PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : و حالا یک جامعه شناس: تبلیغات ایرانسل اثرات منفی و مخرب در جامعه می گذارد

hamidrezaaa
16-09-2007, 15:51
موبنا - یک جامعه شناس و استاد دانشگاه، شیوه تبلیغاتی اپراتور دوم تلفن همراه را علاوه بر اعتماد زدایی آن را دارای اثرات منفی و مخرب در جامعه توصیف کرد.
دکتر "اصغر مهاجری " درگفت وگو با خبرنگار "موبنا" درخصوص مدت زمان مکالمه رایگان با سیم کارت های ایرانسل در یک مدت زمان مشخص از شبانه روز معتقد است : استفاده از این روش برای تبلیغ محصول یا خدمت، نه تنها مفید نیست بلکه به شکل گیری بستر انحرافات اجتماعی در جامعه نیز کمک می کند.
وی ادامه داد:تبلیغات برای استفاده کاربران از مکالمه رایگان از طریق سیم کارت های ایرانسل دارای کارکردهای منفی است و عوامل مخربی رابه همراه خواهد داشت.
این مدرس دانشگاه گفت : اگر یک برنامه یا شیوه تبلیغاتی به ایجاد الگوی جدید رفتاری در جامعه منجر شود که مطابق با فرهنگ آن جامعه نباشد،بدون تردید می تواند تاثیرات و پیامدهای مخربی را به همراه داشته باشد.
وی با بیان این که دربرخی از فرهنگ ها و جوامع این نوع تبلیغات می تواند اثرگذار باشد، گفت: ولی در کشور ما به دلیل اینکه مخاطبان اصلی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهد مکالمه رایگان با سیم کارت های ایرانسل آسیب های اجتماعی متعددی را به بار می آورد.
مهاجری خاطرنشان کرد: بسیاری از برنامه های تبلیغاتی به رغم اغراق آمیز بودن و غیر واقعی بودن نباید خارج اصل صداقت باشد در غیر این صورت اثر تخریبی به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد اگر در تبلیغات صداقت وجود نداشته باشد اعتماد در جامعه را از بین می برد که این امر در مورد تبلیغات ایرانسل مصداق دارد.
جامعه شناسان معتقدند که تبلیغات باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد که صداقت در گفتار یکی از این ویژگی هاست .
در همین حال نه تنها کارشناسان بلکه بسیاری از مشترکان این اپراتور نیز بر این باورند که اساس تبلیغات این اپراتور مبتنی برشفافیت ، اعتماد و صداقت نیست.
از ابتدای سال 86 و پس از انتشار گسترده تبلیغات نوروزی اپراتور دوم ، موضوع عدم تعهد این اپراتور به وعده های تبلیغاتی به یکی از چالش های مهم ایرانسل و نارضایتی مشترکان آن تبدیل شده است.

sms11
16-09-2007, 16:14
ماشالله این ایرانسل که خفمون کرد بس که تو تلویزیون تبلیغ کرد

vahooli
16-09-2007, 16:14
خیلی دلم می خواد بدونم ایت آقایونه جامعه شناس و استاد داشگاه ها را از کجا پیدا می کنن ؟! ایجاد فساد می کنه ؟!؟!!؟ وای ایــــــــــــنا دیگه کین !!!!! طرز فکراشون حال آدما به هم می زنه ! حیف اسم ایران و خاک ایران که اینا باید بیان یه مسئولیتی به دست بگیرن ! کسی که فکر کنه مکالمه رایگان فساد ایجاد می کنه .... بی نهایت تاسف باره....

jackhammer
16-09-2007, 19:54
جفتشون غلط کردن!
"مهاجری خاطرنشان کرد: بسیاری از برنامه های تبلیغاتی به رغم اغراق آمیز بودن و غیر واقعی بودن نباید خارج اصل صداقت باشد در غیر این صورت اثر تخریبی به همراه خواهد داشت."!!!!!!!!!!!!

دیگه چرت و پرتم حدی داره!

بازم این دوستان ما که طرفدار همراه اولند و همیشه یه جر و بحثی با ایرانسلی ها دارند دیگه اینقدر حرف بی معنی نمیزنند!

arman4459
16-09-2007, 21:45
یکی نیست بگه مهاجری جون خودت چقدر از این مکالمه رایگان بچه های خودت یا خودت استفاده کردی.

نه بهتره همون پسر یا دختر بیاد با همراه اول صحبت بکنه و قبض سنگینش گریبانگیر بشه .اون کسی که بخواد حرف زنه می زنه.حدااقل با ایرانسل دیگه پول قبض و این حرفها مطرح نیست.

حالا اومد یک سرویس مجانی گذاشت.چرا این همه هجمه و حمله.

Maziar_69
17-09-2007, 00:05
آخه فلان فلان شده ها کجاش صداقت نداشته؟
بابا به خدا من 5 میلیون و نیم مجانی استفاده کردم !
ایمیل این یارو رو کسی نداره یه حالی بهش بدیم؟

rozbeh85
17-09-2007, 00:09
من که از تمام طرح هاش استفاده میکنم، تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم، دیگه وقتی بخواهنذ چوب لای یک شرکت خصوصی بگذارن هر کاری میکنند!
مکالمه رایگان و فساد........!!!!!

phrshad
17-09-2007, 00:25
اين جامعه شناسهاي در پيت ما هم هر اتفاقي تو خانوادشون ميفته بسطش ميدهند به جامعه ...
يكي نيست بگه . . .. . . lol...

