PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث درباره المپیاد نجوم

صفحه ها : 1 2 [3] 4

alfa_ghontures
29-01-2008, 16:09
شما مطمئنی؟ :18:این طوری که زیاد خوب نمی شه :41: می گما باز خوب شد رحم کردن به ملت زیره 20 سال گذاشتن :46:
آره!!1اینو از اون بابت گفتم که سال بعدم می تونی بدی!!البته تو که امسال قبولی!!اینو برای بقیه گفتم!!!:46:

والا من دارم از تابستون می خونم هیچ امیدی هم بهم نیست ... تقریبا می شه گفت هیچی از سوالایه مرحله اول پارسال و ..رو بلد نیستم

بهت بگم یه کم زیادی و بیخودی ناامیدی ناراحت میشی؟!!:13:کی گفته بهت امیدی نیست؟!!!!:18:بابا1!دوست من!!نمی دونی چه آدمایی میان امتحان می دن!!!!!!یه عده آدم میان فقط بخندن!!(جدی می گم!!!)تو کل دینامیکی و خوندی!!پس کل حفظیارو زدی!!اگر نمره منفی ات زیاد نباشه قبولی!!!دوست من پارسال با 11 درست و13 غلط قبول شد!!!یعنی درصد منفی!!!بابا باور کن قبولی!به شرط اینکه اعتماد به نفس داشته باشی!!!
مؤفق باشی دوست من!!
راستی رفع اشکال کن حتما!!!دو روز موندها!!من اگر چیزی بلد باشم حتما کمکت می کنم!!!

lucky U

دینامیکی رو تموم کردم .... آره ..خوبه دو سال دیگه وخت دارم ولی .....(بی خیال:41:)

یه سوال بپرسم ؟؟ ( اگه دوس نداشتین جواب ندین )

شما پارسال چه کتابایی برا مرحله اول خوندین ؟:20:

AlL The Best
[/quote]
من 2 فصل از دینامیکی 3 تا سؤال از کروی!!!:31:سؤالای سالای قبل!!!همین!!آخرشم رفع اشکال کردم!!!اصلا هم مثل تو اینقدر خوب نخونده بودم!!!راستی یه سؤال(ببخشیذ فضولی می کنم!!):چندمی؟؟!!!(من دومم!!:11:)

مرتضی nvcd
29-01-2008, 18:43
سلام به دوستان عزیز المپیادی و غیر المپیادی

یه خواهش از همه شما دارم .....

از دادن پست های بی فایده خوداری کنید ....

.................................................. ......

یه سوال :

کسی تونسته نمونه سوالهای سالهای قبل رو تست بزنه ..... نتیجه چجوری بود ؟

Parnyan
29-01-2008, 21:54
من 2 فصل از دینامیکی 3 تا سؤال از کروی!!!:31:سؤالای سالای قبل!!!همین!!آخرشم رفع اشکال کردم!!!اصلا هم مثل تو اینقدر خوب نخونده بودم!!!راستی یه سؤال(ببخشیذ فضولی می کنم!!):چندمی؟؟!!!(من دومم!!:11:)

ایول
واقعا مرحله اول رو قبول شدین ؟:18:چه طوری آخه ؟من فقط سه تا کتاب خوندم :41: تقریبا می شه گفت هیچیم بلد نیستم ... الان شما مارو ...که ؟ آوردی؟:31: آخه نمیشه ها شما که پارسال هیچی نخونده بودین :31: به خدا اعصابم خورد میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سوالارو می خونم یه چوری انگار آدم درباره ی یه چیزی یه چیزایی بدونه ولی ... نمی دونم چی باید بخونم بتونم اونارو حل کنم ( اصلا بی خیال 4get it)
ولی خداییش هیچی بلد نیستم :41: می گمااا شما باز سه تااااااااااااااااا سوال از کروی حل کردین من هیچی حالیم نمیشه :41:
منم سال دومم

سلام به دوستان عزیز المپیادی و غیر المپیادی

یه سوال :

به به به
شلاااااااااااااااام اشتاد
حالتون خوبه ؟
من خیلی دخمله خوبیم هیچم اسپم نمیدم ....این اصلان اصلان داره ماهارو منحرف میکنه :دی
:31:
من که هی میرم سوالارو نگاه می کنم بعد می بینم هیچی بلد نیستم یه چیزایی رو خوندم ولی فرمولشو بلد نیستم حلشون کنم بعد ......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شبه همگی به خیر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

aslanaslan
30-01-2008, 13:50
اصلان اصلان
گفتم که: اصلان! یه دونه کافی هست! چون وقت ثبت نام تو سایت، اسم aslan موجود بود، مجبور شدم که اسمم رو بذارم aslanaslan!

سال قبل اکثرا حل کردم... امسال سخت هاشو حل کردم (مثلا اون سوال عکاسی)

ولی اون امتحان که ما دادیم data analyze نبود 37 تا تستی بود 7 تا کوتاه جواب

دیتا آنالیز، یه جور سوالیی هست که داده میدن، نتیجه می خوان. 2 تا سوال، 5 ساعت وقت!
اون امتحان تستی رو چند گرفتین؟ من 46.7 درصد شدم!

aslanaslan
30-01-2008, 13:56
اصلان اصلان
گفتم که: اصلان! یه دونه کافی هست! چون وقت ثبت نام تو سایت، اسم aslan موجود بود، مجبور شدم که اسمم رو بذارم aslanaslan!

سال قبل اکثرا حل کردم... امسال سخت هاشو حل کردم (مثلا اون سوال عکاسی)

ولی اون امتحان که ما دادیم data analyze نبود 37 تا تستی بود 7 تا کوتاه جواب

دیتا آنالیز، یه جور سوالیی هست که داده میدن، نتیجه می خوان. 2 تا سوال، 5 ساعت وقت!
اون امتحان تستی رو چند گرفتین؟ من 46.7 درصد شدم!

Mohammad Hosseyn
30-01-2008, 14:07
سلام بچه ها ...
خوبید همه ...
دیگه چیزی نمونده به المپیاد ... دقیقا 24 ساعت دیگه المپیاد نجوم برگزار می شه ...
آرزوی موفقیت برای همه ...

alfa_ghontures
30-01-2008, 15:38
[quote=مرتضی nvcd;2051182]سلام به دوستان عزیز المپیادی و غیر المپیادی

فقط::18:!!!!می تونیم مهربون باشیم!!!!:46:

alfa_ghontures
30-01-2008, 15:42
[quote=Parnyan;2051823]ایول
واقعا مرحله اول رو قبول شدین ؟:18:چه طوری آخه ؟من فقط سه تا کتاب خوندم :41: تقریبا می شه گفت هیچیم بلد نیستم ... الان شما مارو ...که ؟ آوردی؟:31: آخه نمیشه ها شما که پارسال هیچی نخونده بودین :31:
آره!!!من راستشو گفتم!!!می خوای باور کن میخوای نکن!!!انتخاب با توست!!!من برات آرزوی مؤفقیت می کنم!!!
پ.ن:بنده غلط کنم شمارو .. فرض کنم!!!!!!:40::10:

rosemaryam
30-01-2008, 18:19
بچه ها از طرف منم برای همه آرزوی موفقیت.انشاءا... تو دوره همدیگر رو ملاقات کنیم.
فردا قبل از شروع امتحان برای همه دعا کنید.:20:

alfa_ghontures
30-01-2008, 21:04
می تونم بگم به شدت نگرانم!!!برای همه آرزو مؤفقیت می کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!بچه ها !!!ما می تونیم!!!!

مرتضی nvcd
30-01-2008, 21:13
منم برای همه شما دوستان ارزوی موفقیت می کنم .....

براتون هم دعا می کنم .... (البته به قول یکی اگه اشتباه نشه !!)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aslanaslan
31-01-2008, 09:06
امیدوارم همگی بریم دوره! دعایی بهتر از این؟!

Parnyan
31-01-2008, 11:18
سلام

امیدوارم حاله همگی خوب باشه ...

منم برا همتون آرزوی موفقیت می کنم ...

می تونم بگم به شدت نگرانم!!!

بی خود:31: چه معنی داره :دی...
دیگه از این حرفا نمیزنیااااااااااااااااااا اا:31:

بچه ها شما می تونین

rosemaryam
31-01-2008, 18:30
اینم از از مرحله یک .......
شیر هستین یاروباه؟

azerdimah
31-01-2008, 18:40
به نظر من از سالهای قبل سخت تر بود
باید منتظر کلید باشیم
راستی نتیجه اون امتحان هم اعلام شد (همون آمادگی مرحله اول)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مریم خانم مثل اینکه ما شیرازیها خیلی خراب کردیم

alfa_ghontures
31-01-2008, 19:03
می شه بپرسم که چرا این قدر تستیها کم و مسخره بودن؟؟!!!!هیچ ربطی به نجوم نداشتن!!!همه مکانیک سماوی........!!!!اه!!!پاسخ کوتاها هم واقعا آسون بودن!!!!ولی من از همین آسونی بد دادم!!!جواب یکی می دونستم 14- میشه ها!!!ولی نوشتم 34-!!!چرا من اینقدر خنگم؟!!!!!!من می رم برای سال بعد بخونم!!!!

Mr.Shaibow
31-01-2008, 22:51
می شه بپرسم که چرا این قدر تستیها کم و مسخره بودن؟؟!!!!هیچ ربطی به نجوم نداشتن!!!همه مکانیک سماوی........!!!!اه!!!پاسخ کوتاها هم واقعا آسون بودن!!!!ولی من از همین آسونی بد دادم!!!جواب یکی می دونستم 14- میشه ها!!!ولی نوشتم 34-!!!چرا من اینقدر خنگم؟!!!!!!من می رم برای سال بعد بخونم!!!!

1-سلام

2- ها ها ها مکانیک آسونته که ما 3 تا نکته می دونستیم رفتیم 80 درصدشو زدیم اومدیم

من خودم به شخصه 18 تا تستی"فکر کنم 2 3 تاش غلط باشه !!!" 3 تا تشریحی حلیذم
تبصره : این ****ها یه ساندیس می دادن 2 تا دیگه رو بلد بودم ولی حال نداشتم اونا رو حل می کردم

3- راستی شما گفتین لایه ها به هم می رسن یا نه ! اخه من به هرکی گفتم یه چیز گفت ولی استدلال که کردم قانع شد که حتما باید به هم برسن!!! "بحث این سوال باحاله "هم صحبت می طلبیم !!!"

4- به امید قبولی همه
چاکریم !!!

aslanaslan
01-02-2008, 00:02
همگی راحت بودن! فقط حیف بعد از ظهر گرفتن! خوابم می یومد! 2 تا کوتاه درست که حتما دارم. اون یکی ها مشکوکم. خیلی ها از مدرسه ما خراب کردن. 19 تستی زدم، 10 تاش درست بود. (به اصلاح صدرا)

azerdimah
01-02-2008, 10:01
میشه کلید صدرا رو برای ما هم بگی

rosemaryam
01-02-2008, 17:09
به نظر من از سالهای قبل سخت تر بود
باید منتظر کلید باشیم
راستی نتیجه اون امتحان هم اعلام شد (همون آمادگی مرحله اول)

مریم خانم مثل اینکه ما شیرازیها خیلی خراب کردیم
آره به نظر من هم از سالهای قبل سختتر بود. تازه وقتش هم کمتر بود.
بله خراب کردیم . البته من فقط از رتبه های بچه های شیرازخبر دارم.

rosemaryam
01-02-2008, 17:16
1
3- راستی شما گفتین لایه ها به هم می رسن یا نه ! اخه من به هرکی گفتم یه چیز گفت ولی استدلال که کردم قانع شد که حتما باید به هم برسن!!! "بحث این سوال باحاله "هم صحبت می طلبیم
به نظر من می رسن. چون شعاع و جرم کم شده، طبق قانون پایستگی تکانه زاویه ای، باید سرعت چرخش زیاد بشه ودرنتیجه لایه دومی با سرعت بیشتری پرتاب میشه.

Mr.Shaibow
01-02-2008, 18:20
به نظر من می رسن. چون شعاع و جرم کم شده، طبق قانون پایستگی تکانه زاویه ای، باید سرعت چرخش زیاد بشه ودرنتیجه لایه دومی با سرعت بیشتری پرتاب میشه.

شاید از جرم از دست رفته بشه در مقابل کل جرم صرف نظر کرد یا از سرعتی که باید اضافه بشه نسبت به کل سرعت باز هم بشه صرف نظر کرد مسالا ده هزار کیلومتر یا ده هزارو دویست توفیق چندانی نداره

در ضمن مگه می شه دو تاجم تو فضا اون هم با سرعت های متفاوت به هم نرسن ؟:20:

azerdimah
01-02-2008, 20:28
بالاخره یکی کلید داد
دم این صدرا گرم
basicsciences.blogfa.com

faraz-hacker
01-02-2008, 21:37
سلام بدبخت شدم سنم را تو نجوم وارد نکردم حالا چیکار کنم؟قبول میکنن؟به باشگاه خبر بدم؟

Parnyan
01-02-2008, 22:01
سلام

بچه ها شما چه طور دادین ؟ من که گند زدم ..افتضاااااااااااااااااح

من برم بمیرم خیلی سنگین ترم تمامه جوابایی که زده بودم ( اولین بار درست بودنا گرفتم همه رو عوض کردم )با این که بیشتریا رو بلد نبودم ولی باز اونایی که زده بودم درست بودن که بینه همونا بیشتریا رو تغییر دادم که غلط شدن و جوابایه درست رو هم ....( اگه ..نمی زدم به جوابام احتمال قبول شدنم بود )

ما که اوت شدیم رفت ... رفتیم دوره دوم خر خونیا رو شروع کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ای کاش تعداد تستی هارو بیشتر میدادن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ایشالله همتون قبول بشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

azerdimah جان ممنون ... ما( استعاره از خودم ) رو از توهم در آوردی

خیلی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Parnyan
01-02-2008, 22:04
سلام بدبخت شدم سنم را تو نجوم وارد نکردم حالا چیکار کنم؟قبول میکنن؟به باشگاه خبر بدم؟

فک نکنم مشکلی پیش بیاد :31:( ولی برو بهشون بگو ) والا خودشون که نوشته بودن دقت کنین :31:..شما برو تو همون وب لاگی که ماله بچه هایه تیم ملی المپیاد نجومه از یکی بپرس ببین چی میگه بهت ...یا میخوای صبر کن تا ..ها بهت بگن

marieh
02-02-2008, 16:53
منم چندان خوب ندادم.با این وضع خوندن من بیشتر از این توقعی هم نداشتم.!
کسی میتونه برای من سوالا رو بزاره؟(...!!!)من برگه سوالامو گم کردم!!!!!!!:43:

Mr.Shaibow
02-02-2008, 21:43
ایول
این طور به نظر میاد که قبول شیم !!!!
به امید قبولی همه ی بچه های پی سی:31:

Parnyan
02-02-2008, 23:50
سلام

کسی می تونه این دوتا سوالو برام حل کنه ؟ ممنون میشم ( آخه (مثله این که) نمیخوان جوابه مسئله هارو بگن ...)

سوال 6 و8 کد برگه سوال 1

>> 4میلیارد سال پیش ماه در اثر برخورد یک پیش سیاره با زمین به وجد آمد .فزض کنیمدر آن هنگام ماه در فاصله ی 24 هزار کیلومتری از مرکز زمین بوده و پس از آن به واسطه یاثرات جز رو مدی بین زمین و ماه با آهنگ تقریبا ثابتی از زمین دور شده است .قدر ماه بدر از دید دایناسورهایی که 200 میلیون سال پیش زندگی میکرده اند چقدر بوده است ؟

>>ناظر استوایی , زمانی که خورشید زا در حال عبور میبیند , به طیف سنجی خورشید در خط Haمی پردازد .اگر دوره تناوب وضعی استوایی خورشید 25 روز باشد , حداکثر اختلاف بین طول موج های ثبت شده در این رصد برای این خط طیفی بر حسب متر چقدر است ؟ طول موج آزمایشگاهی خط Ha, 6565 آنگستروم است.

اگه کسی کلید سوالایه مرحله اول دوره اول رو هم داره میشه برام بزاره ..خودم چرخیدم دوره دوم رو تونستم ...کنم

AlL ThE BesT

rosemaryam
03-02-2008, 14:04
[quote=Parnyan;2065219]
>> 4میلیارد سال پیش ماه در اثر برخورد یک پیش سیاره با زمین به وجد آمد .فزض کنیمدر آن هنگام ماه در فاصله ی 24 هزار کیلومتری از مرکز زمین بوده و پس از آن به واسطه یاثرات جز رو مدی بین زمین و ماه با آهنگ تقریبا ثابتی از زمین دور شده است .قدر ماه بدر از دید دایناسورهایی که 200 میلیون سال پیش زندگی میکرده اند چقدر بوده است ؟

>>ناظر استوایی , زمانی که خورشید زا در حال عبور میبیند , به طیف سنجی خورشید در خط Haمی پردازد .اگر دوره تناوب وضعی استوایی خورشید 25 روز باشد , حداکثر اختلاف بین طول موج های ثبت شده در این رصد برای این خط طیفی بر حسب متر چقدر است ؟ طول موج آزمایشگاهی خط Ha, 6565 آنگستروم است.
/quote]
1. اول طبق اطلا عات مساله فاصله ماه از زمین رو تو زمان دایناسور بدست میاریم.بعد از فر مول
I=5.67X10^-8XT^4X3.14XR^2،درخشندگی خور شید رو حساب میکنی. که T، دمای خورشید، و Rشعاع خورشید هست. بعد تقسیم بر 4x3.14xr^2میکنی تا روشنایی خورشید در ماه بدست بیاید. در آن rفاصله ماه و خورشید است.بعد عدد حاصل رو در 3.14xr^2ضرب می کنی تا درخشندگی ماه بدست بیاید .که rشعاع ماه است. بعد عدد حاصل رو بر 4x3.14xr^2ضرب میکنی تاروشنایی ماه در زمین بدست بیاید.که r فاصله ماه و زمین در زمان دایناسور هست. حالا روشنایی ماه رو داریم . روشنایی خورشید رو هم بدست میاریم و قدر ظاهری خورشید رو هم داریم. حالا میذاریم توی فرمول قدر و روشنایی و قدر ماه رو بدست میاریم.
2.یه راهنمایی میکنم .از رابطه اثر دوپلر استفاده کن.:20:

alfa_ghontures
03-02-2008, 15:53
بچه ها خیلی بد بود!!!ماها امسال بر عکس پارسال اصلا مکانیک نخوندیم!!!البته محسن گفتااا!!!!ولی.............!!آقا اشکال نداره!!!البته هنوز یه کوچولو امید دارم!!!همه ی بچه های مدرسه ی ما جز 3 نفرشون خیلی خوب ندادن!!اون 3 تا:1 16 درست 3 غلط!
2 18 درست 6 غلط!
3 15 درست 2 غلط!
من کم کم دارم از خودم نا امید می شم!!!:41:منم سال دیکه خوب می دم!!!!!:37:

Mr.Shaibow
03-02-2008, 21:54
بچه ها خیلی بد بود!!!ماها امسال بر عکس پارسال اصلا مکانیک نخوندیم!!!البته محسن گفتااا!!!!ولی.............!!آقا اشکال نداره!!!البته هنوز یه کوچولو امید دارم!!!همه ی بچه های مدرسه ی ما جز 3 نفرشون خیلی خوب ندادن!!اون 3 تا:1 16 درست 3 غلط!
2 18 درست 6 غلط!
3 15 درست 2 غلط!
من کم کم دارم از خودم نا امید می شم!!!:41:منم سال دیکه خوب می دم!!!!!:37:
اینا هم اگه تشریحی ندارن شاید قبول نشن !

alfa_ghontures
03-02-2008, 23:17
یکی از معلمای باشگاه گفت اگر 10 تا زده باشی 5 تا شم درست قبولی!!!!!!:8:(البته این در مورد پارسال بود!!)اینا که دیگه حتما قبولن!!!البته همشون تشریحیم حل کردن!!!(ما ها اکثرمون همه ی تشریحیارو حل کردیم!!واقعا آسون بودن!!ولی تستیها رو یه مقداری بد دادیم!!!!:31:)

azerdimah
04-02-2008, 14:53
با کلید صدرا چند تا از تشریحی هات درسته (خطاب به آلفا قنطورس)
مساله سخت بودنش نیست مساله بی دقتیه

Mr.Shaibow
05-02-2008, 17:50
به خدا اگ ساندیس و کیک می دادن 5 تا دزست تشریحی می نوشتم "خیلی ماست بود "

ولی حالا 2 تا 3 تا درست دارم "من مامانمو می خوام"

ولی باید منتظر پاسخ نامه ی باشگاه بود !

azerdimah
06-02-2008, 20:28
انتظار به سر رسید
باشگاه هم کلید داد

مرتضی nvcd
08-02-2008, 05:38
مرحله اول چهارمین المپیاد نجوم کشور در هفته دوم بهمن ماه سال جاری برگزار شد. بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی علاقمند به نجوم، پس‌از ماه‌ها تلاش و مطالعه در بعدازظهر یازدهم بهمن‌ماه در این آزمون شرکت کردند تا معلومات و تجربیات خود را با معیارهای باشگاه دانش‌پژوهان جوان محک بزنند.

