PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دفتر تبلیغاتی

sara46
22-09-2007, 00:05
سلام

سوال من اینه که :
شرایط برای راه اندازی یه دفتر تبلیغاتی چیه ؟
شخصی که یه دفتر تبلیغاتی راه می اندازه باید چه تخصص ها و چه مهارت هایی داشته باشه ؟ و کار دقیق یه دفتر تبلیغاتی چیه ؟

برای راه انداختن یه دفتر تبلیغاتی چه امکاناتی لازمه ؟ ممنون می شم اگه کامل توضیح بدین .
خیلی فوری نیاز دارم .ممنون

sara46
22-09-2007, 01:06
کسی می تونه کمکم کنه ؟ خیلی واجبه

danavan
22-09-2007, 02:47
تبلیغات یه مقوله گسترده اییه.
مثلا نمایندگی یکی از روزنامه های پر تیراژ یا نشریاتی مثل پیک برتر ، پیک تهران ، کتاب اول ، کتاب تهران و...
که در اون صورت به نظر من اگه چاپ خونه از خودت نباشه تهش چیزی برات نمیمونه .یا اینکه بری توی کار هدایای تبلیغاتی و ... اینها همشون توی دفاتر تبلیغاتی انجام میشه که به تناسب نوع کارش به مجوز وزارت ارشاد و یا سایر مجوزها احتیاج داره.
فقط این و میدونم کاری نیست که بشه با یکی ، دو نفر انجامش داد در ضمن خاک خوریش هم خیلیه.
بهترین راه برای کسب اطلاعات در این باره اینه که بری یه ماه توی یکی از دفاتر تبلیغاتی کار کنی.
از اون جایی که دفاتر تبلیغات دستمزد بازاریابهاشون رو بصورت پورسانت پرداخت میکنن خیلی راحت میتونی یه کار برای خودت دست و پا کنی و در عین حال با چم و خم کار هم آشنا میشی.

sara46
22-09-2007, 03:12
مرسی از جوابت ....
چه تخصص هایی لازمه ؟ چی باید بلد باشم و چه اندازه باید توش مهارت داشته باشم ؟

sara46
22-09-2007, 03:25
من دانشجوی کامپیوتر هستم . به نظرت می تونم توی تبلیغات موفق باشم ؟چه نرم افزار هایی باید بلد باشم ؟

danavan
22-09-2007, 11:09
مرسی از جوابت ....
چه تخصص هایی لازمه ؟ چی باید بلد باشم و چه اندازه باید توش مهارت داشته باشم ؟

بهتره این سوال را در تالار گرافیک مطرح کنید.

در ضمن فکر کنم توی این ایران خراب شده نیاز به تخصص آخرین چیزیه که باید بهش فکر کرد.
به نظرم بهتره تا دانشجو هستید بهترین موقعیته که با هم دوره ایهاتون یه نشریه دانشجویی داخلی منتشر کنید.

interior_design
22-09-2007, 11:22
من دانشجوی کامپیوتر هستم . به نظرت می تونم توی تبلیغات موفق باشم ؟چه نرم افزار هایی باید بلد باشم ؟

والا سارا خانوم من دقیقا نمیدونم چه امکاناتی میخواد ولی اگه قراره دفتر مورد نظرتون کار تبلیغات 2 بعدی انجام بده خوب باید نرم افزارهای Corelو PhotoshopوFreehandوSwishوFlashو Gif Animatorو ... و چند تا از این برنامه هارو خوبه خوب بلد باشی.

من خودم در زمینه گرافیک سه بعدی و مبحث طراحی دکور, داخلی, اکستریور و LandScape کار میکنم.

اگه بخوای تو این زمینه هایی در بالا بهشون اشاره شد کار کنی, باید بتونی حداقل با نرم افزارهای maya و max کار کنی.

sara46
23-09-2007, 23:20
یاد گرفتن کورل خیلی سخته ؟ چه مدت لازمه تا خوب یادش بگیرم ؟

interior_design
23-09-2007, 23:56
یاد گرفتن کورل خیلی سخته ؟ چه مدت لازمه تا خوب یادش بگیرم ؟

نه بابا کورل خیلی سادست. بیشتر برای طراحی آرم یا همون لوگو استفاده میشه و تبهر نرم افزار کورل در همین زمینست.

