PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال درباره ی Edius

Javad_Ed
20-09-2007, 01:51
سلام
1.چه طور میشه ثانیه شمار رو هنگام export کردن از روی تصویر برداشت
2.وقتی دو تا عکس و جدا جدا براش key میزاری اینها به هم متصل میشن و نمیتنم جداش کنم چکار کنم؟
3.بهترین تنظیمات برای فرمت خروجی با فرمت mpeg-2 چیه؟
و اینم یه درخواست غیر edius ی،یکی لطف کنه و host plugin هالیوود رو برای premire دوباره بزاره چون قبلی ها پریده؟!
mer30 از تمامی دوستان:10:

Javad_Ed
20-09-2007, 12:41
سلام
فعلا که کسی جواب ما رو نداده پس من یه توضیح راجع به سوال دومم بدم:
2 تا عکس میزارم توی تایم لاین و روی هر کدوم از قسمت keyers یه advance alpha map میزارم(دو نوع متفاوت)
تا الان مشکلی نیست ولی وقتی یه ترانزیشن بین دو عکس میزارم key عکس دوم ازبین میره و به طور اتوماتیک
key عکس اول در طول دو عکس اجرا میشه
با این حساب من اگه یه کلیپ عکس و اینطوری درست کنم یه key از اول تا اخر میمونه و ممکنه نصف عکس ها
معلوم نشه چکار کنم

Javad_Ed
21-09-2007, 01:04
سوال اولمو پس میگیرم
ولی یکی بگه چطور میشه روی کلیپ نوشت؟
بابا یکی جواب بده به من تازه کار
ثواب داره ها؟!

چزابه
22-09-2007, 02:39
سلام
گاهي اديوس قاطي مي كنه. اغلب هم با رندر كردن حل ميشه
ولي اين كاري كه تو مي خواي تو اديوس بكني با نرم افزار هاي خيلي ساده تر هم ميشه لازم نيست خودتو به زحمت بندازي
موفق باشي

Javad_Ed
22-09-2007, 13:37
سلام
گاهي اديوس قاطي مي كنه. اغلب هم با رندر كردن حل ميشه
ولي اين كاري كه تو مي خواي تو اديوس بكني با نرم افزار هاي خيلي ساده تر هم ميشه لازم نيست خودتو به زحمت بندازي
موفق باشي

این مشکل و من توی یه تاپیک قدیمی هم دیدم یکی گفت و من می خوام یه راه حل پیدا کنم
لطف کنین فقط این دو سوال:41::41:
1.سوال پست 2
2.host plugin ،پریمیر در hollywood
بقیه سوال ها رو متوجه شدم

power2e
29-09-2007, 00:45
سلام
1.چه طور میشه ثانیه شمار رو هنگام export کردن از روی تصویر برداشت
2.وقتی دو تا عکس و جدا جدا براش key میزاری اینها به هم متصل میشن و نمیتنم جداش کنم چکار کنم؟
3.بهترین تنظیمات برای فرمت خروجی با فرمت mpeg-2 چیه؟
و اینم یه درخواست غیر edius ی،یکی لطف کنه و host plugin هالیوود رو برای premire دوباره بزاره چون قبلی ها پریده؟!

سلام
ثانیه شمار که خود به خود بعد از export رو فیلمت نشون داده نمیشه اما اگر میخواهی اصلا تو ویو نباشه میتونی از منو view----> overlay---->status تیک رو ور داری یا از کلید میانبر ctrl+g استفاده کنی
2-چون معمولا با تصویر کامل تمام میشه و با تصویر مشکی شروع میشه قسمت اخر (به اندازه ترانریشن )رو برش بده و بدونadvance alpha map بزار عکس بعدی هم سیاه انتخاب کن (ثانیه اندازه ترانریشن )عکس بعدیتم بدون ترانزیشن به عکس سیاه بچسبون (من از ترانزیشن کم استفاده میکنم اگه راه حل بهتری پیدا کردم میگم)
3-کلید F11رو بزن گزینه canopus procoder express for EDIUS Wizard رو های لایت (انتخاب )کن ok 'گزینه اول(use a procoder express.....) س next گزینه dvd نکست pal (این سیستم استاندارد ایران راجع به پال ntsc تو یه تاپیک توضیخ کامل داده شده) گزینه 2وم mpeg همینجور رو پیش فرض ها نکست تا advenced output setting رو تو آخرین قسمت انتخاب کن حالا تو پنجره config . ---> quility /size رو باز کن حالا تو پنجره جدید سایز بیشتر کیفیت بهتر

