PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان عزيز گلم اگه ميشه به من كمك كنيد ثواب داره دوستان!!!!!

salar2010
14-09-2005, 17:55
بسم الله الرحمن الرحيم

من چند مشكل در زمينه ي لينوكس دارم من امروز يك لينوكس 5 سي دي خريدم وروش نوشته شده بود
LINUX REDHAT 11 FEDORA CORE 2.0
ازتون خواهش مي كنم به سوالاتم جواب دهيد

1. مو قعي كه داشتم لنوكس رو نصب ميكردم يكي از درايو هاي من كاملا پاك شد و رفت و من هر كاري كردم دوباره بازيافت نشد به نظر شما م بايد چطوري دوباره درايو خودم رو از نو پارتيشن بندي كنم من هر كاري كردم كه پارتيشن مجيگ ورژن 8 رو نصب كنم برنامه اجرا نمي شد و از من مي خاست تا يك فايل رو اجرا كنم و اينطور نوشته بود :insert a blank 1.44 mg (3.5") diskette و من هر كاري كردم هيچ فايلي رو نمي پزيرفت و اگه روي cancel كليك كنم يه اخطار ديگه مي ده : partishen;s drive leter cannot be ident fied --------- init faild : error 17
واگه روي ok ارور كليك كنم برنامه ميره به نظر شما من بايد چطوري نصبش كنم

2. حالا كه لينوكس نصب شده به چند ا مشكل بزرگ برخوردم يكي اينكه .لينوكس در كجا نصب شده تو هيچ كدوم از درايو ها نيست و مو قعي كه من بخوام لينوكس رو پاك كنم چجوري بايد پاكش كنم ؟ و دومين مشكلم اينكه موقعي كه روي My Computer كليك مي كنم اصلا درايوي نمي بينم فقط درايو سي دي رام و رايتر هست و بعغيه نيستند حالا من بايد چكار كنم ايا بايد لينو كس رو از نو نصب كنم ؟؟

3. راستي من موقعي كه داشتم لينوكس رو نصب مي كردم فقط 3 تا از سي دي هاش نصب شد و 2 تاي ديگه نصب نشد و م وارد لينوكس شدم و مشكلي پيش نيو مد به نظر شما مشكل كار كجابود
من هر كاري كردم نتنسم فارسي بنويسم

من فقط لينوكس رو فقط به خاطر برنامه نويسيش نصب كردم
به نظر شما انتخاب مناسبي است
ايا لينوكس تمام زبان ها برنامه نويسي رو داره ؟

راستي چطور مي شه تو برنامه هاي لينوكس دستكاري كردمثلا بازيهاش چون لينوكس open sors هست يه تو ضيحي هم در اين رابطه بديد دوستان عزيز

لينوكس رو با چه زباني نوشتند ؟

از دوستان عزيز خواهش ميكنم به من كمك كند بهخدا ثواب داره دوستان گلم

با زم ببخشيد كه شما رو الاف خودم كردم واقعا ببخشيد دوستان عزيز

Navid
14-09-2005, 18:34
salar2010 جان چند تا تاپیک میزنی !!!

salar2010
14-09-2005, 19:17
سلام اقا نويد شما كاشاني هستيد ...من هم فاميليم كاشاني است

دوستان عزيز من منتظر راهنمايي هاتون هستم
دوست دار شما
SaLaR
G.H.K

Navid
14-09-2005, 19:24
خب حالا اینطوری شد تا اونجایی که می تونم جوابت رو میدم
در ابتدا باید بگم که اصلا سر رشته ای از فدورا ندارم
ولی احتمالا شما بد نصب کردید و لینوکس کل هارد شما رو پارتیشن بندی کرده و به فرمت خودش تغییر داده ! که اگه اینطوری باشه باید fdisk کنی
در مورد اینکه با 3 سی دی نصب شده باید بگم که این بستگی به این داره که شما چند برنامه از لیست لینوکس انتخاب کرده باشین . در کل مشکلی نیست

یه مثل معروف در لینوکس هست که می گن :
" لینوکس , بهشت برنامه نویسان "

koli
14-09-2005, 20:23
پیشنهاد: به این سایتها و بخش مقالات شان مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پاسخ بسیاری از سوالات و نیز کلی نکات دیگر فرا خواهید گرفت دوست من

salar2010
15-09-2005, 11:18
دستتون درد نكنه كه من رو راهنمايي كرديد دوستان عزيز از شما تشكر مي كنم
حالا مشكل اصلي من اينه كه من نمي دونم لينوكس كجا نصب شده و من هر كاري كردم كه بتونم لينوكس رو پاك كنم ولي نميدونم كجا نصب شده است من هم نمي تونم كل هاردخودم رو فرمت كنم چون اگه هاردم رو فرمت كنم خيلي چيز ها رو از دست مي دم من هر كاري كردم نتونستم همين برنامه ي Partition Magic 8.0 رو نصب كنم رو سيستم دوستم نصب شد ولي رو سيستم من نصب نشد و من همه ورژن هاشو امتحان كردم ولي جواب نمي داد و از من 2 تا پلاپي مي خواست تا يه چيزايي توش نصب بشه و من هم پلاپي گزاشتم و توش ه چيزايي نصب شد و دوباره يه پلاپي ديگه از من خواست و توي اين پلاپي هم يه چزايي نصب شد ولي موقعي كه خواستم برنامه رو اجرا كنم اين خطا رو مي گرفتpartishen;s drive leter cannot be ident fied --------- init faild : error 117 اين پيغام رو رو سيستم دوست من اصلا نمي اومد وبرنامه به راحتي نصب مي شد حالا من موندم چطوري اينو نصبش كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بازم از اقاي نويد و از koli عزيز تشكر مي كنم لطفا كنيد نظر تون رو در رابطه با نصب Partition Magic بگيد

