PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و گفتگو در مورد نرم افزارهای مالتی مدیا و ساخت اتوران

صفحه ها : [1] 2

mohammad nasimafza
22-09-2005, 02:22
سلام دوستان عزیز...هدف من از ایجاد این تاپیک معرفی نرم افزارهای ساخت Autorun ، پروژه های Multimedia ،
پلاگین ها ، ابزارهای مرتبط با آنها و آموزش ترفندها و نکات جالب مرتبط با اینگونه نرم افزار ها با کمک شما دوستان عزیز
میباشد...
من قصد دارم با کمک شما دوستان عزیز این تاپیک را به یک تاپیک پر طرفدار تبدیل کنم...
ابتدا قصد داشتم این تاپیک رو در انجمن برنامه نویسی ایجاد کنم...اما به دلیل بازدید کم از انجمن برنامه نویسی با اجازه
مدیریت گرامی تاپیک را در اینجا ایجاد کردم...
از مدیریت سایت هم تقاضا میکنم برای کمک به ما در معرفی هرچه بهتر این تاپیک یک لینک از این تاپیک در صفحه اول
سایت برای مدتی قرار دهند....مطمئن باشید این تاپیک به یکی از پرطرفدارترین تاپیک ها تبدیل خواهد شد...
من خودم به شخصه بیشتر با Multimedia Builder کار میکنم و از علیرضا شفائی هم تقاضا دارم نکات جالب نرم افزار Autoplay media studio را در این تاپیک قرار دهند تا دوستان به راحتی استفاده ببرند....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](86).gif

برای شروع کار چند تا از پلاگینهای خفن MMB رو در اینجا قرار میدم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](97).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](97).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](97).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](97).gif

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه با Search ویندوزتون حال نمیکنید...خودتون یه موتور سرچ خفن بسازی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](93).gifد

با این پلاگین با حال میتونید یه نرم افزار شبیه Talking Budy که قبلا توی همین P30world معرفی شده بسازید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](81).gif

با این پلاگین میتونید یه نرم افزار برای دیدن عکسها و ایجاد تغییرات روی اونها بسازید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](80).gif

با این پلاگین خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی باحال میتونید نرم افزار ضبط صدا و چند نرم افزار با حال دیگه توی همین مایه ها بسازید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](81).gif

خداحافظ Adobe Acrobat Reader [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](49).gifبا این پلاگین خفن یه برنامه برای تماشای فایلهای Pdf بسازید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

الوعده وفا...حالا نوبت شماست دوستان..................................

Nesta
22-09-2005, 04:43
سلام دوست عزیز این برنامه کار باهاش کمی‌ سخت هست برای بعضی‌ از افراد من این برنامه رو پیشنهاد می‌کنم بسیار بسیار قوی و زیبا هست یک بار امتحان کنید و به قدرت اون پی‌ ببرید .
AutoPlay Media Studio Pro 5.0.4 Pro
حجمش فکر کنم 34 مگ باشه ولی‌ واقعا حرف نداره .ا

Friend
22-09-2005, 05:13
نستا جان لینک میدی؟؟؟؟

khatat
22-09-2005, 09:35
آقای mohammad nasimafza این برنامه ها که مال Multimedia Builder است اگه برای AutoPlay Media Studio هم داری بذار چون خیلی بهش احتیاج دارم مخصوصاً اونی که مربوط به PDF است . ممنون

khatat
22-09-2005, 09:54
در ضمن آقای Friend من لینک دانلودش رو دارم اما نمیدونم چرا به صورت ******** نشون می ده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]************/dl.php?url=771

hippo
22-09-2005, 10:13
Nestaجان
Multimedia Builderکه خیلی راحت تره

postchi_rr
22-09-2005, 13:15
اينم لينک دانلود
:
or

postchi_rr
22-09-2005, 13:18
AutoPlay Media Studio v:6

postchi_rr
22-09-2005, 13:18
AutoPlay Media Studio v:6

Pass: Grey_Ghost

Amir_P30
22-09-2005, 13:57
آقايون ميتونيد اين بحث رو به صورت تخصصي ادامه بديد؟

در مورد هر كدومشون يكي بياد اموزش بده

ميتونه تاپيك خيلي خوبي بشه

mohammad nasimafza
22-09-2005, 15:31
دوستان توجه کنید که اینهایی که من گذاشتم برنامه نیست...بلکه پلاگینه...ضمنا نستا جان...این سادگی MMB باعث شده که همچنان
محبوبتر از Autoplay media studio باشه...حالا که اینجور شد تا چند وقت دیگه برنامه هایی که با MMB ساختم رو براتون آپلود میکنم
تا کفتون ببره...ضمنا دوستان خواهش میکنم تاپیک رو ادامه بدید...
ضمنا دوستان...Autoplay media studio اصلا پلاگین نداره که همین امر باعث محدود شدن اون در مقابل MMB شده

khatat
22-09-2005, 15:47
آقای postchi_rr مطمئنی ورژن 6 است؟!!!

simpatico
24-09-2005, 06:05
آقا محمد ادامه بده کارت خوبه ولی از درس و دانشگاه نیافتی ...از ما گفتن بود از تو هم گوش ندادن

mohammad nasimafza
24-09-2005, 20:34
چطوری Simpatico....بچه ها این Simpatico از دوستان خوب منه و تازه به جمع ما پیوسته...هواشو داشته باشین

postchi_rr
02-10-2005, 22:58
اينی که من دادم مال ورژن 6 هست

smd7m
04-10-2005, 16:02
سلام
خيلي برنامه هاي جالبي را اينجا گذاشتي.
لطفاً به سوالهاي من در مالتي مديا بيلدر پاسخ بده :
1- مشخصات زير در برنامه اي در مالتي مديا بيلدر نمايش داده شود :
نام سيستم عامل
نام يوزر
پسورد يوزر
نام سي پي يو و شركت سازنده آن
مقدار RAM
كل فضاي هارد ديسك
فضاي خالي هارد ديسك به درصد
فضاي استفاده شده هارد ديسك به درصد
كارت گرافيك
كارت صدا
مادربورد
مودم
وضعيت چاپگر
رزوليشن صفحه نمايش
IP سيستم
و ...
2- چگونه مي توان برنامه اي نوشت كه cd را با يك كد خاص شناخته و در صورت رايت بر روي سي دي ديگر اجرا نشود.
3- چگونه مي توان برنامه اي نوشت كه رمز يك برنامه رمز دار (مثل يك فايل zip داراي رمز) را بصورت پيش فرض وارد كرده و آن برنامه را اجر كند.
يعني برنامه هاي داخل يك مجموعه داراي رمز هستند و ما نمي خواهيم كاربران رمز را بدانند و از اين مجموعه بدون آتوران استفاده كنند و برنامه ها توسط آتوران رمز را دريافت كنند و اجرا شوند.
4- چگونه يك دستور را در بيلدر به رجستري Import كنم.

shahrdartoope
09-10-2005, 01:33
من مورد چهارم خیلی نباز دارم
کسی بلده؟؟؟

mehdi87
09-10-2005, 21:05
لطفا در دادن پست ها دقت كنيد اينجا كه چت روم نيست !

mohammad nasimafza

Shahin King
11-10-2005, 01:20
با سلام

دوستان و گراميان اگر امكان داره به اصل موضوع بپردازين . به قول داش مهدي چت رومي شده . فلاني چطوري و حالت چطوره و اينجور حرفا نباشه . قوربونتون برم .

قربانتان : شاهين كينگ

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:40
از الان دیگه میخوام یه آموزش مختصر از MMBذ رو شروع کنم...نکات جالب و حرفای رو هم بعد از این آموزشها میگم

سلام
برای شروع کار اول بايد مشخصات کلی صفحه ای را که مي خواهيد برنامه ی مولتی مديا را در آن پياده کنيد مشخص گردد برای اين منظور به منوی Project رفته و گزينه General Settings را انتخاب نماييد. جهت دسترسی آسان به اين گزينه مي توانيد روی آيکون شکل چرخ دنده در بخش Main کليک کنيد.
Window Size:در اين قسمت اندازه ی صفحه را بر حسب Pixel مشخص مي کنيد. البته خود نرم افزار به طور پيش فرض اندازه ۶۴۰ در ۴۸۰ را به شما پیشنهاد می دهد اما می توانید در قسمت Quick Preset اندازه های استاندارد ديگری را ببينيد لازم به ذکر است که انتخاب هر اندازه حتی خارج از اندازه های استاندارد امکان پذير است.
Window Title:اگر نام خاصی را برای برنامه خود در نظر گرفته ايد به جای کلمه Welcome تایپ نماييد بعد ها خواهيد ديد که اين نام بر روی نوار آبی رنگ بالای برنامه ي مولتی مديا نمايان می شود. ( اگر علاقه ای به نوار آبی رنگ (Title Bar) بالای برنامه خود نداريد علامت ضربدر را از کنار جمله Standard Window برداريد).
Client Border:در صورتی که اين گزينه فعال باشد يک خط کم رنگ پيرامون محيط برنامه مشاهده خواهد شد.
Background Mode:زمانی از پارامتر های اين بخش استفاده مي شود که بخواهيد زمينه پشت برنامه رنگ خاصی به غير از تصوير موجود در Desktop به خود بگيرد برای اين دستور قسمت Full Screen Background را فعال کنيد و پس از Solid Fill رنگ مورد نظر را مشخص نماييد اگر دوست داشته باشيد تصوير خاصی کل زمينه ی پشت برنامه را پر کنيد در همين بخش روی گزينه Load Image کليک کرده و پس تصوير را انتخاب نماييد.
Display Resolution:به دليل اين که معمولا برنامه ی مولتی مديايي را که می سازيد روی CD کپی شده و در چند کامپيوتر و احتمالا با Resolution های مختلف استفاده خواهد شد ممکن است به مشکل اختلاف اندازه صفحه بر نامه ی ساخته شده با Resolution کامپيوتر ديگر برخورد نماييد نرم افزار Multimedia Builder اين امکان را به شما می دهد که با استفاده از اين بخش Resolution هر کامپیوتر را هنگام اجرای اتو ماتیک CD به طور موقت تغيير دهيد تا برنامه با کيفيت خوب اجرا شود لذا گزينه Try to Change to و Allow Up-Sizing را فعال نموده و نوار سفيد رنگ مقابل آنها Resolution دلخواه را تعيين نماييد بعد کليد OK را بزنيد. خوب حالا شما صفحه سفيد رنگی با مشخصاتی که تعيين کرده ايد در وسط محيط کار نرم افزار خواهيد ديد برای اين که نحوه ی عملکرد برنامه را هنگام اجرای آن ببينيد می توانيد در حين طراحی نتيجه کار را تست کرده و از عملکرد آنها مطمئن شويد. برای اين کار ۲ روش زير وجود دارد:
۱ـ تست کل برنامه: جهت تست کل برنامه به منوی Project رفته و گزينه Run را انتخاب نماييد و يا روی آيکونی که مثل يک کليد است رادر نوار Main کليک کنيد.
۲ـ تست صفحه فعال: تست کردن کل برنامه احتياج به وقت زيادی دارد لذا جهت سهولت مي توانيد فقط هر صفحه ای را که فعال است تست نمایید برای این کار گزینه ی Test Current Page در منویPage را کليک نماييد و يا کليد F5 را بزنيد وبرای بازگشت روی صفحه راست کليک کنيد و از منوی باز شده Close را فشار دهيد.

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:42
مشخصات برنامه،صفحه اصلی،آوردن تصاوير و عکس،طراحی دکمه،تست صفحات،تعيين موسيقی برای هر صفحه،ساخت صفحه جديدوتنظيم فرمان ها:

مشخصات برنامه
حالا می خواهيم برنامه ای را طراحی کنيم که شامل قسمتهای زير باشد:
۱ـ آلبوم عکس ۲ـ آلبوم فيلم ۳ـ آلبوم صدا ۴ـ سرگرمی ۵ ـ دست نوشته
همانطور که قبلا گفته شد اول می بایست مشخصات کلی صفحه را تعيين کنيم دقت کنيد که همه ی ۵ مورد بالا هر کدام در يک صفحه جديد طراحی شده و ممکن است که خود شامل صفحات متعددی باشند که به وسيله آيکون ها و يا دکمه هايی به صفحه ی شروع و يا صفحات ديگر متصل شوند.
آيکون Settings را کليک کرده و سپس در پنجره ی Project Settings مشخصات زير را وارد کنيد:
۱ـ از قسمت Quick Preset اندازه استاندارد ۶۰۰ در ۸۰۰ را انتخاب نماييد.
۲ـ يک اسم برای برنامه انتخاب کرده و در بخش Window Tittle بنويسيد.
۳ـ گزينه Standard Window را فعال کنيد.
۴ـ گزينه Full Screen Background را فعال کرده و برای زمينه رنگ سياه را انتخاب کنید.
صفحه اصلي
در طراحی برنامه های مولتی مديا ممکن است نمای اصلی برنامه ثابت باشد به اين معنی که هنگام کار با اين برنامه ها فقط چند آيکون تصوير و تغيير می کنند ولی تصوير يا رنگ زمينه ی برنامه ثابت می ماند برای سهولت در طراحی اين گونه برنامه ها و برای جلوگيری از تکرار مي توانيد از دو گزينه Master Page و Master Top Layer بهره ببريد پس تمامی مواردی که در همه ی صفحات ثابت است در اين دو صفحه طراحی کنيد برای دسترسی به دو گزينه فوق منوی Page را انتخاب و سپس در نوار باز شده روی گزينه های مذکور کليک کنيد در اينجا به دليل اين که ما مي خواهيم برنامه ای متنوع با تعداد زيادی تصاوير زمينه داشته باشيم از اين دو گزينه رد مي شويم.
آوردن تصاوير و عکس
به احتمال زياد در طراحی به تصاوير و عکس های مختلفی نياز پيدا می کنيد برای آوردن عکس اول به منوی Object رفته و در بخش Create گزينه Bitmap را انتخاب کنيد و يا آيکون يک کاکتوس درصحرا را در بخش Tools بزنيد. دراين حالت مکان نما به صورت دو خط عمود بر هم نمايش داده مي شود. اگر بر روی صفحه کليک کنيد پنجره ی Load Image باز شده و می توانيد از اين طريق عکس مورد نظرتان را بياوريد در صورتی که تصوير آمده بزرگتر و يا کوچکتر از صفحه باشد ابتدا يک بار روی کليک کنيد و يکی از گوشه ها را توسط ماوس گرفته و به سمت داخل يا بيرون بکشيد تا اندازه عکس تنظيم شود.
طراحی دکمه
مرحله ی بعدی طراحی دکمه هايی است که می توان به وسيله ی آنها بين صفحات جا به جا شد با هر کليک بر روی اين دکمه ها می توان به بخش جديد مربوط به آن دکمه دسترسی پيدا کرد برای اين کار می توانيد دو مدل دکمه يکی نوشتاری و ديگری تصويری طراحی کنيد که نحوه ي ساخت هر دو مدل به شرح زير آمده است:
۱ـ دکمه نوشتاری
به اين صورت است که موضوع دکمه با نوشته بر روی آن مشخص مي شود.
برای طراحی اين دکمه دو روش وجود دارد:
۱ـ ابتدا به منوی Object رفته و در بخش Create گزينه Text را انتخاب کنيد و بعد توسط ماوس روی صفحه کليک کنيد عبارت Double-Click Here را می بينيد روی آن دوبار کليک کنيد به جای فوق کلمه دلخواه مثلا آلبوم عکس را وارد کنيد.
۲ـ روش دوم اين که آيکون Text Button ( که شکل يک دکمه است وروی آن ab نوشته شده است) را در بخش Tools استفاده کنيد در صورت انتخاب این گزینه و کلیک بر روی صفحه دکمه استاندارد ویندوز درست می شود که کلمه Button در آن نوشته شده است دو بار کلیک کنید پنجره ی Text Button باز می شود در این پنجره بخش های زیر دیده می شود:
Lable:نام دکمه مورد نظر است که در بخش Object (سمت راست صفحه) دیده می شود.
Text:عبارتی که روی دکمه دیده می شود یعنی با تایپ هر کلمه ای مثلا آلبوم عکس این کلمه جایگزین عبارت Button بر روی دکمه می شود.
Fill:از این طریق می توان رنگ دکمه را تغییر داد.
Text Color: برای تغییر رنگ نوشته بر روی دکمه استفاده می شود.
Cursor: اگر دقت کرده باشید در برنامه های مختلف هنگامی که ماوس را روی آیکونی می برید مکان نما به شکلهای مختلف مثل:دست،ساعت شنی و......... تبدیل می شود برای تعیین این اشکال از بخش Cursor استفاده می شود.
Actions:از این قسمت برای تعیین دستورات و نحوه ی عملکرد دکمه هنگامی که بر روی آن کلیک می شود استفاده می گردد.
۲ـ دکمه تصویری
همانطور که از نامش پیداست در این نوع دکمه ها به جای نوشته از یک تصویر خاص که مربوط به آن بخش است استفاده می شود.
روش کار به این صورت است که گزینه Bitmap Button را از بخش Create در منوی Object انتخاب کنید سپس روی صفحه کلیک نمایید پنجره ی Bitmap Button باز می شود تصویر مورد نظر را توسط دکمه Load در قسمت Image بیاورید تصویر دیگری را در قسمت High Light Image انتخاب کنید این تصویر هنگامی دیده می شود که مکان نما روی دکمه قرار بگیرد همچنین اگر در قسمت Click Image تصویر جدیدی انتخاب کنید هنگام کلیک بر روی دکمه این تصویر نمایش داده می شود برای این که بهتر متوجه این موضوع شوید سه تصویر مختلف را در این سه قسمت انتخاب کرده و در قسمت Preview عملکرد دکمه را امتحان کنید.
تست صفحات
حال برای اینکه از نتیجه کارتان اطلاع پیدا کنید کلید F5 را فشار دهید. اگر روی دکمه ها در برنامه خودتان کلیک کنیدکار خاصی انجام نمی دهد چون هنوز از بخش Actions استفاده نکرده اید برای بازگشت به برنامه از دکمه Exit استفاده کنید.
تعیین موسیقی برای هر صفحه
اکثر برنامه های مولتی مدیا هنگام اجرا با پخش موسیقی همراه می شوند شما می توانید برای هر صفحه یک موسیقی خاص تعیین کنید بدین معنی که هنگام اجرای برنامه وقتی از صفحه ای به صفحه دیگر می روید برنامه شروع به پخش یک آهنگ خاص می کند برای انجام چنین عملی روی آیکون Page Properties که شکل یک ورقه و یک چرخ دنده است که در بخش Page Tools و یا گزینه Properties در منوی Page کلیک کنید در بخش Background Music یک موسیقی را انتخاب کنید بعد از این هنگام اجرای برنامه هرگاه وارد این صفحه شوید این موسیقی پخش می شود.
ساخت صفحه جدید
در این مرحله برای بخش آلبوم عکس باید یک صفحه طراحی کنیم به طوری که وقتی روی دکمه آلبوم عکس کلیک می کنیم برنامه وارد این صفحه شود برای این کار روی آیکون Add Page که شکل یک ورق است و روی آن نقطه نورانی وجود دارد در بخش Page Tools کلیک کنید صفحه ای سفید رنگ با نام Page2 درست می شود.
تنظیم فرمان ها
خوب حالا باید برای دکمه آلبوم عکس دستورات لازم را تعیین کنیم تا با کلیک بر روی آن دستورات اجرا شود برای این کار روی دکمه مورد نظر دوبار کلیک کنید تا پنجره Text Button باز شود:
External Commands and page Actions:در قسمت Actions روی آیکونی که شکل یک دست است که به یک ساعت شنی اشاره می کند کلیک کنید بر روی On Mouse Click کلیک کنید در منوی باز شده لیستی از دستورات را مشاهده می کنید که اگر در معنی آن دقت نمایید پی به کاری که انجام می دهند می برید چون ما می خواهیم با کلیک بر روی دکمه آلبوم عکس عمل رفتن به صفحه جدید (صفحه مربوط به آلبوم عکس ) انجام شود عبارت Go To Page را انتخاب می کنیم سپس در بخش زیرین آن یعنی Page نام صفحه مورد نظر Page2 را مشخص می کنیم دکمه Ok را بزنید اگر دقت کنید پایین آیکون فوق با یک نوار آبی رنگ پر می شود مفهوم این نوار این است که توسط این آیکون دستوراتی صادر شده است.
Sound Actions:روی آیکونی که شکل یک بلند گو است کلیک کنید توسط این پنجره می توانید آهنگ و یا صدای خاصی رابرای دکمه آلبوم عکس تعیین کنید بدین صورت که موسیقی که در بخش Mouse Over the Object انتخاب می شود زمانی پخش می گردد که ماوس روی دکمه آلبوم عکس قرار گیرد اما موسیقی که در بخش Mouse Over the Object مشخص می گردد زمانی پخش می شود که روی دکمه مورد نظر کلیک کنید حال دکمه Ok را بزنید دوباره دکمه Ok را در پنجره Text Button را فشار دهید اکنون Page2 را در بخش Page انتخاب کنید و روی آیکونی که مثل یک خودکار است و روی آن چند ستاره است راکلیک کنید توجه: این آیکون در بخش Main وجود دارد در منوی باز شدنی گزینه Back Next Button Insert را انتخاب کنید مشاهده می کنید که دو دکمه Next و Back در گوشه نمایان می شود.

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:42
دفعه قبل تا آنجا پیش رفتيم که دو کليد Next و Back را در صفحه قرار داديم حالا يک تصوير برای Background صفحه فرا خوانی کنيد و يا رنگ صفحه را تغيير دهيد برای اين کار بر روی آيکون Page properties کليک کرده و در بخش Background تصوير را از قسمت Image و رنگ را در قسمت Color تعيين کنيد. حالا همه عکس ها و تصاويری را که می خواهيد در اين آلبوم قرار دهيد به صورت جداگانه فراخوانی کرده و در صفحه بچينيد برای اينکه بتوانيد تعداد زيادی از تصاوير را در صفحه بچينيد تمام عکس های فراخوانی شده را تا اندازه ای که امکان دارد کوچک کنيد البته نگران دید آنها نباشيد چون در مرحله بعد چگونگی نمايش آنها را در اندازه دلخواه مرور خواهيم کرد خوب پس از اين که تمام عکس ها را در صفحه قرار داديد مراحل زير را برای بزرگنمايي هر عکس طی کنيد :
ابتدا اولين عکس را انتخاب و توسط دستورات Copy و Paste از آن کپی بگيريد توجه کنيد که بعد از انجام دستور Paste عکس کپی گرفته شده دقيقا بر روی عکس قبلی قرار می گيرد لذا آن را جابه جا کرده و تا حد امکان در صفحه بزرگ کنيد سپس دوبار بر روی آن کليک کنيد تا پنجره ی Bitmap باز شود (در اين مرحله حتما بايد نام عکس ها را که در بخش All Objectes مشخص گردد به خاطر بسپاريد) در پنجره ی Bitmap مشخصات زير را تعيين کنيد:
اول گزينه Hide را فعال کرده و سپس گزينه Enable Actions را انتخاب کنيد روی آيکون Interactions with other object and video که عکس يک خودکار وچند ستاره ودو برگه در پشت آن است را کليک کنيد در پنجره ی باز شده در قسمت Action1 کلمه Hide و در قسمت Object نام مربوط به عکس بزرگ شده را انتخاب کنيد انجام اين عمل به اين خاطر است که هنگام کليک کردن روی عکس تصوير ناپديد شود بعد از زدن کليد OK در اين پنجره کليد OK را در Bitmap فشار دهيد مشاهده مي کنيد که تصويری را که بزرگ کرده ايد ناپديد می شود اگر به بخش All Objects نگاه کنيد کنار نام اين عکس علامت ضربدر را مي بينيد البته دقت کنيد که عکس به هيچ وجه حذف نشده و فقط ما قادر به ديدن آن در هنگام طراحی برنامه نيستيم حالا بر روی نمونه کوچک عکس رفته و دو بار بر روی آن کليک کنيد تا پنجره ی Bitmap باز شود گزينه Enable Actions را فعال و روی آيکون (که عکس يک خودکار وچند ستاره ودو برگه در پشت) کليک کنيد اين بار در قسمت Action1 کلمه ی Show و در قسمت Objectes نام عکسی را که بزرگ کرده ايد انتخاب کنيد روی دکمه OK کليک کنيد برای اينکه از عملکرد برنامه مطمئن شويد يک بار صفحه را تست کنيد در اين مرحله اگر شما روی اولين عکس کليک کنيد بايد تصوير بزرگ شده ی آن نمايان شود و اگر دوباره کليک کنيد تصوير ناپديد شده و صفحه قبلی نمايان مي شود.
افزودن امکان Print
گاهی ممکن است شما دوست داشته باشيد که از عکس بزرگنمايی شده Print بگيريد برای افزودن چنين امکانی به محيط برنامه باز گشته و دو بار روی عکس بزرگنمايی شده کليک کنيد در پنجره Bitmap در بخش Enable Actions روی آيکونی که شکل يک روان نويس که روی کاغذ مي نويسد کليک کنيد پنجره ی More Actions باز می شود در بخش The Click is Finished روی آيکونی که شکل يک خودکار است و بالای آن چند ستاره است کليک کنيد تا پنجره ی Script Wizard بار می شود اينک در اين قسمت Action تعدادی دستور مشاهده خواهيد کرد که هر يک دارای عملکرد مخصوص به خود هستند در اين ليست دستور Print Page را پيدا کرده و انتخاب کنيد کليد OK را فشار دهيد عبارت Page("")Print در قسمت سفيد رنگ پايين بخش The Click is Finished نمايان خواهد شد کليد OK را دوباره بزنيد از اين به بعد هنگام اجرای برنامه هرگاه روی عکس بزرگ شده کليک کنيد پنجره ی مخصوص Print باز می شود.

