PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ مــتــابــولــیــســم و سوخت و ساز ►►

robert
11-09-2007, 13:24
سلام دوستان
میخواستم بدونم از چه راه هایی و با مصرف چه داروها یا خوراکی هایی میتوان چربی خون رو تعدیل کرده و پایین آورد؟؟
چون بر اساس آخرین آزمایش خونی که دادم پزشک متخصص قلب گفته بود که چربی خونت یه خورده بالاست و حتی موقع تزریق iv هم یارو آمپول زنه میگه که خونت خیلی سفت هست !!!!!

دوم اینکه چربی بالای خون علاوه بر خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی دیگه چه خطراتی میتونه داشته باشه ؟؟؟

و سوم اینکه چاقی و اضافه وزن چقدر با چربی خون درارتباط هست و یا اینکه چاقی با چربی خون کاملا مجزا هست ؟؟

سوال آخر اینکه آیا اهدای خون (( سالی یه بار )) میتونه تو کاهش چربی خون موثر باشه یا نه ؟؟؟

در ضمن بنده قدم 189 و وزنم 107 کیلو گرم هست و حدود بیست کیلو هم اضافه وزن دارم (( گفتم شاید لازم شد !!:31:))

ممنونم

Marichka
14-09-2007, 00:16
سلام دوستان
میخواستم بدونم از چه راه هایی و با مصرف چه داروها یا خوراکی هایی میتوان چربی خون رو تعدیل کرده و پایین آورد؟؟
چون بر اساس آخرین آزمایش خونی که دادم پزشک متخصص قلب گفته بود که چربی خونت یه خورده بالاست و حتی موقع تزریق iv هم یارو آمپول زنه میگه که خونت خیلی سفت هست !!!!!

دوم اینکه چربی بالای خون علاوه بر خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی دیگه چه خطراتی میتونه داشته باشه ؟؟؟

و سوم اینکه چاقی و اضافه وزن چقدر با چربی خون درارتباط هست و یا اینکه چاقی با چربی خون کاملا مجزا هست ؟؟

سوال آخر اینکه آیا اهدای خون (( سالی یه بار )) میتونه تو کاهش چربی خون موثر باشه یا نه ؟؟؟

در ضمن بنده قدم 189 و وزنم 107 کیلو گرم هست و حدود بیست کیلو هم اضافه وزن دارم (( گفتم شاید لازم شد !!:31:))

ممنونم

سلام

اگر از روش طبيعي و مصرف خوراكيهاي طبيعي بخواهين استفاده كنين (كه روش توصيه شده ي متخصصين تغذيه هم هست) خوب خوراكيهاي زيادي رو ميشه نام برد؛ مثلا همه اعضاي خانواده آلو كه براي كاهش چربي خون معروف هستند همينطور ميوه هايي مثل آلبالو يا تمر هندي و زرشك و آب اون و كلا خوراكيهايي كه در كتابهاي طب سنتي براي اين منظور توصيه شدن كه با جستجو در انجمن علوم زيستي مي تونيد بعضي از اونها رو پيدا كنيد.

ولي براي كاهش چربي خون به وسيله دارو (كه اين توصيه نميشه) داروهاي مصنوعي البته بيشتر با پايه گياهي وجود دارن مثل افدرين (Ephedrine)، زنيكال (Xenical)، مريديا (Meridia)، مازانور (Mazanor)، سانوركس (ُSanorex)، ديدركس (Didrex) و تنوآت (Tenuate) كه كاربرد اصليشون كاهش سريع وزن هست كه اين كار رو از راه افزايش چربي سوزي و بالا بردن متابوليسم بدن انجام مي دن. و براي مصرف طولاني مدت فقط زنيكال و مريديا توصيه ميشن.

كلا علت اين كه بهتره از روشهاي طبيعي استفاده كنين اينه كه قرصهاي چربي سوز چربي همه ي قسمتهاي بدن رو آب مي كنن و هيچ فرايند انتخابي در اين رابطه وجود نداره به خاطر همين به همون نسبت كه چربيهاي ذخيره شده و اضافي رو ممكنه از بين ببرن چربي هاي اطراف ماهيچه قلب (بخش ضروري نه اضافي) و چربي هاي بافت مغز رو هم ممكنه از بين ببرن كه اين خودش خطر سكته ها كامل و ناقص مغزي و قلبي رو به دنبال مي تونه داشته باشه پس بهتره از خوراكيهاي طبيعي + ورزش استفاده كنيم.

چربي خون عمده ترين خطراتش همين هست ولي علاوه بر اون خطر ابتلا به آلزايمر رو هم در سنين بالا افزايش مي ده.

چاقي و چربي خون معمولا با هم در ارتباط هستند ولي نه لزوما. به اين معني كه ممكنه شما وزن متناسبي هم داشته باشيد ولي متابوليسم بدنتون طوري باشه كه چربي رو نمي سوزونه و اون رو در اطراف اندامهاي داخلي مثل كبد و قلب ذخيره مي كنه و اضافي اون رو هم در خون باقي ميذاره.
ولي در افرادي كه اضافه وزن دارن معمولا زياد بودن چربي خون به دليل همين اضافه وزن هست و مورد بالا كه گفتم نادرتر هست به نسبت.

بعد اهداي خون به تنهايي فكرنمي كنم چنين اثري داشته باشه مگر اين كه همراه با ساير روشهاي كاهش چربي خون باشه.

==============
پايدار و پيروز باشيد :20:

robert
14-09-2007, 07:40
ممنونم !!:20:
اطلاعات جالب و بدرد بخوری در اختیارم گذاشتین !!!:11::11:

Mohammad Hosseyn
14-09-2007, 10:49
سلام دوستان

ممنونم
با سلام ...
اطلاعات دیانلا جان خیلی کافی و خوب بود فقط من یه چیزی بگم ....

برای پائین آوردن چربی خون به صورت طبیعی و بدون مصرف داروهای شیمیایی بهترین راه استفاده از سرکه سیب و آبلیمو هست ...
البته باید در مصرفش کاملا احتیاط کنید و با دکترتون در میون بزارین ... اما سرکه سیب بهترین کاهنده ی چربی خون شناخته شده و معجزه می کنه

با تشکر

Like Honey
15-09-2007, 00:25
همه چیز رو که دوستان گفتن ولی یه چیزی غذا های پر چرب نخور آب پز بخور
ورزش هم خیلی موثر هستش

danavan
15-09-2007, 01:40
سلام.من یکی دو ماه پیش آزمایش خون دادم کلسترول خونم 240 بود و تریگلیسیریدم هم 220 ، در ضمن باید بگم 167cm قد و 74kg وزن داشتم .پس میبینید که ممکنه فردی چاق نباشه اما چربی خون داشته باشه.
یک ماه شام نون و ماست خوردم اوایل برام خیلی سخت بود.نهارم روهم کم کردم(فقط یک بار غذا می کشیدم) دور غذای بیرون رو هم خط کشیدم الان وزنم شده 65 kg خیلی احساس بهتری دارم .

ALIAK28
17-09-2007, 08:54
با سلام ...
اطلاعات دیانلا جان خیلی کافی و خوب بود فقط من یه چیزی بگم ....

برای پائین آوردن چربی خون به صورت طبیعی و بدون مصرف داروهای شیمیایی بهترین راه استفاده از سرکه سیب و آبلیمو هست ...
البته باید در مصرفش کاملا احتیاط کنید و با دکترتون در میون بزارین ... اما سرکه سیب بهترین کاهنده ی چربی خون شناخته شده و معجزه می کنه

با تشکر
محمد جان..ممکنه دلیل علمی یا لینک علمی درباره اش بدید؟
البته قبول دارم که به دلیل داشتن اسید ( هر چند ضعیف) ممکنه کمی روی چربی ها اثر داشته باشن..ولی این که بهترین درمان غیر دارویی برای چربی خون هستند رو میشه بگید چرا؟؟:18:

Mohammad Hosseyn
17-09-2007, 09:54
محمد جان..ممکنه دلیل علمی یا لینک علمی درباره اش بدید؟
البته قبول دارم که به دلیل داشتن اسید ( هر چند ضعیف) ممکنه کمی روی چربی ها اثر داشته باشن..ولی این که بهترین درمان غیر دارویی برای چربی خون هستند رو میشه بگید چرا؟؟:18:
من در مورد پزشکی بیشتر در کتاب های قدیمی استفاده می کنم .
کتابهایی مثل طب الکبیر ، طب العلوم و امثال این .

این اثر توسط پزشکان خودمون هم تست شده . نتیاج بدست اومده ی روی افرادی که آزمایش شدن فوق العاده بوده ...
سعی می کنم اگه لینکی در این مورد بدست آوردم بزارم .

