PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک حالت وحشتناک!!...مرگ رو جلو چشم دیدم ....

علیرضا
23-09-2007, 20:21
سلام.

از خیلی وقت پیش ... وقتی از رو زمین بلند می شدم ... حالا چه خوابیده بودم چه نشسته... چشهام کمی سیاهی می رفتن و کمی به تپش قلب می افتادم و یه حس بدی برام ایجاد می شد.

جدیداً یکی دو ساله که این حس بد خیلی ناجور شده بطوریکه وقتی پامیشم چشهام تار میبینن و سیاهی میرن ....
سرم درد می گیره .... انگار که مغزم رو دارن فشار می دن .... نفسم می گیره ... تند تند نفس می کشم ... قلبم هم تند تند می زنه .. .. ولی انگار که هر چی هوا می دم تو ریه هام ... اکسیژن به خون ام نمیریزه..... و انگار رگهام گشاد شدن و خون توی قسمت های پایینی بدنم مونده و نمی تونه به مغز برسه.

کم کم چشام تار می شه یه حالتی مثل حالت تحوع پیدا می کنم....
اگه سریع نشینم می میرم.... دو سه بار تا حد مرگ رفتم و برگشتم....
علتش رو نمی دونم چیه ... ولی یه بار از جکوزی آب گرم اومدم بیرون اینجوری شدم تا حد مرگ حالم بد بود !

می خوام هم علتش رو بدونم هم راه درمانشو.
ممنون از کمکی که می کنید !

pp8khat
23-09-2007, 20:26
منم امروز سر صف این شکلی شدم!!
مدرسه شده بود قرمز و بنفش و قهوه ای!!

*PiNk PaNTHeR*
23-09-2007, 20:30
عافیت باشه علیرضا جان.
من فکر کنم یک سرگیجه ی ساده باشه.
من هم اینجوری میشدم زیاد.

h2006
27-10-2007, 11:34
فکر کنم تو کم خون هستی. در ضمن اگر مشکلت حل نشد به دکتر هومیوپات مراجعه کن ممنون!!!

Pouriaqazvin
30-10-2007, 22:55
مشکلت احتمال زیاد کم خونیه

علیرضا
31-10-2007, 08:09
آره خودم هم همین فکر رو می کنم.
کپسول فیفول می خورم ( البته نه بصورت منظم).
از عید فطر به اینور خیلی لاغر تر شدم و اون وضعیت هم کم پیش اومده.

ALIAK28
07-11-2007, 11:38
دوست عزیز..
به حالتی که شما گرفتارش شدید " کاهش فشار خون وضعیتی " یا ارتوستاتیک هایپوتنشن گفته میشه.
این علامت ممکنه مربوط به چند عامل مختلف باشه که یکی از اون ها همونطور که دوستان گفتند کم خونی هست.
برای کشف علت این علامت ها باید به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات روتین رو به طور کامل بدید.
تا اون موقع برای کاهش این علامت ها می تونید :
1- قبل و هنگامی که می خواهید بلند بشید یک یا دو نفس عمیق بکشید. این کار باعث میشه خونی که در اندام های تحتانی بدن هست به سمت قلب و مغز بره و سیاهی رفتن چشم ها ( که به هیچ وجه سرگیجه محسوب نمیشه ) کمتر بشه ..

2- مصرف مایعات رو بیشتر کنید تا حجم خونتون کم نشه...

یه نکنه مهم دیگه هم عرض کنم !
با این که کپسول های Fefol خیلی رایج هستند ولی متاسفانه طبق یک بررسی آماری تو بیماران ایرانی نسبت به هزینه و دارویی که مصرف میشه به هیچ وجه کارایی لازم رو نداشتند.
به عبارت بهتر ..بعید می دونم با خوردن فی فول مشکل شما حل بشه....
امیدوارم زودتر بهتر بشید

علیرضا
07-11-2007, 12:20
دوست عزیز..
به حالتی که شما گرفتارش شدید " کاهش فشار خون وضعیتی " یا ارتوستاتیک هایپوتنشن گفته میشه.
این علامت ممکنه مربوط به چند عامل مختلف باشه که یکی از اون ها همونطور که دوستان گفتند کم خونی هست.
برای کشف علت این علامت ها باید به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات روتین رو به طور کامل بدید.
تا اون موقع برای کاهش این علامت ها می تونید :
1- قبل و هنگامی که می خواهید بلند بشید یک یا دو نفس عمیق بکشید. این کار باعث میشه خونی که در اندام های تحتانی بدن هست به سمت قلب و مغز بره و سیاهی رفتن چشم ها ( که به هیچ وجه سرگیجه محسوب نمیشه ) کمتر بشه ..