شما نگفتید میخواین تبلیغات دو بعدی کار کنین یا سه بعدی. اگه تونستین پ.خ بدین. مدیران شاکی میشن. اینطوری حالت چت داره. ممنون:46:

sara46
24-09-2007, 01:49
دو بعدی می خام یاد بگیرم .

فتوشاپ هم 60 درصد بلدم .

کورل هم یاد می گیرم .چیز دیگه ای هم می خاد .؟

راستش می خام یه درآمد داشته باشم و کمی هم تجربه و کار . تعریف این کار رو خیلی شنیدم .

interior_design
24-09-2007, 02:06
دو بعدی می خام یاد بگیرم .

فتوشاپ هم 60 درصد بلدم .

کورل هم یاد می گیرم .چیز دیگه ای هم می خاد .؟

راستش می خام یه درآمد داشته باشم و کمی هم تجربه و کار . تعریف این کار رو خیلی شنیدم .

سارا خانوم گفتم بهتره پست خصوصی بدین.:20:

برای دو بعدی به نظر من کسی که خیلی پشتش گرم باشه باید بره شرکت بزنه. اگه 60% به فتوشاپ مسلطی به نظر من فعلا برین برای شرکت های تبلیغاتی کار کنین اونم در زمینه طراحی پوستر و بیلبورد. اگر هم از کسی شنیدین که درآمدش خوبه باید به عرضتون برسونم که اونطوری نیستش.

به نظر من شما همین اول که تجربه ی کاری ندارین به فکر درآمد نباشین اول سعی کنین جا بیفتین تا بعدا همه دنبال شما باشن. البته این در صورتی هستش که شما خودتون رو ثابت کنید و کاراتون رو در معرض نمایش شرکتهای بزرگ دربیارین.
خلاصه سرتون رو درد نیارم, شما بهتره اول 1 سال واسه یه جا کار کنین در همون زمینه هایی که خدمتتون گفتم شاید اولش به قول معروف ازتون مفت استفاده کنن ولی چون دارید تازه شروع به کار میکنید کاریش نمیشه کرد. از کار زود دلسرد نشید و فقط به فکر درآمد نباشین. دنبال کاری برید که بهش علاقه دارین.

من خودم خیلی از اون شاخه به اون شاخه پریدم تا تونستم رشته مورد علاقم رو که همین طراحی داخلی هستش رو پیدا کنم.

اگه کاره دیگه ای داشتین در خدمتتونم. ولی بازم تاکید میکنم برین دنبال کاری که علاقه دارین و صرفا به خاطر درآمد نباشه.

sara46
24-09-2007, 10:32
خیلی ممنون .توی این شرکت های تبلیغاتی کار راحت گیر میاد ؟

interior_design
24-09-2007, 13:50
خیلی ممنون .توی این شرکت های تبلیغاتی کار راحت گیر میاد ؟

اولش ممکنه سخت باشه ولی نباید دلسرد بشید. بستگی به شرایطتون داره. نمونه کار زیاد بزنید.

sara46
26-09-2007, 17:35
نمونه کار ها باید در چه سطحی باشه ؟ اونا با چه نمونه کارهایی معمولا موافقتت می کنن ؟ میشه یه نمونه کار خوب بذارید که بدونم باید در چه سطحی باشم؟

interior_design
26-09-2007, 17:43
نمونه کار ها باید در چه سطحی باشه ؟ اونا با چه نمونه کارهایی معمولا موافقتت می کنن ؟ میشه یه نمونه کار خوب بذارید که بدونم باید در چه سطحی باشم؟

خانوم سارا اگه نمونه کاراتون در سطح زیر باشه میتونین کار کنین. اگرم نبود مطمئنا با تمرین میشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

------------------------

--------------------------

sara46
27-09-2007, 00:49
Oh my GOD

اینا با فتوشاپ درست شده ؟

خب با کمی تمرین دوباره یادم میاد .

شما اینا رو از روی آموزش درست کردید یا خودتون بلد هستید .منظورم اینه که موقع ساخت اینها همه ی منو ها رو حفظ هستید؟

sara46
27-09-2007, 00:49
مثلا ً چهره ی اون خانومه هم با فتوشاپ درست شده ؟ چطوری؟

BOBO_08
15-10-2007, 14:48
سلام
اگه اشکالی نداره منم یه توضیحی بدم.

