PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشخیص اصل بودن گوشی از طریق اینترنت

marmdn
15-09-2007, 22:46
امروزه در کشور ما اکثر گوشی های موجود دربازار ریجستر نشدهو قاچاقی به کشور وارد می شوند که این موضوعباعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده کهعلت آن چیزی به جز غیر اصل بودنآن و به اصطلاح چنج بودن آن است که متاسفانهفروشندگان گوشی های تقلبیو یا چنج خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرفی میکنند. برایشناسایی گوشی های اصلی و چنج راه های متفاوتی است که از جمله ان هادادن کد #06#* است که سریال گوشی شما (IMEI) رامشخص نموده و شما می توانید آن رابا سریال روی کارتن و باطریهمخوانی داشته باشد و در غیر این صورت گوشی شما قاچاقبوده و چنج شدهاست. اما در اين ترفند قصد داريم روشي را به شمامعرفی کنیم كه براياولين بار از طريق سايت ترفندستان بر روي اينترنت قرار ميگيرد. شما ميتوانيد بهسادگی و از طريق اينترنت به اصل يا غير اصل بودن گوشي خود پي ببريد ، بدون نیاز بهیافتن کد فوق بر روی کارتن یا باطری گوشی یا سایر راهها !

بدینمنظور:

ابتدا بر روی گوشی خود (با هر مدلی) کافی است کد #06#* را وارد نمایید. کد IMEI گوشی خود را مشاهده خواهید کرد.
حال به سایت اینترنتی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بروید.
سپس کد IMEI خود را که یک کد 15 رقمی است را در صفحهمربوط به طور دقیق و بدون خطا وارد نمایید و روی دکمه analyse کلیک کنید.
اکنونسایت مشخصاتی به شما میدهد که باید به طور کامل به مشخصات گوشی شما صدق کند. از نظرمدل ، کارخانه ، کشور سازنده و...
به عنوان مثال اگر گوشی شما مدلنوکیا 3230باشد ،میابیست بعد از وارد نمودنسریال (IMEI) گوشی ، مشخصات همان گوشینوکیا 3230خود رادریافت کنید ، این موضوع بدین معنی است که گوشی شما اصل بوده و هیچ گونهمشکلیندارد. اما اگر مشخصات داده شده مربوط بهگوشی شما نباشد گوشی شماقاچاق یا چنج یا... می باشد .
به عنوان مثال اگر کديك گوشي K750i را چك كنید واين سايت مشخصات يكگوشي W750 را به شما نشان دهد ، گوشی شما غیراصل یا چنجاست!:21:
سایت فوقبه غير از چك كردن IMEI موارد ديگریرا نیز آنالیز میکند:
» Phone number analysis
» IMSI number analysis
» IMEI number analysis
» SIM number analysis
» ISPC number analysis

...* shoka *...
15-09-2007, 22:55
گوشی w810iولی وقتی میزنم w750i میزنه البته با همون کد#06#*

ولی وقتی کدی که سر جعبه گوشی میزنم جواب درست میاد جریان چیه؟؟؟

TheMohammad
15-09-2007, 23:48
گوشی w810iولی وقتی میزنم w750i میزنه البته با همون کد#06#*

ولی وقتی کدی که سر جعبه گوشی میزنم جواب درست میاد جریان چیه؟؟؟
سریال گوشی شما Change شده است !!!
در ضمن این لینک تاحالا چندبار معرفی شده !

...* shoka *...
16-09-2007, 00:36
سریال گوشی شما Change شده است !!!
در ضمن این لینک تاحالا چندبار معرفی شده !

changeیعنی چیی میشه یکم توضیح بدی:11:

TheMohammad
16-09-2007, 00:48
changeیعنی چیی میشه یکم توضیح بدی:11:
اون موقع ها که گوشی رو باید در شبکه IR-TCI ثبت میکردن و حق گمرگی رو میدادن، گوشی شما به صورت قاچاق وارد شده و سریال اون به یه گوشی K750 که در شبکه ثبت شده بود تغییر داده شده تا در شبکه کار کنه
همین

am_merman01
16-09-2007, 00:51
يعني يه گوشي قديمي ارزون رو سوزوندن و به جاش شماره سريال اونو به گوشي شما دادند تا مشكل ريجسترش حل بشه

...* shoka *...
16-09-2007, 10:16
حال گوشه من همون w810i هست؟

یعنی اصل نیست دیگه؟؟؟؟

TheMohammad
16-09-2007, 12:36
حال گوشه من همون w810i هست؟

یعنی اصل نیست دیگه؟؟؟؟
اگه سریال روی جعبه یا پشت باطری رو بزنی تو اون سایت و بگه که w810 هستش، یعنی اصله

S E V E N
16-09-2007, 16:23
این سایت رو من قبلا هم میشناختم و گوشیم رو هم سریالش رو وارد کرد و اطلاعاتش درست بود !

سایت خیلی خوبیه !

faded
17-09-2007, 15:20
من زدم مشخصات گوشی خودم رو داد
یعنی مشکلی نداره؟

kiarash3500
18-09-2007, 17:14
منم کا 800 دادم همون کا 800 رو معرفی کرد ولی هنوز دو دل هستم خیالم راحت باشه؟

marmdn
18-09-2007, 23:50
علاوه بر اين بايد very likely باشه_ phone validity_