مرحله اول چهارمین المپیاد نجوم کشور در هفته دوم بهمن ماه سال جاری برگزار شد. بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی علاقمند به نجوم، پس‌از ماه‌ها تلاش و مطالعه در بعدازظهر یازدهم بهمن‌ماه در این آزمون شرکت کردند تا معلومات و تجربیات خود را با معیارهای باشگاه دانش‌پژوهان جوان محک بزنند. اما آن‌چه این عزیزان با آن روبرو شدند، بر خلاف رویه معمول باشگاه دانش پژوهان جوان بود.
این موضوع را می‌توان با نگاهی به آمار سوال‌ها و سرفصل‌های ارایه‌شده در آزمون‌های سه مرحله پیشین و آزمون امسال به‌وضوح دید. در مرحله اول آزمون‌های سال گذشته سوال‌ها از مبحث‌های آشنایی با آسمان، نجوم کروی، اخترفیزیک و منظومه شمسی مطرح می‌شد و از مباحث فیزیکی‌تر، پرسش‌های کم‌تری مطرح می‌شد. اما آزمون امسال به وضوح نشان از تغییری وسیع داشت. در ادامه به چند نمونه از اشکال‌های این آزمون می‌پردازم تا بهتر بتوانم این آزمون را تحلیل کنم. البته در همین آغاز مطلب اعلام می‌کنم که قصد حقیر از بیان این مطلب، کمک به بهتر شدن سطح سوالات و بالاتر رفتن کیفیت آن است و قصد هیچ‌گونه اهانتی به کمیته علمی المپیاد نجوم که اعضای آن‌را کمابیش می‌شناسم و از کیفیت کارهای علمی‌شان بی‌اطلاع نیستم، ندارم.

سرفصل
1385
1386

تست

کوتاه

تست

کوتاه

آسمان شب

4
0
2
0

اخترفیزیک

8

4

7

5

اطلاعات عمومی

6

0

5

0

قوانین کپلر

1

0.5

4.5

1

مثلثات کروی

1

1

3

1

مکانیک

1

0.5

4

1

منظومه شمسی

5

1.5

3

0

نجوم کروی

6

0.5

0

0

تلسکوپ، نورهندسی

3

0

0.5

0

فشار

1

0

0

0

1.همان‌طور که در جدول مقایسه آزمون سال 1385 و1386 می‌بینید، تنوع موضوعی پرسش‌ها نسبت به سال گذشته بسیار کاهش یافته است و سهم پرسش‌های فیزیکی افزایش چشم‌گیری یافته است. جالب این‌جا است دانش‌آموزانی که خود را برای شرکت در آزمون المپیاد کشوری فیزیک آماده کرده بودند، ساده‌تر از دوستان نجومی خود از عهده این آزمون برآمدند و کافی بود فرمول قدر را بدانند تا به‌سادگی همه پرسش‌های کوتاه را پاسخ دهند. بهتر بود کمیته علمی تنها به معرفی چند مرجع مفید (که البته اغلب آن‌ها قدیمی‌اند و بی‌اشتباه هم نیستند) بسنده نکند و سرفصل های آزمون را مشخص کند. در این صورت دانش‌آموز می‌داند خود را برای چه آماده کند و گزینش دانش آموزان به نحو موثرتری انجام خواهد شد.
2.این آزمون قرار است المپیاد باشد، نه کنکور کارشناسی که از متن یک کتاب خاص، عددی خاص را عینا بپرسند. به این پرسش دقت کنید:
مقدار ثابت هابل اندازه‌گیری‌‌شده توسط ادوین هابل به کمک کهکشان‌های نزدیک، چند برابر مقدار اندازه‌گیری‌شده‌ی کنونی است؟
1) 1 2) 3.5 3) 7 4) 12
طراح به‌جای آن‌که از اهمیت کشف هابل، یا روش‌های اندازه‌گیری آن، یا دلیل اندازه‌گیری سرعت کهکشان‌های دوردست و نه نزدیک، یا حتی یک مساله عددی و استفاده از قانون هابل، یا بسیاری از شکل‌های دیگر این موضوع مهم بپرسد، می‌پرسد عددی که هفتاد سال پیش بدست آمد چند برابر مقدار امروزی است! دانستن این عدد چه فایده‌ای دارد و نشان‌دهنده چه سطحی از دانسته‌های دانش‌آموز خواهد بود؟ آیا نمونه‌ای در آزمون‌های فیزیک سراغ دارید که مثلا از دانش‌آموز یا دانشجویی بخواهند که بگوید مقداری که میلیکان برای بار بنیادی الکترون بدست آورد، یا مقداری که کاوندیش برای ثابت جهانی گرانش اندازه‌گیری کرد، چقدر با ثابت‌های امروزی اختلاف دارد؟
درحالی که اکثر قریب به اتفاق استادان فیزیک و اخترفیزیک تاکید می‌کنند که حفظ کردن عددها و ثابت‌های فیزیکی و تمام فرمول‌ها کاری عبث و بیهوده است، این اقدام کمیته علمی المپیاد نجوم سوال برانگیز است. به نظر نمی‌رسد این سوال به سنجش دانش و مهارت علمی دانش آموز کمک کند.
3.مشکل بعدی در نوع سوالات مکانیک و قوانین کپلر است. تعداد این سوالات نسبت به دوره‌های پیشین بسیار افزایش یافته است و این به دانش‌آموزانی که در برنامه‌ریزی خود، مطالعه مکانیک و قوانین حرکت را در اولویت‌های بعدتر از نجوم کروی و اخترفیزیک قرار داده بودند، آسیب رساند. جالب‌تر این است که به‌جای آن‌که سوالات را متنوع طرح کنند، در بسیاری از آنها از یک اصل استفاده شده بود. فرض کنید شما فرمول مساحت بیضی را نمی‌دانید. در سال‌های گذشته از قانون دوم کپلر یا سوالی مطرح نمی‌شد یا اگر مطرح می‌شد، سوال کیفی بود که انصافا سوالات زیبایی بود و به تحلیل عددی و دانستن مساحت بیضی نیاز نداشت! اما امسال 2 سوال تحلیل عددی فقط با استفاده از مساحت بیضی حل می‌شد.
4.باشگاه دانش‌پژوهان، المپیاد را در سطح ملی برگزار می‌کند و در غیاب منبع رسمی درس نجوم و اعلام سرفصل‌های این المپیاد، شاید رویه اعمال‌شده در سه دوره گذشته ملاک مناسبی برای برنامه‌ریزی باشد. طبق همین ملاک دانش‌آموزان بسیاری به فراگیری آسمان شب و نجوم کروی پرداخته بودند. نجوم با اخترفیزیک و مکانیک مداری تفاوت دارد. اولین چیزی که از نجوم به ذهن می‌رسد، آسمان شب و پیش‌بینی رویدادهای نجومی است که در سالهای گذشته بخش قابل توجهی از سولات را به خود اختصاص می‌داد؛ اما آزمون امسال فاقد این سرفصل‌ها بود. تنها دو سوال از آسمان شب مطرح شده بود، یکی از ستاره مشترک صورت‌های فلکی زن در زنجیر و اسب بزرگ؛ و سوال دوم که در نوع خود بی‌نظیر است! ببینید:
کدام‌یک از اجرام زیر برای ناظری در عرض‌جغرافیایی 36درجه شمالی زودتر غروب می‌کند؟
1.M42 2. M41 3. M45 4. M31 5. M95
در میان این اجرام M41 که در نزدیکی ستاره شباهنگ قرار دارد، میل کم‌تری دارد و برخی با توجه به این نکته، این گزینه را انتخاب کرده بودند، درحالی‌که کهکشان آندرومدا به دلیل نزدیکی به بعد صفر، از همه زودتر غروب می‌کند. هرکس که با آسمان آشنا باشد و صورت‌های فلکی و اجرام غیرستاره‌ای را بشناسد، می‌داند که این شکل سوال برای پرسیدن درمورد بعد اجرام غیرستاره‌ای نامعمول است. مفهوم سوال ساده، اما شکل سوال نامانوس است.
تعداد اندک سوال‌های آسمان شب و بخصوص نجوم کروی که غایب بزرگ امسال بود، (منظور از نجوم کروی، سوال‌هایی است که بدون مثلثات کروی حل می‌شوند، مانند رسم آسمان، ارتفاع خورشید و مانند این‌ها) نشان از این دارد که اعضای کمیته علمی المپیاد نجوم به نجوم آماتوری و آسمان‌شب توجهی ندارند. این درحالی است که در بخش عملی المپیاد جهانی نجوم، بدون آشنایی با آسمان کار دان‌آموز بسیار سخت خواهد بود. آنهایی که با آسمان آشنا هستند، می‌دانند که شناخت آسمان کاری نیست که بتوان بدون دانسته‌های قبلی و تنها طی یک ماه تمرین در دوره تابستانی به آن تسلط یافت، درحالی‌که آموزش مفاهیم فیزیک و اخترفیزیک در چنین مدتی کاری آسان‌تر است. آیا بهتر نیست در پرسش‌های آزمون مرحله اول، از موضوع‌هایی استفاده شود که توان تجربی و آشنایی دانش‌آموزان را با آسمان شب بهتر و کامل‌تر بسنجد؟ آیا فکر نمی‌کنید برای چنین پرسش‌هایی آزمون مرحله اول بهترین جا باشد؟
5.یکی دیگر از غایبان آزمون امسال، سرفصل نورهندسی و تلسکوپ بود. البته باید به پرسش زمان عبور قمر مشتری از سایه این سیاره اشاره کرد، اما این سوال بیشتر به یک پرسش هندسی و استفاده از قضیه تالس شبیه است تا نور هندسی. بعید می‌دانم که دانستن اپتیک برای شرکت‌کنندگان در المپیاد نجوم ضروری نباشد.
6.در انتخاب و طراحی گزینه‌ها نیز به‌نظر می‌رسد آن‌طور که باید و شاید، دقت نشده بود. مثلا به سوال زیر دقت کنید:
بیشترین ارتفاع یک ماهواره زمینی 3800 کیلومتر و کم‌ترین ارتفاع آن 500 کیلومتر است. وقتی این ماهواره نسبت به حضیض مدارش 90 درجه چرخیده باشد، در چند کیلومتری سطح زمین قرار دارد؟
أ‌.880 ب. 1240 ج. 1830 د. 1970 هـ. 8210
پاسخ این سوال گزینه ج است. اما برخی از دانش‌آموزان با توجه به این‌که اختلاف گزینه هـ و ج برابر با شعاع زمین است، بدون حل این مساله گزینه ج را انتخاب کردند. بعضی وقت‌ها روش‌های حل معکوس با توجه به گزینه، خوب جواب می‌دهد! و شایسته نیست وقتی باشگاه دانش‌پژوهان جوان چنین آزمونی را در این سطح وسیع برگزار می‌کند، زیبایی سوال را با چنین ایرادی خدشه‌دار کند. اختلاف بین گزینه‌ها در برخی پرسش‌ها نیز به‌قدری زیاد بود که دانش‌آموز با یک تحلیل ساده می‌توانست به گزینه درست برسد. مثلا:
فاصله زاویه‌ای یک ستاره از خورشید در اعتدال بهاری 70 درجه است و اختلاف‌منظر آن در اعتدال بهاری و پاییزی 0.094 ثانیه قوسی است. فاصله این ستاره از زمین چند سال نوری است؟
أ‌.65 ب. 91 ج. 130 د. 220
اگر دانش‌آموز حواسش به فاصله 2 واحد نجومی زمین در اعتدال بهاری و پاییزی نباشد، پاسخ 32.5 سال نوری را بدست می‌آورد که در گزینه‌ها نیست. بدون درنظر گرفتن زاویه 70 درجه پاسخ حدود 70 سال نوری بدست می‌آید که با توجه به این گزینه‌ها، به‌سادگی می‌توان گزینه درست را که همان گزینه 1 است را انتخاب کرد.
7.برخی سوال‌های بحث‌برانگیز نیز در آزمون وجود داشت که در کتاب‌های مختلف پاسخ‌های متنوعی دارد. مانند این سوال که:
بررسی بی‌نظمی‌های حرکت سیارات در منظومه شمسی منجر به کشف کدام‌یک از سیارات منظومه شمسی شد؟
در برخی کتاب‌ها مانند Universe، به وضوح ذکر شده است که نپتون تنها سیاره‌ای بود که با بررسی اختلالات مداری اورانوس پیش‌بینی و در کم‌تر از یک نصف شب در همان موقعیت پیش‌بینی‌شده کشف شد. اما در برخی کتاب‌های دیگر مانند نجوم دینامیکی، بدون آن‌که داستان دقیق کشف پلوتو گفته شود، می‌گویند دانشمندان با بررسی اختلالات مدار نپتون به دنبال پلوتو گشتند و در نهایت پس از چند سال، پلوتو پیدا شد. برداشت از این موضوع کار ساده‌ای نیست که چنین پرسشی درمورد آن مطرح شود.
8.در مورد مساله‌های کوتاه باید گفت مسایل امسال غیر از سوالی که سرعت ماهواره‌ای را در اوج و حضیض داده، بسیار ساده بودند. البته این سوال سرعت ماهواره نیز با یک تقریب به حالت حدی مدار دایره‌ای شکل قابل حل بود! اما در مساله باتری خورشیدی مشکل بزرگ تعدد اطلاعات وجود داشت. ببینید:
یک باتری خورشیدی با استفاده از نور خورشید در حالی‌که خورشید در سرسو قرار دارد، مقدار مشخصی انرژی تولید می‌کند. برای این‌که همان مقدار انرژی را از ماه بدری که در سرسو قرار دارد، بدست آوریم، سطح جمع‌آوری چند برابر بزرگ‌تر شود؟
برای حل این مساله، هم ضریب بازتاب ماه داده شده است و هم قدر ماه بدر! این مساله به 2 روش حل می‌شود که به جوا‌ب‌های متفاوتی می‌رسد. از قرار معلوم، پاسخنامه رسمی باشگاه دانش‌پژوهان مساله را بدون فرض ضریب بازتاب حل کرده و پاسخ روش دوم را نادیده گرفته است!
9.از انصاف دور نشویم! برخی از پرسش‌ها زیبا بود، مانند این سوال:
ستاره‌ای را به شکل کره درنظر بگیرید که منبسط می‌شود، طوری‌که حاصل‌ضرب دما در حجم به توان آلفا ثابت می‌ماند. شرط لازم و کافی برای آن‌که با انبساط این ستاره، توان تابشی آن افزایش یابد چیست؟
حیف که تعداد این پرسش‌های زیبا کم بود.
اما مشکل کلی این آزمون را می‌توان در عدم توزیع مناسب سوال‌ها یافت، چه در مورد دشواری و چه در مورد توزیع سرفصل‌ها. از یک سرفصل خاص چندین سوال شبیه به یکدیگر ارایه شده بود و از چندین مبحث، هیچ پرسشی مطرح نشده بود. این شکل آزمون زیبنده کمیته علمی نیست و در ضمن عادلانه نیز نیست. ممکن است برخی حدس بزنند که هدف از طرح سوالات امسال، پذیرش دانش‌آموزانی باشد که توانایی ریاضی بالاتری داشته باشند. آیا نمی‌توان پرسش‌هایی با سطح ریاضی بالاتر از تمام سرفصل‌ها مطرح کرد؟
شاید راه‌حل مناسب این مشکل، تشکیل یک بانک سوال غنی از تمام مباحث و سرفصل‌ها باشد. می‌توان ازصاحب‌نظران خواست پرسش‌های فراوانی را طرح و به کمیته علمی ارسال کنند. قطعا از بین تعداد زیادی سوال می‌توان ایده‌های جدیدتر، زیباتر و متنوع‌تری را پیدا کرد و آزمون‌های المپیاد نجوم را به آزمون‌هایی عادلانه‌تر و زیباتر تبدیل کرد.
هم‌چنین به‌نظر می‌رسد بهتر باشد تعداد منجمان آماتور دارای تحصیلات آکادمیک در رشته اخترفیزیک در کمیته علمی المپیاد نجوم افزایش یابد. چنین افرادی در کشور کم نیستند و می‌توانند بار علمی کمیته را افزایش دهند. قطعا کمیته علمی با همکاری با این پتانسیل عظیم نجومی در کشور، می‌تواند توان علمی خود را افزایش دهد و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کند.
نویسنده : ذولفقار دانشی نسب
منبع: parssky

aslanaslan
10-02-2008, 21:22
ما هم که از دیروز به شدت برای مرحله 2 شروع به خوندن کردیم... من خیلی ضایع زدم:
2 تا تشریحی درست
14 تست درست
7 تست غلط
صدرا میگه بالای 7-8 درصد قبول میشه. پس دپرس نباشین!

Parnyan
15-02-2008, 01:56
سلاااااااااااااااااام

امیدوارم حاله همگی خوبه خوب باشه ...

چند تا سواله کوچولو بپرسم ؟

1. اگر هنگامی که ماه در وضعیت بدر قرار میگیرد ناظری روی سطح ماه ایستاده باشد زمین را در چه وضعیتی می بیند .

1) هلال
2) تربیع
3)قرص کامل
4) اصلا نمی بیند

2. اگر طول شبانه روز "ماهی ",12 ساعت باشد , فاصله زمانی بین دو جذر و مد متوالی چقدر هست ؟

1)2 ساعت
2) 12 ساعت
3)3ساعت
4)6ساعت

4 درست میشه ؟یا چون گفته ماهی فرق داره ؟

3. دمای سطحی ستاره 1 , 5000 درجه کلوین و دمای سطحی ستاره 2, دو برابر دمای سطحی ستاره 1 است .بیشترین شدت طول موج خروجی از ستاره 2 نسبت به ستاره 1 در کجای طیف واقع شده است ؟

1) در همان طول موجی که ستاره 1 بیشترین بیشترین شدت را دارد .
2)در دو برابر طول موجی که ستاره 1 بیشترین شدت را دارد.
3)در نصف طول موجی که ستاره 1 بیشترین شدت را دارد .
4)در یک ششم طوول موجی که ستاره 1 بیشترین شدت را دارد.

4. به کمک پدیده دوپلر , کدامیک از سرعت های زیر را میتوان حساب کرد ؟

1)سرعت فضایی ستاره 2) سرعت شعاعی ستاره

3)سرعت ستاره نسبت به سرعت نور 4)سرعت حرکت گاز روی ستاره

جوابش باید سرعت شعاعی باشه ...میشه بگین گزینه 4 چه طوری حساب میشه ؟

5. کیهان شناسان عمر جهان را نزدیک به کدام گزینه تخمین میزنند ؟

1) یک میلیون سال 2) یک میلیارد سال
3) ده میلیارد سال 4) هزار میلیارد سال

6. حرکت ظاهری خورشید در آسمان زهره چه گونه است ؟

1)شرق به غرب
2) غرب به شرق
3)گاهی گزینه 1 وگاهی گزینه 2
4)موقعیتش در آسمان ثابت است

گزینه 2 درسته ؟

7.دو کهکشان با دوره تناوب 12^10×50 سال , به دور همدیگر میگردند .فاصله بین آنها 0.5 میلیون پارسک است .جرم مجموع انها چقدر است ؟

1) 41^10×8 کیلوگرم
2)28^10 ×4 کیلوگرم
3) 31^3×10 کیلوگرم
4)11^10 ×5 کیلوگرم

برا همه آرزوی موفقیت میکنم

فعلا .....

Mohammad Hosseyn
15-02-2008, 06:25
سلاااااااااااااااااام

امیدوارم حاله همگی خوبه خوب باشه ...