Mohammad Hosseyn
17-09-2007, 09:58
این هم یه مطلب که این موضوع درش اومده :

سرکه سیب

حتما باید شنیده باشید که روزی یک سیب بخورید و بیمار نشوید.سرکه سیب دارای مواد معدنی بسیاری بوده وعلاوه بر خواصی که سرکه بر روی دستگاه های تصفیه کننده خون دارد سرکه ی سیب نه تنها یک اسید استیک سالم و ملایم است و بر روی کبد و کیسه صفرا اثر فعال کننده دارد بلکه به مقدار قابل توجهی دارای پتاسیم-فسفر-کلرور منیزیم-کلرورسدیم-گوگرد-ویتامین های گروه B و ویتامین D می باشد.باید گفت این مواد موجود در سرکه سیب موجب طراوت و نشاط سلول های بدن شده و می تواند دستگاه گوارش را فعال سازد.اثر فوق العاده خوبی بر روی هضم مواد چربی-گوشتی وپروتئین دارد.سرکه به طور کلی از 7 تا 8 درصد اسیداستیک ترکیب شده است ونیز دارای مقداری اسیدمالیک-اسیدسیتریک-اسیدسولسینیک و اسید تارتریک می باشد.اسید نام برده در سرکه محرک سلولهای کبدی فعال کننده سلولهای کبدی می باشد و در نتیجه موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن و دفع مواد سمی موجود در غذاها از راه روده ها می گردد و به این دلیل مواد سمی در خون پایین می آید.این مواد سمی غذائی عبارتند از:اوره-اسید اوریک و چربی خون.بسیاری از متخصصان مواد غذایی بر این عقیده اند که مقدار کمی سرکه هر روز باید همراه غذا مصرف شود تا نه تنها ترشحات غدد معده-کبد-لوزالمعده و غده روده ها زیاد شده و مواد غذایی خوب هضم شوند بلکه موجب دفع اوره و هضم چربی در خون نیزگردد.سرکه سیب اثری حیاتی در حفظ طراوت بدن دارد.چرا که گوگرد در طراوت پوست نقش مهمی دارد و سرکه سیب دارای گوگرد کافی می باشد وکلرور منیزیم که از عوامل حفظ جوانی است در سرکه سیب به مقدار کافی وجود دارد.ویتامین های B -کلسیم و فسفر در احساس نشاط و رفع خستگی بدن بسیار موثر است.سعی کنید سرکه سیب و یا هر سرکه دیگری را خالی مصرف نکنید بلکه به روی غذا بریزید و یا آن رابا مقداری آب مخلوط نمایید.یکی از بهترین فرمولها برای درمان چاقی مصرف یک قاشق مرباخوری سرکه سیب در یک لیوان آب ولرم ناشتا می باشد.

ghasanfar
17-09-2007, 10:27
البته همه ی چربیها بد نیستند . کلسترول در بدن به چند شکل وجود داره که دو نوع ان به نامهایLDL (بد) و HDL(خوب) نقش انها در بدن از بقیه مهمتر است.رابطه ی این دو با هم به صورت معکوس است یعنی اگر LDL بره بالاHDL میاید پایین و برعکس . به همین دلیل شما بهتر است با ورزش وهمچنین استفاده از رژیم غذایی مناسب و همچنین استفاده از مواد غذایی مثل گردو وبادام و... میزان Hdl خونتان را بالا ببرید.تاخطرات کمتری شما را تهدید کند .

ALIAK28
17-09-2007, 10:38
این هم یه مطلب که این موضوع درش اومده :

سرکه سیب

حتما باید شنیده باشید که روزی یک سیب بخورید و بیمار نشوید.سرکه سیب دارای مواد معدنی بسیاری بوده وعلاوه بر خواصی که سرکه بر روی دستگاه های تصفیه کننده خون دارد سرکه ی سیب نه تنها یک اسید استیک سالم و ملایم است و بر روی کبد و کیسه صفرا اثر فعال کننده دارد بلکه به مقدار قابل توجهی دارای پتاسیم-فسفر-کلرور منیزیم-کلرورسدیم-گوگرد-ویتامین های گروه B و ویتامین D می باشد.باید گفت این مواد موجود در سرکه سیب موجب طراوت و نشاط سلول های بدن شده و می تواند دستگاه گوارش را فعال سازد.اثر فوق العاده خوبی بر روی هضم مواد چربی-گوشتی وپروتئین دارد.سرکه به طور کلی از 7 تا 8 درصد اسیداستیک ترکیب شده است ونیز دارای مقداری اسیدمالیک-اسیدسیتریک-اسیدسولسینیک و اسید تارتریک می باشد.اسید نام برده در سرکه محرک سلولهای کبدی فعال کننده سلولهای کبدی می باشد و در نتیجه موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن و دفع مواد سمی موجود در غذاها از راه روده ها می گردد و به این دلیل مواد سمی در خون پایین می آید.این مواد سمی غذائی عبارتند از:اوره-اسید اوریک و چربی خون.بسیاری از متخصصان مواد غذایی بر این عقیده اند که مقدار کمی سرکه هر روز باید همراه غذا مصرف شود تا نه تنها ترشحات غدد معده-کبد-لوزالمعده و غده روده ها زیاد شده و مواد غذایی خوب هضم شوند بلکه موجب دفع اوره و هضم چربی در خون نیزگردد.سرکه سیب اثری حیاتی در حفظ طراوت بدن دارد.چرا که گوگرد در طراوت پوست نقش مهمی دارد و سرکه سیب دارای گوگرد کافی می باشد وکلرور منیزیم که از عوامل حفظ جوانی است در سرکه سیب به مقدار کافی وجود دارد.ویتامین های B -کلسیم و فسفر در احساس نشاط و رفع خستگی بدن بسیار موثر است.سعی کنید سرکه سیب و یا هر سرکه دیگری را خالی مصرف نکنید بلکه به روی غذا بریزید و یا آن رابا مقداری آب مخلوط نمایید.یکی از بهترین فرمولها برای درمان چاقی مصرف یک قاشق مرباخوری سرکه سیب در یک لیوان آب ولرم ناشتا می باشد.

سپاس فراوان...
من هم میگم اثر داره...اما در مورد بهترین درمان بودنش شک دارم...
بابت توضیحات و لینک باز هم سپاس گذارم..

Mohammad Hosseyn
17-09-2007, 13:21
سپاس فراوان...
من هم میگم اثر داره...اما در مورد بهترین درمان بودنش شک دارم...
بابت توضیحات و لینک باز هم سپاس گذارم..
خواهش می کنم ... اما گفتم این تحقیقات دانشمندان خودمون بوده ... حتما براتون منبع دقیقی میارم ...
این پست هم در مورد فوائد سرکه سیب هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با تشکر .

hoobare
29-06-2008, 09:52
مصرف داروهاي لاغري ، سرابي بيش نيست
آيا مصرف اين دسته داروها به تنهايي مي تواند باعث لاغري افراد چاق شود؟
خير ، اينها داروهايي نيستند که در عرض چند روز يا چند هفته نتيجه دهند و مصرف کوتاه مدتشان اثربخش نخواهد بود نبايد فراموش کرد که داروهاي کم کننده اشتها را بايد در کنار يک رژيم غذايي مناسب و انجام ورزشهاي منظم مصرف کرد تا نتيجه بخش باشد

Like Honey
03-01-2009, 18:00
:20:سوال!؟؟

separate
03-01-2009, 19:37
اونی که شما میگید اسمش چای هست نه آب که باعث میشه آهن موجود تو غذا پوف بشه....البته اینطور میگن که اگه با غذا زیاد آب بخوری چاق میشی!

as13851365
03-01-2009, 19:57
مثل این که دکترهای این قسمت رفتن :31: خونه و کار رو به کارآموزهای تازه کاری چون من سپردن :18: ( راستی هنگامی که می خواستن برن چیزی به من نگفتن ها :10: من خودم حس می کنم که باید این کار رو بکنم :blink: تا دکترها بیان ببینم چه کاری می تونم بکنم :21: )

شما نباید هنگام غذا آب بخورید البته آب زیادی ها :5:
به نظر من آب زیادی بعد و قبل از غذا باعث می شه که معده پر بشه و وقتی هم که غذا می ره به معده انگار غذا می افته توی یه استخر و اسید نمی تونه بیشتر حلش کنه و غذا به صورت تقریبا کامل می ره به روده ها و فکر کنم بعد شکم کمی باد می کنه و ... فرداش درست می شه .