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:44
طراحی صفحه آلبوم موسيقی

سلام..............
برای طراحی اين صفحه ممکن است از چند روش استفاده مي گردد که من دو روش مهم و متداول را برای شما شرح می دهيم:
۱ـ ايجاد دکمه مجزا برای هر موسيقی:
در اين روش هر دکمه نماينده يک موسيقی است به طوری که هر بار کليک بر روی اين دکمه صوت مخصوص به آن پخش می شود برای انجام اين کار مراحل زير را طی کنيد:
اول يک صفحه جديد طراحی کنيد سپس يک تصوير برای Background فراخوانی نماييد بعد به صفحه Page1 رفته و دکمه مخصوص آلبوم موسيقی را طراحی کنيد در صفحه Page3 که مخصوص آلبوم موسيقی است دکمه ای برای يک موسيقی خاص بسازيد در اين جا ما از ابزار Text Button استفاده می کنيم نام موسيقی استفاده شده را بر روی دکمه بنويسيد سپس با دوباره کليک بر روی دکمه پنجره Text Button را باز کرده و بر روی آيکونی که شکل يک بلندگو است کليک کنيد پنجره Sound Actions باز می شود در قسمت Mouse Click Object با کليک بر روی آيکونی که شکل دو نقطه بر روی يک کليد است پنجره ی Open Send File باز شده و با استفاده از آن مسير موسيقی موجود بر روی هارد را مشخص کنيد اگر بر روی قسمت Files of type کليک کنيد ليستی از فرمت های صوتی را که در اين قسمت قابل استفاده هستند مشاهده می کنيد بعد از انجام اين کار دوبار کليد OK را بزنيد سپس برای تست صفحه کليد F5 را فشار دهيد اگر شما بر روی دکمه ای که ساخته ايد کليک کنيد موسيقی ای را که انتخاب کرده ايد پخش خواهد شد حالا دکمه Close را بزنيد تا به محيط نرم افزار برگرديد به همين تر تيب برای تمامی موسيقی هايی که می خواهيد در اين صفحه به آن دسترسی داشته باشيد دکمه ی مخصوص آن را طراحی کنيد توجه کنيد که نحوه طراحی دکمه ها بستگی به سليقه طراح دارد شما می توانيد به جای استفاده از کلمه های نوشتاری دکمه هاي تصويری را ساخته و از آنها استفاده کنيد شايد بگوييد ممکن است تعداد موسيقی ای را که می خواهيم در اين صفحه به آنها دسترسی داشته باشيم زياد بوده و ساخت دکمه برای تمامی آنها کاری سخت و زمان بر باشد برای حل اين مشکل بايد روش دوم را انتخاب کنيد.
۲ـ ايجاد دکمه های کنترل
در اين روش کافيست دکمه هايی برای کنترل و مديريت فايل های صوتی طراحی کنيد به طوری که با اين دکمه ها بتوانيد به ليست موسيقی های موجود دسترسی پيدا کرده و يکی از آنها را انتخاب نماييد تقريبا شبيه کاری که با نرم افزارهای صوتی Winamp و Jet Aduio و غيره انجام مي دهيد برای اين کار بر روی آيکونی که شکل يک خودکار و چند ستاره است در بخش Main کليک کنيد در منوی باز شده گزينه Insert MP3 Controls را انتخاب کنيد مشاهده می کنيد که تعدادی آيکون و عدد بر روی صفحه ظاهر می شود برای مشاهده ی نحوه ی عملکرد اين دکمه ها صفحه را تست کنيد می بينيد که با کليک بر روی دکمه ای که شکل يک کليد و روی آن يک فلش است پنجره ی Open باز می شود و شما می توانيد موسيقی مورد نظر را انتخاب کرده و گوش کنيد اگر با نرم افزار های صوتي کار کرده باشيد حتما با عملکرد تک تک اين دکمه ها آشنا هستيد ممکن است بخواهيد به جای استفاده از گزينه ی Insert MP3 Controls خودتان دکمه های جديدی را طراحی کرده و از آنها استفاده کنيد به طوری که نحوه عملکرد آن شبيه به نحوه ی عملکرد اين دکمه ها باشد برای انجام اين کار دکمه های زير را بسازيد:
دکمه Open : بعد از ساخت دکمه Open بر روی آن آيکونی که شکل يک برگه و يک دست است که به ساعت شنی اشاره مي کنددو بار کليک کنيد در قسمت On Mouse Click گزينه Open MP3 را بزنيد اگر در قسمت Path آدرس يک موسيقی خاص را مشخص کنيد هنگام اجرای برنامه همان موسيقی پخش مي شود لذا هيچ مسيری را مشخص نکنيد و دوبار کليد OK را بزنيد.
دکمه اجرای موسيقی، موسيقی بعدی، موسيقی قبلی، قطع موسيقی:
مراحلی که برای دکمه Open انجام داديد دوباره برای تک تک دکمه های فوق تکرار کنيد با اين تفاوت که در قسمت On Mouse Click بايد با توجه به عملکرد هر دکمه گزينه مخصوص به آن انتخاب شود.
دکمه های کم و يا زياد کردن صدا:
دو بار بر روی دکمه زياد کردن صدا کليک کنيد سپس آيکونی که شکل يک روان نويس است و روی يک کاغذ می نويسد را فشار داده ودر قسمت The Click is Finished در پنجره ی More Actions بر روی آيکونی که شکل يک خودکار است و بالای آن چند ستاره است را کليک کنيد در قسمت Action گزينه Volume Up را انتخاب نمایید همین کار را برای دکمه کم کردن صدا انجام دهید فقط به جای گزینه فوق گزینه Volume Down انتخاب کنید.

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:45
رقص نور، طراحی آلبوم فیلم

سلام.....
در منوی Object و در بخش Create گزینه Dynamic Fx را انتخاب کنید سپس ماوس را روی صفحه بکشید تا محدوده ای رنگی ایجاد شود با دوبار کلیک بر روی این محدوده ی رنگی پنجره ی Dynamic Fx باز می شود اگر بر روی فلش مربوط به بخش Fx Type کلیک کنید لیستی از انواع رقص نورها را مشاهده می کنید که با انتخاب هر کدام از گزینه ها نوع رقص نور تغییر می کند گزینه های Plasma و Smoke و Fire به صورت پیش فرض رقص نورهای خاصی را تولید می کنند اما گزینه های بعدی احتیاج به فراخوانی عکس خاصی دارند بعد از انتخاب یکی از این گزینه ها برای فراخوانی عکس مورد نظرتان روی دکمه Load Image در کنار بخش Previewکلیک کنید در بخش Color Style رنگهای پیش فرض به شما پیشنهاد می شود اما اگر در فکر تولید رقص نوری با رنگهای دلخواه خود هستید می توانید در قسمت ms آنها را مشخص کنید در بخش Library نیز می توانید حالات مختلف یک رقص نور را تعیین نمایید در قسمت Advanced Settings نیز تنظیمات مربوط به رقص نور های مختلف را به صورت دستی می توان تغییر داد هنگامی که پارامترهای مورد نظر خود را تنظیم کردید در صورتی که مایل نباشید می توانید آن را به لیست رقص نورهای قبلی بيافزاييد برای اين کار روی دکمه Add Library کلیک کنید.
طراحی آلبوم فیلم
برای طراحی این صفحه ۲ روش پیشنهاد می کنیم یکی پخش خودکار فیلم (به طوری که هر وقت وارد صفحه مخصوص فیلم می شوید برنامه خود به خود شروعبه پخش آن کند) و دیگری استفاده از دکمه های کنترل پخش فیلم می باشد برای این کار ابتدا صفحه جدیدی برای آلبوم فیلم ایجاد کنید در صفحهPage1 دکمه ی مخصوص آلبوم فیلم را ایجاد کرده و تنظیمات مربوط به آن را تعیین کنید سپس در صفحه آلبوم فیلم برای زیبایی بیشتر یک Background قرار دهید بعد از آن به تعداد فیلم هایی که می خواهید در این برنامه از آنها استفاده کنید دکمه های مخصوص طراحی کنید حال برای هر یک از این دکمه ها صفحه جدیدی بسازید به طوری که هنگام اجرای برنامه با کلیک روی هر دکمه وارد صفحه مخصوص به آن شوید اکنون یکی از دو روش زیر را طی کنید:
پخش خودکار فیلم:
به صفحه مربوط به اولین فیلم بروید سپس از منویObject در بخشCreate گزینهMCI Object را انتخاب کنید مشاهده می کنید که نشانگر ماوس به شکل علامت + تبدیل می شود به کمک ماوس می توانید اندازه محیطی که فیلم در آن پخش می شود را تعیین کنید برای این کار ماوس را روی صفحه بکشید سپس دوبار روی این محیط کلیک کنید تا پنجره MCI باز شود در بخش Media روی دکمه Load کلیک کنید سپس فیلم مورد نظر خود را در پنجره باز شده فراخوانی نمایید دقت کنید فقط فیلم هایی را می توانید فراخوانی کنید که نرم افزار Multimedia Builder توانایی شناسایی آنها را دارد برای اطلاع از نوع فرمت های قابل شناسایی قسمت File Of Type را مرور کنید بعد از فراخوانی فیلم دکمه OK را فشار دهید ممکن است تعجب کنید چون اتفاق خاصی که در صفحه قابل مشاهده باشد نیافتاده است اما اگر صفحه را تست کنید حتما نتیجه کار را مشاهده خواهید کرد بعد از این هرگاه هنگام اجرای برنامه وارد این صفحه می شوید فیلم انتخاب شده به صورت خودکار شروع به پخش می گردد دقت کنیدکه شما هیچ گونه کنترلی بر روی آن ندارید در ضمن برای این که بتوانید به صفحه آلبوم فیلم برگردید دکمه Back را در این صفحه ایجاد کنید.
پخش فیلم توسط دکمه های کنترل:
ابتدا به صفحه مخصوص فیلم بروید سپس گزینه Video از بخش Create در منوی Object را انتخاب نمایید اگر روی صفحه کلیک کنید پنجره Open Video باز می شود فیلم مورد نظر را در این بخش فراخوانی کنید بعد از کلیک روی دکمه OK پنجره ی Video Import and Capturing Still Image نمایان می شود که تصویر Frame اول فیلم در وسط آن نمایان است حال با استفاده از دکمه های کنترل نحوه ی نمایش فیلم را تست کنید دقت کنید که با این دکمه ها فیلم را تست می کنید و پنجره فوق به صورت پیش نمایش بوده و هنوز فیلم بر روی صفحه بار گذاری نشده است بعد از تست فیلم دکمه OK را بزنید ملاحظه می کنید که Frame اول فیلم بر روی صفحه قرار می گیرد حال برای تصویر فوق باید دکمه کنترل بسازید برای انجام این عمل می توانید از دکمه های کنترل موجود در بخش Action سود برده و یا این که خود با استفاده از ابزار Bitmap Button آنها را تولید کنید ولی در هر صورت روش تنظیم دستورات در هر دو حالت یکسان بوده و فقط شکل دکمه ها با هم متفاوت است ما برای سهولت کار روش اول را انتخاب می کنیم ابتدا روی آیکونی که شکل یک خودکار و بالای آن چند ستاره است را کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Insert MP3 Control را انتخاب کنید دکمه های کنترلی که در صفحه ظاهر می شود را جابجا کنید تا در مکان مناسب قرار گیرد این دکمه ها مخصوص پخش فایل های صوتی هستند اما با تغییراتی که در پارامتر های آن ایجاد می کنیم آنها را به دکمه های پخش فیلم تبدیل می کنیم در ابتدا دکمه های اضافه را حذف می کنیم چون این دکمه ها در مواقعی به کار می روند که کاربر به دنبال فایل فیلم در دیسک سخت و یا CD بگردد و آن را اجرا کند اما چون در اینجا شما فیلم را فراخوانی کرده اید و فقط به دکمه های پخش(Play) و عدم پخش (Stop) احتیاج دارید برای حذف دکمه های فوق به بخش Objects مراجعه کرده و بر روی علامت + کنار عبارت MP3 Buttons P43 کلیک کنید تا لیست دکمه ها را مشاهده کنید سپس با انتخاب دکمه های مورد نظر کلید Delete را از صفحه کلید فشار دهید بعد از انجام این عمل دکمه ها را در صفحه جابجا کنید تا زیر اعداد بالای آن قرار بگیرد حال دوباره روی دکمه ها کلیک کنید تا پنجره Group باز شود ابتدا گزینه B_Play Q381 دوبار کلیک کنید در پنجره باز شده و در بخش Action روی آیکونی که شکل یک دست است وبه یک ساعت شنی اشاره می کند کلیک کرده ودر بخش On Mouse Click گزینه None را انتخاب کنید تا بصورت غیر فعال تبدیل شود بعد از زدن دکمه OK روی آیکونی که شکل یک روان نویس است و روی کاغذی می نویسد کلیک کنید در پنجره باز شده و در بخش The Click is Finished روی آیکونی که شکل یک خودکار است و بالای آن چند ستاره است کلیک کنید در پنجره Script Wizard و در بخش Action گزینه Video Play را انتخاب کرده و سپس در بخش Video Play نام فیلمی که در صفحه قرار داده اید را انتخاب نمایید ذکر این نکته ضروری است که منظور از نام فیلم نام (Lable) فیلم مورد نظر بر روی صفحه (در اینجا Video) می باشد بعد از انجام عمل فوق دکمه های OK همه پنجره ها را بزنید تا به پنجره Group برگردید عملیات گفته شده را برای دکمه B_Stop Q381 تکرار کنید با این تفاوت که در پنجره ی Script Wizard به جای گزینه Video Play گزینه Video Stop را انتخاب کنید اما برای دکمه B_Pause Q381 مراحل زیر را طی کنید در پنجره Group دو بار روی این گزینه کلیک کنید سپس در بخش Action ابتدا آیکونی که شکل یک دست است وبه یک ساعت شنی اشاره می کند را غیر فعال کرده و بعد از آن روی آیکونی که شکل دو برگه است و یک خودکار وبالای آن چند ستاره کلیک کنید در پنجره باز شده در بخش Actions گزینه Video و در بخش Object گزینه Video را انتخاب کنید در این دو حالت هر وقت هنگام اجرای برنامه روی دکمه مورد نظر کلیک کنید پخش فیلم موقتا قطع می شود و با زدن دکمه Play ادامه فیلم پخش می شود حالا برای تست کلید F5 را بزنید.

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:48
دست نوشته ، ایجاد صفحه سرگرمی ، استفاده از صفحات Web ، ارسال e_mail ، استفاده مستقیم از برنامه های مختلف در محیط برنامه مولتی مدیا و دو بیت شعر
دست نوشته:
مطمئنا وجود نوشته و متن در يک برنامه ی مولتی مديا باعث کامل تر شدن آن می شود اين نوشته ها می تواند در مورد توضيحات خود برنامه و يا خاطرات گفته های بزرگان و...... باشد افزودن چنين امکانی به برنامه مولتی مديا کار دشواری نيست برای اين کار من دو روش را به شما پيشنهاد می کنم.
۱ـ ابزار پاراگراف:
نرم افزار Multimedia Builder برای تایپ متن های طولانی ابزاری به نام Paragraph Text را طراحی کرده است که با کمک آن می توان متن های طولانی را تایپ کرده و با فونت های مختلف ویرایش نمود برای دسترسی به این ابزار روی آیکونی که شکل یک برگه است و روی آن A نوشته شده است را کلیک کنید و یا از منوی Object در بخش Create گزینه ی Paragraph Text را انتخاب کنید با توجه به فضایی که بر روی صفحه دارید ماوس را بر روی صفحه بکشید اندازه محدوده ی متن به دلخواه شما تعیین می گردد محدوده ی نقطه چین بر روی صفحه ظاهر می شود اکنون دو بار روی آن کلیک کنید پنجره ای باز می شود در این مرحله اگر متنی را قبلا توسط نرم افزار های دیگری مثل Word تایپ کرده اید می توانید آن را توسط دکمه Open بیاورید در غیر این صورت می توانید در فضای سفید رنگ این پنجره مشغول به تایپ شوید ابزار Paragraph Text برای تایپ متن های لاتین طراحی شده است اما شما می توانید با فارسی کردن محیط Windows متن فارسی نیز تایپ کنید البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر در بین متن فارسی کلمات لاتین نیز بکار رفته باشد ممکن است باعث بروز مشکل شود اما در حالت کلی هر متنی را می توانید در این قسمت تایپ کنید برای تغییر فونت از دکمه Font و برای تغییر رنگ از جعبه رنگ بهره ببرید از قسمت Aligment برای راست چین وسط چین و چپ چین کردن مطلب استفاده کنید در صورتی که متن شما طولانی بوده و از فضایی که برای متن در صفحه در نظر گرفته اید بیشتر باشد به صورت خودکار در کنار متن Scroll Bar قرار می گیرد تا با جابجا کردن آن متن کامل مشاهده شود بعد از تعیین پارامترهای لازم دکمه OK را بزنید.
۲ـ نمایش متن توسط نرم افزارهای نوشتاری:
اگر از نرم افزارهای نوشتاری مثل Word و........ استفاده می کنید می توانید متن خود را در آن نرم افزار تایپ کرده و بعد از ویرایش و صفحه آرایی فایل مورد نظر را توسط برنامه مولتی مدیا فراخوانی کنید بدین صورت که ابتدا در صفحه دکمه ای با نام متن مورد نظر طراحی کنید سپس با دوبار کلیک بر روی آن وارد پنجره مخصوص آن شوید در قسمت Action بر روی آیکونی که شکل یک دست است وبه یک ساعت شنی اشاره می کند را کلیک کنید در پنجره باز شده در قسمت On Mouse Click عبارت Run Program را انتخاب کرده و در قسمت Path مسیر فایل متنی را تعیین کنید بعد از انجام کارهای فوق با زدن متوالی دکمه های OK وارد صفحه شده و آن را تست کنید در این حالت اگر روی دکمه طراحی شده کلیک کنید باید متن با استفاده از نرم افزاری که توسط آن تایپ شده فراخوانی شود توجه کنید که در حالت نرم افزار نوشتاری که مورد استفاده قرار داده اید حتما بر روی Windows نصب شده باشد.
ایجاد صفحه سرگرمی:
معمولا هنگام استفاده طولانی از برنامه کاربر احساس خستگی می کند لذا برای رفع خستگی و ایجاد نشاط می توان صفحات سرگرمی را به برنامه افزود تا کاربر با استفاده از آنها استراحت کند.
در mmb بخشی به نام VR panorama قرار داده شده که با آن می توان تصاویر مختلفی را فراخوانی کرده و با استفاده از ماوس به آن حرکت دورانی داد.
برای دسترسی به گزینه ی VR panorama به منوی Objectرفته و در بخش Createگزینه ی
VR panorama را انتخاب کنید.
مشاهده می کنید که مکان نما به شکل + که در پایین آن عبارت Place here نمایان است تبدیل می شود اینک بر روی صفحه کلیک کنید پنجره ی Open JPG Panorama باز می شود در این پنجره عکسی از بانک عکس خود انتخاب کنید پس از زدن دکمه OK در این پنجره محیطی رنگی که عبارت visible on run time VR Panorama در وسط آن مشخص است دیده می شود می توانید با کلیک بر روی آن و کشیدن گوشه های محیط مورد نظر توسط ماوس آن را به اندازه دلخواه بزرگ و یا کوچک کنید حال دوبار بر روی آن کلیک کنید پنجره ی Panorama باز می شود تصویری که قبلا انتخاب کرده بودید در قسمت Perview دیده می شود اگر ماوس را بر روی این قسمت بکشید تصویر شروع به حرکت می کند با تغییر گزینه های Width Place Advanced و سپس زدن دکمه Apply می توانید نحوه ی حرکت عکس را تغییر دهید بعد از زدن دکمه OK کلید F5 را بزنید ملاحظه می کنید که عکس در وسط صفحه نمایان می شود اگر ماوس را بر روی آن بکشید عکس شروع به حرکت دورانی می کند روش دیگری که می توان از آن در صفحات سرگرمی بهره برد این است که از بازی ها و سرگرمی های مختلفی که در اختیار دارید استفاده کنید بدین صورت که یک دکمه طراحی کنید تا با استفاده از آن کاربر بتواند بازی مورد نظر را اجرا کند بعد از طراحی دکمه دوبار بر روی آن کلیک کنید در پنجره ی باز شده در بخش Actions بر روی آیکونی که شکل یک دست است و به یک ساعت شنی اشاره کلیک کنید پنجره ای باز می شود در این پنجره در قسمت On Mouse Click گزینه ی Run Program را انتخاب کنید سپس در قسمت Path با کلیک بر روی دکمه ای که شکل سه نقطه است مسیر فایل اجرایی بازی موردنظر را مشخص نمایید همانطور که می بینید در پنجره ی Open file و در قسمت File name خود برنامه پسوند exe را به شما پیشنهادمی دهد در صورتی که بازی انتخاب شده مستقیما اجرا شود هنگام اجرای برنامه ی مولتی مدیا با زدن بر روی دکمه بازی اجرا می شود و در صورتی که احتیاج به نصب داشته باشد با زدن دکمه ابتدا بازی نصب شده و سپس می توانید با پیدا کردن فایل اجرایی در قسمت Start و ویندوز بازی را اجرا کنید.
استفاده از صفحات Web :
برای طراحی این صفحه دو حالت وجود دارد یکی استفاده از صفحات وب هنگام اتصال به اینترنت و دیگری استفاده از سایت هایی که Download شده و یا خودتان طراحی کرده اید.
۱ـ هنگام اتصال به اینترنت:
ابتدا یک دکمه طراحی کنید و اسم سایت مورد نظر خود را بر روی دکمه بنویسید سپس دوبار بر روی آن کلیک کنید در پنجره ی باز شده و در قسمت Actions روی آیکونی که شکل یک دست است و به ساعت شنی اشاره می کند را کلیک کنید حال در صفحه ای که نمایان می شود در بخش On Mouse Click گزینه Browse Web را انتخاب کرده و در قسمت Path آدرس سایت اینترنتی را تایپ کنید بعد از زدن دکمه OK به صفحه برنامه بازگردید اگر صفحه را تست کنید متوجه می شوید که با زدن روی دکمه طراحی شده برنامه Internet Explorer اجرا شده و شروع به آوردن سایت می کند.
۲ـ استفاده از صفحات Web به صورت Offline:
اگر سایت خاصی را Download کرده اید و یا خودتان طراحی نموده اید می توانید با استفاده از گزینه HTML Object در قسمت Create در منوی Object آن را فراخونی کنید بدین صورت که بعد از انتخاب گزینه فوق و کشیدن ماوس بر روی صفحه محیط HTML Object نمایان می شود با دوبار کلیک بر روی این محیط پنجره HTML Browser Object باز خواهد شد با استفاده از دکمه ی Add Contorl Buttons دکمه های کنترل برای انجام عملیات Back ، Forward ، Refresh، Stop در بالای محیط HTML ظاهر می شود در قسمت HTML or URL مسیر سایت و یا صفحه HTML را مشخص کنید در بخش Options نیز گزینه های زیر موجود است:
Show Status Bar : برای حذف و یا ظاهر کردن نوار پایین مرورگر
Disable Right- Click Menu : در صورتی که این گزینه غیر فعال باشد هنگامی که بر روی صفحه مرورگر در هنگام اجرای برنامه مولتی مدیا راست کلیک کنید منوی مخصوص به برنامه Internet Explorer باز می شود.
Hide Border : برای ظاهر کردن خط دور مرور گر استفاده می شود.
Always Hide Vertical Scroll Bar : بخواهید نوار Scroll Bar کنار صفحه مرور گر را حذف کنید این گرینه را فعال کنید و بعد دکمه OK صفحه طراحی شده را توسط F5 تست کنید.
ارسال e_mail :
در برنامه مولتی مدیا می توان دکمه ای را ساخت که با زدن بر روی آن دکمه به یک آدرس مشخص نامه الکترونیکی فرستاد برای ایجاد چنین امکانی اول دکمه مورد نظر را طراحی کرده وسپس دوبار بر روی آن کلیک کنید حال در پنجره ی باز شده بر روی آیکونی که یک دست است و به یک ساعت شنی اشاره می کند را در بخش Actions کلیک نمایید در قسمت On Mouse Click گزینه ی Send e -mail را انتخاب کنید و در قسمت Path آدرس پست الکترونیکی را وارد نمایید.

استفاده مستقیم از برنامه های مختلف در محیط برنامه مولتی مدیا :
اگر بخواهید برنامه دیگری را در محیط همین برنامه اجرا کنید مثلا می خواهید نرم افزار Word را در محیط صفحه این برنامه قرار دهید برای این کار به منوی Object رفته و در بخش Create گزینه ی Binding Object را انتخاب کنید و پس از آن ماوس را روی صفحه بکشید تا محیط Binding ایجاد شود سپس دوباره بر روی آن کلیک کنید پنجره ای باز می شود در قسمت Exe to Bind مسیر فایل اجرایی نرم افزار مورد نظر خود را مشخص کنید مثلا Word یا ....... اگر گزینه Hide Menu در بخش Options فعال باشد منوی بالای نرم افزار Word حذف می شود و نیز اگر گزینه ی Hide Sizing Grip غیر فعال شود می توانید هنگام اجرای برنامه اندازه محیط Word را تغییر دهید اینک دکمه OK را بزنید و صفحه را تست کنید می بینید که نرم افزار Word در محیطی که مشخص کرده اید اجرا می شود.