چند تا سواله کوچولو بپرسم ؟

1. اگر هنگامی که ماه در وضعیت بدر قرار میگیرد ناظری روی سطح ماه ایستاده باشد زمین را در چه وضعیتی می بیند .

1) هلال
2) تربیع
3)قرص کامل
4) اصلا نمی بیند

2. اگر طول شبانه روز "ماهی ",12 ساعت باشد , فاصله زمانی بین دو جذر و مد متوالی چقدر هست ؟

1)2 ساعت
2) 12 ساعت
3)3ساعت
4)6ساعت

4 درست میشه ؟یا چون گفته ماهی فرق داره ؟

من عادیش رو نمی دونم ... چه برسه به ...

3. دمای سطحی ستاره 1 , 5000 درجه کلوین و دمای سطحی ستاره 2, دو برابر دمای سطحی ستاره 1 است .بیشترین شدت طول موج خروجی از ستاره 2 نسبت به ستاره 1 در کجای طیف واقع شده است ؟

1) در همان طول موجی که ستاره 1 بیشترین بیشترین شدت را دارد .
2)در دو برابر طول موجی که ستاره 1 بیشترین شدت را دارد.
3)در نصف طول موجی که ستاره 1 بیشترین شدت را دارد .
4)در یک ششم طوول موجی که ستاره 1 بیشترین شدت را دارد.

این با یه محاسبه ی ساد حل می شه ... فرمولاش باید تو دینامیکی باشه ...

4. به کمک پدیده دوپلر , کدامیک از سرعت های زیر را میتوان حساب کرد ؟

1)سرعت فضایی ستاره 2) سرعت شعاعی ستاره

3)سرعت ستاره نسبت به سرعت نور 4)سرعت حرکت گاز روی ستاره

جوابش باید سرعت شعاعی باشه ...میشه بگین گزینه 4 چه طوری حساب میشه ؟

5. کیهان شناسان عمر جهان را نزدیک به کدام گزینه تخمین میزنند ؟

1) یک میلیون سال 2) یک میلیارد سال
3) ده میلیارد سال 4) هزار میلیارد سال

6. حرکت ظاهری خورشید در آسمان زهره چه گونه است ؟

1)شرق به غرب
2) غرب به شرق
3)گاهی گزینه 1 وگاهی گزینه 2
4)موقعیتش در آسمان ثابت است

گزینه 2 درسته ؟

7.دو کهکشان با دوره تناوب 12^10×50 سال , به دور همدیگر میگردند .فاصله بین آنها 0.5 میلیون پارسک است .جرم مجموع انها چقدر است ؟

1) 41^10×8 کیلوگرم
2)28^10 ×4 کیلوگرم
3) 31^3×10 کیلوگرم
4)11^10 ×5 کیلوگرم

برا همه آرزوی موفقیت میکنم

فعلا .....
آبی ها رو تقریبا مطمئنم ... نارنجی هم شک دارم ... بقیه محاسباتسه ... حال ندارم برم بگردم ... سر صبح خوابم میاد ... :31::19:

مرتضی nvcd
15-02-2008, 10:48
سلام پرنیان جان ...
حالت چطوره؟..

سوالایی که جواب ندادم رو یکم مشکوکم .... نمی گم تا دوستانی که بهتر میدونن راهنمایی کنن ...

1.گزینه 4 .اصلا نمی بینند ..

2.ماهی!! ... فکر نکنم فرقی بکنه ...

4.سرعت حرکت گازهای روی سطح ستاره رو از چرخش خود ستاره بدست میارن ...( یا همون مشاهده ) ... البته حرکت ستونهای گاز فرق داره ... اون رو با اثر دوپلر بدست میارن ..

5.گزینه 3 ... فکر کنم اخرین عدد ها 13.7 میلیارد سال رو نشون میده ...

6. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7.عددی رو نمی دونم .. ولی فرمولش رو که بلدی ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم برات ارزوی موفقیت می کنم ....

Parnyan
15-02-2008, 15:25
آبی ها رو تقریبا مطمئنم ... نارنجی هم شک دارم ... بقیه محاسباتسه ... حال ندارم برم بگردم ... سر صبح خوابم میاد ... :31::19:

دستتون درد نکنه :11: بقیه رو هم یه کاریش میکنم

Thanks Dear

سلام پرنیان جان ...
حالت چطوره؟

سوالایی که جواب ندادم رو یکم مشکوکم .... نمی گم تا دوستانی که بهتر میدونن راهنمایی کنن ...

1.گزینه 4 .اصلا نمی بینند ..

2.ماهی!! ... فکر نکنم فرقی بکنه ...

4.سرعت حرکت گازهای روی سطح ستاره رو از چرخش خود ستاره بدست میارن ...( یا همون مشاهده ) ... البته حرکت ستونهای گاز فرق داره ... اون رو با اثر دوپلر بدست میارن ..

5.گزینه 3 ... فکر کنم اخرین عدد ها 13.7 میلیارد سال رو نشون میده ...

6. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7.عددی رو نمی دونم .. ولی فرمولش رو که بلدی ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم برات ارزوی موفقیت می کنم ....

از شما هم ممنونم ...سوال آخری رو نمیدونم چرا هر جور حساب می کنم جوابش یه چیزه دیگه میاد :41:

AlL The Best

rosemaryam
16-02-2008, 19:37
موسسه رزمندگان خبر داد:
برگزاري هجدهمین دوره آمادگي المپياد توسط باشگاه دانش پژوهان بسيج سرآبادان مدير باشگاه دانش پژوهان بسيج در گفتگو با خبرنگار سايت ما از برگزاري هفدهمين دوره آمادگي المپياد هاي علمي بسيج، ويژه منتخبين سوم دبيرستان در بهار 1387 خبر داد.
وی گفت:این دوره آمادگی المپیاد ویژه نفرات برتر دوازدهمین دوره المپیاد علمی بسیج است که در مرحله اول المپیاد آموزش و پرورش نیز پذیرفته شده باشد

وی ادامه داد این دوره در 6 رشته فیزیک ،ریاضی ،شیمی و زیست (سوم دبیرستان )کامپیوتر دوم و نجوم (اول دوم و سوم ) برگزار می شود

سرآبادان گفت: اين دوره که درنوروز 87 برگزار مي شود به صورت شبانه روزي و به مدت يک هفته به طول مي انجاند که در آن دو آزمون تشريحي و 21 جلسه درسي برگزار مي شود

aslanaslan
16-02-2008, 21:13
پس میریم دوره؟ تو عید؟ مریم خانوم، دعوت نامه ای که ارسال نکردن برامون؟

alfa_ghontures
17-02-2008, 21:16
بچه ها!!!سلااااااااام!!!همه خوبین؟؟؟کیا میان بسیج؟؟؟اولین جلسش که 4 شنبه بود،من حال نداشتم برم!!!معلم دخترا محسنه(رمضانپور).معلم پسرا کیه؟؟؟؟یا آرش دلیجانیه یا خودش!یکی بگه لطفا!!!مرسی!

مرتضی nvcd
18-02-2008, 20:49
نتایج المپیاد اعلام شد؟؟

rosemaryam
18-02-2008, 22:16
نتایج المپیاد اعلام شد؟؟
خیر. انشاا... اواخر اسفند

این طور که معلومه آره. برای ما که چیزی نیومده.:20:

rosemaryam
18-02-2008, 22:20
نتایج المپیاد اعلام شد؟؟
خیر انشاا... اواخر اسفند.

این طور که معلومه آره.برای ما که چیزی نیومده.

Seyed A.H.M
19-02-2008, 01:54
به نام مهربان خدا
سلام
یه سوال:من واسه المپیاد بسیج هم نجوم دادم هم فیزیک:31:.جالبش اینه که واسه نجوم رتبه نیوردم ولی واسه فیزیک دوم رتبه آوردم:24:.نمی شه منم یه جوری به بهانه ی فیزیک بیام؟:42:

Parnyan
19-02-2008, 14:29
به نام مهربان خدا
سلام
یه سوال:من واسه المپیاد بسیج هم نجوم دادم هم فیزیک:31:.جالبش اینه که واسه نجوم رتبه نیوردم ولی واسه فیزیک دوم رتبه آوردم:24:.نمی شه منم یه جوری به بهانه ی فیزیک بیام؟:42:

به بهانه فیزیک میخوای تو کلاس نجوم شرکت کنی؟ :18:
نمی شه هاااااااااااااااااااااااا :21:

چرا نمیری بپرسی ببینی از این کلاسا برا بچه های فیزیک ...گذاشتن یا نه ؟؟؟

Seyed A.H.M
19-02-2008, 16:14
سلام به همه بر وبچ باحال p30:
با تجربه ترا می گن ما واسه ادبی رتبه میاوردیم می رفتیم اونجا سر کلاسای شیمی می نشستیم!!
من نجوم می خونم ،برم سر کلاسای فیزیک اونم از نوع المپیادش که چی بشه؟
البت خیلی هم بی ربط نیس،می تونه مفید باشه.
شما واسه خسوف پنج شنبه چه برنامه ای دارید؟
تا اونجایی که من یادمه خسوفا رو یا مطلع نمی شدم اگه هم می شدم خواب می موندم!!!...

مرتضی nvcd
19-02-2008, 17:53
سلام دوست عزیز ...

عضویتت رو تبریک می گم ... برای خسوف برنامه خاصی اینجا نداریم ... ولی اگه اطلاعات یا سوال خاصی در این مورد می خوای تو تاپیک وقایع نجومی بپرس...

موفق باشید .

Seyed A.H.M
21-02-2008, 00:45
سلام علیکم ؛
یکی مردونگی کنه لیست همه ی کتابایی رو که باید بخونیم به ترتیب سطح از همه ی مباحث +ریاضی و فیزیک واسه من بذاره...
توجه:
لطفا از هر گونه ایهام و ایجاز گویی خودداری کنید.
باتشکر

مرتضی nvcd
21-02-2008, 02:20
شما یه جستجوی کلی تو همین تاپیک بکنی ... خیلی چیزا دستت میاد ...

اگه سوالی داشتی اونوقت بپرس ...

Seyed A.H.M
22-02-2008, 11:31
سلام
شرمنده من نه حال دارم نه حوصله...که بشینم پنج ااااااااااه وشییییییییییش صفحه رو بخونم.
یکی لطف کنه لطفا...
نیاز فوریه...
یکی لیست همه ی کتابایی رو که باید بخونیم به ترتیب سطح از همه ی مباحث +ریاضی و فیزیک واسه من بذاره...
توجه:
باتشکر

Parnyan
23-02-2008, 14:06
سلام
شرمنده من نه حال دارم نه حوصله...که بشینم پنج ااااااااااه وشییییییییییش صفحه رو بخونم.
یکی لطف کنه لطفا...
نیاز فوریه...
یکی لیست همه ی کتابایی رو که باید بخونیم به ترتیب سطح از همه ی مباحث +ریاضی و فیزیک واسه من بذاره...
توجه:
باتشکر

سلام

شما بالای صفحه "جستجو " رو پیدا کن .... اونجا چی می خواستی رو بنویس بقیه رو هم که دیگه میدونی باید چه کار کنی ....

وخت کردم میام لیستارو میزارم ... تو همون صفحه هایه اول بچه ها گذاشته بودن ....

موفق باشید ...

مرتضی nvcd
23-02-2008, 18:39
چشم دوست عزیز ...

سعی می کنیم به شما کمک کنیم ...

ولی خودمونیم ... شما اگه نه وقت دارید نه حوصله چجوری می خواید المپیاد امتحان بدید !!! ...

ایشالله که شما رو هم تو لیست المپیادی های سال بعد ببینیم

Seyed A.H.M
24-02-2008, 16:31
سلام
من هم وقت دارم هم حوصله...فقط چون یه کم ،یه کم که چه عرض کنم خیلی با بقیه متفاوتم وبه بیانی ساده تر چپکی ام:39::31:،از ور رفتن با اینترنت لذت نمی برم. نمی دونم چرا؟بر عکس اکثر دوستام.
یه نکته:
من تا صفحه ی 10 این تاپیک خوندم فک کنم 15%تا20% برا من مفید واقع شد!!!:13:
وقتم هم تلف شد:41:خیلی هم تلف شد...
ان شا الله منو تو لیست همین المپیادی های امسال می بینید

Parnyan
24-02-2008, 21:34
سلام
من هم وقت دارم هم حوصله...فقط چون یه کم ،یه کم که چه عرض کنم خیلی با بقیه متفاوتم وبه بیانی ساده تر چپکی ام:39::31:،از ور رفتن با اینترنت لذت نمی برم. نمی دونم چرا؟بر عکس اکثر دوستام.
یه نکته:

سلام

فک کنم همین باشه

موفق باشی [/COLOR]

مرتضی nvcd
25-02-2008, 05:45
سلام
یه نکته:

من که توصیه می کنم حتما تمام صفحات رو یه نگاهی بنداز ... اینجا سوالاتی مطرح شد و توسط اساتید هم به خوبی جواب داده شد ... جوری که می شه گفت خودش یه جور کتابه ...

مرتضی nvcd
25-02-2008, 05:54
این دقیقا 1000 مین پست من تو انجمن عزیزمون p30world هست ( هنوز یادم هست 100مین پستم رو توی تاپیک وقایع نجومی در مورد یکی از اجرام مورد علاقه خودم دادم ....:46:)

حالا به افتخار 1000 مین پست ...

می خوام از دوستان عزیزم به خاطر کمک هاشون تشکر کنم ...

خیلی ممنون

Parnyan
27-02-2008, 14:16
این دقیقا 1000 مین پست من تو انجمن عزیزمون p30world هست ( هنوز یادم هست 100مین پستم رو توی تاپیک وقایع نجومی در مورد یکی از اجرام مورد علاقه خودم دادم ....:46:)

حالا به افتخار 1000 مین پست ...

می خوام از دوستان عزیزم به خاطر کمک هاشون تشکر کنم ...

خیلی ممنون

ایشالله مدیر شدنتونو ببینیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AlL ThE besT

Seyed A.H.M
29-02-2008, 09:26
سلام همگی!
من starynight می خوام.
رصدم واقعا افتضاحه...

مرتضی nvcd
29-02-2008, 11:28
seyed A.H.m جان ...

شما باید این نرم افزار رو از فروشگاهای نجومی خرید کنی ... هیچ لینک دانلودی برای این نرم افزار وجود نداره ...

برای خرید از طریق اینترنت هم می تونی به سایت اسمان شب یا هر جای دیگه مراجعه کنی ...

alfa_ghontures
29-02-2008, 13:19
سلام بچه ها!!!خوبین؟؟!!!
هیچ کس جوابمو ندادا!!کیا میان بسیج؟؟!!!!

Parnyan
29-02-2008, 20:07
سلام بچه ها!!!خوبین؟؟!!!

سلام
به ما هیچی نگفتن

.................................................

جناب seyed A.H.m

فک کنم اینجا بتونه بهتون کمک کنه >

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ....اولیش هم نسخه جدید starry night هست می تونین سفارش بدین ...

موفق باشید

alfa_ghontures
29-02-2008, 22:47
مرسی از جوابت!!!خوشحالم!!!یکی بهم اهمیت داد!!!!:8:میدونی ماها(من از کرج و تهران خبر دارم!!)یه کلاسایی از طرف بسیج و داریم چند هفته است که میریم.برای همین پرسیدم.بازم مرسی عزیزم!!!:11:

alfa_ghontures
29-02-2008, 22:53
سلام دوستان!!!
کسی اینجا برای ماراتن برنامه ای نداره؟؟!!!(باور کنین خیلی خوشحال می شم اگر داشته باشین!!!تو رو خدا!!!!)

rosemaryam
01-03-2008, 14:47
سلام دوستان!!!
کسی اینجا برای ماراتن برنامه ای نداره؟؟!!!(باور کنین خیلی خوشحال می شم اگر داشته باشین!!!تو رو خدا!!!!)
:41:

سلام بچه ها!!!خوبین؟؟!!!
من میام.
قضیه این کلاسایی که چند هفته هست که میرین چیه؟

alfa_ghontures
01-03-2008, 15:48
ما هر هفته چهارشنبه ها میریم خود باشگاه بسیج،اونجا کلاسای آقای رمضانپور!!!(همون المپیادیه!!!!)به شماها هیچی نگفتن؟؟!!!!

Parnyan
02-03-2008, 21:48
سلام

امیدوارم حاله همگی خوبی باشه ....

سلام دوستان!!!
کسی اینجا برای ماراتن برنامه ای نداره؟؟!!!

alfa_ghontures جان

میشه بگی جریان "ماراتن "چیه ؟

.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.*.* .*.*.*.*.*.*.*.

دو تا سوال بپرسم ؟

1. چرا اینشتین تو نسبیت عامش(؟) گفته اگه یه جسمی با سرعت نور حرکت کنه جرمش بی نهایت میشه ؟

2.قدر مطلق RR-شلیاقی ها چنده ؟ من دو چیزه مختلف دیدم :41::18:؟

AlL ThE BesT

rosemaryam
03-03-2008, 13:16
1. چرا اینشتین تو نسبیت عامش(؟) گفته اگه یه جسمی با سرعت نور حرکت کنه جرمش بی نهایت میشه ؟

2.قدر مطلق RR-شلیاقی ها چنده ؟ من دو چیزه مختلف دیدم :41::18:؟

AlL ThE BesT
اولی رو نمیدونم.
قدرمطلق R-Rشلیاقی ها مثبت نیم است.

alfa_ghontures
03-03-2008, 15:29
پرنیان جان!
"ماراتن مسیه "رقابت رصدی است که همه ساله بین منجمان آماتور در دو گروه کار با دو چشمی و تلسکوپ برگزار میشه.افراد باید سعی کنن جرمای بیشتری و در طی شب بگیرن.من گزارش پارسال و همین حاها دیدم(نمی دونم همین گفتگو بود یا نه!!!)اگر خواستی، می تونی بری ببینی!!!
موفق باشی!!!:46:

Parnyan
03-03-2008, 22:03
اولی رو نمیدونم.

ممنون عزیز:11:
من خودم تو یه کتابی همینی که شما گفتی رو دیدم ولی تو سوالایه المپیاد بود فک کنم نمیدونم کدوم سال ....یه سوال بود که تو کلید سوالا گفته بودن ما خودمو ن می دونیم قد مطلق ... +6 هست :18: برا همین پرسیدم

پرنیان جان!
"ماراتن مسیه "رقابت رصدی است که همه ساله بین منجمان آماتور در دو گروه کار با دو چشمی و تلسکوپ برگزار میشه.افراد باید سعی کنن جرمای بیشتری و در طی شب بگیرن.من گزارش پارسال و همین حاها دیدم(نمی دونم همین گفتگو بود یا نه!!!)اگر خواستی، می تونی بری ببینی!!!
موفق باشی!!!:46:

از شما ها هم ممنونم ...شنیده بودم قراره ...بر گزار بشه ولی نمیدونستم .....:31:

Seyed A.H.M
05-03-2008, 00:32
نسبیت خاص سه اثر داره که یکیش افزایش جرمه.اگه معادلاتشو می خواین تو خود کتاب انیشتین هس.
نظریه ی نسبیت؛عام وخاص
قدر مطلق Rr-شلیاقی >>6/0+

Mr.Shaibow
05-03-2008, 13:59
سلام به همه

این قدر مطلق تو اولین دوره اومده بود !

تو کتاب شناخت مقدماتی ستارگان و کهکشان ها که یکی از منابع بود اومده بود در بخش متغیر ها!

راستی

چند تا شایعه :::

1- مرحله 2 6 اردیبهشته !!!

2- آرش دلیجانی و الهه سادات نقیب و عرفان اسماعیلی و علی رضا اسکندری دیگه نجوم شرکت نمی کنند"این خانم و آقایان به همران چند نفر از نجومی های قوی امسال ""2008 و 2009" نجوم نمی خوانند و شرکت نمی کنند ""

3- امتحان ورودی جهانی 2008 برای مدال داران سال 1386 و 1385 در تاریخ 16 و 17 اسفند در محل باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می شود

4- مرحله دوم چهارمین دوره ی المپیاد نجوم برای المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک "IAAO " برگذار می شود و المپیاد جهانی نجوم "IAO" دیگر برگزار نخواهد شد !!!

5- المپیاد جهانی 2009 در ایران برگذار خواهد شد !!:18:

6- المپیاد جهانی 2008 در مالزی در مرداد 1387 برگزار خواهد شد !!!

گاهی اوقات شایعه ها بد جور واقعی هستند :21:

Parnyan
05-03-2008, 16:07
سلام به همه

این قدر مطلق تو اولین دوره اومده بود !