امیدوارم که کارم رو دست انجا داده باشم :45:

ar2007
03-01-2009, 20:09
تا اونجایی که من میدونم چون آب خوردن وسط غذا باعث میشه به هر حال قسمتی از معده پر بشه در نتیجه فرد زودتر احساس سیری می کنه. واسه همین معمولا به چاقها توصیه میشه که وسط غذا آب بخورن تا زودتر سیر بشن.ولی بعد از غذا خوردن آب مشکلی نداره (کارشناس ارشد تغذیه)

Hamid Reza
03-01-2009, 20:32
ولی تا جایی من میدونم
آب خوردن هنگام و بعد غذا باعث میشه تا اسید معده رقیق بشه و غذا خوب هضم نشه

ar2007
03-01-2009, 20:43
ولی تا جایی من میدونم
آب خوردن هنگام و بعد غذا باعث میشه تا اسید معده رقیق بشه و غذا خوب هضم نشه

این ظاهر قضیه س اسید معده اونقدر قوی هست که نه تنها با آب خوردن رقیق نمیشه بلکه باعث میشه اسید بیشتر هم ترشح بشه.

nightmare
03-01-2009, 20:48
مصرف آب و مایعات بهمراه غذا در دستگاه گوارش مشکلاتی را ایجاد می نماید و در تعالیم اسلامی نیز این عمل منع شده است از جمله در نامة معروف حضرت امام رضا (ع)به مأمون آمده است:«آنان که نمی خواهند از درد معده در رنج و عذاب باشند میان غذا آب ننوشند.نوشیدن آب در میان غذا بدن را رطوبی مزاج و معده را ضعیف می کند و سوء هاضمه می آورد».دررسالات فقها و مجتهدین جامع الشرایط نیز از مصرف آب به همراه غذای پرچرب نهی شده است .

مشکلات ناشی از مصرف آب و مایعات به همراه غذا اجمالاًً به شرح زیر است:
1- با رقیق شدن آنی اسید معده امکان ایجاد بیماری توسط میکرب وبا بوجود می آید وهمچنین شرایط برای رشدهلیکوباکتر فراهم می گردد.
2- تحریک شدن دستگاه گوارش برای ایجاد حرکات معده و روده ها و همچنین جهت ترشح آنزیم ها توسط غذا انجام می گیرد واگر محتویات آن ها با آب و مایعات مخلوط گردد این عمل باعث کاهش اثرات تحریکی می گردد و در نتیجة آن :
الف – غذا مدت زیادی در معده می ماند(ایجاد دیر هضمی تحمیلی غذا).در این مدت معده اسید بیشتری ترشح می کند و اسید بیشتر ممکن است باعث ایجاد زخم معده گردد.
ب – کاهش حرکات روده ها باعث توقف محتویات آن ها و گرفته شدن آب بیشتر و یبوست می گردد.
پ – غذا در معده به خوبی هضم نشده و با شیره های آن مخلوط نمی گردد.
ج- با کاهش تحریک دستگاه گوارش ترشح آنزیم های گوارشی معده و روده ها و همچنین بی کربنات لوزالمعده نقصان می یابد. با کاهش ترشح بی کربنات، اسید وارد شده به دوازدهه خنثی نمی شود و ممکن است باعث زخم اثنی عشر گردد.
3- با رقیق شدن آنزیم های گوارشی توسط آب و مایعات اثر این آنزیم ها کاهش می یابد و با توجه به بند ج ، این کاهش اثر مضاعف می گردد.
در یک تجربة تحقیقی درمانی که روی تعدادی بیمار مبتلا به ناراحتی دستگاه گورارش شامل سوزش معده ، دل درد و یبوست درسنین بیست سال به بالا و دارای عادت صرف آب و مایعات به همراه غذا انجام شده از بیماران خواسته شد اگر احساس تشنگی دارند نیم ساعت قبل از غذا هر مایع نوشیدنی که بخواهند میل کنند ولی در غیر اینصورت از خوردن آب و مایعات به همراه غذاو 2-1ساعت بعد از آن(تا زمان احساس تشنگی مخصوص بعدازغذا)خودداری کنند،موقتاً از خوردن غذاهای آبکی مانند آش و سوپ اجتناب نمایند و از مواد غذایی گه آب معده را جذب می کند مثل نان خشک،بیسکویت وکباب استفاده نمایند.
در بین مبتلایان مذکور آنهایی که عادت فوق را داشتند و آن را ترک کرده بودند سوزش معده ، دل درد و یبوست در آن ها بهبود یافت
موضوعی که بیان گردید یک دستورالعمل مفید مذهبی است که بااستفاده از مطالب کتاب های بین المللی معتبر فیزیولوژی ارائه و با پذیرش در کنگره های علمی تأیید شده است و اگر انسان ها بدان عمل کنند از بسیاری از مشکلات زندگی از جمله زخم معده و لزوم آندوسکوپی و یا مصرف داروهای ضد یبوست در امان می مانند.

علی نقی نژاد کارشناس آزمایشگاه شاغل در گروه فیزیولوژی،
مؤلف کتاب فیزیولوژی عملی

کپی & پیست : http*//news.tbzmed.ac.ir/old/news.tbz/86/aban/naginegad.htm

Akhavan
12-01-2009, 00:25
نه همراه غذا نه بعدش نه قبلش.. آب نمیخورم.
کلا عادت ندارم. البته غیر از ظریب خطاها :دی

مرسی:11:

avecina.ir
12-01-2009, 00:56
:20:سوال!؟؟
سلامم عزیزجان اینو که گفتن فکر میکنم واسه غذاهای چرب گفتن.چون چربی توی معده بحالت جامد درمیاد و میچسبه به معده یا بقول این دوستمون میکروبها اگه برن توی چربی پنهان شن دیگه اسید معده هم نمیتونه از بین ببردشون.ولی اگه مثل من چربی و غذای چرب نمیخوری مشکلی واست پیش نمیاد.کلن سه چیز هستش که اگه از جوونی سعی کنی تا جایی که میتونی استفاده نکنی عمرت به عمر نوح هم ممکنه نوح برسه:قند-نمک -چربی.:41:

علت مردن و مریضیهای 99درصد مردم اینه که از جوونی توی خوردن این سه چیز پرهیز نکردن :13::19:و دیگه وقتی توووی سن بالا مریض شدن دیگه پرهیز کنن یا نکنن دیگه خیلی توی حالشون تاثیری نداره:13:

hamnafasamnazi
14-09-2009, 23:13
داروهای لاغری عوارضشون زیاده بهتره از راههای ورزش وکم کردن اشتها وزن کاهش پیدا کنه نه از را ه دارو چون این داروها با دفع اب وکوچک کردن عضله وزن را کاهش میدهند

kiarash3500
25-09-2009, 21:37
میخواستم بدونم ین دو تا میتونن با هم ارتباط داشته باشن؟
یعنی مصرف دراز مدت این قرص ها مثلا دیابت بیاره؟

winstonultra
19-12-2009, 11:36
سلام دوستان من در 2 سال پیش 80 کیلو بودم بعد به دلیل کم تحرکی و استعداد چاقی بعد از 2 سال به 128 کیلو رسیدم معادل 48 کیلو چاقی.....

دوستان کمک کنید...!

1...چه پیشنهادی برای لاغری من میکنید؟؟؟

2...باشگاه بدنسازی خوبه برم؟؟؟

3..دکتر رژیم چه طور؟؟؟

4 دوستان به دوستتون کمک کنید منم مثل شما جوونم و دوست دارم خوشتیپ باشم...

عکس از بدنم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milad_badboy
24-12-2009, 14:02
نوشابه-شكر-شكلات-كره-تخمه رو از رژيم غذايت حذف كن +شبها به هيچ وجه شام نخور +روزي 2 ساعت پياده روي

starpars
24-12-2009, 15:09
دکتر تغذیه خوبه به این خاطر میگم که یکی از آشناهامون رفت بهش یه لیست غذاهایی که میتونه در وعده های مختلف بخوره رو داده بود من اول بهش میگفتم تاثیر نداره اما بعد از یه مدت دیدم طبق برنامه ای که دکتره براش ریخته بود وزنش کم شد :18:

free_touch
24-12-2009, 15:41
رژیم غذاییتو معتدل کن.
ورزش هم بسیار خوبه.
اگه میتونی بدو اما اگه حالشو نداری یا برو باشگاه(البته باشگاه رو اکثرا ول می کنن) یا تریدمیل بخر تو خونه بدو.
شنا هم بسیار خوبه.
می تونی ab rocket بخری که یه دستگاه تمرین شکمیه(شبیه ساز شنا).که بسیار خوبه . من که راضیم.
همه اینا زمانی کار سازه که رژیم غذایی معتدلی داشته باشی.

Rainy eye
24-12-2009, 17:52
راهش ورزش+رژیمه...اراده قوی میخواد تا وقتی که از خوردن غذاهای جورواجور لذت ببری نمیتونی لاغر بشی ، باید اینقد از چاق بودنت خسته بشی که اون اراده برات به وجود بیاد ...
چون برنامه غذایی نداری بهتره که بری پیش دکتر تغذیه ...البته یکی از این دکترای خوب همایش برگزار میکنه واسه همون تقویت اراده بعد اگه روت تاثیر گذاشت میری واست برنامه غذایی و ورزشی میده...
تقریباً همه ازش نتیجه میگیرن...حتی اونایی که وزنشون از تو بیشتر بوده

winstonultra
24-12-2009, 22:20
از همه دوستان ممنونم....:10:

رفتم دکتر رژیم جواهریان...

