PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرسنجی : به عقیدۀ شما کدام بازی واقعا ارزش بازسازی دارد ؟

StormWielder
02-10-2007, 01:13
سلام .

این تاپیک ایجاد شده تا دوستان نظرشون رو در مورد بازی های قدیمی که واقعا ارزش بازسازی دارند اعلام کنند .
همونطور که میدونید بسیاری از بازی ها از روی نسخه های قبلی خود در کنسول های قدیمی و یا کامپیوتر ساخته می شوند و خیلی از آنها کاملا موفق در بازار ظاهر میشن.

این بازی ها اکثرا در ادامه داستان سری های قبلی یا مرتبط با اونها ساخته میشه ، ولی حتی این امکان وجود داره که بازی دقیقا از روی نسخه قدیمی بازسازی بشه ، مثل Resident Evil 1 که در سال 2002 توسط Capcom برای Game Cube ساخته شد و از امتیاز بالای 8.9 از GameSpot برخوردار گردید . حتی منتقدین و کاربران امتیاز بالاتر 9.1 را برای آن در نظر گرفتند(90 منتقد و 5462 کاربر تا این لحظه) ، که این خودش نشان از محبوبیت و قدیمی و تکراری نشدن این بازی داره .

کسانی که در آرزوی نسخه ای مجدد و بازسازی شده از بازی های قدیمی هستند لطفا با در نظر گرفتن چند نکته نظرشون رو اعلام کنند :

1 - فرض کنید بازی کاملا از روی نسخه قدیمی بازسازی شود ، نه یک نسخه جدید و در ادامه آن بازی . (برای این بحث تاپیک دیگری موجود است .)

2 - لطفا بگید آن بازی برای چه کنسولی بوده .

3 - اگر فکر می کنید اشخاص کمی با بازی آشنا هستند ، خیلی مختصر در مورد بازی توضیح بدید لطفا . (البته بی زحمت اینجا رو به معرفی بازی تبدیل نکنید ! صرفا به این دلیل میگم توضیح مختصر که ممکنه بازی خیلی قدیمی باشه و ارزش ایجاد تاپیک رو نداشته باشه چون هم نایاب هست ، و هم به دلیل کیفیت پایین دیگه کسی نمیره سراغش .)

ممنون . :5:

nightmare
02-10-2007, 01:17
--------------------------

StormWielder
02-10-2007, 01:27
من شخصا بازی Killing Time رو که در سال 1996 توسط 3DO برای PC منتشر شد (ساخته شده توسط Intrepid Software ) و واقعا ترسناک بود رو خیلی دوست دارم مجددا بازسازی بشه .

این بازی که سبکش از عکس ها پیداست ، در مواردی فوق العاده ترسناک میشد ، و سبکی منحصر به فرد با داستانی خیلی جالب داشت .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Golden-Dragon
02-10-2007, 15:40
من با Vampire Redemption یه مدت زندگی کردم (ساخت 2000) خداییش داستانو داشته باشید ببینین ارزش دوباره سازی داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يک جنگجوي جنگهاي صليبي (Christof) که در جنگ زخمي شده و در صومعه بستري ميشود به يکي از راهبه ها (Anezka) دل مي بندد ولي از بخت بد (ويا شايد هم خوب!) به خاطر شجاعتش مورد توجه خوناشام هايي که کمبود نيرو دارند، قرار مي گيرد، بعد ازجاودانه شدنش (خوناشام ها عمر ابدی دارند و فقط خون میخورند ولی همیشه باید دور از نور آفتاب باشن) براي خداحافظي پيش راهبه مي آيد آنزکا به او اصرار مي کنه که بماند ولي Christof فرار مي کند و به او مي گويد دنبالم نيا، من نفرين شده ام! (خوناشام ها نمیتونن چیز.. امم، بیخیال توضیح اصلا!)
Anezka بدون توجه به حرف Christof بدنبال وي مي گردد و سراغ خوناشام هاي ديگر مي رود که دشمنان Christof او را اسير مي کنند.. کريستف بعد از فهميدن دستگيري آنزکا بدنبالش مي گردد تا او را در سياهچال يک قلعه قديمي پيدا مي کند... وقتي که مي خواست آنزکا را نجات دهد ستوني از بالا روي آنزکا مي افتد و کريستف خود را سپر بلاي او مي کند...
800 سال بعد وقتي که گروهي باستان شناس در حال حفاري قلعه بودند، کريستف بيهوش در ذهن خود صداي آنزکا را مي شنود که از او کمک ميخواهد و بيدار مي شود و رو به باستان شناس ها فرياد مي زند: آنزکاي من کجاست!....

