PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكلات مودم Zoltrix

mhentezari
18-09-2005, 13:04
سلام
من يك مودم زولتريكس 3 چيپ خريدم كه voice هم داره براي كارهايي مثل caller id .اما درايوري كه توي سي دي او هست نصب نميشه و ميگه درايوري كه خود xp براش گذتشته جديد تره. اما اوني كه خودش گذاشته voice رو تشخيص نميده و زده softV92 data fax modem و voice رو نزده.
چي كار كنم؟ لطفا كمك كنيد.

Rashidahwazian
18-09-2005, 15:08
از سایتش آخرین ورژن رو دانلود کن. بعد اگر باز هم گفت مال ویندوز جدیدتره از Device manager درایورش رو Uninstall کن بعد اونی رو که دانلود کردی نصب کن.

shohan
03-01-2006, 16:46
سلام من فكس مودم 3 چيپ دارم برنامه phon tary
نسب كردم اما شماره نشون نميده چرا ؟

princes
03-01-2006, 18:40
سلام من فكس مودم 3 چيپ دارم برنامه phon tary
نسب كردم اما شماره نشون نميده چرا ؟

براي اينكه سيستم مكالمه انتظار براي شماره تلفت خونه ات فعال نيست.1000 تومان ميدي مخابرات و يه ليست پر مي كني.اين سيستم فعال ميشه و از اين به بعد شماره روي كامپيوتر مي افته.

aliarc2003
06-01-2006, 16:11
من فكر نمي كنم اين مساله ربطي به انتظار مكالمه داشته باشه.
شما يك ورژن جديد PhoneTray Dialup رو نصب كنيد.

ALIAK28
28-01-2006, 01:37
عزیزان!!
پشتیبانی مودم زولتریکس 3 چیپ اصلی( مهرگان ماشین آسیا) از پروتوکل V92 یک فریب تبلیغاتی محض بود!! الان که دیده اند کاربران نمی توانند از این خاصیت استفاده کنند یک اطلاعیه از طرف شرکت زولتریکس را نشان می دهد که می گوید علت پر فروش بودن مودمشون فقط سرعت بالا و عدم قطع مکرر اینتر نت بوده !!!!! توی تبلیغات تازه شون هم از مدل کبرا لیت 3 به عنوان مودمی که کالر آیدی و کال ویتینگ رو پشتیبانی میکنه نام می برن. که البته اون هم مشکلات خاص خودش رو داره!!!

اگر خوب دقت کرده باشید مودم زولتریکس 3 چیپ در ماههای اخیر توسط دو شرکت " مهرگان ماشین آسیا" که همون به قول معروف اصلی هست و " کامپیوتر جزیره " که به قول اولی ها تقلبی هست ارائه می شه که از نظر ظاهر تفاوتهائی باهم دارند.
مهرگان ماشین آسیا کامپیوتر جزیره را به تک چیپ بودن و در مدار نبودن فیش اسپیکر و میکروفون متهم می کنه و می گه مودمهای اونا تقلبیه
در عوض کامپیوتر جزیره مودمهای مهرگان ماشین آسیا رو تقلبی می دونه و میگه از V92 پشتیبانی نمی کنن و الکی گفتن . در ضمن اگر اشتباه نکنم 1 سال گارانتی تعویض و چند سال گارانتی معمولی برای مودمهاشون گذاشتند. مودمهائی هم برای سیستم های دارای Cpu از نوع Amd تبلیغ می کنند.
خلاصه....
هیچ کدوم از مدلهای زولتریکس کامل نیستند.. یکی از V92 پشتیبانی نمی کنه و دیگری چیپ هاش در مدار نیستند!!
من خودم اولی رو دارم . ولی به نظرم اگر نیاز به کالر آی دی دارید از مودم مارک دیگری استفاده کنید بهتر است!!!!!!

'POP'
28-01-2006, 07:41
پشتیبانی مودم زولتریکس 3 چیپ اصلی( مهرگان ماشین آسیا) از پروتوکل V92 یک فریب تبلیغاتی محض بود!
عجب حكايتيه...با اينهمه تبليغاتي كه راه انداخته! آقا اگر اينجوريه ، US.Robotics رو بگيريد(من دارم و خوبه)

براي اينكه سيستم مكالمه انتظار براي شماره تلفت خونه ات فعال نيست.1000 تومان ميدي مخابرات و يه ليست پر مي كني.
من شنيدم رايگانه عزيز. :blink:
;)

ALIAK28
28-01-2006, 09:39
آقا اگر اينجوريه ، US.Robotics رو بگيريد(من دارم و خوبه)

;)
راستش من هم می خواهم توی سیستم جدیدی که می گیرم دقیقا همین کار رو بکنم و از US.Robotics استفاده کنم. این توصیه یکی از اساتید سخت افزار انجمن یعنی hamidfull گرامی هم هستش.( البته اگر این شریکمون از خر شیطون پیاده بشه!!!)

neda1182004
28-01-2006, 23:22
Aliak28 عزیز من هم با شما موافقم.این زولتریکسها مفتش گرونه و حیف پولی که بابتش دادم.

amd>intel
29-01-2006, 00:29
زولتريكس هم با گارانتي مهرگان هم با گارانتي جزيره متروك و مترود كه الن شده زولتريكيس كيش هر دو ريمارك هستن البته مال مهرگان اورجيناله ولي وي 90 خود زولتريكس هم مارك مفت گروني هست.

الان مودم خوب : Aztech,gigabyte

ALIAK28
29-01-2006, 01:02
البته تو تبلیغاتشون دیدم که از V92 پشتیبانی می کنند ولی شما با اونها کار کردید؟ یعنی واقعا در ایران پشتیبانی می کنند؟( این رو از این جهت می گم که امشب یکی از دوستان می گفت که آیدی کالر زولتریکس مال آمریکاست؟!!) اگر اینطور باشه که خوبه.

shahrivar
30-01-2006, 23:41
من از هر دو نوع مودم زولتریکس استفاده کردم هیچ کدوم از v92 پشتیبانی نمی کنند
پو لتون را هدر ند هید

kkain-blood
10-02-2006, 13:59
بچه ها من يه مشكل مسخره با اين مودم پيدا كردم از هر كارت اينترنتي استفاده ميكنم سرعت از37 بالاتر نميره!!!چيكار كنم؟

Mirage
11-02-2006, 03:38
بچه ها من يه مشكل مسخره با اين مودم پيدا كردم از هر كارت اينترنتي استفاده ميكنم سرعت از37 بالاتر نميره!!!چيكار كنم؟
يه بابايي مادربورد مركوري داشت با مودم اينتل لكت همين مشكل رو داشت زولتريكس رو امتحان كرديم بازم درست نشد

يدونه مودم قديمي با چيپست كناگزنت گذاشتيم روي مادر بوردش درست شد ما هم خوشحال مودم نوشو برداشتيم فقط رومون نشد بگيم كارت گارانتيش رو بياره

اين مدم هاي زولتريكس آشغالن فقط خوب بلدن تبليغ كنن

بعدشم من كه امتحان كردم همه مدم ها مثل هم كار مي كنن و امكاناتي هم كه روشون نوشته به درد نمي خورن چون كسي استفاده نمي كنه

kkain-blood
11-02-2006, 11:38
يه بابايي مادربورد مركوري داشت با مودم اينتل لكت همين مشكل رو داشت زولتريكس رو امتحان كرديم بازم درست نشد

يدونه مودم قديمي با چيپست كناگزنت گذاشتيم روي مادر بوردش درست شد ما هم خوشحال مودم نوشو برداشتيم فقط رومون نشد بگيم كارت گارانتيش رو بياره

اين مدم هاي زولتريكس آشغالن فقط خوب بلدن تبليغ كنن

بعدشم من كه امتحان كردم همه مدم ها مثل هم كار مي كنن و امكاناتي هم كه روشون نوشته به درد نمي خورن چون كسي استفاده نمي كنه
كاملا موافقم!من قبلا يهD LINKداشتم عالي بود ولي اين زولتريكس چي بگم!!!!!!!!!!!!!!!

neda1182004
11-02-2006, 23:07
با سلام
من هم نمی دونم این نمایندگیهای زولتریکس با چه رویی تو چشم مشتریانشون نگاه می کنند.منظورم هر دو تاشون هستند.راستش یه زمانی که مودم خوب پیدا نمی شد اینا اومدند و این مدل به مردم قالب کردند.الن خودشون هم توش موندن که جواب مردم رو چی بدند.

alialialiali
14-02-2006, 18:33
برای فعال کردن قسمت voice مودم زولترکس
در لینک زیر درایورها ظخمفقهط است دانلود کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته در قسمت downloads باید نوع مودم خودر را تعیین کنید

pourmanesh
18-02-2006, 16:36
با سلام
من زولتريكس سه چيپ دارم يكي به من كمك كنه تورو خدا خيلي نياز دارم.
ممنون

ALIAK28
19-02-2006, 00:40
برای فعال کردن قسمت voice مودم زولترکس
در لینک زیر درایورها ظخمفقهط است دانلود کنید

دوست من! من که گفتم فایده نداره!!!

من زولتريكس سه چيپ دارم يكي به من كمك كنه تورو خدا خيلي نياز دارم.
ممنون
خوب مشکلتون چیه؟؟اگر استفاده از خصوصیاتی هستش که در این تاپیک به اون اشاره شده که ..... شرمنده!! جواب نمی ده!
اگر چیز دیگه هست بیان کنید تا دوستان کمک کنند.

Mirage
19-02-2006, 01:17
من كه كامپيوتر خريدم، مي خواستم مدم آنبرد 4 تومني بزارم، ولي داداشم گفت من يك مدم دست دوم خوب دارم، پول نده بخر

من كه مي گم مدم ها با هم هيچ فرقي نمي كنن، حالا همين وي90 با وي92 فرق آنچناني نمي كنه، وارزش نداره اصلا آدم بهش فكر كنه.

;) روش عملي افزايش سرعت شبكه !!!
يك روش افزايش سرعت اينترنت اينه كه يك سيم اختصاصي با پوشش محافظ با رعايت اصول بكشيد تا كنار كامپيوتر اين كار باعث افزايش 15 درصدي سرعت شبكه و اينترنت ميشه.
44Kbps>>>52Kbps ;)
اين روش جواب ميده !!!!!

DJ-Punisher
19-02-2006, 18:56
منم مثلا یه مودمبخرم که caller ID و... داشته باشه ولی.....
زولتریکس 3 چیپ رو پیشنهاد کردن ولی......موقعی که به اینترنت وصلم به محض اینکه کسی پشت خطم میآد dc میشم . چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AliROCK
19-02-2006, 19:07
منم مثلا یه مودمبخرم که caller ID و... داشته باشه ولی.....
زولتریکس 3 چیپ رو پیشنهاد کردن ولی......موقعی که به اینترنت وصلم به محض اینکه کسی پشت خطم میآد dc میشم . چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مشکل از مخابراتتون است اگه محدوده منزلتون رو بگید بهتر میتونم جواب بدم
من که zoltrix 3 chip دارم ازش راضیم :biggrin:

mhentezari
19-02-2006, 23:33
ظاهرا فقط شما راضي بودي!

Mirage
19-02-2006, 23:50
شنيدم مي گن بايد پشت خطي رو از روي كامپيوتر غير فعال كرد(ما از اين سرويس بيخود استفاده نمي كنيم و با اين مشكل برخورد نداشتم )

مراحل زير رو برو
Control Panel>>Phone and Modem Options>>Edit>>To disable call waiting, dial:
اين گزينه رو بايد فعال كرد، روبروش بايد كدوم گزينه باشه نمي دونم، امتحان كن ببين كدومه.

rezapourmanesh
04-03-2006, 17:04
سلام
سرعت من از 38 بالاتر نمي ره با اين zoltrix smart sprit (زولتريكس اسمارت اسپريت) چه كار كنم مودم گرون و قيمت بالايي هم هست براي چي؟
تو رو خدا زود تر كمك كنيد و اگه تونستيد ميل بزنيد
با تشكر

ALIAK28
04-03-2006, 18:41
مشکل از مخابراتتون است اگه محدوده منزلتون رو بگید بهتر میتونم جواب بدم
من که zoltrix 3 chip دارم ازش راضیم :biggrin:
:ohno: :ohno: :ohno: :blink: :blink: :blink: :blink:
چطور ممکنه؟؟؟؟ :blink: :blink:
نکنه تو ایران زندگی نمی کنید؟ آخه زولتریکسی ها بعد از اینکه دروغشون تو پشتیبانی از کالر آیدی و v92 مشخص شد اومدن دبه کردن که این خصوصیات مال چه می دونم اروپا و آمریکاست و از این جور حرفها.
اما من الان یک هفته هست که آزتک خریدم. با گارانتی برگشت در صورت نداشتن کالر آیدی . و خوشبختانه داره. تنها مودمی که بدون درد سر کالر آیدی رو ساپورت کرد برام. قبلا میخواستم یو . اس روبوتیک بگیرم ولی دوستانی که داشتن گفتن درد سر داره .

Navid
04-03-2006, 18:47
بهترین مودم ها :
یگی مودم های یو اس روبوتیک هست و یکی هم مودم هایی که از چیپ ست شرکت اینتل استفاده می کنند .

ALIAK28
04-03-2006, 23:19
بهترین مودم ها :
یگی مودم های یو اس روبوتیک هست و یکی هم مودم هایی که از چیپ ست شرکت اینتل استفاده می کنند .
نوید جان ! شما با یو اش روبوتیک خط خودتون رو HOLD هم کردید؟ البته بدون اینکه دیسکانکت بشید؟ اگر اینطوره که من تنظیماتش رو درست انجام ندادم. :sad:

Mirage
04-03-2006, 23:49
بهترین مودم ها :
مدم هایی که چیپست کانگزنت دارند، هم عالین

saghy
05-03-2006, 01:47
سلام
دوستان عزيز مودمهايي به نام اينتل و اي ام دي وجود واقعي ندارند !!! جديد زياد در بازار پيدا ميشه . براي اطلاع به دو سايت اصلي مراجعه كنيد !

mohsenwar
07-03-2006, 09:32
سلام دوستان من خودم زولتريكس 3 چيپ دارم خيلي هم خوب كار ميكنه از اينتل هم بهتره اصلا هم اين وصله ها به زولتريكس نمي چسبه

:angry: اين وصله ها به زولتريكس نمي چسبه C:\New Folder\My Pictures\hiren.jpg

mohsenwar
07-03-2006, 09:34
اين وصله ها به زولتريكس نمي چسبه دوستان

ALIAK28
07-03-2006, 21:32
زولتریکس خودش وصله ناجوره دوست من!! ;) بیچاره این وصله ها که به قول شما به زولتریکس نمی چسبند!!! :puke: :puke:

mhentezari
08-03-2006, 16:47
من چند 5-6 سال پيش يك rockwell dp خريده بودم. اون خيلي بهتر از اين zoltrix ها كار ميكنه. اصلا dc نميشه. اما با zoltrix خيلي dc دارم.

Aidin_ONLINE
10-03-2006, 13:53
آق نظر تون در مورد مودم ژنيوس چيه؟
اگه ميشه يك مودم عالي معرفي كنيد كه قيمتش تا حول20 تومن باشه.
ممنون

Aidin_ONLINE
10-03-2006, 13:59
زولتریکس خودش وصله ناجوره دوست من!! ;) بیچاره این وصله ها که به قول شما به زولتریکس نمی چسبند!!! :puke: :puke:
مودم زولتريكس فقط به درد اين ميخورد كه راه شركت رو پياده روي كني و بيخيال اينترنت شي!

Amir_P30
10-03-2006, 14:35
منم زواتريكس دارم خيلي راضي هستم .
شده 5 ساعت آن بودم حتي يكبار هم قطع نشدم

قطع شدن ها به علل متفاوتي روي ميده

در مورد V92 هم بايد بگم كه آي اس پي هم بايد از اين ويژگي پشتيباني كنه تا شما بتونيد ازش استفاده كنيد

ALIAK28
10-03-2006, 15:05

در مورد V92 هم بايد بگم كه آي اس پي هم بايد از اين ويژگي پشتيباني كنه تا شما بتونيد ازش استفاده كنيد
بله ولی اصلا زولتریکس از این مورد حمایت نمی کنه! حتی اگز isp حمایت کنه!! اینو من حداقل تو 5 نقطه مختلف تهران و با سرویس دهنده های v92 آزمایش کردم. البته نیاز به توضیح نیست. اینو تمام اونهائی که به سخت افزار وارد هستند می دونن.
در ضمن اگر مزیت مودم دیسکانکت کمتره فکر نکنم حق داشته باشیم به دروغ روی V92 بودنش تبلیغ کنیم. آزتک رو هم که الان دارم دیسکانکت نداره . ولی اینهمه بیخودی سروصدا راه ننداخته! دروغ هم نگفته!!
یه چیز دیگه!!! وقتی با اون مودم کذائی زولتریکس کانکت می شم حد اکثر با سرعت 42 هست ولی وقتی با آزتک کانکت می شم 52 هست. اول فکر کردم فقط عددش اینطوره و خود سرعت فرق نداره ولی با SPEED UP MY PC و Dr.HARD WAREهم امتحان کردم . با آزتک سرعت بالاتره! چرا؟ نمی دونم.!! اینو باید متخصصای سخت افزار و اونهائی که توزمینه چیپ ست وارد هستن بگن.

Mirage
10-03-2006, 22:14

زولتریکس آشغاله

اگه دیس نمیشی، الزاما ربطی به مودم نداره شاید مودم 4 تومنی هم داشته باشی دیس نشه.

من از 2 جا اینترنت دارم یک جا مورتب دیس میشه(ارزونتره)، یک جای دیگه اصلًا دیس نمی شه.

ولی خداییش من چندین تا مودم رو با هم مقایسه کردم فرق قابل توجهی باهم نمی کردن که اصلا ارزش داشته باشه در موردش حرف زد.

*Batman*
10-03-2006, 22:20
اين بنده خدا گفت:مشكل با مودم زولتريكس 3 چيپ
حالا هر كس اومده و از مودم خودش تعريف ميكنه.عزيزان چرا از موضوع پرت ميشيد؟چرا ميزنيد به خاكي؟
مگر اينجا كسي در مورد كيفيت مودم سوال كرده ؟

ALIAK28
10-03-2006, 22:36
Batman1 جان! موضوع زولتریکس 3 چیپ رو تو یک سرچ و جستجوی ساده تو همین فروم هم می شد فهمید. جواب اول من هم درست بود. ولی وقتی سایر دوستان اومدن مطلب غیر واقع رو گفتن لازم بود یه کم درباره اش صحبت بشه! اما شما درست می گید. شاید یه جور تاپیک داره منحرف می شه.