یه رژیم غذایی لاغری خیلی خوبی برام نوشت...و دارم ازش استفاده می کنم...

الان بعد از شنبه که این تاپیک رو زدم تا الان 5 روز گذشته وزنم شد 124 کیلو...

4 کیلو کم کردم....:46:

یه سالاد مخصوص برام نوشته شام همیشه همین سالاده...که باید هر لقمه 34 بار بجوم..
یه دکمه گیاهی هم به هر 2 گوشم زده که قبل از هر وعده غذایی باید ماساژش بدم تا از اشتها جلوگیری کنه...

و قرص فلوکستین 20 بعد از صبحانه 1 عدد برام نوشته...

صبحونم همیشه نصف لیوان شیر کم چرب + یک کف دست نان سنگک+ 1 قوطی کبریت پنیر یا 1 قاشق عسل

ناشتا 2 لیوان آب ولرم + 2 قاشق غذاخوری لیموترش تازه یا سرکه سیب
ساعت 10 صبح 1 عدد میوه متوسط
نهار هم هر روز یه چیزه..

امروز که پنجشنبه است...1 کف دست نان + 1 قطعه مرغ یا ماهی کوچک + سبزی خوردن...

با این رژیم بعد از 5 روز که وزنم رو کشیدم با ترازوی دیجیتالی داروخونه شدم 124 کیلو...

بعد نوشته اضافه وزنم 30 کیلو...وزن ایده ال 98 کیلو ...مدت درمان: 30 هفته 15 جلسه..

milad_badboy
24-12-2009, 22:37
عاليه همين جوري ادامه بده

winstonultra
03-01-2010, 07:49
سلام به دوستان عزیزم.

آقا دیروز بعد از 2 هفته برای مراجعه دوم رفتم پیش دکترم و خیلی مطبش شلوغ بود حدود 3 ساعت دیروز منتظر بودم تا نوبتم

بشه از ساعت 4 تا 7 نشستم.

بعد که نوبتم شد ... دکتر گفت مثل اینکه ترکوندیها گفتم آره بعد گفت برو رو ترازو رفتم شده بودم 400/120 یعنی در 2 هفته

8 کیلو و 200 گرم کم کردم.

بعد دکتر منو برد پیش بقیه مریضها 40 نفری بودن تو نوبت گفت ایشون تو 2 هفته 8 کیلو کم

کرده. خلاصه همه تشویقم کردن..منم خجالت کشیدم خیلی شلوغ بود آخه :35:

بعد رکورد مطبشون تو این چند ساله بیشترینش دست یه خانم بود که 7 کیلو و 600 کم کرده بود

تو 2 هفته. من رکوردشو شکستم 8 کیلو و 200 تو 2 هفته.

ولی پدرم در اومد...روزی 2 ساعت و نیم پیادهروی می کنم .پاهام همه تاول زد.

tonio_m2000
03-01-2010, 08:01
خيلي خوشحالم كه مي بينم با جديت دنبال مشكلت رو گرفتي و الحق كه تا الان خوب پيش رفتي. موفق باشي دوست عزيز. نگران تاول هم نباش خوب مي شه اما اگر كفشت تنگه حتما عوض كن چون كفش تنگ به كمر فشار مياره ، اگر زانو بند هم بتوني ببندي خيلي بهتره تا فشار بيش از اندازه به زانوهات نيادو انشاا... بزودي به وزن ايده ال مي رسي.

winstonultra
03-01-2010, 08:31
خيلي خوشحالم كه مي بينم با جديت دنبال مشكلت رو گرفتي و الحق كه تا الان خوب پيش رفتي. موفق باشي دوست عزيز. نگران تاول هم نباش خوب مي شه اما اگر كفشت تنگه حتما عوض كن چون كفش تنگ به كمر فشار مياره ، اگر زانو بند هم بتوني ببندي خيلي بهتره تا فشار بيش از اندازه به زانوهات نيادو انشاا... بزودي به وزن ايده ال مي رسي.

دوست عزیز ممنونم از روحیه ای که دادی.

می خواستم بپرسم کرم ضد تاول وجود داره؟؟؟

من تاول انگشتهامو با سوزن میترکونم بعد آبش که خالی شد روش چسب زخم میزنم.

اگه کرمی باشه که تاول نزنه پا خیلی عالی میشه.

آخه میخام تو این 2 هفته دوباره رکورد خودمم بشکونم اگه بشه روزی 2 تا 2 ساعت برم پیاده روی و

10 کیلو کم کنم تو 2 هفته.

فقط مشکلم تاول پاهامه که خیلی درد میکنه وقتی راه میرم. اگر کرم بی حسی هم باشه خوبه

میشه معرفی کنید:11:

dr_faust
03-01-2010, 08:33
bmi شما چند بود؟ (وزن تقسیم بر قد به توان ۲ )
کمی که جلوتر رفتی با کاهش وزن نسنج با bmi برو جلو.
من در عرض ۲ هفته از ۲۴.۵ رسوندم به ۲۱
بعد از یک مدت حجم معده ات کوچیک میشه و دیگه اصلا نمیتونی غذای زیاد بخوری. مگر اینکه از روی عادت باشه.
شکر و آرد سفید را کاملا حذف کن. نان هم نان سنگک بخور یا نان جو. من سه‌نان را توصیه می کنم. تقریبا همه جا نمایندگی داره. قیمت نان جویش هم مناسب هست.
ما خیلی مواقع بدنمون به آب نیاز داره ولی عوضش میریم سراغ غذا. هر موقع حس کردی غذا نیاز داری آب بخور. اگر باز هم گرسنه بودی اون موقع برو سراغ غذا.
به هیچ وجه خودت را گرسنه نذار. گرسنگی با میل به غذا خوردن فرق داره. اولی نیاز بدنه دومی یک عادت غلط.

winstonultra
03-01-2010, 08:38
bmi شما چند بود؟ (وزن تقسیم بر قد به توان ۲ )
کمی که جلوتر رفتی با کاهش وزن نسنج با bmi برو جلو.
من در عرض ۲ هفته از ۲۴.۵ رسوندم به ۲۱
بعد از یک مدت حجم معده ات کوچیک میشه و دیگه اصلا نمیتونی غذای زیاد بخوری. مگر اینکه از روی عادت باشه.
شکر و آرد سفید را کاملا حذف کن. نان هم نان سنگک بخور یا نان جو. من سه‌نان را توصیه می کنم. تقریبا همه جا نمایندگی داره. قیمت نان جویش هم مناسب هست.
ما خیلی مواقع بدنمون به آب نیاز داره ولی عوضش میریم سراغ غذا. هر موقع حس کردی غذا نیاز داری آب بخور. اگر باز هم گرسنه بودی اون موقع برو سراغ غذا.
به هیچ وجه خودت را گرسنه نذار. گرسنگی با میل به غذا خوردن فرق داره. اولی نیاز بدنه دومی یک عادت غلط.

ممنونم دوست عزیز.

من تمام توصیه های شما رو رعایت میکنم چون دکترم هم دقیقا همین نکات رو تذکر داده بهم.

نان هم دقیقا تو برنامم همینایی که شما نوشتید هست . من فقط سنگک می خورم.

فقط یه سوال کردم که صفحه قبل هست شاید ندیده باشید.

آخه میخام تو این 2 هفته دوباره رکورد خودمم بشکونم اگه بشه روزی 2 تا 2 ساعت برم پیاده روی و

فقط مشکلم تاول پاهامه که خیلی درد میکنه وقتی راه میرم. اگر کرم بی حسی هم باشه خوبه

dr_faust
03-01-2010, 08:47
ممنونم دوست عزیز.

من تمام توصیه های شما رو رعایت میکنم چون دکترم هم دقیقا همین نکات رو تذکر داده بهم.

نان هم دقیقا تو برنامم همینایی که شما نوشتید هست . من فقط سنگک می خورم.

فقط یه سوال کردم که صفحه قبل هست شاید ندیده باشید.