تو کتاب شناخت مقدماتی ستارگان و کهکشان ها که یکی از منابع بود اومده بود در بخش متغیر ها!

راستی

چند تا شایعه :::

1- مرحله 2 6 اردیبهشته !!!

2- آرش دلیجانی و الهه سادات نقیب و عرفان اسماعیلی و علی رضا اسکندری دیگه نجوم شرکت نمی کنند"این خانم و آقایان به همران چند نفر از نجومی های قوی امسال ""2008 و 2009" نجوم نمی خوانند و شرکت نمی کنند ""

3- امتحان ورودی جهانی 2008 برای مدال داران سال 1386 و 1385 در تاریخ 16 و 17 اسفند در محل باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می شود

4- مرحله دوم چهارمین دوره ی المپیاد نجوم برای المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک "IAAO " برگذار می شود و المپیاد جهانی نجوم "IAO" دیگر برگزار نخواهد شد !!!(:18:)

5- المپیاد جهانی 2009 در ایران برگذار خواهد شد !!:18:

6- المپیاد جهانی 2008 در مالزی در مرداد 1387 برگزار خواهد شد !!!

گاهی اوقات شایعه ها بد جور واقعی هستند :21:

سلام

این 4میه خیلی خفنه :31: می گماااااااا شما تا حالا نشنیده بودین المپیاد جهانی2009 تو ایران برگزار میشه ... والا همه میگن میخوان گیلان( ؟؟؟؟):31: یا اگه اونجا نه به هر حال شمال برگزار کنن ...اصلا به من چه. من که تو همین ...موندم

برا اون قدر مصلق هم منم تو همون کتابی که گفتین من 0.5 دیدم ولی ...:41:

موفق باشی:11:

faraz-hacker
06-03-2008, 10:15
* Year 2007: 1st IOAA Competition in Chiang Mai, Thailand
* Year 2008: 2nd IOAA Competition in Indonesia
* Year 2009: 3rd IOAA Competition in Iran
* Year 2010: 4th IOAA Competition in India

Parnyan
09-03-2008, 14:28
سلام

امیدوارم حاله همگی خوبه خوب باشه ....

2 تا سوال !!!!

> کدوم نقاط کره سماوی حتی با حرکت وضعی :18: زمین هم موقعیتشون ثابت هست ؟

> آیا در یک نقطه بر سطح زمین میتوان همه صورت فلکی ها را مشاهده کرد ؟

AlL ThE BesT

Seyed A.H.M
09-03-2008, 19:58
دوستان عزیز سلام
شما واسه مرحله 2 چی می خونید؟

rosemaryam
09-03-2008, 21:38
> کدوم نقاط کره سماوی حتی با حرکت وضعی :18: زمین هم موقعیتشون ثابت هست ؟

> آیا در یک نقطه بر سطح زمین میتوان همه صورت فلکی ها را مشاهده کرد ؟

AlL ThE BesT
قطب شمال و قطب جنوب سماوی دوتا نقطه ی ثابت اند. یعنی روی محور چرخش ی هستند که کره سماوی ظاهرا" به دورش می چرخه.
اگر شخصی در استوا باشد می تواند همه صور فلکی را ببیند. اما نه همه را در یک زمان. بلکه نیمی از سال ،نیمی از آسمان و نیمه دوم سال نیمه دیگر را میبیند.:20:

Mr.Shaibow
09-03-2008, 22:10
یه سواله طلایی :

کدوم نقطه از زمینه که زمان نجومی طلوع خورشید در 6 ماه از سال ثابته ؟

"یکی از سوالای جهانی "

Seyed A.H.M
10-03-2008, 13:46
قطب ها نیس؟

alfa_ghontures
10-03-2008, 15:32
دوستان عزیز سلام
من که به شخصه هنوز هیچی!!!!!ولی باید مکانیک و قوی کنیم!!!از این بابت اطمینان دارم!!!!

مرتضی nvcd
10-03-2008, 19:35
سلام به دوستان خوبم ...

> کدوم نقاط کره سماوی حتی با حرکت وضعی زمین هم موقعیتشون ثابت هست ؟> آیا در یک نقطه بر سطح زمین میتوان همه صورت فلکی ها را مشاهده کرد ؟

سلام پرنیان جان ...همونطور که دوستمون گفت قطب ها تنها نقاطی هستند که موقعیتشون تو حرکت وضعی تغییر نمی کند.دومین سوال هم باز دوستمون زحمت کشید و گفت ... توی استوا می تونیم کل صورت فلکی ها رو ببینیم .ممنون....
.................................................. ...........

کدوم نقطه از زمینه که زمان نجومی طلوع خورشید در 6 ماه از سال ثابته ؟ سلام دوست عزیزم...قطب باید باشه !!
.................................................. ....

دوست عزیز .... Seyed A.H.M جان ...لطفا از دادن پست های بیهوده و اسپم خوداری کن ...

Parnyan
10-03-2008, 19:39
قطب شمال و قطب جنوب سماوی دوتا نقطه ی ثابت اند. یعنی روی محور چرخش ی هستند که کره سماوی ظاهرا" به دورش می چرخه.
اگر شخصی در استوا باشد می تواند همه صور فلکی را ببیند. اما نه همه را در یک زمان. بلکه نیمی از سال ،نیمی از آسمان و نیمه دوم سال نیمه دیگر را میبیند.:20:

مرسی عزیز :11: درس حدس زده بودم :31:

یه سواله طلایی :

کدوم نقطه از زمینه که زمان نجومی طلوع خورشید در 6 ماه از سال ثابته ؟

"یکی از سوالای جهانی

چه قده سخته :41: جوابشو میشه بگین ...من هر چی مربوط به عرض جغرافیایی و از این جور چیزا آس حالیم نمیشه :41::41:

Best wishes ...

Mr.Shaibow
10-03-2008, 21:51
یه کم فکر کنید

راهنمایی :

1- در قطب ها نیست

2- در استوا نیست

فعلا

Mr.Shaibow
10-03-2008, 21:54
با توجه به سرعت محدود نور و سرعت زمین در مدارش ثابت کنید مسیر ظاهری ستاره ای با عرض سماوی بتا بیضیه "هر چی خواستید فرض کتید فقظ ستاره خیلی دوره یهنی اختلاف منظر نداره"

سخته ها

هر کی حل کنه سواله بعدی رو بهش می دم:8:

Seyed A.H.M
11-03-2008, 17:02
دوست عزیز .... Seyed A.H.M جان ...لطفا از دادن پست های بیهوده و اسپم خوداری کن ...
من منظورتونو نمی فهمم.جدی می گم،اخه من خیلی تو این خطا نیستم...
اگه کار بدی کردم ،ببخشید...:23:

مرتضی nvcd
11-03-2008, 18:09
Mr.Shaibow جان ... نمی خوای جواب رو بگی تا ما هم یاد بگیریم؟؟!!!

دوست خوبم Seyed A.H.M منظور فقط شما نبودید ... گفتم که همه بدونن ...

ولی خودمونیم ... هنوز یه روز از پستی(چند تا پست قبلی) که از شما پاک کردم نگذشته !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rosemaryam
11-03-2008, 20:57
راستی اینجا بچه های فرزانگان نداریم ؟

یه سوال در باره ی المپیاد نجوم ازشون داشتم هرکی هست یه ندا بده

فعلا
من هستم.
فرزانگان شیراز. چطور مگه؟

rosemaryam
11-03-2008, 21:08
اطلاعیه شماره 1 باشگاه دانش پژوهان بسیج:
همه چیز درباره هجدهمین دوره آمادگی المپیاد علمی بسیج ۲۰اسفند۱۳۸۶ساعت ۲۶: ۱۵
سایت رزمندگان: هجدهمین دوره آمادگی المپیاد بسیج از 2 فروردین 1387 آغاز می گردد. باشگاه دانش پژوهان بسیج در نظر دارد... طبق روال سال های گذشته یک دوره آمادگی المپیاد ویژه نفرات ممتاز علمی بسیج که در مرحله اول المپیاد آموزش و پرورش پذیرفته شده اند برگزار کند.
این دوره آمادگی المپیاد در شش رشته المپیاد های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، کامپیوتر و نجوم در دو گروه برادران و خواهران برگزار می گردد.
زمان ثبت نام 2 فروردین 1387 و شروع کلاس ها از صبح 3 فروردین 1387 است و تا عصر 5شنبه 8 فروردین 1387 ادامه خواهد داشت.
این دوره آمادگی المپیاد به صورت شبانه روزی بوده و از 21 جلسه کلاس آموزشی المپیاد و 2 آزمون تشریحی تشکیل شده است.
همچنین برنامه های فرهنگی و عقیدتی ویژه دانش پژوهان بسیجی در این دوره آمادگی در نظر گرفته شده است.
تعیین نفرات شرکت کننده در هجدهمین دوره آمادگی المپیاد بسیج پس از اعلام نتایج مرحله اول المپیاد آموزش و پرورش( که قرار است 15 تا 20 اسفند سال جاری اعلام گردد) توسط کمیته های علمی باشگاه دانش پژوهان بسیج و بر مبنای امتیاز دانش پژوهان بسیجی در دوازدهمین المپیاد علمی بسیج تعیین گردیده و با آنها تماس گرفته می شود.

azerdimah
11-03-2008, 21:19
Mr shaibow جان جواب سوال اول مثبت و منفی متمم میل دایرتالبروج(تقریبا 66.5) و جواب سوال دومم سادست فقط خیلی کار داره اسمش ابیراهی نور ستارست و اثباتش توی خیلی از کتابا هست
امیدوارم جواب سوال اول درست باشه

alfa_ghontures
11-03-2008, 22:12
mr.shaibow جان
منم هستم!!!فرزانگان تهران،میشه بپرسم چرا؟؟!!!

aslanaslan
14-03-2008, 08:14
من بازم اومدم... به دوره بسيج هم ميام...

0 الي 1 درسته...

Essentional of Astronomy...

گاهی اوقات شایعه ها بد جور واقعی هستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
ابنايي كه گفتي تا حدي واقعي هستن!

با توجه به سرعت محدود نور و سرعت زمین در مدارش ثابت کنید مسیر ظاهری ستاره ای با عرض سماوی بتا بیضیه "هر چی خواستید فرض کتید فقظ ستاره خیلی دوره یهنی اختلاف منظر نداره"

يه بار همين جوري حلش كرده بودم... حتي يه فرمول هم براش در آوردم... حالا يادم نيست... ولي ايده من تصوير كردن بود...

گذشته از اين ها پس از مدت ها سلام!

Mr.Shaibow
14-03-2008, 10:44
من بازم اومدم... به دوره بسيج هم ميام...

گذشته از اين ها پس از مدت ها سلام!

سلام

راستی صدرا جزایری هم می شناختت می گفت مارو کچل کرد با این سوالاش:21:

aslanaslan
15-03-2008, 15:00
سلام

راستی صدرا جزایری هم می شناختت می گفت مارو کچل کرد با این سوالاش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
اون منو از كجا ميشناشه؟ تا حالا اونو من نديدم! اون يكي صدرا نبود كه؟ در ضمن اسم شما چي هست؟!

نمي دونين كي نتيجه ها رو ميدن؟

سوال بعدي: چرا زمان اين دوره بسيج اين قدر ضايع افتاده؟

Mr.Shaibow
15-03-2008, 16:26
اون منو از كجا ميشناشه؟ تا حالا اونو من نديدم! اون يكي صدرا نبود كه؟ در ضمن اسم شما چي هست؟!

نمي دونين كي نتيجه ها رو ميدن؟

سوال بعدي: چرا زمان اين دوره بسيج اين قدر ضايع افتاده؟

من از صدرا "همون که آذربایجانیه " پرسیدم اصلان می شناسی گفت آره گفتم سوال نجومی زیاد می کنه باز گفت آره

پویا خوشبخت

نتیجه های مرحله اول رو بعد عید شابد یا همین آخر هفته "اخه سر کمیته خیلی شلوغه به خاطر این امتحان جدیده بعد جناب آقای رستگاریان هم خیلی دست تنهاست یه کم سخت شده !!!"

بسیج رو فقط به چشم یه تمرین نگاه کنید زمانش واستون مهم نباشه عینه اینه که برین قلمچی :31:

راستی مرحله دوم 6 اردیبهشته "حدودا مطمئنم" یه صدا هایی هم به گوش می رسه که هرکی مثبت زده باشه قبوله یا مثلا 9 10 درصد :27:

aslanaslan
16-03-2008, 10:10
من از صدرا "همون که آذربایجانیه " پرسیدم اصلان می شناسی گفت آره گفتم سوال نجومی زیاد می کنه باز گفت آره

پویا خوشبخت

نتیجه های مرحله اول رو بعد عید شابد یا همین آخر هفته "اخه سر کمیته خیلی شلوغه به خاطر این امتحان جدیده بعد جناب آقای رستگاریان هم خیلی دست تنهاست یه کم سخت شده !!!"

بسیج رو فقط به چشم یه تمرین نگاه کنید زمانش واستون مهم نباشه عینه اینه که برین قلمچی :31:

راستی مرحله دوم 6 اردیبهشته "حدودا مطمئنم" یه صدا هایی هم به گوش می رسه که هرکی مثبت زده باشه قبوله یا مثلا 9 10 درصد :27:
پویا خان، به نظرت امسال مرحله 2 چی میدن؟ صدرا (صدرالدینی، همون صدرای آذربایجانی!) میگه که مکانیک می دن...

این دوره بسیج ارزش رفتن داره؟ اگه خودم بخونم چی؟:13:

مسئله بعدی اینه: چی بخونم؟ من تا حالا مکانیک های هالیدی، 1و2و5 کروی، توماس 1 و مقدماتی ها رو خوندم. تازه Esse... رو شروع کردم.:5:

یه سوال دیگه: مدال شما چی هست؟:11:

در ضمن برای اینکه مرحله دو رو خوب بنویسم، چی چیز ها رو باید دقت کنم؟ از چند نفر شنیدم که نوشتن مرحله2 راه و روشی داره!:21:

rosemaryam
16-03-2008, 13:18
بالاخره نتیجه مرحله یک هم اومد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتبریک به همه اونایی که قبول شدن.
اونایی هم که نشدن براشون مهم نباشه. چون اگه سال اول و دوم باشن، اشکال کارشون رو می فهمن و با جدیت بیشتر شروع به کار میکنن. اگر هم سال سوم باشن ،معلومه که یه خیریتی بوده و راه موفقیتشون یه راه دیگه ست.

مرتضی nvcd
16-03-2008, 14:01
منم به نوبه خودم به اونهایی که قبول شدن تبریک می گم ... امیدوارم تو مراحل بالاتر ببینیمشون ....

اونهایی هم که نشدن به قول دوستمون حتما حکمتی توش بوده ... زیاد خودشون رو ناراحت نکنن ... مخصوصا کسانی که هنوز فرصت دوباره دارن ...

........................................

همین جا به همه هم استانی های عزیز خودم که ماشالله کم نیستن هم تبریک می گم ( سفارشی)

aslanaslan
16-03-2008, 15:30
يه مسئله جالب: عرفاني طلاي نجوم قبول نشده!
از مدرسه ما هم 4 نفر خيلي خوب قبول نشدن... صدرا قرار اعتراض كنه.

azerdimah
16-03-2008, 15:37
منظورت عرفان اسمعیلیه
اون کناره گیری کرده

azerdimah
16-03-2008, 15:38
راستی اون 4 نفر کیا هستن؟؟(میشه اسمشونو بگی)

rosemaryam
16-03-2008, 18:45
اصلان آقا، مگه شما تبریزی نیستید؟ چرا اسمتون نبود؟
نکنه شما جزو اون 4 نفر خیلی خوبه هستید؟

alfa_ghontures
16-03-2008, 20:25
سلام دوستان!!!
اول:چرا اینقدر نتایج افتضاحن؟؟!!!از مدرسه ی ما یه عده آدم قبول شدن که هیچی نجوم بلد نیستن(جدی می گم.)ولی از اون طرف بچه های خوبمون قبول نشدن!!!!واقعا عجیبه!!
دوم:آقا اصلان،شما قبول نشدی؟!!!؟:18:اسمتون نبود.......
سوم:دوباره آقا اصلان!!!میشه اگر صدرا اعتراض داد به طور مختصر نتیجشو به ما هم بگی؟!!!!چون این نتایج واقعا عجیب غریبن!!!ممنون!!!:41:
چهارم:میشه بگین از اینجا کیا قبول شدن؟؟!!!
ممنون از همه!!!

rosemaryam
17-03-2008, 20:22
آره خیلی عجیبه....
از استان فارس حدود 60 نفر قبول شدن. اما شاید 10نفرشون فقط از نجوم سر در میارن. اما دوست خودم که یه ساله داره نجوم می خونه قبول نشده....

alfa_ghontures
19-03-2008, 09:45
سلام دوستان!!
می خوام ببینم که آدمایی که قبول نشدن(و اتتظار داشتن که قبول بشن)اعتراض دادن یا نه؟؟!!من نمی دونم که اعتراض بدم یا نه؟راستی،تو وبلاگ صدرا صدرالدینی نوشته شده بود که بریم شماره شناسناممون و هم چک کنیم.من کردم یکی هست هم لسم من -با فامیلی متفاوت-و شماره شناسنامه ی من!!!:18:به نظرتون بگم؟!!!:41:

rosemaryam
19-03-2008, 11:01
فکر کنم اون آدمه خودت باشی... منتها دستگاه تو خوندن فامیلیت اشتباه کرده...
میدونی که پارسال هم علیرضا اسکندری(همون که مدال جهانی داره) رو علیرضا آهن کوبی نوشته بودن.

aslanaslan
19-03-2008, 19:34
اصلان آقا، مگه شما تبریزی نیستید؟ چرا اسمتون نبود؟
نکنه شما جزو اون 4 نفر خیلی خوبه هستید؟

متاسفانه!

دوم:آقا اصلان،شما قبول نشدی؟!!!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gifاسمتون نبود.......
سوم:دوباره آقا اصلان!!!میشه اگر صدرا اعتراض داد به طور مختصر نتیجشو به ما هم بگی؟!!!!چون این نتایج واقعا عجیب غریبن!!!ممنون!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

خودتون انصاف بدين: 41 درصد قبول ميشه يا نه؟
نتيجه اعتراض: فعلا هيچي! ولي قراره كه خودش حضوري بره.

aslanaslan
19-03-2008, 19:39
راستی اون 4 نفر کیا هستن؟؟(میشه اسمشونو بگی)

من- مرتضي حق بيگي- زهرا ستاري- X (زياد اين دو نفر آخري رو(متاسفانه!) نمي شناسم چون اونور ديوار مدرسه هستن! (فرزانگاني هستن))

mamad_chagho
19-03-2008, 20:05
مرده شور باشگاه رو بببرند!

من تو المپیاد کامپیوتر نمره ی خامم 11 بود در حالی که کف قبولی رو 8 هست! ولی قبول نشدم

دوستم 10 بود قبول شد؟!

البته من سال اول هستم؟!

Parnyan
20-03-2008, 13:38
سلام

نتيجه اعتراض: فعلا هيچي! ولي قراره كه خودش حضوري بره.

wow

بابا پارتی ! هوای مارو هم داشته باش:دی

سلام من همین امروز عضو شدممن که بعد از اعلام نتایج حسابی شوکه شدم
بی خیال من میخوام یه دوربین دوچشمی بخرم نمی خوام با تلسکوپ شروع کنم چون تقریبا هیچی بلد نیستم ولی نمی دونم چی بگیرم می شه راهنمایی کنید
در ضمن عیدتون مبارک

spica جان

عید شما هم مبارک ...برات آرزوی موفقیت میکنم .... شما تو این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید صفحه سوالتو بپرس ....شایدم یه تاپیک برا این سوالا باشه ...نمیدونم بچرخ ...

ساله نو رو به همتون تبریک میگم ... امیدوارم همه اونایی که امسال قبول نشدن :41:ساله بعد قبول بشن (از جمله خودم :31:) ....

اگه چند تا سوال بپرسم نمیخندین ؟ شاید خیلی برا شماها تابلو باشه (خب من که نمیدونم ..حال داشتین تورو خدا جواب بدین )

1. فاصله یک ستاره ( بر حسب پارسک ) که قدر مطلق آن +6 است و قدر ظاهری آن +16 می باشد ,چقدر است؟

2.خورشید دارای قدر ظاهری 26.5- است ,

(الف)قدر مطلق آن را محاسبه کنید .

