مي شد!ولي اين بار نميشه!
مشخصات سيستم:
ايكس پي سرويس 3
اينترنت سكوريتي كسپرسكاي2010 دو ماه پيش كامل آپديت شده
در ضمن اطلاعات بقيه يوزرهاي سيستم درست و بي مشكل ميباشد.

Dew Drop
05-10-2010, 12:22
سلام
سيستم ويندوزم 3تا يوزر داره، امشب داشتم تو يوزرخودم گيم بازي ميكردم هنگ كرد مجبور شدم ريست ش كنم ولي حالا كه بالا مياد وارد يوزرم ميشم محيط دسكتاپ و داكيومنتم كاملا خاليه!حتي بوك ماركاي فايرفاكس و اكسپلوررم صفر شده!
در ضمن اولين بار بعد از ريست وقتي (لاگ آن)كردم ويندوز پيغامي مبني بر گم شدن اطلاعات يوزرخودم داد
قبلانم چندبار اين طوري شده بود ولي بعد از چندبار خاموش روشن كردن درست مي شد!ولي اين بار نميشه!
مشخصات سيستم:
ايكس پي سرويس 3
اينترنت سكوريتي كسپرسكاي2010 دو ماه پيش كامل آپديت شده
در ضمن اطلاعات بقيه يوزرهاي سيستم درست و بي مشكل ميباشد.

سلام
رو my compyter کلیک راست کنید و mange رو بزنید.
بعد local user and group رو باز کنید.users رو انتخاب کنید.
تو صفحه سمت راست ببینید یوزرتون اونجا هست اگه اونجا بود و روش ضربدر قرمز بود
باز کنید و تو صفحه بعد تیک account is disabled رو بردارید و ok کنید.
فکر می کنم محتویات دسکتاپ و داکیومنت هم باید تو قسمت C:\Documents and Settings باشه.
اگه نشد ببینید با restore می تونید برش گردونید.

ninjavb
05-10-2010, 12:50
سلام
ببخشید ولی من این قسمت رو نمیفهمم
ren %systemroot%\inf\INF file name from Step 5.inf *inf.old
یعنی اسم فایل رو که Rename میکنیم چی بزاریم(inf.old*)??

farshadtizhoosh
05-10-2010, 20:05
با سلام
نمیدونم چرا هر چند وقت یکبار با این صفحه آبیه که عکسشا پایین گذاشتم مواجه میشم!
هر دفعه هم میرم تو repair و دستور chkdsk -r را میزنم و درست میشه
اما ایندفعه که رفتم اصلا ویندوز را نشناخت!!!!!:18::41:
1- آیا این روش(دستور chkdsk -r) راه حل درستیه برای این مسئله؟اگه نه یه راه حل مناسب و استانداردشا بگین لطفا!
2- چرا ویندوزا نشناخت؟ مثل اینکه ویندوز پاک شده؟!؟:18: آخه چرا میتونه پاک شده باشه؟!
ممنون:11:
اینم عکس:

Milad4171
05-10-2010, 20:28
با سلام
1- آیا این روش(دستور chkdsk -r) راه حل درستیه برای این مسئله؟اگه نه یه راه حل مناسب و استانداردشا بگین لطفا!
2- چرا ویندوزا نشناخت؟ مثل اینکه ویندوز پاک شده؟!؟:18: آخه چرا میتونه پاک شده باشه؟!
اینم عکس:

Sheet
عجب عکس گنده ای گذاشته بودیی!!!

این صفحه های آبی به سه مورد برمیگده

1- رمت مشکل داره

2- ویندوزت مشکل داره

3- هاردت مشکل داره

واسه مشکل اول که مسلما باید رمت رو عوض کنی.

واسه مشکل دومت حتی تعمیر ویندوز هم کار ساز نیست ولی اگه ویندوزت اکسپی به بالاست سیستم رو فول اسکن کن ببین مشکل حل میشه!؟

واسه ی مشکل سوم هم میتونی از برنامه ی زیر استفاده کنی.

