PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مکالمه رایگان ایرانسل جامعه را سمت کارهای بی فایده سوق می دهد

hamidrezaaa
18-09-2007, 23:49
یک استاد دانشگاه گفت: اپراتور دوم با تشویق کاربران به سمت مکالمه رایگان باعث می شود، زمان افراد جامعه صرف اموری می شود که هیچ فایده ای ندارد . تلاش اپراتور ایرانسل برای جذب مشترکان بیشتر با انتشار پیام های تبلیغاتی نظیر "30 دقیقه مکالمه سه دقیقه هزینه" ،"مکالمات رایگان در واپسین ساعات شب" و "یک سیم کارت بخرید دو سیم کارت ببرید" حساسیت بسیاری از کارشناسان مسائل اجتماعی و متخصصان رشته ارتباطات را نسبت به عواقب سوء این تبلیغات برانگیخته است.
اپراتور دوم تلفن همراه باید ظرف 15 سال به 14 میلیون مشترک تلفن همراه در شبکه دست یابد.
دکتر "اکبر نصرالهی"در گفت وگو با خبرنگار "موبنا" اظهار داشت:تشویق مردم به مکالمه رایگان باعث می شود وقت و انرژی افراد جامعه در عوض آن که صرف کارهای تولیدی و مفید شود،برای کارهای بی فایده تلف شود.
وی خاطر نشان کرد: تبلیغات تجاری ایرانسل باید به نحوی طراحی شود که به جای ترغیب مشتریان به انجام امور بی حاصل ، روش های دریافت خدمات مقرون به صرفه اقتصادی را به کاربران اموزش دهند و آنها را با حقوق واقعی خود به عنوان مشتری آشنا کنند.
وی افزود: مکالمه رایگان اپراتور دوم افراد جامعه را به جهتی سوق می دهد که وقت افراد در گفت و گو های بی حاصل تلف شود ،درحالی که این کار از لحاظ منطقی صحیح نیست.
زوز گذشته دکتر اصغر مهاجری ،جامعه شناس نیز ، تبلیغات اپراتور دوم برای استفاده کاربران از مکالمه رایگان را دارای کار کردهای منفی دانست و اعلام کرد که این تبلیغات آثار مخربی را به همراه خواهد داشت.

منبع خبر : موینا

Maziar_69
19-09-2007, 00:10
حمیدرضا جون شما نمیدونی اینا چرا از ایرانسل نمیکشن بیرون ؟؟؟؟!!!!!

Maziar_69
19-09-2007, 00:14
وی افزود: مکالمه رایگان اپراتور دوم افراد جامعه را به جهتی سوق می دهد که وقت افراد در گفت و گو های بی حاصل تلف شود ،درحالی که این کار از لحاظ منطقی صحیح نیست.

منبع خبر : موینا

آخه بگو به کار مردم چیکار دارین؟
مگه شما باید بگین کدوم کار واجبه کدوم نه؟
یارو میخواد با رفیقش (دختر یا پسر :31:) یه ساعت حرف بزنه. حالا بده دغدغه ی قبض سر ماه رو نداره؟

TheMohammad
19-09-2007, 00:44
نه که الان جوان ها همه سرکار هستن، اینا عوض اینگه نگران سرکار گذاشتنشون باشن، فکر وقت های بیکاریشون رو هم میکنن

iman_s
19-09-2007, 00:56
اینم از اون حرفها بود. به جای اینکه به مشکلات اصلی برسند میان به تبلیغ و ... گیر میدن.

Total Overdose
19-09-2007, 01:40
دکتر "اکبر نصرالهی"در گفت وگو با خبرنگار "موبنا" اظهار داشت:تشویق مردم به مکالمه رایگان باعث می شود وقت و انرژی افراد جامعه در عوض آن که صرف کارهای تولیدی و مفید شود،برای کارهای بی فایده تلف شود.

این حرفم از اون حرفای مزخرفه ها.
دکتر جون کو کار تولیدی در ضمن کو پول.
عزیزم تشویق مردم به مکالمه رایگان مگه بده یه عمر پول مفت دادن حالا یکی اومده رایگان کرده قربونت بشم، اقتصاد آزاد و باز یعنی همین خدمات بده به مردم اونم با حداقل قیمت که سودش تو تعداد مشتری زیادشه.
به جای اینکه به ایرانسل گیر بدی ببین حتما" این نقطه ضعفه همراه اول بوده که ایرانسل روش دست گذاشته اونم قیمتهای سر به فلک کشیدشه.
در هر صورت مکالمه رایگان هیچ حسنی نداشته باشه یه حسن داره که اونم جویای احوال شدنه دوستان و آشنایان از همه به میزان بیشتر که خودش به تمام معایبش می ارزه.:11:

moji67
19-09-2007, 02:01
از قول منم بهش بگین " یه پپسی هم واسه خودت باز کن!!!"