EMPERATOUR
10-03-2006, 22:40
راس ميگن ماله منم زولتريكسه همينطوريه d_link خوبه كه قبلا داشتم

Amir_P30
12-03-2006, 13:58
اين بنده خدا گفت:مشكل با مودم زولتريكس 3 چيپ
حالا هر كس اومده و از مودم خودش تعريف ميكنه.عزيزان چرا از موضوع پرت ميشيد؟چرا ميزنيد به خاكي؟
مگر اينجا كسي در مورد كيفيت مودم سوال كرده ؟

عزيز من اينجا رو بعضي از افراد كردن محل تبليغ انواع مودم هاي ديگه و كوبيدن اين مودم :blink:

منم نظرم رو در باره مودم خودم گفتم در پاسخ به كساني كه ميگن آشغاله .
براي من كه بهترينه ;) خيلي خوب مثله ساعت كار ميكنه و در شهر ما بيشترين فروش رو داره

ALIAK28
12-03-2006, 16:24
عزيز من اينجا رو بعضي از افراد كردن محل تبليغ انواع مودم هاي ديگه و كوبيدن اين مودم :blink:

منم نظرم رو در باره مودم خودم گفتم در پاسخ به كساني كه ميگن آشغاله .
براي من كه بهترينه ;) خيلي خوب مثله ساعت كار ميكنه و در شهر ما بيشترين فروش رو داره
امیر جان! کسی قصد کوبیدن یک برند و تبلیغ برند دیگر رو نداره. حد اقل من نداشتم. موضوع اینه که نماینده با اصطلاح رسمی زولتریکس تو ایران دروغ گفته و بازدن برچسب V92 یک کلاهبرداری انجام داده. من سه سال بود که از ز لتریکس تری چیپ استفاده می کردم . امکاناتش مثل سایر مودمهای معمولی هست. حالا شاید یه کم دیسکانکت شدنش کمتر باشه ولی حد اقل تو تهران هیچ ارجحیتی نداره به جز تبلیغات فریب آمیز.

mhentezari
12-03-2006, 19:53
عجب تاپيكي شد ها. الكي الكي شد 5 صفحه. خودمم نميدونستم كه اينجوري ميشه!

حالا يك مدم اينترنال سراغ داريد كه كالر اي دي هم داشته بشه؟(لطفا تست شده باشه)

ALIAK28
12-03-2006, 22:05
محل سکونت شما کجاست؟ چون خیلی مهمه برای کالر آیدی

mhentezari
12-03-2006, 23:28
تهران، دروازه شمرون

EMPERATOUR
12-03-2006, 23:37
درسته كار ميكنه ولي سيدي خودشو نميشناسه و كالر ايديش كار نميكنه

mhentezari
12-03-2006, 23:39
ببخشيد من متوجه منظورتون نشدم. يعني الان بايد كالر اي دي من كار كنه؟

EMPERATOUR
12-03-2006, 23:43
مال منم كار نميكنه

EMPERATOUR
12-03-2006, 23:44
مال منم كار نميكنه چون از سيدي مخصوص خودس نصب نميشه و ويندوز ديمي ميشتاسش

rezapourmanesh
15-03-2006, 18:33
سلام
Aliak28 من سرعتم از 38 بالاتر نميره چكار كنم؟ دكت گرم زود جواب بده
اگه كسي ديگه هم گفت مشكلي نداره
دمتون گرم

ALIAK28
15-03-2006, 18:55
سلام
دمتون گرم
خوب وقتی 38 نشون میده حتما خلی کمتره ! معمولا عدد نشون داده شده بیشتر از سرعت واقعی هست. ( یعنی این سرعت اتصال با مودم ISPهست و از این جور حرفها ... :biggrin:
1- با شماره ای کانکت شوید که اولش 971 باشه. یعنی سرویس E1 داشته باشه . اگر چند تا شماره داشت خوب همه رو امتحان کنید. ان مرکزی که نزدیکتره احتمالا سرعتش هم بیشتره. در ضمن مواظب باشید کارت آشغالی نگیرید.
2- به سیم کشی هم ارتباط داره. سعی کنید طول سیم مودم زیاد نباشه. البته به سیم کشی داخل ساختمان هم ربط داره که فکر نکنم کاریش بشه کرد/
3- یک سری دستکاری تو تنظیمات ویندوز می تونه یه چند درصدی بالاتر ببره سرعت رو. وی به نظر من از
SPEED UP MY PC
استفاده کنید که هم سرعت و هم تنظیمات مرورگر رو تاحدی بهینه میکنه. می تونید تقریبا سرعت واقعی خودتون رو هم بدست بیارید.
4- اگر می شده از یک مودم پشتیبانی کننده از V92 استفاده کنید و کارت شما هم روش نوشته باشه اون رو ساپورت میکنه سرعت بازهم بالاتر میره. من
من الان دوتا مودم رو سیستمم دارم. با مودم زولتریکس تری چیپ سرعت ماکزیمم 42 و با آزتک بین 49 تا 52 هست.
اگر سایر دوستان هم نکته خاصی داشتند خوشحا ل می شم منم یاد بگیرم. ;)

Mirage
18-03-2006, 20:39
سلام
دمتون گرم
یک نفر بود که مادربورد با مودمش سازگاری نداشت و سرعت از 38 بالاتر نمی رفت، با چند تا مدم مختلف امتحان کردیم تا یکی جواب داد.

با چند تا مودم دیگه تست کن، احتمال مشکل در خط تلفن هم وجود داره ولی فکر نمی کنم اینقدر زیاد تاثیر گذاشته باشه.

ALIAK28 خطوط آنالوگ بیشتر از 33.6 کار نمی کنند، پس حتماً ازخط E1 استفاده کرده.

v92 باعث افزایش سرعت خط نمیشه، بلکه باعث فشرده شدن اطلاعات میشه و میزان اطلاعات جا به جا شده رو افزایش میده(من اینجور شنیدم)

OMIDALFA
30-03-2006, 03:37
بچه ها این مودم به هیچ عنوان caller id رو ساپورت نمیکنه چون caller id مخصوص USA هستش روی جعبه مودم هم نوشته US Version (ولی 92V رو اگه درایور BETA رو نصب کنید بدون مشکل ساپورت میکنه همچنین VOICE رو

بهترین مودم هم که کاملا با شرایط مخابراتی ایران سازگاری داره مودمهای اینتل هستن و تقریبا تنها مدمی هست که ویندوز xp 64 bit رو هم ساپورت میکنه.

حالشو ببرید و موفق باشید.

ALIAK28
30-03-2006, 07:56
امید جان! اینتل اصلا مودم نداره!! کافیه یه سر به سایت رسمی اینتل بزنی و بخش محصولات رو نگاه کنید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

OMIDALFA
30-03-2006, 13:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %20PCI%20Fax%20^2FVoice.htm

ALIAK28
30-03-2006, 14:27
امید جان! اون که چیپ ست هستش! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو خود صفحه ای که شما آدرس دادی همون اول نوشته که اصلا اینتل مودم تولید نمی کنه !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم عین جملاتش:
it does not manufacture or support modems. For service and technical support for your modem, please contact the modem manufacturer.
مودمی به نام اینتل یه مودم مجعول است. از چیپست اینتل تو سایر مودم ها استفاده می شه ولی مودمی بنامه اینتل رسمیت نداره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثل کونکسانت که چیپستش تو بقیه مودمها استفاده می شه یا یو اس روبوتیک که همینطوره و .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad_h
30-03-2006, 17:27
من یه مشکل با مودم جنیوس دارم و مشکلم اینه که سرعتم از 52 کیلو بیت پایین تر نمیاد.

Mirage
30-03-2006, 17:47
من یه مشکل با مودم جنیوس دارم و مشکلم اینه که سرعتم از 52 کیلو بیت پایین تر نمیاد.
همه بدونن ایشون سرعتشون بالای 52 کیلو بیته.

ALIAK28
30-03-2006, 18:28
:blink: :question:
انحراف تاپیک ممنوع! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mirage
30-03-2006, 18:48
دیس کانکت شدن به کارت ربط داره یا نرم افزار؟؟؟

چون من گاهی اوقات بعضی کار ها رو انجام میدم بیشتر دیس کانکت میشم.

OMIDALFA
31-03-2006, 00:07
آقا من در تاپیک اولی ننوشتم ولی توی تاپیک دوم که نوشته بودم intel chipsets دیگه اینهمه توضیح نداره که.
حالا از اینها بگذریم تو خیلی واردئ ها

ALIAK28
31-03-2006, 01:15
آقا من در تاپیک اولی ننوشتم ولی توی تاپیک دوم که نوشته بودم intel chipsets دیگه اینهمه توضیح نداره که.
حالا از اینها بگذریم تو خیلی واردئ ها
امید جان ! حالا می خوای مارو بزنی :biggrin:
واردم خودتی!! ;) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ALIAK28
31-03-2006, 01:18
دیس کانکت شدن به کارت ربط داره یا نرم افزار؟؟؟

چون من گاهی اوقات بعضی کار ها رو انجام میدم بیشتر دیس کانکت میشم.
تا اونجا که من می دونم هم عامل سخت افزاری می تونه باعثش باشه هم نرم افزاری.

ommyd
31-03-2006, 03:24
آقاي وارد
كه از كهشكشانها با ما در تماسي
هيچ راهي به هيچ وجه من الوجوه وجود نداره در هيچ صورت من الصُور كه اين زولتريكس سه چيپ شماره بندازه با هيچ نرم افزار
سنگيني رنگيني چيزي
ديگه من دنبالش نباشم ديگه هيچي رو امتحان نكنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ALIAK28
31-03-2006, 14:08
آقاي وارد
كه از كهشكشانها با ما در تماسي
هيچ راهي به هيچ وجه من الوجوه وجود نداره در هيچ صورت من الصُور كه اين زولتريكس سه چيپ شماره بندازه با هيچ نرم افزار
سنگيني رنگيني چيزي
ديگه من دنبالش نباشم ديگه هيچي رو امتحان نكنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولا وارد خودتی !! ;)
ثانیا : نه !! هیچ فایده ای نداره! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ثالثا : به جز این مورد مودم بدی نیستا! باور کن اگر نخوای از مزیت های پروتوکل v92 استفاده کنی بقیه خصوصیاتش تقریبا خوبه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ommyd
31-03-2006, 20:26
حالا كه اينطور شد زحمت بكش بهترين مودم اينترنال و اكسرنالي كه كالر آي دي و كالر ويتينگ رو صد در صد ساپورت ميكنه
معرفي كن
تو وارد بودن ،من بحثي با شما نرم
شوما امتحانتو پسيدي
اما ما چي گوش دراز......واه و واه و واه

saviss
31-03-2006, 20:53
عزیزان!!
پشتیبانی مودم زولتریکس 3 چیپ اصلی( مهرگان ماشین آسیا) از پروتوکل V92 یک فریب تبلیغاتی محض بود!! الان که دیده اند کاربران نمی توانند از این خاصیت استفاده کنند یک اطلاعیه از طرف شرکت زولتریکس را نشان می دهد که می گوید علت پر فروش بودن مودمشون فقط سرعت بالا و عدم قطع مکرر اینتر نت بوده !!!!! توی تبلیغات تازه شون هم از مدل کبرا لیت 3 به عنوان مودمی که کالر آیدی و کال ویتینگ رو پشتیبانی میکنه نام می برن. که البته اون هم مشکلات خاص خودش رو داره!!!

اگر خوب دقت کرده باشید مودم زولتریکس 3 چیپ در ماههای اخیر توسط دو شرکت " مهرگان ماشین آسیا" که همون به قول معروف اصلی هست و " کامپیوتر جزیره " که به قول اولی ها تقلبی هست ارائه می شه که از نظر ظاهر تفاوتهائی باهم دارند.
مهرگان ماشین آسیا کامپیوتر جزیره را به تک چیپ بودن و در مدار نبودن فیش اسپیکر و میکروفون متهم می کنه و می گه مودمهای اونا تقلبیه
در عوض کامپیوتر جزیره مودمهای مهرگان ماشین آسیا رو تقلبی می دونه و میگه از V92 پشتیبانی نمی کنن و الکی گفتن . در ضمن اگر اشتباه نکنم 1 سال گارانتی تعویض و چند سال گارانتی معمولی برای مودمهاشون گذاشتند. مودمهائی هم برای سیستم های دارای Cpu از نوع Amd تبلیغ می کنند.
خلاصه....
هیچ کدوم از مدلهای زولتریکس کامل نیستند.. یکی از V92 پشتیبانی نمی کنه و دیگری چیپ هاش در مدار نیستند!!
من خودم اولی رو دارم . ولی به نظرم اگر نیاز به کالر آی دی دارید از مودم مارک دیگری استفاده کنید بهتر است!!!!!!
درسته منم همین مودمو داشتم
اخرش رفتم ای دی اس ال گرفتم
منکه میگم تمومش الکیه

ALIAK28
01-04-2006, 00:29
حالا كه اينطور شد زحمت بكش بهترين مودم اينترنال و اكسرنالي كه كالر آي دي و كالر ويتينگ رو صد در صد ساپورت ميكنه
معرفي كن
تو وارد بودن ،من بحثي با شما نرم
شوما امتحانتو پسيدي
اما ما چي گوش دراز......واه و واه و واه
تا اساتید هستن ما چکاره هستیم؟
saghy, HamidFULL, Rashidahwazian
من خودم خیلی چیزها رو از این دوستان یاد گرفتم.
کاش سوالتون رو تو یه تاپیک جدید یا یه تاپیک قدیمی مرتبط مطرح می کردید.
اگر مخابرات شما شرایط مربوطه رو داشته باشه و سرویس دهنده اینترنت شما هم همینطور باشه اکسترنال و اینترنال فکر کنم us robotic و یا aztech خوب هستن. البته اینکه همه این شرایط رو داشته باشه و شما هم پشت خطی رو برای تلفن فعال کرده باشی تا کامل از همه خصوصیاتش استفاده کنی یه کم با هم جمع شدنش بعیده. ولی ناممکن نیست.

Mirage
05-04-2006, 11:29
استاندارد های V باعث فشرده سازی اطلاعات میشه، در صورتی که اطلاعات به صورت فشرده (ZIP) باشد، این استاندارد ها کمکی زیادی برای ارسال اطلاعات نمی کنند و می توان این قابلیت را غیر فعال کرد.

تفاوت استاندارد های V92, V90, V42, MNP2,MNP3, MNP4, ... در نوع فشرده سازی آنهاست

برای اینکه فهمید مودم از کدام استاندارد پیروی می کند:
Control Panel>Phone and Modem Options>Modems>Properties>Diagnostics>Query Modem
بعد از چند لحظه توی پنجره دوم Modem Information کمی که پنجره رو بالاتر بیارید توی قسمت Response نوع استانداردی که پشتیبانی می کنه رو نوشته (V.92 Capable Modem).

مقاله از خودم

Mehdi_Full
06-04-2006, 16:14
با سلام خدمت تمام دوستان اول از همه تشكر ميكنم از آقايان : Baback - lord_theone - AliAke بخاطر معرفي مودم بسيار عالي بنام Aztech .من همين الآن ساعت 4 بعدازظهر رفتم پاساژ ايران و با زحمت اين مودم رو پيدا كردم . قبلا از مودم كريتيو استفاده ميكردم و سرعتم از 33.6 نه بالا ميرفت نه پايين اما با راهنمايي دوستان نامبرده تونستم سرعتمو به 42.6 برسونم و ميتونم بگم كه خيلي حال كردم پس ديگه شك نكنيد . ممنون

scanme
06-04-2006, 18:05
age betonid ROCKWELL peyda konid alie az nazare sorat albate asle v92 bashe ,ale man

ROCKWELL VOICE DATA FAX RM56HCF-J

ALIAK28
06-04-2006, 19:28
اینم یه تصویر اولیه از کانکت با مودم آزتک. همین اول بگم که نمی خوام چیزی رو ثابت کنم. فقط یه مدرک اولیه هست. همین.

Mehdi_Full
06-04-2006, 19:47
تازه با شماره تلفنهايي كه ده رقمي هستش من با 44 كانكت شدم ! اي كاش سرعت AliAk28 رو بهم ميداد .

saviss
06-04-2006, 20:07
اینم یه تصویر اولیه از کانکت با مودم آزتک. همین اول بگم که نمی خوام چیزی رو ثابت کنم. فقط یه مدرک اولیه هست. همین.
واییییییییییی سیستم تری....................پسر..........رم؟ سی پی یو؟..........چنده؟

ALIAK28
06-04-2006, 20:16
واییییییییییی سیستم تری....................پسر..........رم؟ سی پی یو؟..........چنده؟
رم 4 تا 512 کروشیال = دو گیگ
سی پی یو AMD دوال کور 64 بیت . 4/2 گیگاهرتز
;)البته قابلی نداره. تقدیم کنم؟ :blush:

Mirage
07-04-2006, 17:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سیم کشیتون چه جوریه

برای اینترنت خط جدا دارین، یه کم در مورد سیم کشیتون بگو

mhentezari
07-04-2006, 18:27
من خودم با اين zoltrix سه چيپ 52 وصل ميشم. مگه كاره خاصيه؟!

ALIAK28
07-04-2006, 19:48
سیم کشیتون چه جوریه

برای اینترنت خط جدا دارین، یه کم در مورد سیم کشیتون بگو
نه حسان جان! خط جدا نداریم. از همون خط تلفن استفاده می کنم. البته سیم کشی مهمه ولی همین الان زولتریکس مثلا تری چیپ هم رو همین سیستم دارم. ولی با اون اصلا نمی شه به این سرعت رسید. ;)

Mirage
07-04-2006, 23:21
نه حسان جان! خط جدا نداریم. از همون خط تلفن استفاده می کنم. البته سیم کشی مهمه ولی همین الان زولتریکس مثلا تری چیپ هم رو همین سیستم دارم. ولی با اون اصلا نمی شه به این سرعت رسید. ;)سیم کشی خیلی مهمه

یکی از آشناهامون با 45 وصل میشد ولی وقتی که یک خط جدید گرفت سرعتش 52 شد، با همون سیستم.

این مورد به من ثابت کرد که خط تلفن خیلی مهمه.

حالا میگی با یک مدم سرعتت بالاتره دلیل بر این نمی شه که سرعت به مدم ارتباط داره شاید مسئله سازگاری باشه، ولی این موضوعی که من گفتم هنوز هست و مو لا درزش نمیره، یعنی طرف 2 تا خط داره یکی 45 یکی 52 وصل میشه!!!

من خودم یک جا کار میکردم سرعت از 31 بالاتر نمی رفت مرتب هم دیس میشد رفتیم مخابرات، گفتن به خاطر اینه که یک سیم تا سر کوچه کشیدن و با دستگاه تبدیل به چند تا خونه دادن.

من که فکر میکنم سیم کشی از مدم مهمتره

ALIAK28
08-04-2006, 00:19
منم که گفتم مهمه. ولی زولتریکس رو تو 5 نقطه تهران و با سیستم های مختلف دیدم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگذریم. فکر کنم تاپیک داره یه کم به انحراف کشیده می شه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته موضوع مورد بحث من و شما یعنی " عوامل اقزایش سرعت اینترنت" فکر کنم یه تاپیک دیگه می طلبه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوست داشتی راش می اندازیم اونجا صحبت می کنیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mirage
08-04-2006, 15:23
منم که گفتم مهمه. ولی زولتریکس رو تو 5 نقطه تهران و با سیستم های مختلف دیدم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگذریم. فکر کنم تاپیک داره یه کم به انحراف کشیده می شه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته موضوع مورد بحث من و شما یعنی " عوامل اقزایش سرعت اینترنت" فکر کنم یه تاپیک دیگه می طلبه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوست داشتی راش می اندازیم اونجا صحبت می کنیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب اون مودم که گفتی 52 مینویسه رو روی اون کامپیوتر ها می گذاشتی ببینی چی جواب میده، اگر روی اون کامپیوتر ها هم سرعت رو بالاتر نشون بده حرف تو درست.

