PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آخرین انیمیشنی که دیدم

صفحه ها : [1] 2 3

s_a_m4000
15-09-2007, 14:07
خوب تو انجمن فیلم یه همچین تایپیکی هست گفتم یه تایپیکی هم اینجا با موضوع انیمیشن ایجاد کنیم تا هم در مورد موضوعشون یه توضیحی داده باشیم هم کیفیت ساخت و از این جور چیزها. دوستان هم کمک کنن.
فقط خواهشا هرکسی پست میده هم یه مختصری در مورد انیمشن هم کارگردان و در صورت امکان کارهای قبلیش توضیح بده و لینک Imdb رو بذاره

s_a_m4000
15-09-2007, 14:18
Corpse Bride 2005 یا همون عروس مردگان
داستانش درباره دو تا خانواده البته بهتره بگم پسر و دختر دو تا خانواده هست که به خاطر اینکه وضع مالیشون بهتر بشه می خوان دختر و پسرشون رو با هم مزدوج!:18: کنن. که پسره فرار میکنه و تو یه قبرستون وقتی داشته تمرین میکرده که چی بگه سر مراسم گیر یه عروسی میفته که کشتنش و یقیه ماجرا.
سبک جدیدی داشت کلا بهتره یه بار نیگاه کنیدش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارگردان: Mike Johnson و Tim Burton
دوبلور نقش اصلیش هم جانی دپ هستش
محصول 2005
IMDB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید/

mamad_chagho
15-09-2007, 22:52
When the wizard in charge of Fairy Tale World goes on holiday Cinderella's wicked stepmother takes over the world, which is home to characters such as Little Red Riding Hood, The Seven Dwarves and Rapunzel.

Also Known As:
Happily Never After
Simsalagrimm
Production Status: Released
Logline: When the wizard in charge of Fairy Tale World goes on holiday, Cinderella's wicked stepmother takes over the world.
Genres: Comedy, Science Fiction/Fantasy and Animation
Running Time: 1 hr. 25 min.
Release Date: January 5th, 2007 (wide)
MPAA Rating: PG for some mild action and rude humor.
Distributors:
Lionsgate
Production Co.:
BAF Berlin Animation Film, Greenlight Media, Vanguard Films, BFC Berliner Film Companie, Odyssey Entertainment
U.S. Box Office: $15,519,841
Produced in: Germany

Amin
15-09-2007, 23:16
سلام
ممنون به خاطر تاپیک
-----------------------------
mamad_chagho
دوست عزیز
اینا رو که خودمون همه میتونیم بریم تو IMDB ببینیم
ما خلاصه داستان رو از زبون خود شما دوست داریم بشنویم + نظراتتون رو

s_a_m4000
16-09-2007, 02:16
داستان مربوط میشه به یک خرس که پیش آدمها تربیت شده و اهلی هستش و به صورت اتفاقی با یه گوزن آشنا میشه و با اون شروع به خراب کاری می کنند تا اینکه اونا رو به جنگل می برند و رهاشون می کنند، خرسه هم که می خواد برگرده و این برگشتن مصادف میشه با آغاز فصل شکار و ادامه ماجرا... شخصیت گوزنه آدم رو به یاد شخصیت خر تو فیلم شرک میندازه.... به نظرم این انیمیشن برای بچه بهتره:31:
Open Season یا همون فصل شکار محصول سال 2006 سونی انیمیشن هست.

کارگردان: Jill Culton و Roger Allers
دوبلور نقش اصلیشم هم Martin Lawrence هست همون بازیگر Bad Boys
IMDB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mamad_chagho
16-09-2007, 19:49
سلام
ممنون به خاطر تاپیک
-----------------------------
mamad_chagho
دوست عزیز
اینا رو که خودمون همه میتونیم بریم تو IMDB ببینیم
ما خلاصه داستان رو از زبون خود شما دوست داریم بشنویم + نظراتتون رو

اوكي امين خان........

راستش همين ديروز دانلود كردم هنوز نگشتم براش زيرنويس انگليسي پيدا كنم(ما كه مثل شما Listening گمون خوب نيست./:31:)

به محض اينكه ببينمش حتما پستمو ويرايش ميكنم...

ولي اين Open Season خيلي قشنگه حتما ببينيد........

s_a_m4000
18-09-2007, 15:42
Monster House یا خانه هیولا محصول سال 2005 Sony Pictures Animation هستش و جریان ازاین قراره که همسایه روبرویی نقش اصلی یه پیرمرد بداخلاقه که اجازه نمیده کسی وارده محوطه خونش مخصوصا چمن خونش بشه از قرار مادر و پدرپسره به یه مسافرت میرن و از یه پرستار بچه می خوان که ازش مراقبت کنه حالا خوده این پرستاره هم داستانی داره به هر یکسری اتفاقاتی میافته که این پسره و دوتا از دوستاش یر از خونه ی پیرمرده در میارن و پی می برن که این پیرمرده برخلاف ظاهرش خیلی هم آدمه خوبیه البته دیگه همشو توضیح ندادم چون طولانی میشد.
شخصیت پردازی و گرافیک خوبی داره پیشنهاد می دم ببینینش.

کارگردان:Gil Kenan
دوبلور سه نقش اصلیش هم Ryan Newman و Steve Buscemi و Mitchel Musso هستن.
IMDB

Maggy_P
18-09-2007, 15:58
آخرين انيميشني كه من ديدم فكر كنم همون خانه ي هيولا ها بود كه دربارش توضيح داديد

s_a_m4000
19-09-2007, 02:04
پینوکیو 3000 روایت مدرنی از داستان پینوکیوی مشهور است که این بار به جای دست و پای چوبی در قالب فلزی قرار داده شده بیشتر لحظات داستان قدیمی در فیلم روایت می شود و هدف هم همان تبدیل شدن به انسان است اما این بار به جای عروسک چوبی یک روبات به انسان تبدیل می شود و پدر ژپتو به جای یک نجار یک مخترع باهوشه که پینوکیو را می سازد واز آن به عنوان پسرش یاد می کند و ...
کار ضعیفی بود و بیشتر برای کودکان مناسبه ...

کارگردان: Daniel Robichaud
سال ساخت:2004
IMDB

shahramcat
21-09-2007, 11:57
من هم آخرین انیمه که دیدم Open Season با دوبله گلوری بود . عالی

s_a_m4000
23-09-2007, 19:58
آتلانتیس:امپراطوری گمشده محصول سال 2001 درباره کاشف جوانی است که به دنبال این شهر گمشده میگرده و کتابچه ای از پدربزرگش بدست میاره و به کمک گروه اون به اعماق دریا میره و ...

کارگردان: Kirk Wise و Gary Trousdale
سال ساخت:2001
IMDB:6.3

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید/

toodi
29-09-2007, 12:16
Monster House یا خانه هیولا محصول سال 2005 Sony Pictures Animation هستش و جریان ازاین قراره که همسایه روبرویی نقش اصلی یه پیرمرد بداخلاقه که اجازه نمیده کسی وارده محوطه خونش مخصوصا چمن خونش بشه از قرار مادر و پدرپسره به یه مسافرت میرن و از یه پرستار بچه می خوان که ازش مراقبت کنه حالا خوده این پرستاره هم داستانی داره به هر یکسری اتفاقاتی میافته که این پسره و دوتا از دوستاش یر از خونه ی پیرمرده در میارن و پی می برن که این پیرمرده برخلاف ظاهرش خیلی هم آدمه خوبیه البته دیگه همشو توضیح ندادم چون طولانی میشد.
شخصیت پردازی و گرافیک خوبی داره پیشنهاد می دم ببینینش.

کارگردان:Gil Kenan
دوبلور سه نقش اصلیش هم Ryan Newman و Steve Buscemi و Mitchel Musso هستن.
IMDB

این خیلی قشنگ بود من زبون اصلی دیدم عالی بود واقعا کارگردان با استعدادی داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s_a_m4000
03-11-2007, 08:21
Ratatouille محصول سال 2007 استودیوی پیکسار هستش یه انیمیشن خوش ساخت روان و با ظرافت طوری که از دیدنش مطمئنا لذت میبرید.
جریان داستان مربوط به یه موش هست که شامه ی خوبی داره و عاشق آشپزی بنابه دلایلی که خودتون موقع دیدن فیلم می بینید اینها موش همراه بقیه گروهش از خونشون آواره میشن و سر از فرانسه در می آرند اونم درست سر از رستوران آشپز معروفی که .......
دیدنشو به همه توصیه می کنم بیخود نیست که 89 امین فیلم برتر تو لیست 250 تایی imdb هستش

کارگردان: Brad Bird
Rating: 8.4/10
Top 250: #89
IMDB

frnsh
04-11-2007, 16:52
جالبه.
عجب تاپیک خوبی. منم کارتون زیاد میبینم. اما نه دیگه اینقدر جدید. میگما کارتونهایی که زیاد هم جدید نیستن مثل شرک 3 هم قبوله؟

s_a_m4000
05-11-2007, 04:09
جالبه.
عجب تاپیک خوبی. منم کارتون زیاد میبینم. اما نه دیگه اینقدر جدید. میگما کارتونهایی که زیاد هم جدید نیستن مثل شرک 3 هم قبوله؟
یله دوست من چراکه نه! هدف اینه که هم کارتونه معرفی بشه هم نظرتون. پس از این بعد منتظرتون هستیم:10:

salma_ar
05-11-2007, 13:00
Ratatouille خیلی قشنگه .من که خیلی دوست داشتم

frnsh
05-11-2007, 15:06
بچه ها میگم من توی هرکارتونی دیدم (یعنی اکثر کارتونا) در قسمت سوم اونایی که بر بودن اومدن و میخوان انتقام بگیرن. شما هم موافقین؟
مثل شرک 3 یا مثل سیندرلا 3 یا مثل اسپایدرمن 3 (البته هم کارتون و هم فیلمش و اونم نه زیاد)

Niloofarak
06-11-2007, 01:58
Corpse Bride 2005 یا همون عروس مردگان
داستانش درباره دو تا خانواده البته بهتره بگم پسر و دختر دو تا خانواده هست که به خاطر اینکه وضع مالیشون بهتر بشه می خوان دختر و پسرشون رو با هم مزدوج!:18: کنن. که پسره فرار میکنه و تو یه قبرستون وقتی داشته تمرین میکرده که چی بگه سر مراسم گیر یه عروسی میفته که کشتنش و یقیه ماجرا.
سبک جدیدی داشت کلا بهتره یه بار نیگاه کنیدش

کارگردان: Mike Johnson و Tim Burton
دوبلور نقش اصلیش هم جانی دپ هستش
محصول 2005
IMDB

/

ولی به نظر من تنها عیب اش اینه که مدت زمانش کمه! مثلا اگه یک ساعت و نیم بود بهتر بود
ولی به خاطر همون یه ساعت و ده دقیقه اش هم 4 سال کار کردن!

frnsh
06-11-2007, 14:08
عروس مردگان خیلی قشنگه به نظر من. خیلی تاثیر میذاره. مثل بقیه اینقدر سطحی نیست که مایه نداره.(منظورم بین کارتونهاست)

Little Sparrow
25-11-2007, 17:38
من اخرین انمیشنی که دیدم open season بود.توضیحش که هست.
واقعا عالی بود.با دوبله ی گلوری

Asalbanoo
26-11-2007, 01:32
سلام
فکر کنم طی شیش ماه گذشته این سومین انیمیشنی بود که دیدم

Ratatouille ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با اینکه اصلا از انیمیشن خوشم نم یاد
اما این خیلی قشنگ بود....واقعا..

frnsh
26-11-2007, 20:29
من تبلیغش رو خیلی دیدم. همون موشس دیگه که توی آشپزخونس. خیلی به نظر باحال میاد. میشه یه خلاصه ای ازش بگید؟

s_a_m4000
26-11-2007, 21:18
من تبلیغش رو خیلی دیدم. همون موشس دیگه که توی آشپزخونس. خیلی به نظر باحال میاد. میشه یه خلاصه ای ازش بگید؟
آره همونه یه چند پست قبل یه توضیح خلاصه(البته خیلی خلاصه(دربارش دادم البته تو تایپیکهای دیگه مفصل معرفی شده

frnsh
27-11-2007, 21:07
مرسی از توضیحتون.
به نظر خیلی خیلی باحال میاد آخه من فیلمش رو دیدم که دو تا دوستن و توی خونشون یه موش میاد و بعد از یه عالمه ماجرا با موشه دوست میشن و توی آشپزی به هم کمک میکنن. فکر کنم فیلم همون باشه که باحال تر شده چون میدونید توی فیلم زیاد نمیتونن جلوه ویژه داشته باشن اما توی کارتون تا دلت بخواد.

negar20
28-11-2007, 15:27
اسمش رو يادم نيست يه پسر بچه بوديتيم بود ميخواست يه ماشين اختراع كنه كه يادش بياد مادرش چه شكلي بوده تا بتونه مادرش رو پيدا كنه. و با يه ماشين زمان رفت به زمان آينده .

j0l6
29-11-2007, 15:36
اخرین انیمیشنی که دیدم یه سریال انیمیشن ژاپنی به نام DEATH NOTE بود البته یه قسمت رو بیشتر ندیدم ولی
داستانیش مثل داستان فیلمش هست
یه پسری دفتری رو پیدا میکنه که اسم هر کسی رو داخل اون بنویسه کشته میشه ، و از اون دفتر واسه مجازات جنایت کارا استفاده میکنه ولی یه نفر که مثل خودش خیلی باهوشه سعی در دستګیر کردن این پسر میکنه
زیاد انیمیشن های کارتونی نیګا نمیکنم ولی از این یکی به خاطر شخصیت ها و داستانش خوشم میاد ، البته من فیلمش رو دیدم که به نظر خیلی زیبا بود سریالش رو فقط یه قسمت دیدم و هنوز نیمدونم چقدر ازش خوشم میاد

frnsh
29-11-2007, 21:40
چه باحاله. این که خیلی جالب به نظر میاد.
منم آخرین که دیدم تایتان بود شاید به نظر شما قدیمی بیاد ولی برای من جدید بود.
یعنی یه پسره باباش میبرش فضا بعد باباهه میمیره و پسر دنبال اینه که جای باباشو پیدا کنه و میبینه که باباش یه سفینه درست کرده که باهاش بتونن زمین رو از نو درست کن و ..

Ar@m
03-12-2007, 18:51
اخرین انیمیشنی که دیدم یه سریال انیمیشن ژاپنی به نام Death Note بود البته یه قسمت رو بیشتر ندیدم ولی
داستانیش مثل داستان فیلمش هست
یه پسری دفتری رو پیدا میکنه که اسم هر کسی رو داخل اون بنویسه کشته میشه ، و از اون دفتر واسه مجازات جنایت کارا استفاده میکنه ولی یه نفر که مثل خودش خیلی باهوشه سعی در دستګیر کردن این پسر میکنه
زیاد انیمیشن های کارتونی نیګا نمیکنم ولی از این یکی به خاطر شخصیت ها و داستانش خوشم میاد ، البته من فیلمش رو دیدم که به نظر خیلی زیبا بود سریالش رو فقط یه قسمت دیدم و هنوز نیمدونم چقدر ازش خوشم میاد
بنظر خیلی جالب می یاد
این فیلمش که می گی همونه که تلوزیون پخش کرد؟ روی اعصابم راه رفت انقدر که مزخرف بود

j0l6
03-12-2007, 19:10
بنظر خیلی جالب می یاد
این فیلمش که می گی همونه که تلوزیون پخش کرد؟ روی اعصابم راه رفت انقدر که مزخرف بود
من فیلمش رو از تلوزیون ندیدم ولی داستانش همینی هست که نوشتم به نظر من که فیلمش بی نظیر بود
بخصوص قسمت اولش چون قسمت ساخته شده
قسمت اول death note و قسمت دوم death note:the last name

البته تلوزیون ایران معمولا همه چی رو به ګند میشکه حالا نمیدونم این فیلم رو چی کارش کردن
اینجا :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میتونین قسمت ها ی اینفیلم رو به صورت انلاین ببینین من جند قسمت انګلیسی شدش رو دیدم فیلمش هم هست ولی زیرنویسش زیاد مشخص نیست ، برا لذت بردن از فیلم باید بدونین چی میګن

Maximillion
04-12-2007, 07:23
آخریش این بوده:

Ouran High School Host Club

و باید بگم بهترین انیمه ای بوده که تا حالا دیدم

Ar@m
04-12-2007, 11:31
من فیلمش رو از تلوزیون ندیدم ولی داستانش همینی هست که نوشتم به نظر من که فیلمش بی نظیر بود
بخصوص قسمت اولش چون قسمت ساخته شده
قسمت اول death note و قسمت دوم death note:the last name

البته تلوزیون ایران معمولا همه چی رو به ګند میشکه حالا نمیدونم این فیلم رو چی کارش کردن
اینجا :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میتونین قسمت ها ی اینفیلم رو به صورت انلاین ببینین من جند قسمت انګلیسی شدش رو دیدم فیلمش هم هست ولی زیرنویسش زیاد مشخص نیست ، برا لذت بردن از فیلم باید بدونین چی میګن

مرسی برای توضیحاتت ولی فکر می کنم من اشتباه کردم تلوزیون ما عرضه نشون دادن همچین فیلمایی رو نداره
از اطلاعاتی که دادی ممنون

آخریش این بوده:

Ouran High School Host Club

و باید بگم بهترین انیمه ای بوده که تا حالا دیدم
آها ولی فکر می کردم بهترین انیمه ای که دیدی ساموراییه!!!

حالا یه سوال مهم:
این انیمه های خوشگل خوشگل رو از بازار می خرین یا از نت می گیرین یا توی ماهواره می بینین؟
اگه گزینه دوم و سومه پس من توی این تاپیک نیام دیگه روانی می شم
اگرم گزینه اوله پس لابد ما قوزآباد زندگی می کنیم که اسم اینا رو هیچ فروشنده ای نشنیده

Maximillion
07-12-2007, 00:18
مرسی برای توضیحاتت ولی فکر می کنم من اشتباه کردم تلوزیون ما عرضه نشون دادن همچین فیلمایی رو نداره
از اطلاعاتی که دادی ممنون

آها ولی فکر می کردم بهترین انیمه ای که دیدی ساموراییه!!!

حالا یه سوال مهم:
این انیمه های خوشگل خوشگل رو از بازار می خرین یا از نت می گیرین یا توی ماهواره می بینین؟
اگه گزینه دوم و سومه پس من توی این تاپیک نیام دیگه روانی می شم
اگرم گزینه اوله پس لابد ما قوزآباد زندگی می کنیم که اسم اینا رو هیچ فروشنده ای نشنیده

هنوزم سامورایی رو دوست دارم،اشک هایی که به پاش ریختم رو یادمه :37:
ولی این یکی یه چیز دیگه است،حرف نداره.
داستانش توی یه مدرسه میگذره این مدرسه،مدرسه ی بچه پولدارهاست یک دانش اموز تو مدرسه داره دنبال یه جایی برای درس خوندن میگرده که وارد این کلوپ میشه اتفاقی یه گلدون هشت میلیون ینی رو میشکنه و باید به جاش توی کلوپ کار کنه توی قسمت اول همه بجز رئیس کلوپ به یه چیزی شک می کنن اونم این بود که این جناب هاروهی یه دختره که موهاش رو کوتاه کرد و شبیه پسرها شده :31: رئیس گروه هم تا خودش ندید از موضوع با خبر نشد :31:
این انیمه 26 قسمته و اکثر قسمت هاش عالی کار شدن.

من لینکهای RMVB این انیمه رو واسه یه نفر فرستادم اونم دانلود کرده و برام فرستاده

isbn84
08-12-2007, 10:38
کارتونای هالییوودی خوبن ولی هیچ چیز جای کارتونای ژاپنی رو نمیگیره.
خیلی وقته کارتونه ژاپنی درست حسابی ندیدم ..اخرین باری که دیدم سریال Trigun بود که خیلی باحال بود IMDB 8.7 گرفته ... یه شخصیتی داره به نام Vash the Stampede که اخر شخصیته .... خلاصه با این که مال 1998 است ولی اگر ندیدید من بهتون توصیه می کنم حتما ببینید ... البته چون سریاله باید کل 26 قسمتشو ببینید.

j0l6
08-12-2007, 13:30
کارتونای هالییوودی خوبن ولی هیچ چیز جای کارتونای ژاپنی رو نمیگیره.
موافقم ، واقعا کاتون هاش مثل فیلم های سینمایی میمونن
متاسفانه ما تو ایران بزرګ شدیم ، وقتی اسم کاتورن رو میشنویسم فک میکنیم این فیلم ها واسه بچه های دو یا سه ساله درست شدن
به شدت پيشنهاد میکنم کارتون death note رو ببینن اګه سرعتتون پایینه فقط دو قسمت 6 و 7 اون رو ببینین ( لینکش و بالا ګذاشتم ورژن زاپنیش قشنګتره چون زیرنویس داره و راحت میشه فیلم رو نیګه داشت و زیرنویس رو خوند تا بهتر متوجه شد) احتمالا نظرتون در مورد کاتون ها عوض میشه
"A battle between the world's 2 greatest minds begins when Light Yagami finds the Death Note, a notebook with the power to kill, and decides to rid the world of criminals."
نظرات بعضی از کسایی که این سریال رو دیدن

Ar@m
09-12-2007, 00:13
متاسفانه ما تو ایران بزرګ شدیم ، وقتی اسم کاتورن رو میشنویسم فک میکنیم این فیلم ها واسه بچه های دو یا سه ساله درست شدن
آدمهایی که همچین طرز فکری دارن از نظر من آدم حساب نمی شن. می تونم فکر کنم یکی از روی نداشتن وقت و مشغله کارتون نگاه نکنه اما نه از روی این طرز فکر احمقانه!
آدم هایی که لذت ساده نگاه کردن و ساده خندیدن و ساده فکر کردن رو از خودشون می گیرن آدم نیستن

isbn84
09-12-2007, 01:08
موافقم ، واقعا کاتون هاش مثل فیلم های سینمایی میمونن
به شدت پيشنهاد میکنم کارتون death note رو ببینن اګه سرعتتون پایینه فقط دو قسمت 6 و 7 اون رو ببینین ( لینکش و بالا ګذاشتم ورژن زاپنیش قشنګتره چون زیرنویس داره و راحت میشه فیلم رو نیګه داشت و زیرنویس رو خوند تا بهتر متوجه شد) احتمالا نظرتون در مورد کاتون ها عوض میشه
"A battle between the world's 2 greatest minds begins when Light Yagami finds the Death Note, a notebook with the power to kill, and decides to rid the world of criminals."
نظرات بعضی از کسایی که این سریال رو دیدن

یه فیلم سینمایی اش هم هست اونو دانلود کنم خوبه؟ یا باید سریالو دانلود کنم....?
اخه یه کارتون بود به نام Bleach که سریالش خوب بود ولی از فیلمش چیزی متوجه نمی شدید اگر سریالو ندیده بودید.

j0l6
09-12-2007, 01:19
آدمهایی که همچین طرز فکری دارن از نظر من آدم حساب نمی شن. می تونم فکر کنم یکی از روی نداشتن وقت و مشغله کارتون نگاه نکنه اما نه از روی این طرز فکر احمقانه!
متوجه منظور شما نمیشم ، نمیدونم چرا فکر میکنین همچین ادم هایی ادم حساب نمی شن؟
این طرز تفکر به اختیار خودشون ایجاد نمیشه بلکه با تجربه کردن به صورت خیلی طبیعی و خود به خود به وجود میاد

کارتون هایی که یه بچه ایرانی میبینه همګی در رده ی برنامه ی کودک قرار دارن ، شما چنتا کارتون دیدین که زمان پخشش ، ننوشته باشن برنامه ی کودک ؟
خوب وقتی ما تنها اسم کارتون ها رو در برنامه ی کودک دیدیم انتظار دارین با شنیدن اسم کارتون به یاد چی بیوفتیم ؟

آدم هایی که لذت ساده نگاه کردن و ساده خندیدن و ساده فکر کردن رو از خودشون می گیرن آدم نیستن
اره ساده بودن خوبه ولی اګه اینجوری بخوایم فکر کنیم فقط بچه های یکی دو ساله ادم باقی میمونن
با این طرز نفکرتون به احتمال خیلی زیاد شما از خودتون هم بدتون میاد ، یه چیز دیګه شما اشتباه میکنین اګه فکر میکنین ادم هایی که به کارتون ها نګاه ساده ای دارن ادم های ساده ای هستن ، به نظر من اینا ادم هایی هستن که زحمت فکر کردن در مورد اون چیزایی که میبینن رو بخودشون نمیدن
من کارتون ها رو واسه سرګرمی نیګا نمیکنم ( شاید موقعی که 4 یا 5 ساله بودم واسه سرګرمی میدیدم )

یه فیلم سینمایی اش هم هست اونو دانلود کنم خوبه؟ یا باید سریالو دانلود کنم....?
اخه یه کارتون بود به نام Bleach که سریالش خوب بود ولی از فیلمش چیزی متوجه نمی شدید اگر سریالو ندیده بودید.
پیشنهاد میکنم فیلمش رو ببین بعد اګه خوشت اومد سریال کارتونیش رو هم ببین

Maximillion
09-12-2007, 07:55
یه انیمه جدید به نام ef a Tale of Memories که طراحی فوق العاده و Opening بسیار زیبایی داره.این انیمه مدت زیادی نیست که لینک هاش روی اینترنت قرار گرفته توی همین مدت طرفداران زیادی پیدا کرده

من این انیمه رو در صدر سفارش هام قرار دادم.

