PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی بسیار بد در رابطه با فلاپی و ویروس و جاسوس و ...

محمد
04-11-2004, 23:16
سلام دوستان
من به مشکل بسیار بدی برخوردم.موضوع اینه که:
دیروز یکی از دوستام یه فلاپی بهم داد که در اون 4 فایل word بود.که یکی به نام temp45 بود که فکر کنم ویروس یا جاسوسه.من نادون هم این فایلو اجرا کردم حالا هر فایل وردی که داخل فلاپی میریزم با اجرای اون محتویات فایل temp45 ظاهر میشوند.اگه اونو delete هم بکنم باز یه فایلی میاد که اسمش عوض شده و مثلا شده my love یا اسامی دیگه.فلاپی فرمت هم نمیشه ولی من توی dos فرمتش کردم ولی باز جواب نداد و مشکل حل نشد.دو سه تا فلاپی دیگه گذاشتم ولی این مشکل برای اونا هم پیش اومد یعنی هر فایل وردی که در اونها ذخیره میکنم temp 45 لعنتی هم بوجود میاد و روز از نو و روزی از نو. ولی این مشکل روی هارد وجود نداره به غیر از پارتیشن g: که اونم به این خاطره که یه بار فایلهای آلوده رو روی اون کپی کردم حالا این مشکل علاوه بر فلاپی شامل پارتیشن g: هم میشه.توسط نورتون و pccilin هم اسکن کردم ولی هیچکدوم ویروسی تشخیص ندادند.البته آنتی ویروسهای من خیلی به روز نیستند.خواهش میکنم راهنماییم کنید اعصابم خراب شده.آیا ممکنه که جاسوس باشه در اینصورت با چه برنامه ای میتونم از بین ببرمش؟
و آیا اگه ویندوز رو عوض کنم مشکل حل میشه؟
متشکرم.

habibi
04-11-2004, 23:38
سلام. محمد جان متاسفانه سيستمت ويروسي به اسم Pesin گرفته كه بهش ماي لاو هم مي‌گن.
يه ويروس كش خوب مثل همين نورتون 2005 كه سينا جان در سايت ارايه كرده بخر. خيالت راحت باشه مشكل حادي نيست. سيستمت امنه! :)

30naa
05-11-2004, 00:02
حبیبی جان من هم چند وقت پیش یه دیسکت دادم به یکی ز دوستام که برام پرینت بگیره
اون دیسکت من هم همین جور شده بود . یه فایلی تو سیستم 32 به نام load..یا ...load بوجود اورده بود
می خواستم بدونم خطرش چقدره و اگه اون فایل رو دستی پاک کنی کافیه؟
در ضمن birdefender هم هی ارور می دادw.32.pessin... ولی من آخرش مجبور شدم از اون خارج شم و اونو پاک کنم یعنی مشکل کاملا حله؟

محمد
05-11-2004, 07:30
سلام
ممنون از راهنمایی شما ولی آیا با فرمت مشکلم حل میشه و اون فلاپی ها قابل استفاده هستند؟

Sinagood
05-11-2004, 07:45
فلاپيها رو بعيد مي دونم بشه ستفاده كرد.30نا اگر فايل پاك بشك مشكلي نيست اما اين ويروس كار خاصي نمي كنه

اما من هم هم اين ويروس را گرفتم كه به جاي start ويندوز Bye B ميگذاشت و من بيخيال شدم چون birdefender رجيستري آلرت مياد و من هم هر بار مي زدم اجازه نده :lol:

30naa
05-11-2004, 08:59
start ويندوز Bye B
من هم یه بار چنین چیزی دیدم در چه مواقعی اینجوری میشد؟

Sinagood
05-11-2004, 09:12
وقتي كه اجرا كنيش و بتونه در رجيستري دستكاري كنه و به همين دليل من با bitdefender جلوي اون رو مي گرفتم

محمد
05-11-2004, 11:32
سلام
با تشکر از همه منم این مشکل Bye B رو داشتم و حالا با فرمت کلا ویندوز رو پاک کردم و دوباره نصب کردم.مشکل حل شد فلاپی ها رو هم در محیط DOS فرمت کردم و دیگه مشکلی ندارند.
بازم ممنون.

30naa
05-11-2004, 12:17
چرا این کار رو کردی؟
خیلی زود نا امید میشی
باید میرفتی تو استارت آپ منیجر
اون فیل loadsys یا sysload درست مطمئن نیستم رو برمی داشتی
کامپیوترت رو ریستارت می کردی و بعد تو سیستم 32 پاکش می کردی
همین
این راحت تر بود یا
نصب ویندوز
نصب درایورا