بعدش هم تاپیک کجاش منحرف شده؟؟؟

ALIAK28
08-04-2006, 20:11
خوب اون مودم که گفتی 52 مینویسه رو روی اون کامپیوتر ها می گذاشتی ببینی چی جواب میده، اگر روی اون کامپیوتر ها هم سرعت رو بالاتر نشون بده حرف تو درست.

بعدش هم تاپیک کجاش منحرف شده؟؟؟
حسن جان!
خوب تاپیک مربو ط به مشکلات با مودم زولتریکس تری چیپ هست. خیلی خوب می شه که عوامل مهم در کارائی مودم و افزایش سرعت اینترنت رو تو یه تاپیک دیگه بررسی کنیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینجا واسه همون زولتریکس کذائی بمونه !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مودم آزتک رو من به دو تا از دوستان دیگه هم توصیه کردم. خوشبختانه شرمندشون نشدم. هر دو راضی هستن. یکی از اونها دیروز گرفته 12 هزار تومن. سرعتش که همیشه 40 یا 42 بود ( با زولتریکس که به قول خودش آبش کرده!!) حالا حد اقل 48 و خیلی اوقات 50 و 52 هست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Balrog
17-07-2006, 16:15
اين مودم Zoltrix Smart Spirit لعنتى(!) كه نه درايور درست و حسابى براى Win XP داره و نه Voice اون كار مى‌كنه.
من دو تا سؤال از بر و بچ دارم:
1- تو ويندوزهاى ديگه هم مشكل درايور و Voice وجود داره؟
2- بقيه‌ى امكانات اين مودم مثل Line-in-use Detection جواب مى‌ده؟

Devil Lord
17-07-2006, 16:26
درایور V.92 برای XP , 2000 , 2003 رو میخوای برات بفرستم؟؟
بله جواب میده البته اگر تقلبیشو نگیری در ضمن Voice اون وقتی کار میکنه که مودم رو به کارت صدا وصل کرده باشی

Balrog
18-07-2006, 03:18
V92 Beta رو گرفتم ولى‌جواب نداد.
در مورد اصل بودن و Voice مى‌شه بيشتر توضيح بدى؟

Mirage
18-07-2006, 14:59
V92 Beta رو گرفتم ولى‌جواب نداد.
در مورد اصل بودن و Voice مى‌شه بيشتر توضيح بدى؟
مدم 3 چیپ اصل V92 نداره از روش زیر ببین اگر V90 اصله.

برای اینکه فهمید مودم از کدام استاندارد پیروی می کند:
بعد از چند لحظه توی پنجره دوم Modem Information کمی که پنجره رو بالاتر بیارید توی قسمت Response نوع استانداردی که پشتیبانی می کنه رو نوشته (V.92 Capable Modem).

Balrog
19-07-2006, 02:12
در مورد راه انداختن Voice يادت رفت توضيح بدى!

Mirage
19-07-2006, 15:10
در مورد راه انداختن Voice يادت رفت توضيح بدى!
vampire_viper
در ضمن Voice اون وقتی کار میکنه که مودم رو به کارت صدا وصل کرده باشی

Balrog
23-07-2006, 14:19
بابا بيشتر توضيح بده! مودم رو چطورى به كارت صوتى وصل كنم؟

Mirage
24-07-2006, 13:46
بابا بيشتر توضيح بده! مودم رو چطورى به كارت صوتى وصل كنم؟
يك سيم كه دو سرش فيش اسپيكر باشه تهيه مي‌كني، يك سر اون رو توي فيش اسپيكر مدم مي‌كني، سر ديگه رو توي Line in كارت صداي مادربورد.

حالا مي‌توني صداي خط تلفن رو روي بلندگو بشنوي.

البته بدرد كارهاي روزمره نمي‌خوره. تغييري كه احساس مي‌كني اينكه صداي مدم(جيغ) قطع ميشه و از توي بلندگو با كيفيت مي‌شنوي. :laughing:

Balrog
25-07-2006, 02:03
تست مى‌كنم خبرش رو مى‌دم...

mhentezari
25-07-2006, 02:24
من مي خوام با voic اش كالر آي دي رو راه بندازم
بعيده اينجوري باشه

Devil Lord
25-07-2006, 02:39
من مي خوام با voic اش كالر آي دي رو راه بندازم
بعيده اينجوري باشه
Voice و CallerID هیچ ارتباطی با هم ندارن

MEMA
30-07-2006, 02:39
سلام رفقا.من تا 6-7 صفحه رو مطالعه کردم و خوب باید بگم که این مودم voiceرو پشتیبانی میکنه ولی مهم اینه که اکثر کاربران از ویندوز اکس پی استفاده میکنن و این ویندوز در هنگام نصب مودم رو به اسم generic 56kکه تو حافظه خود ویندوزه هست نصب میکنه برای این هم شما نمیتونید از توانایی های مودم هاتون استفاده کنید برای این که بفهمید ویندوز مودمتون رو به چه اسمی میشناسه همون طور که قبلا دوستان هم گفتن:((راه اینکه فهمید مودم از کدام استاندارد پیروی می کند:
بعد از چند لحظه توی پنجره دوم Modem Information کمی که پنجره رو بالاتر بیارید توی قسمت Response نوع استانداردی که پشتیبانی می کنه رو نوشته )))مشخصات کامل یه مودم نصب شده بر روی یه ویندوز به این صورته:
Modem type: Zoltrix SmartSpirit PCI Modem
07-29-2006 23:42:36.932 - Modem inf path: oem2.inf
07-29-2006 23:42:36.932 - Modem inf section: Modem
07-29-2006 23:42:36.932 - Matching hardware ID: pci\ven_14f1&dev_1056&subsys_105614f1
07-29-2006 23:42:37.643 - 115200,8,N,1, ctsfl=1, rtsctl=2
07-29-2006 23:42:37.643 - Initializing modem.
07-29-2006 23:42:37.653 - Send: AT<cr>
07-29-2006 23:42:37.673 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.673 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.683 - Send: AT&FE0V1S0=0&C1&D2+MR=2;+DR=1;+ER=1;W0<cr>
07-29-2006 23:42:37.713 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.713 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.723 - Send: ATS7=60L0M1+ES=3,0,2;+DS=3;+IFC=2,2;X4<cr>
07-29-2006 23:42:37.743 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.743 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.743 - Waiting for a call.
07-29-2006 23:42:37.753 - Send: at+vcid=1<cr>
07-29-2006 23:42:37.773 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.773 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.783 - Send: ATS0=0<cr>
07-29-2006 23:42:37.803 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.803 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.803 - 115200,8,N,1, ctsfl=1, rtsctl=2
07-29-2006 23:42:37.803 - Initializing modem.
07-29-2006 23:42:37.813 - Send: AT<cr>
07-29-2006 23:42:37.823 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.823 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.833 - Send: AT&FE0V1S0=0&C1&D2+MR=2;+DR=1;+ER=1;W0<cr>
07-29-2006 23:42:37.853 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.853 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.863 - Send: ATS7=60L0M1+ES=3,0,2;+DS=3;+IFC=2,2;X4<cr>
07-29-2006 23:42:37.883 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-29-2006 23:42:37.883 - Interpreted response: OK
07-29-2006 23:42:37.883 - Dialing.
07-29-2006 23:42:37.893 - Send: ATDT#######<cr>
07-29-2006 23:43:10.160 - Recv: <cr><lf>+MCR: V90<cr><lf>
07-29-2006 23:43:10.160 - Interpreted response: Informative
07-29-2006 23:43:10.160 - Recv: <cr><lf>+MRR: 42667<cr><lf>
07-29-2006 23:43:10.160 - Interpreted response: Informative
07-29-2006 23:43:10.660 - Recv: <cr><lf>+ER: LAPM<cr><lf>
07-29-2006 23:43:10.660 - Interpreted response: Informative
07-29-2006 23:43:10.660 - Recv: <cr><lf>+DR: V42B<cr><lf>
07-29-2006 23:43:10.660 - Interpreted response: Informative
07-29-2006 23:43:10.660 - Recv: <cr><lf>CONNECT 115200<cr><lf>
07-29-2006 23:43:10.660 - Interpreted response: Connect
07-29-2006 23:43:10.660 - Connection established at 42667bps.
07-29-2006 23:43:10.660 - Error-control on.
07-29-2006 23:43:10.660 - Data compression on.
07-30-2006 00:56:26.411 - Hanging up the modem.
07-30-2006 00:56:26.872 - Hardware hangup by lowering DTR.
07-30-2006 00:56:36.886 - A timeout has expired waiting to comm event to occour.
07-30-2006 00:56:36.886 - Detected CD dropped from lowering DTR
07-30-2006 00:56:37.898 - Timed out waiting for response from modem
07-30-2006 00:56:37.928 - Send: ATH<cr>
07-30-2006 00:56:37.938 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-30-2006 00:56:37.938 - Interpreted response: OK
07-30-2006 00:56:37.958 - Send: at#ud<cr>
07-30-2006 00:56:37.958 - Recv: <cr><lf>DIAG <2A4D3263 0=10><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 1=7><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 2=0><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 3=0><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 4=""><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 5=""><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 10=18 11=F 12=26><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 18=40000000>
07-30-2006 00:56:37.958 - Unknown Response
07-30-2006 00:56:37.958 - Recv: 3 FB=0 FC=0 FD=0><cr><lf><cr><lf>DIAG <2A4D3263 FE=13A3 FF=10340><cr><lf><cr><lf>OK<cr><lf>
07-30-2006 00:56:37.958 - Unknown Response
07-30-2006 00:56:37.958 - 115200,8,N,1, ctsfl=1, rtsctl=2
07-30-2006 00:56:37.968 - Initializing modem.
07-30-2006 00:56:38.158 - Send: AT<cr>
07-30-2006 00:56:38.168 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-30-2006 00:56:38.168 - Interpreted response: OK
07-30-2006 00:56:38.178 - Send: AT&FE0V1S0=0&C1&D2+MR=2;+DR=1;+ER=1;W0<cr>
07-30-2006 00:56:38.178 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-30-2006 00:56:38.178 - Interpreted response: OK
07-30-2006 00:56:38.188 - Send: ATS7=60L0M1+ES=3,0,2;+DS=3;+IFC=2,2;X4<cr>
07-30-2006 00:56:38.188 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-30-2006 00:56:38.188 - Interpreted response: OK
07-30-2006 00:56:38.188 - Waiting for a call.
07-30-2006 00:56:38.198 - Send: at+vcid=1<cr>
07-30-2006 00:56:38.208 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-30-2006 00:56:38.208 - Interpreted response: OK
07-30-2006 00:56:38.218 - Send: ATS0=0<cr>
07-30-2006 00:56:38.218 - Recv: <cr><lf>OK<cr><lf>
07-30-2006 00:56:38.218 - Interpreted response: OK
07-30-2006 00:56:38.218 - Session Statistics:
07-30-2006 00:56:38.218 - Reads : 30 bytes
07-30-2006 00:56:38.218 - Writes: 98 bytes
ATQ0V1E0 - OK
AT+GMM - +GMM: HCF V.90 56K RTAD,Speakerphone PCI Modem
AT+FCLASS=? - 0,1,1.0,8,80
AT#CLS=? - COMMAND NOT SUPPORTED
AT+GCI? - +GCI: B5
AT+GCI=? - +GCI: (09,0A,0F,20,26,2E,31,3C,3D,04,46,50,51,52,53,54,5 7,58,59,00,61,69,6C,73,7B,7E,82,89,8B,9C,9F,A0,A5, A6,FE,A9,B4,B5)
ATI1 - 255
ATI2 - OK
ATI3 - 2.1.2.172.019
ATI4 - Conexant HCF V.90 56K RTAD,Speakerphone PCI Modem
ATI5 - 181
ATI6 - DP Rev BA
V90 SPX RAM Ver 25
V90 CTL RAM Ver 25
K56FLEX SPX RAM Ver 47
K56FLEX CTL RAM Ver 47
ATI7 - 255
پس میبینید که این مودم به خوبی voice رو پشتیبانی میکنه .تنها مشکل که خیلیها از جمله خودم تا چند وقت پیش داشتم این بود که در ویندور xp این مودم به نام zoltrixشناخته نمیشد و سیستم به صورت اتوماتیک اونو به اسم generic 56k میشناخت هر کار هم میکردم نمیتونستم درایورش رو درست نصب کنم.در ویندوزهای دیگه این مشکل وجود نداشت.و علتش هم این بود که ویندوزهای دیگه این توانائی رو نداشتن که خودشون مودم رو نصب کنن و فقط اعلام میکردن که مثلا درایور مودم رو نصب کن و به همین دلیل پس از نصب درایور در این ویندوزها به خوبی و به اسم خود zoltrix اونومیشناختن و شما هم اگه این مودم رو در ویندوزهای دیگه مثل 2000 چک کنید متوجه این مسئله میشید.در واقع در ویندوزهای دیگه چون مودم به اسم خودش و با درایور خودش نصب شده به خوبی voice پشتیبانی میشه.خوب حالا چطوری درایور رو به ویندوز xp بشناسونیم. برای این کار دقیقا مثل کاری که میگم رو بکنید چون اگه یه ذره این ور و اون ور بشه درست نصب نمیشه و چیزی که براتون باقی میمونه یه اعصاب خرابه:به صورت عادی اول مودم در ویندوز xp به اسم generic 56k شناخته شده هست.وارد کنترل پنل بشید و گزینه:phone&modem option
بشید و وارد تب driver بشید و بر روی گزینه update driver.. کلیک کنید در پنجره wizard گزینهno.not this time رو انتخاب کنید و در صفحه بعد گزینه:
install from a list or... رو انتخاب کنید.در صفحه بعد گزینه dont search.... رو انتخاب کنید و در این صفحه چک باکس یا جعبه show compatible hardware رو فعال کنید البته در صورتی که فعال نبود.(در این صفحه نام generic 56k به عنوان مودم استاندارد و پیش فرض وجود دارد) حالا رو گزینه have disk کلیک کنید در پنجره باز شده روی گزینه browse کلیک کنید.خوب حالا سی دی مودمتون رو درون سی دی رام قرار بدین و به پوشه مودمتون که پوشه ای مثل:\SmartSpirit\Win2k_Xp هست برید برای اینکه بدونید به کدوم پوشه باید برین میتونید به دستورالعمل فارسی که داخل جعبه مودم موجوده استفاده کنید.پس از انتخاب درست فایل مودمتون گزینه ok رو بزنید.حالا اگه تمام مراحل رو درست انجام داده باشین،باید اسم:zoltrix smartSpirit PCI Modem در پنجره hardware Update wizard اومده باشه.خوب اگه احیانا گزینه show compatible hardware رو قبلا انتخاب نکرده باشین اونو تیک بزنید.در این صورت شما باید در پنجره wizard هر دو مودم رو که اولی generic 56k HCF Data Fax Modem و دومی که ما نصب کردیم zoltrixSmartSpirit PCI Modem داشته باشید.حالا با یه next ساده از شما میرشه که آیا مایلید درایور جدید نصب بشه که شما با زدن گزینهinstall درایور جدیدو نصب میکنید.کار توم شد.مسئله مهم اینه که اگه از هر روش دیگه اقدام به نصب درایور کنید ویندوز اونو نمیشناسه.واگه حتی درایور اولی خود ویندوز یعنی generic 56k رو پاک کنید.نه تنها درایور نصب نمیشه بلکه امکان داره که ویندوز دیگه اصلا مودمو نشناسه و مجبور بشین دوباره ویندوز رو نصب بکنید.من سعی کردم مطالب رو خیلی ساده بگم و البته قدم به قدم که همه دوستان چه حرفه ای ها و چه آماتورها بتونن استفاده کنن.من خودم همین الان دارم از همین مودم استفاده میکنم و سیستمم هم xp هست و به خوبی این مودم رو میشناسه،مشخصات بالا مربوط به مودم خودمه همشو اینجا نوشتم تاهمه کسانی که میگن zoltrix به درد نمی خوره و voice رو پشتیبانی نمیکنه واز این حرفا به این قضیه پی ببرن.من تا به حال با نرم افزارهای زیادی با همین مودم کار دریافت فکس رو انجام دادم و حتی تلفن هم زدم و تمام اینها نشون میده zoltrix به شرطی که به خوبی به ویندوز شناسونده بشه به راحتی کار میکنه.من از این مودم کاملا راضی هستم.وتا به حال هیچ مشکلی با اون نداشتم.اگه یه مقداری با سیستم ور برین حتما میتونید درایورش رو درست نصب کنید.امیدوارم مطالب به دردتون خورده باشه.با تشکر.مهدی.

mhentezari
30-07-2006, 20:45
ميتونيد درايور خودتون رو آپلودش كنين؟

Devil Lord
30-07-2006, 20:59
بیا عزیز یکی میخواست براش آپلود کردم امروز اینم لینکش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mhentezari
30-07-2006, 21:48
اين همونه كه mema گفت ديگه.

Devil Lord
30-07-2006, 21:56
این درایور V.92 برای Smart Spirt 56K HCF هست رو XP و 2000 و 2003

Mirage
30-07-2006, 22:31
این درایور V.92 برای Smart Spirt 56K HCF هست رو XP و 2000 و 2003
كدوم مدله؟ 3 چيپ گارانتي مهرگان ماشين؟
اگه 3 چيپ گارانتي مهرگان ماشينه كه V92 رو پشتيباني نمي‌كنه.

Mirage
30-07-2006, 23:16
درايور مدم‌هايي كه چيپست كانگزنت دارند.

مدم هايي كه چيپست HSF دارند هنگامي كه درايورشون رو آپديت مي كنيم Voice بدون نياز به سيم(Specker-Line in) كار مي‌كنه.

Balrog
31-07-2006, 04:14
با استفاده از اون كابلى هم كه شما گفته بودى مشكل Voice حل نشد. نياز به تنظيمات خاصى توى ويندوز نيست؟

Mirage
31-07-2006, 19:19
با استفاده از اون كابلى هم كه شما گفته بودى مشكل Voice حل نشد. نياز به تنظيمات خاصى توى ويندوز نيست؟
درايورش رو آپديت كن ببين درست نمي‌شه.

