PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Masоud
03-06-2009, 12:30
آخرين ورژن سرويس پك 3 ويندوز Xp براي 2 بيت رو ميخوام منون ميشم لينك بدين
سلام

به انجمن دانلود نرم افزار مراجعه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

ghermezeteh
03-06-2009, 20:44
چجوری می تونم در ویندوز عکلیاتی رو که انجام دادم لغوشون کنم وبه حالت اول برگردم.البته بیشتر منظورم عملیات سادست مثلا یه پنجره ای رو که باز کردم و حالا بسته شده رو دوباره برش گردونم.

Masоud
04-06-2009, 14:21
چجوری می تونم در ویندوز عکلیاتی رو که انجام دادم لغوشون کنم وبه حالت اول برگردم.البته بیشتر منظورم عملیات سادست مثلا یه پنجره ای رو که باز کردم و حالا بسته شده رو دوباره برش گردونم.
سلام

باز کردن پنجره رو نمیشه برگردوند اما اگه فایلی رو که داخل اون پنجره بوده ، قبلا اجرا کردی ، تو History میمونه.

عملیات برگردوندن برای کارهایی مثل Copy یا Paste است که با کلید های Ctrl + Z انجام میشه.

[ali]
04-06-2009, 14:39
از بابت جواب سوال قبليم ممنون
حالا يه سوال ديگه
اين نوار چرا اينطوري شده ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیز اینو به یک کی رجستری تبدیل (سیو)کن و اجراش کن

zombie
05-06-2009, 12:01
سلام

من هم xp دارم هم vista. وقتی رو حالت safe mode می زنم بدون اینکه ازم بپرسه خودش می ره تو ویستا. من می خوام برم تو xp باید چیکار کنم؟؟

aggus
05-06-2009, 12:07
سلام نمی دونم چرا وین دوزم آپدیت نمیشه ؟

Hossein bandarie
05-06-2009, 12:39
سلام نمی دونم چرا وین دوزم آپدیت نمیشه ؟

تو Control Panel گزينه Automatic Windows Update رو نگاه كنيد ببينيد روشنه يا نه . در ضمن اگه ويندوزتون اصل نيست آپديتش نكنيد بهتره .

officer
05-06-2009, 14:30
سلام...

بعد از اينكه ويندوز رو عوض كردم , هر از چند گاهي صداي كامپيوتر قطع ميشه و وقتي رو volume control كليك ميكنم اين ارور رو ميده
چكار كنم؟
با تشكر :11:

Masоud
05-06-2009, 17:18
سلام...

بعد از اينكه ويندوز رو عوض كردم , هر از چند گاهي صداي كامپيوتر قطع ميشه و وقتي رو volume control كليك ميكنم اين ارور رو ميده
چكار كنم؟
با تشكر :11:

یکبار درایور کارت صدا رو Uninstall کن و دوباره نصبش کن . احتمالا مشکلت حل بشه.

pooria_k2
05-06-2009, 23:29
سلام
تو مدیا پایر فیلمای dvd صدا ندارن میشه راهنمایی کنین؟

Masоud
06-06-2009, 12:38
سلام
تو مدیا پایر فیلمای dvd صدا ندارن میشه راهنمایی کنین؟
سلام

چند تا چیز رو باید چک کنی.

1.لغزنده ی صدا در مدیا پلیر
2.نصب بودن بدون اشکال کارت صدا
3.همخوانی کارت صدا با ویندوز
4.تنظیمات Volume Control در کنترل پنل.
5.استفاده از نرم افزاری دیگر برای پخش DVD (ممکنه نرم افزار نتونه دی وی دی رو بخونه)

Amir Hossein
06-06-2009, 15:07
سلام
من هنگام باز كردن Internet Download Manager اين ارور رو دريافت ميكنم

مشكل از كجاست
با تشكر

Masоud
06-06-2009, 20:11
سلام
من هنگام باز كردن Internet Download Manager اين ارور رو دريافت ميكنم

مشكل از كجاست
با تشكر
سلام

میگه که ویندوز نمی تونه به محل فایل دسترسی داشته باشه .

سوال : جای پوشه ی IDM رو عوض کردی ؟

واسه رفع این مشکل نرم افزار رو Reinstall کن.

pooria_k2
07-06-2009, 01:22
سلام

چند تا چیز رو باید چک کنی.

1.لغزنده ی صدا در مدیا پلیر
2.نصب بودن بدون اشکال کارت صدا
3.همخوانی کارت صدا با ویندوز
4.تنظیمات Volume Control در کنترل پنل.
5.استفاده از نرم افزاری دیگر برای پخش DVD (ممکنه نرم افزار نتونه دی وی دی رو بخونه)

منون که جواب دادین ولی من فقط با ویندوز مدیا پلیر این مشکلو دارم!

Masоud
07-06-2009, 13:24
منون که جواب دادین ولی من فقط با ویندوز مدیا پلیر این مشکلو دارم!
سلام

موارد بالا رو چک کن اگر مشکلت حل نشد اطلاع بده.

farshadtizhoosh
09-06-2009, 12:32
سلام
دیروز که کامپیوترما خاموش کردم شب که رفتم دیدم این پیغاما میده
چیکار کنم؟
کلی فایل روی فایل ویندوز دارم و نمیشه یه ویندوز دیگه نصب کرد
همه درایوامم پره
راهی دیگه هست به جز نصب ویندوز؟
اگه نیست میشه روی فلش مموری نصب کرد؟:19:
اینم ارور:

Masоud
09-06-2009, 12:43
سلام
دیروز که کامپیوترما خاموش کردم شب که رفتم دیدم این پیغاما میده
چیکار کنم؟
کلی فایل روی فایل ویندوز دارم و نمیشه یه ویندوز دیگه نصب کرد
همه درایوامم پره
راهی دیگه هست به جز نصب ویندوز؟
اگه نیست میشه روی فلش مموری نصب کرد؟:19:
اینم ارور:

سلام

سؤال : دیروز قبل از اینکه سیستمو خاموش کنی ، نرم افزار یا سخت افزار جدیدی نصب کردی ؟
احتمالا نرم افزاری نصب کردی که موجب این مشکل شده .

معمولترین راهی که برای رفع این مشکل بکار می گیرند :

درآوردن باتری داخل کیس و بعد از چند ثانیه گذاشتن سر جاشه.

ضمنا Safe Mode رو هم امتحان کن ببین بالا میاد اگر بالا اومد فایل هایی که نیاز داری رو تو درایوی غیر از درایو ویندوز انتقال بده و ویندوزو عوض کن.

zexin
09-06-2009, 14:24
ویندوز هنگام بالا اومدن یه ارور میده و میگه بعضی dll ها نیستن و صفحه همون طور سیاه باقی می مونه.

با repair که توی سی دی ویندوز هست، چه طور میشه فایلهایی که گم شدن یا خراب شدن رو تعمیر کرد؟
یعنی وقتی وارد rapair شدم چی کار باید بکنم؟

amin khan
09-06-2009, 20:22
با سلام خدمت دوستان
دوستان من دکه prl scr print رو که میزنم از صفحه عکس نمیگیره
کسی میدونه مشکل چیه؟

یه سوال دیگه هم داشتم من به تازگی ویندوز عوض کردم حالا رو بعضی از درایو هام که دابل کلیک میکنم این صفحه میاد

چکار کنم؟

farshadtizhoosh
10-06-2009, 13:22
سلام

سؤال : دیروز قبل از اینکه سیستمو خاموش کنی ، نرم افزار یا سخت افزار جدیدی نصب کردی ؟
احتمالا نرم افزاری نصب کردی که موجب این مشکل شده .

معمولترین راهی که برای رفع این مشکل بکار می گیرند :

درآوردن باتری داخل کیس و بعد از چند ثانیه گذاشتن سر جاشه.

ضمنا Safe Mode رو هم امتحان کن ببین بالا میاد اگر بالا اومد فایل هایی که نیاز داری رو تو درایوی غیر از درایو ویندوز انتقال بده و ویندوزو عوض کن.

اونوقت چیا پاک میشن یا عوض؟

Ardavan A
10-06-2009, 13:59
سلام ویندوز من XP sp2 هست . وقتی مموری موبایلمو تو رم ریدر میذارم و به Usb وصل می کنم . پیغام Not Recogniz می ده . قبلا هم همچین مشکلی داشتم . وقتی هم روی آپدیت دیوایس می رم از سی دی میگردم تا درایورش نصب بشه هیچی پیدا نمی کنه . ممنون میشم راهنمایی کنید .

Masоud
10-06-2009, 14:16
ویندوز هنگام بالا اومدن یه ارور میده و میگه بعضی dll ها نیستن و صفحه همون طور سیاه باقی می مونه.

با repair که توی سی دی ویندوز هست، چه طور میشه فایلهایی که گم شدن یا خراب شدن رو تعمیر کرد؟
یعنی وقتی وارد rapair شدم چی کار باید بکنم؟

سلام

تمام مراحلی رو که واسه نصب ویندوز طی می کنی انجام بده تا موقعی که توی یکی از صفحه ها اون پائین در نوار آخری نوشته R=Repair یعنی اگر دکمه R رو فشار بدی ویندوز نسخه فعلی ویندوز رو بهت نشون میده و اگه Enter بزنی ویندوز شروع به Repair شدن میکنه.

با سلام خدمت دوستان
دوستان من دکه prl scr print رو که میزنم از صفحه عکس نمیگیره
کسی میدونه مشکل چیه؟

یه سوال دیگه هم داشتم من به تازگی ویندوز عوض کردم حالا رو بعضی از درایو هام که دابل کلیک میکنم این صفحه میاد

چکار کنم؟
پیشنهاد می کنم اگر همراه کیبوردتون CD راه اندازی وجود داره ، نصبش بکنین اگر بازم نشد روی Run کلیک کنید و عبارت ChkDsk رو بنویسید تا ویندوز تمام فایلهای خراب و Broken شده رو درست کنه و اگر باز هم درست نشد به این پست مراجعه کنید :

در مورد سؤال دوم هم که باید بگم روی درایو کلیک راست کنید Open With رو انتخاب کنید سپس دو گزینه برای شما میاد و شما گزینه اول (الان یادم نیست چی نوشته بود)رو انتخاب می کنید سپس ویندوز اتوماتیک به اینترنت وصل میشه و فایلی رو که نیاز داره به شما اعلام می کنه و میگه که در چه سایتی وجود داره و شما با رفتن به اون سایت فایل ضروری رو دانلود می کنید.

اونوقت چیا پاک میشن یا عوض؟

چیزی پاک نمیشه بجز اطلاعات فعلی بایوس که با درآوردن باتری Default میشه.

Masоud
10-06-2009, 14:20
سلام ویندوز من XP sp2 هست . وقتی مموری موبایلمو تو رم ریدر میذارم و به Usb وصل می کنم . پیغام Not Recogniz می ده . قبلا هم همچین مشکلی داشتم . وقتی هم روی آپدیت دیوایس می رم از سی دی میگردم تا درایورش نصب بشه هیچی پیدا نمی کنه . ممنون میشم راهنمایی کنید .
سلام

میگه نمی تونه بشناستش.

پیشنهاد می کنم رم ریدرتون رو روی یک کامپیوتر دیگه امتحان کنید .

شاید مشکل از USB ها باشه.

farshadtizhoosh
10-06-2009, 16:52
نشد!
باتری هم برداشتم نشد!
چیکار کنم؟:41::41::41:
با سی دی ویندوز از بوت رفتم repair کنم نوشت
Type EXIT to quit from Windows repair Consol
با یه لپ تاپ نمیتونم هارد به هارد کنم؟
اگه میشه لطفا بگید چطوری ؟
نمیخام اطلاعاتم از بین بره!!!!

amin khan
10-06-2009, 18:09
پیشنهاد می کنم اگر همراه کیبوردتون CD راه اندازی وجود داره ، نصبش بکنین اگر بازم نشد روی Run کلیک کنید و عبارت ChkDsk رو بنویسید تا ویندوز تمام فایلهای خراب و Broken شده رو درست کنه و اگر باز هم درست نشد به این پست مراجعه کنید :

کد:

در مورد سؤال دوم هم که باید بگم روی درایو کلیک راست کنید Open With رو انتخاب کنید سپس دو گزینه برای شما میاد و شما گزینه اول (الان یادم نیست چی نوشته بود)رو انتخاب می کنید سپس ویندوز اتوماتیک به اینترنت وصل میشه و فایلی رو که نیاز داره به شما اعلام می کنه و میگه که در چه سایتی وجود داره و شما با رفتن به اون سایت فایل ضروری رو دانلود می کنید.
اصلا من وقتی روی درایو راست کلیک میکنم گزینه open with ندارم
پیغام یه چیز دیگه ای میگه
میگه باید برم توی کنترل پنل و یه تنظیماتی رو دوباره از اول انتخاب کنم
اینی که شما میگین مال زمانی که برنامه اجرا کننده یه فایل وجود نداشته باشه

Masоud
10-06-2009, 19:08
نشد!
باتری هم برداشتم نشد!
چیکار کنم؟:41::41::41:
با سی دی ویندوز از بوت رفتم repair کنم نوشت
Type EXIT to quit from Windows repair Consol
با یه لپ تاپ نمیتونم هارد به هارد کنم؟
اگه میشه لطفا بگید چطوری ؟
نمیخام اطلاعاتم از بین بره!!!!

Safe Mode رو امتحان کردی ؟

اصلا من وقتی روی درایو راست کلیک میکنم گزینه open with ندارم
پیغام یه چیز دیگه ای میگه
میگه باید برم توی کنترل پنل و یه تنظیماتی رو دوباره از اول انتخاب کنم
اینی که شما میگین مال زمانی که برنامه اجرا کننده یه فایل وجود نداشته باشه

اگر دکمه ی F1 رو فشار بدی و عبارت Association رو سرچ کنی و طبق عکس اون گزینه ها رو انتخاب کنی ، 3 تا حالت برای وضعیت های مختلف وجود داره .

هر کدوم رو تک تک امتحان کن بین کدومش جواب میده :

farshadtizhoosh
10-06-2009, 19:52
بله
اما همون ارور 2باره

M_E_H_D_I
10-06-2009, 23:46
با سلام خدمت اساتيد!

حدود يك هفته اي هست كه با كامپيوترم بدجور كلنجار ميرم اما هر بار يه چيزيش ميشه...

يه چيزيش رو كه درست مي كني يه چيز ديگش خراب ميشه!!

و اما داستان....

من روي سيستمم 4 تا هارد دارم كه 2 تاشون را Raid0 كردم. الان بعد از حدود پنج سال احساس ميكردم كه يه جورايي داره مشكل ساز ميشه چون فكر مي كردم كه يكي از هاردها داره صدا در مياره كه براي حل اين مشكل سريع بك آپ گرفتم و بعد از پنج سال از Raid خارج كردم.. البته قبل از خارج كردنم بعضي مواقع كه مي خوام ويندوز (SP3) نصب كنم وقتي كه ميخواي درايوي را براي نصب انتخاب كني با مشكل مواجه شده و ميگفت كه نميتونه توي اين درايو نصب كنه چون هارد خيلي زياده!!!!!

خلاصه بعد از خارج كردن از Raid‌ اين مشكل نيز حل شد.

اما مشكل تازه كه جديدا متوجه شدم!!‌(اونم بعد از 10 سال سابقه نصب ويندوز!)

بعد از نصب و در انتها كه آخرين ريستارت ميشه و هنگامي كه تصوير بوت يه مقداري كوچكتره كه بعد از اون ميگه كه با اين رزولوشن باشه كه Yes . No ميده و وقتي هم كه Yes ميزني يه گزينه ديگه ميده كه بايد اوكي كني(ثانيه شمار داره) * توضيح اينكه وقتي در ويندوز رزولوشن را عوض مي كنيد اين پيغام را مي بينيد. بگذريم ...

اخير متوجه شدم كه قبل از اين پيغام ها پيغام جديدي مبتني ذخيره فايل از اينترنت!!! ميكنه كه يه فايل Html هم هست كه چه داونلود كني و چه نكني (در حالي كه به اينترنت نيز وصل نيستي!) هنگ ميكنه كه بعد از ريستارت دستي(كليدش) ويندوز بالا مياد اما بدون هيچ تم!!

حتي در منوي راست كليد در Quick Lanch هم وقتي گزينه show quick Lanch‌ نيز همانند مواقعي كه ويروس اتوران ميگيري و Show Hiden را ميزني هيچ عملي انجام نميده!!!!

ويندوزي كه من معمولا نصب مي كنم MRT هست . چون بعد از نصب يه سري از برنامه هاي لازم مثل FireFox,WinRar, Pdf Reader,Codec,.... و خيلي چيزهايي كه واقعا ضروري هست را نصب ميكنه (يه جورايي انگار كه Plus!) كه حتي اينها را نيز نصب نمي كند..

احتمالاتي كه فكر مي كردم
يكيش در بايوس و غير فعال كردن حالت ساتا! - كه باز هم عملي نشد * البته مشكل اون داونلوده ديگه نبود!
يكيش ويروس - كه يه بار با Avast‌ ويروس اتوران كه پيشترفت نيز كرده بود و يه سري ديگه را حذف كردم و دوباره ويندوز نصب كردم كه!!!
يكيش آپديت بايوس بود كه از شانس من مادربوردم يك ماه پيش بايوس جديدش اومده بود- خودم هميشه آخرين ورژن را نصب كرده ام!!
و آخريش هم تغيير در پارتيشن ها بود . كه جاي هارد ها را عوض كردم يعني هاردي كه ويندوز نصب ميكردم را با يه هارد ديگه كه پارتيشن بندي ميكردم عوض ميكرد - حتي پورت هاش!!

حالا ميخوام بدونم كه چطور ميشه كه اين مشكل را دارم...

حتي ديروز رفتم يه آخرين نسخه MRT را گرفتم كه مربوط به 2009 هم بود را نصب كردم اما بازم همين مشكل را دارم...

يه چيزي هم كه يادم رفت بگم بعضي مواقع (از بس ويندوز نصب كردم!) هم بعد از اون آخرين لاگين و اون پيغامهاي مبتني بر رزولوشن انگار كه ويندوز ميخواد آخرين آپديت ها را بكنه پيغام معروف سي دي ويندوز را درون دستگاه قرار دهيد را ميده كه هر كدام از سه گزينه را بزني هيچ فرقي نميكنه! - گزينه ها Ignore - Information - Cancel

در كل مشكلم اينه كه برنامه هاي اضافي و Theme‌ها و Quick Lanch را بعد از نصب نمي بينم و جالب اينجاست كه وقتي كه درايور چيپ ست را نصب مي كنم بعد از ريستارت چندتا از درايو ها را دوباره (همونايي كه Raid بودن) را دوباره به عنوان ديسك ميشناسه يعني جايگزين قبلي ها ميكنه!!

او چقدر نوشتم... اميدوارم كه بتونين حوصله كنين و اين مشكلات من را بخوانيد و مرا كمك كنيد....

موفق و پيروز باشيد.!

Hossein bandarie
11-06-2009, 10:23
جناب M_E_H_D_I نمي دونم مشكل شما چيه ولي 2 توصيه داشتم :
1- تعداد زياد سخت افزار بعضي وقتها مشكل ساز ميشه . به خصوص زماني كه سخت افزار رو به فرسايش مي ذاره .
2- اصلا سراغ برنامه هايي كه ايران دستكاري كرده نريد . از خير اين ويندوز mrt بگذريد كه خيلي مشكل داره . من يه ويندوز معمولي دارم هر 6 ماه يه بار عوض مي كنم . دوستم تا زماني كه mrt رو داشت تقريبا هر هفته عوض مي كرد . يه بار هم ويندوز 64 بيتي شو گرفتيم بدون هيچ پرسش و پاسخي پارتيشن بندي رو به هم ريخت .

Masоud
11-06-2009, 10:31
با سلام خدمت اساتيد!

حدود يك هفته اي هست كه با كامپيوترم بدجور كلنجار ميرم اما هر بار يه چيزيش ميشه...

يه چيزيش رو كه درست مي كني يه چيز ديگش خراب ميشه!!

و اما داستان....

من روي سيستمم 4 تا هارد دارم كه 2 تاشون را Raid0 كردم. الان بعد از حدود پنج سال احساس ميكردم كه يه جورايي داره مشكل ساز ميشه چون فكر مي كردم كه يكي از هاردها داره صدا در مياره كه براي حل اين مشكل سريع بك آپ گرفتم و بعد از پنج سال از Raid خارج كردم.. البته قبل از خارج كردنم بعضي مواقع كه مي خوام ويندوز (SP3) نصب كنم وقتي كه ميخواي درايوي را براي نصب انتخاب كني با مشكل مواجه شده و ميگفت كه نميتونه توي اين درايو نصب كنه چون هارد خيلي زياده!!!!!

