PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

alone_boy
22-01-2010, 13:42
باور بکن که اون بالون رو نمایش نمیداد. الان نمایش میده و اصلا بهش عادت ندارم:41:

من مال خود ویندوز رو یادم رفته

ولی اگه میخوای دیگه نباشن با برنامه پارمیس میتونی این کارو بکنی

فک کنم تو همین انجمن هم باشه یه نرم افزار ایرانی و بسیار عالی

alone_boy
22-01-2010, 13:44
سلام
من نمیتونم فولدری به نام " con " بسازم . مشکل از ویندوزه ؟

سلام
مشکل ویندوز نیست

من یه جا خوندم که این یکی از ترفندهای مایکروسافته که نمیتونی فولدری با این اسم بسازی

Mohammad King
22-01-2010, 13:50
سلام

سلام

درسته مشکل از ویندوز نیست...

در نسخه های xp نمیشه یه همچین فولدری ساخت

mina tina
22-01-2010, 14:22
سلام:11:

استادهرويدئويي ياهرفايلي خواستم بازم صوتي داره تصويرنداره وپيغام ميده

عكس از پيغاميكه داده گرغتم اماچطوري اينجابيارم؟شرمنده استادآخه بلدنيستم

Mohammad King
22-01-2010, 14:31
سلام:11:

استادهرويدئويي ياهرفايلي خواستم بازم صوتي داره تصويرنداره وپيغام ميده

عكس از پيغاميكه داده گرغتم اماچطوري اينجابيارم؟شرمنده استادآخه بلدنيستم

سلام

عکس را در سایت zshare.net

آپلود کن و وقتی که آپلود شده میره توی یه صفحه توی اون صفحه چند تا لینک بهت میده لینک direct link را بزار اینجا/

mani6606
22-01-2010, 15:42
دوستان این چه خطایی که هنگام بالا آمدن ویندوز میده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویندوز هم XP SP3 است

mani6606
22-01-2010, 16:01
این پست لطفا پاک شود. اشتباه شد.

gmuosavi
22-01-2010, 16:19
سلام

این پیغام مربوط به چی میشه ؟!

ممنون

Diego
22-01-2010, 17:48
تا سه روز پیش 1گیگ فضای خالی داشتم توی درایو سی اما هر بار که ویندوز بالا می یاد یک مقدار کم می شد تا اینکه امروز رسیده رو 170 مگ فضای خالی
یک عکس از همه برنامه هام گذاشتم
ببینید مشکل از کجاست ممنون می شم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دو تا برنامه تون دارای دیتا بیس (انبار داده) هستن.یکی acdsee و یکی دیگه Google earth.
acdsee یه سری اطلاعات مخصوص به عکسهاتو رو ذخیره میکنه و گوگل ارث هم هربار که باهاش منطقه ای رو نگاه میکنین،حجم زیادی از اطلاعات رو از سرور خودش رو PC شما دانلود میکنه.گذشته از اینها 1 گیگ فضای خالی واسه پارتیشن ویندوز خیلی کمه.:11:

Diego
22-01-2010, 17:58
دوستان این چه خطایی که هنگام بالا آمدن ویندوز میده :

ویندوز هم XP SP3 است

فکر کنم فایل سیستم ntfs یکی از پارتیشن هات اسیب دیده.کدومیک پارتیشنهات ntfs هست؟کلیک راست کن روشون و indexing رو غیر فعال کن و یه بار reboot کن سیستم رو.
اگه جواب نداد پارتیشن هاتو check disk کن.

javad1361839
23-01-2010, 00:46
ویندوز کامپیوترم XP_sp3 است ، به خاطر بعضی از مشکلات میخوام sp2 بریزم ، منتها موقعی که به مراحل اولیه نصب ویندوز میرسم ، به مراحلی که در عکسهای شماره 1 و 2 مشخص کردم نمیرود !!! و بجاش به عکس شماره 3 میرود و با توجه به توضیحات عکس شماره 2 این یه مشکل غیر عادیه !!! چون در عکس شماره 3 که مربوط به سیستم منه 4 تا درایو دیگه کامپیوتر رو نشون نمیده یعنی اینطور درنظر گرفته که رو سیستم ویندوزی نصب نیست !!! و من اگه بخوام در این شرایط ویندوز عوض کنم تمام اطلاعات هاردم میپره و این یعنی یک فـاجـعــه بـــزرگ !!
با این توضیح که از دو تا سی دی ویندوز مختلف هم برای نصب استفاده کردم که در هر دو حالت موقع نصب ویندوز بجای اینکه طبق عکس شماره 1 و 2 پیش بره مستقیم میره رو عکس شماره 3 !!!
یه کار دیگه هم کردم که باز هم جواب نداد یعنی ویندوزی که رو سیستم نصب هست رو به اولین تاریخ فعال در سیستم ریستور هم بردم و بعدش مراحل نصب ویندوز جدید ... ولی هیچ فایـــده ای نـداشـت !!!!

از اساتیـد خواهش میکنم به دادم برسیــــد ::: دیگه دارم دیونـــــــــــــه میشــــــــــــــــــــم

Diego
23-01-2010, 01:53
[SIZE="3"][FONT="Tahoma"]ویندوز کامپیوترم XP_sp3 است ، به خاطر بعضی از مشکلات میخوام sp2 بریزم ، منتها موقعی که به مراحل اولیه نصب ویندوز میرسم ، به مراحلی که در عکسهای شماره 1 و 2 مشخص کردم نمیرود !!! و بجاش به عکس شماره 3 میرود و با توجه به توضیحات عکس شماره 2 این یه مشکل غیر عادیه !!! چون در عکس شماره 3 که مربوط به سیستم منه 4 تا درایو دیگه کامپیوتر رو نشون نمیده یعنی اینطور درنظر گرفته که رو سیستم ویندوزی نصب نیست !!! و من اگه بخوام در این شرایط ویندوز عوض کنم تمام اطلاعات هاردم میپره و این یعنی یک فـاجـعــه بـــزرگ !!
با این توضیح که از دو تا سی دی ویندوز مختلف هم برای نصب استفاده کردم که در هر دو حالت موقع نصب ویندوز بجای اینکه طبق عکس شماره 1 و 2 پیش بره مستقیم میره رو عکس شماره 3 !!!
یه کار دیگه هم کردم که باز هم جواب نداد یعنی ویندوزی که رو سیستم نصب هست رو به اولین تاریخ فعال در سیستم ریستور هم بردم و بعدش مراحل نصب ویندوز جدید ... ولی هیچ فایـــده ای نـداشـت !!!!

حدسی که من میزنم اینه که شما احتمالاً پارتیشن بندیتون مشکل داره.کدوم پارتیشنتون اکتیو هستش؟

javad1361839
23-01-2010, 09:55
دیگـو جان من بدون مشکل خاصی دارم از هر 5 تا درایو استفاده میکنم ، در عکس شماره3 که مربوط به کامپیوترم خودم است فقط درایو C رو نشون میده !!! چون تا حالا این مشکلات برام پیش نیامده واقعا نمیدونم چکار باید بکنم ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنیــــد :::

Mohammad King
23-01-2010, 11:05
دیگـو جان من بدون مشکل خاصی دارم از هر 5 تا درایو استفاده میکنم ، در عکس شماره3 که مربوط به کامپیوترم خودم است فقط درایو C رو نشون میده !!! چون تا حالا این مشکلات برام پیش نیامده واقعا نمیدونم چکار باید بکنم ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنیــــد :::

ببین درایو های دیگت پر هستن؟ یا نه؟

new explorer
23-01-2010, 16:10
سلام به همگی
من چندین بار از سیستم ری استور استفاه کردم و دفعه ی آخری به زمان خیلی ابتدایی رفتم،خب ، مشکلاتی که داشتم حل شد،ولی یه پوشه داشتم تو دسکتاپ که 60 مگ mp3 توش بود، ری استور پوینت های غیر از آخری رو هم با tune up حذف کردم
چند تا برنامه ریکاوری امتحان کردم :
get data back for fat and ntfs
active file recovery
digital object rescue pro
و چند تا پرتابل دیگه که هیچ کدوم جواب نداده
راهنمای بفرمایید لطفا
پیروز باشید

Masоud
23-01-2010, 17:10
ممنون . ولی به مسیری که گفتی رفتم و تیک show icon in notification area when connected فعال بود در حالی که مشکل پابرجاست!
مورد دوم هم انجام دادم ولی گزینه ای بنام dc وجود نداره !!! در حالیکه کانکت هستم.

سلام

کانکت نیست که بخواد Disconnect بشه.

مشکل شما ناشی از کارت شبکه است .

برای غیرفعال کردش باید روش کلیک راست کنی Disable روبزنی.

دوستان لطفا راهنمایی کنید
درایو سی بیخودی پر می شه بدون اینکه بدونم از کجا فایل ها می یاد حدود 1.5 گیگا بایت از درایو سی من مشخص نیست چرا پر شده در حالیکه حجم کل برنامه های ویندوز و خود ویندوز ایکس پی 5.25 گیگا هست و درایو من 6.85 گیگا بایت
آخرین آنتی ویروس هم دارم و آپدیت هست نود 34 ورژن 4
کارت دی وی بی دارم و با نرم افزار های موزیلا - kmplayer - و اسکای نت و دی وی بی دریم بیشتر کار می کنم

برو تو Run و عبارت cmd رو وارد و در پنجره ی Command Prompt عبارت زیر رو وارد و Enter بزن :

sfc /purgecache

سلام

نه مشکل از ویندوز نیست.

این و اسامی شبیه این در Root رجیستری وجود دارند و مخصوص خود ویندوز هستند.

و در نهایت شما نمیتونید فولدری با نام های اینچنینی بسازید.

سلام

جدیدا موقع کانکت شدن به اینترنت این پیغام کانکنت شدن برای من میاد
یا موقع خاموش کردن این پیغام میاد
در حالیکه قبلا کانکت میشدم و ی خاموش میکردم این پیغامها نمیومد. چیکار کنم که این پیغامها دیگه نیاد

من مال خود ویندوز رو یادم رفته
ولی اگه میخوای دیگه نباشن با برنامه پارمیس میتونی این کارو بکنی
فک کنم تو همین انجمن هم باشه یه نرم افزار ایرانی و بسیار عالی

کنترل و بهینه سازی ویندوز با امکانات عالی: Parmis - کاملا فارسی

سلام

ممنون

عزیز باید نرم افزار Dot Net Framework 2.0 رو نصب کنی :

ویندوز کامپیوترم XP_sp3 است ، به خاطر بعضی از مشکلات میخوام sp2 بریزم ، منتها موقعی که به مراحل اولیه نصب ویندوز میرسم ، به مراحلی که در عکسهای شماره 1 و 2 مشخص کردم نمیرود !!! و بجاش به عکس شماره 3 میرود و با توجه به توضیحات عکس شماره 2 این یه مشکل غیر عادیه !!! چون در عکس شماره 3 که مربوط به سیستم منه 4 تا درایو دیگه کامپیوتر رو نشون نمیده یعنی اینطور درنظر گرفته که رو سیستم ویندوزی نصب نیست !!! و من اگه بخوام در این شرایط ویندوز عوض کنم تمام اطلاعات هاردم میپره و این یعنی یک فـاجـعــه بـــزرگ !!

از اساتیـد خواهش میکنم به دادم برسیــــد ::: دیگه دارم دیونـــــــــــــه میشــــــــــــــــــــم

این مشکل حاکی از اونه که 8 مگابایت از هارد شما پارتیشن بندی نشده و آزاده .

نرم افزار Partition Magic 8.0 رو نصب کن و این 8 مگ رو به درایو C اضافه کن.

سلام به همگی
من چندین بار از سیستم ری استور استفاه کردم و دفعه ی آخری به زمان خیلی ابتدایی رفتم،خب ، مشکلاتی که داشتم حل شد،ولی یه پوشه داشتم تو دسکتاپ که 60 مگ mp3 توش بود، ری استور پوینت های غیر از آخری رو هم با tune up حذف کردم
چند تا برنامه ریکاوری امتحان کردم :
get data back for fat and ntfs
active file recovery
digital object rescue pro
و چند تا پرتابل دیگه که هیچ کدوم جواب نداده
راهنمای بفرمایید لطفا
پیروز باشید

اینارو هم امتحان کن :

ولی فکر نکنم بشه کاری کرد.

موفق باشید :40:

gmuosavi
23-01-2010, 19:55
عزیز باید نرم افزار Dot Net Framework 2.0 رو نصب کنی :

سلام

.net 2008‌رو روی سیستمم دارم
پس قاعدتا باید این هم نصب باشه دیگه ؟!

راستی
چند وقته آنتی ویروسم غیر فعال شده
حتی ورژن رایگان هم نصب کردم ولی بازم فرقی نکرده
همون ورژن رو توی ویندوز 7 نصب کردم کار میکنه

حتی اسکن هم نمیکنه
ببین اینجوری میشه :

ویروسی شده ؟!

ممنون

javad1361839
23-01-2010, 23:37
ببین درایو های دیگت پر هستن؟ یا نه؟

حجم خالی درایوها ::: C = 13.6 g _ D = 1.5 g _E = 15 g _ F = 1 g _ G = 8.2 g

Masоud
23-01-2010, 23:59
سلام

.net 2008‌رو روی سیستمم دارم
پس قاعدتا باید این هم نصب باشه دیگه ؟!

راستی
چند وقته آنتی ویروسم غیر فعال شده
حتی ورژن رایگان هم نصب کردم ولی بازم فرقی نکرده
همون ورژن رو توی ویندوز 7 نصب کردم کار میکنه

حتی اسکن هم نمیکنه
ببین اینجوری میشه :

ویروسی شده ؟!

ممنون
سلام

آره این رو هم نصب کن.اگر احیانا درست نشد یا قبول نکرد نسخه ی 3.5 SP1 رو نصب کن.

خود آنتی ویروس مشکل اساسی پیدا کرده تو این ویندوز.

از یکی دیگه استفاده کنی ، بهتره.

mina tina
24-01-2010, 02:34

استاد سلام يك عكسه ديگه هم هست كه ميزارم

mina tina
24-01-2010, 02:37

mina tina
24-01-2010, 02:57
استاد عزيز بعداز آماده شدن لينك براي گذاشتن عكس در اينجا رو دقيقتر راهنمايي كنيد لطفا :41:

چونكه بالايي رو نتونستم خيلي خيلي زياد دوست دارم فعال باشم وتا جاييكه در توان دارم كمك كنم

سرافرازوسر بلند باشيد:11::11::11:

javad1361839
24-01-2010, 13:15
سلام ::: با توجه به توضیحات قبلی ، امروز اومدم نرم افزار HD Tune Pro رو نصب کردم و وقتی خواستم اجراش کنم پیغام داد " the disk not found " یه ورژن دیگه رو نصب کردم باز هم موقع اجرای نرم افزار همین ارور رو داد !!!! لطفا دوستان اهل فن راهنمایی کنن ، چه بلایی سر هاردم اومده ؟؟؟؟

mina tina
24-01-2010, 13:32
windows media player cannot play the file . the player might not support the file type or might . not support the codec that was used to compress the file .

close web help

اين يه پنجره اروره و يه اروره ديگه هم قبل از اين داده

اما اگه يه توضييح شفافتر بعد از آپلود اينجا چطوري بيارم عكسها رو براي دفعات بعد خوب ميشد

بازم كمال تشكر رودارم

omid-p30
24-01-2010, 14:04
یکی از درایو هام در حال پر شدن هست که ویندوز پیام داده اگر بخوای میتونی یک حجمی از فایل ها رو compress کنم. این کار روی کیفیت یا چیز دیگه تاثیر منفی داره یا نه. یعنی بهتره خودم تعدادی فایل رو پاک کنم یا بگم این کار رو بکنه ؟

Diego
24-01-2010, 14:13
windows media player cannot play the file . the player might not support the file type or might . not support the codec that was used to compress the file .

close web help

اما اگه يه توضييح شفافتر بعد از آپلود اينجا چطوري بيارم عكسها رو براي دفعات بعد خوب ميشد

بازم كمال تشكر رودارم

عکسهاتون رو توی یه سایت مخصوص اپلود عکس مثل tinypic آپ کنید.:11:

این ارور واسه اینه که کدک ویدئویی که میخاهید تماشا کنید روی سیستم نصب نیست.

Masоud
24-01-2010, 15:24
سلام ::: با توجه به توضیحات قبلی ، امروز اومدم نرم افزار HD Tune Pro رو نصب کردم و وقتی خواستم اجراش کنم پیغام داد " the disk not found " یه ورژن دیگه رو نصب کردم باز هم موقع اجرای نرم افزار همین ارور رو داد !!!! لطفا دوستان اهل فن راهنمایی کنن ، چه بلایی سر هاردم اومده ؟؟؟؟

سلام

اینجا رو ببین :

close web help

بازم كمال تشكر رودارم

نرم افزار زیر رو نصب کن و دوباره امتحان کن :

K-Lite Codec Pack Full 5.6

یکی از درایو هام در حال پر شدن هست که ویندوز پیام داده اگر بخوای میتونی یک حجمی از فایل ها رو compress کنم. این کار روی کیفیت یا چیز دیگه تاثیر منفی داره یا نه. یعنی بهتره خودم تعدادی فایل رو پاک کنم یا بگم این کار رو بکنه ؟

اگه فایل ها رو کمپرس کنه ، اونارو به رنگ آبی درمیاره.

البته میشه خودت دوباره رنگشون رو دوباره درست کنی.

خودت دستی کمشون کن بهتره.

momo
24-01-2010, 15:36
با سلام خدمت اساتيد عزيز
سيستم من گزينه standby در داخل منوي استارت وجود دارد اما به صورت كمرنگ است و غيرفعال شده
دوستان لطفا من رو راهنمايي كنيد

ممنون

Masоud
24-01-2010, 16:16
با سلام خدمت اساتيد عزيز
سيستم من گزينه standby در داخل منوي استارت وجود دارد اما به صورت كمرنگ است و غيرفعال شده
دوستان لطفا من رو راهنمايي كنيد

ممنون
سلام

کارت گرافیک شما یا نصب نشده یا ناقصه.

alone_boy
24-01-2010, 20:30
خواهشا منو راهنمایی کنین
ویندوز رو هم عوض کردم ولی همش برای نصب بعضی برنامه ها یا بازیها میگه :
invalid win32 application
کلافم کرده
چاره ش چیه؟

new explorer
24-01-2010, 21:52
با اجازه ی اساتید عزییز

سلام

ممنون

من هم تا چند روز پیش دقیقا همین مشکل رو برای نصب نرم افزار دیگه ای البته(یاهو مسنجری که قبلا شاید 50 بار نصبش کرده بودم و همینطور نصب از طریق اینترنتش )،داشتم ، در ضمن دیدم یکی دیگه از نرم افزارها که آخرا نصب کرده بودم،هم خیلی از دکمه هاش کار نمی کرد(شبیه آنتی ویروس شما)
ایراد سیتم بنده از آپدیتهاش بود،چندین بار ریستور کردم ، دفعه آخری خیلی عقب بردم(البته تا جایی که دات نت 3.5 و یکی دو تا آپدیت هنوز نصب بود)و مشکل حل شد
دیگه فرصت نکردم بکآپ آپدیتها رو دوباره یکی یکی نصب کنم تا ببینم مشکل از کدومشون ممکنه بوده باشه
مشکل شما هم به همین شبیهه ...