شرمنده من چنین دارویی را نمی شناسم. ولی اگر کفشت را تازه نخریده ای و مدتی هست که پایت هست ، صد در صد عیب از کفشته. کفش مناسب جهت پیاده روی کفش های البرز هستند که قدیمها با نام "اکو رومیکا"(آلمانی) معروف بودند. معمولا مغازه های کفش ملی این جور کفش ها را دارند. این کفش ها عالی هستند. فقط دو روز اول پا را اذیت می کنند.(برای روزی ۲ ساعت پیاده روی)
اینجا را هم بخون:

tonio_m2000
03-01-2010, 11:34
والا من قبلا از داروخونه پرسيده بودم گفت آقا تاول كرم نداره حالا رو نمي دونم. اون دكتر توي داروخونه مي گفت بهترين راه اينه بگذاري باز بمونه هوا بخوره زودتر خوب مي شه. كلا كفش نو اينجوريه الان هم هوا سرده اين كفش هم جمع مي شه تنگتر از قبل هم مي شه. بنظرم يكي دو روز ديگه خوب مي شه! اگر با كفشات مشكل داري حتما عوض كن يك كفش خوب بگير كه اذيتت نكنه! موفق باشي! :40:

hastimasiha
03-01-2010, 12:01
ایول به این دوستمون با این اراده قوی

من 165 قدم وزنم هم 60 کیلو می باشد تقریبا متعادلم

ولی دوست ندارم چاق شم.دوستان توصیه هایی دارند؟؟؟؟؟؟؟

از طرفی مفقط قسمت ران پام چاق بازهم توصیه ای دارید؟؟؟

ENTEZAR
03-01-2010, 12:27
به نظر من بهترین کار ورزش است

هم باعث کم شدن وزن میشه و هم سلامتی روح و جسم میاره

ولی باید اینو بدونی که ورزش برای افراد چاق اگه اصولی و صحیح نباشه باعث کمر درد و زانو درد میشه پس حتما ورزش صحیح انجام بده ، خیلی افراد میگن دویدن خوبه ولی برای افراد چاق دویدن خیلی هم بده

اگه حال رفتن به باشگاه را نداری یه سی دی من دارم که مخصوص ورزش برای افراد چاق است بگو که برات بفرستم و توی خونه هر وقت حالش را داشتی ورزش کن

خیلی اصولی از گرم کردن آرام آرام تا مراحل سخت تر برای کم شدن وزن را انجام میده

kiarash3500
10-01-2010, 13:58
من میخوام یه لیست کامل از همشون رو داشته باشم
ممنون

kiarash3500
10-01-2010, 13:59
راه تعیینش چیه؟

kiarash3500
27-01-2010, 21:05
من تا دست به هر کاری میزنم سریع عرق میکنم
به سرعت متابولیسم بدن ربطی داره؟

Old_Chater
27-01-2010, 22:32
من تا دست به هر کاری میزنم سریع عرق میکنم

ممكنه دچار داروزدگي شده باشين
مردمك چشماتتون هم موقع عرق كردن خيلي گشاد ميشه؟

morsadr
29-01-2010, 13:14
وضعیت جسمی خود و داروهای مصرفی را توضیح دهید.
همچنین وضعیت استرسهای عصبی خود را نیز بگویید.

winstonultra
30-01-2010, 09:35
نوكر همه دوستان گل گل گل اين فروم......:10::11::40:

امروز وزنم شد 110 كيلو يعني وقتي تاپيك رو زدم 128 كيلو بودم الان رسيدم به 110 كيلو...18 كيلو كرم كردم تو 5 هفته....

ساعت 3 ظهر امروز دوباره مي رم پيش دكتر تا دوباره وزنم رو چك كنه....البته تا 98 كيلو هنوز 12 كيلو ديگه بايد لاغر كنم

ممنون از همه..خيلي راحت شدم الان...سبكم...مي پرم بالا.....:8:

همتون رو دوست دارم....:11::10:

Old_Chater
30-01-2010, 13:36
دوستان من شنيدم آمفتامين وزن رو به شدت پايين مياره ولي فك كنم عوارضش زياد باشه شما امتجان كردين؟

darklord_8
30-01-2010, 13:42
آمفیتامین که احتمالا میدونید چیه ؟ (ماده اصلی تشکیل دهنده انواع قرص اکستازی و مخدرهای دیگه)
اینو من نشنیدم. شاید اینقد بالا پایین میپری که لاغر میشی :دی

شما امتحان كردين؟
:18:

Old_Chater
30-01-2010, 13:57
آمفیتامین که احتمالا میدونید چیه ؟ (ماده اصلی تشکیل دهنده انواع قرص اکستازی و مخدرهای دیگه)
اینو من نشنیدم. شاید اینقد بالا پایین میپری که لاغر میشی

ه فك كنم سوخت ساز بدن رو بالا ميبره
حالا ما كه خدايي لاغر و خوشتيپيم كجا رو گرفته ايم(نيشخند)

darklord_8
30-01-2010, 14:01
فك كنم سوخت ساز بدن رو بالا ميبره

درسته. سوخت و ساز توربو میشه :دی
در حدی بالا میره که شاید 1 روز کامل نخوابید :دی

:10:

winstonultra
30-01-2010, 16:59

اول سلامتي...بعد چاقي خودش افسردگي مياره......وقتي آدم لاغره سبك و سرحاله....

من وقتي 128 كيلو بودم از خودم نفرت داشتم.....افسرده بودم.....غمگين...ناراحت......حال م گرفته بود......سنگين بودم نميتونستم را برم...

االان خداروشكر خيلي بهتر شدم ...

timsar jackson
02-02-2010, 13:30
سلام

دوست عزیز میشه برنامه غذایی که بهت داده رو واسم پی ام بزنی؟

مرسی

M i L @ D
03-02-2010, 19:57
دوست عزیز ...

اگه میشه یه پی ام بهم بزن ( ! )

ممنون میشم ...

winstonultra
04-02-2010, 07:53
سلام

دوست عزیز میشه برنامه غذایی که بهت داده رو واسم پی ام بزنی؟

مرسی

دوست عزيزم شما چند كيلوييد؟؟؟ البته زياد فرقي نميكنه اين برنامه رو كاملا پيش بگبريد در 1 ماه و نيم 18 كيلو كم مي كنيد

رژيم لاغري براي بيماري چاقي مفرط (Obesity)
تجويز شده توسط دكتر جواهريان
.................................................. .................................................. ..........................................

ناشتا : 2ليوان آب ولرم + 2 قاشق ليمو ترش تازه يا سركه سيب

صبحانه : نصف ليوان شير كم چرب + 1 كف دست نان سنگك + 1 قاشق عسل يا 1 قوطي كبريت پنير

ساعت 10 : 2 ليوان آب + 1 عدد ميوه متوسط ( سيب يا موز يا پرتغال)

چهل دقيقه قبل از نهار : سالاد + ( كمي پودر پونه كوهي) هر لقمه سالاد 34 باز حتما جويده شود

پانزده دقيقه قبل از نهار : 2 ليوان آب + 1 عدد سيب با پوست يا 3 عدد زرد آلو

.................................................. .................................................. ........................................

نهار

شنبه : 1 تكه جوجه كباب + 1 كف دست نان يا 2 قاشق برنج +سبزي خوردن

يكشنبه : 1 عدد تخم مرغ آبپز + 1 عدد سيبزميني آبپز+ 1.5 كف دست نان+ سالاد

دوشنبه : 2 تكه گوشت خورشتي + 1 سيب زميني آبپز + 1 كف دست نان + سالاد

سه شنبه : 1 كف دست نان + نصف سيخ برگ + سبزي خوردن

چهار شنبه : 1 تخم مرغ آبپز + 1 كف دست نان + سالاد يا كلا 2 عدد ميوه با پوست

پنجشنبه : 1 كف دست نان + 1 قطعه مرغ يا ماهي كوچك + سبزي خوردن

جمعه : 1 قطعه ماهي كوچك يا نصف ماهي تن بدون روغن + 1 كف دست نان + سبزي خوردن

.................................................. .................................................. .........

عصرانه : چند عدد هويج + 1 عدد ميوه متوسط

شام : سالاد ( كاهو ..خيار ..گوجه...كلم...)
ميتوني تو سالاد 2 قاشق كنسرو ذرت و كنسرو لوبيا و كنسرو نخود سبز بريزي از هر كدوم 2 قاشق..

حتما بايد 2 قاشق روغن زيتون بريزي رويه سالاد شب

هر لقمه سالاد 34 باز حتما جويده شود ( 33 بار فايدهاي ندارد حتما 34 بار)

.................................................. .................................................. ..............

مواد آزاد ( هر وقت هر چه قدر بخواهيد مي توانيد بخوريد)

آب....كاهو...خيار....گوجه فرنگي...هويج خام ..كلم....چاي ...قهوه....نوشابه رژيمي...
شكر مصنوعي....سبوس....

.................................................. .................................................. ...............

سهميه روزانه

روزي 12 تا توت خشك يا 24 تا كشمش يا 1 عدد خرما ( اختياري)

روزي ا ليوان شير يا ماست كمچرب ( اجباري)

نوشيدن حداقل روزي 10 ليوان آب اجباريست

خوردن هر ماده اي كه ذره اي حاوي قند يا شكر باشد مطلقا ممنوع

---------- Post added at 07:53 AM ---------- Previous post was at 07:48 AM ----------

داروهايي كه بايد بخوريد....