باز هم ببخشيد دوستان خوبم

Sina
15-09-2005, 12:01
من فقط خواستم خواهش كنم براي يه موضوع چندين تاپيك نزنيد !

salar2010
15-09-2005, 12:59
چشم اقا سيناي گل ديگه تكررا نميشه ...ممنون از ياداوريتون ...اگه ميشه منو راهنمايي كنيد .

Beelzebub
15-09-2005, 13:50
خوب دوست من لینوکس کلا با ویندوز فرق می کنه و درایوهایی که برای لینوکس درست می شه نمی نونی از my computer ببینی یعنی باید قیدشو بزنی
و اینطور که شما میگی که هیچی نمی بینی و فقط درايو سي دي رام و رايتر هست احتمالا همونطور که نوید کاشانی هم گفت شما
تمام هارد رو برای لینوکس فرمتبندی کردی که اگه اینطوری باشه فکر کنم بهتر باشه همه چیرو از نو بریزی ( هم ویندوز هم لینوکس)

salar2010
15-09-2005, 15:24
اخه چطوري
برنامهي مجيگ پارتيشن كار نمي كنه خرابه چطوري بايد درستش كنم از من 2 تاپلاپي مي خواد من هم منظرش رو متو جه نشدم؟

Navid
15-09-2005, 15:36
سالار جان اگه تمام پارتیشن های شما فرمت لینوکس شده باشه باید قید اطلاعاتت رو بزنی و تنها راهشم fdisk هست . کلا می تونی وارد fdisk بشی و اونجا ببینی درایو هات فرمتشون تغییر کرده یا نه . اگه fat32 بود خدا رو شکر کن بیا اینجا بگو تا برات درستش کنم . اگرم نبود یعنی fdisk نمی شناخت فرمت ها رو باید از نو پارتیشن بندی کنی

salar2010
15-09-2005, 15:44
از كجا وارد اف ديسك بشوم نويد جان ؟

Navid
15-09-2005, 15:46
شما دیسکت بوت رو بزار داخل دستگاهت . بعد وقتی بود شد بنویس " fdisk " .
آموزش fdisk هم قبلا در انجمن داده شده . می تونی سرچ کنی

salar2010
15-09-2005, 15:47
راستي من روي درايو هام راست كليك كدم وبعد پرو پر تيز نوشته بود fat 32 ايا بايد از همين جا وارد مي شدم ؟

Navid
15-09-2005, 15:53
تو کجا راست کلیک کردی ؟ ( لینوکس ؟ )

salar2010
15-09-2005, 16:03
نه نويد جان روي درايو هايي كه تو ويندوز بودند رو لينوكس كه من درايو ندارم؟

Navid
15-09-2005, 16:05
خب شما باید از همون fdisk بری جلو . تو fdisk اگه نوشت fat32 اونوقت مشخص می شه که درایوت هنوز هم fat32 هست .

salar2010
15-09-2005, 16:13
ببخشيد نويد جان كه شما رو اينقدر الاف خودم كردم
راستي من ديسكت بوت ندارم تو نميتوني محتاي داخل پلاپي رو يه جايي اپلود كني تامن اونو روي پلاپي بريزم
بازم ممنونتم

salar2010
15-09-2005, 16:26
سلام اقا نويد مشكلم تا حددي حل شد و من تونستم لينوكس رو پاك كنم وليحالا موندم چطوري PartitionMagic 8.0 رو نصب كنم ؟

Navid
15-09-2005, 16:27
این حرف ها چیه !
والا من الان کامپیوترم خرابه و خونه هم نیستم !
ولی یه سر به سایت های زیر بزن :

تکمیل :
شما باید اول ویندوز رو نصب کنی بعد پارتیشن مجیک رو نصب کنی .

salar2010
15-09-2005, 21:13
سلام اقا نويد عزيز تر جان ممنونم كه بهم اينقدر كمك مي كنيد من چطوري مي تونم كمك هاي شما رو جبران كنم
من با كمك شما دوست عز يز تونستم لينوكس رو كامل پاكش كنم و درايو پاك شدمو دوباره به دستش اوردم
حالا از شما چند تا خواهش داشتم اگه براتون زحمتي نداره برام توضيح بديد

اول اينكه برام در همين تاپيك اموزش كامل نصب لينوكس ردهت رو برام توضيح بدبد اگه شد با عكس بازم ميگم اگه براي شما زحمتي نداره (اگه قرار شد كه بزاريد در همين تاپيك بزاريد)

دوم من هر كاري كردم نتونستم PartitionMagic رو نصب كنم ..حتي ويندوزم رو عوض كردم ولي بازم جواب نداد
به همين خاطر من يه عكس از خطا ها تهيه كردم كه شما مي تونيد روي لينك زير كليك كنيد و عكس رو ببينيد چون
انگليسي من خوب نيست نتونستم ترجمش كنم

اين ادرس مال عكسش است : ممنونم كه بهم اينقدر كمك مي كنيد من چطوري مي تونم كمك هاي شما رو جبران كنم
من با كمك شما دوست عز يز تونستم لينوكس رو كامل پاكش كنم و درايو پاك شدمو دوباره به دستش اوردم

اول اينكه برام در همين تاپيك اموزش كامل نصب لينوكس ردهت رو برام توضيح بدبد اگه شد با عكس بازم ميگم اگه براي شما زحمتي نداره (اگه قرار شد كه بزاريد در همين تاپيك بزاريد)

دوم من هر كاري كردم نتونستم PartitionMagic رو نصب كنم ..حتي ويندوزم رو عوض كردم ولي بازم جواب نداد
به همين خاطر من يه عكس از خطا ها تهيه كردم كه شما مي تونيد روي لينك زير كليك كنيد و عكس رو ببينيد چون
انگليسي من خوب نيست نتونستم ترجمش كنم

اين ادرس مال عكسش است : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر موقع عكس كامل لود شد اول عكسو زخيره كن بعد از داخل هاردت عكسو ببين چون اينجوري عكس خراب نمايش داده ميشه

ممنونم كه توجه كرديد

salar2010
16-09-2005, 11:04
سلام اقا نويد ديگه تحويل نمي گيري ما رو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

salar2010
16-09-2005, 19:43
سلام اقا نويد ديگه واقعا ما رو تحويل نمي گيريد

Navid
17-09-2005, 17:51
آقا شرمنده نبودم .

شما یه کاری کن . اصلا وقتی می خواد فلاپی درست کنه cancel رو بزن . این فلاپی ها برای روز مبادا هست و نسازی مشکلی پیش نمی یاد . ( راستی عکست که مشکلی نداشت . همینطوری هم می شه دید ! )

salar2010
18-09-2005, 19:11
سلم اقا نويد حاميدوارم كه حال وا حوالتون خوب باشه

اگه من رو no هم كليك كنم بازم همون خطا رو ميگيره

Navid
19-09-2005, 17:32
احتمالا پارتیشن مجیکت خرابه !

samira455
23-09-2005, 12:34
[QUOTE=salar2010]سلام اقا نويد عزيز تر جان ممنونم كه بهم اينقدر كمك مي كنيد من چطوري مي تونم كمك هاي شما رو جبران كنم

آقا سالار سلام
من هم قبل از نصب لینوکس با partition magic به راحتی کار می کردم ولی بعد از نصب همون خطای
partition's drive letter cannot be identified
می ده.خودمم نمی دونم چرا ولی این طور که معلومه با لینوکس مشکل داره.

راستی آقا سالار لطفا بگید چطور لینوکس رو کامل پاک کردین و پار تیشن هاتونو پس گرفتید.
ممنون می شم

rootnt
26-09-2005, 11:17
سلام دوستان
من توی این تاپیک مشکل شما (سالار) رو دیدم و جواب دوستان
و موندم چطوری میشه لینوکس کل هارد رو فرمت کنه ولی هنوز ویندوز وجود داشته باشه
ولی بگذریم چون فکر میکنم مشکلتون حل شده
در مورد آموزش نصب لینوکس باید بگم که توی همین انجمن و خیلی از جاهای دیگه (مثلا سایت تکنو تاکس و حتی سایت های در پیت لینوکسی) در موردش توضیح زیادی داده شده
در مورد کار نکردن پارتیشن مجیک بعد از نصب لینوکس هم باید بگم که اصلا به لینوکس ربطی نداره چون خود من باهاش کار میکنم و مشکلی هم نداره
و این ۲ دلیل میتونه داشته باشه
-۱ برنامه پارتیشن مجیک یا ویندوز مشکلی داره
-۲ شما هاردتون رو بد پارتیشن بندی کردید که این ارور ها رو میده و برنامه با هاردتون مشکل داره
من به شما توصیه میکنم که اول یه آموزش نصب رو کامل مطالعه کنید و سپس اقدام به نصب کنید (خیلی ترو تمیز)

alireza-vb
03-11-2005, 10:54
سلام
من لینوکس آبانتو رو بدون مشکل در کنار ویندوز نصب کردم ولی موس توی آبانتو کار نمیکنه؟ البته من قبلاً با فدورا هم کار کردم و موس مشکلی نداشت، در ضمن موس من سریاله.

در لینوکس بعد از نصب مودم، برای اتصال به اینترنت باید چکار کرد؟ یعنی باید یوزر نیم و پسورد و شماره تلفن رو کجا وارد کنیم؟
لطفاً راهنماییم کنید.