PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستانی که سخت افزار حالیشون میشه کمک کنند-کامپیوترم یه دفعه خاموش میشه.

hatam
19-09-2007, 01:35
سلام دوستان حالتون چطوره خوبین الحمدالله .....خوب خدارو شکر.
یه کم طولانی ولی لطف کنید بخونید....

ببینین دوستان یه سیستم دارم 2004 خریدمش CPU 2.4 سلرون هستش مینشم گیگابایت...الان حدود یه 4 - 5 ماهی میشه که بعد از ده دقیقه که روشنش میکنم یه ری استارت میشه البته بعضی وقتها به جای ری استارت شدن بد جور هنگ مینه بطوری که هیچ کاری به جز ری استارت کردن از روی کیس باقی نمیمونه.چند تا از دوست اشنا هم آوردیم بالا سرش اصلا میگفتن این جور مشگلی تا حالا ندیدن.ویندوز رو هم عوض کرم درست نشد حالا این ماله یکی دو هفته پیش بود ....این چند روز پیش بردمش از همونجا که خریده بودمش اون یارو چیزی حالیش نشد!!! خودم کیسو باز کردم یه کم سیم میم هاشو دستاکاری کردم افاقه نکرد ولیییییییییییییییییییی از اون موقع که دستکاریش کردم یه اتفاقاتی افتاده
دیگه ری استارت نمیکنه!!!ولی موقع نصب بعضی برنامه ها یه دفعه خاموش میشه و تا سیمشو از برق نکشم دوباره نزنم به برق هر چه قدر هم کلید پاور کیسو بزنم عمل نمیکنه.حالا دیروز یه کارت گرافیک و یه مودم و یه دی وی دی رایتر خریدم
روی دی وی دی و گرافیک عملی نشون نداد خوب کار کرد ولی موقع نصب درایور مودم یه دفعه کلا سیستم مثل دفعه های قبل خاموش میشه و تا سیمشو دوباره از برق نکشم دوباره به برق نزنم روشن نمیشه.مودمشم خوبه 17 تومن پولشو دادم Z-cyber سه چیپ با گارانتی مهرگان ماشین هست با کامپیوتر دوستم امتاحان کردم عالیه..راستی موقع نصب بعضی از برنامه ها مثل Jet Audio هم سیستم خاموش میشه...اصلا نمیدونم لعنتی چشه.....تو رو خدا بگین چیکارش کنم عصابمو خراب کرده.ببخشید تولانی شد..

ehsankalak
19-09-2007, 01:46
سلام دوست خوبم به هیت سینک cpu سیستمت یه نگاه کن شاید خیلی گرد وخاک گرفته باشه چون قبلا این بلا سر منم اومده یه چیز دیگه دستکاری کدوم سیمها ؟ یه سوال دیگه مودمو که در میاری بازم ریست میشه ؟

badterojan
19-09-2007, 02:39
سلام دوستان حالتون چطوره خوبین الحمدالله .....خوب خدارو شکر.
یه کم طولانی ولی لطف کنید بخونید....

ببینین دوستان یه سیستم دارم 2004 خریدمش CPU 2.4 سلرون هستش مینشم گیگابایت...الان حدود یه 4 - 5 ماهی میشه که بعد از ده دقیقه که روشنش میکنم یه ری استارت میشه البته بعضی وقتها به جای ری استارت شدن بد جور هنگ مینه بطوری که هیچ کاری به جز ری استارت کردن از روی کیس باقی نمیمونه.چند تا از دوست اشنا هم آوردیم بالا سرش اصلا میگفتن این جور مشگلی تا حالا ندیدن.ویندوز رو هم عوض کرم درست نشد حالا این ماله یکی دو هفته پیش بود ....این چند روز پیش بردمش از همونجا که خریده بودمش اون یارو چیزی حالیش نشد!!! خودم کیسو باز کردم یه کم سیم میم هاشو دستاکاری کردم افاقه نکرد ولیییییییییییییییییییی از اون موقع که دستکاریش کردم یه اتفاقاتی افتاده
دیگه ری استارت نمیکنه!!!ولی موقع نصب بعضی برنامه ها یه دفعه خاموش میشه و تا سیمشو از برق نکشم دوباره نزنم به برق هر چه قدر هم کلید پاور کیسو بزنم عمل نمیکنه.حالا دیروز یه کارت گرافیک و یه مودم و یه دی وی دی رایتر خریدم
روی دی وی دی و گرافیک عملی نشون نداد خوب کار کرد ولی موقع نصب درایور مودم یه دفعه کلا سیستم مثل دفعه های قبل خاموش میشه و تا سیمشو دوباره از برق نکشم دوباره به برق نزنم روشن نمیشه.مودمشم خوبه 17 تومن پولشو دادم Z-cyber سه چیپ با گارانتی مهرگان ماشین هست با کامپیوتر دوستم امتاحان کردم عالیه..راستی موقع نصب بعضی از برنامه ها مثل Jet Audio هم سیستم خاموش میشه...اصلا نمیدونم لعنتی چشه.....تو رو خدا بگین چیکارش کنم عصابمو خراب کرده.ببخشید تولانی شد..

