PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث غير فني اما علمي در موردAlborz Protector

XackerX
14-09-2007, 00:22
سلام . همونطور كه ميدونيد قصد نوشتن يه Protector رو دارم.:46:
اما مشكلي كه هست اينه كه آيا اين كار بدرد ميخوره يا بي فايده هست ؟

چون چند وقتي كه دارم مقاله مي خونم و سورس trace ميكنم . تقريبا كور شدم . :5:
خوب معلومه كه در صورتي كه فايده داشته باشه ادامه ميدم.

از اساتيد درخواست ميكنم نظراتشون رو تو اين تاپيك بذارن.

در واقع تو اين تاپيك ميخوام بحثهاي غير فني اما علمي در مورد اين ... انجام بشه .
اونوقت من ميتونم از نظرات اساتيد استفاده كنم و مسير انجام اين كار رو دقيق تر انتخاب كنم.

در مورد همه چيز نظر بديد . حتي اسم نرم افزار!
با تشكر
:10:

persiankitty
14-09-2007, 09:11
بدرد نميخوره..
به نظرم اصل اولش اينه كه بايد عاشق باشي ... در غير اينصورت به طور كلي برنامه نويسي سيستم مثل هفت خوان رستم مي مونه ... انقدر سنگ جلوي پات مي اندازند كه از زندگي كردن پشيمون ميشي .

بدرد ميخوره
من نسخه اول خيلي از برنامه ها رو ديدم... هميشه برنامه از يك جاي خيلي كوچك و يك چيز مسخره با هزاران مشكل ايجاد ميشه ، بعد در طول زمان مشكلاتش حل ميشه و امكانات جديد بهش اضافه ميشه.. بعد از گذشت مثلا 5 سال وقتي كه آخرين نسخه برنامه رو مي بيني باعث شگفتي خواهد بود.

مورد بعدي اينه كه در چه هدفي ميخواي اين كار رو انجام بدي . ميخواي ياد بگيري ... ميخواي بفروشي ... ميخواي كمك بكني ، يا چي ... اون هدفه از همه مهمتره ... براي پول در آوردن كه همين اول خلاصت كنم ، برنامه نرم افزاري توي اين مافيايي كه هست نون و آب نميشه. با اين قيمت هايي كه هست ( ماست هزار تومن ) اگر نون و ماست بخواي در روز بخوري بايد 30*1150 = 34500 تومن سود خالص ماهيانه داشته باشي كه خداييش اگر يك وانت بخري و سهميه بنزينش رو بفروشي بهتر از اينه كه چشمهات رو كور كني ، دستت رو نابود كني و ....

اما در كل ... بحث غير فني علمي يعني چي ؟ من هر چقدر فشار ميارم اين رو نمي فهمم.

XackerX
14-09-2007, 20:02
ممنون از نظرتون .
بحث غير فني اما علمي يعني اينكه :
ما تو اين تاپيك نمي خواهيم در مورد تكنيكهاي مختلفي كه تو يه پروتكتور بايد استفاده بشه حرف بزنيم .
اما در مورد اينكه اصلا انجام اين كار خوبه يا نه و اينكه چطوري انجام بشه يا اينكه اگه انجام بشه شما از اون
استفاده ميكنيد (اگه خواسته هاتون رو براورده كنه) و اينكه آيا سعي ميكنيد اونو كرك و پخش كنيد يا در جهت
ارتقاء امنيتش كمك ميكنيد يا ...

آخه هر پروتكتور ايراني رو كه ميبينيد در واقع يه Licanse Managerنه يه پروتكتور .

خلاصه اينكه يه نظر سنجي و پيشنهاد در مورد چگونگي انجام كار .

در مورد عشق هم بگم كه من چند وقتي كه اينقدر مقاله و سورس خوندم كور شدم. اما بازم پايه پروتكتورم.

hakhamanesh
15-09-2007, 11:13
در مورد اينكه اصلا انجام اين كار خوبه يا نه ؟
خوب معلومه كه هر نوآوري خوبه و به پيشرفت اين مقوله در كشور كمك ميكنه.
اگه انجام بشه شما از اون استفاده ميكنيد (اگه خواسته هاتون رو براورده كنه) ؟
خوب هر كسي كه نياز داشته باشه و خواسته هاش رو برآورده كنه معلومه كه استفاده ميكنه.
آيا سعي ميكنيد اونو كرك و پخش كنيد يا در جهت ارتقاء امنيتش كمك ميكنيد ؟
مطمئن باشيد يك عده اي در راه ارتقا امنيتش به شما كمك ميكنن و يه عده اي هم اونو كرك ميكنن.

ehsan30
20-09-2007, 14:45
سلام
من هم با نظرات persiankitty و hakhamanesh موافقم و به کار شما جناب XackerX هم احترام
می گذارم کار بسی بزرگ خواهد بود و امیدوارم که موفق شوی ، اما در مورد نامش یک نامی انتخاب
کن که مفهوم امنیت و ... را داشته باشه و ایرانی هم باشه ، اگر که پیدا کردم برات می نویسم :)
بای

mJo0T
21-09-2007, 04:57
من هم که قبلاً گفتم، پایه ام اساسی!
:10:
راستش خودم هم یه پروژه نصفه داشتم، که نرسیدم تمومش کنم:13:

در هر صورت به نظر من به کارت ادامه بده، :11:

XackerX
21-09-2007, 14:20
ممنون از پاسخ گوئي همه دوستان .
اما mJo0T عزيز . ميشه بگي تا كجاي كار پيش رفتي ؟
احتمالا با VC برنامه مينويسي درسته ؟
من با Delphi مينويسم . نميدونم ميشه به هم join شد يا نه .
منتظر نظرت هستم.

piremard
04-10-2007, 23:16
شما اگر برای جشنواره خوارزمی کار ارائه بدین (البته من نه سن شما رو می دونم و نه ظرفیت فنی شما و جشنواره رو ) اما بهرحال گمان می کنم اعتباراتی به شما اختصاص بدن تا از اونها برای توسعه کارتون استفاده کنید
ایران سرزمین بکری هست و معمولا هیچ رقیب بزرگی برای کارهای خلاقانه وجود نداره