PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجراي برنامه ها و فايلها با Rundll32 در ويندوز

Erfaan
21-09-2005, 20:55
اجراي برنامه ها و فايلها با Rundll32 در ويندوز

كسي ميدونه روش كار كردن و اجرا كردن برنامه ها و فايلها رو به وسيله Srundll32 در ويندوز.
مثلا ميريم تو ران مينويسيم Rundll32 و جلوش هم يه سري كد و مسير مينويسيم حالا ميتونيد بگيد چه طوري اين كدا رو تشخيص و سپس به وسيله اين برنامه ويندوزي اجرا كنيم مثلا بعضي فايلاي Dll

Amir_P30
21-09-2005, 21:28
با سلام

در تاپيك ترفند هاي ويندوز ورجيستري يه سري از اين نوع دستورات رو دوستان نوشتن

مثله شورت كات شات داون و ري استارت و..

ولي اگه ليست كامل بخواي بايد يكم بگردي

M.R.M
21-09-2005, 21:58
سلام دوست عزيز.
بحث كامل در مورد اين موضوع نياز به يك آموزش مفصل دارد.
من سعي ميكنم به صورت خلاصه توضيحي درباره اين ابزار ويندوز براي شما بيان كنم.
ابزارهاي خط فرماني ( Command Line ) Rundll.exe و Rundll32.exe دو ابزار ويندوز هستند كه به كاربر اجازه ميدهند تا تابع مورد نظر خود را از درون يك فايل DLL احضار يا فراخواني نمايد. چه توابع 16 بيتي و چه توابع 32 بيتي. اما در ويندوزهاي سري NT ( مانند XP و 2000 و ... ) ديگر از Rundll استفاده نميشود و از Rundll32 استفاده ميشود. توجه داشته باشيد كه از ابزار Rundll براي توابع 16 بيتي و از Rundll32 براي توابع 32 بيتي استفاده ميشود و اگر در اين زمينه اشتباه كنيد با خطا مواجه خواهيد شد.
ضمنا با اين ابزارها نميتوانيد توابع Win32 API را فراخواني نماييد.
اما چگونگي كار با اين ابزارها :
براي استفاده از اين ابزارها بايد از قاعده كلي زير استفاده كرد :
RUNDLL32 <dllname>,<entrypoint> <optional arguments>
اين دستور ظاهر بسيار ساده اي دارد اما در باطن بسيار مشكل است. براي اينكه بتوانيد به درستي از اين ابزار استفاده نماييد بايد حتما با زبان برنامه نويسي آشنا باشيد. بايد توابع و آرگومانهاي توابع و Prototype و Header توابع را بشناسيد. پس از اين موارد ميتوانيد به سادگي از اين ابزار استفاده نموده و يك دستور خاص را از يك تابع در DLL ، در مواقع نياز براي خود فراخواني و استفاده نماييد.
من سعي كردم تا جايي كه امكان دارد شما را با اين ابزارها آشنا نمايم ، اگر باز هم سوالي بود حتما مطرح نماييد تا شما را بيشتر راهنمايي نماييم.
شما ميتوانيد براي كسب اطلاعات بيشتر به آدرس زير مراجعه نماييد :
&[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاد و پيروز و موفق باشيد.

mpsjavad
21-09-2005, 23:33
با سلام ..

دسترسی به کنترلهای ويندوز با Rundll32

يک برنامه در دل ويندوز است که توابع موجود در DLL ها را اجرا مي کند و اگر درون Registry را جستجو کنيد متوجه ميشويد که سيستم از آن برای خيلی از وظايف خود استفاده مي کند و بسياری از برنامه ها از آن برای انجام فعاليتهای خود از اين برنامه کمک مي گيرند.

شايد آشنايی با شيوه فراخواندن برنامه ها با Rundll32 بتواند مفيد باشد مخصوصا برای برنامه نويسان:

توجه داشته باشيد که توابع استفاده شده در فرامين زير به بزرگی و کوچکی حروف حساس مي باشند.