1 ماه اول

فلوكستين 20 روزي 1 عدد بعد از صبحانه ( به كم كردن اشتها در طول روز بينهايت كمك مي كنه ) + كپسول فولايرون و زينك 1 عدد بعد از شام ( جلوگيري از ريزش مو)+ قطره خوراكي اسنانس ليموترش باريج اسانس 4 قطره در 1 ليئان قبل از هر وعده غذا روزي 3 بار

ماه بعدي

فلوكستين 20 روزي 1 عدد بعد از صبحانه + كپسول مولتي ويتامين 1 عدد بعد از شام + كبلت كلسيوم 1 عدد بعد از عصرانه

اختياري

اسليم كوئيك ( 1 قرص نيم ساعت قبل از هر وعده ) كمك به سوخت و ساز بدن و كم كردن اشتها

تمامي داروهاي ذكر شده بدون عوارض بوده و مورد تاييد خود من هم هست كه ازشون استفاده كردم با خيال آسوده استفاده كنيد
.................................................. .................................................. ..................................

تذكر !

1. از خوردن داروهاي شيميايي لاغري نظير تينوئيت به شدت اجتناب كنيد عوارض عصبي جبران ناپذير دارند.

2. روزي 1 ساعت پياده روي كمك به تسريع در لاغري.

3. هر لقمه سالاد 34 بار حتما جويده شود .

.................................................. .................................................. ......................................

چند نكته دوستانه ولي موثر در لاغري

1 . هميشه به جاي آسانسور از پله استفاده كنيد.

2. ماشين خود را خودتون بشوييد.

3. در مهمانيها به صاحب ميهماني كمك كنيد بيشتر برقصيد و كمتر بخوريد...

4. در عروسيها رقص را فراموش نكنيد

5. هنگام صحبت با تلفن راه برويد

6.حتما كنترل تلوزيون و ماهواره رو قايم كنيد و خودتون براي تعويض كانالها اقدام كنيد

.................................................. .................................................. ...........................................

به شكل هاي پايين نگاه كنيد و بگوييد كدام از همه خوشمزه تر است؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جواب :

براي شما بايد هيچكدام باشد.لاغري از همه خوشمزه تر است

موفق باشيد. winstonultra

اين رژيم لاغري توسط دكتر جواهريان يكي از دكترهاي معروف و
پر طرفدار پوست و مو و لاغري براي چاقي مفرط (Obesity) تجويز شده.
كه داروها هم ( فلوكستين) با متخصص روانپزشك دكتر
شهرام حسام بختياري برد تخصصي روانپزشكي مشورت
كردم و از بي ضرر بودن مطمئن شدم و خودم هم تجربه كردم كاملا بي ضرر هست.

timsar jackson
04-02-2010, 11:12
ممنون دوست عزیز که برنامه رو گذاشتین

دوست عزيزم شما چند كيلوييد؟؟؟ البته زياد فرقي نميكنه اين برنامه رو كاملا پيش بگبريد در 1 ماه و نيم 18 كيلو كم مي كنيد

تو همون مایه های شما یه 8-7 کیلو کمتر!

روزي 1 ساعت پياده روي كمك به تسريع در لاغري.

من پیاده روی نمیتونم بکنم به جاش تردمیل میرم...

فلوكستين 20 روزي 1 عدد بعد از صبحانه ( به كم كردن اشتها در طول روز بينهايت كمك مي كنه ) + كپسول فولايرون و زينك 1 عدد بعد از شام ( جلوگيري از ريزش مو)

فلوکستین حتما واجبه؟ عوارض نداره؟ زینک همون روی هستش؟

winstonultra
04-02-2010, 13:40
من پیاده روی نمیتونم بکنم به جاش تردمیل میرم...

خوب خيلي بهتره..ولي حوصلت امكان داره سر بره....يه تلوزيون بزار جلوي تردميل فاصله 3 متري و فيلم مورد علاقتو بزار و ببين

شو ارجهيت داره به فيلم چون آهنگ خودش 1 نوع انرژي خاصي براي ورزش كردن توليد ميكنه مخصوصا با صداي بلند...

فلوکستین حتما واجبه؟ عوارض نداره؟

اگر ميتونيد جلو اشتهاتون رو بگيريد ....مشكلي نداره استفاده نكنيد...

وگرنه حتما بايد بخوريد خيلي كمك مي كنه به تسريع در لاغري.....

زینک همون روی هستش؟

بله...براي جلو گيري از ريزش مو

زینک ( روی ) : یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن بوده که برای ساخت کلاژن که پروتئینی رشته ای بوده و در استحکام بخش در بافت پوست و استخوان موثر است نقش دارد ضروری است.

winstonultra
04-02-2010, 16:53
تو همون مایه های شما یه 8-7 کیلو کمتر!

timsar jakson عزيز ...خواهش مي كنم ميزان دقيق قد و وزن و سنتون رو بفرماييد چه قدر هست و جنسيتتون كه حدس زدم بايد آقا

باشيد؟؟

اگه يه عكس از بدنتون بزاريد خيلي عالي ميشه ..از زوايايه مختلف ( اگر آقا هستيد)

مي خوام بهتر كمكتون كنم

Old_Chater
04-02-2010, 19:33
مي خوام بهتر كمكتون كنم

دكتر شما به افسرده ها هم كمك ميكنيد؟

timsar jackson
04-02-2010, 21:02
خوب خيلي بهتره..ولي حوصلت امكان داره سر بره....يه تلوزيون بزار جلوي تردميل فاصله 3 متري و فيلم مورد علاقتو بزار و ببين

شو ارجهيت داره به فيلم چون آهنگ خودش 1 نوع انرژي خاصي براي ورزش كردن توليد ميكنه مخصوصا با صداي بلند...تردمیل من خودش تلویزیون داره که یه دی وی دی پلیر هم به تردمیلم وصل کردم کنسرت راک نگاه میکنم موقع ورزش حال میده!:20:

اگر ميتونيد جلو اشتهاتون رو بگيريد ....مشكلي نداره استفاده نكنيد...

وگرنه حتما بايد بخوريد خيلي كمك مي كنه به تسريع در لاغري.....امروز پرسیدم گفتن اصلا عوارض نداره فلوکستین..میخورمش..

بله...براي جلو گيري از ريزش موآره اتفاقا دیشب یه جا خوندم که کاهش وزن سریع باعث ریزش مو میشه....

من حدودا 6 ماه هست که روی مصرف میکنم...

timsar jakson
عزيز ...خواهش مي كنم ميزان دقيق قد و وزن و سنتون رو بفرماييد چه قدر هست و جنسيتتون كه حدس زدم بايد آقا

باشيد؟؟

اگه يه عكس از بدنتون بزاريد خيلي عالي ميشه ..از زوايايه مختلف ( اگر آقا هستيد)

مي خوام بهتر كمكتون كنم pm!!!!

MaFia_King
04-02-2010, 21:41
سلام به دوستان

برای لاغری اراده می خواد
من خودم امسال اردیبهشت ماه 141 کیلو وزن داشتم که الان شدم 98 کیلو و قصد دارم تا عید به 80 کیلو برسم .
البته من این وزن روی بیشترش رو توی 4 ماه اول کم کردم و با رژیم و ورزش این کار رو کردم.
اینم بگم که من نه به دکتر مراجعه کردم و نه از دارو استفاده کردم، رژیم رو هم خودم تنظیم کرده بودم.

ممنون

timsar jackson
04-02-2010, 21:46
سلام به دوستان

برای لاغری اراده می خواد
من خودم امسال اردیبهشت ماه 141 کیلو وزن داشتم که الان شدم 98 کیلو و قصد دارم تا عید به 80 کیلو برسم .
البته من این وزن روی بیشترش رو توی 4 ماه اول کم کردم و با رژیم و ورزش این کار رو کردم.
اینم بگم که من نه به دکتر مراجعه کردم و نه از دارو استفاده کردم، رژیم رو هم خودم تنظیم کرده بودم.

ممنون

سلام

یکم در مورد ورزشایی که میکردی و رژیمت توضیح میدی؟

winstonultra
05-02-2010, 06:54
سلام به دوستان

برای لاغری اراده می خواد

ممنون

واقعا جاي تشويق داره.....

آفرين به شما باريكلا به اين همه اراده..تبريك مي گم.....:33::12::20::10::11:

من هم 128 كيلو بودم الان 108 كيلوئم و بايد به 98 كيلو برسم....تو اين 2 ماهه 20 كيلو كم كردم....:43:

من كه واقعا كم آوردم جلوي اراده شما :whistle::25:

ولي شما خداوكيلي كارت حرف نداره...ماشالله .....آفرين....واقعا جاي تشويق داريد....:33::33:

winstonultra
05-02-2010, 07:05
سلام به دوستان

برای لاغری اراده می خواد

ممنون

مي خواستم رژيم غذايي لاغري كه ازش پيروي مي كرديد رو در اختيار ما هم قرار بديد + نوع ورزش...