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:50
منوی Effects ، دکمه آماده MMB ، تغییر شکل ماوس ، تغییر اندازه و جابجایی اشیا

بازم مثل همیشه سلام
امیدوارم از مطالب خسته نشده باشید حالا آموزش را ادامه می دهیم
منوی Effects :
ابتدا یک عکس از محیط صفحه ی مورد نظر خود را در حالت انتخاب قرار داده سپس روی منوی Effects کلیک کنید تا لیست مربوط به آن باز شود.
Flip : با استفاده از این گزینه می توانید عکس انتخاب شده را در دو حالت Vertically (عمودی) و Horizontally (افقی) بچرخانید.
Blur : اگر عکس شما از کیفیت خوبی برخودار نیست می توانید با استفاده از این گزینه کمی کیفیت آن را بهبود ببخشید.
Sharpen : استفاده از این گزینه باعث شفاف شدن عکس می گردد.
Conver to Grayscale : اگر بخوانید یک عکس رنگی را به سیاه و سفید تبدیل کنید می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Tile : گاهی اوقات ممکن است تصویر انتخاب شده را از اندازه طبیعی آن بزرگتر کرده باشید که با استفاده از گزینه Tile می توانید تصویر مورد نظر را در اندازه ی طبیعی خود به تعدادی که در اندازه بزرگ شده جای می گیرند تکرار کنید.
Crop : در صورتی که مایلید قسمت های اضافی عکس را حذف کنید این گزینه را انتخاب کنید و ماوس را بر روی عکس بکشید محیطی که خارج از نقطه چین قرار می گیرد حذف می گردد.
MMB Effects : از این گزینه برای ایجاد سایه برای دکمه ها و عکس ها استفاده می شود به این نکته توجه کنید که در منوی Effects تمام گزینه ها فقط در مورد عکس بکار می روند و فقط گزینه MMB Effects هم در مورد عکس ها وهم در مورد دکمه ها (Button) قابل استفاده است حال برای این که کمی با موارد استفاده از این گزینه آشنا شوید یکی از دکمه هایی را که طراحی کرده اید در حالت انتخاب قرار دهید تا کنون حتما دیده اید که در بعضی از برنامه های مولتی مدیا وقتی که ماوس روی یک دکمه قرار می گیرد سایه ای در زیر آن دکمه نمایان می شود و با کنار رفتن ماوس آن سایه محو می گردد برای تولید چنین جلوه ای مراحل زیر را طی کنید:
بعد از انتخاب یک دکمه از صفحه از منوی Effects و بخش MMB Effects یکی از گزینه های موجود (مثلا Glow)را انتخاب کنید می بینید که پنجره Dropshadow/Glow باز می شود در این پنجره می توانید مشخصات سایه ای که در زیر دکمه ساخته می شود از جمله اندازه ، رنگ ، شفافیت و مدل آن را تعیین کنید حال دکمه OK را بزنید مشاهده می کنید که سایه ای در زیر دکمه نمایان می شود اکنون دوبار بر روی دکمه کلیک کنید تا پنجره ی Group باز شود اگر دوبار بر روی عبارت TextBTN_GL کلیک کنید پنجره Bitmap باز می شود در این پنجره گزینه Hide را فعال کنید تا باعث محو موقتی سایه گردد سپس دکمه OK را زده و به پنجره Group برگردید حال دوبار بر روی گزینه ی TextBTN Botton کلیک کنید تا پنجره Text Button باز شود در این پنجره روی آیکونی که شکل دو برگه است و یک خودکار که بالای آن چند ستاره است را کلیک کنید در پنجره ی باز شده در قسمت Action گزینه Show/Hide را انتخاب و در قسمت Object گزینه TextBTN_GL را انتخاب کنید دکمه OK را در تمام پنجره ها بزنید تا به صفحه بر گردید حالا با کلید F5 صفحه را تست کنید اگر ماوس بر روی دکمه قرار بگیرد سایه زیر دکمه نمایان می شود و در صورتی که ماوس را کنار ببرید سایه محو می گردد.
Special Effects : در این قسمت Effects هایی جمع آوری شده اند که عکس ها را به کلی تغییر می دهند.
Interactive Effects : در این قسمت سه گزینه وجود دارد که عبارتند از :
Interactive Warp : با انتخاب این گزینه پنجره ی زیر باز می شود در این پنجره با کشیدن ماوس بر روی عکس از نقطه ی شروع تا انتهای حرکت ماوس عکس در همان جهت کشیده می شود
Impressionist : بعد از انتخاب این گزینه و باز شدن پنجره ای ماوس را بر روی شکل بکشید ملاحظه می کنید جلوه خاصی بر روی عکس اعمال می شود اگر بر روی قسمت Type کلیک کنید لیستی از جلوه های موجود نمایان می شود همچنین با جابجایی نوار لغزان بخش Size اندازه ی جلوه ایجاد شده تغییر می کند.
Metal Light : این گزینه برای نور پردازی عکس استفاده می شود بعد از انتخاب این گزینه پنجره ی مخصوص آن باز می شود با تغییر پارامترهای موجود نحوه ی نورپردازی تغییر می کند در قسمت Color نیز می توان رنگ مورد استفاده را تعیین کرد .
Color Tweak Effects : توسط این گزینه می توان رنگ بندی عکس را تغییر داد بعد از انتخاب این گزینه پنجره ی زیر باز می شود با انتخاب یکی از گزینه های موجود در لیست رنگ بندی های مختلف مشخص می شود اگر دقت کنید با انتخاب هر یک از این رنگ بندی ها نوع پارامترهای زیر عکس تغییر می کند بنابراین برای این که با نحوه ی کار آن آشنا شوید می توانید تک تک رنگ بندی های را امتحان کرده و پارامترهای آن را تغییر دهید.
Restore Orginal : اگر از تغییراتی که در مورد عکس ایجاد کرده اید راضی نیستید با استفاده از این گزینه آن را به حالت اول در آورید.
دکمه های آماده MMB :
خود نرم افزار Multimedia Builder دکمه هایی را طراحی کرده که به صورت آماده در اختیار شما قرار می دهد برای دسترسی به این دکمه ها به منوی View مراجعه کرده و گزینه Quick Object را انتخاب کنید منوای باز می شود اینک بر روی آیکون Buttons در لیست موجود دوبار کلیک کنید در این قسمت اسامی تعدادی دکمه را ملاحظه می کنید برای آزمایش یکی از آنها را انتخاب کنید و صفحه را تست نمایید ملاحظه می کنید که با کشیدن ماوس بر روی آن شکل دکمه تغییر می کند شما می توانید با دادن دستورات خاص به این دکمه از آن در طراحی صفحات خود استفاده کنید.
تغییر شکل ماوس :
برای افزودن این امکان به برنامه مراحل زیر را باید طی کرد اول پس از طراحی آیکون مورد نظر بر روی آن کلیک کنید پنجره مربوط به آن باز می شود در قسمت Curosr با کلیک بر روی علامت مثلث لیستی از انواع مدل های ماوس را می بینید یکی از آنها را انتخاب کنید البته با توجه به نام آنها می توانید متوجه شوید که هر یک در چه موردی استفاده می شوند پس از این عمل دکمه OK را بزنید اگر صفحه را تست کنید ملاحظه می کنید که هرگاه ماوس بر روی آن آیکون قرار می گیرد شکل ماوس تغییر می کند البته استفاده از این امکان فقط در آیکون ها خلاصه نمی شود شما می توانید با فعال کردن کل صفحه به طوری که با کلیک بر روی آن کار خاصی انجام شود از این امکان نیز استفاده کنید.
تغییر اندازه و جابجایی اشیا :
اگر بخواهید یک عکس و یا آیکون را در صفحه در فاصله معینی جابجا کرده و یا این که در اندازه اش تغییر خاصی ایجاد کنید می توانید از گزینه Dimensions در منوی Veiw بهره ببرید بعد از انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که دو گزینه اول باعث جابجایی شی شده و دو گزینه ی دوم نیز باعث تغییر اندازه آن در طول و عرض گردد.

mohammad nasimafza
13-10-2005, 08:53
موضوع : نمایان کردن پنجره پر سش هنگام بستن برنامه ، نور پردازی ساده عکس ، تولید افکت هنگام جابجایی صفحات ، استفاده از انیمیشن ، و در نهایت نحوه ی ذخیره بر روی CD
نمایان کردن پنجره پرسش هنگام بستن برنامه :
بر روی آیکون Wizard در نوار Main کلیک کنید در منوی باز شده بر روی گزینه ی
Capture ESC and Exit Key کلیک کنید و در منوی فرعی آن یکی از سه گزینه Exit1 ،Exit2 و یا Exit3 را انتخاب کنید توجه داشته باشید که زمانی این مکان ایجاد می شود که گزینه
Standard Window در پنجره Project Settings فعال باشد .
نور پردازی ساده عکس :
دوبار بر روی آیکون Wizard کلیک کنید و این بار گزینه Insert Lens Flare را انتخاب کنید
می بینید که نور پردازی زیبایی بر روی عکس اضافه می شود البته برای این کار که این نورپردازی ایجاد شده هنگام جابجایی تصویر همراه آن جابجا شود می توانید با پایین نگه داشتن دکمه Shift و کلیک بر روی نور پردازی و عکس هر دو همزمان در حالت انتخاب قرار دهید سپس با فشار دادن دو دکمه Ctrl+G دو شی مورد نظر را به حالت Groups تبدیل کنید.
تولید افکت هنگام جابجایی بین صفحات :
در حال حاضر هنگامی که از یک صفحه به صفحه ای دیگر وارد می شوید صفحه دوم بلافاصله ظاهر شده و صفحه ی قبلی محو می شود اما شما می توانید با قرار دادن افکت های جالب این جابجایی را کنید برای انجام این کار بر روی پنجره Page Properties کلیک کنید تا پنجره ای باز شود در این پنجره و در بخش Page Transition لیستی از افکت های موجود را می بینید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید وبر روی دکمه OK کلیک نمایید حال با تست صفحه و کلیک بر روی آیکونی که باعث ورود به یک صفحه جدید می شود افکت مورد استفاده را مشاهده خواهید کرد.
استفاده از انیمیشن :
برای این که بتوانید یک انیمیشن را صفحه خود بیافزایید گزینه Animated Gif در بخش Create در منوی Objecte را انتخاب کنید سپس بر روی صفحه کلید کلیک کرده و در پنجره ی باز شده یک فایل با فرمت Gif را بیاورید.
نحوه ی ذخیره بر روی CD :
برای اینکه بتوان برنامه را روی CD ذخیره کرد باید مراحل زیر را طی کرد :
اول باید فایل های فیلم صوت و تمام فایل هایی که در برنامه از آن استفاده شده را بصورت مجتمع بر روی هارد طبقه بندی کرده و در یک شاخه با نام برنامه مولتی مدیا ذخیره کنید به صورتی که هنگام ذخیره آن بر روی CD فقط محتویات این شاخه ذخیره شوند البته به این نکته توجه کنید که عکس ها و دکمه های طراحی شده که در صفحات مختلف فراخوانی کرده اید احتیاج به ذخیره در CD ندارند و برنامه ی مولتی مدیا بدون احتیاج به فایل های اصلی آن قابل اجرا خواهد بود دومین کاری که باید انجام دهید بررسی تک تک صفحات است بدین صورت که بعد از انتخاب هر صفحه باید چک کنید که در آن صفحه از چه فایل هایی استفاده شده و پس از شناسایی آنها مسیر فراخوانی فایل ها رل طوری تغییر دهید که وقتی برنامه را بر روی CD ذخیره کردید هنگام استفاده برنامه مستقیما به دنبال فایل ها بر روی CD بگردد و دچار مشکل نشود برای روشن شدن موضوع به عنوان مثال مسیر یکی از فایل های صوتی را بر روی برنامه تعیین می کنیم فرض کنید که تمامی فایل های صوتی خود را در مسیر E:\Myprofile\Audio ذخیره کرده ایم حال به صفحه Page1 بروید اگر به خاطر بیاورید در چند نوشته گذشته برای صفحه Page1 یک موسیقی پشت زمینه آورده بودیم به طوری که هنگام اجرای این صفحه این موسیقی به طور خودکار پخش می شد لذا برای دسترسی به آن روی آیکونی که شکل یک برگه و روی آن چرخ دنده ای وجود دارد که در بخش Page Tools است کلیک کنید تا پنجره
Page Properties باز می شود در این پنجره در قسمت Music Background مسیر فایل را به صورت E:\My Profile\audio\music.mp3 نمایان است حال به جای عبارت E:\Myprofile عبارت را جایگزین کنید با این کار هنگام اجرای خوب برنامه از روی CD هر وقت وارد Page1 شوید برنامه شروع به جستجوی موسیقی بر روی CD می کند تا اینجا فقط توانسته اید یک مورد از فایل های فراخوانی شده را توسط عبارت < Src Dir > برای برنامه شناسایی کنید شما باید این مراحل را برای تمام فایل های مورد استفاده انجام دهید البته این کار مدتی زمان خواهد برد فقط سعی کنید که هیچ فایلی از نظرتان دور نماند برای اینکه در غیر این صورت بعد از ذخیره ی برنامه بر روی CD دچار مشکل خواهید شد توجه داشته باشید به دلیل این که ممکن است از فونت های متنوعی استفاده کرده باشید همه ی این فونت ها را بر روی CD ذخیره کنید تا اگر فونت مورد استفاده شما در کامپیوتر دیگری که برنامه را در آن اجرا می کنید وجود نداشت دچار مشکل نشوید حالا می رسیم به اصلی ترین و نهایی ترین قسمت برنامه یعنی تولید یک فایل اجرایی Autorun به طوری که دیگر به برنامه Multimedia Builder احتیاج نباشد و با استفاده از آن برنامه مولتی مدیا اجرا می شود برای این کار به منوی File مراجعه و گزینه Compile را انتخاب کنید پنجره ای بازی می شود در این پنجره اول ابتدای مسیر ذخیره سازی فایل اجرایی را مشخص کنید که حتما همان مسیر E:\My Profile باشد چرا که تمامی فایل ها را در همان مسیر ذخیره کرده اید حال اگر آیکون خاصی مد نظر دارید که از آن استفاده کنید می توانید در قسمت Icon آن را فراخوانی کنید حال روی دکمه OK کلیک کنید بعد از ساخت فایل اجرایی پنجره ای باز می شود که اگر نخواهید برنامه مستقیما اجرا گردد دکمه Run It را بزنید در غیر این صورت دکمه OK را فشار دهید برای اجرای برنامه مسیر ذخیره فایل اجرایی بروید حتما آیکون هایی را در بین فایل های خود مشاهده می کنید روی آیکون Autorun .exe کلیک کنید برنامه مولتی مدیای شما بدون نیاز به نرم افزار Multimedia Builder اجرا خواهد شد حتما در این مرحله تمامی صفحات و نحوه ی اجرای دکمه های موجود در آنها را چک کنید تا از صحت عملکرد آنها مطمئن شوید حال می توانید کلیه محتویات شاخه Myprofile دقت کنید فقط محتویات این شاخه را بر روی CD کپی کنید بعد از اتمام این مرحله اگر CD را در CD-ROM قرار دهید برنامه به صورت خودکار اجرا می گردد.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad nasimafza
13-10-2005, 09:03
یکی از دوستان در باره import کردن یک دستور در رجیستری پرسیده بودند که البته فکر نمیکنم این راه 100% جواب بده:
اون قسمت رجیستری که ترفند باعث بوجود آوردنش یا تغییر در اونجا شده رو باید پیدا کنید و اونجا رو به صورت یک فایل رجیستری EXPORT کنید و در mmB اون رو RUN کنید که البته فکر کنم اون ترفند روی همه ویندوزها کار نکن

mohammad nasimafza
13-10-2005, 09:09
ساخت ساعت دیجیتالی و تقویم عددی در mmb
برای ساعت دیجیتالی میتونی از شی متن استفاده کنید. اول یه تکست بزار توی صفحه بعد برو توی proprties وز از کنار کادر لیبل گزینه Time and date گزینه اول رو انتخاب کنید. حالا ران کنید ببییدن چی میشه.

برای تقویم هم به همین شکل عمل کنید...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](80).gif

mohammad nasimafza
13-10-2005, 09:15
این اکشن خیلی لازمتون میشه:
کپی کردن یک فایل در یک مسیر دلخواه:

src$='c:\file.txt'
dest$='c:\folder\file.txt'
SysCommand("CopyFile","src$,dest$)

خط اول برای فایل منبع
خط دوم برای مسیر نهایی
و خط سوم برای عملیات کپ

mohammad nasimafza
13-10-2005, 09:18
ای بابا چرا همه بیکار نشستید...لطفا شما هم هرچی نکته جالب دارید بنویسید تا ما هم استفاده کنیم

mohammad nasimafza
13-10-2005, 09:33
اینو بنویسم دیگه کفتون میبره...شناسایی درایو ویندوز کاربر...مثلا بخواهید یه فایل توی system32 کپی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
برای تعیین این پوشه از ماکرو <Windows> توی مسیر دهی استفاده کنید. مثلا:

Windows>\system32\file.txt>

hippo
14-10-2005, 17:07
محمد جون خیلی ممنون عالیه

hippo
14-10-2005, 17:11
راستی اگه امکانش هست تو آموزشا از عکس هم استفاده کن

mohammad nasimafza
16-10-2005, 15:47
اگه راستشو بخواین فکرشو نمیکردم این تاپیک با این استقبال ضعیف روبرو بشه....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](20).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](20).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](20).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](20).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](20).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](20).gif

Shahin King
16-10-2005, 17:56
سلام گرامي

شما ادامه بده دوستان استفاده مي كنن . خيلي ممنون .

قربانت : شاهين كينگ

hippo
17-10-2005, 17:42
محمد جون این دستور کپی کردن را که امتحان کردم هی errorمیده و کوپی نمیشه(من چنتا فونتا امتحان کردم)

نيما سهرابي
19-10-2005, 00:19
دوستان عزيز !من يه سوال مهم دارم :

مي خواستم بدونم چطوري ميشه مسير فايل هاي مقصد را در برنامه فلاشي كه در مالتي مديا بيلدر قرار داده ام تعريف كنم؟ منظور من همان دستور <srcdir> هست .يعني توي فلاش هم بايد اين مسير را تعريف كنم؟

خواهشا اگه كسي اطلاعاتي داره جواب بده

taher navaei
19-10-2005, 14:31
سلام دوستان
من هم به شخه برنامه multimedia builder رو تاييد مي كنم چون من مدت زياديه كه با اين برنامه اتوران سازي كار كردم و برنامه هاي زيادي توسط نرم افزار درست كردم دركل برنامه اي جالبيه

mehdi87
19-10-2005, 14:41
منوی Effects ، دکمه آماده MMB ، تغییر شکل ماوس ، تغییر اندازه و جابجایی اشیا

منوی Effects :
ابتدا یک عکس از محیط صفحه ی مورد نظر خود را در حالت انتخاب قرار داده سپس روی منوی Effects کلیک کنید تا لیست مربوط به آن باز شود.
Flip : با استفاده از این گزینه می توانید عکس انتخاب شده را در دو حالت Vertically (عمودی) و Horizontally (افقی) بچرخانید.
Blur : اگر عکس شما از کیفیت خوبی برخودار نیست می توانید با استفاده از این گزینه کمی کیفیت آن را بهبود ببخشید.
Sharpen : استفاده از این گزینه باعث شفاف شدن عکس می گردد.
Conver to Grayscale : اگر بخوانید یک عکس رنگی را به سیاه و سفید تبدیل کنید می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Tile : گاهی اوقات ممکن است تصویر انتخاب شده را از اندازه طبیعی آن بزرگتر کرده باشید که با استفاده از گزینه Tile می توانید تصویر مورد نظر را در اندازه ی طبیعی خود به تعدادی که در اندازه بزرگ شده جای می گیرند تکرار کنید.
Crop : در صورتی که مایلید قسمت های اضافی عکس را حذف کنید این گزینه را انتخاب کنید و ماوس را بر روی عکس بکشید محیطی که خارج از نقطه چین قرار می گیرد حذف می گردد.
MMB Effects : از این گزینه برای ایجاد سایه برای دکمه ها و عکس ها استفاده می شود به این نکته توجه کنید که در منوی Effects تمام گزینه ها فقط در مورد عکس بکار می روند و فقط گزینه MMB Effects هم در مورد عکس ها وهم در مورد دکمه ها (Button) قابل استفاده است حال برای این که کمی با موارد استفاده از این گزینه آشنا شوید یکی از دکمه هایی را که طراحی کرده اید در حالت انتخاب قرار دهید تا کنون حتما دیده اید که در بعضی از برنامه های مولتی مدیا وقتی که ماوس روی یک دکمه قرار می گیرد سایه ای در زیر آن دکمه نمایان می شود و با کنار رفتن ماوس آن سایه محو می گردد برای تولید چنین جلوه ای مراحل زیر را طی کنید:
بعد از انتخاب یک دکمه از صفحه از منوی Effects و بخش MMB Effects یکی از گزینه های موجود (مثلا Glow)را انتخاب کنید می بینید که پنجره Dropshadow/Glow باز می شود در این پنجره می توانید مشخصات سایه ای که در زیر دکمه ساخته می شود از جمله اندازه ، رنگ ، شفافیت و مدل آن را تعیین کنید حال دکمه OK را بزنید مشاهده می کنید که سایه ای در زیر دکمه نمایان می شود اکنون دوبار بر روی دکمه کلیک کنید تا پنجره ی Group باز شود اگر دوبار بر روی عبارت TextBTN_GL کلیک کنید پنجره Bitmap باز می شود در این پنجره گزینه Hide را فعال کنید تا باعث محو موقتی سایه گردد سپس دکمه OK را زده و به پنجره Group برگردید حال دوبار بر روی گزینه ی TextBTN Botton کلیک کنید تا پنجره Text Button باز شود در این پنجره روی آیکونی که شکل دو برگه است و یک خودکار که بالای آن چند ستاره است را کلیک کنید در پنجره ی باز شده در قسمت Action گزینه Show/Hide را انتخاب و در قسمت Object گزینه TextBTN_GL را انتخاب کنید دکمه OK را در تمام پنجره ها بزنید تا به صفحه بر گردید حالا با کلید F5 صفحه را تست کنید اگر ماوس بر روی دکمه قرار بگیرد سایه زیر دکمه نمایان می شود و در صورتی که ماوس را کنار ببرید سایه محو می گردد.
Special Effects : در این قسمت Effects هایی جمع آوری شده اند که عکس ها را به کلی تغییر می دهند.
Interactive Effects : در این قسمت سه گزینه وجود دارد که عبارتند از :
Interactive Warp : با انتخاب این گزینه پنجره ی زیر باز می شود در این پنجره با کشیدن ماوس بر روی عکس از نقطه ی شروع تا انتهای حرکت ماوس عکس در همان جهت کشیده می شود
Impressionist : بعد از انتخاب این گزینه و باز شدن پنجره ای ماوس را بر روی شکل بکشید ملاحظه می کنید جلوه خاصی بر روی عکس اعمال می شود اگر بر روی قسمت Type کلیک کنید لیستی از جلوه های موجود نمایان می شود همچنین با جابجایی نوار لغزان بخش Size اندازه ی جلوه ایجاد شده تغییر می کند.
Metal Light : این گزینه برای نور پردازی عکس استفاده می شود بعد از انتخاب این گزینه پنجره ی مخصوص آن باز می شود با تغییر پارامترهای موجود نحوه ی نورپردازی تغییر می کند در قسمت Color نیز می توان رنگ مورد استفاده را تعیین کرد .
Color Tweak Effects : توسط این گزینه می توان رنگ بندی عکس را تغییر داد بعد از انتخاب این گزینه پنجره ی زیر باز می شود با انتخاب یکی از گزینه های موجود در لیست رنگ بندی های مختلف مشخص می شود اگر دقت کنید با انتخاب هر یک از این رنگ بندی ها نوع پارامترهای زیر عکس تغییر می کند بنابراین برای این که با نحوه ی کار آن آشنا شوید می توانید تک تک رنگ بندی های را امتحان کرده و پارامترهای آن را تغییر دهید.
Restore Orginal : اگر از تغییراتی که در مورد عکس ایجاد کرده اید راضی نیستید با استفاده از این گزینه آن را به حالت اول در آورید.
دکمه های آماده MMB :
خود نرم افزار Multimedia Builder دکمه هایی را طراحی کرده که به صورت آماده در اختیار شما قرار می دهد برای دسترسی به این دکمه ها به منوی View مراجعه کرده و گزینه Quick Object را انتخاب کنید منوای باز می شود اینک بر روی آیکون Buttons در لیست موجود دوبار کلیک کنید در این قسمت اسامی تعدادی دکمه را ملاحظه می کنید برای آزمایش یکی از آنها را انتخاب کنید و صفحه را تست نمایید ملاحظه می کنید که با کشیدن ماوس بر روی آن شکل دکمه تغییر می کند شما می توانید با دادن دستورات خاص به این دکمه از آن در طراحی صفحات خود استفاده کنید.
تغییر شکل ماوس :
برای افزودن این امکان به برنامه مراحل زیر را باید طی کرد اول پس از طراحی آیکون مورد نظر بر روی آن کلیک کنید پنجره مربوط به آن باز می شود در قسمت Curosr با کلیک بر روی علامت مثلث لیستی از انواع مدل های ماوس را می بینید یکی از آنها را انتخاب کنید البته با توجه به نام آنها می توانید متوجه شوید که هر یک در چه موردی استفاده می شوند پس از این عمل دکمه OK را بزنید اگر صفحه را تست کنید ملاحظه می کنید که هرگاه ماوس بر روی آن آیکون قرار می گیرد شکل ماوس تغییر می کند البته استفاده از این امکان فقط در آیکون ها خلاصه نمی شود شما می توانید با فعال کردن کل صفحه به طوری که با کلیک بر روی آن کار خاصی انجام شود از این امکان نیز استفاده کنید.
تغییر اندازه و جابجایی اشیا :
اگر بخواهید یک عکس و یا آیکون را در صفحه در فاصله معینی جابجا کرده و یا این که در اندازه اش تغییر خاصی ایجاد کنید می توانید از گزینه Dimensions در منوی Veiw بهره ببرید بعد از انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که دو گزینه اول باعث جابجایی شی شده و دو گزینه ی دوم نیز باعث تغییر اندازه آن در طول و عرض گردد.

منبع :‌ hojjat2003

mehdi87
19-10-2005, 14:44
طراحی صفحه آلبوم موسيقی

برای طراحی اين صفحه ممکن است از چند روش استفاده مي گردد که من دو روش مهم و متداول را برای شما شرح می دهيم:
۱ـ ايجاد دکمه مجزا برای هر موسيقی:
در اين روش هر دکمه نماينده يک موسيقی است به طوری که هر بار کليک بر روی اين دکمه صوت مخصوص به آن پخش می شود برای انجام اين کار مراحل زير را طی کنيد:
اول يک صفحه جديد طراحی کنيد سپس يک تصوير برای Background فراخوانی نماييد بعد به صفحه Page1 رفته و دکمه مخصوص آلبوم موسيقی را طراحی کنيد در صفحه Page3 که مخصوص آلبوم موسيقی است دکمه ای برای يک موسيقی خاص بسازيد در اين جا ما از ابزار Text Button استفاده می کنيم نام موسيقی استفاده شده را بر روی دکمه بنويسيد سپس با دوباره کليک بر روی دکمه پنجره Text Button را باز کرده و بر روی آيکونی که شکل يک بلندگو است کليک کنيد پنجره Sound Actions باز می شود در قسمت Mouse Click Object با کليک بر روی آيکونی که شکل دو نقطه بر روی يک کليد است پنجره ی Open Send File باز شده و با استفاده از آن مسير موسيقی موجود بر روی هارد را مشخص کنيد اگر بر روی قسمت Files of type کليک کنيد ليستی از فرمت های صوتی را که در اين قسمت قابل استفاده هستند مشاهده می کنيد بعد از انجام اين کار دوبار کليد OK را بزنيد سپس برای تست صفحه کليد F5 را فشار دهيد اگر شما بر روی دکمه ای که ساخته ايد کليک کنيد موسيقی ای را که انتخاب کرده ايد پخش خواهد شد حالا دکمه Close را بزنيد تا به محيط نرم افزار برگرديد به همين تر تيب برای تمامی موسيقی هايی که می خواهيد در اين صفحه به آن دسترسی داشته باشيد دکمه ی مخصوص آن را طراحی کنيد توجه کنيد که نحوه طراحی دکمه ها بستگی به سليقه طراح دارد شما می توانيد به جای استفاده از کلمه های نوشتاری دکمه هاي تصويری را ساخته و از آنها استفاده کنيد شايد بگوييد ممکن است تعداد موسيقی ای را که می خواهيم در اين صفحه به آنها دسترسی داشته باشيم زياد بوده و ساخت دکمه برای تمامی آنها کاری سخت و زمان بر باشد برای حل اين مشکل بايد روش دوم را انتخاب کنيد.
۲ـ ايجاد دکمه های کنترل
در اين روش کافيست دکمه هايی برای کنترل و مديريت فايل های صوتی طراحی کنيد به طوری که با اين دکمه ها بتوانيد به ليست موسيقی های موجود دسترسی پيدا کرده و يکی از آنها را انتخاب نماييد تقريبا شبيه کاری که با نرم افزارهای صوتی Winamp و Jet Aduio و غيره انجام مي دهيد برای اين کار بر روی آيکونی که شکل يک خودکار و چند ستاره است در بخش Main کليک کنيد در منوی باز شده گزينه Insert MP3 Controls را انتخاب کنيد مشاهده می کنيد که تعدادی آيکون و عدد بر روی صفحه ظاهر می شود برای مشاهده ی نحوه ی عملکرد اين دکمه ها صفحه را تست کنيد می بينيد که با کليک بر روی دکمه ای که شکل يک کليد و روی آن يک فلش است پنجره ی Open باز می شود و شما می توانيد موسيقی مورد نظر را انتخاب کرده و گوش کنيد اگر با نرم افزار های صوتي کار کرده باشيد حتما با عملکرد تک تک اين دکمه ها آشنا هستيد ممکن است بخواهيد به جای استفاده از گزينه ی Insert MP3 Controls خودتان دکمه های جديدی را طراحی کرده و از آنها استفاده کنيد به طوری که نحوه عملکرد آن شبيه به نحوه ی عملکرد اين دکمه ها باشد برای انجام اين کار دکمه های زير را بسازيد:
دکمه Open : بعد از ساخت دکمه Open بر روی آن آيکونی که شکل يک برگه و يک دست است که به ساعت شنی اشاره مي کنددو بار کليک کنيد در قسمت On Mouse Click گزينه Open MP3 را بزنيد اگر در قسمت Path آدرس يک موسيقی خاص را مشخص کنيد هنگام اجرای برنامه همان موسيقی پخش مي شود لذا هيچ مسيری را مشخص نکنيد و دوبار کليد OK را بزنيد.
دکمه اجرای موسيقی، موسيقی بعدی، موسيقی قبلی، قطع موسيقی:
مراحلی که برای دکمه Open انجام داديد دوباره برای تک تک دکمه های فوق تکرار کنيد با اين تفاوت که در قسمت On Mouse Click بايد با توجه به عملکرد هر دکمه گزينه مخصوص به آن انتخاب شود.
دکمه های کم و يا زياد کردن صدا:
دو بار بر روی دکمه زياد کردن صدا کليک کنيد سپس آيکونی که شکل يک روان نويس است و روی يک کاغذ می نويسد را فشار داده ودر قسمت The Click is Finished در پنجره ی More Actions بر روی آيکونی که شکل يک خودکار است و بالای آن چند ستاره است را کليک کنيد در قسمت Action گزينه Volume Up را انتخاب نمایید همین کار را برای دکمه کم کردن صدا انجام دهید فقط به جای گزینه فوق گزینه Volume Down انتخاب کنید.