Ar@m
09-12-2007, 20:07
متوجه منظور شما نمیشم ، نمیدونم چرا فکر میکنین همچین ادم هایی ادم حساب نمی شن؟
این طرز تفکر به اختیار خودشون ایجاد نمیشه بلکه با تجربه کردن به صورت خیلی طبیعی و خود به خود به وجود میاد

کارتون هایی که یه بچه ایرانی میبینه همګی در رده ی برنامه ی کودک قرار دارن ، شما چنتا کارتون دیدین که زمان پخشش ، ننوشته باشن برنامه ی کودک ؟
خوب وقتی ما تنها اسم کارتون ها رو در برنامه ی کودک دیدیم انتظار دارین با شنیدن اسم کارتون به یاد چی بیوفتیم ؟

اره ساده بودن خوبه ولی اګه اینجوری بخوایم فکر کنیم فقط بچه های یکی دو ساله ادم باقی میمونن
با این طرز نفکرتون به احتمال خیلی زیاد شما از خودتون هم بدتون میاد ، یه چیز دیګه شما اشتباه میکنین اګه فکر میکنین ادم هایی که به کارتون ها نګاه ساده ای دارن ادم های ساده ای هستن ، به نظر من اینا ادم هایی هستن که زحمت فکر کردن در مورد اون چیزایی که میبینن رو بخودشون نمیدن
من کارتون ها رو واسه سرګرمی نیګا نمیکنم ( شاید موقعی که 4 یا 5 ساله بودم واسه سرګرمی میدیدم )

نه بابا منظورم اوناییه که مسخره می کنن: کارتون نگاه می کنی با این سنت؟؟؟؟

frnsh
10-12-2007, 19:21
کارتون رو برای همه میسازن. کی گفته که فقط مال بچه هاست. حتی بعضی از کارتونها هم هست که معنی داره و بزرگارو تحت تاثیر قرار میده. حتی اگه بچه گونه هم باشه لازمه. میدونید چرا؟ چون بزرگا هم بعضی اوقات از دست این مشغله های فکری که خیلی سختن و بزرگونن میخوان فرار کنن و به بچگیشون پناه ببرن. پس میان و کارتونهایی رو که خیلی بچگونن(مثل برنامه خردسالان!!!) رو میبینن تا راحت باشن. که اتفاقا خیلی هم براشون خوبه.

بسه دیگه تا این تاپیکو نبستن.

mehran_h84
11-12-2007, 01:09
این یکی اسمش رو نفهمیدم .. در کل اهل اینجور کارتونا نیستم .. اما دیدم
در ضمن فکر کنم آواتار Ar@m هم همین باشه.

اگه کسی اسمشو بدونه ممنون میشم بگه.

frnsh
11-12-2007, 19:56
چه خوش کیفیت!!!!!!!!!
کف میکنیم...

راستی یه فیلمی اومده (حالا فعلا توی سینماهای خارجه) که خیلی واقعیه اما کمی ضایع هست که کارتونه. اما به نظر شما بعدا دیگه هنرپیشه ای وجود خواهد داشت؟ آخه اگه اینا همینطوری پیش برن که دیگه فیلم با کارتون یکی میشه و دیگه هنرپیشه معنی نداره.
نظر بدید

Ar@m
11-12-2007, 20:40
این یکی اسمش رو نفهمیدم .. در کل اهل اینجور کارتونا نیستم .. اما دیدم
در ضمن فکر کنم آواتار Ar@m هم همین باشه.

اگه کسی اسمشو بدونه ممنون میشم بگه.

آره این همون شخصیت آواتور منه: cloud
چطوری نمی شناسیش؟
بازی فاینال فانتزی 7؟
انیمیشن advent children؟
در ضمن اینجور کارتونا یعنی چی؟

راستی یه فیلمی اومده (حالا فعلا توی سینماهای خارجه) که خیلی واقعیه اما کمی ضایع هست که کارتونه. اما به نظر شما بعدا دیگه هنرپیشه ای وجود خواهد داشت؟ آخه اگه اینا همینطوری پیش برن که دیگه فیلم با کارتون یکی میشه و دیگه هنرپیشه معنی نداره.
نظر بدید
حداقل اسمش رو می گفتی
من که خوشم نمی یاد فیلم و کارتون یکی بشن
کارتون ها زیباییشون به رنگهای تند و کلا غیرواقعی بودنشونه

frnsh
12-12-2007, 10:57
کانال mbc2 تبلیغش رو میکنه و میگه که چقدر اینا فروش داشتن. اسمش رو اگه امشب باز گذاشت حتما میگم.
یه کارتون دیگه رو هم تبلیغ میکنه که والت دیسنی ساخته اما خیلی باحال به نظر میاد. اسمش bee movie هست که خیلی هم رنگارنگ و خوش کیفیته.
یکی دیگه هم والت دیسنی ساخه که تا حالا پرفروشترین بین فیلمها و کارتونا بوده اسمش هم امشب میگم. :) که دختره و پسره با دوستشون از کارتون میان توی فیلم.
منتظر باشد آخه من که اسماشونو حفظ نیستم.

Morteza4SN
12-12-2007, 11:13
نظر بدید

دوست عزيز بهتره تو تاپيك بحث آزاد در مورد انیمیشین و اخبار آن! بهش بپردازيم ، يه عكس از اين انيميشن و اسمش رو بذار تا در موردش بحث كنيم .
اين تاپيك :

mehran_h84
12-12-2007, 13:14
چه خوش کیفیت!!!!!!!!!
کف میکنیم...

نظر بدید

فیلمی که شما میگی BeoWulf نام داره که اومدن شخصیت آنجلینا جولی رو بازسازی کردند.
اینم چند نمونه عکس:

آره این همون شخصیت آواتور منه: cloud
چطوری نمی شناسیش؟
بازی فاینال فانتزی 7؟
انیمیشن advent children؟
در ضمن اینجور کارتونا یعنی چی؟

منظورم درصد تخیلی شه وقتی یکی عاشق گربه سگ و شرک باشه دیگه تا ته شو بخون

frnsh
12-12-2007, 18:19
ایول. ممنون. خیلی در موردش فکر کردم و یادم نیومد.
اونم که گفتم والت دیسنی ساخته و از کارتون میان توی فیلم اولش e داشت.
میشه اونم بگید؟ :)

j0l6
12-12-2007, 22:38
BeoWulf رو من چند وقت پيش دیدم ، ګرافیکش انیمیشن سه بعدی هست فک کنم ، به نظر من که ګرافیک خیلی خوبی داشت ، داستانش هم بعد نبود و صحنه ی های اکشن قشنګی داشت

اقا این فیلم death note کارتونش ( یا فیلم فرقی نمیکنه ) رو کسی ندید؟

یه کارتون دیګه رو هم دیدم به اسم avatar برا کسایی که از کارتون های اکشن خوشون میاد عالیه ، خیلی خوب ساخته شده بین سریال ها رتبه ی خیلی بالایی داره ( البته به نظر من هیچی death note نمیشه )

frnsh
13-12-2007, 19:36
BeoWulf رو من چند وقت پيش دیدم ، ګرافیکش انیمیشن سه بعدی هست فک کنم ، به نظر من که ګرافیک خیلی خوبی داشت ، داستانش هم بعد نبود و صحنه ی های اکشن قشنګی داشت

اقا این فیلم death note کارتونش ( یا فیلم فرقی نمیکنه ) رو کسی ندید؟

یه کارتون دیګه رو هم دیدم به اسم avatar برا کسایی که از کارتون های اکشن خوشون میاد عالیه ، خیلی خوب ساخته شده بین سریال ها رتبه ی خیلی بالایی داره ( البته به نظر من هیچی death note نمیشه )

ااااااااا. این که تازه توی سینماس!!!!!!!! کف میکنیم.
معمولی که نخریدینش؟ آخه 2 راه داره. یا از یه آشنا که از سینما پر میکنه بگیرید یا توی سینما ببینید. حالا الف درست بود یا ب؟:31:

Maggy_P
16-12-2007, 15:32
آستريكس و وايكينگ ها
داستان 2 تا آدمه كه توي يكي از شهرهاي ساحلي زندگي ميكردن . خيلي هم جنگ جو بودن. يه روز رئيس قبيلشون بهشون ميگه ميخوام برادر زادمو پيش شماها بيارم تا از اون يك جنگجو بسازيد. اونا هم قبول ميكنن. اما غافل از اين كه اين پسره يه خورده زيادي ترسو هست..........

j0l6
16-12-2007, 21:51
داستان 2 تا آدمه كه توي يكي از شهرهاي ساحلي زندگي ميكردن . خيلي هم جنگ جو بودن. يه روز رئيس قبيلشون بهشون ميگه ميخوام برادر زادمو پيش شماها بيارم تا از اون يك جنگجو بسازيد. اونا هم قبول ميكنن. اما غافل از اين كه اين پسره يه خورده زيادي ترسو هست..........
این همونی هست که داخل تلوزیون ایران پخش میکرد؟ یا جدید هست؟ سریال هست یا فیلم سینمایی؟

Maggy_P
16-12-2007, 21:59
این همونی هست که داخل تلوزیون ایران پخش میکرد؟ یا جدید هست؟ سریال هست یا فیلم سینمایی؟
نميدونم من كارتون تماشا نميكنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (توي تلوزيون!!)
اين يه انيميشن كارتوني بود در واقع سينمايي بود خيلي هم بانمك بود![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته من دوبله ديدم

A r c h i
21-12-2007, 01:14
آخرین انیمیشنی که دیدم Beauty and the beast :31::31::31:

از دیدن کارتونهای قدیمی لذت می برم :27:

Morteza4SN
21-12-2007, 05:19
آستريكس و وايكينگ ها

عاشقشم !

كاش يه عكس هم ميزدي پاش

عنوان انگليسي : Asterix and the Vikings

كارگردان: استفان فيلدمارك
مدت زمان : 78 دقيقه
محصول 2006 فرانسه، دانمارك

عسل بانو هم يه تاپيك براش زده :

حالا بهتر شد !

Maggy_P
22-12-2007, 21:04
من كه عكس گزاشتم براي خودم هست چطوريه؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كارتونش هم خيلي باحال بود كلي خنديدم البته به خاطر دوبله ي جالبش![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد تاپيك هم دستت درد نكنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shinigami
31-12-2007, 21:34
سلام سلام
من انیمیشن زیاد دیدم
اینجا کیا
bleach
naruto
Kiba
Death note
Wolf's rain
Ah my gadess
Full metal alchemist
Inuyasha
kenshin
و .....
دیدن ؟

j0l6
31-12-2007, 21:56
من
death note
full metal alchemist
samurai x
klaymore
elfen lied
gungrave
naruto
trigun
devil may cry
helsing
mushi shi
berserk
و چنتای دیګه که اسمشون یادم نیست رو دیدم البته خیلی هاشون رو تا اخر ندیدم ( یه چند قسمتشون رو نیګا میکردم اګه خوشم میومد ادامه میدادم )

تنها فیلم فیلم هایی ازشون خوشم اومد و تا اخر دیدم death note بود که همون طور که قبلا هم ګفتم بی نظیر بود هرچند اخرین قسمتش اصلا قشنګ تموم نشد

و elfen lied که بد نبود یعنی قشنګ بود ( بخصوص موزیک زیبای اول فیلمش که بینطیر بود ) ولی یه ذره رو بعضی چیز ها تاکید کرده بودن که باعث میشه توصیه کنم نبینین
mushi shi هم کارتون متفاوتی بود و زیبایی خواصی داشت این رو هنوز نیګا میکنم
samurai x که فیلم سینمایش رو دیدم داستانش قشنګ بود

من دنبال سریال هایی مثل death note هستم یا سریالی که در مورد رقابت دو نفر باشه ، کسی همچین سریالی سراغ داره؟

Shinigami
31-12-2007, 22:01
شتو تو هم پس یه جور رایی انیمه خوری
بهت تو صیه می کنم یه چند تا رومنس هم ببینی(راستی چه طور میشه اینجا پیغام خصوصی داد اگه می شد یه لیست بهت پیشنهاد می کردم)

j0l6
31-12-2007, 22:12
شتو تو هم پس یه جور رایی انیمه خوری
بهت تو صیه می کنم یه چند تا رومنس هم ببینی(راستی چه طور میشه اینجا پیغام خصوصی داد اگه می شد یه لیست بهت پیشنهاد می کردم)

اګه بخوای میتونی همینجا لیست فیلم ها رو بزار ی یه توضیح کوچلو هم اګه تونستی بنویس براشون شاید بقیه هم علاقمند شدن
من بیشتر کارتون هایی که شخصیت هاش جدی هستن و از اون کمدی هایی مسخره درشون وجود نداره نیګا میکنم

GiggleClub
15-01-2008, 16:52
دیروز راتاتوییل رو دیدم....عالی بود
اگه ندیدین پیشنهاد میکنم حتما ببیندی

sepide***
15-01-2008, 20:31
اینجا چقدر اسم کارتون هست...من حتی اسمهاشونو هم نشنیدم:13:
اخه من اصلا از کارتونهای امروزی که خیلی تخیلی ، فضایی و ادم آهنی...هست خوشم نمیاد:2:
به جای اونها ترجیح میدم جودی ابد و نگاه کنم:40:...و یا تام و جری،چوبین و هم خیلی وقته ندیدم...کاش اونو هم بده:20:

sepide***
15-01-2008, 20:32
دیروز راتاتوییل رو دیدم....عالی بود
اگه ندیدین پیشنهاد میکنم حتما ببیندی

موضوعش چیه؟مالِ کدوم کشوره...؟(کمی توضیح بده..لطفا):11:

yoosef_st
15-01-2008, 21:24
بابا راتاتوییل رو ندیدی؟ ماله Walt Disny هستش. احتمالا امسال اسکار رو بگیره. البته اگر Beowulf اجازه بده.

Morteza4SN
16-01-2008, 05:32
بابا راتاتوییل رو ندیدی؟ ماله Walt Disny هستش. احتمالا امسال اسکار رو بگیره. البته اگر Beowulf اجازه بده.

مال پيكساره !
اسكار رو حتما ميگيره !!

تاپيك مربوطه :

Sesoljs
28-01-2008, 19:03
موضوعش چیه؟مالِ کدوم کشوره...؟(کمی توضیح بده..لطفا):11:
موضوع: داستان در باره ي موشي به نام remy كه عاشق آشپزيه ولي تو خانوادش مسئول چك كردن سم مي شه. بر اثر يه اتفاق ميره فرانسه اونجا با يه پسر جوون كه اصلا بلد نيست آشپزي كنه دوست مي شه. موشه باعث مي شه پسره سر آشپز بشه ولي بعداموضوع لو ميره و اوضاع بهم مي ريزه و ...
مال warner bros ه

karin
29-01-2008, 11:01
کم کم دارم دچار روان پریشی حاد می شم
آخر راتاتویی مال کیه؟
والت دیزنی و پیکسار؟

Kasra 91
29-01-2008, 13:14
ماله Pixar

mokhe_donia
29-01-2008, 13:22
ماله دوتاشونه..البته بنظر من راتاتوییل اسکار بگیره چون هرچی باشه خانوادگی تر از بیو ولف هستش...راستی من این کارتون رو با زبان اصلی دیدم ولی باز هم خلیلی عالی بود..

yoosef_st
29-01-2008, 16:14
بابا جون الان بیشتر از 1 ساله که کمپانی Pixar به طور کامل توسط والت دیزنی خریداری شده. افتاد؟!؟!

Genjo
05-02-2008, 14:08
ناروتو و کالیبر نایت:10:

god_girl
08-02-2008, 11:28
Ratatouille

Sharingan
08-02-2008, 11:32
ناروتو، Robin, the ghost hunter و از اينم هاي غير سريالي rattatoullie!!

Genjo
13-02-2008, 12:48
Ratatouille و موج سواری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B O L O T
19-02-2008, 13:01
monster house

Asalbanoo
19-02-2008, 18:13
سلام
دوستان عزیز ضمن تشکر
لطفا اطلاعات کمی درباره انیمیشن و نظرات خودتون را هم بنویسید.

ممنونم

M_Abieteh
20-04-2008, 18:16
من امروز یه انیمیشن دیدم.عالی بود.

Arthur امتیاز من به این انیمیشن 7

کد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@@._ V1._SY400_SX600_.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] SY400_SX600_.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] SY400_SX600_.jpg

لطفا چندتا انیمیشن تو همین مایه ها معرفی کنین.

با تشکر.

Untouchable
20-04-2008, 19:35
GARFIELD Gets Real

اگر به قصد دیدن کارتون های قبلی گارفیلد نگاه می کنید که الصلا قابل مقایثه با فیلمهاش نیست :41:

ولی در کل کارتون خیلی بدی نبود

5.5 از 10

eshgh_rap
25-04-2008, 16:08
من انيميشن زير رو ديدم كه بهش 8 ميدم از10

توضيح :

*Batman*
25-04-2008, 16:27
ناروتو. قشنگ ترین کارتونی که تا بحال دیدم و دارم می بینم.
فضای کاری بزرگی توش دیده میشه(گروه ها و سرزمینهای مختلف با رسومات مجزا و . . . ).تنوع شخصیتها به خوبی مشاهده میشه.
داستان جذاب و محکمی هم داره.داستانش برخلاف بسیاری از داستانهای معمول نبرد مطلق بین خیر و شر و نهایتا پیروزی خیر نیست. بلکه این دو تا کشمکش های فراوانی تو داستان با هم دارن که همش شامل جنگ و مبارزه نمیشه.
خلاصه باید ببینید تا خودتون بفهمید.

Prima1001
14-05-2008, 22:41
خیلی وقته وقت فیلم و کارتون دیدن نداشتم، ولی آخرین انیمیشنی که دیدم Happy Feet بوده، کلی روحیه مو شاد کرد:31:

omid.k
16-05-2008, 00:28

Ghost In The Shell - Solid State Society

يه کارتون(کارتون که چه عرض کنم)که با هيچ انيميشني که تا حالا ديدم قابل مقايسه نيست
بدون اينکه تلاش کنه با پيکسار و... رقابت کنه تو سبک خودش بي نظيره
اين سومين قسمت از سري فيلم هاي سينمايي Ghost In The Shell و کلي قسمت سرياليه
من هر سه سينمايي به اضافه ي 21 قسمت از سريال ها رو ديدم و براي درک کامل از Solid State Society بايد هم اونا رو ديده باشيد
داستان در آينده ميگذره زماني که انسان به تکنولوژي بسيار بالايي دست پيدا کرده
مي تونه ربات هاي بسيار هوشمند بسازه و به قول جمله اي از فيلم هر قسمت از بدن آدم رو توليد کنه به غير از روح انسان
در چنين فضايي تعدادي قتل زنجيره اي و بچه هايي که به طرز مشکوکي از خانواده ي اونها خبري نيست داستان رو به وجود مياره
فيلم گذشته از خشونت (و بعضا صحنه هاي غير اخلاقي) پر از حرف هاي فلسفي و اجتماعيه
من به بهش 8 از 10 ميدم
و ديدنش رو به همه ي اونهايي که مي خوان يه چيز متفاوت ببينن توصيه ميکنم

Directed by : Kenji Kamiyama
Produced by : Production I.G
Written by : Masamune Shirow (creator),
Kenji Kamiyama,
Shotaro Suga,
Yoshiki Sakurai
Starring : Atsuko Tanaka
Akio Otsuka
Koichi Yamadera
Osamu Saka
Yutaka Nakano
Toru Okawa
Takashi Onozuka
Taro Yamaguchi
Music by : Yoko Kanno

Morteza4SN
16-05-2008, 03:25

Ghost In The Shell - Solid State Society

يه کارتون(کارتون که چه عرض کنم)که با هيچ انيميشني که تا حالا ديدم قابل مقايسه نيست
بدون اينکه تلاش کنه با پيکسار و... رقابت کنه تو سبک خودش بي نظيره
اين سومين قسمت از سري فيلم هاي سينمايي Ghost In The Shell و کلي قسمت سرياليه
من هر سه سينمايي به اضافه ي 21 قسمت از سريال ها رو ديدم و براي درک کامل از Solid State Society بايد هم اونا رو ديده باشيد
داستان در آينده ميگذره زماني که انسان به تکنولوژي بسيار بالايي دست پيدا کرده
مي تونه ربات هاي بسيار هوشمند بسازه و به قول جمله اي از فيلم هر قسمت از بدن آدم رو توليد کنه به غير از روح انسان
در چنين فضايي تعدادي قتل زنجيره اي و بچه هايي که به طرز مشکوکي از خانواده ي اونها خبري نيست داستان رو به وجود مياره
فيلم گذشته از خشونت (و بعضا صحنه هاي غير اخلاقي) پر از حرف هاي فلسفي و اجتماعيه
من به بهش 8 از 10 ميدم
و ديدنش رو به همه ي اونهايي که مي خوان يه چيز متفاوت ببينن توصيه ميکنم

Directed by : Kenji Kamiyama
Produced by : Production I.G
Written by : Masamune Shirow (creator),
Kenji Kamiyama,
Shotaro Suga,
Yoshiki Sakurai
Starring : Atsuko Tanaka
Akio Otsuka
Koichi Yamadera
Osamu Saka
Yutaka Nakano
Toru Okawa
Takashi Onozuka
Taro Yamaguchi
Music by : Yoko Kanno

+
اينم ساير كاراي استوديوي سازنده اش :

مرسي اميد جان ! نصف شبي دلم رو آب نمودي :31:

به اين سبك انيميشن ها Anime ميگن ؛ انيميشن هاي ژاپني

ما هم انيمي/انيمه تلفظشون مي كنيم

البته اين كمي خاص هست ! انيمي هاي با رنج مخاطب جهاني هم داريم مثل آثار استوديو جيبلي كه من بيشتر مي پسندم ....

ايشالله بعد از امتحانا يه فكري براي انيمي هم خواهم كرد ...

موفق باشي

omid.k
16-05-2008, 10:04
+
اينم ساير كاراي استوديوي سازنده اش :

مرسي اميد جان ! نصف شبي دلم رو آب نمودي :31:

به اين سبك انيميشن ها Anime ميگن ؛ انيميشن هاي ژاپني

ما هم انيمي/انيمه تلفظشون مي كنيم

البته اين كمي خاص هست ! انيمي هاي با رنج مخاطب جهاني هم داريم مثل آثار استوديو جيبلي كه من بيشتر مي پسندم ....

ايشالله بعد از امتحانا يه فكري براي انيمي هم خواهم كرد ...

موفق باشي

مرسی مرتضی جان

من خودم از طرفدار های شدید انیمه ام و چند تا شونو می خوام اینجا معرفی کنم
اگه شما هم اطلاعات تخصصی اونا رو واسم بذاری که یک دنیا ممنون میشم

شما هم موفق باشید

taghi_ramzi
16-05-2008, 11:07
اینو بنده دیشب دیدم :
millenium Actress
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
قصه فیلم در زمان حال شروع میشه دو نفر (یکی خبرنگار و یکی فیلمبردار) برای مصاحبه با یه خانم بازیگر قدیمی که الان پیر شده میرن پیشش و یه کلید که مال اون بده بهش پس میدن
بازیگره خاطراتشو تعریف میکنه که چطور با یه جوون ناشناس آشنا شده و اون کلید رو بهش داده و ناپدید شده
و دختره وقتی شنیده پسره به منچوری رفته همراه یه تیم فیلمسازی میره منچوری و همینطوری شوخی شوخی یه بازیگر خیلی معروف میشه ...

نحوه ارائه خاطرات پیرزنه خیلی خاصه
وقتی خاطراتش رو نشون میده دو نفر مصاحبه گر هم همیشه مثل یه تماشاچی یه گوشه هستن
گاهی نمیشه فهمید دختره خاطراتشو داره میگه یا پشت صحنه یکی از فیلمهاشه
7 از 10 رو میگیره
کسایی که دنبال کارهای متفاوت هستن حتما این کار رو هم ببینن.

omid.k
17-05-2008, 01:39
Paprika

داستان این انیمیشن اونقدر عجیب غریبه که ترجیح میدم کلا در موردش صحبت نکنم

ولی برای خالی نبودن عریضه :

یه چیزی تو مایه های روح ولی در در قالب یه گمشده در تکنولوژی

یه پلیس که در جوانی دوستش رو از دست داده و خودش رو در این مورد مقصر میدونه به همین دلیل در رویاهاش همواره تو صحنه هایی از فیلم های مختلف کابوس وار دور خودش می چرخه

یه پسر خیکی که به نظر میاد جز خوردن دقدقه ای نداره

یه رئیس پیر

یه کارمند زن که اکثرا افسرده به نظر میرسه

و ............

انیمیشن بی نظیریه متفاوته و از کارگردان بزرگیه که امضاش رو هم پای کار گذاشته

داستان قشنگه داستان های فرعی هم همینطور

ساخت زیبایی داره هر چند احتمالا از روی عمد سعی نشده چندان مدرن به چشم بیاد

از دیگر زیبایی های فیلم رنگ پردازیه اونه

شما هم از فیلم لذت خواهید برد اگر بتونید باهاش کنار بیاین و درکش کنید

من بهش امتیاز 8 از 10 میدم

Directed by : Satoshi Kon
Produced by : Masao Takiyama
Jungo Maruta
Written by : Seishi Minakami
Satoshi Kon

و یه عکس هم از کارگردان فیلم

taghi_ramzi
17-05-2008, 23:38
ممنون از معرفیتون
(این بالاییه صحنه داره ،نه ؟)
این سری گوست این د شل (1و2) رو هم من گرفتم ولی زیرنویسش با حرفایی که میزنن نمیخونه...

omid.k
17-05-2008, 23:53
ممنون از معرفیتون
(این بالاییه صحنه داره ،نه ؟)
این سری گوست این د شل (1و2) رو هم من گرفتم ولی زیرنویسش با حرفایی که میزنن نمیخونه...

خواهش دارم

پاپریکا اره یه چیزایی داره و نه اونجوریا

متاسفم حیفه که نمیخونه کدوم نسخه ی فیلم رو گرفتی اونی که ژاپنی حرف میزنن یا اونی که دوبله انگلیسیه؟

taghi_ramzi
17-05-2008, 23:59
دوبله به انگلیسیه.

omid.k
18-05-2008, 01:39
دوبله به انگلیسیه.