*PiNk PaNTHeR*
02-10-2007, 15:47
بازیهای قدیمی(زیر 2001) اصلا ارزش بازسازی ندارن چونکه برای هرکدومشون یا 1000 تا نسخه ی بعدی اومده و یا هم ازشون تقلید شده.

Golden-Dragon
02-10-2007, 16:57
بازیهای قدیمی(زیر 2001) اصلا ارزش بازسازی ندارن چونکه برای هرکدومشون یا 1000 تا نسخه ی بعدی اومده و یا هم ازشون تقلید شده.

قبولت دارم ولی نسخه بعدی VR یعنی Bloodlines داستانش هیچ ربطی به نسخه قبلی نداشت در ضمن چون بازیهای جدید اکثرا ضعف داستان دارن درسته که گیم پلی و گرافیک تا حد زیادی جبرانش میکنه ولی هیچوقت جای داستانو نمیگیره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Maggy_P
02-10-2007, 20:44
اويل 2 به نظرم ارزش بازسازي رو داره چون خيلي داستانش جذاب و جالب بود

StormWielder
02-10-2007, 20:59

خوب ، البته در مورد بسیاری از بازی ها نسخه های بعدی حتی خیلی جالبتر بوده اند .
به حر حال من اینطور فکر نمی کنم مثلا همین Killing Time ، هنوز بازی ترسناکی با ویژگیهای خاص اون ندیدم ، Undying تا حدی شباهت هایی داشت ، اما جای Killing Time رو اصلا نمی گیره .:13:

در ضمن ، همونطور که در پست اول اشاره کردم ، خود همین Resident Evil 1 چند سال قبل از تاریخی که شما ذکر کردید اومده ؟ ولی ببین چه استقبالی از بازسازی اون شده . :46:
(حیف که فقط واسه GC اومد ... )

*PiNk PaNTHeR*
02-10-2007, 21:22
خوب ، البته در مورد بسیاری از بازی ها نسخه های بعدی حتی خیلی جالبتر بوده اند .
به حر حال من اینطور فکر نمی کنم مثلا همین Killing Time ، هنوز بازی ترسناکی با ویژگیهای خاص اون ندیدم ، Undying تا حدی شباهت هایی داشت ، اما جای Killing Time رو اصلا نمی گیره .:13:

در ضمن ، همونطور که در پست اول اشاره کردم ، خود همین Resident Evil 1 چند سال قبل از تاریخی که شما ذکر کردید اومده ؟ ولی ببین چه استقبالی از بازسازی اون شده . :46:
(حیف که فقط واسه GC اومد ... )

خوب وقتی شماره ی 2ش خوب نبوده حتما جای اصلیشو نمیگیره دیگه!
مثلا DOOM رو بازسازی کردن توسط یک مودیفیکیشن برای DOOM III جالب بود؟
داستانش جدا... توی بازسازی اصل گیم پلی و گرافیکه.

StormWielder
02-10-2007, 21:36
خوب وقتی شماره ی 2ش خوب نبوده حتما جای اصلیشو نمیگیره دیگه!

امیدوارم منظورت رو درست متوجه شده باشم ، اگه منظورت اینه که دلیل عدم و جود شماره دو برای یک بازی ، اینه که سازندگان فکر نمی کردن موفقیت نسخه یک رو بدست بیاره ، مسئله اینه که 3do که الآن منقرض شده ! چطوری ادامه بده ، مگر اینکه یه شرکت دیگه امتیاز بازی رو بخره .
به هر حال شرکت ها الآن به حدی درگیر انواع پروژه های بازیسازی شدند که شاید لازم ندونند الآن این کار رو انجام بدن ، اکثر شرکت های معروف در حال حاضر چند عنوان بازی دارند که مرتب شماره های جدیدی از آنها تولید میشه و خیلی هم طرفدار داره . همین Nfs مثلا .

شاید برای همین باشه که دیر به دیر شاهد ابتکاراتی در این زمینه هستیم .

Masoud King
03-10-2007, 01:44
باز گشت به قلعه ولفنشتاین

DiDiSks
03-10-2007, 10:34
wolfenstin واقعا ارزش بازسازی رو داره

Golden-Dragon
03-10-2007, 22:08
توی اینترنت یه جاهایی هست که برای درخواست بازسازی اینا کاربرها امضا می کنن اگه یه همچین چیزی برای Vampire Redemption دیدید لطفا لینکشو بذارید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali Pacino
03-10-2007, 23:23
Silent Hill 1 از هر جهت ارزشش رو داره
Resident Evil 1 و MGS 1 که البته اینا تو گیم کیوب نینتندو بازسازی شدن