منبع :‌Pixel2life

mehdi87
19-10-2005, 14:46
نجوه ساخت دابل كليك بدون استفاده از شي List Box :
براي اينكه من يك راه ميانبر و در واقع يك كلك به شما ياد مي دم. پس همرا من مراحل زير رو دنبال كنيد:
1- ابتدا شيي را كه ميخواهيد عمل دابل كليك روي ان صورت بگيرد را انتخاب كنيد.(مثلا شي Text)
2- شي Hot Spot را برگزيده و آن را به اندازه شي مورد نظر در آوريد.(محدوده انتخاب شما توسط شي Hot Spot بايد به اندازه شي مورد نظر باشد. مثلا به اندازه شي Text).
3-در ادامه يك شي Script بر روي صفحه اضافه كنيد.
4- در ادامه كار پنجره خصوصيات شي مورد نظر مثلا Text را باز كرده و در قسمتMore Actions وارد شده و در تب Mouse Up تايپ كنيد :
Show("HotSpot")
ScriptTimer("Script","250") عدد 250 متغيري است كه ميزان سرعت دابل كليك را
تنظيم مي كند.

5- بعد به پنجره خصوصيات شي Script رفته و تايپ كنيد:
Hide("HotSpot")
6- درآخر به بخش تنظيمات شي Hot Spot رفته و فرمان عملي را كه مي خواهيد در انجام عمل دابل كليك صورت پذيرد را بنويسيد. براي مثال:
AudioOpen("&lt;SrcDir>\Mohsen.mp3")

توضيحات تكميلي :
ابتدا بايد شي Hot Spot مخفي باشد. در صورت يك بار كليك كردن بر روي شي مورد نظر دستور موجود در اين شي اجرا شده و شي Hot Spot را تا مدت زماني كه شما در قسمت ScriptTimer("Script","250") تعيين كرده ايد آشكار مي سازد. يعني اگر شما در اين مدت زمان تعيين شده دوباره بر روي شي مورد نظر كليك كنيد در حقيقت كليك دوم را بر روي شي Hot Spot كرده ايد و در اين صورت دستورات نوشته شده در شي Hot Spot اجرا خواهند شد.

اگر توضيح اضافي خواستيد در خدمتم .

منبع :‌MMB

mehdi87
19-10-2005, 14:47
مسيرها در MMB :

در حالت كلي يه فايل در برنامه MMB از راه مي تواند كنترل بشود. اين فايل يا بايد داخلي(Internal ) باشد و يا خارجي يا (External ) باشد.
در صورتي فايل Internal باشد شما بعد از مرحله نهاييCompile و توليد فايل اجرايي(EXE) اين فايل را ني توانيد در جايي خارج از فايل اصلي برنامه مشاهده نماييد.به عبارت ديگر يك فايل Internal بعد Compile برنامه در داخل برنامه مي ماند و ديگر نيازي نيست تا شما اين فايل را در كنار برنامه تان مثلاْ در سي دي قرار دهيد.
ولي در صورتي كه اين فايل External باشد، شما مي بايست مراحل گفته شده زير را انجام دهيد تا اين فايل بعد از مرحله Compile و احياناْ بعد از قرار گرفتن درون يك سي دي بتواند همراه برنامه تان در سيستمهاي ديگر نيز اجرا بشود.
1- ابتدا همه فايلها يا برنامه هايي را كه قرار است به برنامه لينك بخورند را درون يك پوشه (Folder ) ريخته و اگر قرار است تا بعضي از آنها جداگانه در پوشه هاي ديگر قرار بگيرند را نيز در پوشه هاي ديگر درون همين پوشه قرار مي دهيم.(مثلاْ پوشه اصلي ما DATA نام دارد)

2-حال در مرحله بعد فرض كنيد كه مي خواهيم يك فايل اجرايي را به برنامه لينك بزنيم.در اين صورت بايد در مسير انتخاب فايل بعد از اينكه فايل را انتخاب كرديم، قبل از تمام مسير هاي نوشته شده براي اين فايل اين طور عمل كنيم:
G:\data\Winamp5.0\setup.exe

تغيير مي كند به ...

SrcDir>\data\Winamp5.0\setup.exe>

نوشتن عبارت &lt;SrcDir>\ قبل از تمام مسيرها باعث مي شود تا برنامه شما در هر سيستمي به هر cd_Rom بتواند فايلهاي لينك خورده را اجرا نمايد.

حالا فرقي نمكند كه فايل شما يك فايل ويدئويي باشد يا صوتي و يا عكس باشد...
مسئله اي كه موجب مي شود تا برنامه در همه سيستمها به خوبي كار بكند اين است كه مسير آنرا درست داده باشيم.
فعلاْ به علت ذيق وقت اين موارد كافيست ولي قول مي دهم تا چند روز آينده به طور مفصل اين موضوع را برايتان شرح بدم و همچنين چگونگي استفاده از Paths Replace واقع در منوي Project براي سهيل در انتخاب مسيرهاي صحيح را بيان خواهم كرد.

باز هم اگر مسئله ديگري بود من در خدمتم..

منبع : MMB

taher navaei
20-10-2005, 10:25
سلام نيما جان
دستور درست اينه <SrcDir>
شما مي توانيد از منوي سمت چپ برنامه آيكن فلش رو كه در قسمت تقريبا پايين قرار داره انتخاب كرده و بعد open مي كنيد از آنجا مي تونيد توسط گزينه برووس فايلتون را در داخل آدرس قرار دهيد اگه همه چيز درست باشه شما بعد از انتخاب فايل براي مشاهده مي توانيد دگمه f5 را براي تست بزنيد

نيما سهرابي
20-10-2005, 11:25
طاهر جان من منظورم لينك هاي داخلي خود فلاش و ارتباط آن با صفحات مولتي مديا است نه كل فايل فلاش.

سلام نيما جان
دستور درست اينه <SrcDir>
شما مي توانيد از منوي سمت چپ برنامه آيكن فلش رو كه در قسمت تقريبا پايين قرار داره انتخاب كرده و بعد open مي كنيد از آنجا مي تونيد توسط گزينه برووس فايلتون را در داخل آدرس قرار دهيد اگه همه چيز درست باشه شما بعد از انتخاب فايل براي مشاهده مي توانيد دگمه f5 را براي تست بزنيد

mohammad nasimafza
20-10-2005, 16:09
نیما جان بستگی داره شما چیکار میخوای بکنی....
شما اگه دوست دارید و حجم فلشتون هم کمه میتونید با زدن دکمه ای که عکس دایره مربع و مثلث داره (Embedded files) فلش رو در فایل EXE خودتون قرار بدید که اینطوری نیاز به آدرس دادن ندارید...اما اگه نخواید اون رو Embedded کنید باید اون رو در سی دی قرار داده و آدرس هم بدید...<SrcDir>...بطور مثال اگر اون رو توی سی دی و توی پوشه Data قرار بدید آدرس فایل اینجوری میشه:
SrcDir>\data\flash.swf>

mohammad nasimafza
21-10-2005, 14:20
این هم لینک دانلود realdraw ...اونایی که عشق mmb هستند حتما دانلودش کنند...ساخت template های مختلف ، ساخت دکمه های َAlpha و...:

mohammad nasimafza
21-10-2005, 14:23
این هم یه فارسی نویس جیییییییییییییییییییییییی یییییییییییگر برای mmb کارها و همهی برو بچز p30world
فارسی نویس پرند:

ZiTaNiX
22-10-2005, 01:22
من تا چند وقت پیش ها با ام ام بی کار میکردم
اما از وقتی که autoplae media 6 رو دانلود کردم دیدم چقدر از زندگی عقب بودم
درساه که کار باهاش یکم پیچیدست
اما عوضش اسکریپت نویسیش خیلی سادست
برعکس MMB

اما تو MMB طراحی خیلی سادست
خلاصه که پیشنهاد میکنم بی خیال MMB بشین
چون در برابر این برنامه امکاناتش صفره
صفر!

mohammad nasimafza
24-10-2005, 15:11
با این برنامه کارو و بار انجمن کرک و سریال کساد خواهد شد...بشتابید
این نرم افزار که با multimedia builder طراحی کردم موتور جستجوی 18 سایت رو در اختیار شما برای جستجوی کرک و سریال نرم افزار ها قرار میده که عبارتند از:
Google
yahoo
msn
astalavista.us
crackdb
freeserials
crackz.ws
crackit.ru
cracksearch
crackspider
Easy cracks
phazeddl
serialsite
Thebugs
Serial.ws
و
Keygen.us در سه بخش serial و crack و cracksites
..........
از دوستان میخوام که اگر اشکالی در برنامه میبینند از طریق همین تاپیک من رو مطلع کنند تا مشکلش رو برطرف کنم....
ضمنا اگر دوستان فکر میکنن سایت خوبی برای کرک میشناسند که من در این برنامه قرار ندادم من رو مطلع کنند تا در برنامه قرار بدم....
البته من چیزی حدود 40 سایت رو آماده کرده بودم که با توجه به یکسان بودن موتور جستجوی اونها من این 18 سایت رو گلچین کردم...
دوستان این ورژن 1 این نرم افزاره و من قصد دارم در ورژنهای بعدی این نرم افزار به کمک پیشنهادات شما دوستان کارایی اونرو افزایش بدم....امیدوارم از این نرم افزار لذت ببرید....

.................................................. .................................................. ..................
فقط MMB*********************************************** *************MMB

mohammad nasimafza
24-10-2005, 15:23
Zitanix جان...من هم با Autoplay media syudio کار کردم...البته با ورژن 5 اون ... انصافا نرم افزار خیلی عالیه...البته چون من سرعت اینترنتم پایینه ورژن جدید اونرو نمیتونم بگیرم که ببینم چه جوریه...ولی یه چیز رو خیلی خوب میدونم...خوبی Autoplay media syudio اینه که همه چیز رو آماده برای کاربر قرار میده ...مثلا موزیکها رو خودش اتوماتیک آدرس دهی میکنه و از این قبیل کارها...ولی اگر ما یه کم تنبلی رو کنار بگذاریم و یه کم هم در کار با MMB از خودمون خلاقیت نشون بدیم میبینیم که از Autoplay media syudio چیزی کم نداره ..چه بسا بهتر هم هست...توی انجمنهای p30world خیلیها هستند که میتونند کارهای جالبی با MMB انجام بدند و اسکریپهای خیلی با حالی بلدند...ولی ظاهرا حال نمیکنند اونها رو به بقیه هم یاد بدن...اگه همه دوستان MMB کار مثل علیرضا شفایی تمام آموخته هاشون رو در طبق اخلاص میذاشتن اون موقع میفهمیدید MMB یعنی چی.......

ZiTaNiX
24-10-2005, 16:50
یکی از ضعف های بزگ MMB قسمت ویدئوی اون هست که امکانات کمی داره
من auto play media 6 رو دانلود کردم (در عرض 5 ساعت) واقعا عالیه
برنامه های توپی میشه باحاش درست کرد
3 صوته میره تو رجیستری و رجیستری رو انگولک میکنه و 10000 تا کار دیگه
کار با برنامه نویسیش بر خلاف MMB خیلی راحت تره
تمام امکانات MMB و چه بسا بیشتر هم توش داره
حتما دانلودش کنید چون از دستتون میره

ZiTaNiX
24-10-2005, 16:58
راستی یه چیزی رو یادم رفت بگم
شاید MMB تو نسخه 5 خودش غوغایی برپا کنه اما تا اومدن نسخه جدید هیچ جیز معلوم نیست
من خودمم تا قبل ازاین با MMB کار می کردم و Auto play رو قبول نداشتم جون فکر میکردم کار باهاش سخته
اما از وقتی این برنامه رو شناختم دیدم نه بابا خیلی برنامه توپیه
مهم ترین چیزش حجم فایل اتورانه که خیلی کمه و خیلی هم سبکه اما اتوران MMB خیلی سنگینه
چون تمان عکس ها و موزیک هات رو تو یک فایل جا میده
و یکی از ویزگی های توپه autoplay اینه که دیگه نمیخواد برای فایل هاتون مسیر سی دی رام رو مشخص کنید
چون این برنامه خودش اتوماتیک این کار رو میکنه
کلا از MMB خیلی بهتره و بهتره بدونید که برنامه هایی که دوست خوبمون علیرضا شفایی درست میکنه همشون با Autoplay هستش چون قسمت برنامه نویسیش شبیه زبان بیسیک و دلفیه به همین خاطر کار باحاش خیلی راحته

ZiTaNiX
24-10-2005, 17:00
آقا برنامت هم که دانلود نمیشه
سایتش ارور میده میگه همچین فایلی نداریم

hippo
24-10-2005, 17:06
اگه امکانش هست یه جای دیگه آپلودش کنید

mohammad nasimafza
26-10-2005, 01:22
این هم لینک جدید...

ZiTaNiX
26-10-2005, 01:36
بابا اینکه اصلا کار نمیکنه
اصلا موس روش غیر فعال میشه
نه میشه ببندیش و نه میشه چیزی توش بنویسی
دوستان دیگه هم یه تست کنن خبرش رو به ما هم بگن

mohammad nasimafza
27-10-2005, 06:58
دوستان توجه کنند...اسم این تاپیک اینه...
بحث و گفتگو در مورد نرم افزارهای مالتی مدیا و ساخت اتوران
حالا درست من بحث رو با MMB شروع کردم...اما این همه نرم افزار...
Autoplay mediastudio..........Director....Autorun max........و........
خوب کسانی که بلدند بیان آموزش بدن دیگه...

mohammad nasimafza
27-10-2005, 07:01
در مورد برنامه هم درست میگید...مشکل داره...ظاهرا ساخت برنامه به ما نیومده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif

mohammad nasimafza
28-10-2005, 08:00
برنامه رفع اشکال شد...این هم لینک جدید...

ZiTaNiX
28-10-2005, 11:20
دارم دانلود میکنم امید وارم کار کنه

hippo
28-10-2005, 11:44
چرا اینجا آپلود می کنی؟؟؟؟؟؟
تو پرشیان گیگ آپلود کن راحت دانلود میشه

mohammad nasimafza
29-10-2005, 06:15
نظر یادتون نره...

Shahin King
29-10-2005, 06:29
نظر یادتون نره...

سلام
این هم نظر : :biggrin:
عزیز جان تشکر . دستت درد نکنه . ادامه بده . هواتو داریم . ;)

قربانت : شاهین کینگ

Eshghe_computer
05-11-2005, 09:18
با سلام
براي اين كارها كه مي خواين انجام بدين من هستم
من در ضمينه ساخت اتوران و ساخت سي دي هاي آموزشي وارد هستم
آدرس ايميلم رو مي زارم تا از طريق ياهو با من تماس بگيريد
mo_graphic_2006@yahoo.com
فعلا خداحافظ ;) ;) ;) ;) ;)

khatat
07-11-2005, 13:44
اگه کسی کار با 6.0 AutoPlay Media Studio رو بلده لطفاً کمک کنه البته من این سوال رو تویه تاپیک جداگانه مطرح کردم ولی به جواب نرسیدم گفتم شاید اینجاکسی بتونه کمک کنه .

اگر شما AutoPlay Media Studio Help را از طريق منوي Help باز كنيد و از داخل Help به قسمت ?... How do I بريد و از ليست سوالات ، سوال Run Adobe Acrobat reader directly from the CD-ROM را انتخاب کنید سپس طبق توضیحاتی که داه شما بایست اول آکروبات رید (ورژن 4 به بالا) را روی سیستم نصب کنید سپس از محل نصب فایل Acrobat x.x را داخل سی دی كپي كنيد و طبق اكشني كه خودش داده شما مي تونيد با استفاده از يه فايل اجرايي داخل همون پوشه فايل پي دي اف رو بدون اينكه كاربر روي سيستمش آكروبات ريدر داشته باشه اجرا كنيد (در واقع از همون فولدري كه از داخل سيستمتون داخل سي دي كپي كرديد استفاده مي كنه) و در نتيجه فايل پي دي اف بدون احتیاج به هيچ نرم افزار خاصي بر روي سيستم طرف اجرا مي شه .

حالا من فقط مي خوام بدونم در قسمت path_short چي بنويسم؟!!

mehdidll
23-11-2005, 17:41
سلام دوستان
کسی پلاگین واسه مولتی مدیا بیلیندر داره واسه طراحی یه اتوران می خام اگه دارین بزاری
ممنون

smd7m
24-11-2005, 08:55
چه پلاگيني مي خواي بگو شايد من داشته باشم ...

dani60
26-11-2005, 23:51
با سلام خدمت اساتید محترم:
سوالم را اینطور میپرسم که فرض میکنیم در صفحه اول ماچند بتون داریم با کلیک روی هر بتون صفحات مربوته باز میشن حالا چطور میشه درون صفحات را جوری تنظیم کرد که با کلیک برروی اون مثلا"setup یه نرم افزاری بخواد run یا همون نصب بشه.چه کنم که تازه کارم

hippo
28-11-2005, 09:14
dani60 جان برای این کار روی دکمه مورد نظر دابل کلکیک می کنی تا پنجره جدیدی باز بشه در پنجره جدید در قسمت action روی اولین گزینه از سمت چپ external commands and page action کلیک می کنی تا پنجره جدید باز بشه
در قسمت on mouse clickگزینه run program را انتخاب می کنیم با انتخاب این گزینه در قسمت path کلمه<SrcDir>\ ظاهر می شود
که امیدوارم با این کلمه آشنایی کافی داشته باشی بر روی دکمه رویروی path کلیک کرده و برنامه مورد نظر را انتخاب می کنید وسپس ok می کنید
البته راه های دیگریم هست که به نظر من این ساده ترینش بود

mehdidll
02-12-2005, 23:46
خسته نباشی محمد جونم
می خواستم اکه می شه در مورد اینکه چه جوری میشه تو صفحه اول که باز میشه آهنگی که گذاشته ایم قطع نشه
مثلا پس از اجرای اتوران و شروع آهنگ پس از زدن مثلا به صفحه دو وبرگشت به صفحه قبل آهنگ دوباره از اول شروع نشه
خیلی بهش احتیاج دارم
ممنونم موفق باشید

babale
03-12-2005, 13:02
کاری نداره........اون آهنگو بزار تو مستر پیج حله........

S@eid
03-12-2005, 13:10
خسته نباشی محمد جونم
می خواستم اکه می شه در مورد اینکه چه جوری میشه تو صفحه اول که باز میشه آهنگی که گذاشته ایم قطع نشه
مثلا پس از اجرای اتوران و شروع آهنگ پس از زدن مثلا به صفحه دو وبرگشت به صفحه قبل آهنگ دوباره از اول شروع نشه
خیلی بهش احتیاج دارم
ممنونم موفق باشید
عزیز جان به این صفحه یه سری بزن حتما مشکلت حل میشه.
موفق باشی
;) ;) ;)

zubin
08-12-2005, 15:12
چگونه درمالتی مدیا بیلدر صفحه غیرمستطیلی بسازیم

dalahooco
09-12-2005, 04:21
سلام دوستان عزيز...
مي خواستم بدونم پلاگيني وجود داره كه بشه به بانك اطلاعاتي مثلا اكسس وصل شد و اطلاعات رو از اونجا بخونه و نشون بده؟
ممنون ميشم اگه كسي راهنمايي كنه...

dalahooco
09-12-2005, 04:23
دوستان عزيز آيا اسكريپتي هست كه وقتي رو دكمه اي گذاشتم و انو كليك كنم استارت منو رو برام باز كنه...مثل دكمه استارت خود ويندوز؟..
راهنمايي كنيد ....لطفا

mehdidll
12-12-2005, 03:30
سلام
از دوستان کسی نبود سمپل های آماده برای مولتی مدیا بزاره خیلی احتیاج دارم منظورم از سمپل همون نمای کلی اتورانه که خود برنامه مولتی مدیا 4 تا داره ولی اونا جالب نیستند
در ضمن یه سوال هم داشتم می خواستم من برای سریال یه دکمه تعریف کردم که وقتی روی اون کلیک کنی در زیر در یه
کلید نشون میده ولی موندم چه جوری میشه سریال رو موقع اجرا از روی کلید کپی کرد و همچنین یه سوال دیگه هم که
داشتم اینه که چه جوری می تونم یه فایل فلش اول اجرا بشه و بعد تمام شدن اون خود به خود به صفحه اصلی وارد بشه
ممنون
منتظرم

ehsan30
21-02-2006, 13:28
دوستان سلام
يك كد مي خواستم كه وقتي اتوراني كه با mmb ساختم خواست اجرا بشه يك فايلي يا
چيزي را داخل سي دي چك كنه كه اگه بود اجرا بشه و اگه نبود ارور بده.
ممنون ميشم جوابمو بدهيد

dalahooco
25-02-2006, 01:35
:biggrin:
[پلاگين هاي بسيار جالب همراه با طريقه استفاده هر كدوم تو اين آدرس كه هست رو مي تونيد گير بياريد...
ضرر نمي كنيد سري بهش بزنيد.چيزهاي جالبي گيرتون مياد...
من كه كلي حال كردم...

آدرس صفحه دانلود پلاگين ها:

mehdidll
26-02-2006, 01:04
سلام دوستان
اگه جواب دوستمو ن آقا ehsan30 رو بدين ممنون ميشم چون خودمم گيرم واسه همين قضيه ؟!

mahmoud_sh1350
13-04-2006, 12:32
دارم با مولتي مديا بيلدر کار ميکنم به يه مشکل برخورد کردم اونم اينه که ميخوام از کليدي که با فلش ساخته ام در برنامه استفاده کنم ولي به مشکل برخورد کردم اولين مشکل اين هست که وقتي فلش را در برنامه قرار ميدم تا زماني که ازش تست نگيرم نميتونم ببينمش که در جاي درست قرار گرفنه يانه دوم اينکه وقتي به عنوان کليد ميخوام بهش اکشن بدم نميدونم چطور بايد اين کار را انجام بدم و سوم اينکه وقتي کليدي را در فلش ميسازم بکگراند من بصورت ترنسپرنت نيست و چون زمينه اضافه داره روي ديگر فلاش ها را ميگرد و باز هم نميدونم چه طور ميشه اين مشکل را برطرف کرد .
لطفا اگه براي کليد ها بايد اسکريپت نويسي کرد يه نمونه به عنوان اينکه کليد ساخته شده بايد صفحه بعد را نشان دهد را برايم بنويس

hippo
15-05-2006, 17:52
دوستاني كه به سوالشان پاسخ داده نمي شه مي تونن به اين وبلاگ برن و مشكلشونا مطرح كنند

Behroooz
17-05-2006, 19:45
چرا از auto play menu builder استفاده نمی کنید ؟

hippo
27-05-2006, 16:00
چرا از Mmb استفاده نکنيم ؟

Aminzikzak
30-05-2006, 03:13
بهترین نرمافزار ها برای Autorun سازی :
1- delphi
2- فلش

hippo
03-06-2006, 10:24
بافلش كه بلههههههههههه
ولي كمتر كسي بلده باش Autoran بسازه

mahsoft
04-07-2006, 06:15
در مورد انتوران سازی من دایکتور رو دوست دارم

bb
04-07-2006, 08:49
بهترین برنامه فقط mmb از فلش و دلفی هم میشه توش استفاده کرد.

hippo
04-07-2006, 16:46
البته Mmb مشكلاتي در زمينه گرافيكي و اجراي برنامه داره ولي به خاطر كارايي آسان بيشتر مورد توجه

hakhamanesh
07-08-2006, 23:31
سلام
آيا در MMB پلاگيني وجود داره كه اطلاعات يه سيدي رو Encrypt كنه و فقط از طريق همون اتوراني كه با MMB نوشته شده باز شه؟
فرض كنيد يه سيدي آموزشي داريم كه ميخوايم فايلهاي آموزشي Encrypt شن طوري كه فقط از طريق خود اتوران باز شن.
با تشكر

bimo
10-08-2006, 02:47
1. اگه mmb مشكلي داره مشكل از سازنده مي باشد نه از mmb
2. درمورد دكمه فلش بايد بگم كه تمام تنظيماتشو بايد تو خود macromedia انجام بدين. ( بگين دكمه قراره چه كار كنه تا بهتون بگم چه كارش كنين)
3.hakhamanesh جان اگه ميشه در مورد Encrypt بيشتر توضيح بدين من جوابتونو ميدم.

samadi_ir
12-11-2006, 13:20
نياز فوري:(در مالتي مديا بيلدر چطور ميشه مثل gif كه transparency دارد براي فلش نيز از اين قابليت استفاده كرد)

ramsarteam
22-04-2007, 05:09
من اتوران ساختم ولي وقتي سي دي رو مكذارم كه خودش بالا بياد اما نمي ياد و بايد خودم روش دوبار كليك كنم كي ميدونه چي كار بايد كرد البته روش گفته شده شما رو هم اجرا كردم اما نشد

mahsoft
22-04-2007, 05:40
من اتوران ساختم ولي وقتي سي دي رو مكذارم كه خودش بالا بياد اما نمي ياد و بايد خودم روش دوبار كليك كنم كي ميدونه چي كار بايد كرد البته روش گفته شده شما رو هم اجرا كردم اما نشد

