PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك سوال در مورد برنامه winrar

nazifaraby
17-09-2005, 04:22
سلام
من يك فيلم را در 4 فايل با پسوند rar دانلود كردم.زماني كه با برنامه winrar شروع به باز كردن فايل اول ميكنم فايل تا يك درصدي مثلا 25% باز ميشه و بعد پنجره اي باز ميشه و تقاضاي ادرس فايل دوم را ميكنه و بعد از گرفتن اين ادرس اين فايل دركامپيوتر دوباره شروع به باز شدن ميكنه و اين كار را براي فايل 3و4هم تكرار ميكنه.يعني كلا 4 بار تا رسيدن به 100% تقاضاي فايلهاي بعدي را ميكنه.(يه چيزي شبيه كاري كه زمان نصب داس انجام ميشه)
حالا مشكل من اينه كه وقتي تمام اين مراحل تموم ميشه و به 100% ميرسه ارور ميده و فايل رو باز نميكنه.لطفا به من بگيد ايا فايلم خرابه يا اصلا روش من اشتباهه؟!
به من بگيد چه طوري بايد چنين فايلهايي را باز كرد؟ممنون...

mpsjavad
17-09-2005, 16:43
با سلام ..

دوست عزيز برنامه winrar اين قابليت رو داره که فايل هاي حجيم رو به چندين قسمت تقسيم کنه ... براي استفاده از اين گونه فايل هاي فشرده و خرد شده بهتره که اون ها رو در کنار هم در يک پوشه قرار بدبد بعد اقدام به باز کردن فايل فشرده شماره يک کنيد به اين ترتيب مراحل ادامه پيدا ميکنه تا خارج شدن از حالت فشرده به اتمام برسه ...

اگر اين مراحل رو انجام داديد و با پيغام خطا يي مواجه شديد بايد ببينيد که در کدوم مرحله اين پيغام خطا رخ ميده .. بهتره متن پيغام خطا رو هم اينجا بيان کنيد تا بهتر بتونيم شما رو راهنمايي کنيم ..

در هر صورت براي اينکه متوجه بشيد کدام يک از فايلهاي فشرده دچار مشکل شدند ميتونيد اقدام به باز کردن تک تک فايل ها به صورت مجزا کنيد ...

متن پيغام خطا يادتون نره -- تجربه ميگه که اگه در فايل فشرده اخر اين پيغام خطا رو مشاهده ميکنيد ميتونه مشکل از اخرين فايل فشرده باشه ...

موفق باشيد .

nazifaraby
18-09-2005, 02:13
پيغام خطا درست زماني ظاهر ميشه كه هر 4 تا فايل تقريبا باز شدن .يعني زماني كه extracting به 99% رسيده.پيغام خطا هم اينه:
! CRC failed in Prinzesa.l'da.Rus.emultrix.com.avi. The file is corrupt

براي اينکه متوجه بشيد کدام يک از فايلهاي فشرده دچار مشکل شدند ميتونيد اقدام به باز کردن تک تک فايل ها به صورت مجزا کنيد ...

.

متوجه منظورتون نشدم.هر بار كه يكي از فايلها را باز ميكنم درصدي از اون باز ميشه و بعد ادرس فايل دوم را ميخواد.اين كار به صورت اتوماتيك انجام نميشه.
در ضمن من هر 4 تا فايل را در يك فولدر ذخيره كردم.
ممنون ...

mpsjavad
18-09-2005, 02:50
پيغام خطا درست زماني ظاهر ميشه كه هر 4 تا فايل تقريبا باز شدن .يعني زماني كه extracting به 99% رسيده.پيغام خطا هم اينه:
! CRC failed in Prinzesa.l'da.Rus.emultrix.com.avi. The file is corrupt

متوجه منظورتون نشدم.هر بار كه يكي از فايلها را باز ميكنم درصدي از اون باز ميشه و بعد ادرس فايل دوم را ميخواد.اين كار به صورت اتوماتيك انجام نميشه.
در ضمن من هر 4 تا فايل را در يك فولدر ذخيره كردم.
ممنون ...

با سلام ..

دوست عزيز در مورد پيغام خطا اين رو ميگه که فايل شما خراب شده .. احتمال دانلود نشدن کامل هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اما توي خود سايت وين رير كه ادرس دادم گفته كه بهتره نسخه خودتون رو ابديت كنيد ... اما فكر نميكنم مشكل با ابديت شدن نسخه وين رير حل بشه ... :happy:

.. حالا براي اينکه تشخيص بديد کدوم يک از فايل هاتون خراب هست من روشش رو توضيح دادم اما مثل اينکه متوجه نشديد ..

