PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد نحوه لود شدن Image

axilbam
23-09-2007, 03:03
سلام دو تا سوال دارم :

اول اینکه عکس های زیر رو ببینید تو هر کدوم عکس یه جور لود میشه ، چطور میشه مدل مورد نظر رو تعیین کرد.

نوع 1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نوع 2

نوع سوم که رایج ترینم هست

آیا این ربطی به نحوه ذخیره سازی داره؟

و سوال بعدی اینکه چرا عکس png با پس زمینه ی Transparent بعضی وقت ها تو محیط ویندوز اینجوریه پس زمینش(سیاهه)

و چرا بعضی وقت ها اینجوریه (روشنه)

ممکنه برای دوستان ساده باشه لطفاً کمک کنید.

aram_nfs
23-09-2007, 06:08
اون بالایی ها اگه منظورت رو درست فهمیده باشم توی اینترنت هست

وقتی که عکس gif توی اینترنت توسط اکسپلورر لود میشه به نا به دلایلی بر عکس عکس های jpg که به صورت نواری لود میشن (هون اشکالی که توی نوع وسم هست) به صورتی لود میشن که اون جا گذاشتی یعنی کم کم کیفیتش بیشتر میشه
البته فکر می کنم به پروتکل های بین نرم افزار و بانک داده هم مربوط میشه
ولی در مورد عکس png باید بگم وقتی زمینش خالیه توی هر نرم افزاری به یک رنگ دیده میشه و این مربوط به تنظیمات خود نرم افزار هست و زمینه خالی رو با یک رنگ یا حالت خاصی پر میکنه
مثلا توی نرم افزار acdsee این قسمت ها به صورت پیش فرض به رنگ سیاه هستن
امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم
موفق باشی

axilbam
23-09-2007, 16:12
اون بالایی ها اگه منظورت رو درست فهمیده باشم توی اینترنت هست

وقتی که عکس gif توی اینترنت توسط اکسپلورر لود میشه به نا به دلایلی بر عکس عکس های jpg که به صورت نواری لود میشن (هون اشکالی که توی نوع وسم هست) به صورتی لود میشن که اون جا گذاشتی یعنی کم کم کیفیتش بیشتر میشه
البته فکر می کنم به پروتکل های بین نرم افزار و بانک داده هم مربوط میشه
ولی در مورد عکس png باید بگم وقتی زمینش خالیه توی هر نرم افزاری به یک رنگ دیده میشه و این مربوط به تنظیمات خود نرم افزار هست و زمینه خالی رو با یک رنگ یا حالت خاصی پر میکنه
مثلا توی نرم افزار acdsee این قسمت ها به صورت پیش فرض به رنگ سیاه هستن
امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم
موفق باشی

در مورد نوع لود شدن باید بگم که من قبلا شنیده بودم میشه نوعشو تعین کرد ولی نمیدونم چطوری آخه من فرمتای مختلف رو با لود شدن های مختلف دیدم.
فایل Png با زمینه Transparent که تو نرم افزار Macromedia Flash 8 اکسپرت شده باشه با ماله فوتوشاپ رو هر دوشونو با windows pic & fax viw نگاه کن ببین چه فرقی میکنن.میخواستم ببینم تنظیماتی هست که فوتو شاپم با بک گراند روشن ذخیره بشه.به هر حال از جوابی که دادی ممنونم.

Saeed kmss-D
23-09-2007, 16:42
در مورد نوع لود شدن تو عكساي Jpg فكر ميكنم موقع سيو در اين قسمت كه تو عكس مشخص كردم بايد تغيير انجام بشه:

البته امتحان نكردم، فقط حدس ميزنم.

موفق باشي♥♥♥

axilbam
23-09-2007, 16:55
در مورد نوع لود شدن تو عكساي Jpg فكر ميكنم موقع سيو در اين قسمت كه تو عكس مشخص كردم بايد تغيير انجام بشه:

البته امتحان نكردم، فقط حدس ميزنم.

موفق باشي♥♥♥

ممنون اینو آزمایش میکنم خبرشو میدم.
بقیه دوستان اگه اطلاعات بیشتر راجع به همین مورد یا سوال بعدیم دارن بنویسن:11:

axilbam
26-09-2007, 01:45
متاسفانه رَوِش بالا جواب نداد :41:
هنوز منتظر پاسخ سوالام هستم:11:

DaRiOuShJh
27-09-2007, 13:27
در مورده سواله دوم که مربوط یه بخشه طراحیه صفحاته وب میشه باید لز اسکریپتی برایه نشون دادنه عکسه png در صفحه به صورته transparent استفاده شه که ممکنه بعضی اوقات به مشکل بخوره میشه در این مورد از فلش به عنوانه یه راهه حله ایده آل استفاده میشه...:12:
سواله اولتون هم همون طور که دوستان گفتن به پسوندها ربط داره ولی اصولا preload کنید بهتره:10:

hamid6885
29-09-2007, 05:35
متاسفانه رَوِش بالا جواب نداد :41:
هنوز منتظر پاسخ سوالام هستم:11:

دوست عزیز نحوه لود شدن تا حدود زیادی بسته به سرور اینترنتی هست. هر وبسایت با توجه به پهنای باندش نوعی از لود شدن را اختیار میکند. به فرض مثال در پرشین بلاگ تصاویر به صورت پیکسلی (یا همون نوع اول شما) لود میشن. اما در بلاگفا عکس ها به صورت نواری لود می شوند.

axilbam
29-09-2007, 06:25
دوست عزیز نحوه لود شدن تا حدود زیادی بسته به سرور اینترنتی هست. هر وبسایت با توجه به پهنای باندش نوعی از لود شدن را اختیار میکند. به فرض مثال در پرشین بلاگ تصاویر به صورت پیکسلی (یا همون نوع اول شما) لود میشن. اما در بلاگفا عکس ها به صورت نواری لود می شوند.

ممنون از جوابتون