برای اجرای خودکار فایل exe

این فایل ini رو باید داشته باشید

من براتون ضمیمه کردم دانلود کنید

نام exe اجرایتون رو در این فایل جایگزینن کنید

OPEN=intro.EXE

بعد همراه با سی دی رایت کنید

hosein0251
10-05-2007, 17:11
با سلام . به نظر من هيچ چيزي به mmb نميرسه . اين رو مطمئن باشيد .

atrin777
25-08-2007, 15:12
آقا دوتا سوال هم من دارم

چجوري ميشه يك آهنگ در هنگام اجراي اتوران اجرا كرد ؟
چجوري ميتونم قبل از اجراي اوتوران يك فونت رو سيستم مقصد اينستال كنم ؟

ممنون

bb
26-08-2007, 07:20
نياز فوري:(در مالتي مديا بيلدر چطور ميشه مثل gif كه transparency دارد براي فلش نيز از اين قابليت استفاده كرد)

فکر کنم یه جوری بشه این مشکل رو حل کرد

آقا دوتا سوال هم من دارم

چجوري ميشه يك آهنگ در هنگام اجراي اتوران اجرا كرد ؟
چجوري ميتونم قبل از اجراي اوتوران يك فونت رو سيستم مقصد اينستال كنم ؟

ممنون

اگه منظورت mmb باشه
واسه گذاشتن آهنگ رو صفحه اول دابل کلیک کنی بعد از قسمت Backgrund Music آهنگت رو وارد کنی . همین

واسه فونت از اسکریپ Install Font استفاده کن .
رو صفحه اول دابل کلیک کن بعد script بعدش گزینه install font بعد فونتت رو وارد کن ( البته باد فونت رو هم همراه فایل های دیگه داخل سی دی رایت کنی )

jaho
21-12-2007, 15:39
سلام دوستان
من یه تحقیقی دارم که باید مولتی مدیا کار بشه
هم متن داره هم عکس هم فیلم
اگر نرم افزار خاصی به من پیشنهاد کنید که آموزشش راحت باشه ممنون میشم
:20:باتشکر

pooyar
24-12-2007, 19:25
بستگی به کارتون داره اما به ترتیب می تونید از multi media builder برای کارهای ساده.
فلش برای کارهای پیچیده تر و ویژه وب یا کارهایی که بیشتر حالت انیمیشن دارن
از Director برای کارهای فوق حرفه ای مانند بازی ها یا شبیه سازی های سه بعدی و دو بعدی و خلاصه همه چیز!
استفاده کنید.

kazemfdisk
27-12-2007, 20:16
سلام دوستان
يه سوالي دارم تا فردا صبح جوابش رو لازم دارم
ببينيد من يه اتوران درست کردم که براي نرم افزارهايش help درست کردم که نوشته ها داخل يه فايل txt است ( help هر برنامه يه فايل txt است مثلا 40 تا txt)
و محتويات اين فايل ها فارسي و انگليسي است . حالا اگر در اتوران در جلو اون فايل رو بزارم کمي ضايع است
و وقتي که ميزارم فقط متن ها نشون داده بشه (در سمت راست اتوران بدون اينکه در notepad باز بشه) به خاطر اينکه هم فارسي و هم انگليسي داره متن ها تنظيماتش به هم ميخوره
حالا ميخوام يه html درست کنم که همه Help ها در داخل همون باشه به شرطي که در خود اتوران باز بشه ( مثل سي دي کوانتوم پسي ورلد) و در اينترنت اکسپلورر باز نشه
براي اين کار که در خود اتوران باز بشه چي کار کنم ؟؟؟
اتوران با multimedia builder درست شده است
چه راهکاري براي آن پيشنهاد مي کنيد آيا به غير از اين هم روشي ديگر هست ؟؟؟
اندازه اتوران هم 600*800 است
لطفا دوستاني که مي تونند سريع پاسخ بدهند
التماس دعا
این عکس اتورات کوانتون هست که نشون میده در داخل اتوران

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

koorosh.k
31-12-2007, 15:19
عزیزم برو multimedia builder رو نصب کن مشکلت حله.
فقط خدا میدونه میخوای چه گندی بزنی

Jalal
31-12-2007, 19:49
فقط خدا میدونه میخوای چه گندی بزنی

دوست عزیز رعایت کنید لطفا :20:

mohrd
01-01-2008, 21:27
سلام.
میشه لطفا لینک دانلود آخرین ورژن Mmb ( کرک شده ) رو بزارید؟؟؟:31:

god of war 2
24-01-2008, 14:32
سلام.
میشه لطفا لینک دانلود آخرین ورژن Mmb ( کرک شده ) رو بزارید؟؟؟:31:
Multimedia Builder 4.9.8
اینم اخرین ورژن این برنامه همراه با کرک و سریال.موفق باشید.
برخی از ویژگی های جدید این نسخه:
- قابلیت برای شفافیت و درصد بندی عكس ها
- قابلیت تنظیم سایز عكس ها و محیط پیرامون عكس ها
- اضافه شدن قسمتی برای ضبط Object ها
- اضافه شدن قابلیت cut ، copy ، paste به قسمت Edit BOX
- برطرف شدن مشكلات نسخه های قبلی

حجم:26 مگابایت
لینک دانلود:

god of war 2
24-01-2008, 16:27
سلام دوستان
يه سوالي دارم تا فردا صبح جوابش رو لازم دارم
ببينيد من يه اتوران درست کردم که براي نرم افزارهايش help درست کردم که نوشته ها داخل يه فايل txt است ( help هر برنامه يه فايل txt است مثلا 40 تا txt)
و محتويات اين فايل ها فارسي و انگليسي است . حالا اگر در اتوران در جلو اون فايل رو بزارم کمي ضايع است
و وقتي که ميزارم فقط متن ها نشون داده بشه (در سمت راست اتوران بدون اينکه در notepad باز بشه) به خاطر اينکه هم فارسي و هم انگليسي داره متن ها تنظيماتش به هم ميخوره
حالا ميخوام يه html درست کنم که همه Help ها در داخل همون باشه به شرطي که در خود اتوران باز بشه ( مثل سي دي کوانتوم پسي ورلد) و در اينترنت اکسپلورر باز نشه
براي اين کار که در خود اتوران باز بشه چي کار کنم ؟؟؟
اتوران با multimedia builder درست شده است
چه راهکاري براي آن پيشنهاد مي کنيد آيا به غير از اين هم روشي ديگر هست ؟؟؟
اندازه اتوران هم 600*800 است
لطفا دوستاني که مي تونند سريع پاسخ بدهند
التماس دعا
این عکس اتورات کوانتون هست که نشون میده در داخل اتوران

دوست عزیز شما ابتدا باید یک Browser (در نوار ابزار سمت راست برنامه به شکل کره ی زمین) به اندازه ای که میخوای صفحات HTML داخلش نمایش داده بشه داخل اتوران بسازید بعد این دستور داخل یک botton که با کلیک روی ان اجرا بشه بنویسید

در این فرمان بعد از \<SrcDir> اسم صفحه HTML را بنویس با پسوندش یعنی HTML.(یه نکته یادم رفت وقتی از فرمان <SrcDir> استفاده میشه و بعد از ان مستقیم اسم فایل مورد نظر نوشته میشه باید در هنگام رایت سی دی اون فایل در کنار اتوران ریخته بشه تا اتوران اون فایل رو بخونه)
این botton که ساخته شد فقط صفحه HTML که اسمش داخل دستور نوشته شده را در Browser خود اتوران باز میکنه
و شما باید برای هر کدام از صفحات HTML یک botton به همین صورت بسازید.
(در ضمن این قسمت از اتوران وقتی کار میکنه که اتوران همراه صفحات HTML روی سی دی رایت بشه)
باز هم میگم صفحات باید در کنار اتوران رایت بشه
موفق باشید.

mohammadrezams
08-02-2008, 16:10
سلام .
ببخشيد اون فايلي كه براي ساختن سرچ جديد براي كامپيوتر بود و توي صفحه اول لينكش خرابه اگه كسي داره بزاره .
يه سوال .
چطوري ميشه توي مالتي مديا بيلدر يه برنامه ساخت كه درجه سي پي يو رو نشون بده ؟ مثلا 100 درصد داره ازش استفاده ميشه .
ممنون ميشم يه جوابي به ما بديد .

mohammadrezams
08-02-2008, 18:49
اينم چندتا فايل كه من دارم . بد نيستن :27: . اگه خوب نبود به بزرگي خودتون ببخشيد .
يكيشون براي ساخت پسورده .
يكيشون براي ساخت قفله . يه چيزي تو مايه هاي بالايي اما فرق داره :5:
يه ماشين حساب خفن .
اينستالر . يا همون نصب كننده .
كي جين .
=============
همون قفله كه گفتم

اينم يه پروژه پسورد

اينم ماشين حساب . زياد پيشرفته نيست

اينم اينستالر .

اينم كي جين :

اميدوارم مورد استفاده تمام عزيزان قرار بگيره .

Ehsani
12-02-2008, 09:30
من چند تا دایرکتوری برنامه دارم که تو هر کدوم یک فایل اجرایی به همراه cab های مخصوص به اون فایل موجوده ...

میشه با بیلدر برنامه اتورانی ساخت که هم برنامه ها رو بصورت تک تک بشه باهاش نصب کرد و هم با انتخاب یک دکمه

کل برنامه ها پشت سر هم شروع به نصب بشن ( مثل سی دی نصب برنامه های کارت صدا که یک

دکمه میزنی برنامه هاش دونه دونه پشت هم نصب میشن )

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید:11:

bb
12-02-2008, 10:29
من چند تا دایرکتوری برنامه دارم که تو هر کدوم یک فایل اجرایی به همراه cab های مخصوص به اون فایل موجوده ...

میشه با بیلدر برنامه اتورانی ساخت که هم برنامه ها رو بصورت تک تک بشه باهاش نصب کرد و هم با انتخاب یک دکمه

کل برنامه ها پشت سر هم شروع به نصب بشن ( مثل سی دی نصب برنامه های کارت صدا که یک

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید:11:

سلام

بله امکانش هست

اینم امکانش هست ولی نه به اون صورت که همه در یک صفحه بیان و نصب بشن

در صورتی که خواستی بگو تا بگم

trainercodes
16-02-2008, 20:36
دوستان من یکاتوران ساختم ولی یک مشکل دارم:
وقتی میخوام ادرس فایلی که هنگام کلیک کردن یوزر بر روی install رو وارد کنم باید چکار کنم؟
(خیلی ضروریه )

mohammadrezams
17-02-2008, 14:35
دوستان من یکاتوران ساختم ولی یک مشکل دارم:
وقتی میخوام ادرس فایلی که هنگام کلیک کردن یوزر بر روی install رو وارد کنم باید چکار کنم؟
(خیلی ضروریه )
وقتي ميخواي آدرس بدي بايد اولش <SrcDir>\ بياري . بعد اسم فايل رو بدي . توجه داشته باش كه بعد از درست كردن اگه اتوران رو بخواي تست كني اين عمل كار نيمكنه . بايد فايل رو اكسپرت كني بعد امتحان كني . در ضمن آدرس رو اونتوري بايد بدي كه توي سي دي ميره و نبايد اينجوري باشه مثلا : C:\install-setup.exe . مثلا اگه فايل نصب تو اگه توي سي دي با آدرس H:\install-setup.exe قرار ميگيره شما بايد بجاي H:\ كلمه <SrcDir>\ رو بياري .

SadeghPM
19-02-2008, 11:31
دوستان کسی پلاگینی برای باز کردن Pdf توی Mmb سراغ ندارن؟

Evil Boy
26-02-2008, 14:18
سلام
این تاپیک هنوز فعاله ؟
2 تا سوال از Autoplay Media Studio داشتم
اول اینکه می خوام یک فایل فلش با فرمت exe اول اتوران اجرا بشه یعنی اول فلش اجرا بشه و بسته که شد اتوران بالا بیاد فقط برای یک بار یعنی توی هر کامپیوتر فقط یک با اجرا بشه
دوم هم اتوران من گوشه های گرد داره چطوری اتوران رو با گوشه های گرد اجرا کنم
ممنون

K A R I M I
29-02-2008, 19:54
سلام
می خواستم بدونم که با کدوم برنامه اتوران سازی میشه یه جمله یا یک متن رو از کاربر بگیرم و در یک فایل تکست ذخیره کنم ؟
لطفا یه کم توضیح در مورد این کار و نحوه انجامش بدید ...
ممنون

omid.sarmad
01-03-2008, 17:52
سلام
این تاپیک هنوز فعاله ؟
2 تا سوال از Autoplay Media Studio داشتم
اول اینکه می خوام یک فایل فلش با فرمت exe اول اتوران اجرا بشه یعنی اول فلش اجرا بشه و بسته که شد اتوران بالا بیاد فقط برای یک بار یعنی توی هر کامپیوتر فقط یک با اجرا بشه
دوم هم اتوران من گوشه های گرد داره چطوری اتوران رو با گوشه های گرد اجرا کنم
ممنون
سلام.به این آدرس برو.
Project >>> Actions... >>> On Startup
اسکریپت زیر رو تو on startup وارد کن.
File.Run("AutoPlay\\Docs\\MyProg.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);
دقت کن بجای AutoPlay\\Docs\\MyProg.exe آدرس فایل خودت رو وارد کن.
اگه می خوای فایل مورد نظر فقط یه بار اجرا بشه باید براش یه مارکر بذاری.در واقع میشه این:

برای گرد کردن گوشه های Autorun هم باید از ماسک استفاده کنی.

omid.sarmad
01-03-2008, 17:54
سلام
می خواستم بدونم که با کدوم برنامه اتوران سازی میشه یه جمله یا یک متن رو از کاربر بگیرم و در یک فایل تکست ذخیره کنم ؟
لطفا یه کم توضیح در مورد این کار و نحوه انجامش بدید ...
ممنون
سلام محمد جان.با Autoplay media Studio و Demoshield میشه.شاید با builder هم بشه.
با کدوم می خوای کار کنی.اگه انتخابت دوتای اولی من در خدمتم.

K A R I M I
01-03-2008, 18:38
سلام امید جان
من کمتر با برنامه های اتوران کار کردم ، من خودم بیشتر با اتوران پرو اینترپرایز کار می کنم ، چون خیلی کاربر پسند و ساده هستش و کار با اون خیلی راحته ... ولی نتونستم این خاصیت رو توش پیدا کنم !
از این دوتا برنامه اولی کدوم بهتره ؟ از همون من رو راهنمایی کنید و یه لینک دانلود هم بی زحمت بذارید ...
ممنون

farshad_4017
01-03-2008, 23:30
جناب omid.sarmad توي دموشيلد چجور متن فارسي مينويسين ؟

در ضمن توي مولتي مديا بيلدر ، چجور ميشه يه پنجره رو روي پنجره قبلي باز كرد ؟ وقتي رو يه دكمه كليك مي كنيم ، عوض اينكه اين صفحه بستهب شه و اونيكي بياد ،‌ صفحه جديد روي اينيكي صفحه باز بشه !

omid.sarmad
01-03-2008, 23:54
سلام امید جان
من کمتر با برنامه های اتوران کار کردم ، من خودم بیشتر با اتوران پرو اینترپرایز کار می کنم ، چون خیلی کاربر پسند و ساده هستش و کار با اون خیلی راحته ... ولی نتونستم این خاصیت رو توش پیدا کنم !
از این دوتا برنامه اولی کدوم بهتره ؟ از همون من رو راهنمایی کنید و یه لینک دانلود هم بی زحمت بذارید ...
ممنون
سلام.محمد جان برای کاری که می خوای انجام بدی Autoplay بهتره.
پروژه اش رو برات آپ کردم.متاسفانه سرعتم خیلی پایینه و نمی تونم نرم افزاررو آپ کنم ولی دوستان تو قسمت درخواست نرم افزار گذاشتن.

omid.sarmad
01-03-2008, 23:58
جناب omid.sarmad توي دموشيلد چجور متن فارسي مينويسين ؟

در ضمن توي مولتي مديا بيلدر ، چجور ميشه يه پنجره رو روي پنجره قبلي باز كرد ؟ وقتي رو يه دكمه كليك مي كنيم ، عوض اينكه اين صفحه بستهب شه و اونيكي بياد ،‌ صفحه جديد روي اينيكي صفحه باز بشه !
سلام.در مورد فارسی نویسی تو demo shield می تونی از یه فارسی نویس استفاده کنی.گالبته راههای دیگه ای هم هست مثلا استفاده از تصویر متن.
در مورد سوال دوم من با Builder کار نمی کنم.ضمن اینکه یه کم سوالتون گنگه.اگه واضح تر بگین شاید بتونم الگوریتمش رو بهتون بگم.

K A R I M I
02-03-2008, 14:44
امید جان دستت درد نکنه ، کارم راه افتاد در ضمن برنامه پر محتوایی هستش !!
اگر به مشکلی بر خوردم همین جا مطرح می کنم ...

mohammadrezams
02-03-2008, 16:26
دوستان کسی پلاگینی برای باز کردن Pdf توی Mmb سراغ ندارن؟
سلام .
بفرماييد :

و يا :

omid.sarmad
02-03-2008, 18:46
امید جان دستت درد نکنه ، کارم راه افتاد در ضمن برنامه پر محتوایی هستش !!
اگر به مشکلی بر خوردم همین جا مطرح می کنم ...
قربانت.در خدمتیم.

K A R I M I
02-03-2008, 22:11
امید جان یه سوال کوچولو ؟
من تو همون اینپوت تکست گذاشتم که تا یک حرف وارد کنیم یه دکمه نمایش داده بشه ، ولی اگر ما همون یه حرف رو هم پاک کنیم اون دکمه ای که ظاهر شده از بین نمی ره برای رفع این مشکل چی کار باید کرد ؟

omid.sarmad
02-03-2008, 23:28
امید جان یه سوال کوچولو ؟
من تو همون اینپوت تکست گذاشتم که تا یک حرف وارد کنیم یه دکمه نمایش داده بشه ، ولی اگر ما همون یه حرف رو هم پاک کنیم اون دکمه ای که ظاهر شده از بین نمی ره برای رفع این مشکل چی کار باید کرد ؟
سلام محمد جان.باید محتوای اینپوت رو کچ کنی،اگه تهی بود دستور مخفی شدن دکمه رو بدی.

farshad_4017
03-03-2008, 00:15
وقتي با يه نرم افزار كار مي كنين ، مثلا يه پنجره كه باز مي كنين ، روي پنجره قبلي باز ميشه !
الان دستوراتي كه توي مولتي مديا بيلدر هست ،‌وقتي مي خوايم وارد صحفه ديگه اي بشيم ،‌ صفحه قبلي بسته و صفحه جديد باز ميشه !! من مي خوام صفحه جديد روي صفحه قبلي باز بشه !

K A R I M I
03-03-2008, 03:47
امید جان میشه دستورش رو بنویسی ؟
چون من تو این زمینه تازه کارم !

K A R I M I
03-03-2008, 14:00
سلام
امید جان یه سوال دیگه هم داشتم ، چطوری میشه که بعد از زدن دکمه محتوای اینپوت پاک بشه ؟

Evil Boy
03-03-2008, 19:34
اگه می خوای فایل مورد نظر فقط یه بار اجرا بشه باید براش یه مارکر بذاری.در واقع میشه این:

برای گرد کردن گوشه های Autorun هم باید از ماسک استفاده کنی.

سلام دوست عزیز
برا یک بار اجرا شدن فلش اگه یخورده بیشتر توضیح بدی ممنون میشم :10:

omid.sarmad
03-03-2008, 20:55
امید جان میشه دستورش رو بنویسی ؟
چون من تو این زمینه تازه کارم !
سلام.ببخشید دیر شد.
برای Input و تو قسمت On Key میشه :

و تو قسمت On Focus میشه :

Page.StartTimer(100);

برای خود صفحه و تو قسمت On Timer میشه :

result = Input.GetText("Input1");
if result == "" then
Button.SetVisible("Button1", false);
else
Button.SetVisible("Button1", true);
end

اینم پروژش.

rapidshare.com/files/96770340/omid.apz.html

چطوری میشه که بعد از زدن دکمه محتوای اینپوت پاک بشه

Input.SetText("Input1", "");

omid.sarmad
03-03-2008, 20:59
وقتي با يه نرم افزار كار مي كنين ، مثلا يه پنجره كه باز مي كنين ، روي پنجره قبلي باز ميشه !
الان دستوراتي كه توي مولتي مديا بيلدر هست ،‌وقتي مي خوايم وارد صحفه ديگه اي بشيم ،‌ صفحه قبلي بسته و صفحه جديد باز ميشه !! من مي خوام صفحه جديد روي صفحه قبلي باز بشه !
سلام.فرشاد عزیز اینکار چه لزومی داره؟میشه برای من هم توضیح بدی؟
در ضمن فکر نکنم نرم افزاری اینکارو انجام بده چون معمولا هرچی وجود داره ریشه اش نیازه.
در هر صورت شما می تونید محتویات صفحه اول رو در پس زمینه صفحه دوم کپی کنید و اینجوری تداعی میشه که تو همون صفحه باز شده.اگه بگید می خواین چیکار کنید شاید بتون بهتر راهنماییتون کنم.
شرمنده.موفق باشید.

omid.sarmad
03-03-2008, 21:04
سلام دوست عزیز
برا یک بار اجرا شدن فلش اگه یخورده بیشتر توضیح بدی ممنون میشم :10:
سلام.اول اینکه فایلتون باید اجرایی باشه حالا محتویاتش فلش باشه.
برای اجراش شما دستور اجرا و انتظار رو میدی.در کل دستورش به این صورته.
flash.exe /w
اگه با Autoplay کار می کنی دستورش میشه این.

این دستور رو تو Startup پروزه ایجاد می کنی.

برای یکبار اجرا شدن (به زبون ساده) شما باید یه جایی یه نشونه بزاری.
این نشونه می تونه یه فایل باشه که رو سیستم کپی شده یا یه مقدار.
بعد چک کنی اگه نشونه بود فایل رو اجرا نکنی.
تو مثالی که برات گذاشتم نشونه تو رجیستری ایجاد میشه.

omid.sarmad
03-03-2008, 21:23
سلام.محمد جان این هم پروژه ی پیغام خصوصیت.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])rapidshare.com/files/96776438/omid2.apz.html

K A R I M I
03-03-2008, 22:52
امید جان واقعا شرمنده کردید ...
فقط منظور من رو در مورد اون در خواست آخری درست متوجه نشدید ، من می خوام وقتی که دکمه زده شد چک کنه کهدر یک دایرکتوری مثلا test.txt هست یا نه ؟ ولی مشکل اینجاست که این فایل چند ثانیه بعد از اینکه دکمه زده شد ایجاد میشه ، یعنی ما وقتی که دکمه رو زدیم بعد از گذشت مثلا 5 ثانیه اون فایل ایجاد میشه و من می خوام به محض ایجاد شدن اون فایل یه پیغام به کاربر بده
تو این مدتی که اون فایل هنوز ایجاد نشده تو اسکریپت دکمه چه کدی رو باید بنویسیم که به طور مداوم یه دایرکتوری رو برای اون فایل چک کنه و به محض اینکه اون فایل اونجا ایجاد شد یه پیغام به کاربر بده ؟
------------------------------------------------
یه سوال دیگه در مورد اینپوت ؟
در مورد قبل وقتی که اینپوت خالی میشد دکمه هم از کار میافتاد ولی اگر طرف تو اینپوت اسپیس بزنه دکمه دوباره فعال میشه ، برای حل این مشکل چی کار باید بکنم ؟

omid.sarmad
04-03-2008, 00:11
امید جان واقعا شرمنده کردید ...
فقط منظور من رو در مورد اون در خواست آخری درست متوجه نشدید ، من می خوام وقتی که دکمه زده شد چک کنه کهدر یک دایرکتوری مثلا test.txt هست یا نه ؟ ولی مشکل اینجاست که این فایل چند ثانیه بعد از اینکه دکمه زده شد ایجاد میشه ، یعنی ما وقتی که دکمه رو زدیم بعد از گذشت مثلا 5 ثانیه اون فایل ایجاد میشه و من می خوام به محض ایجاد شدن اون فایل یه پیغام به کاربر بده
تو این مدتی که اون فایل هنوز ایجاد نشده تو اسکریپت دکمه چه کدی رو باید بنویسیم که به طور مداوم یه دایرکتوری رو برای اون فایل چک کنه و به محض اینکه اون فایل اونجا ایجاد شد یه پیغام به کاربر بده ؟
------------------------------------------------
یه سوال دیگه در مورد اینپوت ؟
در مورد قبل وقتی که اینپوت خالی میشد دکمه هم از کار میافتاد ولی اگر طرف تو اینپوت اسپیس بزنه دکمه دوباره فعال میشه ، برای حل این مشکل چی کار باید بکنم ؟
سلام.محمد جان دقیقا همون کاری که شما می خوای انجام میده.
دستور کپی تا تموم نشه دستور بعدی run نمیشه.(البته تو اون اسکریپت)
مگه تست نکردی.دیالوگ به محض ایجاد فایل نمایش داده میشه.
البته اگه می خوای فایلی رو چک کنی یه بحث دیگس.
در مورد اینپوت باید محتوای اینپوت رو کچ کنی مقادیر Space رو با مقادیر تهی جایگزین کنی و نتیجه رو چک کنی.اگر نتیجه تهی نبود می تونی دکمه رو فعال کنی.

K A R I M I
04-03-2008, 04:23
سلام
برنامه من به طوری هست که وقتی دکمه زده شد یه فایل اجرایی اجرا میشه از یه جای دیگه و واسه خودش شروع میکنه به یه سری تغییرات و تولید یک فایل ، اصلا به اسکریپت دکمه بعد از احرا متصل نیست !
دکمه زده میشه یه فایل اجرایی یه جا دیگه شروع به کار میکنه و بعد از مدتی یه فایل تولید میکنه ، ( اینجوری نمیشه از دستور شما استفاده کرد ) چون به محض اینکه فایل اجرایی رو اجرا کرد اون پیغام رو میده ...
دو تا سوال دیگه هم دارم ( فکر کنم که دیگه اینا آخرین سوال ها باشه !! )

در مورد اینپوت باید محتوای اینپوت رو کچ کنی مقادیر Space رو با مقادیر تهی جایگزین کنی و نتیجه رو چک کنی.اگر نتیجه تهی نبود می تونی دکمه رو فعال کنی
من هر جوری که کد نوشتم نتونستم این رو پیاده کنم ، زحمتش افتاد گردن خودت ... بعد مثلا اگر طرف 5 تا اسپیس زد و اونوقت متن خودش رو نوشت میشه یه کاری کرد که تو فایل تکست اون متن از ابتدای خط شروع بشه ؟ لطفا کدش رو محبت کنید و بنویسید !
چه جوری میشه که یه دکمه رو به مدت 10 ثانیه غیرفعال کرد یعنی وقتی که دکمه زده شد 10 ثانیه بعد فعال بشه ؟
کد مربوشه رو لطفا بنویسید ...