vahooli
19-09-2007, 02:10
آقا دقت کردین همش این انتقادا از طرف موبنا منتشر میشه ؟! البته نمی خوام تحمت بزنم اما ساختار سایتشا با تالیا مقایسه کنید ...ببینید چقدر شبیه ... البته می گم اصلا نمی خوام تحمت بزنم اما خوب شاید هدفشون تخریب اذهان عمومیه ... اصلا از کجا معلوم چنین اشخاصی وجود داشته باشند ... بالاخره این حرفای بی اساس بی دلیل پشت سر هم منتشر نمیشه ...
براشون هم عجیبه هم حسادتشونا بر انگیخته این کارای ایرانسل...حالا هر کی می خوان باشن ...

BIKHIAL_ALL_75
19-09-2007, 03:14
به نظر من اینا تا حرفی براشون سود نداشته باشه اون حرف رو نمیزنند

شاید اینا به خاطر سه کلمه این حرف ها رو میگن

پ....و.....ل

TheMohammad
19-09-2007, 11:31
مردم به اخبار توی تلویزیون اعتماد ندارن، میخوان حرف دوتا سایت الکی رو باور کنن ؟

milad_milad_milad
19-09-2007, 12:04
بچه ها این تبلیغ در پیت اول:2: رو دیدین که میگه اگه از درپیت اول:2: استفاده کنی هم فساد کم میشه هم اینکه میبریمتون سر کار تازه خونه,ماشین و ... میدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:27::2 7::27:
:27::27:
باور کنین کسی که این حرف رو میزنه سیکل هم نداره!!!!مرتیکه گوسفند
حقوق واقعی مشترک اینه که هی بره پول بریزه تو حلقوم درپیت اول:2: که نمیدونم چرا پر نمیشه!!!!!! که هر 2 ماه یکبار حقوق واقعی مشترک رو بهش یاد اوری میکنه!!!ا

hamidrezaaa
19-09-2007, 13:54
حمیدرضا جون شما نمیدونی اینا چرا از ایرانسل نمیکشن بیرون ؟؟؟؟!!!!!
خدایی نمیدونم من خودم تازه داره از ایرانسل خوش میاد اینها رو میزارم طرفدارش یه حالی بهشون بده تا دیگه جرات این کارها رو نکن

CD-RW
19-09-2007, 14:19
حالا مثلا کار با فایده تو این مملکت چی هست ؟ اول بیاد تعریف فایده و بی فایده رو مشخص کنه بعد بیاد هر چی دلش میخواد ... ... تف بده . ( قطع و وصل شد , ببخشید )

kiarash3500
20-09-2007, 21:09
بابا اتفاقا طرحش عالیه که من هر شب با 4 نفر اونم هر کدام 1 ساعت صحبت میکنم

darvish1900
20-09-2007, 22:52
چون به ضرر همراه اول. کارت اس ام اس ایرانسل رو هم همین حرفای اینجوری زدن. بابا تو خارج از ایران رایگان بهت میدهند استفاده کنی. تا چند روز پیش همشهری نوشته بود یک شرکت در فرانسه برای تماس با تفان همراه مشترکش به مشرکش پول میده توجه داشته باشید پول میده . هر تماسی باهاش بگیرن و تلفن زنگ بخوره بهش پپول میدهند. بعدشم این مخابرات بدبخت میدونید چه سودی از این اس ام اس و موبایل میکنه. مکالمات خارج از کشور تلفن ثابتش که از دستش پرید حالا بذارید با این حال کنه.

nima_949
20-09-2007, 23:14
اصلا این هیچی طرف با نامزدش تو یه شهر دیگه اس ماموریته میخواد مجانی حرف بزنه کار بی فایده میکنن یا اصلا با مادر و پدرش میخواد حرف بزنه این یعنی کار بهیوده
ایرانسل داره پوزه مخابرات میزنه اینا باسه خودشون نظر میدن اینا دیگه شورشو درآوردن

arman4459
21-09-2007, 00:47
خیلی مردم در حال تلاش و فعالیت هستن.البته به کسی بر نخوره اول خودم رو میگم.مملکتی نه اقتصادی نه چیزی

مملکتی که ساعات کاریش خیلی زیاد بوده تو ماه رمضون شده 4 ساعت .چه انتظاری میشه داشت.شما برای مردم

خصوصا جونا کار درست کن تا مشغول شن.بعد بیا این افاضات رو بفرما.