خلاصه بعد از خارج كردن از Raid‌ اين مشكل نيز حل شد.

اما مشكل تازه كه جديدا متوجه شدم!!‌(اونم بعد از 10 سال سابقه نصب ويندوز!)

بعد از نصب و در انتها كه آخرين ريستارت ميشه و هنگامي كه تصوير بوت يه مقداري كوچكتره كه بعد از اون ميگه كه با اين رزولوشن باشه كه Yes . No ميده و وقتي هم كه Yes ميزني يه گزينه ديگه ميده كه بايد اوكي كني(ثانيه شمار داره) * توضيح اينكه وقتي در ويندوز رزولوشن را عوض مي كنيد اين پيغام را مي بينيد. بگذريم ...

اخير متوجه شدم كه قبل از اين پيغام ها پيغام جديدي مبتني ذخيره فايل از اينترنت!!! ميكنه كه يه فايل Html هم هست كه چه داونلود كني و چه نكني (در حالي كه به اينترنت نيز وصل نيستي!) هنگ ميكنه كه بعد از ريستارت دستي(كليدش) ويندوز بالا مياد اما بدون هيچ تم!!

حتي در منوي راست كليد در Quick Lanch هم وقتي گزينه show quick Lanch‌ نيز همانند مواقعي كه ويروس اتوران ميگيري و Show Hiden را ميزني هيچ عملي انجام نميده!!!!

ويندوزي كه من معمولا نصب مي كنم MRT هست . چون بعد از نصب يه سري از برنامه هاي لازم مثل FireFox,WinRar, Pdf Reader,Codec,.... و خيلي چيزهايي كه واقعا ضروري هست را نصب ميكنه (يه جورايي انگار كه Plus!) كه حتي اينها را نيز نصب نمي كند..

احتمالاتي كه فكر مي كردم
يكيش در بايوس و غير فعال كردن حالت ساتا! - كه باز هم عملي نشد * البته مشكل اون داونلوده ديگه نبود!
يكيش ويروس - كه يه بار با Avast‌ ويروس اتوران كه پيشترفت نيز كرده بود و يه سري ديگه را حذف كردم و دوباره ويندوز نصب كردم كه!!!
يكيش آپديت بايوس بود كه از شانس من مادربوردم يك ماه پيش بايوس جديدش اومده بود- خودم هميشه آخرين ورژن را نصب كرده ام!!
و آخريش هم تغيير در پارتيشن ها بود . كه جاي هارد ها را عوض كردم يعني هاردي كه ويندوز نصب ميكردم را با يه هارد ديگه كه پارتيشن بندي ميكردم عوض ميكرد - حتي پورت هاش!!

حالا ميخوام بدونم كه چطور ميشه كه اين مشكل را دارم...

حتي ديروز رفتم يه آخرين نسخه MRT را گرفتم كه مربوط به 2009 هم بود را نصب كردم اما بازم همين مشكل را دارم...

يه چيزي هم كه يادم رفت بگم بعضي مواقع (از بس ويندوز نصب كردم!) هم بعد از اون آخرين لاگين و اون پيغامهاي مبتني بر رزولوشن انگار كه ويندوز ميخواد آخرين آپديت ها را بكنه پيغام معروف سي دي ويندوز را درون دستگاه قرار دهيد را ميده كه هر كدام از سه گزينه را بزني هيچ فرقي نميكنه! - گزينه ها Ignore - Information - Cancel

در كل مشكلم اينه كه برنامه هاي اضافي و Theme‌ها و Quick Lanch را بعد از نصب نمي بينم و جالب اينجاست كه وقتي كه درايور چيپ ست را نصب مي كنم بعد از ريستارت چندتا از درايو ها را دوباره (همونايي كه Raid بودن) را دوباره به عنوان ديسك ميشناسه يعني جايگزين قبلي ها ميكنه!!

او چقدر نوشتم... اميدوارم كه بتونين حوصله كنين و اين مشكلات من را بخوانيد و مرا كمك كنيد....

موفق و پيروز باشيد.!
سلام

پیشنهاد می کنم به هبچ وجه ممکن ویندوز MRT نصب نکنید چون تغییرات زیادی صورت گرفته و بیشتر فایلهای ویندوز دز حالتهای مختلف نمی تونن عملکرد خوبی داشته باشن.

در ضمن سیستمتون رو با ESET Samrt Security 4.0 آپدیت شده اسکن کنید.

در این رابطه با یک متخصص سخت افزار که خوشبختانه در این فروم زیاد هست مشاوره بگیرید و تعداد هارد ها رو هم با نظر متخصص تغییر بدید.

M_E_H_D_I
11-06-2009, 11:09
دوستان پيشنهادشون در مورد بهترين ويندوز سرويس پك 3 چه چيزي ميباشد.؟

جوري كه يه سري از برنامه هاي مهم را خودش نصب كنه!

البته اين را اضافه كنم كه در پك ويندوز MRT ويندوز اورجينال نيز موجود ميباشد. كه فكر مي كنم كه اصلا دستكاري نشده!

Masоud
11-06-2009, 11:35

البته اين را اضافه كنم كه در پك ويندوز MRT ويندوز اورجينال نيز موجود ميباشد. كه فكر مي كنم كه اصلا دستكاري نشده!
سلام

بنظرم همین ویندوزیه که توی انجمن برای فروش گذاشتن . من همینو خریدم و الحق و الانصاف ویندوز عالیه اه.

این کار رو باید با نرم افزار هایی مثل nLite انجام بدید.

عزیز اصلا همچین چیزی وجود نداره.MRT مخفف شده ی "محمدرضا توکلی" می باشد یعنی همون کسی که اینو دستکاری کرده و یه

سری نرم افزار روش انداخته.

Hossein bandarie
11-06-2009, 12:07

دوست عزيز مراقب باشيد . صاحب امتياز ويندوز شركت مايكروسافته نه MRT . ويندوز اصل MRT اصلا معني نمي ده .
ضمن اينكه نسخه اصل ويندوز قيمت بالايي داره . مثلا زماني كه يه لپ تاپ مي خريد بسته به نوع تا حد 100 هزار تومان قيمت ويندوز باهاتون حساب ميشه .

ghermezeteh
11-06-2009, 21:13
سلام,من زیاد با برنامه microsoft office word کار نمی کنم.حالا چطور تو محیط ورد بین زبان ها سوییچ کنم؟چون ctrl+shift رو که میگیرم نمیتونم لاتین تایپ کنم یعنی زبان عوض نمیشه.

Hossein bandarie
12-06-2009, 09:24
سلام,من زیاد با برنامه microsoft office word کار نمی کنم.حالا چطور تو محیط ورد بین زبان ها سوییچ کنم؟چون ctrl+shift رو که میگیرم نمیتونم لاتین تایپ کنم یعنی زبان عوض نمیشه.

تركيب Alt+Shift رو بزنيد .

M_E_H_D_I
12-06-2009, 12:35
سلام

بنظرم همین ویندوزیه که توی انجمن برای فروش گذاشتن . من همینو خریدم و الحق و الانصاف ویندوز عالیه اه.

این کار رو باید با نرم افزار هایی مثل nLite انجام بدید.

عزیز اصلا همچین چیزی وجود نداره.MRT مخفف شده ی "محمدرضا توکلی" می باشد یعنی همون کسی که اینو دستکاری کرده و یه

سری نرم افزار روش انداخته.

اتفاقا اول این ویندوز را داشتم که متاسفانه اصلا ازش راضی نبودم .. خیلی هم تم داشت و برنامه های زیادی نصب میکرد. ولی برای من خوب نبود.

دوست عزيز مراقب باشيد . صاحب امتياز ويندوز شركت مايكروسافته نه MRT . ويندوز اصل MRT اصلا معني نمي ده .
ضمن اينكه نسخه اصل ويندوز قيمت بالايي داره . مثلا زماني كه يه لپ تاپ مي خريد بسته به نوع تا حد 100 هزار تومان قيمت ويندوز باهاتون حساب ميشه .

اینهایی را که فرمودین بنده خودم می دونستم.
منظور از ویندوز ام آر تی نوع جدیدی از ویندوز نیست.!
من خودم ترجیح میدم که بهیچ عنوان از نسخه های اصلی استفاده نکنم . چون قیمت بالایی داره در حالی که در ایران احتیاج به این همه هزینه نیست.

از دو دوست عزیز که مرا راهنمایی کردند کمال تشکر را دارم.

من فکر میکنم که اشکالات سخت افزاری داشته باشم.

می خوام تمام قطعات را جدا و دوباره اسمبل کنم. تا شاید مشکلم حل شود.!
چون مثل اینکه گرد و غبار داخل کیس خیلی زیاده!

موفق باشید.

ghermezeteh
12-06-2009, 13:22
تركيب Alt+Shift رو بزنيد .

alt+shift رو هم زدم ولی باز عوض نشد.در تنظیمات ویندوزم shift+ctrl رو می زنم زبان عوض میشه.

Hossein bandarie
12-06-2009, 16:47
اینهایی را که فرمودین بنده خودم می دونستم.
منظور از ویندوز ام آر تی نوع جدیدی از ویندوز نیست.!
من خودم ترجیح میدم که بهیچ عنوان از نسخه های اصلی استفاده نکنم . چون قیمت بالایی داره در حالی که در ایران احتیاج به این همه هزینه نیست.

از دو دوست عزیز که مرا راهنمایی کردند کمال تشکر را دارم.

من فکر میکنم که اشکالات سخت افزاری داشته باشم.

می خوام تمام قطعات را جدا و دوباره اسمبل کنم. تا شاید مشکلم حل شود.!
چون مثل اینکه گرد و غبار داخل کیس خیلی زیاده!

موفق باشید.

منظور من هم خريدن نسخه اصل نيست . نسخه هايي به عنوان MRT - فارسي شده - بدون سريال نامبر و ... نخريد .
موفق باشيد .

Masоud
12-06-2009, 23:12
سلام

یکبار تنظیمات Regional & Language Options موجود در Control Panel رو چک کنید.

kavesajad
15-06-2009, 12:38
سلام ...اگه میشه مشکل من رو هم برسی کنید
مدتی قبل ویندوز سیستمم رو عوض کردم .... امروز به دلایلی به فلاپی درایو نیاز پیدا کردم... تازه متوجه شدم فلاپی درایو در مای کامپیوتر نیست ...... میخوام بدونم میشه بدون نصب دوباره ویندوز این مشکل رو حل کرد ؟ ؟ ؟

ghermezeteh
15-06-2009, 16:27
alt+shift رو هم زدم ولی باز عوض نشد.در تنظیمات ویندوزم shift+ctrl رو می زنم زبان عوض میشه.

سلام

یکبار تنظیمات Regional & Language Options موجود در Control Panel رو چک کنید.

تنظیمات زبان در کنترل پنل درسته,توی نت پد که ctrl+shift رو می زنم زبان عوض میشه ولی در ورد نه.

SuffEr
17-06-2009, 10:32
سلام .من کامپیوترم تو شبکه هست که فکر کنم شبکه از نوع وی پی ان باشه . میخواستم system restore رو خاموش کنم که دیدم محل برداشتن تیک خاکستری و خاموشه و جلوش نوشته : disabled by group policy
تو نت سرچ کردم و راههای group policy و registry رو از خود سایت ماکروسافت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید انجام دادم اما هیچکدوم جواب نمیدن . خواهشا کمک کنید که چطوری system restore رو خاموشش کنم ؟

extreme2006gh
17-06-2009, 11:24
سلام .من کامپیوترم تو شبکه هست که فکر کنم شبکه از نوع وی پی ان باشه . میخواستم system restore رو خاموش کنم که دیدم محل برداشتن تیک خاکستری و خاموشه و جلوش نوشته : disabled by group policy
تو نت سرچ کردم و راههای group policy و registry رو از خود سایت ماکروسافت :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید انجام دادم اما هیچکدوم جواب نمیدن . خواهشا کمک کنید که چطوری system restore رو خاموشش کنم ؟

گروپ پلیسی ها از طرف administrator اعمال میشن و باید همون رفعش کنه

farhad_s5
17-06-2009, 12:06
با سلام خدمت تمامي دوستان

من با IE8 يه مشكلي داشتم و با برنامه ي خود مايكروسافت IE8 رو Fix كردم ولي الان يه مشكلي دارم اين هست كه وقتي مي خوام يه فايلي رو دانلود كنم ، از طريق DAP دانلود نميشه و خود نرم افزار ويندوز اون فايل رو شروع به دانلود مي كنه!

چطوري بايد اين مشكل رو حل كنم كه DAP دانلود رو شروع كنه؟! (بايد بگم كه 100 بار در تنظيمات DAP تنظيم كردم كه با IE كار كنه)

Ghaioom
17-06-2009, 13:13

من با IE8 يه مشكلي داشتم و با برنامه ي خود مايكروسافت IE8 رو Fix كردم ولي الان يه مشكلي دارم اين هست كه وقتي مي خوام يه فايلي رو دانلود كنم ، از طريق DAP دانلود نميشه و خود نرم افزار ويندوز اون فايل رو شروع به دانلود مي كنه!

چطوري بايد اين مشكل رو حل كنم كه DAP دانلود رو شروع كنه؟! (بايد بگم كه 100 بار در تنظيمات DAP تنظيم كردم كه با IE كار كنه)
سلام
شما یا dap رو دوباره نصب کنید.
یا روی لینک راست کلیک کنید بعد download with dap رو بزنید.

Masоud
17-06-2009, 14:01
سلام ...اگه میشه مشکل من رو هم برسی کنید
مدتی قبل ویندوز سیستمم رو عوض کردم .... امروز به دلایلی به فلاپی درایو نیاز پیدا کردم... تازه متوجه شدم فلاپی درایو در مای کامپیوتر نیست ...... میخوام بدونم میشه بدون نصب دوباره ویندوز این مشکل رو حل کرد ؟ ؟ ؟
سلام

توسط دکمه Delete به بایوس رفته و در سمت چپ بالا اولین گزینه رو انتخاب کنید بعد از یک صفحه جدید باز میشه . دنبال گزینه Floppy Drive بگردید و عبارت جلوی اون رو که Disable است از این حالت در بیاورید.
همه ی تنظیمات را سیو کرده و خارج شوید.

در حین نصب DAP باید تیک گزینه Make Dap My Default Download Manager رو بزنید تا خودش فایلها رو دانلود کنه.

farhad_s5
17-06-2009, 15:25
سلام
شما یا dap رو دوباره نصب کنید.
یا روی لینک راست کلیک کنید بعد download with dap رو بزنید.

اين هم يه راهي هست ولي تو rapidbaz نميشه راست كليك كنم و download with dap رو انتخاب كنم!!!:41:

در حین نصب DAP باید تیک گزینه Make Dap My Default Download Manager رو بزنید تا خودش فایلها رو دانلود کنه.

قبلا install كردم و دانلود منيجر اصليم بود ، ولي از وقتي IE رو fix كردم با اين مشكل مواجه شدم!!

Masоud
20-06-2009, 21:03
اين هم يه راهي هست ولي تو rapidbaz نميشه راست كليك كنم و download with dap رو انتخاب كنم!!!:41:

قبلا install كردم و دانلود منيجر اصليم بود ، ولي از وقتي IE رو fix كردم با اين مشكل مواجه شدم!!
سلام

احتمالا اگر یکبار دیگر DAP رو Reinstall کنید مشکل حل بشه.

Diff
20-06-2009, 21:48
من از وقتی ویندوزم رو برام عوض کردن دیگه نمیتونم نام فایل یا عکسی رو تغییر بدم ( نمیتونم rename کنم ) و این ارور میاد :
if you change a file name extension the file may become unusable

Masоud
21-06-2009, 10:59
من از وقتی ویندوزم رو برام عوض کردن دیگه نمیتونم نام فایل یا عکسی رو تغییر بدم ( نمیتونم rename کنم ) و این ارور میاد :
if you change a file name extension the file may become unusable

سلام

در My Computer روی Tools کلیک کرده و Folder Options رو انتخاب کنید و در سربرگ View تیک گزینه Hide extentions for known file types را بزنید.

yaghob.boss
21-06-2009, 16:53
من هربار که تاریخ ویندوز رو میزارم میلادی بعد از یه بار ریسیت دوباره بر میگرده به قمری من از برنامه shamsi date استفاده می کردم که تمام تاریخ های ویندوز رو به شمسی نشون می داد ولی حالا اینطوری شده برنامه رو پاکم که میکنم بازم همین مشکلو دارم

Masоud
21-06-2009, 18:27
من هربار که تاریخ ویندوز رو میزارم میلادی بعد از یه بار ریسیت دوباره بر میگرده به قمری من از برنامه shamsi date استفاده می کردم که تمام تاریخ های ویندوز رو به شمسی نشون می داد ولی حالا اینطوری شده برنامه رو پاکم که میکنم بازم همین مشکلو دارم
سلام

احتمال ویروسی شدن سیستم وجود داره .

بعد از اطمینان از نبودن یا از بین بردن ویروس ، در موقع روشن شدن سیستم دکمه Delete رو فشار بدید . به صفحه بایوس منتقل می شوید .

همانجا تاریخ ویندوز را درست کنید و سیستم را Restart کنید.

officer
21-06-2009, 19:07
سلام دوستان

من مشكلي داشتم كه قبلا هم مطرح كردم و شما گفتين كه كارت صدا رو 2باره نصب كنم من 300 بار نصب كردم :31:

ولي بعد از اينكه مدتي از روشن موندن كامپيوترم ميگذره ديگه نميشه آهنگ گوش داد چون مديا پلير ارور ميده كه كارت صدا نصب

نيست يا توسط برنامه ديگري مشغوله و وقتي هم كه رو volum control دوبار كليك ميكنم با اين پيغام مواجه ميشم .

mohsen.rajabi
21-06-2009, 20:26
ببخشید دوستان یه مشکلی با ویندوزم پیدا کردم که وقتی تو اینترنت هستم پیش میاد

وقتی Don`t Send رو می می زنم سیستم قفل می کنه و باید کامپیوتر رو از جلو رستارت کنم

منتظر راهنمایی تون هستم

mohsen.rajabi
21-06-2009, 22:51

وقتی Don`t Send رو می می زنم سیستم قفل می کنه و باید کامپیوتر رو از جلو رستارت کنم

منتظر راهنمایی تون هستم

کسی در این مورد چیزی نمی دونه؟

- وقتی با IE میرم اینترنت این میاد ، با فایر فاکس نمیاد

parssis
21-06-2009, 23:24
کسی در این مورد چیزی نمی دونه؟

- وقتی با IE میرم اینترنت این میاد ، با فایر فاکس نمیاد

اینجا راه حل رو گفته

Masоud
21-06-2009, 23:32
سلام دوستان

من مشكلي داشتم كه قبلا هم مطرح كردم و شما گفتين كه كارت صدا رو 2باره نصب كنم من 300 بار نصب كردم :31:

ولي بعد از اينكه مدتي از روشن موندن كامپيوترم ميگذره ديگه نميشه آهنگ گوش داد چون مديا پلير ارور ميده كه كارت صدا نصب

نيست يا توسط برنامه ديگري مشغوله و وقتي هم كه رو volum control دوبار كليك ميكنم با اين پيغام مواجه ميشم .

سلام

عزیز شما سخت افزار جدید نصب کردی ؟

در ضمن نرم افزار کارت صدا رو از طریق Device Manager آپدیت نکن . بلکه با کلیک روی فایل ستاپش مراحل نصبشو طی کن.هر چی که هست ، سخت افزار و نرم افزار نمیتونن همدیگرو با هم تطبیق بدن.

منتظر راهنمایی تون هستم

روی My Computer کلیک راست کنید و Prpperties رو انتخاب کنید . در سربرگ Advanced روی دکمه Error Reporting

کلیک کنید . و مانند تصویر گزینه اول رو انتخاب کنید

Diff
21-06-2009, 23:47
ببخشید نمیدونستم باید کجا اینو بپرسم .