Evil Boy
04-03-2008, 09:04
سلام.اول اینکه فایلتون باید اجرایی باشه حالا محتویاتش فلش باشه.
برای اجراش شما دستور اجرا و انتظار رو میدی.در کل دستورش به این صورته.
flash.exe /w
اگه با Autoplay کار می کنی دستورش میشه این.

این دستور رو تو Startup پروزه ایجاد می کنی.

برای یکبار اجرا شدن (به زبون ساده) شما باید یه جایی یه نشونه بزاری.
این نشونه می تونه یه فایل باشه که رو سیستم کپی شده یا یه مقدار.
بعد چک کنی اگه نشونه بود فایل رو اجرا نکنی.
تو مثالی که برات گذاشتم نشونه تو رجیستری ایجاد میشه.

دوست عزیز اون کدها برای ساختن کلید توی ریجستری رو کجا باید بنویسم
اینو لطفا بیشتر توضیح بده
ممنون

omid.sarmad
04-03-2008, 09:55
سلام
برنامه من به طوری هست که وقتی دکمه زده شد یه فایل اجرایی اجرا میشه از یه جای دیگه و واسه خودش شروع میکنه به یه سری تغییرات و تولید یک فایل ، اصلا به اسکریپت دکمه بعد از احرا متصل نیست !
دکمه زده میشه یه فایل اجرایی یه جا دیگه شروع به کار میکنه و بعد از مدتی یه فایل تولید میکنه ، ( اینجوری نمیشه از دستور شما استفاده کرد ) چون به محض اینکه فایل اجرایی رو اجرا کرد اون پیغام رو میده ...
دو تا سوال دیگه هم دارم ( فکر کنم که دیگه اینا آخرین سوال ها باشه !! )

من هر جوری که کد نوشتم نتونستم این رو پیاده کنم ، زحمتش افتاد گردن خودت ... بعد مثلا اگر طرف 5 تا اسپیس زد و اونوقت متن خودش رو نوشت میشه یه کاری کرد که تو فایل تکست اون متن از ابتدای خط شروع بشه ؟ لطفا کدش رو محبت کنید و بنویسید !
چه جوری میشه که یه دکمه رو به مدت 10 ثانیه غیرفعال کرد یعنی وقتی که دکمه زده شد 10 ثانیه بعد فعال بشه ؟
کد مربوشه رو لطفا بنویسید ...
سلام محمد جان برای چک کردن فایل بعد از دستور اجرای فایلت اضافه کن:

Page.StartTimer(1000);

و تو قسمت on Timer صفحه هم این کد رو اضافه کن.

yes = File.DoesExist("C:\\Karimi.exe");
if yes then
Dialog.Message("Notice", "Copied.");
Page.StopTimer();
end

ضمن اینکه می تونی دستور wait رو به فایل اجراییت بدی یعنی دیالوگ بعد از بسته شدن فایل اجرایی نمایش داده بشه.البته بستگی به فایلت داره.ممکنه نخوای فایلت بسته شه.

برای حذف Space های اول متن میشه:

result = Input.GetText("Input1");
n = 1
result = String.TrimLeft(result, nil);
Input.SetText("Input1", result);

برای فعال سازی دکمه پس از ده ثانیه کاربر 10 ثانیه صبر کنه،مثلا یه کادر انتظار یا یه عکس نشون بده یا روال عادی طی بشه.

omid.sarmad
04-03-2008, 10:01
دوست عزیز اون کدها برای ساختن کلید توی ریجستری رو کجا باید بنویسم
اینو لطفا بیشتر توضیح بده
ممنون
سلام.عزیز جان کد رو که برات نوشته بودم.باید تو قسمت On Start up پروژت ایجادش کنی.

acted = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "Software\\omid\\app", "acted", false);
if acted ~= "1" then
Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "Software\\omid\\app", "acted", "1", REG_DWORD);
end

خط اول رجیستری رو چک می کنه که ببینه نشونه هست یا نه.
خط دوم میگه اگه نشونه نبود (یعنی اگه فایل شما اجرا نشده بود) خطوط بعدی رو اجرا کن و گرنه بی خیال شو.
خط سوم هم فایلتون رو اجرا می کنه.
خط چهارم هم نشونه ای هست که باید بزاریم تا دفعه بعد اجرا نشه.
خط پنجم هم پایان.

ARASH66
04-03-2008, 10:02
از دوستان کسی بده که چطور میشه چند تا عکس را در mmb قرار داد در داخل auto run بعد روش کلیک راست یا کلیک چپ کرد و ذحیرش کرد تو سیستم !؟

farshad_4017
04-03-2008, 11:03
جناب omid.sarmad ممنون از جواباتون ، فكر كنم منظورم رو خوب متوجه نشدين !
در كل كاري كه مي خوام بكنم اينه كه يه صفحه اصلي باشه ، بعد مثلا روي يه دكمه كه كليك مي كنيم ، يه صفحه ديگه باز بشه ! البت طوري كه صفحه قبلي بسته نشه !
كار رو هم ميگم تا بهتر متوجه بشين !
من يه صفحه اصلي دارم كه توش عكس يه مداره ! بعد روي هر عنصري كه كليك مي كنيم يه صفحه باز ميشه و يكسري توضيحات اضافي داده ميشه !
ديگه نمي خوام وقتي روي يه چيزي كليك مي كنند و صفحه جديد باز ميشه ، صفحه قبلي كه همون نقشه مداره بسته بشه ! مثل يه توضيح بياد و در صورتي كه كاربر استفادشو كرد ، اونو ببنده و يا اصلا بكشه يه گوشه و بزاره بمونه !
ولي دركل صفحه اصلي بسته نشه !
===============================
حالا يه سوال ديگه دارم اون اينه كه چجور ميشه اسكريپ نويسي كرد ! زبونش چيه ؟ آموزشي هست براش ؟

omid.sarmad
04-03-2008, 18:11
از دوستان کسی بده که چطور میشه چند تا عکس را در mmb قرار داد در داخل auto run بعد روش کلیک راست یا کلیک چپ کرد و ذحیرش کرد تو سیستم !؟
سلام.یعنی همه عکسها داخل صفحه باشه.
ببخشید آرش جان شما برای شرکت امپرور (صنوبر) کار می کنید.

omid.sarmad
04-03-2008, 18:17
جناب omid.sarmad ممنون از جواباتون ، فكر كنم منظورم رو خوب متوجه نشدين !
در كل كاري كه مي خوام بكنم اينه كه يه صفحه اصلي باشه ، بعد مثلا روي يه دكمه كه كليك مي كنيم ، يه صفحه ديگه باز بشه ! البت طوري كه صفحه قبلي بسته نشه !
كار رو هم ميگم تا بهتر متوجه بشين !
من يه صفحه اصلي دارم كه توش عكس يه مداره ! بعد روي هر عنصري كه كليك مي كنيم يه صفحه باز ميشه و يكسري توضيحات اضافي داده ميشه !
ديگه نمي خوام وقتي روي يه چيزي كليك مي كنند و صفحه جديد باز ميشه ، صفحه قبلي كه همون نقشه مداره بسته بشه ! مثل يه توضيح بياد و در صورتي كه كاربر استفادشو كرد ، اونو ببنده و يا اصلا بكشه يه گوشه و بزاره بمونه !
ولي دركل صفحه اصلي بسته نشه !
===============================
حالا يه سوال ديگه دارم اون اينه كه چجور ميشه اسكريپ نويسي كرد ! زبونش چيه ؟ آموزشي هست براش ؟
سلام.فرشاد جان خوب شما بد (خیلی بد) بیان کردید.شما باید یه سری گروه (مجموعه ای از آبجکتهای صفحه مورد نظر) رو ایجاد کنید ولی همه اونا رو مخفی کنید.بعد با کلیک بر روی هر دکمه گروه مورد نظر رو نمایش بدید.
ضمن اینکه می تونید عکس مدار رو تو همه ی صفحه ها بذارید.
البته منظورتو دقیق گرفتم.رسیدم یه پروژه برات میزارم.
با چهار گروه (صفحه ی ظاهری) و هر گروه یه عکس یه دکمه و یه متن خوبه؟
یا هر جوری که خودت دوست داری.اگه خواستی پروژترو هم میتونی بزاری تا همون رو تصحیح کنم.
موفق باشی.
در مورد اسکریپت نویسی.اسکریپتها زیادند و هر کی هم هر زبونی بخواد براش تعریف می کنه ولی اگه منظورتون اسکریپتهای Autoplay راهمای خود برنامه کامله.
سوالی داشتی بگو یعنی بپرس.

K A R I M I
04-03-2008, 18:28
یه تشکر از زحمت های آقا امید می کنم ، کارم رو ره انداخت و تا حالا به مشکلی بر نخوردم ...
پیش به سوی آینده !!!
من رفتم با مولتی مدیا پلیر هم یه ذره کار کنم دیدم عین اتو پلی مدیا راهنما برای اسکریپت نویسی نداره ، پس بوسیدمش و گذاشتمش یه گوشه ، همین اتوپلی رو عشق است !! :دی

omid.sarmad
04-03-2008, 18:37
یه تشکر از زحمت های آقا امید می کنم ، کارم رو ره انداخت و تا حالا به مشکلی بر نخوردم ...
پیش به سوی آینده !!!
من رفتم با مولتی مدیا پلیر هم یه ذره کار کنم دیدم عین اتو پلی مدیا راهنما برای اسکریپت نویسی نداره ، پس بوسیدمش و گذاشتمش یه گوشه ، همین اتوپلی رو عشق است !! :دی
سلام.
محمد جان متاسفانه بعضی برنامه ها الکی میشن قدرتمندترین.
مثلا Winamp: اینهمه player خوب هست اکثرا از winamp استفاده می کنند مثل خودم.البته کافی هم هست چون کار پخش آهنگ رو هم انجام میده و توقعی بیش از این ازش نداریم.
ولی بین Autoplay و Builder خیلی فرق وجود داره و همش هم مزیت autoplay هست.
1- Autoplay به امکاناتش افزوده میشه ولی builder چندین ساله همین نسخه رو داده و دیگه هم نسخه ی جدیدی نمیده.
2- Autoplay امکان برنامه نویسی رو داره و هر کاری رو میشه باهاش انجام داد.ولی با builder نه.
مثلا کسی میتونه با Builder صفحات شفاف یا ژله ای درست کنه.یا ماوس رو حرکت بده.
من فکر می کنم این نرم افزار بهترین و کاملترین نرم افزار برای اتوران سازی پیشرفته و حتی برنامه سازیه.

ARASH66
04-03-2008, 21:02
اميد جان سلام، در مودر سوالتون بله .
ببينيد فرض كنيم 10 تا عكس كوچيك بزريم تو اتورون تو يه صفحه بعد كاربر بايد بتونه عكس ها رو دونه دونه ذخيره كنه آيا ميشه با اكشن اسكريپت درستش كرد ولي من نفهميدم !
اينو براي دانشگاهم ميخوام برا پروژه

farshad_4017
04-03-2008, 23:11
آقا با حرف كه كاري جور نميشه !
الان تقريبا اساتيد رو 2 تا نرم افزار حرفاشونو ميزنن !
هر كسي بهترين اتوراني رو كه ساخته بزاره اينجا ! بگه با چه نرم افزاري ساخته !
اگر لطف داشت سورسشو بزاره تا ما تازه كارها هم بتونيم ياد بگيريم !
هر كس فايله خودشو بزاره و طرف مقابل هم يه چيزي درست كنه با اونيكي نرم افزار ! كلا ببينيم تو امكانات چه نرم افزاري كم مياره !

من رو سيستم هم AutoPlay Media Studio 7.0 دارم هم Multimedia Builder 4.9.8 اولين مشكلم با زبان فارسي بود كه تونستم با Multimedia Builder حلش كنم !
اينم فايلش
متن فارسي مخلوط با انگليسي ، البت قشنگ مرتب شده از سمت چپ و راست و كپي هم نميشه ( البت تا اونجا كه مي دونم )
الان مي خوام بدونم كه اين كار رو با AutoPlay Media ميشه كرد ؟
بعدشم مي خوام ببينم چجور اين متن رو ميشه كپي كرد ؟ راهي داره ؟

(( البت بگم كه در مقابل اساتيد اينجا ما عددي نيستيم و فقط داريم ياد ميگيريم :)‌‌ ))

omid.sarmad
05-03-2008, 00:17
اميد جان سلام، در مودر سوالتون بله .
ببينيد فرض كنيم 10 تا عكس كوچيك بزريم تو اتورون تو يه صفحه بعد كاربر بايد بتونه عكس ها رو دونه دونه ذخيره كنه آيا ميشه با اكشن اسكريپت درستش كرد ولي من نفهميدم !
اينو براي دانشگاهم ميخوام برا پروژه
سلام.آرش جان من با بیلدر به صورت حرفه ای کار نکردم ولی اگه با Autoplay پروژرو می خوای برات بزارم.

omid.sarmad
05-03-2008, 00:21
من رو سيستم هم AutoPlay Media Studio 7.0 دارم هم Multimedia Builder 4.9.8 اولين مشكلم با زبان فارسي بود كه تونستم با Multimedia Builder حلش كنم !
اينم فايلش
متن فارسي مخلوط با انگليسي ، البت قشنگ مرتب شده از سمت چپ و راست و كپي هم نميشه ( البت تا اونجا كه مي دونم )
الان مي خوام بدونم كه اين كار رو با AutoPlay Media ميشه كرد ؟
بعدشم مي خوام ببينم چجور اين متن رو ميشه كپي كرد ؟ راهي داره ؟

(( البت بگم كه در مقابل اساتيد اينجا ما عددي نيستيم و فقط داريم ياد ميگيريم :)‌‌ ))
سلام.فرشاد عزیز من حدود 300 تا پروژه با Autoplay نوشتم که همشون هم فارسیه و نیازی به فونت هم نداره.در این که Autoplay خیلی بهتره شک نکن،چون امکان برنامه نویسی داره و هر کاری رو هم میشه باهاش انجام داد.

Evil Boy
05-03-2008, 09:54
سلام امید عزیز
ممنون از پاسخ هاتون
یه سوال دیگه داشتم
اگر ممکنه یک نمونه از طرز استفاده از لیست باکس بزارید. مثلا برای اتوران کالکشن نرم افزاری. با یک دکمه نرم افزار نصب بشه و با یک دکمه کرک نرم افزار اجرا بشه
ممنون

omid.sarmad
05-03-2008, 10:46
سلام امید عزیز
ممنون از پاسخ هاتون
یه سوال دیگه داشتم
اگر ممکنه یک نمونه از طرز استفاده از لیست باکس بزارید. مثلا برای اتوران کالکشن نرم افزاری. با یک دکمه نرم افزار نصب بشه و با یک دکمه کرک نرم افزار اجرا بشه
ممنون
سلام.دوست عزیز استفاده از لیست باکس برای پروژه های بزرگ خیلی مفیده.اما باید یه نکته توش رعایت بشه و اون ارزشهایی که به یه مقدار میدین.مثلا برای نصب نرم افزارها میشه ارزش یه مقدار رو برابر با مسیر نرم افزار مورد نظر قرار بدید.
بعد از ساخت لیست باکس تو قسمت List Box Item اسم نرم افزارامون رو توقسمت item text و مسیرشونو تو قسمت item date قرار میدیم.
اگر می خوای با دوبار کلیک بر روی یکی از آیتمها نصب بشه این کد رو تو قسمت on Double-Click قرار بده.

اگه می خوای یه دکمه بزاری که برنامه رو نصب کنه،این کد رو رو دکمه بزار.همون کد رو رو یه دکمه بزار.ببخشید وقت تنگه.

farshad_4017
05-03-2008, 14:29
جناب omid.sarmad من همون پست قبلي هم گفتم كه الان چند روزي بيشتر ينست كه با اين 2 تا نرم افزار كار مي كنم !
من احتياج به قرار دادن يك سري متن دارم كه كپي هم نشه !
من اول اين متن رو بوسيله كد html نوشتم و با rtl انگليسي فارسي اون رو هم حل كردم ! مي مونه كپي كردن و انتخاب حروفات كه اونارو هم با يه كد جاوا حل كردم !
بعد اين فايل رو توي خود پروژه embedded كردم ! مولتي مديا بيلدر يه قابليت داره كه راست كليك رو حذف مي كنه و با اين كار ديگه اصلا نميشه متن رو كپي كرد ! ( البت تا اوجا كه خودم مي دونم :d ) البت بر نگردين بگين كه يمشه متن رو عكس كرد ! چون اونجوري كلي مكافات داره و نميشه كه به ارحتي بعدا توي متن تغييرات داد !
نرم افزار AutoPlay Media Studio نرم افزار خوبيه ، ولي من كه اين كار رو نتونستم باهاش بكنم !
اگر بلدين يمشه به ما هم ياد بدين :)

omid.sarmad
05-03-2008, 18:02
سلام.

من اول اين متن رو بوسيله كد html نوشتم و با rtl انگليسي فارسي اون رو هم حل كردم ! مي مونه كپي كردن و انتخاب حروفات كه اونارو هم با يه كد جاوا حل كردم !

دوست عزیز این راه حل خوبی برای جلوگیری از عدم کپی شدن متن نیست.راحت قابل دور زدنه.
ضمن اینکه برای کپی متن حتما نباید روش کلیک راست کرد.

نرم افزار AutoPlay Media Studio نرم افزار خوبيه ، ولي من كه اين كار رو نتونستم باهاش بكنم !
اگر بلدين يمشه به ما هم ياد بدين :)

دوست عزیز راههای زیادی وجود داره،اینکه خود شما متن رو عکس کنید.اینجوری قابل کپی شدن نیست.
البته اگه متنتون طولانی باید تصویر رو تو یه فایل HTML قرار بدید.
اگر هم می خواین از خود متن استفاده کنید : به نظر من بهترین راه چک کردن کلیپ بورده.
مثلا اگه مشکوک بود کلیپ بورد رو پاک کنید که یه کم پیچیدس.
یه روش ساده دیگه هم اینه که اجازه انجام هیچ کاری رو در اون قسمتی که متن هست به کاربر ندید.مثلا نه کلیک و نه کلیک راست.شما از چه روشی می خوای استفاده کنی.

farshad_4017
05-03-2008, 19:35
اول از همه يه سوال ، اونم اينكه چجور ميشه اون متن رو كپي كرد ( همون فايلي كه گذاشتم ! )
بعدشم ،‌ چون متنهاي كه مي خوام بزارم زيادند ،‌ نمي خوام كه از عكس استفاده بكنم ! چون احتمال تغيير دادنشون زياده !
من مي خوام متن رو وارد كنم ،‌ ولي نه بصورت عكس ! برام هم يه كار لازمه و اون اينكه متنهام كپي نشن !!
حالا هر روشي شد ، شد !

omid.sarmad
05-03-2008, 20:34
سلام.Evil عزیز این پروژه ای که خواستی.

omid.sarmad
05-03-2008, 20:46
اول از همه يه سوال ، اونم اينكه چجور ميشه اون متن رو كپي كرد ( همون فايلي كه گذاشتم ! )
بعدشم ،‌ چون متنهاي كه مي خوام بزارم زيادند ،‌ نمي خوام كه از عكس استفاده بكنم ! چون احتمال تغيير دادنشون زياده !
من مي خوام متن رو وارد كنم ،‌ ولي نه بصورت عكس ! برام هم يه كار لازمه و اون اينكه متنهام كپي نشن !!
حالا هر روشي شد ، شد !
سلام.باید پروژتونرو ببینم.مثلا اگه html باشه یه کد کوچولو بازش می کنه.
من فکر می کنم بهترین راه چک کردن کلیپ بورده.ولی همونطور که گفتم یه کم پیچیدس.
مثلا ممکنه یکی یه چیز دیگرو تو کلیپ بورد کپی کنه.می تونه تعیین کنی که هنگام استفاده از نرم افزار کلیپ بورد قفل شه یا مثلا برای عبارات بیشتر از 100 حرف کلیپ بورد عمل نکنه.البته هر راهی در رو داره.مطمئنا از این راه هم میشه فرار کرد و من خودم هم به راحتی می تونم انجام بدم و در کل سیستم نرم افزاری همینه.
ضمن اینکه اگر متون شما اینقد مهم باشن میشه تایپش کرد.
البته حدسی که من میزنم اینه که شما برای ساخت یه مجموعه مثله magic Pack یا King می خواین استفادش کنی.اگه اینطوریه باید از صفحات HTML استفاده کنی که جملاتت همیشه درست باشه.بدون فونت.

K A R I M I
05-03-2008, 23:39
امید جان سلام
چی کار میکنید با زحمت های ما ؟
یه سوال دیگه دارم ؟ چه جوری میشه که پنجره اصلی رو روی پنجره های دیگه نگه داشت که دیگه زیر پنجره های ویندوز نره ؟ من این کار رو می خوام با زدن یک چک باکس انجام بشه ، لطفا کد مربوطه رو بنویسید ...
ممنون

farshad_4017
05-03-2008, 23:43
من كه پروژه رو صفحه قبل گذاشتم !!!

قراره كه يه سي دي آموزشي باشه ! براي الكترونيك با نقشه و اينجور چيزا ! كليپ بورد رو نميشه قفل كرد چون بايد يه چيزايي اينور اونور كپي بشه !

شما اين پروژه رو كه آپلود كردم ببين و يه نظري بده !

omid.sarmad
06-03-2008, 10:43
امید جان سلام
چی کار میکنید با زحمت های ما ؟
یه سوال دیگه دارم ؟ چه جوری میشه که پنجره اصلی رو روی پنجره های دیگه نگه داشت که دیگه زیر پنجره های ویندوز نره ؟ من این کار رو می خوام با زدن یک چک باکس انجام بشه ، لطفا کد مربوطه رو بنویسید ...
ممنون
سلام محمد جان.
بفرمایید:

omid.sarmad
06-03-2008, 10:48
من كه پروژه رو صفحه قبل گذاشتم !!!

قراره كه يه سي دي آموزشي باشه ! براي الكترونيك با نقشه و اينجور چيزا ! كليپ بورد رو نميشه قفل كرد چون بايد يه چيزايي اينور اونور كپي بشه !

شما اين پروژه رو كه آپلود كردم ببين و يه نظري بده !
چشم عزیز.دارم دانلود می کنم.

omid.sarmad
06-03-2008, 10:57
سلام.فرشاد جان متن شما در عرض 7 ثانیه هک شد.
این آدرس فایل html تون:

اینهم خود متن :

البته همه راههای دیگه قابل دسترسی هستن ولی این یکی دیگه بچه بازی شده و تقریبا اکثرا بلدن.
به نظر من بهترین راه استفاده از تصویره.البته به صورتی که خودش رو متن نشون بده.
تنها راه هکش هم تایپ قضیه یا استفاده از OCR هست.کلیپ بورد رو هم که میگید نمی تونید استفاده کنید.

farshad_4017
06-03-2008, 12:20
مي خواستم بيام پست بزنم كه خودمم تونستم كپي كنم !! : ))
از طريق فايل temp ! يو پوشه درست مي كنه به نام mmbplayer ! همچين تابلو كه از 10 كيلومتري داد ميزنه كه چيه : ))
فكر كنم تقيبا هز روشي بگيم يه آنتي اون جلوش هست ! به احتمال قوي از اين سيستم بريم جلو ! اخه بيشتر كساني كه از اين سي دي مي خوان استفاده بكنن براي رشته هاي برق و الكترونيكند و همچين سر در نميارن از اين جور يچزا !!
حالا اينا به كنار ! توي auto play ميشه فايلها رو embded كرد ؟ من هر چي گشتم همچين چيزي نديدم !

omid.sarmad
06-03-2008, 12:36
مي خواستم بيام پست بزنم كه خودمم تونستم كپي كنم !! : ))
از طريق فايل temp ! يو پوشه درست مي كنه به نام mmbplayer ! همچين تابلو كه از 10 كيلومتري داد ميزنه كه چيه : ))
فكر كنم تقيبا هز روشي بگيم يه آنتي اون جلوش هست ! به احتمال قوي از اين سيستم بريم جلو ! اخه بيشتر كساني كه از اين سي دي مي خوان استفاده بكنن براي رشته هاي برق و الكترونيكند و همچين سر در نميارن از اين جور يچزا !!
حالا اينا به كنار ! توي auto play ميشه فايلها رو embded كرد ؟ من هر چي گشتم همچين چيزي نديدم !
سلام.می تونی مخفیشون کنی.Super Hidden یا Advance Hidden .
Autoplay امکان امبد رو به صورت پیش فرض نداره ولی میشه با برنامه نویسی بهش اضافه کرد.
البته چند راهه دیگه هم وجود داره که جوابش رو بهت میدم.ضمن اینکه کسی که می خواد نرم افزار شما رو هک کنه رشته های برق نیستند یه فروشنده اس.

farshad_4017
06-03-2008, 16:26
والا يه مدل مخفي سازي بلذم اونم با UltraISO كه اونم با ايزو بوستر حل ميشه !!
حالا تو اين Autoplay چجور ميشه امبد كرد ؟ كلا چي كارا بكنم كه فايلام در امان باشه ! چون فايلهاي فلش و اينجور چيزا هم خواهند بود !
در مورد هك هم كه والا اين سپاهان هم هك شدشو ديدم ! آخرين محصولش كه فكر كنم براي نگهبان بود !
در مورد هك شدن كه مطمئا هستم ! ولي خوب ، اين كارا هر چه بيشتر باشه تعداد نفرات كمتري مي تونن اين كار رو بكنن !