2- مصرف مایعات رو بیشتر کنید تا حجم خونتون کم نشه...

یه نکنه مهم دیگه هم عرض کنم !
با این که کپسول های Fefol خیلی رایج هستند ولی متاسفانه طبق یک بررسی آماری تو بیماران ایرانی نسبت به هزینه و دارویی که مصرف میشه به هیچ وجه کارایی لازم رو نداشتند.
به عبارت بهتر ..بعید می دونم با خوردن فی فول مشکل شما حل بشه....
امیدوارم زودتر بهتر بشید

خوب پس ....!

خیلی ممنون ALIAK28 جون ! خیر از جوونیت ببینی !
من دوتا سوال برام باقی مونده :
- این آزمایشهای روتین شامل چه جور آزمایش هایی هست ؟ ببینم یه آزمایش ساده و کامل خون می تونه وضعیتم رو برا دکتر مشخص کنه ؟
- فقط من نیستم که تو خانواده و فامیل از فی فول استفاده می کنم ... قبل از من خیلی ها این کار رو شروع کردن و هنوز هم دارن ادامه میدن ولی مثل اینکه به نتیجه نرسیدن (طبق همون دلیلی که ذکر کردی).
سوال من اینه که پس اونهایی که کم خون هستن بهتره چیکار کنن یا چی مصرف کنن ؟

ممنون ! یک دنیا ممنون.

capitan black
07-11-2007, 12:32
من بميرم واست عليرضا جون.نبينم مريضيتو..من هم گاهي اوقات اينجوري ميشم..تا ميتوني موادي بخور كه اهن
زيادي داشته باشند..در كل مواد مغذي خوب بخور ..جگر رو حتما يادت باشه.

علیرضا
07-11-2007, 12:42
من بميرم واست عليرضا جون.نبينم مريضيتو..من هم گاهي اوقات اينجوري ميشم..تا ميتوني موادي بخور كه اهن
زيادي داشته باشند..در كل مواد مغذي خوب بخور ..جگر رو حتما يادت باشه.

آقایی Captain Black جان !
در کل خیلی حالت بدیه ... خدا نصیب نکنه !

جیگر شما و بچه های گل P30world به قیمت جون من:40: ! (=جانم فدای جیگرت و جیگر تک تک بچه های P30 )

سعی می کنم این چند وقت یکم مواد غذایی مصرفی ام رو متحول کنم و مواد آهن دار رو بیشتر مصرف کنم.
ولی آزمایش دادن رو ضروری می دونم ... چون خیلی بلا ملا سر من اومده ... فقط این یدونه نیست که !:27:

ALIAK28
07-11-2007, 19:29
خوب پس ....!

خیلی ممنون ALIAK28 جون ! خیر از جوونیت ببینی !
من دوتا سوال برام باقی مونده :
- این آزمایشهای روتین شامل چه جور آزمایش هایی هست ؟ ببینم یه آزمایش ساده و کامل خون می تونه وضعیتم رو برا دکتر مشخص کنه ؟
- فقط من نیستم که تو خانواده و فامیل از فی فول استفاده می کنم ... قبل از من خیلی ها این کار رو شروع کردن و هنوز هم دارن ادامه میدن ولی مثل اینکه به نتیجه نرسیدن (طبق همون دلیلی که ذکر کردی).
سوال من اینه که پس اونهایی که کم خون هستن بهتره چیکار کنن یا چی مصرف کنن ؟

ممنون ! یک دنیا ممنون.

بله .یک آزمایش شمارش گلبول ها و همچنین هماتوکریت و هموگلوبین تا حدودی می تونه وضعیت رو مشخص کنه .
اگر شک به کمبود آهن وجود داشته باشه ممکنه یکی دوتا آزمایش بهش اضافه بشه.
در پاسخ به پرسش دوم با ید عرض کنم که :
تا علت اصلی آنمی ( کم خونی ) مشخص نشه نمیشه براش دارو داد.
اگر علت آنمی کمبود آهن باشه باید آهن مصرف بشه..
ولی با توجه به گفته شما و سابقه خانوادگی موارد دیگه ای هم مطرح می شن از جمله تالاسمی مینور.
نکته مهم اینه که اگر تالاسمی مینور داشته باشید علائمش به شدت شبیه فقر آهن هست..ولی با این تفاوت که به هیچ وجه نباید از قرص های آهن دار و یا مواد آهن دار استفاه کنید !!!!!! چون ثابت شده که سرطان زا هست.
پس لطفا تا قبل از نتیجه آزمایشات هیچ دارویی سر خود مصرف نفرمایید.!