روی لپ تاپ فری گیت رو نصب کردم(2 روزه ) . تا امروز خوب بود . بعد اومدم برم توی IE ولی باز نشد . فقط فایر فاکس باز میشد . قبلا هم یه ق.ی.ل.تر شکنی نصب کردم همین مشکل پیش اومد که اصلا مسنجر هم باز نمیشد . گفتن از توی internet option => connection => Lan setting
تیکه use a proxy server for you lan ... رو بر دارم . بعد از این کار درست شد .

لپ تاپ با کابل lan به اینترنت کانکته . الان اون تیک رو برداشتم مشکلی پیش نمیاد ؟

pooria_k2
21-06-2009, 23:50
سلام
توی مای کامپیوتر درایوا به صورت یه فایل ناشناس نشون داده میشن چی کار کنم؟

officer
22-06-2009, 00:42
سلام

عزیز شما سخت افزار جدید نصب کردی ؟

در ضمن نرم افزار کارت صدا رو از طریق Device Manager آپدیت نکن . بلکه با کلیک روی فایل ستاپش مراحل نصبشو طی کن.هر چی که هست ، سخت افزار و نرم افزار نمیتونن همدیگرو با هم تطبیق بدن.

نه من فقط يه ويندوز عوض كرد.

از طريق device manager نميرم ...سي دي نصبشو ميزارم و دكمه ست آپ رو ميزنم

نرم افزارش از سري realtek هست...راستي اول كه ويندوز بالا مياد صدا هست اما بعد از مدتي قطع

ميشه و اون پيغام ها مياد

ممنون

[ali]
22-06-2009, 01:09

منتظر راهنمایی تون هستم
نشانی است از ویروس قبلا مطرح شده

mohsen.rajabi
22-06-2009, 06:15
;3880038']نشانی است از ویروس قبلا مطرح شده

دوست من روی سیستمم نود 32 آپدیت شده نصبه دیروزم اسکن کردم ویروس نداره سیستمم

parssis
22-06-2009, 07:48
دوست من روی سیستمم نود 32 آپدیت شده نصبه دیروزم اسکن کردم ویروس نداره سیستمم

سلام
متاسفانه چون تعداد پست های من کم هست تا بیاد پست تایید بشه طول میکشه :(

دوست عزیز من جواب شما را در پست #3055 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دادم

اینم راهنمای فارسی

Masоud
22-06-2009, 11:48
ببخشید نمیدونستم باید کجا اینو بپرسم .

روی لپ تاپ فری گیت رو نصب کردم(2 روزه ) . تا امروز خوب بود . بعد اومدم برم توی IE ولی باز نشد . فقط فایر فاکس باز میشد . قبلا هم یه ق.ی.ل.تر شکنی نصب کردم همین مشکل پیش اومد که اصلا مسنجر هم باز نمیشد . گفتن از توی internet option => connection => Lan setting
تیکه use a proxy server for you lan ... رو بر دارم . بعد از این کار درست شد .

لپ تاپ با کابل lan به اینترنت کانکته . الان اون تیک رو برداشتم مشکلی پیش نمیاد ؟
سلام

نخیر هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

سلام
توی مای کامپیوتر درایوا به صورت یه فایل ناشناس نشون داده میشن چی کار کنم؟

می تونی یه عکس ازش بذاری ؟

نه من فقط يه ويندوز عوض كرد.

از طريق device manager نميرم ...سي دي نصبشو ميزارم و دكمه ست آپ رو ميزنم

نرم افزارش از سري realtek هست...راستي اول كه ويندوز بالا مياد صدا هست اما بعد از مدتي قطع

ميشه و اون پيغام ها مياد

ممنون

به احتمال زیاد مشکل از ویندوز باشه .

یه ویندوز SP3 مطمئن و خوب نصب کن ببین همین مشکل وجود داره یا نه ؟

اگر باز هم مشکل وجود داشت احتمالا مشکل از سخت افزاره.

yaghob.boss
22-06-2009, 13:50
سلام

احتمال ویروسی شدن سیستم وجود داره .

بعد از اطمینان از نبودن یا از بین بردن ویروس ، در موقع روشن شدن سیستم دکمه Delete رو فشار بدید . به صفحه بایوس منتقل می شوید .

همانجا تاریخ ویندوز را درست کنید و سیستم را Restart کنید.

نه ویروسی نشده آخه کاسپر دارم آپدیت روزنه هم می کنم در ضمن توی ستاپ چطوری و در کدوم قسمت تاریخ رو تنظیم کنم

ashkan22
22-06-2009, 14:25
سلام به دوستان
من مدتيه كه وقتي بعضي فولدرها رو باز ميكنم اين ارور مياد و كل پنجره هاي ويندوز اكسپلور رو مي بنده و حسابي اعصاب خورد كن شده مشكل و راه حل چيه؟

arash66_2m
22-06-2009, 15:12
سلام.
من داشتم ویندوز میزدم که اون پایین که می نویسه در حال نصب ویندوز همون صفحه آبی ( همون اول ها که بوت می کنیم میره مراحل اصلی) گیر کرده بود تا 10 دقیقه اونجا میمونه مشکل از چیه ؟!:13:

officer
22-06-2009, 15:22
سلام

ببخشيد دوستان...كسي دستوري رو كه در run مينويسيم و سيستم از روي سي دي دوباره فايل هاي معيوب يا سيستمي رو

كپي ميكنه رو ميدونه؟

ممنون

Masоud
22-06-2009, 15:36
نه ویروسی نشده آخه کاسپر دارم آپدیت روزنه هم می کنم در ضمن توی ستاپ چطوری و در کدوم قسمت تاریخ رو تنظیم کنم
بستگی به مادربوردت داره.
در بایوس در قسمت بالا سمت چپ اول گزینه رو انتخاب کن بعد یه صفحه دیگه میاد که تاریخ و یه سری اطلاعات دیگه رو نوشته که هیچکدومشون رو دستکاری نکن و فقط تاریخ رو تغییر بده . بعد از اعمال تاریخ ، سیو کن و خارج شو (اون پائین صفحه نوشته Save & Exit و یک دکمه مثلا F10 رو هم جلوش نوشته. F10 رو بزن . بعد یک پیغام میاد . دکمه Y رو فشار بده و اینتر بزن . سیستم ری استارت میشه.

سلام به دوستان
من مدتيه كه وقتي بعضي فولدرها رو باز ميكنم اين ارور مياد و كل پنجره هاي ويندوز اكسپلور رو مي بنده و حسابي اعصاب خورد كن شده مشكل و راه حل چيه؟

این یه مشکل کلی است و یکم مشکله بگی که دقیقا مشکل از کجاست.

برو تو Run بنویس drwatson . این خودش هرچی خطا وجود داره درست می کنه.

سلام.
من داشتم ویندوز میزدم که اون پایین که می نویسه در حال نصب ویندوز همون صفحه آبی ( همون اول ها که بوت می کنیم میره مراحل اصلی) گیر کرده بود تا 10 دقیقه اونجا میمونه مشکل از چیه ؟!:13:

احتمالا CD مشکل داره که نمیتونه بخونتش. یه CD دیگه نصب کن ببین درست میشه یا نه.

سلام

ببخشيد دوستان...كسي دستوري رو كه در run مينويسيم و سيستم از روي سي دي دوباره فايل هاي معيوب يا سيستمي رو

كپي ميكنه رو ميدونه؟

ممنون

مدیر محترم آقا Jalal اینجا توضیح دادند :

farhad_s5
22-06-2009, 16:33
من چجوري ميتونم ديكشنري نارسيس رو uninstal كنم؟!

در قسمت add o remove programs در control panel قسمتي براي پاك كردن نارسيس وجود نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ghermezeteh
22-06-2009, 18:03
تو محیط مایکروسافت ورد چطور زبانی رو که تایپ می کنم عوض کنم؟چون ctrl+shift یا alt+shift رو می زنم عوض نمیشه در حالی که تنظیمات زبانم در کنترل پنل کاملا درسته.و تو جاهای دیگه مثل نت پد یا فروم یا یاهو مسنجر با ctrl+shift زبانم عوض میشه ولی تو مایکروسافت ورد نه.

Masоud
22-06-2009, 20:13

در قسمت add o remove programs در control panel قسمتي براي پاك كردن نارسيس وجود نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سلام

می تونی برای این کار از نرم افزار قدرتمند Your Uninstaller Pro 2008 استفاده کنی .

تو محیط مایکروسافت ورد چطور زبانی رو که تایپ می کنم عوض کنم؟چون ctrl+shift یا alt+shift رو می زنم عوض نمیشه در حالی که تنظیمات زبانم در کنترل پنل کاملا درسته.و تو جاهای دیگه مثل نت پد یا فروم یا یاهو مسنجر با ctrl+shift زبانم عوض میشه ولی تو مایکروسافت ورد نه.

خب باید تنظیمات ورد رو چک کنی .

این مشکل مربوط به ویندوز نمیشه.

mohsen.rajabi
22-06-2009, 21:47

دوست من اگه از سی دی خودش نصب کردی ، سی دی خودش رو بزاری بخش uninstal رو داره و می تونی از اونجا پاکش کنی

و یا از برنامه های uninstaler استفاده کنی

ali_disslove
22-06-2009, 23:47
آیا این درسته که میگن سرویس پک 2 بهتر از 3 هست ؟و 3 یه گیرای الکی میده و......؟

farhad_s5
23-06-2009, 02:10
سلام

می تونی برای این کار از نرم افزار قدرتمند Your Uninstaller Pro 2008 استفاده کنی .

خب باید تنظیمات ورد رو چک کنی .

این مشکل مربوط به ویندوز نمیشه.

ليك دانلودياز اين نرم افزار داريد دوست عزيز:46:

Ship Storm
23-06-2009, 03:10
آیا این درسته که میگن سرویس پک 2 بهتر از 3 هست ؟و 3 یه گیرای الکی میده و......؟

نخیر چنین چیزی صحت نداره
از اسمش معلومه که یک پک جدید ارائه شده تا نواقض و باگ های ویندوز قبلی رو پوشش بده
حالا شاید بعضی از نرم افزارها روی سرویس پک 3 نصب نشه ولی در کل سرویس پک 3 نسبت به 2 خیلی بهتر ,کاملتر, بدون نقص تر, مطمئن تر و ایمن تر هستش

kaveh1589
23-06-2009, 09:04
درود دوستان
من چند روز پیش ویندوز نصب کردم ( مثل همیشه)
حالا نمی دونم چرا بعضی از نرم افزار ها نصب نمیشن و ارور میده

Setup.exe - Illegal System DLL Relocation

The system DLL user32.dll was relocated in memory. The application will not run properly. The relocation occurred because the DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll occupied an address range reserved for Windows system DLLs. The vendor supplying the DLL should be contacted for a new DLL.

بعد از این مشکل دو مرتبه دیگر هم اقدام به تعویض ویندوز ( دو نسخه دیگر) کردم ولی تغییری نکرد
به پیشنهاد یکی از دوستان نرم افزار های زیر را هم نصب کردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولی بعد از نصب پیغام زیر اومد

KB935448 Setup Error

Setup has detected that the Service Pack version of this system
is newer than the update you are applying.

There is no need to install this update.

لطفاً راهنمایی بفرمایید

Masоud
23-06-2009, 12:06
ليك دانلودياز اين نرم افزار داريد دوست عزيز:46:
سلام

اینجا مطرح کنید :

درخواست نرم افزار :

درود دوستان
من چند روز پیش ویندوز نصب کردم ( مثل همیشه)
حالا نمی دونم چرا بعضی از نرم افزار ها نصب نمیشن و ارور میده

Setup.exe - Illegal System DLL Relocation

The system DLL user32.dll was relocated in memory. The application will not run properly. The relocation occurred because the DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll occupied an address range reserved for Windows system DLLs. The vendor supplying the DLL should be contacted for a new DLL.

بعد از این مشکل دو مرتبه دیگر هم اقدام به تعویض ویندوز ( دو نسخه دیگر) کردم ولی تغییری نکرد
به پیشنهاد یکی از دوستان نرم افزار های زیر را هم نصب کردم

ولی بعد از نصب پیغام زیر اومد

KB935448 Setup Error

Setup has detected that the Service Pack version of this system
is newer than the update you are applying.

There is no need to install this update.

لطفاً راهنمایی بفرمایید

عزیز شما روی سیستمت Skin یا Theme ویندوز 7 یا ویستا نصب کردی ؟

یه احتمال زیاد این مشکل مال اون باشه . اگر نصب کردی هرچه زودتر پاکش کن ، چون این پک ناقصه و اشکالاتی رو در DLL ها بوجود میاره.

در مورد اون 2 تا فایل که پیشنهاددوستتون نصب کردید باید بگم که ویندوزتون احتیاجی به این دو تا آپدیت نداره.

ali_disslove
23-06-2009, 12:14
میشه به جز امنیتش و آپدیت هایی که رو برنامه ها مثله مدیا پلیر انحام داده چند موردی که تکمیلتر شده یا نواقصش رفع شده رو بگید ؟

و اینکه بهترین و جدیدترین xp رو که تست کردید رو لینکش رو بدید ؟؟

Ship Storm
23-06-2009, 12:33
میشه به جز امنیتش و آپدیت هایی که رو برنامه ها مثله مدیا پلیر انحام داده چند موردی که تکمیلتر شده یا نواقصش رفع شده رو بگید ؟

و اینکه بهترین و جدیدترین xp رو که تست کردید رو لینکش رو بدید ؟؟

بیشتر باگ ها و راه های نفوذ بوده که توسرویس پک جدید رفع نقص شده و به چشم قابل دیدن نیست و این تغییرات درون خدو سیستم عامل هستش و شما تفاوتی رو تو نحوه کار و شکل ظاهری اون با سرویس پک 2 نمیبینی ولی خوب سرعت عملکرد سیستم عامل کمی بهتر شده

kaveh1589
23-06-2009, 17:39
سلام

اینجا مطرح کنید :

درخواست نرم افزار :

عزیز شما روی سیستمت Skin یا Theme ویندوز 7 یا ویستا نصب کردی ؟

یه احتمال زیاد این مشکل مال اون باشه . اگر نصب کردی هرچه زودتر پاکش کن ، چون این پک ناقصه و اشکالاتی رو در DLL ها بوجود میاره.

در مورد اون 2 تا فایل که پیشنهاددوستتون نصب کردید باید بگم که ویندوزتون احتیاجی به این دو تا آپدیت نداره.

دوست عزیز
مشکل از نرم افزار
BricoPack_Vista_Inspirat_Ultimate_2_1.0_full
بود که با آنیستال کردنش حل شد
ولی من تعجب می کنم که چرا بعد از حدود یک سال استفاده از این نرم افزار حالا این مشکل پیش اومده
با تشکر

BBNHFAK
24-06-2009, 06:06
ببخشید یه سوال داشتم اگر می دونه باید چه کار کنم جواب بده.
روی صفحه ی دکستاپ یه پیغام آمده که نوشته اکتیو دکستاپ ریکاوری و هر کاری هم می کنم از روی صفحه نمی ره و جای بک گروند رو گرفته و هیچ تصویری روی به عنوان بک گروند نمی شه گذاشت:2:

Masоud
24-06-2009, 11:54
ببخشید یه سوال داشتم اگر می دونه باید چه کار کنم جواب بده.
روی صفحه ی دکستاپ یه پیغام آمده که نوشته اکتیو دکستاپ ریکاوری و هر کاری هم می کنم از روی صفحه نمی ره و جای بک گروند رو گرفته و هیچ تصویری روی به عنوان بک گروند نمی شه گذاشت:2:

سلام

روی Desktop کلیک راست کن و Properties رو انتخاب کن . بعد طبق تصویر مراحل زیر رو دنبال کن :

هر چی که در محدوده ای که با مستطیل قرمز مشخص شده وجود داره تیکشونو بردار .

BBNHFAK
24-06-2009, 11:56
سلام

روی Desktop کلیک راست کن و Properties رو انتخاب کن . بعد طبق تصویر مراحل زیر رو دنبال کن :

هر چی که در محدوده ای که با مستطیل قرمز مشخص شده وجود داره تیکشونو بردار .

این کارو کردم جواب نداد

Masоud
24-06-2009, 16:05
این کارو کردم جواب نداد
سلام

اینبار فقط تیک گزینه ی My Current Home Page بردار و OK کن بعد یه Back ground بذار ببین درست میشه .

[ali]
24-06-2009, 18:12
نخیر چنین چیزی صحت نداره
از اسمش معلومه که یک پک جدید ارائه شده تا نواقض و باگ های ویندوز قبلی رو پوشش بده
حالا شاید بعضی از نرم افزارها روی سرویس پک 3 نصب نشه ولی در کل سرویس پک 3 نسبت به 2 خیلی بهتر ,کاملتر, بدون نقص تر, مطمئن تر و ایمن تر هستش
سلام
البته با بعضی درایورها و نرم افزارها مشکل داره

Masоud
24-06-2009, 19:12
;3889665']سلام
البته با بعضی درایورها و نرم افزارها مشکل داره
سلام

برای رفع اشکال درایور ها باید آخرین درایور رو از سایت سازنده دریافت و نصب کنی.

officer
24-06-2009, 19:56
سلام

نميدونم چرا كامپيوترم شده آرشيو ارور :31:

Masоud
24-06-2009, 20:35
سلام

نميدونم چرا كامپيوترم شده آرشيو ارور :31:

ُسلام

اول احتمال ویروسی شدن میره ، پس اول سیستمتون رو اسکن کنید.

بعد برو تو Run بنویس ChkDsk و OK کن.

اگر درست نشد به اینجا مراجعه کن.

اگر بازهم درست نشد Repair کن.

BBNHFAK
24-06-2009, 20:44
سلام

اینبار فقط تیک گزینه ی My Current Home Page بردار و OK کن بعد یه Back ground بذار ببین درست میشه .

ممنون درست شد.:20:

mohammadrezams
26-06-2009, 16:16
سلام . من سیستم از امروز یه دفعه قاط زده . این نوار کناری پنجره ها غیب میشه یا به شکلای عجیب غریب در میاد توی درایو جی هم یه دفعه آیکنا غیب میشن .
اینم یه نمونه عکس :
تنها چیزی هم که بهش مشکوکم یه فایله به اسم Tool Tips Fix که برای اینه Tool tips هایی که جلو تسک بار میان پشت تسکبار نرن ...

Masоud
27-06-2009, 10:32
سلام . من سیستم از امروز یه دفعه قاط زده . این نوار کناری پنجره ها غیب میشه یا به شکلای عجیب غریب در میاد توی درایو جی هم یه دفعه آیکنا غیب میشن .
اینم یه نمونه عکس :
تنها چیزی هم که بهش مشکوکم یه فایله به اسم Tool Tips Fix که برای اینه Tool tips هایی که جلو تسک بار میان پشت تسکبار نرن ...
سلام

عزیز سیستم شما آلوده به ویروس است .

به بخش اورژانس سیستم های آلوده مراجعه کنید :

momkhbpsp
27-06-2009, 13:44
سلام
من دادشم یه نوت بوک توشیبا داره
از دیروز دیگه بالا نیومد
میگه یه فایل به نام ntdos رو که به صورت هیدن در درایو ویندوز بود رو پاک کرده و بعد که کامپیوتر رو خاموش کرد کامپیوتر دیگه بالا نیومد
cd ویندوز هم که میزاریم از رو cd بوت نمیکنه
الان برده پایتخت نمایندگی توشیبا اون هم هارد رو در آورده تست کرده میگه قفل کرده یه جورایی و هارد هم بالا نمیاد
گفته باید بمونه ببینیم چشه
حالا اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
و بگه این ntdos اصلا چی هست
مرسییییییییییی

tohidkh
27-06-2009, 20:12
سلام
من دادشم یه نوت بوک توشیبا داره
از دیروز دیگه بالا نیومد
میگه یه فایل به نام ntdos رو که به صورت هیدن در درایو ویندوز بود رو پاک کرده و بعد که کامپیوتر رو خاموش کرد کامپیوتر دیگه بالا نیومد
cd ویندوز هم که میزاریم از رو cd بوت نمیکنه
الان برده پایتخت نمایندگی توشیبا اون هم هارد رو در آورده تست کرده میگه قفل کرده یه جورایی و هارد هم بالا نمیاد
گفته باید بمونه ببینیم چشه
حالا اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
و بگه این ntdos اصلا چی هست
مرسییییییییییی
سلام.