پس میتونی خودت زیر نویس رو هماهنگ کنی

راستی فیلم اول خوبه ببینی متوجه موضوعش میشی ولی بین فیلم اول و دوم اتفاقات زیادی میوفته که همشون تو سریال ها(بیست و چند قسمت) توضیح داده میشه بنابر این احتمالا گیج میشی که چرا اینجوری شده ولی فیلم دوم گرافیک قشنگی داره(حتی بهتر از سومی) که دیدنش خالی از لطف نیست

taghi_ramzi
18-05-2008, 10:34
اگه مشکل تایمینگ بود که راحت بود
این زیرنویس مال صدای ژاپنیه به همین خاطر مثلا صدا میگه "های" این مینویسه "هلو"! و قس علی هذا ... و تر میزنه به اعصاب آدم !

omid.k
18-05-2008, 11:01
اگه مشکل تایمینگ بود که راحت بود
این زیرنویس مال صدای ژاپنیه به همین خاطر مثلا صدا میگه "های" این مینویسه "هلو"! و قس علی هذا ... و تر میزنه به اعصاب آدم !

اره میدونم چی میگی زد حال میزنه عجیب

omid.k
21-05-2008, 02:09
Tokyo Godfathers

پدر خوانده های توکیو
(تاریخ عرضه
ژاپن: دسابر 2003
آمریکا : ژانویه2004)

.................

داستان در حول و هوش يه نوزاد ميگرده و اسم فيلم هم اشاره به همين موضوع داره

از کارگردان اين انيميه قبلا --پاپريکا --رو ديده بودم که در همين تاپيک معرفيش کردم

مثل ديگر کارهاي کارگردان اين يکي هم متفاوت بودن خودشو حفظ کرده

زيبا و به ياد ماندني ساخته شده بود

گرافيک جذابی داشت شخصيت پردازي خوب بود و داستان بدي هم نداشت

به هر حال من یکی ار طرفداران انیمه هستم و از دیدن این یکی هم خشم اومد

ضمن اینکه فیلم جایزه ی برتر فستیوال هنرهای تصویری ژاپن رو هم در سال 2003 گرفته

بهش امتیاز 8 از 10 ميدم

......................................

Directed by : Satoshi Kon

Produced by : Masao Maruyama
Masao Takiyama
Shinichi Kobayashi
Taro Maki

Written by : Satoshi Kon
Keiko Nobumoto

Starring : Aya Okamoto
Toru Emori
Yoshiaki Umegaki

Music by : Keiichi Suzuki
Moonriders

.................................

خلاصه ی داستان:

One Christmas eve, three homeless people–Gin (ギン, Gin?), a gruff, middle-aged hobo, Hana (ハナ, Hana?), an okama, and Miyuki (ミユキ, Miyuki?),
a runaway girl–discover an abandoned newborn while searching in some trash for Hana's Christmas present for Miyuki.
Deposited with the baby is a note asking the finder to take good care of the unnamed baby and a bag containing clues to the parent's identity.
Using pictures of the baby's parents and a club's card found in the bag, the trio set out to find the baby's parents, even though Hana wants to keep the baby since it makes him feel like a mother.
Gin, an alcoholic, knows that they can never give the baby a good life and insists that they return it.
Hana eventually agrees and they set off to the address on the card with the baby, whom Hana names Kiyoko (清子, Kiyoko?), "pure child," as Christmas Eve is the purest night of the year.

حواشی :

# In one scene, three women are heard saying "Of course not, of course not!". In Satoshi Kon's TV series Paranoia Agent, the three women star in the episode "ETC" with the same catchphrase.
# There are innumberable recurring instances of the digits 12-25 (i.e., the date of Christmas), such as on license plates, in phone numbers, on taxi meters, and on lottery tickets.
# In one scene, two movie posters are visible one of Millennium Actress and the other of Perfect Blue. Both of the films were directed by Satoshi Kon.

Bracket
29-06-2008, 21:53
Berserk : دیوانه

جالبه که من هرچی تو این بخش جستجو کردم هیچ کس Anime به خفنی Berserk رو ندیده بود واقعا یکی از بهترین و پرفروشترین Anime هایی که تا الان ساخته شده نه از دید من البته از دید هر کسی که دیده . داستان فوق العاده قوی که از Manga معروف Berserk گرفته شده که البته و متاسفانه تا جلد 11 هستش و هنوزم Manga ش ادامه داره که تا جلد 24-25 هم رسیده واقعا به همه دوستداران Anime پیشنهاد میکنن این یکی رو از دست ندن واقعا داستان گیرایی داره هرچند که در نقطه اوج داستان تموم میشه ولی فوق العادست , بازی هم از رویه اینManga ساخته شده .

Berserk جزو 5 Manga اول animenewsnetwork هست و امتیاز 9.17 رو داره و از IMDB امتیاز فوق العاده 9.1 رو گرفته و نویسنده این Manga اقایه Kentarō Miura در سال 2002 جایزه Culture Award رو بخاطر این داستان گرفت . در ضمن این Anime برای گروه سنیه بزرگ سال (Mature) هست چون صحنه های خشن و کمی جنسی درش هست .

piishii
08-07-2008, 16:46
سلام.
این رو دیدم
" داستان کوسه " ( shark tale ) که توش از صداهای افراد مشهوری نظیر دنیرو ,آنجلینا جولی ,ویل اسمیت و اسکورسیزی استفاده میشه

داستان در مورد ماهی کوچکیه به نام اسکار با صدای ویل اسمیت که زیادی آرمانگرا و بلند پرواز و در این بین یک جمعیت کوسه هم هست که بین اونها یکیشون دوست نداره که عین سایر کوسه ها باشه و .....
خوب کارتون بدی نبود.
من همیشه کارتون ها رو دوست داشتم . به خاطر سادگی و زیبایی و مفاهیم ساده ای که میرسونند که میتونه برای هر گروه سنی و بالاخص کودکان مناسب باشه .
این کارتون به زیبایی کارتون های دیگه ای که دیدم شاید نمیرسید یک دلیلش میتونه این باشه که زیر دریا رو اونجوری نبود که نشون باید میداد .
انگار شهری مثل نیویورک رو آورده بودند زیر دریا .
به هر حال بد نبود . لحظات شادی آور و خنده دار خاص خودش هم داشت.
"اسکار " هم تیکه های خوبی مینداخت :31:
من بهش 6.3 میدم به هر حال .
زیرنویس فارسی کارتون هم بد نبود :20:
دیگه مجبور نشدم زیرنویس انگلیسی بندازم پای فیلم .
جر اینکه مترجم های ما باز هم میتونند بهتر کار کنند و دقت کنند توی ترجمه .
Shark Tale ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

frnsh
08-07-2008, 20:19
سلام.

این رو دیدم
" داستان کوسه " ( shark tale ) که توش از صداهای افراد مشهوری نظیر دنیرو ,آنجلینا جولی ,ویل اسمیت و اسکورسیزی استفاده میشه

داستان در مورد ماهی کوچکیه به نام اسکار با صدای ویل اسمیت که زیادی آرمانگرا و بلند پرواز و در این بین یک جمعیت کوسه هم هست که بین اونها یکیشون دوست نداره که عین سایر کوسه ها باشه و .....
خوب کارتون بدی نبود.
من همیشه کارتون ها رو دوست داشتم . به خاطر سادگی و زیبایی و مفاهیم ساده ای که میرسونند که میتونه برای هر گروه سنی و بالاخص کودکان مناسب باشه .
این کارتون به زیبایی کارتون های دیگه ای که دیدم شاید نمیرسید یک دلیلش میتونه این باشه که زیر دریا رو اونجوری نبود که نشون باید میداد .
انگار شهری مثل نیویورک رو آورده بودند زیر دریا .
به هر حال بد نبود . لحظات شادی آور و خنده دار خاص خودش هم داشت.
"اسکار " هم تیکه های خوبی مینداخت :31:
من بهش 6.3 میدم به هر حال .
زیرنویس فارسی کارتون هم بد نبود :20:
دیگه مجبور نشدم زیرنویس انگلیسی بندازم پای فیلم .
جر اینکه مترجم های ما باز هم میتونند بهتر کار کنند و دقت کنند توی ترجمه .
Shark Tale ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
من تازه اینجا رو پیدا کردم!!!

این رو دیدم. خیلی باحاله. اسکار خیلی خنده دار بود. و من همه ی گفته هاتون رو قبول دارم و اگه میخواستم توضیح بدم باید همینا رو میگفتم!!
امتیاز من بهش 6.21 هست.چون من کارتونهای قشنگتر دیده بودم.:27:

omid.k
08-07-2008, 23:40
جالبه که من هرچی تو این بخش جستجو کردم هیچ کس Anime به خفنی Berserk رو ندیده بود

جدی یعنی از گوست این د شل هم سر تره؟

بد بود ولی خیلی هم آنچنان چنگ بر بیخ گلویمان نینداخت

frnsh
09-07-2008, 14:16
داستان کوسه " ( shark tale ) که توش از صداهای افراد مشهوری نظیر دنیرو ,آنجلینا جولی ,ویل اسمیت و اسکورسیزی استفاده میشه

توجه کرده بودین که قیافه های دوبلورها هم شبیه شده بود؟

j0l6
09-07-2008, 22:22
Berserk رو من دیدم فیلم در مورد یه پسر یاغی هست که به یه ګروه راه زن فکر کنم ملحق میشه و شروع به جنګ به حاکم ها ی مختلف میکنن داستانش رو درست نمی دونم هفت هشت قسمت بیشتر نیګا نکردم
زیاد به فیلم ګست این د شل شبیه نیست البته اګه ګست این دی شل همونی باشه که من دیدم
بهترین انایم هایی که من دیدم و تا اخر دنبالشون کردم death note و elfen lied بودن
death note رو به کسایی که از فیلم های شرلوک هلمز خوششون میاد پشنهاد می کنم از این لحاظ بی نظیر هستش
elfen lied هم به بچه های توصیه نمیشه ، این فیلم داستان قشنګی داره

frnsh
16-07-2008, 23:55
Ice Age

در مورد چندتا گرگه که میخوان یه بچه رو از یه قبیله توی قطب بدزدن. جایی که قراره عصر یخبندان بیاد. و دو تا تقریبا دوست جلوشون وای میسن که یکیشون یه ( از این فیلم بزرگا الان اسمش یادم نیست متاسفانه!!) . یکیشونم یه موجود کوچیکتره.
قبلا هم دیده بودمش امتیازم بهش 7.12 هست.

Havbb
17-07-2008, 09:01
تام و جری !

frnsh
17-07-2008, 12:51
تام و جری !

خسته نباشی!!!!
البته منم هر شب ساعت 11 از Mbc 3 میبینمش.

ms368
08-08-2008, 08:12
Welcome To The NHK
NHK ni Youkoso

نقل قول از p e r s i a n t o o l s
داستان اينکه چه جوری يه otaku رو ميشه تغيير داد!!!
اين سريال 24 قسمته ، چيزه جالبيه

اتاكو (Otaku) - به علاقمندان مانگا و انیمه گفته میشود و اگر بخواهیم خود كلمه رو ترجمه كنیم میشه دیوانه, ادم های غیر طبیعی ( غیر نرمال ), طرفدار

خیلی جالبه
الان 8 قسمتشو بیشتر ندیدم

8.5

User Rating: 8.9/10 155 votes

zooey
09-08-2008, 09:42
انیمه School Rumble

این اینمه در باره اتفاقات روزانه ی گروهی ار بچه های دبیرستانی است که در طی اون اتفاقات عاشقانه خنده دار هم می اوفتد.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شخصیت اصلی داستان تنما(Tenma ) ، دختری بدون هیچ مهارت خاصی ای ست که از یکی از پسر های مدرسه خوشش می یاد اما این پسر شخصیت بسیار عجیب و مرموزی داره و به همین خاطر جلب توجه او بسیار سخته و همین باعث یک سری از ماجرا های خنده دار می شه...

بعد از چند قسمت ، داستان علاوه بر این روابط به شخصیت دیگری می پردازه به اسم هاریما (harima ) که شدیدا از تنما خوشش می یاد اما چون تنما خودش به فرد دیگه ای علاقه داره نمی تونه با اون ارتباط برقرار کنه و....

به طور کلی انیمه بسیار جالب و خنده داری بود ،من که خوشم امد...هجو های جالبی هم داشت... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

delusion
11-08-2008, 19:25
پلنگ صورتی:27:
صبح ها شبکه gem میذاره...
البته انیمیشن پرسپولیس را یک ماه پیش دیدم که خیلی به دلم نشست...

ms368
12-08-2008, 18:22
Naruto Shippuuden 2007 Tv Series

نقد از : d a r r e n s h a n f a n s.ir

12 سال قبل یه دمون روباه نه دمه به اسم کیوبی به روستای کونوها که محل زندگی نینجاهاست حمله می کنه و هوکاگه (رئیس روستا) اونو تو بدن یه نوزاد تازه به دنیا اومده مهر می کنه. حالا اون بچه ناروتو بزرگ شده و می خواد زندگیشو به عنوان یه نینجا شروع کنه. بعد از فارغ التحصیل شدن از آکادمی گروه بندی میشن و ناروتو با ساسکه و ساکورا تحت نظر سنسه کاکاشی آموزش می بینن. ساسکه آخرین بازمونده ی خاندان بزگ و معروف اوچیها در کونوهاست و ناروتو هم اصطلاحا یه جینچیوریکیه ( که دمون رو تو خودش داره) و ماجراهای دیگه بر همین اساس رقم می خوره.

البته این سریاله دومش هست که ادامه اولیه

فکر کنم تا 70 ساخته باشن و هر هفته هم 1 قسمت جدید میسازن
فعلا تا 10 بیشتر ندیدم ( زیرنویس فارسی )

تا اونجایی که پیره زنه یه کاکاشی حمله میکنه
پیشنهاد میشه ببینیدش ( البته از سری اولش )

9.0

User Rating: 8.9/10 583 votes

ms368
13-08-2008, 16:17
Popotan 2003 Tv Series
ぽぽたん

درباره سه تا خواهر و یه مستخدمه که توی یه خونه عجیب زندگی میکنن
این خونه هر وقت اراده کنه هر جایی که میخواد میره ( لااقل من اینجوری فهمیدم ) و ماجراهای جالبی براشون اتفاق میوفته

12 تا قسمت داره که فعلا 3 تاش رو بیشتر ندیدم
البته یه خورده صحنه داره
کلا خیلی کمدیه مخصوصا خواهر کوچیکشون

7.5

َAnidb.Net

User Rating: 6.35 752 votes

IDMB

User Rating: 7.6/10 13 votes

yardakani
13-08-2008, 16:32
Code Geass - Lelouch of the Rebellion R2

به کسانی که Death Note رو دوست داشتن خیلی این رو پیشنهاد میکنم.

خلاصه

یک سال از "شورش سیاه" گذشته است و بازماندگان شوالیه های سیاه در تاریکی ها ناپدید شده اند و رهبر آنها به دست امپراتوری بریتانیا کشته شده است.
ناحيه 11 بار دیگر زير پاشنه‌ى امپراتور آرامش خود را از دست داده و حمله‌هاى ارتش بریتانیا بر جبهه‌هاى اروپايى متمرکز شده است. اما برای بریتانیایی های ساکن ناحيه 11 زندگی به حالت عادی بازگشته است.
در همین روزها یک دانشجوی بریتانیایی کلاس خود در آکادمی اشفورد ترک می کند تا بر روی شترنج بازی خود شرط بندی کند قافل از اینکه افرادی او را از نزدیک تحت نظر دارند.
او با گذشته ی مبهم و نا معلوم خود برخورد میکندو شورشى نقاب دار نابغه "ZERO" باز می گردد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدSCORE:8.93

دانلود:

سباستین
13-08-2008, 17:32
این اواخر وال ای و کانکفو پاندا رو دیدم. جفتشون عالی و خوش ساخت بودن. کانکفو پاندا که کم نظیر بود. بزرگانی مثل داستین هافمن ( برای مستر master شیفوو) , جکی چان (برای مانکی) , و آنجلینا جولی که البته بزرگ یه کم خیلی واسش زیاده ( برای تایگر) در دوبله این کارتون نقش داشتن. جای پو هم این یارو که تو کینگ کونگ همش داشت فیلم می گرفت و هرچی زور می زنم اسمش یادم نمی یاد حرف می زنه. شخصیت مورد علاقه من مستر اوگ وی یه, تو اون صحنه ای که سعی میکنه شمع ها رو خاموش کنه و مستر شیفو با یه حرکت 2 هزار تا شمعو خاموش می کنه . یا اون جایی که شیفو یاده بچگیه تای لانگ می افته و ازش فن می خوره که یهو اوگ وی میپره وسط و فنه خفنه قفله بدن میزنه. دیوانه کنندس. اگه ندیدین حتما ببینین. اگه دیدین از نو ببینین.:20:

Maggy_P
15-08-2008, 21:00
موش سر آشپز :

محصول : كمپاني پيكسار و والت ديزني سال 2007

داستانش در مورد يك موشه كه استعداد آشپزي داره و در طي يك اتفاق با يك نفر كه توي يك رستوران معروف كار ميكرده دوست ميشه و كاري ميكنه كه توي آشپزي پيشرفت كنه و آشپز ماهري بشه ....

امتياز من به اين انيميشن از 10 .... 9.5

خيلي قشنگ بود توصيه ميكنم كسايي كه نديدن حتما ببيننش :46:

EHHASSATNI
15-08-2008, 22:21
موش سر آشپز :

داستانش در مورد يك موشه كه استعداد آشپزي داره و در طي يك اتفاق با يك نفر كه توي يك رستوران معروف كار ميكرده دوست ميشه و كاري ميكنه كه توي آشپزي پيشرفت كنه و آشپز ماهري بشه ....

منم هم اخریش همین بود خیلی قشنگ بابام که خیلی باهاش حال کرد 2بار پشت سر هم دیدیم

Sara
17-08-2008, 01:32

محصول مشترک disney و pixar فوق العاده است . زمین در زباله غرق شده و انسانها توسط یک سفینه از زمین دور شده اند . wall-e بک ربات که وظیفه اش بسته بندی زباله هاست به تنهایی در زمین زندگی می کند تا یک روز که یک ربات دیگر توسط سفینه محل سکونت انسانها به زمین فرستاده می شود و داستان عشق این دو ربات ! به نظر من زیباترین انیمیشنی هست که تا حالا ساخته شده ...
امتیاز من : 9.5/10
imdb : 8.7/10

zooey
17-08-2008, 09:11
موش سر آشپز :

آره خیلی قشنگ بود...به خصوص حرکات موشه خیلی خوب از آب در اومده بود یعنی خیلی طبیعی و جالب بود....من بهش امتیاز 9 می دم.....

zooey
21-08-2008, 09:17
Full Metal Panic

این انیمه در باره ی پسر نوجوانی به اسم Sousuke Sagara است که در یک گروه ضد ترورستی سری کار می کنه و موظف می شه که از دختر دبیرستانی به اسم Kaname Chidori که دارای اطلاعات سری و سیاهی هست محافظت کنه...
داستان از اونجایی ادامه پیدا می کنه که Sousuke برای محافظت از Kaname مجبور می شه به عنوان یک دانش آموز دبیرستانی به مدرسه ای بره که Kaname اون جا درس می خونه …اما چون خودش همیشه در ارتش بوده و با جو مدرسه آشنایی نداره ، همه ی اتفاق های دورو برش رو عوامل تروریستی می بینی و همین باعث یک سری از اتفاقات خنده دار می شه …... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته در سیزن های بعدیش ماجرا دورو بر اتفاقاتی که در ارتشی که Sousuke کار می کنه بیشتر می گرده و اون بار کمدیش کمتر می شه..... ;)

اما در کل این انیمه ژانر کمدی – هیجان انگیز – رمانتیک داره...!!

من عاشق این انیمه ام به خصوص Sousuke رو خیلی دوست دارم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ...روابط Sousuke و Kaname خیلی جالبه ...کلا انیمه بانمک و قشنگی یه ....من بهش امتیاز 9.5 می دم..... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سری اول
Rating 8.17

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسری دوم Fumoffu
Rating 8.60

,

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدUser Rating: 8.0/10

sepid12ir
22-08-2008, 00:26
آخرین انیمیشنی که دیدم، kung fu panda بود...
انیمیشن جذابی بود...پیام خوبی هم داشت...
در مورد پاندایی که یکی از ترسوترین و تنبلترین حیوانات به شمار میرفت ولی طی تمریناتی که دید و باوری که به خودش پیدا کرد تونست یکی از قویترین پانداها بشه:20:
من به این انیمیشن 7 میدم از 10
ببینید:46:

frnsh
23-08-2008, 22:24
Beauty And The Beast
یا همون دیو و دلبر

منبع: خودم داشتم و هیچ وقت ندیده بودمش!
در مورد دختریه که توی شهر خاطرخواه داره. یه روز باباش تو جنگل اسیر یه پادشاهی میشه که قصرش و خودش تلسم شدن. شاهه به دلیلی تلسم شده که تا آخر عمرش غول بمونه مگر اینکه یه دختری عاشقش بشه و گرنه پسره تا 20 سال بعد همیشه غول میمونه. دختره میاد دنبال باباش که..
دوست داشتم اینو!!

Ar@m
23-08-2008, 22:32
داشتي و تا حالا نديده بوديش!
يكي از قشنگترين كارتونهاييه كه به عمرم ديدم!
بهش 9 مي دم از 10

frnsh
26-08-2008, 15:08
Shrek The Halls

منبع: خودم خریدم!
یعنی شرک 4 هست اما بی سر و صدا. مدتش ماشالله 30 دقیقه هم به زور میشه.
داستانی کاملا مضخرف که وقتی میبینی میگی ااااا. داستان کم داشتن؟ چرا خرج الکی کردن و این همه دوبلور معروف مثل کمرون دیاز یا آنتونی باندراس یا ادی مورفی رو اوردن اینجا؟
داستان در مورد همین شرک هست که میخواد کرسمس باور نکردنی برای خونوادش درست کنه که...

alioxv
26-08-2008, 20:00
موش سر اشپز

frnsh
26-08-2008, 22:23
Barnyard

در مورد یه گاو خوشگذرونه که توی یه مزرعه زندگی میکنه. باباش رئیس حیووناس و به علاوه وقتی بهشون حمله میشه ازشون دفاع میکنه. بعد که باباهه میمیره پسره میخواد جای باباشو بگیره و....

*Necromancer
26-08-2008, 22:57
Beauty And The Beast
یا همون دیو و دلبر

منبع: خودم داشتم و هیچ وقت ندیده بودمش!
در مورد دختریه که توی شهر خاطرخواه داره. یه روز باباش تو جنگل اسیر یه پادشاهی میشه که قصرش و خودش تلسم شدن. شاهه به دلیلی تلسم شده که تا آخر عمرش غول بمونه مگر اینکه یه دختری عاشقش بشه و گرنه پسره تا 20 سال بعد همیشه غول میمونه. دختره میاد دنبال باباش که..
دوست داشتم اینو!!

من یه نمونه سانــــور نشده شو دیدم از هر چی دیزنیه حالم دگرگون شد
امیدوارم اونی که من دیدم spesial edition بوده باشه :27:

این انیمه در باره ی پسر نوجوانی به اسم Sousuke Sagara است که در یک گروه ضد ترورستی سری کار می کنه
چرا تو این انیمی ها همه تو همین رنج سنی سیر می کنن؟

zooey
27-08-2008, 09:20
چرا تو این انیمی ها همه تو همین رنج سنی سیر می کنن؟

البته توی همشون این طور نیست ولی این انیمه های خاص چون اصولا برای این رنج سنی ساخته می شن طبیعتا شخصیت هاشون هم توی همین سن سیر می کنند تا بینندها بهتر باهاشون ارتباط برقرار کنند ...به طور کلی انیمه یا فیلم یا هر چیز دیگه ای برای هر گروه سنی که باشه شخصیت هاش هم توی همون گروه سنی هستند... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ms368
27-08-2008, 13:41
Minuscule 2006 Tv Series

France

زمان فیلم: 96 دقیقه
مشخصات : بدون کلام ، کمدی
سایت رسمی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید امتیاز بالا در سایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدUser Rating: 8.7/10

در دنياي اطراف ما موجودات بسيار ريزي وجود دارند که همه ي ما با انواع آنها برخورد کرده ايم، نام اين موجودات حشره ها هست ، حشره هايي که ما چه بخواهيم و چه نخواهيم با آنها سروکار داريم.اين مجموعه زندگي حشرات را به شکل کمدي و خنده دار نشان مي دهد ، زندگي جالب حشراتي مانند: کفش دوزک ها ، مگس ها ، عنکبوت ها ،مورچه ها ، کرم ها ،حلزون ها ، زنبورها و ... واقعا زیبا بود

8.5

*Necromancer
27-08-2008, 16:34
البته توی همشون این طور نیست ولی این انیمه های خاص چون اصولا برای این رنج سنی ساخته می شن طبیعتا شخصیت هاشون هم توی همین سن سیر می کنند تا بینندها بهتر باهاشون ارتباط برقرار کنند ...به طور کلی انیمه یا فیلم یا هر چیز دیگه ای برای هر گروه سنی که باشه شخصیت هاش هم توی همون گروه سنی هستند... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی یه چیزی رو می دونی؟
برا من تاثیر معکوس داشت ینی وقتی می دیدم طرف حتی از من کوچیکتره ولی منو می ذاره تو جیب بغلش کلی خشمگین می شدم!

zooey
27-08-2008, 17:23
ولی یه چیزی رو می دونی؟
برا من تاثیر معکوس داشت ینی وقتی می دیدم طرف حتی از من کوچیکتره ولی منو می ذاره تو جیب بغلش کلی خشمگین می شدم!

جدا...؟! خب اصولش اینه که باید خوشت بیاد و بگی آخه ی من هم می خوام مثل اون باشم و چی می شد من جای اون بودم و از این حرفا و خلاصه خوشت بیاد...اما مثل اینکه این چیز ها در مورد شما مصداق نداره.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خودم تا حالا شده حسودی بکنم که چی می شد نصف این اتفاقات برای من می اوفتاد اما تا حالا خشمگین نشدم... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

frnsh
03-09-2008, 22:02
Wall E
در مورد یه روبوتیه که آشغالها رو بسته بندی میکنه. خودش تنها بازمانده ی زمینه. تو آشغالها میگشته چیزایی که به دردش میخوارده رو نگه میداشته و چیزای به درد نخور رو مینداخته. بعد از یه مدت یه گیاه پیدا میکنه و... از طرفی از یه جایی که روبوت دیگه برای پیدا کردن حیات میاد زمین رو میگرده و اتفاقی با این Wall e دوست میشه. اسم روبوته Eve بوده. اینا میره یه جایی که ..