علیرضا
07-11-2007, 20:36
بسیار خوب .
بهتره به بقیه ی کسایی که دارن سر خود دارو مصرف می کنن هم اینو بگم.
ممنون aliak28 عزیز !

الان دارم دنبال یک دکتر و یک آزمایشگاه خوب می گردم.
تا مراحل بعدی...

باز هم ممنونم بچه ها !

sa_sa_sa926
20-11-2007, 15:11
سلام.

از خیلی وقت پیش ... وقتی از رو زمین بلند می شدم ... حالا چه خوابیده بودم چه نشسته... چشهام کمی سیاهی می رفتن و کمی به تپش قلب می افتادم و یه حس بدی برام ایجاد می شد.

جدیداً یکی دو ساله که این حس بد خیلی ناجور شده بطوریکه وقتی پامیشم چشهام تار میبینن و سیاهی میرن ....
سرم درد می گیره .... انگار که مغزم رو دارن فشار می دن .... نفسم می گیره ... تند تند نفس می کشم ... قلبم هم تند تند می زنه .. .. ولی انگار که هر چی هوا می دم تو ریه هام ... اکسیژن به خون ام نمیریزه..... و انگار رگهام گشاد شدن و خون توی قسمت های پایینی بدنم مونده و نمی تونه به مغز برسه.

کم کم چشام تار می شه یه حالتی مثل حالت تحوع پیدا می کنم....
اگه سریع نشینم می میرم.... دو سه بار تا حد مرگ رفتم و برگشتم....
علتش رو نمی دونم چیه ... ولی یه بار از جکوزی آب گرم اومدم بیرون اینجوری شدم تا حد مرگ حالم بد بود !

می خوام هم علتش رو بدونم هم راه درمانشو.
ممنون از کمکی که می کنید !

من هم این حالت رو داشتم . الان بهترم . دلایل اینا بودن :

1 - کم خونی : که علاجش خوردن قرص فی فول بود . یه مدت هم هر روز مولتی ویتامین مینرال می خوردم . الان تا این جوری شم مولتی ویتامین رو می خورم و بعضی اوقات شربت ( آهن ) فروگلوبین . خیلی خوبه .
2 - استرس : مواقعی که بیشتر استرس داشته باشی توی روز های آینده این حالت بیشتر می شه . معمولا تا یک هفته بعد از فشار عصبی هم ادامه داره .

علاج قطعی نداره . به غذات خوب برسه . کمتر عصبی شو . ورزش خیلی تاثیر مثبت داره . البته من کلاس موسیقی رفتم . تاثیر آن فوق عالی بود .

البته می گن رطب خورده کی کند منع رطب . من الان یک هفته است که فشار عصبی دارم . الان دیگه اون حالتها رو ندارم ، بلکه بدتر شدن . تنگی نفس و تپش بالای قلب هم بهش اضافه شده .

دکتر می گه خوردن قرص ایندورال ( پروپانولول ) خوبه . من امتحان کردم . توی کیفم هم دارم . راستی توی فشار عصبی کلرو دیاز پوکساید خوبه . اولاش کمی خواب آلودگی می آره اما کم کم بهش عادت می کنی .

به امید داشتن زندگی بدون استرس ( البته دور از جونه شماها این فقط توی قبر امکان داره . البته اگه انکر و منکر بذارن . )

علیرضا
20-11-2007, 16:17
من هم این حالت رو داشتم . الان بهترم . دلایل اینا بودن :

1 - کم خونی : که علاجش خوردن قرص فی فول بود . یه مدت هم هر روز مولتی ویتامین مینرال می خوردم . الان تا این جوری شم مولتی ویتامین رو می خورم و بعضی اوقات شربت ( آهن ) فروگلوبین . خیلی خوبه .
2 - استرس : مواقعی که بیشتر استرس داشته باشی توی روز های آینده این حالت بیشتر می شه . معمولا تا یک هفته بعد از فشار عصبی هم ادامه داره .

علاج قطعی نداره . به غذات خوب برسه . کمتر عصبی شو . ورزش خیلی تاثیر مثبت داره . البته من کلاس موسیقی رفتم . تاثیر آن فوق عالی بود .