MEMA
01-08-2006, 00:23
سلام دوست من.شرمنده از اینکه نمیتونم زود سر بزنم (مشکلات خدمت سربازی و مرخصی گرفتم با هزار دردسر رو که حتما خوب میدونی :whistle: ) به هر صورت راستش تا حالا فایلی آپلود نکردم :tongue: ،بزار ببینم اگه تونستم آپلودش میکنم.داداش ما متعلق به دوستان هستیم. :biggrin:

MEMA
01-08-2006, 00:25
راستی اصلا یادم نبود،درایورش تو خود پکش موجوده ،مگه شما پک کاملش رو از نمایندگیش نخریدی؟

mhentezari
01-08-2006, 01:16
راستی اصلا یادم نبود،درایورش تو خود پکش موجوده ،مگه شما پک کاملش رو از نمایندگیش نخریدی؟
چرا ولي خوب الان نميدونم كجاست!!
در ضمن شما با درايورت جواب گرفتي.

nhajis
01-08-2006, 09:45
آیا برای این مودم درایور ویندوز 64 bit هست؟

Devil Lord
01-08-2006, 18:38
كدوم مدله؟ 3 چيپ گارانتي مهرگان ماشين؟
اگه 3 چيپ گارانتي مهرگان ماشينه كه V92 رو پشتيباني نمي‌كنه.
بله خودشه ولی گارانتیش فرق نداره مثلا ماله من راقی الکترونیکز بود در ضمن این درایوری هست که تو سایت Zoltrix بود و از وقتی که Zoltrix سایتش رو عوض کرده این درایور توش نیست روی ماله من هم این درایور کاملا کار میکنه و درسته
اگر شما امتحان کردی و نتیجه نداده بگو

m654
01-08-2006, 18:44
آیا برای این مودم درایور ویندوز 64 bit هست؟
آره ظاهرا يه مدا اينترنال گيگا 64بيت ساپورته...

mhentezari
02-08-2006, 00:36
من با درايوري كه Vampire Viper داده بود توسط راهي كه mema قبلا گفته بود تست كردم. وقتي داشت درايور جديد رو نصب ميكرد يهو ريست شد و بعدش هم كامپيوتر به كلي قاط بود! با safeMode بالا اومد و سيستم رو به عقب برگردوندم تا درست شد.
كسي ديگه اي امتحان نكرده؟
چرا اينجوري شد؟

Devil Lord
02-08-2006, 00:47
مشکل از درایور نبوده 100% چون من اونو رو سیستم خودم و چند نفر دیگه امتحان کردم کاملا کار میکنه و مشکلی نداره

mohammad53
02-08-2006, 09:30
سلام
من يك مودم زورتريكس اسمارت خريدم كه گارانتي مهرگان ماشينه. به روشي كه گفتن مدم را نصب كردم و جواب داد و صوتي آن كار مي كنه ولي وقتي زنگ به اون مي خوره شماره تلفن را نشان نمي دهد من از نرم افزار فون تراي نيز استفاده مي كنم. اون آلارم زنگ را مي دهد و شماره اي ثبت نميكند. جالبه كه با اين نر افزار كه مودم را تست كردم نوشت v92 را ok است.
آيا كسي آدرس و يا شماره تلفن از اين شركت مهرگان ماشين داره؟

m654
02-08-2006, 09:40
كسي كه به زولتريكس اعتماد ميكنه بيش از اين....اگر اينترنال آزتك رو انتخواب كنيد...

m654
02-08-2006, 09:45
سلام
من يك مودم زورتريكس اسمارت خريدم كه گارانتي مهرگان ماشينه. به روشي كه گفتن مدم را نصب كردم و جواب داد و صوتي آن كار مي كنه ولي وقتي زنگ به اون مي خوره شماره تلفن را نشان نمي دهد من از نرم افزار فون تراي نيز استفاده مي كنم. اون آلارم زنگ را مي دهد و شماره اي ثبت نميكند. جالبه كه با اين نر افزار كه مودم را تست كردم نوشت v92 را ok است.
اگر مشكل سخت افزاري از مدمتون نباشه لزوما هم نبايد كار كنه بايد مخابراتتون هم كالر آيدي رو پشتيباني كنه و واسه شما فعال باشه...

MEMA
02-08-2006, 18:20
چرا ولي خوب الان نميدونم كجاست!!
در ضمن شما با درايورت جواب گرفتي.
اول.سلام :)
دوم:آره عزیزم اگه نگرفته بودم پس این همه حدیث چی بود. :blink: در مورد درایور حتما از همونی که تو پکش بوده استفاده کن و مراحل رو همن جوری که گفتم برو.من دوباره سر میزنم که ببینم چیکار کردی.موفق باشی.مهدی ;)

MEMA
02-08-2006, 18:25
سلام
اول:پس بالاخره دیدین که میشه و voice رو پشتیبانی میکنه
دوم:در مورد سوال شما باید بگم داداش مودم خریدی مخابرات که نخریدی.برو سرویسش رو از مخابرات بگیر.مشکلت حل میشه.

MEMA
02-08-2006, 18:33
من با درايوري كه Vampire Viper داده بود توسط راهي كه mema قبلا گفته بود تست كردم. وقتي داشت درايور جديد رو نصب ميكرد يهو ريست شد و بعدش هم كامپيوتر به كلي قاط بود! با safeMode بالا اومد و سيستم رو به عقب برگردوندم تا درست شد.
كسي ديگه اي امتحان نكرده؟
چرا اينجوري شد؟
ای بابا، :biggrin: چیکار کردی عزیزم، چرا safemode :blink: یه توضیح دقیق بده ببینم چیکار کردی.این دوست بالایی تونست نصب کنه پس چرا شما نتونستی؟ از این دیگه ساده تر به جان خودم نمیشد توضیح داد دوباره سعی کن.بازم نتیجه رو بگو .موفق باشی.مهدی ;)

Mirage
02-08-2006, 23:12
مدم هايي كه گارانتي مهرگان ماشينه اصل هستند. ويسشون كار مي‌كنه، كالر آيديشون كار نمي‌كنه، مي‌گفتند V92 رو هم پشتيباني نمي كنند.

مدم هاي تقلبي گارانتي راقی الکترونیکه. ويسشون كار نمي‌كنه، V92 رو پشتيباني مي‌كنن. فكر كنم كالرآيدي رو هم پشتيباني مي‌كنه.

دوستاني كه سوال مي‌پرسند، اگر صفحات قبل رو نگاه كنند، جواب سوالشون رو پيدا مي‌كنن!

mhentezari
03-08-2006, 00:30
اي واي. مودم من مال راقي هست! يعني تقلبيه؟ از v.92 هم پشتيباني ميكنه.
اصلا xp اينطوري تشخيص ميده : softV92 Data Fax Modem
پس چرا بيشتر از اصليش خاصيت داره؟ كالر آي دي در حالت عادي بايد كار كنه يا اينكه بايد توي مخابرات كاري كرد؟

شايد براي همين بود كه ريست شد. چون درايورش نخورده!
من همون راهي كه mema عزيز گفته بود، مو به مو رفتم. البته ميدونستم بايد اين كار رو كرد. قبلا هم كرده بودم. اما اينجوري مطمئن شدم كه اين راه درسته. ولي ضاهرا اشكال از مودمه.

Nvidia
03-08-2006, 01:12
سلام.
آقا اين مودم زولتريكس در ويندوز 64 بيتي نصب ميشه؟ حتما بايد بشه :( یعنی میشه درایورش نیومده باشه ؟
من که خیلی تو نت گشتم اصلا هیچ خبری از درایور این مودم برای ویندوز 64 بیتی نیست. دوستان کمک کنید

Balrog
03-08-2006, 02:02
هنوز خيلى‌ها مثل من، تو ويندوز 32 بيتى با اين مودم مشكل دارن، چه برسه به ويندوز 64 بيتى.

درايور موجود تو پك مودم هم نتوست امكانات صوتى مودم رو راه بندازه! جالب اينجاست كه وقتى با اين درايور كانكت مى‌شم، سرعت رو نزديك 900 مى‌زنه. انگار درايور پيش‌فرض خود Win XP خيلى بهتره!

Mirage
03-08-2006, 02:35
سلام.
آقا اين مودم زولتريكس در ويندوز 64 بيتي نصب ميشه؟ حتما بايد بشه :( یعنی میشه درایورش نیومده باشه ؟
من که خیلی تو نت گشتم اصلا هیچ خبری از درایور این مودم برای ویندوز 64 بیتی نیست. دوستان کمک کنیداگه HCF كه هنوز 64 بيتيش نيومده.

درايور مدم‌هايي كه چيپست كانگزنت دارند.

Nvidia
03-08-2006, 09:02
جالب بود. اولا لينكي كه گذاشتين رو يه كليك ميكردين ببينيد درسته يا نه ؟ بعدش من داخل همين سايت رفتم و صفحه اي كه شما منظورتون بود رو پيدا كردم ولي هيچ خبري از درايور اين مودم براي ويندوز 64 بيتي نيست. اگه ميشه بگين كه اصلا درايور اين مودم براي ويندوز 64 بيتي وجود داره يا نه . مرسي

mohammad53
03-08-2006, 10:09
سلام
اين هم آدرس مهرگان ماشين:
تهران – خيابان شهيد مطهري - خيابان سليمان خاطر ( امير اتابك)– نبش وراويني – شماره 116 - طبقه اول
صندوق پستي: 118-11955
تلفن: 23-4318 8834
متاسفانه مدم هاي zoltrix smart spirit در ايران به ID CALLER جواب نمي دهند و driver اين مودم هنوز نسخه بتا مب باشد و تا امدن نسخه آلفا بايستي صبر كرد. ولي طبق گفته مسئولين آن شركت مدل cobora اين مدم براي ايران جواب مي دهد.

Devil Lord
03-08-2006, 12:16
ای خدا راقی اصل نیست مهرگان اصله دیگه چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امتیاز پخش محصولات Zoltrix قبلا با راقی الکترونیک بود که بعدا به مهرگان ماشین واگذار شد حتی بعضی ها هم میگفتن که مهرگان ماشین همون راقی هست که به دلایلی اسمشون رو عوض کردن

MEMA
03-08-2006, 16:17
اي واي. مودم من مال راقي هست! يعني تقلبيه؟ از v.92 هم پشتيباني ميكنه.
اصلا xp اينطوري تشخيص ميده : softV92 Data Fax Modem
پس چرا بيشتر از اصليش خاصيت داره؟ كالر آي دي در حالت عادي بايد كار كنه يا اينكه بايد توي مخابرات كاري كرد؟

شايد براي همين بود كه ريست شد. چون درايورش نخورده!
من همون راهي كه mema عزيز گفته بود، مو به مو رفتم. البته ميدونستم بايد اين كار رو كرد. قبلا هم كرده بودم. اما اينجوري مطمئن شدم كه اين راه درسته. ولي ضاهرا اشكال از مودمه.
نه عزیزم انگار اینجوری مشکل حل نمیشه.دیگه از این ساده تر هم نمیشد گفت.ببین یه کار دیگه بکن.اول بگو ببینم چند تا سیستم عامل داری؟ آیا فقط xp داری؟اگه اینجوره سعی کن یه ویندوز دیگه مثل 2000 نصب کنی.برای اینکه این ویندوز خیلی راحته و درایورهارم سریع میشناسه.بعد درایور مودمت رو اونجا نصب کن ببین تو این ویندوز اونو به چه اسمی میشناسه.اونی که شما میگی تو xp شناخته نباید درست باشه البته اگه Zoltrix باشه .شما حتما این کارو بکن ببین تو اون ویندوز چطور نصب میشه.اگه درست نصبش کنی که این رو هم میتونی همون طور که دوستان هم گفته بودن از تو:
start\control panel\modem option\ وارد تب modem ميشي و بعد گزینه properties رو میزنی و تو پنجره باز شده وارد تب diagnostics میشی و رو گزینه Query modem کلیک میکنی اگه مودم درست نصب شده باشه تو پنجره سفید کلیه مشخصات مودم میاد و اگه درست نصب نکرده باشی پیام اروور میده......این رو اول تو همین ویندوز یعنی اکس پی امتحان کن ببین اصلا مودم چطور نصب شده؟ بعد اگه ارووری چیزی میده از تو ویندوز 2000 چک کن.البته این که شما گفتی مودم رو به اسم softv92 data fax modem میشناسه اگه درایور رو هم درست نصب کرده باشید نباید مودم zoltrix باشه برای این که ویندوز مودم منو به اسم zoltrix SmartSpirit PCI Modem میشناسه.حتما رو اون ویندوز چک کن ببین به چه اسمی میشناسه.برای اینکه من فکر میکنم شما احتمالا نمیتونی مودم رو درست تو این ویندوز نصب کنی واسه همین اول اونو تو ویندوز 2000 درست نصب کن تا ببینیم مودمت اسم دقیقش چیه بعد اگه اصلا zoltrix SmartSpirit PCI Modem بود اون وقت دوباره تلاش میکنیم تو اکس پی نصبش کنیم.این کارو حتما بکن.در ضمن (چیزی که خودت تجربه کردی ارجعیت داره به چیزی که دیگران میگن) من خودم با این مودم کار کردم و با قاطعیت هم میگم که این مودم به راحتی voice رو پشتیبانی میکنه. مودم شما هم بالاخره با موفقییت نصب میشه انتظاری جان غم مخور :happy: .با تشکر مهدی.

G A B R I E L
05-08-2006, 15:53
ای خدا راقی اصل نیست مهرگان اصله دیگه چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امتیاز پخش محصولات Zoltrix قبلا با راقی الکترونیک بود که بعدا به مهرگان ماشین واگذار شد حتی بعضی ها هم میگفتن که مهرگان ماشین همون راقی هست که به دلایلی اسمشون رو عوض کردن

دوست عزیز

راقی الکترونیک و مهرگان ماشین آسیا و یونیکام هیچ فرقی با هم ندارند....

اسم اولیه این شرکت راقی الکترونیک بود که بعدا به یونیکام تغییر نام داد و پس از آن نیز نهایتا نام شرکت به

مهرگان ماشین آسیا تغییر کرد... اگه به مارک اون دقت کنی نوشته :

مهرگان ماشین آسیا
راقی الکترونیک / یونیکام سابق

ضمنا چرا شما با مهرگان ماشین اسیا لج دارید؟

به نظر من این شرکت اصلا هم کلاه بردار نیست...

از دوستان عزیز خواهش میکنم تنها کسانی که از مودم Zoltrix Smart Spirit استفاده کرده اند یا اطلاعاتشان در مورد

این نوع مودم بالاست نظر بدهند

باتشکر

G A B R I E L
05-08-2006, 15:54

دوست عزیز

راقی الکترونیک و مهرگان ماشین آسیا و یونیکام هیچ فرقی با هم ندارند....

اسم اولیه این شرکت راقی الکترونیک بود که بعدا به یونیکام تغییر نام داد و پس از آن نیز نهایتا نام شرکت به

مهرگان ماشین آسیا تغییر کرد... اگه به مارک اون دقت کنی نوشته :

مهرگان ماشین آسیا
راقی الکترونیک / یونیکام سابق

ضمنا چرا شما با مهرگان ماشین اسیا لج دارید؟

به نظر من این شرکت اصلا هم کلاه بردار نیست...

از دوستان عزیز خواهش میکنم تنها کسانی که از مودم Zoltrix Smart Spirit استفاده کرده اند یا اطلاعاتشان در مورد

این نوع مودم بالاست ، نظر بدهند.

باتشکر

:) :) :)

G A B R I E L
05-08-2006, 16:29
سلام مجدد

در چند صفحه قبل MEMA جان طریقه فعال کردن قابلیت ویس در مودم زولتریکس اسمارت اسپیریت را آموزش داده بودند ولی چون

به نظر من یک کم مطالب اون پست شلوغ پلوغ بود کسی نتونست استفاده کنه... حالا من یه بار دیگه به زبان ساده توضیح میدم

خودم این کار رو از روی دفترچه انگلیسی مودم خواندم و انجام دادم و جواب داد یعنی ویس الان فعال حتی همین 2-3 ساعت پیش

با موبایل یکی از آشنایان تماس گرفتم و صحبت کردم....

[/B]آموزش فعال کردن قابلیت Voice در مودم Zoltrix Smart Spirit

برای این کار ابتدا به Device Manager بروید... یعنی روی MY COMPUTER کلیک راست کنید و بعد PROPERTIES را انتخاب کنید.

سپس به سر برگ HARDWARE رفته و DEVICE MANAGER را انتخاب کنید سپس از بخش MODEMS مودم خود را انتخاب کنید و

کلیک راست کنید و آپدیت درایور را برگزینید ...

سپس در پنجره باز شده گزینه NO , NOT THIS TIME رو انتخاب کنید

بعدش NEXT کنیدد و گزینه INSTALL FROM A LIST OR SPECIFIC LOCATION (ADVANCE) انتخاب کنید و بازهم نکست کنید

در پنجره ظاهر شده این بار گزینه DON'T SEARCH. I WILL CHOOSE A DRIVER TO INSTALL را انتخاب کنید.

بعدا HAVE DISK رابزنید و به داریو سی دی رام خود بروید و به دایرکتوری مخصوص درایور مودم SMART SPIRIT بروید و در آنجا یک

که دارای فرمت INF هست را میبینید آنرا انتخاب کنید و اوکی را بزنید...

سپس ویندوز شروع به نصب درایور جدید مودمتان میکند اگه پیغامی از طرف ویندوز دریافت کردید گزینه COUNTINUE ANYWAY

را بزنید تا ویندوز به کارش ادامه دهد سپس هنگام نصب درایور جدید در SYSTEM TRAY بالونی با محتوای FOUND NEW HARDWARE
ظاهر میشود که نشان میدهد ویندوز قابلیت ویس موجود در مودم زولتریکس یا همون SPEAKER PHONE است...

پس از اتمام مراحل ، از این پس ویندوز نام مودم شما را از هر چی که بوده به ZOLTRIX SMART SPIRIT PCI MODEM تغییر میدهد

خسته نباشید .... حالا میتوانید به راحتی از ویس مودم خود استفاده کنید...

تذکر مهم : برای استفاده کردن از مودم به عنوان تلفن باید کابل تلفن را به فیش موجود در پشت مودم به اسم PHONE وصل کنید ( مثلا برای زنگ زدن به خانه یکی از اقوام بوسیله مودم)[B]

برای اطمینان بیشتر ترجیحا یکبار ویندوز را ریستارت کنید

mhentezari
05-08-2006, 21:06
mema جان، ممنونم كه پي گيري. ولي شما اين رو هم لحاظ كن كه ما هم يك خرده عقلي داريم! بابا اين كاري كه شما گفتين رو كه هر كسي كه يك كم با كامپيوتر كار كرده باشه مي دونه. ما هم كه هيچي نباشه " ايول بابا پروفشنال" هستيم.مشكل از اين نيست كه من بلد نيستم. من اين كار رو بارها و بارها كردم و خوب بلدم.لازم نيست ساده تر بگيد. سخت تر هم بگيد مي فهمم!
اما به هر حال من ويندوز 2000 هم متاسفانه ندارم. در ضمن من قبل از اينكه درايور جديد رو نصب كنم خود xp مودم رو به نام : softV92 Data Fax Modem ميشناسه نه بعد از انجام اون مراحل. گمون كنم براي شما قبل از update driver اون رو generic ميشناسه كه ميبينيد با مال من فرق ميكنه.
در ضمن درايور جديد همون طور كه قبلا هم گفتم اصلا نصب نميشه. چرا كه وقتي كه داره درايور install ميشه در وسط كار يهو pc ريست ميشه و بعدش هم كاملا قاطي ميكنه كه من فقط با استفاده از system restore تونستم pc رو نجات بدم.
با اين توضيحات فكر ميكنم اشكال سخت افزاري باشه نه نرم افزاري!

