PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ده دلیل کافی برای نخریدن آیفون اپل!!

B L A S T E R
08-09-2007, 14:46
بعد از همه ی جنجال هایی که این گوشی رویایی در جهان داشت گفتم بد نیست که چند دلیل ضعف این گوشی رو هم بنویسم تا با دید بازتری به این گوشی نگاه کنیم . البته نه این که بگم گوشی خوبی نیست بلکه نظر من این است که اگر این ها به امکانات آیفون اضافه می شد دیگه می توانستیم آیفون رو یک گوشی بدون عیب و نقص و کامل بدونیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- نداشتن شبکه 3G
شبکه 3G به شما این امکان را می دهد تا مکالمه ی تصویری بر قرار کنید . دوربین دومی در قسمت جلو گوشی وجود ندارد و البته در قسمت نرم افزار هم چیزی نیست پس نمی توانید در جایی که شبکه ی 3G وجود دارد با آیفون به صورت تصویری ارتباط برقرار کنید .
2 - نداشتن امکان اجرای فایل های آفیس
امروزه پک آفیس یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار هایی است که در تمام جهان برای همه نقش آب را در زندگی دارد . حتی در گوشی های قدیمی که با Windows Mobile کار می کنند هم این امکان وجود دارد ولی شما به هیچ وجه در آیفون نمی توانید مثلا فایل Word را اجرا و متنی را تایپ کنید و این در پاکت پی سی ها امکانی پیش پا افتاده است .
3- دوربین فوق العاده ضعیف و نداشتن امکان فیلم برداری
یکی ار معیار های اصلی کسی که برای خرید یک گوشی به بازار می رود این است که گوشی که قرار است خریداری کند دوربین با کیفیتی داشته باشد پس آیفون نمی تواند انتخاب خوبی برای این گونه افراد باشد .
تمام گوشی های موجود با این رنج قیمت در بازار های بین المللی در حال حاضر قابلیت فیلم برداری دارند اما اگر آیفون داشته باشید و بخواهید از یک لحظه فیلم برداری کنید … نه بهتر است چند عکس پیاپی بگیرید ! البته اگر شب بود گوشی را در جیبتان بگذارید و به هیچ کدام فکر نکنید زیرا دوربین آیفون فلاش ندارد .
4- کیفیت صدای ضعیف
صدا هم معیار خیلی ها برای خرید گوشی است . صدای پلی فونیک این گوشی را اگر بخواهید مثلا با گوشی های 2 سال پیش نوکیا مقایسه کنید مطمئن می شوید که نوکیای 2 سال پیش کیفیتی بهتر دارد .
5- نداشتن امکان پخش فرمت های رایجWMA,WMV
این دو فرمت از پر کاربرترین فرمت های صوتی و تصوریری هستند و نمی شود به سادگی از آنها گذشت .
6- آیفون ، مموری کارت ندارد !
مموری گوشی های موبایل نیز برای صاحبانشان امکانات زیادی رو به وجود می آورند ، به عنوان مثال شما می توانید برخی از فایل های دلخواهتان را همیشه همراه داشته باشید و هر کجا که خواستید آن را در کامپیوتر یا موبایل دوستان قرار داده و از اطلاعات کپی بگیرید .
7- نداشتن امکان اجرای کتاب های الکترونیک با فرمت PDF
یکی از کارهای مهمی که در سراسر جهان تقریبا مد شده است همین خواندن کتاب با گوشی مویایل است ، فرمت اکثر کتاب های الکترونیک هم که PDF است و کسی که آیفون دارد چه می کند ؟
8- نداشتن مرورگر WAP در کنار GPRS
WAP نسخه ای از سایت ها است که برای موبایل ها طراحی می شود و حجم و ابعاد خاصی دارد و در صورتی که کسی با گوشی موبایل به وبگردی بپردازد نسخه WAP سایت برای مشاهده بهتر و سرف هزینه کمتر برای اون نشان داده می شود . و به نظر می رسد این ضعف بزرگی برای آیفون باشد .
9- نداشتن امکان شماره گیری با صوت
شماره گیری صوتی چند سالی است که روی اکثر گوشی های موبایل قرار می گیرد و برای بعضی ها نیز خیلی کاربر دارد . اما در آیفون نمی توانید این کار را انجام دهید .
10- نداشتن امکان نوشتن با دست خط شخصی
در اکثر گوشی های تاچ اسکرین این امکان وجود دارد که با قلم گوشی روی صفحه آن با دست خط خودتان بنویسید و آن تبدیل به نوشته معمولی می شود ، اما آیفون قلم ندارد و به خاطر همین شما نمی توانید از این امکان فوق العاده جالب و پرکاربرد استفاده کنید .

saeid_linker
08-09-2007, 14:58
بجاش شيكه

saeid_linker
08-09-2007, 15:00
صفحه نسبتا بزرگي داره و امكاناتي نظير لمسي آن بي نظير مي باشد

saeid_linker
08-09-2007, 15:01
حافظه آن بقدري است كه نيازي به حافظه جانبي ندارد.

