PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاريخچه بازی جی تی ای

Retired User
08-09-2007, 10:09
مقدمه: بازی های کامپیوتری زیادی در دنیای بازی ها تولید شده اند اما این بار تاریخچه بازی را می نویسیم که در ذهن هر بازی باز خاطره ای در گوشه و کنار خود دارد امروز به بخشی از تاریخچه شیرین بازی جی تی ای می پردازیم

در سال 1998: Grand Theft Auto

این بازی دو بعدی بود ولی داستان جالبی داشت بازی از بالای صفحه مردی کوچکی را نمایش می داد که به گردش در خیابان ها ماشین سواری و تیر اندازی و انجام ماموریت های مختلف می پرداخت :بازیی موفق و بی نظیر در نوع خود ... بازیی دو بعدی که در نگاه اول حالت یک بازی بیهوده را داشت ولی بعد از انجام چندین ساعت هرکسی را جذب خود می کرد. شخصا قبل از ورود این بازی هیچگاه چنین آزادی عمل وسیعی را در هیچ گونه بازیی مشاهده نکرده بودم و برای اولین بار بود که با چنین صحنه های جذاب و زیبایی روبرو می شدم. دزدی اتوموبیل ، گوش کردن به آهنگ های مختلف و متنوع ، انجام ماموریت های جذاب و گوناگون از بارزترین و مهم ترین ویژگی های این نسخه به شمار می آمد. خیلی از افراد که پی به وسعت این بازی نبرده بودند آرام آرام متوجه عظمت و زیبایی های حاکم بر این بازی شده و کارشناسان از آن به عنوان یک شاهکار یاد کردند. به همین دلیل کمپانی سازنده به فکر ساخن نسخه دوم و شاهکاری دیگر از این بازی افتاد . اما قبل از نسخه دوم ما شاهد یک اضافه شونده برای نسخه اول این بازی بودیم

در سال 1999: Grand Theft Auto: London 1969

این بار شاهد یک شاهکار نبودیم چون بازی در همان سبک بازی قبلی جی تی ای بود و چیز زیادی برای گفتن نداشت: یک اضافه شونده نه چندان موفق که به نسخه اول بازی ویژگی های چندان زیادی اضافه نمی کرد و مورد انتقاد بسیاری از طرفداران این بازی قرار گرفت. به غیر از افزوده شدن و ایجاد تغییراتی در منوی اصلی ، موزیک ها و اتوموبیل های موجود هیج ویژگی دیگری در آن به چشم نمی خورد و همین مساله موجب استقبال کم ، طرفداران از این بازی می شد. اما تنها نکته امیدوار کننده ورود نسخه دوم بازی ، شش ماه پس از انتشار این اضافه شونده بود

در سال 1999:Grand Theft Auto 2

این سری نیز رد همان سال ولی با کمی تغییر برای بازی خورها درست شد: در اين سال همه بازیکنان کامپیوتر با نام جی تی ای آشنا شده و بی صبرانه در انتظار ورود نسخه دوم بودند. این موعد فرا رسید اما این بار هم انتظار طرفداران از این بازی برآورده نشد و مشکلات بسیار زیادی که در دوربین بازی به چشم می خورد انگیزه به پایان رساندن این بازی را در خیلی ها از بین برده و این بازی بسیاری از طرفداران خود را از دست داده بود. هرچند که به عقیده بعضی دیگر این بازی دارای تنوع های زیادی از قبیل تغییر نقشه ، افزوده شدن اتومبیل های جدید و موزیک های متنوع بود اما هیچگاه نتوانست موفقیت های نسخه اول خود را تکرار کند و همین مساله باعث شد تا شاهد تغییراتی بزرگ در جی تی ای و نسخه سوم این بازی باشیم

در سال2002 :Grand Theft Auto 3

در این سال شاهد جزابترین بازی تاریخ بازی ها بودیم :زمانی حدود سه سال از ورود نسخه دوم بازی می گذشت که شاهد ورود یکی از وسیع و بزرگ ترین بازی های تاريخ بودیم. جی تی ای به یک بازی باور نکردنی و کاملا جذاب تبدیل شده بود. محیط دو بعدی بازی به محیطی سه بعدی تبدیل شده و هیچگونه مشکلی در چرخش دوربین و کنترل شخصیت به چشم نمی خورد. اکنون جی تی ای دارای خط داستانی خاص به خود شده بود. چند شهر بزرگ و وسیع در بازی وجود داشت و گرافیک بی نظیری در بازی به چشم می خورد. چیزی که کمتر کسی فکر آنرا می کرد. علاوه بر آنکه توانایی گوش کردن به موزیک های موجود در بازی را داشتیم می توانستیم قطعه های مورد علاقه خود را نيز در بازی گوش داده و از زیبایی های حاکم بر بازی لذت ببریم. بعد از چندین ماه شایعات مبنی بر ورود نسخه بعدی بازی به گوش رسيد و سپس به صورت رسمی انتشار نسخه بعدي اعلام شد و همگان بی صبرانه در انتظار ورود این نسخه از بازی نشستند

در سال 2003:Grand Theft Auto: Vice City

باز هم جی تی ای و باز هم شاهکاري دیگر نسخه ای که بیشتر حالت یک اضافه شونده برای نسخه قبل را داشت اما خود از ویژگی های منحصر به فرد بهره می برد. این نسخه از بازی نیز با ویژگی های بیشتر و جدیدتر از قبیل توانایی سوار شدن بر موتور و امکان خرید مکان های مختلفی از قبیل پیتزا فروشی ، بستنی فروش ، استودیوی فیلم سازی و... بار دیگر طرفداران خود را غافلگیر کرده و غرق در بازی کرده بود

در سال2005Grand Theft Auto: San Andreas

بازی بی نظیری و زیبا که جز برترین بازی های سال 2005 شناخته شد داستان بازی در شهر سان آندریس و شما شخصیت سی جی را کنترل می کنید بازی به قدری وسیع و دیدنی است که شما را غرق می کند در بازی کارایی های بسیاری اضافه شده استاز جمله این کارها سوار شدن بر دوچرخه و انجام مراحل بسیار طولانی و زیبا است هر قسمت از شهر افراد با قیافه های خاص خود را دارد بازی پر است از ماشین های مختلف و شما قدرت تغییر قدرت مشاین ها ، خرید اسلحه ، خالکوپی ، خرید لباس، خرید پیتزا و بسیاری از کارها که حتی در تصور یک بازی خور نیز نبود نیز در اختیار شما قرار گرفت بازی از سه شهر بسیار بزرگ تشکیل شده بود که هر قسمت از وسعتی بسیار زیاد برخوردار بود .. شما می توانستید برای خود خانه های مختلف در جای جای شهر بخرید و حال کنید
اضافات دیگری نیز برای پلی2 به بازار آمد که آنها تنها نسخه های الهاقی بازی بوند
و نسخه شماره 4 بازی هم در دست ساخت است
منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

*PiNk PaNTHeR*
08-09-2007, 11:59
گذاشته بودم قبلا.
اما ترجمه ی خوبی از ویکی کرده دستش طلا.
اینهم یک سایت انگلیسی برید فقط صفا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pouriaqazvin
08-09-2007, 23:47
گذاشته بودم قب
باز دستش درد نکنه واسه اون خایی که تازه اومدن گذاشته!!!!!

Carl
09-09-2007, 00:20
ممنون از متن خوبتون. من بجز 3 همه‌شون رو بازی کردم.

Kasra 91
09-09-2007, 01:00
بازی خیلی غولیه من فقط اینو بازی میکنم نسخه بعدیش برای pc نیومده؟
تنه مشکلش غیر عادی بودن ادمهاست

*PiNk PaNTHeR*
09-09-2007, 06:04
نه 2 نیم نسخه ی بعدی فقط برای Psp وps2 هستن و Gta Iv فقط برای Ps3 و X360.

ahmet kaya
11-09-2007, 07:21
سلام و درود فراوان بر دوستان بازی خور...منم gta vice city و gta3 رو بازی کردم ولی هیچکدوم مثل san andariasکه تابستان پارسال(1385) خریدم و تموم کردم فففففففففففاز نداد!!!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

keylogger
13-09-2007, 13:03
gta london و gta 2 وgta 3 و gta4 و gta5 رو بازی کردم ولی هیچ کدوم به پای san andereas نمیرسه واقعا
بازی خوبی بود با اون صحنه اه و مراحلش ×!

Carl
13-09-2007, 15:37
:keylogger
gta london و gta 2 وgta 3 و gta4 و gta5 رو بازی کردم
ببخشیدا!! شما GTA 5 رو از کجا آوردین؟! در حالیکه هنوز چهارش عرضه نشده!

morteza_m2n
13-09-2007, 16:02
ببخشیدا!! شما GTA 5 رو از کجا آوردین؟! در حالیکه هنوز چهارش عرضه نشده!
فکر کنم منظورش از gta5 همون سان آندریاس بود

لیست gta ها:
gta london
Gta Classic
gta 2
gta3
gta vice city
gta san andreas
gta liberty city stories
gta vice city stories
gta chicago که الکی بود و ملتو سر کار گذاشته بودن با یه خبر دروغین
Gta Iv
Gta Sanandreas Stories

Carl
13-09-2007, 21:28
مرتضی جان من که اینطور فکر نمی‌کنم. چون ایشون گفتن:

keylogger:
gta london و gta 2 وgta 3 و gta4 و gta5 رو بازی کردم ولی هیچ کدوم به پای san andereas نمیرسه
و سان‌آندریاس رو از GTA 5 جدا حساب کردن.