PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد update بایوس

mahdi1004
14-09-2007, 13:42
سلام
کارت من
xfx 6800 xt 512 ddr3 pci-e
است در سایتها هر چه گشتم نتونستم اپدیت بایوسش رو گیر بیارم اگر میشود راهنمایی کنید
متشکرم

Stream
14-09-2007, 13:51
مگه مشكلي داري با همين بايوس ؟

mahdi1004
14-09-2007, 16:26
نه دوست عزیز فقط اپدیت به روز تا اونجا که شنیدم بهتر و باعث کارایی بهتر کارت میشود!!!

Stream
14-09-2007, 16:57
توي بخش پشتيباني سايت كارت گرافيك آخرين بايوس رو ميشه دانلود كرد. توضيحات براي آپديت هم هميونجا هست.

Lord_theOne
15-09-2007, 07:33
حتما آپديت كن خيلي مفيد است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mahdi_Moosavi
15-09-2007, 12:23
حتما آپديت كن خيلي مفيد است

مسعود جان این دوستمون می خواد bios رو update کنه . شما لینک اون تاپیک update bios گه کاره خودت هم

هست به این دوستمون بده .

mahdi1004
15-09-2007, 19:48
سلام
بله کاملا درسته من میخوام بایوس را اپدیت کنم متشکر میشوم لینک بدهید و در اینجا از همه دوستان بازم تشکر میکنم

Mahdi_Moosavi
15-09-2007, 21:34
سلام
بله کاملا درسته من میخوام بایوس را اپدیت کنم متشکر میشوم لینک بدهید و در اینجا از همه دوستان بازم تشکر میکنم

این آموزشش :

ضمنآ اگه bios برای این کارت گرافیک میخوای اول برو روی جعبه کارت گرافیکت ببین که شماره سفارشش چیه ؟؟

(PV-T42E-YDF3) یا (PV-T42K-YDF3) ؟؟؟ :46: چون bios هاشون فرق می کنه . :46:

بعد برو به این صفحه :

اینجا سریال نامبر کارتت رو بزن ببین چی میشه . :31:

سریالش ایجاست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:31::31: .

Lord_theOne
16-09-2007, 07:11
اون كارو پيشنهاد نمي دهم اما با آپديت درايور شما مي توانيد باياس گرافيك را تغيير بدهيد
مگر اينكه بخواهيد 6800 را تغيير بدهيد اگر جواب نداد يعني يك درايور ديگه بهش داديد بالا نيامد بايد با دوتا گرافيك بالا بياييد و اونو دوباره بهش بديد قبل از گرافيكتون BackUP‌بگيريد از باياسش اين كار را پيشنهاد نمي كنم

Mahdi_Moosavi
16-09-2007, 13:16
اون كارو پيشنهاد نمي دهم اما با آپديت درايور شما مي توانيد باياس گرافيك را تغيير بدهيد
مگر اينكه بخواهيد 6800 را تغيير بدهيد اگر جواب نداد يعني يك درايور ديگه بهش داديد بالا نيامد بايد با دوتا گرافيك بالا بياييد و اونو دوباره بهش بديد قبل از گرافيكتون BackUP‌بگيريد از باياسش اين كار را پيشنهاد نمي كنم

مسعود جان ولی گمان نکنم این طور باشه چون هر کدوم از این دو چیز وظایف مشخص خودشون رو دارن :

bios : بایاس کردن سخت افزاری کارت گرافیک اعم از ولتاژ gpu و memory و تنظیم تایمینگ و فرکانس memory

و همینطور فرکانس کاری GPU و ارائه اطلاعات برای شناسایی توسط درایور مربوطه .

Force ware ( درایور کارت گرافیک ) : تنظیم کردن کارت گرافیک از لحاظ نرم افزاری اعم از optimize کردن

سایه زن ها ، Intellisample و همین طور بهینه سازی texture filtering , anti aliasing و ......... .