شما PTD رو هم امتحان بفرمایید :

خواهشا منو راهنمایی کنین
کلافم کرده
چاره ش چیه؟
مطمئن نیستم اما :
یا این فایل مورد داره و خرابه یا میتونید امتحان کنید : با راست کلیک compatability / run this program as :/ propertie حالا گزینه های مختلف رو امتحان کنید،مثلا windows 2000

\dv,c fhadn

Masоud
25-01-2010, 15:03
خواهشا منو راهنمایی کنین
کلافم کرده
چاره ش چیه؟
سلام

از نبود ویروس روی ویندوز مطمئنی ؟

اول کل ویندوز رو با آنتی ویروس آپدیت شده اسکن کن و سپس فایل زیر رو دانلود و فایل های محتوی اش اجرا کن :

mahmood7577
25-01-2010, 17:36
باعرض سلام و خسته نباشید
یه سیستم دارم که وقتی روشنش میکنی قبل از اینکه لوگو سیستم بالا بیاد صفحه درحالت مشکی باقی میمونه و چراغ هارد نیز روشن میمونه.
بعد از چند بار ریستارت کردن در حالت safe mod و معمولی سیستم بالا میاد.
اگه میشه راهنماییم کنیین.
درضمن ویندوز رو هم از نوع و بر روی پارتیشن فرمت شده نصب کردم. اولش خوبه اما بعد از چند روز دوباره خراب میشه . درضمن ویروسم نداره.
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم
با تشکر

alone_boy
25-01-2010, 18:08
سلام

از نبود ویروس روی ویندوز مطمئنی ؟

اول کل ویندوز رو با آنتی ویروس آپدیت شده اسکن کن و سپس فایل زیر رو دانلود و فایل های محتوی اش اجرا کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید :40:

سلام
اصلا مطمئن نیستم
الان هم همون بازی رو از پیش دوستم آوردم که هم MW و هم Carbon توش بود
کربن رو خطا میده ولی ماست وانتد رو نه

چیکار کنم؟ گیر کردم

mina tina
25-01-2010, 18:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين پيغامه اوليه بعدازاينكه ويندوز
رو عوعض كردم آمده لطفا راهنمايي كنيد عكسروبالاخره با راهنمايي شما تونستم ممنون ازراهنماييهايتان منتطرجوابم

Masоud
25-01-2010, 19:23
باعرض سلام و خسته نباشید
یه سیستم دارم که وقتی روشنش میکنی قبل از اینکه لوگو سیستم بالا بیاد صفحه درحالت مشکی باقی میمونه و چراغ هارد نیز روشن میمونه.
بعد از چند بار ریستارت کردن در حالت safe mod و معمولی سیستم بالا میاد.
اگه میشه راهنماییم کنیین.
درضمن ویندوز رو هم از نوع و بر روی پارتیشن فرمت شده نصب کردم. اولش خوبه اما بعد از چند روز دوباره خراب میشه . درضمن ویروسم نداره.
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم
با تشکر

سلام

جوابتون :

سلام
اصلا مطمئن نیستم
الان هم همون بازی رو از پیش دوستم آوردم که هم MW و هم Carbon توش بود
کربن رو خطا میده ولی ماست وانتد رو نه

چیکار کنم؟ گیر کردم

اول باید اسکن کنی.

اگر باز هم درست نشد ، ویندوز مشکل اساسی پیدا کرده و Repair بهترین گزینه است برای رفع مشکل.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين پيغامه اوليه بعدازاينكه ويندوز
رو عوعض كردم آمده لطفا راهنمايي كنيد عكسروبالاخره با راهنمايي شما تونستم ممنون ازراهنماييهايتان منتطرجوابم

روی Open With کلیک کن و در صفحه ی بعدی تیک گزینه ی دوم رو بزن و از لیستی که میاد Windows Media Player رو بزن و تیک پایینش یعنی Always ... رو هم بزن و صفحه رو OK کن.

Diego
25-01-2010, 19:29

open with رو بزنین،از لیست برنامه ویندوز مدیا رو انتخاب و سپس Always use the selected program رو تیک بزنید و بعد ok کنید.:11:

----------------------------------------------------------------------
ویرایش: مسعود جان زود تر از من جواب رو سند کردن.:11:

alone_boy
25-01-2010, 19:33
آقا مسعود

ممنون بابت جوابتون
با چه آنتی ویروسی اسکن کنم؟

mina tina
25-01-2010, 20:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينم دوميه arro...

استادسلام اون كارها رو انجام داده بودم كه اين اررو... راداده

در ضمن اون لينك راپيد شر روچندبارامتحان كردم اما دانلود نميده

Masоud
25-01-2010, 21:19
آقا مسعود

ممنون بابت جوابتون
با چه آنتی ویروسی اسکن کنم؟

سلام

ESET Smart Security 4.0 آپدیت شده بسیار پیشنهاد میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينم دوميه arro...

استادسلام اون كارها رو انجام داده بودم كه اين اررو... راداده

در ضمن اون لينك راپيد شر روچندبارامتحان كردم اما دانلود نميده

بیا یکی از اینارو امتحان کن حالا که با رپیدشیر مشکل داری :

این نرم افزار رو حتما باید نصب کنی تا بتونی فایل تصویری با پسوند DAT رو باز کنی.

mina tina
25-01-2010, 23:26
مرسي مرسي مزسي:40::40::40::40::40::40:

تمام فيلمهام باز شد:11::11::11::11::11::11:

alone_boy
26-01-2010, 00:30
بین کاسپرسکی و نود برای اسکن سیستم کدوم رو پیشنهاد میدین؟

کاسپر بهتر نیست؟

Diego
26-01-2010, 00:44
بین کاسپرسکی و نود برای اسکن سیستم کدوم رو پیشنهاد میدین؟

کاسپر بهتر نیست؟

Nod32 هوش زیادتری در شناسایی ویروسهای ناشناخته داره.

alone_boy
26-01-2010, 11:43
سلام
یه سوال دیگه
بعضی وقتا با Add or Remove یه نرم افزار رو حذف میکنم کلید رجیستریش باقی میمونه و مانع نصب ورژن جدیدتر اون برنامه میشه و میگه ورژن جدید نصبه و نیازی به نصب این ورژن نیست
حالا به نظرتون از کدوم برنامه حذف کننده استفاده کنم؟

Ghaioom
26-01-2010, 11:52
سلام
یه سوال دیگه
بعضی وقتا با Add or Remove یه نرم افزار رو حذف میکنم کلید رجیستریش باقی میمونه و مانع نصب ورژن جدیدتر اون برنامه میشه و میگه ورژن جدید نصبه و نیازی به نصب این ورژن نیست

در گوگل سرچ کن

Ashampoo UnInstaller
Advanced Uninstaller PRO
Uninstall Tool
Your Uninstaller Pro
Smarty Uninstaller
Uninstall Manager
Revo Uninstaller
Perfect Uninstaller

alone_boy
26-01-2010, 11:59
نرم افزار های زیادی هستن
در گوگل سرچ کن

Ashampoo UnInstaller
Advanced Uninstaller PRO
Uninstall Tool
Your Uninstaller Pro
Smarty Uninstaller
Uninstall Manager
Revo Uninstaller
Perfect Uninstaller

ممنون
کدومش بهترینه؟

Ghaioom
26-01-2010, 13:56
ممنون
کدومش بهترینه؟
نمیدونم
اینا رو امتحان بکن
Advanced Uninstaller PRO
Your Uninstaller Pro
ببین اول برنامه قبلی رو نصب کن بعد با این نرم افزار پاک کن بعد نرم افزار آپدیت شده رو نصب کن.

JING3LKHAN
26-01-2010, 14:24
سلام دوستان گرام.بنده وقتی ویندوز رو shut down میکنم ریست میشه .حتی دکمه پاور کیس هم همین مساله رو داره.کسی مشکل بنده رو میدونه؟؟:41::9:

Diego
26-01-2010, 16:07
سلام دوستان گرام.بنده وقتی ویندوز رو shut down میکنم ریست میشه .حتی دکمه پاور کیس هم همین مساله رو داره.کسی مشکل بنده رو میدونه؟؟:41::9:

احتمالاً پاور شما مورد پیدا کرده ، چون وقتی سیگنال shut down فرستاده میشه، سیستم ریست میشه.

Masоud
26-01-2010, 21:03
سلام
یه سوال دیگه

Your Uninstaller Pro v7 2010 بسیار پیشنهاد میشه.

در حال حاضر بنده از این استفاده میکنم.

URSoft Your Uninstaller | تمام ورژنها در این تاپیک

T I G E R
27-01-2010, 18:47
من تازه ویندوز عوض کردم ولی یه مشکل با User Account دارم
در سیستم من سه تا یوزر هستش
قبلا وقتی برای یه یوزر پسورد انتخاب میکردیم ، ویندوز سوال میکرد
آیا میخواهید تمامی اطلاعات این اکانت ( My Documents , ...) محرمانه بماند و از دسترس یوزرهای دیگر محفوظ باشد یا خیر
اما این بار سوالی نمی پرسه و اکانت رو امن نمیکنه و به راحتی میشه از یوزرهای دیگه بهش دسترسی داشت
درایو ویندوز من هم NTFS هستش

چیکار باید یکنم تا اکانتم رو درست کنم؟

mahdishata
27-01-2010, 21:30
سلام
امروز 3 بار سیستمم کرش کرد(صفحه ابی).تو کل عمر 7 سالش 2 بار کرش کرده بود.2بار اول باید یه ویندوز نصب میکردم حتی سری اول هارد دیتکت نمیشد با 5 بار ریست سیستم هارد رو دیتکت کرد.اما تو کرش اخر با ریست درست شد.موقع کرش شدن فقط 4 تا پنجره اپرا باز بودش.به نظر شما مشکل از هارد هستش یا بار سنگین پردازشی؟
ممنون :11:

Diego
27-01-2010, 22:16
سلام
امروز 3 بار سیستمم کرش کرد(صفحه ابی).تو کل عمر 7 سالش 2 بار کرش کرده بود.2بار اول باید یه ویندوز نصب میکردم حتی سری اول هارد دیتکت نمیشد با 5 بار ریست سیستم هارد رو دیتکت کرد.اما تو کرش اخر با ریست درست شد.موقع کرش شدن فقط 4 تا پنجره اپرا باز بودش.به نظر شما مشکل از هارد هستش یا بار سنگین پردازشی؟

احتمال زیاد هاردتون داره به پایان عمرش میرسه:11:

T I G E R
27-01-2010, 22:29
من تازه ویندوز عوض کردم ولی یه مشکل با User Account دارم
در سیستم من سه تا یوزر هستش
قبلا وقتی برای یه یوزر پسورد انتخاب میکردیم ، ویندوز سوال میکرد
آیا میخواهید تمامی اطلاعات این اکانت ( My Documents , ...) محرمانه بماند و از دسترس یوزرهای دیگر محفوظ باشد یا خیر
اما این بار سوالی نمی پرسه و اکانت رو امن نمیکنه و به راحتی میشه از یوزرهای دیگه بهش دسترسی داشت
درایو ویندوز من هم NTFS هستش

چیکار باید یکنم تا اکانتم رو درست کنم؟
خودم حلش کردم ... مشکل از فعال نبودن Use simple file sharing در بخش فولدر آپشن بود

mahdishata
27-01-2010, 22:39
نگو قلبم میگیره.تازه 1ساله گرفتمش.البته گارانتی امتداد سازگاره ولی خوب اطلاعاتش حیاتیه.
شما مطمئنی؟

tohidkh
27-01-2010, 22:39
سلام

سلام.

مشکل از ویندوزتون هست و قطعا از اینکه تهویه هوای داخل کیس مناسب نیست.

تمام اتصالات داخل کیس رو به مدت دو ساعت در بیارید (حتی رم ها)

به سالم بودن خمیر سیلیکون فن CPU دقت داشته باشید.

ترجیحا ویندوزتون رو هم تعویض کنید.

تا از این مشکلات براتون پیش نیاد

موفق باشید :11:

T I G E R
28-01-2010, 00:02
دوستان ویندوز یه خاصیتی داره برای Private کردن پوشه ها
کافیه روی پوشه مزبور کلیک راست کرد و به سربرگ Sharing بریم و گزینه Make this folder private تیک دار کنیم
خب برای من این بخش غیرفعاله
کسی میتونه راهنمایی کنه چه جوری این بخش رو فعال کنم

Diego
28-01-2010, 00:20
دوستان ویندوز یه خاصیتی داره برای Private کردن پوشه ها
کافیه روی پوشه مزبور کلیک راست کرد و به سربرگ Sharing بریم و گزینه Make this folder private تیک دار کنیم
خب برای من این بخش غیرفعاله
کسی میتونه راهنمایی کنه چه جوری این بخش رو فعال کنم

هر وقت فولدرتون رو شیر کردید،این قابلیت هم قابل فعال شدن میشه.

mska
28-01-2010, 16:21
سلام

ویندوز من خودبه خود دچار مشکل شده
هنگامی که سیستم را روشن می کنم در مرحله ای که ویندوز داره لود میشه و بالا میاد restrat میشه
در حالت safe mode بالا میاد

چجوری این مشکل را حل کنم؟

new explorer
28-01-2010, 16:28
سلام

هنگامی که سیستم را روشن می کنم در مرحله ای که ویندوز داره لود میشه و بالا میاد restrat میشه

با اجازه ی اساتید
اگه میتونید از سیستم ری استورتون استفاده کنید،اینکار رو بکنید،چون احتمالا به خاطر یکی از آخرین نرم افزارهایی که نصب کردید اینطوری شده
اگه سیستم ری استورتون غیر فعاله و شما خودتون اینکار رو نکردید،کار ویروسی هست که با شروع ویندوز اجرا میشه و باید با یه آنتی ویروسی سعی کنید پدرش در بیارید اگه بشه

armia
28-01-2010, 19:40
خسته نباشید
امروز ویندوز رو عوض کردم ولی ویندوز قبلیه اسمش اول بالا اومدن سیستم هست میخوام اگه بشه قسمت انتخاب سیستم عامل دیگه رویت نشه

mska
28-01-2010, 19:51
با اجازه ی اساتید
اگه میتونید از سیستم ری استورتون استفاده کنید،اینکار رو بکنید،چون احتمالا به خاطر یکی از آخرین نرم افزارهایی که نصب کردید اینطوری شده
اگه سیستم ری استورتون غیر فعاله و شما خودتون اینکار رو نکردید،کار ویروسی هست که با شروع ویندوز اجرا میشه و باید با یه آنتی ویروسی سعی کنید پدرش در بیارید اگه بشه

مرسی با سیستم ری استور کاری نتونستم انجام بدم
الان با NOD32 به روز شده گذاشتم کل سیستم اسکن بشه
امیدوارم مشکل حل بشه

Diego
28-01-2010, 20:08
خسته نباشید
امروز ویندوز رو عوض کردم ولی ویندوز قبلیه اسمش اول بالا اومدن سیستم هست میخوام اگه بشه قسمت انتخاب سیستم عامل دیگه رویت نشه
از درایو C فایل boot.ini رو که مخفی و جزء فایلهای سیستمی هست،یه بک آپ بگیر،بعد با notepad بازش کن و اون خطی که مربوط به ویندوز قدیمیت میشه رو دیلیت کن.

new explorer
28-01-2010, 20:53
خسته نباشید

میتونید این مسیر رو دنبال کنید :
RUN/msconfig/boot.ini
و بعد دکمه ی check all boot paths رو بزنید و اوکی کنید و ریستارت

پیروز باشید

farshad.88
28-01-2010, 22:23
سلام بر اساتید بزرگ
یک مشکل برام پیش اومده که امیدوارم با کمک دوستان حل بشه
من ویندوز عوض کردم همه پارتیشن ها رو هم حذف کردمو برای درایو ویندوز یعنی C حدود 8 گیگا بایت فضا اختصاص دادم. اما یادم رفت بقیه فضای هارد رو پارتیشن بندی کنم. و الان که ویندوز نصب شده. فقط همون درایو C شامل 8 گیگ فضا هست. و یک درایو دیگر هم داره به حجم صفر گیگ !! که کاملا خالیه :31: . میخواستم بدونم چجوری میتونم بقیه فضا رو که پارتیشن بندی نکردم بیاورم ؟ آیا راهی جز نصب دوباره ویندوز هست ؟ کل هارد 20 گیگا بایت است ( سیستم مال 9 سال قبله. اون موقع واسه خودش غولی بود :5: ). یعنی راه دیگری به جز نصب دوباره ویندوز هست که من بتونم این 12 گیگ باقیمانده رو برگردونم ؟
یه چیز دیگه. محتویات هارد بعد از حذف پارتیشن. دیگه نمیشه ریکاوری کرد ؟ یعنی فایل های گوناگونم ( موسیقی و غیره ) رو که توی بقیه درایو ها بودند و بعد از حذف پارتیشن به ملکوت اعلا پیوسته اند رو نمیشه دوباره داشته باشم ؟ یه چیزی شبیه برنامه های ریکاوری ویندوز ( get data back و recovery my file و ... )
ببخشید واسه دو تا سوال قصه کرد شبستری تعریف کردم.

mska
28-01-2010, 22:36
سلام

با اجازه ی اساتید

امیدوارم مشکل حل بشه

مشکل من حل نشد:41:

benali
29-01-2010, 11:22
سلام به مهندس عزيز
وقتي يك هارد را از روي يك سيستم ميبريم روي يك سيستم ديگر بالا نمي آيد و علت آن عدم تطابق فايل hall است كه يك كليد مخفي وجود دارد هنگام نصب ويندوز كه مي آيد hall را آپديت ميكند و ميتوانيم هارد را روي دستگاه جديد بياوريم بالا . لطفا نحوه انجام كار و آن كليد مخفي را اعلام نمائيد باتشكر

benali
29-01-2010, 11:24
سلام
يك فايل فلش در اينترنت وجود دارد كه فرآيند بوت را بصورت فلش نمايش ميدهد اگر ان را پيدا كنيد و آدرس آن را بگذاريد ممنون ميشوم.باتشكر

omid-p30
29-01-2010, 13:11
دوستان چطور میشه اجازه نصب بازی یا به طور کل نصب برنامه روی سیستم رو نداد ؟

ممنون.

joe_satriani
29-01-2010, 14:01
سلام بر اساتید بزرگ
یک مشکل برام پیش اومده که امیدوارم با کمک دوستان حل بشه
من ویندوز عوض کردم همه پارتیشن ها رو هم حذف کردمو برای درایو ویندوز یعنی C حدود 8 گیگا بایت فضا اختصاص دادم. اما یادم رفت بقیه فضای هارد رو پارتیشن بندی کنم. و الان که ویندوز نصب شده. فقط همون درایو C شامل 8 گیگ فضا هست. و یک درایو دیگر هم داره به حجم صفر گیگ !! که کاملا خالیه :31: . میخواستم بدونم چجوری میتونم بقیه فضا رو که پارتیشن بندی نکردم بیاورم ؟ آیا راهی جز نصب دوباره ویندوز هست ؟ کل هارد 20 گیگا بایت است ( سیستم مال 9 سال قبله. اون موقع واسه خودش غولی بود :5: ). یعنی راه دیگری به جز نصب دوباره ویندوز هست که من بتونم این 12 گیگ باقیمانده رو برگردونم ؟
یه چیز دیگه. محتویات هارد بعد از حذف پارتیشن. دیگه نمیشه ریکاوری کرد ؟ یعنی فایل های گوناگونم ( موسیقی و غیره ) رو که توی بقیه درایو ها بودند و بعد از حذف پارتیشن به ملکوت اعلا پیوسته اند رو نمیشه دوباره داشته باشم ؟ یه چیزی شبیه برنامه های ریکاوری ویندوز ( get data back و recovery my file و ... )
ببخشید واسه دو تا سوال قصه کرد شبستری تعریف کردم.

سلام.خير حتما به نصب ويندوز منتهي نميشه. شما ميتوانيد برنامه ي partition magic رو روي سيستمتون نصب كنين و از اونجا روي پارتيشني كه ناشناخته و به اصطلاح Raw هست عملياتي چون فرمت اون رو انجام بدين و به حالت آماده ي كار در آوريد. اگر طرز كار با پارتشين مجيك رو بلد نيستيد بگين تا بگيم بهتون.

ممنون.

شما ميتوانيد يه يوزر از نوع limit بسازين، سپس در اين يوزر امكان اجراي فايلهاي نصبي نيست!

tohidkh
29-01-2010, 15:16

ممنون.
سلام.

به نظر من، بهترین راه برای اقدام به این کار، اینه که که شما هر نوع محدودیتی که میخواهید رو توسط gpedit انجام بدید.

برای شروع، پنجره Run رو از استارت منو باز کنید و تایپ کنید، gpedit.msc

خب توسط برنامه ای باز میشه، شما میتونید هر نوع محدودیتی که میخواهید در ویندوز اعمال کنید.

مثلا برای موردی که گفتید، باید راه زیر رو طی کنید. (البته چون نوشتنش طولانی بود، واسه تون عکسش رو گرفتم ببینید)

و بعد از باز کردن اون گزینه، Enable رو انتخاب کنید.

و برای اطمینان بیشتر، بهتره که Windows Installer رو هم غیر فعال کنید.