برای این کار یاد گرفتن فتوشاپ و کرل (بیشتر) الزامی است
برای کار چاپ شما باید با مراحل چاپ آشنا باشید
این مراحل به این صورت هستند: طراحی لیتوگرافی چاپ و پس از چاپ

در مورد آموزش کرل فتوشاپ یاد گرفتن این نرم افزار ها سادست مهم سلیقه است و رنگ شناسی که بتونی
مشتری را راضی کنی
در ضمن در چاپ باید چهار رنگ اصلی رو خوب بشناسید Cmyk آبی قرمز زرد مشکی چون در غیر اینصورت کار طراحی شده با کار چاپ شده متفاوت می شود

اگه بازم سوالی هست خوشحال می شم جواب بدید

alenkita
15-10-2007, 15:08
من مجوز يه شركت تبليغاتي تو شيراز دارم هر كي بخواد مي تونم باهاش همكازي كنم

BOBO_08
15-10-2007, 18:32
hi alenkita
می شه بگی گرفت مجوز چه شرایطی می خواد
و شما چه مراحلی رو طی کردین؟

interior_design
17-11-2007, 21:52
ممنونم از توضیحاتت Bobo_08 جان ولی ...........

درسته که عکسارو باید با Cmyk در فتوشاپ درست کنید ولی الان پرینترایی اومده که Rgb هم چاپ میکنه منتها قیمتش مرغوم به صرفه نیست

BOBO_08
19-11-2007, 18:09
دوست عزیز من منظورم در پرینتر نبود
منظورم دستگاههای چاپ افست بود که باید cmyk بودم کار حتما دقت بشه
در غیر اینصورت کار چاپ شده بار کاری که در مانیتور دیده مشود خیلی متفاوت می شود

interior_design
19-11-2007, 18:10
کاملا درست می فرمایید.

عرض بنده هم همین بود

Nina.S.D
05-01-2008, 09:04
سلام
من گرافیک خوندم و خیلی وقته که دارم تو این زمینه کار می کنم .
ولی هنوز احساس می کنم برام زوده که مستقلا شرکت بزنم .
تو این کار مدیریت و یک گروه بازاریابی قوی از همه چیز مهمتره .
اگه سارا جان می خوای که بعدا از کارت پشیمون نشی به گفته اون دوستمون اول یه جایی کار کن
چون اگه کار مشتری اونم با تیراژ بالا رو بخاطر ندونستن در صد های رنگ خراب کنی باید یه ضرر درست حسابی بدی.
کلی حرف تو این زمینه هست ولی خب اینطوری نمیشه کاملا گفت و توضیح داد .:14:
اگه سوالی بود در خدمتم .:20:

3years
12-01-2008, 02:11
سلام
من گرافیک خوندم و خیلی وقته که دارم تو این زمینه کار می کنم .
ولی هنوز احساس می کنم برام زوده که مستقلا شرکت بزنم .
تو این کار مدیریت و یک گروه بازاریابی قوی از همه چیز مهمتره .
اگه سارا جان می خوای که بعدا از کارت پشیمون نشی به گفته اون دوستمون اول یه جایی کار کن
چون اگه کار مشتری اونم با تیراژ بالا رو بخاطر ندونستن در صد های رنگ خراب کنی باید یه ضرر درست حسابی بدی.
کلی حرف تو این زمینه هست ولی خب اینطوری نمیشه کاملا گفت و توضیح داد .:14:
اگه سوالی بود در خدمتم .:20:

دقیقاً

حتماً جایی برید و کار کنید و اگر دست تون باز بود کارهای دیگران و چگونگی کار کردنشون رو بیبنید | با ناظران حرفه ای چاپ در تماس باشید و حتماً اولین فایل هایی که آماده میکنید با یک شخص با تجربه بررسی کنید | خلاصه 1001 موارد مرتبط را تجربه کنید و با اطمینان خاطر مستقلاً کار خود را شروع کنید و ...

vahid_abb
13-02-2008, 01:47
سلام
بستگی داره شما بخواین در چه زمینه ای از تبلیغات فعالیت کنید.
اگر شما دانشجوی رشته گرافیک هستید طبیعتا زمینه ی تبلیغات گرافیکی براتون آشناتره.
پیشنهاد من تهیه ماهنامه یتبلیغاتیه که اینروزها بازارش خیلی داغه...