K A R I M I
06-03-2008, 16:29
سلام امید جان ،
برنامه من تموم شد ولی یه اشکال خیلی کوچیک داره و اگر شما بتونید حلش کنید که دیگه خیلی خوب میشه ...
ببینید من می خوام این دیالوگ تا وقتی ادامه پیدا کنه که دیالوگ بعدی نمایش داده بشه ، ولی نمی دونم چه طوری کد نویسی کنم :

برای دیالوگ بعدی چه جوری کد بنویسم که این دیالوگ رو ببنده ؟ ( نمی خوام به مدت این دیالوگ دست بزنم )
-------------------
سوال بعدی این هست که من چه طور می تونم که مثلا اگر کاربر یک چک باکس رو طرف تیک زد و برنامه رو بست وقتی که دوباره برنامه رو باز کرد همونجوری تیک زده باشه ؟
در کل چه جوری باید حالت چک باکس ها رو ذخیره کنم تا در اجرای بعدی همون جوری باشه ؟

ممنون از وقتی که برای بنده میذارید ...

mohammadrezams
06-03-2008, 17:08
سلام.چطوري ميتونم يه فايل بسازم كه بتونه فايل مورد نظر ما رو از سيستم حذف كنه ؟
اينم دو تا پلاگين كه از اسم لينكشون معلومه برا چي هستن :

:11:

omid.sarmad
06-03-2008, 21:02
والا يه مدل مخفي سازي بلذم اونم با UltraISO كه اونم با ايزو بوستر حل ميشه !!
حالا تو اين Autoplay چجور ميشه امبد كرد ؟ كلا چي كارا بكنم كه فايلام در امان باشه ! چون فايلهاي فلش و اينجور چيزا هم خواهند بود !
در مورد هك هم كه والا اين سپاهان هم هك شدشو ديدم ! آخرين محصولش كه فكر كنم براي نگهبان بود !
در مورد هك شدن كه مطمئا هستم ! ولي خوب ، اين كارا هر چه بيشتر باشه تعداد نفرات كمتري مي تونن اين كار رو بكنن !
سلام.برای مخفی کردن یه برنامه داره دستم میرسه برای شما هم میزاره.
با نرم افزارهای مثل Iso Buster و غیره هم نشونشون نمیده.

omid.sarmad
06-03-2008, 21:12
سلام امید جان ،
برنامه من تموم شد ولی یه اشکال خیلی کوچیک داره و اگر شما بتونید حلش کنید که دیگه خیلی خوب میشه ...
ببینید من می خوام این دیالوگ تا وقتی ادامه پیدا کنه که دیالوگ بعدی نمایش داده بشه ، ولی نمی دونم چه طوری کد نویسی کنم :

برای دیالوگ بعدی چه جوری کد بنویسم که این دیالوگ رو ببنده ؟ ( نمی خوام به مدت این دیالوگ دست بزنم )
-------------------
سوال بعدی این هست که من چه طور می تونم که مثلا اگر کاربر یک چک باکس رو طرف تیک زد و برنامه رو بست وقتی که دوباره برنامه رو باز کرد همونجوری تیک زده باشه ؟
در کل چه جوری باید حالت چک باکس ها رو ذخیره کنم تا در اجرای بعدی همون جوری باشه ؟

ممنون از وقتی که برای بنده میذارید ...
سلام.محمد جان یعنی چی این دیالوگ رو ببنده؟شما هر زمانی می خواین براش تعیینک کنید دیگه.
اگه کار خاصی می خواین انجام بدین بگین تا از راهش وارد شیم.
برای حفظ وضعیت کد اولتون به این شکل میشه:

این کد رو هم تو on show صفحه قرار بدید.

omid.sarmad
06-03-2008, 21:14
سلام.چطوري ميتونم يه فايل بسازم كه بتونه فايل مورد نظر ما رو از سيستم حذف كنه ؟
اينم دو تا پلاگين كه از اسم لينكشون معلومه برا چي هستن :

:11:
سلام.با Builder یا Autoplay.

K A R I M I
06-03-2008, 22:47
امید جان سلام
وقتی که طرف با برنامه من کار کنه و اونو اجرا کنه از یه جای دیگه یه فایل bat شروع میکنه و یه سری عملیاتی رو انجام میده ، حالا اگه در موقعی که اون فایل bat داره کار میکنه ، طرف یکی از دکمه های برنامه رو بزنه برنامه قاطی میکنه ! من برای رفع این مشکل اومدم و یه Dialog.TimedMessage گذاشتم ولی معلوم نیست که اون فایل bat چه مدت زمانی طول میکشه تا کارش رو بکنه ، این دیالوگی که من گذاشتم نمیذاره طرف هیچ یک از دکمه های برنامه رو بزنه ولی بدیش اینه که نمی تونم یه مدت زمان معیت براش در نظر بگیرم
از طرف دیگه وقتی فایل bat کارش رو انجام بده یه ok به صورت دیالوگ برای کاربر میده
حالا من می خوام زمان اون دیالوگ اولی رو خیلی در نظر بگیرم تا طرف نتونه با برنامه کار کنه و وقتی که کار فایل bat تموم شد و یه دیالوگ ok داد اون دیالوگ اولیه بسته شه تا طرف بتونه دوباره با برنامه کار کنه ...
امیدوادم که خوب توضیح داده باشم ...

farshad_4017
06-03-2008, 23:28
اميد جان ممنون
همچنان منتظر هستيم

omid.sarmad
07-03-2008, 00:04
امید جان سلام
وقتی که طرف با برنامه من کار کنه و اونو اجرا کنه از یه جای دیگه یه فایل bat شروع میکنه و یه سری عملیاتی رو انجام میده ، حالا اگه در موقعی که اون فایل bat داره کار میکنه ، طرف یکی از دکمه های برنامه رو بزنه برنامه قاطی میکنه ! من برای رفع این مشکل اومدم و یه Dialog.TimedMessage گذاشتم ولی معلوم نیست که اون فایل bat چه مدت زمانی طول میکشه تا کارش رو بکنه ، این دیالوگی که من گذاشتم نمیذاره طرف هیچ یک از دکمه های برنامه رو بزنه ولی بدیش اینه که نمی تونم یه مدت زمان معیت براش در نظر بگیرم
از طرف دیگه وقتی فایل bat کارش رو انجام بده یه ok به صورت دیالوگ برای کاربر میده
حالا من می خوام زمان اون دیالوگ اولی رو خیلی در نظر بگیرم تا طرف نتونه با برنامه کار کنه و وقتی که کار فایل bat تموم شد و یه دیالوگ ok داد اون دیالوگ اولیه بسته شه تا طرف بتونه دوباره با برنامه کار کنه ...
امیدوادم که خوب توضیح داده باشم ...
سلام.این فایل رو دانلود کن و محتویاتش رو تو پوشه Plug-in\Action تو مسیر نصب برنامه کپی کن.

کد اجرای فایل Bat هم اینه.

omid.sarmad
07-03-2008, 00:06
اميد جان ممنون
همچنان منتظر هستيم
سلام.فرشاد جان بفکر هستم.نرم افزار که هنوز بدستم نرسیده.
این شیوه ای که تو ذهنم عالیه ولی خیلی پیچیدس.اینجوری در واقع متنی وجود نداره که کپی بشه.

farshad_4017
07-03-2008, 09:31
خوب ،‌ حالا تا اميد جان اون نرم افزار بياد بي زحمت به اينا جواب بده !
1- تو autoplay چجور ميشه كه اون صفحه اي كه بكگراند ميزاريم ، كلا صفحه اندازه اون بشه ؟ منظورم اينه كه مثلا بريدگي داشت ديگه اونجاها خالي نشون داده بشه ! ( فرمت خاصي بايد باشه ؟ )
2- چجور ميشه عكسي كه ميزاريم اسكرول بديم ! مثلا يه عكس 800*600 رو تو يه پنجره 400*400 نشون ميديم ، ولي عكس كوچيك نشه ، اسكرول بخوره از بالا پايين ( هم براي autoplay هم multimedia builder )
ممنون

farshad_4017
07-03-2008, 12:02
3- چجور ميشه توي mmb وقتي كه عكس و فايلها ر ريخيتم وسط صفحه ، اونارو بالا پايين كنيم ؟
چون وقتي عكسي كه ميزاريم ، اگر يه عكس ديگه وارد كنيم مياد روي قبلي ! چجور ميشه اين لايه ها رو بالا پايين كرد ؟
البت اين مشكل تو aplay وجود نداره !

omid.sarmad
07-03-2008, 14:28
خوب ،‌ حالا تا اميد جان اون نرم افزار بياد بي زحمت به اينا جواب بده !
1- تو autoplay چجور ميشه كه اون صفحه اي كه بكگراند ميزاريم ، كلا صفحه اندازه اون بشه ؟ منظورم اينه كه مثلا بريدگي داشت ديگه اونجاها خالي نشون داده بشه ! ( فرمت خاصي بايد باشه ؟ )
2- چجور ميشه عكسي كه ميزاريم اسكرول بديم ! مثلا يه عكس 800*600 رو تو يه پنجره 400*400 نشون ميديم ، ولي عكس كوچيك نشه ، اسكرول بخوره از بالا پايين ( هم براي autoplay هم multimedia builder )
ممنون
سلام. در مورد تغییر انداره صفحه از این اسکریپت استفاده کن.

به جای x و y ابعاد تصویرت رو بزار.این کد رو باید تو on Preload صفحت بزاری.

نشون دادن بریدگیها ربطی به اندازه صفحه نداره.برای اینکار از منوی Project گزینه Settings رو انتخاب کن و آیتم Custom Mask رو فعال کن.بعد یه ماسک یعنی یه تصویر سیاه و سفید انتخاب کن.

برای اسکرول عکس هم این پروژه اش ولی یه کم پیچیده اس.

omid.sarmad
07-03-2008, 14:29
3- چجور ميشه توي mmb وقتي كه عكس و فايلها ر ريخيتم وسط صفحه ، اونارو بالا پايين كنيم ؟
چون وقتي عكسي كه ميزاريم ، اگر يه عكس ديگه وارد كنيم مياد روي قبلي ! چجور ميشه اين لايه ها رو بالا پايين كرد ؟
البت اين مشكل تو aplay وجود نداره !
فرشاد جان متاسفانه من با mmb به صورت حرفه ای کار نکردم و البته نیازی هم نمی بینم.ولی فکر نکنم امکان drag و یا Align تو mmb وجود داشته باشه.

Evil Boy
07-03-2008, 15:34
سلام.Evil عزیز این پروژه ای که خواستی.

دوباره سلام
یه چیزایی فهمیدم ولی نه بصورت کامل :31:
اگه لطف کنید به صورت پروژه اتوپلی آپلود کنید ممنون میشم
یه چیز دیگه من می خوام setup یک چیز رو اجرا بکنه و crack یه چیز دیگه
بازم ممنون

omid.sarmad
07-03-2008, 22:49
دوباره سلام
یه چیزایی فهمیدم ولی نه بصورت کامل :31:
اگه لطف کنید به صورت پروژه اتوپلی آپلود کنید ممنون میشم
یه چیز دیگه من می خوام setup یک چیز رو اجرا بکنه و crack یه چیز دیگه
بازم ممنون
سلام.خوب اینم پروژه اتوپلی هسن دیگه عزیز جان.
خوب اینهم همین صورته دیگه.شما به محتوای فایلهای txt که نگاه کنی میبینی هر کدم یه فایل رو اجرا میکنن.

K A R I M I
07-03-2008, 23:00
سلام امید جان
بالاخره پروژه من هم تکمیل شد با کمک شما دست شما بی بلا ، مرسی عزیز
فقط برای ظرافت برنامه این رو می پرسم ؟
میشه یه کاری کرد که مثلا اگر یه فایلی رو ( مثلا exe ) بکشیم و بندازیم تو برنامه ، بعد اون فایل کپی بشه تو دایرکتوری اتوران ما ؟
------------
راستی من جدید ترین ورژن این برنامه رو همون اول گرفتم کرکش هم کردم ولی واسه اطلاعات برنامه تو قسمت تنظیمات پروژه نمیتونم اوان رو تغییر بدم ، نوشته این قسمت برای trial غیر فعال هست !!

omid.sarmad
08-03-2008, 13:19
سلام امید جان
بالاخره پروژه من هم تکمیل شد با کمک شما دست شما بی بلا ، مرسی عزیز
فقط برای ظرافت برنامه این رو می پرسم ؟
میشه یه کاری کرد که مثلا اگر یه فایلی رو ( مثلا exe ) بکشیم و بندازیم تو برنامه ، بعد اون فایل کپی بشه تو دایرکتوری اتوران ما ؟
------------
راستی من جدید ترین ورژن این برنامه رو همون اول گرفتم کرکش هم کردم ولی واسه اطلاعات برنامه تو قسمت تنظیمات پروژه نمیتونم اوان رو تغییر بدم ، نوشته این قسمت برای trial غیر فعال هست !!
سلام.محمد جان.اینکار شدنی ولی زمان میبره.چون تا حالا همچین کاری نکردم.ولی میشه.
اگه برات خیلی مهمه بگو روش کار کنم،چون یه کم درگیرم.
تو نسخه کرک شده نمیشه جزئیات رو تغییر داد.البته من نسخه 6 رو به صورت کامل کرک کردم.
رو 7 هم دارم کار می کنم.

Evil Boy
09-03-2008, 12:23
سلام.خوب اینم پروژه اتوپلی هسن دیگه عزیز جان.
خوب اینهم همین صورته دیگه.شما به محتوای فایلهای txt که نگاه کنی میبینی هر کدم یه فایل رو اجرا میکنن.

امید جان اگر ممکنه یخورده توضیح بده چون من نفهمیدم اون فایلهای تکست رو از کجا میگیره
ممنون

omid.sarmad
09-03-2008, 12:45
امید جان اگر ممکنه یخورده توضیح بده چون من نفهمیدم اون فایلهای تکست رو از کجا میگیره
ممنون
سلام.عزیز جان فایلهای txt رومن تو خود نرم افزار گذاشتم.شما هر جوری که می خوای اونارو آدرس دهی کن.
بعد از باز کردن پروژه تو my Documents و تو پوشه Autoplay باز میشه.فایل داخل اونه.
شما اصلا به اون فایلا کاری نداشته باشه.شما آدرس ایلهاتون رو هر جوری که دوست داری بده.
اگه مشکلی هست دقیقا اشاره کن.قربانت.

K A R I M I
10-03-2008, 12:22
سلام امید جان ،
فعلا به جای اون پروژه این کار رو دارم می کنم که طرف وقتی دکمه رو بزنه دیالوگ فایل بروزر باز بشه و طرف فایل هاش رو انتخاب کنه :

خوب مثلا طرف دو تا فایل انتخاب کرد و اپن رو زد حالا بعد از این کد باید چه دستوری بنویسم تا اون فایل هایی که انتخاب کرده کپی بشن تو درایو c ؟؟

Evil Boy
11-03-2008, 17:50
سلام.عزیز جان فایلهای txt رومن تو خود نرم افزار گذاشتم.شما هر جوری که می خوای اونارو آدرس دهی کن.
بعد از باز کردن پروژه تو my Documents و تو پوشه Autoplay باز میشه.فایل داخل اونه.
شما اصلا به اون فایلا کاری نداشته باشه.شما آدرس ایلهاتون رو هر جوری که دوست داری بده.
اگه مشکلی هست دقیقا اشاره کن.قربانت.

امید جان لطفا یخورده در مورد این کدها و اینکه چجوری فایل اجرا میشه توضیح بده
من متوجه نشدم فایل رو چجوری اجرا میکنه
ممنون

omid.sarmad
11-03-2008, 22:00
سلام امید جان ،
فعلا به جای اون پروژه این کار رو دارم می کنم که طرف وقتی دکمه رو بزنه دیالوگ فایل بروزر باز بشه و طرف فایل هاش رو انتخاب کنه :

خوب مثلا طرف دو تا فایل انتخاب کرد و اپن رو زد حالا بعد از این کد باید چه دستوری بنویسم تا اون فایل هایی که انتخاب کرده کپی بشن تو درایو c ؟؟
سلام.محمد جان پروه شما:

omid.sarmad
11-03-2008, 22:07
ممنون

ممنون

سلام.عزیز جان این کد که کد پیچیده ای نیست.خط اول چک می کنه که آیا چیزی انتخاب شده یا نه.خط دوم هم مقداری که به گزینه انتخای شده داده شده برمی گردونه.خط سوم هم فایل رو اجرا می کنه.خطوط بعدی هم واسه وقتی که کاربر چیزی رو هنوز انتخاب نکرده.Evil جان اگه شا اصلابا این کدها آشنایی نداری خوب ممکنه متوجه نشی.شما باید با اکشنها و کدهای ساده تر کار کنی.

Evil Boy
15-03-2008, 10:55
امید جان شما توی کد دکمه نوشتی فایل Setup.txt رو اجرا کن ولی همه ی فایل ی ستاپ که با این نام نیست حالا این شاید قابل حل باشه ولی من اصلا متوجه نشدم که چطوری میسیر فایل ها رو میدی
ممنون میشم اگه کاملتر توضیح بدی

omid.sarmad
15-03-2008, 11:15
امید جان شما توی کد دکمه نوشتی فایل Setup.txt رو اجرا کن ولی همه ی فایل ی ستاپ که با این نام نیست حالا این شاید قابل حل باشه ولی من اصلا متوجه نشدم که چطوری میسیر فایل ها رو میدی
ممنون میشم اگه کاملتر توضیح بدی
سلام اویل عزیز.من یه فایل رو به عنوان مثال نوشتم شما به جای فایل setup.txt تو مسیر موجود یه فایل دیگه بزار مثلا setup.exe بعد توی کد هم txt رو به exe تغییر بده.فایل Setup.exe رو اجرا می کنه.
مسیر فایلا هم از تو لیست باکس خونده میشه.لیست باکسو نگاه کن یه نام داره یه مقدار.
البته می تونی از نام هم استفاده کنی ولی من از مقدار استفاده کردم.

omid.sarmad
09-04-2008, 11:11
سلام.
محمد جان ممکنه فایلایی که پاک میشن،مورد نیاز باشه.مثل فایل boot.ini
در هر حال کدش میشه این.

کپی فایلهای انتخابی در دایرکتوری برنامه:

ذخیره متن تمام فایلهای txt در فایل main.txt در کنار فایل اصلی برنامه:

K A R I M I
09-04-2008, 11:30
امید جان کد دومیه ارور میده ... لطفا درستش کنید.

omid.sarmad
09-04-2008, 13:33
امید جان کد دومیه ارور میده ... لطفا درستش کنید.
سلام محمد جان.
امان از این p30 World با این قوانین و ضوابط دست و پا گیرش.
لینک که نمی تونی بزاری،کدها رو هم که با اجازه خودش دستکاری می کنه.
اگه نگاه کنی یه چیزایی مثل url بهش اضافه کرد.دلیلش همینه.کد اصلی اگه چیزی بهش اضافه یا ازش کم نشه اینه:
selected = Dialog.FileBrowse(true, "Locate File", "", "INI Files (*.ini)|*.ini|", "", "ini", true, true);
if selected[1] ~= "CANCEL" then
if selected then
num = Table.Count(selected);
for x=1,num do
File.Copy(selected[x], _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Docs\\"..String.SplitPath(selected[x]).Filename..".txt (file://\\AutoPlay\\Docs\\)", true, true, false, true, nil);
end
end
end

K A R I M I
09-04-2008, 14:53
سومی هم همین جوری بود دقت نکرده بودم ...
ولی بازم p30world کد هاتون رو دست کاری کرده !! :دی خوب این مسائل هم با کمک شما رفع شد ...

omid.sarmad
09-04-2008, 15:02
سومی هم همین جوری بود دقت نکرده بودم ...
ولی بازم p30world کد هاتون رو دست کاری کرده !! :دی خوب این مسائل هم با کمک شما رفع شد ...
سلام.از این به بعد تو یه فایل txt میزارم یا خود پروژه رو آپ می کنم.:21::5:
خیلی مضحکه.:19::2:

K A R I M I
11-04-2008, 13:48
آقای امید خان سلام ...
من می خوام یه کاری انجام بدم ولی نمیشه ، خلاصه دیگه کلافه شدم !!
من می خوام بعد از زدن یه دکمه تمامی فایل های ini در دایرکتوری autoplay\docs لیست بشند تو یه فایل تکست ، من می خوام که فقط اسم این فایل ها لیست بشند تو فایل تکست بدون مسیر و پسوند !!

omid.sarmad
11-04-2008, 21:42
آقای امید خان سلام ...
من می خوام یه کاری انجام بدم ولی نمیشه ، خلاصه دیگه کلافه شدم !!
من می خوام بعد از زدن یه دکمه تمامی فایل های ini در دایرکتوری autoplay\docs لیست بشند تو یه فایل تکست ، من می خوام که فقط اسم این فایل ها لیست بشند تو فایل تکست بدون مسیر و پسوند !!
سلام جناب آقای کریمی ...

K A R I M I
21-04-2008, 21:36
سلام امید جان
می خوام برم سر مباحث پیشرفته !
چه جوری میشه که مثلا با زدن دکمه چک کنه که اگر لینک مورد نظر آپدیت شده بود به ما اطلاع بده ؟

omid.sarmad
21-04-2008, 22:43
سلام امید جان
می خوام برم سر مباحث پیشرفته !
چه جوری میشه که مثلا با زدن دکمه چک کنه که اگر لینک مورد نظر آپدیت شده بود به ما اطلاع بده ؟
سلام محمد جان.عزیز واضح توضیح بده.یعنی چی لینک مورد نظر؟
اگه منظورت اینه که وقتی on هستی یه لینکی رو که بهش دادی عوض شه که دیگه اون لینک نیست.
چه جوری بفهمیم آپدیت شده؟مثلا چک کنه ببینه حجمش چقدره؟
شما میخواین برنامه خودتون رو آپدیت کنید؟در واقع امکان آپدیت براش بزارید؟:10:

K A R I M I
22-04-2008, 13:32
سلام
نه هیچ کدوم از اونا نبود !!
مثلا برنامه نرو رو سایت نرو هست و ما بهش کاری نداریم !!
حالا من میخوام یه برنامه بنویسم که هر وقت طرف آنلاین بود به طور خودکار چک کنه که آیا نرو همون ورژن رو روی سایتش داره یا نه ؟ اگر نرو ورژن رو بالاتر برده بود برنامه من به طرف خبر بده که نرو ورژن رو بالاتر برده !!!
==================
یه درخواست دیگه :
میتونید این پلاگین رو به طور کامل برای من گیر بیارید ؟؟

omid.sarmad
22-04-2008, 19:57
سلام
نه هیچ کدوم از اونا نبود !!
مثلا برنامه نرو رو سایت نرو هست و ما بهش کاری نداریم !!
حالا من میخوام یه برنامه بنویسم که هر وقت طرف آنلاین بود به طور خودکار چک کنه که آیا نرو همون ورژن رو روی سایتش داره یا نه ؟ اگر نرو ورژن رو بالاتر برده بود برنامه من به طرف خبر بده که نرو ورژن رو بالاتر برده !!!
==================
یه درخواست دیگه :
میتونید این پلاگین رو به طور کامل برای من گیر بیارید ؟؟

سلام.خوب از کجا باید بفهمه که همون ورژنه؟
البته فکر کنم بشه یه کارایی کرد،که بستگی به نحوه قرار گیری فایلها یا نامگذاری آنها توسط سایت داره.
اما اگه شما الگوریتمی دارید بگید تا من پیادش کنم.
در مورد این Plug-in ،یه همچین چیزی رو من نوشتم و تو ارشیوم هست.تو autoplay هم جواب میده.پیدا کنم برات آپ می کنم.:10:

K A R I M I
22-04-2008, 20:40
دوباره سلام
حالا فرض رو میگیریم که از روی اسم باشه ، یه مبدا هم در نظر میگیریم که با اون مقایسه کنه من یه طرح کلی میخوام جزئییاتش خیلی زمان میبره فقط میخوام بدونم که چه طور باید برای این طرح کلی کد نویسی کرد نمونه ساده این طرح همون قابلیت آپدیت شدن یه برنامه که چک میکنه و به ما خبر میده ...
برای اون پلاگین هم اگه محبت کنید ممنون میشم ...

omid.sarmad
22-04-2008, 23:30
دوباره سلام
حالا فرض رو میگیریم که از روی اسم باشه ، یه مبدا هم در نظر میگیریم که با اون مقایسه کنه من یه طرح کلی میخوام جزئییاتش خیلی زمان میبره فقط میخوام بدونم که چه طور باید برای این طرح کلی کد نویسی کرد نمونه ساده این طرح همون قابلیت آپدیت شدن یه برنامه که چک میکنه و به ما خبر میده ...
برای اون پلاگین هم اگه محبت کنید ممنون میشم ...
سلام.برنامه هایی که آپدیت میشن و یا امکان آپدیت دارن اولا میدونن که فایل آپدیت کجاس(چون برنامه با سایت هماهنگه) و دوم اینکه قبل از چک کردن اطلاعات رو از یه فایل دریافت و شروع به آپدیت می کنه.
از روی اسم وقتی برنامه بگرده و اون فایلی که ما اسمش رو گذاشتیم پیدا نکنه پیغام آپدیت شدن میده.
ولی اینکار اصلا عقلانی نیست.ممکنه لینک شکسته شده باشه و یا هر اتفاق دیگری.
الگوریتم شما چیه؟:13:

K A R I M I
23-04-2008, 09:05
حاج امید سلام
عزیز جان من تو پارسااسپیس می خوام چند تا فایل بذارم ، بعد برنامه من فقط برای یک بار پیغام بده که این فایل جدیدا آپدیت شده و بس حالا کاربر اگه خواست دانلودش کنه و اگه نخواست که دیگه هیچی
مکان مشخص هست ...
ممکنه شما پروژه ای رو بنویسید که بعد از زدن دکمه چک کنه این فایل موجود هست یا نه ؟

فعلا گام به گام پیش میریم !

omid.sarmad
23-04-2008, 09:50
حاج امید سلام
عزیز جان من تو پارسااسپیس می خوام چند تا فایل بذارم ، بعد برنامه من فقط برای یک بار پیغام بده که این فایل جدیدا آپدیت شده و بس حالا کاربر اگه خواست دانلودش کنه و اگه نخواست که دیگه هیچی
مکان مشخص هست ...
ممکنه شما پروژه ای رو بنویسید که بعد از زدن دکمه چک کنه این فایل موجود هست یا نه ؟

فعلا گام به گام پیش میریم !
سلام یار صدیق.
عزیزم چرا می پیچونی nero و کلثوم ننه و ...
خیلی راحت همنو می گفتی دیگه.
چشم کدش رو برات میزارم.
ضمنا این روش منطقی نیست.:13:

omid.sarmad
27-04-2008, 17:50
سلام محمد جان.
کد:

البته همونطور که گفتم این روش حرفه ای نیست.

K A R I M I
27-04-2008, 17:59
سلام
ممنون
ولی امید جان چه جوری باید حرفه ایش کنم ؟

omid.sarmad
28-04-2008, 18:23
سلام
ممنون
ولی امید جان چه جوری باید حرفه ایش کنم ؟
سلام.شما باید یه فایل اطلاعاتی رو توسط برنامه تون دانلود کنید و یه سری اطلاعات به کاربر بدید.
از قبیل نام فایل،زمان آپدیت،حجم و ...
همچنین این فایل می تونه شامل مسیر اصلی فایل آپدیت هم باشه.اینجوری همیشه به فایل آپدیت دسترسی دارید.
فایلهای اطلاعاتی می تونن ini ، xml یا فایلهای دیگه باشن.:10:

saeid333
06-05-2008, 08:36
سلام

آيا راهي براي برداشتن پسورد mmb وجود دارد اگرهست خيلي لازممه

armintirand
08-05-2008, 03:03
سلام

آيا راهي براي برداشتن پسورد mmb وجود دارد اگرهست خيلي لازممه
سلام خدمت دوستان
براي برداشتن پسور ميتونيد از برنامه winhex استفاده بكنيد كه براي فايلهاي سيو شده در mmb درخط 5 بايد اقدام به تغيير سورس كنيد.
1 آموزش هم از mmb اگه ميخواهيد فايل خروجيتون مستطيل شكل بيرون نياد توي project setting تيك standard widows رو برداريد بعد تيكwindows has costem shep رو فعال كنيد واز قسمت شكلك فولدر اقدام به انتخاب يك عكس كنيد اگه ارور داد مقدار tolerans رو افزايش بدين ياعكس رو عوض كنين اين كارباخيلي از عكسا نميشه اگه روش بهتري بلد بودين لطفاً بگيد ضمناً اساتيد غير mmb ايا با برنامه هايي كه شما اوتوران ميسازيد ميشه فايل خروج غير مستطيل باشه اگه ميشه لطفاًهر نرم افزاري به غير ازmmb توضيح بده منتظرم.

omid.sarmad
08-05-2008, 15:12
1 آموزش هم از mmb اگه ميخواهيد فايل خروجيتون مستطيل شكل بيرون نياد توي project setting تيك standard widows رو برداريد بعد تيكwindows has costem shep رو فعال كنيد واز قسمت شكلك فولدر اقدام به انتخاب يك عكس كنيد اگه ارور داد مقدار tolerans رو افزايش بدين ياعكس رو عوض كنين اين كارباخيلي از عكسا نميشه اگه روش بهتري بلد بودين لطفاً بگيد ضمناً اساتيد غير mmb ايا با برنامه هايي كه شما اوتوران ميسازيد ميشه فايل خروج غير مستطيل باشه اگه ميشه لطفاًهر نرم افزاري به غير ازmmb توضيح بده منتظرم.
سلام.برای تبدیل محیط برنامه به یک shape باید از تصاویر mask استفاده کنی.
ضمن اینکه اکثر آتوران سازهای ساده و حرفه ای اینکارو می کنند.