و در آخر هم تنظیمات ویدئویی و مربوط به خروجی tv و ......... و پشتیبانی از نسخه های جدید direct x .

حتی وقتی توسط یه نرم افزار کارت گرافیک رو اورکلاک می کنیم اون نرم افزار به bios کارت گرافیک نفوذ میکنه .

البته همون طور که شما گفتی معمولآ تعویض bios خیلی هم کارساز نیست چون معمولآ وقتی یه کارت

مشکلی نداشته باشه کمپانی سازنده دست به ارائه ورژن جدید نمیکنه . :46: مگر اینکه درصد برگشتی کارت

به گارانتی زیاد باشه و اون وقت یه فکری برای تعویض بایاس سخت افزاری میکنه .

Lord_theOne
16-09-2007, 21:39

Mahdi_Moosavi
16-09-2007, 22:10

مسعود جان یعنی شما میخوای بگی که درایور کارت گرافیک میتونه bios رو هم دستکاری کنه !!:blink::blink:

می تونی یه مدرک دیگه نشون بدی :46: . آخه نمیشه تحت ویندوز bios رو دستکاری کرد . :41:

اینو که قبول داری ؟؟ پس force ware که با بالا اومدن ویندوز کار میکنه چه جوری میتونه این کار رو بکنه :23:

reza_graphic
17-09-2007, 00:43
منم تایید میکنم بایوس رو که تحت ویندوز نمی شه آپدیت کرد!

Lord_theOne
17-09-2007, 06:34
همانطور كه باياس مادربرد و Firmware از طريق ويندوز آپديت مي شود اينهم همينطور هست
من فقط درايور جديد را نصب كردم اين اتفاق افتاد

Mahdi_Moosavi
17-09-2007, 12:28
همانطور كه باياس مادربرد و Firmware از طريق ويندوز آپديت مي شود اينهم همينطور هست
من فقط درايور جديد را نصب كردم اين اتفاق افتاد

مسعود جان شاید این کار شما ( تعویض درایور ) باعث شده که اون درایور تغییراتی تو رجیستری ویندوز ایجاد کنه

و طریقه خواندن اطلاعات مربوط به bios تغییر کنه :46: وگرنه خود bios که گمان نکنم تغییر کرده باشه . :20:

البته تا اطلاعات bios رو مشاهده نکنی نمیشه به یقین نظر داد . :5:

Stream
17-09-2007, 15:03
مسعود جان شاید این کار شما ( تعویض درایور ) باعث شده که اون درایور تغییراتی تو رجیستری ویندوز ایجاد کنه

و طریقه خواندن اطلاعات مربوط به bios تغییر کنه :46: وگرنه خود bios که گمان نکنم تغییر کرده باشه . :20:

البته تا اطلاعات bios رو مشاهده نکنی نمیشه به یقین نظر داد . :5:
بايوس رو از طريق ويندوز نميشه Edit كرد.فقط ميشه چند خط موقت به سكتور صفر اضافه كرد تا قبل از Run شدن دستورات بوت ويندوز، تغييرات بايوس اعمال بشه.

Lord_theOne
17-09-2007, 20:24
نه اصلا ببين مثال مي زنم برات من گرافيك ASUS مشكل عكس داشت توي Word با آپديت كردن براي هميشه درست شد روي هر سيستمه ديگه هم بگذاري مشكلش برطرف شده

Stream
17-09-2007, 20:46
نه اصلا ببين مثال مي زنم برات من گرافيك ASUS مشكل عكس داشت توي Word با آپديت كردن براي هميشه درست شد روي هر سيستمه ديگه هم بگذاري مشكلش برطرف شده
خيلي جالبه!‌ اگه اينطوريه يعني nvidia بايوس همه كارت گرافيكها رو توي درايورهاش گذاشته؟؟؟ ميشه از پشتيباني nvidia بپرسيم ببينيم آخر جريان چيه!