Javad_Ed
29-09-2007, 00:56
ممنون از لطفت اگه شما نبودی فکر کنم حالا حالا ها گیر بودم همشهری؟!؟!

Javad_Ed
29-09-2007, 19:30
سلام
واما آخرین سوال (شرمنده)؟
luminancekey چیکار میکنه وطرز کارش چجوریه؟
mer30 ازتمامی دوستان

power2e
30-09-2007, 00:39
سلام
luminancekey تو بیشتر نرم افزار ها کاری شبیه chromakey &color key میکنه
اما تو ادیوس بیشتر تو ادغام تصویر در تصویر کار برد داره همچنین با تنظیمات اون میتونی حاشیه یه فیلم (از یه لایه بال یا پایین تر )رو تو فیلم دیگه بزاری
اما جالب ترین کار بردش تو استفاده از matte هاست
به این ترتیب که فیلم یا عکس پس زمینه بالا لایه پایین تر matt لایه پایینتر عکس یا فیلم اصلی حالا با دادن luminancekey به همشون و تنضیمات که نیاز به تمرین داره اونوقت موقع دیدن فیلم یه هاشیه زیبا با برش matt دلخواه داری
(استفاده از matte تو ulead media studio خیلی راحت تر و لذت بخش تر هست چند نمونه هم به صورت پیش فرض تو image mask هست)

drdish
30-09-2007, 23:28
با درد و خسته نباشيد خدمت اساتيد محترم و گرانقدر سايت بسيار عالي و آموزندهء P30 WORLD : من تازه وارد هستم . مدتي است كه براي يكي از دوستان بدنبال راه حل مشكلش هستم ولي تا الآن بي نتيجه بوده . مشكل من : دوست من بدنبال آموزش پيري ماير با نرم افزار EDIUS است و شديدا به اين آموزش نيازمند است . راستش من اصلا اين نرم افزار را نميشناسم ( فقط نام آنرا شنيده ام ) و با آن سروكاري نداشته ام . حال از تمامي اساتيد محترم و اعضاء و دوستان گرامي تقاضاي كمك دارم . ( ترجيحا احتياج به متن آموزشي فارسي ميباشد ) . ( نميدانم , شايد من جاي درستي مطرح نكرده باشم ولي هر چه جستجو كردم بهتر از اينجا پيدا نكردم , اميدوارم بنده را عفو بفرماييد ) . متشكر از لطفتان .
( drdish ) .

Javad_Ed
01-10-2007, 01:07
با درد و خسته نباشيد خدمت اساتيد محترم و گرانقدر سايت بسيار عالي و آموزندهء P30 WORLD : من تازه وارد هستم . مدتي است كه براي يكي از دوستان بدنبال راه حل مشكلش هستم ولي تا الآن بي نتيجه بوده . مشكل من : دوست من بدنبال آموزش پيري ماير با نرم افزار EDIUS است و شديدا به اين آموزش نيازمند است . راستش من اصلا اين نرم افزار را نميشناسم ( فقط نام آنرا شنيده ام ) و با آن سروكاري نداشته ام . حال از تمامي اساتيد محترم و اعضاء و دوستان گرامي تقاضاي كمك دارم . ( ترجيحا احتياج به متن آموزشي فارسي ميباشد ) . ( نميدانم , شايد من جاي درستي مطرح نكرده باشم ولي هر چه جستجو كردم بهتر از اينجا پيدا نكردم , اميدوارم بنده را عفو بفرماييد ) . متشكر از لطفتان .
( drdish ) .