ضمنا به حرف گربه سیاه بارون نمیاد

assistant
21-09-2007, 03:10
من نمی دونم هدف از این صحبتها چیهاصلا هم از آنتن دهیه ایرانسل خوشم نمی آد که طرفداریش رو کنم ولی مردم این جامعه همیشه بابت کوچکترین امکانات رفاهی و حتی امکاناتی که حقشونه پول دادن واستفاده از تلفن همراه که همیشه پول هنگفتی به همراه داشت , این بار تاحدود زیادی رایگان شده است برا همین بعضی از استادان کشور این امر اصلا براشون نمی گنجه وبعضی وقتها اونقدر توهم فانتزی ایجاد می کنه که می تونه یه خوبی در حقشون رو به کار مخرب تو ذهنشون ایجاد کنه , نکته دیگه هم اینه که اونا چه جور استادایی اند که نمی دونند الان بی کار ی در جامعه اونقدر زیاده که به نظر من با تلفن حرف زدن خیلی بهتر از هزاران کار دیگر است که می شود در هنگام بی کاری کرد .... (البته ایرانسل مثل تالیا و همراه اول پشتیبان ندارد برای همین هر کاری کنه بده)

از تمامی دوستان عزیز خواهش می کنم راجع به حرف های من انتقاد کنند.

blackhero
21-09-2007, 03:43
:18::18::18:

DiDiSks
21-09-2007, 22:14
چه مذخرفاتی که میشنویم (مردم را به سوی کارهای بیهوده سوق میده )
یعنی چههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟

CD-RW
22-09-2007, 08:57
چه مذخرفاتی که میشنویم (مردم را به سوی کارهای بیهوده سوق میده )
یعنی چههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟

یعنی جناب استاد وقتی شب برنامه دارند ( ... ... ... ) و میبینند بچه داره با موبایل با اشتیاق و مجانی صحبت میکنه و خوابش نمیبره , خب معلومه اونجاش میسوزه .

BIKHIAL_ALL_75
22-09-2007, 16:52
یعنی جناب استاد وقتی شب برنامه دارند ( ... ... ... ) و میبینند بچه داره با موبایل با اشتیاق و مجانی صحبت میکنه و خوابش نمیبره , خب معلومه اونجاش میسوزه .

تایید میشه 100%
به نکته ی ریزی اشاره کردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jooya
27-09-2007, 14:19
مردم به اخبار توی تلویزیون اعتماد ندارن، میخوان حرف دوتا سایت الکی رو باور کنن ؟

بیچاره ها حق دارن دیگه از بس دروغ تحویل ملت دادن

منم که ایراتسل ندارم ولی اینقدر از مزایاش شنیدم که میخوام یکی بخرم ، یه سیم کارت ده تومنی بگیری هیچی نیارزه همین مکالمه رایگان و اینترنت رایگان روزهای 5 شنبه و جمعه اش معرکه است .

این نکبتها هم از بس بهشون امکانات مفت دادن و خوردن چششون در میاد میبینن همه ملت میتونن استفاده کنن ، چند وقت پیش ( منظورم سال ها پیش هست دی: ) بعد عمری دوباره رفته بودم فرودگاه دو تا از همین خ.. نشسته بودن داشتن میگفتن آره چه کار مزخرفی که بیلیت هواپیما ارزون شده ( آخه یه دوره خیلی گرون شد بعد دیدن زیاده روی کردن یه نموره گرونیش رو کمتر کردن )

یادش به خیر بیلیت تهران - بندرعباس بود 2700 تومن .

هنوزم میسوزم چرا اون موقع بهشون چیزی نگفتم که مال ملت رو مفت مفت میخورن

MILIN3M
28-09-2007, 01:47
بذارید هر شرو وری که میخوان بگن........هرچی باشه به من یکی کلی حال داده 30min 3min .کلی حرف زدم................هیچ نگرانی هم باسه فیش ندارم.حالا اگه حرف نمیزدم..به سود جامعه بود نه..میرفتم پا کامپیوتر گیم بازی میکردم.والا

jackhammer
29-09-2007, 13:53
یه چیزی میخوام بگم که شاید به بعضیاتونم بر بخوره...

من با این یارو موافقم.

مکالمه که سهله...هر چیزی مفت باشه برای این ملت بده...این ملت باید همچین بچاپنشون تا درست بشن.این ملت جنبه و ظرفیت استفاده از چیز مجانی رو ندارن.