MEMA
06-08-2006, 18:29
mema جان، ممنونم كه پي گيري. ولي شما اين رو هم لحاظ كن كه ما هم يك خرده عقلي داريم! بابا اين كاري كه شما گفتين رو كه هر كسي كه يك كم با كامپيوتر كار كرده باشه مي دونه. ما هم كه هيچي نباشه " ايول بابا پروفشنال" هستيم.مشكل از اين نيست كه من بلد نيستم. من اين كار رو بارها و بارها كردم و خوب بلدم.لازم نيست ساده تر بگيد. سخت تر هم بگيد مي فهمم!
اما به هر حال من ويندوز 2000 هم متاسفانه ندارم. در ضمن من قبل از اينكه درايور جديد رو نصب كنم خود xp مودم رو به نام : softV92 Data Fax Modem ميشناسه نه بعد از انجام اون مراحل. گمون كنم براي شما قبل از update driver اون رو generic ميشناسه كه ميبينيد با مال من فرق ميكنه.
در ضمن درايور جديد همون طور كه قبلا هم گفتم اصلا نصب نميشه. چرا كه وقتي كه داره درايور install ميشه در وسط كار يهو pc ريست ميشه و بعدش هم كاملا قاطي ميكنه كه من فقط با استفاده از system restore تونستم pc رو نجات بدم.
با اين توضيحات فكر ميكنم اشكال سخت افزاري باشه نه نرم افزاري!
سلام :)
انتظاری جان.داداش من هیچ وقت توهینی به کسی نکردم و فکر هم نمی کردم که شما اینطور برداشت کنی عزیزم. :blink: هدف من فخر فروختن نبود فقط کمک بود، اون مطلب بلند بالا چند صفحه قبل رو واسه همین نوشتم به هر صورت اون اصرار من به خاطر ساده گفتن هم اینه که شما با این که "ایول بابا پروفشنال"هستی بازم عزیزم نتونستی درست نصب کنی.البته اینو هم من باب تعنه نمیگم عزیزم.بالاخره ما هم ناراحت میشیم که شما تو خرج افتادی و مودم گرفتی ولی نتونی استفاده کنی.خلاصه بگم اینکه میگی ویندوز من در هنگام نصب و بعد از نصب درایورها بازم مودم رو به اسم softV92 Data Fax Modem میشناسه نشون میده که شما درایور رو درست نصب نکردی و تو مطلب اصلی که گزاشته بودم و مطالب آخری هم که اینقدر تاکید داشتم که باید دقیق نصب بشه وگرنه کار نمیکنه واسه همین بود.شما بعد نصب درایور بازم مودمت همون هست که قبل نصب درایور تو پنجره device manager شناخته میشد.خوب قبلا هم گفتم که نصبش تو ویندوز اکس پی یه کمی دقت میخواد.اینکه شما ویندوز 2000 نداری،خوب داداش دوستی،آشنائی از یکی بگیر یه دو سه روز کارت تموم شد پس بده.به طور قطع تو 2000 یا تو me خیلی راحتتر تشخیص میده. شما به هر صورت تو این ویندوز اشکال داری .من نمیدونم شما چرا اینقدر اصرار داری حتما اول تو همین ویندوز نصبش کنی اول تو اون دو تا ویندوز که قبلا و الان گفتم نصب کن تا اول یک بار هم شده درست نصب شدش رو ببینی بعد تلاش میکنیم تو این ویندوز قدم به قدم نصب میکنیم..و در آخرای مطلب باید بگم اینکه هر کی یه کمی کار کرده باشه این مطالب رو میدونه هم که شما گفته بودی درسته عزیزم منم که نگفتم پیتر نورتن هستم ولی اگه یک بار دقیق به اون مطلب اولم توجه کرده بودی متوجه میشدی که گفته بودم " یه شکل خاصی داره و گرنه درست نصب نمیشه و نتیجه هم خورد شدن اعصاب شماست "یه بار دیگه برو نگاه کن،متوجه میشی نتیجه هم نتونستن شماست.وگرنه بله این راه رو برای نصب هر سخت افزاری انجام میدن و منم ادعائی نکردم که یه راه جدید ابداع کردم....تنها راه شما هم نصب یه ویندوز دیگه هست.تا به حال فقط حس مسئولیت بوده که نشستم این مطالب رو نوشتم و اگه شما فکر میکنی خودت از پسش بهتر بر میای،باید بگم خیلی خوب امیدوارم موفق باشی. ;)

G A B R I E L
06-08-2006, 20:36
دوستان خواهشا تمامش کنید......

این تاپیک برای حل کردن مشکلات افراد ایجاد شده نه برای بحث و جنجال

با تشکر از تمامی دوستان

mhentezari
06-08-2006, 21:46
بابا mema جان چرا ناراحت ميشه. من كه گفتم شما حسن نيت داري و از اينكه تا اينجا هم همكاري كردي واقعا ممنونم. اگه خودم هم از پسش برميومدم كه اين تاپيك رو نميزدم. اصلا اينجا براي همفكري بيشتره. من فقط يك كم احساس كردم كه شما با پيش فرض داري به قضيه نگاه ميكني كه خواستم برطرف بشه. ولي مهم نيست. شما خودت رو ناراحت نكن.
خلاصه اينكه مخلص همه بچه هاي گي p30world علي الخصوص mema عزيز هستيم. از همين جا هم يك ماچ گنده طلبت!

چشم، ميگردم دنبال ويندوز 2000 . ولي حالا تا پيدا كنم قصد دارم از مراحل نصب كه ميرم چند تا عكس بگيرم و بذارم اينجا تا شما مشكلش رو بگيد.

Devil Lord
06-08-2006, 21:50
شما نگرد دنبال 2000 چون روش نصب سخت افزارش با Xp فرق نداره من خودم 2000 دارم دقیقا مثل Xp مودم رو میشناسه

MEMA
08-08-2006, 07:30
شما نگرد دنبال 2000 چون روش نصب سخت افزارش با Xp فرق نداره من خودم 2000 دارم دقیقا مثل Xp مودم رو میشناسه
چرا عزیزم فرق فوکوله. :happy: 2000 مودم پیش فرض نداره که بدون نصب درایور مودم اونو بشناسه.فقط اعلام میکنه که مثلا یه سخت افزار جدید پیدا شده...شما خودت احتمالا مودمت درست نصب شده برای اینکه اگه 2000 داشته باشی باید حتما درایور مودم خودت رو ویندوز نصب شده باشه چون ویندوز خودش مودم پیش فرض نداره. برو چک کن ببین. ;)

MEMA
08-08-2006, 11:45
1:بابا mema جان چرا ناراحت ميشه.2: من فقط يك كم احساس كردم كه شما با پيش فرض داري به قضيه نگاه ميكني كه خواستم برطرف بشه.3: شما خودت رو ناراحت نكن.
4:خلاصه اينكه مخلص همه بچه هاي گي p30world علي الخصوص 5:mema عزيز هستيم.6: از همين جا هم يك ماچ گنده طلبت!

چشم، ميگردم دنبال ويندوز 2000 . ولي حالا تا پيدا كنم7: قصد دارم از مراحل نصب كه ميرم چند تا عكس بگيرم و بذارم اينجا تا شما مشكلش رو بگيد.
1:ناراحتی نبود،گلایه بود داداش
2:هیچ پیش فرضی وجود نداره عزیزم
3:من اصلا ناراحت نیستم!!!
4: کلمه رو درست بنویس داداش معنی خیلی بدی میدها!!! :puke: :whistle: ;)
5:ما مخلص همه دوستان هم هستیم انتظاری جان
6:دیگه شرمنده نکن :blush:
7:فکر خیلی خوبیه تا ما هم ببینیم کجای کار اشتباه میکنی . در ضمن حتما اون ویندوز رو نصب کن.
در آخر هم باید بگم دوست من تمام حرفهایی که تو بخشهای مختلف این سایت گفته میشه،برای تعامل بین افراد هست و باعث پیشرفت همه اعضا میشه.همه افرادی که تو این تاپیک که شما درست کردید اومدن با همه نظراتشون چه درست و چه غلط برای کمک به شما اومدن نه برای خودنمایی و اصولا این کار به عقیده خودم کار افرادی هست که کمبود شخصیت دارن. :eh: در کل،دیگه ادامه نمیدم.حتما قضیه دستت اومده.کار رو ادامه بده،منم میام و تا جایی که بتونم کمک میکنم.امیدوارم هر چه زودتر مشکلت با این مودم ... حل بشه.موفق باشی. :happy: :biggrin:

Devil Lord
08-08-2006, 11:47
چرا عزیزم فرق فوکوله. :happy: 2000 مودم پیش فرض نداره که بدون نصب درایور مودم اونو بشناسه.فقط اعلام میکنه که مثلا یه سخت افزار جدید پیدا شده...شما خودت احتمالا مودمت درست نصب شده برای اینکه اگه 2000 داشته باشی باید حتما درایور مودم خودت رو ویندوز نصب شده باشه چون ویندوز خودش مودم پیش فرض نداره. برو چک کن ببین. ;)
ویندوز 2000 هم دقیقا مثل XP درایور پیش فرض Generic H56K میذاره برای من که اینطوره ;)

MEMA
08-08-2006, 17:38
ویندوز 2000 هم دقیقا مثل XP درایور پیش فرض Generic H56K میذاره برای من که اینطوره ;)
چییییییییییییییییییییییی؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :blink: :blink: :blink:
جون خوناشام راس میگی!!! ولی من تو هیچ 2000 ندیده بودم.ولی بازم تو این ویندوز نصبش راحتتره ;)

MEMA
08-08-2006, 17:47
حالا بزار انتظاری این یکی رو تست کنه ببینیم اینبار چطور میشه. ;) شما هم اگه ایده ای چیزی داری بگو ملت استفاده کنن.درضمن به آدرس تو امضای منم یه سر بزنید.وضع داره بحرانی میشه .به کمک همه آقایون نیازه.همه آقایون واسه یه جنگ تمام عیار یا(ایار) آماده باشن. :evil2:
به اینجا برید و همش رو بخونید:

Balrog
09-08-2006, 18:13
اين روشى كه MEMAى عزيز گفته و توى دفترچه‌ى راهنماى مودم هم قيد شده، براى من تو Win XP جواب نداد، يعنى Voice رو فعال نكرد. يه ويندوز ديگه هم نصب ندارم كه تو اون تست كنم و حداقل خيالم راحت بشه كه اين Voice الكى نيست!

اگه Voice كسى به خوبى تحت Win ME جواب مى‌ده يه ندايى بده...

MEMA
10-08-2006, 12:32
اين روشى كه MEMAى عزيز گفته و توى دفترچه‌ى راهنماى مودم هم قيد شده، براى من تو Win XP جواب نداد، يعنى Voice رو فعال نكرد. يه ويندوز ديگه هم نصب ندارم كه تو اون تست كنم و حداقل خيالم راحت بشه كه اين Voice الكى نيست!

اگه Voice كسى به خوبى تحت Win ME جواب مى‌ده يه ندايى بده...
بیبین اگه همه مراحل رو درست انجام داده باشی باید تو پنجره Device manager اسم مودمت به zoltrix SmartSpirit PCI modem تغییر کرده باشه و بعد از اون هم که اسمش تغییر کرد به راحتی بتونی وارد اینترنت بشی.ببین اسمش به اینی که گفتم تغییر کرده یا نه؟ موفق باشی. ;)

MEMA
10-08-2006, 12:37
دوستان راستش من تصمیم گرفتم از اونجایی که خیلیها این مشکل رو دارن و از جمله دوستمون انتظاری عزیز و این دوست بالایی مثل همون کاری که انتظاری عزیز میخواد بکنه از روش کار و نصب اون روی کامپیوترم عکس بگیرم و اونو اینجا بزارم تا ان شاء الله مشکل همه حل شه. پس یه مدت کوتاه صبر کنید.موفق باشید.

Balrog
12-08-2006, 03:08
همونطورى كه شما گفتين نصب كردم و شد، ولى Voice نداره...

farshad86
29-08-2006, 00:13
يه مشكل عحيب!
مودم من وقتي ميخواد شماره بگيره تا Opening port ميكنه سيستم رستارت ميشه!!!
كسي ميتونه كمك كنه؟!

Balrog
30-08-2006, 02:35
Bios رو ريست كن، شايد كمك كنه.

farshad86
30-08-2006, 08:51
Bios رو ريست كن، شايد كمك كنه.
منم اولش فكر كردك شايد ايراد از bios باشه كلي بهش ور رفتم اما ربطي به اون نداشت.ماله درايور مودم بود.درايور V.90 رو از سايتش دانلود كردم.با درايور V.92 و درايوري كه توي سي دي خودشه مشكل داره.مشكل من كه فعلا حل شد.ممنون از كمكت.
Smart Spirit V.92 رو ساپورت ميكنه؟اگه خودتون مودم رو hold گزاشتين و با تلفن صحبت كردين و دوباره Reconnect شدين بگين ساپورت ميكنه ولي فكر نكنم اين مودم به اين اشغالي ازين كارا بكنه.در ضمن voice اش كار ميكنه :ohno:

hossein3d
06-09-2006, 10:43
من zoltrix را مي خواهم روي win xp 64 bit نصب كنم ولي نصب نمي شود بايد چه كار كنم.

Mirage
06-09-2006, 14:25
من zoltrix را مي خواهم روي win xp 64 bit نصب كنم ولي نصب نمي شود بايد چه كار كنم.
هنوز 64 بيتش نيومده.

farshad86
15-09-2006, 14:05
مودم اينترنال كه v.92 +caller id +windows 64 bit رو ساپورت كنه مودم هاي با چيپ Intel 537 ep درايورهاي ويندوز 98 2000 ايكس پي و 64بيت و لينوكس را از سايت Intel ميتونيد دانلود كنيد.

afn.gig
30-12-2006, 15:30
با سلام.

من نزدیک به سه سال است که مودم زولتریکس (مدل اسمارت اسپیریت) دارم و همه جوره با آن کلنجار رفته ام و معتقدم این مودم با آن که اشکالاتی دارد ولی برای کاربران حرفه ای بهترین گزینه است. اگر هزینه مودم برایتان مهم نیست، یک مودم اکسترنال با یک مارک معروف تهیه کنید ولی اگر بودجه تان برای تهیه مودم محدود است بهترین گزینه زولتریکس اسمارت اسپریت است.

14 نکته در رابطه با مودم زولتریکس:

1) عدم دیسکانکت شدن پی در پی: برداشتن گوشی حین اتصال که هیچ (دیگر قدیمی شده)، برای آزمایش مودمتان، هنگامی که به اینترنت متصل هستید، دوشاخ سیمی که به مودم زولتریکستان وصل است را از پریز تلفن در بیاورید بعد تا پنج شمرده و دوباره دوشاخه را به پریز متصل کنید. خواهید دید اتصالتان هنوز قطع نشده و بعد از پانزده ثانیه دو مرتبه قادر به باز کردن صفحات اینترنتی خواهید بود.

2) اتصال سریع: این خاصیت جزعی از مزایای "استاندارد V.92" است که به موجب آن در اولین اتصال، اطلاعات خط تلفن شما در یک فایل (در مسیر درایور مودم) ذخیره شده و در اتصالهای بعدی از این اطلاعات استفاده شده و فقط خط تلفن ISP برسی می‌شود. همین کار باعث کاهش زمان اتصال به میزان حداقل نصف زمان معمول می‌گردد. البته به ازای هر 64 اتصال، مودم خود به خود دوباره خط تلفن شما را چک کرده و اطلاعات ثبت شده از خط تلفن شما را به روز می‌کند. البته اگر خط تلفنتان را عوض کنید (مثلا کیستان را به مکان دیگری ببرید) عمل برسی خط تلفن شما از اول تکرار می‌شود.

3) ویژگی Wakeup on Ring: این یعنی چی؟ یعنی آن که به محض زنگ خوردن تلفن، مودم رایانه تان را روشن می‌کند. برای استفاده از این سرویس باید پشتیبانی از Wakeup on Ring در مادربرد و سیم اتصال ویژه را داشته باشید. حال این پشتیبانی مادر برد یعنی چه؟ یعنی وجود سوکت مربوط به اتصال به مودم و همچنین پشتیبانی بایوس (با گزینه های فعال سازی). تقریباً برنامه همه بایوس‌ها گزینه های Wakeup on Ring را دارند ولی از سوکت مربوطه خبری نیست. پس وجود این گزینه ها در سیموس به تنهایی نشان دهنده پشتیبانی مادربرد از این ویژگی نیست بلکه سوکت مربوط به اتصال سیم Wake up هم لاظم است. برای فعال کردن این ویژگی کافیست سیم مربوطه را تهیه کرده و سوکت روی مودم را به سوکت روی مادر برد وصل کنید. البته من به شخصه چنین سیمی در بازار نیافتم و با تهیه سوکتهای مربوطه خودم یکی ساختم. حال که سیم را وصل کردید گزینه های موجود در سیموستان را فعال کنید و سیستم را خاموش کنید. اکنون با اولین تماس، سیستم خود به خود روشن می‌شود. (از متصل بودن کیس به برق و یا روشن بودن سه راهه رایانه تان مطمعن شوید). نکته مهم آن است که هیچ مودمی قادر نیست بدون اتصال سیم Wake up از این قابلیت استفاده کند. گول تبلیغات یک عده مودم فروش را نخورید.

4) نمایشگر شماره: عده‌ای از دوستان سر گزینه US Version Only که روی جعبه زولتریکس‌های اسمارت اسپریت نوشته، خودشان‌را خفه کرده‌اند. من در این باره توضیح می‌دهم. اول آن که اصلاً آیا سیستم ID Caller این مودم در ایران کار می‌کند؟ خوشبختانه جواب "بله" است. اما کارکردنش متاسفانه مطلوب نیست. این که مطلوب نیست نیاز به توضیح دارد.

تکنولوژی چیپستهای HCF یک تکنولوژی بسیار پیچیده است که توسط شرکت زولتریکس (در هنگ کنگ) برای مودم طراحی شد. (یکی از همین دوستان زولتریکس را تایوانی می‌دانست اگر اشتباه نکنم). طرح این چیپست برای ساخت به شرکت Conexant در مکزیک سپرده شد. مدلهای اولیه این چیپست صد برابر این مودمی که در اختیار من و شماست ایراد داشت و متاسفانه به دلیل محدود بودن بودجه تحقیق و توسعه کمپانی زولتریکس (و زی‌سایبر)، این چیپستها هنوز دارای اشکالاتی هستند (از جمله عدم هماهنگی با ویندوز XP سرویس‌پک دو). یکی از مشکلات این چیپستهای بسیار پیچیده، عدم هماهنگی با روترهای شرکتهای مخابراتی برای نمایش شماره بود. برای اخذ استاندارد V.92 لاظم بود این قابلیت به مودم اضافه می‌شد. اما متاسفانه مودم های اسمارت اسپیریت زولتریکس به دلیل فقدان بودجه لاظم، فقط با روترهای مخابراتی پایه آمریکایی (به دلیل ساده تر و بهتر بودن این نوع روتر) هماهنگ شدند که ایجاد همین هماهنگی بین روترهای مخابراتی و چیپستهای پیچیده HCF یکسال زمان برد و مبلغ زیادی بودجه صرف آن شد.

