PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غذا نــــــــــــــــــــــه

sa7ar
12-09-2007, 16:43
با سلام

مشکل من غذا ست یعنی هرچقدر که میخورم احساس میکنم که هیچی نخوردم و باید یه چیزی بخورم .

و از موضوع واقعا خسته شدم چون مستمر باید یه چیزی بخورم:19:
من هم نه خیلی فعال وپرجنب وجوش و نه خیلی عصبیه ی هستم که بشه گفت انرزی مصرف میکنم

اگه کسی این مشکل رو داشته وحالا برطرف شده ممنم میشه بگه چطوری.!

pillx
13-09-2007, 19:22
شاید زخم معده داری
دلیل گرسنگی پی در پی میتونه زخم معده باشه

Marichka
13-09-2007, 23:57
با سلام

مشکل من غذا ست یعنی هرچقدر که میخورم احساس میکنم که هیچی نخوردم و باید یه چیزی بخورم .

من هم نه خیلی فعال وپرجنب وجوش و نه خیلی عصبیه ی هستم که بشه گفت انرزی مصرف میکنم

سلام

اين حالت ممكنه به خاطر پركاري تيروئيد باشه كه متابوليسم بدن رو بالا مي بره و مصرف انرژي رو افزايش مي ده.

براي مطمئن شدن مي تونين به دكتر غدد براي آزمايش پركاري تيروئيد مراجعه داشته باشيد.

موفق باشيد

sa7ar
14-09-2007, 12:04
شاید زخم معده داری
دلیل گرسنگی پی در پی میتونه زخم معده باشه

خيلی ممنون
من به دکتر مراجعه کردم و علت از معده ام نیست :41:

sa7ar
14-09-2007, 12:06
سلام

اين حالت ممكنه به خاطر پركاري تيروئيد باشه كه متابوليسم بدن رو بالا مي بره و مصرف انرژي رو افزايش مي ده.

براي مطمئن شدن مي تونين به دكتر غدد براي آزمايش پركاري تيروئيد مراجعه داشته باشيد.

موفق باشيد

مرسی از پیشنهادتون سعی میکنم این موضع را پیگیری کنم

Like Honey
15-09-2007, 00:02
شاید انگل داری!

cityslicker
15-09-2007, 00:04
شاید به خاطر اینه که درست غذا نمی خوری
و یا هله هوله می خوری اسمش رو میذاری غذا

ALIAK28
17-09-2007, 09:23
با سلام

اگر وزن دقیق و همچنین قدتون رو بدید بهتر میشه راهنمایی کرد.

ghasanfar
17-09-2007, 10:44
با عرض پوزش از دوست عزیزمون اقای sa7ar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اصلا قصد جسارت به شما رو ندارم . همین جوری که داشتم این پستها رو می خواندم یکدفعه یاد یک موضوعی افتادم .میگن که معاویه هم هر چی غذا میخورده سیر نمی شده تا وقتی که از غذا خوردن خسته می شده و هیچ وقت سیر از سر سفره بلند نمیشده. به نظرتون مشکل اون چی بوده ؟

علیرضا
17-09-2007, 20:58
چند تا راهکار می گم ... امتحانش ضرر نداره ..
:
1- غذا رو با آرامش بخور .... اون هارو کاملاً بجو و حتی جویدن هات رو هم بشمر و کنترلشون کن....
2- سعی کن مدت زمان کامل غذا خوردنت بیشتر از 30 دقیقه باشه....
3- اول برام بگو تو یه وعده غذات ... مثلاً ناهار .... چی ها می خوری ؟
دقیقاً همه ی مواد غذایی که تو ناهار + هله هوله هایی که قبلش می خوری حتی نوشیدنی هایی که می خوری یا حتی تعداد قند هایی که با چاییت می خوری رو اینجا بنویس تا ببینم مورد سوم شامل حالتون می شه یا نه.

من منتظرم ها !!!

Like Honey
17-09-2007, 23:57
:
1- غذا رو با آرامش بخور .... اون هارو کاملاً بجو و حتی جویدن هات رو هم بشمر و کنترلشون کن....

!!!

32 بار جویدن عادی هستش

sa7ar
18-09-2007, 20:00
شاید انگل داری!

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يه دور از جونی چیزی مینوشتی همین جوری خشک وخالی !!!!!!!!!!