به طریق زیر:

و موارد دیگه ای هم هست که اگه خودتون کمی اینور و اونورش کنید، به خوبی به نتیجه میرسید :10:

موفق باشید دوست من :40:

mska
29-01-2010, 15:27
سلام

با اجازه ی اساتید

امیدوارم مشکل حل بشه

دمتون گرم یکی جواب منو بده
از طریق سیستم ری استور نتونستم کاری بکنم
سیستم ویروسی هم نیست
مشکل را توضیح دادم اگر جزئیاتی دیگه ای لازمه بفرمایید تا بگم

مرسی

joe_satriani
29-01-2010, 16:29
سیستم ویروسی هم نیست

مرسی

منظورتون اينه كه جايي كه داره ويندوز رو لود ميكته و آرم ويندوز XP هست ريست ميشه؟؟

mska
29-01-2010, 16:51
منظورتون اينه كه جايي كه داره ويندوز رو لود ميكته و آرم ويندوز XP هست ريست ميشه؟؟

آره دقیقا
این صفحه است

لحظه آخر یک ثانیه 1 صفحه سیاه میاد(انگار میخاد وارد ویندوز بشه)
و سیستم ریست میشه

joe_satriani
29-01-2010, 17:16
به احتمال زياد در درايو ويندوز شما يكي از فايلهاي سيستمي كه محتواش شامل محتواي سيستمي هست پاك شده و يا دستكاري شده!
اگر از سيستم ري استور هم جوابي نگرفتي و نميخواي ويندوز رو عوض كني، repair ش كن!
سي دي ويندوز رو بذار و به قسمت كنسول ويندوز برو و ويندوز رو repair كن!

mska
29-01-2010, 18:05
به احتمال زياد در درايو ويندوز شما يكي از فايلهاي سيستمي كه محتواش شامل محتواي سيستمي هست پاك شده و يا دستكاري شده!

من برای repairرفتم
ولی راستش نتونستم کار را رانجام بدم

با این برنامه یا برنامه های مشابه میشه کاری کرد؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدویندوز در حالت safemod بالا میاد

مرسی

SamGun
29-01-2010, 18:57
من برای repairرفتم
ولی راستش نتونستم کار را رانجام بدم

با این برنامه یا برنامه های مشابه میشه کاری کرد؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدویندوز در حالت safemod بالا میاد

مرسی

کار SafeMode اینه که فایلهایی با پسوند exe. و Net. رو Run نکنه.

اکثر فایلهای نرم افزاری و ویندوز هم با این پسوند ها هستن .

بهترین راه حل اینه که اطلاعات لازم رو به درایو دیگه منتقل کنید و درایو C رو Format کنید.

مشکل هم از نرم افزار های ریخته شده نیست , چون سیستم زمانی که وارد صفحه ی Desktop بشه تازه شروع به Loading کردن

برنامه ها میکنه.

mska
29-01-2010, 20:58

بهترین راه حل اینه که اطلاعات لازم رو به درایو دیگه منتقل کنید و درایو C رو Format کنید.

مشکل هم از نرم افزار های ریخته شده نیست , چون سیستم زمانی که وارد صفحه ی Desktop بشه تازه شروع به Loading کردن

برنامه ها میکنه.

مشکل من این هست که
برنامه ای را تو ان ویندوز نصب و استفاده می کنم
الان روی یک پروژه ماه ها وقت گذاشتم الان اگر ویندوز را پاک کنم ان برنامه هم پاک میشه
از کار های انجام شده هم نمیشه بک آپ گرفت:41:
برای همین باید آن ویندوز را بالا بیارم تا بتونم کارم را تموم کنم

با سرویس پک ویندوز مشکل حل میشه؟

new explorer
29-01-2010, 21:13
سیستم ویروسی هم نیست

مرسی

سیستم ری استورتون غیر فعال بود یا انجام میشد و مشکلتونو حل نکرد

بله البته که محتمله یکی از اون فایلهای ضروری مشکلدار یا حذف شده به هر طریقی

اگه safe mode تون هم بالا نمیومد،پیشنهاد میکردم،از fixmbr در recovery console استفاده کنید

برنامه ها میکنه.

عذر میخام،ولی از لحظه ای که سیستم عامل کنترل رو بدست میگیره تا قبل از وارد شدن به دسکتاپ یا حتی در همون هنگام آخرین لودینگ ویندوز(میگم آخرین،چون قبل از اون هم اقدام به بارگذاری خودش و درایورهای سخت افزاری مثل گرافیک میکنه)،هیچ برنامه ای هم که لود نشه،حداقلش درایورها دارند لود میشند
پس اینجوری نیست که بگیم سیستم زمانی که وارد صفحه ی Desktop بشه تازه شروع به Loading کردن
برنامه ها میکنه

و فرمت کردن هم نه بهترین که آخرین راهه،به دلایلی که نمونه ش رو همین دوستی که مشکل دارن تو پست قبلی اشاره کردن بهش

new explorer
29-01-2010, 21:20
مشکل من این هست که
برنامه ای را تو ان ویندوز نصب و استفاده می کنم
الان روی یک پروژه ماه ها وقت گذاشتم الان اگر ویندوز را پاک کنم ان برنامه هم پاک میشه
از کار های انجام شده هم نمیشه بک آپ گرفت:41:
برای همین باید آن ویندوز را بالا بیارم تا بتونم کارم را تموم کنم

با سرویس پک ویندوز مشکل حل میشه؟
به سرویس پک ربطی نداره

چرا نمیتونید بکآپ بگیرید؟شما مگه از سیف مد وارد ویندوز نمیشید؟خب هرچی تو پوشه ی اون نرم افزار هست + هرچی از اون نرم افزار در پوشه های doc~setting هست(یعنی application data و local setting ) و در ویندوز جدید که نصب کردید ، همه ی فایلهایی که در پوشه ی نرم افزار با اونایی که بکآپ گرفتین فرق میکنند،یا فقط تو بکآپ هستند جایگزین کنید(البته تجربیه،100 درصد هم نیست ولی حداکثر چیزاییه که میتونید بردارید )

چی هست پروژه تون ؟

سید محمد عرفان
29-01-2010, 23:01
سلام دوستان
در صفحه دسکتاپ زیر متن تمامی آیکونهای موجود رنگی شده در صورتی که نباید هیچ رنگی وجود داشته باشه و سرعت سیستم را هم پایین آورده برای رفع اون لطفا راهنمایی کنید.:40::42:

tohidkh
30-01-2010, 00:11
سلام

امیدوارم مشکل حل بشه
سلام.

چند تا روش میگم ممکنه یکشیون کارساز باشه و ممکنه که هیچ کدوم تاثیری نداشته باشه.

اول اینکه اینو به یاد داشته باشید که اسکن کردن در حالت Safe Mode کار بیهوده ای هست.

چون ویروس های خطرناک، معمولا در حالت Safe Mode به حالت تعویق در میان.

شما آخرین برنامه ها یا درایورهایی رو که در حالت معمولی نصب کردید و این مشکل پیش اومد، پاک کنید (Uninstal) البته در حالت Safe Mode.

قبل از جایی که ویندوز میخواد بوت بگیره و همون آرم ویندوز XP بیاد، کلید F8 رو چنیدن مرتبه فشار بدین تا به جای انتخاب نحوه بوت منتقل بشید (همون جایی که Safe Mode رو انتخاب میکنید.)

منتها Safe Mode رو انتخاب نکنید.

یه گزینه ای هست که با کلمه Last شروع میشه (Last known good configuration یا یه چیزی شبیه به این)

اونو انتخاب کنید.

اگر کارهای مذکور نتیجه ای نداد، ویندوز رو Repair کنید.

و اگر هم نتیجه نداد، بهتره که ویندوز رو تعویض کنید.

benali
30-01-2010, 10:27
سلام به مهندس عزيز
وقتي يك هارد را از روي يك سيستم ميبريم روي يك سيستم ديگر بالا نمي آيد و علت آن عدم تطابق فايل hall است كه يك كليد مخفي وجود دارد هنگام نصب ويندوز كه مي آيد hall را آپديت ميكند و ميتوانيم هارد را روي دستگاه جديد بياوريم بالا . لطفا نحوه انجام كار و آن كليد مخفي را اعلام نمائيد باتشكر
سلام
يك فايل فلش در اينترنت وجود دارد كه فرآيند بوت را بصورت فلش نمايش ميدهد اگر ان را پيدا كنيد و آدرس آن را بگذاريد ممنون ميشوم.باتشكر

joe_satriani
30-01-2010, 11:09
سلام دوستان
در صفحه دسکتاپ زیر متن تمامی آیکونهای موجود رنگی شده در صورتی که نباید هیچ رنگی وجود داشته باشه و سرعت سیستم را هم پایین آورده برای رفع اون لطفا راهنمایی کنید.:40::42:

فقط رنگ آيكون هاي دسكتاپتون آبي شدن؟!

hassanshaikhi
30-01-2010, 13:04
سلام دوستان

توی دسکتاپ راست کلیک کن بعد در قسمت arrange icons by تیک گزینه lock web items on desktop رو بردار

سید محمد عرفان
30-01-2010, 14:06
دوستان فقط زیر متنها رنگی شده که در حالت استاندارد نباید رنگی باشه. در جواب hassanshaikhi اینکه اصلا تیک زده نیست. از زمانی که اینطوری شده قادر به کپی عکس روی اینترنت نیستم وگرنه عکسش را براتون میگذاشتم.:41:

hassanshaikhi
30-01-2010, 14:36
دوستان فقط زیر متنها رنگی شده که در حالت استاندارد نباید رنگی باشه. در جواب hassanshaikhi اینکه اصلا تیک زده نیست. از زمانی که اینطوری شده قادر به کپی عکس روی اینترنت نیستم وگرنه عکسش را براتون میگذاشتم.:41:
آنتی ویروس نصب کردی؟

سید محمد عرفان
30-01-2010, 14:45
هم آنتی ویروس اورجیناله هم ویندوز:19:

Ghaioom
30-01-2010, 15:00
هم آنتی ویروس اورجیناله هم ویندوز:19:
سلام به آدرس زیر برو
راست کلیک روی دسکتاپ properties سربرگ Desktop بعد Desktop Customize بعد سربرگ web بعد هم تیک گزینه هایی که اونجا هست رو بزن بعد delete رو بزن.

new explorer
30-01-2010, 15:01

تنظیمات performance چی ؟ روی adjust for best performance نباشه ؟
my computer/properties/advanced/performace
ببینید از اون سه گزینه،اونی که گفتم تیک خورده نباشه

سید محمد عرفان
30-01-2010, 15:11
این کارو کردم یه عکس بود که تیک زدم حذف شد ولی حالا دو سوم دسکتاپم سفید شده و فقط اونجایی از عکس پیداست که آیکونهای دسکتاپ اونجا هستند یعنی سمت چپ صفحه حالا چی؟؟:45:

سید محمد عرفان
30-01-2010, 15:16
تنظیمات performance چی ؟ روی adjust for best performance نباشه ؟
my computer/properties/advanced/performace
ببینید از اون سه گزینه،اونی که گفتم تیک خورده نباشه

نه تیک روی گزینه اوله: let windows choose what best for my computer:13:

سید محمد عرفان
30-01-2010, 15:50
سلام به آدرس زیر برو
راست کلیک روی دسکتاپ properties سربرگ Desktop بعد Desktop Customize بعد سربرگ web بعد هم تیک گزینه هایی که اونجا هست رو بزن بعد delete رو بزن.

مرسی عزیزم راه حل شما به دادم رسید اون کادر سفیده که گفتم یه ضربدر گوشه راستش داشت زدم بسته شد دسکتاپم درست شد. بازم ممنونم:11:.:26::11::26:

mska
30-01-2010, 18:45
سیستم ری استورتون غیر فعال بود یا انجام میشد و مشکلتونو حل نکرد

بله البته که محتمله یکی از اون فایلهای ضروری مشکلدار یا حذف شده به هر طریقی

اگه safe mode تون هم بالا نمیومد،پیشنهاد میکردم،از fixmbr در recovery console استفاده کنید

عذر میخام،ولی از لحظه ای که سیستم عامل کنترل رو بدست میگیره تا قبل از وارد شدن به دسکتاپ یا حتی در همون هنگام آخرین لودینگ ویندوز(میگم آخرین،چون قبل از اون هم اقدام به بارگذاری خودش و درایورهای سخت افزاری مثل گرافیک میکنه)،هیچ برنامه ای هم که لود نشه،حداقلش درایورها دارند لود میشند
پس اینجوری نیست که بگیم سیستم زمانی که وارد صفحه ی Desktop بشه تازه شروع به Loading کردن
برنامه ها میکنه

و فرمت کردن هم نه بهترین که آخرین راهه،به دلایلی که نمونه ش رو همین دوستی که مشکل دارن تو پست قبلی اشاره کردن بهش

سیستم ری استور فعال بود و حدود 15-20 دقیقه هم طول کشید ولی مشکل حل نشد

مرسی

mska
30-01-2010, 18:47
به سرویس پک ربطی نداره

چرا نمیتونید بکآپ بگیرید؟شما مگه از سیف مد وارد ویندوز نمیشید؟خب هرچی تو پوشه ی اون نرم افزار هست + هرچی از اون نرم افزار در پوشه های doc~setting هست(یعنی application data و local setting ) و در ویندوز جدید که نصب کردید ، همه ی فایلهایی که در پوشه ی نرم افزار با اونایی که بکآپ گرفتین فرق میکنند،یا فقط تو بکآپ هستند جایگزین کنید(البته تجربیه،100 درصد هم نیست ولی حداکثر چیزاییه که میتونید بردارید )

چی هست پروژه تون ؟

والا خود نر م افزار بک آپ داره ولی از بعضی از جزئیات بک آپ نمی گیره که همین جزئیات برام مهم است

mojtaba_sa
30-01-2010, 20:12
سلام
راهي وجود داره که من بدون داشتن سخت افزار هاي لازم براي ويندوز هفت(رم 512) بتونم ويندوز 7 رو نصب کنم . تا ميام نصب کنم ميگه به رم 512 نياز هست.يه نرم افزاري دارم که از فلش به عنوان رم کمک ميگيره با اين روش ميشه ؟

Masоud
30-01-2010, 21:44
سلام
راهي وجود داره که من بدون داشتن سخت افزار هاي لازم براي ويندوز هفت(رم 512) بتونم ويندوز 7 رو نصب کنم . تا ميام نصب کنم ميگه به رم 512 نياز هست.يه نرم افزاري دارم که از فلش به عنوان رم کمک ميگيره با اين روش ميشه ؟
سلام

اگه سخت افزار خوب نداری ، نصب نکنی بهتره. واسه انکه تو 7 خوب بتونی کار کنی باید بالای 2 گیگ رم داشته باشی.

بستگی به سرعت فلش داره . اگر سرعت فلش کم باشه ، بی تاثیره.

سید محمد عرفان
01-02-2010, 01:44
سلام به دوستان
مشکل ویندوزم اینه که کلیک راست موسم روی هیچ کدوم از گزینه های موجود در All Programs در قسمت Start ویندوز کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید...:33::33:

reza2pars
01-02-2010, 09:50
سلام
من یه سیستم دارم با یان مشخصات
مادربرد ASUS M2n E
سی پی یو 3000 AMD
رم 512 .DDR2
گرافیک MSI 7300LE با چیپست nVIDIA
هارد 40 IDE

حالا مشکل اینجاست که ویتدوز 32 روی این ویندوز نصب نمیشه و موقع نصب ارور the file symc10.sys is corrupudd press any key.... رو میده مشکل از چیه ضمنا ویندوز 64 بیتی راحت نصب میشه

مدیران محترم خواهشمند است جواب بدین

ask_bl
01-02-2010, 11:00
سلام به دوستان
مشکل ویندوزم اینه که کلیک راست موسم روی هیچ کدوم از گزینه های موجود در All Programs در قسمت Start ویندوز کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید...:33::33:
سلام
روی Taskbar کلیک راست کن ،Properties رو انتخاب کنید .به تب Start Menu برین ،customize رو بزنین ،بعد به تب Advanced برین .در قسمت start menu items تیک enable dragging and dropping رو بذارین .
OK کنین.

joe_satriani
01-02-2010, 19:42
سلام
مادربرد ASUS M2n E
سی پی یو 3000 AMD
رم 512 .DDR2
هارد 40 IDE

حالا مشکل اینجاست که ویتدوز 32 روی این ویندوز نصب نمیشه و موقع نصب ارور the file symc10.sys is corrupudd press any key.... رو میده مشکل از چیه ضمنا ویندوز 64 بیتی راحت نصب میشه

مشكلتون 98 درصد از سي دي ويندوزتون هست! با يه سي دي ديگه امتحان كنين.

omid-p30
01-02-2010, 20:36
سلام.

1. حجم بالای هارد تاثیری روی سرعت سیستم داره ؟

2. بهترین راه برای نگهداری آپدیت های ویندوز و استفاده مجدد هنگام تعویض اون چیه ؟

Diego
01-02-2010, 21:49
سلام.

اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم(پر شدن هارد)
اگه پارتیشن دفرگ شده باشه نه.
ولی درایوی که ویندوز رو نصب کردین سعی کنین چند گیگ خالی داشته باشه.

new explorer
02-02-2010, 00:35
سلام.

قبلن بحث شده :

reza2pars
02-02-2010, 10:23
سلام
مادربرد ASUS M2n E
سی پی یو 3000 AMD
رم 512 .DDR2
هارد 40 IDE

مشكلتون 98 درصد از سي دي ويندوزتون هست! با يه سي دي ديگه امتحان كنين.
اصلا هاردهایی رو که ویندوز XP 32 بیتی روش نصب هست رو بوت نمیکنه تا صفحه لود ویندوز میاد بعد یه صفحه آبی و بعدش هم ری استارت میشه

joe_satriani
02-02-2010, 14:35
اصلا هاردهایی رو که ویندوز XP 32 بیتی روش نصب هست رو بوت نمیکنه تا صفحه لود ویندوز میاد بعد یه صفحه آبی و بعدش هم ری استارت میشه

ببخشيد! منظورتون رو متوجه نشدم! هارد رو هم نميشناسه وقتي ويندوز رو نصب ميكنين؟؟ قسمت بايوس داره مياد بالا هم Detect نميكنه؟؟

reza2pars
03-02-2010, 10:37
ببخشيد! منظورتون رو متوجه نشدم! هارد رو هم نميشناسه وقتي ويندوز رو نصب ميكنين؟؟ قسمت بايوس داره مياد بالا هم Detect نميكنه؟؟
ویندوز 32 بیتی نصب نمیشه . هر هاردی رو هم بهش وصل کردم که ویندوز 32 بیتی روش نصب باشه بالا نمیاد. ..افتاد ؟؟؟

joe_satriani
03-02-2010, 13:49
بله. افتاد!!! دليلي نيست آخه كه بخواد ويندوز 32 بيتي نصب نشه؟! معمولا بايد 64 بيتي نصب نشه واستون تا 32 بيتي. بنده راهي به نظرم نميرسه. اساتيد انشالله راهنماييتون ميكنن!

موفق باشيد

سید محمد عرفان
03-02-2010, 15:40
دوستان سلام

چرا System Restore ویندوزم جواب نمیده؟ یعنی اینکه فعال هست, چک پویینت اونم کار میکنه کلا فعاله ولی موقعی که سیستم را با اون Restore می کنم جواب نمی ده!! :13:

سید محمد عرفان
03-02-2010, 16:28
اساتید تشریف ندارید؟!:19:

Masоud
03-02-2010, 16:42
دوستان سلام
چرا System Restore ویندوزم جواب نمیده؟ یعنی اینکه فعال هست, چک پویینت اونم کار میکنه کلا فعاله ولی موقعی که سیستم را با اون Restore می کنم جواب نمی ده!! :13:

سلام

برای گرفتن جواب صبور باشید

بستگی داره به کدام Restore Point اونو Restore میکنید.

اگر Restore Point مربوط به نصب یک نرم افزار رو Restore کرده باشید ، ویندوز به اون تاریخ بر میگرده.

اما اگه گار خاصی نکرده باشی ، واضحه که تغییری پیش نمیاد.

بازم میگم بستگی به نوع فعالیت شما در هنگام ایجاد Restore Point داره.

سید محمد عرفان
03-02-2010, 16:57
سلام

برای گرفتن جواب صبور باشید

بستگی داره به کدام Restore Point اونو Restore میکنید.

اگر Restore Point مربوط به نصب یک نرم افزار رو Restore کرده باشید ، ویندوز به اون تاریخ بر میگرده.

اما اگه گار خاصی نکرده باشی ، واضحه که تغییری پیش نمیاد.

بازم میگم بستگی به نوع فعالیت شما در هنگام ایجاد Restore Point داره.