phrshad
17-09-2007, 00:29
آخه فلان فلان شده ها کجاش صداقت نداشته؟
بابا به خدا من 5 میلیون و نیم مجانی استفاده کردم !
ایمیل این یارو رو کسی نداره یه حالی بهش بدیم؟
اما اينكه نتونسته همه تعهداتشو عملي كنه رو كه راست گفته ...:20:
ماشالا ايرانسل كلي وكيل مدافع داشته ما خبر نداشتيم ....:31::16::14:

Maziar_69
17-09-2007, 00:49
اما اينكه نتونسته همه تعهداتشو عملي كنه رو كه راست گفته ...:20:
ماشالا ايرانسل كلي وكيل مدافع داشته ما خبر نداشتيم ....:31::16::14:

باشه از این به بعد خبرت میکنم.....

hamidrezaaa
17-09-2007, 00:52
دوستان خواهشان دعوا را نندازید

Maziar_69
17-09-2007, 00:55
دعوا کجا بود ؟؟؟؟؟؟؟ از یه چیزی خبر نداشت بنده خدا رو خبردار کردم !

hamidrezaaa
17-09-2007, 01:03
ای کلک :27::39::34::31:

Maziar_69
17-09-2007, 01:12
ای کلک :27::39::34::31:

جان ؟ کلک کجا بود؟ :31:
قضیه ی منو شما تموم شد رفت. فراموشش کن رفیق ! :46: :10:
من که سرم واسه دعوا درد نمیکنه ! ولی یه وقتایی زود جوش میارم ! :41:
شما سروری ! :11:

hamidrezaaa
17-09-2007, 01:23
جان ؟ کلک کجا بود؟ :31:
قضیه ی منو شما تموم شد رفت. فراموشش کن رفیق ! :46: :10:
من که سرم واسه دعوا درد نمیکنه ! ولی یه وقتایی زود جوش میارم ! :41:
شما سروری ! :11:
دادش ما که فراموش کردیم رفت پیش میاد دیگه پیشامده :31: ما نوکر شما هم هستیم ...... مخلصیم

CD-RW
17-09-2007, 08:49
یکی نیست بگه مهاجری جون خودت چقدر از این مکالمه رایگان بچه های خودت یا خودت استفاده کردی.

نه بهتره همون پسر یا دختر بیاد با همراه اول صحبت بکنه و قبض سنگینش گریبانگیر بشه .اون کسی که بخواد حرف زنه می زنه.حدااقل با ایرانسل دیگه پول قبض و این حرفها مطرح نیست.

حالا اومد یک سرویس مجانی گذاشت.چرا این همه هجمه و حمله.

نه بابا , بنده خدا جوش پسر یا دختر خودشو میزنه که مبادا با مکالمه شبانه ( وقتی که با حاج خانم مشغوله ) بیدار بمونه و بچه یه چیزهایی بشنوه . خب راست میگه دیگه ترویج فساده .

GnuHDL
17-09-2007, 11:02
من کاری به دعوای ایرانسل و اپراتور اول ندارم خودم هم یه سیم دولتی دارم و با ایرانسل هم کار نکردم که بدونم قضیه دقیقا چیه.
ولی از منطق این یارو میشه فهمید که چه در پیتی هست واقعا که اینم ازون دکتر کپنی هاست تعدادشون خیلی زیاد شده اخیرا.....به خصوص اینکه جدیدا فرماندار هم میشن چه برسه به .......

milad_milad_milad
17-09-2007, 13:36
مثل اینکه هر چیزی رو به صورت مجانی ازش استفاده کنیم,فاسده!!!!!
ولی اگه پولامون رو بریزیم تو حلقوم درپیت اول:2: فاسد نیست و خیلی هم خوبه!!
اخه یکی نیست بگه مرتیکه این چرت و پرتا چیه که میگی!اصلآ خودت فهمیدی چی گفتی!!گوسفند

phrshad
17-09-2007, 15:27
تنت مي خواره ؟

Maziar_69
17-09-2007, 16:36
تنت مي خواره ؟

2 بار بند شدی بست نیست ؟ باز هم میخوایی بندت کنن؟

کجایی حمید رضا جون ؟ بیا ببین کی حال و حوصله ی دعوا داره !

hamidrezaaa
17-09-2007, 17:50
2 بار بند شدی بست نیست ؟ باز هم میخوایی بندت کنن؟

کجایی حمید رضا جون ؟ بیا ببین کی حال و حوصله ی دعوا داره !
خداییش راست میگه داش فرشاد داری دعوا راه میدازی ها بیخیال شو :41:

arman4459
18-09-2007, 00:25
استاد ایرانسل باز از اول مهر دوباره سه ماه طرح پاییزی .ای ایرانسل بد تو غیر فساد کاری بلدی.

استادمون خیلی دلگیر شدن.ایرانسل یالا از دل استاد دربیار.

farshad_daneshvar
18-09-2007, 18:56
من یه چیزایی نوشتم. بعد منصرف شدم دوباره ادیت کردمش. چون سیاسی شده بود. این آقایون هم تحمل ندارن ممکنه اخراجم کنن. باعث تاسفه که به خاطر قوانین این انجمن نمیشه بحث رو باز کرد :41:

TheMohammad
18-09-2007, 21:12
من یه چیزایی نوشتم. بعد منصرف شدم دوباره ادیت کردمش. چون سیاسی شده بود. این آقایون هم تحمل ندارن ممکنه اخراجم کنن. باعث تاسفه که به خاطر قوانین این انجمن نمیشه بحث رو باز کرد :41:
کلا رسانه های ما اینجوری شدن، فکر کنم بهش میگن خودسانسوری !!!