شرکتهای مخابراتی از دو نوع روتر (مسیر یاب) استفاده می‌کنند. اول مدل پایه آمریکایی و دوم مدل پایه آسیایی. مدل اول در آمریکا، کانادا، و خیلی از کشورهای اروپایی استفاده می‌شود. مدل دوم در چین، هنگ کنگ، تایوان، کره جنوبی(!) ژاپن(!) و برخی کشورهای در حال توسعه نظیر هند، افغانستان و پاکستان به کار می‌رود. یک سری از کشورها هم (متاسفانه) از هردو روتر استفاده می‌کنند مانند روسه، قزاقستان، اوکراین، گرجستان، کره شمالی، آلمان و البته ایران. نوع و جنس اطلاعات ارسالی این دو سیستم با هم فرق می‌کند. در فواصل بین زنگ اول و دوم، اطلاعاتی از روتر به تلفن کاربر ارسال می‌شود. اطلاعاتی نظیر شماره تماس، ساعت و تاریخ تماس و... . جنس اطلاعات ارسال شده از روترهای نوع آمریکایی با نوع آسیایی فرق دارد. در نوع آمریکایی اطلاعات خلاصه، کامل و البته با کدبندی ساده ارسال شده ولی در نوع آسیایی اطلاعات طولانی و با کدبندی پیچیده‌تر ارسال می‌شود. اگر روی جعبه تلفن یا آی‌دی کالر خود نگاهی بیندازید، احتمالاً گزینه "Dual Mode ID Caller" یا چیزی شبیه به این را خواهید یافت. این یعنی آن که دستگاه تلفن یا آی‌‌دی کالر شما قادر است شماره های ارسالی از هردو نوع روتر را رمزگشایی کرده و روی صفحه نمایش دهد. باید بدانید که مدل آمریکایی و مدل آسیایی صرفاً ساخت آمریکا و آسیا نیستند بلکه محل طراحی و توسعه این مدل از روترها آمریکا و آسیا بوده. این که آمریکا و کانادا و... از مدل آمریکایی و چین و کره و... از مدل آسیایی استفاده کنند قابل توجیه است. اما چرا بعضی کشورها از هردو روتر استفاده می‌کنند؟ پاسخ این پرسش را درباره ایران می‌دانم ولی بقیه (قزاقستان، اوکراین و...) را نمی‌دانم.

در ابتدای توسعه مخابرات ایران، همه روترها از مدل آسیایی و ساخت چین و با قیمتی بسیار ارزان خریداری شدند. اما به دلیل کیفیت پایین ساخت این روتر‌ها و عدم پشتیبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مناسب توسط تولید کننده، بنا بر آن شد که از مدل پایه آمریکایی استفاده شود. البته چون تعویض همه روترهای قدیمی به یکباره، بودجه‌ای معادل بودجه دو سال شرکت مخابرات را طلب می‌کرد، تصمیم بر این شد که فعلا روترهایی که جدید نصب می‌شوند مدل آمریکایی باشند و بقیه روترها هم آهسته آهسته با مدل آمریکایی تعویض شود. البته همانطور که گفتم مدل آمریکایی صرفا ساخت آمریکا نیست و برای مثال روترهای آمریکایی که هم اکنون به شبکه مخابرات ایران اضافه می‌شوند، ساخت صنایع ارتش ایران (همان صاایران) می‌باشد که خوشبختانه دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و همانند بی‌سیم‌های ساخت این شرکت به چندین کشور صادر می‌شوند. پس تماسی که با تلفن منزل ما برقرار می‌شود، معلوم نیست با کدام روتر برقرار شده است. اگر روتر مدل آمریکایی باشد، زولتریکس در خدمت شماست. اگر مدل آسیایی باشد زولتریکس شماره ای نشان نخواهد داد. شاید ده یا پانزده سال دیگر همه روترهای چینی ایرانی با روترهای صاایران تعویض شوند. البته با این سرعت رشد فن‌آوری، گمان کنم در آن زمان دیگر کسی از مودم HCF زولتریکس استفاده کند و شاید روزی در تهران هم (مانند شهر پاریس در زمان حال) اینترنت بی‌سیم رایگان در اختیار همه بگذارند.

برای فعال کردن نمایشگر شماره در سیستمتان باید درایور مودم و نرم افزار مربوطه را نصب کنید. نصب درایور را گمانم دوستان هیمن‌جا به خوبی توضیح داده اند. اما چند نکته وجود دارد. اول آن که بعد از نصب مودم، نام مودم باید به Zoltrix SmartSprit PCI Modem تغییر کند. اگر این گونه نشد یا درایور را خوب نصب نکرده اید، یا PCI Modem دیگری در ویندوزتان است که مشکل ایجاد می‌کند یا آن که مودمتان اصل نیست. نکته دوم آن است که متاسفانه این مودم ها مرتباً دچار اصلاحاتی در سخت افزارشان می‌شوند و سری‌های مختلفی دارند. بنابراین فقط باید از CD همراه مودم برای نصب درایور استفاده کنید. بهتر است پوشه درایورهای مودمتان را از روی CD در جای دیگری کپی کرده تا اگر CD خراب شد، دنبال درایور نگردید.

اما نرم افزار. روی زولتریکسهای قدیمی تر (که اشکالات بیشتری هم داشتند) نرم افزار بسیار ساده‌ای بود که کار نمایش شماره و انتظار مکالمه را انجام می‌داد. این نرم افزار فقط با زولتریکس ها کار می‌کرد و حتی نیاز به نصب هم نداشت و کافی بود همه سه فایل آن را کپی می‌کردیم. اما متاسفانه هم اکنون نه تنها نرم‌افزاری روی CD نیست، بلکه حتی PDF های راهنما هم حذف شده. دو نرم افزار برای این کار وجود دارد. اول Audio Caller ID و دوم Phone Dialer که اولی رایگان بوده و دومی نیاز به کرک دارد که من به سختی و بعد از چند ماه کرکی پیدا کردم که نرم‌افزار را برای همیشه رجیستر می‌کند. Audio Caller ID بسیار ساده است و شماره را نشان داده و قابلیت ثبت اسامی برای شماره ها و خواندن اسامی و شماره ها را نیز دارد. قابلیتهای عجیب دیگری هم دارد که ارسال شماره ها به آدرس ایمیل و یا حتی انتشار آنها در وب از جمله این قابلیتهاست. نرم افزار دوم بسیار پیشرفته تر است و علاوه بر نمایش شماره، امکانات متنوعی برای Call Wating دارد که در این بحث جای توضیح بیشتر راجع به این نرم‌افزار‌ها نیست. برای شروع بهتر است از همان Audio Caller ID استفاده کنید که نیاز به رجیستر کردن و یکی دو بار ریست کردن ندارد. برای پیدا کردن این نرم افزار سبک از اینترنت کافیست نام آن را در گوگل تایپ کرده و گزینه "در میان صفحات فارسی بگرد" را نیز انتخاب کنید. ختماً لینک دانلودی خواهید یافت.

بعد از نصب درایور و نصب نرم افزار، نرم افزار مربوطه را با تنظیمات پیش‌فرض اجرا کنید و از نمایش آیکون برنامه در try (یعنی کنار ساعت ویندوز واقع در استارت بار) مطمئن شوید. سپس تلفن دیگری را برداشته و شماره تلفنی را که به مودمتان وصل است را بگیرید. من برای امتحان یک روز در ساعت 8 صبح، 10 بار پی‌در‌پی (با فواصل 30 ثانیه‌ای) با تلفن متصل به مودمم تماس گرفتم. 3 بار شماره را نشان داد و هفت بار کلمه (N/A) را نشان داد. (یعنی Not Available). البته ممکن است شما 10 بار تست کنید و هر ده بار شماره را نشان دهد و ممکن است فقط دو بار نشان دهد. نشان دادن یا ندادن شماره هیچ ربطی به شهر، منطقه، نوع خط تلفن، پیش شماره و... ندارد بلکه کاملا تصادفی است. با هر خط تلفنی که تماس بگیرید معلوم نیست که نتیجه می‌گیرید یا نه. بسته به آن که عمل روترینگ با کدام مدل از روترهای شرکت مخابرات انجام شده باشد شما شماره نمایش داده شده یا نمایش داده نمی‌شود. اگر روتر نوع آمریکایی باشد، شماره نمایش داده می‌شود. متاسفانه در ایران روترهای نوع آسیایی کمی بیشتر هستند. البته فقط کمی بیشترند و در آمار شماره‌های نمایش داده شده و نمایش داده نشده تفاوت چندانی مشاهده نمی‌شود. تنها راهی که بتوانیم همه شماره ها را با مودم زولتریکس ببینیم این است که یا به آمریکا و اروپا مهاجرت کنیم یا آن که ده پانزده سالی صبر کنیم تا همه روتر‌ها تعویض شوند اما همان طور که گفتم پانزده سال آینده نه تنها خبری از مودم نیست بلکه احتمالا مردم به جای خودرو با کمربندهای پرنده‌شان در شهر تردد می‌کنند.

5) انتظار مکالمه یا Call Wating: انتظار مکالمه برعکس آن چیزی که همه فکر می‌کنند اصلا ربطی به اینترنت نداشت بلکه اینترنت و مودم بود که به آن ربط داده شد. در حالت عادی باید به مخابرات رفته و از فعال بودن سرویس انتظار مکالمه اطمینان حاصل کنید. بر عکس آن چیزی که همه فکر می‌کنند سرویس انتظار مکالمه به طور عادی برای هیچ مشترکی فعال نیست. اما متاسفانه عده‌ای از نوع تقلبی زولتریکس استفاده می‌کنند و علت دیسکانکت شدن های مکررشان را (که مربوط به تقلبی بودن مودم است) به گردن کال ویتینگ انداخته و فریاد وفغان برآورده که این زولتریکسها(!) به مفت هم نمی‌ارزند. اما همه این دوستان درصورت مراجعه به مخابرات می‌فهمند که کال ویتینگ برای هیچ کس فعال نیست. برای فعال کردن کال ویتینگ صاحب خط یا وکیلش (با وکالتنامه کتبی) فرمی را پر کرده و تحویل می‌دهد. فعال کردن رایکان است اما بابتش روی هر قبض تلفن در قسمت سرویس ویژه 2000 تومان اضافه دریافت می‌کنند یعنی می‌شود ماهی 1000 تومان. (توصیه می‌کنم یک سری به مخابرات محلتان بزنید و در و دیوار را بخوانید. مطالب مفیدی خواهید یافت. مثلا سرویس بیدار باش یا دفتر تلفن یا صندوق پست صوتی که اکثرا رایگانند. مخابرات ایران بیش از آن چه که عده‌ای فکر می‌کنند ارائه سرویس می‌کند. ضمناً کال‌ویتینگ در ایران با *70 از کار می‌افتد).

حال ببینیم کال ویتینگ چگونه کار می‌کند. خود من این سرویس را فعال کرده و از آن بسیار لذت هم می‌برم (قابل توجه دوستانی که می‌گویند مخابرات ایران! این سرویس را ندارد). اول از همه فرض می‌کنیم دستگاه تلفن شما صفحه نمایشگر و کلید Flash را دارد. زمانی که مشغول صحبت با تلفن هستید، اگر کسی با تلفن شما تماس بگیرد، شما بوق کوتاهی را می‌شنوید. حال اگر به صفحه نمایشگر نگاه کنید، شماره تماس‌گیرنده دوم و یک تایمر معکوس را خواهید دید. البته بسته به مدل تلفنتان ممکن است شماره، تایمر و یا هر دو را نبینید که این کاری به مخابرات ندارد و به اصل و نصب دستگاه تلفنتان بر می‌گردد. (خود من تلفن آلکاتل دارم که علاوه بر نمایش شماره و تایمر، چراغ هم می‌زند). حال ما در حال صحبت کردن هستیم که صدای بوق را می‌شنویم و روی صفحه نمایش تلفن، یک شماره می‌بینیم که تایمر پانزده ثانیه‌ای بالای آن در حال کم شدن است. سه انتخاب داریم.

1) به صحبتمان با خط اول ادامه دهیم که در آن صورت پس از صفر شدن تایمر (یا پس از گذشت 15 ثانیه بعد از شنیدن بوق) تماس گیرنده دوم بوق اشغال خواهد شنید.
2) قبل از تمام شدن فرصت 15 ثانیه ای با تماس گیرنده اول خداحافظی کرده و گوشی را بگذاریم. 8 الی 10 ثانیه بعد از گذاشتن گوشی، تلفن شروع به زنگ خوردن خواهد کرد و کسی که پشت خط است همان تماس گیرنده دوم است.
3) دکمه Flash را زده و هم زمان که تماس گیرنده اول را پشت خط داریم، با تماس گیرنده دوم حد اکثر به مدت 4 الی 8 دقیقه (که در ایران چهار دقیقه است) صحبت کنیم و پس از تمام شدن صحبت مجدداً با کلید Flash به تماس اول برگردیم. البته فقط یک بار می‌توانیم از تماس گیرنده اول به تماس گیرنده دوم سویچ کنیم و با برگشتن به تماس اول، تماس دوم قطع خواهد شد. (با موبایل مقایسه نکنید لطفاً) همچنین اگر پس از زدن دکمه Flash و رفتن به تماس دوم مکالمه‌مان از 4 دقیقه بیشتر شود، تماس اول خود به خود قطع شده و دیگر نمی‌شود به آن برگشت.

مودم زولتریکس همه کارهای بالا را انجام می‌دهد. اما در کامپیوتر، تماس گیرنده اول، اتصالمان به اینترنت است. تماس گیرنده دوم کسی است که حین اتصال به اینترنت با ما تماس می‌گیرد. به جای دکمه فلش هم برنامه Phone Try درقالب پنجره ای شماره تماس گیرنده، تایمر و سه گزینه را به ما نشان می‌دهد. من به شخصه حین کار در اینترنت، همه شماره هایی که نشان داده نمی‌شوند (به همان دلایلی که گفتم) را رد می‌کنم و تنها با دیدن شماره های غریبه اتصالم را در حالت انتظار قرار داده و به تلفن پاسخ می‌دهم. البته اگر مودم شماره تماس گیرنده را (به همان دلایل که گفتم) نشان نداد، من به تلفن روی میز نگاه کرده و شماره را می‌بینم و درباره اش تصمیم می‌گیرم. البته اگر مودمتان زولتریکس نباشد و استاندارد V.92 هم نداشته باشد، دیسکانکت خواهید شد ولی تلفن روی میزتان کماکان شماره جدید را نشان می‌دهد!

قابلیت دیگر سرویس انتظار مکالمه مخابرات، شماره گرفتن و ایجاد تماس جدید حین صحبت با تماس قبلی است. برای این کار، حین صحبت (چه شما زنگ زده باشید و چه کسی به شما زنگ زده باشد) دکمه Flash را بزنید تا صدای بوق آزاد بشنوید. حال 4 دقیقه فرصت دارید شماره گرفته و صحبت کرده و ارتباط را قطع کنید و دوباره با دکمه Flash به خط قبل برگردید. البته در تلفنهای قدیمی، علاوه بر دکمه Flash دکمه دیگری به نام Hold هم بود که برای شماره گیری حین تماس به کار می‌رفت. یعنی با زدن دکمه Hold (به جای Flash) بوق آزاد دریافت می‌کنیم. اگر در آن تلفنهای قدیمی تر Flash را بزنیم، بوق آزاد دریافت می‌کنیم منتاها به قیمت از دست دادن تماس اول. در تلفنهای جدید یک دکمه صرفه جویی شده. البته در بعضی از این تلفنهای چینی هشت هزار تومانی (که این روزها مثل پشگل زیاد شده‌اند و به هنگام اتصال به اینترنت، پارازیت زیادی روی خط می‌اندازند) قریب به سی دکمه (!) وجود دارد. دکمه Hold هم وجود دارد که اصلاً نیازی نیست و کارش را دکمه Flash به خوبی انجام می‌دهد. اما متاسفانه در بیشتر این تلفنها دکمه Hold کار دیگری انجام می‌دهد. مثلا برایتان موزیک پخش می‌کند (کاری که معمولا دکمه Mute انجام می‌دهد). اگر چنین تلفنی دارید پنجره را باز کنید و تمام توانتان را در بازوها متمرکز کرده و در یک لحظه از شرش خلاص شوید. در برنامه Phone Try قابلیت شماره گرفتن حین اتصال به اینترنت نیز به مانند تلفنهای معمولی فراهم شده است. پس همانطور که دیدیم سرویس انتظار مکالمه برای اینترنت و مودم ها به وجود نیامد بلکه مودمها با آن هماهنگ شدند.

6) فشرده سازی V.44: این هم از همان ویژگی های استاندارد V.92 است. یعنی اطلاعات را چه هنگام ارسال و چه هنگام دریافت (با پشتیبانی سرور) به صورت سخت‌افزاری فشرده می‌کند تا سرعت ارسال و دریافت بیشتر شود. خوشبختانه سرورهای ایران (به طور کلی همه ISP ها) از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. ولی مودم زولتریکس قدری فرق دارد. بعد از اتصال به اینترنت، روی آن دو کامپیوتر کوچک در Try (کنار ساعت) کلیک کنید تا پنجره مربوطه باز شود. در همان Tab اول و جلوی عبارت Compress دو عدد را به درصد می‌بینید. یکی مربوط به ارسال و دیگری مربوط به دریافت است. من با مودم های زیادی کار کرده ام و چنین فشرده سازی‌ای را در هیچ مودمی ندیده‌ام. به همین خاطر است که دست از سر زولتریکس بر نمی‌دارم.

7) PCM Upstream: این ویژگی که جزع استاندارد V.92 نیز هست، سرعت دریافت فایلها، تصاویر و به طور کلی اقلام دریافتی حجیم را بیشتر کرده و زمان دریافتشان را کاهش می‌دهد. این ویژگی نیاز به پشتیبانی ISP دارد که ISP های ایران الحمدولله هیچ کدامشان از این خاصیت پشتیبانی نمی‌کنند پس توضیح اضافه نمی‌دهم.

8) عدم هماهمنگی با XP سرویس‌پک دو: همانطور که گفتم چیپست های پیچیده HCF با XP سرویس‌پک دو هماهنگ نیست. مشکلش آن است که به محض اتصال به اینترنت سیستم قفل می‌کند. البته XP سرویس‌پک دو خودش به قدر کافی با سخت‌افزارهای مختلف مشکل دارد. کمترکسی را دیده ام که با سرویس‌پک دو هیچ مشکلی نداشته باشد. راهش آن است که ابتدا صبر کنیم تا هکرهای برزیلی و چینی، کد فعال‌سازی سرویس‌پک سه XP را غیر فعال کرده و آن را در اختیار همه قرار دهند. با پی‌گیری های شرکت زولتریکس، این مشکل در سرویس‌پک سه XP حل شده. همچنین من آن را بر روی نسخه آزمایشی و قفل شکسته ویستا نیز تست کردم و خوشبختانه مشکلی نداشت. البته ویستایی که من نصب کردم هیچ درایوری نداشت و با درایور ویندوز 2000 یا XP آن را نصب کردم و احتمالا نسخه اصلی ویستا آن را به خوبی خواهد شناخت. به طوری که در جلوی نام مودم، کلمه زولتریکس و HCF هم درج می‌شود. نتیجه آن که بهترین ویندوز XP ساخته شده همانا XP SP1 است. تعداد کمی از سخت‌افزارها (خیلی کمند) برای نصب از شما فقط XP سرویس‌پک 2 می‌خواهند. می‌توانید درایور قدیمی‌تر این سخت‌افزارها را از سایتشان تهیه و به کار گیرید.