بعد اينكه شما فقط از چربيهاتون سوزونديد يا ماهيچه هاتون هم سوزونديد؟؟؟؟؟

چون ماهيچه مثل طلاست و بايد به هر شكل كه شده حفظش كرد...

مثال ميزنم....

2 نفر هستند كه هم وزن هستند...

يكي 20 كيلو كم كرده 12 كيلو از دنبه ها و 8 كيلو از ماهيچه هاش آب كرده....كه خيلي بده !

نفر بعدي با رژيم صحيح 10 كيلو كم كرده...كه 12 كيلو از دنبه هاش كم شده و 2 كيلو به عضلاتش اضافه شده..

كه خيلي عاليه...!

تحرك بيشتر + خوردن صحيح = لاغري صحيح.......عضلات قوي = فردي خوش هيكل و قوي و خوش اندام

عدم تحرك + خوردن كم = لاغري غلط................آب شدن عضلات = فردي لاغر و ضعيف

winstonultra
05-02-2010, 07:20
سلام به دوستان

برای لاغری اراده می خواد

ممنون

يه سوال ديگه هم داشتم ار خدمتتون شما با چه عوارضي رو به رو شديد؟؟؟

ريزش مو داشتيد؟؟

تركيدگي و خشكي لبها؟؟

گود شدن زير چشمها و لاغري بد صورت؟؟

چون دكتر تغذيه براي كسي كه بهش رژيم لاغري تجويز ميكنه...مولتي ويتامين و قرصهاي تقويتي و...
براي جلوگيري از هر گونه عوارض و مشكلات بعدي تجويز ميكنه.....

Old_Chater
05-02-2010, 09:15
ب كمپلكس و ب 12 موقع رژيم لاغري فراموش نشه

MaFia_King
05-02-2010, 15:19
سلام

یکم در مورد ورزشایی که میکردی و رژیمت توضیح میدی؟

واقعا جاي تشويق داره.....

آفرين به شما باريكلا به اين همه اراده..تبريك مي گم.....:33::12::20::10::11:

من هم 128 كيلو بودم الان 108 كيلوئم و بايد به 98 كيلو برسم....تو اين 2 ماهه 20 كيلو كم كردم....:43:

من كه واقعا كم آوردم جلوي اراده شما :whistle::25:

ولي شما خداوكيلي كارت حرف نداره...ماشالله .....آفرين....واقعا جاي تشويق داريد....:33::33:

مي خواستم رژيم غذايي لاغري كه ازش پيروي مي كرديد رو در اختيار ما هم قرار بديد + نوع ورزش...

بعد اينكه شما فقط از چربيهاتون سوزونديد يا ماهيچه هاتون هم سوزونديد؟؟؟؟؟

چون ماهيچه مثل طلاست و بايد به هر شكل كه شده حفظش كرد...

مثال ميزنم....

2 نفر هستند كه هم وزن هستند...

يكي 20 كيلو كم كرده 12 كيلو از دنبه ها و 8 كيلو از ماهيچه هاش آب كرده....كه خيلي بده !

نفر بعدي با رژيم صحيح 10 كيلو كم كرده...كه 12 كيلو از دنبه هاش كم شده و 2 كيلو به عضلاتش اضافه شده..

كه خيلي عاليه...!

تحرك بيشتر + خوردن صحيح = لاغري صحيح.......عضلات قوي = فردي خوش هيكل و قوي و خوش اندام

عدم تحرك + خوردن كم = لاغري غلط................آب شدن عضلات = فردي لاغر و ضعيف

يه سوال ديگه هم داشتم ار خدمتتون شما با چه عوارضي رو به رو شديد؟؟؟

ريزش مو داشتيد؟؟

تركيدگي و خشكي لبها؟؟

گود شدن زير چشمها و لاغري بد صورت؟؟

چون دكتر تغذيه براي كسي كه بهش رژيم لاغري تجويز ميكنه...مولتي ويتامين و قرصهاي تقويتي و...
براي جلوگيري از هر گونه عوارض و مشكلات بعدي تجويز ميكنه.....

سلام

ممنون از لطف دوستان نسبت به من.

اول در مورد رژیمم یکمی می گم:

من معمولا اول صبح که بلند می شدم ناشتا می رفتم ورزش و وقتی بر می گشتم سعی می کردم تا 1 ساعت یا 1.30 ساعت بعد از ورزش چیزی نخورم (بعد ورزش یه دوش می گرفتم و بعد استراحت) برای صبحانه دو تا کف دست نون با پنیر و گرده و یا دو کف دست نون با عسل می خوردم و گاهی اوقات هم شیر یک لیوان و تا ساعت 5.30 میوه مصرف می کردم

و ناهارم رو معمولا ساعت 5.30 می خوردم که مونده به ناهار اون روز کمی می خوردم و اصلا از نون استفاده نمی کردم و بیشتر از خورش ناهار با کمی برنج (یه کف گیر کوچک) می خوردم .

برای شام هم از سالاد و میوه جات استفاده می کردم.

و یه توضیح کلی اینکه صبحانه رو همیشه می خوردم ولی ناهار و شام رو اگر احساس گرسنه گی نمی کردم نمی خوردم و مقدار غذای من نسبت به قبل تقریبا شده بود 1/4 قبل.
در این مدت از سرخ کردنی اصلا استفاده نکردم و برنج رو خیلی کم مصرف می کردم و نون رو فقط در صبحانه می خوردم

برای هر روز صبح از یک قرص مولتی ویتامین استفاده می کردم.

+++++++++

در مورد ورزش:

من صبح ساعت 6 بلند می شدم و 6.30 پیاده روی رو شروع می کردم تقریبا 6 کیلومتر بود و در بین این پیاده روی کمی هم می دویدم که تقریبا می شه گفت 500 متر الی 1 کیلو متر (نسبت به شرایط بدنی هر فرد فرق می کنه ولی سعی کنید در پیاده روی که می کنید کمی دویدن هم باشه)
وقتی به خونه بر می گشتم 50 الی 100 تا طناب رو می رفتم و ورزش های شکم ،پروانه و روی شکم می خوابیدم و مثل اینکه دارم شنا می کنم این حرکت رو انجام می دادم.

++++++++

در مورد عوارض هم باید بگم ریزش مو داشتم و تركيدگي و خشكي لبها رو داشتم
گود شدن زير چشمها و لاغري بد صورت به صورت کم خیلی شدید نبود.
در مورد دارو هم بالا گفتم بله از مولتی ویتامین استفاده می کردم.

++++++++

در مورد سوزوندن چربی یا ماهیچه:
شرایط بدنی من (با توجه به عکس موجود در پست اول) می تونم بگم دو برابر اون شخصی که توی عکس هست بودم هم از نظر شکم و هم از نظر باسن و از نظر قد هم فکر کنم بلند تر از ایشون باشم.

در مورد خودم باید بگم چربی سوزی بیشتری داشتم
این مورد رو در مورد خودم قبول دارم:

اگر باز سوالی بود خوشحال می شم راهنماییتون کنم

و توصیه ام به دوستانی که مثل من هستن و یا از من وزن کمتر دارن (در حالات چاقی که 141 کیلو بودم) هر چه زود تر اقدام به لاغری کنند
چون الان می بینم اون زمان که به من می گفتن لاغر شو برای چی می گفتن و چقدر غفلت کردم برای لاغری.

به دوستان باز هم می گم اگر اراده کنند حتما لاغر خواهند شد

موفق باشید.

winstonultra
05-02-2010, 19:45
سلام

ممنون از لطف دوستان نسبت به من.

اول در مورد رژیمم یکمی می گم:

من معمولا اول صبح که بلند می شدم ناشتا می رفتم ورزش و وقتی بر می گشتم سعی می کردم تا 1 ساعت یا 1.30 ساعت بعد از ورزش چیزی نخورم (بعد ورزش یه دوش می گرفتم و بعد استراحت) برای صبحانه دو تا کف دست نون با پنیر و گرده و یا دو کف دست نون با عسل می خوردم و گاهی اوقات هم شیر یک لیوان و تا ساعت 5.30 میوه مصرف می کردم

و ناهارم رو معمولا ساعت 5.30 می خوردم که مونده به ناهار اون روز کمی می خوردم و اصلا از نون استفاده نمی کردم و بیشتر از خورش ناهار با کمی برنج (یه کف گیر کوچک) می خوردم .

برای شام هم از سالاد و میوه جات استفاده می کردم.

و یه توضیح کلی اینکه صبحانه رو همیشه می خوردم ولی ناهار و شام رو اگر احساس گرسنه گی نمی کردم نمی خوردم و مقدار غذای من نسبت به قبل تقریبا شده بود 1/4 قبل.
در این مدت از سرخ کردنی اصلا استفاده نکردم و برنج رو خیلی کم مصرف می کردم و نون رو فقط در صبحانه می خوردم

برای هر روز صبح از یک قرص مولتی ویتامین استفاده می کردم.