مطمئنید که اسم فایل رو درست گفتید؟؟؟؟؟!!! :10:
فک کنم اونی که میگید ntldr باشه هاااا. (البته احتمال داره در لپ تاپ ntdos باشه.)
اگه ntldr باشه، باید بگم که یه فایلی هست که اطلاعات بوت سیستم روی اون میشینه.
شما میتونید از هر کسی این فایل رو بگیرید و با داس به سیستم تون بوت بگیرید و اونو در درایو C کپی کنید.
البته اینو هم بگم که باید قبلش بگید که ویندوزتون XP بوده یا ویستا...

موفق باشید :11:

momkhbpsp
27-06-2009, 20:57
سلام.

مطمئنید که اسم فایل رو درست گفتید؟؟؟؟؟!!! :10:
فک کنم اونی که میگید ntldr باشه هاااا. (البته احتمال داره در لپ تاپ ntdos باشه.)
اگه ntldr باشه، باید بگم که یه فایلی هست که اطلاعات بوت سیستم روی اون میشینه.
شما میتونید از هر کسی این فایل رو بگیرید و با داس به سیستم تون بوت بگیرید و اونو در درایو C کپی کنید.
البته اینو هم بگم که باید قبلش بگید که ویندوزتون XP بوده یا ویستا...

آخه دوست عزیز مسئله اینه که اگر هم این نام باشه اصلا تو داس نمیره که بخوایم کاری بکنیم

tohidkh
28-06-2009, 06:17
آخه دوست عزیز مسئله اینه که اگر هم این نام باشه اصلا تو داس نمیره که بخوایم کاری بکنیم
چرا؟
با چه روش هایی امتحان کردید؟

اول بوت سیستم رو در CD ROM قرار بدید.
سپس CD ویندوز 98 رو در درایو بذارید. و Start Computer With CD Rom Support رو انتخاب کنید.
ببینید بوت میگیره به داس یا نه.

momkhbpsp
28-06-2009, 08:41
چرا؟
با چه روش هایی امتحان کردید؟

اول بوت سیستم رو در CD ROM قرار بدید.
سپس CD ویندوز 98 رو در درایو بذارید. و Start Computer With CD Rom Support رو انتخاب کنید.
ببینید بوت میگیره به داس یا نه.

ویندوزم xp هست
یه بار تست میکنم ببینم چی میگه
مرسییییییییییییی

king of heaven
29-06-2009, 09:23
سلام به همگي . وقتي سيستم رو روشن ميکنم پيغام ميده که ويندوز رو نميشناسه و وقتي هم که سي دي ويندوز رو ميزارم ميبينم که فورمت درايوها رو نميشناسه يعني unknown ميزنه . با ويندزو لايو ميام بالا همه چي سر جاي خودشه و هيچي پاک نشده اما حتي موقع نصب دوباره هم ورژن قبلي رو نميشناسه . تا حالا 3 بار اين اتفاق برام افتاده و با وجود اينکه اطلاعات را روي هارد دارم مجبور همه هارد رو دوباره فرمت کنم . از دوستان کسي هست که بتونه کمکم کنه ؟؟شنيدم که با يکي از تولزهاي سي دي هايرن ميشه فورمت رو دوباره برگردوند . لطفا کسي اگه در اين مورد اطلاعاتي داره کمکم کنه .

darkangel85
29-06-2009, 14:52
سلام
من چند وقتی هست سیستم اتورانم کار نمیکنه! یعنی هر CD رو میزارم خودش اجرا نمیشه، چیکارش باید بکنم؟!!

arash66_2m
29-06-2009, 16:05
احتمالا CD مشکل داره که نمیتونه بخونتش. یه CD دیگه نصب کن ببین درست میشه یا نه.
نه , مشکل از سی دی نیست چون وقتی تو کامپیوتر خودم نصب می کنم نصب میشه ...
اونو که گفته بودم تو کامپیوتر دوستم می خوام نصب کنم همون در حال نصب ویندوز گیر می کنه !
چیکار کنم ؟!:13:

Masоud
29-06-2009, 17:40
سلام
من چند وقتی هست سیستم اتورانم کار نمیکنه! یعنی هر CD رو میزارم خودش اجرا نمیشه، چیکارش باید بکنم؟!!

سلام

برو تو Run و بنویس regedit.

سپس این مسیر رو برو :

HKEY_LOCAL_MACHINE > System >ControlSet001 > Services > Cdrom

بعد روی Cdrom کلیک کن.

در سمت راست روی AutoRun کلیک کن و مقدارش رو به 1 تغییر بده.

خارج شو و سیستم رو ری استارت کن.

tohidkh
29-06-2009, 19:42
سلام به همگي . وقتي سيستم رو روشن ميکنم پيغام ميده که ويندوز رو نميشناسه و وقتي هم که سي دي ويندوز رو ميزارم ميبينم که فورمت درايوها رو نميشناسه يعني unknown ميزنه . با ويندزو لايو ميام بالا همه چي سر جاي خودشه و هيچي پاک نشده اما حتي موقع نصب دوباره هم ورژن قبلي رو نميشناسه . تا حالا 3 بار اين اتفاق برام افتاده و با وجود اينکه اطلاعات را روي هارد دارم مجبور همه هارد رو دوباره فرمت کنم . از دوستان کسي هست که بتونه کمکم کنه ؟؟شنيدم که با يکي از تولزهاي سي دي هايرن ميشه فورمت رو دوباره برگردوند . لطفا کسي اگه در اين مورد اطلاعاتي داره کمکم کنه .
سلام.
مشکل شما سخت افزاری هست.
راه حل:

تمام اتصالات سیستم تون رو به مدت 2 یا سه ساعت از هم جدا کنید. (اعم از کابل های هارد دیسک.)
حتی رم ها و باتری بایوس رو هم خارج کنید.

بعد از گذشت دو ساعت، همه چیز رو وصل کنید و سیستم رو روشن کنید.
به BIOS برید. در ستون سمت راست، گزینه های Load Safe و Load Fail رو اجرا کنید و yes بزنید.
همه چیز رو با زدن کلید F10 ذخیره کنید و سیستم رو ریستارت نمایید.
خواهید دید که همه چیز سر جاشه.

(از این موارد به ندرت پیش میاد، ولی مطمئن باشید که راه حلش همونه)

Legend
30-06-2009, 16:51
سلام
بچه ها من ویندوز عوض کردم...نمیدونم چیکار کردن باهاش..! الان alt+ctrl+delete که میزنم میگه:

تسک منیجر از طرف ادمین غیر فعال شده...چجوری فعال کنم؟

ممنون، شاد باشی:40:

tohidkh
30-06-2009, 18:20
سلام
بچه ها من ویندوز عوض کردم...نمیدونم چیکار کردن باهاش..! الان alt+ctrl+delete که میزنم میگه:

سلام.
سیستم شما به ویروس Win32.Sality.aa آلوده شده که با عوض کردن ویندوز هم از کار نمیافته.
برای از بین بردن اون ویروس به پست زیر مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید که بعد از انجام دادن تمام مراحل گفته شده، آخرین مرحله، برای از بین بردن این ویروس، فرمت کردن درایوی که ویندوز دارده (به صورت Full Format) و نصب ویندوز جدید هست.

موفق باشید. :11:

Masоud
30-06-2009, 18:24
سلام

سلام

یونس جان احتمالا سیستمت ویروسی شده که Task Manager رو غیز فعال کرده.

پس اول با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت شده سیستمت رو Full Scan کن بعد مراحل زیر رو طی کن :

برو تو Run بنویس : regedit

بعد مسیر زیر رو دنبال کن :

HKEY_CURRENT_USER -> Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System

بعد در لیست سمت راست دنبال DisableTaskMgr بگرد و با دبل کلیک کردن روش مقدارش رو به 1 تغییر بده.

پنجره رو OK کن و سیستم رو Restart کن.

farhad_s5
01-07-2009, 00:11
سلام دوستان من ویندوزم رو عوض کردم و وقتی زبان فارسی رو اضافه کردم ، برای تایپ حرف پ باید کلید \ رو بزنم در صورتی که ویندوز قبلیم ` بود!!!!

برای تایپ حرف ژ هم باید کنترل با ز رو بگیرم!!

آیا این اشکال هست؟!! میشه این و رفع کرد؟!

Legend
01-07-2009, 00:44
سلام.
سیستم شما به ویروس Win32.Sality.aa آلوده شده که با عوض کردن ویندوز هم از کار نمیافته.
برای از بین بردن اون ویروس به پست زیر مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید که بعد از انجام دادن تمام مراحل گفته شده، آخرین مرحله، برای از بین بردن این ویروس، فرمت کردن درایوی که ویندوز دارده (به صورت Full Format) و نصب ویندوز جدید هست.

موفق باشید. :11:

خیلی ممنون دوست من:10:
اما مشکل من خیلی اساسیه...:31:

نه کاسپر اسکای و نه هیچ آنتی ویروسی واسم نصب نمیشه...نصبم بشه اجرا نمیشه...!!!!

چاره چیه؟

سلام

یونس جان احتمالا سیستمت ویروسی شده که Task Manager رو غیز فعال کرده.

پس اول با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت شده سیستمت رو Full Scan کن بعد مراحل زیر رو طی کن :

برو تو Run بنویس : regedit

بعد مسیر زیر رو دنبال کن :

HKEY_CURRENT_USER -> Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System

بعد در لیست سمت راست دنبال DisableTaskMgr بگرد و با دبل کلیک کردن روش مقدارش رو به 1 تغییر بده.

پنجره رو OK کن و سیستم رو Restart کن.

اصلا" اجازه دسترسی به regedit رو نمیده...:31:

شاد باشید:40:

tohidkh
01-07-2009, 09:05
پاک کردن Sality توسط Kaspersky و NOD32

همونطور که میدونید ویروس مخرب و سمج Win32.Sality.aa مشخصات مخصوصی داره. که از عمومی ترین اين نشانه ها، اینه که ريجستري باز نمیشه. حتي شما نميتونيد از حالت Safe Mode استفاده كنيد. اين مكانسيم اثر Sality هست.

اگه دقيقا و مرحله به مرحله موارد گفته شده رو اجرا كنيد به نتيجه خواهيد رسيد. و به راحتی و در عرض زمان نه چندان طولانی خواهید تونست برای همیشه از دست این ویورس خلاص بشید.

قبل از هر چيز فايل زير رو دانلود كنيد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین فایل برای از کار انداختن پروسه های ویروس بکارمیره و تا زمانیکه فعال باشه ، ویروس قادر به فعالیت نیست.

در واقع این فایل ویروس رو موقتا غیرفعال میکنه تا شما بتونید آنتی ویروس قوی نصب کنید یا سیستم رو کاملا اسکن کنید. پس دقت كنيد كه تا مراحل زير رو اجرا نكنيد، هيچ آنتي ويروسي عمل نخواهد كرد.

فایل دانلود شده را اکستراکت کرده و فایل Sality_off.exe را اجرا کنید و صبر کنید تا اسکن آن کامل شود.
← بر روی پوشه Startup در مسیر Start --> All programs کلیک راست کرده و Open کنید

← حال بر روی فضای خالی پوشه ، کلیک راست کنید و از منوی New --> Shortcut یک کلید میانبر ایجاد کنید

← پنجره ایجاد کلید میانبر بوجود آمده و با استفاده از گزینه Browse آدرس فایل Sality_off.exe را وارد کنید

←در آخر آدرس فایل ، عبارت m- را با یک فاصله وارد کنید یعنی آدرس فایل باید اینگونه شودC:\Sality_off.exe -m

←سپس گزینه Next را انتخاب کرده و در آخر OK کنید

← فایل Sality_off.exe را اجرا کنید
(به ياد داشته باشيد كه فقط يك بار ميتونيد از اين فايل استفاده كنيد. يعني اگه عمليات تون قطع شد يا نصفه موند، بايد دوباره فايل رو اكستركت كنيد و از نو كار رو شروع كنيد و فايل قبلي كه نصفه نيمه مونده به درد نميخوره)

نكات خيلي خيلي مهم
اگر براي اين ويروس از Kaspersky استفاده میکنید، بهتره از كسپر 2009 و به بالا استفاده كنيد.
اگه قبلا كسپر رو نصب كرده ايد و كارنميكنه (و اينطوري بهتره كه قبلا نصب شده باشه) از استارت منو به پوشه KasperSky بريد و گزينه Modify , Repair Or Remove رو انتخاب كنيد و آنتي ويروس رو Repair كنيد.
به یاد داشته باشید که اگر از NOD32 استفاده میکنید، اول فایل ارائه شده رو اجرا کنید، و بعدش NOD رو آپدیت کنید (یعنی آپدیت بعد از اجرای Sality off باشه)
به ياد داشته باشيد كه فايل Sality Off.exe پس از هر بار ريستارت شده سيستم اجزا خواهد شد. هرگز اون پنجره رو نبنديد تا دوباره ويروس شروع به فعاليت نكنه.

و یک نکته مهم برای اونایی که از کسپرسکی استفاده میکنن.

کسپررا کاملا آپدیت کنید

تنظمیات Scan کسپر رو به شکل زیر تغییر بدین. (با حداکثر قدرت کسپرسکی ، کل سیستم را اسکن کنید)

(بهتره تيك هر دو گزينه Scan Technilogy رو برداريد.) (البته فقط براي اين ويروس)

بعد از اينكه سيستم تون كاملا پاك شد، يادتون باشه كه بازم نبايد اون فايل رو ببنديد. آخرين مرحله حذف اين ويروس تعويض ويندوز به صورت فرمت كردن كامل درايوي هست كه ويندوز در اون هست.

توجه!!!

اگه از کسپر اسکای استفاده میکنید، حتما ویندوز رو تعویض کنید
و اگر از NOD32 استفاده میکنید، نیازی به تعویض ویندوز نیست.

البته برنامه salityKiller هم در كنار اينها به كار ميره و اگر Sality off.exe به تنهايي كار ساز نباشه بهتره اون رو هم استفاده کنید.

موفق باشيد :11:

tohidkh
01-07-2009, 10:16
سلام دوستان من ویندوزم رو عوض کردم و وقتی زبان فارسی رو اضافه کردم ، برای تایپ حرف پ باید کلید \ رو بزنم در صورتی که ویندوز قبلیم ` بود!!!!

برای تایپ حرف ژ هم باید کنترل با ز رو بگیرم!!

آیا این اشکال هست؟!! میشه این و رفع کرد؟!
سلام.
نه! اشكال نيست.

احتمالا داره كه ويندوز قبلي شما MRT بوده. يا برنامه Farsi KeyBoard رو روي اون نصب كرده بوديد.

در هر حال.....
حالت استاندارد مايكروسافت، همين حالت هست. (پ= \) .....

babak_beiknejat
01-07-2009, 15:40
رفع مشکل تاخير در نمايش محتويات My Computer

با کلیک بر روی My computer شاهد باز شدن یه صفحه سفید هستید چراغ قوه ای که حالت انتظار را نشان میدهد ظاهر میشود و مدت مدیدی حرکت چپ به راست خودش را تکرار میکند. زمانی در حدود چند دقیقه
بیشتر دوستان برای خلاصی از این مسئله ویندوز خود را عوض مینمایند و یا دست به پاکسازی رجیستری میزنند قصد دارم روش خلاص شدن از این موقعیت را برایتان بنویسم.

Start---Run---Services.msc
در سمت راست پنجره بازشده بر روی گزینه Windows Image Acquisition کلیک راست بزنید و گزینه Stop را انتخاب نموده و کلیک کنید
در صورت غیر فعال بودن گزینه Stop بهتر است پنجره را ببندید چون تاخیر در باز شدن My computer برای زمان طولانی به مدت 4 یا 5 دقیقه توسط این سرویس به وجو می آید و مشکل خود را بهتر بررسی کنید.

ممنون از اینکه مشکلم رو دقیقا متوجه شدی همینطوریکه فرمودید عمل کردم اما توفیق زیادی حاصل نشد
بازهم متشکرم.

seyyedi
01-07-2009, 15:58
دوستان سلام
بنده نیاز به یک ترفند دارم
چطور میشه در حین و بعد از نصب برنامه یا بازی کاری کرد که برنامه مورد نظر توی منوی start>all programs نمایش داده نشه؟
علی علی

nw_nk
01-07-2009, 16:06
دوستان سلام
بنده نیاز به یک ترفند دارم
چطور میشه در حین و بعد از نصب برنامه یا بازی کاری کرد که برنامه مورد نظر توی منوی start>all programs نمایش داده نشه؟
علی علی

سلام.

ترفند خاصی لازم نیست.

در حین نصب معمولا بعد از اتمام انتقال فایل ها گزینه ای شبیه Add Shortcut To Start Menu یا Place In Start Menu بهتون نشون داده میشه که باید تیکشو بردارید.

بعد از نصب هم کافیه روی Shortcut مورد نظر در All Programs کلیک راست کنید و Delete رو بزنید. Shift رو هم بگیرید دیگه وارد Recycle Bin نمیشه.

اگر هم فقط می خواهید Highlight نشه روی Task Bar کلیک راست کنید و Properties رو انتخاب کنید. در تب Start Menu گزینه Customize رو انتخاب کنید. در تب Advanced تیک Highlight رو برارید.

موفق باشید.

seyyedi
01-07-2009, 21:32
دوستان سلام

ترفند خاصی لازم نیست.

در حین نصب معمولا بعد از اتمام انتقال فایل ها گزینه ای شبیه Add Shortcut To Start Menu یا Place In Start Menu بهتون نشون داده میشه که باید تیکشو بردارید.

بعد از نصب هم کافیه روی Shortcut مورد نظر در All Programs کلیک راست کنید و Delete رو بزنید. Shift رو هم بگیرید دیگه وارد Recycle Bin نمیشه.

اگر هم فقط می خواهید Highlight نشه روی Task Bar کلیک راست کنید و Properties رو انتخاب کنید. در تب Start Menu گزینه Customize رو انتخاب کنید. در تب Advanced تیک Highlight رو برارید.

موفق باشید.
ممنون
ولی یه چیز جدید یادم اومد:
چطور میشه کاری کرد که برنامه توی control panel>add or remove نمایش داده نشه؟
برادر من میاد و بعضی برنامه ها رو که من لازم دارم پاک میکنه
میخوام کاری کنم که اون نبینه که برنامه نصبه که بخواد پاکش کنه
علی علی

tohidkh
01-07-2009, 21:44
دوستان سلام

ممنون
ولی یه چیز جدید یادم اومد:
چطور میشه کاری کرد که برنامه توی control panel>add or remove نمایش داده نشه؟
برادر من میاد و بعضی برنامه ها رو که من لازم دارم پاک میکنه
میخوام کاری کنم که اون نبینه که برنامه نصبه که بخواد پاکش کنه
علی علی
سلام.
Regedit رو باز کنید.
به مسیر زیر برید:

در قسمت سمت چپ، برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. در قسمت سمت راست، Display Name رو پیدا کنید و روی اون راست کلیک کرده و Rename رو انتخاب کنید.
به اول اسم برنامه واژه Quiet رو اضافه کنید (به حروف بزرگ و کوچیک دقت نمایید)
برنامه از لیست حذف شده است.

Legend
02-07-2009, 20:54
خب من كه گفتم اون پست رو مرحله به مرحله اجرا كنيد.
اين طبيعيه كه ريجستري باز نشه. حتي شما نميتونيد از حالت Safe Mode استفاده كنيد. اين مكانسيم اثر Sality هست.

اگه دقيقا و مرحله به مرحله موارد گفته شده رو اجرا كنيد به نتيجه خواهيد رسيد.

قبل از هر چيز فايل زير رو دانلود كنيد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین فایل برای از کار انداختن پروسه های ویروس بکارمیره و تا زمانیکه فعال باشه ، ویروس قادر به فعالیت نیست.

در واقع این فایل ویروس رو موقتا غیرفعال میکنه تا شما بتونید آنتی ویروس قوی نصب کنید یا سیستم رو کاملا اسکن کنید. پس دقت كنيد كه تا مراحل زير رو اجرا نكنيد، هيچ آنتي ويروسي عمل نخواهد كرد.