برنامه ای هست که بدسکتورهای هارد رو به طور کلی از بین میبرده .البته زمان بر هست!!!
به نظرم مشکلت هارت هست. واسه ی همین بهت پیشنهاد میکنم از این برنامه استفاده کنی

Portable HDD Regenerator 1.71

لینک مستقیم:

باید روی سی دی یا فلش بریزی و از روی اون بوت کنی!

farshadtizhoosh
05-10-2010, 22:33
Sheet
عجب عکس گنده ای گذاشته بودیی!!!

این صفحه های آبی به سه مورد برمیگده

1- رمت مشکل داره

2- ویندوزت مشکل داره

3- هاردت مشکل داره

واسه مشکل اول که مسلما باید رمت رو عوض کنی.

واسه مشکل دومت حتی تعمیر ویندوز هم کار ساز نیست ولی اگه ویندوزت اکسپی به بالاست سیستم رو فول اسکن کن ببین مشکل حل میشه!؟

واسه ی مشکل سوم هم میتونی از برنامه ی زیر استفاده کنی.

برنامه ای هست که بدسکتورهای هارد رو به طور کلی از بین میبرده .البته زمان بر هست!!!
به نظرم مشکلت هارت هست. واسه ی همین بهت پیشنهاد میکنم از این برنامه استفاده کنی

Portable HDD Regenerator 1.71

لینک مستقیم:

باید روی سی دی یا فلش بریزی و از روی اون بوت کنی!

سلام
ممنون
آخه هاردما تقریبا 6 7 ماهیه عوض کردم!!!!!
یعنی از هارده؟
:11:

shahedi
05-10-2010, 22:34
با سلام
اینم عکس:

از طریق ریکاوری کنسول دستور Chkdsk /r را انجام بدید

به اینجا سر بزنید:

NikYar
06-10-2010, 00:42
:18: سلام ... دوستان نمی دونم تا حالا واستون پیش اومده فایل ( ntdetect ) را پاک کنید یا نه ( اشتباه نشه ها این فایل یه فایل DOSیه نه اون ویروسی-EXE- که یه مدت پیش بحثش بود ) !
غرض از این پست اینکه ، گلاب به روتون من زدم این فایلو پاک کردم ! الان Laptop به بوت ویندوز XP نرسیده ، پشت سر هم ریست میشه ! بد بختانه SAfe mode هم کار نمیده :19:
از اونجایی که حوصله شو ندارم دوباره بشینم ویندوز نصب کنم - وقت هم که ابدا ...
می خواستم بدونم کسی راه حلی سراغ داره که بی درد سر و ترجیحا 3 سوته :31: سیستمو رو به راه کنم ؟ :40:

salmanazizi
06-10-2010, 01:10
سلام. دوستان خسته نباشید
میخوام ویندوزمو هایبرنت کنم اما شیفت و میگیرم بازم همون استند بای میمونه.
مشکل کجاست. ممنون میشم کمکم کنید.

ask_bl
06-10-2010, 06:32
سلام. دوستان خسته نباشید
میخوام ویندوزمو هایبرنت کنم اما شیفت و میگیرم بازم همون استند بای میمونه.
مشکل کجاست. ممنون میشم کمکم کنید.
سلام
Right-click on your Desktop > Screen Saver tab > Power button > Hibernate tab > Check the Enable Hibernation