شرمنده:37:
آخه هر چی سوال پرسیدم اساتید خوب و سریع جواب دادند که جو گیر شدم.
کلا چه نرم افزار نصب کنم چه خود سیستم چک پویینت ایجاد کنه سیستم به اون تاریخ که ذخیره شده برنمی گرده. :46:

joe_satriani
03-02-2010, 17:12
کلا چه نرم افزار نصب کنم چه خود سیستم چک پویینت ایجاد کنه سیستم به اون تاریخ که ذخیره شده برنمی گرده. :46:

وقتي كه ري استور رو انتخاب ميكنين و ميره واسه مراحل بازگرداني و ريست ميشه. ( اين كار ها انجام ميشه و آخر مينويسه كه انجام نشد؟؟‌)‌آره؟
اين مسير رو هم چك كنيد:
روي my computer راست كليك سپس گزينه ي Properties. بعد بريد به تب System Restore سپس چك كنيد كه ايا اولا گزينه ي اول كه نوشته Turn Off system ......... بدون تيك باشه ( غير فعال) و از اون كادر پايين چك كنيد كه وضعيت هر يك از درايورهاتون ( درايوهاي هارد‌)‌ در حالت monitoring باشن.
اگه اينا رو هم چك كردين و صحت داره، پس مشكل از جايي ديگه بايد ناشي بشه!!!!

DrXoX
03-02-2010, 17:13
MyComputer==>Properties==>SystemRestore
تیک گزینه
Turnoff SystemRestore on all drives رو بزن بعد سیستم رو ریست کن
بعد که سیستم اومد بالا ، دوباره برو به به همون مسیر اول و تیک رو بردار

اگه مشکل حل نشد کاری که تو سایت Microsoft گفته شده رو انجام بده

سید محمد عرفان
03-02-2010, 17:19
وقتي كه ري استور رو انتخاب ميكنين و ميره واسه مراحل بازگرداني و ريست ميشه. ( اين كار ها انجام ميشه و آخر مينويسه كه انجام نشد؟؟‌)‌آره؟
اين مسير رو هم چك كنيد:
روي my computer راست كليك سپس گزينه ي Properties. بعد بريد به تب System Restore سپس چك كنيد كه ايا اولا گزينه ي اول كه نوشته Turn Off system ......... بدون تيك باشه ( غير فعال) و از اون كادر پايين چك كنيد كه وضعيت هر يك از درايورهاتون ( درايوهاي هارد‌)‌ در حالت monitoring باشن.
اگه اينا رو هم چك كردين و صحت داره، پس مشكل از جايي ديگه بايد ناشي بشه!!!!

همه درست بودند. حالا مشکل از کجاست؟:41:

Mohammad King
03-02-2010, 17:23

سلام

ممکنه نقظه پوینت که شما انتخاب کردین صدمه دیده باشه.

برای همین برنمیگرده.

فکر نکنم راهی باشه.

موفق باشید

سید محمد عرفان
03-02-2010, 17:34
سلام

ممکنه نقظه پوینت که شما انتخاب کردین صدمه دیده باشه.

برای همین برنمیگرده.

فکر نکنم راهی باشه.

موفق باشید

پس چیکار کنم؟!:18::37::37::37::37:

سید محمد عرفان
03-02-2010, 18:00
MyComputer==>Properties==>SystemRestore
تیک گزینه
Turnoff SystemRestore on all drives رو بزن بعد سیستم رو ریست کن
بعد که سیستم اومد بالا ، دوباره برو به به همون مسیر اول و تیک رو بردار

اگه مشکل حل نشد کاری که تو سایت Microsoft گفته شده رو انجام بده

بابا جیگر جون با راه حل شما فقط پویینتهای ذخیره شده خودم و سیستم همه حذف شدند حالا دیگه اصلا نمی تونم سیستمو Restore کنم :19::19::19::19::19::19:

omid-p30
03-02-2010, 23:27
دوستان چند وقتی هست که موقع روشن شدن سیستم ویندوز اقدام به چک دیسک بعضی از درایو هام میکنه و بدسکتور رو هم صفر اعلام میکنه. اما همیشه دوباره چک دیسک انجام میشه. مشکل از کجاست ؟

ممنون.

joe_satriani
03-02-2010, 23:48
فايل سيستم درايوهاتون NTFS هست يا FAT 32 ؟؟

ask_bl
04-02-2010, 00:11
دوستان چند وقتی هست که موقع روشن شدن سیستم ویندوز اقدام به چک دیسک بعضی از درایو هام میکنه و بدسکتور رو هم صفر اعلام میکنه. اما همیشه دوباره چک دیسک انجام میشه. مشکل از کجاست ؟

ممنون.
سلام
اول من ازتون بابت کی های کاسپراسکای که تو امضاتون میذارین تشکر میکنم ،چند باری استفاده کردم.
برای مشکلتون هم :
Run --> regedit
تو دایرکتوری زیر :
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
BootExecut رو به autocheck autochk * تغییر بدین .
بعد ریست کنین.

omid-p30
04-02-2010, 12:25
سلام
اول من ازتون بابت کی های کاسپراسکای که تو امضاتون میذارین تشکر میکنم ،چند باری استفاده کردم.
برای مشکلتون هم :
Run --> regedit
تو دایرکتوری زیر :
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
BootExecut رو به autocheck autochk * تغییر بدین .
بعد ریست کنین.

ممنون. دیگه موقع روشن شدن سیستم چیزی رو چک نمیکنه. ولی از کجا باید فهمید بد سکتور واقعا وجود داشته یا نه ؟ چون tune up utilities هم پیغام وجود file system eror رو میده. عملیات اون رو هم انجام میدم ولی باز همون اخطار رو میده.

ask_bl
04-02-2010, 13:23
ممنون. دیگه موقع روشن شدن سیستم چیزی رو چک نمیکنه. ولی از کجا باید فهمید بد سکتور واقعا وجود داشته یا نه ؟ چون tune up utilities هم پیغام وجود file system eror رو میده. عملیات اون رو هم انجام میدم ولی باز همون اخطار رو میده.
خوب با این نرم افزار کل hard رو یه چک بکنین :

Seagate SeaTools 1.1.1.0
After testing, a large percentage of the drives returned to Seagate for warranty
replacement are perfectly good drives with "No Problem Found" (NPF).
Returning a drive for warranty service means system downtime and
inconvenience for you in packing and returning your drive product.
Before you send in a drive, it is in your best interest to determine if a
replacement drive is really necessary. This hard disc diagnostic utility will help
you make that determination and possibly save you time and money and
preserve your data.

Some typical reasons for No Problem Found are:

* File System Corruption
* Driver Corruption
* Broken Master Boot Record
* Virus and Trojan Attack
* Spyware, Adware and Keystroke loggers
* Hardware Conflicts

The Seagate SeaTools software is:
SeaTools for Windows has replaced SeaTools Online and PowerMax.
SeaTools for Windows is a comprehensive, easy-to-use diagnostic tool that
helps you quickly determine the condition of the disc drive in your external
hard drive, desktop or notebook computer. It includes several tests that will
examine the physical media on your Seagate or Maxtor disc drive and any
other non-Seagate disc drive.

SeaTools for Windows tests USB, 1394, ATA (PATA/IDE), SATA and SCSI
drives. It installs onto your system. SeaTools for Windows is completely data
safe and simple to use.

omid-p30
04-02-2010, 15:24
نصب برنامه ها در درایو ویندوز با شرط حفظ چند گیگ فضای خالی، تاثیری روی سرعت سیستم نداره ؟

Diego
04-02-2010, 15:31
نصب برنامه ها در درایو ویندوز با شرط حفظ چند گیگ فضای خالی، تاثیری روی سرعت سیستم نداره ؟

نه.تاثیری نداره.ولی هر چند ماه یه بار دفرگ کنین.

joe_satriani
04-02-2010, 16:30
در صورتي تاثير نداره كه برنامه ها فايلهاي اضافي اي در ساير پوشه هاي ديگه بجز (‌ ‌Program files )‌كپي نكنند.
اگر در پوشه هاي ديگه كپي كنن سرعت سيستم در هنگام لودينگ اندكي كند ميشه اونم به اين دليل هست كه سيستم عامل نميتونه فايل هاي اصلي رو بارگذاري كنه و مجبوره واسه بارگذاريشون از سد راه فايل هاي غير ضروري ديگه بگذره.

omid-p30
04-02-2010, 16:58
در صورتي تاثير نداره كه برنامه ها فايلهاي اضافي اي در ساير پوشه هاي ديگه بجز (‌ ‌Program files )‌كپي نكنند.
اگر در پوشه هاي ديگه كپي كنن سرعت سيستم در هنگام لودينگ اندكي كند ميشه اونم به اين دليل هست كه سيستم عامل نميتونه فايل هاي اصلي رو بارگذاري كنه و مجبوره واسه بارگذاريشون از سد راه فايل هاي غير ضروري ديگه بگذره.
ممنون. البته منظورت پوشه applications data که نیست ؟ چون به هر حال در هر درایوی که برنامه ها نصب شند بعضی برنامه ها توی این پوشه که متعلق به درایو c هست هم فولدر مخصوص خودشون رو دارند.

joe_satriani
04-02-2010, 18:43
ممنون. البته منظورت پوشه applications data که نیست ؟ چون به هر حال در هر درایوی که برنامه ها نصب شند بعضی برنامه ها توی این پوشه که متعلق به درایو c هست هم فولدر مخصوص خودشون رو دارند.

خواهش ميكنم/ نه. پوشه ي app data نيست. بله همينطور كه شما فرمودين درون اين پوشه بعضي از اطلاعات ضروري مربوط به هر نرم افزار وجود داره.

pulp_fiction
05-02-2010, 02:07
آشنایی با اسرار كرنل (هسته) ویندوز

آشنایی با اسرار كرنل (هسته) ویندوز

تسریع بوت
هنگامی كه شما برای اولین بار ویندوز XP را بر روی یك سیستم نصب می كنید،‌ یكی از بارزترین بهبودهایی كه مایكروسافت به كرنل سیستم عامل خود داده است توجه شما را جلب خواهد كرد. در طی سیر تغییر و تحولات ویندوز و آمدن نسخه های جدیدتر، همه انتظار داشتند زمان بوت نیز در نسخه های جدیدتر طولانی تر شود،
اما مایكروسافت حقیقتا با روند سریع بوت ویندوز XP، همه را غافلگیر كرده است. اما مایكروسافت چه كار جدیدی را در ویندوز XP انجام داده است؟
اولین چیزی كه روند بوت را سریعتر می كند، چیزی است كه برای اولین بار با ویندوز XP،Me و ویندوز 2000 ارائه شد یعنی Simple Boot Flag یا.SBF SBF ثباتی در حافظه CMOS‌ در تراشهBIOS است و اولین باری كه ویندوز بوت
می شود مقدار دهی میگردد. SBF سه دسته اطلاعات مهم را در خود نگهداری می كند، علاوه بر یك بیتparity در انتها كه ویندوز را قادر می سازد صحت محتوای این ثبات را بررسی كند.
اولین بیت در این ثبات، PNPOS نام دارد كه نشان می دهد آیا سیستم عاملی كه نصب شده است یك سیستم عامل آگاه از ادواتPlug-and-Play هست یا خیر. اگر این بیت بر روی1 تنظیم شده باشد،BIOS در حالت حداقلی، تنها چیزهایی را كه واقعا لازم دارد بارگزاری می كند و سپس كنترل را به ركورد راه انداز سیستم عامل می سپارد. ویندوز همیشه این بیت را بر روی 1 تنظیم می كند. این كار به تنهایی زمان بوت را كاهش می دهد.
از آنجا كه BIOS تنها حداقل سخت افزار مورد نیاز را راه اندازی می كند، می تواند از مواردی چون درگاه های ورودی/خروجی ووقفه ها صرف نظر كرده و كنترل و راه اندازی آنها را به ویندوز بسپارد كه بسیار سریعتر این كار را انجام می دهد.در حقیقت تنظیم این ادوات با مقادری نادرست می تواند به طور جدی ویندوز را در نسبت دهی منابع سیستم به طور پویا، دچار مشكل سازد. پس از بیت PNPOS در ثبات SBF، بیت دیگری به نام BOOTING وجود دارد كه نشان می دهد آیا آخرین بوت ویندوز موفقیت آمیزبوده است یا خیر.
اگر این بیت نشان بدهد كه بوت قبلی موفقیت آمیز نبوده، BIOS مقدار بیت بعدی را برابر 1 قرار می دهد.
آخرین بیت، DIAG نام دارد و مشخص می كند كه آیا روال های بررسی و تشخیص سخت افزارهای BIOS باید اجرا شوند یا خیر. اگر این بیت دارای مقدار صفر باشد، یعنی در طول بوت قبلی مشكلی رخ نداده در نتیجه از انجام كنترل های قدیمی سخت افزاری صرف نظر می شود كه باعث كاهش زمان بوت می شود.
اما ا گر بوت قبلی موفقیت آمیز نبوده باشد، بیتDIAG دارای مقدار1 خواهد بود و روال های كنترل و تشخیص سخت افزار انجام می شود.

پیش واكنشی (Pre-fetching)
بهبود بعدی و بزرگ هسته ویندوزXP، اضافه شدن قابلیت پیش واكنشی به آن است.این بدین معنی است كه راه انداز بوت هسته سیستم عامل، تمامی داده هایی را كه نیاز دارد به طور یك جا واكشی می كند كه باعث كاهش زمان دستیابی دیسك و در نتیجه افزایش سرعت بوت سیستم می گردد. راه انداز بوت ویندوزXP اساسا به منظور پیش واكشی همزمان درایورها و كدهای دیگری كه بارگذاری و اجرای آنها در هنگام بوت حیاتی و مهم است، تماما از اول بازنویسی شده است. علاوه بر بارگذاری همزمان و موازی درایورها و كدهای راه انداز، ویندوزXP تا آنجا كه بتواند بارگذاری و راه اندازی درایورها را سریعترانجام می دهد. در واقع حتی هنگامی كه شما میز كار ویندوزXP را می بینید بسیاری از درایورها هنوز نصب نشده اند. در حالی كه نسخه های قبلی ویندوز پیش از نمایان ساختن میز كار، راه اندازی تمام درایورها را كامل می كردند. به عنوان مثال ویندوز XP درایورهای شبكه را در این مرحله بارگذاری می كند، اما آن ها را تا زمانی كه میز كار بالا آمده و در حال اجرا باشد به طور كامل راه اندازی نمی كند. البته یك استثنای بزرگ برای این حالت وجود دارد وآن حالتی است كه كامپیوتر شما بخشی از یك Domain شبكه است، كه در آن حالت تمام درایورها باید تماما پیش از رسیدن به مرحله تایید ورود كاربرو Login كردن، فعال بارگذاری و راه اندازی شوند. اگر در ویندوزXP شما برخی از منابع شبكه ای مانند درایو شبكه، چاپگرشبكه، سی دی درایو راه دور در شبكه و... به درایوهای شبكه نگاشت شده اند، دلیل اینكه در بسیاری از مواقع، درست بعد از بوت، قادر به كار با آنها نمی باشیدهمین امر است.
تسریع و بهبود بزرگ دیگری كه در روند بوت و زمان آن انجام شده است، هنگامی دیده می شود كه ویندوزXP شروع به چیدن پویای مكان فیزیكی تایید درایور در ویندوزXP از نصب بدون اجازه درایورهای نا معتبرو ناشناس جلوگیری می كند.

بهبود در حافظه
بعد از آنكه سیستم بوت شد و بالا آمد، یكی از بهبودهای اصلی ویندوز یعنی روال های مدیریت حافظه كه تماما از اول بازنویسی شده اند شروع به ایفای نقش می كنند.
حافظه بسته به اهمیت محتوای آن، توسط ویندوزبه دو دسته تقسیم بندی می شود. گروه اول، حافظه صفحه بندی نشده است. این حافظه زمان زمان بسیار زیادی را، حتی برای خود روال مدیریت حافظه كه باید همیشه در حافظه فیزیكی قرار داشته باشد مصرف می كند. گروه دوم، حافظه صفحه بندی شده است كه اكثریت حافظه سیستم شما را تشكیل می دهد. استفاده از این نوع حافظه خطرات كمتری را در مواقع بحرانی سیستم در بر دارد و لذا ویندوز می تواند در صورب نیاز به حافظه فیزیكی بیشتر، با خیال آسوده آن را توسط مدیر حافظه مجازی به روی دیسك منتقل كند.
ویندوز، حافظه رابه صفحات4 كیلو بایتی تقسیم بندی می كند واین صفحات توسط سیستمی ازFlagها مدیریت می شوند كه مدخل های جدول صفحات یا Page Table Entries(PTE) نام دارند.هرPTE حاوی اطلاعاتی در باره صفحه ای است كه به آن تخصیص داده شده و نیز شامل اینكه آیا آن صفحه در حال استفاده است یا خیر. ویندوزXP تعداد اینPTE هارا به اندازه ای افزایش داده است كه بتواند تا 1.3 گیگا بایت حافظه را پوشش دهد كه بدین معنی است كه هسته سیستم عامل می تواند حافظه را به صورت بهینه تری بدون نیاز به پاكسازی PTEها و استفاده مجدد از آن ها مورد استفاده قرار دهد.

hamed malekpour
05-02-2010, 17:44
یک مشکل من وقتی میخواهم درایو هامو باز کنم با این ارور مواجه می شوم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سید محمد عرفان
05-02-2010, 17:58
با سلام
آیا ویروس کش اونم آپدیت شده دارید؟ به طور حتم سیستم شما ویروسی شده. :41:

tohidkh
05-02-2010, 19:37
یک مشکل من وقتی میخواهم درایو هامو باز کنم با این ارور مواجه می شوم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام.

پست زیر میتونه مشکلتون رو حل کنه:

فایلی رو که در اون پست ارائه داده شده، دانلود و اجرا کنید مشکلتون حل میشه.

erfan_h
05-02-2010, 19:50
در کامپیوترمون بعد از نمایش لوگوی ویندوز ، یک صفحه آبی که نوشته هایی داشت برای چند ثانیه می آمد و بعد ریستارت می شد ، از safe mode و غیره هم وارد شدم همین مشکل بود . یک cd ویندوز خریدم و repiar کردم . حالا وقتی روشن می کنم می خواد ویندوز رو از cd ، اینستال کنه و شماره سریال می پرسه ، شماره سریال پاکت و همینطور یک شماره سریال در فایل txt داشت هر کدام را وارد می کنم می گه درست نیست .
حالا اصلا اگه بخواهم از خیر این cd بگذرم چکار باید بکنم از هر مسیری ، چه هارد چه درایو cd کامپیوتر را بوت می کنم می خواد که ویندوز cd را اینستال کنه
خسته شدم ، حدود یک ماه پیش همان مشکل ریستارت پی در پی را پیدا کرد همین جا هم مطرح کردم ولی نتوانستم درست کنم دادم بیرون یکی از دوستان ویندوز نصب کرد
حالا این بار می خواستم خودم ویندوز رو repiar کنم یا مجددا نصب کنم . که این cd سمج گرفتارم کرده .
متشکرم

pulp_fiction
05-02-2010, 20:25
در کامپیوترمون بعد از نمایش لوگوی ویندوز ، یک صفحه آبی که نوشته هایی داشت برای چند ثانیه می آمد و بعد ریستارت می شد ، از safe mode و غیره هم وارد شدم همین مشکل بود . یک cd ویندوز خریدم و repiar کردم . حالا وقتی روشن می کنم می خواد ویندوز رو از cd ، اینستال کنه و شماره سریال می پرسه ، شماره سریال پاکت و همینطور یک شماره سریال در فایل txt داشت هر کدام را وارد می کنم می گه درست نیست .
حالا اصلا اگه بخواهم از خیر این cd بگذرم چکار باید بکنم از هر مسیری ، چه هارد چه درایو cd کامپیوتر را بوت می کنم می خواد که ویندوز cd را اینستال کنه
خسته شدم ، حدود یک ماه پیش همان مشکل ریستارت پی در پی را پیدا کرد همین جا هم مطرح کردم ولی نتوانستم درست کنم دادم بیرون یکی از دوستان ویندوز نصب کرد
حالا این بار می خواستم خودم ویندوز رو repiar کنم یا مجددا نصب کنم . که این cd سمج گرفتارم کرده .
متشکرم
این پسورد رو بزنین به تمام سی دی های xp موجود داخل بازار می خوره مثل شاه کلید می مونه .