فایل دانلود شده را اکستراکت کرده و فایل Sality_off.exe را اجرا کنید و صبر کنید تا اسکن آن کامل شود.
← بر روی پوشه Startup در مسیر Start --> All programs کلیک راست کرده و Open کنید

← حال بر روی فضای خالی پوشه ، کلیک راست کنید و از منوی New --> Shortcut یک کلید میانبر ایجاد کنید

← پنجره ایجاد کلید میانبر بوجود آمده و با استفاده از گزینه Browse آدرس فایل Sality_off.exe را وارد کنید

←در آخر آدرس فایل ، عبارت m- را با یک فاصله وارد کنید یعنی آدرس فایل باید اینگونه شودC:\Sality_off.exe -m

←سپس گزینه Next را انتخاب کرده و در آخر OK کنید

← فایل Sality_off.exe را اجرا کنید
(به ياد داشته باشيد كه فقط يك بار ميتونيد از اين فايل استفاده كنيد. يعني اگه عمليات تون قطع شد يا نصفه موند، بايد دوباره فايل رو اكستركت كنيد و از نو كار رو شروع كنيد و فايل قبلي كه نصفه نيمه مونده به درد نميخوره)

نكات خيلي خيلي مهم
بهتره براي اين ويروس از كسپر 2009 و به بالا استفاده كنيد.
اگه قبلا كسپر رو نصب كرده ايد و كارنميكنه (و اينطوري بهتره كه قبلا نصب شده باشه) از استارت منو به پوشه KasperSky بريد و گزينه Modify , Repair Or Remove رو انتخاب كنيد و آنتي ويروس رو Repair كنيد.
به ياد داشته باشيد كه فايل Sality Off.exe پس از هر بار ريستارت شده سيستم اجزا خواهد شد. هرگز اون پنجره رو نبنديد تا دوباره ويروس شروع به فعاليت نكنه.

کسپرسکی را کاملا آپدیت کنید

با حداکثر قدرت کسپرسکی ، کل سیستم را اسکن کنید

(بهتره تيك هر دو گزينه Scan Technilogy رو برداريد. (البته فقط براي اين ويروس)

[B]بعد از اينكه سيستم تون كاملا پاك شد، يادتون باشه كه بازم نبايد اون فايل رو ببنديد. آخرين مرحله حذف اين ويروس تعويض ويندوز به صورت فرمت كردن كامل درايوي هست كه ويندوز در اون هست.

اگه باز هم مشكلي باشه بگيد تا كمك كنيم.

(من خودم در چند تا سيستم اين ويروس رو ريشه كن كردم)

راستي! يه برنامه ي ديگه اي هم هست كه در كنار اينها به كار ميره.
(البته اگه فايل Sality off.exe به تنهايي كار ساز نباشه.)

اگه مشكلي باشه اونو هم ميدم.

منتظر نتيجه كار تون هستم.

سلام سلام سلام...:20:
خیلی ممنون دوست عزیز... مشکل حل شد...!:10:

2800 تا برنامه رو آلوده کرده بود...:18::31:

انشالله جبران کنم.

بازم ممنون، شاد باشی:40:

tohidkh
02-07-2009, 21:55
سلام سلام سلام...:20:
خیلی ممنون دوست عزیز... مشکل حل شد...!:10:

2800 تا برنامه رو آلوده کرده بود...:18::31:

انشالله جبران کنم.

بازم ممنون، شاد باشی:40:
سلام دوست من. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خواهش میکنم. بذارید به حساب وظیفه :10:
در مورد برنامه هایی که آلوده شده؛
اگه کل فایل پاک شده باشه، (Delete رو هنگام پاک کردن ویروس انتخاب کرده باشید) که هیچ؛
ولی اگه Disinfect کرده باشید، به احتمال قوی، فایل اجرایی هم از کار افتاده یا مشکل درش ایجاد شده...

در هر حال.....
خوشحالم که کارساز بود. :27:

Roovigital
03-07-2009, 23:07
سلام
من یه مشکل دارم وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد یه پیغام میده که در عکس زیر متن اون پیغام موجوده و اجازه بالا اومدن ویندوز رو نمیده و میخواد که این مشکل حل بشه وقتی هم که دکمه حل مشکل در وقتی دیگر رو میزنم ویندوز بالا میاد ولی همچنان که در عکس زیر میبینید پیغام ظاهر میشه؟؟!!

darklord_8
03-07-2009, 23:23
درود دوستان . این اولین پستیه که با ویندوز هفت میدم . خیلی ویندوز باحالیه . یه سوال داشتم یه برنامه معرفی کنید که بتونم باهاش بوت Xp و Seven رو با هم داشته باشم . الان دیگه Xp ندارم !
ممنون

ویرایش : لطف کنید بگید این send feedback احمفانه رو چجوری میتونم حذف کنم

Ghaioom
04-07-2009, 07:12
درود دوستان . این اولین پستیه که با ویندوز هفت میدم . خیلی ویندوز باحالیه . یه سوال داشتم یه برنامه معرفی کنید که بتونم باهاش بوت Xp و Seven رو با هم داشته باشم . الان دیگه Xp ندارم !
ممنون

send feedback رو با کرک یا کیجن یا پچ میتونی اینکارو بکنی.
اینجا بگرد
مال ویندوز 7 رو بگرد
نرم افزارهای قانونی کردن(Validate كردن) ویندوز

Roovigital شما هم از این استفاده کنید.

tohidkh
04-07-2009, 10:32
سلام
من یه مشکل دارم وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد یه پیغام میده که در عکس زیر متن اون پیغام موجوده و اجازه بالا اومدن ویندوز رو نمیده و میخواد که این مشکل حل بشه وقتی هم که دکمه حل مشکل در وقتی دیگر رو میزنم ویندوز بالا میاد ولی همچنان که در عکس زیر میبینید پیغام ظاهر میشه؟؟!!

سلام.
اولين نرم افزاري رو كه در پست زير ارائه شده رو دانلود كرده و مطابق آنچه كه گفته شده عمل نماييد.
مشكل تون حل خواهد شد....

darklord_8
04-07-2009, 12:03
دوستان کسی نگفت من چطوری میتونم اکس پی هم داشته باشم . یه سوال دیگه تو ویستا و اکس پی اگر یه فولدر رو میبردم یه گوشه صفحه یه لبه مانند ایجاد میشد که محتویات فولدر رو نشون میداد ولی الان هرکاری میکنم نمیشه . یعنی این ویندوز این قابلیت رو نداره ؟

Masоud
04-07-2009, 12:11
دوستان کسی نگفت من چطوری میتونم اکس پی هم داشته باشم . یه سوال دیگه تو ویستا و اکس پی اگر یه فولدر رو میبردم یه گوشه صفحه یه لبه مانند ایجاد میشد که محتویات فولدر رو نشون میداد ولی الان هرکاری میکنم نمیشه . یعنی این ویندوز این قابلیت رو نداره ؟
سلام

منظورت کدوم ویندوز هست ؟

فکر کنم هردو ویندوز این قابلیت رو دارند .

darklord_8
04-07-2009, 12:41
منظورم ویندوز هفته
چطوری میتونم اکس پی هم داشته باشم

tohidkh
04-07-2009, 14:27
ممنون

منظورم ویندوز هفته
سلام.
دوست عزیز، اگه شما ویندوز ویستا یا 7 رو در درایو C نصب کنید، به هیچ وجه نمیتونید در درایو دیگه ای XP داشته باشید. دلیلش هم اینه که مایکروسافت، همواره کاری میکنه که کنار جدیدترین محصولش، محصول دیگه ای نصب نشه.
چاره کار اینه که قبل از هر چیز، ویندوز XP رو در درایو C نصب کنید.
بعدش ویندوز 7 یا ویستا رو به هرجایی که دلتون خواست نصب کنید.

راستی!
این تاپیک هم میتونه اطلاعات مفیدی بهتون بده:

Masоud
04-07-2009, 16:32
منظورم ویندوز هفته
سلام

تو این تاپیک کاملا توضیح داده شده و همچنین اطلاعات بیشتر :

darkangel85
04-07-2009, 23:29
سلام

برو تو Run و بنویس regedit.

سپس این مسیر رو برو :

HKEY_LOCAL_MACHINE > System >ControlSet001 > Services > Cdrom

بعد روی Cdrom کلیک کن.

در سمت راست روی AutoRun کلیک کن و مقدارش رو به 1 تغییر بده.

خارج شو و سیستم رو ری استارت کن.

مقدارش 1 بود!

darklord_8
04-07-2009, 23:33
جدا عذر میخوام . من داشتم تو تاپیک ویندوز هفت سوال میپرسیدم بعد بوکمارکش کردم . الان واقعا نمیدونم چجوری اومده بودم اینجا . از کمکتون هم خیلی ممنون

Mahziar-7
05-07-2009, 18:13
سلام
این پوشه ی Temp که آدرسش هم اینه:

C:\Documents and Settings\ab\Local Settings\Temp یا C:\DOCUME~1\ab\LOCALS~1\Temp

به چه دردی میخوره؟ چجوری میشه محتویات غیرضروریش رو پاک کرد؟

nw_nk
05-07-2009, 18:28
سلام
این پوشه ی Temp که آدرسش هم اینه:

C:\Documents and Settings\ab\Local Settings\Temp یا C:\DOCUME~1\ab\LOCALS~1\Temp

به چه دردی میخوره؟ چجوری میشه محتویات غیرضروریش رو پاک کرد؟

سلام.

همونجوری که از اسمش پیداست برای ذخیره موقت فایل ها بکار میره. مثلا Setup یک برنامه, فایلهاشو ابتدا در این فلدر ذخیره میکنه و سپس نصب از روی اون فایل ها شروع میشه.

کلا محتویاتش غیرضروریه و وقتی در حین نصب برنامه (یا کاری که مربوط به این فلدر بشه) نیستید می تونید همش رو پاک کنید. اگر تعدادی هم با حجم کم پاک نشدن کاریشون نداشته باشید.

Mahziar-7
05-07-2009, 18:37
ممنون.
میشه شاخه ی پیشفرض این پوشه رو تغییر داد یا ظرفیتش رو افزایش داد؟

sid
05-07-2009, 19:01
سلام
خسته نباشيد
سيستم من يه مشكل داره كه توي تصوير ميبينيد
گزينه آخر خيلي رم اشغال ميكنه و باعث شده كه نرم افزار هام خيلي دير و كند عمل كنند و هي كرش كنند

چاره چيه چيكار كنم درست بشه؟

nw_nk
05-07-2009, 19:39
ممنون.
میشه شاخه ی پیشفرض این پوشه رو تغییر داد یا ظرفیتش رو افزایش داد؟

کلیک راست روی My Computer
Properties
تب Advanced
دکمه Environment Variables

TEMP و TMP بالا مربوط به همون پوشه Temp درون هر User و TEMP و TMP پایین مربوط به پوشه Temp درون فلدر Windows هستند. هر کدوم رو خواستید Edit کنید.

با وارد کردن عبارت %temp% در Run هم چک کنید.

ظرفیتش هم که به اندازه فضای خالی پارتیشن حاوی آدرس مورد نظر هست.

سلام
خسته نباشيد
سيستم من يه مشكل داره كه توي تصوير ميبينيد
گزينه آخر خيلي رم اشغال ميكنه و باعث شده كه نرم افزار هام خيلي دير و كند عمل كنند و هي كرش كنند

چاره چيه چيكار كنم درست بشه؟

سلام.

اون مقدار مشغولی رم نیست, درصد استفاده از CPU هست. معنای اون پردازش هم درصد بیکاری CPU هست و مثل بقیه چیزی رو اشغال نمیکنه. یعنی 92 درصد از توان پردازنده فعلا بی استفاده است.

عامل کندی سیستم شما اون نیست. احتمالا ویندوزتون رو با نصب برنامه های متعدد شلوغ کردید.

sid
06-07-2009, 00:47
سلام.

اون مقدار مشغولی رم نیست, درصد استفاده از CPU هست. معنای اون پردازش هم درصد بیکاری CPU هست و مثل بقیه چیزی رو اشغال نمیکنه. یعنی 92 درصد از توان پردازنده فعلا بی استفاده است.

عامل کندی سیستم شما اون نیست. احتمالا ویندوزتون رو با نصب برنامه های متعدد شلوغ کردید.[/QUOTE]

مطمئنيد؟پس چرا هر وقت نرم افزاري داره زور ميزنه عدد مربوط به همون نرم افزار در task manager نزديك 100 ميشه؟من هروقت فايرفاكس يا گوگل كروم استفاده ميكنم و اين دو به لب مرز كرش كردن ميرسن اين عددشون نزديك 100 ميشه كه من هم ميرم end task ميزنم و سريعا برنامه بسته ميشه و سيستم يه نفس ميكشه...
قضيه چيه ؟شما با اين پستتون من رو به شك انداختين؟:41:

nw_nk
06-07-2009, 01:49
مطمئنيد؟پس چرا هر وقت نرم افزاري داره زور ميزنه عدد مربوط به همون نرم افزار در task manager نزديك 100 ميشه؟من هروقت فايرفاكس يا گوگل كروم استفاده ميكنم و اين دو به لب مرز كرش كردن ميرسن اين عددشون نزديك 100 ميشه كه من هم ميرم end task ميزنم و سريعا برنامه بسته ميشه و سيستم يه نفس ميكشه...

بله.

احتمالا برنامه شما هنگامی که میگید نزدیک به کرش میشه, از کار می ایسته و اصلا از منابع استفاده ای نمیکنه. به همین خاطر System Idle Process که نشان دهنده درصد بیکاری پردازنده هست بالا میره.

هنگام اجرای کاری که CPU رو مشغول می کنه مثلا فشرده سازی با WinRAR, به درصد مربوط به پردازش WinRAR دقت کنید متوجه میشید.

سنگین شدن میتونه مربوط به گرفته شدن حافظه هم باشه. به ستون Mem Usage هم دقت کنید و ببینید کدوم پردازش حجم زیادی رو میگیره.

fariborz_1
06-07-2009, 09:50
يه سوال
نمره اي كه ويندوز ويستا و سون به كامپيوتر ميدن از چنده؟

tohidkh
06-07-2009, 10:03
سلام.

عامل کندی سیستم شما اون نیست. احتمالا ویندوزتون رو با نصب برنامه های متعدد شلوغ کردید.

بله.

احتمالا برنامه شما هنگامی که میگید نزدیک به کرش میشه, از کار می ایسته و اصلا از منابع استفاده ای نمیکنه. به همین خاطر System Idle Process که نشان دهنده درصد بیکاری پردازنده هست بالا میره.

هنگام اجرای کاری که CPU رو مشغول می کنه مثلا فشرده سازی با WinRAR, به درصد مربوط به پردازش WinRAR دقت کنید متوجه میشید.

سنگین شدن میتونه مربوط به گرفته شدن حافظه هم باشه. به ستون Mem Usage هم دقت کنید و ببینید کدوم پردازش حجم زیادی رو میگیره.

سلام.
یکی از عواملی که باعث میشه سیستم کند کار کنه، گرم شدن بیش از حد CPU هست.
این هم به برنامه مورد استفاده ربط چندانی نداره (البته داره هااااا ولی نه خیلی زیاد)
بلکه به فن CPU و همچنین خمیر سیلیکون بین فن و CPU مرتبط هست.
دوست من، آیا شما وقتی از برنامه های سنگین استفاده میکنید، فن CPU شما دور کار کردنش تندتر میشه؟
اگه بله باید یه فکری به حال فن بکنید.

sid
06-07-2009, 10:13
يه نگاه به اين تصوير هم بندازيد توش چند تا سوال پرسيدم
چون عكسش خيلي بزرگ بود پرويو نگذاشتم
ممنونم

در ضمن مطلب بالا رو هم بايد كنترل كنم و كمي به فكر فن هم باشم.ممنونم

nw_nk
06-07-2009, 13:01
يه نگاه به اين تصوير هم بندازيد توش چند تا سوال پرسيدم
چون عكسش خيلي بزرگ بود پرويو نگذاشتم
ممنونم

در ضمن مطلب بالا رو هم بايد كنترل كنم و كمي به فكر فن هم باشم.ممنونم

سلام.

سوالهاتون رو متنی, جدا و هر کدوم رو در بخش مناسب خودش بپرسید. اونجوری آرشیو میشه و بدرد بقیه هم میخوره. حالا جواب ها:

1- اون گزینه تعیین میکنه که CPU بیشتر به برنامه ها اختصاص پیدا کنه یا سرویس های پس زمینه خود ویندوز. همونی که هست یعنی برنامه ها بهتره.

2- اون گزینه تعیین میکنه که حافظه بیشتری در اختیار برنامه ها قرار بگیره یا خود هسته سیستم عامل. باز هم همونی که هست یعنی برنامه ها بهتره.

3- حافظه مجازی هست. در انجمن سرچ کنید مفصل توضیح داده شده. یعنی فضای کمکی برای حافظه اصلی یا رم که از روی دیسک گرفته میشه تا اجرای حجم بیشتری از اطلاعات ممکن بشه. Custom بزنید و هر دو مقدار Initial و Max رو 2 برابر رم قرار بدید. البته اگر محدودیتی ندارید.

الف - پردازش مربوط به واسط کاربری ویندوز هست. همین پوسته ای که می بینید و از شما فرمان می پذیره.
ب - پردازش مربوط به NOD32 هست.
ث - پردازش مربوط به نرمافزار کارت صداتون هست. آیکونش هم باید کنار ساعت در Tray باشه.

هیچ کدوم مشکلی ندارن. بزارید کارشون رو بکنن.

danavan
06-07-2009, 14:52
سلام
من دیروز با یکی از ویژگیهای ویندوز آشنا شدم که خیلی برام جالب بود: Hibernate
برای منی که یه pc عهد قجری دارم که یه چیزی حدود 67 - 68 ثانیه طول میکشه تا ویندوزم بالا بیاد و ویروس اسکنم شروع به کار کنه و چند تا برنامه ای که تو startup ام هست شروع به کار کنند این گزینه Hibernate
مثل یه معجزه بود که pc م تو 3 یا 4 ثانیه شروع به کار میکنه.
حالا برام یه سوال پیش اومده چرا از این گزینه کسی استفاده نمیکنه؟

nw_nk
06-07-2009, 15:14
سلام
من دیروز با یکی از ویژگیهای ویندوز آشنا شدم که خیلی برام جالب بود: Hibernate
برای منی که یه pc عهد قجری دارم که یه چیزی حدود 67 - 68 ثانیه طول میکشه تا ویندوزم بالا بیاد و ویروس اسکنم شروع به کار کنه و چند تا برنامه ای که تو startup ام هست شروع به کار کنند این گزینه Hibernate
مثل یه معجزه بود که pc م تو 3 یا 4 ثانیه شروع به کار میکنه.
حالا برام یه سوال پیش اومده چرا از این گزینه کسی استفاده نمیکنه؟

سلام.

در Hibernate محتویات رم روی هارد ذخیره میشه و سیستم سریعا خاموش میشه. هنگام روشن کردن همون محتویات از هارد خوانده میشه و در رم قرار میگیره. در نتیجه سیستم عامل همون حالت قبلی شو ادامه میده.

کاربردهاش که مشخصه.

اما چون در هنگام روشن کردن سیستمی که Hibernate شده, شما دیگه با یک سیستم عامل تازه و سر حال سروکار ندارید تا نیازی نباشه ازش استفاده نمیشه.

اکثرا ترجیح میدن سیستم عامل هر بار Shutdown بشه و دوباره راه اندازی بشه. تا اگر مشکلی براش پیش اومده یا سنگینش شده بر طرف بشه.

danavan
06-07-2009, 17:34
سلام.

در Hibernate محتویات رم روی هارد ذخیره میشه و سیستم سریعا خاموش میشه. هنگام روشن کردن همون محتویات از هارد خوانده میشه و در رم قرار میگیره. در نتیجه سیستم عامل همون حالت قبلی شو ادامه میده.

کاربردهاش که مشخصه.

اما چون در هنگام روشن کردن سیستمی که Hibernate شده, شما دیگه با یک سیستم عامل تازه و سر حال سروکار ندارید تا نیازی نباشه ازش استفاده نمیشه.

اکثرا ترجیح میدن سیستم عامل هر بار Shutdown بشه و دوباره راه اندازی بشه. تا اگر مشکلی براش پیش اومده یا سنگینش شده بر طرف بشه.
خیلی ممنون از پاسختون.
من به شخصه استفاده از این خصوصیت رو به تمام دوستانی که احساس می کنن سیستمشون خیلی کند شده و در طول روز چندین و چندین بار کامپیوترشون رو خاموش و روشن میکنن پیشنهاد میکنم.