مکالمه مجانیه...اینقدر حرف میزنه تا دهنش دیگه بسته نشه...اگه هم چیزی نداشته باشه قطع نمیکنه!چون مفتیه میخواد استفاده کنه همین جوری گوشیشو میذاره میگیره میخوابه(به خدا خودم یکیو دیدم!) صبح پا میشه قطعش میکنه!

اس ام اس مجانیه؟...اینقدر چرت و پرت برای این و اون و خودش میفرسته که دکمه گوشیش خراب میشه...توی 3 ماه 70000 تا اس ام اس فرستاده.

Gprs مجانیه؟...گوشیشو وصل میکنه به کامپیوتر میره توی 2 روز نصف ویندوز ویستا رو از اینترنت میگیره!
اون یکی توی 2 ماه تابستون با طرح طلایی 4 گیگابایت دانلود کرده!

همین کارا پدر شبکه ایرانسلو درآورد و حالا هم همه دارن بهش گیر میدن که چرا اینجوریه!
وقتی ایرانسل یه چیز مجانی میده اینا استفاده میکنن ایرانسل عالیه!
وقتی پولی میشه ایرانسل باید بره در شرکتشو ببنده چون میگن مزخرفه(پولیه)!

خدا شاهده توی انگلیس اپراتور مکالمه مجانی میداد...هیچ انگلیسیی اینجوری نبود...همه داشتن نرمال استفاده میکردن...ولی ایرانیا داشتن ته دیگ اپراتورو میکندن!24 ساعته داشتن چرت و پرت میگفتن!

خودتون شاهد بودین که این 2 روز Gprs رایگان چه بلایی سر ما اورد.
من حتی تماس هام وصلم نمیشد!!

خلاصه تا وقتی جامعه ی ما اینه هیچی رایگان نباید بهشون داد...باید 10 برابر ازشون پول گرفت.

loyal280
29-09-2007, 14:17
یه چیزی میخوام بگم که شاید به بعضیاتونم بر بخوره...

من با این یارو موافقم.

مکالمه که سهله...هر چیزی مفت باشه برای این ملت بده...این ملت باید همچین بچاپنشون تا درست بشن.این ملت جنبه و ظرفیت استفاده از چیز مجانی رو ندارن.

مکالمه مجانیه...اینقدر حرف میزنه تا دهنش دیگه بسته نشه...اگه هم چیزی نداشته باشه قطع نمیکنه!چون مفتیه میخواد استفاده کنه همین جوری گوشیشو میذاره میگیره میخوابه(به خدا خودم یکیو دیدم!) صبح پا میشه قطعش میکنه!

اس ام اس مجانیه؟...اینقدر چرت و پرت برای این و اون و خودش میفرسته که دکمه گوشیش خراب میشه...توی 3 ماه 70000 تا اس ام اس فرستاده.

Gprs مجانیه؟...گوشیشو وصل میکنه به کامپیوتر میره توی 2 روز نصف ویندوز ویستا رو از اینترنت میگیره!
اون یکی توی 2 ماه تابستون با طرح طلایی 4 گیگابایت دانلود کرده!

همین کارا پدر شبکه ایرانسلو درآورد و حالا هم همه دارن بهش گیر میدن که چرا اینجوریه!
وقتی ایرانسل یه چیز مجانی میده اینا استفاده میکنن ایرانسل عالیه!
وقتی پولی میشه ایرانسل باید بره در شرکتشو ببنده چون میگن مزخرفه(پولیه)!

خدا شاهده توی انگلیس اپراتور مکالمه مجانی میداد...هیچ انگلیسیی اینجوری نبود...همه داشتن نرمال استفاده میکردن...ولی ایرانیا داشتن ته دیگ اپراتورو میکندن!24 ساعته داشتن چرت و پرت میگفتن!

خودتون شاهد بودین که این 2 روز Gprs رایگان چه بلایی سر ما اورد.
من حتی تماس هام وصلم نمیشد!!

خلاصه تا وقتی جامعه ی ما اینه هیچی رایگان نباید بهشون داد...باید 10 برابر ازشون پول گرفت.