3KFB7-X2Q3M-6MWFX-W2Y7V-C7M9D

درایویی که ویندوز داخلش نصب هست REPIAR نکنید چون دوباره دچار مشکل می شین . FORMAT کامل کنید .

pulp_fiction
05-02-2010, 20:41
اگر با ویندوز XP زیاد کار کرده باشید حتماً به یک نکته ریز اما مهم برخورد کرده‏اید. در صورتی که قصد کپی یا انتقال یک فایل را در محیط ویندوز داشته باشید، اگر در محل ذخیره فایل، فایلی با نام مشابه فایل کپی شده وجود داشته باشد، ویندوز ناچار است جهت کپی فایل جدید، آن را با فایل قبلی جایگزین یا به اصطلاح Replace کند. پیش از این کار، پنجر‏ه‏ای به نام Confirm File Replace باز خواهد شد که از شما می‏پرسد از جایگزینی این فایل اطمینان دارید؟ در این زمان چهار دکمه برای انتخاب وجود دارد: Yes to All ،NO ،Cancel و Yes. عملکرد این دکمه‏ها واضح است: دکمه Yes جهت تأیید جایگزینی، دکمه No جهت عدم جایگزینی و دکمه Cancel نیز جهت لغو عملیات به کار می‏رود. همچنین دکمه Yes To All زمانی کاربرد دارد که شما قصد جایگزینی چندین فایل را دارید؛ با فشردن این دکمه دیگر پنجره تأییدیه نمایش داده نخواهد شد و به صورت اتوماتیک همه فایل‏ها جایگزین می‏شوند. اما اکنون اگر مقداری دقیق شویم، احساس می‏کنیم در این میان جای یک دکمه و عملکرد خالی است! دکمه‏ای که عملکردی عکس Yes to All داشته باشد و بتوانیم آن را No to All بخوانیم. فرض کنید به هنگام انتقال چندین فایل قصد ندارید که هیچ فایلی جایگزین قبلی‏ها شود. در این زمان ناچار خواهید بود به تعداد فایل‏های قابل جایگزین بر روی دکمه No کلیک کنید و مایکروسافت را به خاطر قرار ندادن دکمه No to All در این پنجره لعنت کنید! در این زمان اکثر کاربران دست به دامن نرم‏افزارهای جانبی مرتبط، نظیر TeraCopy و SyncToy می‏شوند. اما واقعاً نیازی به این کار نیست! با استفاده از ترفندی بسیار جالب و کاربردی که هم اکنون برای شما بازگو خواهیم کرد، می‏توانید بدون نیاز به هیچ ابزار جانبی و با راهی ساده، عملکرد No To All را در پنجره جایگزینی فایل در ویندوز XP شبیه سازی کنید.

بدین منظور:
پس از نمایش پنجره Confirm File Replace، در صورتی که قصد داشته باشید عملی مشابه با عملکرد No to All را انجام دهید،کافی است کلید Shift را بر روی کیبورد گرفته و نگاه دارید، سپس با استفاده از ماوس بر روی دکمه No کلیک کنید.
با این کار گویی بر روی دکمه فرضی No to All کلیک کرده اید و نتیجه عدم جایگزینی همگی فایل‏ها خواهد بود

pulp_fiction
05-02-2010, 20:53
در صورتی که تاکنون با System Restore موجود در ویندوز کار کرده باشید حتماً با خواندن عنوانمتوجه قضیه شده‏اید. System Restore قابلیتی است که در ویندوزهای XP، ویستا و 7 وجود دارد که با استفاده از می‏توانید ویندوز خود را در صورت خرابی به حالت خوب گذشته بازگردانید نقطه بازگردانی نیز زمانی است که ویندوز شما خوب کار میکند و شما یک نقطه بازگردانی یا Restore Point می‏سازید که در زمان خرابی ویندوز از آن استفاده کنید. اگر آدم وسواسی هستید و دوست دارید همواره در بهترین شرایط یک نقطه بازگردانی ایجاد کنید ساخت نقطه بازگردانی تاحدودی سخت و کسل کننده می‏شود. چرا که هر بار مجبورید مراحل متعددی را طی کنید. اما هم اکنون قصد داریم به معرفی نحوه ساخت نقطه بازگردانی در ویندوز تنها با یک کلیک ساده بپردازیم.
ساخت یک فایل VBS
بدیین منظور:
از منوی Start به All Programs و سپس Accessories رفته و بر روی Notepad کلیک کنید.
حال در محیط Notepad کدهای زیر را عینأ Copy و Paste نمایید:

If GetOS = "Windows XP" Then
CreateSRP
End If

If GetOS = "Windows Vista" Or GetOS = "Windows 7" Then
If WScript.Arguments.length =0 Then
Set objShell = CreateObject("Shell.Application")
objShell.ShellExecute "wscript.exe", """" & _
WScript.ScriptFullName & """" & " uac","", "runas", 1
Else
CreateSRP
End If
End If

Sub CreateSRP
Set SRP = getobject("winmgmts:\\.\root\default:Systemrestore")
sDesc = "Yek Noghteh Bazgardani"
sDesc = InputBox ("Tozihi barayeh in noghteh bazgardani benevisid:", "Sakhteh Noghteh Bazgardani : Tarfandestan.com","Yek Noghteh Bazgardani")
If Trim(sDesc) <> "" Then
sOut = SRP.createrestorepoint (sDesc, 0, 200)
If sOut <> 0 Then
WScript.echo "Error " & sOut & _
": Sakhteh noghteh bazgardani ba moshkel movajeh shod."
End If
End If
End Sub

Function GetOS
Set objWMI = GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}!\\" & _
".\root\cimv2")
Set colOS = objWMI.ExecQuery("Select * from Win32_OperatingSystem")
For Each objOS in colOS
If instr(objOS.Caption, "Windows 7") Then
GetOS = "Windows 7"
ElseIf instr(objOS.Caption, "Vista") Then
GetOS = "Windows Vista"
elseIf instr(objOS.Caption, "Windows XP") Then
GetOS = "Windows XP"
End If
Next
End Function

پس از کپی کدهای فوق، از منوی File بر روی Save as کلیک کنید. سپس فایل را با نام دلخواه و پسوند vbs. ذخیره کنید (به عنوان مثال نام آن را RESTOR.vbs قرار دهید).
حالا به مسیری که فایل را ذخیره کرده‌اید مراجعه کنید.
اکنون بر روی فایل مذکور، دوبار کلیک کنید.
در پنجره باز شده توضیحی برای نقطه بازگردانی بنویسید و با فشردن دکمه OK آن را بسازید.
جهت سهولت کار این فایل را در محلی مانند دسکتاپ یا Quick Lunch قرار دهید
هر زمانی ویندوز دچار مشکل شد فایل ساخته شده را یک بار اجرا کنید

erfan_h
05-02-2010, 20:57
متاسفانه این پسورد را هم قبول نمی کنه ، کلا اگه نخوام از روی این cd اینستال کنه چکار کنم ؟ با f8 مسیر بوت کردن را هر چه تعیین می کنم می ره برای اینستال این cd و در نهایت protect key را می خواد که هرچه را امتحان می کنم غلطه .
متشکرم

pulp_fiction
05-02-2010, 21:02
در صورتی که از سیستم قدرتمندی برخوردار نباشید و اقدام به نصب بازی‌های سنگین کنید، حتماً با مشکل کندی خروج از بازی ها آشنا هستید. به طوریکه به هنگام خروج از محیط بازی، ویندوز مدت زمانی هنگ کرده و انجام کار به کندی صورت می‌گیرد. این مشکل به علت استفاده ویندوز از هارددیسک به عنوان حافظه مجازی کمکی می‌باشد. هم‌اکنون قصد داریم تا روشی را بازگو کنیم که با بهره گیری از آن می‌توانید سرعت خروج از بازی‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

برای این‌کار:

بر روی My Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
سپس به تب Advance رفته و در قسمت Performance بر روی دکمه Settings کلیک کنید.
در پنجره Performance Options به تب Advanced بروید.
حال (ترفندستان) بر روی دکمه Change کلیک کنید.
اکنون در پنجره Virtual Memory، درایوی که ویندوز در آن نصب است را انتخاب کنید.
سپس از قسمت پایین پنجره تیک گزینه No Paging file را زده و خارج شوید.
در نهایت تمام پنجره ها را OK کرده و سیستم را رستارت کنید تا تغییرات اعمال گردد

pulp_fiction
05-02-2010, 21:11
ويندوز xp امكانات زيادي براي كساني كه مشكلات حركتي، بينايي و شنوايي دارند فراهم كرده است كه در اينجا طريقه استفاده از آنها را شرح خواهم داد. اين امكانات براي افرادي كه مشكلات حركتي دارند امكاناتي جهت استفاده راحتتر از صفحه كليد و استفاده از صفحه كليد به جاي موس و برعكس، براي افراد كم بينا تصوير واضحتر و براي افراد كم شنوا امكاتاتي براي نمايش اخطارها به صورت تصويري فراهم ميكند. البته بسياري از اين امكانات براي تازه كارها هم كار با كامپيوتر را راحتتر ميكند.

اين امكانات از طريق منو:

کد:
Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility
قابل دسترس هستند.
برنامه هاي اين بخش به اين شرح هستند:

Accessibility Wizard (ويزارد دستيابي‌ پذيري‌)

با استفاده از اين Wizard (برنامه هاي كه كليدهاي Previous و Next دارند) به سادگي ميتوان برنامه هاي كمك كننده را اجرا و تنظيم كرد.

براي اجراي اين Wizard به اين منو برويد:

کد:
Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Accessibility Wizard

1-صفحه اول مربوط به معرفي Wizard است. Next را بزنيد.

2- Text Size: در اين صفحه ميتوانيد براي ادامه كار اندازه فونتهاي ويندوز را تايين كنيد.

گزينه اول: حالت عادي متون ويندوز.
گزينه دوم: اندازه عناوين و منوهاي پنجره ها را بزرگ ميكند.
گزينه سوم: مانند مورد قبل ولي علاوه بر آن برنامه Magnifier (بزرگنما) را براي راحتي ديد اجرا ميكند. (راجع به اين برنامه بعدا خواهم نوشت) Next را بزنيد.

3- Display Settings (تنظيمات صفحه نمايش):

گزينه Change the font size: اندازه عناوين و منوهاي پنجره ها را بزرگتر ميكند. اين گزينه روي محتوات داخل پنجره ها اثري ندارد.
گزينه switch to a lower screen resolution: رزولوشن و دقت صفحه نمايش را در پايينترين حد ممكن قرار ميدهد. اين گزينه كليه موارد موجود در صفحه را بزرگترين حد ممكن قرار ميدهد. با انتخاب اين گزينه بعد از نمايش پيامي رزولوشن صفحه تغيير خواهد كرد. در صورتي كه تنظيمات مورد پسند بود ok را بزنيد.
گزينه Use Microsoft Magnifier: برنامه بزرگنما را اجرا ميكند. اين برنامه در پنجره اي جداگانه محتويات ناحيه اي كه موس روي آن قرار گرفته را به صورت بزرگتر نمايش ميدهد. در مورد اين برنامه بعدا توضيح خواهم داد.
گزينه Disable personalized menus: منوهاي شخصي شده را غير فعال ميكند. منوهاي personalized يا شخصي شده گزينه هاي را كه معمولا استفاده نميشوند را مخفي ميكنند كه اين ممكن است باعث گيج شدن افراد كم بينا شود.
Next را بزنيد.

4- Set wizard options: در اين قسمت براي ادامه كار بايد نوع مشكل خود را تايين كنيد تا در صفحات بعد تنها گزينه هاي مربوط به آن مشكلات نمايش داده شود.

گزينه اول: من نابينا هستم يا در ديدن چيزهاي روي صفحه مشكل دارم.
گزينه دوم: من ناشنوا هستم يا در شنيدن صدا از كامپيوتر مشكل دارم.
گزينه سوم: من در استفاده از صفحه كليد و موس مشكل دارم.
گزينه چهارم: من مايل به تنظيم امور مديريتي هستم. (اين گزينه براي تنظيم نوع اجراي اين سري برنامه ها است)
براي بررسي كامل اين Wizard همه گزينه ها را چك بزنيد و روي Next كليك كنيد.

5-Scroll Bar and Window Border Size: در اين صفحه ميتوانيد اندازه نوارهاي پيمايش و حاشيه پنجره ها را تايين كنيد. Next را بزنيد.

6- Icon Size: در اين صفحه ميتوانيد اندازه آيكونهاي ويندوز را تايين كنيد. Next را بزنيد.

7-Display Color Setting (تنظيمات رنگ صفحه نمايش): در اين قسمت ميتوان جهت راحتي ديد براي صفحه نمايش رنگهايي كه تفاوت و كنتراست بيشتري با هم دارند انتخاب كرد. Next را بزنيد.

8-Mouse cursor: در اين قسمت ميتوان براي موس نشانگري كه براي ديدن راحتتر است را انتخاب كرد. Next را بزنيد.

9-Cursor setting: در اين صفحه ميتوان شكل كرسر را تايين كرد. (كرسر به علامت چشمكزني گفته ميشود كه جاي تايپ را در صفحه مشخص ميكند)

- Cursor blink Rate : تايين سرعت چشمك كرسر
- Cursor width: عرض كرسر
Next را بزنيد.

10- : معمولا ويندوز در هنگام رخ دادن خطايي صداي بيپي را توليد ميكند در اين قسمت ميتوان كاري كرد كه در هنگام توليد اين صدا علائمي روي صفحه ظاهر شود. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.

11- ShowSounds: در بعضي از برنامه ها امكاناتي فراهم شده است كه براي صحبت ها و صداها توضيحي روي صفحه نمايش پيدا كند. براي فعلا شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.

12-StickyKeys: كساني ممكن از در فشردن دو كليد صفحه كليد به صورت هم زمان مشكل داشته باشند مثل Ctrl+S (براي Save) يا... StickyKeys اين امكان را ميدهد كه بتوان اين كليدها را به صورت جداگانه فشار داد. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.

13- BounchKeys: كساني كه مشكل حركتي دارند ممكن است كليدهاي صفحه كليد را براي مدت طولاني نگه دارند و نتوانند سريع انگشت خود را از روي كليد بردارند كه اين باعث نوشته شدن تعدادي كلمه بر روي صفحه ميشود. BounchKeys كاري ميكند كه اين فشارها ناديده گرفته شود. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.

14- ToggleKeys: ممكن است به طور اتفاقي كليدهايي كه عملكرد صفحه كليد را تغيير ميدهند (Caps Lock، Num Lock و Scroll Lock) فشار داده شوند. ToggleKeys در هنگام زده شدن اين كليدها صداي هشداري پخش خواهد كرد. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.

15-Extra Keyboard Help : بعضي از برنامه امكان انجام اعمال به وسيله صفحه كليد به جاي موس را ميدهند. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.

16- MouseKeys: به وسيله اين برنامه ميتوان به جاي موس از صفحه كليد استفاده كرد. با فعال شدن اين برنامه با استفاده از كليد هاي بخش عددي صفحه كليد (در سمت راست) ميتوان علامت موس را كنترل و روي قسمتهاي مختلف كليك كرد.
كليدهاي قابل استفاده در اين برنامه به اين شرح است:

كليدهاي فلش دار براي جابجايي موس
كليد 5 براي كليك
كليد + براي دابل كليك
كليد Ins براي گرفتن كليد موس
كليد Del براي رها كردن كليد موس
كليد / براي انتخاب كليد سمت چپ موس براي كليك
كليد - براي انتخاب كليد سمت راست موس براي كليك
براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.

18 - Mouse Button Settings: در اين قسمت ميتوان كليدهاي موس را تنظيم كرد.

Right-handed: كليد چپ را به عنوان كليك معمولي تنظيم ميكند.
Left-handed: كليد راست را به عنوان كليك معمولي تنظيم ميكند.
Next را بزنيد.

19 - Mouse speed: در اين قسمت ميتوان سرعت حركت موس را تايين كرد. Next را بزنيد.

20 - Set Automatic Timeouts: اگر بيش از يك شخص از كامپيوتر استفاده ميكند ممكن است مايل باشيد بعد از مدتي كه از كامپيوتر استفاده نكنيد تنظيمات به طور خودكار خاموش شود. براي اين كار روي Turn off… كليك كنيد و از ليست زمان مورد نظرتان را انتخاب كنيد.

21- Default Accessibility Setting: در اين بخش ميتوانيد تنظيمات انجام شده را به صورت پيش فرض درآوريد. در صورت انتخاب Yes تنظيمات در صفحه Log in (صفحه اي كه كاربران اشتراك خود را انتخاب ميكنند) عمل خواهند كرد و در صورت ساخت يك كاربر جديد تنظيمات روي آن كاربر هم اعمال خواهد شد. در صورت انتخاب No تنظيمات فقط روي كاربر جاري اعمال خواهد شد.

22- Completing the Accessibility Wizard: در اينجا كار به پايان ميرسد و ليست تغييرات انجام شده نمايش داده ميشود. Finish را بزنيد.
كليه تنظيمات فوق در بخش Accessibility Options كنترل پنل هم قابل دسترس است.

Magnifier (بزرگنما)

همان طور كه قبلا توضيح دادم اين برنامه ناحيه اي را كه موس قرار دارد به صورت بزرگ شده نمايش ميدهد.

علاوه بر Accessibility Wizard اين برنامه را مستقيما از اين طريق هم ميتوانيد اجرا كنيد

کد:
Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Magnifier

در صورتي كه براي اولين بار اين برنامه را اجرا كنيد ابتدا پنجره اي نمايش داده ميشود كه در آن توضيحاتي راجع برنامه نوشته است. گزينه Do not show… را تيك بزنيد تا ديگر اين پيام نمايش داده نشود و سپس ok را بزنيد.

گزينه مختلف اين برنامه به اين شرح هستند:

Magnification level: مقدار بزرگ نمايي.
Fllow mouse cuser: نشانگر موس را تعقيب ميكند.
Fllow keyboard focus: نواحي را كه به وسيله صفحه كليد انتخاب شده را تعقيب ميكند.
Follow text editing: كرسر را در متني كه در حال ويرايش است تعقيب ميكند.
Invert colors: رنگهاي ناحيه بزرگنمايي شده را جهت راحتي ديد برعكس ميكند. (نظير نگاتيو)
Start Minimized: در هنگام اجراي برنامه قسمت تنظيمات به صورت كوچك اجرا ميشود.
Show Maginifer: ناحيه بزرگنمايي شده را نمايش ميدهد.
با گرفتن و كشيدن ناحيه بزرگنمايي ميتوانيد مكان را آن تغيير دهيد.

Narrator (سخنگو)

اين برنامه سعي ميكند نوشته و وقايع صفحه را براي افراد كم بينا شرح دهد.

براي اجراي اين برنامه به اين بخش برويد:

کد:
Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Magnifier

اين برنامه فقط بر روي بعضي از برنامه هاي كار ميكند.

گزينه هاي اين برنامه به اين شرح است:

Announce events on screen: وقايع روي صفحه را شرح ميدهد.
Read typed characters: كلمات تايپ شده را ميخواند.
Move mouse pointer to active item: علامت موس را به مورد فعال انقال ميدهد.
Start Narrator minimized: در هنگام اجراي برنامه قسمت تنظيمات به صورت كوچك اجرا ميشود.

On-Screen Keyboard (صفحه كليد روي صفحه نمايش)

با استفاده از اين برنامه ميتوان به جاي صفحه كليد از موس براي تايپ كلمات استفاده كرد. اين صفحه كليد در زبان فارسي كلمات فارسي را نمايش ميدهد بنابراين در كامپيوترهايي كه صفحه كليد آنها برچسب فارسي ندارند هم ميتوان از اين برنامه استفاده كرد.

براي اجراي اين برنامه به اين قسمت برويد:

کد:
Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>On-Screen Keyboard

منوهاي اين برنامه به اين شرح هستند:

1- Enhanced Keyboard: كليدهاي صفحه كليد توسه يافته را نمايش ميدهد. (قسمت عددي صفحه كليد)

Standard Keyboard: كليدهاي بخش عددي صفحه كليد را نمايش نميدهد.
Regular Layout: كليدهاي صفحه كليد را به صورت عادي كنار هم ميچيند.
Block Layout: كليدهاي صفحه كليد را به صورت مرتب كنار هم ميچيند.
101, 102, 106 Keys: تعداد كليدهاي صفحه كليد را مشخص ميكند.

2-Settings

Always on Top: صفحه كليد را هميشه بر روي پنجره هاي ديگر نگه ميدارد.
Use Click Sound : هنگام فشردن كليدي بر روي اين صفحه كليد صدايي را توليد ميكند.
Typing Mode: با كليك روي اين گزينه كادري ظاهر ميشود كه در آن ميتوان نوع تايپ را در اين برنامه مشخص كرد: Click to Select: با كليك كليد مورد نظر انتخاب ميشود. Hover to select با نگه داشتن موس براي مدتي روي كليد آن كليد انتخاب ميشود Joystick or key to select: با انتخاب اين گزينه با استفاده از دسته بازي ميتوان كليد مورد نظر را انتخاب كرد. به اين شيوه كه نواري روي صفحه كليد حركت خواهد كرد و زدن دكمه دسته بازي باعث انتخاب شدن كليد پررنگ شده ميشود.