ارمغان جنون
06-07-2009, 21:23
توی ویندوز وقتی چند تا فایل رو از یه فولدر به یک فولدر دیگه کپی می کنم که تعدادی فایل همنام اون فایل ها هم درشون هست,چطور میشه اون فایل ها خودشون اتوماتیک rename بشن یعنی که عددی به اخرشون اضافه شه تا دیگه همنام نباشن و کپی بشن و در واقع نیازی به تغییر نام دستی اون فایل ها نباشه؟

sid
07-07-2009, 00:03
سلام مجدد خدمت nw nk
در رابطه با عكس آخري كه گذاشتم
الف و ب به نظرت خيلي سي پي يو رو اشغال نكردن؟

در ضمن افزايش ميزان حافضه مجازي سرعت سيستم رو كم نميكنه احساس ميكنم در حين بازي كردن گيم تصوير هي گير ميكنه باز ول ميكنه .اين قضيه مربوط به مموري مجازي نميشه؟

organon
07-07-2009, 06:55
ا عرض ادب خدمت دوستان
چند روزه وقتی در داخل my computer می خواهم هر درایوی را به غیر از درایو c را باز کنم باز نمی شود و به جای آن صفحه ای با عنوان open with باز میشود که داخل آن تعدادی برنامه مانند ie , media player ,note pad و غیره است که با هیچ کدام از اینها هم نمیشه درایو رو باز کرد ضمنا با نصب مجدد ویندوز هم مشکل رفع نشد.
بنا بر توصیه دوستان با دو آنتی ویروس kasper sky 2010 و super anti spyware هم کل سیستم را اسکن کردم یک چیزایی پیدا کردند و پاکشون کردند ولی مشکل همچنان باقی است.
باتشکر

nw_nk
07-07-2009, 09:35
سلام.

ا عرض ادب خدمت دوستان
چند روزه وقتی در داخل my computer می خواهم هر درایوی را به غیر از درایو c را باز کنم باز نمی شود و به جای آن صفحه ای با عنوان open with باز میشود که داخل آن تعدادی برنامه مانند ie , media player ,note pad و غیره است که با هیچ کدام از اینها هم نمیشه درایو رو باز کرد ضمنا با نصب مجدد ویندوز هم مشکل رفع نشد.
بنا بر توصیه دوستان با دو آنتی ویروس kasper sky 2010 و super anti spyware هم کل سیستم را اسکن کردم یک چیزایی پیدا کردند و پاکشون کردند ولی مشکل همچنان باقی است.
باتشکر

فایلی مخفی و سیستمی بنام Autorun.inf در ریشه درایوهای شما باقیمونده که باید حذف بشه.

سلام مجدد خدمت nw nk
در رابطه با عكس آخري كه گذاشتم
1- الف و ب به نظرت خيلي سي پي يو رو اشغال نكردن؟
2- در ضمن افزايش ميزان حافضه مجازي سرعت سيستم رو كم نميكنه احساس ميكنم در حين بازي كردن گيم تصوير هي گير ميكنه باز ول ميكنه .اين قضيه مربوط به مموري مجازي نميشه؟

1- خیر. عادی هستند. NOD32 همون 45 50 مگاباین رو میگیره.
2- اگر احساس می کنید دقیقا وقتی رخ میده که اطلاعاتی از هارد خونده میشه, میتونه بخاطر کمبود رم باشه. باید اونو افزایش بدید.

توی ویندوز وقتی چند تا فایل رو از یه فولدر به یک فولدر دیگه کپی می کنم که تعدادی فایل همنام اون فایل ها هم درشون هست,چطور میشه اون فایل ها خودشون اتوماتیک rename بشن یعنی که عددی به اخرشون اضافه شه تا دیگه همنام نباشن و کپی بشن و در واقع نیازی به تغییر نام دستی اون فایل ها نباشه؟

Vista خودش پیش فرض همچین گزینه ای داره هنگام کپی و انتقال. ولی XP رو فکر نکنم.

Masоud
07-07-2009, 10:22
سلام

روی فایل اولی یک کلیک چپ کن بعد Ctrl + A رو بزن تا همشون Select بشن سپس دکمه ی F2 رو بزن اگر اسم فایل اول رو 1 بذاری بقیشون به ترتیب مرتب میشن مثل : 1 و 1(1) و 1(2) ...

alex_pk
07-07-2009, 10:36
روی فایل اولی یک کلیک چپ کن بعد Ctrl + A رو بزن تا همشون Select بشن سپس دکمه ی F2 رو بزن اگر اسم فایل اول رو 1 بذاری بقیشون به ترتیب مرتب میشن مثل : 1 و 1(1) و 1(2) ...

خودشون اتوماتیک rename بشن
نیازی به تغییر نام دستی اون فایل ها نباش

تا اونجا که میدونم xp همچین امکانی نداره.

Masоud
07-07-2009, 10:40
تا اونجا که میدونم xp همچین امکانی نداره.
سلام

شما این روش رو خودتون امتحان کردین . اگر نه این کار رو بکنین .

ما دستی داریم این کار رو انجام میدیم نه اتوماتیک توسط خود ویندوز

alex_pk
07-07-2009, 10:50
سلام
دوست عزیز دقت نکردی....
اون روش شما بصورت دستی ..ایشون میخوان ویندوز خودش اینکارو بکنه.
من پست شما رو نقل قول کردم + پست دوستمون که سوال پرسیده...و گفته روش اتومات میخواد نه روش دستی!

خودتون هم که گفتید!

ما دستی داریم این کار رو انجام میدیم نه اتوماتیک توسط خود ویندوز

Masоud
07-07-2009, 10:59
سلام
دوست عزیز دقت نکردی....
من پست شما رو نقل قول کردم + پست دوستمون که سوال پرسیده...و گفته روش اتومات میخواد نه روش دستی!

خودتون هم که گفتید!
سلام

میثم عزیز وقتی XP قابلیت اتوماتیک نداره ما مجبور میشیم اینکارو انجام بدیم.

بهتره بحث رو همینجا تموم کنیم :40:

Moahammad_sdt
07-07-2009, 17:58
دوستان عزیز من میخواستم به وسیله خود ویندوز و نه نرم افزار روی فایل هام پسورد بزارم می خواستم ببینم اصلا همچین امکانی ویندوز داره یا نه اگر هم داره چطوری ممکن هست
من یک تاپیک برای این موصوع گذاشتم دوستان تفضل کنند و یک سری بهش بزنند

Masоud
07-07-2009, 18:20
دوستان عزیز من میخواستم به وسیله خود ویندوز و نه نرم افزار روی فایل هام پسورد بزارم می خواستم ببینم اصلا همچین امکانی ویندوز داره یا نه اگر هم داره چطوری ممکن هست

سلام

اولا باید فرمت درایوی که فایل درش هست NTFS باشه.

ثانیه باید فایل رو Send to کنی به Compressed zipped folder .

سپس در مراحل زیپ شدن باید پسوورد براش قرار بدی.

ارمغان جنون
07-07-2009, 20:04
سلام
دوست عزیز دقت نکردی....

خودتون هم که گفتید!
درسته

سلام

ممنون ولی این روش رو خودم بلد بودم و تا حالا هم از این روش برای تغییر نا و جایگزینی فایل های همنام استفاده می کردم ولی من روش اتوماتیک رو می خواستم مثل ویستا یا زمانی که از طریق یاهو مسنجر فایلی رو سیو می کنیم.,نرم افزاری یا ترفندی برای این کار وجود نداره؟

Moahammad_sdt
07-07-2009, 22:50
کد:

سلام

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با NTFS و انکریپشن می خواستم این کارو بکنم این کاری که شما می گین با zip هست من می خواستم با امکانات NTFS این کارو بکنم

ghermezeteh
08-07-2009, 01:29
چطور می تونم دگمه های power,sleep و wake up رو در کیبورد از کار بندازم؟چون گاهی اوقات دستم میخوره بهشون و ناخوداگاه کامپیوتر خاموش میشه.

nw_nk
08-07-2009, 01:47
چطور می تونم دگمه های power,sleep و wake up رو در کیبورد از کار بندازم؟چون گاهی اوقات دستم میخوره بهشون و ناخوداگاه کامپیوتر خاموش میشه.

سلام.

در BIOS باید گزینه ای برای استاندارد مربوط به پاور باشه. در بخشی که مربوط به Power میشه گزینه ای حاوی ACPI رو باید غیر فعال کنید.

یا در Control Panel \ Power Options تب Advanced گزینه های Power Buttons رو روی Do Nothing تنظیم کنید. هر چند این باعث میشه که کلید خود Case هم دیگه Shutdown رو انجام نده.

gigi_alex
08-07-2009, 08:47
سلام
من یه مشکلی با ویندوزم دارم. وقتی سیستمم رو روشن می کنم بعضی وقتها (نه همیشه)لوگوی ویندوز رو نشون نمیده و سیستم همینجوری بی کار می مونه. وقتی که ریست می کنم درست میشه و ویندوز بالا میاد. بعضی وقتها هم باید 2 یا 3 بار ریست کنم.
میشه راهنمایی کنید.
راستی یه سیستم قدیمی داشتم اونم همین مشکلو داشت.

Masоud
08-07-2009, 11:23
سلام
من یه مشکلی با ویندوزم دارم. وقتی سیستمم رو روشن می کنم بعضی وقتها (نه همیشه)لوگوی ویندوز رو نشون نمیده و سیستم همینجوری بی کار می مونه. وقتی که ریست می کنم درست میشه و ویندوز بالا میاد. بعضی وقتها هم باید 2 یا 3 بار ریست کنم.
میشه راهنمایی کنید.
راستی یه سیستم قدیمی داشتم اونم همین مشکلو داشت.
سلام

به احتمال زیاد مشکل از ویندوزه چون گفتین سیستم قدیمیتون هم همین مشکل رو داشته پس نمیتونه مشکل از سخت افزار یا نرم افزار باشه.

Moahammad_sdt
08-07-2009, 12:50
نقل قول:
کد:
نقل قول:
سلام

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با NTFS و انکریپشن می خواستم این کارو بکنم این کاری که شما می گین با zip هست من می خواستم با امکانات NTFS این کارو بکنم

یکی نیست جواب ما رو بده

Masоud
08-07-2009, 13:51

یکی نیست جواب ما رو بده

سلام

غیر از روش زیر راهی واسه پسورد گذاشتن توسط ویندوز وجود نداره :

فايلهايي را كه ميخواهيد محافظت كنيد درون يك پوشه قرار دهيد.
روي پوشه مورد نظر راست كليك كرده و از منوي Send to گزينه Compressed (Zipped) Folder را انتخاب كنيد.
يك فايل زيپ ايجاد ميشود. آن را باز كنيد و وقتي پوشه باز شد از منوي file گزینه «Add a password » را انتخاب كنيد كنيد.
سپس پسورد خود را در پنجره ظاهر شده تايپ كنيد.

ghermezeteh
08-07-2009, 17:08
من وقتی 10 دقیقه به موس دست نمی زنم یا دگمه کیبورد رو نمی زنم صفحه اسکرین سیور ظاهر میشه ولی چند دقیقه بعد از اون هم صفحه مانیتور خاموش میشه و چراغش به حالت چشمک زن در میاد,چطور می تونم زمان خاموش شدن مانیتور رو عقب تر بندازم یا کلا کنسلش کنم؟

alex_pk
08-07-2009, 17:31
تو xp
رو صفحه راست کلیک کن برو به قسمت properties
بعد screen saver

که اونجا میتونی زمان اسکرین سیور رو زیاد کنی که دیرتر بیاد

و بعد power
که میتونی مشخص کنی که مانیتور خاموش بشه مثلا نوشته After 20 minutes.
که میتونی بذاریش روی Never که هیچوق خاموش نشه.

=========================
ایکس پی دم دست نیست وگرنه بهتر توضیح میدادم!

.:HAMED:.
08-07-2009, 18:58
دوستان وقتی ایکس پی بالا میاد و شروع میشه برنامه هایی که نصب کردیم اکثرشون میان و (مثل بابی لون) کنار تاریخ پایین صفحه و رم رو شلوغ میکنن
چطوری میشه اینا رو غیر فعال کرد؟
آخه اومدن وینمپ تو این قسمت و شلوغ کردن رم که فایده ای برام نداره رو چطوری یه کاری کنم که اصلا فعال نشه(وقتی ویندوزه شروع میشه)؟
ممنون

Masоud
08-07-2009, 19:34
دوستان وقتی ایکس پی بالا میاد و شروع میشه برنامه هایی که نصب کردیم اکثرشون میان و (مثل بابی لون) کنار تاریخ پایین صفحه و رم رو شلوغ میکنن
آخه اومدن وینمپ تو این قسمت و شلوغ کردن رم که فایده ای برام نداره رو چطوری یه کاری کنم که اصلا فعال نشه(وقتی ویندوزه شروع میشه)؟
ممنون

سلام

برو تو Run بنویس msconfig .

در پنجره ای که باز میشه در سربرگ Startup برنامه هایی که نمیخوای بیان بالا تیکشونو بردار .

بعد وقتی صفحه رو OK میکنی یه صفحه کوچولو میاد در اونجا Restart Now رو انتخاب کن .

nw_nk
08-07-2009, 19:36
ممنون

سلام.

هر کدوم از این برنامه رو باید در تنظیمات خودشون غیر فعال کنید تا هنگام بالا اومدن ویندوز اجرا نشن. مثلا برای Winamp روی همون آیکونش در Tray کلیک راست کنید و Disable Winamp Agent رو بزنید. در Option هر برنامه معمولا در تب General گزینه ای شبیه Run When Windows Starts یا Run When I Log On To Windows یا ... هست که اگر تیک خورده باشه برنامه اجرا میشه.

در Run بنویسید msconfig در تب Startup نیز می تونید خودتون مواردی رو که برای اجرا هنگام بالا اومدن ویندوز تعیین شدن مدیریت کنید.

موفق باشید.

08-07-2009, 19:58
سلام

برو تو Run بنویس msconfig .

در پنجره ای که باز میشه در سربرگ Startup برنامه هایی که نمیخوای بیان بالا تیکشونو بردار .

بعد وقتی صفحه رو OK میکنی یه صفحه کوچولو میاد در اونجا Restart Now رو انتخاب کن .

قربونه دستت
میگم حالا اگه همشونو دی ایبل کنم ، مشکلی که پیش نمیاد؟
مسلا توشون چیزی باشه که برا بالا اومدن ویندوز نیاز باشه و اونو دیس ایبل کنم بعد ویندوزه بالا نیاد
ممنون

Masоud
08-07-2009, 20:03
قربونه دستت
میگم حالا اگه همشونو دی ایبل کنم ، مشکلی که پیش نمیاد؟
مسلا توشون چیزی باشه که برا بالا اومدن ویندوز نیاز باشه و اونو دیس ایبل کنم بعد ویندوزه بالا نیاد
ممنون
سلام

فقط آنتی ویروس و ctfmon رو غیر فعال نکن.

اگر خواستی بسته به نیازت میتونی هر کدوم رو غیر فعال کنی.

officer
08-07-2009, 20:09
سلام

اگه توي system configuration utility توي تب general تيك process system.ini file و process win.ini رو بردارم مشكلي پيش مياد؟

08-07-2009, 20:14
سلام

فقط آنتی ویروس و ctfmon رو غیر فعال نکن.

اگر خواستی بسته به نیازت میتونی هر کدوم رو غیر فعال کنی.

موفق باشید
ممنون
پس اونایی که تو سیستم هستن رو غیر فعال نکردم

اگه توي system configuration utility توي تب general تيك process system.ini file و process win.ini رو بردارم مشكلي پيش مياد؟
سوال کم بود امیر خان:خخخخخ

officer
08-07-2009, 20:20
سوال کم بود امیر خان:خخخخخ
نه اخه ميخوام تيكشون رو بردارم ولي مشكوكم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بردارم؟ يا نه؟

Masоud
08-07-2009, 20:21
سلام

سلام

نخیر عزیز مشکلی پیش نمیاد.

این کار رو برای روون اجرا شدن بازیها میکنن.

sourena
08-07-2009, 20:24
دوستان دقيقاچه جوري ميشه يه ويندوز ريخت،به شرطي كه بياد روي ويندوز قبلي؟يعني چيزي از ويندوز قبلي پاك نشه!!!
مثل اينكه سرويس پك 2 داشته باشي(مثلا) و بخواي سرويس پك 3 نصب كني!ولي نميخواي همه چيزت پاك بشه!بخواي رو قبلي نصب كني كه درد سر نكشي.....
يه نفر قشنگ تو ضيح بده....ممنون ميشم.

Masоud
08-07-2009, 20:32
دوستان دقيقاچه جوري ميشه يه ويندوز ريخت،به شرطي كه بياد روي ويندوز قبلي؟يعني چيزي از ويندوز قبلي پاك نشه!!!
مثل اينكه سرويس پك 2 داشته باشي(مثلا) و بخواي سرويس پك 3 نصب كني!ولي نميخواي همه چيزت پاك بشه!بخواي رو قبلي نصب كني كه درد سر نكشي.....
يه نفر قشنگ تو ضيح بده....ممنون ميشم.
سلام

اگر 2 تا ویندوز XP روی هم نصب کنی فایل های My Document و بقیه ی محتواش قاطی میشن و مشکل برات پیش میاد و سیستم هم کند میشه.با مشکلاتی که SP3 داره مشکلاتت زیادتر هم میشه.

نصب همزمان ویندوز 7 و XP

نصب همزمان ویندوز Vista و XP

سوالات و مشکلات مربوط به نصب چندین سیستم عامل در کنار یکدیگر

sourena
08-07-2009, 21:44
من با دايل آپ اوست رو آپديت كردم....ميخوام اون از بين نره! چون وقتي آپديت شد توي چند تا از dll ها از جمله shell32.dll ويروس پيدا كرد و پاكشون كرد! البته فعلا با ويندوز فعلي مشكلي ندارم ولي ميخوام اون dll هارو برگردونم!متاسفانه همين shell32 8مگابايت هستش!
راهي نداره كه فيلهاي رفته رو با cd ويندوز برگردونم؟؟؟

alex_pk
09-07-2009, 05:12
فکر کنم با repair یتونی برگردونی....دقیقا خاطرم نیست ولی میشه.

Masоud
09-07-2009, 10:08
من با دايل آپ اوست رو آپديت كردم....ميخوام اون از بين نره! چون وقتي آپديت شد توي چند تا از dll ها از جمله shell32.dll ويروس پيدا كرد و پاكشون كرد! البته فعلا با ويندوز فعلي مشكلي ندارم ولي ميخوام اون dll هارو برگردونم!متاسفانه همين shell32 8مگابايت هستش!
راهي نداره كه فيلهاي رفته رو با cd ويندوز برگردونم؟؟؟
سلام

فایل هایی رو که به دلیل ویروسی بودن شناخته در بخش Quarantine ذخیره و نگهداری میشن شما برو اون قسمت و فایل Shell32 رو Restore کن.

sourena
09-07-2009, 14:13
سلام

فایل هایی رو که به دلیل ویروسی بودن شناخته در بخش Quarantine ذخیره و نگهداری میشن شما برو اون قسمت و فایل Shell32 رو Restore کن.

متاسفانه DLL هارو پاك كرده! الان براي ورود به ويندوز گاهي اوقات اين ارور رو ميده:

Masоud
09-07-2009, 16:52
متاسفانه DLL هارو پاك كرده! الان براي ورود به ويندوز گاهي اوقات اين ارور رو ميده:

سلام

از این استفاده کن مشکلت حل میشه :

بازگرداندن فايلهای معيوب سيستمی :

sourena
09-07-2009, 20:00
دمت گرم دنبال همين بودم....دستور sfc /scannow رو يادم رفته بود. ممنون.

ice boys
09-07-2009, 21:57
با سلام

چند روزی است که وقتی در اینترنت گشت گذار میزنم و خارج میشم و میخوام سیستم رو خاموش کنم سیستم ارور میده که برنامه internet explorer یا همان process (پروسه) IEXPLORE.EXE درحال اجراست ،درحالی که من تمام صفحات و برنامه هارو بسته ام.

به نظر شما مشکل از کجاست؟

mf.designing
09-07-2009, 22:00
دوستان چطوری میشه پنجره Welcome ویندوز رو تغییر داد ؟ یعنی بیشتر منظورم اینه که فایلهای گرافیکیش کجاست ؟ رو dll هست یا ... ؟ رجیستر چی ، رجیستر ادیت هم باید بکنیم ؟

Masоud
09-07-2009, 22:05
با سلام

چند روزی است که وقتی در اینترنت گشت گذار میزنم و خارج میشم و میخوام سیستم رو خاموش کنم سیستم ارور میده که برنامه internet explorer یا همان process (پروسه) IEXPLORE.EXE درحال اجراست ،درحالی که من تمام صفحات و برنامه هارو بسته ام.