البته می گن رطب خورده کی کند منع رطب . من الان یک هفته است که فشار عصبی دارم . الان دیگه اون حالتها رو ندارم ، بلکه بدتر شدن . تنگی نفس و تپش بالای قلب هم بهش اضافه شده .

دکتر می گه خوردن قرص ایندورال ( پروپانولول ) خوبه . من امتحان کردم . توی کیفم هم دارم . راستی توی فشار عصبی کلرو دیاز پوکساید خوبه . اولاش کمی خواب آلودگی می آره اما کم کم بهش عادت می کنی .

به امید داشتن زندگی بدون استرس ( البته دور از جونه شماها این فقط توی قبر امکان داره . البته اگه انکر و منکر بذارن . )

سلام sa_sa_sa926 جان !
اولاً عضویتت رو تبریک میگم ،‌ امیدوارم اوقات خیلی خوبی اینجا داشته باشی.
دوماً‌خیلی ازت تشکر می کنم به خاطر راهنماییت..

کاملاً درسته !

الان چند وقته ( از اون موقعی که رفتم دکتر) دیگه اون حالت رو ندارم.
به چند دلیل...
الان که نوشته ات رو خوندم فهمیدم که تمام این کارها رو تو این چند روز تقریباً انجام می دادم !

استفاده از مولتی ویتامین و عذاهای مقوی و آهن دار ... ولی فی فول رو قطع کرده بودم.
تو این هفته فشار عصبی و استرس کمتری داشتم . هفته های قبل مثل آدم هایی که قراره ببرن و اعدامشون کنن ،‌ بودم !

دکتر هم این قرص ها رو به من داده :
کلرو دیاز پوکساید
دیکلوفناک
پروپرانولول
متو کاربامول

ولی من به خاطر یه چیز دیگه هم رفتم دکتر ... قرص ها رو مخلوط داد نپرسیدم کدوم برا استرس هست...
همونطور که خودت گفتی ، کلرو دیاز پوکساید و پروپرانولول برا فشار عصبی خوبن !
مورد مصرف اون دوتا رو نمیدونم .

زندگی بدون استرس داشتن ، خیلی راحته ... البته اگه اطرافیان بزارن !!!

باز هم ممنون !

sa_sa_sa926
20-11-2007, 18:30
سلام

من دکتر نیستم اما زیاد مطلب می خونم .

تا اون جایی که می دونم دیکلوفناک و متوکاربامول نوعی شل کننده عضلات محسوب مشه . یه جوری دکتر می خواسته دچار اسپاسم عضلانی نشی . بهتر بگم دکتر می خواسته توی فشار عصبی عضلاتت گرفته نشه تا خون راحت تر جریان پیدا کنه .

علیرضا
20-11-2007, 21:30
آهان خوب پس !
ولی نه ... به خاطر اون حالت فکر نمی کنم باشه.... دکتر برا یه چیز دیگه تجویز کرده :

من یک عدد رگ در قسمت پشت کتف چپم دارم ‌!!!
نه از اون رگ معمولی ها !! فرقش با اون معمولی ها اینه که وقتی زیاد سرپا وایمیستم یا تو حالت قوز میشینم این رگ بسته میشه ( حالا نمیدونم که این رگ میره زیر یه رگ دیگه یا بین دو ماهیچه می مونه یا ...)و جریان خون ازش به سختی عبور می کنه و اونوقت دادم میره به هوااااا !!

خیلی خیلی اعصاب خورد کنه . خیلی هم درد داره .. خیلی هم بد قلق هست ...
فعلاً از اون موقعی که رفتم دکتر ، بسته نشده ...

رگ باحالیه .... یه وقت هایی که گردنم رو می چرخونم حس می کنم که زیر پوستم جابجا میشه !!! کاملاً حسش می کنم.
حتی یه بار جریان خون تو این رگ رو وقتی که نیمه گرفته بود ، کاملاً حس می کردم طوری که قلقلکم میداد !!!!

خیلی چاکریم بچه ها !
دست همتون رو می بوسم ...

همین طور شما ، sa_sa_sa926 عزیز !!
لطف کردی برادر !

sa_sa_sa926
20-11-2007, 23:52
آهان خوب پس !
ولی نه ... به خاطر اون حالت فکر نمی کنم باشه.... دکتر برا یه چیز دیگه تجویز کرده :

من یک عدد رگ در قسمت پشت کتف چپم دارم ‌!!!
نه از اون رگ معمولی ها !! فرقش با اون معمولی ها اینه که وقتی زیاد سرپا وایمیستم یا تو حالت قوز میشینم این رگ بسته میشه ( حالا نمیدونم که این رگ میره زیر یه رگ دیگه یا بین دو ماهیچه می مونه یا ...)و جریان خون ازش به سختی عبور می کنه و اونوقت دادم میره به هوااااا !!

