PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگي رفتن داخل setup

scream
20-09-2005, 14:35
عزيزان ما يه مادربورد ازراك داريم كه نه با
delete و نه با f2
و نه با هيچ كليد ديگه اي وارد
setup (bios) نميشه
ايا امكان داره كه مثلا بايوس ما رو بسته باشن يا راهي وجود داره كه بشه اون رو باز كرد مثلا دكمه اضطراري خاصي يا مثلا نرم افرازي كه بشه از توي ويندوز بايوس رو تغيير داد وبراي عوض كردن ويندوز بوت اول رو سي دي رام كنيم

HamidFULL
22-09-2005, 11:38
scream عزيز بايد يک کليدی باشه! امکان نداره! شما Del F1 F2 ESC رو تست کنيد اگه نشد به دفترچه يه بورد نگاه کنيد
اونجا حتماً نوشته
اگه باز هم نشد Update BIOS کنيد حل ميشه

MasterData
22-09-2005, 11:52
چطوره يه بار باطري رو برداري دوباره امتحان كني ببيني جواب ميده يا نه؟؟

Rashidahwazian
23-09-2005, 01:00
حمید جان این مادربوردهای ASROCK همونطور که می دونی با F2 می رن تو Setup. تو دفترچشون هم این جور نوشته .
Scream خان اطمینان داری که صفحه کلیدت سالمه ؟
Masterdata هم پیشهاد خوبی کردن. باطری رو در بیار . یه کم صبر کن بعد دوباره بذار سر جاش.

scream
23-09-2005, 12:11
دوستان توي دفترچه نوشته f2 اما وقتي ميزني وارد بايوس نميشه كيبورد هم سالمه چون 2 تا سيستم اين مشكل رو دارن
يكي از دوستان گفت باتري رو بردار چرا؟؟؟
با برداشت باتري چه جوري مشكل حل ميشه؟؟؟؟؟؟
اپديت كردن بايوس يعني چي؟؟؟؟؟؟؟ چه جوري بايد اين كار رو كرد و چه جوري ممكنه اين حالت رو درست كنه
لطفا كمك كنيد خيلي واجبه

HamidFULL
23-09-2005, 15:15
عزيز با برداشتن باتری تغييرات به حالت Default برميگرده و ممکن هست Problem از همين باشه و مشکل حل شه
اگه نشد بايد Update BIOS کنی در مورد چگونگی اش برای هر بوردی فرق ميکنه که باز هم در دفترچه يه بورد کامل در مورد نحوش توضيح داده و چون کل BIOS رو پاک ميکنه و از نو مينويسه ممکن در نسخه ی جديد تر این مشکل حل شه

scream
23-09-2005, 22:29
چگونگی برداشتن باتری مادر بورد؟
پس برای برداشتن باتری ابتدا اون رو از روی مادر بورد جدا میکنم و بعد میزارم سیستم بالا بیاد بعدشم دوباره سیستم رو خاموش کرده دوباره باتری رو سر جاش میزارم درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saghy
24-09-2005, 03:56
سلام
من فكر ميكنم بايوس شما با يكي از اتصالات برد درگيري داره !
بعضي بردها و بايوس ها هنگام تداخلات و درگيري ها خيلي دير وارد ست آپ ميشن .
اين كار رو هم امتحان كن : كليه اتصالات هارد و سي دي و فلاپي را از روي برد قطع كن بعد اف2 بزن و كمي هم صبر كن ببين چه ميشود .

HamidFULL
24-09-2005, 14:12
scream عزيز توصيه ساقی جان رو حتماً جدی بگير ايشون درست ميگن در مورد بتری درش بيير 10 دقيقه صبر کن بعد بزار جاش و سيستم رو روشن کن

valas
24-09-2005, 19:34
چگونگی برداشتن باتری مادر بورد؟
پس برای برداشتن باتری ابتدا اون رو از روی مادر بورد جدا میکنم و بعد میزارم سیستم بالا بیاد بعدشم دوباره سیستم رو خاموش کرده دوباره باتری رو سر جاش میزارم درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه دیگه! نمی خواد سیستم و 40 بار بالا بیاری.

سیستم رو خاموش می کنی.

باتری رو بر می داری، حدود 10 دقیقه می ذاری کنار تا اون حالت مغناطیسش از بین بره(می تونی با دست هم ردشو تو مادر بورد تمیز کنی)

بعد مجدد باتری رو سرجاش می ذاری و سیستم رو روشن می کنی.

همین.

scream
24-09-2005, 22:10
آقا دم همتون گرم فهمیدم باتری رو چه جوری بردارم اما هر کاری کردم نشد که نشد بازم مینبورد تو حال خودشه و وارد بایوس نمیشه بی خیال شدم و فرستادمش برای گارانتی
اما بازم ممنون از همتون