PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه کاری برای گرفتن چاپ خوب از یک طراحی

katibeh
30-09-2007, 19:11
نرم افرار طراحی

پیکسلی باشد یا خطی (فتو شاپ یا کرل- فری هند )

آیا کیفیت چاپی هم مهم هست

آیا روگش چاپی بر جلوه طراحی تا ثیر دارد

اگه چیزهای دیگر هم میدانید بگید خوشحال می شم

katibeh
01-10-2007, 17:46
هیشکی به من جواب نمیده

S0R3N4
03-10-2007, 17:34
من نظرم اینه که باید پرینتر خوب داشته باشی

Hadi_Designer
11-10-2007, 21:32
به هیچ کدوم از موردهایی که اشاره کردی ربطی نداره.

ببین کتیبه جان چیزی که باید بهش دقت بشه در منظره اول خود طرحه :

1 ) طرح باید اندازه درستی داشته باشه :

باید متناسب با اندازه ای باشه که می خوای چاپ کنی (می خواد پوستر باشه ،کارت ویزیت باشه یا هر چیز دیگه ....)

2 ) رزولوشن خوبی داشته باشه :

برای چاپ حتما باید بالای 300 نقطه در اینچ (dpi) باشه .

3 ) رنگها اصولی باشند :

یعنی باید تمامی رنگها طبق استانداردهای چاپ به صورت درصدی باشه و حتما باید مود رنگی طرح Cmyk باشه

که در این مورد حتما باید نگها رو از نمونه ی رنگها انتخاب بشه (کتاب گالری رنگ چاپ افست توصیه می شه)

4 ) چاپخونه !

چاپخانه ای که کار رو برای شما تهیه می کنه باید کار درست و معتبر باشه .

5 ) خطای برش !

مواظب خطای برش باش همیشه طرحتو توری بزن که از اطراف کار حداقل 0.5 سانت فاصله داشته باشه که کار

خراب نشه .

اینا نکاتی بود که من طی چند سال تجربه و خراب کردن کارها ی مختلف متوجه شدم . حتما دقت کن!

atilaa
12-10-2007, 03:43
البته هادي جان تمام نكاتي كه گفتيد درست ولي بايد به اين نكته هم توجه كنيد كه اگر كار ما با حروف با فونت كمتر از 6 باشد استفاده از برنامه گرافيكي برداري يا vector base ضروري مي باشد چون برنامه هاي بيت مپي مانند فتوشاپ تواناي ايجاد متون ريز را ندارند ( منظور كيفيت مناسب ) و نكته دوم هم اينكه اگر از برنامه هايي مانند فتوشاپ اصولا براي طراحي ساخته نشدند و فتوشاپ براي كارهاي عكاسي ساخته شده بود كه الان با اضافه كردن امكانات به برنامه كه مي توان با آن طراحي انجام داد تبديل شده پس انتخاب برنامه مناسب ( به شرط آشنايي كامل با آن ) مي تواند در انجام طراحي خوب مناسب باشد .
براي چاپ با كيفيت اول بايد طرحمان كيفيت مناسب را داشته باشد بعد يك افست كار خوب با يكدستگاه افست خوب است كه كيفيت نهاي چاپ را مشخص مي كند
از روكش ها چاپ مثل ورني ، سلفون براق و مات و uv براي بهتر شدن كار استفاده كرد
خطاي برش هم كه گفتيد اگر چاپخانه يك دستگاه برش مناسب و يك برشكار ماهر داشته باشد لازم نيست

آذرخش
12-10-2007, 04:01
حالا شما کدوم چاپخونه رو پیشنهاد میکنید که تو این موارد کمتر خطا داشته باشه، قیمتهاش هم مناسب باشه؟

atilaa
13-10-2007, 01:58
متاسفانه من اهل تهران نيستم و با چاپخانه هاي اونجا آشنايي ندارم ولي اگه مي خوايين كيفيت چاپ خيلي خوب باشه چاپخانه اي را انتخاب كنيد كه يك دستگاه افست چهار رنگ داشته باشه چون كيفيتش نسبت به دستگاه تك رنگ بهتره در مورد قيمت هم قيمت چاپ تقريبا 10 سال هست كه ثابته و قيمت كاغذ و زينك كه تغيير كرده اگه به دوتا چاپخانه سر بزنيد قيمتها دستتون مياد.

آذرخش
14-10-2007, 02:56
کمابیش با چاپخونه ها و کارهای اونا آشنایی دارم. فکر کردم مورد خاصی رو سراغ دارید که شاید بهتر باشه...
به هر حال ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز.

4MaRyAm
14-10-2007, 12:15
به هیچ کدوم از موردهایی که اشاره کردی ربطی نداره.