به نظر شما مشکل از کجاست؟

سلام

مشکل از ویندوزه که مشکل پیدا کرده

قبل ار خاموش کردن سیستم این فایل رو اجرا کن :

Masоud
09-07-2009, 22:07
دوستان چطوری میشه پنجره Welcome ویندوز رو تغییر داد ؟ یعنی بیشتر منظورم اینه که فایلهای گرافیکیش کجاست ؟ رو dll هست یا ... ؟ رجیستر چی ، رجیستر ادیت هم باید بکنیم ؟
سلام

تقريبا همه ي شما از روشهاي اعمال تغييرات در صفحه خوشامد گويي(Welcome) ويندوزXp بوسيله ي برنامه هاي مختلف آگاهي داريد و حتي دوستان محترم در اين زمينه مقالات و راهنمايي هايي قبلا داشته اند كه با جستجويي ساده مي توانيد پيدا كنيد.

اما چطور اين صفحه رو بدون استفاده از برنامه هاي جانبي(Utility) مي شود تغيير داد؟ چند روش وجود داره كه براي درك بهتر بصورت پرسش و پاسخ مطرح مي كنم.
(سعي شده توضيحات بگونه اي باشد كه يك كاربر مبتدي هم براحتي متوجه شود .)

نكات مهم

سعي كنيد پيش از هرگونه دخالت در رجيستري ، با انتخاب گزينه ي Export از منوي File و Save As type:All Files ، از رجيستري پشتيبان تهيه كنيد. ضمنا در ساختن كليدها در محيط رجيستري ، به كوچكي و بزرگي حروف و فاصله يا عدم فاصله بين آنها كاملا دقت كنيد.

1-چطوري نماي اون صفحه رو كلاسيك و شبيه به ويندوزهايNT و2000 كنم؟

دو راه داريد: با استفاده از رجيستري و بدون استفاده از اون.

راه اول

بسيار ساده هست. اين مسير رو دنبال كنيد:
Control Panel>User Accounts>Change the way users log on or log off
حالا تيك عبارتUse the Welcome screen در بالاي صفحه رو برداريد و Apply Options رو كليك كنيد.
(البته با انتخاب حالت كلاسيك ، قابليت تعويض سريع كاربران ممكنست حذف شود)

راه دوم

: ويرايشگر رجيستري را با نوشتن دستور Regedit در محيط Run و زدن Enter ، باز كنيد . مسير زير را پيدا كنيد:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Winlogon
با يكبار كليك بر روي عنوان Winlogon ، در سمت راست كليدهاي مختلفي را خواهيد ديد . حالا اگر كليدي از نوع DWORD و با نام LogonType در آنجا وجود نداشت ، مطابق شكل با انجام كليك راست ، آنرا درست كرده و نام LogonType را بر آن بگذاريد .

اكنون با دوبار كليك بر روي آن ، مطابق شكل پنجره اي باز خواهد شد كه در آن اگر عدد 0 بگذاريد صفحه ي خوشامد گويي بشكل كلاسيك و اگر 1 بگذاريد بصورت معمول ويندوز Xp خواهد بود . بر روي Ok كليك كرده و از محيط رجيستري خارج شويد و سيستم را Restart كنيد تا نتيجه را ببينيد.

2-چطوري در اين صفحه مي توان نوشته اي دلخواه را به نمايش گذاشت؟

به ويرايشگر رجيستري مراجعه و همان مسير قبلي را بيابيد . اين بار در پنجره ي سمت راست دو متغير با نامهاي LegalNoticeCaption و LegalNoticeText را بيابيد و در صورتيكه نيافتيد ، دو متغير از نوع String به همان نامها بسازيد . حال بر روي هر كدام از ايندو متغير دوبار كليك كنيد و متن يا عبارتي را كه مي خواهيد در صفحه ي خوش آمد گويي به نمايش در آيد را بنويسيد. "دقت كنيد كه داخل كادر خاليDtata value هر دو متغير يك چيز بنويسيد".

3-آيا راهي وجود داره كه عكسي رو در اين صفحه به نمايش بگذاريم؟

بله البته!
در رجيستري مسير زير را پيدا كنيد:
HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop
حالا با كليك بر روي Desktop ، محتويات آن در پنجره ي سمت راست نمايان مي شود و بايد كليدي از نوع String و با نام Wallpaper را بيابيد . حالا با دوبار كليك بر روي آن ، در قسمت خالي Value Data بجاي عبارت (None) ، مسير عكسي كه"از نوع BMP بوده و بزرگتر از اندازه ي صفحه نمايش شما نباشد" را بدقت بدهيد.

ice boys
10-07-2009, 10:34
مشکل از ویندوزه که مشکل پیدا کرده

قبل ار خاموش کردن سیستم این فایل رو اجرا کن :

کد:

این لینکی که دادین خرابه !!!

Mahziar-7
10-07-2009, 11:31
سلام
اگه در حال دانلود سیستم رو هایبرنات کنیم، دانلود متوقف میشه یا نه؟

ghermezeteh
10-07-2009, 17:34
چطور میشه متنی رو که می خواستم فارسی تایپ کنم ولی اشتباهی لاتین تایپ شده فارسیش کنم و بالعکس.مثلا به جای سلام اگر نوشتم sghl چطور تبدیلش کنم به سلام بدون اینکه بخوام دوباره تایپش کنم.

Hossein bandarie
10-07-2009, 19:47
سلام
اگه در حال دانلود سیستم رو هایبرنات کنیم، دانلود متوقف میشه یا نه؟

تو Hibernate كل سيستم خاموش ميشه و دانلود هم متوقف ميشه ( ارتباط با اينترنت هم قطع ميشه ) .

Masоud
10-07-2009, 20:34
این لینکی که دادین خرابه !!!

سلام

خدمت شما :

چطور میشه متنی رو که می خواستم فارسی تایپ کنم ولی اشتباهی لاتین تایپ شده فارسیش کنم و بالعکس.مثلا به جای سلام اگر نوشتم sghl چطور تبدیلش کنم به سلام بدون اینکه بخوام دوباره تایپش کنم.

باید در نرم افزار Word از ابزار Replace استفاده کنید به روش زیر :

نوشته رو به ورد انتقال بدید

سپس کلید های ترکیبی Ctrl + H رو بزنید تا پنجره Find & Replace باز بشه.

در قسمت Find What طبق تصویر بنویسید sghl و در قسمت Replace With بنویسید سلام.

در آخر گزینه ی Replace All رو انتخاب کنید .

ghermezeteh
10-07-2009, 21:16
سلام

خدمت شما :

باید در نرم افزار Word از ابزار Replace استفاده کنید به روش زیر :

نوشته رو به ورد انتقال بدید

سپس کلید های ترکیبی Ctrl + H رو بزنید تا پنجره Find & Replace باز بشه.

در قسمت Find What طبق تصویر بنویسید sghl و در قسمت Replace With بنویسید سلام.

در آخر گزینه ی Replace All رو انتخاب کنید .

شما انگار سوال منو اشتباه متوجه شدی من اصلا منظورم این نبود!!
من پرسیدم وقتی یه متنی رو به فارسی می خوام بنویسم ولی کیبوردم لاتین تایپ می کنی چطور تبدیلش به فارسی کنم.نه اینکه خودم بنویسم سلام مثلا نوشتم sghl o,fd خودش تبدیل کنه به سلام خوبی؟

pcali
11-07-2009, 06:52
سلام دوستان ببخشید من یک سوال داشتم همانطور که میدونید ایکس پی 64 بیت فقط پک 2 داره حالا اگر من پک 3 که یک فایل جدا برای نصب بروی ایکس پی 32 بیت هستش رو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد منظورم روی 64 بیت اونو نصب کنم

Masоud
11-07-2009, 08:03
شما انگار سوال منو اشتباه متوجه شدی من اصلا منظورم این نبود!!
من پرسیدم وقتی یه متنی رو به فارسی می خوام بنویسم ولی کیبوردم لاتین تایپ می کنی چطور تبدیلش به فارسی کنم.نه اینکه خودم بنویسم سلام مثلا نوشتم sghl o,fd خودش تبدیل کنه به سلام خوبی؟

سلام

خب عزیز اگه منظور شما اینه که باید با زدن کلید های ترکیبی Alt + Shift سمت راست حالت کیبورد رو تغییر بدید.

سلام دوستان ببخشید من یک سوال داشتم همانطور که میدونید ایکس پی 64 بیت فقط پک 2 داره حالا اگر من پک 3 که یک فایل جدا برای نصب بروی ایکس پی 32 بیت هستش رو نصب کنم مشکلی پیش نمیاد منظورم روی 64 بیت اونو نصب کنم

نه عزیز مشکلی برای 64 بیت پیش نمیاد چون اون پک روی 32 سوار میشه و آپدیتش میکنه

در کل خللی در عملکردشون وارد نمیکنه.

gigi_alex
11-07-2009, 09:31
سلام

به احتمال زیاد مشکل از ویندوزه چون گفتین سیستم قدیمیتون هم همین مشکل رو داشته پس نمیتونه مشکل از سخت افزار یا نرم افزار باشه.

ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون، ولی مطمئنی مشکل از ویندوز هست. چون من هر بار ویندوز عوض می کنم هنوز این مشکل هست. حتی با ویندوز 7 هم تست کردم. مشکلش حل نشد. :41:

anuheh
11-07-2009, 10:32
سلام گرامی
غیر فعال بودن گزینه ی stand byدلیلی جز تعریف نبودن کارت گرافیک شما نیست .پس از تعریف درایور مناسب فعال خواهد شد

سلام
می توانم بپرسم که کارت گرافیکی چه ربطی به غیر فعال شدن stand by دارد؟

Masоud
11-07-2009, 13:02
ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون، ولی مطمئنی مشکل از ویندوز هست. چون من هر بار ویندوز عوض می کنم هنوز این مشکل هست. حتی با ویندوز 7 هم تست کردم. مشکلش حل نشد. :41:
پس باید دنبال اشکال در سخت افزار بگردی.

شاید هاردت مشکل داره

CPU داغ کرده یا فنش خوب کار نمیکنه

و مشکلاتی از این قبیل ...

باید همه رو چک کنی.

سلام
می توانم بپرسم که کارت گرافیکی چه ربطی به غیر فعال شدن stand by دارد؟

بله ربط داره

اگر درایور کارت گرافیک نصب نباشه Stand By هم ممکن نیست.

Kurosh
11-07-2009, 13:25
نمی دونم چرا xp توی لپ تاپ این جوری شده...
اگه هر پنجره یا نرم افزاری باز باشه و بخوای نرم افزار یا فایل و پنجره ی جدیدی رو با دابل کلیک باز کنی ، پنجره ی جدید رو زیر قبلی باز می کنه...یعنی اون اولیه انگار همیشه always on top هست...
(اگه واضح نبود توضیحات ، با مثال میگم: مثلا" پنجره ی My Computer بازه ، روی جت اودیو دابل کلیک می کنم ، جت رو زیر My Computer میاره... انگار که My Computer در حالت Always On TOP هست...
به احتمال 90 درصد ویروس نیست...چون هم تازه ویندوز رو نصب کردم و هم آنتی ویروسم آپدیته...

Masоud
11-07-2009, 13:36
اگه هر پنجره یا نرم افزاری باز باشه و بخوای نرم افزار یا فایل و پنجره ی جدیدی رو با دابل کلیک باز کنی ، پنجره ی جدید رو زیر قبلی باز می کنه...یعنی اون اولیه انگار همیشه always on top هست...
(اگه واضح نبود توضیحات ، با مثال میگم: مثلا" پنجره ی My Computer بازه ، روی جت اودیو دابل کلیک می کنم ، جت رو زیر My Computer میاره... انگار که My Computer در حالت Always On TOP هست...
به احتمال 90 درصد ویروس نیست...چون هم تازه ویندوز رو نصب کردم و هم آنتی ویروسم آپدیته...
سلام

فقط برای جت اودیو این اتفاق میفته یا برای نرم افزار های دیگه

معمولا این مشکل در Player ها بوجود میاد که باید در خود نرم افزار تنظیماتش رو تغییر بدید.

Kurosh
11-07-2009, 13:44
سلام

معمولا این مشکل در Player ها بوجود میاد که باید در خود نرم افزار تنظیماتش رو تغییر بدید.

نه عزیز ، اون مثال بود...واسه تمام نرم افزار ها ، پنجره ها ، Set Up ها و... این اتفاق می افته...
مهم تر از همه هم همین ستاپ هاست...چون مثلا" یه بازی می خوای نصب کنی ، پنجره ی کوچک انتخاب زبان میاد ، ولی تو نمی بینیش ، چون زیر پنجره ی اوپن هست...اون وقت فکر می کنی فایلت خرابه!:31:

Masоud
11-07-2009, 17:34
نه عزیز ، اون مثال بود...واسه تمام نرم افزار ها ، پنجره ها ، Set Up ها و... این اتفاق می افته...
مهم تر از همه هم همین ستاپ هاست...چون مثلا" یه بازی می خوای نصب کنی ، پنجره ی کوچک انتخاب زبان میاد ، ولی تو نمی بینیش ، چون زیر پنجره ی اوپن هست...اون وقت فکر می کنی فایلت خرابه!:31:
سلام

مشكل نرم افزاري نميتونه باشه.

احتمالا مشكل از پك ويندوزه .

SP3 نصب كن احتمالا مشكلت حل بشه.

موفق باشيد :40:

s4lish
11-07-2009, 17:40
سلام. امروز یه ویندوز جدید نصب کردم ولی بعدش به جز درایور اصلی هیچ کدوم از درایو ها رو باز نمی کنه و باید به صورت explore بریم تو درایور ها.

tohidkh
11-07-2009, 22:36
سلام. امروز یه ویندوز جدید نصب کردم ولی بعدش به جز درایور اصلی هیچ کدوم از درایو ها رو باز نمی کنه و باید به صورت explore بریم تو درایور ها.
سلام.
ویروس ویروس ویروس !!!
سلام.
این فایل رو دانلود کرده و اجرا نمایید.

بعد از تمام شدن کار برنامه، در این حالت کلید های ترکیبی CTRL + ALT + DELETE را بزنید تا پنجره task manager باز بشه و بعد از باز شدن تسک منیجر به تب shut down برید و گزینه log off را انتخاب کنید بعد از لاگ اف شدن وارد سیتسم شوید.
در ضمن، بهتره که سیستم تون رو با یه آنتی ویروس خوب و آپدیت شده اسکن کنید.

tohidkh
11-07-2009, 22:40

سلام

سلام

مشكل نرم افزاري نميتونه باشه.

احتمالا مشكل از پك ويندوزه .

SP3 نصب كن احتمالا مشكلت حل بشه.

سلام.
بعضی وقتها خود به خود در تم ویندوز چنین مشکلاتی پیش میاد.
روی دسکتاپ راست کلیک کرده و properties را انتخاب کنید.
در تب Themes ابتدا تم ویندوز کلاسیک (98) رو انتخاب کنید و OK بزنید.
سپس همون مراحل رو دنبال کرده و تم ویندوز XP رو انتخاب کنید.
به امید خدا مشکلتون حل میشه.

smallfrank
12-07-2009, 09:54
سلام دوستان
میشه بگید این فایل *.PWL کجاست ؟

12-07-2009, 11:14
دوستان وقتی از قسمت tools تو File Types رو دست کاری کردم ، حالا طوری شده که وقتی رو یه لوکال دیسک اوپن میکنم اصلا اونو باز نمیکنه یه صفحه دیگه میاد
اینو چطور به حالت اولش برگردونیم؟
ممنون

Masоud
12-07-2009, 11:31
سلام دوستان
میشه بگید این فایل *.PWL کجاست ؟

سلام

منظور شما از فایل PWL چیه و برای چه کاری میخوایدش ؟

من سرچ کردم چیزی پیدا نشد .

دوستان وقتی از قسمت tools تو File Types رو دست کاری کردم ، حالا طوری شده که وقتی رو یه لوکال دیسک اوپن میکنم اصلا اونو باز نمیکنه یه صفحه دیگه میاد
اینو چطور به حالت اولش برگردونیم؟
ممنون

سلام

کدوم یکی رو دستکاری کردی ؟

چه صفحه ای میاد ؟

System Restore روشنه ؟

Kurosh
12-07-2009, 11:38
سلام

منظور شما از فایل PWL چیه و برای چه کاری میخوایدش ؟

من سرچ کردم چیزی پیدا نشد .

ولی من سرچ کردم ، چیزی پیدا شد! :31:
pwl فایلیه که تنظیمات کانکشن و user و pass رو نگهداری می کنه...
حالا جایی که سیو میشه رو شما بیابید!:20:

12-07-2009, 11:45
سلام

کدوم یکی رو دستکاری کردی ؟

چه صفحه ای میاد ؟

System Restore روشنه ؟

موفق باشید
سلام و درود برشما
نمیدونم والا بیشتر فک کنم خواستم شکل آیکون لوکال دیک رو تغییر بدم نمیدونم چه خاکی کردم تو سر تنظیماتش
صفحه سرچ باز میشه
دوستم گفت که از تنظیمات رجیستری یه کارایی باس بکنی اما من ملتفت نشدم چون خودش هم ندونست چی میگه
سیستم ریستور هم روشنه
زیاد هم مهم نیس چون میخوام ویندوز دوباره نصب کنم
خواستم این مشکل دیکه پیش نیاد پرسیدم ازتون
شاید برخورد نکردین باهاش
قربونه قد و والات

Masоud
12-07-2009, 11:48
سلام و درود برشما
نمیدونم والا بیشتر فک کنم خواستم شکل آیکون لوکال دیک رو تغییر بدم نمیدونم چه خاکی کردم تو سر تنظیماتش
صفحه سرچ باز میشه
دوستم گفت که از تنظیمات رجیستری یه کارایی باس بکنی اما من ملتفت نشدم چون خودش هم ندونست چی میگه
سیستم ریستور هم روشنه
زیاد هم مهم نیس چون میخوام ویندوز دوباره نصب کنم
خواستم این مشکل دیکه پیش نیاد پرسیدم ازتون
شاید برخورد نکردین باهاش
قربونه قد و والات
سلام

راه عوض کردن آیکون درایو ها یه چیز دیگس که اصلا ربطی به File Type نداره.

Restore کنی درست میشه.

منم یه بار مشکلی مثل این برام پیش اومد با ریستور کردن درست شد.

Tamirat.laptop
12-07-2009, 12:19
سلام به دوستان عزیز این انجمن

جدیدا یه پیام اومده رو سیستم و بصورت یه بگراند مشکی ضمینه دسکتاپ رو گرفته و پایین سمت راست کنار ساعت سیستم

یه متنی نوشته که معنیش کردم به این معنی بود که ویندوز شما اعتبار ندارد ....مشکل از چیه آیا مربوط به تنظیمات آپدیت ویندوز هست

چون از خط پرسرعت استفاده میکنم و بیشتر مواقع به اینترنت وصل هستم

به هیچ صورتم از ضمینه دسکتاپ خارج نمیشه حتی اگه بگراندی هم واسه دسکتاپ بذارم بازم هستش

اینم اخطار یا پیام

Masоud
12-07-2009, 12:24
سلام به دوستان عزیز این انجمن

جدیدا یه پیام اومده رو سیستم و بصورت یه بگراند مشکی ضمینه دسکتاپ رو گرفته و پایین سمت راست کنار ساعت سیستم

یه متنی نوشته که معنیش کردم به این معنی بود که ویندوز شما اعتبار ندارد ....مشکل از چیه آیا مربوط به تنظیمات آپدیت ویندوز هست

چون از خط پرسرعت استفاده میکنم و بیشتر مواقع به اینترنت وصل هستم

به هیچ صورتم از ضمینه دسکتاپ خارج نمیشه حتی اگه بگراندی هم واسه دسکتاپ بذارم بازم هستش

اینم اخطار یا پیام

سلام

دوستان خواهشا قبل از پرسش یک بار سرچ کنید .

این سؤال بارها و بارها جواب داده شده :

Masоud
12-07-2009, 13:12
ولی من سرچ کردم ، چیزی پیدا شد! :31:
pwl فایلیه که تنظیمات کانکشن و user و pass رو نگهداری می کنه...
حالا جایی که سیو میشه رو شما بیابید!:20:
سلام

کوروش جان اگر سرچ کردی پیدا شده روش کلیک راست کن و Open Containing Folder رو بزن تا جایی رو که قرار داره باز کنه .