اجرای فرمان زير باعث نمايش کنترل User Accounts ميشود: rundll32.exe netplwiz.dll,UsersRunDll

اجرای فرمان زير در خط فرمان باعث اجرای Add Printer Wizard ميشود: rundll32.exe printui.dll,PrintUIEntry /il

اجرای فرمان زير باعث نمايش پنجره New Share ميشود: rundll32.exe ntlanui.dll,ShareCreate

اجرای فرمان زير باعث نمايش پنجره Shared Directories ميشود: rundll32.exe ntlanui.dll,ShareManage

اجرای فرمان زير باعث نمايش پنجره System Properties ميشود: rundll32 shell32,Control_RunDLL "sysdm.cpl"

فرمان زير اين امکان را به شما ميدهد که از خط فرمان يک URL را باز کنيد: rundll32.exe url.dll,FileProtocolHandler [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مي توانيد از فرامين بالا برای ايجاد ميانبر و دسترسی سريعتر به کنترلها استفاده کنيد.

تا بعد ...

م_____________نبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ;)

Erfaan
22-09-2005, 01:14
ممنون دوستان عزيز من بازم منتظر اطلاعات شما هستم .
مخصوصا در مورد كشف <entrypoint> <optional arguments>

arkadas
22-09-2005, 01:54
shutdown
rundll32.exe user.exe,restartwindows
rundll32.exe user.exe,exitwindows
rundll32.exe shell32.dll,SHExitWindowsEx 2

Control Panel
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL

Briefcase
rundll32.exe syncui.dll,Briefcase_Create

Create New Shortcut
rundll32.exe apwiz.cpl,NewLinkHere %1Power Management Properties rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL powercfg.cpl

Fonts
rundll32.exe shell32.dll,SHHelpShortcuts_RunDLL FontsFolder

Joystick Properties
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL joy.cpl

Modem
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL modem.cpl,,add

Date & Time Properties
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL timedate.cpl,,0
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL timedate.cpl,,1

Printer
rundll32.exe shell32.dll,SHHelpShortcuts_RunDLL PrintersFolder
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL main.cpl @2

Power Management Properties
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL powercfg.cpl

Game Controllers
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL joy.cpl,,0
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL joy.cpl,,1

Mail and Fax Options
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mlcfg32.cpl

Network Properties (Win9x/NT/2000)
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL netcpl.cpl (Win9x)(NT/2000)
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL ncpa.cpl
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL ncpa.cpl,,1
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL ncpa.cpl,,2
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL ncpa.cpl,,3
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL ncpa.cpl,,4

aliafzali
23-09-2005, 13:55
سلام آقا امیر و آقا جواد اگه میشه یه کمی بیشتر راجب کشف <entrypoint> <optional arguments>
صحبت کنید بحث جالبی من هر چی تلاش کردم نتونستم کشف کنم مرسی

Amir_P30
23-09-2005, 15:08
علي جان سلام
ببين عزيز توجه كني چيز خاصي نيست

اينو ببين:
<dllname>,<entrypoint> <optional arguments
معادل اين بالايي ها ميشه اين:
shell32.dll,Control_RunDLL timedate.cpl,,

شما به معني اينها توجه كن (<dllname>,<entrypoint> <optional arguments
كاملا رابطه بين اينا ودستور مثالي رو كه نوشتم رو متوجه ميشي

aliafzali
23-09-2005, 23:25
سلام سینا جان
اگر بخواهیم واسه یه چیز دیگه خودمون پیدا کنیم چه جوری میشه پیدا کرد مثلا میشه باهاش یه میانبر واسه بازی های ویندوز هم درست کرد یا مثلا اجرای یه برنامه دلخواه اگه میشه چه جوری باید dllname>,<entrypoint> <optional arguments
اینا رو پیدا کرد من توی System32/dllcache دنبالشون می گشتم آیا کارم درسته؟ اگه یه کمی راهنمایی کنی خیلی ممنون میشم من یه کمی خنگم مرسی