PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در نصب ويندوز روي هارد Sata

Subzero
15-09-2005, 13:37
با سلام:
دوستان من ثازه هاردمو عوض كردم ويك هارد Sata 120 گداشتم (كاشكي هيچ وقت اين كارو نكرده بودم ) اون يارو كه ازش گرفتم خيلي راحت ويندوزو به كمك يك فلاپي كه با مادربوردم بود بوت ميكنه و ويندوز رو خيلي راحت نصب ميكنه .مشكل اينجاس كه من سر اين كه بايد يادم بده تا هر دفه مجبور نشم اين كيس گنده رو بردارم و ببرم اونجا با هم حرفمون شد و حالا كامپيوترم بي ويندوز مونده .هر كي ميدونه ثواب داره به ما هم بگه ايشالا جبران كنيم باور كنيد خيلي فوريه .
بازم ممنون از همه دوستان

Lord_theOne
15-09-2005, 19:25
مشخصات کامل مادربردتو بگو هارد سا تا فرقی نم کنه با هارد معمولی مادربردت هاردتو می شناسه اسمه هاردتو می زاره

ghafar
15-09-2005, 20:07
با سلام
موقع نصب ویندوز وقتی که تازه setup ویندوز xp میاد بالا باید f6 را بزنی بعد خودش موقع نصب فلاپی را میخواد که از روی فلاپی هاردو می شناسه و بقیه مراحل نصب ویندوز مثل هاردهای معمولی ادامه پیدا می کنه.
اگه فلاپی را هم نداشته باشی با سی دی مادربورد می شه اونو بسازی

Amir_P30
16-09-2005, 01:37
طريقه نصب Windows XP يا Windows 2000 بر روي هارد هاي SATA چگونه مي باشد؟

هارد ديسك هاي SATA، از كنترل كننده هاي متفاوتي استفاده مي كنند از قبيل Silicon Image, ICH5 Intel, ICH6 Intel, Via 8237, Nvidia3 250 و ...

براي نصب Windows XP يا Windows 2000 ابتدا مي بايستي كنترل كننده SATA مادربرد را بشناسيم. به طور مثال در مادربرد GA-7VT600 1394 براي نصب Windows XP بر روي هارد SATA بايد بدانيم كه كنترل كننده SATA در اين مادربرد چيپ جنوبي VIA 8237 مي باشد كه مراحل نصب آن به صورت زير است:
1- از داخل CD درايور مادربرد كه نام VUCD بر روي آن چاپ شده است، پوشه Bootdrv را گشوده و فايل Menu.exe را يافته و اجرا نماييد.

2- بعد از اجراي برنامه گزينه SATA for 8237 را انتخاب نماييد.

3- يك فلاپي فرمت شده را داخل فلاپي درايو قرار مي دهيم تا درايور SATA به صورت اتوماتيك ساخته شود

4- پس از ساختن درايور برروي فلاپي شروع به نصب Windows XP مي نمائيم.

5- در ابتداي نصب Windows XP، در جواب سوال "در صورت داشتن تجهيزات SCSI يا Raid  كليد F6 را فشار دهيد" بعد از قرار دادن درايور ساخته شده بر روي فلاپي ديسك كليد F6 را فشار دهيد.

6-  در اين هنگام Windows شروع به خواندن اطلاعات مورد نياز از درايور ساخته شده نموده و بدين ترتيب هارد SATA مورد نظر شناخته و نصب مي گردد.

موفق باشي

Subzero
16-09-2005, 10:57
با سلام:
از همه دوستان بینهایت ممنونم مشکلم با F6 حل شد .از این که دیر هم جواب دادم باید ببخشید .

amnhck123
24-05-2006, 15:21
مادربورد من giga k8ns هست لطفا بگو از کجا بفهمم کنترلر هارد ساتای من چیه چون نمی تونم ویندوز xp نصب کنم

mohammad462
05-06-2008, 02:35
lop top flopy nadare ma chikar konim smpfm4@gmail.com

ARYAH
11-08-2008, 11:39
با تشکر از دوستان که راهنمایی کردند
main من soltek و چیپست آن Via 8237 است و در cd آن Bootdrv و Menu.exe نیست
حالا برای نصب ویندوز روی هارد maxtor 80 موقع نصب هارد شناخته نمی شود متاسفانه سایت soltek را پیدا نکردم دوستان لطفا راهنمایی کنند

ARYAH
11-08-2008, 11:40
با تشکر از دوستان که راهنمایی کردند
main من soltek و چیپست آن Via 8237 است و در cd آن Bootdrv و Menu.exe نیست
حالا برای نصب ویندوز روی هارد maxtor 80 موقع نصب هارد شناخته نمی شود متاسفانه سایت soltek را پیدا نکردم دوستان لطفا راهنمایی کنند

812
15-08-2008, 04:35
دوستان عزیز چرا راه دور می رین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
بابا خود مادر بورد رو باید حل کنین
باید از مادربورد ساتا رو به مادربورد آشنا کنین
اونم تو بخش ساتا رو باید رو اوتو ماتیک بزارین تا هم هارد و هم سیدی رم و یا رایتر ها کلاً بشناسه
اگه پیدا نکردی به من بگو تا اونجایی که می تونم راهنمایی کنم
چون مال من ها ساتا هست
این مشکل هم خیلی خیلی هم آسونه!

Lord_theOne
15-08-2008, 10:00
مادربرد شما حتما يك فلاپي همراهش بوده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از اينجا مي توني بگيري براي ويندوز XP
و موقع نصب كردن اولش صفحه آبي تا شروع شد F6 را بزن چند بار اون پايين مي نويسه و بعد كه كارش تموم شد فلاپي شروع مي كنه بخوندن و درايور XP‌ را بهش مي دهيد