PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریع تر کردن ویندوز مخصوصا مدیا سنتر

aliafzali
19-09-2005, 23:05
بسمه تعالی
این مقاله برای کسانی نوشته می شود که از ویندوز ایکس پی مخصوصا مدیا سنتر استفاده می کنند. این افراد حتما به این مسئله واقف هستند که مدیا سنتر سیستم عامل سنگینی هست و این به خاطر چند کامپوننتی هست که توسط مایکروسافت اضافه شده. این کامپوننت ها اغلب سرعت سیستم را کاهش می دهد برای خود من حداقل همین جور هست. با حذف این کامپوننت ها می تونید سرعت سیستم را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهید. و اما حذف آنها... مسیر زیر را دنبال کنید:
Control Panel-->Add or Remove Programs-->Add/Remove Windows Components
در قدم اول روی Accessories and Utilities دو بار کلیک کنید سپس در پنجره باز شده بر روی Accessories دو بارکلیک کنید در پنجره باز شده تیک های جلوی دو عبارت Desktop Wallpaper و Mouse Pointer را بردارید و OK کنید.

در قدم بعدی بر روی Games دو بار کلیک کنید و تیک جلوی عبارت Internet Games رو بردارید در صورت تمایل می تونید تمامی بازی ها رو حذف کنید. سپس Ok کنید. و دوباره Ok کنید.

کسانی که می خواهند از شر Windows Messenger خلاص شوند تیک جلوی این عبارت رو بردارید.

حالا بر روی Windows Digital media Enhancements دو بار کلیک کنید حالا در پنجره باز شده می تونید هر کامپوننتی رو که می دونید نیاز ندارید تیک اونرو بردارید البته من همه ائنها رو حذف کردم چون جز گرفتن سرعت هیچ سودی ندارن. حالا Ok کنید. در پنجره اصلی اگر کسی به Outlook Expressنیزی نداره اون رو هم حذف کنید حالا Next کنید بعد Finish رو بزنید تا همه اینها حذف شوند.

و اما حذف کردن Screen Saver های ویندوز--> معمولا همه کاربران کامپیوتر قابلیت اسکرین سیور رو به دلیل اشغال رم سیستم غیر فعال می کنند من خودم اصلا همه اونها رو حذف کردم: برای اینکار در ویندوز اکسپلورر به سر برگ Tools بروید و Folder Option رو انتخاب کنید. حالا به سربرگ View بروید و رادیو باتن Show hidden files and folders را فعال و تیک چک باکس Hide protected operating system files را بردارید و با مشاهده پیغام گزینه Yes را انتخاب کنید. سپس Ok کنید.حالا مسیر زیر را دنبال کنید.
C:\WINDOWS\system32
در این مسیر می بینید که یک فولدر ظاهر شده که اسم اوم آبی رنگ است dllcache
وارد این فولدر شوید و تمام اسکرین سیور ها رو پیدا کنید و پاک کنید سپس یک مرحله به عقب برگردید یعنی فولدر System32 و باز هم اسکرین سیور ها رو پیدا کنید و پاک کنید حالا اگر به منوی آنها بروید می بینید که اثری از اونها نیست.
نکته: برای پیدا کردن اسکرین سیور ها می تونید درون فولدر رایت کلیک کنید و از منوی View و گذاشتن در حالت Tilesاین کار رو راحت کنید چون در خط دوم هر فایل لسکرین سیور نوشته شده Screen saver
پایان

AveCina
19-09-2005, 23:11
ممنون از مقاله ولی :

خب اینطوری تمام مزایای مدیاسنتر از بین میره که ؛ دیگه چرا بیاد و مدیاسنتر نصب کنه ؟

aliafzali
19-09-2005, 23:31
به دلیل استفاده از قابلیت مدیا سنتر

hoseinquest
19-09-2005, 23:49
مدیا سنتر که با کارت گرافیک من سازگار نیست

mohammad_x90
30-09-2005, 12:26
بابت مقاله ممنون خوب بود

aliafzali
30-09-2005, 21:31
خواهش می کنم قابل شما رو نداشت

dj_dragon
15-10-2005, 15:57
دستت درد نکنه مقاله ی خوبی بود

vahid-q
14-11-2005, 07:08
لود شدن سريع ويندور XP با روشي ساده ولي موثر

روشي كه ميخوام براتون بگم رو شايد خيلي از شما بدونيد ولي اونايي كه نميدونن بد نيست امتحانش كنند .

اگر ويندوز سالمي داريد و فايل سيستم درايوي كه ويندوز روي آن نصب شده (معمولا درايو C: ) FAT32 است فايل سيستم اين درايو رو
با استفاده از نرم افزار PartitionMagic به NTFS تبديل كنيد . بعد از اعمال تغييرات مي بينيد كه ويندوز شما خيلي سريعتر از قبل بالا ميآد.

البته اين را هم بگم كه موقع نصب ويندوز شما نبايد درايو مورد نظرتان را با NTFS فرمت كرده باشيد و بايد فايل سيستم درايوFAT32 باشد.
اين كار زماني موثرتر است كه تبديل فايل سيستم بعد از نصب ويندوز و تمام برنامه ها و درايور هاي سخت افزاري انجام شود .
من خودم اين كار رو انجام دادم و از نتيجه اش راضي ام اميدوارم از اين روش خوشتان بيايد .

marilyn manson
28-06-2006, 21:18
خب با اين راهنمايي هاي شما من پولم را هدر دادم چون من ويندوز مديا سنتر مي خواهم داشته باشم نه ويندوز اكس پي خالي اونم بدون امكانات مگه مي شه.

marilyn manson
07-07-2006, 08:03
ممنون از مقاله ولی :

خب اینطوری تمام مزایای مدیاسنتر از بین میره که ؛ دیگه چرا بیاد و مدیاسنتر نصب کنه ؟

منم موافقم

mohammad hamed
24-08-2006, 09:39
درسته ديگه .
ديگه مديا سنتر نيست