9) لینوکس: من تست نکردم و نمی‌دانم.

10) سایر ویندوز ها: ایضاً مانند شماره 9.

11) صدای بوق ناهنجار: در برخی سری ها، یک آیسی شش پایه (نزدیک قسمت فلزی مودم) که مربوط به تصفیه و کنترل صدای بلند‌گوی مودم است، خذف شده. (درست مثل مودم خودم). این کار به دلیل مشکلات مالی زولتریکس انجام شده و به قولی خواسته به یک IC کمتر سودش را بیشتر کند. این IC در عملکرد مودم هیچ تاثیری ندارد و فقط باعث گوشخراش شدن صدای اتصال می‌شود. من یک تکه چسب برق روی بلندگوی مودمم چسبانده ام تا صدا کمتر شود. البته همه زولتریکسها این بدی را ندارند و فقط یک سری خاص بود که من هم بدبختانه از همان سری خریده‌ام.

12) اصل یا تقلبی: من بدبختانه اول نزدیک به دو ماه مودم تقلبی اسمارت‌اسپریت داشتم. خیلی اذیتم کرد. بعد فهمیدم که تقلبیست و مودم اصل را خریدم.

وییژگی‌های مودل اصلی: گارانتی‌اش یک سال است. هلوگرام شرکت زولتریکس و برچسب شرکت یونی‌کام (الراقی دوبی) روی جعبه و نایلون دورش نصب شده. بلندگویش در انتهای مودم است. روی چیپست بزرگش کلمه SmartHCF درست زیر کلمه conexant قید شده. نام مودم پس از نصب درایور به Zoltrix SmartSprit PCI Modem تغییر می‌کند.

ویژگی‌های مودم تقلبی: گارانتی‌اش سه سال است. هولوگرام زولتریکس و برچسب یونی‌کام (الراقی دوبی) را ندارد. (تنها وارد کننده زولتریکسهای اصل مهرگان ماشین آسیاست و مودمهای الراقی دوبی را وارد می‌کند. بقیه همه تقلبی هستند) بلندگویش وسط مودم است. چیپستش فاقد عبارت HCF است و نهایتا پس از نصب درایور نامش به Conexant... jyddv ld ;kn.

لینک اطلاعیه شرکت مهرگان ماشین آسیا در سایت زولتریکس (که شاید خیلیها دیده باشند):

13) مودمهای زولتریکس هم اکنون چگونه هستند: هم اکنون مودم های زولتریکس در بسته بندی قرمز رنگ و با مارک شرکت زی‌سایبر عرضه می‌شوند و همه بسته‌بندی های زرد رنگ دیگر تقلبی هستند. ظاهرا زولتریکس، همه اختیارات تولید مودم را به این شرکت هنگ کنگی (که اتفاقا سرمایه خوبی دارد) سپرده و این مودم از این پس می‌رود تا همه رقبایش را پشت سر گذارد. خود من به محض رفع اشکالات زولتریکس از این سری، مودمم را فورا با این زی‌سایبرهای جدید تعویض می‌کنم.

مشخصات بسته بندی جدید: روی کارتون یک سلفون قرمز رنگ مارک دار کشیده شده که عیناً مثل پوشش نوارهای کاست خارجی (مثل سونی) است و رنگ قرمز دارد. با باز کردن این سلفن، جعبه ای به رنگ قرمز خواهید دید که قسمتی از روی در آن پلاستیک است یعنی داخل جعبه پیداست. دوستان عزیز اگر هم اکنون قصد خرید مودم را دارید از این مودل بخرید و مراقب باشید مدلهای تقلبی قبلی را نخرید. نام زولتریکس فقط روی سلفن این مودل است و روی جعبه قفط نام زی‌سایبر (Z-cyber) درج شده است. اگر چنین مودمی دیدید، در اصل بودن آن (البته تا این ساعت) شک نکنید و فوراً آن را بخرید. احتمالا تا مدتی دیگر شرکت زی‌سایبر مشکل آیدی کالر و ناسازگاریش را با SP2 حل خواهد کرد و پس از آن مودمهای دیگر، حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

14) راهنمای خرید مودم (به طور کلی): من ابتدا اینتلکت داشتم. کال ویتینگش کار نمی‌کرد و شماره نشان نمی‌داد و سرعتش هم کم بود. سپس ازتک خریدم. کال ویتینگش کار نمی‌کرد و شماره ها را یک در میان نشان می‌داد. سپس اکورپ خریدم. سرعتش پایین بود و کالویتینگش بسیار کند بود. (در عملکرد کال‌ویتینگ، سریعتر از رولتریکس تا به حال ندیده ام). هیچ یک از این سه مودم خاصیت Wakeup on ring نداشتند. سپس زولتریکس خریدم و انصافا از آن لذت بردم. نمایشگر شماره مودم زولتریکس US Version Only است چون به خاطر پیچیدگی چیپست HCF فقط به روترهای پایه آمریکایی هماهنگ شد. پس بقیه مودم‌ها باید Dual Mode باشند و هر مودمی که رویش نوشته US Version را نخرید. آنها که چیپ HCF ندارند که نتوانند هماهنگش کنند پس باید Dual Mode باشند. (البته جز زولتریکس که قبلاً گفتم).

این مطلب سایت ITIRAN را بخوانید و خود قضاوت کنید که نگارنده چه‌قدر درباره مودم زولتریکس اطلاعات داشته. (احتمالا مدل تقلبی بهش انداخته اند)

راجع به Voice هم بعدا خواهم نوشت.
هر سؤال دیگری داشتید در خدمتم هرچند فکر نمی‌کنم دیگر جای سؤالی باقی مانده باشد.

حسن.

رضا محمدي آبيز
31-12-2006, 15:31
سلام
من يك مودم زولتريكس 3 چيپ خريدم كه voice هم داره براي كارهايي مثل caller id .اما درايوري كه توي سي دي او هست نصب نميشه و ميگه درايوري كه خود xp براش گذتشته جديد تره. اما اوني كه خودش گذاشته voice رو تشخيص نميده و زده softV92 data fax modem و voice رو نزده.

داخل cd مودم شما كهثل يكي منه پوشه اي با نام smart litic-v3 هست انو نصب كن بعد از 3 continue any whay
مشكلت هل مشه باي!!!!;)

pesar_tanha
03-01-2007, 22:47
سلام دوستان من یه مودم زولتریکس دارم
ویستا نمیشناسدش چیکار کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدلش اینه
smart spirit سه چیپ
لطفا" منو رهنمای کنید

blue-dragon
15-01-2007, 23:54
دمت گرم آقا با این همه اطلاعات که گفتی فکر کنم شما مهندس مخابراتی چیزی باشی
اطلاعاتی که دادی خیلی کامل بود من تنها مشکلی که با این مودم داشتم فقط همین کالر آیدی مودم بود که با این مقاله کاملی که شما نوشتی دیگه همه شک و شبهه ها از بین رفت و خیال همه رو راحت کردی .

M.C.
16-01-2007, 00:51
سلام دوست گرامی persare_tanha
دیدم به مشکلی بر خوردید , شتافتم بسوی شما:biggrin: :biggrin: :biggrin:

من قبلا این مشکل رو داشتم.
البته با روشی که خودم کفشششششششششش کردم :biggrin:
دیگه مشکل حل شد.

برای اینکه مودمتون کامل نصب بشه , باید این کارا رو بکنید:
به Control Panel رفته و Phone And Modem Option رو باز کرده و از Tab/Modem دکمه ی Add زده
و تیکه Don't Detect My Modem :I Will Select It From a List رو زده و دکمه ی Have Disk را فشار داده
و در پوشه ی Driver 98 اولین فایله INI. را انتخاب و نصب کنید.
{ این برای شناسوندنه Modem به ویندوز ه }
بعد از اتمام کار از دوباره همین روال رو ادامه میدیم , ولی این دفعه Driver Xp رو نصب می کنیم.
{این برای Sound مودمه}

ممکنه بعد از نصب ویندوز کرش کنه """""""""" هیچ نگران نباشید """"""""""
وقتی ویندوز کرش کرد و Reset شد F8 بزنید و گزینه ی """"" Last Know Good """" رو انتخاب کنید .

ممکنه بار قبلی نصب نشده باشه { Driver XP }
از دوباره همون روال قبل رو انجام می دیم و Driver XP رو از دوباره نصب می کنیم.
این بار ویندوز شروع به Add کردنه صدای مودم می کنه.

حالا می تونید از مودم Zoltrix SmartSpirit استفاده بکنید.

اگه مشکلی بود با پیام خصوصی می تونید با هام تماس بگیرید , چون من این جا ها کم پیدام میشه.

موفق باشید.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

blue-dragon
16-01-2007, 01:02
البته ویندوز ویستا در ورژن اصلی که جدیدا منتشر شده تمام درایوهای محصولات کمپانیهای مختلف و به صورت خودکار در خودش جا داده و احتیاجی به تنظیمات زیادی نیست . البته من ویندوز ویستا رو روی یک کامپیوتر دیگه دارم ولی هنوز سراغ تنظیمات مودم و کارتهای جانبیش نرفتم

blue-dragon
16-01-2007, 01:11
البته ویندوز ویستا در ورژن اصلی که جدیدا منتشر شده تمام درایوهای محصولات کمپانیهای مختلف و به صورت خودکار در خودش جا داده و احتیاجی به تنظیمات زیادی نیست . البته من ویندوز ویستا رو روی یک کامپیوتر دیگه دارم ولی هنوز سراغ تنظیمات مودم و کارتهای جانبیش نرفتم.

basterzt
16-01-2007, 01:28
من هم اول زولتریکس تقلبی بهم انداختند
هیچ چیش کار نمیکرد
رفتم طرف رو خفت کردم یه اصلش رو آورد
بهتر از قبلی بود و ویسش هم به خوبی کار میکرد
سرعتش هم خوب بود اما کال ویتینگ و کالر آیدیش جواب نمیداد
بعد منم رفتم یه مودم Intel از نوع Orange خریدم
واقعا حرف نداره
همه شماره ها رو نشون میده و کال ویتینگش هم توپه
اما ...
اما سرعتش مثل زولتریکس نیست و اگه کسی به خونه زنگ بزنه دیسکانکت میشه
همچنین اگه کسی گوشی رو هم برداره دیسکانکت میشه
حواستون موقع خریدن این مودم جمع باشه
در ضمن ویس هم نداره و صداش از تو اسپیکر در میاد

M.C.
16-01-2007, 12:21
سلام مثل اینکه Vista باز ها این جا جمعنو ما خبر نداریم :biggrin:
دوست عزیز من یهبار خریدم , برای هفت پشتم بسه
بدلی به ما هم ... .
در خرید قطعات هیچ وقت نباید عجله کرد
با پرس و جو کردن می تونه آدم ی قطعه ی خوب و اصل خرید

خیر نبینه این Microsoft با این ویندوز بیرون دادنش
خرج ما رو شوووووبله کرده
هیییییییی باید ویندوز بخریم
هنوز این یکی نیمده , اون یکی می خواد بیاد.

البته بگم که Zoltrix SmartSpirit بهترین مودم در دنیاست
شک نکنید.

من که ازش راضیم و مثل اینکه بر و بچززززززززز هم راضیند
خدا رو شکر

اون روش تا موقعی که Last Version ویندوز Vista نیمده
کارائی داره :biggrin:

msadegh58
16-01-2007, 21:47
سلام
منم یه مودم zoltrix smart spirit دارم در ویندوز ویستا بدون مشکل اونو نصب میکنم و ویندوز اونو میشناسه اما وقتی به اینترنت وصل میشم سیستم قفل میکنه لطفا راهنمایی ام کنید

blue-dragon
18-01-2007, 22:27
هنوز ویندوز ویستا نیومده شما می خواهید روی اون مودمهاتون رو وصل کنید ، بابا شما هنوز نحوه کار با ویندوز ایکس رو بلد نیستید ، بلد نیستید وویس مودمتون رو فعال کنید می خواهید برید سراغ یه ویندوز دیگه ، حداقل تا یکی دو ماه دیگه صبر کنید شاید درایو سازگار با ویندوز ویستا هم از سوی شرکت زولتریکس روی سایت سازنده قرار بگیره و همه بتونیم از اون استفاده کنیم .

blue-dragon
18-01-2007, 23:04
یک روش جدید برای افزایش سرعت دانلود با استفاده از مودمهای دیال آپ تو یکی از سایتهای خارجی خوندم ، هر کی مایله و نظری داره میتونه بگه البته برای این کار باید از سرویسهای E1 باید استفاده کنید.

MEMA
19-01-2007, 00:55
اونوقت این کجاش به مشکلات مودم مربوطه؟؟؟!!!

pesar_tanha
19-01-2007, 01:08
هنوز ویندوز ویستا نیومده شما می خواهید روی اون مودمهاتون رو وصل کنید ، بابا شما هنوز نحوه کار با ویندوز ایکس رو بلد نیستید ، بلد نیستید وویس مودمتون رو فعال کنید می خواهید برید سراغ یه ویندوز دیگه ، حداقل تا یکی دو ماه دیگه صبر کنید شاید درایو سازگار با ویندوز ویستا هم از سوی شرکت زولتریکس روی سایت سازنده قرار بگیره و همه بتونیم از اون استفاده کنیم .

چي ميگي تو كي گفته كي ويستا نيامده همينجوري به بچه هاي پي سي توهين ميكني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

MEMA
19-01-2007, 11:00
چي ميگي تو كي گفته كي ويستا نيامده همينجوري به بچه هاي پي سي توهين ميكني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

کابوی تنهای :blink: عزیز ناراحت نشو ابن بابا هم اومده یه حرفی بزنه.شما به بزرگواریت ببخش.:)

blue-dragon
19-01-2007, 11:52
بچه ها من قصد توهین به کسی رو ندارم ، ما مخلص همه بچه ها پی سی هم هستیم ، فقط من گفتم بزار یک کم این ویندوز جا بیافته و همه یک نسخه از اون و تو کامپیوترشون داشته باشن بعد مشکلات مربوط به سخت افزارها و نصب درایوهای مربوط به اونو توی ویندوز ویستا مطرح کنیم ، بازم اگه بد حرف زدم و باعث رنجش خاطر عزیزان شدم از همتون معذرت میخوام.

MEMA
20-01-2007, 20:37
حالا شد.:rolleye: شما از کجا میدونی که بچه ها این ویندوز رو ندارن که از قول اونا حرف میزن.ولش بیخیال.(ما دوست داریم blue-dragon جان،فقط یه کم مهربونتر باش):cool:

blue-dragon
24-01-2007, 21:21
من بازم از عزیزان به خصوص pesar_tanha و MEMA جان عذر خواهی می کنم من تازه عضو سایت شدم و برای همین آشنایی زیادی با بچه های گل و نازنین سایت نداشتم و از همین جا روی گل همتون رو می بوسم .

M.C.
26-01-2007, 16:51
سلام
منم یه مودم zoltrix smart spirit دارم در ویندوز ویستا بدون مشکل اونو نصب میکنم و ویندوز اونو میشناسه اما وقتی به اینترنت وصل میشم سیستم قفل میکنه لطفا راهنمایی ام کنید

سلام دوست گرامی
شاید مودم شما اصل نیست
چون اصلاش
ویندوز نمشناستش
:eh:

KING ESFANDIYAR
07-04-2007, 17:03
جديترين درايور مودم smart sprit v92براي ويندوز XP و VISTA مي خواستم
THANKS

Behroooz
07-04-2007, 20:57
در ويستا هم نصب نميشه . اين هم يك مشكل ديگش .

mhentezari
08-04-2007, 01:55
ما هنوز توي xp گير بوديم كه خبر از vista رسيد!
vista كه مودم من رو كشك هم حساب نكرد! بازم گلي به جمال xp

mohammad20ali20
08-04-2007, 09:41
کس درایورشو برای ویستا نداره؟
فوری...فوری

pedram_ashena
08-04-2007, 11:02
خوب من چون فرصت ندارم 18 صفحه را بخونم اگر پستم تكراري بود ببخشيد.
زولتريكس 2 گارانتي داره يكي مهرگان ماشين و ديگري زولتريكس كيش
كه اينها هر كدام ديگري را نفي ميكنند.ولي در دادگاه زولتريكس كيش برنده شد.و مهرگان ديگه حق استفاده از نام زولتريكس را نداره
مهرگان v92 نيست همينطور كالر ايدي نداره
زولتريكس كيش هم كالر ايدي داره هم v92 هست.تصوير ديوايس منجر:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خوب حالا يه مشكل پيش مياد.بعضي ها زولتريكس كيش را دارند ولي كالر ايدي ان فعال نيست 2 دليل داره
1-مخابرات اصلا سيستم كالر ايدي به خطوط نداده
2-مخابرات از 2 مدل سوئيچ استفاده ميكنه كه فقط يكي از انها توسط اين مودم شناخته ميشود.كافي زنگ بزنيد به شماره 2299999 (اگه درست گفته باشم شماره را)بگيد سوئيچ تلفن شما را عوض كنند(الان اسم سوئيچ ها يادم نيست)اگر قبول كنند ظرف 30 ثانيه كارتان راه ميوفته.
براي ويستا هم هنوز درايورش نيامده

micheal-tnt
24-04-2007, 10:42
منم يه مودم زولتريكس 3چيپ دارم اما ويندوز ويستا اونو شناسايي نمي كنه چيكار كنم

pedram_ashena
24-04-2007, 12:24
اگر گارانتي زولتريكس كيش هست هيچ كاري نميشه كرد.بايد با ورژن بالاتر عوض كني.
اگر مهرگانه زنگ بزن ازشون بپرس

Behroooz
05-05-2007, 10:20
منم يه مودم زولتريكس 3چيپ دارم اما ويندوز ويستا اونو شناسايي نمي كنه چيكار كنم

اگر از ویستای ریتیل استفاده کنی میشناستش .

Girl 2007
06-06-2007, 03:21
salam , 2ta soal daram
man system jadid gereftam yani hame chizam o avaz kardam vali ba ghesmate internet va vasl shodan o moondane to internet moshkel daram.
vaghti dare verifying mikoneh inghadr too hamoon haalat mimooneh ta error mideh ke redial kon , ya inke vaghti vasl misheh bad az 10-15 min yeho gir mikoneh digeh har chi safhe baz konam connot disply mideh ba inke dc nashodam, bazi vaghta ham yeho delesh mikhad dc misheh partam mikoneh biroon.

tooye propertice connection ke ettelaAte modem mideh injoori neveshteh: Generic 56K HCF Data fax Modem (COM3)
system ghablim vali ino neveshteh bood: Creativ Modem Blaster V.90 PCI DI5655(COM3)
hala in moshkelati ke man ba internet daram az chiye?
in modemaro kessi mishnaseh va mitooneh moghayesei azashoon be man begeh.
system ghabli ba inke baraye 8 sal pish bood vali moshkele internet nadashtam.
plz har ki mitoone rahnamaiim koneh.
dar zemn 10 rooz ham bishtar nist ke system jadidam o gereftam.:41:

pedram_ashena
06-06-2007, 11:13
شما اولا بايد فارسي بنويسيد.چشمم كور شد تا خوندم.اگر سيستم را از شركت خريديد با انها مطرح كنيد.ربطي به مودم ندارد.نرم افزاري است

Gabana
06-06-2007, 13:19
روي سيستمت مودم ديگه اي امتحان كن . ببين شايد مشكل از مودم باشه /.