سلام
فکر EDius حتی انگلیسی شو از سرت بیرون کن
ولی پریمیر انگلیسیش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه بری توی قسمت آموزش های الکترونیکی درخواست بدی بهتره
موفق باشید:10:

drdish
01-10-2007, 02:22
سلام
فکر EDius حتی انگلیسی شو از سرت بیرون کن
ولی پریمیر انگلیسیش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه بری توی قسمت آموزش های الکترونیکی درخواست بدی بهتره

با درود و خسته نباشيد : ممنون از 1اسختان . ولي استاذ عزيز ممكنه برام توضيح بدين چرا ؟ منظورم اينه كه فرمودين : فكر انگليسيشو از سرم بيرون كنم ؟ آيا وجود نداره ؟ ويا اينكه سخت ميشه پيدا كرد ؟ البته همونطور كه عرض كردم من اصلا وارد نيستم . ممنون ميشم اگر بازهم و اينبار كاملتر توضيح بفرماييد . واقعا متشكرم از وقت گرانبهاتان . با تشكر .
( drdish ) .

drdish
01-10-2007, 02:30
با درود دوباره و شرمنده از اينهمه مزاحمت : استاد عزيز اين آدرسي كه مرحمت فرمودين رو من بايد چكار كنم ؟ من آنرا وارد بروزر كردم و صفحه اي كه باز شد اصلا ربطي به پريمير نداشت و مربوط به يكي از هاست ها بود . ممنون ميشم يكبار ديگر راهنمايي بفرماييد . با تشكر .
( drdish ) .

Javad_Ed
01-10-2007, 13:25
با درود دوباره و شرمنده از اينهمه مزاحمت : استاد عزيز اين آدرسي كه مرحمت فرمودين رو من بايد چكار كنم ؟ من آنرا وارد بروزر كردم و صفحه اي كه باز شد اصلا ربطي به پريمير نداشت و مربوط به يكي از هاست ها بود . ممنون ميشم يكبار ديگر راهنمايي بفرماييد . با تشكر .
( drdish ) .

توی صفحه ای که باز میشه شما گزینه ی reqest download link رو بزینید و توی صفحه ی بعدی download file
رو بزنید بعد دانلود میشه .یه ebook هست
سوال پست قبل تر هم بگم که من توی قسمت آموزش های الکترونیکی در خواست دادم فعلا چیزی پیدا نشده
،شاید بعدا بیاد ام هر کتابی می خوای اونجا درخواست بده

drdish
03-10-2007, 01:21
با درود و خسته نباشيد . من فقط ميخواستم از شما تشكر كنم . ولي نميدونم چرا لينك تشكر در تاپيكها وجود نداره ! بهر حال خيلي ممنون از وقتي كه گذاشتين . با تشكر .
( drdish ) .

mani16
30-10-2007, 12:08
سلام
ثانیه شمار که خود به خود بعد از export رو فیلمت نشون داده نمیشه اما اگر میخواهی اصلا تو ویو نباشه میتونی از منو view----> overlay---->status تیک رو ور داری یا از کلید میانبر ctrl+g استفاده کنی
2-چون معمولا با تصویر کامل تمام میشه و با تصویر مشکی شروع میشه قسمت اخر (به اندازه ترانریشن )رو برش بده و بدونadvance alpha map بزار عکس بعدی هم سیاه انتخاب کن (ثانیه اندازه ترانریشن )عکس بعدیتم بدون ترانزیشن به عکس سیاه بچسبون (من از ترانزیشن کم استفاده میکنم اگه راه حل بهتری پیدا کردم میگم)
3-کلید F11رو بزن گزینه canopus procoder express for EDIUS Wizard رو های لایت (انتخاب )کن ok 'گزینه اول(use a procoder express.....) س next گزینه dvd نکست pal (این سیستم استاندارد ایران راجع به پال ntsc تو یه تاپیک توضیخ کامل داده شده) گزینه 2وم mpeg همینجور رو پیش فرض ها نکست تا advenced output setting رو تو آخرین قسمت انتخاب کن حالا تو پنجره config . ---> quility /size رو باز کن حالا تو پنجره جدید سایز بیشتر کیفیت بهتر
سلام دوست عزيز چطور توي اديوس فرم رو نگه ميدارن )HOLD FREM(و سوال ديگه اين كه چطور توي اديوس فيلم رو به عكب بر ميگردونن منظورم دنده عقب حركت هستش

power2e
02-11-2007, 00:22
سلام دوست عزيز چطور توي اديوس فرم رو نگه ميدارن )HOLD FREM(و سوال ديگه اين كه چطور توي اديوس فيلم رو به عكب بر ميگردونن منظورم دنده عقب حركت هستش