+++++++++

در مورد ورزش:

من صبح ساعت 6 بلند می شدم و 6.30 پیاده روی رو شروع می کردم تقریبا 6 کیلومتر بود و در بین این پیاده روی کمی هم می دویدم که تقریبا می شه گفت 500 متر الی 1 کیلو متر (نسبت به شرایط بدنی هر فرد فرق می کنه ولی سعی کنید در پیاده روی که می کنید کمی دویدن هم باشه)
وقتی به خونه بر می گشتم 50 الی 100 تا طناب رو می رفتم و ورزش های شکم ،پروانه و روی شکم می خوابیدم و مثل اینکه دارم شنا می کنم این حرکت رو انجام می دادم.

++++++++

در مورد عوارض هم باید بگم ریزش مو داشتم و تركيدگي و خشكي لبها رو داشتم
گود شدن زير چشمها و لاغري بد صورت به صورت کم خیلی شدید نبود.
در مورد دارو هم بالا گفتم بله از مولتی ویتامین استفاده می کردم.

++++++++

در مورد سوزوندن چربی یا ماهیچه:
شرایط بدنی من (با توجه به عکس موجود در پست اول) می تونم بگم دو برابر اون شخصی که توی عکس هست بودم هم از نظر شکم و هم از نظر باسن و از نظر قد هم فکر کنم بلند تر از ایشون باشم.

در مورد خودم باید بگم چربی سوزی بیشتری داشتم
این مورد رو در مورد خودم قبول دارم:

اگر باز سوالی بود خوشحال می شم راهنماییتون کنم

و توصیه ام به دوستانی که مثل من هستن و یا از من وزن کمتر دارن (در حالات چاقی که 141 کیلو بودم) هر چه زود تر اقدام به لاغری کنند
چون الان می بینم اون زمان که به من می گفتن لاغر شو برای چی می گفتن و چقدر غفلت کردم برای لاغری.

به دوستان باز هم می گم اگر اراده کنند حتما لاغر خواهند شد

موفق باشید.

خيلي ممنونم از اطلاعاتت.....

شما فرمودين الان 98 كيلو هستين....به نظر من بهتره به پزشك تغذيه مراجعه كنيد و براي ثابت موندن وزنتون
رژيم غذايي با كالري مشخص روزانه دريافت كنيد كه تا آخر عمر هميشه به همين صورت زيبا و خوش اندام بمونيد....البته وزن شما خيلي كاهش پيدا كرده و به نظرم ديگه بايد كافي باشه البته تشخيص با دكتر تغذيس...

من قدم 181 سانتي متر و دكتر تغذيه براي من 98 كيلو رو وزن ايده آل حساب كردن...

شما هم حتما به پزشك تغذيه كراجعه كنيد تا وزن ايده ال تون با توجه به bmi بدنتون رو مشخص كنه.....

بهترين كار اينه كه الان در اين مرحله به پزشك مراجعه كنيد ...

چون :

من خودم 2 سال پيش 110 كيلو بودم و با رژيم غلط رسيدم به 79 كيلو كل عضلاتم آب شده بود و جون نداشتم..

بعد بدليل عدم مراجعه به پزشك براي گرفتم رژيم براي ثابت موندن وزن دوباره شروع كردم به چاق شدن و پرخوري و عدم تحرك كه رسيدم به 128 كيلو معادل 48 كيلو چاق شدم....

جاي شما بودم ( اين همه زحمت كشيديدو لاغر كرديد چون ميدونم چه قدر سخته گفتنش آسونه كه 41 كيلو

لاغر كرديد ولي در عمل فقط اراده است كه كمك ميكنه) حتما براي ثابت موندن وزنم به پزشك تغذيه مراجعه ميكردم....

چنتا فوايد ديگه هم داره پزشك تغذيه..با مولتي ويتامين هاي مخصوص خودش و نوع ورزش به زيبا شدن صورت و

به قول خودمون آبدار شدن صورتتون بسيا كمك ميكنه....و براي استحكام موها ي سرتون هم داروهايي تجويز ميكنه...

M i L @ D
06-02-2010, 18:55
winstonultra ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان اگه میشه شما هم برنامه تون رو برای ما بذارید ( البته اگه وقت کردید و دوست داشتید )

خیلی ممنون میشم ( ! )

morsadr
06-02-2010, 19:32
سلام دوستان
نظرات زیادی در مورد اضافه وزن و راه های کم کرئن آن مطرح شده . نکته ای که من خواهم بگم اینه که اولا همانطور که دوستان اشاره کردند اول از همه اراده لازمه در ضمن علاوه بر اراده آگاهی در مورد اضافه وزن و مکانیزم کم کردن آن نیز باید باشد. شما هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و هر فردی یک طبیعت خاص خودش و یک متابولیسم جداگانه ای دارد. صبر و بردباری را در برنامه خود قرار دهید و به هیچ وجه برای کاهش وزن عجله نداشته باشید. حد اکثر میزان کاهش وزن در یک فرد در شروع رژیم هفته ای یک کیلو می باشد که بتدریج این میزان کمتر می شود. هر چه کاهش وزن سریع تر باشه عوارض آن هم بیشتره و احتمال عود اضافه وزن هم بالاتره. وزش و فعالیتدهای بدنی خیلی مهم هستند ولی به نظر من تغییر روند زندگی از زندگی ماشینی به یک زندگی فعال و پویا بهترین گزینه می باشد . سعی کنید نظم غذایی را رعایت فرمایید و از خوردن تنقلات پر کالری حذر کنید . فکر داروهای کاهنده وزن را از مغزتان خارج کنید . درمان اضافه وزن زمان محدودی ندارد و شاید نیاز باشد تا آخر عمر این نکات را رعایت کنید بنابراین روشی را در پیش بگیرید که بتوانید اجرا کنید و از رژیم های عجیب و غریب پرهیز کنید.
موفق باشید

winstonultra
10-02-2010, 07:11
winstonultra ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان اگه میشه شما هم برنامه تون رو برای ما بذارید ( البته اگه وقت کردید و دوست داشتید )

خیلی ممنون میشم ( ! )

دوست عزيزم من برنامم رو صفحه قبل..( صفحه 3) گذاشته بودم...

بفرماييد آدرس پست منفرد ( برنامه رژيم لاغري براي چاقي مفرط) :

kiarash3500
13-02-2010, 14:38
ممكنه دچار داروزدگي شده باشين
مردمك چشماتتون هم موقع عرق كردن خيلي گشاد ميشه؟

من از قدیم اینطوری بودم
بابام هم همینطوریه
نه مردمک چشمم فرقی نمیکنه

وضعیت جسمی خود و داروهای مصرفی را توضیح دهید.
همچنین وضعیت استرسهای عصبی خود را نیز بگویید.

حالت عصبی ندارم
داروهای هورمونی استرادیول و سیپروترون استات
فلوئوکستین

morsadr
13-02-2010, 17:30
حالت عصبی ندارم
داروهای هورمونی استرادیول و سیپروترون استات
فلوئوکستین[/QUOTE]

اگر مشکل عصبی ندارید پس علت مصرف فلوکستین چیه ؟
اگر اشتباه نکنم شما در یک مرحله بینابینی تغییرات جدی جسمی هستید :31:
داروهایی که مصرف می کنید در تقابل با سیستم بدن شما می باشند و شاید بتواند این علایم را توجیه کنند . در ضمن اگر حدس بنده درست باشد در این حالت شما احتمالا استرس به اندازه کافی دارید و این مطلب نیز می تواند مزید بر علت شود.

vvc
13-02-2010, 23:24
دوست عزيز منم خيلي عرق ميكنم مخصوصا سرم
البته ازمايش هم دادم كه قند يا چربي و ... نرمال بوده
دارويي هم استفاده نميكنم از نوجواني اينجوري بودم
ضمنا استرس زيادي دارم ايا اين دو مشكل به هم ربط دارند ؟
با تشكر

Marichka
18-02-2010, 21:09
سلام دوستان

موارد مرتبط با سوخت و ساز و داروهای مرتبط با متابولیسم رو در این تاپیک مطرح و پیگیری بفرمایید.

موفق باشید :)

mammad_mtl
23-04-2010, 12:07
سلام

من احساس میکنم سوخت و ساز بدنم زیاد باشه .به چند دلیل که براتو عرض میکنم.

1. موقعی که ورزش همگانی با دوستانم میکنم مقدار تعرق من بیش از دیگر دوستان هم سن و سالم است.

2 بعد از ورزش سنگینی مثل بدنسازی موهایم بدون دلیل شروع به ریزش میکند. این ریزش برای مدت محدود چند ساعته است.

از نظر تغذیه هم مشکلی ندارم نمیدونم چرا؟ خواهش میکنم در این مورد راهنمایم کنید