Dew Drop
06-10-2010, 08:23
:18: سلام ... دوستان نمی دونم تا حالا واستون پیش اومده فایل ( ntdetect ) را پاک کنید یا نه ( اشتباه نشه ها این فایل یه فایل DOSیه نه اون ویروسی-EXE- که یه مدت پیش بحثش بود ) !
غرض از این پست اینکه ، گلاب به روتون من زدم این فایلو پاک کردم ! الان Laptop به بوت ویندوز XP نرسیده ، پشت سر هم ریست میشه ! بد بختانه SAfe mode هم کار نمیده :19:
می خواستم بدونم کسی راه حلی سراغ داره که بی درد سر و ترجیحا 3 سوته :31: سیستمو رو به راه کنم ؟ :40:
سلام
باید از طریق ریکاوری کنسول ویندوزتون رو اصلاح کنید.
برای این کار سی دی ویندوز رو بزارید تو سی دی رام تا سیستمتون با سی دی بوت بشه.
بعد صفحه آبی که میاد شما R روبزنید که گزینه REPAIR هستش.
صفحه بعد Recovery consule رو انتخاب کنید.
بعد اگه پسورد واسه ادمین گذاشته باشین اونو باید وارد کنید اگه که ندارید enter بزنید.
تو صفحه بعدی که یه صفحه سیاه براتون میاره(مثل صفحه cmd)
این دستورها رو وارد کنید و enter بزنید.

\:COPY X:\i386\NTLDR C
\:COPY X:\i386\NTDETECT.COM C

(البته اگه ویندوز شما تو درایوی غیر c باشه به جای :c درایو خودتون رو بزارید.)
حالا بعد این کار بنویسید exit و enter بزنید,بعد سی دی رو در بیارید.

Karkas20
06-10-2010, 13:13
هايبرنت ويندوز از كدام قسمت فعال ميشود

salmanazizi
06-10-2010, 13:20
سلام.
سرعت ویندوزم خیلی پایینه. با اینکه رمم 2 گیگه. اگه ویندوزمو عوض کنم خیلی از فایلامو از دست میدم.
راهی هست که بدون تعویض ویندوز سرعتش بهتر بشه؟ ممنونم

Dew Drop
06-10-2010, 13:55
هايبرنت ويندوز از كدام قسمت فعال ميشود

همین دو تا پست بالاتر از پست خودتون رو ببینید, با تصویر هم توضیح دادن...

a.l.d
06-10-2010, 14:11
سلام.
سرعت ویندوزم خیلی پایینه. با اینکه رمم 2 گیگه. اگه ویندوزمو عوض کنم خیلی از فایلامو از دست میدم.
راهی هست که بدون تعویض ویندوز سرعتش بهتر بشه؟ ممنونم

دراولین حرکت با آآنتی ویروس چکش کن Start up رابا Msconfig درRun خلوت کن
رایانه ات را یک بار دفرگ کن

poyanian
06-10-2010, 14:26
سلام .دوستان من یه سوال چند روز پیش در مورد ایمیل توی یکی از تایپیک ها پرسیدم .الان نمیدونم چطور جوابشو بگیرم؟!!!! لطفا راهنمایی کنید از چطور باید تون تایپیک رو پیدا کنم؟؟؟ اگر میتونید پیغام خصوصی هم بفرستید ممنون میشم

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

چطور باید اون تایپیک رو پیدا کنم؟؟؟

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

salmankhan9989
06-10-2010, 14:27
با سلام خدمت دوستان
من وقتی می خوام درایور مودم رو نصب کنم ویندوز ارور میده
مودم من D-link Dsl200هست
ویندوزم Xp Sp3
متن ارور هم به صورت زیر هست:
Error loading Newdev.dll
بعدش هم یک ارور دیگه می ده
کسی نمی دونه باید چیکار کنم لطفا اگه بلدید هر چه زودتر کمکم کنید

joe_satriani
06-10-2010, 14:32
سلام .دوستان من یه سوال چند روز پیش در مورد ایمیل توی یکی از تایپیک ها پرسیدم .الان نمیدونم چطور جوابشو بگیرم؟!!!! لطفا راهنمایی کنید از چطور باید تون تایپیک رو پیدا کنم؟؟؟ اگر میتونید پیغام خصوصی هم بفرستید ممنون میشم

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

با سلام
دوست عزيزم هر چند جاي سوالتون اينجا نيست
شما داخل پروفايل خودتون بشيد
و بعد از اونجا به قسمت آمار و ارقام بريد و سپس در اون قسمت روي پيدا كن تاپيك ها يا پيدا كردن پست ها رو انتخاب كنيد و پيداش كنيد

موفق باشيد.

