PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز xp رو لپ تاپ همراه ویستا

میثم کاظمی
11-09-2007, 20:39
یه مشکلی دارم تو نصب xp رو لپ تاپم.در حال حاضر لپ تاپم یه ویندوز ویستا دارم که 5 تا پارتیشن داره با درایو c ویندوز.همه پارتیشن ها logical هستند ولی درایور c و ریکاورم primary هستند .البته همه فرمتشون Ntfs هستند بجز درایو d که برای نصب ویندوز Xp می خوام ازش استفاده کنم فرمتش fat32 درست کردم.هر کاری می کنم ویندوز xp نصب نمی شه و پیغام خطا می ده که با درایو ش پیدا نمی کنه اگه می شه راهنماییم کنید.

Gabana
11-09-2007, 20:51
چرا حالا Fat32 كردي ؟ Ntfs كه مشكلي نداشت ..

====

دقيقا بگو چه اشكالي مي گيره ..

میثم کاظمی
12-09-2007, 01:37
پیغام می ده درایورها رو نمی شناسه !می گن چون هارد ساتا هستش اینجوریه؟

Lord_theOne
12-09-2007, 06:57
ببين توي Setup قسمت SATA Keep Enable را پيدا مي كني يا نه اگر Disable هست بايد Enable كني
راستي LopTabet نوشته روش XP ساپورت؟
حتما NTFS كن موقع نصب

soheilsos
13-09-2007, 13:32
اگه vista روش باشه xp نمی ریزه fun باید driver هاش رو از سایتش دانلود کنی

hashem_wolf
13-09-2007, 18:32
اگه vista روش باشه xp نمی ریزه fun باید driver هاش رو از سایتش دانلود کنی
کاملا درسته
:11:

aminmousavi86
23-09-2007, 16:24
با سلام…
يه لپ تاپ DELL – Inspiron 6400 گرفتم ، هاردش 120 گيگا بايته ، ويندوزش ويستاست و از همون روز اول دوتا درايو داشت به نام :
C: [OS]
D: [Recovery]
ولی از My Computer کليک راست کردم و رفتم تو Manage => Storage => Disk Management ، 2 گيگابايت فضای اشغال شده تو هارد بود که جزء هيچ کدوم از درايوها نبود ؛

1- Norton Partition Magic تو ويندوز ويستا اجرا نشد ، چه طور می تونم تو اين ويندوز پارتيشن بندی بکنم؟ آيا اين کار توصيه ميشه؟

2- قضيه درايو D که اسمش Recovery هست چيه؟ اگه ويندوز ويستا مشکل پيدا کرد ميشه از طريق اون ويندوز رو اصلاح کرد؟ چه طوری؟

3- اصلآ ميشه از طريق درايو D ويندوز ويستا رو پاک کرد و دوباره نصب کرد؟ چه طوری؟

4- حالا من ميخوام بدون اينکه ويندوز VISTA رو پاک کنم ويندوز XP نصب کنم ، چه کار بايد بکنم؟ ويندوز XP تو کدوم درايو نصب ميشه؟

soheilsos
25-09-2007, 11:47
recovery باید باشه تا بتونی وقتی دستگاه خراب شد مثل روز اول درش بیاری تو برنامه های مربوط به dell میتونی ازش dvd درست کنی اگر هم میخوای که xp بریزی باید vista رو پاک کنی بعد از نصب xp تو یه درایو دیگه vista نصب کنی

aminmousavi86
27-09-2007, 20:59
recovery باید باشه تا بتونی وقتی دستگاه خراب شد مثل روز اول درش بیاری تو برنامه های مربوط به dell میتونی ازش dvd درست کنی اگر هم میخوای که xp بریزی باید vista رو پاک کنی بعد از نصب xp تو یه درایو دیگه vista نصب کنی

ممنونم از راهنماييتون ، ولی اگه اين کارو بکنم درايو Recovery پاک نميشه؟ من می خوام ويندوز ويستام با همه برنامه هاش حفظ بشن، چه طور می تونم recovery رو آپديت کنم تا اين برنامه ها رو شامل بشه؟ در ضمن برای اينکه ويستا رو پاک کنم و بعد دوباره از recovery نصبش کنم بايد حتمآ يه DVD از Recovery تهيه کنم؟ از خود درايو نميشه؟ در ضمن ويندوز XP ميره تو درايو C و ويستا تو درايو D ؟ تکليف Recovery که تو درايو D بود چی ميشه؟ آخه دوتا درايو بيشتر ندارم.

Ghalenoy
15-12-2007, 12:25
با سلام
من يك لپ تاپ اچ پي پاويليون 6560 دارم كه جديدا هنگامي كه بالا مياد دي وي دي رام رو نميشناشه و ميگه درايورش موجود نيست ؟؟ هر كاري هم كردم نه درايورش پيدا شد نه دي وي دي رو شناخت ... لطفا كمكم كنيد
راستي مدل دي وي دي رام من
Panasonic Matshita UJ-851S DVD-RW LD
مي باشد
ممنون و متشكرم

~mohammad~
05-03-2008, 14:21
سلام
من در باره راه اندازی چند سیستم عاملی اطلاعات خوبی دارم.
اگر هنوز هم مایل باشی میتونم کمکت کنم.:46:

REGISTERED USER
05-03-2008, 18:09
با سلام
من يك لپ تاپ اچ پي پاويليون 6560 دارم كه جديدا هنگامي كه بالا مياد دي وي دي رام رو نميشناشه و ميگه درايورش موجود نيست ؟؟ هر كاري هم كردم نه درايورش پيدا شد نه دي وي دي رو شناخت ... لطفا كمكم كنيد
راستي مدل دي وي دي رام من
Panasonic Matshita UJ-851S DVD-RW LD
مي باشد
ممنون و متشكرم

باید وارد setup بشی و boot sequence رو دقیقا مثل pc تغییر بدی و روی Drive ات بزاری ...

m&mobina
17-11-2011, 08:59
سلام
يه لپ تاپ DELL – Inspiron 1564 دارم ويندوز xp روش نصب مي كنم خيلي كند بالا مياد تازه نصبش هم افتضاست خيلي طول مي كشه تا نصب بشه اگه كسي مي دونه كمك كنه تنظيمات خاصي داره يا اصلا ويندوز xp رو ساپورت نميكه
با تشكر از دوستان