(ب) قدر آن را در فاصله آلفا قنطورس (1.3 pc)را محاسبه کنید .

3.یک خوشه کروی معین دارای 4^10 ستاره است ; 100 عدداز آنها دارای Mv=0 و مابقی دارای Mv=+5 هستند . قدر مرئی جمع آوری شده چقدر است؟

4. چرا در یک شب ستاره در سمت الراس دارای حداقل خاموشی می باشد ؟

5.می شه یکم میل مداری رو توضیح بدین ؟ یعنی چی؟

6.تو قسمته سیستم های دوتایی(کتاب ...اختر فیزیک مقدماتی ج2) یه جا گفته " اگه منحنی سرعت سینوسی محض باشد فقط میدانیم با یک مدار دایره ای که صفحه اش به اندازه زاویه i نسبت به کره سماوی چرخیده است , سروکار داریم .
V' = V sin i

v' = v sin i

اون قسمت رو نگرفتم + فرمولاش
7. من اصلا نمی فهمم این فرموله چیه

> 2Rs =v (t2 - t1)=v(t4 - t3)l
8. این فرمول رو هم نمی فهمم ...این فرمولارو باید همه رو فقط حفظ کنم ؟

Ρ1= 3M/4πR1^3

best wishes

spica
20-03-2008, 15:31
بعضیارو بلدم(آخه خود من تازه شروع کردم و باید یه چیزایی رو یاد بگیرم)
1-برای حل اینجور مسایل از این فرمول استفاده کن:m-M=5*logd-5
m=قدر ظاهری M=قدر مطلق d=فاصله(پارسک)
2-با همین فرمول حل میشه
3-درخشندگی ستاره هایی که قدرشون 0 پیدا میکنی درخشندگی اونایی که قدرشون 5 هم همینطور (m1-m2=2.5logL2/L1)
میتونی یکی از قدر هاو درخشندگی ها رو قدرو درخشندگی خورشید بذاری و درخشندگی ستاره هایی با قدر 0و5 رو پیدا کنی
درخشندگی کل برابر می شه با تعداد ستاره هایی که قدرشون صفره ضربدر درخشندگی یکی+تعداد ستاره هایی که قدرشون 5ضربدر درخشندگی یکیشون.دوباره میتونی قدر و درخشندگی خورشیدو بذاری و قدر کلو بیاری
4-چون وقتی ستاره تو سمت الراسه نورش به طور عمود به جو می تابه و همونطور که می دونی نور در تابش عمود شکست نداره(البته یه حدسه نمیدونم درسته یا نه)
فعلا

مرتضی nvcd
20-03-2008, 18:38
سلام من همین امروز عضو شدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gifمن که بعد از اعلام نتایج حسابی شوکه شدم
بی خیال من میخوام یه دوربین دوچشمی بخرم نمی خوام با تلسکوپ شروع کنم چون تقریبا هیچی بلد نیستم ولی نمی دونم چی بگیرم می شه راهنمایی کنید
در ضمن عیدتون مبارک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

سلام دوست عزیز ...

عید شما هم مبارک .... عضویتت تون رو هم تبریک می گم .

برای سوالتون رو در تاپیک بحث درباره انواع تلسکوپ و دوربین دوچشمی و تک چشمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید ... تا دوستان بهتون کمک کنن (پست شما در این تاپیک طبق قوانین به زودی پاک خواهد شد)

ولی قبل از هر چیز ازتون خواهش می کنم قوانین انجمن موضوعات علمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مطالعه کنید ....

امید وارم سال جدید با پی سی ورد بهتون خوش بگذره ... و شما رو هم جزو برنده های المپیاد ببینیم

با تشکر

مرتضی

rosemaryam
20-03-2008, 23:43
سلام بچه ها .سال نو مبارک...
کسی میاد دوره بسیج؟

Parnyan
21-03-2008, 01:57
سلام

بعضیارو بلدم(آخه خود من تازه شروع کردم و باید یه چیزایی رو یاد بگیرم)
1-برای حل اینجور مسایل از این فرمول استفاده کن:m-M=5*logd-5
m=قدر ظاهری M=قدر مطلق d=فاصله(پارسک)

اینو بلدم (ممنون ) آخه log Dمیشه یه عددی ...جوابش همون میشه ؟ یا باید سرعدده بلایی آورد

[QUOTE=spica;2221261]2-با همین فرمول حل میشه

ولی هر کاری می کنم نمیدونم چرا +4.8 نمیاد :41:یه عدد تو مایه هایه 20 ...میاد

3-درخشندگی ستاره هایی که قدرشون 0 پیدا میکنی درخشندگی اونایی که قدرشون 5 هم همینطور (m1-m2=2.5logL2/L1)
میتونی یکی از قدر هاو درخشندگی ها رو قدرو درخشندگی خورشید بذاری و درخشندگی ستاره هایی با قدر 0و5 رو پیدا کنی
درخشندگی کل برابر می شه با تعداد ستاره هایی که قدرشون صفره ضربدر درخشندگی یکی+تعداد ستاره هایی که قدرشون 5ضربدر درخشندگی یکیشون.دوباره میتونی قدر و درخشندگی خورشیدو بذاری و قدر کلو بیاری
4-چون وقتی ستاره تو سمت الراسه نورش به طور عمود به جو می تابه و همونطور که می دونی نور در تابش عمود شکست نداره(البته یه حدسه نمیدونم درسته یا نه)
فعلا

فک کنم دیگه بتونم حلش کنم ...:40: دستت درد نکنه :40:

AlL ThE Best

Mr.Shaibow
22-03-2008, 11:59
اگه کسی میره بسیج بینه عباس عیزاده معلم هست یا شاگرد همین ممنون

azerdimah
28-03-2008, 14:09
ایشون استاد ما بودند

spica
28-03-2008, 20:38
سلام

اینو بلدم (ممنون ) آخه log Dمیشه یه عددی ...جوابش همون میشه ؟ یا باید سرعدده بلایی آورد

[quote=spica;2221261]

ولی هر کاری می کنم نمیدونم چرا +4.8 نمیاد :41:یه عدد تو مایه هایه 20 ...میاد

فک کنم دیگه بتونم حلش کنم ...:40: دستت درد نکنه :40:

AlL ThE Best

hello
1-باید عدد 10 رو به توانه عددی که به عنوان logd آوردی برسونی
2-فک کنم تو محاسبه اشتباه کردی

راستی به نظرتون لازمه که کتابه نجوم و اخترفیزیک مقدماتی رو بخونیم؟(من هالیدی رو تا فصله 4 واز نجوم کروی فقط فصله 1و2 رو خوندم البته دارم ادامه می دم)

Parnyan
29-03-2008, 06:31
سلام

hello
1-باید عدد 10 رو به توانه عددی که به عنوان logd آوردی برسونی
2-فک کنم تو محاسبه اشتباه کردی

راستی به نظرتون لازمه که کتابه نجوم و اخترفیزیک مقدماتی رو بخونیم؟(من هالیدی رو تا فصله 4 واز نجوم کروی فقط فصله 1و2 رو خوندم البته دارم ادامه می دم)

سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه :11:

من نمی دونم با این مخم چرا برا المپیاد میخونم :41:

منمون از راهنمایی تون :11: یه هفته اس با سوال 1 درگیرم :31:

نجوم و اختر فیزیک مقدماتی:41: (هیچی نمفهمم ازش:41:) رو هم بخون ! ... گفتن بخون شما هم اگه فک میکنی آسونه یا بلدی ضرر که نمیکنی یه نگاهی بکن :31:شاید یه چیز جدید داشته باشه برات !

موفق باشی :11:

spica
30-03-2008, 21:10
می شه کمکم کنید؟
ستاره ی دنباله داری در مداری بیضوی به نیم معور اطول 8 واحد نجومی و خروج از مرکز 0.7در گردش به دور خورشید است اگر حرکت انتهای دم اصلی این دنباله دار(دم یونی)را در نظر بگیریم حرکت آن یک دایره به شعاع 12 واحدنجومی خواهد بود.رابطه ی طول دم را با فاصله دنباله دار از خورشید پیدا کرده مشخص کنید طول دم با چه توانی از دمای دنباله دار متناسب است؟
سه سیاره ی فرضی داریم که در مدار های دایروی در جهت های یکسان به دور خورشید می گردند هر چند سال یکبار این سه سیاره در یک طرف خورشید و در روی یک خط قرار می گیرند ؟الف)در حالت کلی حل کنید ب)عدد بدهید.حالا میتوان کاری کرد؟
راستی خبرهای جدیدو در مورد اعتراض ها شنیدید؟من که دارم دیوونه می شم:19:

مرتضی nvcd
30-03-2008, 21:42
اعتراض ها چی شده ؟؟

خبر خاصی داری اعلام کن ...

spica
31-03-2008, 09:05
همین که اعتراض ها وارد نبوده هیچ کس جدیدی قبول نمی شه و فقط قراره کارنامه هامونو توی سایت باشگاه بذارن تا توجیه بشیم:19:

alfa_ghontures
31-03-2008, 13:03
همین که اعتراض ها وارد نبوده هیچ کس جدیدی قبول نمی شه و فقط قراره کارنامه هامونو توی سایت باشگاه بذارن تا توجیه بشیم:19:
منم متاسفانه همینو شنیدم!!!!:41:نمی خواااام!!!:angry:

alfa_ghontures
31-03-2008, 13:22
خودتون انصاف بدين: 41 درصد قبول ميشه يا نه؟
نتيجه اعتراض: فعلا هيچي! ولي قراره كه خودش حضوري بره.[/quote]
واقعا باورم نمی شه که قبول نشدی!!!!:18:

spica
01-04-2008, 22:36
اونایی که درصد های بالایی زدن(مثله اصلان)می خوان چی کار کنن؟
(البته من خودم درصدم خوب نبود):13:

alfa_ghontures
02-04-2008, 22:31
اونایی که درصد های بالایی زدن(مثله اصلان)می خوان چی کار کنن؟
(البته من خودم درصدم خوب نبود):13:
اگر فهمیدی به من بدبختم بگو!!!!:41:من درصدم خیلی بالا نیست(حدود39%)ولی نسبت به قبولیهای دیگه بیشتره!!!!

Seyed A.H.M
02-04-2008, 23:43
اطلاعیه مهم المپیاد نجوم

</EM> 1387/1/14

با توجه به اينکه شرط سني براي شرکت در المپياد نجوم تغيير کرده و رده هاي سني زير 15 سال و زير 17 سال در المپياد نجوم حذف شده است. از اين پس تمامي دانش آموزان دبيرستان مشروط بر اينکه سن آنها کمتر از 20 سال باشد و در هيچ رشته دانشگاهي ثبت نام نکرده باشند مي توانند در امتحانات المپياد نجوم شرکت کنند. دانش آموزاني که بخاطر شرط سني نتوانسته اند در چهارمين المپياد نجوم ثبت نام کنند (در تاريخ 11 دي 1386 سن آنها بيش از 17 سال بوده است) مشروط بر اينکه دانش آموز پيش دانشگاهي نباشند و در مرحله اول سومين المپياد نجوم که در بهمن ماه 1385 برگزار شد، قبول شده باشند از شرکت در امتحان مرحله اول معافند و مي توانند در امتحان مرحله دوم شرکت کنند. اين دانش آموزان بايد درخواست کتبي خود را براي شرکت در امتحان مرحله دوم امسال، حداکثر تا تاريخ 25 فروردين 1387 به وسيله نمابر به شماره 44437577 (021) ، باشگاه دانش پژوهان جوان، ارسال کنند تا ترتيب شرکت آنها در امتحان مرحله دوم داده شود.

Seyed A.H.M
02-04-2008, 23:49
پیرو خبر پیش:
باشگاه به طور رسمی برداشته شدن رده سنی را اعلام کرد...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hot_birds
03-04-2008, 08:28
سلام.
اطلاعیه ی خفن باشگاه رو دیدین؟
خیلی باحاله
خیلی هم خفن می شه
قراره کف المپیاد شیمی برای مرحله دوم رو 75% کاهش بدن
قبلش کف 92.6% بوده
ولی انصافا" دم تموم المپیادی ها و ... گرم
بای

spica
04-04-2008, 10:27
اگه می شه یکی جوابه سوالای منو بده
متشکر:20:

aslanaslan
04-04-2008, 12:36
آخرين خبر: امسال براي كوتاه جواب ها بازه نزاشتن... يعني فقط عدد باشگاه درسته و يه ذره اين ور و اونور قبول نيست... از من هم كه حظوري رفته بودم معذرت خواستن و گفتن سال بعد جبران مي كنيم... تا به حال اين قدر حرص نخورده بودم...
در ضمن طلاي azerdimah در بسيج مبارك باشه! اي ول!

azerdimah
04-04-2008, 19:58
یعنی چی بازه نذاشتن
این که خیلی مسخره ست
طبیعیه که همه دقیقا اون جوابی رو که باشگاه میخواد رو بدست نمیارند
خواهش میکنم شاید حق شما بود

alfa_ghontures
04-04-2008, 20:37
آخرين خبر: امسال براي كوتاه جواب ها بازه نزاشتن... يعني فقط عدد باشگاه درسته و يه ذره اين ور و اونور قبول نيست... از من هم كه حظوري رفته بودم معذرت خواستن و گفتن سال بعد جبران مي كنيم... تا به حال اين قدر حرص نخورده بودم...
!
داری دروغ میگی!!!!باورم نمی شه که بازه نذاشتن!!!اصلا معنی نداره که!!!واقعا همچین حرفی زدن؟؟!!!:18:یعنی اگر منم برم همچین حرفی می زنن؟!!!:41:خوش به حال تو که تازه اولی هستی!!من چی بگم؟!!!:37:

alfa_ghontures
04-04-2008, 20:44
zerdimah عزیز!!! من بهت تبریک می گم!!موفق باشی!!!:10:

Seyed A.H.M
04-04-2008, 21:11
اقای aslanaslan
مگه شما بدون تشریحیا 20 درصد نزده بودید؟یعنی کف رفته بالا؟؟؟....!!!

spica
05-04-2008, 16:57
:44:ساله بعد جبران می کنیم؟که چی؟پس حق اونایی که امسال حقشون قبول شدن بود چی میشه؟:23:واقعا که!!!!!!!!!:37:

rosemaryam
05-04-2008, 20:00
کسی مرحله دوم اولین دوره رو داره؟
اگه دارین لطفا بذارید....یا اینکه آدرسشو بدید...

Seyed A.H.M
07-04-2008, 18:29
اسامي پذيرفته شدگان تكميلي المپياد علمي نجوم 1386
اعلام شده...

alfa_ghontures
07-04-2008, 20:53
اسامي پذيرفته شدگان تكميلي المپياد علمي نجوم 1386
اعلام شده...
منظورت چیه؟!!:18:لطفا توضیح بده...

Hot_birds
08-04-2008, 19:04
جریان این مسخره بازی باشگاه چیه؟
نجوم تکمیلی دیگه چیه؟

azerdimah
08-04-2008, 21:19
مثل اینکه به بعضی از اعتراض ها جواب دادن
ولی دو هفته مونده به مرحله دو یه مقدار دیر نیست؟؟
در هر حال 2 نفر دیگه از مدرسه ما قبول شده اند

Parnyan
09-04-2008, 21:45
جریان این مسخره بازی باشگاه چیه؟
نجوم تکمیلی دیگه چیه؟

من که شنیدم یه سریا که الان پیش دانشگاهی در خواست دادن به باشگاه ...همه رو قبول کردن ....(به خاطره رده سنی :18:)

Parnyan
11-04-2008, 00:51
سلام

میشه یکی لطف کنه جوابه این سوالو .... >>>

اجرام در موقعیتهای زیر دارای چه سمتی هستند ؟

1 ) ستاره قطب شمال

2.خورشید به هنگام ظهر

3.جسم در بالای سر ناظر

4. ستاره قطب جنوب

ممنون میشم

All THE BEST

مرتضی nvcd
11-04-2008, 01:08
سلام

میشه یکی لطف کنه جوابه این سوالو .... >>>

اجرام در موقعیتهای زیر دارای چه سمتی هستند ؟

1 ) ستاره قطب شمال

2.خورشید به هنگام ظهر

3.جسم در بالای سر ناظر

4. ستاره قطب جنوب

ممنون میشم

All THE BEST
1. ستاره قطب شمال دارای سمت صفر هست ...

2.خورشید در ظهر هر روز سمت 180 درجه داره

3.جسم بالای سر ناظر هم سمت 180 درجه داره

4. ستاره قطب جنوب هم سمت 180 درجه داره

ممنون

مرتضی

rosemaryam
21-04-2008, 19:45
بعداز مدتها سلام:
مرحله دو چی کار کردید؟به نظر من از سوالای پارسال آسونتر بود.
کروی خیلی کم داشت و اختر فیزیک زیاد...
من 4 تاشو کامل حل کردم و 3 تاشو نصفه نیمه.
شما چیکار کردید؟

azerdimah
21-04-2008, 20:33
من فقط میتونم بگم خراب کردم
خیلی خراب
خیلی خیلی خراب...

مرتضی nvcd
22-04-2008, 10:11
مرحله دو چی کار کردید؟به نظر من از سوالای پارسال آسونتر بود.
کروی خیلی کم داشت و اختر فیزیک زیاد...
من 4 تاشو کامل حل کردم و 3 تاشو نصفه نیمه.
شما چیکار کردید؟

ا مرحله دوم برگذار شد؟؟؟ (سرم بدجور شلوغ بود)
امید وارم قبول بشید ... کلا چند تا سوال بود ؟

می تونید یه توضیح کوتاه از سوالا بدید ؟

من فقط میتونم بگم خراب کردم
خیلی خراب
خیلی خیلی خراب...

ا چرا ؟ ... زیاد امید تون رو از دست ندید ... انشالله که اشتباه می کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

برای همتون ارزوی موفقیت می کنم

Hot_birds
01-05-2008, 11:37
سلام
دوست من 6 تا رو حل كرده
خودش مي گه ممكنه نمرشو كامل ندن
ولي من مي گم قطعا" 500 نمره ميگيره
اميدي بهش هست؟

Seyed A.H.M
02-05-2008, 00:51
سلام
البته که امیدی هست!
طبق نظرات اقای صدرالدینی وسادات موسوی کف باید پایین تر از پارسال باشه...
موفق باشید

azerdimah
11-05-2008, 19:42
سلام
میشه هر کس بگه مرحله 2 رو چه کار کرده
پرنیان کجایی زنده ای
هنوز میخونی

Parnyan
15-05-2008, 22:20
سلام
میشه هر کس بگه مرحله 2 رو چه کار کرده
پرنیان کجایی زنده ای
هنوز میخونی

سلام ...
آره متاسفانه هنوز زنده ام ....
نه والا سرخورده شدم اینقد هیشکی جوابه سوالامو نداد ,خودمم هرچی خوندم هیچی نفهمیدم دیگه همه رو فعلا گذاشتم کنار تا امتحانا :2: تموم شن :21:

مرحله اول هم میدونین که قبول نشدم تا بگم مرحله 2وم ....

همینا دیگه !....