Mary.Diff
07-09-2008, 08:20
Wall E
در مورد یه روبوتیه که آشغالها رو بسته بندی میکنه. خودش تنها بازمانده ی زمینه. تو آشغالها میگشته چیزایی که به دردش میخوارده رو نگه میداشته و چیزای به درد نخور رو مینداخته. بعد از یه مدت یه گیاه پیدا میکنه و... از طرفی از یه جایی که روبوت دیگه برای پیدا کردن حیات میاد زمین رو میگرده و اتفاقی با این Wall e دوست میشه. اسم روبوته Eve بوده. اینا میره یه جایی که ..

منم خریدم ولی کیفیتش خیلی بد بود
بازم با اون کیفتی که داشت خیلی خوب بود

دیشب اینو دیدم
خیلی باحال بود
مثه اینکه انیمیشن قبلیشون هم Cars بوده
امتیاز 10

Mary.Diff
07-09-2008, 12:36
Finding Nemo

درباره یه دلقک ماهی که داره دنبال بچش توی اقیانوس میگرده ولی توی خشکی پیداش میکنه

این خیلی خوب بود
توی تلویزیون دیده بودمش
ولی بازم دیدمش
9 امتیاز

راستی یه پک انیمیشن با دوستم خریدیم که سر فرصت همش رو میزارم اینجا ( البته داستان و امتیاز هاش )

Mary.Diff
07-09-2008, 15:40
Arthur آرتور و نامرئی ها

اینم داستانش

آرتور ده ساله به خاطر مسافرت هاي طولاني پدر و مادرش نزد مادربزرگ خود به سر مي برد. آن دو در خانه اي که ميان مزرعه اي بزرگ قرار دارد، زندگي مي کنند. پدربزرگ او چهار سال قبل ناگهان مفقود شده و مادربزرگ مرگش را باور ندارد. آرتور که قدرت خيال پردازي شگرفي دارد، روزهايش را با خواندن يادداشت هاي پدربزرگ از سياحت هايش مي گذراند. در يادداشت هاي پدربزرگ به وجود سرزمين آدم کوچولوها در حياط خانه اشاره شده و آرتور يقين دارد که پدربزرگش به سرزمين آدم کوچولوها رفته تا گنجي را که در آنجا قرار دارد به دست آورد. يک روز سر و کله مامورين بانک پيدا شده و به مادربزرگ اعلام مي کنند اگر تا 24 ساعت ديگر پدربزرگ پيدا نشده و بدهي خود را به بانک ادا نکند، ناچار خانه را مصادره خواهند کرد. آرتور با کمک نوشته هاي پدربزرگ براي به دست آوردن گنج موجود در حياط خانه به راه مي افتد و وارد دنياي آدم کوچولوها مي شود. اما دست رسي به اين گنج چندان هم راحت نيست. چون موجود خبيثي به نام مالتازارد که در گنج در اختيار اوست، قصد دارد تا دنياي آدم کوچولوها را زير سلطه خود بگيرد. اما آرتور حاضر به تسليم نيست. او به گنج براي نجات خانه نياز دارد، بنابر اين با کمک فرزندان سلطان آدم کوچولوها به نام هاي سلنيا و بتامچه براي يافتن گنج به راه مي افتند...

قشنگ بود ولی زیرنویس نداشت چیزی به اون صورت ازش نفهمیدم

8 امتیاز

Mary.Diff
08-09-2008, 07:50
کمپانی هیولاها

اینو توی تلویزیون نشون داده بود ولی من ندیده بودمش

درباره شرکتی هست که برای تامین انرژی شهرشون مجبور به ترسوندن بچه ها هستن

این زیرنویس نداشت ولی میشد فهمید چیکار دارن میکنن

10 امتیاز

راستی کسی اینجا انیمیشن نمی بینه ؟

Mary.Diff
08-09-2008, 07:59
Barnyard

درمورده حیوانات یه مزرعه ست که رئیس مزرعه شون یه گاوه و گاوه میمیره و پسرش جانشین اون میشه و.

نمیدونم چرا هیچکی این انیمیشن ها رو زیرنویس نمیکنه

خیلی خنده دار بود و مسخره

9 امتیاز

Ar@m
08-09-2008, 11:13
Barnyard كه دوبله اش هست

Maggy_P
08-09-2008, 11:32
Bee Movie

يكي از قشنگ ترين انيميشن هايي بود كه تا به حال ديده بودم و كار شركت دريم وركس
داستان :
داستان يك زنبور بود كه تازه تحصيلاتشو به پايان رسونده بود و حالا بايد تا آخر عمرش توي كارخونه ي عسل سازي ( كندو ) كار ميكرد ، ولي اون از يكنواقتي خوشش نميومد و ...
من به اين انيمه 10 ميدم

frnsh
12-09-2008, 00:46
W.I.T.C.H
سریال هست.

منبع: MBC 3 که هر روز هم میذارتش!
در مورد 5 تا دختره که هر کدوم نیروی خاصی داره. یکی رعد و برق یکی آب یکی باد یکی آتش و یکی هم خاک و گیاهان رو داره. هر دفعه یه دشمنی براشون درست میشه که این دشمن قصد خراب کردن و نابود کردن یه شهری رو داره که این شهر در جای دیگه ای قرار داره و از این دنیا جداس. تنها راه رفتن به این شهر پیدا کردن یه راه تونلی عجیبه.
من عاشق این سریالم و خیلی هم دنبال داستان اصلیش میگردم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

frnsh
12-09-2008, 15:42
Ratatouille

در مورد یه موشه که خیلی مهارت توی تشخیص محتویات غذا داره. خونواده ی خیلی بزرگی داره که همشون مثل موشهای دیگه دزدن. این موشه از این کار خوشش نمیاد. اینا توی خونه یه پیرزنه توی پاریس زندگی میکنن که این پیرزنه همش برنامه یه آشپز معروف رو نگاه میکنه و این موش خودمون در مورد آشپزی خیلی چیزا یاد میگیره و به طور اتفاقی و دیدن روح همون آشپز که ساخته تخیلاتش بوده سر از یه آشپزخونه در میاره که مال یه رستوران بوده و ...
از طرفی هم یه پسری رو تازه این آشپزخونه استخدام کرده بوده که ...

0037
12-09-2008, 15:51

Director:
Andrew Stanton

Release Date:
27 June 2008 (USA)
Genre:
Animation | Adventure | Comedy | Family | Romance | Sci-Fi

omid.k
18-09-2008, 17:17
The simpsons movie

این دفه با یه زیر نویس خوب دیدم ...

حرف نداره .. بی نظیره ...

بیشتره از 18 ساله که داره از تلویزیون پخش میشه .... یه کارتون دو بعدی ....
تو عصری که کامپیوتر دنیای انیمیشن های سه بعدی رو متحول کرده ... هنوز سیمپسون ها از بهترین ها هستند

فیلم پر از کنایه ها ، شوخی ها ، ارجاعات و بازی با وقایع و انسان های واقعی است...

در اولین نماها سیمپسون پدر رو میکنه به دوربین و میگه ... همه ی شما دیوانه اید که برای چیزی که در تلویزیون مجانی پخش میشه پول دادید تا تو سینما ببینیدش !!!!

دیدنش رو به هر کسی توصیه میکنم

Babak_King
18-09-2008, 17:29
حرف نداره .. بی نظیره ...

معرکست خداوکیلی آدم اول تا آخرش حال میکنه .. نوش جون کارگردانش هرچی در آورده بابت این فیلم :d !

تو عصری که کامپیوتر دنیای انیمیشن های سه بعدی رو متحول کرده ... هنوز سیمپسون ها از بهترین ها هستند

به دلیل خوبی اشاره کردی امید جان
البته تمام خوبیش به همینه که بیشتر روی روابط کار میشه تا انیمیشن و سه بعدی و اینا و برتریش بخاطر همینه !

omid.k
18-09-2008, 22:09
البته تمام خوبیش به همینه که بیشتر روی روابط کار میشه تا انیمیشن و سه بعدی و اینا و برتریش بخاطر همینه !

تو یکی از تیزر های فیلم با افتخار این مسئله ابراز میشه یه جوری که انگار میخواد به همه پز بده ...

Behsood
19-09-2008, 05:50
سلام
گفتم بیام یه همچین تاپیکی بزنم! ولی دیدم دوستان قبلا زحمت کشیدند!:40:

اولین انیمیشنی که می خوام این جا نقد اش کنم که دیدم! یک کلمه میتونه اون رو کاملا توصیف کنه و اونم اینه :

شاهکار

خیلی برام جالبه که همچین تاپیکی زده بشه و یک نفر پیدا نشه یه نقد خوب از این شاهکار تتسویا نومورا بنویسه!

اما خودم دست به کار میشم!:31:

داستان : ممکنه این فیلم رو دیده و باشید و داستان اش براتون گنگ باشه! حق دارید! چون این نسخه از روی بازی ساخته شده و اون هم نسخه ی 7 از بازی Final Fantasy هست!

پس اگر بازی نکردید کمی دچار مشکل میشید! (مثلا این کیه! چرا این شکلی شده! این دوستان کلود کی هستند و ...)

به هر حال داستان اش در مورد سه برادر! هست که از ژن های جنووا موجود اهریمنی شکل گرفتند و به دنبال بقایای سلول های بنیادی!! موجود خبیثی ( البته خبیث شد طی فهمیدن یک سری قضایایی!!!) به نام سفیروث هستند تا بتوانند دو باره او را به حیات برگردانده و به او در از بین بردن انسانها کمک کنند!

این سه برادر به نام های لوز . یازو و کاداج (سردسته!) به شهر محل سکونت قهرمان این شماره کلود استرایف میرسند و گویی وجود بقایای سفیروث را حس کرده اند!

همزمان با ورود آنها در شهر بیماری عجیبی به نام نب کیهانی به وجود آمده که بیشتر کودکان شهر ( که بعدا میفهمید هیچ کدام از نژاد اصیل اسان نیستند) را دچار کرده است!

(الان 5 دقیقه ی اول فیلم رو گفتم فقط :31:)

این برادر ها برای ایجاد یک سپاه از امثال خود این کودکان رو فریب داده و به جنگل سفید میبرند تا از آنها مثل خودشون بسازند و ...

نقد : این انیمه یک مشخصه ی خیلی بارز دارد ! اون هم سرعت بیش از اندازه ی آن است که فضایی کاملا جنون آمیز و در عین حال خوشایند رو برای بیننده به همراه داره!

سرعت تنها فاکتور فیلم هست که شما رو مجبور میکنه فیلم رو چندیدن بار ببینید! گرچه ممکنه پیچ و خم های داستانی هم شما رو به انجام این مهم واداره.

داستان در شهزی خیالی و در فضایی کاملا غیر واقعی رخ میده اما جنان روی اون کار شده که گویی اتفاقات زمان حال خودموم رو داریم مرور میکنیم!

تجربه ی غیر قابل وصفیه خودتون باید ببیند تا بفهمید من چی میگم!
فضا سازی و مدل سازی و تکنیک های رزمی به کار رفته به هیچ وجه شما رو خسته نخواهد کرد چرا که به طور مثال یک حرکت تکراری در مبارزه ی شخصیت ها نمیتونید پیدا کنید!:18:
دقت خیلی بالایی در کمترین جزئیات صحنه ها به چشم می خورد.
همه چیز با عقل جور در میآید با این که خیالی است! شخصیت ها دقیقا دغدغه های خودمان را دارند و در یک کلام از جنس خودمان هستند!

در آخر این فیلم رو به همه ی شما دوستان پیشنهاد میکنم شاهکار رو از دست ندید!
نکتهی قابل توجه دیگه این هست که خود سازنده ها هم گفتند این فیلم مخاطبان خاص داره! میدونم که هموتون هستید:40:

اینم چند تا اسکرین شات و در پایان هم لینک IMDB که به این شاهکار متاسفاه 7.5 داده!

امتیاز من : 9

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

frnsh
21-09-2008, 01:35
Shark Tale

منبع: MBC 2
در مورد ماهیه که کارش شستن ماهیای گنده ای مثل والهاست. بعضی اوقاتم یه کارای اشتباهی میکنه که پری دریایی ها برقش میزنن!!
از طرفی هم بیرون شهر تعدادی کوسه خونه دارن و یه رئیسم دارن. 2 تا پسر داره. یکیشون مثل بقیه کوسه هاس اما اون یکی گیاه خواره و اصلا گوشت نمیخوره و همین موضوع باباش رو ناراحت میکنه تا اینکه..
خیلی کارتون باحالی بود مخصوصا دوبلورهاش :( رابرت دنیرو/ ویل اسمیت / جک بلک/ آنجلینا جولی و بقیه دوستان)
با اینکه قدیمیه اما این اولین باری بود که کامل دیدمش!

Gahir
21-09-2008, 21:03
آخرین انیمیشنی که دیدم فیلم هورتون بود .و آخرین کارتون هم رویای زیبای من بود.

romantic
30-09-2008, 14:41
آخرین کارتونی که دیدم یکی از اپیزودای انیمیشن بی نظیر Family Guy بود.(S06E08)
این انیمیشن یه هجویه بی نظیر از زندگی آمریکاییه، البته شاید بشه اونو به بقیه جوامع هم تعمیم داد. ( فکر می کنم اگر کسی با همین آزادی میتونست همچین انیمیشنی درباره ایران بسازه خیلی خنده دارتر میشد )
همچنین چون قسمت های مختلف این انیمیشن به مرور ساخته میشه خیلی به روزه و موضوعات سیاسی و اجتماعی توش زیاده.
در پایان هم بگم که این انیمیشن به نظر من از دو کار قبلی شبکه Fox یعنی stone age و The Simpsons بهتره. حتما توصیه میکنم ببینین
امتیاز من 9.9 از 10

mehdi_vsgh
08-10-2008, 21:51
اخرین انیمیشنی که دیدم «پاندا کونگفو کار » بود که تونسته بودم دوبله فارسیشو رو نت گیر بیارم و دانلود و سپس تماشا کنم:دی

ms368
09-10-2008, 07:59
اخرین انیمیشنی که دیدم «پاندا کونگفو کار » بود که تونسته بودم دوبله فارسیشو رو نت گیر بیارم و دانلود و سپس تماشا کنم:دی

مگه توی تلویزیون پخش شده ؟ :13:

m.beh
10-10-2008, 21:21
سلام آخرین انیمی ک دیدم Help I am a fish بود ک به نظرم قشنگم بود

frnsh
03-11-2008, 23:28
Robots

یه انیمیشن خوب و خیلی خوش ساخت که برای بار دوم دیدمش.

در مورد روبوتیه که تازه متولد میشه و از همون بچگی همش دنبال اختراع کردن و اینا بوده. باباش ظرف شوره و این پسره هم خیلی دوست داره یه وسیله اختراع کنه که به باباش کمک کنه. خلاصه اختراع میکنه و یه چیز خوبی هم از آب در میاد.
از طرفی هم یه شرکت بزرگ مال اختراعها هست که رئیسش یه روبوت چاق و گندس که خیلی با مردم خوبه.
این روبوت خودمون میخواد بره پیش رئیس این شرکته و اختراعش رو نشون اون بده اما...

خیلی خوش ساخته و برای هیچ لحظش کم نذاشته. خیلی عالیه.

gog2000
08-11-2008, 14:23
اطلاعات فيلم : راتاتويل
موضوع : كمدي / انيميشن / خانوادگي
زمان فيلم : 110 دقيقه
رزوليشن : 352x240/ 23.976 fps
ويدئو :
NTSC MPEG-1
اخيرا اين انميشن زيبا رو ديدم كه بسيار جالب بود
فيلم انيميشن و كمدي "راتاتويل"2007

يك موش جوان كه در ديوارهاي يك رستوران مشهور پاريسي زندگي مي‌كند آرزو دارد كه يك سرآشپز بشود اما بدبيني‌هاي خانواده‌اش مانع رسيدن او به آرزويش هستند. مواجهه او با يك آشپز خنگ و دست و پا چلفتي او را به اين رويا نزديك مي‌كند

اسمش رو اين گذاشتن؟ اگه تو بخواي براي يه غذا اسم بذاري بايد اسمي بذاري كه خوشمزه به نظر برسه. راتاتويي خوشمزه به نظر نمي‌آد. مثل "رت" و "پاتوتي" به نظر مي‌آد. "رت-پاتوتي" خوشمزه به نظر نمي‌آد. - فيلم در صحنه‌هايي يادآور اين فيلم‌هاي تاريخ سينما است : راكي (1976 جان جي آويلدسون)، ماپت‌ها منهتن را تصرف مي‌كنند (1984)، وقتي هري با سالي ملاقات كرد (1989)، باورنكردني‌ها (2004)، ماشين‌ها (2006) - يك مستند درباره پشت صحنه فيلم هم براي تلويزيون ساخته شده است. - پيكساري‌ها پس از سفر به دنياي ابرقهرمان‌ها، ماشين‌ها، ماهي‌ها، هيولاها و اسباب‌بازي‌ها اين بار و در هشتمين انيميشن‌شان با ورود به يك آشپزخانه 5 ستاره فرانسوي و موش‌ها به دنياي كاملا تازه‌اي وارد شده‌ا

كي از چالش‌هاي مهم فيلمسازان اين بود كه غذاهاي كارتوني ساخته شود كه به نطر خوشمزه بيايند بنابراين افراد زيادي به عنوان مشاور انتخاب شدند و انيماتورها در چندين كلاس شركت كردند. يك كارمند پيكسار كه قبلا يك سرآشپز حرفه‌اي بود به شكل مداوم مشاوره مي‌كرد. براي صحنه اوج فيلم هم يك غذاي جديد و غيرواقعي ساخته شد. - آن طور كه تبليغات فيلم نشان مي‌دهد اين كلمه به شكل rat-a-too-ee تلفظ مي‌شود كه اين با كلمه اصلي كه به صورت ra-ta-touille يا ra-ta-tou-ille تلفظ مي‌شود متفاوت است. خود برد هم مي‌گويد كه راتاتويل براي تلفظ كلمه سختي بوده اما كلمه ديگري نبوده كه بتوان آن را به شكل قدرتمندي تجاري كرد. - پيش از فيلم راتاتويي فيلم كوتاه نامزد جايزه اسكار پيكسار «مسروقه» و تبليغ فيلم آينده پيكسار WALL-E نمايش داده مي‌شود. فيلم‌هاي بالا (2009) و داستان اسباب‌بازي 3 (2010) پروژه‌هاي بعدي پيكسار هستند. - فيلم با 47 ميليون دلار فروش در هفته اول پايين‌ترين فروش افتتاحيه را از زمان «زندگي يك حشره» داشته اما اين كمبود را با يك حفظ فروش استثنايي در هفته دوم جبران كرد. فيلم در هفته دوم از مرز صد ميليون دلار گذشت
بعنوان پرفروشترين فيلم سينماهاي خانگي

ms368
14-11-2008, 10:27
کارتون گربه های اشرافی یا The AristoCats

درباره یه گربه مادست که با بچه هاش ( سه تا بچه داره دوتا پسر و یه دختر این دختره خیلی باحاله یه صحنه هست میرقصه خیلی خوشگل ) صاحب یه ارثی میشن ولی نوکر خونه حسودی میکنه میندازتشون توی یه مزرعه و کنار یه رودخونه بعد با یه گربه نر لات آشنا میشن و .....

persiantools ©

خیلی عالی بود
تقریبا 40 سال پیش ساخته شده

7.5

Behsood
25-12-2008, 01:52
روایتی از یک شاهکار به سبک مانگا

AKIRA

اطلاعات تکمیلی :

کارگردان : کاتسوشیرو اتومو
نویسندگان : کاتسوشیرو اتومو , ایزو هاشیموتو
تهیه کننده : ریوهی سوزوکی , شنزو کاتو
موزیک : شوجی یاماشیتو

داستان :
دنیا بر اثر انفجار اتمی نابود شده ... یک پسر تو سری و خور و ناتوان به نام تتسوئو که در جریان یک حادثه در هنگام یک نزاع خیابانی بین دسته های اوباش موتور سوار (تصادف با بچه ای که ظاهر یک پیرمرد رو داره) قدرت خدایگانی )آکـیرا) به اون القا میشه اما نه به صورت کامل بلکه به صورت ناقص ...
او به سرعت تحت آزمایش های مختلف توسط ارتش قرار میگیره و در این بین دوستانش از جمله کاندا که از بچگی با تتسوئو بزرگ شده به دنبال نجات اون هستند.
تتسوئو با قدرتی که پیدا کرده دو راه پیش روی خودش میبینه : انتقام بگیره یا فروتنی پیشه کنه و انتخاب اون ...

یادداشت های من :
انیمه ی خوبی بود با توجه به سال ساخت و امکانات اون زمان در حد شاهکار به حساب میاد.
اصلی ترین موضوعی که در این انیمه به اون پرداخته شده ظهور منجی انسان هاست که البته با نگاهی کاملا باطل و نادرست به اون پرداخته شده که به دلیل اختلافات عقیده ای از تحلیل اون صرف نظر میکنم.
میل به جاودانگی و قدرت بی حد و حصر از جمله دیگر موارد مهم در این انیمه است.
در این اثر جهان به بدترین وضع ترسیم شده و یک وضعیت آخر الزمانی را برای دنیا مجسم کرده است.
شورش های خیابانی و همه در انتظار یه نفر ...

یک منجی ... یک پیام آور صلح ... AKIRA

این نام که نام فیلم هم هست چنین کسی در ذهن بیننده ترسیم میشه اما به مرور بیننده در میابه که این خود انسان هست که سرنوشت خودش و دنیا رو رقم میزنه و انسان های منتظر رو مغروق در یک دور باطل نشون میده ...

این فیلم آینده ی بشریت رو با دیدی کوتاه و سطحی به تصویر کشیده ( به نظرم ) چرا که تمام وقایع با مرکزیت کشو ژاپن اتفاق میفته و در واقع به نوعی اون جا رو سرزمین موعود نشون میده که تمام تصمیمیات اصلی در اون جا اتخاذ شده و برای کل دنیا به اجرا گذاشته میشه.
این تک قطبی بودن کمی در تمام فیلم آزاردهنده به نظر میرسه.

واقعا جا داره از موسیقی این اثر هم حرفی گفته بشه که واقعا مطابق با ضرباهنگ فیلم و رویداد ها پیش میرفت و عالی بود.
گرافیک و جلوه های ویژه با محدودیت های موجود در این سبک واقعا عالی بود.
دیالوگ ها کاملا سنجیده و به موقع ادا میشد.
در کل کار قابل تحسینی بود اما نه خالی از اشکال...

امتیاز ها :
صدا پیشگان : 8.5
گرافیک و جلوه های تصویری : 7.8
دیالوگ نویسی : 9.5
فیلم نامه : 7.5

امتیاز کلی : 8.5

mehraboun1985
02-01-2009, 00:16
آخرین چیزی که من دیدم Madagascar 2 بود.که خیلی جالب نبود.یعنی در برابر قسمت اولش چیز خاصی نداشت.البته من زبان انگلیسی دیدم شاید اگه دوبله بشه و اون جماه های مسخره رو بشنوید یه کم جذاب بشه

mehraboun1985
02-01-2009, 00:26
کارتون بسیار قشنگی است.البته من دوبله شده اش رو دیدم.بعد از 15-16 سال هنوز دوست دارم ببینمش.
به نظرم کارتونهای قدیمی قشنگترن.البته بعضی انیمیشنهای الان هم قشنگن ولی هیچکدوم به پای 101 سگ خالدار یا پری دریایی یا گربه های اشرافی و ... نمی رسن.
دیجیمون و پوکمون رو نمی شه با اینها مقایسه کرد.
حتیtransformer زمان قدیم(البته اسمش این نبود.اسمش یادم نیست) از الان قشنگتره

Mary Anne
16-01-2009, 14:37
Resident Evil: Degeneration

خوب با تم داستانی سری رزیدنت اویل که همه آشنا هستن.
این انیمیشن چندین سال بعد از فاجعه راکون سیتی رو نشون می داد و تلاش یه عده از مردم برای رسوا کردن عوامل دولتی که د ماجرا دست داشتن و این خودش ماجراهای تازه ای رو رقم میزنه.

نکات جالب: وفادار موندن بسیار زیاد به بازی شماره چهار رزیدنت اویل و وجود شخصیتهای لئون و هانیگان.
مثل همیشه گرافیک فوق العاده که فقط 5 دقیقه از ابتدای انیمیشن طول میکشه که ذهن شخصیتها رو به عنوان بازیگران واقعی بپذیره. (البته بئوولف از این لحاظ چندین پله جلوتره). توجه بسیار زیاد به جزییات و در کل جلوه های بصری عالی بودند. برای کسانی که بازیش رو قبلا انجام داده بودن (شماره 4 رو) واقعا یادآوری خاطرات بود.

نکاتی که به نظر من چندان جالب نبودن: دوباره استفاده از همون کلیشه های همیشگی انیمه های ژاپنی مثل شخصیتی مرموز با موهای بلند مشکی که معمولا هم با این که نقش کلیدی در داستان داره ولی در سایه ها هست. مبهم موندن روابط عاطفی کارکترها و این که چرا به سمت هم کشیده میشن و چرا بعدش از هم جدا میشن. البته این کلیشه ها به دلیل تم آمریکایی انیمیشن تا حد زیادی تلطیف شده بودن ولی بازم تو ذوق میزدن.

داستان پردازی در حد متوسطی بود یعنی با این همه زحمتی که در طراحی های سه بعدی و فضاسازی کرده بودن میشد خیلی داستان رو پربار تر ساخت. سر تا پای داستان بیشتر شبیه یک میان برنامه از رزیدنت اویل بود که اضافی بر ماجرای اصلی داره اتفاق می افته.

کارگردانیش هم خیلی چنگی به دل نمی زد و فضاهای خالی زیاد فیلمنامه ای یه دفعه به وجود می اومد که میشد بهتر ازشون استفاده کرد.

در کل بهش 6 میدم.

mehraboun1985
17-01-2009, 09:44

آخرین چیزی که من دیدم.