همه حرفایی که زدی واسه اینه که محدودیت بوده ،اگه مخابرات سالهای پیش پول یا مفت از ملت نمیگرفت ،الان شاهد این چیز ها نبودیم
اگه طبق نظر شما تسهیلات مجانی به این مردم ندیم باز هم اوضاع بدتر میشه،به نظر من این کارها باید ادامه پیدا کنه تا برای همه عادی بشه ،تا اینکه وقتی یک شرکت گفت تا یک ماه همه چیز مجانی ،یک دفعه ملت خودشو خفه نکنه

reza_mega
29-09-2007, 20:29
نه اینکه مکالمه خیلی پولی اپراتور اول همه رو به سمت کارهای با فایده سوق می ده ،نمیتونی رقابت کنین چرا خزعبل تحویل مردم میدین!!!!!!!!

javad33
29-09-2007, 22:01
البته همه ی دوستان باید توجه داشته باشن که افراط و تفریط تو هرکاری بده.
در ثانی بعد از 14 سال اپراتورهای این مملکت دوتا شد و تازه این صنعت رقابتی شد.البته تالیا رو حساب نکردمو نمیکنم چون خودشونم حسابش نمیکنن.
با این اوصاف باید از این زاویه به قضیه نگاه کرد که ایرانسل دوست داره تو این رقابت سالم برنده باشه اما همراه اول هیچ فعالیتی در این زمینه انجام نمیده.
پس تا وقتی اپراتور سوم بیاد وضع همینه.یعنی ایرانسله که با طرحهای مختلف سرگرم جلب مشتریه.
البته Mms اپراتور اول میتونه یه شک بزرگ به این رقابت وارد کنه اونوقته که هم فرهنگ استفاده ی صحیح از موبایل جا میفته هم محدودیتها برداشته میشه هم این صنعت روز به روز پیشرفت مبکنه.
اینکه الان بیان راجع به این طرحها بحثهای جامعه شناختی بکنن کار بسیار مزخرفیه.
خواهشا یکی به این افراد با اون طرز فکرشون بگه فقط یه روز از وقتشون رو صرف تماشای تبلیغات شرکتهای ولایت فرنگ کنن اونوقت بیان راجع به این مسایل ... بزنن.

jackhammer
30-09-2007, 15:03
فرهنگ استفاده از موبایل؟؟؟
این مملکتی که من میبینم تا ابد بیفرهنگ توی همه چی میمونه...رانندگی و موبایلو و تلفن و ماهواره و اینترنت و ...

اولا به رقابتی که یه اپراتور برای کاهش فروش اون یکی Mms اونرو قطع کنه نمیگن سالم.
ثانیا 100 تا اپراتورم بیان و Mms بدن بازو این بیفرهنگی میمونه و تا دلت بخواد شکایت میشه که برای ما پیام غیر اخلاقی اومده .

این مملکت باید با اسب برن اینور و اونور...تلفن و موبایل و ... هم بدرد اینا نمیخوره و ...

تکنولوژی به ما نیومده

wonderboy2
30-09-2007, 20:41
بذن گم شن اینا که دارن این حرفارو مزنن
اینا فقط میخوان ملتو تلکه کنن
همه جای دنیا مکالمه داره رایگان میشه اینجا مثل .. پول میگیرن

golmohammadi
01-10-2007, 01:43
بيچاره ايرانيها از بس كه چيزي بنام رفاه نديدند اينجوري شده اند
هيچ گناهي ندارند
از اين تبليغات در كشورهاي اروپايي هم وجود دارد
و چون در ايران ديده نشده بود واسه همين كمي تعجب آور شده
و من فكر كنم دولت از اين بابت ناراحته فقط هم به خاطر اينكه مردم كمي در رفاه هستند
كمبود رفاه در بين مردم از جمله بزرگترين اهداف اين دولت ميباشد
بله اينها واقعيت هستند
اميدوارم از بابت اين حرفا بهم تذكر داده نشه از طرف سايت !!!

Clickrast
01-10-2007, 05:37
من نميدونم اين استاد دانشگاه كيه كه همش واسه ايرانسل تز ميده ! كارشناس مربوط به مسائل ايرانسله‌ ؟!

jackhammer
01-10-2007, 20:59
خلاصه من فکر میکنم این بابا واقعا استاد دانشگاهه و جامعه ایرانو هم خوب شناخته و درساشو هم خوب بلده.
من حرفاشو تصحیح میکنم:

"مکالمه رایگان جامعه ی ایران رو به فساد میکشونه"(نه جوامع دیگه رو).

vahid_mota
03-10-2007, 01:32
نه بابا این دوست ندارن مردم از چیزی مجانی استفاده کنن یه وقت زیادیشون میشه

nima_949
03-10-2007, 01:44
البته در بی جنبگی بعضی از ماایرانیا که شکی نیست بعضیا عقده این میخوان تا ته دیگشم بخورن