Kurosh
12-07-2009, 13:25
سلام

کوروش جان اگر سرچ کردی پیدا شده روش کلیک راست کن و Open Containing Folder رو بزن تا جایی رو که قرار داره باز کنه .

نه ، منظورم تو سیستمم نبود ، تو گوگل ، توی Answers
حالا بازم می گردم ، فهمیدم ،میگم!

Masоud
12-07-2009, 18:27
نه ، منظورم تو سیستمم نبود ، تو گوگل ، توی Answers
حالا بازم می گردم ، فهمیدم ،میگم!
سلام

سرچ کردم گفته بود فایل PWL فقط در ویندوزهای قدیمی وجود داره درحالیکه در ویندوز XP پسوردها در فایل هایی با پسوند SAM نگه داری میشن .

pooria_k2
13-07-2009, 01:57
سلام
وقتی یه پنجررو مینی سایز میکنم توی تاسکبار نمیره چه باید کرد؟:31:

gigi_alex
13-07-2009, 09:14
پس باید دنبال اشکال در سخت افزار بگردی.

شاید هاردت مشکل داره

CPU داغ کرده یا فنش خوب کار نمیکنه

و مشکلاتی از این قبیل ...

باید همه رو چک کنی.

:40:

هاردو عوض کردم . پس باید فن CPU رو عوض کنم؟ امیدوارم درست بشه.

Masоud
13-07-2009, 11:28
سلام
وقتی یه پنجررو مینی سایز میکنم توی تاسکبار نمیره چه باید کرد؟:31:

سلام

برای رفع این مشکل و بسیاری مشکلات دیگر از نرم افزار TaskBar Repair Tool استفاده کن :

هاردو عوض کردم . پس باید فن CPU رو عوض کنم؟ امیدوارم درست بشه.

آره همه احتمالات رو چک کن ان شا الله حل میشه.

gmuosavi
13-07-2009, 16:19
سلام

یه مشکلی دارم

یه ویندوزی داشتم که روش پسوورد گذاشته بودم
ویندوز خراب شد و دیگه بالا نمیاد
حالا یک ویندوز جدید نصب کردم ( ویندوز قبلی هنوز هست)
توی دسکتاپ یه فایل مهم داشتم
الان که میخوام وارد دسکتاپ اون یوزر بشم اجازه نمیده

شما چه راهی پیشنهاد میدید که بتونم اون فایل رو ببینم و کپی کنم؟!

ممنون

mehdi_08
13-07-2009, 20:59
سلام
یه مشکل برام پیش اومده ویندوز رو تازه نصب کردم
موقعی که می خوام وارد یکی از درایوها بشم تو یه صفحه جدید درایو رو نمایش می ده در حالی که من تغییری تو نوع باز شدن درایو ها ندادم
در ضمن ویندوز قبلی هم خود به خود اینطوری شد بود

tohidkh
13-07-2009, 21:56
سلام
یه مشکل برام پیش اومده ویندوز رو تازه نصب کردم
موقعی که می خوام وارد یکی از درایوها بشم تو یه صفحه جدید درایو رو نمایش می ده در حالی که من تغییری تو نوع باز شدن درایو ها ندادم
در ضمن ویندوز قبلی هم خود به خود اینطوری شد بود
سلام.
سیستم تون ویروسیه مهدی جان :10:
ولی صرفا برای از بین بردن این مشکل کار طبق گفته ی زیر عمل کنید.
این فایل رو دانلود کرده و اجرا نمایید:

در این حالت کلید های ترکیبی CTRL + ALT + DELETE را بزنید تا پنجره task manager باز بشه و بعد از باز شدن تسک منیجر به تب shut down برید و گزینه log off را انتخاب کنید بعد از لاگ اف شدن وارد سیتسم شوید.

موفق باشید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_08
13-07-2009, 22:24
سلام.
سیستم تون ویروسیه مهدی جان :10:
ولی صرفا برای از بین بردن این مشکل کار طبق گفته ی زیر عمل کنید.
این فایل رو دانلود کرده و اجرا نمایید:

در این حالت کلید های ترکیبی CTRL + ALT + DELETE را بزنید تا پنجره task manager باز بشه و بعد از باز شدن تسک منیجر به تب shut down برید و گزینه log off را انتخاب کنید بعد از لاگ اف شدن وارد سیتسم شوید.

موفق باشید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام توحید جان :10:
وای دوباره ویروس گفتم این سیستمم یه چیزیش میشه مشکلای عجیب غریب براش پیش میاد :31::31:
ممنون انجام می دم

pooria_k2
13-07-2009, 22:29
سلام
هر بار که کامپیوتر رو روشن میکنم. میبینم هر فایلی که رو دسکتاپ بوده پاک شده.و هرچی هم میگردم
پیدا نمیشن!!! و آیکن مثلا بازی هایی که قبلا روش نصب بوده نشون داده میشه!!
,و خیلی هم کند شده...وقتی میندوز میخواد بالا بیاد 2 دقیقه طول میکشه!

Ghaioom
14-07-2009, 08:55
سلام
هر بار که کامپیوتر رو روشن میکنم. میبینم هر فایلی که رو دسکتاپ بوده پاک شده.و هرچی هم میگردم
پیدا نمیشن!!! و آیکن مثلا بازی هایی که قبلا روش نصب بوده نشون داده میشه!!
,و خیلی هم کند شده...وقتی میندوز میخواد بالا بیاد 2 دقیقه طول میکشه!
سلام
شما بیبینید نرم افزار deep freez نصبه؟
اگه این نصبه از این باید باشه.
اگه نه با یه آتتی ویروس بروز چک بکن. شاید ویروسی باشه

japrap
14-07-2009, 09:02
دماي cpu چند بايد باشه (همچنين دماي كارت گرافيك)

Ghaioom
14-07-2009, 09:52
دماي cpu چند بايد باشه (همچنين دماي كارت گرافيك)
سلام
سوال ربطی به اینجا نداره تو انجمن سخت افزار بپرس :31:
دما دور و برای 20 ،30 ،40 نظره منه :31:

14-07-2009, 10:12
پنتیوم دماش تا 100 هم میره
که اونوقته که میسوزه:خخخ
باید بین 39 و 29 نگه داری

Masоud
14-07-2009, 10:20
سلام

نه فوقش بره تا 40-42 از این بیشتر نمیشه

mohsen_mn80
14-07-2009, 21:30
سلام
من یه مشکل جدی دارم . من دوتا سیستم عامل رو سیستمم نصب دارم xp و vista وقتی سیستم بالا میاد میخوم انتخاب اولش xp باشه چیکار کنم

zigma94
15-07-2009, 01:25
با سلام
یه سوله فنی داشتم ا زاساتید:
وقتی که توی RUN دستور cmd رو تایپ می کنم یا از طریق منوی استارت و قسمت Program روی Command Prompt کلیک می کنم
برنامه مربوطه باز نمیشه و به جاش تمامه صفحه کامپیوتر (به جز عکس دسکتاپ) برای مدت حدود 2 ثانیه غیب میشه و بعد دوباره ضاهر میشن
جالب اینه که وقتی که مثلا توی قسمت RUN تایپ می کنم که:
ping google.com -t
اون وقت Command Prompt باز میشه و شروع می کنه به پینگ کردن
در ضمن آنتی ویروس و فایروال با شدیدترین تنضیمات روی کامپیوترم نصبه (از جهت ویروس و تروجان و...)
می دونم که سوال سختیه ولی ممنون میشم اگه یکی از اساتید جواب بده.

Masоud
15-07-2009, 10:49
سلام
من یه مشکل جدی دارم . من دوتا سیستم عامل رو سیستمم نصب دارم xp و vista وقتی سیستم بالا میاد میخوم انتخاب اولش xp باشه چیکار کنم
سلام

رو مای کامپیوتر کلیک راست و Properties رو انتخاب کن و بعد در سربرگ Advanced در بخش Startup & Recovery روی Settings کلیک کن در پنجره ی جدید باز شده در بخش System Startup یک لغزنده وجود داره اگر بازش کنی میبینی که روی ویستا است اونجا ویندوز XP رو انتخاب کن تا ویندوز XP در حالت Default قرار بگیره.

با سلام
وقتی که توی RUN دستور cmd رو تایپ می کنم یا از طریق منوی استارت و قسمت Program روی Command Prompt کلیک می کنم
برنامه مربوطه باز نمیشه و به جاش تمامه صفحه کامپیوتر (به جز عکس دسکتاپ) برای مدت حدود 2 ثانیه غیب میشه و بعد دوباره ضاهر میشن
ping google.com -t
در ضمن آنتی ویروس و فایروال با شدیدترین تنضیمات روی کامپیوترم نصبه (از جهت ویروس و تروجان و...)

احتمالا بخاطر تنظیمات شدید آنتی ویروسه.

تنظیمات رو در حالت Normal قرار بده و بعد امتحان کن.

mohsen_mn80
15-07-2009, 11:15
[quote=mvmmasoud;3972162]سلام

رو مای کامپیوتر کلیک راست و Properties رو انتخاب کن و بعد در سربرگ Advanced در بخش Startup & Recovery روی Settings کلیک کن در پنجره ی جدید باز شده در بخش System Startup یک لغزنده وجود داره اگر بازش کنی میبینی که روی ویستا است اونجا ویندوز XP رو انتخاب کن تا ویندوز XP در حالت Default قرار بگیره.

سلام
ممنون از توجهت اما مشکل اینجاست که اونجا فقط 1 گزینه و اونم xp هستش البته boot.ini چک کردم همین طور msconfig را خوب دیگه راهی به ذهنتون میرسه :42:

zigma94
15-07-2009, 12:53
سلام

ممنون از جواب
ولی به خاطر این قضیه نیست
چون قبلا با همین شرایط اجرا میشد

Masоud
15-07-2009, 13:54
سلام

سلام
ممنون از توجهت اما مشکل اینجاست که اونجا فقط 1 گزینه و اونم xp هستش البته boot.ini چک کردم همین طور msconfig را خوب دیگه راهی به ذهنتون میرسه :42:

سلام

این رو هم امتحان کن :

ممنون از جواب

پس مشکلی در ویندوز بوجود اومده که اجرا نمیشه

بعد از نصب ویندوز مشکل حل میشه . میتونی به اینجا هم مراجعه کنی :

خودت تو تنظیمات Group Policy دستکاری نکردی ؟

15-07-2009, 18:21
سلام

اگه بهت حق انتخاب میده (دوتا گزینه برای انتخاب دو ویندوز) که تنظیماتش از قسمت
contorol panel>>>system>>>advance>>>start up & recovery و در قسمت setting که باز میشه تو بخش start up ادیت رو میزنی و ویندوز ایکس پی رو میبری اول
اگه ملتفت نشدی باز بگم و اگه هم مشکلت این نبود صبر کن دوستان رهنمایی کنن

15-07-2009, 18:27
سلام
در غیر این صورتی که توضیح دادم اگه مشکلت اینه که ویستارو باز میکنی ایکس پی محو میشه یا بر عکس ، باید بگم که من خودم هم این مشکلو پیگیرم تو تاپیک زیر:

zigma94
15-07-2009, 21:05
با سلام
ping google.com -t

سلام

ممنون از جواب

سلام

پس مشکلی در ویندوز بوجود اومده که اجرا نمیشه

بعد از نصب ویندوز مشکل حل میشه . میتونی به اینجا هم مراجعه کنی :

خودت تو تنظیمات Group Policy دستکاری نکردی ؟

عزیزان ، لطفا یه راه حل عملی بگید
نصب دوباره ویندوز که شما گفتی آخرین راهه
در مورد لینکی هم که گذاشتید باید بگم که اصلا صفحه CMD من باز نمیشه که بخوام اون کارو بکنم

با تشکر

15-07-2009, 21:25
میخوای یه بار ویندوزتو ریستور کن
یا Repare کن

mohsen_mn80
16-07-2009, 00:28
متاسفانه فقط یک انتخاب بهم میده تو xp فقط xp رو و تو vista فقط vista رو واقعا موندم البته همون طور که گفتم تو msconfig ام رفتم همین بود .

Masоud
16-07-2009, 08:55
عزیزان ، لطفا یه راه حل عملی بگید
نصب دوباره ویندوز که شما گفتی آخرین راهه
در مورد لینکی هم که گذاشتید باید بگم که اصلا صفحه CMD من باز نمیشه که بخوام اون کارو بکنم
با تشکر

سلام

مشکل شما یه مشکل کلیه و نمیشه دقیقا گفت چیکار کن تا مشکل حل بشه.

رو دسکتاپ کلیک راست کن و از بخش New یک Shortcut درست کن و در قسمت Type the location of the item بنویس :

و ok کن .

16-07-2009, 09:53
مسعود خان مشابه همین مشکل من هم دارم
نمیدونم دوستان دارن کمک میکنن
بد نیس سری بزنین
فداها

ninjavb
16-07-2009, 23:52
باسلام
چند وقتیه انتی ویروسم(nod32) این پیغام رو میده mbr sector of the 0 .phisical disk
threat:probably uknown tsr.boot virus
unable to clean
گفتم شاید به خاطر اینه که اپدیت نیست ولی بعد از اپ بازم این پیغام رو داد سیستمم هم چند روزیه دچار مشکلاتی شده چه طور میتونم این ویروس رو پاک کنم?
با تشکر

star462
17-07-2009, 09:06
سلام من یه win جدید نصب کردم تو drive e . حالا می خوام win قبلیم پاک شه
میرم توی win جدیدم از اونجا قبلی رو می خوام format کنم میگه
windows was enable to formay the disk
خب حالا چرا اینو میگه و چی کنم تا win قبلیم پاک شه

rasoul2005
17-07-2009, 09:14
سلام دوستان
من تا حالا دو بار ویندوز xp ام را اپدیت کردم راهی وجود دارد موقع نصب بعدی ویندوز این اپدیت را دستی وارد کنم

ممنون

tohidkh
17-07-2009, 09:58
باسلام
چند وقتیه انتی ویروسم(nod32) این پیغام رو میده mbr sector of the 0 .phisical disk
threat:probably uknown tsr.boot virus
unable to clean
گفتم شاید به خاطر اینه که اپدیت نیست ولی بعد از اپ بازم این پیغام رو داد سیستمم هم چند روزیه دچار مشکلاتی شده چه طور میتونم این ویروس رو پاک کنم?
با تشکر
سلام.
سیستم تون بد جوری ویروسی شده
(به احتمال قوی Sality داره)
ابتدا NOD32 رو پاک کنید و بعدش به پست زیر مراجعه کنید.

اگه مشکل حل نشد (که فکر کنم حل بشه) باید یه بار قبل از هر چیز ویندوز رو عوض کنید.

سلام من یه win جدید نصب کردم تو drive e . حالا می خوام win قبلیم پاک شه
میرم توی win جدیدم از اونجا قبلی رو می خوام format کنم میگه
windows was enable to formay the disk
خب حالا چرا اینو میگه و چی کنم تا win قبلیم پاک شه
سلام. آیا ویندوز قبلی تو در درایو C بوده؟؟؟ اگه بله موارد زیر رو دنبال کنید:
اگه میخواهید مشکلتون حل شه، موارد زیر رو به دقت انجام بدین
به Control Panel برید.
System Properties رو باز کنید.
به تب Advanced رفته و روی Setting سوم (Sturtup and recovery) کلیک کنید.
در پنجره ای که باز میشه گزینه Edit رو انتخاب کنید.
حالا سطری رو که در اون نوشته شده Partition 1 پاک کنید.
دقیقا این سطر رو:

تغییرات رو ذخیره کنید و همه چیز رو OK کرده و خارج بشید.
سیستم رو ریسترت کنید ودرایو ای رو که ویندوز قبلی توش بوده به راحتی فرمت کنید.

سلام دوستان
من تا حالا دو بار ویندوز xp ام را اپدیت کردم راهی وجود دارد موقع نصب بعدی ویندوز این اپدیت را دستی وارد کنم

ممنون
سلام.
نه!!!
ویندوز این آپدیت ها رو نصب میکنه.
ولی یه راه وجود داره.
برنامه های محدودی هستند کمه این آپدیت ها رو خودشون دانلود میکنن و میتونید با استفاده از اون برنامه ها ذخیره شون کنید.
یه سرچ کنید پیدا میکنید.

tohidkh
17-07-2009, 10:29
سلام

متاسفانه فقط یک انتخاب بهم میده تو xp فقط xp رو و تو vista فقط vista رو واقعا موندم البته همون طور که گفتم تو msconfig ام رفتم همین بود .
سلام.
یه سوال.
آیا شما ویندوز ویستا رو در درایوی غیر از C نصب کردید؟؟؟
اگه بله، موارد زیر رو به دقت انجام بدین.

به ویندوز ویستا وارد بشید.
Control Panel رو باز کنید.
ُSystem رو انتخاب کنید.
پنجره ای جدید براتون باز میشه.
در قسمت سمت چپ این پنجره، گزینه Advanced System Setting رو انتخاب کنید.
بازم منوی دیگه ای براتون باز میشه. در این پنجره، Setting سوم رو انتخاب کنید.
حالا شما میتونید با استفاده از لیست باکس بالا، ویندوزی رو که میخواهید سیستم از اون بوت بگیره، رو انتخاب کنید.
منتها یه نکته!!!
اگه بخواهید از XP بوت بگیره باید Earlier Version of Windows رو انتخاب کنید.
همه چیز رو ذخیره کنید و سیستم رو ریستارت نمایید.

rasoul2005
17-07-2009, 10:44
سلام.
نه!!!
ویندوز این آپدیت ها رو نصب میکنه.
ولی یه راه وجود داره.
برنامه های محدودی هستند کمه این آپدیت ها رو خودشون دانلود میکنن و میتونید با استفاده از اون برنامه ها ذخیره شون کنید.
یه سرچ کنید پیدا میکنید.
موفق باشید

من چیزی پیدا نکردم چون نمیدونستم چی سرچ کنم ممنون میشم برنامه را برام معرفی کنی

Masоud
17-07-2009, 11:19
من چیزی پیدا نکردم چون نمیدونستم چی سرچ کنم ممنون میشم برنامه را برام معرفی کنی
سلام

اينجا كاملا همكار عزيز جناب مهدي خان توضيح دادند :

آیا می توان آپدیت های ویندوز را ذخیره کرد؟

Amir Hossein
17-07-2009, 11:27
سلام يه مشكل اساسي من وقتي ميخوام يه پرينتر اضافه كنم اين پيغام رو ميده

فقط سريع تر يه راه حل پيشنهاد بدين مشكلم حل شه

Masоud
17-07-2009, 11:32
سلام يه مشكل اساسي من وقتي ميخوام يه پرينتر اضافه كنم اين پيغام رو ميده

فقط سريع تر يه راه حل پيشنهاد بدين مشكلم حل شه

سلام

هنگام نصب پرينتر درايورش كامل نصب نشده .

پرينتر براي ادامه كارش نياز به Spooler داره كه وقتي مثل الان كامل نصب نشه نميتونه پرينت رو ادامه بده.

براي رفع مشكل اين فايل رو دانلود و نصب كن :

اين رو هم بخون و انجام بده :

To start the Spooler service, follow these steps: Click Start, and then click Control Panel.
Double-click Administrative Tools, and then click Services.
Double-click the Printer Spooler service, and then change the startup type to Automatic. This sets the Spooler service to start automatically when you restart the computer.
If you want to start the spooler service immediately, click Start under the Service Status field

mehdi_08
17-07-2009, 15:09
سلام
یه مشکلی دارم
هی یه بالون باز می شه پیغامش اینه
there is an ip address conflict with another system on the network
ولی من آی پی ای تنظیم نکردم سیستم هم از ویروس پاکه
چی کار کنم

asd.mohammad
17-07-2009, 16:50
سلام
روی سیستم من سه ویندوز نصب هست
xp
vista
seven
در ویستا و 7 میتونم با دیال اپ وصل بشم ولی در اکس پی ارور 680 رو میده که خط صدا ندارد.
چه کنم؟

Masоud
17-07-2009, 20:19
سلام
یه مشکلی دارم
هی یه بالون باز می شه پیغامش اینه
there is an ip address conflict with another system on the network
ولی من آی پی ای تنظیم نکردم سیستم هم از ویروس پاکه
چی کار کنم

سلام

برو تو Run و تایپ کن cmd

در صفحه باز شده به ترتیب هر سطری رو نوشتی Enter بزن و سطر های دیگه رو همینطور ادامه بده :