سلام
4-5 ماه برای ویندوز خیلی زیاده یه ویندوز جدید نصب کن احتمالا درست می شه
البته خود من چند سال پیش چنین مشکلی داشتم که با نصب مجدد ویندوز حل نشد و این جوری بود که بعد از 40 دقیقه سیستم یه صدایی مثل بشکن ازش می اومد و هنگ می کرد
خلاصه آقا چه درد سرت بدم
اکثرا گفتن مال دمای سی پی یو یا مادر بورد هست
یه عده گفتن مال رم هست
یه عده دیگه گفتن مال فن پاور
اما جواب یه جای دیگه بود
یه خازن تو پاور سوخته بود و اون بشکن هم مال همون خازن بود
پاور رو عوض کردم و بعد :31:

s_a_m4000
19-09-2007, 02:48
اینارو چک کن:
خازن های روی مادربرد و پاور
فن cpu و پاور
اتصال درست فن CPU
با یه رم دیگه سیستم رو امتحان کن(احتمال زیاد از رم هستش)

alireza20202003
19-09-2007, 20:41
یا مشکل از پاورت هست یا رم . اول از همه اگه میتونی سیستمت رو با یه پاور یا رم دیگه تست کن هرکدومش که دسترسی بهش برات آسونتره.

navidkh
20-09-2007, 21:09
سلام دوست عزیز اول دمای سی پیو را درست بعد از قفل شدن ببین احتمالا مال اونه اگه نبود یا مال رمته که احتمالش کمه یا ماله پاورته که اگه مال پاور باشه احتمالا به مبن اسیب رسونده پس بیش یه تعمیر کار مجرب ببر

G G Game
20-09-2007, 21:24
این چاه مال کهنگی درد سیستمه
باید ببری تعویض
ارتقا بده سیستمت رو همین.

jamali
20-09-2007, 21:26
فن Cpu رو نگاه کن که سالمه و همیشه کار میکنه و قطعی نداره که ...
شما سیم سویچ ری استارت رو در آوردی یا اشتباه زدی . دفترچه مادربرد رو نگاه کن از رو اون باز جا بزن سر جاش.

این مشکل اگثرا موقع اتصال یا گرمای بیش از حد قطعات به ویژه Cpu اتفاق میفته .

XELTEK
20-09-2007, 23:59
یه نگاه دقیق هم به خازنهای روی بردت بنداز باد نکرده باشن

hatam
23-09-2007, 00:16
از کلی دوستان ممنون شرمنده کردین چون میدونم تایپ تو اینترنت یه جوریه
دمای سی پی یو چک کردم درستبود...
ویندوز عوض کردم نشد.....
مودم در اوردم نشد....
رم و پاور با یه سیستم دیگه عوض کردم نشد....
باید کیسو بندازم دور یا به یکی دیگه!!!
دیگه چی .................................................. ......................

XELTEK
23-09-2007, 23:56
عزیز من

خازن هارو با دقت نگاه کن ببین باد نکردن !

ببین از توی کل سیستمت بوی سوختگی نمیاد

بین جایی از بردها ( همه جا ) سیاه نشده !
ببین جای قطعه ای خالی نیست !

loveryou_s2006
26-09-2007, 12:19
احتمال خیلی زیاد ماله پاور سیستمت هست.
پاورت رو برای امتحان عوض کن.
درایور جدید گرافیک و مادربرد رو نصب کن.
فن cpu رو هم تمیز کن.
مادربردت را در صورت امکان با اسپری خشک که مخصوص تمیز کردن برد های الکترونیکی هست تمیز کن.

yaseeerrr
30-09-2007, 11:37
فن سي پي يو يا خود سي پي يو ممكنه ايراد داشته باشن .