یکم پزشکی تر مینوشتی اینجوری کلاس هم میزاشتی :5:

به حر حال جواب مورد نظر این نیست :31:

sa7ar
18-09-2007, 20:13
با عرض پوزش از دوست عزیزمون اقای sa7ar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اصلا قصد جسارت به شما رو ندارم . همین جوری که داشتم این پستها رو می خواندم یکدفعه یاد یک موضوعی افتادم .میگن که معاویه هم هر چی غذا میخورده سیر نمی شده تا وقتی که از غذا خوردن خسته می شده و هیچ وقت سیر از سر سفره بلند نمیشده. به نظرتون مشکل اون چی بوده ؟

منظوررررررررررررررررررررر رر؟

مشکل کاملا مشخصه >> از چیه ؟ یکم فکر کنی خودت جواب رو میفهمی :5:

sa7ar
18-09-2007, 20:22
:
2- سعی کن مدت زمان کامل غذا خوردنت بیشتر از 30 دقیقه باشه....
3- اول برام بگو تو یه وعده غذات ... مثلاً ناهار .... چی ها می خوری ؟
دقیقاً همه ی مواد غذایی که تو ناهار + هله هوله هایی که قبلش می خوری حتی نوشیدنی هایی که می خوری یا حتی تعداد قند هایی که با چاییت می خوری رو اینجا بنویس تا ببینم مورد سوم شامل حالتون می شه یا نه.

من منتظرم ها !!!

خیلی ممنون از راهکارهای خوبتون مورد 1و2 کاملا رعایت میشه خیالتتون راحت

مورد سوم یک وعده ناهار کامل یعنی برنج و ........ سلاد و نوشیدنی هم هرچی>> نوشابه ابمیوه .....
من زیاد با هله هوله رفیق نیستم و بیشتر چیرهای ترش و نمکی را ترجیح میدم و چای رو هم با شکر میخورم وتقریبا سه قاشق سوپ خوری

خوب حالا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علیرضا
18-09-2007, 20:25
سعی کن شیرینی یا غذاهایی که پانکراس ات رو تحریک به تولید بیشتر انسولین می کنه , نخور .

انسولین زیاد وقتی تولید می شه که یه غذایی بخوری که " گلیکس" یا گلیکمی ایندکس بالایی داشته باشه....

این نوع غذاها معمولاً مواد قندی زیادی دارن .... مثل خرما یا عسل و شکر و قند و مخصوصاً بستنی و انواع نوشابه گازدار که شیرینیشون احساس می شه.... و یا مثل آب جو (ماءالشعیر) , نان لواش <تافتون , بربری و انواع باگت ( بجز سنگک) , سیب زمینی آب پز یا سرخ کرده که حاوی کربوهیدرات های دیگه ای اند و زیاد شیرین به نظر نمی رسن...

وقتی این غذاها رو می خوری , در واقع مقدار قند بسیار زیادی وارد خونت می کنی که از حد استاندارد و سلامتش بالاتر می ره ... وظیفه ی انسولین هم اینه که این همه قند رو از خون جمع کنه و یا به سلول ها برسونه که سوخت و ساز داشته باشن , یا به کبد ببره برا ذخیره , و در آخر اگه این دو مقصد پر بودن , قند رو به سلول های چربی پذیر می رسونه برا ذخیره اونها بصورت چربی....

اصل قضیه :

وقتی این جور غذایی رو مصرف کردی و باعث شدی که انسولین خونت بره بالا .... بعد از اینکه این همه انسولین این کار سخت رو انجام دادن , تا حد اقل 4 ساعت تو خونت می مونن تا موقعی که کاملاً از خونت برن بیرون.... تو این مدت چون مقداری انسولین تو خونت باقی مونده و این مقدار نمی خوان بی کار مونده باشن , در نتیجه شما هی احساس گرسنگی می کنی و هوس می کنی که قند یا چیز شیرین بخوری...

این رو هم بگم که وقتی انسولین تو خون می چرخه .... هیچ وقت حتی یک سلول از سلول های چربی بدنتون کاسته نمی شه !!!
دیگه الان دلیل چاقی رو همینی می دونن که تو این چند خط توضیح دادم.

sa7ar
18-09-2007, 20:26
یک درخواست

اگه ممکنه کسانی که واقعا تجربه پزشکی یا حداقل اطلاعات پزشکی دارن راهکار بدن

خیلی ممنون میشم

sa7ar
19-09-2007, 00:08
سعی کن شیرینی یا غذاهایی که پانکراس ات رو تحریک به تولید بیشتر انسولین می کنه , نخور .