راستی دعا کنین :40: اَم قبول بشه ...خب؟:31:

AlL ThE Best

azerdimah
16-06-2008, 09:16
معلوم نیست دارن چه کار میکنن؟؟
پس این نتایج کجاست

azerdimah
16-06-2008, 11:59
بالاخره اومد

spica
16-06-2008, 22:30
سلام بچه ها
تموم شدن امتحانارو بهتون تبریک می گم
از کی المپیاد خوندنو شروع می کنید؟من که فکر کنم باید یه هفته ای استراحت کنم!!:cool:

rosemaryam
17-06-2008, 11:29
سلام .
تبریک به همه اونایی که قبول شدن.مخصوصا به ...azerdimah که همشهری هم هست...
انشا الله که برید طلای جهانی بیارید.

alfa_ghontures
17-06-2008, 19:22
سلااااااام!!من بعد کلی وقت برگشتم!!!تبریک به همه ی آدمای تلاشگر اینجا که قبول شدن!!!امیدوارم که طلا یک شین!!موفق باشین!!!!:46:شماها قبول نشین کی بشه!!:5:

Parnyan
17-06-2008, 19:47
سلام بچه ها
تموم شدن امتحانارو بهتون تبریک می گم
از کی المپیاد خوندنو شروع می کنید؟من که فکر کنم باید یه هفته ای استراحت کنم!!:cool:

کیا بازم میخوان بخونن ؟؟؟ من که دیگه به احتماله 90% بزارم کنار:41::41::19: خیلی امسال نامردی کرده باشگاه :13: تابلوآآآآآآآآآآآآآآ

به نظره شما ارزششو داره ؟؟؟؟

به azerdimah
هم تبریک میگم برات آرزوی موفقیت میکنم امیدوارم به هر چی که دوس داری برسی:40:

azerdimah
17-06-2008, 20:09
به نظر من حتما ادامه بده من هم سال اول حتی مرحله اول قبول نشدم
خیلی ها همین وضع منو داشتن و دیگه ادامه ندادن
اصلا قبول شدن در سال اول به نظر من غیر طبیعیه و اصلا نا امیدی نداره

Parnyan
17-06-2008, 20:28
به نظر من حتما ادامه بده من هم سال اول حتی مرحله اول قبول نشدم
خیلی ها همین وضع منو داشتن و دیگه ادامه ندادن
اصلا قبول شدن در سال اول به نظر من غیر طبیعیه و اصلا نا امیدی نداره

خب من که سال اول نیستم ...ساله دیگه سال سومم
آجیم قبول نشد :18:سکته کردم:31: دیگه کاملا نامید ..ادم باید خودشو بکشه اون وخ یه سری خنگ قبول میشن ....امتحان نگیرن سنگین ترن والا ... فقط یه سریا این وسط هستن که دیگه واقعا مخن (مثلا مثله شما :31: ) که دیگه نمیتونن کاری کننن

نمیدونم دیگه چه کار کنم ...همه بهم میگن عمرا با این وضع درس خوندنت کنکور قبول بشی المپیادم که دوس دارم ولی اگه قبول نشم بد بخت میشم :41:

میگماا اگه بخوام بخونم باید حتما انتگرال و ... رو خوب یاد بگیرم نه ؟ آخه هیچی از فرمولایی که توش انتگرال و ... داره نمیفهمم :41:

azerdimah
18-06-2008, 17:26
انتگرال اصولا لازم نیست چون خارج از حیطه دبیرستانه ولی معنیه انتگرال رو اگه بفهمی خوبه
مخ هم خودتی منو نمیتونی خر کنی
یک سال هم کافیه یکی از بچه هایی که طلای کشوری گرفته بود گفت اگه مرحله اول رو شانسی قبول بشی و 10 روز قبل از مرحله 2 شروع به خوندن بکنی می تونی طلای جهانی بگیری
اعتماد به نفست هم در حد فاجعه است یکمی رو خودت کار کن

alfa_ghontures
18-06-2008, 19:29
الان که نوشته ی دیروز خودمو خوندم،خیلی ناراحت شدم.حس می کنم که خیلی بد نوشتم.من منظورم از نوشتن کلمه ی تلاشگر منظور بدی نداشتم.:41:به نظرم اینجا همه واقعا تلاش کردن.فقط شاید قسمت نبوده....بازم معذرت می خوام.:37:

alfa_ghontures
18-06-2008, 19:35
کیا بازم میخوان بخونن ؟؟؟ من که دیگه به احتماله 90% بزارم کنار:41::41::19: خیلی امسال نامردی کرده باشگاه :13: تابلوآآآآآآآآآآآآآآ

به نظره شما ارزششو داره ؟؟؟؟

به azerdimah
هم تبریک میگم برات آرزوی موفقیت میکنم امیدوارم به هر چی که دوس داری برسی:40:
پرنیان عزیز،می دونم که من کوچیکتر از اونم که بهت بگم ادامه بدی یا نه!!فقط به عنوان یه دوست بهت می گم تو خیلی تلاش کردی و لیاقت خیلی زیاده!!فقط هنوز به نتیجه نرسیدی.به نظرم تلاشتو ادامه بده تا نتیجشو ببینی!!!:10:موفق باشی!!

Parnyan
18-06-2008, 20:02
پرنیان عزیز،می دونم که من کوچیکتر از اونم که بهت بگم ادامه بدی یا نه!!فقط به عنوان یه دوست بهت می گم تو خیلی تلاش کردی و لیاقت خیلی زیاده!!فقط هنوز به نتیجه نرسیدی.به نظرم تلاشتو ادامه بده تا نتیجشو ببینی!!!:10:موفق باشی!!

ای بابا این چه حرفیه !اینجا همتون حق دارین هر گونه نصیحت نکته کتک ... دوس داشتین ....
من در خدمتم :31:

فک کنم بخونم تورو خدااااااااااااا شما (حالا هر کی دوس داره بگه لطفا ) چه طوری فرمولارو یاد میگیرن :41: من چرا بعده یه مدت یادم میره :41::41:

راستی به نظره شما میشه اختر فیزیک مقدماتی و آمادگی برا المپیاد نجوم و کروی رو فقط تو سه ماه خوند با روزی 10 ساعت ؟

به خاطره امیدتون هم ممنون:40:
برات آرزوی موفقیت میکنم

Parnyan
18-06-2008, 20:11
انتگرال اصولا لازم نیست چون خارج از حیطه دبیرستانه ولی معنیه انتگرال رو اگه بفهمی خوبه

من الان چند تا کتابو تا جایی که تو توضیح فرمولاش انتگرال داشت خوندم ول کردم الافم :41:

مخ هم خودتی منو نمیتونی خر کنی

اِ زشته نگیییییییییییین این طوری شما استاده مایی:31: میگمااا شما که مرحله 2هم قبول شدی بگو مگه دینامیکی برا نجوم مقدماتی کافی نیس ؟ لازمه حتما آدم تمامه وختشو سره یه مشت اسمه قمر بزاره :41: :19: ؟ یعنی اینقد مهمه ؟فک نکنم :41:

یک سال هم کافیه یکی از بچه هایی که طلای کشوری گرفته بود گفت اگه مرحله اول رو شانسی قبول بشی و 10 روز قبل از مرحله 2 شروع به خوندن بکنی می تونی طلای جهانی بگیری

این چیزا رو من باید 12شب به بعد 2 خواب ببینم(متاسفانه ):41:

اعتماد به نفست هم در حد فاجعه است یکمی رو خودت کار کن

آره میدونم همه بهم میگن ....من فقط با یه کار درست میشم که متاسفانه وختشو ندارم:31::41:بیخیال ....

azerdimah
20-06-2008, 07:22
من الان چند تا کتابو تا جایی که تو توضیح فرمولاش انتگرال داشت خوندم ول کردم الافم :41:

اِ زشته نگیییییییییییین این طوری شما استاده مایی:31: میگمااا شما که مرحله 2هم قبول شدی بگو مگه دینامیکی برا نجوم مقدماتی کافی نیس ؟ لازمه حتما آدم تمامه وختشو سره یه مشت اسمه قمر بزاره :41: :19: ؟ یعنی اینقد مهمه ؟فک نکنم :41:

این چیزا رو من باید 12شب به بعد 2 خواب ببینم(متاسفانه ):41:

آره میدونم همه بهم میگن ....من فقط با یه کار درست میشم که متاسفانه وختشو ندارم:31::41:بیخیال ....
سلام
اولا که من کوچیک شما و بچه های اینجا هستم
زده و شانسی یه امتحانی (کاملا شانسی) قبول شدم
انتگرال ها رو هم وقتی ول میکنی کتاب رو ادامه بده و بعد که انتگرال یاد گرفتی یه دور دیگه اون مطلب رو از اول بخون
در مورد دینامیکی هم تنها کمکی که میتونه بهت بکنه اینه که شاید شانس بیاری و تو مرحله اول ده پونزده تا حفظی بدن و تو هم از قضا یادت باشه و نهایتا مرحله اول قبول بشی بعدش رو میخوای چه کار کنی؟؟؟
به نظر من الان که 3 ماه وقت داری روی پایه ریاضی و فیزیکت و قسمت هایی از نجوم مثل کروی و ... که کار بیشتر میخواد رو بخون و حتما کلی مساله حل کن
این رو هم یادت باشه که المپیاد به همون اندازه که جدیه شوخی هم هست
جدیه چون باید خیلی درس بخونی
شوخیه که اگر قبول نشی ناراحت نشی
پس فقط سعی کن که از مساله حل کردن لذت ببری
در آخر هم بابت لحنم توی پست قبلی معذرت میخوام شاید نباید اونطوری میگفتم

spica
20-06-2008, 18:04
azerdimah منم بهت تبریک می گم منتظر طلای جهانیت هستیم:10:

Parnyan
20-06-2008, 20:37
سلام
اولا که من کوچیک شما و بچه های اینجا هستم
زده و شانسی یه امتحانی (کاملا شانسی) قبول شدم
انتگرال ها رو هم وقتی ول میکنی کتاب رو ادامه بده و بعد که انتگرال یاد گرفتی یه دور دیگه اون مطلب رو از اول بخون
در مورد دینامیکی هم تنها کمکی که میتونه بهت بکنه اینه که شاید شانس بیاری و تو مرحله اول ده پونزده تا حفظی بدن و تو هم از قضا یادت باشه و نهایتا مرحله اول قبول بشی بعدش رو میخوای چه کار کنی؟؟؟

اینارو یکی نیس بیاد به معلمم بگه که 5/6 ماهه الافم کرده :13:

به نظر من الان که 3 ماه وقت داری روی پایه ریاضی و فیزیکت و قسمت هایی از نجوم مثل کروی و ... که کار بیشتر میخواد رو بخون و حتما کلی مساله حل کن
این رو هم یادت باشه که المپیاد به همون اندازه که جدیه شوخی هم هست
جدیه چون باید خیلی درس بخونی
شوخیه که اگر قبول نشی ناراحت نشی
پس فقط سعی کن که از مساله حل کردن لذت ببری

ok tnx 4 the advice

در آخر هم بابت لحنم توی پست قبلی معذرت میخوام شاید نباید اونطوری میگفتم

چی گفته بودین مگه ؟؟ :31: چیزه بدی نداشت که :31:

belffy
13-07-2008, 02:59
ببين اكثرا سمپاديا قبول مي شن
گرچه افرادي مثل محمد نجم زاده از سمپاد نبودن
خيلي ها بودن كه سمپادي نبودن
اما يه امكاني كه ما سمپادي ها داريم اينه كه:
همه المپيادي ها ميان به ما درس مي دن
مثل:
كرمانشاهي ها:
علي خزلي
امير نبي تبار
ميلاد صيامي
حسين شفيع نيا
و ...
و:
سروش ثابت
نوربخش

كلا" امكانات زيادي در اختيار سمپاديا هست
اگه واقعا خيلي مخي و نابغه اي از همين الان شروع كن

نجم زاده از سمپاد بوده و اینی که اینجا نوشته اشتباهه!

در ضمن امکانات می تونه کمک کنه ولی آدم باید حتما از خودش بنیه داشته باشه و تلاش کنه.

Parnyan
24-07-2008, 21:38
is anybody still here ?l

سلام
امیدورام حاله همتون خوب باشه
یه سوال بپرسم ؟؟؟

چه طوری میشه فهمید سن و دمای سطحی ستاره ای با رده طیفی M چیه ؟؟

azerdimah
26-07-2008, 12:00
is anybody still here ?l

سلام
امیدورام حاله همتون خوب باشه
یه سوال بپرسم ؟؟؟

چه طوری میشه فهمید سن و دمای سطحی ستاره ای با رده طیفی M چیه ؟؟
پس از مدتها سلام
در مورد سوال مطمئن نیستم رده طیفی m رشته اصلی باشه ولی اگر این طور باشه برای فهمیدن سن باید جرم یا درخشندگی اون رو داشته باشی که چون رده طیفی رو داری میشه درخشندگی رو تخمین زد (توی همه کتابها هست) اونوقت با فرمول: L/L(s) =(M/M(s))^3.5 جرم ستاره و با فرمول T/T(s)=(M/M(s))^-2.5
عمر را بدست بیاوری ولی اگر منظور از سن مدت زمان شروع به هیدروژن سوزی تا حالا است باید از فرمول E=mc^2 و مقدار جرم مانده یا با تقریب های مناسب دیگر مدت زمانی که می تواند به همین صورت انرژی آزاد کند را بدست بیاوری و از عمر کم کنی
در مورد فرمول های بالا هم L درخشندگی M جرم و T هم عمر ستاره هست و هر چیزی که (s) دارد مربوط به خورشید است و فرمول E=mc^2 هم مقدار انرژی که از تبدیل جرم به انرژی آزاد میشود را میدهد که m مقدار جرمی است که سوزانده خواهد شد و c سرعت نور و E هم مقدار انرژی آزاد شده هست که مقدار انرژی در هر ثانیه باید با درخشندگی ستاره برابر باشد پس میشود حساب کرد ستاره چند ثانیه دیگر تمام جرمش را به انرژی تبدیل خواهد کرد
البته این تقریب که تمام جرم ستاره باید تبدیل به انرژی شود تقریب خوبی نیست بلکه هر ستاره تنها مقداری از جرمش را (هسته اش را) میسوزاند که برای حل دقیق باید اطلاعات حفظی بیشتری داشته باشی
در مورد دما هم باید دمای رده های طیفی مختلف را حفظ باشی چیزی که من یادم می آید دمای رده طیفی m باید حدود 3000k باشد البته به حافظه من نمیشود اعتماد کرد خودت هم در یک کتاب آن را چک کن (در همه کتابهای نجومی هست)
این خیلی طبیعیه که نفهمی من چی نوشتم آخه من هیچوقت نتونستم معلم خوبی باشم اگه اشکالی داشتی بپرس
یا حق

Parnyan
27-07-2008, 22:26
پس از مدتها سلام
در مورد سوال مطمئن نیستم رده طیفی m رشته اصلی باشه ولی اگر این طور باشه برای فهمیدن سن باید جرم یا درخشندگی اون رو داشته باشی که چون رده طیفی رو داری میشه درخشندگی رو تخمین زد (توی همه کتابها هست) اونوقت با فرمول: L/L(s) =(M/M(s))^3.5 جرم ستاره و با فرمول T/T(s)=(M/M(s))^-2.5
عمر را بدست بیاوری ولی اگر منظور از سن مدت زمان شروع به هیدروژن سوزی تا حالا است باید از فرمول E=mc^2 و مقدار جرم مانده یا با تقریب های مناسب دیگر مدت زمانی که می تواند به همین صورت انرژی آزاد کند را بدست بیاوری و از عمر کم کنی
در مورد فرمول های بالا هم L درخشندگی M جرم و T هم عمر ستاره هست و هر چیزی که (s) دارد مربوط به خورشید است و فرمول E=mc^2 هم مقدار انرژی که از تبدیل جرم به انرژی آزاد میشود را میدهد که m مقدار جرمی است که سوزانده خواهد شد و c سرعت نور و E هم مقدار انرژی آزاد شده هست که مقدار انرژی در هر ثانیه باید با درخشندگی ستاره برابر باشد پس میشود حساب کرد ستاره چند ثانیه دیگر تمام جرمش را به انرژی تبدیل خواهد کرد
البته این تقریب که تمام جرم ستاره باید تبدیل به انرژی شود تقریب خوبی نیست بلکه هر ستاره تنها مقداری از جرمش را (هسته اش را) میسوزاند که برای حل دقیق باید اطلاعات حفظی بیشتری داشته باشی
در مورد دما هم باید دمای رده های طیفی مختلف را حفظ باشی چیزی که من یادم می آید دمای رده طیفی m باید حدود 3000k باشد البته به حافظه من نمیشود اعتماد کرد خودت هم در یک کتاب آن را چک کن (در همه کتابهای نجومی هست)
این خیلی طبیعیه که نفهمی من چی نوشتم آخه من هیچوقت نتونستم معلم خوبی باشم اگه اشکالی داشتی بپرس
یا حق

سلام
به خاطره توضیحاتتون و وقتی که گذاشتین خیلی خیلی ممنون :11: یه چیزایی گرفتمااا ولی این سوال رو نمیتونم حل کنم :31:
فقط یه سوال :
باید جرم و درخشندگی و دمای کلا هر چی مربوط به خورشیده حفظ باشم ؟

azerdimah
27-07-2008, 22:35
نه معمولا چیزهایی که لازم داری در آزمون های مختلف در اختیارت قرار خواهد گرفت و فقط باید بدانی از آنها چه طور استفاده کنی
البته بعد از یه مدتی خود به خود از بر میشی

azerdimah
27-07-2008, 22:37
راستی اون سوال رو هم کامل بنویس (منبعتو هم بنویس ) بعضی وقتها سوالا یه چیزای ساده ای رو میخوان که آدم خودشو الکی میپیچونه
موفق باشی

Parnyan
28-07-2008, 13:16
راستی اون سوال رو هم کامل بنویس (منبعتو هم بنویس ) بعضی وقتها سوالا یه چیزای ساده ای رو میخوان که آدم خودشو الکی میپیچونه
موفق باشی

سلام

سوالش همینه ....

کامله کاملش این طوریه =>سن و دمای سطحی ستاره گان با رده طیفی M و G چیست ؟؟برای هر کدام ستاره ای نمونه نام ببرید .
منبعشم ?....یه معلم طرح کرده این سوالو شایدم از جایی آورده بهرحال من تو کتاب ندیدم این سوالو

خب میشه سنه ستاره با رده طیفی g رو بدست آورد با T=10^10M/Lولی M رو نمی دونم ....:41:

AlL The BEST

azerdimah
28-07-2008, 17:44
همون که گفتم سوال توقع داره که تو حداقل دمای رده های طیفی مختلف رو بدونی(حفظ باشی) بعد با اون درخشندگی و با درخشندگی عمر رو تخمین بزنی

azerdimah
08-09-2008, 11:29
ای بابا اینجا رو که تعطیلش کردین بابا حیفش بود

Parnyan
10-09-2008, 11:20
ای بابا اینجا رو که تعطیلش کردین بابا حیفش بود

سلااااااااااااااااام !

اومدین شما ! چی کار کردین ؟؟ کنکور پیچونده شد ؟؟؟:دی قبول شدین؟؟؟
من که تابستون هیچی نخوندم ....هر وخ میرفتم بخونم یکی میگفت که چی بشه ...آخرش که .... اینقد گفتن ناامید شدم گذاشتم کنار :41: ولی خیییلی دوس دارم بخونم :41:(الان همین طوری دارم آخره اختر فیزیک مقدماتی 2 رو میخونم :41:...بقیه بچه ها هم فک کنم دارن کتاب میخورن ...وخ نمیکنن بیان ....

ALl ThE best

azerdimah
10-09-2008, 16:46
سلااااااااااااااااام !

اومدین شما ! چی کار کردین ؟؟ کنکور پیچونده شد ؟؟؟:دی قبول شدین؟؟؟
من که تابستون هیچی نخوندم ....هر وخ میرفتم بخونم یکی میگفت که چی بشه ...آخرش که .... اینقد گفتن ناامید شدم گذاشتم کنار :41: ولی خیییلی دوس دارم بخونم :41:(الان همین طوری دارم آخره اختر فیزیک مقدماتی 2 رو میخونم :41:...بقیه بچه ها هم فک کنم دارن کتاب میخورن ...وخ نمیکنن بیان ....