Utility Manager (مديريت برنامه هاي كاربردي)

با استفاده از اين برنامه ميتوان برنامه هاي ذكر شده در بالا را به صورت اتوماتيك اجرا كرد.

براي اجراي اين برنامه به اين قسمت برويد:

کد:
Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Utility Manager
راه ديگر اجراي اين برنامه زدن كليدهاي ويندوز+U است. در اين برنامه كافي است از ليست، برنامه مورد نظر را انتخاب كنيد و دكمه Start را بزنيد. در صورتي كه برنامه در حال اجرا باشد با زدن دكمه Stop برنامه بسته ميشود. در قسمت پايين اين برنامه سه گزينه وجود دارد:

گزينه اول: برنامه انتخاب شده در هنگام روشن شدن كامپيوتر به طور خودكار اجرا ميشود.
گزينه دوم: برنامه انتخاب شده در هنگام قفل كردن ويندوز اجرا ميشود. (به وسيله كليدهاي ويندوز+L ميتوان كامپيوتر را قفل كرد)
گزينه سوم: برنامه انتخاب شده در هنگام اجراي Utility Manager به طور خودكار اجرا ميشود.

pulp_fiction
05-02-2010, 22:00
مواقعی که internet explorer شما مشکل دارد .
احتمالأ گذر شما نیز تاکنون به ماشین حساب موجود در ویندوز افتاده است. یک ماشین حساب تقریبأ پیشرفته که کار آن انجام عملیات ریاضی است. اما در این روش قصد داریم به وسیله یک روش مخفی ، از طریق همین ماشین حساب کاری کنیم که بتوان کلیه سایت های اینترنتی را با آن مشاهده کرد. به نوعی آن را تبدیل به یک مروگر صفحات اینترنتی کرد!

برای این کار:
ابتدا به اینترنت وصل شوید.
برنامه Calculator را از طریق Start > All Programs > Accesroies اجرا کنید.
از منوی Help برنامه روی Help Topics کلیک کنید. خواهید دید پنجره جدیدی و مربوط به Help برنامه باز میشود.
اکنون از بالای پنجره ، سمت چپ ، محلی که عبارت Calclulator به چشم میخورد ، بر روی آیکون علامت سوال زرد کلیک کنید.
در داخل منو بر روی Jump to URL کلیک کنید. خواهید دید که پنجره کوچکی باز میشود.
اکنون کافی است در فیلد مخصوص Jump to this URL ، آدرس سایتی که میخواهید به آن وارد شوید مثلأ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را وارد کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.
حالا چند ثانیه صبر کنید تا پنجره سمت راست ، صفحه اینترنتی شما لود شود.
به این ترتیب شما یک مروگر مخفی در اختیار خواهید داشت.
لازم به ذکر است برای وارد کردن آدرس اینترنتی ، وارد نمودن //:http الزامی است.

pulp_fiction
05-02-2010, 22:06
متاسفانه این پسورد را هم قبول نمی کنه ، کلا اگه نخوام از روی این cd اینستال کنه چکار کنم ؟ با f8 مسیر بوت کردن را هر چه تعیین می کنم می ره برای اینستال این cd و در نهایت protect key را می خواد که هرچه را امتحان می کنم غلطه .
متشکرم
از سی دی دیگه استفاده کن و بعد وقتی سی دی بوت شد سریع کلید enter بزن و دوباره ویندوز نصب کن .
این سریالم امتحان کن شاید مشکلت حل بشه موفق باشی

Jbc46-q42fd-pggmc-kp38y-6mqd8

denzelmovie
06-02-2010, 10:10
دوستان عزیز من وقتی کامپیوتر را خاموش میکنم
فقط مانیتور خاموش میشه و سیستم اصلا خاموش نمیشه
ویندوز هم عوض کردم ولی فایده ای نداشته
لطفا کمک کنید
با تشکر

Mohammad King
06-02-2010, 13:44
لطفا کمک کنید
با تشکر

احتمالش به چند جا میره :

یکی اینکه شاید اشکال از پاور باشه ... یا از cpu ...

و یکیش هم از ویروسی بودن ...

شما از ویروسی نبون کامپیوتر خود مطمئن هستید ؟ و همچنین از درست بود سخت افزار ها ی کامپیوتری خود ؟

بعد ویندوز سرویس پک 3 اکس پس یا 2 ویستا نصب کنید
اگر مشکل حل نشد که بهتر
گزینه بعدی مشکل می تونه از پاور باشه و ...
در صورت حل نشدن مشکل سیستمت رو به خدمات کامپیوتری نشون بده

ask_bl
06-02-2010, 16:22
لطفا کمک کنید
با تشکر

از دستور زیر :
Run --> powercfg.cpl
به تب Advanced برین و در قسمت drop-down روبه روی "When I press the power button on my computer" گزینه "shutdown" رو انتخاب کنین.
---
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگر از قبل روی Shutdown بود باید BIOS Setting رو تغییر بدین .

new explorer
06-02-2010, 17:25
سلام
ما یه نتبوک داریم،ویندوز همراهش ،اصلی آاورجینال،جنیوآین...خلاصه میزون و قانونی
سوال :
میتونم از همین ویندوز روی یه سیستم دیگه استفاده کنم؟اگه میشه ،چطوری؟
متشکرم

W9
06-02-2010, 17:28
با سلام
من یه مشکلی‌ دارم.

وقتی‌ می‌خوام روی هرکدام از درایو‌های هاردم (بجز درایو ویندوز) دبل کلیک کنم با پیغام زیر مواجه میشم.

یکبار ویندوز رو پاک کردم و ویندز جدید ریختم اما باز هم این مشکل درست نشد. تنها راه دستیابی به درایو اینه که از نوار آدرس بالای صفحه برم یا راست کلیک کنم و explore رو بزنم.

به نظر شما دلیلش چیه و راه حل چیه؟ خیلی‌ خیلی‌ ممنون

ask_bl
06-02-2010, 17:37
با سلام
من یه مشکلی‌ دارم.

وقتی‌ می‌خوام روی هرکدام از درایو‌های هاردم (بجز درایو ویندوز) دبل کلیک کنم با پیغام زیر مواجه میشم.

یکبار ویندوز رو پاک کردم و ویندز جدید ریختم اما باز هم این مشکل درست نشد. تنها راه دستیابی به درایو اینه که از نوار آدرس بالای صفحه برم یا راست کلیک کنم و explore رو بزنم.

سلام ،من که عکسی نمیبینم !

joe_satriani
06-02-2010, 17:49
با سلام
من یه مشکلی‌ دارم.

ميتونين فايلهاي مخفي و سيستمي رو باز كنيد و نمايش بديد و بعد داخل درايورتون كه رفتين فايلي اگه با نامي ناشناس وجود داشت رو حذف كنيد.
معمولا اين مشكل واسه سيستم هاي ويروسي هست، و همينطور بعضي از سيستم ها كه نرم افزاري خاص رو نصب ميكنن و اين نرم افزار در ريشه بعضي از درايوها فايلهايي رو نگه داري ميكنه و بعد از حذف اون نرم افزار اين فايلش ميمونه توي ريشه و نميتونه نرم افزارش رو پيدا كنه به همين دليل اين پيغام رو مبني بر اينكه يه خطا هست نشان ميده.
موفق باشيد.

---------- Post added at 05:49 PM ---------- Previous post was at 05:47 PM ----------

سلام
ما یه نتبوک داریم،ویندوز همراهش ،اصلی آاورجینال،جنیوآین...خلاصه میزون و قانونی
سوال :
میتونم از همین ویندوز روی یه سیستم دیگه استفاده کنم؟اگه میشه ،چطوری؟
متشکرم

قاعدتا ويندوزهاي واقعا اصل (‌يعني واقعا اصل باشه ) رو فقط رو يه سيستم ميتونين نصب كنين. چون كدي كه داره واحد هست، مثل ويندوزهاي ديگه كرك شده نيست!‌قاعدتا نصب نشه. مگه اينكه اصل نباشه.
موفق باشيد.

new explorer
06-02-2010, 19:00
قاعدتا ويندوزهاي واقعا اصل (‌يعني واقعا اصل باشه ) رو فقط رو يه سيستم ميتونين نصب كنين. چون كدي كه داره واحد هست، مثل ويندوزهاي ديگه كرك شده نيست!‌قاعدتا نصب نشه. مگه اينكه اصل نباشه.
موفق باشيد.

اصل که هست و شماره سریالشو هم روی نتبوک نوشته(یعنی زیرش در واقع ) و اون نواره رو هم داره روش...

خب شما فرض کن یه ویندوز اصل خریدی(اصل اصل :46: ) اونوقت میتونید روی هر سیستمی نصبش کنید دیگه ( یعنی همون موقع که میخرید که مشخص نیست رو کدوم سیستم میخاید نصب کنید خب ! ) و بعد از نصب کردن احتمالن از طریق اولین تماس با اینترنت ثبت میشه...یعنی قبلش که با مشخصه های سخت افزاری هماهنگی پیدا نکرده..
میشه توضیح بدید لطفن

denzelmovie
06-02-2010, 19:04
از دستور زیر :
Run --> powercfg.cpl
به تب Advanced برین و در قسمت drop-down روبه روی "When I press the power button on my computer" گزینه "shutdown" رو انتخاب کنین.
---
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگر از قبل روی Shutdown بود باید BIOS Setting رو تغییر بدین .

دوست عزیز خیلی ممنون
کارهایی که گفتید را انجام دادم
توی When I press the power button on my computer هم گزینه Shutdown بود
اگه میشه یه کم در مورد تنظیمات BIOS Setting توضیح بدهید
کلا چیزی در موردش نمیدونم
با تشکر

joe_satriani
06-02-2010, 19:13
اصل که هست و شماره سریالشو هم روی نتبوک نوشته(یعنی زیرش در واقع ) و اون نواره رو هم داره روش...

خب شما فرض کن یه ویندوز اصل خریدی(اصل اصل :46: ) اونوقت میتونید روی هر سیستمی نصبش کنید دیگه ( یعنی همون موقع که میخرید که مشخص نیست رو کدوم سیستم میخاید نصب کنید خب ! ) و بعد از نصب کردن احتمالن از طریق اولین تماس با اینترنت ثبت میشه...یعنی قبلش که با مشخصه های سخت افزاری هماهنگی پیدا نکرده..
میشه توضیح بدید لطفن

بله همونطور كه گفتين تا به اينترنت كانكت نشيد و يا با خدمات مايكروسافت تماس برقرار نكنين ويندوز رو ميتونين بازهم استفاده كنيد اما ويندوز اكتيو نميشه. چون گاهي اوقات بايد شما با اينترنت يا خدمات اونها تماس بگيرين و ويندوز رو واستون اكتيو كنن!! بعد كه اولي رو اكتيو كنين باز دومي deactive ميمونه :31: .
اما در هر دو صورت شما سعي كنين كه روي يه سيستم ازش استفاده كنين تا بتونين از خدمات بعديش هم البته از طريق نت مانند پك هاي آپديتش ، و .... استفاده كنين.
سوالي ديگه بود در خدمتم.
موفق باشيد.

new explorer
06-02-2010, 19:29
بله همونطور كه گفتين تا به اينترنت كانكت نشيد و يا با خدمات مايكروسافت تماس برقرار نكنين ويندوز رو ميتونين بازهم استفاده كنيد اما ويندوز اكتيو نميشه. چون گاهي اوقات بايد شما با اينترنت يا خدمات اونها تماس بگيرين و ويندوز رو واستون اكتيو كنن!! بعد كه اولي رو اكتيو كنين باز دومي deactive ميمونه :31: .
اما در هر دو صورت شما سعي كنين كه روي يه سيستم ازش استفاده كنين تا بتونين از خدمات بعديش هم البته از طريق نت مانند پك هاي آپديتش ، و .... استفاده كنين.
سوالي ديگه بود در خدمتم.
موفق باشيد.
من یه چیزی به نظرم میرسه،میخام نظر شما - و دوستان دیگه - رو بدونم :
از یه شماره سریال دیگه برای نصب همین ویندوز استفاده کنم !
اونوقت همین ویندوز رو دارم کمپلت بی کم و کاست،با یه سریال دیگه !
(هر چند این سی دی ویندوزی که میگم،یه بسته ی دی وی دی هست در واقع به عنوان ریکاوری تول و حقیقت این چند ماه که خریدیمش،اصلن احتیاج نشد که دوباره نصبش کنم ببینم شماره سریال میخاد یانه ! شما میدونید که - در مورد خود نتبوک - اگه یه موقعی که لازم بود،نخام از گزینه ی ریکاوریش استفاده کنم و بیام موقعی که بوت شد،از اول نصبش کنم ویندوز رو،سریال میخاد وسط نصبش یا نه؟چون تو ریکاوریش که نمیخاد )

joe_satriani
06-02-2010, 20:23
راستش ديگه دي مورده اينكه بخواي سرش كلاه بذاري من نيدونم :31: . احتمال زياد اين حرفي كه ميزني عملي بشه اما درصدش خيلي خيلي كم هست!! شايد واسه دفعه اول بشه اما بعدا كه بخواي ريكاور كني حالت و ميگيره!!!‌ :31:

Mohammad King
06-02-2010, 21:06
دوست عزیز خیلی ممنون
با تشکر

چنانچه كامپيوتر شما در هنگام Shutdown خاموش نشود ویا مدت زمانی طولانی طول بکشد تا خاموش شود, بايد تغييري در ريجستري ايجاد كنيد:
1)وارد ويرايشگر ريجستري شويد(regedit)
2)به كليد HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop مراجعه كنيد.
3) متغير PowerOffActive را ويرايش كنيد و به آن مقدار يك را اختصاص دهيد.
4) اين كار را از طريق كليد HKEY_CURRENT_USER\DEFAULT\Control Panel\Desktop نيز ميتوانيد انجام دهيد.

Masоud
06-02-2010, 22:10
با سلام
من یه مشکلی‌ دارم.

سلام

فایل زیر رو دانلود کن و محتویاتشو اجرا کن :

W9
07-02-2010, 00:45
خیلی خیلی ممنون. با این فایل مشکلم حل شد.:40:

ask_bl
07-02-2010, 01:13
دوست عزیز خیلی ممنون
با تشکر
خواهش میکنم
هنگام بوت شدن کامپیوتر برین به Setup (تو اکثر مادربرد ها با فشار دادن Delete ) با توجه به متفاوت بودن Motherboard ها ،باید به قسمت Power setting بگردین .
کاری که شما باید بکنین اینه که باید دنبال تنظیمی باشید که مربوط به مدت زمان نگه داشتن دکمه پاور قبل از خاموش شدن هست،مثل :
"how long you have to hold down the power button before the computer shuts down"
و اون رو به 2 و یا 3 ثانیه تغییر بدین .

morsadr
07-02-2010, 13:49
سلام دوستان
ویندوز بنده مشکل داشت و آن را مجددا نصب کردم . بعد از نصب هنگامی که می خواستم آفیس 2007 را نصب کنم پیغام خطا داد که شما نیاز به windows instsler دارید و آفیس نصب نشد . در صورتی که قبلا با همین ویندوز مشکلی نداشتم . ویندوز من xp sp 2 می باشد. لطفا مرا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.:11:

Masоud
07-02-2010, 13:56
سلام دوستان
ویندوز بنده مشکل داشت و آن را مجددا نصب کردم . بعد از نصب هنگامی که می خواستم آفیس 2007 را نصب کنم پیغام خطا داد که شما نیاز به windows instsler دارید و آفیس نصب نشد . در صورتی که قبلا با همین ویندوز مشکلی نداشتم . ویندوز من xp sp 2 می باشد. لطفا مرا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.:11:
سلام

به پست زیر برو و نرم افزار Microsoft Windows Installer رو دانلود و نصب کن :

ask_bl
07-02-2010, 14:02
سلام دوستان
سلام
با برنامه زیر مشکلتون حل میشه :

Windows Installer Cleanup Utility

matin_vv
07-02-2010, 14:28
سلام دوستان.
من از سرويس پك 3 ويندورز استفاده ميكنم. يه مشكلي دارم اون هم اينه كه هر چيزي (دوربين، فلش مموري، ...) كه جديداً ظرف يكي دو سال اخير ساخته شده رو به پورت يو اس بي كامپيوتر ميزنم، دستگاه ريست ميشه. من بايوس مادربرد رو آپديت كردم، ولي باز هم تغييري نكرد. جالب اينجاست كه دستگاههاي يو اس بي قديمي تر رو كه ميزنم به دستگاه، هيچ مشكلي پيش نمياد!
يك جا خوندم كه اين ايراد مربوط به سرويس پك 3 ويندوز هست! به نظرتون اين حرف چقدر درسته؟‌يعني من ويندوز رو عوض كنم درست ميشه؟

denzelmovie
07-02-2010, 17:12
خواهش میکنم
هنگام بوت شدن کامپیوتر برین به Setup (تو اکثر مادربرد ها با فشار دادن Delete ) با توجه به متفاوت بودن Motherboard ها ،باید به قسمت Power setting بگردین .
کاری که شما باید بکنین اینه که باید دنبال تنظیمی باشید که مربوط به مدت زمان نگه داشتن دکمه پاور قبل از خاموش شدن هست،مثل :
"how long you have to hold down the power button before the computer shuts down"
و اون رو به 2 و یا 3 ثانیه تغییر بدین .

دوست عزیز من این گزینه را پیدا نکردم
از تنظیمات پاور یک عکس گرفتم
ببینید چیزی را باید تغییر بدهم یا نه؟؟؟
با تشکر

Masоud
07-02-2010, 17:30
سلام دوستان.
من از سرويس پك 3 ويندورز استفاده ميكنم. يه مشكلي دارم اون هم اينه كه هر چيزي (دوربين، فلش مموري، ...) كه جديداً ظرف يكي دو سال اخير ساخته شده رو به پورت يو اس بي كامپيوتر ميزنم، دستگاه ريست ميشه. من بايوس مادربرد رو آپديت كردم، ولي باز هم تغييري نكرد. جالب اينجاست كه دستگاههاي يو اس بي قديمي تر رو كه ميزنم به دستگاه، هيچ مشكلي پيش نمياد!
يك جا خوندم كه اين ايراد مربوط به سرويس پك 3 ويندوز هست! به نظرتون اين حرف چقدر درسته؟‌يعني من ويندوز رو عوض كنم درست ميشه؟
سلام

اول تاپیک زیر رو بخون :

میتونه مشکل از ویندوز هم باشه . با Sp2 هم یکبار امتحان کن.

hassanshaikhi
07-02-2010, 18:09
دوست عزیز من این گزینه را پیدا نکردم
از تنظیمات پاور یک عکس گرفتم
ببینید چیزی را باید تغییر بدهم یا نه؟؟؟
با تشکر

گزینه سوم soft-off by pwrbtn

چند ثانیه دکمه پاور رو بگیر ببین خاموش میشه؟
گزینه دوم هم روی s3 بزار و کامپیوتر رو استنبای کن بعد نگاه کن سیستم هم خاموش میشه یا فقط مانیتور؟
با یه پاور دیگه هم تست کن

سید محمد عرفان
07-02-2010, 18:21
با سلام
دوستان سیستم من قابلیت کپی عکس به اینترنت را از دست داده. این که گفتم یعنی چی؟:13:
مثلا وقتی مطلبی را توی اینترنت می نوشتم که همراه با عکسی بود با درگ کردن یا کپی مستقیم عکس توی صفحه کارم حل می شد. ولی مدتیه که دیگه نمی تونم چرا؟؟

Masоud
07-02-2010, 19:26
با سلام
دوستان سیستم من قابلیت کپی عکس به اینترنت را از دست داده. این که گفتم یعنی چی؟:13:
مثلا وقتی مطلبی را توی اینترنت می نوشتم که همراه با عکسی بود با درگ کردن یا کپی مستقیم عکس توی صفحه کارم حل می شد. ولی مدتیه که دیگه نمی تونم چرا؟؟
سلام

نرم افزار خاصی نصب میکردید ، که این قابلیت رو داشتید ؟

سید محمد عرفان
07-02-2010, 19:45
نه هیچ نرم افزاری. مگه باید نرم افزار باشه تا بتونی عکس ها را کپی کنی؟:18:

Masоud
07-02-2010, 19:53
نه هیچ نرم افزاری. مگه باید نرم افزار باشه تا بتونی عکس ها را کپی کنی؟:18:
سلام

آهان.الان گرفتم.

روی عکس کلیک راست کن و اونو کپی کن و در محل مورد نظر Paste کن . اگر باز هم نشد مشکل میتونه از Clipboard ویندوز باشه.

سید محمد عرفان
07-02-2010, 20:34
سلام

آهان.الان گرفتم.

روی عکس کلیک راست کن و اونو کپی کن و در محل مورد نظر Paste کن . اگر باز هم نشد مشکل میتونه از Clipboard ویندوز باشه.

من هم همینطوری کپی می کردم ولی حالا نمیشه! مشکل clipboard را چجوری حل کنم؟:41:

Masоud
07-02-2010, 21:13
من هم همینطوری کپی می کردم ولی حالا نمیشه! مشکل clipboard را چجوری حل کنم؟:41:
سلام

برای متن هم این اتفاق میفته ؟

سید محمد عرفان
07-02-2010, 21:28
نه فقط برای عکس

Mohammad King
07-02-2010, 23:36
نه فقط برای عکس

سلام

اگر این مشکل برات توی p30world پیش آمده با راه زیر درست میشه.

برو توی قسمت تنضیمات کاربر بعد قسمت ویرایش اختیارات قسمت پایین که نوشته نویسنده جعبه آخر منظورم هست.

گزینه Full wysiy... گزینه آخر را انتخاب کن

سید محمد عرفان
07-02-2010, 23:54
سلام

اگر این مشکل برات توی p30world پیش آمده با راه زیر درست میشه.

برو توی قسمت تنضیمات کاربر بعد قسمت ویرایش اختیارات قسمت پایین که نوشته نویسنده جعبه آخر منظورم هست.

گزینه Full wysiy... گزینه آخر را انتخاب کن

با سلام
هم اینجا این مشکل را دارم هم ...کلا توی اینترنت این مشکل را دارم. متن به راحتی کپی میشه ولی عکس نه. البته از سایت به سایت میشه کپی کرد فقط از سیستم خودم انگار اصلا کپی نمیکنه.
ممنونم که برام وقت گذاشتی.:11:

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:53 PM ----------

این را هم یادم رفت که بنویسم: گزینه ای که گفتید فعال بود.:19:

morsadr
08-02-2010, 00:52
سلام

به پست زیر برو و نرم افزار Microsoft Windows Installer رو دانلود و نصب کن :

ممنون از راهنمائی شما . من همین ویندوز را روی سیستم دیگری نصب کرده بودم ولی این مشکل را نداشتم . چرا این دفعه به این مشکل برخوردم . علت چیه ؟

سید محمد عرفان
08-02-2010, 10:34
با سلام

سلام
دوستان منتظرم مشکلم هنوز حل نشده هر راهی به نظرتون میرسه را بنویسید شاید به کارم بیاد :19:

Mohammad King
08-02-2010, 13:14
سلام
دوستان منتظرم مشکلم هنوز حل نشده هر راهی به نظرتون میرسه را بنویسید شاید به کارم بیاد :19:

سلام

از چه مرور گری استفاده میکنی؟

سید محمد عرفان
08-02-2010, 13:48
فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر هر دو آخرین ورژن:41:
توی هر دو مشکل دارم!!

Masоud
08-02-2010, 20:40
ممنون از راهنمائی شما . من همین ویندوز را روی سیستم دیگری نصب کرده بودم ولی این مشکل را نداشتم . چرا این دفعه به این مشکل برخوردم . علت چیه ؟

سلام

این بخش از ویندوز به هردلیلی مشکل پیدا کرده بود و با نصب کردن نرم افزار اون درست میشد.

نمیشه دقیقا گفت مشکل مال چیه.

فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر هر دو آخرین ورژن:41:
توی هر دو مشکل دارم!!

اگه فقط واسه عکس این اتفاق میفته پس Clipboard مشکل نداره.

باید عکس رو آپلود کنی و لینکش رو کپی و در مرورگر Paste کنی.

سید محمد عرفان
08-02-2010, 20:47
قبلا راحت کپی می کرد و نیازی به آپلود عکس نداشت. ولی الان فقط متن کپی میشه. دلیل این را اگه میدونید لطفا راهنمایی کنید.:13:

ممنونم

alone_boy
09-02-2010, 11:28
سلام
خسته نباشین
یه سوال:
خواستم بدونم اگه سه - چهارتا مرورگر رو ویندوز نصب بشه اشکالی داره؟

ممنون

ask_bl
09-02-2010, 11:45
سلام
خسته نباشین
یه سوال:

ممنون
نه ،فکر نمیکنم ،حتی لازم هم هست که از چند تا Web browser استفاده کنین .

سید محمد عرفان
09-02-2010, 11:51
با سلام

هنوز که هنوزه جوابی نگرفته ام راهنمایی...:37:

alpacino_2010
09-02-2010, 13:03
چه زمانی سیستم Crash میكند/صفحه آبي ( ویندوز xp )
تمام افرادی كه با سیستم ویندوز كار كرده اند به احتمال زیاد با پیام معروف صفحه آبی رنگ مرگ (blue screen of death) مواجه شده اند .این صفحه كه به جز كاراكترهای سفید رنگ آن، یكدست آبیرنگ است، به شما در مورد از كار افتادن سیستم هشدار می دهد .یكی دو راه حل نیز در این پیام به شما پیشنهاد می شود .
اگر خوش شانس باشید، كافی است كه سیستم را دوباره راه اندازی كرده وكارهایی را كه دفعه قبل نتوانستید ذخیره كنید، دوباره انجام دهید .در عین حال ممكن است با یك مورد اختلال عمده در سیستم خود مواجه شوید، به عبارت ساده تر، پیام صفحه آبی رنگ مرگ یك هشدار جدی است كه به شما می گوید، كامپیوترتان در اثر خطا از كار افتاده است .در سیستم MACOSیك صفحه نمایش خالی حاوی یك كادر متن كوچك، با تصویری از یك بمب با فیوز روشن، ظاهر میشود.البته این صفحه ناخواسته هنگامShut down ، دلیل از كار افتادن سیستم را به اطلاع شما میرساند .معمولا اطلاعات مربوط به حافظه RAM سیستم شما روی صفحه نمایش به شكل كد ظاهر می شود .به كمك این اطلاعات، علت از كار افتادن سیستم خود و نیز نحوه جلوگیری از تكرار آن در آینده را متوجه خواهید شد.

● Infinite loop :
حلقه نامتناهی (infinite loop) یكی دیگر از خطاهایی است كه ممكن است كامپیوترها را به زانو در آورد .این حلقه، مجموعه دستورالعملهایی است كه آنقدر تكرار می شوند تا شرایط خاصی به وجود آید .در صورت فراهم نشدن شرایط ، چرخش همچنان ادامه یافته و هرگز به قسمت بعدی برنامه نمی رود.
وضعیت جابجایی یا تعویض مداوم (Thrashing) ، یكی دیگر از موقعیتهای مشكل آفرین است.هر كامپیوتر دارای مقدار محدودی حافظه و قابلیت پردازش است و وقتی یك فرایند یا یك برنامه یا كاربر در رابطه با یك سرور از سیستم عامل، درخواستی می كند كه قابل انجام نیست، سیستم عامل، منابع لازم را از فرایند دیگری وام میگیرد .اما فرایند به وام گرفته شده نیز به نوبه خود درخواست منابع میكند و سیستم عامل باید منابع درخواست شده را از مكان دیگری تامین كند .سرانجام كل سیستم در اثر تداوم این عملیات، از كار میافتد و كاربر با صفحه آبی رنگ مرگ مواجه میشود.
در نظر بگیرید كه وقتی چند كاربر به طور همزمان نیاز به منابع زیادی دارند، چه اتفاقی می افتد .ممكن است سیستم عامل به یك فرایند اجازه دهد تا به تنهایی برای مدتی كوتاه از تمام منابع آن استفاده كند .سپس سیستم عامل، منابعش را در اختیار كاربر بعدی قرار می دهد و همین طور تا آخر .سیستم عامل باید قبل از سرویس دهی به كاربر بعدی، كارهایی كه كاربر قبلی انجام داده است مانند دادهها یا وضعیت كارهای او را روی دیسك ذخیره كند كه این فرایند نسبتا كند صورت میگیرد .
سپس باید با استفاده از دیسكی كه دادهها و برنامه های كاربر بعدی روی آن ذخیره شده است، اطلاعات را بارگذاری كرده و آنگاه به كار خود ادامه دهد .
چون فواصل بین تغییرات یا درخواستها، بر حسب هزارم ثانیه محاسبه می شود، به راحتی میتوان مجسم كرد در صورت تغییر كاربران و تخصیص مجدد منابع، كامپیوتر باید تمام وقت، قابلیت خود را در اختیار آنها بگذارد، بنابراین هیچ كار مهمی، قابل انجام نیست.

● Fatal Error :
مورد خطای مهلك (fatal error) یكی از مواردی است كه كامپیوتر را از كار می اندازد .كاربران معمولی اجازه صدور بعضی از فرمانها را ندارند، زیرا این فرمانها معمولا به عملكرد سخت افزار، حافظه و پردازش دستگاه مربوطند.
اما گاه برنامه ای به یك محدوده ممنوعه وارد میشود و برای محافظت از خود، سیستم را خاموش می كند. به این ترتیب، وقتی سیستم را مجددا راه اندازی می كنید، همه چیز مثل سابق كار می كند، جز اینكه در اثر متوقف شدن دستگاه، تمام داده های ذخیره نشده شما از بین می روند .

● Disk crash
شاید بهترین ویژگی ویندوز ۲۰۰۰ ثبات این سیستم عامل در مقابل این گونه خطاها و قابلیت آن در خروج از سیستم هنگام وقوع یك فرایند مشكل آفرین، بدون نیاز به راه اندازی مجدد كامپیوتر است .از كار افتادن هارد دیسك مشكل دیگری است كه یك سیستم ممكن است با آن مواجه شود .
معمولا هدهای خواندن و نوشتن یك درایو سخت در بالای صفحات فلزی (Platter) داخل درایو به حركت در می آیند و با رسانه مغناطیسی تماس حاصل نمی كنند .اما در صورت یك شوك فیزیكی، مثلا پرت شدن كامپیوتر كیفی از یك سطح مرتفع، هدها ممكن است با این صفحات فلزی كه به سرعت در حال چرخش هستند، تماس پیدا كنند .این مشكل معمولا disk Crash نامیده میشود و موجب از دست رفتن داده ها و یا فایل های یك برنامه و وارد شدن خسارت به صفحات فلزی و هدها و در نتیجه جایگزین كردن درایو جدید با آن می شود.

Masоud
09-02-2010, 14:55
سلام
خسته نباشین
یه سوال:

ممنون
سلام

نه مشکلی پیش نمیاد.

hussain
09-02-2010, 21:38
سلام دوستان
فایلهای که از طریق منیجر خود ویندوز open میشه در کجای کامپیوتر یک نسخش کپی میشه؟
چون من شنیدم هرچی از طریق اکسپلورر ویندوز نگاه کنی یجای توی کامپیوتر سیو میشه
باتشکر

Mohammad King
09-02-2010, 22:15
هنوز که هنوزه جوابی نگرفته ام راهنمایی...:37:

بعضی مواقع من هم همین مشکلو دارم
اون موقع نه میشه شکلک قرار داد نه خط ها را کلفت و کج و لینک کرد

jam_sh
09-02-2010, 22:52
سلام
سیستم عامل من win 7 است مدتی است به حالت win basic تغیرکرده و هر کاری می کنم به حالت اول بر نمی گردد
لطفا راهنمایی کنید

kertob
10-02-2010, 09:25
سلام اینو چی کار کنم بعد از تیک زدن و اپلـــــی کردن این میاد

Mohammad King
10-02-2010, 10:26
سلام

از برنامه خاصی برای خاموش کردن کامپیوتر استفاده نمیکنید؟

کارت گرافیک نصب هست؟

ask_bl
10-02-2010, 11:31

سلام
از برنامه ای مثل Alcohol یا Daemon tools استفاده میکنین و یا درایو مجازی !
اگر آره اونارو Unistall کنین و امتحان کنین .

pooyan.saj
10-02-2010, 12:43
سلام من جديدا وقتي ويندوز رو باز مي كنم يه پيغام مياد كه مي گه شما قرباني استفاده از نسخه ي غير اورجينال ويندوز xp هستين چه طوري از شر اين خلاص بشم بايد يك كركي چيزي نصب كنم ديگه يه سرچ زدم ولي چيزي پيدا نشد لطفا راهنماييم كنيد(لازمه بگم كه ويندوز من mrt SP3 هستش و حدود2 هفته هست كه نصب كردم و از وقتي ADSL گرفتم اينجوري شده)؟

Mohammad King
10-02-2010, 14:56
سلام من جديدا وقتي ويندوز رو باز مي كنم يه پيغام مياد كه مي گه شما قرباني استفاده از نسخه ي غير اورجينال ويندوز xp هستين چه طوري از شر اين خلاص بشم بايد يك كركي چيزي نصب كنم ديگه يه سرچ زدم ولي چيزي پيدا نشد لطفا راهنماييم كنيد(لازمه بگم كه ويندوز من mrt SP3 هستش و حدود2 هفته هست كه نصب كردم و از وقتي ADSL گرفتم اينجوري شده)؟

سلام

احتمالا ن ویندوز به مایکروسافت وصل شده و مایکروسافت اون را باطل کرده/

تاپیک زیر را بخون:

Masоud
10-02-2010, 15:07
سلام
سیستم عامل من win 7 است مدتی است به حالت win basic تغیرکرده و هر کاری می کنم به حالت اول بر نمی گردد
لطفا راهنمایی کنید
سلام

ویندوز 7 انجمن مخصوص به خودش رو داره :

amir2011
11-02-2010, 00:29
سلام
آپدیتهای ویندوز رو میشه ذخیره کرد روی یک ویندوز دیگه نصب کرد ؟

Masоud
11-02-2010, 13:56
سلام
آپدیتهای ویندوز رو میشه ذخیره کرد روی یک ویندوز دیگه نصب کرد ؟
سلام

باید اول سرچ میکردید .

سؤال: آیا می توان آپدیت های ویندوز را ذخیره کرد؟

amir2011
11-02-2010, 21:37
سلام

باید اول سرچ میکردید .

سؤال: آیا می توان آپدیت های ویندوز را ذخیره کرد؟

مرسی
راست میگی تنبلی کردم باید اول سرچ میکردم !

*K!nG*
12-02-2010, 15:38
ببخشید دوستان
من امروز یه ویندوز xp نصب کردم و هیچ مشکلی نداره به جز اینکه وقتی سیستم بالا می یاد 20 ثانیه طول می کشه تا آنتی ویروس و دانلود منجیر و .... فعال بشن حالا می خواستم بدونم من باید چی کار بکنم .

Ghaioom
12-02-2010, 16:00
ببخشید دوستان
من امروز یه ویندوز xp نصب کردم و هیچ مشکلی نداره به جز اینکه وقتی سیستم بالا می یاد 20 ثانیه طول می کشه تا آنتی ویروس و دانلود منجیر و .... فعال بشن حالا می خواستم بدونم من باید چی کار بکنم .
شاید نرم افزار زیاد نصب کردی و زیادشون هم تو قسمت startup باشن به خاطر همین اینطوری میشه.

*K!nG*
12-02-2010, 17:45
شاید نرم افزار زیاد نصب کردی و زیادشون هم تو قسمت startup باشن به خاطر همین اینطوری میشه.
نه اصلا برنامه زیادی نصب نکردم .
حالا چطوری میشه برنامه ها رو از start up برداشت

Masоud
12-02-2010, 21:29
نه اصلا برنامه زیادی نصب نکردم .
حالا چطوری میشه برنامه ها رو از start up برداشت
سلام

برو تو Run و عبارت msconfig رو تاپیک کن و Enter بزن.

سپس برو به سربرگ Startup و هر کدوم از نرم افزارهارو که نخواستی موقع بالا اومدن ویندوز ، بالا بیان ، تیکشونو وردار و صفحه رو OK کن.

alone_boy
13-02-2010, 10:37
سلام
خسته نباشین

من بعضی وقتا توی بعضی از نسخه هایی از ویندوزم که نصب میکنم یه مشکل دارم

کادر نصب بعضی از برنامه ها نشون داده نمیشه ولی برنامه در حال نصب شدنه
مشکل از چیه؟

ممنون

lidaline
13-02-2010, 16:12
pleas help me
emruz ye windowse dige ru computeram rikhtam ke aslan zabane farsi tush nist manam nemikham in windows ro az dast bedam komakam konid ke chetori bayad zaban farsi dashte basham hade agal vase farsi neveshtan
windows xp 2006

Sport Samand
13-02-2010, 16:24
سلام دوستان!

من با IE8 خودم یه مشکلی دارم! اونم اینه که هر دفعه که می خوام یه New Tab یا open in new windows باز بکنم یه خطا میده و کلا نمی تونه page رو باز کنه و بعد از اینکه 4 یا 5 بار این کار رو تکرار می کنم بالاخره کوتاه میاد و page باز میشه.چطور می تونم این مشکل رو حل کنم؟
بازم ممنون:11:

joe_satriani
13-02-2010, 16:38
pleas help me
emruz ye windowse dige ru computeram rikhtam ke aslan zabane farsi tush nist manam nemikham in windows ro az dast bedam komakam konid ke chetori bayad zaban farsi dashte basham hade agal vase farsi neveshtan
windows xp 2006

برو داخل كنترل پنل بعد گزينه ي regional & option language رو انتخاب كن.
بعد برو به تب Language اون دو تا گزينه رو تيك بزن. ( البته واسه نصبشون بايد سي دي ويندوز رو داشته باشي.) يه ويندوزي كه فارسي داخلش داشته باشه واسه نصب.

موفق باشيد.

lidaline
13-02-2010, 17:48
خیلی ممنون به خاطر راهنماییتون مشکلم برای فارسی نوشتن حل شد
اما بعد از نصب این ویندوز یه مشکله دیگه هم دارم اونم اینکه وقتی کامپیوتر روشن میشه باید تو اون drive که حالت boot داره سی دی ویندوز قرار داده بشه والا ویندوز بالا نمیاد واین اخطار رو میده که سی دی رو توی درایو قرار داده ویه دکمه رو فشار بدین (البته به انگلیسی) حالا من می خوام مثه قبل بالا بیاد .بار اولم نیس که ویندوز نصب میکنم ولی نمیدونم چرا این اشکالا پیدا شدن و تا حالا هیچ برخوردی باهاشون نداشتم در ضمن با disable کردن درایو بوت این مشکل هنوز تکرار میشه!
چیکار کنم؟

joe_satriani
13-02-2010, 19:07
خیلی ممنون به خاطر راهنماییتون مشکلم برای فارسی نوشتن حل شد
اما بعد از نصب این ویندوز یه مشکله دیگه هم دارم اونم اینکه وقتی کامپیوتر روشن میشه باید تو اون drive که حالت boot داره سی دی ویندوز قرار داده بشه والا ویندوز بالا نمیاد واین اخطار رو میده که سی دی رو توی درایو قرار داده ویه دکمه رو فشار بدین (البته به انگلیسی) حالا من می خوام مثه قبل بالا بیاد .بار اولم نیس که ویندوز نصب میکنم ولی نمیدونم چرا این اشکالا پیدا شدن و تا حالا هیچ برخوردی باهاشون نداشتم در ضمن با disable کردن درایو بوت این مشکل هنوز تکرار میشه!
چیکار کنم؟

با سلام. خواهش ميكنم.
خوب واسه حل اين مشكل ميتونين به بايوس سيستم رفته و گزينه اي رو در اون تب ها پيدا كنيد به نام Frist Boot و يا يه چيزي تو همين مايه ها.
اون رو به Hard Disk تغيير بديد، اونوقت ميره سكتور بوت هارد رو ميخونه كه ويندوزتون هست.
در يه صورت اين كار دوباره انجام ميشه كه سكتور هاردتون بوت نباشه و هميشه دائم احتياج به همين كار داشته باشيد.
موفق باشيد.

Sport Samand
13-02-2010, 19:28
سلام دوستان!