انسولین زیاد وقتی تولید می شه که یه غذایی بخوری که " گلیکس" یا گلیکمی ایندکس بالایی داشته باشه....

این نوع غذاها معمولاً مواد قندی زیادی دارن .... مثل خرما یا عسل و شکر و قند و مخصوصاً بستنی و انواع نوشابه گازدار که شیرینیشون احساس می شه.... و یا مثل آب جو (ماءالشعیر) , نان لواش <تافتون , بربری و انواع باگت ( بجز سنگک) , سیب زمینی آب پز یا سرخ کرده که حاوی کربوهیدرات های دیگه ای اند و زیاد شیرین به نظر نمی رسن...

وقتی این غذاها رو می خوری , در واقع مقدار قند بسیار زیادی وارد خونت می کنی که از حد استاندارد و سلامتش بالاتر می ره ... وظیفه ی انسولین هم اینه که این همه قند رو از خون جمع کنه و یا به سلول ها برسونه که سوخت و ساز داشته باشن , یا به کبد ببره برا ذخیره , و در آخر اگه این دو مقصد پر بودن , قند رو به سلول های چربی پذیر می رسونه برا ذخیره اونها بصورت چربی....

اصل قضیه :

وقتی این جور غذایی رو مصرف کردی و باعث شدی که انسولین خونت بره بالا .... بعد از اینکه این همه انسولین این کار سخت رو انجام دادن , تا حد اقل 4 ساعت تو خونت می مونن تا موقعی که کاملاً از خونت برن بیرون.... تو این مدت چون مقداری انسولین تو خونت باقی مونده و این مقدار نمی خوان بی کار مونده باشن , در نتیجه شما هی احساس گرسنگی می کنی و هوس می کنی که قند یا چیز شیرین بخوری...

این رو هم بگم که وقتی انسولین تو خون می چرخه .... هیچ وقت حتی یک سلول از سلول های چربی بدنتون کاسته نمی شه !!!
دیگه الان دلیل چاقی رو همینی می دونن که تو این چند خط توضیح دادم.

مرسي علیرضا
به نکته مهمی اشاره کردی من متوجه نبودم . ولی کیه که گوش بده :31:
با تشکر از توجهتون با اون که خیلی چاق نیستم ولی سعی میکنم از هله هوله کم کنم

علیرضا
19-09-2007, 00:17
مرسي علیرضا
به نکته مهمی اشاره کردی من متوجه نبودم . ولی کیه که گوش بده :31:
با تشکر از توجهتون با اون که خیلی چاق نیستم ولی سعی میکنم از هله هوله کم کنم

خواهش می کنم !
در ذمن بگم که این مطلب از جناب آقای پروفسور جعفریان بود !!!!

ramyar.v
19-09-2007, 00:21
میشه بپرسم از کدوم شهر هستی؟
چون واقعا ممکنه انگل باشه
انگل هم مریضیه بدی نیست که بترسی
درمانه راحتی داره
مثلا توی شهر ما اهواز
از اونجا که طبق ازمایشات ابی که میخوریم برای گوسفند ها هم مضر هست
مردم اینجا بدون اینکه خودشون بدونن انگل دارن(البته اونایی که اب لوله کشی میخورن)
ممکنه بیماری قند هم باشه
میل به شیرینی هم داری؟
زود به زود تشنت نمیشه؟
تکرر ادرار نداری؟

sa7ar
19-09-2007, 00:56
میشه بپرسم از کدوم شهر هستی؟
چون واقعا ممکنه انگل باشه
انگل هم مریضیه بدی نیست که بترسی
درمانه راحتی داره
مثلا توی شهر ما اهواز
از اونجا که طبق ازمایشات ابی که میخوریم برای گوسفند ها هم مضر هست
مردم اینجا بدون اینکه خودشون بدونن انگل دارن(البته اونایی که اب لوله کشی میخورن)
ممکنه بیماری قند هم باشه
میل به شیرینی هم داری؟
زود به زود تشنت نمیشه؟
تکرر ادرار نداری؟

خوشبختانه ازبابت آب خیالت راحت. استان ما از نظر بهداشت در وضعیت بسیار خوبیه. و من هم از این مطئنم که انگل مشکل نیست.
و موراد دیگه هم عادیه یعنی نه تکرار ادار دارم و نه بیماری قند ونه میل زیادی به شیرینی فقط یکم زیادی بستنی میخورم

واقعا خودم هم موندم مشکل کجاست ! ولی دوستان با راهکارهای خوبشون کمک خوبی کردن و از شما هم ممنون