خیلی خیلی اعصاب خورد کنه . خیلی هم درد داره .. خیلی هم بد قلق هست ...
فعلاً از اون موقعی که رفتم دکتر ، بسته نشده ...

رگ باحالیه .... یه وقت هایی که گردنم رو می چرخونم حس می کنم که زیر پوستم جابجا میشه !!! کاملاً حسش می کنم.
حتی یه بار جریان خون تو این رگ رو وقتی که نیمه گرفته بود ، کاملاً حس می کردم طوری که قلقلکم میداد !!!!

خیلی چاکریم بچه ها !
دست همتون رو می بوسم ...

همین طور شما ، sa_sa_sa926 عزیز !!
لطف کردی برادر !

همون طور که گفتم برای جلوگیری از گرفتگی رگها یا عضلات بیشتر تجویز می شه .
برای همون رگ بوده پس . همونطور که حدس زدم . البته اول به ذهنم خطور کرد که باید برای گرفتگی عضلانی باشه ( چیزی شبیه به سیاتیک ) اما نمی دونستم مشکل خود رگه . به هر حال ان شاء الله بهتر باشید . ورزش ، غذای خوب و نداشتن استرس به گرفتگی رگ شما هم کمک می کنه . راستی نوشته بودید که نمی دونید رگ بین ماهیچه گیر می کنه یا نه ؟

بله ، رگ ها کلا از داخل و یا بهتر بگم بین ماهیچه ها عبور می کنن . با گرفتن یا اسپاسم عضلانی ، به رگ فشار می یاد و رگ هم دچار انقباض می شه ( برای همین این دارو ها در گرفتگی عضلانی هم تجویز می شه . بهتر بگم شما در واقع اسپاسم عضلانی دارید که روی رگ اثر می ذاره ) . این حالت خوبی نیست . چون باعث می شه لخته خون ایجاد بشه و خدایی نکرده امکان داره اون لخته داخل رگ جابه جا نشه و باعث بشه کار به عمل جراحی کشیده بشه .

بیشتر مواظب خودتون باشید .

علیرضا
21-11-2007, 10:34
چشم حتماً
متشکرم ازت !

ولی من یه موقع هایی حرکت کردن و جابجا شدن این رگ رو زیر پوستم حس می کنم !

خدا رو شکر که تو این دو هفته این اتفاق ها برام نیفتاده
ولی جدیداً خیلی پیش میاد که ماهیچه ی دستم یا پام شروع می کنه به پریدن مثل پرش پلک چشم .
ولی خیلی شدید و طولانی !
فکر کنم با همین قرص ها درست شه.

Tornado2800
23-11-2007, 09:39

من از دیر وقته و تا چون الا همینطوری هستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علیرضا
23-11-2007, 11:08
من از دیر وقته و تا چون الا همینطوری هستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام ! خوش اومدي دوست من !
از نوشته هاي دوستان كمك بگير.
من كه به لطف خدا و بچه ها و دكتري كه ويزيتم كرد ، الان حالم خيلي بهتره ...
اميدوارم شما هم بعد از اين ديگه دچار اين حالت آزار دهنده نشيد.:46:

dargharn21
16-01-2011, 22:09
سلام ! خوش اومدي دوست من !
از نوشته هاي دوستان كمك بگير.
من كه به لطف خدا و بچه ها و دكتري كه ويزيتم كرد ، الان حالم خيلي بهتره ...
اميدوارم شما هم بعد از اين ديگه دچار اين حالت آزار دهنده نشيد.:46:
خیلی ممنون میشم بگید چیکار کردید که حالتون خوب شده ، خیلی مهمه برام ،چه دکتری رفتید و چه قرص هایی داد بهتون

dr_sohrab
17-01-2011, 03:03
.............................. اول آزمایشای روتین رو انجام بده.تو این مدت بد نیست دمکر ده دارچین وزنجفیل استفاده کنی و عسل وخرما زیاد استفاده کنی یه مقدار فشارو بالا میبرند سردی هم نخور ( زنجفیل یه اثر دیگم داره اونم اثر ضد سرگیجست یه قرص گیاهی برا درمان سرگیجه ازش درست کردن که تو داروخانه ها موجوده یادم نیست زینتوما ؟ یه همچین چیزی) تو حالت دراز کش سرگیجه نداری؟