برای من هیچ جذابیتی نداشت.امیدوارم شما از یددنش لذت ببرید!

خلاصه داستان:
توی مملکت! مالاریا یه سری ابر پیدا میشه که کل آسمون رو سیاه میکنه.این قضیه باعث میشه زندگی مردم عوض بشه و فقیر بشن. تا اینکه پادشاه یه راه حل پیدا میکنه(.اون هم چه راه حلی) پادشاه اعلام میکنه که از این به بعد داشنمندها باید یه سری هیولا یا موجودات ترسناک بسازند.و پادشاه به وسیله این موجودات مخوف شهرها یا کشورهای دیگه رو تهدید میکنه.که یا به مالاریا پول بدن و یا این هیولاها رو آزاد میکنن.یعنی باج گیری میکنن.
این وسط ایگور کیه؟ ایگورها یه سری آدمهای گوژپشتن که تنها کاری که بهشون داده میشهاینه که خدمتکار دانشمندان باشند.حالا این ایگوری که داستان در مورد اونه ، آرزو داره که خودش هم مخترع بشه و بتونه یه هیولا بسزه.
بقیه داستان رو نمیگم که بی مزه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نشه.

Mary Anne
17-01-2009, 11:01
Surf up

انیمیشنی بسیار خوش ساخت و رنگارنگ در مورد رویای یه پنگوئن مناطق سردسیر برای این که روزی مثل قهرمان زندگیش یه موج سوار حرفه ای بشه.

کارتون فانتزی و زیبایی هست و به جزییات توجه کامل شده. مفاهیمی که مدنظرش هست رو به طور کامل در قالب جذابی بیان می کنه و حتی بدون زیرنویس هم کاملا قابل درک برای گروه سنی کودکانه. به هیچ وجه جای خالی فیلمنامه ای - داستانی نداره و شرح حال جاه طلبی ها و بی صبری های این پنگوئن رو کاملا گیرا به تصویر میکشه.
و پیام انیمیشن هم در واقع "چه طوری انگیزه هامون رو برای رسیدن به هدفمون اصلاح کنیم" هست.

توصیه می کنم برای یه بعد از ظهر مفرح و زیبا با خانواده ببینیدش.

نمره من بهش 8 هست.

omid.k
18-01-2009, 01:16
Vampire Hunter D

داستان در مورد .... زماني است که زامبي ها و انسان ها در حال جنگ هستند .... در اين ميان عده اي به عنوان شکارچيان ومپاير شناخته مي شوند
يک شکارچي ومپاير به اسم " D " که نيمه انسان نيمه ومپاير است در قبال دريافت پول به دنبال يافتن دختري است که توسط يکي از خون آشامان دزديده شد است

خوب انيميشن مملو از عناصر کلاسيک اين سبک است .... از خون آشام و زامبي تا گرگ نما ....
طراحي تصاوير زيباست
شخصيت ها جالب ساخته شده اند و نکته ي جالب نحويه مواجهه ي آنها با مرگ است
داستان هم از کشش لازم براي بينننده بي بهره نمانده است

به عنوان يک انيميشن جدي و گاها خشن پيشنهاد ديدنش رو براتون دارم .....
هر چند هنوز نسبت به هم قطاران خود ممکن است کمي و کاستي هايي داشته باشد
ولي مطمئن باشيد کاسه صبرتان را آبشار نميکند

امتياز : 8

Untouchable
21-01-2009, 14:02
Wall-E

امروز منو اصلیشو گیر آوردم و دوباره دیدم ! خیلی قشنگ بود ! اگه فیلم سینمایی میشد مطمئنا جوایز اسکار رو درو میکرد :D ! (اون هم با کارگردانی کسی مثل دیوید فینچر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
ولی حالا هم مطمئنا اسکار انمیشن رو این خواهد برد ! ولی به نظر من از حد یه انمیشن بالاتر بود , تو فضای انمیشن یه چیزی مثل راتاتویل یا شگفت انگیزان بیشتر به دل میچسبه شاید واسه همین باشه که پاندای کنگفو کار که یه انمیشن کاملا تجاری و از نظر من بیخوده فروشش از وال ای بیشتر بوده ! ولی وال ای مطمئنا یه کار ماندگاره
کلا کارای پیکسار خیلی تجاری نیست و به جنبه هنری هم می پردازه ولی دریم ورکز فقط و فقط تجاریه !
اندرو استنتون یه کار ماندگاره دیگه رو ایجاد کرد البته کلا همهی انمیشن هاش معنی داره
شاید وال ای رو بچه ها قدر پاندای کاراته باز نپسندند ولی مطمئنا این دو اثر با هم قابل مقایسه نیستند !

9.5

dampayi
21-01-2009, 22:39
ماداگاسکار 2

آخرین انیمیشنی که من دید میشه ماداگاسکار 2 که همین یکی دو هفته پیش دیدم
کیفیت مزخرفی داشت ولی خود فیلم امامه دیگه

واقعا این دوستان اجنبی بانمکن!!
اگه هنوز ندید حتما ببینید

talot
22-01-2009, 10:30
کیمیاگر و گردنبدند جادویی و ایگور اخرین انمیشن های من بودن

mehraboun1985
24-01-2009, 12:41
هرکسی میخواد بخنده این کارتون رو ببینه.
نه به خاطر اینکه قشنگه یا خنده داره.
فقط به خاطر اینکه ندیده از دنیا نرفته باشید باید ببینید.
کارتون
اون هم به زبون هندی

(لطفا اگه هندی هستید!!!!!!!!!!!!!!!! به دل نگیری)

من که نَشستم تا آخرش رو ببینم.اگه شما دیدید بعدا بگید که قشنگه یا نه.

mehraboun1985
24-01-2009, 12:54
داستان 3 تا بچه مگس که با آپولو 11 (اولین سفینه ای که انسانها با اون رفتن به ماه) میرن به ماه

میتونید در این سایت هم در موردش بخونید.

پشنهاد میدم ببینید.بد نیست.

mehraboun1985
24-01-2009, 13:11

قسمت دوم پاندای کنگفو کار! به نام furious five

من نمیدونم dvd من مشکل داشت یا کلا تهیه کننده فیلم فقط میخواسته یه پولی گیرش بیاد یا ...
ولی این فیلم کلا شاید 30 دقیقه بشه.که به نظر من به هیچ عنوان ارزش دیدن نداره.

این فیلم برای 8 جایزه annie nv shg 2009 منتخب شده.
یعنی شما اگه قسمت قبلی رو دیده باشید و جذابیت اون رو درک کرده باشید این قسمت زیاد براتون جالب نخواهد بود.ولی خب قشنگی خودش رو هم داره!!!

دوست داشتید ببینیدش.30 دقیقه وقت بین این همه وقت تلف کردنهای ما ایرانیها چیزی نیست.

Ar@m
26-01-2009, 20:58
vampire hunter d

داستان در مورد .... زماني است که زامبي ها و انسان ها در حال جنگ هستند .... در اين ميان عده اي به عنوان شکارچيان ومپاير شناخته مي شوند
يک شکارچي ومپاير به اسم " d " که نيمه انسان نيمه ومپاير است در قبال دريافت پول به دنبال يافتن دختري است که توسط يکي از خون آشامان دزديده شد است

خوب انيميشن مملو از عناصر کلاسيک اين سبک است .... از خون آشام و زامبي تا گرگ نما ....
طراحي تصاوير زيباست
شخصيت ها جالب ساخته شده اند و نکته ي جالب نحويه مواجهه ي آنها با مرگ است
داستان هم از کشش لازم براي بينننده بي بهره نمانده است

به عنوان يک انيميشن جدي و گاها خشن پيشنهاد ديدنش رو براتون دارم .....
هر چند هنوز نسبت به هم قطاران خود ممکن است کمي و کاستي هايي داشته باشد
ولي مطمئن باشيد کاسه صبرتان را آبشار نميکند

امتياز : 8

انیمه قشنگی بود منم کلی خوشم اومد
فقط یه ذره صحنه های مبارزه اش کم بود یعنی زودی مبارزشون تموم می شد ولی شخصیت d با اون موجود روی دستش خیلی جالب بود. مثل اینکه یه سری دیگه هم ازش ساختن حالا دنبالشم اونم ببینم
من بهش 9 از 10 می دم

arte
27-01-2009, 01:28

نام Bolt
سبک : Action, Comedy, Adventure, Animated
سازنده:Walt Disney Productions
کارگردان:Chris Williams
نویسنده:Dan Fogelman

John Travolta Voice of Bolt
Susie Essman Voice of Mittens
Miley Cyrus Voice of Penny
Mark Walton Voice of Rhino
تاریخ نمایش:11/15/2008
وب سایت فیلم:

این واقعیتی ست که استعفا دادن از زندگی این روز ها کار ساده ای است. آن هم وقتی شب ها و روزهای ما اینقدر کسالت آور طی میشوند. چند شب پیش این کارتون من رو مجبور کرد اعتراف کنم که هنوز هم از زندگی لذت میبرم آنهم وقتی یک سگ و گربه و همستر به این زیبایی وجود دارند...

داستان در مورد bolt سگ هنر پیشه ای است که در یک سریال تلویزیونی نقش یک سوپر سگ را بازی میکند که مسولیتش حفظ و نجات جان یک دختر بچه است. وجالبتر اینکه بنا به خواست کارگردان فیلم بولت از اینکه همه چیز غیر واقعی و نمایشی است بی خبر است... زندگی بولت هر روز با مسولیت سنگینی که بر شانه هایش گذاشته شده و با توهم داشتن قدرت خارق العاده میگذرد تا اینکه دست حادثه او را به بیرون از مرز های استودیوها می کشاند و آنجا با دوستان جدیدی آشنا می شود

این کارتون واقعا شاد و خنده دار است و من شخصا خیلی عاشق همستر تپلی هستم که از میانه راه با بولت همراه میشه . هر چند بی انصافی نکنیم بولت و گربهء سیاه داستان هم بسیار موجودات دلنشینی هستند

Rjoun
27-01-2009, 04:25
Bolt
انيميشن جالبي بود:27:

Untouchable
31-01-2009, 21:29
تاريخ اكران : 26 نوامبر 2008

A hero is unleashed

كارگردانان :

Chris Williams

خلاصه داستان :
Bolt يك سگ پليس است كه تمام عمرش را در يك برنامه تلويزيوني زندگي كرده است ، جايي كه او به خاطر نقشش در سريال باور دارد كه يك قهرمان است . ,روزی از صاحبش جدا میشه و کم کم میفهمه همه چیز یه فیلم بوده .
او با يك گربه ماده و يك هامستر ملاقات مي كند . آن سه تنها در جاده مي مانند .
و در طي اين راه Bolt مي فهمد كه او واقعا يك قهرمان نيست و آن نمايش تلويزيوني هرگز حقيقت نداشته است .
صدای سگه :40: هم جان تراولتابر عهده داره :18:
کارتون قشنگی بود ولی به پای وال - ای نمیرسید . این Walt Disney خیلی داره فعال میشه :27:
7/5 از 10

Morteza4SN
01-02-2009, 19:42

داستان دختري به اسم چيهيرو كه با ورود به شهر اشباح و طلسمي كه پدر و مادرش رو اسير ميكنه قراره شما رو حدود دو ساعت ميخكوب كنه تا بعد از سر و كله زدن با انواع و اقسام حوادث و كاراكترهاي عجيب و نمادين ، سرنوشت دختري كه كمك به اطرافيان رو در مسير رسيدن به هدف اصلي يعني نجات پدر و مادرش رها نميكنه بفهميد ، حدس پايان كار زياد سخت نيست ولي شايد فهميدن راه آن زياد راحت نباشه !

روح سرگردان ( يا اونطور كه در نسخه دوبله ترجمه شده ؛ شهر اشباح) ، قبل از اينكه اسم انيميشن اسكار گرفته ي ميازاكي باشه ، خلاصه اي از كليت هنر اوست.

اگر از ريتم تكراري و يكنواخت تجربه هاي متوالي انيميشن ديدن خسته شديد سري به دنياي انيميشن هاي ميازاكي بزنيد و پيشنهاد ميكنم با اين اثر شروع كنيد.
قبل از هر چيز اما بايد ذهنيت قبلي خودتون رو از فرهنگ ژاپن كنار بذاريد . هر چند همه چيز در آثار ميازاكي متفاوت ارائه ميشه ولي جالبه كه در نهايت همان هاست كه خيلي راحت ديده ايد ، شايد به اين علت كه آثار ميازاكي افراط فريب دهنده ي ساير انيميشن هاي ژاپني رو نداره و در غالب تخيلات فانتزي ميازاكي پيچيده شده !

كل اثر ديدني و جذابه اما صحنه هايي مثل حمام موجود لجني و يا باطل شدن طلسم هاكو در برابر نور ماه وقتي چيهيرو اسم واقعي اونو به زبون مياره رو با دقت ببينيد ، بارها ببينيد و از هنر ميازاكي لذت ببريد.

يه جايي يوبابا به چيهيرو ميگه : " اينجا هشت ميليون كله هست كه بدناشون دارن خستگي در مي كنن "
اينجا قله هنر ميازاكيه ، اينجا شهر اشباحه !

پ.ن :
براي چندمين بار ديدمش و باز هم لذت بردم
براي اولين بار بود كه توي تاپيك " آخرين" چيزي معرفي ميكردم پس اينو ديدم :دي

+
ديالوگ ها منتخب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مـــرتــبــط ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Behsood
04-02-2009, 01:21
سلام
آخرین انیمیشنی که دیدم "مداگاسکار : فرار به آفریقا" بود.

بسیار لذت بردم ...
به هیچ عنوان از دستش ندید میتونم بگم چیزی از پاندای کنگ فو کار هم کم نداشت به اون صورت!

داستان اش در ادامه ی ماجراهای چهار دوست با نمک باغ وحش هست که عزم خروج از جزیره رو دارند اما ...

این دنباله از موفق ترین دنباله هایی هست که در انیمیشن ها دیده ام.:31:
هیچ چیز تکراری به نظر نمیاد.
همیشه یه چیز جدید برای دیدن و درک کردن در این انیمیشن خواهید یافت.

امتیاز من : 8.5

Morteza4SN
04-02-2009, 17:16
انيميشن كوتاه oktapodi رو ديدم ،

يكي از پنج نامزد بهترين انيميشن كوتاه اسكار 2009 كه توسط يك گروه 6 نفره از كشور فرانسه نامزد نهايي شده

داستان عشق بين دو تا اوختاپوس هست كه در كمتر از 3 دقيقه زمان انيميشن ، به خوبي پياده شده
لوكيشن ها در عين سادگي پر از جزئيات ساده ولي حساب شده است كه زيبايي بصري چشم نوازي دارن
رنگ پردازي آرامش بخش در كنار ريتم تند اثر تعادل خوبي ايجاد كرده
طراحي و معماري شهر با تم موسقي انيميشن به خوبي گره خورده
در كل يك تجربه بصري كوتاه ولي با كيفيت رو شاهد خواهيد بود كه چيزي كمتر از طول و تفسيرهاي يك انيميشن بلند نداره .

حاشيه : اسم يك ايراني بنام عماد مخبري در ليست سازندگان به چشم ميخوره كه طبق معمول موجي از شادي در بين ما ايجاد كرده !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash_abi
06-02-2009, 14:11
دايناسور ها

محصول سال: 2000

ژانر: ماجراجويي ، انيميشن ، خانوادگي

به کارگرداني:

Eric Leighton
Ralph Zondag

82 دقیقه زمان فیلم:

کار زیبایی بود.تلاش برای رسیدن به هدف شعار اصلی کار بود، لذت بردم.

piishii
07-02-2009, 16:53
سلام.
خوب منم از آخر یکم از فیلم در اومدم و یک انیمیشن هم دیدم :31:
" کنگ فو پاندا " رو دیدم

کنگ فو در قاب انیمیشن .
داستان : 5 قهرمان کنگ فو تحت تعیلم استادشون قرار دارند و از این ور هم پاندایی ست که علاقه ی شدید به کنگ فو داره .
به استاد استاد این قرمانان الهام میشه که شخصیت بدی که زندانی بوده برای سالیان میخواد فرار کنه و....
فیلم از یک روند داستانی خوبی برخوردار هست که " تم " داستانی نظیر بسیاری از فیلم های آسیایی داره .
در این بین آهنگ سازی فیلم زیاد برجسته نیست اما بد هم نیست اما چیزی که این فیلم رو متمایز میکنه سینماتوگرافی خوبش هست همراه با دیالوگ های خوبی که گفته میشه
سکانس انتهایی فیلم خوب هست .
ولی به نظر من به خاطر اینکه این فیلم ایده ی نویی نداره امسال بهش آسکر رو نمیدن گرچه من نامزد دیگه ی این جایزه رو هنوز انیمیشنش رو ندیدم .
به هر حال خوب بود
نمره ی من به سینماتوگرافی 8
به شخصیت سازی از نظر نوع گرافیک و .... 8.5
صوت و افکت گذاری هم 7
روند داستانی 7
نمره ی کلی هم 7.5

لینک Imdb
Kung Fu Panda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جالبه زمانی که از این داستین هافمن برسیدن چرا تا حالا برای یک انیمیشن صدای تو استفاده نشده گفت چون تا حالا ازم دعوت نکردن ! خوب این سوال رو کسی ازش کرده بود که مرتبط با این فیلم بود و اینجوری شد این شخصیت دوست داشتنی به این فیلم صداش راه یافت :20::20:

mgha
07-02-2009, 19:22
سلام
خوب من گيرم بياد انيمشن هم مثل Kung Fu Panda هم نگاه ميكنم ولي بيشتر انيمه ميبينم اين ليست انيمه هايي هست كه تقريبا در 20 روز اخير ديدم.از هر كدوم هم يك عكس ميزارم.

Bamboo Blade

Hunter X Hunter

Love Hina

Lovely Complex

Perfect Girl Evolution

Special A

در حال حاظر هم مجموعه Crescent Love رو دارم ميبينم.

arash_abi
07-02-2009, 21:13
سلام.

" کنگ فو پاندا " رو دیدم

کنگ فو در قاب انیمیشن .
داستان : 5 قهرمان کنگ فو تحت تعیلم استادشون قرار دارند و از این ور هم پاندایی ست که علاقه ی شدید به کنگ فو داره .
به استاد استاد این قرمانان الهام میشه که شخصیت بدی که زندانی بوده برای سالیان میخواد فرار کنه و....
فیلم از یک روند داستانی خوبی برخوردار هست که " تم " داستانی نظیر بسیاری از فیلم های آسیایی داره .
در این بین آهنگ سازی فیلم زیاد برجسته نیست اما بد هم نیست اما چیزی که این فیلم رو متمایز میکنه سینماتوگرافی خوبش هست همراه با دیالوگ های خوبی که گفته میشه
ولی به نظر من به خاطر اینکه این فیلم ایده ی نویی نداره امسال بهش آسکر رو نمیدن گرچه من نامزد دیگه ی این جایزه رو هنوز انیمیشنش رو ندیدم .
به هر حال خوب بود
صوت و افکت گذاری هم 7
روند داستانی 7
نمره ی کلی هم 7.5

لینک imdb
kung fu panda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] le%2ftt0441773%2f)

جالبه زمانی که از این داستین هافمن برسیدن چرا تا حالا برای یک انیمیشن صدای تو استفاده نشده گفت چون تا حالا ازم دعوت نکردن ! خوب این سوال رو کسی ازش کرده بود که مرتبط با این فیلم بود و اینجوری شد این شخصیت دوست داشتنی به این فیلم صداش راه یافت :20::20:

منم هم این رو دیدم.تقریبا نظرم با شما یکی هست.

omid.k
07-02-2009, 21:42
دوست من mgha .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.. از آلبوم عکس شما خرسند شدیم ...
ولی همه ی دوستان لطف کنید مراعات سایز و تعداد عکس ها در یک پست رو بکنید
ممنون از همه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behsood
08-02-2009, 05:45
سلام
یه بار این رو تو بخش آخرین فیلم هم معرفی کرده بودم در زمان های دور!
اما به هر حال جاش اینجا بود!!

Hotaru no haka

معنی : مدفن کرم شب تاب
نام های دیگه :
Grave of the Fireflies (USA)
Tombstone for Fireflies (USA)
Tombstone for the Fireflies (Australia) (dubbed version)

به سال 1988
کارگردان : ایسائو تاکاهاتا
محصول ژاپن
مدت : 89 دقیقه

داستان :
در مورد یک خواهر برادر هست که بی سرپرست اند.
اوضاع کشور وخیمه آذوغه نیست , جنگ شرایط رو برای مردم سخت کرده بخ خصوص مردم دهکده های ژاپن.
در این میان داستان سرگذشت دو کودک و نوجوان آواره رو روایت میکنه که وضع شون از بقیه به مراتب بد تره ...

یادداشت های من :
راستش اولین باری که این انیمه رو دیدم همون طور که گفتم اصلا پیش زمینه ی خاصی ازش نداشتم.
همین طور نشستم و خودآگاه یا نا خداگاه دیدم اش.

معمولا در چنین شرایطی جذب یه موضوع دیگه میشم و میرم پی کرا خودم!
اما این بار فرق داشت ...
داستان اش انگار منو انداخت تو یه قفس که تا آخرش رو نفهمم از اون بیرون نمیتوستم بیام.
معصومیت نگاه های کاراکتر های اصلی خیلی دلپذیر و جذاب بود.
همین طور آدم های بد داستان که کاملا از روی قیافه شون قابل تشخیص بودند.

داستان اون قدر تاثیر گذار بود که در پایان فیلم و شک نهایی داستان اشک نا خدا گاه از چشمام جاری شد.
به شدت و البته به راحتی و سادگی تمام با احساسات هر کسی بازی میکرد.
نگاه های معصوم دختری خردسال که عاجزانه لقمه ای غذا از برادرش می خواست فارغ از این که وضعیت چطوره... غذایی نیست ... حتی یک سرپناه هم پیدا نمیشود چه برسد به غذا ...

احساسات کودکانه نوع حرکات و کار ها و دیالوگ های شخصیت های اصلی بسیار دقیق و ملموس کار شده.
به طوری که واقعا کودی رو جلوی پشمتون میتونید تصور کنید.
موسیقی اون کالما با فضا ها و اتفاقات سازگاری داره و به خاطره انگیز تر شدن فیلم کمک شایانی میکنه.
صدا پیشگان هم همه خوب از پس کارشون بر اومدند و مشکلی از این لحاظ نیست.

داستان در دوران جنگ شروع میشه و در همون دوران هم تموم میشه ...

حس نفرت کارگردان از جنگ و خون ریزی رو میشه در تک تک سکانس های فیلم به وضوح دید.

مثلا وقتی در گیر و دار یافتن غذا به یاد گذشته های شیرین خودشون می افتادند و ...

داستان سیاه و قهرمان های سفید .
آغازی سبز و پایانی تاریک.

یکی از شاهکار های انیمه ای بود که تا حالا دیدم و هست.

اما حالا کمی در مورد این فیلم (بعد از تحقیقات) :

در IMDB در لیست 250 تایی برترین ها مقام 191 ام رو داره.
در لیست برترین انیمشن ها در همین سایت رتبه ی 8 ام رو به خودش اختصاص داده.

جایزه ی ویژه ی جشنواره ی روبان آبی 1989
برنده ی هیئت انیمشین جشنواره ی فیلم کودکان در شیکاگو

استارز : -
کارگردانی : 9
فیلم نامه : 9.5
تدوین : 9
موسیقی : 9.5

تک امتیاز تکنیکی : 9.5+

omid.k
09-02-2009, 01:36
یکم دیر ولی
انیماتریکس رو دیدم

خوب مجموعه ی 9 انیمیشن (انیمه) ی کوتاه ... که همه در همون حس و حال تریلوژی ماتریکس اتفاق میو فتن
نکته ی جالب در این بین اینه که هر کدوم از این داستان ها با نوع خاصی از تصویر سازی ساخته شدن ...
از تصویر های شبه واقعیت تا سیاه و سفید ... یا حتی طراحی با مداد رنگی
تنوع نکته ی اصلی این مجموعه است ... در عین حال شخصیت ها بسیار زیبا و پخته ساخته شده اند ...
ولی مشکل اصلی روایت هاست ... که به نظر میرسد ... گاهی ابتر باقی می مانند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا این حال دیدنشون رو به همه پیشنهاد میکنم ....
خصوصا من اپیزود کاراگاه رو خیلی خوشم اومد

یه سری نکات جالب هم داره ... مثلا اون پسره تو اپیزود آخر همونیه که ماتریکس 3 مهمات میبره برای فرمانده ....
یا یه صحنه ی ادای دین به مالنا که به جای مونیکا بلوچی یه روبات رو مورد حمله قرار میدن

sm73_ssa
09-02-2009, 23:02
آخرين انيميشني كه من ديدم فكر كنم مش سر آشپزه

Behsood
10-02-2009, 18:16
آخرين انيميشني كه من ديدم فكر كنم مش سر آشپزه
سلام
نمیدونستم "رمی" مشهد هم رفته!

Ar@m
10-02-2009, 19:51
Devil May Cry

اصلا مثل بازيش قشنگ نبود همش ژست و فيگور بود همش لوس بازي بود

من اصلا بهش امتياز نمي دم
اين چه وضعشه از روي بازي به اين قشنگي همچين انيمه ي مزخرفي بسازن

Behsood
10-02-2009, 22:43
devil may cry

اصلا مثل بازيش قشنگ نبود همش ژست و فيگور بود همش لوس بازي بود

من اصلا بهش امتياز نمي دم
اين چه وضعشه از روي بازي به اين قشنگي همچين انيمه ي مزخرفي بسازن
سلام جناب آرام عزیز.
من هم دیدم این سری انیمیشن رو که 14 قسمت هم هست اگر اشتباه نکرده باشم.
بسیار حال و هوای گنگ و نامفهومی داره و به شدت سعی شده خاص باشه که این امر موجب مشکلات عدیده از جمله معرفی درست شخصیت ها و تقابل اون ها با هم هست.

البته من تمام سری رو ندیدم یعنی نخواستم که ببینم چون برام جذابیتی نداشت.

