PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک مشکل نصب xp و ویستا در کنار هم

meysammehrpooya
02-10-2007, 09:58
چه جوری میشه xpو vista را در کنار هم داشت کسی بلده کمک کن من وقتی هردو رو نصب می کنم فقط ویندوز جدید بوت میشه کمک کنید؟

mahdi7610
02-10-2007, 11:29
اولا این کار را نکن چون با خراب شدن یکی از اونا و فرمت کردن درایو هر دو را از دست می دی . xp را توی c نصب کن و ویستا را روی d نصب کن . ولی اگه می خوای هر دو را توی یه درایو نصب کنی اول باید ورژن قدیم و بعد ورژن جدید . یعنی اول xp را نصب کن و بعد ویستا را نصب کن

meysammehrpooya
02-10-2007, 12:29
من الان vista دارم روی درایو c وxpرا که قبلا نصب کرده بودم روی dهستش ولی بوت که نمیشه فقط ویستا بالا میاد

mahdi7610
02-10-2007, 13:56
خوب دوست عزیز فکر کنم شما درایو c را فرمت کردید و ویستا را نصب کردید و xp هم که قبلا در درایو d بوده اگه اینجوری باشه شما اشتباه کرید . به خاطر این که فایلهای سیستمی و بوت ویندوز xp نیز در درایو c نصب می شه هر چند ویندوز xp در درایو دیگری هستش زیرا درایو c درایو primery شما هستش . بنابراین شما قبل از فرمت کردن درایو c باید از boot.ini اون یه نسخه پشتیبان می گرفتید . با این حال باید درایو d فرمت کنید و ویندوز جدید بریزید .

meysammehrpooya
02-10-2007, 14:32
بله درسته من درایو cرا که فرمت fat32بود به ntfsتبدیل کردم برای ویستا بعد xpرا داخل درایو dنصب کردم وبعد ویستاراداخل Cنصب کردم ودیگه XPبالا نیومد وفقط ویستا بالا میاد