ALl ThE best

علیک سلام
ناراحت نباش که هیچی نخوندی هنوز وقت هست ولی دیگه نباید از دستش بدی نگران بقیه هم نباش اکثرا مثل خودتن اون چیزی که برنده رو تعیین میکنه اعتماد به نفسه
بهت پیشنهاد می کنم از نجوم کروی شروع کنی طبیعیه که موقع شروع چیز زیادی نفهمی ولی بعد از یه مدت راه میفتی
یا حق

Parnyan
11-09-2008, 21:24
علیک سلام
ناراحت نباش که هیچی نخوندی هنوز وقت هست ولی دیگه نباید از دستش بدی نگران بقیه هم نباش اکثرا مثل خودتن اون چیزی که برنده رو تعیین میکنه اعتماد به نفسه
بهت پیشنهاد می کنم از نجوم کروی شروع کنی طبیعیه که موقع شروع چیز زیادی نفهمی ولی بعد از یه مدت راه میفتی
یا حق

سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه
یه سوال !
به نظرتون نجوم کروی و اختر یفیزک مقدماتی رو میشه تو سه ماه آدم خودش بخونه ؟؟؟ یا برم کلاس بهتره ؟؟؟؟

Mohammad Hosseyn
12-09-2008, 04:50
سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه
یه سوال !
به نظرتون نجوم کروی و اختر یفیزک مقدماتی رو میشه تو سه ماه آدم خودش بخونه ؟؟؟ یا برم کلاس بهتره ؟؟؟؟
توی سه ماه کار خیلی سحت و مشکلیه ... چه کلاس بری چه نری .... اما به نظر من کروی رو نخون اما اختر فیزیک کتاب بسیار مهمیه ... بخونش ... تا هر کجا که میتونی ... یادمه پارسال فقط سه تا سوال تو فصل اولش بود !

rosemaryam
13-09-2008, 02:25
بعد از کلی وقت بازم سلام.
به نظرم خیلی خوبه که اینجا رو دوباره مثل پارسال راه بندازیم و شروع کنیم به بحث و گفت و گو.
من که قول میدم از این به بعد هر روز یه سری بزنم.
به آقای azerdimah هم به خاطر کسب مدال طلای المپیاد نجوم خیلی خیلی تبریک میگم.

azerdimah
13-09-2008, 14:55
سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه
یه سوال !
سلام
بستگی به چه جور خوندنت داره اگه بخوای خوب بخونی توی کمتر از سه ماه هم میشه چون الان سال سومی بهتره چیزای اضافی رو دیگه نخونی اختر فیزیک رو به معنی اختر فیزیک تا قبل از دوره به دردت نمیخوره توی دوره هم خودشون بهت یاد میدن ولی اگه منظورت کتاب زیلیکه چند فصل اولش خوبه
من بیشتر روی حل مساله تاکید میکنم
مساله رو میتونی از وبلاگ irao2006.blogfa دانلود کنی به مقدار کافی اونجا مساله گذاشتن
بزرگترین نکته هم در کل دورانی که برای المپیاد میخونی این باشه که ناامید نشو
معلم هم اگر کسی باشه که بتونی سوالات رو ازش بپرسی خیلی خوبه که این کارو میتونی توی همون وبلاگ irao بکنی

azerdimah
13-09-2008, 14:56
بعد از کلی وقت بازم سلام.
به نظرم خیلی خوبه که اینجا رو دوباره مثل پارسال راه بندازیم و شروع کنیم به بحث و گفت و گو.
من که قول میدم از این به بعد هر روز یه سری بزنم.
به آقای azerdimah هم به خاطر کسب مدال طلای المپیاد نجوم خیلی خیلی تبریک میگم.
خیلی ممنون
به امید موفقیت شما

Hot_birds
13-09-2008, 15:25
خیلی ممنون
به امید موفقیت شما

سلام
چطوری تو؟
تبریک می گم طلا شدی!!!
الان دیگه خیاله راحت!
نمی دونم چرا! هر عرصه ای که من می رم توش عین چی نابود میشه (!)
اون از المپیادمون که بعد از 18 سال برگزاری المپیاد شیمی، یهو 4 تا سوالش غلط شد!
این از کنکورمون که یهو سهمیه بندی شد
به دوستم که ریاضی بود می گفتم که بیا بریم عرصه ی ورزش، اونوقت میگن آقا! برگزاری المپیک از اولش غلط بوده، برید خونه هاتون!
ایشا... جهانی هم طلا شی
برا جهانی که دیگه خیالت راحته
دمه دره خونتون :31:
بای

azerdimah
14-09-2008, 11:21
سلام
چطوری تو؟
تبریک می گم طلا شدی!!!
الان دیگه خیاله راحت!
نمی دونم چرا! هر عرصه ای که من می رم توش عین چی نابود میشه (!)
اون از المپیادمون که بعد از 18 سال برگزاری المپیاد شیمی، یهو 4 تا سوالش غلط شد!
این از کنکورمون که یهو سهمیه بندی شد
به دوستم که ریاضی بود می گفتم که بیا بریم عرصه ی ورزش، اونوقت میگن آقا! برگزاری المپیک از اولش غلط بوده، برید خونه هاتون!
ایشا... جهانی هم طلا شی
برا جهانی که دیگه خیالت راحته
دمه دره خونتون :31:
بای
ممنون
تازه مرحله 2 شیمی خوب بوده باید دورشون رو میدیدی اونوقت میفهمی که چقدر خوششانسی که کارت به کمیته نیافتده
راستی ما از طریق مسیح جویای احوال بودیم
در مورد جهانی هم واللا چی بگم اینم از شانس ما

Parnyan
14-09-2008, 11:59
به آقای azerdimah هم به خاطر کسب مدال طلای المپیاد نجوم خیلی خیلی تبریک میگم

wow

! منم تبریک میگم .....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Parnyan
14-09-2008, 13:01
سلام
بستگی به چه جور خوندنت داره اگه بخوای خوب بخونی توی کمتر از سه ماه هم میشه چون الان سال سومی بهتره چیزای اضافی رو دیگه نخونی اختر فیزیک رو به معنی اختر فیزیک تا قبل از دوره به دردت نمیخوره توی دوره هم خودشون بهت یاد میدن ولی اگه منظورت کتاب زیلیکه چند فصل اولش خوبه
من بیشتر روی حل مساله تاکید میکنم
مساله رو میتونی از وبلاگ irao2006.blogfa دانلود کنی به مقدار کافی اونجا مساله گذاشتن
بزرگترین نکته هم در کل دورانی که برای المپیاد میخونی این باشه که ناامید نشو
معلم هم اگر کسی باشه که بتونی سوالات رو ازش بپرسی خیلی خوبه که این کارو میتونی توی همون وبلاگ irao بکنی

سلام
خوب خوندن یعنی اینکه روزی 7/8 ساعت بخونم ؟؟؟:41: .......بعد یه چیزه دیگه ! چیزایه اضافی یعنی چیا ؟؟!!!

AlL THE bEST

Hot_birds
16-09-2008, 16:54
ممنون
تازه مرحله 2 شیمی خوب بوده باید دورشون رو میدیدی اونوقت میفهمی که چقدر خوششانسی که کارت به کمیته نیافتده
راستی ما از طریق مسیح جویای احوال بودیم
در مورد جهانی هم واللا چی بگم اینم از شانس ما

سلام
جدددددددددددددی؟
دوباره مسیج بده، نیومده بود! آخه گوشیم خاموش بود یه مدت! اما دوباره روشن شده:21:
مسیج بزن، کارت دارم، در مورد جهانی:27: همینی که تو تریست برگزار میشه
اخبار دوره هم میرسید:27:
اون صادق صفری بنده خدا شد نقره یک:19::18::13::41:
فعلا" بای

azerdimah
16-09-2008, 21:33
سلام
جدددددددددددددی؟
دوباره مسیج بده، نیومده بود! آخه گوشیم خاموش بود یه مدت! اما دوباره روشن شده:21:
مسیج بزن، کارت دارم، در مورد جهانی:27: همینی که تو تریست برگزار میشه
اخبار دوره هم میرسید:27:
اون صادق صفری بنده خدا شد نقره یک:19::18::13::41:
فعلا" بای
عزیزم مسیح حاصلی نه مسیج (نقره فیزیک)
تریست؟؟؟ این دیگه چیه
صفری هم باید میدیدی که توی خوندن مدال ها چه بلایی سرش اومد

azerdimah
16-09-2008, 21:39
سلام
خوب خوندن یعنی اینکه روزی 7/8 ساعت بخونم ؟؟؟:41: .......بعد یه چیزه دیگه ! چیزایه اضافی یعنی چیا ؟؟!!!

AlL THE bEST
نه خوب خوندن ربطی به مدت زمانش نداره یعنی هر چی رو که میخونی بفهمی این طوری اگه حتی یه ساعت هم بخونی خیلی مفید تر از 24 ساعت خوندن بعضی هاست
چیزای اضافه یعنی همون چیزایی که شاید به نظر مهم بیاد ولی ازش سوال نمی دن برای همین روی حل مساله بیشتر تاکید میکنم تا بفهمی چی مهمه و چی نیست البته چیز بی ارزش نداریم و هر چیزی که بخونی بالاخره یه جایی به دردت میخوره ولی یه سری چیزا مثل کروی یا مکانیک سماوی مهمتره و میتونی مطمئن باشی ازش سوال میدن
موفق باشی

Hot_birds
17-09-2008, 10:18
عزیزم مسیح حاصلی نه مسیج (نقره فیزیک)
تریست؟؟؟ این دیگه چیه
صفری هم باید میدیدی که توی خوندن مدال ها چه بلایی سرش اومد

آهااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااا:31:
خوب خداییش شبیه مسیج بود:27:
منم از طریق مسیح جویای احوال بودم (تریپ هم شهری ور داشتم:31:، آخه منم شیرازیم)
المپیاد جهانی نجوم که تو تریست ایتالیا برگزار میشه

Parnyan
20-09-2008, 23:12
سلام

میشه یکی جوابه این سوالا رو بزاره برام ؟
ممنون میشم

از دید ناظر زمینی حرکت ظاهری و واقعی اجرام بر کره ی سماوی به چه صورت است ؟ چرا ؟

حرکت رجعی سیارات از دید ناظری در خارج از زمین و در فضای میان ستاره ای در چه جهتی مشاهده میشود ؟چرا؟

اصلا تو فضای میان ستاره ای مگه بازم حرکت رجعی داریم؟؟؟
........ همون شرق به غرب نمیشه ؟

مقدار چهار کمیت عددی ستاره خورشید در نمودار HR چیست؟

یه سواله دیگه دمای سطحی و جرم شباهنگ از خورشید بیشتره ؟؟؟

aslanaslan
20-09-2008, 23:24
سلام... بازم اومدم! چه خبر؟ بالاخره ما ها رو از المپياد حذف كردن يا نه؟

Parnyan
20-09-2008, 23:32
سلام... بازم اومدم! چه خبر؟ بالاخره ما ها رو از المپياد حذف كردن يا نه؟

سلام

خوش اومدین :دی

چرا باید حذفتون کننن ؟؟؟

aslanaslan
20-09-2008, 23:42
اگر علم در ستاره ثریا باشد مردانی از فارس بدان دست می یابند
(حضرت محمد ص)
ها ها! 9 تا مدال گرفتن ترك ها!
3 طلا 3 نقره 3 برنز!
نسخه اصلاح شده:
اگر مدال ها در ستاره ثريا باشد مرداني از آذربايجان به آن دست خواهند يافت!

aslanaslan
20-09-2008, 23:43
سلام

خوش اومدین :دی

چرا باید حذفتون کننن ؟؟؟
چون شايد فقط سوم ها بتونن المپياد بدن... عين فيزيك.

Parnyan
20-09-2008, 23:49
چون شايد فقط سوم ها بتونن المپياد بدن... عين فيزيك.

اینام که گیر آوردن خودشونو شب میخوابن صبح پا مشن یه تصمیم میگیرن:13:

rosemaryam
22-09-2008, 20:25
ها ها! 9 تا مدال گرفتن ترك ها!
3 طلا 3 نقره 3 برنز!
نسخه اصلاح شده:
اگر مدال ها در ستاره ثريا باشد مرداني از آذربايجان به آن دست خواهند يافت!
این ربطی به ترک و غیر ترک نداره.بابچه های هر شهری به اندازه بچه های تبریز کار شده بود9تا طلا می آوردند.:31:با این همه امتحانی که صدرا از شما گرفته خب معلومه...
البته مبارک، ما که بخیل نیستیم...:20:

azerdimah
30-09-2008, 19:56
سلام
عید همگی مبارک
امیدوارم همگی عید سال بعد را هم ببینیم

Parnyan
01-11-2008, 02:17
سلاااام

دیگه هیشکی اینجا نمیاد ؟؟!!!!

یه سوال ! آزمونه امسال کیه ؟؟؟؟؟

مرتضی nvcd
01-11-2008, 03:48
سلام به همگی ...

چرا تاپیك خوابیده؟... دیگه المپیادی نداریم؟

aslanaslan جان كجایی تو عزیز ... دلمون برات تنگ شده ... هر وقت تو و Mrshaibow دوستانی كه تو چند پست قبل از من رو می بینم یاد اون زمان كه این تاپیك روزی چند صفحه جلو میرفت می افتم ..

Seyed A.H.M
10-11-2008, 10:12
سلام عليكم
همگي خوبن انشاالله؟
خوب منم همچنان ميخونم...
به اقايazerdimahهم ثبريك ميگم.طلا2شديدديگه؟
منم پايه ام اينجارو راه بندازيم
اخه به رفع اشكال نياز دارم شديد...

Mr.Shaibow
05-12-2008, 12:27
هر سال این المپیاد در سایت این مدرسه ی غیر حضوری نجوم برگزار می شه و هر بار با نفر اول مصاحبه می کنن و حالا اقدامات دیگه !!!
این لینک 2008

این لینک 2007

اینم از لینک 2006

جوابش هم تو فایل ها هستش :8:

فعلا . . .

Mr.Shaibow
05-12-2008, 12:45
خوب بعد از مدت ها سوالات دوره ی امسال رو هم گرفتم و پیشنهاد می کنم یه نگاهی بهشون بندازین !!!!

با اینکه خودم امسال در دوره نبودم ولی دورادور کار بچه های رو دنبال می کردم و تاپیکی هم درباره ی ابتدای دوره نوشتم !!!
امسال بر خلاف سال های دیگه امتحان رصد و تحلیل داده نداشتند و به جاش امتحان فاینال نصف بیشتر نمره ی بچه هارو در بر داشت که نتایج پایانی رو کاملا تغییر داد که می شه از این واقعه ، یک تصمیم غیر منطقی کمیته نجوم جدید نام برد که امسال می شه گفت اکثر اعضاشون عوض شدن !!!:8:
منبع سوالات هم سایت irao.bologfa بود که بچه های جهانی 2006 این بلاگ رو تهیه کردن
این لینک آزمون جامع 1

آزمون جامع 2

جامع3

فاینال

در ضمن بلاگ بچه های جهانی امسال که گویا در ضمینه ی طرح سوال خیلی فعال اند هم براتون می زارم :31:

aslanaslan
29-12-2008, 18:13
سلام به همگی ...

چرا تاپیك خوابیده؟... دیگه المپیادی نداریم؟

aslanaslan جان كجایی تو عزیز ... دلمون برات تنگ شده ... هر وقت تو و Mrshaibow دوستانی كه تو چند پست قبل از من رو می بینم یاد اون زمان كه این تاپیك روزی چند صفحه جلو میرفت می افتم ..آمدم جانتان به قربانم!
6 ستاره شدنتون هم مبارک!

اونایی که امسال طلا گرفتن، یه وبلاگ زدن(مثل irao2006 که ماله سال صدرا بوده):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبد نیست اونجا هم بیاین... داشتم عقب موندگی خودمو از بچه هایی که رفتن به دوره جبران می کردم...
از این به بعد هم هستم!

امتحان های ترم چطورن؟ خوش میگذره؟!

aslanaslan
29-12-2008, 18:16
این ربطی به ترک و غیر ترک نداره.بابچه های هر شهری به اندازه بچه های تبریز کار شده بود9تا طلا می آوردند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با این همه امتحانی که صدرا از شما گرفته خب معلومه...
البته مبارک، ما که بخیل نیستیم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خیلی جدی نگیرین... چیزی که منو می سوزونه اینه که اگه اشتباه کمیته نبود، منم به احتمال قوی بین اونا بودم... خب تقدیر من هم اینه دیگه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amirlike2
30-12-2008, 00:38
سلام دوستان
من خیلی به نجوم علاقه دارم اما نمی دونم به طور دقیق به چه شکل میشه تو این رشته پیشرفت کرد.؟؟!!!
من پشت کنکورم رشتمم ریاضی
اما می خوام در کنار درسی که می خونم به نجوم هم بپردازم!!!!!!
اما نمی دونم اصلا از کجا باید شروع کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهشن راهنمایی کنین.

aslanaslan
30-12-2008, 12:21
سلام دوستان
من خیلی به نجوم علاقه دارم اما نمی دونم به طور دقیق به چه شکل میشه تو این رشته پیشرفت کرد.؟؟!!!
من پشت کنکورم رشتمم ریاضی
اما می خوام در کنار درسی که می خونم به نجوم هم بپردازم!!!!!!
اما نمی دونم اصلا از کجا باید شروع کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهشن راهنمایی کنین.
یکمی تاپیک رو اشتباه اومدین...
بهترین راه، ثبت نام تو یکی از انجمن های نجوم شهرتون یا حتی تشکیل اون هست.
در کنار اون کارا، کتاب خوندن و به طور کلی مطالعه فراموش نشه. برای آماتوری کار کردن همین مقدار بسه. با امید موفقت.

Seyed A.H.M
04-01-2009, 01:20
سلام
به جز خودت واحسان عابدی چند تا دومی دیگه ازتبریز واسه نجوم می خونن؟

Boye_Gan2m
09-01-2009, 15:37
خوندن این سه تا کتاب برای المپیاد سوم کفایت میکنه ؟ نجوم کروی، نجوم دینامیکی، نجوم به زبان ساده ؟! ^؟^

aslanaslan
20-01-2009, 20:03
خوندن این سه تا کتاب برای المپیاد سوم کفایت میکنه ؟ نجوم کروی، نجوم دینامیکی، نجوم به زبان ساده ؟! ^؟^
نه... فيزيك هاليدي هم براي شروع لازمه.

aslanaslan
28-02-2009, 15:38
همین ما دو تا هستیم...
شما چی؟

rahafrooz
28-02-2009, 23:15
سلام
من الان سال دوم هستم و از آن جایی به المپیاد علاقه مند شدم که پارسال شانسی زدم و چون زیر 15 محسوب می شدم مرحله اول قبول شدم:21:ولی می خوام امسال بخونم تا یه مدالی بگیرم و راستی راستی قبول بشم.
به نظر شما برای مطالعه از چه کتابی شروع کنم؟ نجوم و اخترفیزیک مقدماتی خوبه؟

rahafrooz
28-02-2009, 23:20
یه سوال هم داشتم:
برای فول شدن در حل کردن سوالایی مثل سوال زیر باید چه کتابهایی را خوند؟
اگه میشه اگه کسی بلده جوابشو بده. ممنون میشم.

"در شب کریسمس سیاره ی زهره در حداکثر کشیدگی شرقی قرار دارد. اگر در همین زمان سفینه ای را از زهره به مقصد مریخ بفرستیم بگونه ای که مدار آن بر مدارهای دو سیاره مماس باشد در شب کریسمس مریخ نزدیک کدام ستاره پرنور آسمان بوده است؟ "

Boye_Gan2m
01-03-2009, 21:57
تا اون جایی که من از دیگران شنیدم، ریاضی المپیاد نجوم در حد ریاضی تا سال آخر دبیرستان هست، و یه کمی بیش تر، البته تا اونجایی که من میدونم مهم تر از ریاضی و حل مساله داشتن اطلاعات نجومی هست، یعنی حل مسئله کافی نیس، چون تعداد زیادی از سوالا هم تشریحی هست

maHsa akBarI
05-03-2009, 23:36
سلام برای آزمون المپیاد نجوم چه کتاب هایی میاد ؟و سال چندم میشه شرکت کرد ؟

Parnyan
15-03-2009, 23:32
سلام برای آزمون المپیاد نجوم چه کتاب هایی میاد ؟و سال چندم میشه شرکت کرد ؟

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
تو همین topic سرچ کنین بچه ها بیشتر(تقریبا همه ) کتابایی که لازمه رو گفتن

امسال که دیگه میدونین , فقط سال سوما شرکت کردن سال قبل گفتن تا۱۹ سال ...
.هرسال یه تصمیمی میگیرن دیگه در هرصورت برا شما چه فرقی میکنه اگه واقعا میخواین شرکت کنین فقط بخونین :دی
موفق باشید :11:

aslanaslan
16-03-2009, 23:22
"در شب کریسمس سیاره ی زهره در حداکثر کشیدگی شرقی قرار دارد. اگر در همین زمان سفینه ای را از زهره به مقصد مریخ بفرستیم بگونه ای که مدار آن بر مدارهای دو سیاره مماس باشد در شب کریسمس مریخ نزدیک کدام ستاره پرنور آسمان بوده است؟ "
هیچی... شکلشو درست رسم کن. حله!
فکر کنم منظور سوال قلب العقرب باشه.

aslanaslan
24-03-2009, 11:22
چرا این جا این قدر سوت و کور شده؟ سال قبل خیلی فعال بود... مرتضی خان، کجایی که یادت بخیر!

rosemaryam
30-03-2009, 15:55
بعد مدتها بازم سلام،
شما تو این مدت چی کارا کردید؟چیا خوندید؟
من که داشتم برا المپیاد می خوندم حسابی...