در عوض بازی اش رو میشه چندین بار تموم کرد. از بس جذابیت داره یک نوع پیچیدگی در عین سادگی!

SAEED_BARCELONA
11-02-2009, 00:07
آخرین انیمیشنی که دیدم open season 2 بود.
زیاد به من حال نداد.
یکش خیلی بهتر بود از همه لحاظ مخصوصا داستان

Behsood
11-02-2009, 00:09
آخرین انیمیشنی که دیدم open season 2 بود.
زیاد به من حال نداد.
یکش خیلی بهتر بود از همه لحاظ مخصوصا داستان
سلام
اگر دوبله اش رو دیدی کاملا بهتون حق میدم در غیر این صورت نظری ندارم ...
دوبله اش واقعا افتضاحه ...

Behsood
11-02-2009, 01:04
سلام
انیمیشن "Millennium Actress" بود اثر ساتوشی کن

اطلاعات بیشتر از ویکی پدیا :

داستان : در مورد دختری که طی یک حادثه با پسری آشنا میشه که در نگاه اول عاشقش میشه اما اون رو گم میکنه و از اون به بعد تمام زندگی اش رو میذاره که اون پسر رو پیدا کنه این در حالی هست که شنیده میشه این زن جاودانه زندگی خواهد کرد و نمیمیره ...

یادداشت های خودم: یک انیمه ی احساسی زیبا هست که البته ممکنه اگر حس و حالخوبی نداشته باشید حوصله تون رو سر ببره!
اما به نظر من کار قابل قبولی هست با درون هایه ای ماورایی و داستانی تقرببا غیر خطی که دیدن اش رو به دوستداران انیمه پیشنهاد میکنم.

امتیاز من : 7.5

vahid_civil
11-02-2009, 13:34
Madagascar: Escape 2 Africa

یه انیمیشن!
یه بچه شیره اتفاقی سر از نیویورک در میاره و بعد از مدتی توی ماداگاسکار یعنی زادگاهش به همراه یه گورخر و اسب آبی و زرافه و ... سقوط میکنه !

نمیدونم انیمیشن رو با چه دیدی باید دید . ولی اگه خودمون رو جای بچه ها بزاریم فکر میکنم خوششون بیاد !
( کودک درون !)

داستان البته چیز خاصی برای گفتن نداشت ! یکم ساده بود!
موسیقی شادی که روش گذاشته بودن و البته صد بار هم تکرار میشد ( MOVE IT MOVE IT ) باعث الکی خوش بودن انیمیشن میشد ! واسه این میگم نسل نوجوون خوششون میاد !
امتیاز من : 5

(توضیح : اشتباهی تو تاپیک آخرین فیلم زده بودم)

Ar@m
11-02-2009, 20:57
سلام.
" کنگ فو پاندا " رو دیدم

کنگ فو در قاب انیمیشن .
به هر حال خوب بود
صوت و افکت گذاری هم 7
روند داستانی 7
نمره ی کلی هم 7.5

لینک imdb
kung fu panda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من ديروز از همين تي وي خودمون ديدمش
واقعا قشنگ بود
يه داستان خوب با كاراكترهاي جالب و درونمايه طنز عالي و يه پيام فوق العاده!
حتي دوبله شم خوب از كار دراومده بود همون گلوري قديم يا نمي دونم چي چي جوان جديد فك كنم دوبله كرده بودنش
امتياز من 9

arte
12-02-2009, 02:25
انيميشن كوتاه oktapodi رو ديدم ،

يكي از پنج نامزد بهترين انيميشن كوتاه اسكار 2009 كه توسط يك گروه 6 نفره از كشور فرانسه نامزد نهايي شده

داستان عشق بين دو تا اوختاپوس هست كه در كمتر از 3 دقيقه زمان انيميشن ، به خوبي پياده شده
لوكيشن ها در عين سادگي پر از جزئيات ساده ولي حساب شده است كه زيبايي بصري چشم نوازي دارن
رنگ پردازي آرامش بخش در كنار ريتم تند اثر تعادل خوبي ايجاد كرده
طراحي و معماري شهر با تم موسقي انيميشن به خوبي گره خورده
در كل يك تجربه بصري كوتاه ولي با كيفيت رو شاهد خواهيد بود كه چيزي كمتر از طول و تفسيرهاي يك انيميشن بلند نداره .

حاشيه : اسم يك ايراني بنام عماد مخبري در ليست سازندگان به چشم ميخوره كه طبق معمول موجي از شادي در بين ما ايجاد كرده !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:

!
دیشب این این انیمیشن را دیدم. واقعا جالب بود. نمی خوام زیاد بزرگش کنم. ولی من خیلی خوشم اومد. آدم تو کمتر از سه دقیقه سر ذوق میاد مخصوصا از پایانش خیلی لذت بردم!

Behsood
12-02-2009, 05:55
سلام
انیمیشن کوتاه "Presto" رو دیدم.

داستان : در مورد خرگوشی که گرسنه است اما صاحب اش نمی خواهد درک کنه!!:31: پس خرگوش باید به طریقی این رو به صاحب اش بفهماند ...

در مورد این انیمشن کوتاه :

محصول پیکسار هست.
نامزد دریافت جایزه ی اسکار در بخش بهترین انیمیشن کوتاه.:40:

یاداشت های خودم :
بسیار زیبا ...
مثل تمام محصولات پیکسار کاملا حساب شده و دقیق با همان استایل مخصوص آثار این استودیو.
به شخصه بسیار لذت بردم و حسابی خندیدم.
خلاصه چیزی هست که از پیکسار انتظر میرفت.

Behsood
13-02-2009, 23:19
سلام
در راستای جنونی که انیمشن کوتاه قبلی به من منتقل کرد ...

For The Birds

محصول سال 2000 استودیوی پیکسار.
یک اثر مسحور کننده ی دیگه!
وای خدای من!!
برنده ی جایزه ی اسکار + چهار جایزه ی برترین انیمشن از جشنواره های مختلف + مقام دوم فستیوال فیلم کودک شیکاگو!

لینک IMDB :

داستان : چند پرنده ی بند انگشتی خودخواه!! روی یک سیم نشسته اند که ناگهان با ورود یک پرنده ی بی قواره و تا حد زیادی کم عقل! اوضاع به هم میریزد ...

یادداشت های خودم : واقعا عالی بود! از ابتدای اثر می خندید تا انتهایش و بیشتر!
صحنه ی کل کل پرنده های کوچک با هم معرکه است! (یکی یکی فرود می ایند و ناگهان تنه ی یکی به دیگری می خورد و همین طور تا آخر و دعوایی به پا میشود با صدای جیک جیک!!):31:
شیطنت گنجشک ها در قبال پرنده ی بزرگ (کاملا معصوم!) به خوبی نمایش داده میشه و بهتر از اون جزای کارشون هست:27:
جان من قیافه ها رو ببینید! (موقعی هست که تازه پرنده ی بزرگ رو دیدند و قبل اش مشغول دعوا بودند!!)

واقعا یک انیمشن کوتاه بیشتر از این چی لازم داره؟

مرتضی ی عزیز هم در بخشی اشاره به حضور این موجودات با نمک در انیمشن بلند "CARS" داشتند.
عالی بود!

251251
17-02-2009, 19:18

IGOR
ایگور
2008
انیمیشن . فانتزی . ماجرایی

خب گقتیم واسه تنوع بشینیم یه انیمیشن ببینیم که ایگور اومد دم دستمون دی:
انیمیشن خوبی بود ولی نه اونقدر که در حد بقیه انیمیشن های شاخ عرض اندام کنه
صداگذاریش و صحنه پردازیش جالب از آب در اومده بود
دیالوگ و حرکاتشون هم جالب و خنده دار بود
فقط یه شخصیت بود تو این انیمیشن که هروقت میدیدمش از خنده میترکیدم !!! اونم مگسی بودش که مثل علی دایی
دراز بود و توی شرکت شستشوی مغز کار میکرد ! راه میرفتش من از خنده پخش زمین میشدم !
در کل انیمیشنی بودش که ارزش دیدن رو داشتش ولی همونطور که گفتم در برابر بقیه انیمیشن های شاخ
چیزی واسه گفتن نداشت
و در نهایت اینکه فکر نکنم کودکان زیاد باهاش حال بکن

امتیاز من 6.5 از 10

Untouchable
17-02-2009, 21:02
Spirited Away
شهر اشباح

برای بار دوم دیدم ولی واقعا ارزش داره دوباره هم ببینم :11:

داستان از مرتضی:31: : داستان دختري به اسم چيهيرو كه با ورود به شهر اشباح و طلسمي كه پدر و مادرش رو اسير ميكنه قراره شما رو حدود دو ساعت ميخكوب كنه تا بعد از سر و كله زدن با انواع و اقسام حوادث و كاراكترهاي عجيب و نمادين ، سرنوشت دختري كه كمك به اطرافيان رو در مسير رسيدن به هدف اصلي يعني نجات پدر و مادرش رها نميكنه بفهميد ، حدس پايان كار زياد سخت نيست ولي شايد فهميدن راه آن زياد راحت نباشه !

انیمه ای به کارگردانی هایائو میازاکی که جایزه انمیشن اسکار 2001 رو برده ,اگه بخوام دسته بندیش کلا جزء انمیشن های نسبتا بزرگسال دسته بندی ش میکنم انمیشن هایی مثل Wall-E :40:البته فضای کودکانه ی خوبی هم تو فیلم بود و برای کودکان هم جذابه !
برنده‌ی ‌جایزه‌ی خرس طلایی جشنواره برلین (جایزه برتر جشنواره برلین) همچنین کسب عنوان پرفروشترین فیلم سینما ژاپن با شکستن رکورد تایتانیک ( چندی بعد توسط فیلم دیگه‌ای از هایائو میازاکی (قلعه متحرک هاول) شکسته شد)
موسیقی خیلی جالب و زیبایی داشت و این باعث میشد خیلی بهتر اون فضا رو مجسم کنی :27:
کلا شخصیت پردازی به سبک انمیه های ژاپنی داشت در عین حال از داستان پردازی انمیشن های امریکایی بهره می برد ! یه سری مفاهیم قشنگ رو خیلی زیبا و نا محسوس البته تاثیر گذار بیان میکنه که از این خصوصیتش خیلی خوشم اومد :20:
امتیاز من : 9 از 10

M_Abieteh
18-02-2009, 19:00
انیمیشن : TMNT 2007 - لاکپشتهای نینجا 2007

امتیاز من 8

کارتون بسیار زیبا و محبوب Teenage Mutant Ninja Turtles یا همان لاک پشتهای نینجا محصول سال 2007 کمپانی برادران وارنر امریکا که بار دیگر داستان چهار لاک پشت استثنایی با نام های Leonardo, Michelangelo, Donatello, و Raphael را زنده می کند. این نسخه پس از گذشت 20 سال از عرضه بسیار موفقیت آمیز کتاب های کامیک، کارتون های این شخصیت های بسیار محبوب در سال 1987، فیلم سینمایی بسیار پرفروش ان در سال 1993 و بازی های رایانه ای بسیار پرطرفدار آنها در سال های بعد، در تاریخ 23 آپریل 2007 بر روی پرده سینماهای امریکا اکران شد و تا به اکنون نیز بر روی بسیاری از سینماهای کشورهای مختلف دنیا در حال اکران است و سیر عظیمی از کودکان و نوجوانان علاقمند به این شخصیت های محبوب افسانه ای را مجذوب خود کرد .
فیلم TMNT 2007 در همان هفته اول اکران خود در سینماهای امریکا ، کانادا و انگلستان با استقبال فوق العاده علاقمندان روبرو شد و توانست در صدر فیلم های پرفروش هفته در همان اوایل اکران خود جای گیرد. بودجه ساخت این فیلم انیمیشن زیبا در حدود 34 میلیون دلار امریکا بوده است .

شخصیت های کارتون : Mumble , Norma Jean, Gloria, Memphis, Ramon, Lovelace, Elephant Seal, Nestor, Squaw Bird, Miss Viola, Noah the Elder/Narrator.

بازیگران ( صداگذاری ) : Chris Evans،Sarah Michelle Gellar،Mako Iwamatsu،Kevin Smith،Patrick Stewart،Zhang Ziyi،Mitchell Whitfield،James Arnold Taylor،Mikey Kelley و Nolan North و .. و ...

Morteza4SN
18-02-2009, 21:27
Baby Story

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انيميشن كوتاهي از Bruno Bozzetto كه احتمالا كاراي ديگرش رو مثل Yes & No و Europe & Italy در قالب فلش ديديد .

داستان اين انيميشن كوتاه در مورد نحوه ي شكل گيري جنين و بدنيا اومدن نوزادي تخس هست !
لوكيشن اصلي رحم مادر هست كه كروموزوم مادر منتظر جفت خودشه ...

اين بار هم انيميشن بوزيتو پر است از شوخي هاي خنده دار با روايتي جالب از سوژه اي خاص با بيان كمدي كه بدرد كلاس تنظيم خانواده هم ميخوره . موقع ديدنش از خنده روده بر شدم ؛ به مدت يازده دقيقه !

ساده و جمع وجور با طنزي حسابشده و قوي .

M_Abieteh
18-02-2009, 22:27
تام و جری - Tom and jerry

واقعا تام و جری تو كارتون ها یه چیز دیگست چون آدم صد دفعه هم كه ببينه بازم خسته نميشه و واسش جالبه فکر نکنم هیچ کارتونی رو بشه اينقدر دید و بازم تازگی داشته باشه.

اطلاعاتي درباره اين انيميشن:
¤انيميشن موش وگربه با اين سبك اولين بار سال 1911 پديد آمد.

¤خالق تام وجري دو انيماتور به نام هاي ويليام هانا و جوزف باربارا هستند. ¤مجموعه كارتون هاي تام وجري اولين بار در سال هاي 1965-1972 در تلويزيون به نمايش درآمد.

taghi_ramzi
19-02-2009, 00:18
کارتون Wallace and Gromit in 'A Matter of Loaf and Death
محصول 2008 برنده جایزه بفتا
تایم : 29 دقیقه

این کار به کارگردانی "نیک پارک" از سری ماجراهای والاس و گرومیته
تو این قسمت این دو تا یه نونوایی سنتی زدن و دارن کاسبی میکنن که سر و کله یه زن پیدا میشه و با والاس روابط عاشقانه برقرار می کنن و تصمیم به ازدواج میگیرن.

کار قشنگ و جذابیه ،هر چند داستانش یه کم بند تنبونیه
وقت زیادی هم ازتون نمیگیره . بکس دانلود باز هم میتونن تو سایتا راحت پیداش کنن.حجمش هم حدود 230 مگ بود.
آی ام دی بی 7.7 داده . من 7 میدم.

taghi_ramzi
20-02-2009, 01:26
5centimeters per second(2007)
انیمیشن 5 سانتیمتر بر ثانیه محصول 2007 ژاپن
کارگردان : ماکوتو شیناکی
تایم : 63 دقیقه

این فیلم یه فیلم اپیزودیه که سه فصل از زندگی یه نفر رو تعریف میکنه

هر چند فصل سومش به نظر من یه کم گنگ بود و درواقع آخرشو دقیق متوجه نشدم ،ولی انیمیشن بسیار عالی و سطح بالایی بود
نماهای فیلم اکثرا لانگ شات هستن و با توجه به کیفیت و دقت زیادی که در طراحیش به کار رفته ،تک تک فریم های فیلم میتونه یه والپیپر زیبا باشه
رو بعضی جزییات چنان دقتی شده که اصلا نمیشه فرق چندانی بین این انیمیشن با یه فیلم زنده قائل شد.
از نظر تم داستانی هم تا حدودی یادآور "ویسپر آو د هارت" استودیو جیبیلیه
البته داستان این پیچیده تره.
فضای کار بسیار آرومه و از موسیقی ملایم استفاده شده ، و حتی بعضی جاها سکوت موسیقی متنیه که از هر آهنگی گوش نواز تره.

از imdb 8.1 گرفته که منم تایید می کنم !

Morteza4SN
22-02-2009, 20:54
Vincent ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

انيميشن كوتاهي كه تيم برتون در سال 1982 ساخته و خب به شيوه ي مورد علاقه اش يعني استاپ-موشن (خميري)

داستان در مورد پسري هفت ساله به نام "وينسنت ملوي" است كه در خيالاتش خود را "وينسنت پرايس" كه بازيگر معروف فيلم هاي ترسناك است مي پنداره ( جالبه كه تشابه اسمي و الگوبرداري شخصيتي يه تز روان شناسي است) ...

پرايس خودش راوي اين انيميشن هست و اين شخصيت پردازي رو باورپذير ميكنه ، شك نكنيد كاراكتر ملوي همان كودكي برتون بوده .

سياه و سفيد بودن انيميشن كمك زيادي براي ترسيم دنياي عجيب وينسنت داره .
بعضي نمادهاي آشناي آثار برتون رو در اين انيميشن ميشه پيدا كرد ؛ ريشه درختي كه از خاك بيرون زده ، تنهايي شخصيت اصلي ، ابداعات مكانيكي ،‌طراحي كاراكترهاي عجيب و ... رو حين ديدن اين اثر پيدا خواهيد كرد.

حدود 6 دقيقه است و به همراه فيلمي به نام Tex در سينماهاي لس آنجلس نمايش داده شده .
براي شناخت بهتر دنياي تيم برتون اين انيميشن رو ببينيد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

taghi_ramzi
22-02-2009, 23:57
جسارتا میخواستم اشاره کنم این انیمیشن رو بعضی دی وی دی های Nightmare Before Chrismas استاد هم پیدا میشه.

Untouchable
23-02-2009, 01:16
امروز انمیشن کوتاه Oktapodi رو دیدم

نامزد بهترين انيميشن كوتاه اسكار 2009 :1:
داستان عشق و جدایی دو اکتاپوس و تلاششون برای رسیدن دوباره به هم هست
خیلی کوتاه بود چیزی حدود 2 دقیقه ! ولی جالب بود
فضای کودکانه و فانتزی جالبی داشت و رنگ آمیزیش خیلی قشنگ ترش کرده بود
یه نکته جالب همون طور که مرتضی گفت اسم یه ایرانی تو سازندگان کارتونه :blink:

armin_goooodboy
28-02-2009, 19:05
سلام
بعد از مدتها یه انیمیشن زیبا دیدم
دیگه از امروز تا 50-60 روز میتونم روزی یه فیلم عالی ببینم

انیمیشن فوق العاده Ratatouille محصول سال 2007

دوبله فارسیش رو دیدم که اسمش رو گذاشته بودن موش سرآشپز

داستانش در مورد یه بچه موشی بود که از دزدی کردن خانوادش خسته شده
کتاب انسانها رو میخونه
به یه خونه میره و برنامه های آشپزی رو میبینه
و علاقه زیادی به آشپزی پیدا میکنه و دوست داره خوش آشپزی کنه. تا اینکه یه روز وقتی با برادرش به اون خونه میرن اتفاقاتی میافته که همه خانوادش رو گم میکنه و از فاضل آب زیر شهر بیرون میاد و میبینه تو پاریسه و تابلو رستوران کسی که تو تلویزیون برنامه آشپزیش رو میدید رو میبینه و میره به اونجا ....

واقعا تا حالا انیمیشن به قشنگی این ندیده بودم
خیلی خیلی رو جزئیاتش کار شده بود

داستانش هم عالی بود و خیلی خوب پیش میرفت. روند داستان عالی بود. بعضی جاها خیلی خیلی خندوند منو (خیلی وقت بود از ته دل اینطوری نخندیده بودم)

اگه ندیدین حتما ببینیدش چون عالیه

ضمنا جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال 2007 رو هم گرفته

من بهش میدم 9

Behsood
02-03-2009, 19:43
سلام
WALL·E

داستان : در مورد روباتی که عاشق میشه ...!

یادداشت های خودم : خیلی زیبا بود.جدا از بحث تکنیکی که واقعا بی نظیر بود ایده ی خلاقانه و بکری هم داشت که با یک پرداخت خوب همرا شده بود.
فیلم بسیار کم دیالوگ داره و از این حیث جزو رکورد دار ها فکر کنم باشه!
من هم به مناسبت کسب عنوان بهترین انیمشن سال دوباره دیدم اش!:40:

armin_goooodboy
02-03-2009, 23:27

منم wall-e رو امشب واسه اولین بار دیدم

خیییییییییییییییلی عالیه
واقعا همه چیش عالی بود
هنر انیمیشن سازی
کارای فنیش
داستان خیلی خیلی زیبا و رومنسش
موضوع کلی داشتانش
و از همه مهمتر موزیک و صدا ها و بخصوص افکت های صوتی که روش گذاشته بود
چون زیاد کلام نداره کل انیمیشن رو صداهاش میچرخید
و عالی کار کرده بودن

بین انیمیشن ها بهش میدم 10

Behsood
04-03-2009, 22:04
سلام
و بالاخره ما هم چشممان به جمال این انیمیشن کوتاه جالب از استودیوی گوبلین ها روشن شد:31:

داستان : عشق دو موجود بامزه (هشت پا) که انسان ها هم نمیتونند مانع رسیدن این دو تا به هم بشن:31:

نامزد بودن اش رو که همه شنیدین! و میدونید که انتخاب نشد! :27: اما انیمیشن خوبی بود.
به یک بار دیدن اش که می ارزید هیچ دیدن چند باره اش هم من یکی رو که خسته نمیکنه!
طراحی شخصیت ها و فضا ها به روشی نه چندان پیچیده انجام شده که البته فانتزی بودن اش جلب توجه میکنه. رنگ آمیزی ها در عین سادگی بسیار زیبا هستند و کلا انیمیشن تر و تمیزی هست! احساس کردم خیلی سعی شده مدت زمان انیمیشن از 2 دقیقه فرا تر نره.

sms11
05-03-2009, 12:42
انیمیشن کوتاهLa Maison en Petits Cubes به کارگردانی Kunio Kato بود
وای خدای من...:40::40::40:
یه کار شاهکار بود
زیباترین انیمیشن کوتاهی بود که دیده بودم.
از خصوصیات این انیمیشن کوتاه ، فوق العاده، جذاب ، دوست داشتنی بود
کل مدت 12 دقیقه هست اگه میشد 13 دقیقه دیگه زده بودم زیر گریه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصلا دلم نمیخواد داستانشو لو بدم.به خاطر همین هیچی ازش نمیگم
لطفا دوستانی که دیدن هم نگن که مزش نره
این انیمیشن به حق امسال جایزه اسکار رو گرفت و بالاتر از انیمیشن هایی مثه اختاپوس و Presto قرار گرفت که واقعا هم حقش بود
لینک مستقیمشو دارم با لینک رپیدشو هرکی خواست بگه براش بزارم
امتیاز من به این انیمیشن 9.5 هست

Mani Sasy
05-03-2009, 15:24
سلام
انیمیشن بولت Bolt رو دیدم.
جالب بود زیاد داستان خاصی نداشت داستانش در مورد دخترکی بود که عاشق سگش بود و توی فیلمی با این سگ بازی میکرد فیلمی که داستانش هم در مورد سگ خارق العاده ای هست و میتونه کارهای خارق العاده ای هم بکنه و باید از دخترک دفاع کنه.
کارگردان و دیگر عوامل فیلم سعی داشتند که به سگ تلقین کنند که واقعا خارق العاده هستش و باید از دختر مواظبت کنه.اما یه روز سگ گم میشه و...
یه کم خسته کننده بود و اگه بیشتر از یک ساعت و نیم نبود حوصلم سر میرفت.ولی دیدمش.
مثل اینکه که کاندیدای اسکار هم شده بود برای بهترین انیمیشن که به وال ای Wall e رسید اسکارش.
امتیازش در آی ام دی بی:7.5
امتیاز منم 7.5
دوبلور صدای بولت جان تراولتا بود و دوبلور پنی(دخترک) مایلی سایروس بازیگر سریال هنا مونتانا بود.
150 میلیون دلار خرج داشته که 114 میلیون فروخته.

Mary Anne
10-03-2009, 01:16
Persepolis

این انیمیشن رو دیدم که داستان زندگی دختری هست که سالهای کودکیش انقلاب ایران رخ میده و تمامی اتفاقاتی که به سر خونوادش و خودش میاد رو تا سن حدود 30 سالگی که سن کنونیش میشه به تصویر میکشه.

اولش انتظار داشتم یه انیمیشن سرشار از سیاه نمایی ببینم که همش به نظام کنونی توپیده و ... ولی الان میتونم با اطمینان بگم اثر واقعا زیبا و خوبی رو شاهدش بودم. از تغییراتی که طی این تحول بر سر جامعه ایران اومد و چیزایی که همه باهاش به طور کامل آشناییم چون در بطن اون زندگی کرده نسل ما.
خیلی جالب بود وقتی انیمیشن رو میدیدم این حس بهم دست داده بود که ماها متعلق به چند نسل بعد هستیم و این چزا به اصطلاح دیگه برامون خاطره س یا سرگذشت افرادی که ربطی به ما نداشتن و و الان فقط داستانشون رو می خونیم. ولی با تموم شدنش دوباره این حقیقت مثل پتک خورد تو سرم که نخیر این داستان همین نسلی هست که ماها افرادش رو تشکیل دادیم ...

و نکته خیلی برجسته انیمیشن رفتار پدر و مادر مرجانه با اون بود. خانواده ای از دید من کاملا آزاد اندیش و فرهیخته که اگر همه پدر مادرا در اون زمان مثل اونها فکرمی کردن الان نسل ما زندگی بهتری داشت (با عرض احترام به همه پدر مادرا!!)

در کل بهش 8 میدم و اگه جلوه های بصری بهتری داشت ممکن بود 10 هم بدم.
البته می دونم سبک انیمیشن ساده بود ولی با همین سادگی هم میشد جلوه های بهتری خلق کرد.

Behsood
10-03-2009, 23:23
انیمیشن کوتاه برنده ی جایزه ی اسکار La Maison en Petits Cubes به کارگردانی Kunio Kato رو دیدم...

داستان : در مورد پیرمردی که زندگی مدام براش سخت تر میشه و پیپ دوست داشتنی اش باعث میشه خاطرات گذشته رو مرور کنه ...

یادداشت های من : یه انیمیشن درست و درمون و استخون دار! که همه چیز درش دیده میشد حتی اثرات گلخانه ای آلودگی هوا !!!
ریتم بسیار کندی داره اما در عین حال به شما آرامش میده و لذت عجیبی ازش خواهید برد!
اول از نوع نقاشی ها خوشم نیومد اما وقتی دیدم به این نتیجه رسیدم که شاید اگه جور دیگه بود این طور تاثیر گذار نمیشد.

piishii
11-03-2009, 14:00
سلام.
: ماداسگار 2 فرار به آفریقا : Madagascar: Escape 2 Africa
رو دیدم

به دنبال قسمت اول هست زمانی که الکس و دوستانش هواپیما رو تعمیر میکنند تا به نیویورک برگردند اما این هواپیما سقوط میکنه در دل آفریقا جایی که...........
مممم.....
فیلم فضای شادی داره که میتونه توسط هر رده ی سنی مشاهده شه
سینماتوگرافی ساده و خوبی داره
جوک هایی که پنگوئن ها میگن و کارهایی که میکنند کل انیمیشن رو تحت تاثیر قرار میده
تنها چیزی که توی این فیلم کمی توی ذوق میزنه تکراری بودن کرکترها و .... هست که انگار برای ساخت یک انیمیشن خوب کم آوردند
نظیر به کار بردن اون ساندتراک و هجوهایی به وسترن ها و....
یکش رو بیشتر خواسته بودم
به هر حال مدت زمان انیمیشن و همه چیز خوب هست
من 5.5 میدم
زیرنویس فارسی فیلم هم تلاش زیادی کرده بود بار کمدی رو بالا ببره نظیر به کار بردن کلماتی نظیر عیال و....
لینک Imdb
Madagascar: Escape 2 Africa ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکات حاشیه ای :
پروژه ی ساخت قسمت سوم هم اعلام شده اونم قبل از اکران این یکی برای سال 2012
اینجاها هم معرفی شده که من خواهان انتقال پست ها هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MohandesMCD
13-03-2009, 01:30

خب بالاخره این فیلم رو بعد از مدتها دیدم.(امروز 3تا فیلم دیدم:18:)
فکر کن فیلم داره تک لینک دانلود میشه .میای خونه میبینی 450 مگش فقط دانلود شده و نمیتونی بقیه فیلم رو ببینی .خلاصه بعد از 1ماه شایدم بیشتر دوباره دانلود کردم و فیلم رو کامل دیدم.این قضیه نصفه بود فیلم هم باعث شد خیلی فکر کنم که آخرش چطور تموم میشه و حقیقتش بگم این فیلم خیلی بهم چسبید
شوخیهای توی فیلم خیلی قشنگ بود.درسته فیلم از لحاظ هنری بودن به پای wall-e نمیرسه ولی به جاش اینقدر آدم رو میخندونه که نمیشه به فیلم هیچ گیری داد
پرتاب کردن هواپیما در اول فیلم.اوردن اون پیرزنه به داستان.لحظه ای که موتو موتو از آب میاد بیرون و میره طرف گلوریا و..... واقعا قشنگ بود.
مرخصی زایمان گرفتن میمونها و مذاکره با اسکیپی که آخرش بود:31:
خیلی چسبید

zed2
15-03-2009, 00:44

لینک imdb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصل داستان که چطور شروع میشه رو از دو ost این کارتون می تونید بفهمید ( که پیشنهاد می کنم اول انها را ببینید):46:
جرمی به طور اتفاقی موقع پیدا کردن قطعات دست دوم برای پروژه اش یک سوپر کامپیوتر در یک کارخانه قدیمی پیدا می کنه و ان را روشن می کنه در انجا متوجه دنیایی مجازی به ناه lyoko میشه و همچنین با یک شخصیت مجازی به نام الیتا اشنا میشه طی این مدت اتفاقات عجیبی براش رخ می ده که طی ان دوستان دیگرش اولریک ، آد ، یومی از پیدا کردن سوپر کامپیوتر با خبر می شن و بعد از ان متوجه یک پروسس خرابکار میشن که می تونه در دنیای واقعی تاثیرات مختلفی بزاره که به نام X.A.N.A که زانا می گن مواجه می شن و همچنین متوجه می شن از طریق تجهیزاتی که انجا هست می تونن وارد ان دنیای مجازی بشن ( که این دنیای مجازی دارای بخش ها و محیط های مختلفی اس.....انها درخواست جرمی برای کمک به الیتا برای خروج از ان محیط را قبول می کنن و از ان موقع تلاش می کنن الیتا را از انجا خارج کنن ولی زانا هر چند وقت یکبار تلاش به خرابکاری های شدید می کنه و انها مجبور می شن جلوش رو بگیرن و برای این کار مجبورن به دنیای مجازی برن که در انجا موجوداتی که زانا برای متوقف کردنشون می سازه رو می بینن....انها همچنین متوجه می شن که به کمک سوپر کامپیوتر می تونن زمان را بعد از شکست زانا به قبل از وقایع ببرن که کسی چیزی یادش نیاد و از این قابلیت بار ها استفاده می کنن.
طی این تلاش هاشون اتفاقات زیادی می افتد و به موارد جالبی بر می خورن.....

نظر شخصی :
در مورد این کارتون که ساخت فرانسه است طرفداران زیادی دارد و محصوg سال 2003 تا 2007 ( اخر بخشش ) هست و به زبان های مختلفی پخش شده در شبکه های دنیا ....همچنین در شبکه تورنت هم تمام قسمت هاش موجود است که می تونید ببینید.از نظر کیفیت ساخت هم تلاش های خوبی شده و امتیاز خوبی رو میگیره ( مخصوصا در دنیای مجازی )در زمینه خشونتی که وجود دارد بخاطر پوشش دادن گروه سنی شما عمرا بتونین خون ببینین:18: ( بیشتر درگیری ها در محیط مجازی است و وقتی هر کدوم از کارکتر های اصلی شکست می خورن به دنیای واقعی بر می گردن بدون صدمه.)در زمینه داستانی هم به صورت قابل قبول نمره می گرد.
نظر شخصی مناسب برای کودک نوجوان به بالا است.همچنین بخاطر اروم صحبت کردن بدرد کسایی که بخوان زبان یاد بگیرن هم بدرد می خوره.
من از 10 امتیاز 8 رو بهش می دم.
تصاویری از بخش اول این کارتون:( تو دو جا اپلود کردم دوستان مشکل نداشته باشن)
منبع اول
( سرورش از بین رفته است)
منبع دوم

ویرایش:سرور عکس tinypic.ca نابود شده از سایت دیگر پشتیبان می زارم

The Joker
15-03-2009, 10:30
دور دنیا در 80 روز

خوب بعد از چندين و چند سال قصد کردم که کارتون هاي دوران کودکي رو ببينم ، اونهايي که بعد از برگشتن از دبستان ، نونوايي ، خريد و ... به خونه مي ديدم و کلي لذت مي بردم ، ناگفته نماند که خيلي از کارتون ها رو بخاطر شرايطي که داشتم نمي تونستم ببينم و همين هايي رو که در کودکي ديدم کامل نمي تونستم ببينم و ...
براي شروع دور دنيا در 80 روز رو انتخاب کردم ، کارتوني قديمي و خاطره انگيز و بسيار آموزنده با شخصيت هاي دوست داشتني بخصوص تيکوي کوچولو که شخصيت مورد علاقه ي خودم هست ، تيکويي که خيلي پر انرژي شاد و پرجنبوش و باهوش هست که سعي مي کنه دوستش ريکو رو در خيلي جاها راهنمايي کنه و اگه اشتباهي در صحبت ها يا حرکاتش هست رو کمک در بهتر شدنش بکنه .
قسمت اول اين کارتون زيبا رو ديدم و بسي لذت بردم از چند وجه ، خوشبختانه تونستم نسخه ي دي وي دي دوبله ي فارسيش رو بدست بيارم ، خوشبختانه بدليل اينکه دوبله ي ايران بخصوص دوبله ي قديمش که همين کارتون هم مال همون موقع هاست جزء بهترين ها در دنياست ؛ دوبله ي اين کارتون هم خيلي خوبه ، شخصيت ها هر کدوم صداي مناسب خودشون رو دارن و صدا و تصوير به خوبي هماهنگ هست .
خوب توي اين قسمت که اولين قسمت هست ، شخصيت ها هرکدوم به نوعي کوتاه معرفي مي شن ، در اين قسمت 3 رويداد اساسي اتفاق ميوفته که باعث جذابيت و شروع ماجراها و داستان هايي ميشه ، اول اينکه ريگو صاحب شغلي ميشه و نزد فوگ وقت شناس پذيرفته ميشه و بايد طبق برنامه اي که براش تنظيم شده کارها رو انجام بده در صورتي که فوگ از حضور دوست کوچک ريگو به نام تيکو خبري نداره ، دوم اينکه سرقت 55 هزار پندي از بانک ساليوان شده که پليس با کارکردن روي اين پرونده و شاهد فوگ رو مظنون شناسايي مي کنه و ماموراتش رو ميفرسته ... ، سوم اينکه فوگ بخاطر اعتماد به نفس و وقت شناسي اي که داره در نزد هم باشگاهي هاش تصميم مي گيره دور دنيا رو در 80 روز طي کنه و قول ميده که اگه تونست که هيچ ، اگه نتونست ، نصف ثروتش رو به هم باشگاهي هاش بده .
ادامه دارد ...

armin_goooodboy
15-03-2009, 18:29
انیمیشن Bolt رو دیدم محصول 2008

داستان در مورد سگی هست که تو هالیوود با یه دختری تو یه فیلم بازی میکنه و با قدرت های جادوییش دختر رو از آدم بد ها نجات میده . این در حالی هست که خود سگه نمیدونه همه اینها فیلمه و قدرت جادویی ای در کار نیست تا اینکه یه روز طی یک اتفاق پا به دنیای واقعی میذاره و دنبال دخترک میگرده ....

انیمیشن خوش ساختی بود و زیبا

از لحاظ ساخت انیمیشن و طراحی کارکترها خیلی عالی بود. البته وقتی اول اسم Walt disney رو میبینیم چیزی غیر از این انتظار نمیره
walt disney همونطور که میدونید امسال با همکاری pixar انیمیشن فوق العاده wall-e رو ساختن که اونم فوقالعاده عالی بود و بین انیمیشن ها به وال ای 10 دادم
هم bolt و هم wall-e نامزد جایزه اسکار بهترین انیمیشن 2008 بودن که wall-e به حق این جایزه رو گرفت

داستان تغریبا خوبی داشت
با اینکه میشه اشکالات کوچیکی ازش گرفت تو بعضی جاها
مثلا جایی که بولت و اون گربه (میتنز) تو یه کامیون هستن و دارن میرن و به یه پمپ بنزین میرسن یه دفعه معلوم نمیشه اون همستر (راینو) چجوری بهشون میرسه و جند مورد مشابه دیگه

صدا در حد قابل قبولی بود
کارگردانی هم جالب بود
کلا سرگرم کننده و پر هیجان بود و توصیه میکنم اگه ندیدین ببینین

اما مثل wall-e فکر نمیکنم همه سنین ازش خوششون بیاد
وال ای واسه همه سنین عالی بود

بین انیمیشن ها بهش میدم 8 تا 8.25

SPY.07
26-03-2009, 18:34
سلام دوستان،

من هم انیمیشن کوتاه و زیبای Oktapodi رو دیدم.

به نظرم ارزش نامزد شدن نداشت... البته از بقیه انیمیش های نامزد اطلاعی ندارم... سعی میکنم La Maison en Petits Cubes رو هم ببینم.

داستانشم هم همه میدونید: جدایی دو هشت پا توسط یک انسان و دوباره به هم رسیدشون.

ارزش دانلود رو داشت و زیبا بود. ولی کوتاه. فکر کنم عجله داشتن وگرنه میشد 2 - 3 دقیقه دیگه هم به داستانش اضافه کرد. پیشنهاد میکنم ببینید.

sms11
26-03-2009, 19:31

انیمیشن Igor
انیمیشنش در نوع خودش جالب بود
مثه انیمیشن های دیگه لطیف نبود اما جالب بود
داستانشم در مورد زنی بود که قرار بود کارهای شیطانی انجام بده اما به خاطر شستشوی غلط مغز تبدیل به یه شخصیت دیگه میشه.شخصیت ایگور اختراع جالبی داشت.مخصوصا با اون خرگوشه خیلی حال کردم .هر کاری میکرد نمیمرد
یه نکته جالب هم داشت و اون اینکه ایگور وقتی این دختر غول پیکر که اندامش رو از بازیافت درست کرده بود و اصلا هماهنگی با هم نداشت رو ساخت و قرار بود که اعمال شیطانی انجام بده وقتی شروع به اینکار کرد خودش رفت و نذاشت که اینکارو بکنه
این نکتش برام جالب بود
من بهش 7.5 الی 8 میدم

sms11
30-03-2009, 10:44

انیمیشن Persepolis

اول این انیمیشن رو وقتی دیدم فکر کردم داره جهت گیری میکنه و فقط قصدش اینکه یه گروه رو بکوبه .اما وقتی ادامشو دیدم فهمیدم نه تنها فیلمی نیست که جهت گیری کنه بلکه داره حقایقو بیان میکنه و اصلا نمیخواد نتیجه گیری کنه.در پایان فیلم هم اینگونه برمیاد که فیلم هیچ نتیجه گیری نکرده و اینکارو به عهده بیننده گذاشته و اصلا نگفته کی خوبه و کی بده و تا اونجایی که من میدونم هیچ دخلو تصرفی هم در داستان و حقایق نشده.
از این جهت که مفهوم خاصی رو به ما تحمیل نمیکنه خوشحالم و فقط داره داستان یه دختر رو از زمان انقلاب تا به الان میگه.
از این دخترا و پسرا خیلی وجود دارن و به نظر من این داستان واقعی هست و وقتی در اخر این فیلم رنگی میشه مفهومش اینکه این فیلم اکنون به زمان حال برمیگرده و حقیقت داره و کسانی همچین شرایطی داشتن و دارن
اسپویلر
این انیمیشن در سراسر آن کم و کاستی های موجود در مملکت مارو نشون میداد.یه چندتا مثال بزنم
اول اینکه مردم قبل انقلاب روسری نداشتن و الان توی خیابون باید روسری سرشون میکردن
دوم در مورد این پزشک بود که نشان داد پزشکای ما چیزی حالیشون نیست و به جای گوش دادن به بیمار مشغول کشیدن نقاشی هستن و اخر سر یه نسخه به همه میدن که نه تنها طرف خوب نمیشه بلکه با خوردن قرصها وضعش بدتر هم میشه
سوم اینکه در دانشگاه های ما دانشجو ها از سطح علمی خوبی برخوردار نیستند(البته چون خودمم دانشجو هستم این موضوع رو تایید میکنم که عملا اساتید محترم هیچی به دانشجو یاد نمیدن) و سوالات انها این وضعیت رو نشون میدهکه تصویر ان را در زیر نشون دادم و به سوالات یه دقتی بکنید میفهمید
همچنین وضعیت شعور و تربیت مردم و دانشجویان هست که از وضعیت نشستن این دوستان در جلسه کاملا پیداست.اگه کمی در عکس پایین دقت کنید میبینید که یه دانشجو چطور روی صندلی نشسته است(درسته به این صحنه من خندیدم اما جای تاسف داره.من خودم شاهد نشستن دوستان در سرکلاس ها به این شکل هستم)
اینم یه نکته دیگه که بهتره خودتون در انیمیشن ببینید
و خیلی مسائل دیگر که باعث شد من جذب این انیمیشن بشم(البته متاسفانه این نکات انیمیشن همه به ضرر مردم ما بود.اما کمک میکنه ما چشممون بازتر بشه)

اینم بگم که من به یک صحنه از فیلم خندیدم که این صحنه بود که براتون در زیر گذاشتم که این هم صحنه خوبی نیست و نشان از پوچگرایی مردم اروپا داره(البته به نظر من)

چقدر حرف زدم:31:
البته بازم حرف دارم اما همینقدر کافیه.امیدوارم شما هم این انیمیشن زیبا رو ببینید.
یه نکته هم بگم که اگه این انیمیشن به نظر من به صورت سه بعدی یا هر صورتی غیر سیاه سفید و به این شکل ساخته میشد به نظرم جذابیت خودش رو نداشت و این هم یه نوع دگرگونی در ساخت انیمیشن هست.به نظرم این بهترین شکل برای نمایش این انیمیشن داشت

یه نکته حاشیه ایی هم اینکه فکر میکنم این فیلم از لحاظ داشتن زیرنویس فارسی در سایت subscene رتبه اول رو داره
همه این نکات رو گفتم که اخرسر بگم نمره من به این فیلم 9.5 هست(این نیم نمره هم بنا به دلایلی کم کردم)

Ar@m
30-03-2009, 11:43

انیمیشن persepolis
...

نقد خيلي خوبي كردي من زياد درباره ي اين انيميشن شنيده بودم اما هيچوقت حسش نبود برم نگاش كنم الان نقدتو خوندم حسش اومد! :دي

محمد88
01-04-2009, 15:20
نام فیلم ( انیمیشن ) : (Bolt(2008
موضوع : همونطور که میدونید داستان یه سگ به نام bolt و صاحب جوانش به نام penny هست که برای بازی در یک فیلم درکنار هم برگزیده شدن و رفتن که اون فیلم رو بازی کنن...
تو فیلم و موقع فیلمبرداری penny مثلا توسط آدم بدا دزدیده میشه و bolt که نمیدونه اینا همش فیلمه و واقعیت نداره از این ور میره اونور به دنبال صاحبش که خیلی دوسش داره در حالیکه نمیدونه داره خودش رو گم و گور میکنه..... .

توضیحات :
1- خب بالاخره از مسافرت برگشتیم و این رکود فیلمی رو از بین بردیم....انیمیشن باحالی بود...
2- بعد از رتتویی ( همون موشه ) این یکی از بهترین انیمیشنهایی بود که اخیرا دیدم.
3- نامزد اسکار شد ولی wall-e برد....برم wall-e رو هم ببینم بیام نظر بدم کودوم بهتره ( چقدم نظر من مهمه ! ):31:
کارگردان : byron Howard , chris williams
دوبلورین : ....,john travolta , miley cyrus
نمره ی من : 8
لینک :

sms11
01-04-2009, 18:26

انیمیشن The Tale of Despereaux
انیمیشن خوبی بود.سرگرم کننده بود .داستان یه موش هست که کمی با بقیه موشا فرق داره و خودشو یه جنتلمن میدونه و میخواد به یه پرنسس کمک کنه اما اینکه چیکار میکنه رو خودتون در فیلم ببینید.(البته کلش این نیستا.یه وقت فکر نکنید که داستانو لو دادم:31::46:)
به نظرم انیمیشنی نبود که بخواد چیزی اموزش بده یا چیزی یاد بگیریم و یا غیره و صرفا به نظر من یه انیمیشن ساده بود.
به زبان راحتتر یعنی اینکه یه انیمیشن دور همی ببینیم خوش بگذونیم:31::31:
اما انیمیشن سرگرم کننده ایی هست
من بهش 7.5 میدم

frnsh
04-04-2009, 01:31
Dinosaur

در مورد یه دایناسوره که طی یه جریاناتی توسط میمونها بزرگ میشه. بعد از یه مدت زمین توسط شهاب سنگها تیر باران میشه. این هم با میمونا تصمیم به فرار میگیرن که ...

یه انیمیشن خیلی خوش کیفیت و خوش ساخت! عالی بود! تو کفش مونده بودم. خیلی خیلی خوب ساخته شده بود.

امتیاز به داستان: 7
امتیاز به ساخت انیمیشن: 10

امتیاز کل: 8.5

Behsood
06-04-2009, 05:20
چند روز پیش شبکه ی چهار انیمیشن کوتاه "پدر و دختر" رو گذاشت.
WoW
عالی بود.
سیاه سفید بود کل اش.

Father and Daughter

یه داستان سورئال آروم با موسیقی جذاب با نقاشی منحصر به فرد و کاملا حس بر انگیز.
بسیار زیبا بود.
برنده ی اسکر هم شده در سال 2001 همین طور 21 جایزه ی دیگه!!
کل این انیمیشن کوتاه 9 دقیقه هم نمیشه.
کارکردان اش هم Michaël Dudok De Wit هست که کلا خیلی کم کار بوده بعد از این هم بیشتر کم کار شده :31: از انیماتور های کارتون Heavy Metal هم بوده نسخه ی دهه 80 ایش البته!

امتیاز من : 10

frnsh
11-04-2009, 01:16
Aladdin And The King Of Thieves

این کارتون دنباله ی شماره یکش هست. توی اون علاء الدین یه پسر فقیره که در طی داستان یه چراغ جادو پیدا میکنه و کلی خوشش میشه! بعدشم میخواد با دختر پادشاه اونجا ازدواج کنه.
توی این شماره جرایان ازدواج کردنشونه که با یه عده (چهل دزد) خراب میشه. این چهل دزد رئیسشون اسمش قاسم هست که بهش میگن پادشاه دزدا.

مثل بقیه کارتونهای والت دیسنی خیلی قشنگ و خوش ساخته اما به پای یکش نمیرسه. (همیشه همینه)

امتیاز به داستان: 4
امتیاز به ساخت کارتون: 7

امتیاز کل: 5.5

251251
11-04-2009, 17:34

Bolt
بولت
2007
انیمیشن . کمدی

صبحی بولت رو گذاشتم رو دانلود و ظهر نشستیم پاش ببینیم چی بوده که نامزد اسکار شده
انیمیشن قشنگی بود صداگذاری ها هم خوب بود مخصوصا صدای جان تراولتا که به قیافه این حاجی بولت میومد
روند فیلم خوب بود و به هیچ وجه خسته کننده نبود
صحنه های کمدی اش اصلا به پای دیگر انیمیشن ها نمیرسید ولی با این حال دو سه تا صحنه باحال داشت
در کل انیمیشنی بودش که قشنگ بود ولی اصلا در حد و اندازه ی کونگ فو پاندا و وال ایی نبود .
دیدنش رو توصیه میکنم

امتیاز من 7.5 از 10

frnsh
12-04-2009, 22:02
Secrets Of The Furious Flue

در ادامه ی همون Kung Fu Panda ساخته شده که با عرض معذرت عکس درست و حسابی ازش پیدا نکردم. این انیمیشن 20 دقیقه بیشتر نیست! در مورد رازهای کار 5 کونگ فو کاره که چطور پیشرفت کردن.

اصلا اصلا توصیه نمیشه! خیلی ضایع هست! مثل شرک کریسمس!

امتیاز به داستان: 0
امتیاز به ساخت انیمیشن: 5

امتیاز کل: 2.5

Behsood
13-04-2009, 01:51
در ادامه ی همون kung fu panda ساخته شده که با عرض معذرت عکس درست و حسابی ازش پیدا نکردم. این انیمیشن 20 دقیقه بیشتر نیست! در مورد رازهای کار 5 کونگ فو کاره که چطور پیشرفت کردن.

اصلا اصلا توصیه نمیشه! خیلی ضایع هست! مثل شرک کریسمس!
سلام
رفیق سخت نگیر یه انیمیشن کوتاه هست که گذاشتن تنگ فیلم اصلی که دلیلی درست کنند برای خریداران dvd اش!!
اما انصافا اون شاگردای کوچولو با نمک بودن...

Morteza4SN
15-04-2009, 21:09

انيميشني با ساختاري متفاوت ديدم ؛ « همسايه ها » كاري از نورمن مك لارن ، يكي از پيشگامان انيميشن ...

براي اينكه متوجه اين ساختار متمايز شويد انيميشن هاي خميري (استاپ موشن _ ايست حركتي) رو در نظر بگيريد و به جاي كاراكترهاي خميري انسان واقعي قرار دهيد . حاصل كار به اصطلاح «پيكسليشن» گفته مي شود .

شما داستان دو همسايه را شاهد هستيد كه با روييدن يك گل درست بين خانه ي آن دو صلح و صفاي گذشته را فراموش و به دعوا و جدل مي پردازند و .... بستر اصلي داستان همسايه ها نفي جنگ و ستيز بر سر ماديات است روايتي با چاشني كمدي و پاياني تفكربرانگيز در قالبي فانتزي .

تكنيك عكسبرداري فريم به فريم از سوژه هايي كه واقعي هستند با نقض صريح قوانين محيطي همراه است ؛ جاذبه ، شتاب ، منطق مواد و ... تعريف تازه اي پيدا خواهند كرد ، نكته اي كه باعث تاثيرگذاري بيشتر اين انيميشن هم شده ؛ وقتي واقعيتي به نام جنگ اينچنين با كاراكترهاي واقعي ولي در قالب انيميشن روايت مي شود .

Behsood
17-04-2009, 00:29

سلام

انیمیشن کوتاه بالانس رو دیدم عالی بود ...
حدودا 7 دقیقه است ...
با توجه به سال ساختش عالیه ...
کاملا فضایی سورئال داره و شخصیت هاش هم منو یاد شخصیت های خلق شده توسط تیم برتون انداخت...
حس طمع انسان و حرص و آز اون نسبت به داشته ها و برتر دونستن مادیات به همه چیز اون هم در عرض 7 دقیقه و چند تا شخصیت و یک تخته ی بزرگ کاری بسیار ظریفیه که هر کسی از عهده اش بر نمیاد ...

امتیاز کلی به عنوان انیمیشن کوتاه : 10

piremard
19-04-2009, 20:18
برنده اسکار بهترین انیمیشن کوتاه 2001

پدر و دختر

پدری با دوچرخه بهمراه دخترش به کنار یک بادگیر ساحلی می رند . پدر وداع می کنه و با قایق کوچکی براه می افته . دختر بچه هر قر منتظر می مونه ، پدر تا شب برنمی گرده . فردا باز با دوچرخه به بادگیر می آد ... سالها و سالها .... چرخهای دوچرخه .

یادداشت :
گرافیک ساده در طراحی . همسان سازی و استفاده از تن سوبیایی در پرداخت تصویری ، موسیقی غمناک ، نمای ریز - نقاشی مینیاتوری - ، از جاذبه های همریخت اثر بشمار می رند .
داستان فیلم نژادپرستانه هست . روند شرح داستان قابل پیش بینیست . اتفاق خاصی هم در پایان نمی افته ؛ چیزی که ما رو به تعجب بیاندازه

پونتز :
گرافیک 8 و نیم
استوری بورد : 9 و نیم
شخصیت سازی : 7
موسیقی : یک موومان برای ارکستری سنفونی 8

آل اور : 8

Behsood
22-04-2009, 01:52
Resident Evil Degeneration

در مورد ویروس خطرناکی که انسان ها رو به زامبی تبدیل میکنه ... و دولت طبق معمول مامور مخصوص اش رو که لئون کندی باشه میفرسته تا موضوع رو ختم به خیر کنه ...

دیگه همه این نام رو میشناسند حد اقل یه بار شنیدند!
رزیدنت اویل!
اونایی که تجربه ی بازی های PS رو داشتند که اگه این بازی رو بازی نکرده باشند یه جورایی بیسواد محسوب میشن در جمع فن های کنسول!!

اما در مورد انیمیشن ...
زیبا بود اما به کار های اسکوایر انیکس نمیرسید ...
کپکام معمولا سناریو های بی نقصی داره اما این یکی دیگه خیلی نخ نما شده ...
سینماتوگرافی های زیبایی که تو بازی هاش دیدیم رو کمتر اینجا میبینیم به غیر از یکی دو مورد ...
تا بازی رو انجام نداده باشید چیز زیادی دستگیرتون نمیشه!
در کل شروع خوبی میتونه باشه برای کپکام ...

امتیاز کلی : 7

Behsood
24-04-2009, 02:30

Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

سلام
یه فیلم کات شده از میان پرده های بازی فاینال فانتزی دیدم ...
مسلما این از ادون چیلدرن خیلی پیچیده تره!
اما دیدن اش خالی از لطف نیست ...
البته اگر بازی رو انجام داده باشد که براتون بسیار خوشایتد هست و یه جورایی تکرار خاطرات خوب یک بازی خوب تر ! رو براتون به همراه داره ...

taghi_ramzi
24-04-2009, 11:25
Kite(1998)
یه دختر قاتل به سفارش و حمایت یه کارآگاه پلیس و با یه اسلحه مخصوص اشخاصی رو می کشه ...

بنده برای دیدن این فیلم به این دلیل که تو چندین کشور نمایش و فروشش ممنوع شده کنجکاو بودم.
رتبه بندیش در داخل خود آمریکا هم جالبه که حتی نسخه cut هم آنریتد هستش

USA:Unrated (director's cut) | USA:Unrated (cut) | USA:Unrated (uncut

فیلم به شدت خشن،صحنه دار اسیدی! و بی معنی بود
داستان بسیار بند تنبونی و دقت بسیار بالای سازنده ها در ساخت صحنه های خونریزی و آن چنانی، نشون میده که هدف ساختن این فیلم خط شکن چی بوده !

در کل بنده با اون اسلحه مخصوص دختره و صحنه اکشن تو مستراح حال کردم.

Ar@m
24-04-2009, 11:54

Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

سلام
یه فیلم کات شده از میان پرده های بازی فاینال فانتزی دیدم ...
مسلما این از ادون چیلدرن خیلی پیچیده تره!
اما دیدن اش خالی از لطف نیست ...
البته اگر بازی رو انجام داده باشد که براتون بسیار خوشایتد هست و یه جورایی تکرار خاطرات خوب یک بازی خوب تر ! رو براتون به همراه داره ...

نمي دونم اين انيمه اي كه مي گي از روي بازي يا بهتره بگم زيربازي Dirge of Cerberus ساخته شده يا نه اين بازي تنها سري فاينال فانتزي اي بود كه سبك نقش آفريني نداشت (چه خوب!) و درباره ي زندگي يكي از شخصيت هاي شماره 7 بنام Vincent هستش هرچند من اصلا از اكشن اول شخصش خوشم نيومد و بازي رو نصفه ول كردم اما حالا يه لينك درست حسابي واسه دانلودش مي خوام مثل بچه پرروها هيچم توي قسمت دانلود انيميشن تقاضا نمي دم !

taghi_ramzi
24-04-2009, 12:37
نمي دونم اين انيمه اي كه مي گي از روي بازي يا بهتره بگم زيربازي Dirge of Cerberus ساخته شده يا نه اين بازي تنها سري فاينال فانتزي اي بود كه سبك نقش آفريني نداشت (چه خوب!) و درباره ي زندگي يكي از شخصيت هاي شماره 7 بنام Vincent هستش هرچند من اصلا از اكشن اول شخصش خوشم نيومد و بازي رو نصفه ول كردم اما حالا يه لينك درست حسابي واسه دانلودش مي خوام مثل بچه پرروها هيچم توي قسمت دانلود انيميشن تقاضا نمي دم !

Morteza4SN
24-04-2009, 18:43
دو انيميشن كوتاه با روندي تفكربرانگيز ديدم :

The killing of an egg

ساخته Paul Driessen به سال 1977 و مدت حدود 3 دقيقه

مردي در حال خواندن دعا قبل از خوردن صبحانه ، اتاق زرد رنگ ، صداي اعتراض كسي كه بعد از ضربه هاي متوالي به تخم مرغ آبپز از داخل آن به گوش مي رسد ... زوال ؟

Quest

ساخته Tyron Montgomery و Thomas Stellmach به سال 1996 و مدت حدود 12 دقيقه ، تكنيك استاپ موشن
برنده اسكار بهترين انيميشن كوتاه 1997

برهوتي از شن هاي روان و يك مرد شني كه با تعجب نيم خيز مي شود و يك بطري آب خالي در دست دارد . ناگهان صداي چكيدن قطرات آب و خروش آن شنيده مي شود . شن هاي اطراف خود را كنار ميزند اما شن هاي روان به پايين فرو ميروند و شاهد سقوط او به سطح جديدي هستيم . با ديدن قطرات آب به دنبال پايان و مقصد نامعلوم آن به سطح هاي جديدي ميرود ...

ويژگي هاي زير رو در نظر بگيريد :
دنيايي كه هيچ تعريف دقيقي از پيدايش آن نيست و تعداي كاراكتر به طرز مرموزي سرگردان به دنبال يك هدف واهي اند .
يك آگاهي ناقص از مبدا و خالق دنياي پيرامون براي مخاطب بوجود مي آيد ... و سرگرداني و حيراني بي جواب .
و مهمترين جزء ؛ تكرار حوادث از نو !

در عالم سينما هميشه شاهد ايده هايي نزديك به اين فضاسازي هستيم ، فيلمهايي مانند معكب چنين فضايي ترسيم ميكنند . اين فضا براي ساخت فيلم و انيميشن كوتاه هم بستر مناسبي است .

spoiler :
در انيميشن The killing of an egg بعد از اينكه موجود ناشناس داخل تخم مرغ متعجب از ضربه هاي قاشق داد و بيداد مي كند ، مرد با تشديد ضربات تخم مرغ رو كه خانه موجود ناشناس محسوب ميشه نابود و او رو ميكشه ! درست چند لحظه بعد همين اتفاق براي مرد رخ ميده و ما متوجه ميشيم اتاق زرد رنگ او در واقع زرده ي تخم مرغ صبحانه ي موجودي در سطح بالاتر بوده و با وجودي كه انيميشن با زوال و نابودي مرد اتاق زرد رنگ تموم ميشه ولي احتمالا قسمتي از يك روند دنباله دار رو شاهد بوديم ... يك روند تكراري و به سمت بالا .

اما در انيميشن Quest شاهد روندي رو به پايين هستيم كه در نهايت تكرار مي شود . داستان در چند سطح متفاوت مي گذره ؛ بياباني خشك و شني ، سطحي از كاغذ ، سطح سنگ و صخره ها ، سطح فلز و تكنولوژي و در پايين همه اينها سطحي از آب . قطرات آب در واقع نشانه و راهنمايي براي رسيدن به سطح نهايي است كه با زحمت زياد به آن مي رسيم . تا رسيدن به آب سطح ها سخت تر و عبور از آنها مشكلتر ميشه . اما درست در نزديكي سطح آب شاهد يك دگرگوني هستيم ؛ مرد شني بين دو جداره آهني له و به شكل شن و خاك به داخل آب ميريزه ! اوج انيميشن اينجاست . درست جايي كه فكر مي كنيم به پايان خط رسيديم ذرات شن رو در حال فروريختن در بيابان مي بينيم و دوباره مرد شني شكل ميگيره كه با بطري خالي آب در بياباني خشك افتاده و روندي كه در اول پاراگراف اشاره كردم به يك حيراني بي جواب تبديل ميشه و اين چيزيه كه باعث ميشه حداقل تا لحظاتي بعد از پايان هم به فكر فرو رويد .

piremard
02-05-2009, 21:09
هیولاها و فضاییان 2009

خلاصه :
سوزان و اریک قراره با هم ازدواج کنند . اریک یه مرد خودخواههیست که حتی قرار ماه عسل رو همون ابتدا کنسل می کنه ! در بین مراسم یک شهاب سنگ به نزدیکیه سوزان می خوره و اون یکهو چندین برابر جسه ی یک انسان معمولی رو پیدا می کنه . ارتش اون رو زندانی می کنه . در سلول او چندتا هیولای دیگه هم مجاورت دارند . مالک شهاب سنگ برای پس گرفتن قدرتش یک ربات غول پیکر رو به زمین می فرسته و ژنرال برای دفاع از زمین غولها رو بمارزه علیه اون آزاد می کنه ....

یادداشت :
خب انصافا جک های جدیدی می بینیم . کلی می خندیم . شخصیت پردازی گرافیکی موجود لزج بسیار حرفه ای بود . چهره پردازی انسان ها بهرت از قبل شده بود و نکات ظریف تری مورد تاکید قرار گرفته بود . ولی هنوز در راه رفتن و بخصوص دوین مشکلات زیادی دیده می شه . داستان چندان جالبی نمی بینیم . نکات داستان مناسب برای کودکان نیست .

تک امتیاز : 6 و نیم

frnsh
03-05-2009, 00:15
Brother Bear 2

در ادامه خرس برادر 1 هست. اون در مورد مردیه که خرس میشه و یه موقعی باید تصمیم بگیره که خرس بمونه یا آدم. و اون خرس بودنو انتخاب میکنه به خاطر اینکه بتونه از یه بچه خرس (که یعنی برادرشه) مراقبت کنه.
این یکی در ادامه ی اون یکیه و این مرده (کینا) هنوز خرس مونده و با برادرش زندگی میکنه. و حالا به یاد یه دختری افتاده که توی بچگی دوستش داشته و ...

مثل بقیه کارتونهای والت دیسنی قشنگ و خوش ساخته. اما داستانش به پای شماره ی یکش نمیرسه.

امتیاز به داستان: 6
امتیاز به ساخت کارتون: 8

Behsood
07-05-2009, 03:50

アフロサムライ
Afuro Samurai

در مورد یک سامورایی سیاه پوست که فقط یک فکر در سرش هست ... انتقام از قاتل پدرش ...

یه مجموعه ی 5 اپیزودی جذاب با یک سایه زنی مثال زدنی و طرح هایی با شمایل کمیک!
با صدا پیشگی ساموئل ال جکسون ...

یه دید تازه ای داره نسبت به جهان مرموز و جذاب سامورایی ..
مثلا اول این که شخصیت اصلی داستان یک سامورایی سیاه پوست هست ...
دوم استفاده از حال و هوای آمریکایی در عین استفاده از اصول دوران سامورایی مثل استفاده از موسیقی رپ و هیپ هاپ ...

ارجاعات زیادی هم من توش دیدم که یه اشاره کوچیک میکنم به هر کدوم :

فاینال فانتزی
ترمیناتور 3
ادای دین به اسطوره ای مثل بروسلی ...
سامورائی X یا همون افسانه ی کین شین که عشق خودمه!
ماتریکس
و ...

طراحی ها : 9.5
رنگ بندی : 10
داستان : 8.5 با توجه به کلیشه ای و قابل حدس بودن

امتیاز کلی : 8

SHABAHPASHA
09-05-2009, 22:47
دارت در برف-آلکس خارتیوف

خلاصه داستان:
قانون اینه که هر کسی دارت رو به طرف شخص جلویی پرتاب می کنه....اما یکی میخواد قانون رو نقض کنه...
50 ثانیه انیمیشن و یه دنیا حرف .عالی بود وساده.با کلی تفسیر ،هم رنگ جماعت بودن،آنارشیسم ، دیکتاتوری و.......پیغام مشخص بر آمده از دنیای مرده کمونیسم
از این کارگردان گاگارین رو امشب میخوام ببینم.
لینک کارگردان:

خود انیمیشن:

نمره من 8 از 10.

صخره ماهی-تیم میلر
خلاصه داستان:
یک مرد،یک سگ دفرمه شده و ترکیبی ،یک ماشین غول پیکر و یک فضای صخره ای غریب.مرد دنبال شکاره...

یه چیزی در انتهای فیلم به من دست داد که بگم خوب که چی ولی دیدن این انیمیشن 9 دقیقه ای یه حس خاص همراه خودش رو داره . انگار فقط یه مقدمه اس برای یک ماجرای بزرگتر.دو بار دیدم این انیمیشن رو ....
نمی دونم نمیشه تفسیر خاصی کرد یا شاید برای من چیزی برای درک باقی نذاشته بود.یه جورایی هم رو بود و هم کمی مبهم.... تنهایی مرد شکارچی قشنگ در اومده بود.
موجود غول پیکر فیلم ارجاع(یا تقلیدی) از موجودات نمک خوار فیلم تپه شنی- دوید لینچ نیز هست.
نمره من 6 از 10

omid.k
10-05-2009, 02:30
Madame Tutli-Putli

این انیمیشن کوتاه محصول سال 2007 است و در مورد زنی است که می خواد با قطار مسافرت کنه ولی در یک محیط دفورمه و ناجور دچار مشکل میشه

من خوشم اومد از این انیمیشن ... کار روی عروسک ها خوب بود و طراحی محیط زیبا انجام شده بود ولی مهمتر ین حسنش در انتقال احساس و سهیم کردن بیننده در احساسات شخصیت اصلی و فضای حاکم بر انیمیشن است

امتیاز 8.4

resident evil - degeneration

این رو هم دیدم ... در مورد داستان و باقی مسائلش زیاد بحث شده ... من فقط 2 نکته رو بگم
1 ) برای اونایی که مثل من سری فیلم ها رو دیدن و سری گیم ها ی رزیدنت اویل + بایوهازارد رو بازی کردن .. به هرحال دیدنش این انیمیشن جذابه ...

2 ) این نمونه ای از همون تولیداته که خیلی سعی میکنه به واقعیت نزدیک بشه و کاراکترهایی هرچقدر واقعی تر خلق کنه ...
چند وقتیه این ور و اون ور میبینم پرسیده میشه : " چرا بعضی انیمیشن ها خیلی شبیه واقعیت ساخته میشن در حالی که فیلم های زند وجود دارن ؟ " خوب این سوال کلا بی معنی و مفهومه ... مثل اینکه بپرسی : " چرا با وجود این همه آدم زنده یه نقاش احمق سعی میکنه نقاشی طبیعی تری از یه انسان بکشه و مثلا اسمش رو بذاره لبخند مونالیزا ؟ "
این نوع ساخته های نزدیک واقعیت علاوه بر اینکه کنایه ای بر اوج تکنولوژی هستند ، هنر سازندگانشون رو هم نشون میدن
هرچند انیمیشن چه خنگ آباد دیوید لینچ ، چند تا خط باشه و چه مثل تن تن ساخته نشده ی اسپیلبرگ و لوکاس ، آینه ای از واقعیت ... اول باید عناصر جذب مخاطب و گیرایی رو داشته باشه .. بعد جلوه های تکنیکی

بگذریم ....

امتیاز 6

taghi_ramzi
16-05-2009, 00:01
Vexille

داستان این انیمیشن در آینده میگذره
یه شرکت ژاپنی به مردم کشورش ماده ای تزریق کرده که اونا رو تبدیل به موجودات نیمه انسان،نیمه ربات می کنه
چون خبر می رسه که قراره این قضیه به آمریکا هم برسه، یه گروه آمریکایی سعی داره جلوشونو بگیره....

یه چیزی تو مایه های اپل سید یا فاینال فانتزی
سبک کاریش در کل جالبه و یه بار دیدنش خالی از لطف نیست
یه نکته فنی هم داره این فیلم
چون فیلم تکسچر نداره ،یا بسیار کم داره،این باعث شده که فشرده سازیش بازدهی بالایی داشته باشه
یعنی 1ساعت و 40 دقیقه فیلم با کیفیت عالی شده 400 مگ(فرمت AVI )

Alucard
19-05-2009, 18:47
اخرین انیمیشن که من دیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عصریخ نبدان 2 بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعا با سنجاب و سید خندیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

davidjoker
21-05-2009, 16:51

من انیمیشن کونگ فو پاندا رو از وقتی خریدم صد بار دیدم. چون خیلی دوست دارم. بعضی مواقع هم ملا قات با خانواده ی رابینسون رو نگاه میکنم.

taghi_ramzi
23-05-2009, 09:06
The Nutty Professor (2008)

با صدای جری لویس
دریک بل
بریتنی اروین

فیلم پروفسور دیوانه جری لویس رو حتما دیدید
این فیلم در واقع شبه ادامه اونه
هارولد نوه پروفسور کلپ(با صدای جری لویس) برای یه پروژه درسی-تحقیقاتی به جایی میره که پدر بزرگش درس میده
اونجا با یه دختر آشنا میشه و یا یکی دو تا پسر که اونجا هستن هم مشکل پیدا می کنه...

این کار بیشتر برای 12 تا 16-17 ساله ها مناسبه
سنین کمتر و بیشتر فکر نکنم حال چندانی ببرن ازش
به خاطر یه سری دیالوگها و رفتارهای گستاخانه ،برای زیر 10 سال توصیه نمیشه.
امتیاز بنده:6

taghi_ramzi
24-05-2009, 08:21
El lince perdidoیا missing lynx

این انیمیشن در مورد حیواناتیه که تو یه مرکز نگهداری حیوانات هستن و یکی اونا رو می دزده .

بر عکس ظاهرش چندان جالب نبود
به جز طراحی نسبتا جالب شخصیتها،چنگی به دل نزد
من انتظار کار بهتری داشتم.

امتیاز من :5

Ar@m
26-05-2009, 19:22
Renaissance

يه انيميشن با يه سبك خيلي جالب سياه و سفيد. فكر كنم شبكه 4 سيما يه زماني مي خواسته پخشش كنه حالا اينكه موفق شده يا نه رو نمي دونم!
داستان درباره ايلونا تاسويف يه دختر 22 ساله است كه با وجود سن كمش يه دانشمند سرشناسه كه براي شركتي بنام آوالن كار مي كنه و در تحقيقاتش به راز زندگي جاودان پي ميبره و دزديده ميشه. داستان پيرامون جستجوي سروان كارواس براي پيدا كردن اونه.
داستان انيميشن كاملا قراضه و مزخرفه اما سبك سياه و سفيدش واقعا جذاب و منحصر به فرده.
اين انيميشن محصول 2004 فرانسه است
جز سبك سياه و سفيدش به داستان و موسيقي و غيره هيچ امتيازي تعلق نمي گيره درنتيجه 5 بهش ميدم

vahid_civil
31-05-2009, 16:16
پاندای کونگ فو کار

خب دوران امتحاناس و من شروع میکنم به فیلم دیدن ! دی:

انیمیشن بسیار جالبی بود که داستان پاندایی رو بیان میکنه که پسر یک آشپز هست که در رویاش همیشه کونگ فو کار شدن رو تصور میکنه . تا اینکه به صورت اتفاقی به عنوان مبارز اژدها انتخاب میشه و ...

صحنه های کمدی خوشگلی توش داره ! پنج شخصیت مبارز فیلم هم جالب هستن . فقط حیف کم تو انیمیشن نشون داده میشن ! صدا گذاری واقعا قشنگ بود . Jack Black و Dustin Hoffman و Angelina Jolie و Jackie Chan و Seth Rogen و ... از مشهورترای صداگذاری این انیمشین بودن . که کار قشنگی بود .

خلاصه فکر میکنم از دیدنش لذت ببرید.
من امتیازم بهش 7.5 هست .

mhv_kntu
31-05-2009, 16:50
Full Metal alchemist
داستان دو تا برادر کیمیاگر هست که می خواستن از طریق کیمیاگری مادرشون رو زنده کنن که مشکلی برای هر دوشون بوجود میاد و ...
جالب بود . ارزش یک بار دیدن رو داره.

omid.k
31-05-2009, 19:15
Renaissance

يه انيميشن با يه سبك خيلي جالب سياه و سفيد. فكر كنم شبكه 4 سيما يه زماني مي خواسته پخشش كنه حالا اينكه موفق شده يا نه رو نمي دونم!
داستان درباره ايلونا تاسويف يه دختر 22 ساله است كه با وجود سن كمش يه دانشمند سرشناسه كه براي شركتي بنام آوالن كار مي كنه و در تحقيقاتش به راز زندگي جاودان پي ميبره و دزديده ميشه. داستان پيرامون جستجوي سروان كارواس براي پيدا كردن اونه.
داستان انيميشن كاملا قراضه و مزخرفه اما سبك سياه و سفيدش واقعا جذاب و منحصر به فرده.
اين انيميشن محصول 2004 فرانسه است
جز سبك سياه و سفيدش به داستان و موسيقي و غيره هيچ امتيازي تعلق نمي گيره درنتيجه 5 بهش ميدم

منم اینو دیدم ...
و خوشم اومد
یه چیزی که جالبه استفاده از سبک " نوآر" برای محیط این انیمیشن هست که این روزها حتی در دنیای سینمای زنده هم تقریبا دیگه شاهد اون نیستم (از فیلم های قدیمی نوآر برای یادآوری میتونم به غرامت مضاعف یا شاهین مالت اشاره کنم)
همه چیز یک نوآر رو داشت ... از داستان کاراگاهی و پلیسی تا فمه فتال (زن اغواگر) و حتی اون نورپردازی خاص این سبک فیلم ها
که میتونم بگم سیاه سفید بودن رونسانس هم برای تداعی همون حال و فضا ست

Ar@m
03-06-2009, 18:54

كيمياگر
انيميشن كيمياگر شروع خوبي داره و همينطور سير داستاني خوبي و گره هاي خوبي ولي از نيمه دوم فيلم به فنا ميره همه چي به هم مي پيچه و حرفا كليشه اي و صحنه ها تكراري ميشه و كلا من از جايي كه قصر شروع ميشه كلا ديگه قبولش ندارم
آهنگ قشنگيم داره ولي زود تكراري ميشه پستي بلندي زيادي هم نداره
پسر ميازاكي اگه ميخواد جاي پدرشو بگيره بايد بيشتر از اينا تلاش كنه كاريم ندارم نامزد بهترين انيميشن سال ژاپن تو سال 2007 شده
نمي دونم جديدا چرا هرچي ميبينم مايه هاي زندگي جاودان و اين چيزا رو داره خبريه؟
بهش 6 ميدم

Ar@m
03-06-2009, 22:30

Scanner Darkly

سال 2013 ميلادي يه افسر پليس ( كيانا ريوز ) بي خبر از همه جا وارد ماجرايي ميشه كه بعلت يه ماده مخدر جديد بنام D ايجاد شده و در اين جريان خودش هم به اين ماده معتاد ميشه و ...
يه انيميشن كاملا بزرگسالانه و سياه اما در نوع خودش جالب با موضوعي كه خيلي خوب روايت شده اما آخرش كفر آدمو درمياره.
نمره من 8

frnsh
03-06-2009, 23:21
Monsters VS Aliens

داستان از جایی شروع میشه که یه دختری میخواد عروسی کنه اما روز عروسیش یه شهاب سنگ کوچیک بهش میخوره و یه نیروی خاصی به اون میده که سایزشو خیلی بزرگ میکنه. حالا این نمیتونه ازدواج کنه و سر از یه زندان بزرگ درمیاره و ...

انیمیشن خوبیه. خیلی خوش ساخته. نمیدونم چرا اینقدر تیکه به یه چیزایی میندازه!

امتیاز به داستان: 8
امتیاز به ساخت انیمیشن: 8

امتیاز کل: 8

Morteza4SN
04-06-2009, 13:08
Das Rad

Rocks داستان دو صخره به نامهاي هيو و کيو است که بر فراز تپه اي کوهستاني قرار دارند و در طول عمرشون شاهد تعامل طبيعت ، انسان و تمدن بشری هستند . اين دو دوست از قبل حضور انسان تا شکوفايي و سقوط تمدنش رو مي بينند ولي همچنان پابرجا به رفاقتشون ادامه ميدن ...

نکته جالبي که در حين تماشاي اثر متوجه ميشيد روايت داستان با دو سرعت زماني متفاوت هست ؛ يکي از ديد صخره ها در طبيعت و ديگري با سرعتي که براي انسانها رخ ميده . سرعت گذر زمان براي سنگها تندتر است و سبک استاپ موشن انيميشن هم خيلي خوب تغييرات محيطي رو به اجرا گذاشته طوری که بعد از حدود 8 دقيقه زمان انيميشن دوست داريد يکبار ديگر هم به ديدنش بنشينيد .

اوج کار جايي است که در نهايت تمدن بشر در قالب ساخت و سازهاي شهري تا نزديکترين حد به سنگها ميرسه و نصب تابلو نوشته اي تحت عنوان Built to last ، ولي در نهايت شاهد سقوط و نابودي سازه ها و تابلو هستيم و باز اين دو دوست هستند که در پناه طبيعت با زمان همراه مي شوند .

Das Rad در سال 2002 توسط سه دانشجو ساخته شده و نامزد جايزه اسکار 2003 هم بوده .
باز هم با انیمیشن کوتاهی طرف هستیم که حرف های زیادی برای گفتن داره .

Ar@m
04-06-2009, 20:50

Presto

يه انيميشن كوتاه 5 دقيقه اي از پيكسار. با يه موضوع جذاب و ريتم تند. محصول 2008
امتياز من 9