مثل w950

metal_militia
08-09-2007, 15:02
ایفون اشغاله!!!!!!!!!!!!!!!!ولی ببینید چه فروشی میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!چون اشغال خر تو دنیا زیاده

saeid_linker
08-09-2007, 15:02
در ضمن هر گوشي معايبي دارد
كه سازنده آن در مدل بعدي ممكن است آنرا در نظر بگيرد و برطرف نمايد

R@R#M@N
08-09-2007, 15:05
شما حاضری 1200 پول گوشی بدی که فقط شیکه و امکانات دیگه ای نداره؟؟؟؟
بلستر جان سایت موبایل ریووی به این خاطر هک شد بپا پی 30ورلد و یوزر تو هک نشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

e.khafan!
08-09-2007, 15:05
اگر به من به عنوان گوشی اینو و 1100 رو پیشنهاد کنن 1100 رو بر می دارم !

ولی اگر اپل از همون اول خریت نمی کرد این محصولش رو به عنوان iPod معرفی می کرد + امکان مکالمه و در یافف موزیک از اینترنت فروشش ده برابر می شد . اینو توی سایت پی سی ورد گفته و طبق مقایسه ای که انجام داده بهترین بخش کننده شده .

کلا راحان سخت افزاری اپل یک تختشون کمه مثلا iPod ویدیو شون فقط با itunes کار می کنه و میک روفون و رادیو و غیره خبری نیست .

hamidrezaaa
08-09-2007, 15:06
ایفون اشغاله!!!!!!!!!!!!!!!!ولی ببینید چه فروشی میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!چون اشغال خر تو دنیا زیاده
باهات موافقم ولی نه به این شدتت یک خورده ملایم تر چون پشتش اسم کمپانی Apple اینقدر گل کرد وگرنه همچین اش دهن سوزی هم نیست

e.khafan!
08-09-2007, 15:07
خیل تیکت تمیز بود ، مخصوصا تو ایران که همه می رن چینیشو می خرن ( تقلبی )

hamidrezaaa
08-09-2007, 15:14
اگر به من به عنوان گوشی اینو و 1100 رو پیشنهاد کنن 1100 رو بر می دارم !

ولی اگر اپل از همون اول خریت نمی کرد این محصولش رو به عنوان iPod معرفی می کرد + امکان مکالمه و در یافف موزیک از اینترنت فروشش ده برابر می شد . اینو توی سایت پی سی ورد گفته و طبق مقایسه ای که انجام داده بهترین بخش کننده شده .

کلا راحان سخت افزاری اپل یک تختشون کمه مثلا iPod ویدیو شون فقط با itunes کار می کنه و میک روفون و رادیو و غیره خبری نیست .
دوست خوبم الان Apple یک محصول جدید ارائه کرده مثل ایفون صفحه لمسی و خیلی چیزاهای دیگه و با با هارد داخلی متفاوت یکی 8 gig و اون یکی 16 gig به نام ipod touch همه چیزش مثل ایفون فقط دیگه تلفن نیست این هم عکسش
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdi nba
08-09-2007, 15:31
لابد یه چیزایی داره که ما نمیدونیم.....

الکی که اینقدر فروش نمیره...

hamidrezaaa
08-09-2007, 15:36
لابد یه چیزایی داره که ما نمیدونیم.....

الکی که اینقدر فروش نمیره...
نه دوست عزیز هیچی نداره وفقط به خاطر اینکه Apple تولید کرده اینقدر فروش کرده فقط همین مطمن باش

B L A S T E R
08-09-2007, 15:40
شما حاضری 1200 پول گوشی بدی که فقط شیکه و امکانات دیگه ای نداره؟؟؟؟
بلستر جان سایت موبایل ریووی به این خاطر هک شد بپا پی 30ورلد و یوزر تو هک نشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام.
بهراد بود اسمت دیگه؟
من خودم موبایل ریووی رو هک کردم .:31::31:

mahdi nba
08-09-2007, 16:16
نه دوست عزیز هیچی نداره وفقط به خاطر اینکه Apple تولید کرده اینقدر فروش کرده فقط همین مطمن باش

من که تو مجلات خیلی ازش تعریف شنیدم...

B L A S T E R
08-09-2007, 16:32
حالا چرا داد میزنی منم باهات موافقم

mahdi nba
08-09-2007, 16:37
حالا چرا داد میزنی منم باهات موافقم

یعنی میگه تو مجلات چرت و پرت نوشته بودن......؟؟؟؟؟؟؟؟؟

seyyedi
08-09-2007, 16:49
دوستان سلام
آره مهدی جون خیلی وقت ها شده از این کارا می کنن (مخصوصا برا اینکه فروششون بره بالا)
من وقتی برا اولین بار خبر ای فون رو شنیدم فکر کردم هیچ جاش وجود نداره که صفحه نمایش نباشه

hamidrezaaa
08-09-2007, 16:52
یعنی میگه تو مجلات چرت و پرت نوشته بودن......؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرت و پرت نیست یک تبلیغ برای ایفون سر Ipod هم همین جوری بود اصلا سیاست Apple اینجوریه دیگه :10:

mahdi nba
08-09-2007, 17:00
دوستان سلام
آره مهدی جون خیلی وقت ها شده از این کارا می کنن (مخصوصا برا اینکه فروششون بره بالا)
من وقتی برا اولین بار خبر ای فون رو شنیدم فکر کردم هیچ جاش وجود نداره که صفحه نمایش نباشه

پس این مجلات همه رو به اشتباه انداخته.....:21: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sarmast65_ata
08-09-2007, 22:09
یه عیبی هم که فکر نکنم گفته شده باشه نداشتن بلوتوث و حتی اینفرارد بود!!!!!! این گوشی فقط هندزفری بلوتوث رو پشتیبانی می کنه و با بلوتوثش نمی تونی فایلی ردوبدل کنی. یکی نیست بگه 3650 نوکیا بلوتوث داشت اینش که واقعآ مسخرست.سیستم عاملی هم که روی این گوشی هست واقعآ مسخرست که هیچ برنامه ایی به راحتی واسش پیدا نمیشه.
این گوشی فقط گرافیکش بالاست که همه رو جذب خودش کرده وگرنه هیچ قابلیت مهمی نداره که اینقدر سرصدا کرده و فقط یه بزرگ نمایی تبلیغاتی بود و فقط واسه زمانی بود که اطلاعات زیادی ازش بیرون نیومده بود به نظر من که دیونگی محسه خریدن این گوشی.

mahdi nba
08-09-2007, 22:39
اوه.....

اگه بلوتوث نداره دیگه باید بره بمیره....

nima_989
08-09-2007, 22:40
من توی همین فروم خوندم که فقط میشه از زنگهای پیش فرض گوشی استفاده کرد و قابلیت تعویض زنگهای دلخواه رو نداره . اگه واقعیت داشته باشه که فاجعه است.

Rjoun
08-09-2007, 22:45
بيچاره آيفون!:41:

iman_s
09-09-2007, 02:45
فقط به دلیل تبلیغات و اسم Apple. اگه منم به یک مجله معتبر یه چیزی زیر میزی بدم که از محصولات بنجل خوب بنویسه مطمئنم که بقیه منابع که خبرهاشون از اون منبع معتبر میگیرند هم از محصول من تعریف میکنند.
مگه IPOD چه فرقی با یکسری پلیرهای دیگه شرکتهای معتبر میکنه.فقط به خاطر اینکه سازندش Apple هست و به خاطر تبلیغات زیاد تو امریکا اکثرا ازش استفاده میکنن و قابلیت دانلو از طریق اینترنت داره که اونم فقط به درد همو امریکایی ها میخوره که همه چیشون با اینترنت عجین شده. طبق مشخصاتی که دوستان گفتند به غیر از پخش خوب موسیقی و تصویر و صفحه لمسی چه فرق متشاخصی با مثلا به قول دوستمون 3650 نوکیا داره.
این تبلیغات چه کارهای که نمیکنه.

B L A S T E R
09-09-2007, 13:29
بلوتوس نداره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash_zp
09-09-2007, 13:34
آيفون واسه ما ها نيست
در واقع اصلا براي كسايي با طرز فكر ما و در رنج امكانات كشور ما نيست
ولي خوب يه سري از افراد هم هستند كه كارشون فقط با آيفون راه ميافته

R@R#M@N
09-09-2007, 16:18
بلوتوس نداره؟
داره ولی فقط میشه باهاش آهنگ گوش داد
Bluetooth Yes, v2.0, headset support only

من توی همین فروم خوندم که فقط میشه از زنگهای پیش فرض گوشی استفاده کرد و قابلیت تعویض زنگهای دلخواه رو نداره . اگه واقعیت داشته باشه که فاجعه است.
درسته
نمیشه عوض کرد (فقط 20 تای خودش)

SAEED_BARCELONA
09-09-2007, 16:28
این که خیلی بد اگه بلوتوث نداره آهنگم غیر از مال خودش نمیشه بزاری برا زنگ خور. خیلی ضدحاله.

Naeim
09-09-2007, 16:32
یه چیزی میگم توهین به کسی نباشه
این گوشی به درد مفت خورا نمیخوره - بس که ماها همه چیزمون کرک شده بوده عادت کردیم
ولی همتون میدونید تو طراحی از این بهتر نداریم....

R@R#M@N
09-09-2007, 16:36
یه چیزی میگم توهین به کسی نباشه
این گوشی به درد مفت خورا نمیخوره - بس که ماها همه چیزمون کرک شده بوده عادت کردیم
ولی همتون میدونید تو طراحی از این بهتر نداریم....
مفت خورا ؟؟؟/
من منظورتونو متوجه نشدم
طراحیشم یه چیز سادست و در مقابل اف 700 سامسونگ کم آورد و اف 700 زیبا ترین گوشی شد
ولی از ال سی دی نمیشه گذشت (3.5 اینچ 16 ملیون رنگ مولتی تاچ اسکرین)

^حمید رضا^
09-09-2007, 20:33
صبح تا شب کار کنی زحمت بکشی پول بدی اینو بخری 6600 3650 شرف داره به این چون مموری میخوره بولوث میگیره امکان اصتفاده زنگ sms داره ووووو بخوام بگم کلی طول میکشه

Naeim
10-09-2007, 22:33
این همه اشکال که رو این گوشی میزارید همش بعد آنلاک شدن حل میشه - غیر بعضی چیزا مثلا اینفرارد
اگه قبول ندارید برید یه سر پایتخت چند تا مغازه آنلاک شدش رو آوردن البته الان گرون میدن 1.200.000

amir2011
11-09-2007, 01:48
البته پشتیبانی نکردن از فایلهای word .pdf.wmw.wma کاملا توجیه پذیره...!
این برمیگرده به رقابت با مایکروسافت (عدم پشتیبانی از پسوندهای انحصاری محصولات این شرکت...
البته به دلایل همین مشکلات و ...
استیو جابز در متنی که در سایت اپل منتشر کرده است ، اعلام کرده که قیمت گوشی 8 گیگی 599 دلاری را 200 دلار پایین آورده و حالا این گوشی را با قیمت 399 دلار به فروش می‌رساند ، تخفیفی قابل توجه! کسانی هم که قبل از این گشاده‌دستی اپل ، آی‌فون را گران خریده‌اند ، می توانند از اعتبار 100 دلاری برای خرید از فروشگاه‌های اپل استفاده کنند.

s_probit
14-09-2008, 00:51
با اینکه اطلا عاتی که داده بودین ضعیف بود ولی چند تاییش درست بود.من کاملن مطمعنم که همه این مشکلات حل میشن به زودی.درضمن بدونید دارید در مورد بهترین اختراع سال 2007 صحبت می کنید.ایفون یک گوشی عالیه که تا با حاش کار نکنی متوجه نمیشی داری در مورد چی حرف میزنی

absorb3000
15-09-2008, 23:57
یه چیز بگم در مورد آیفون و اون اینکه آیفون سابقه تولیدش به زور 1 سال میشه در صورتی که کل بازار گوشیهای موبایل تحت تاثیر طراحی و اینترفیس زیبای آیفون شده و رابط لمسی زیباش هنوز خیلی حرف برا گفتن داره و اشکالات آیفون با سابقه کوتاهش در تولید قابل قبوله
مطمناً اگر سابقه تولید آیفون در حد نوکیا بود الان دنیای گوشیهای موبایل جور دیگه ای بود

e.khafan!
16-09-2008, 00:01
اگر مردم آمریکا 50 درصد رو به این گوشی نیارن ، میشه نتیجه گرفت مغزشون ایراد داره

منم مثل بعضی از دوستان فکر میکردم گوشی جالب نیست ! ولی چند روز پیش یکی گرفتم دستم عجب چیزی بود مستش شدم !!! مخصوصا با این قیمتی که اونور داره واقعا میارزه دو تا بگیری دستت

s_probit
16-09-2008, 00:02
و نکته جالب اینکه اون مشکلات دارن از بین میرن.به امید روزی که همه مشکلات حل بشه و این مخالین حرفی واسه گفتن نداشته باشن

ALt3rnA
16-09-2008, 00:30
من هم موافقم گوشیش امکانات زیادی نداره متاسفانه
ولی فقط کافیه بگیرید دستتون
من یه زمانی میخواستم به جای e90 اینو بگیرم
خیلی قشنگه خدایی

s_probit
16-09-2008, 00:42
اشتباه نکن.نه اینکه فقط زیباست امکاناته خیلی خوبی هم داره