1-سلام برای نگه داشتن یک فرمeffect--->video filteres---> strobe/freeze رو روی برش فیلمت میکشونی بعد با دوبار کلیک کردن روی strope/freeze در پنجره information وبعد با تیک زدن freez در First half و second half ودادن مقدار دلخواه فرم رو freeze کنی چون 4ثانیه بیشتر نیست برای نگه داشتن بیشتر باید اون برش فیلمت رو پشت سر هم کپی کنی اما اگر از time remap )alt+shift +e) استفاده کنی که با راست کلیک روی برش فیلمتم میشه کلا هر چند دقیقه باشه ثابت کنیش (البته تو پنجره time remap یه مقدار تنظیم هم میخواهد )
2-کافیه روی برش مورد نظرت راست کلیک کنی و گزینه speed رو انتخاب کنی (کلید میانبر alt+e) حالا یه منها(-) پشت % بزار مثلا از 100% تبدیل کن به 100-% سرعته دنده عقبم به عددش مربوط میشه
موفق باشی

mani16
07-11-2007, 19:18
1-سلام برای نگه داشتن یک فرمeffect--->video filteres---> strobe/freeze رو روی برش فیلمت میکشونی بعد با دوبار کلیک کردن روی strope/freeze در پنجره information وبعد با تیک زدن freez در First half و second half ودادن مقدار دلخواه فرم رو freeze کنی چون 4ثانیه بیشتر نیست برای نگه داشتن بیشتر باید اون برش فیلمت رو پشت سر هم کپی کنی اما اگر از time remap )alt+shift +e) استفاده کنی که با راست کلیک روی برش فیلمتم میشه کلا هر چند دقیقه باشه ثابت کنیش (البته تو پنجره time remap یه مقدار تنظیم هم میخواهد )
2-کافیه روی برش مورد نظرت راست کلیک کنی و گزینه speed رو انتخاب کنی (کلید میانبر alt+e) حالا یه منها(-) پشت % بزار مثلا از 100% تبدیل کن به 100-% سرعته دنده عقبم به عددش مربوط میشه
موفق باشی
يك دنيا ممنون. دوست عزيز من با اديوس4 يه مشكل دارم.ميخوام از تايتل موشن يا تايتل اكپرس استفاده كنم اما وقتي اينارو ميخوام نصب كنم ميگه اديوس وجود نداره اما وقتي از اديوس 3 استفاده ميكنم نصب مبشه روي 3.حتي رفتم يه اديوس4 ديگه خريدم بازم نشد؟

power2e
09-11-2007, 20:38
يك دنيا ممنون. دوست عزيز من با اديوس4 يه مشكل دارم.ميخوام از تايتل موشن يا تايتل اكپرس استفاده كنم اما وقتي اينارو ميخوام نصب كنم ميگه اديوس وجود نداره اما وقتي از اديوس 3 استفاده ميكنم نصب مبشه روي 3.حتي رفتم يه اديوس4 ديگه خريدم بازم نشد؟

سلام
Title Motion for Canopus EDIUS 4
اگر نرم افزارت این باشه باید کار کنه اگر ediuset کار میکنه مشکلی نداره احتیاجی به خرید ادیوس جدید نداری
چیزی به فکرم نمی رسه اصلا نصب نمیشه (وقتی تو گزینه application setting میری تو قسمت application میری به default titler اضافه نمیشه؟ احتمالا مشکل از نصب خود نرم افزار باشه البته همه ورژن های ادیوس از اون پشتیبانی نمیکنه امگر برای همون ورژن باشه شما از چه نسخه ای استفاده میکنید )