Seyed A.H.M
07-04-2009, 07:52
سلام عليكم
اخه با 3 نفر كه نميشه اينجا رو راه انداخت
اصولان من داشتم واسه مدرسه ميخوندم بد جور
حالا تا اطلاع ثانوي تو كف كلپنرم

Parnyan
08-04-2009, 13:00
سلام عليكم
اخه با 3 نفر كه نميشه اينجا رو راه انداخت

:46:ba se nafaram mishe:46: :D

:41:az make gozasht hichiam ,....... !!!!!!l

ishala hamatoon be har chi doos darin beresin !!!

WISHING U ALL THE BEST

Seyed A.H.M
11-04-2009, 23:45
سلام به دوستان
یه جمع بندی کلی
ما سه نفریم هرسه همسن
افراد بزرگتراز ما مدتها پیش اینجا رو ترک کردن
اینجانب امیرحسین
از پارسال قبل از عید شروع کردم به نجوم خوندن در سطح المپیاد البته از دوم سوم ابتدایی هر روز 1-2 ساعت میخوندم تا اینکه تو راهنمایی به دلیل فشارات وارده رها کردم
پارسال هم مرحله 1 قبول نشدم
این از من
شما رو هم که میشناسم
در پناه حق باشید

Seyed A.H.M
16-04-2009, 23:58
سلام علیکم
به هممون تبریک میگم بخاطر گلی که در آزمون سوم کاشتیم
به احسان عابدی هم تبریک مخصوص...
راستی دیگه کیا تو این جمع دومی بودن؟؟؟!!!
در پناه حق باشید

azerdimah
03-05-2009, 21:01
سلام
گفتم بعد از مدت ها به اینجا یه سری بزنم ببینم چه خبره
مثل این که همه خوابن
پس من هم پاورچین پاورچین میرم تا کسی بیدار نشه
ولی حیفه!!!!

Seyed A.H.M
05-05-2009, 14:00
علیکم سلام
من بیدارم کشیک میدم
کسی خواب نیس همه رفتن...

azerdimah
23-07-2009, 11:24
عجب
هنوز صبح نشده پس
هنوز همه خوابند

Parnyan
24-07-2009, 21:56
عجب
هنوز صبح نشده پس
هنوز همه خوابند

شما کنکور ندارین :31: !!!!! الان چه احساسه خوبی دارین !!!!:31:!

aslanaslan
28-02-2010, 22:05
سلام...
بعد از مدت ها بازم اومدم...
منم هستم :31:
همه منو میشناسن (و کلا گروه TAOG)
امسال قراره که رکورد 9 نفر قبولی مرحله 2 در سال 86 رو بشکونیم... حریف می طلبیم که کل کنیم:5:
منتظر خبر های بعدی ما باشید :21:
:27:

پ.ن: من آماده جواب به سوالات دوستان المپیادی هستم :19:
پ.ن 2: اگر علم در ستاره ثریا باشد مردانی از فارس بدان دست می یابند
(حضرت محمد ص) :2: :2: :2: :2: :2: :2: :2: :2: :2:

farbod123
13-05-2010, 20:07
سلام دوستان با طلای نجوم می شه رفت پزشکی؟

Mohammad Hosseyn
14-05-2010, 21:43
سلام دوستان با طلای نجوم می شه رفت پزشکی؟
فکر کنم قید رشته ی دبیرستان وجود داره ... یعنی رشته ی ریاضی باشی نمی تونی بری پزشکی ... اما اگه تجربی باشی می تونی . 100 درصد .

Seyed A.H.M
16-05-2010, 00:32
به نام خدا
سلام علیکم پس از مدتها
خیر ، با طلای نجوم نمیشود پزشکی خواند

aslanaslan
24-06-2010, 10:20
دوره کشوری از 6 تیر شروع میشه... کسی هست که اونجا ببینیمش؟ :5:
خداحافظ تا آخر دوره کشوری! :20:

siavash60
01-08-2010, 18:30
سلام من هم مشکل پرنیان رو دارم ولی بجاش من سال اولی هستم و سمپادی هم نیستم و خیلی دوست دارم در المپیاد فیزیک و همچنین نجوم شرکت کنم بعدشم یه سوال داشتم میشه فقط کتابهای مربوط به المپیاد رو خوند و در المپیاد موفق شد و یا نه باید حتما به کلاسهای اموزشی رفت لطفا اگر می دونید راهنماییم کنید :31:

Mohammad Hosseyn
03-08-2010, 00:56
سلام من هم مشکل پرنیان رو دارم ولی بجاش من سال اولی هستم و سمپادی هم نیستم و خیلی دوست دارم در المپیاد فیزیک و همچنین نجوم شرکت کنم بعدشم یه سوال داشتم میشه فقط کتابهای مربوط به المپیاد رو خوند و در المپیاد موفق شد و یا نه باید حتما به کلاسهای اموزشی رفت لطفا اگر می دونید راهنماییم کنید :31:
اگه قبلا مطالعه داشتید و توانایی در نجوم رو داشتید با کتابهایی که به عنولن منبع معرفی میشه به راحتی میشه مرحله اول رو رفت بالا. ولی مرحله دوم یکم سختتره و باید مطالعه بالاتری داشت .

در مورد فیزیک از همون اول باید ذهن قوی در فیزیک داشته باشید . آزمونش اینطوری نیست که فقط با خوندن کتابا بشه ردش کرد .

این نظر من بود .

khastegan
05-10-2010, 20:08
سلام
من سوم راهنمایی هستم و می خوام ار الان شروع کنم برای المپیاد نجوم خوندن تو المپیاد بیشتر سوالات ریاضی میاد یا نجومی هم توش هست ؟؟؟؟؟

farzaneh*f
05-10-2010, 22:31

سلام
من سوم راهنمایی هستم و می خوام ار الان شروع کنم برای المپیاد نجوم خوندن تو المپیاد بیشتر سوالات ریاضی میاد یا نجومی هم توش هست ؟؟؟؟؟

من 3 سال شرکت کردم هیچ وقتم قبول نشدم ولی همه ی منابع رو به طور کامل داشتم تو خونه :31: (یعنی دور و برتو با منابع مختلف شلوغ نکنین!) ...سال اول که شروع کردم به خوندن واسه نجوم استاد راهنمایی که داشتیم (آقای باقری از کرج که استاد نجومی های مدال های طلای کشوری و جهانی هستن ) به ما گفتن مباحث فیزیک رو به این ترتیب بخونین : کتاب درسی دوم دبیرستان -> کتاب درسی پیش دانشگاهی 1 ریاضی -> فیزیک پایه (بلت) -> فیزیک هالیدی
من خودم اون موقع سر به هوایی کردم ولی پارسال که فیزیک پیش رو خوندیم تو مدرسه دیدم اگه همون اول کاری می خوندمش خیلی از مشکلاتی که داشتم موقع خوندن نجوم اصلا برام پیش نمی اومد :46:

به جز اینا یه سری مباحث عمومی هم هستن که اونا رو اگه وقت داشته باشین می تونین از کتاب نجوم دینامیکی بخونین آقای باقری موقع معرفی این کتاب گفتن کتاب خوبیه ولی نسبت به اون حجمی که می خونین مطالب کمی یاد می گیرین که درست هم می گفتن اون موقع من از این حرف شون برداشت منفی کردم نخوندمش ولی دوستم که کمتر از نصفشو خونده بود قبول شد مرحله ی اول...کتابیه که برخلاف ظاهر خشن و کت و کلفتش خیلی شیرینه و من خودم برای سرگرمی می خوندمش :46:
فعلا نمی خوام خیلی بگم که ذهنتون آشفته اینا شه توصیه هم می کنم دنبال منابع بیشتر نرین (اشتباه منو تکرار نکین) همینا رو بخونین بعدش اگه جدا خواستین ادامه بدین بازم می گم بهتون بقیه شو چی بخونین :10: درضمن من آی دی خانم سهراب خانی (مدال نقره ی جهان دانشجوی فیزیک شریف که خودشونم نجوم تدریس می کنن الان تو شهرای مختلف و از شاگردای آقای باقری بودن ایشون هم) رو هم داشتم ولی گم کردم اگه خواستین پی ام بدین از بچه ها بگیرم بدم بهتون :10:

تو المپیاد نجومی هم سوال نجومی عمومی میاد و هم محاسباتی و گاهی هم سوالات منحصرا فیزیکی ! کلا 6-7 شاخه هستن الان دقیقا حضور ذهن ندارم ولی اینان تا جایی که یادمه : اخترفیزیک، نجوم کروی، مکانیک سماوی ، صورت های فلکی ، ... مقدمه ی اولی فیزیک پیش2 هست (یعنی اگه بخونین راحت تر یاد می گیرین) کتاب اصلی شم کتاب اخترفیزیک ستاره ای مال نجوم کروی هم کتابی به همین اسم (نجوم کروی - اسمارت بود فک کنم نویسندش) هست مقدمه ش یه کم هندسه و یه ذهن قوی هست مکانیک سماوی هم همو کتابای فیزیک که بالا به ترتیب نوشتم کتاب اصلی شم نگاه می کنم می گم...خیلی چیزا یادم رفته فردا پس فردا می رم جزوه هامو از انبار میارم بیرون بیشتر توضیح می دم :31:

khastegan
06-10-2010, 15:56
مئ چند تا كتاب دارم يكيش نجوم به زبان ساده بابا اين صورت فلكي ها حالم لهمخ مي خوره هيچي ازش نمي فهمم چي كار كنم ؟؟؟؟:41:

فقط چند تا از فصل هاي نجوم به زبان ساده رو تونستم بخونم و فهميدم المپاد نجوم رو مي شه سال اول دبيرستان هم بديم ؟؟؟؟
من مي خوام سه سال رو بدم تا براي سوم دبيرستان ديگه بيام بالا المپياد بعدي تاريخش كيه ؟

khastegan
06-10-2010, 18:55
بابا يكي به من جواب بده تك و تنها اينجا از هيچي بي خبر
راستي فرزانه ي عزيز آي دي خانومه سهراب خاني رو مي توني براي من گير بياري ؟؟؟؟؟

هر چه تلاشت رو بكن و اين آي دي رو براي من پيدا كن
كسي هست به پاسخ هاي من جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:42::42:

farzaneh*f
07-10-2010, 10:19
مئ چند تا كتاب دارم يكيش نجوم به زبان ساده بابا اين صورت فلكي ها حالم لهمخ مي خوره هيچي ازش نمي فهمم چي كار كنم ؟؟؟؟

فقط چند تا از فصل هاي نجوم به زبان ساده رو تونستم بخونم و فهميدم المپاد نجوم رو مي شه سال اول دبيرستان هم بديم ؟؟؟؟
من مي خوام سه سال رو بدم تا براي سوم دبيرستان ديگه بيام بالا المپياد بعدي تاريخش كيه ؟

خب واقعیتش اینه که اگه بخوایی تنهایی بخونی یه کم سنگین می شه برات عوضش چون زود شروع می کنی وقت کافی داری نظر من اینه که فعلا نجوم دینامیکی رو بخونی البته اسمش و ظاهرش خیلی سطح بالا به نظر میاد ولی فصلای زیادی توش هستن که برای دانش آموزی تو مقطع راهنمایی مناسبن به نظر من

المپیاد نجوم کمتر از 10 دوره هست که داره برگزار می شه و قوانینش هر بار عوض می شن زمان ما از همون اول شرکت می کردیم ولی پارسال مث اینکه فقط سوما شرکت می کردن (مطمئن نیستم) برای قوانینش بهتره بری سایت خود باشگاه رو ببینی

المپیادها معمولا همه شون بهمن ماه هست آزمون شون فقط یه سال مال نجوم اسفند بود

بابا يكي به من جواب بده تك و تنها اينجا از هيچي بي خبر
راستي فرزانه ي عزيز آي دي خانومه سهراب خاني رو مي توني براي من گير بياري ؟؟؟؟؟

هر چه تلاشت رو بكن و اين آي دي رو براي من پيدا كن
كسي هست به پاسخ هاي من جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید دیر کردم البته من دیروز صبح چند بار اومدم دیدم خبری نیست رفتم :31:
یه چند روز فرصت بده به من یا از بین یادداشتای خودم واستون پیدا می کنم یا از بچه ها می گیرم ...البته فکر کنم همین اسم خودشون بود یعنی : negin_sohrabkhani ولی فک کنم آخرش یه عددی چیزیم داشت که من یادم نیس ولی حتما سعی می کنم پیداش کنم واسه شما :20:

khastegan
07-10-2010, 15:40
ممنونم از راهنمايي هايي كه كردي
و فكر كنم اين آي دي غلطه
راستي من چند تا سوال دارم اگه بتوني پاسخ بدي ممنون مي شم

يك ناظري كه روي ماهه زمين رو تو كدو صورت فلكي مي بيني ؟؟؟؟؟؟

يك ناظري كه رويه زمينه ماه رو تو كدوم صورت فلكي ميبينه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گزينه هاشو يادم نيست

khastegan
07-10-2010, 18:13
:ohno::ohno::ohno:
من باید نجوم دینامیکی رو فول باشم یا بعضی از فصل هاشو ؟؟؟
می شه تو روش مطالعه ی نجوم به من کمک کنید ؟؟؟ چه فصل هایی از همه مهم ترند ؟؟؟؟ روزی چند ساعت نجوم بخونم البته من سوم راهنماییم زیاد کار باری ندارم وقتم آزاده نه 24 ساعته ها
من برای نجوم ریاضی رو باید در حده پیشرفته بلد باشم یا نه محاسباته ساده ی ریاضیه ؟؟؟؟

khastegan
07-10-2010, 20:53
:42:
یکی به من جواب بده خواهشا

farzaneh*f
08-10-2010, 10:41
ممنونم از راهنمايي هايي كه كردي
و فكر كنم اين آي دي غلطه
راستي من چند تا سوال دارم اگه بتوني پاسخ بدي ممنون مي شم

يك ناظري كه روي ماهه زمين رو تو كدو صورت فلكي مي بيني ؟؟؟؟؟؟

يك ناظري كه رويه زمينه ماه رو تو كدوم صورت فلكي ميبينه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گزينه هاشو يادم نيست

من هیچ وقت صورت فلکیا رو کار نکردم بیشتر در زمینه ی اخترفیزیک مطالعه می کردم

می شه تو روش مطالعه ی نجوم به من کمک کنید ؟؟؟ چه فصل هایی از همه مهم ترند ؟؟؟؟ روزی چند ساعت نجوم بخونم البته من سوم راهنماییم زیاد کار باری ندارم وقتم آزاده نه 24 ساعته ها
من برای نجوم ریاضی رو باید در حده پیشرفته بلد باشم یا نه محاسباته ساده ی ریاضیه ؟؟؟؟
ببین نجوم قسمت های مختلفی داره و نمی شه به طور کلی در موردش بحث کرد بعضی جاهاش ربطی به ریاضیات و فیزیک و شیمی و ... نداره بعضی جاهاش ریاضیات/فیزیک/شیمی پیشرفته می خواد و المپیادشم طوریه که حداقل تا زمان ما خط مشی ثابتی نداشت مثلا یه سال سوال های مربوط به نجوم کروی تعدادشون زیاد می شد یه سال سوالای اخترفیزیک...البته پرواضحه که در ادامه ی کار یعنی تو جهانی یا حتی مرحله ی دوم کشوری سوالای مرتبط با ریاضی و فیزیک نقش پررنگ تری دارن ولی خب شما که از الان نمی تونی رو اینا کار کنی باز کن همین نجوم دینامیکی رو هر جاشو سر در میاری خوب خوب بخون مثلا من اگه درست یادم باشه فصول 12 به بعدش طوری نبود که یه دانش آموز راهنمایی باهاش مشکل داشته باشه (یکی از دوستام با خوندن فقط همین 7 فصل آخر نجوم دینامیکی سال اول دبیرستان قبول شد از مرحله ی اول)...در مورد باقی سوالات تون هم گفتم که یه کم باید به من فرصت بدین آی دی خانم سهراب خانی رو گیر بیارم خودم گشتم پیدا نکردم باید برم مدرسه از بچه های دبیرستانی که هنوزم با المپیاد سروکار دارن بپرسم

Alireza SM
08-10-2010, 11:08
:ohno::ohno::ohno:

در مورد رياضيات بايد هندسه و مثلثات در حد پيش دانشگاهي بلد باشين .
از نجوم ديناميكي هم فقط فصل هاييش رو كه محاسبات دارن بايد فول باشين ديگه بقيش كه اطلاعات نجومي هست و بيشتر يادگرفتني و حفظ كردينه

راستي نجوم به زبان ساده رو هم بخونين بد نيست

khastegan
08-10-2010, 11:30
اينجا كدو يكي از شما تو المپياد قبول شدين ؟؟؟؟؟؟؟؟
راستي من سوالات رو كه از جاهاي مختلف دانلود كردم نفهميدم بالاخره اين المپاد تسته يا تشريحي ؟؟؟؟؟؟

khastegan
08-10-2010, 13:01
راستی من یه چند تا سوال دیگه هم داشتم تو المپیاد همه ی مقاطعه دبیرستانی می تونه شرکت کنه یا فقط سوم دبیرستان
نجوم و ریاضی رو فهمیدم فیزیک باید در چه حدی بلد باشیم ؟؟؟؟ اونم دانشگاهی باید بلد باشیم یا مقدماتی کافیه ؟؟؟؟
من نجوم ساده رو دارم این کتاب رو هم باید فول باشم یا نه برخی از قسمتاش من سره این صورت فلکی گیر کردم هیچی نمی فهم یکی به من در این مورد کمک کنه

farzaneh*f
08-10-2010, 15:00
راستي من سوالات رو كه از جاهاي مختلف دانلود كردم نفهميدم بالاخره اين المپاد تسته يا تشريحي ؟؟؟؟؟؟

مرحله ی اول حدود 30-40 سوال تستی (هر جواب درست 4 نمره + هر جواب نادرست 1 نمره -) و 10-12 سوال جواب کوتاه تشریحی بدون نمره منفی داره که هر جواب درستشم 10 نمره س ...مرحله ی دوم به بعد کلا تشریحیه :31:

راستی من یه چند تا سوال دیگه هم داشتم تو المپیاد همه ی مقاطعه دبیرستانی می تونه شرکت کنه یا فقط سوم دبیرستان
سال به سال قوانینش تغییر می کنه باید تو سایت باشگاه قوانین جدید رو ببینین...البته من شنیدم یه عده می رن شرکت می کنن واسه خودآزمایی آخرش اگه قبول شن قبولی شون به اصطلاح کن فیکون هس یعنی نمی تونن مرحله ی دوم برن البته بیشتر تحقیق کنین چون ممکنه مثلا تو قوانین جدید به این آسونی نباشه و محرومیت از شرکت در سال های بعدم داشته باشین

نجوم و ریاضی رو فهمیدم فیزیک باید در چه حدی بلد باشیم ؟؟؟؟ اونم دانشگاهی باید بلد باشیم یا مقدماتی کافیه ؟؟؟؟
برای مرحله ی دوم به بعد بله باید ریاضی فیزیک و حتی بعضی قسمتای شیمی رو در یه حد بالایی بلد باشین ولی در مراحل ابتدایی ضرورتی نداره یعنی می شه قسمتایی رو یاد گرفت که به دانش بالا از این دروس نیازی ندارن

من نجوم ساده رو دارم این کتاب رو هم باید فول باشم یا نه برخی از قسمتاش من سره این صورت فلکی گیر کردم هیچی نمی فهم یکی به من در این مورد کمک کنه
من این نجوم به زبان ساده رو زیاد نخوندم زیاد جالب نیس به نظرم...در کل تو نجوم یه قانونی نیس که فک کنی اگه فلان کتابو بخونی همه چی حله یا اگه نخونی دیگه هیچی یاد نمی گیری شما خیلی داری قضیه رو پیچیده می کنی من به عنوان کسی که حداقل از این مراحل ابتدایی یه چیزایی می دونه بهت می گم فصل 12 به بعد دینامیکی رو بخون شما باز می گی فیزیک چقد باید بلد باشم آخه دوست من شما که از الان نیازی به اونا نداری فعلا خیلی اگه نگرانی بابت ریاضی و فیزیک می تونی طبق اون برنامه ای که آقای باقری گفتن فیزیک 2 دبیرستان (3 فصل اول) رو بخونی تو تا همین دو تا (فیزیک2 و نجوم دینامیکی ) رو بخونی تموم کنی من می گردم یه راهنمای خوب بهت معرفی می کنم واسه ادامه ی کار :10: موفق باشی :46: