PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما ساختن کدام سبک بازی از همه سخت تر است ؟

Oracle_Eldorado
05-09-2007, 22:23
با سلام .
منو دوستان داشتیم Pes 6 بازی میکردیم که یه دفعه بحث سخت بودن بازی ها و سبک های آنها شد .
منو یه نفر دیگه معتقد بودیم که ساختن بازی فوتبال از همه سبک ها سخت تره . ولی هر کدوم از آنها نظرات دیگه ای داشتند . حالا واقعا این سئوال واسم پیش اومده که به نظر دوستان کدوم سبک بازی از همه سخت تره ؟
خواهشا حتما در نظر خواهی شرکت کنید چون اونجا معلوم میشه .

*PiNk PaNTHeR*
05-09-2007, 22:28
سخت ترین کار نوشتن یک موتور Free Roam هست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SADEGH 7
05-09-2007, 22:32
به نظر من ساختن بازی های سبک gta از دیگر بازی ها سخت تره.چون نمی دونم اسم سبکش چیه اسم بازی رو مثال زدم.دلیلم هم اینه که سازنده باید به جزئیات زیادی در ساختن بازی توجه کنه.
موفق باشی

mahdi nba
05-09-2007, 22:39
به نظر من ساختن بازی های سبک gta از دیگر بازی ها سخت تره.چون نمی دونم اسم سبکش چیه اسم بازی رو مثال زدم.دلیلم هم اینه که سازنده باید به جزئیات زیادی در ساختن بازی توجه کنه.
موفق باشی

تایید می شه...:27:

Oracle_Eldorado
05-09-2007, 22:40
دوستان به نظر خودم بازی هایی مثل فوتبال ساختنش خیلی سخته .
دلایل :
1. نیاز شدید به مدلر های بسیار حرفه ای
2. طراحی Base ( همون زمین فوتبال )
3. از همه مهمتر ! برنامه نویسی و اکشن های بازی کنان
و خیلی دلایلی که الآن یادم نیست !

سخت ترین کار نوشتن یک موتور Free Roam هست.

میشه یه توضیحی در مورد همین Free Roam بدی ؟ فکر کنم منظورت همون بازی هایی به سبک GTA هست نه ؟

موفق باشی

درسته . اون هم خیلی سخته ولی باز سختیش به پای فوتبال نمیرسه .

SADEGH 7
05-09-2007, 22:58
سلام
فکر کنم بحث جالبی می شه.
اون مورد 1 که نوشتی نمی دونم یعنی چی.
اما از لحاظ base که مثلا" تو بازی gta باید خیابون ها , پیاده رو ها , فضای سبز ها , نمای ساختمون ها و .... . ساخته بشه.که از ساختن یه زمین فوتبال با تعدادی تماشاچی سخت تره.
از لحاظ برنامه نویسی و اکشن موجودات مجازی که باشون بازی می کنیم هم بازم به نظر من سبک gta سخت تره.چون در فوتبال فقط 24 الی 30 نفر ( داور یا تماشاچیانی که نمای نزدیک دارند ) در حال حرکتند ولی در بازی های سبک gta امکان داره بیش از 50 نفر رو همزمان در حال حرکت ببینی.اگه درفوتبال حرکات نمایشی هست در این سبک بازی هم یه چرخ زدن با موتور وحرکات نمایشی با انواع موتور و ماشین وجود داره.و برای هر موتور یا ماشینی حرکات فرق دارین.مثلا" یه چرخ زدن با هارلی دیویدسون با یه چرخ زدن با موتوری شبیه kmx خیلی فرق داره.

mahyarSAMSUNG
05-09-2007, 23:01
معلومه استراتژیک و اسپورت . چون بیش از 10 20 هوش مصنوعی باید توی بازی ساخته بشه که هر کذام جداگانه کار میکنن . ولی توی اکشن یه نفر که خودتی هست و کنترلش میکنی و چند نفر هم که قرار روبروت ظاهر بشن .

V A H I D
05-09-2007, 23:01
اول شخص از همه اسون تره ولی فوتبال از همه سخت تره البته به نظر من

اما از لحاظ base که مثلا" تو بازی gta باید خیابون ها , پیاده رو ها , فضای سبز ها , نمای ساختمون ها و .... . ساخته بشه.که از ساختن یه زمین فوتبال با تعدادی تماشاچی سخت تره.
خوب اون ها دیگه تکس چر ها کار رو راحت کرده اند

*PiNk PaNTHeR*
06-09-2007, 00:21
سلام
بازیها ورزشی فقط اکشن دارن که بستگی داره با حرکت توپ... محیطش هم کوچیکه.
توی فوتبال میشه از ترفندهای زیادی استفاده کرد مثلا انیمیشن هر بازیکن رو ادیت کرد اما توی Free Roam نمیشه.

Oracle_Eldorado
06-09-2007, 02:29
سلام
بازیها ورزشی فقط اکشن دارن که بستگی داره با حرکت توپ... محیطش هم کوچیکه.
توی فوتبال میشه از ترفندهای زیادی استفاده کرد مثلا انیمیشن هر بازیکن رو ادیت کرد اما توی Free Roam نمیشه.

نه دوست من ! این اشتباه رو نکن . برای مثال یه بازی کن به اسم Guti با قدرت متوسط باید یه عکس العمل خاصی داشته باشه و مثلا یه بازی کن به اسم Ronaldinho یک سری حرکات خاص . برای مثال فقط زیدان و چند بازی کن دیگه میتونند دریپ زیدانی بزنند ! یا مثلا فقط بازی کن هایی که شوت پاور بالایی دارند میتونند خوب شوت بزنند . تازه در PES 6 من تاحالا ندیدم 2 بار یکجور یه بازی کن شوت بزنه ! هر دفعه متفاوت بوده !
علاوه بر اینها طراحی شخصیت پس چی ؟ باید 1000 تا چهره با بدن بسازند . ( به جز بازیکن های دعوتی ! )
اینا هم به کنار ، قدرت ها رو چی ؟ مو به مو تنظیم کردند . مثلا برای هر بازیکن یه قدرت شوت پاور مخصوص و .....
پس به نظر من فوتبال ساختنش از همه بازی ها سخت تره .
اکشن که ساده ترینش هست . فقط یه هوش مصنوعی و طراحی اسلحه و طراحی بیس . تموم !
رانندگی هم فقط مدلینگ ماشین ها سخته . ولی از وقتی که در NFS پلیس اومد کارشون یکمی سخت تر شد . چون RoadBlock هایی که باید در جلوی شما قرار بگیره یا اون ماشین پلیس های بزرگی که یه دفعه از رو به رو میان یا ماشین پلیس هایی که وقتی گیر میوفتی دورتو میگیرند یکمی کارشون رو سخت کرده .
استراتژیک هم سخته ساختنش ولی بستگی به بازی داره ! مثلا برای بازیی به قشنگی Generals به نظر من خیلی وقت صرف کردند .
اینا نظرات من بود !

*PiNk PaNTHeR*
06-09-2007, 02:48
نه دوست من ! این اشتباه رو نکن . برای مثال یه بازی کن به اسم Guti با قدرت متوسط باید یه عکس العمل خاصی داشته باشه و مثلا یه بازی کن به اسم Ronaldinho یک سری حرکات خاص . برای مثال فقط زیدان و چند بازی کن دیگه میتونند دریپ زیدانی بزنند ! یا مثلا فقط بازی کن هایی که شوت پاور بالایی دارند میتونند خوب شوت بزنند . تازه در PES 6 من تاحالا ندیدم 2 بار یکجور یه بازی کن شوت بزنه ! هر دفعه متفاوت بوده !
علاوه بر اینها طراحی شخصیت پس چی ؟ باید 1000 تا چهره با بدن بسازند . ( به جز بازیکن های دعوتی ! )
اینا هم به کنار ، قدرت ها رو چی ؟ مو به مو تنظیم کردند . مثلا برای هر بازیکن یه قدرت شوت پاور مخصوص و .....
پس به نظر من فوتبال ساختنش از همه بازی ها سخت تره .
اکشن که ساده ترینش هست . فقط یه هوش مصنوعی و طراحی اسلحه و طراحی بیس . تموم !
رانندگی هم فقط مدلینگ ماشین ها سخته . ولی از وقتی که در NFS پلیس اومد کارشون یکمی سخت تر شد . چون RoadBlock هایی که باید در جلوی شما قرار بگیره یا اون ماشین پلیس های بزرگی که یه دفعه از رو به رو میان یا ماشین پلیس هایی که وقتی گیر میوفتی دورتو میگیرند یکمی کارشون رو سخت کرده .
استراتژیک هم سخته ساختنش ولی بستگی به بازی داره ! مثلا برای بازیی به قشنگی Generals به نظر من خیلی وقت صرف کردند .
اینا نظرات من بود !
من گفتم ترفندشونو.
پلیر دو بخش داره Animation و Skin.
اسکین که راحته و انیمیشن هم درصورتی که یک موتور خوب بسازن فوت آبه.
محیط هم که خیلی کوچیکه و تماشاچیها انیمیتهایین که رندومایز تکون میخورن.

Sam Fisher 11
06-09-2007, 07:18
مشکل ترین سبک، simulator (شبیه ساز) است که توی نظر سنجی هم نذاشتی !
بازیهایی مثل Colin McRae ، فوتبال (FIFA)، شبیه ساز پرواز مایکروسافت(MFS ) و ...

Oracle_Eldorado
06-09-2007, 18:43
مشکل ترین سبک، simulator (شبیه ساز) است که توی نظر سنجی هم نذاشتی !
بازیهایی مثل Colin McRae ، فوتبال (FIFA)، شبیه ساز پرواز مایکروسافت(MFS ) و ...

فيشر عزيز ! به نظر من آسون ترينش شبيه ساز پرواز هست ! چون هيچگونه هوش مصنوعي وجود نداره ! فقط طراحي .
در مورد اون بازي هايي هم كه گفتي من همشون رو گذاشتم به جز MFS .

soliman
06-09-2007, 22:32
به نظر من ساختن بازی اکشن از همه سخت تره چون اولا باید داستان بازی تعیین بشه ، بعد شخصیت بازی و...
بعد از اون هم ساختن بازی های فوتبال سخته چون باید تاکتیک ها و ... بازیکنان را درست با اون چیزی که واقعیت داره مطابقت بدند که این کاری سختیه.

DiDiSks
07-09-2007, 00:47
به نظرم ساختن بازی هایی که هر مرحله جزئیاتی متفاوت با مرحله قبل داره یا بازی هایی که جزئیاتش زیاده

mahdi nba
07-09-2007, 13:50
به نظرم ساختن بازی هایی که هر مرحله جزئیاتی متفاوت با مرحله قبل داره یا بازی هایی که جزئیاتش زیاده

موافقم....