PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد مودم adsl

m_mab2004
24-09-2007, 23:41
با سلام به تمام دوستان
فرق مودم adsl usb با adsl kable shabake چيه؟(مودم با usb به كامپيوتر وصل بشه و يا با كارت شبكه)كدام بهتر و معايب هر دو چيه؟
و آيا مودم asus به در مي خوره يا نه؟(adsl)

darvish1900
24-09-2007, 23:52
هر دو پورت خوب هستند.
پورت usb خوب یک پورتت رو اشغال میکنه. اما شبکه فقط رو لن.
پورت شبکه بیشتر به درد کسانی میخوراه که میخاهند اینترنت رو تحت اشتراک بذارند.
و اینکه پروت شبکه تنظیمات راحت تری داره و با مشکل کمی طی استفاده از مودمت مواجه میشی

avril
25-09-2007, 00:02
هر دو پورت خوب هستند.
پورت usb خوب یک پورتت رو اشغال میکنه. اما شبکه فقط رو لن.
پورت شبکه بیشتر به درد کسانی میخوراه که میخاهند اینترنت رو تحت اشتراک بذارند.
و اینکه پروت شبکه تنظیمات راحت تری داره و با مشکل کمی طی استفاده از مودمت مواجه میشی

درسته
یه چیز دیگه هم اضافه کنم مودمUSB کمی روی سرعتت تاثیر داره موقعی که پرینتر یا اسکنر وصل بشن که گاهی اگر همزمان کار کنن پرت مودمتون قطع میشه
مودم asus هم خوبه البته 50 تومن بیشتر نیست

reza.majazi
25-09-2007, 04:00
خوب یه مودمی بگیر که هر دو رو داشته باشه البته من فکر نمی کنم فرقی داشته باشن از لحاظ سرعت .

مال من که به شبکس البته یو اس بی رو هم می خوره هر دو رو امتحان کردم .

aminmousavi86
02-10-2007, 14:19
با سلام خدمت دوستان...
چندتا سؤال داشتم، ممنون ميشم اگه کسی راهنمايی کنه:

1- فرق مودم ADSL که LAN يا Ethernet به همراه روتر داره با اونی که LAN يا Ethernet داره ولی روتر نداره چيه؟ اصلآ کار روتر تو مودم چيه؟

2- اگه مودم COMBO باشه و يه پورت LAN داشته باشه ، ميشه پورت LAN رو به يه Switch وصل کرد تا چند کامپيوتر بتونن از اينترنت مودم استفاده کنن؟ اين طوری فايلهای کامپيوترها بين همديگه Share هم ميشن؟

3- در چه حالتی بايد برای استفاده از اينترنت يکی از کامپيوترها روشن باشه؟ در حالتی که مودم به يکی وصل باشه و اون يکی با کابل با اون کامپيوتر شبکه شده باشه؟