K A R I M I
18-05-2008, 14:08
سلام حاج امید،
برنامه اتو پلی یه پلاگین یا یه کدی نداره که بشه باهاش فایل های فشرده از قبیل زیپ و رار رو دستکاری و استخراج کرد ؟
==========================
حالا بریم سراغ کلیک راست !
با کمک شما همون برنامه ای رو که خواستم نوشتم حالا می خوام یه کم پیشرفته ترش کنم من یک گزینه به کلیک راست اضافه کردم ووقتی که طرف اونو بزنه سریعا یه پنجره اینپوت باز میشه و طرف متن خودش رو وارد میکنه ،
حالا می خوام یه گزینه دیگه هم به کلیک راست اضافه کنم زیر گزینه قبلی و می خوام همون کد ر وبهش بدم ولی چی باید بنویسم که وقتی طرف اونو رو زد برنامه یه پیغام اکی بده فقط ؟؟
در صورت زدن گزینه اول = یه پنجره اینپوت باز میشه
در صورت زدن گزینه دوم از راست کلیک = ؟؟ ( میخوام به کاربر پیغام اکی بده )
(مهم)
چه جوری میشه اسم های وارد شده در یک دیالوگ اینپوت رو ذخیره کرد ؟
مثلا در یک فایل ini ذخیره بشه و برای دفعه بعد طرف اگر چند تا اسم مختلف رو نوشته باشه کارش راحت تر بشه ؟
عین همین ادرس بار مرورگر ها
در آخر وقتی که طرف چند تا فایل رو میگیره و روش کلیک راست میکنه بعد گزینه مورد نظر رو میزنه ( رو راست کلیک که ساختیم ) به اندازه تعداد فایل ها مثلا 5 تا پیغام اکی میاد برای رفع این مشکل چی کار کنم ؟

omid.sarmad
18-05-2008, 21:26
سلام محمد جان.چشم.
نون اضافه نمی خوای.

omid.sarmad
18-05-2008, 23:01
:19:

K A R I M I
19-05-2008, 00:26
ممنون حاج امید تا الآن داشتم به دقت نوشته های شما رو برای چندمین بار می خوندم ،
خدا هر چی که بخواهید رو می طلبیم که بهتون بده ( چی گفتم ! ) ، بعدا در پی ام جزئیات رو میدم در رابطه با برنامه تا به قول شما امداد رسانی بهتر انجام بگیره !!
منتظر جواب پی ام هستم !

K A R I M I
19-05-2008, 14:34
این پست رو زدم که تاپیک بالا بیاد !!
سلام امید جان
چه جوری وقتی که رو یه فایلی کلیک راست می کنیم و گزینه اضافه شده رو می زنیم آدرس اون فایل تو یه فایل متنی ذخیره شده ؟ (تو اتو پلی )

omid.sarmad
19-05-2008, 20:49
این پست رو زدم که تاپیک بالا بیاد !!
سلام امید جان
چه جوری وقتی که رو یه فایلی کلیک راست می کنیم و گزینه اضافه شده رو می زنیم آدرس اون فایل تو یه فایل متنی ذخیره شده ؟ (تو اتو پلی )
سلام محمد جان.
همونطور که گقتم برای سوال دومت باید از دوتا خط فرمان استفاده کنی.من از این دو تا استفاده می کنم.
/r "%1"
اینم کدش:
if _CommandLineArgs[1] == "/r" then
TextFile.WriteFromString(String.SplitPath(_Command LineArgs[2]).Drive..String.SplitPath(_CommandLineArgs[2]).Folder..String.SplitPath(_CommandLineArgs[2]).Filename..".txt", String.SplitPath(_CommandLineArgs[2]).Filename, false);
end
یه فایل txt همنام فایل انتخابی ساخته و اسم فایل رو هم توش می نویسه.

K A R I M I
21-05-2008, 10:42
سلام امید جان
میشه یه بزرگی در حق این حقیر بکنید ( :دی ) آقا من دارم لقمه رو دور سرم میچرخونم شما بیا و ما رو از دست این کد های پیچ در پیچ که خودم از خودم در آوردم نجات بده !!
ما بر فرض روی کلیک راست فایل های exe یه گزینه اضافه کردیم و تو خط فرمان رجیستری آدرس برنامه ای که تو اتو پلی ساختیم رو داد ه ایم ...
بر نامه من طوری هست که باید فایل exe مورد نظر در دایرکتوری یکسان با برنامه ای که ساختم قرار بگیره اینم کدش :

تا اینجا اگر طرف روی یک فایل exe کلیک راست کنه و گزینه مورد نظر رو بزنه همون فایل میاد تو دایرکتوری اصلی ( که همه این کدها رو خودتون دادید :31: )
خوب بعد یه سری عملیات انجام میشه که بهش کاری نداریم !
در آخر سوال من این هست که چه جوری این فایل exe رو برگردونیم سر جای قبلیش ؟؟
================================================== ======
آخرین کاری که در این برنامه می خوام بکنم و نمیشه !!
این هست که موقعی که برنامه اجرا بشه آدرس کامل به همراه %1" " کپی بشه تو کلید فرعی command من هر کاری می کنم آدرسش نمیره تو default و یه default دیگه زیر دیفالت قبلی میسازه !!

omid.sarmad
22-05-2008, 14:57
سلام امید جان
میشه یه بزرگی در حق این حقیر بکنید ( :دی ) آقا من دارم لقمه رو دور سرم میچرخونم شما بیا و ما رو از دست این کد های پیچ در پیچ که خودم از خودم در آوردم نجات بده !!
ما بر فرض روی کلیک راست فایل های exe یه گزینه اضافه کردیم و تو خط فرمان رجیستری آدرس برنامه ای که تو اتو پلی ساختیم رو داد ه ایم ...
بر نامه من طوری هست که باید فایل exe مورد نظر در دایرکتوری یکسان با برنامه ای که ساختم قرار بگیره اینم کدش :

تا اینجا اگر طرف روی یک فایل exe کلیک راست کنه و گزینه مورد نظر رو بزنه همون فایل میاد تو دایرکتوری اصلی ( که همه این کدها رو خودتون دادید )
خوب بعد یه سری عملیات انجام میشه که بهش کاری نداریم !
در آخر سوال من این هست که چه جوری این فایل exe رو برگردونیم سر جای قبلیش ؟؟

سلام محمد جان.

در آخر سوال من این هست که این عملیاتی که رو فایل انجام میش رو نمیشه سر جای قبلیش انجام داد ؟؟

آخرین کاری که در این برنامه می خوام بکنم و نمیشه !!
این هست که موقعی که برنامه اجرا بشه آدرس کامل به همراه %1" " کپی بشه تو کلید فرعی command من هر کاری می کنم آدرسش نمیره تو default و یه default دیگه زیر دیفالت قبلی میسازه !!
محمد جان مطمئنا هیچکی منظور شما رو از مطلب فوق الذکردرست نمیگیره.البته من فهمیدم چی میگیا!!
ولی خوشم اومد داری وارد مباحث حرفه ای میشی!!
جواب : اون (Default) یه لیبل ظاهری و اون مقدار اسم داره (اونم دو تا) که شما باید از یکی از اسماش استفاده کنید.
یکی از اسماش اینه:

دومیش نمی گم تا ...

K A R I M I
22-05-2008, 17:09
یکی از اسماش اینه:

دومیش نمی گم تا ...
سلامی دوباره
آقا چقدر زیبا راهنمایی کردید ، چرا به فکر خودم نرسیده بود !!
رفتم مبحث رجیستریش رو دیدم جز همین جای خالی به چیز دیگه ای اشاره نکرده بود که ؟

Note: To specify the "(Default)" value, use an empty string "" as the value name.

امید جان دستت درد نکنه واقعا داری زحمت میکشی ایشالله مدیر شدنت رو ببینم ...

در آخر سوال من این هست که این عملیاتی که رو فایل انجام میش رو نمیشه سر جای قبلیش انجام داد ؟؟

همه کار میشه کرد ( با وجود شما :دی ) ولی غیر از خود برنامه من از چند تا فایل دیگه هم کمک گرفتم و اگر بخوام سر جای قبلیش عملیات امدادی رو انجام بدم این چند تا مویی هم که رو سرم مونده میریزه !!
خیلی راحت فایل رو میارم تو دایرکتوری اصلی اونجا با چند تا فایل exe میریزم رو سرش ( بدون دردسر) بعد میفرستمش سر جاش ...

ولی امید جان من سر فرستادن به جای قبلیش هنوز گیرم چون این کد جواب نمیده :

الآن نزدیک به 2 روز هست که رو همین مسئله آخری موندم و کلافم کرده ببین حتی بنر به ظاهر تبلیغاتیش رو هم چند روز هست که ساختم ولی این مسئله بزرگ رو نتونستم حل کنم !

omid.sarmad
22-05-2008, 17:55
سلامی دوباره
آقا چقدر زیبا راهنمایی کردید ، چرا به فکر خودم نرسیده بود !!
رفتم مبحث رجیستریش رو دیدم جز همین جای خالی به چیز دیگه ای اشاره نکرده بود که ؟

Note: To specify the "(Default)" value, use an empty string "" as the value name.

امید جان دستت درد نکنه واقعا داری زحمت میکشی ایشالله مدیر شدنت رو ببینم ...

همه کار میشه کرد ( با وجود شما :دی ) ولی غیر از خود برنامه من از چند تا فایل دیگه هم کمک گرفتم و اگر بخوام سر جای قبلیش عملیات امدادی رو انجام بدم این چند تا مویی هم که رو سرم مونده میریزه !!
خیلی راحت فایل رو میارم تو دایرکتوری اصلی اونجا با چند تا فایل exe میریزم رو سرش ( بدون دردسر) بعد میفرستمش سر جاش ...

ولی امید جان من سر فرستادن به جای قبلیش هنوز گیرم چون این کد جواب نمیده :

الآن نزدیک به 2 روز هست که رو همین مسئله آخری موندم و کلافم کرده ببین حتی بنر به ظاهر تبلیغاتیش رو هم چند روز هست که ساختم ولی این مسئله بزرگ رو نتونستم حل کنم !

سلام.بابا بنر (بنر منی!)
این کد چرا این شکلی شده،کدی که من گذاشتم اینجوری بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/COLOR]
به خاطر این وقفه پوزش می طلبم.

omid.sarmad
22-05-2008, 18:02
:19:
امون از این پی سی وورلد با ابن حرکات .... :2:
باورت میشه کدا رو تغییر میده.اونم چه جوری.:41:

من فکر می کنم یه سیستم هوشمند پشت این قضیس که مانع از اعمال عملیات امداد و نجات میشه.

omid.sarmad
22-05-2008, 18:07
راستی محمد جان این بنر رو میخوای کجا بزاری؟:13:
بمیرم برات خستگی تو تنت موند.:46:

K A R I M I
22-05-2008, 19:15
من فکر می کنم یه سیستم هوشمند پشت این قضیس که مانع از اعمال عملیات امداد و نجات میشه.
باید یه طومار امضا کنیم و بفرستیم برای مدیریت ، آخه چرا مانع امداد رسانی میشن ؟؟؟
وقتی دیدم که فایل رفت سر جاش تمام خستگی این چند روز از تنم در اومد ، واقعا دستت درد نکنه ...
این بنر رو میزارم تو امضام البته شاید تو این فروم نذارم چون به دلیل حجم بالاش ممکنه که اخطار بگیرم ( یه بار همین جوری اخطار گرفتم )
جنب و جوشم تو فروم se-nse.net هست که در زمینه موبایل هست اگه وقت داشتی و خواستی گوشیت رو هک کنی بهترین منبع هستش ...
تبلیغات میکنیــــــــــــــــــــ ــــم !
دســــــــــــــــت شما بابت همه چیز درد نکنه ، باشد تا جبران کنیم ...
فقط این سوال تو ذهنم هست که راهی نداره که پیج اصلی رو مخفی کنم ؟ چون به محض اینکه طرف کلیک راست کنه و گزینه مورد نظر رو بزنه پنجره دیالوگ اینپوت براش باز میشه ( من خود پیج اصلی رو در کوچک ترین ابعاد گذاشتم 10*10 ولی یه کم تابلو هستش )

sama_65
22-05-2008, 21:32
سلام

یه اتوران با این برنامه درست کردم که باید چند تا فایل exe رو بهش لینک کنم
چطور لینک کنم که وقتی سی دی رو رایت می کنم، تو همه کامپیوترها هم کار کنه؟

* مثلاً مسیر داریو CD-Rom خودمو دادم و مشکلی نبود
اما وقتی رایت بشه و روی سیستم دیگه تست می کنم، فایلهای اجراییم کار نمی کنه

ممنون میشم زودتر کمک کنین

omid.sarmad
22-05-2008, 23:02
سلام محمد جان.
دیگه چیکارت کنیم یه کریمی که بیشتر نداریم.:46:
جواب سوالت:
تو قسمت تنظیمات پروژه و در قسمت Style گزینه Custom Mask رو فعال کن و رو دکمه browse (زیرش) کلیک کن و اون عکس bmp با ابعاد 10*10 که کاملا سیاه هم هست و تو فتوشاپ درستش کردی رو انتخاب کن.:13:

K A R I M I
22-05-2008, 23:23
امید جان واقعا ایول داری ، دقیقا همون چیزی شد که می خواستم ...
تقدیم به شما :11:

omid.sarmad
23-05-2008, 08:07
سلام محم جان.
البته من یه پیشنهاد هم دارم.
من فکر می کنم بجای نمایش دیالوگ برنامت رو شبیه دیالوگ درست کنی و باری برنامه باز شه.
اینجوری می تونی ظاهرش رو هم قشنگتر کنی و امکانات بیشتری هم بهش اضافه کنی و ...
تقدیم به خودت :11:

K A R I M I
23-05-2008, 09:26
سلام
نظرات یه برنامه نویس حرفه ای ( به دور از زیاده گویی ) رو باید پذیرفت ، ولی امید جان من میخوام برنامم کم حجم باشه تنها دلیلش همین هست ( چون من قبل از اینکه پیج اصلی رو به صورت مربع کوچیک دربیارم ،اسم برنامم رو توش نوشته بودم و به شکل یه مستطیل تقریبا کوچیک بود و همین باعث شده بود که 200 و خورده ای کیلو بایت بره رو حجم برنامه )

omid.sarmad
23-05-2008, 09:39
سلام.
محمد جان فکر می کنم اگه از آیتمهای پیش فرض برنامه استفاده کنی و یکی دو تا تصویر کم حجم (اگه خواستی) زیاد افزایش حجم نداشته باشی.یعنیهمون حدود 200 کیلو بایت.
اینجوری کاربر می تونه هم از طریق رابط کاربری برنامه فایل خودش رو Browse کنه و هم از طریق راست کلیک.
:40:

K A R I M I
23-05-2008, 10:29
حاج امید همین خوب بید :دی من می خوام که طرف فقط از راست کلیک بتونه کار رو انجام بده، خود فایل اتوران هم رو گذاشتم برای کانفیگ !!

omid.sarmad
23-05-2008, 11:40
سلام محمد جان.
هر چه تو خواهی همان می شود.
فقط یادت باشه یه کد به برنامت اضافه کنی که اگه کاربر برنامت رو اجرا کرد (بدون خط فرمان) باز نشه (یعنی بسته شه)

mobiledead
23-05-2008, 18:58
من با Multi Media Builder کار کردم ، اینو دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم مثل هم باشن
بعد از اینکه مسیر دادی اسم درایو رو وردار
مثلا
من پروژم توی درایو e توی پوشه ی prj ذخیره شده
یعنی فایلی که با AutoPlay Menu ساختم تو این فولدره
فایلهای exe ای که میخوام مسیر بدم توی یه پوشه ی دیگه توی همین فولدره اسمشم هس exe folder
با فرض اینکه یکی از فایلهای exe اسمش باشه Ali مسیری که من تو حالت معمولی میدم میشه این:
e:\prj\exe folder\ali.exe
خب باید اینو عوض کنم یعنی باید بشه :
exe folder\ali.exe
یا
exe folder\ali.exe\

omid.sarmad
30-05-2008, 12:49
سلام

یه اتوران با این برنامه درست کردم که باید چند تا فایل exe رو بهش لینک کنم
چطور لینک کنم که وقتی سی دی رو رایت می کنم، تو همه کامپیوترها هم کار کنه؟

* مثلاً مسیر داریو CD-Rom خودمو دادم و مشکلی نبود
اما وقتی رایت بشه و روی سیستم دیگه تست می کنم، فایلهای اجراییم کار نمی کنه

ممنون میشم زودتر کمک کنین
سلام.شما باید از دستور <CD ROM> استفاده کنید.

ClubMilad
09-06-2008, 09:53
با سلام.

چگونه progress object رو تنظیم کنیم که شروع به پر کردن یا خالی شدن بکند.

با تشکر.

NIK SYSTEM
14-06-2008, 01:59
سلام
اول یک پروژه باز کن و توی اون یک Progress به نام Progress 1 و یک Input به نام Input 1 ایجاد کن و توی صفحه ی دستورات Input و در برگه ی On Key این دستورات رو بنویس :

Prog = Input.GetText("Input1")
Prog = String.ToNumber(Prog)

if e_Key > 47 and e_Key < 58 then
if Prog > -1 and Prog < 101 then
Progress.SetCurrentPos("Progress1", Prog)
Progress.SetText("Progress1", Prog.." %")
else
Dialog.Message("Error", "Number must be between 0 to 100", MB_OK, MB_ICONSTOP, MB_DEFBUTTON1)
Input.SetText("Input1", "")
Page.SetFocus("Input1")
end
else
Dialog.Message("Error", "Only Number and between 0 to 100", MB_OK, MB_ICONSTOP, MB_DEFBUTTON1)
Input.SetText("Input1", "")
Page.SetFocus("Input1")
end

البته پیشنهاد میدم که دستورات رو کپی و در صفحه ی مورد نظر پیست کنی چون اینجا یک مقدار نا منظم شد ولی با کپی و پیست درست میشه!
و اگر خواستی به من ایمیل بده تا پروژه رو برات ایمیل کنم
Nik_system@yahoo.com
محمد نیک منظری
تهران

مندی
28-06-2008, 23:56
سلام دوستان مخصوصا NIK SYSTEM جان
راستش من توی این رشته جدید هستم اما هرچی می گردم نمی تونم مطلب آموزشی برای autoplay پیدا کنم
باور کنید پدرم در اومده کسی pdf فارسی برای آموزش نداره؟
توی همین سایت هرچی گشتم چیزی نبود یا همه لینک ها expire شدند
راستی یه سوال :
چطوری میشه وقتی برنامه های AIO می سازیم یا یه مجموعه برنامه کاربر نتونه فایلهای ZIP رو استخراج کنه وازش پسورد بخواد؟
من یه برنامه دیدم اینطوری بود نمی شد استخراجش کرد ولی خودش رو که اجرا می کردی بی پسورد اجرا می شد

ممنون میشم اگه منو راهنمائی کنید
باز هم متشکرم
دوستدار شما ماندانا:40:

Jalal
29-06-2008, 15:55
سلام عزیزان

آموزش حرفه ای Autoplay media studio 6.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mvd
09-11-2008, 17:53
1. چطوری توی آتو پلی مدیا میشه یه متن داشت که اسکرول بشه و بعضی از کلماتش هم تلفظ بشه (به آدیو لینک باشند). البته می خوام نرم افزار آدیو دیگه بالا نیاد یعنی صدا تو خود برنامه لود بشه نه از طریق آدیو پلیر.

2. یکی دیگه اینکه وقتی لینک فلش میدم، تو اجرا بازش نمی کنه. اگه ممکنه دستور کامل و مرحله به مرحلشو بذارین.

خیلی ممنون.

09111111111
11-12-2008, 16:23
لطفا اگه ممکنه پلاگین های کاربردی autoplay media studio را برای دانلود لینک دهید

09111111111
23-12-2008, 00:12
خودم پیدا کردم باید بر به سایت indigorose.comو از آنجا وارد فرومهاش بشی هر چی بخواهی برای دانلود داره

K A R I M I
05-01-2009, 15:24
سلام
چه جوری با اتوپلی مدیا کد نویسی کنم که مثلا وقتی روی یک دکمه کلیک کنیم به اینترنت توسط کانکشن مورد نظر وصل بشه ؟؟
به عبارتی ساده تر چه جوری کانکشن های طرف رو تو برنامه مورد نظر شناسایی کنیم ؟؟؟
----------------------
----------------------
چه جوری این مشکل رو حل کنم ؟
عکس :

---------------------
---------------------
با استفاده از دستور :
zaman = System.GetDate(DATE_FMT_US);
زمان رو میگیرم ولی آیا دستور یا روشی هست که من این زمان رو به شمسی برگردونم ؟
===========
===========
چه جوری در یک اینپوت کاربر نتواند که حروف وارد کند یعنی فقط مجاز به وارد کردن عدد باشد ؟

omid.sarmad
06-01-2009, 00:55
سلام محمد جان.
اطلاعت کانکشن تو این فایل ذخیره میشه:
Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections\Pbk\sharedacces s.ini

برای حل مشکل هم ریختگی حروف بعد از گفتن خروجی از فایل با یه هکزا ادیتور یا ریسورس ادیتور فایل اجرایی رو باز کن و فونتش رو به Tahoma تغییر بده.

برای تبیدیل تاریخ میلادی به شمسی الگوریتمی هست که خودتم می تونی پیدا کنی. ن اگه رسیدم برات می نویسم.

برای ورودی هم تو قسمت تنظیمات گزینه یInput Style را، روی Input Mask تنظیم کن بعد حالت مورد نظر رو انتخاب کن.

K A R I M I
08-01-2009, 14:59
سلام امید جان
چه جوری تمامی درایوهای طرف رو بگیرم و اسمشون رو تو یک فایل متنی ذخیره کنم ؟

این دستور حاصل ماه ها عملیات من هست که با عقل جور در میاد !!! ولی میگه نمیتونیم رشته به کار ببریم ...

omid.sarmad
08-01-2009, 17:01
سلام امید جان
چه جوری تمامی درایوهای طرف رو بگیرم و اسمشون رو تو یک فایل متنی ذخیره کنم ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین دستور حاصل ماه ها عملیات من هست که با عقل جور در میاد !!! ولی میگه نمیتونیم رشته به کار ببریم ...
سلام محمد جان.چی نوشتی قربون شکلت برم؟

hadi_vazi
10-01-2009, 13:15
با سلام بهم گفتن اين سوال رو بايد اينجا بپرسم
در مورد نرم افزار x-fi creative كه مخصوص كارت صداي سه بعدي مادربرد ايسوس maximus formula2 هستش كسي اطلاعي نداره؟ كرك يا سريالش رو مي خوام البته سريالش روي سي دي درايورم بود ولي نمي دونم چرا جواب نمي ده. مي شه راهنماييم كنيد؟

pvmagician
11-03-2009, 09:39
سلام من امروز تونستم کل صفحات این فروم را بخونم و دانلود کنم و...
چند سالی هست که با MMB کار میکنم و البته مشکلات و ضعف هایی را نیز دیدم که در طول این 25 صفحه به آنها اشاره ای نشده!!!
ولی با برنامه ی Auto play media تا حالا کار نکردم!؟
با توضیحاتی که یکی از بچه ها داده بودند ، فکر کنم خیلی خیلی از MMB قوی تر باشه!
و صد البته که بدون آموزش کامل این نرم افزار ، نمیشه باهاش به جای مطلوبی رسید!
اینه که از اساتید و کسانی که با این برنامه کار کردند یک خواهش دارم:
لطفا یک آموزش از مبتدی تا کاملا حرفا ای و به صورت منسجم (نه پراکنده بین پستهای مختلف!) به صورت PDF و یا Flash و .... بزارید که من و دوستانی مثل من نیز بتوانند از این آموزش و این نرم افزار استفاده کامل را ببرند!

داشت یادم میرفت که بگم:
در صفحه قبل (24) دیدم یک آموزش حجیم گذاشته بودید که البته بر روی سایت راپید بود و در ضمن من که الان (1387.12.21) چک کردم ، لینک هاش از بین رفته بود!!!؟؟؟
اگه یک ضحمت بکشید و بر روی سایت های دیگه که محدودیت های راپید را ندارند ، دوباره آپ کنید خیلی ممنون میشم ، یا اگه برای میل کنید که دیگه عالیییییییییییییییییییی میشه!
با تشکر : حسین پورتوکلی
Hossein.Pourtavakoli@Gmail.Com

sshahram
25-03-2009, 18:51
چگونه می توان در اتو پلی وقتی یک دکمه را می زنیم دیالوگ بده که "سی دی 2 را وارد کنید" و وقتی سی دی 2 را وارد می کنیم مثلا در اسلاید شو تصاویر موجود در پوشه doc را نشان دهد ولی خود سی دی دو وقتی به تنهایی در زمان دیگر در سی دس رام گذاشته می شود به صورت یک اتو عمل کند

shahedi
26-03-2009, 01:06
با سلام
آموزش AutoPlay Menu Builder

K A R I M I
09-04-2009, 14:37
سلام
چه جوری می تونم بفهمم که یک کاراکتر عدد هستش یا حرف ؟

amir-shakh
23-04-2009, 11:56
سلام دوستان من میخوام یه آتوران بسازم تا معرف محصولات شرکتم باشه
و طبق دسته بندی واسم یه سری فایل pdf رو باز کنه
لطفا حرفه ای ترین و زیبا ترین کاری که میشه در آورد در زمینه آتوران بگید با چه نرم افزاری و اینکه اگه میشه لینک دانلود و کرکش هم بدین
ترجیحا میخوام یه کار با استایل ویندوز 7 یا ویستا در بیارم

مشکل دومم هم اینه که من اصلا با این سبک نرم افزارا کار نکردم آموزشی هم اگه موجود که کمکم کنه بزارید
مچکر میشم

خسته نباشید
بای