در مورد مودمت اطلاع چنداني ندارم اما مودم گيگابايت هست الان تو بازار با قيمت 7500 - خيلي هم خوب كار مي كنه - چيپش هم Hsf هست مي توني اونو بگيري .

Girl 2007
06-06-2007, 18:37
مرسی از اینکه جوابم را دادید و ببخشید انگلیسی نوشته بودم.
راستی کشف کردم که مودمم زولتریکس 3 چیپ با گارانتی مهرگان ماشین آسیا است.
چه جور مودمی هست؟
قیمتش هم 15500 تومان!
آقای مدیر مودم گیگا بایت که گفتین اگه خوبه قیمتش هم مناسب تره خوب!

pedram_ashena
06-06-2007, 18:46
مودم مورد نظر شما 3 چيپ نيست و v90 است.تقلبي است.اما بايد بگم كه مودم هاي دايال اپ نسل جديد ديگه انچنان فرقي با هم ندارند و تاثير بسزايي روي سرعت ندارند.اگر از سرعت خود راضي هستيد عوض نكنيد

Gabana
06-06-2007, 20:52
كلا مي گن زولتريكس تقلبي هست - يعني در واقع V90 هست و با اسم V92 مي فروشن - به نسبت قيمتي هم كه داره ارزش خريد نداره .
گيگا بايت مودم بسيار خوبيه . من خودم چند مورد خريدم و كاملا راضي هستم - به راحتي هم در ويستا نصب ميشه

Girl 2007
06-06-2007, 23:03
جناب پدرام از سرعتش راضی نیستم!

تصمیم گرفتم که زولتریکس نباشه دیگه و به حرف شما شنبه برم مودم گیگا بایت بندازم براش.
باید برم بگم مودم گیگا بایت میخوام؟ نوع یا مدل خاصی نداره؟ با چه گارانتی ای؟ مشخصاتش چیه؟

Gabana
06-06-2007, 23:07
يه مدل بيشتر كلا تو بازار نيست
اينجا ببين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قيمتش هم 7500 تا 8000 تومن .

pedram_ashena
06-06-2007, 23:09
حتما قبل از خريد مطمئن شويد كه چيپست v92 دارد.كالر ايدي باشد.و قابليت voice آن فعال

HoomanTanha
18-06-2007, 08:00
آقاي ALIAK شما ميگي كه مودم Aztech با سيستم مخابرات ايران سازگاري داره، درست؟ من الان رفتم تو سايت Aztech چند تا مودم داره، بي زحمت شما بگو مودم شما كدوم مودل هستش شايد مشكل ما هم با اين مودم حل شد...:41:

sama_65
18-06-2007, 11:38
مودم من Intel هست
اما کالر آیدیش کار نمی کنه
یعنی قبلن کار می کرد، 2-3 ماهه که از کار افتاده
چرا؟!

علیرضا
19-06-2007, 21:00
سلام
یه ساعت پیش رفتم یه مودم Zoltrix سه چیپ خریدم اومدم نصب کردم ...
اولا که به زور کانکت می شه .
دوما وقتی کانکت می شه سرعتش 7.2 Kbs هست
این صفحه رو به زور Load کردم تا بنویسم..
!!!! این هم شاهد :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوماً نه برنامه ای نه چیزی تو جعبه اش نبود (غیر از CD نصب حتی تو CD نصب) که بشه Caller ID رو فعال کرد یا استفاده کرد.
چهارماً که تو CD اش هم سه نوع مودم موجوده ... من اصلا اسم مودم رو رو جعبه اش هم ندیدم!
مودم قبلی ام Creative Modem Blaster V.90 بود ولی هم سریع کانکت می شد و هر کس سرعتش رو می دید می گفت ADSL داری؟ به هر چی بخواین قصم می خورم.
جون من اگه کسی می دونه اینو چطوری میشه راش انداخت بگه وگرنه تا چند دقیقه دیگه میزنم میشکنمش.
14هزار پولشو دادم .. مثلا از فامیلمون خریدم!

pedram_ashena
19-06-2007, 21:52
smart spirit v92
اسم مودم شما اينه.

Behroooz
21-06-2007, 10:53
سلام
!!!! این هم شاهد :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوماً نه برنامه ای نه چیزی تو جعبه اش نبود (غیر از CD نصب حتی تو CD نصب) که بشه Caller ID رو فعال کرد یا استفاده کرد.
چهارماً که تو CD اش هم سه نوع مودم موجوده ... من اصلا اسم مودم رو رو جعبه اش هم ندیدم!
مودم قبلی ام Creative Modem Blaster V.90 بود ولی هم سریع کانکت می شد و هر کس سرعتش رو می دید می گفت ADSL داری؟ به هر چی بخواین قصم می خورم.
جون من اگه کسی می دونه اینو چطوری میشه راش انداخت بگه وگرنه تا چند دقیقه دیگه میزنم میشکنمش.

روي يك سيستم ديگه چكش كن .

sara100
21-06-2007, 11:32
این کد را تو قسمت مودم بنویس

AT&FW

amir400
21-06-2007, 11:52
سلام

بابا مودم زولتریکش همه شون تقلبین!
منم داشتم!
درایوری که اکس پی براش میشناسه ویس نداره
اما اگه درایور سی دی شو نصب کنی میشناسه

ضمننا بعد از یک هقفته دچار خش خش میشه ! ضمن اینکه کالر آی دیش کار نمی کنه و تماس ها را هم تشخیص نمیده:27: :18: :18:

علیرضا
21-06-2007, 18:22
درست شد .... نگران نباشید نشکستمش .... سالمه.
تو یه PCI Slot دیگه وصلش کردم جواب داد.... در حالی که مودم قبلیم اونجا جواب نمی داد!!چه دنیاییه !!

Behroooz
22-06-2007, 11:53
درست شد .... نگران نباشید نشکستمش .... سالمه.
تو یه PCI Slot دیگه وصلش کردم جواب داد.... در حالی که مودم قبلیم اونجا جواب نمی داد!!چه دنیاییه !!

خوشحالم كه مشكل حل شد . هميشه با يك مشكل كوچك تجربه هاي بزرگ همراهه ....

m3tal_boy
28-04-2008, 09:49
درایور مودم zoltrix رو ازجا میتونم گیر بیارم؟
برنامه مودم اسپای مودم رو به عنوان voice modem نمیشناسه !

ata.royalfalcon
16-01-2009, 12:08
سلام به همگی
دوستان من دوتا مودم دارم یک D-link دارم که بدک نیست تصمیم گرفتم یک مودم دیگه بگیرم از این زولتریکس هایی که جعبه فلزی دارند و گارانتی شرکت زولتریکس کیش هست . هردوتا مودم به درگاه PCI وصل کردم ولی مشکلاتی دارم. اول اینکه فکر کنم تداخل درایوری دارند یعنی اگر اول درایور زولتریکس را نصب کنم بدون هیچ مشکلی به اینترنت وصل میشود. ولی اگر پس از نصب درایور زولتریکس ، درایور D-link را نصب کنم زولتریکس دیگه به اینترنت وصل نمیشود و ارور No dialtone را میدهد.ضمن اینکه در دیوایس منجر هم نمیتونم نمیتونم یکی از اونهارا Disable کنم چون کامپیوتر ریستارت میشود که فکر میکنم نشاندهنده تداخلات درایوری هست .
حالا سوالم این هست که چطور به ویندوز بگیم که مثلا درایور این مودم را در یک پوشه مجزا کپی کنه یا یکسری راه حل های دیگر

pedram_ashena
17-01-2009, 12:24
حالا چه اصراري داري هر دو تا را نصب كني؟به نظرم زولتريكس خيلي بهتره.اون يكي را فعلا استفاده نكن.اما اگر بخواهي هر دو تا را داشته باشي زولتريكس را درايورش را نصب نكن.يعني بگذار ويندوز بصورت درايور پيش فرض نصبش كند.

sialex
17-01-2009, 13:05
لطفا هر مودمي ميندازيد حتي شترولا(!) ، زولتريكس نندازيد .
شركت زولتريكس كيش با مهارت تمام برند زولتريك رو از چنگ راقي الكترونيك ( كه بعدا شد مهرگان ماشين آسيا و برندشو به زي سايبر تغيير داد ) دزديد و هم اكنون تمام فكس مودمهاي سه چيپش همون يه چيپ اسمارت لينكه كه در واقع دو تا چيپست ديگش دكوري و تزئيني هست . اگر مدار خوني بلد بوديد ميفهميديد كه چيپ ستي كه از 16 پايه فقط 4 تا پايش وصله و بعد مسير سيم كشي اون زير رله گم و گور ميشن دليلي بر دكوري بودن دو تا چيپ ديگشه !
مهرگان ماشين قبلا تو آگهي هاي خودش اين مسئله رو اعلام كرده بود كه حتي فيش هاي اسپيكر و ميكروفون اينها هم كار نميكنن و كلا يه چيپن !! بعد از كلي دادگاه و اين حرفا نميدونم چرا ؟ از موضع خودش عقب نشيني كرد و شما ملت ايران رو با اين كلاه برداد تنها گذاشت !
من نميدونم تاييديه انفورماتيك رو از كجا و با چه مبلغ باجي گرفته ولي تنها راه حل جلوگيري از اين كارا نخريدن چنين محصولاتيه .
خدا رحمت كنه فكس مودمهاي سه چپي اصلي رو كه تو ويندوز ايكس پي حتي بدون درايور نصب ميشدن . كانكسانت ...
درضمن ادعاي پشتيباني كال ويتينگ و كالر آيدي اين مودمها هم همشون مربوط به آمريكا ميشه و تو ايران كار نميكنه .

و اما پاسخ شما .
چيزي به اسم تداخل درايوري نداريم . مگر اينكه درايور شما دستگاري شده باشه . كه عرض كردم چيپ ست اصلي اين مودم اسمارت لينك هست نه كانكسانت (راكول قديم) .
در صورت امكان درايور اصلي اون رو از فكس مودمهاي با اين چبپست و يا سايت اصلي توليد كننده چيپ ست ( اسمارتلينك) دانلود كنيد .
اينا همش تقلبه . منم بلدم يه كاري كنم تا گرافيك آنبوردمو 8800 جي تي ايكس بشناسه . ولي اين پولا خوردن نداره ! اين كلكا يه روز گ...ش در مياد .

ata.royalfalcon
17-01-2009, 20:16
با سلام به همگی
در جواب pedram_ashena باید بگم که ویندوز اونو نمیشناسه و بایستی حتما درایورش را نصب کرد حتما كانكسانت نیست
در جواب آقای Sialex باید بگم که من نمیدونم مودم D-link تا چه حد معتبره اما یکی از دلایل خرید مودم جدید زولتریکس ، دیسکانکت شدن زیاد D-link بود که کلافه ام کرده بود ولی تا الان فعلا با زولتریکس دیسکانکت نشدم گرچه سرعت هردو یکی هست 46.6 و همچنین مطمئن هستم که D-link سالم هست.
و من به این نتیجه میرسم که واقعا هرنوع مودمی بخری سقفش همینقدره و بهتر ازاین دیگه نمیشه هرکاری هم بکنی
یاد مودم کریتیو قدیمی ام بخیر واقعا خر کار بود خدا رحمتش کنه نه دیسکانکت داشتم و سرعت 56 کامل
ضمنا چطوزی به این نتیجه رسیدم که تداخل درایوری دارند (حدس میزنم)
1-اگر یکی از مودم هارا در دیوایس منجر آنیستال کنم اون یکی هم آنیستال میشه (با دادن ارور سیستمی وآمدن صفحه آبی )
2-اگر اول درایور زولتریکس رو نصب کنم با زولتریکس میتونم اینترنت وصل شوم ولی پس از نصب درایور اولی درایور D-link را نصب کنم زولتریکس ارور 633 میده ولی با D-link میتونم وصل شوم
چی کار باید کرد من میخوام هردو مودم نصب باشه و هردو کار کنه
یک سوال دیگه آیا چیپست مودم D-link dfm 562Is برابر با چیپست زولتریکس مدل Z919 هست و میتوان بایک نوع درایور هردو را به ویندوز معرفی کرد. و اگر بلی درایور از کجا بگیرم که به هردو بخوره

sialex
17-01-2009, 23:54
ببين دوست عزيز مشكل شما با روش بهتري هم حل ميشود . و اون اينه كه به هر كدومشون بگبي كه از چه پورت كامي استفاده كنند .
براي اينكار :
Phone and modem options - Tab : Modem - Select the modem and Properties - Tab : Advanced - Advance Port Setting - COM PORT Number :
كه احتمالا جفتشون روي يك كام نشستن و بايد يكيشونو دستي عوض كني . ( اين هم يه مدل كانفليكته )

در جواب سوال جديدت بايد بگم همه اين كارخونه ها ميرن چيپ ست ميخرن مونتاژ ميكنن .
بعضي ها مثل ديلينك از اول به كارخونه ميگه روش بزن ديلينك و بعضي ديگه ميرن يه بورد مونتاژ شده رو اول ميخرن رو چيپشو سمباده ميكشن يا نه چيپ ستو ميخرن و بعد با سمباده روشو ميتراشن و مارك ميزنن و مونتاژ ميكنن .
مثلا : كارت شبكه دي لينك 530 رسما يه مدل از گروه چيپست هاي شبكه شركت VIA هست كه رو خيلي مادر بورد ها آنبوردش وجود داره و با اون درايور هم ( طبيعتا ) نصب شد و تازه يه سري امكاناتش بيشتر هم شد .
چشم اين مودمم چك ميكنم خبرشو ميدم كه اصلش چي بوده .

hooman1981
04-02-2009, 08:43
کمک کمک فوری من دیروز مودم زولتریکس 3چیپ کانتکس خریدو تو سیستم من بیشتر از 16کیلو نمیره من 2تا ویندوز دارم تو دوتاش xp و vista همین رو نشون میده ایراد از کجاست ؟

dejavu
01-03-2009, 22:20
سلام . من يك مودم عهد بوق دارم:31: به نام zoltrix Generic 56k HCF Data Fax modem ميخوام بدونم چيكار كنم كه با ويستا 64 بيت كار كنه . چ.ن ويستا اينو نميشناسه :41:.

ممنون !!:11::11::10:

babak_beiknejat
02-03-2009, 09:33
سلام . من يك مودم عهد بوق دارم:31: به نام zoltrix generic 56k hcf data fax modem ميخوام بدونم چيكار كنم كه با ويستا 64 بيت كار كنه . چ.ن ويستا اينو نميشناسه :41:.

يكي از دلايلش ميتونه بخاطر 64 بيتي بودن ويندوز ويستا شما باشه كه با مودم شما سازگاري نداره
مثل خيلي از سخت افزار هاي ديگه كه نسخه هاي قديمي آنها با اين تكنيك همخواني نداره.

ehsankalak
02-03-2009, 11:10
سلام . من يك مودم عهد بوق دارم:31: به نام zoltrix Generic 56k HCF Data Fax modem ميخوام بدونم چيكار كنم كه با ويستا 64 بيت كار كنه . چ.ن ويستا اينو نميشناسه :41:.

این درایورا رو یه تست بکن !

dejavu
02-03-2009, 22:26
این درایورا رو یه تست بکن !

ممنون درست شد

ghadami2005
20-05-2009, 22:28
سلام .من مودم سه چيپ دارم متاسفانه ويندوز xp sp2 وvista 32بيت مودم منو نميشناشن.فقط sp1 ميشناسه چيكاركنم؟

ghadami2005
22-05-2009, 18:10
سلام .من مودم سه چيپ دارم متاسفانه ويندوز xp sp2 وvista 32بيت مودم منو نميشناشن.فقط sp1 ميشناسه چيكاركنم؟

اقا حل شد.

onlyboy13
02-06-2009, 19:46
سلام به همه اساتید آقا ما یه مشکل داریم عجیب و اساسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
زمانی که dial رو میزنم این پیغامو میده اگر ok رو بزنم بوق آزاد پخش میشه بعد از 1 دقیقه میگه خط اشغال است اگرم cancel رو بزنم بسته میشه در ضمن کل option هاشم نگاه کردم نشد

sina2013
11-07-2009, 12:16
میدونید چرا مودمم ویستا رو ساپورت نمی کنه

DJ POLESTAR
23-07-2009, 21:43
سلام

منم همین مشکل رو دارم خواهشا کمک کنید!

mohammad105
22-09-2009, 22:49
سلام
خسته نباسید
من یه مودم zoltrix 3chip با گارانتی زولتریکس کیش گرفتم که یه مشکل عجیبی داره
دو ویندوز xp 32 بیتی و ویندوز 7 64 بیتی رو با هم نصب کردم.
سی دی مودم هم درایور xp 32 و 64 بیتی و هم درایور ویستای 32 و 64 بیتی رو داره و هر دو رو تو ویندوزها نصب کردم.
مشکل من اینه که وقتی که فقط یکبار تو ویندوز 7 به اینترنت متصل میشم، پس از ریستارت که به xp میرم، هر چه dial رو میزنم بوقی شنیده میشه ولی شماره گرفته نمیشه و بعد از 10 ثانیه، ارور no dial tone رو میده؛ در حالی که قبل از اتصال به اینترنت در ویندوز 7 ، در xp خوب کار میکرد.
هر چه درایورش رو پاک کرده و دوباره نصب کرده و کانکشن جدید درست میکنم، درست نمیشه.
تنها را حلش درآوردن مودم از اسلات و گذاشتن آن در اسلات دیگه هست که با رفتن به اینترنت در ویندوز 7، دوباره همون مشکل ذکر شده پیش میاد.
اگه کسی راه حلش رو میدونه، لطفا راهنماییم کنه
ممنونم
در ضمن سرعت اینترنت رفتن هم توسط این مودم خوبه

asd.mohammad
01-11-2009, 06:39
سلام
من هم مشکل پست قبلی رو دارم ولی با مودم د لینک
اگر کسی راه حلی میشناسه به من هم کمک کنه
پیشاپیش تشکر میکنم

asd.mohammad
01-11-2009, 06:48
سلام
من هم مشکل پست قبلی رو دارم ولی با مودم د لینک
اگر کسی راه حلی میشناسه به من هم کمک کنه
پیشاپیش تشکر میکنم

MAJID13880
19-11-2009, 13:41
با سلام
اگر کسیcdمودم را گم کرده باشد برای نصب باید چکار کند؟

dashmojtaba
29-12-2009, 20:13
من مشکلاتم با این ویندوز سون تمومی نداره!
روی یه سیستمم که مودم 56 داره سون نصب کردم درایورش نصب نمیشه مدل مودم اینه generic 56k hcf data fax modem

dashmojtaba
14-01-2010, 21:49
یه نفر تو این همه مدت نبود جواب مارو بده!! عجیبه والا