من با IE8 خودم یه مشکلی دارم! اونم اینه که هر دفعه که می خوام یه New Tab یا open in new windows باز بکنم یه خطا میده و کلا نمی تونه page رو باز کنه و بعد از اینکه 4 یا 5 بار این کار رو تکرار می کنم بالاخره کوتاه میاد و page باز میشه.چطور می تونم این مشکل رو حل کنم؟
بازم ممنون:11:

joe_satriani
13-02-2010, 21:55

روي اون Click Here كه لينك دادتون لطفا كليك كنيد متنش و بذارين بيبنيم واسه چي اين ارور رو ميده!!
آخه دلايل خاصي هست!!!!
موفق باشيد.

bersam
13-02-2010, 22:45
خسته نباشید !
می گم برای این که یه برنامه به صورت مخفی کار کنه و اجرا بشه باید چی کار کرد ؟
یعنی یه برنامه هست برای این که مزاحمت ایجاد نکنه و این که کاربر دستکاریش نکنه می خوام یه جورایی مخفیش کنم ...
البته یه سری روش خودم بلدم که مثلا به صورت دستی از توی all programs و قسمت کنار ساعت پاکش کنم ... ولی خب اگه روش کلی هست برای این کار ! ممنون میشم بگین .

joe_satriani
13-02-2010, 23:21
خسته نباشید !
می گم برای این که یه برنامه به صورت مخفی کار کنه و اجرا بشه باید چی کار کرد ؟
یعنی یه برنامه هست برای این که مزاحمت ایجاد نکنه و این که کاربر دستکاریش نکنه می خوام یه جورایی مخفیش کنم ...
البته یه سری روش خودم بلدم که مثلا به صورت دستی از توی all programs و قسمت کنار ساعت پاکش کنم ... ولی خب اگه روش کلی هست برای این کار ! ممنون میشم بگین .

با سلام. تا چه نرم افزاري باشه!!!
بعضي از نرم افزارها هستند كه اصلا واسه همين كار هستند كه به هيچ وجه كاربر نتونه با اونا ارتباط برقرار كنه!!
يا حتي گاهي كاربر اصلا نميدونه كه همچين نرم افزاري هم هست يا خير!
كه اغلب اينطور نرم افزارها واسه امينيت و اينا استفاده ميشن.
مثل gold eye ، 007 , .... كه كليه ي كارهايي كه كاربر در ويندوز انجام ميده رو تحت نظر داره .
و بعد براي فراخواني كافيس كليدي تركيبي رو بزنيم تا به ما نشان بده.
حالا منظور شما چه نرم افزاري هست؟

Sport Samand
13-02-2010, 23:45
روي اون Click Here كه لينك دادتون لطفا كليك كنيد متنش و بذارين بيبنيم واسه چي اين ارور رو ميده!!
آخه دلايل خاصي هست!!!!
موفق باشيد.

ممنون دوست عزیز که رسیدگی می کنید،بر روی Click Here زدم و این پیام اومد:

که بر روی To View Technical Information About The Error report زدم و این رو نشون میده:

joe_satriani
13-02-2010, 23:58
معمولا اين مشكل زماني مياد كه كمبود اون قسمت و اون جزء احساس ميشه. احتمالا يه فايلي چيزي از اكسپلورر كم شده كه اين مشكل بروز داده ميشه.
غير از تعويض كردن مرورگر چيزي ديگه متاسفانه به ذهنم نميرسه.
* دوستان ديگه اميدوارم مشكلت رو برطرف كنن. اما پيشنهاد ميكنم مرورگرت رو پاك كن و دوباره نصب كن.
موفق باشيد.

major_magic_majid
14-02-2010, 00:01
با سلام
من یه دو سالی هست که از یک ویندوز استفاده میکنم الان که می خوام یه ویندوز جدید بریزم ، هنگام نصب یه برنامه ، تغییر رزولیشن و ... کامیوتر ریست میکنه
هر ویندوزی که میریزم بغیر از ویندوزی که الان دو سال هست اون رو نصب می کنم کامپیوتر ریست می کنه
حال همون ویندوز رو روی یه سیستم دیگه که نصب میکنم این مشکل پیش نمیاد علتش چیه

سیستم
cpu : intel 2.8 full
ram : 2*512=1gb
vga : radeon 9200 se
hdd : 500gb+200gb sata
mainboard : soltek sl-87cw-fl

ممنون میشم راهنماییم کنید

bersam
14-02-2010, 01:20
با سلام. تا چه نرم افزاري باشه!!!
بعضي از نرم افزارها هستند كه اصلا واسه همين كار هستند كه به هيچ وجه كاربر نتونه با اونا ارتباط برقرار كنه!!
يا حتي گاهي كاربر اصلا نميدونه كه همچين نرم افزاري هم هست يا خير!
كه اغلب اينطور نرم افزارها واسه امينيت و اينا استفاده ميشن.
مثل gold eye ، 007 , .... كه كليه ي كارهايي كه كاربر در ويندوز انجام ميده رو تحت نظر داره .
و بعد براي فراخواني كافيس كليدي تركيبي رو بزنيم تا به ما نشان بده.
حالا منظور شما چه نرم افزاري هست؟
برنامه ی team viewer هستش ...
برای این که دکستاپ چند تا سیستم رو یه جا داشته باشم !:20: یعنی همون تحت نظر داشتن ! البته اینایی که شما میگی رو تستش نکردم ! شبکه با لن هست و می خوام کلیه ی کامپیوتر ها رو داشته باشم روی سیستم مرکزی !

Mohammad King
14-02-2010, 12:04
با سلام
من یه دو سالی هست که از یک ویندوز استفاده میکنم الان که می خوام یه ویندوز جدید بریزم ، هنگام نصب یه برنامه ، تغییر رزولیشن و ... کامیوتر ریست میکنه
هر ویندوزی که میریزم بغیر از ویندوزی که الان دو سال هست اون رو نصب می کنم کامپیوتر ریست می کنه

سیستم

سلام منظور شما را خوب نفهمیدم؟!

خب باید اول درایو ویندوز را فرمت کنید و بعد ویندوز دیگه ای نصب کنید.

joe_satriani
14-02-2010, 12:33
برنامه ی team viewer هستش ...
برای این که دکستاپ چند تا سیستم رو یه جا داشته باشم !:20: یعنی همون تحت نظر داشتن ! البته اینایی که شما میگی رو تستش نکردم ! شبکه با لن هست و می خوام کلیه ی کامپیوتر ها رو داشته باشم روی سیستم مرکزی !

راستش با اين نرم افزار كار نكردم، اما بايد همچين امكاني رو داشته باشه، چون اين برنامه هم يه جور ميخواد سيستم طرف رو مورد نظر داشته باشه، داخل تنظيماتش بريد و يه چك كنين. مطمئنا بايد داشته باشه.
اين برنامه هايي كه من گفتم واسه يه سيستم به كار ميره، تحت شبكه نميشه ازشون استفاده كرده.
مثلا شما يه كامپيوتر براي داداشت ميخري، بعد اين نرم افزار رو نصب ميكني، و هر شب مياي كامپيوتر رو ازش ميگيري و اين برنامه رو باز ميكني و تمام اطلاعات رو از توي همون كامپيوتر ميخوني و ميبيني!!!!
موفق باشيد.

alone_boy
14-02-2010, 13:59
ممنون که به سوال من جواب دادین!!!!!!!!!!!

Masоud
14-02-2010, 14:11
ممنون که به سوال من جواب دادین!!!!!!!!!!!
سلام

از کجا میدونید که برنامه در حال نصب شدنه ؟

joe_satriani
14-02-2010, 15:19
با سلام

سیستم

مطمئن شيد كه درايور كارت گرافيكيتون رو بشناسه ويندوز سپس تغيير رزوليشن رو انجام بدين!!

omid-p30
14-02-2010, 20:57
من درایو ویندوزم رو در بخش propertis میبینم که 9.68 گیگ فضای پر داره. کلش 15 گیگ هست. حجم پوشه های داخلش این طور هست :

Documents and Settings 1.33

Program files 1.35

windows 3.40

که روی هم میشه 6 گیگ. اما چرا در بخش اصلی که گفتم بالای 9 گیگ اشغال کرده ؟

متشکر.

Masоud
14-02-2010, 21:13
من درایو ویندوزم رو در بخش propertis میبینم که 9.68 گیگ فضای پر داره. کلش 15 گیگ هست. حجم پوشه های داخلش این طور هست :

Program files 1.35

windows 3.40

متشکر.
سلام

این تاپیک رو مطالعه کنید به جواب میرسید :

Golbarg01
15-02-2010, 00:38
چجوری حروف لاتین و یونانی و چینی و روسی و هندی و ژاپنی و ... و همینطور کاراکتر های شبیه قلب و گل و غیره رو در فایل نت پد سیو کنم؟
چون الان که سیو می کنم این پیغام میاد:
و بعد که اوکی می کنم و فایل نت پد مورد نطر رو می بندم و باز می کنم می بینم اون حروف به صورت علامت سوال ذخیره شدن.

alone_boy
15-02-2010, 00:42
سلام

از کجا میدونید که برنامه در حال نصب شدنه ؟

سلام
از اونجایی که توی تسک منیجر پروسه در حال اجرا شدنه و آیکون برنامه هم رو ویندوز میاد

ممنون

nima_voroojak
15-02-2010, 12:22
سلام دوستان من یه مشکلی دارم که یه ویندوز ناقص نصب کردم وقتی میخوام کامپیوتر بوت بشه دوتا ویندوز روشه که یکش خرابه می شه کاری کرد که اون ناقصه پاک بشه

N!CE^M4N
15-02-2010, 12:25
سلام به همه دوستان !
اگه یکی به من کمک بکنه خیلی ممنون میشم
من ویتدوز ویستا دارم و نمیدونم چه ورزنی هست ! الان که میخوام وارد ویندوز بشم کد اکتیو کردن میخواد و من این کد رو ندارم ؟
Activation code ?
اگر کسی سریالی کدی چیزی داره تا برام بزاره ممنون میشم !

Masоud
15-02-2010, 12:37
چجوری حروف لاتین و یونانی و چینی و روسی و هندی و ژاپنی و ... و همینطور کاراکتر های شبیه قلب و گل و غیره رو در فایل نت پد سیو کنم؟
چون الان که سیو می کنم این پیغام میاد:
و بعد که اوکی می کنم و فایل نت پد مورد نطر رو می بندم و باز می کنم می بینم اون حروف به صورت علامت سوال ذخیره شدن.

سلام

در هنگام Save کردن Unicode رو بذار روی UTF-8

سلام
از اونجایی که توی تسک منیجر پروسه در حال اجرا شدنه و آیکون برنامه هم رو ویندوز میاد

ممنون

برو تو Run و عبارت msiexec /unreg رو تایپ کن و اینتر برن.

دوباره Run رو اجرا کن و عبارت msiexec /regserver رو تایپ کن و اینتر بزن.

سپس ویندوز رو ریست کن.

اگر درست نشد ، بهترین راه Repair کردنه.

سلام دوستان من یه مشکلی دارم که یه ویندوز ناقص نصب کردم وقتی میخوام کامپیوتر بوت بشه دوتا ویندوز روشه که یکش خرابه می شه کاری کرد که اون ناقصه پاک بشه

در پست زیر روش درست کردنش گفته شده :

AB
15-02-2010, 13:27

توی run تایپ کن msconfig در صفحه ای که باز میشه تو قسمت بوت گزینه مربوط به ویندوز ناقصت رو دیلیت کن.

Mohammad King
15-02-2010, 14:21
سلام به همه دوستان !
اگه یکی به من کمک بکنه خیلی ممنون میشم
من ویتدوز ویستا دارم و نمیدونم چه ورزنی هست ! الان که میخوام وارد ویندوز بشم کد اکتیو کردن میخواد و من این کد رو ندارم ؟
Activation code ?
اگر کسی سریالی کدی چیزی داره تا برام بزاره ممنون میشم !

سلام

توی تاپیک زیر ادامه بدید:

موفق باشید

Sport Samand
15-02-2010, 15:46
معمولا اين مشكل زماني مياد كه كمبود اون قسمت و اون جزء احساس ميشه. احتمالا يه فايلي چيزي از اكسپلورر كم شده كه اين مشكل بروز داده ميشه.
غير از تعويض كردن مرورگر چيزي ديگه متاسفانه به ذهنم نميرسه.
* دوستان ديگه اميدوارم مشكلت رو برطرف كنن. اما پيشنهاد ميكنم مرورگرت رو پاك كن و دوباره نصب كن.
موفق باشيد.

IE8 رو دوباره نصب کردم.مشکل با پرجاست:41:

joe_satriani
15-02-2010, 17:51
IE8 رو دوباره نصب کردم.مشکل با پرجاست:41:

پس احيانا اين مشكل رفته روي رجيستريت هم رخنه كرده كه با پاك كردن و دوبار نصب كردنش هنوز اين مشكل برطرف نشده .
كلا مرورگرت و عوض كن!! برو فايرفاكس :31:

Diego
15-02-2010, 18:56

Program files 1.35

windows 3.40

متشکر.

یه سری فایلها دیگه تو ریشه درایو هستن مثل pagefile که حجمشون زیاده.

joe_satriani
15-02-2010, 19:36
مخفي و سيستمي هم هستن!

omid_juve
15-02-2010, 23:54
سلام به همه دوستان
یه مدته که یه مشکلی برام پیش اومده یه مشکل بزرگ!
اتفاقی یه فولدر رو که خیلی برام حیاتی هست رو گرفتم انداختم تو فولدر هایی که خود ویندوز با شماره مثل 295545666665412 می سازه و وقتی خواستم برگردونمش access denied داد با restore برگردوندوندم به یه روز قبل و برگشت اما حالا هر فایل رو که می خوام استفاده کنم access denied می ده .
چه کنم؟

aqronis
16-02-2010, 02:48
درود.
اول اینکه چه جوری اینکارو کردی؟ access denied هم برای read هست و هم برای write!
سیستم ریستور رو undo کن و بعد فقط روی اون فولدر مورد نظر کلیک راست کن و Properties و بعد تو security و قسمت advanced و بعد owner یوزرت رو owner کن و بعد همه رو ok کن.تو فولدر میره.
اگه بازم نرفت تا قسمتsecurity دوباره برو و بعد edit و بعد یوزر خودت رو add کن و full Control بده و بعد همه ok. دیگه باید بره.
موفق باشی.

atre_hayer60
16-02-2010, 18:27
سلام بچه ها!

من یه ویندوز xp دانلود کردم که rar هستش و فرمتش هم iso . توی dvd هم رایتش کردم اما بوت نمی شه؟؟؟!! فایل boot.ini رو می شه برام بذارین؟

مرسی

Masоud
16-02-2010, 19:01
سلام بچه ها!

من یه ویندوز xp دانلود کردم که rar هستش و فرمتش هم iso . توی dvd هم رایتش کردم اما بوت نمی شه؟؟؟!! فایل boot.ini رو می شه برام بذارین؟

مرسی
سلام

فایل زیر رو همراهش رایت کن :

atre_hayer60
16-02-2010, 19:23
سلام

فایل زیر رو همراهش رایت کن :

سلام!

باز هم نشد؟! آیا من باید از حالت iso خارجش کنم بعدش این xpboot رو توی فولدر بریزم؟!

Diff
16-02-2010, 19:39
تاپیک مسنجر رو پیدا نکردم ناچارا اینجا میپرسم .

این ارور چیه جدیدا برای مسنجر من میاد ؟

Masоud
16-02-2010, 19:44
سلام!

باز هم نشد؟! آیا من باید از حالت iso خارجش کنم بعدش این xpboot رو توی فولدر بریزم؟!

سلام

اول باید فایل رو Extract کنی و محتواشو که 1 فایلیه همراه DVD رایت کنی.

تاپیک مسنجر رو پیدا نکردم ناچارا اینجا میپرسم .

این ارور چیه جدیدا برای مسنجر من میاد ؟

مباحث و مشکلات نرم افزار یاهو مسنجرYahoo Messenger

کلیه بحث ها و مشکلات برنامه اینترنت اکسپلورر یا Ie

برو تو تنظیمات Internet Explorer و در سربرگ Advanced تیک2 گزینه ی Disable script debugging رو بزن.

صفحه رو OK کن و ویندوز رو Restart.

atre_hayer60
16-02-2010, 20:21
نقل قول:
نوشته شده توسط atre_hayer60 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام!

سلام

اول باید فایل رو Extract کنی و محتواشو که 1 فایلیه همراه DVD رایت کنی.

آقا مسعود سلام!
شرمنده ولی باز هم نشد!!!! عجیبه؟!! یه فایل فشرده با فرمت iso بود که Extract کردم و تمام محتوای اون رو به همراه همین فایل xpboot توی dvd رایت کردم... اما باز هم بوت نمی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
جهت اطلاع شما من این ویندوز رو دانلود کردم( به این صفحه بروید):

Masоud
16-02-2010, 21:09
آقا مسعود سلام!
شرمنده ولی باز هم نشد!!!! عجیبه؟!! یه فایل فشرده با فرمت iso بود که Extract کردم و تمام محتوای اون رو به همراه همین فایل xpboot توی dvd رایت کردم... اما باز هم بوت نمی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
جهت اطلاع شما من این ویندوز رو دانلود کردم( به این صفحه بروید):

سلام

قبلا یکی از بچه ها امتحان کرده بود جواب گرفته بود ...

ضرر نداره این رو هم امتحان کن . فایل رو Extract کن و بعد محتویاتشو با CD یا DVD رایت کن :

atre_hayer60
16-02-2010, 22:25
سلام

قبلا یکی از بچه ها امتحان کرده بود جواب گرفته بود ...

ضرر نداره این رو هم امتحان کن . فایل رو Extract کن و بعد محتویاتشو با CD یا DVD رایت کن :

...وباز هم نشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Golbarg01
16-02-2010, 22:58
سلام

در هنگام Save کردن Unicode رو بذار روی UTF-8

میشه تنظیمات نت پد رو جوری تعیین کرد که وقتی گزینه save رو می زنیم خودش به طور پیش فرض با Unicode UTF-8 سیو کنه نه ANSI?و دیگه نیازی به save as کردن نباشه؟

Masоud
16-02-2010, 23:22
میشه تنظیمات نت پد رو جوری تعیین کرد که وقتی گزینه save رو می زنیم خودش به طور پیش فرض با Unicode UTF-8 سیو کنه نه ANSI?و دیگه نیازی به save as کردن نباشه؟
سلام

والا خودم هم زیاد دنبال این گشتم ولی فعلا به نتیجه ای نرسیدم.

a.l.d
16-02-2010, 23:36
ویندوزمن ویندوزملی(Hamisoft) است نه میتونم بش ریموت شم نه فایلی راشبکه کنم به جای دیگه ریموت می شم ولی کسی نمیتونه بهم ریموت شه فایل های شیرشده ی کامپیوترای دیگه را میوتونم بردارم اماکسی نمیوتونه فایل های شیرمنوبرداره
اگربایدجای دیگه مطرح کنم بگید
ممنون

aqronis
16-02-2010, 23:56
ویندوزمن ویندوزملی(Hamisoft) است نه میتونم بش ریموت شم نه فایلی راشبکه کنم به جای دیگه ریموت می شم ولی کسی نمیتونه بهم ریموت شه فایل های شیرشده ی کامپیوترای دیگه را میوتونم بردارم اماکسی نمیوتونه فایل های شیرمنوبرداره
اگربایدجای دیگه مطرح کنم بگید
ممنون
درود
این سوال رو از بچه های شبکه و تو انجمن شبکه باید بپرسی.
تو فولدر آپشن تیک گزینه "Use simple File Sharing" رو بردار.
همینطور برای admin پسورد بزار و یوزر Guest رو غیر فعال کن.
فکر کنم درست بشه.
در صورت نیاز فایر وال ویندوزو هم غیر فعال کن.

major_magic_majid
17-02-2010, 01:33
سلام منظور شما را خوب نفهمیدم؟!

خب باید اول درایو ویندوز را فرمت کنید و بعد ویندوز دیگه ای نصب کنید.

عزیز فرمت میکنم ntfs
هر جا بردم نفهمید یه ایراده عجیبیه

major_magic_majid
17-02-2010, 01:34
مطمئن شيد كه درايور كارت گرافيكيتون رو بشناسه ويندوز سپس تغيير رزوليشن رو انجام بدين!!

کارت گرافیک رو هم میشناسونم مشکل فقط رزولیشن نیست
حتی اگه نصب هم نباشه با عوض کردنش که کامپیوتر ریست نمی کنه
هر برنامه ایی که نصب میکنم کاپمیوتر ریست میکنه

Mohammad King
17-02-2010, 12:15
عزیز فرمت میکنم ntfs
هر جا بردم نفهمید یه ایراده عجیبیه

بیبنم وقتی میخوای ویندوز قبلی را نصب کنی نصب میشه؟؟؟

kamran2000
17-02-2010, 12:18
سلام
فایل های تصویری من بعد از عوض کردن ویندوز کیفیتشون خیلی پایین اومده . داریور کارت گرافیک و direcx رو هم نصب کردم.
حتی dvd هم میزارم کیفیت مناسبی نداره.