با سلام خدمت دوستان
من وقتی می خوام درایور مودم رو نصب کنم ویندوز ارور میده
مودم من D-link Dsl200هست
ویندوزم Xp Sp3
متن ارور هم به صورت زیر هست:
Error loading Newdev.dll
بعدش هم یک ارور دیگه می ده
کسی نمی دونه باید چیکار کنم لطفا اگه بلدید هر چه زودتر کمکم کنید

با سلام
دوست عزيز اين dll رو از سايت زير دانلود كنيد تا جايگزين قبلي شه و فيكسش كنه

موفق باشيد.

salmankhan9989
06-10-2010, 14:54
اون فایلو دانلود کردم وجایگزین کردم اول خطا داد ولی بعدش نصب شد ولی مشکلی که دارم اینه که چراغ مودم سبز هست ولی به اینترنت وصل نمی شه!؟

joe_satriani
06-10-2010, 15:16
اون فایلو دانلود کردم وجایگزین کردم اول خطا داد ولی بعدش نصب شد ولی مشکلی که دارم اینه که چراغ مودم سبز هست ولی به اینترنت وصل نمی شه!؟

با سلام
خوب اين مشكل ديگه از مودم و آي اس پي هست
در انجمن زير مطرح كنيد

اینترنت و شبکه

موفق باشيد.

ask_bl
06-10-2010, 15:22

Local Area Connection وصل میشه ؟
معمولا توی سرویس پک 3 آی پی رو باید دستی وارد کنید تا Local Area Connection وصل بشه .
با پشتیبانی آی اس پی تماس بگیرین راهنماییتون میکنن .

salmankhan9989
06-10-2010, 16:24
با سلام
خوب اين مشكل ديگه از مودم و آي اس پي هست
در انجمن زير مطرح كنيد

اینترنت و شبکه

نه مشکل از مودم وآی اس پی نیست چون من روی سیستمم دوتاویندوز دارم هر2تاشون هم اکس پی سرویس پک 3هست ولی یکی وصل میشه اون یکی نه

salmankhan9989
06-10-2010, 16:29
با سلام

با سلام
دوست عزيز اين dll رو از سايت زير دانلود كنيد تا جايگزين قبلي شه و فيكسش كنه

اون فایلی که شما گفتید دانلود کنم با فایل روی ویندوز فرق داره هم حجمش و هم ورژنش
فایل شما حجمش111کیلوبایته ولی مال خود ویندوز242کیلوبایته
در ضمن ورژن فایل شما 5.0.2146.1ولی مال ویندوز5.1.2600.5512
با هم همخوانی ندارندووقتی ویندوز بالا اومد دفعه ای اول یک اروری داد

Masоud
06-10-2010, 19:38

سلام

با تشکر از _Sharifdorsa ی عزیز .

پست تکمیلی :

SiyahVash
06-10-2010, 21:39
سلام
ببخشید ولی من این قسمت رو نمیفهمم
ren %systemroot%\inf\INF file name from Step 5.inf *inf.old
یعنی اسم فایل رو که Rename میکنیم چی بزاریم(inf.old*)??

این دستور یعنی به انتهای نام فایلی که پیدا کردید عبارت old اضافه بشه؛ مثلا اگر نام فایلی که در MSinfo پیدا کردید name.inf بود، شما باید تو مسیر C:\Windows\inf اون فایل رو ببینید به علاوه فایل Name.pnf که به انتهای هر دوشون عبارت old رو اضافه می کنید: Name.inf.old, Name.pnf.old

شما می تونید این کار رو بدون استفاده از دستور انجام بدین، دستور برای راحت تر کردن توضیح و سریع تر انجام شدن کاره.

farshadtizhoosh
07-10-2010, 00:07
از طریق ریکاوری کنسول دستور Chkdsk /r را انجام بدید

به اینجا سر بزنید:

ممنون از شما
ولي مشكل من همينه كه وندوز را نميشناسه كه بخام اين دستورا وارد كنم
:11: