PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل حاد چشم(گلوکوم )

alisheng1351
06-09-2007, 08:45
سلام خدمت همه دوستان
من مبتلا به بیماری گلوکوم مادرزادی بودم که 15 سال پیش با انجام عمل فشار چشمم نرمال شد
اما 3-4 سالی هست که دوباره فشار چشمم بالای 25 رفته و با وجود مصرف داروهای قوی فشار چشمم پایین نمیاد
چیکار میتونم بکنم ؟
دید چشمم خیلی پایینه و میترسم اونو کامل از دست بدم
ممنون از همه

Marichka
06-09-2007, 22:57
سلام دوست عزيز

به عنوان يه پاسخ اوليه و تا وقتي دوستان متخصص فعال در اينجا برسن و پاسخ جامعتري قرار بدن در اين منبع اطلاعاتي به همراه نحوه ي پيشگيره و درمان عارضه قرار داده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و قسمتهايي از متن كه به درمان اين عارضه مربوط ميشن:

درمان

درمان در مراحل اولیه داروهای خوراکی تیمولول، بتاکسولول و استازولامید- دروزلامید پیلوکارپسین و یا قطره‌های نقرین اگر با این داروها فشار چشم بیمار طبیعی نشود لیزر درمانی یا عمل جراحی لازم می‌شود.
درمان

در صورتیکه پزشک تشخیص دهد که فشار داخل چشم بیمار افزایش پیدا کرده و به عصب بینائی آسیب رسانده و فرد دچار کاهش بینایی شده است ، بایست گلوکوم درمان شود.

بیمار مبتلا به گلوکوم نیاز به پیگیری دقیق دارد. درمانTopical (سطح چشم ) برای بیمار در نظر گرفته می شود ، که اگر جواب نداد بیمار کاندید عمل جراحی خواهد شد.

تندرست و پيروز باشيد

alisheng1351
08-09-2007, 08:53
جناب آقای مدیر
سلام خدمت جنابعالی و سایر دوستان
از راهنماییهای جنابعالی صمیمانه متشکرم
ظاهرا در عمل گلوکوم کانالی ایجاد میشود تا مایعات داخل چشم بتوانند به خارج چشم راه داشته باشند
از پارسال من چند بار به دکترهای متعدد مراجعه کرده ام
ولی همشون میگن عمل جراحی انجام شده خوب بوده و کاناله کارشو انجام میده ولی هیشکی علت بالا بودن فشار چشممو دقیق نمیدونه
راستش بعد از یک دوره درمان با چند قطره پایین آورنده فشار (فکر کنم یکیشون زولاتان بوده)و مشاهده هیچگونه تغییر در فشار پزشک مربوطه کاملا مایوسم کرد و گفت نمیشه کاری کرد و بینایی کم کم احتمالا از بین خواهد رفت
آیا واقعا برای مریضهایی مثل من درمان وجود نداره؟