ببین کتیبه جان چیزی که باید بهش دقت بشه در منظره اول خود طرحه :

1 ) طرح باید اندازه درستی داشته باشه :

باید متناسب با اندازه ای باشه که می خوای چاپ کنی (می خواد پوستر باشه ،کارت ویزیت باشه یا هر چیز دیگه ....)

2 ) رزولوشن خوبی داشته باشه :

برای چاپ حتما باید بالای 300 نقطه در اینچ (dpi) باشه .

3 ) رنگها اصولی باشند :

یعنی باید تمامی رنگها طبق استانداردهای چاپ به صورت درصدی باشه و حتما باید مود رنگی طرح Cmyk باشه

که در این مورد حتما باید نگها رو از نمونه ی رنگها انتخاب بشه (کتاب گالری رنگ چاپ افست توصیه می شه)

4 ) چاپخونه !

چاپخانه ای که کار رو برای شما تهیه می کنه باید کار درست و معتبر باشه .

5 ) خطای برش !

مواظب خطای برش باش همیشه طرحتو توری بزن که از اطراف کار حداقل 0.5 سانت فاصله داشته باشه که کار

خراب نشه .

اینا نکاتی بود که من طی چند سال تجربه و خراب کردن کارها ی مختلف متوجه شدم . حتما دقت کن!

خیلی کارتون درسته:5:منم همه ی این نکات رو رعایت می کنم
از عکسام راضیم ولی یه ذره با رنگ مشکی مشکل دارم
یه ذره در مورد چاپ رنگ مشکی بگید:20:

Hadi_Designer
15-10-2007, 10:14
و اما رنگ مشکی ....

برای ساخت رنگ مشکی چندین راه وجود داره ...

رنگی که با چشم و کلیک بروری انتهای پالت فتوشاپ انتخاب میشه 100% غلط و کار ما رو خراب خواهد کرد.

این رنگ باعث می شه رنگ ما در چاپ بور و خاکستری بشه برای حل این مشکل چندین راه وجود د اره من چند

نوع رنگ مشکی معرفی می کنم :

1 . مشکی که بور و خراب از آب در میاد : c=0 m=0 y=0 k=100

2 . مشکی که به درد متن و نوشته می خوره : c=100 m=100 y=100 k=0

3 . مشکی که برای داخل طرح بکار می ره که نسبتا خوبه : c=100 m=100 y=100 k=100

البته هرگز و هرگز و هرگز و ...... یادمون نره که انتخاب رنگ مشکی کاملا بستگی به نوع کاغذ داره .

به عنوان مثال رنگ مشکی که در مورد 3 اشاره کردم اگر در کاغذ های گرم پایین و نازک استفاده بشه طرحمون

تبدیل به خمیر کاغذ میشه !!! :18::18:

به این معنی که از هر کانال رنگی 100% رنگ روی کاغذ میریزه و کاغذ رو خراب می کنه .

تنها راهی که من می تونم به شما پیشنهاد کنم برای اینکه با قلق های چاپ بیشتر آشنا بشید ، نمی گم

خوندن کتاب یا کلاس بلکه خودتون موقع چاپ باید برید چاپخونه و حضورا اجرای کارتون رو ببیند ، با مسئول اونجا یا

حتی با کارگر چاپخونه هم صحبت و پرسجو کنید و زیرو بم کار رو بپرسید . حتما باید چند دفعه به چاپخونه برید.

حتما و حتما و حتما و ... باید چندتا کار رو خراب کنید و گند بزنید تا بتونید یه طراح و ناظر چاپ حرفه ای بشید !!

katibeh
16-10-2007, 10:28
ینی او تایپ هایی که اول کردم در کل مهم نیست تو طراحی

Hadi_Designer
16-10-2007, 10:41
ینی او تایپ هایی که اول کردم در کل مهم نیست تو طراحی

چرا ، تا حدودی هست اما اصل قضیه مواردی هستند که اشاره کردم .

katibeh
16-10-2007, 16:06
خیلی کارتون درسته:5:منم همه ی این نکات رو رعایت می کنم
از عکسام راضیم ولی یه ذره با رنگ مشکی مشکل دارم
یه ذره در مورد چاپ رنگ مشکی بگید:20:

اطلاعاتی که من در مورد چاپ مشکی دارم به این صورت هست

در کارهای 4 رنگ متن مشکی باید به این صورت c=0 m=0 y=0 k=100

در کارهای تنپلات مشکی 1 رو c=100 m=100 y=100 k=100

در کارهای دورو تنپلات c=70 m=70 y=70 k=100به دلیل اینکه بعد از چاپ شدن کار به علت جابجایی کار رنگو نکنه

و در کارها ی متن نوشته ها حتما c=0 m=0 y=0 k=100 باشد
اگر رنگهای دیگر راداشته باشد باطله کار زیاد میشود و تا هدی هم جلوه خود را از دشت میدهد

در صورتی که اطلاعاتم اشتباهی داشت حتما بگین