اگر يکي از فايل ها رو که از بقيه جدا هستن - در يک محل جدا - از حالت فشرده خارج کنيد دو حالت پيش مياد يا اينکه تا چند درصد ميره و پيغام خطا ميده يا اينکه درخواست قسمت دوم ميکنه ... اگر پيغام خطا داد که تکليف روشنه .. اگر درخواست قسمت بعد کرد که فايل مشکل نداره ..

يه نکته ديگه .. عموما اين پيغام خطا در فرمت هاي فشرده شده از فيلم و موزيک که قسمت بندي شدن بيشتر نمود ميکنه ..

فکر ميکنم حالا شفاف سازي شده باشه ... ;)

براي تعمير فايل هاي RAR بوسيله نرم افزار به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنيد .

nazifaraby
18-09-2005, 04:04
كاملا شفاف سازي شد.در واقع حسابي برق افتاد.
طبق دستور العمل شما فايل اخري را به يك جاي ديگه منتقل و باز كردم.پيغام زير را داد:
! C:\Prinzesa.l'da.Rus.emultrix.com.part4.rar: You need to start extraction from a previous volume to unpack Prinzesa.l'da.Rus.emultrix.com.avi
! C:\Prinzesa.l'da.Rus.emultrix.com.part4.rar: No files to extract
به نظر ميرسه اين پيغام ربطي به خراب بودن فايل نداره.چون اولا همون طور كه گفته فايلهاي قبلي باز نشدن و دوما براي فايلهاي ديگه (به جز 1)در شرايط مشابه همين پيغام ظاهر ميشه.
تنها تفاوتي كه وجود داره اينه كه در مورد اين فايل اخري پيغام ادرس دهي براي فايل اخر ظاهر نشد.در حالي كه در مورد فايلهاي ديگه اين پيغام همراه پيغام خطا مي امد.كه اين هم طبيعيه چون فايل اخريه.بنابراين ايا فايل خرابه؟؟ ميتونيد لطف كنيد بگيد چه طور winrar اپديت ميشود؟و كمي هم در مورد تعمير فايل توضيح بديد؟
ممنونم...

nazifaraby
18-09-2005, 04:29
همين الان نرم افزار arar رو هم امتحان كردم درست نشد.

mpsjavad
18-09-2005, 23:49
با سلام ..

كاملا شفاف سازي شد.در واقع حسابي برق افتاد

من منظوري نداشتم :)

در واقع اساس تشكيل و ايجاد فايل هاي فشرده بر اين اصل هست كه يكسري از فرمت ها در ساختارشون از يكسري کد ها و قالب ها استفاده ميکنند که ميشه اون ها رو بوسيله برنامه هاي فشرده ساز به اصطلاح فشرده کرد مثل فايل هاي متني .. پلاگ اين هاي فتوشاپ و .. در اين بين عکس و فيلم عموما قابليت فشردگي از طريق چنين برنامه هايي رو ندارند و معمولا تنها براي تقسيم کردن اون ها به چند قسمت از حالت ساده فشرده سازي استفاده ميکنن ... تا اينجا مقدمه بود . :biggrin: براي مشکل شما اين طور که گفتيد پس فايل هاي يک تا چهار به نظر ميرسه مشکل خاصي ندارند ؟؟؟ اما در کل موقع ي که ميخوان با هم ترکيب بشن و دچار مشکل ميشن .. دوست عزيز راه حل ي که من به ذهنم ميرسه اين ها هستند ..

-- از اشخاص ديگري که اين فايل ها رو دانلود کردن يا استفاده کردند بپرسيد که ايا اين مشکل براي اون ها پيش اومده يا نه !!
-- حجم فايل هايي که دانلود کرديد يا از کسي گرفتيد رو با منبع اون فايل ها تطبيق بديد ... ببينيد اختلافي دارند يا نه !!!
-- از يک نرم افزار ديگه براي خارج کردن از حالت فشرده استفاده کنيد ..
-- در مورد ابديت کردن نسخه winrar شما تنها راه حل دانلود جديد ترين نسخه هست که فکر نکنم افاقه کنه ...
-- در مورد استفاده از برنامه احيا کننده فايل هاي فشرده همون طور که شما اشاره کرديد بدون نتيجه بود که دليلش رو در مقدمه اشاره کردم ...

اميدوارم مشکلتون حل بشه ...