PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید Tv ا

صفحه ها : 1 [2] 3 4

Reza
12-01-2008, 06:25
ممنون که راهنمایی کردید . من میخوام Sony S200 با یک سینمای خانگی Sony بخرم ولی 2 هفته مونده به عید میخواه اینکارو بکنم. چون شاید شامل تخفیف و این حرفا بشه . اشتباه نمیکنم که ؟ تو مدل چی ؟

4MaRyAm
12-01-2008, 11:05
من می خوام یه تلویزیون بخرم که وقتی یه فیلم پخش می کنه با زدن یه دکمه بتونم فیلمش رو داخل حافظه ی خود تلویزیون ضبط کنم. می خوام مارکش sony باشه .حافظه جانبیش هم کم نباشه. قابلیت اتصال flash memory هم داشته باشه. قابلیت اتصال به کامپیوتر هم داشته باشه. خلاصه endesh باشه.
.
اگه مدلی میشناسید به من معرفی کنید اگه می تونید قیمتش رو هم بگید. خلاصه راهنماییم کنید دیگه. هر چی می دونید بگید
.
ممنون میشم

AB
12-01-2008, 11:17
ممنون که راهنمایی کردید . من میخوام Sony S200 با یک سینمای خانگی Sony بخرم ولی 2 هفته مونده به عید میخواه اینکارو بکنم. چون شاید شامل تخفیف و این حرفا بشه . اشتباه نمیکنم که ؟ تو مدل چی ؟

حالا چرا Full HD نمیخری؟

مخصوصن الان که بلوری هم برنده شد و یکی دو سال دیگه HD راه میفته.

AB
12-01-2008, 11:20
من می خوام یه تلویزیون بخرم که وقتی یه فیلم پخش می کنه با زدن یه دکمه بتونم فیلمش رو داخل حافظه ی خود تلویزیون ضبط کنم. می خوام مارکش sony باشه .حافظه جانبیش هم کم نباشه. قابلیت اتصال flash memory هم داشته باشه. قابلیت اتصال به کامپیوتر هم داشته باشه. خلاصه endesh باشه.
.
اگه مدلی میشناسید به من معرفی کنید اگه می تونید قیمتش رو هم بگید. خلاصه راهنماییم کنید دیگه. هر چی می دونید بگید
.
ممنون میشم

شما منظورت قابلیت Timeshifting هست که تلویزیون های سونی ندارن یعنی کلا تلویزیون های درست حسابی ندارن.اگه دوستان اطلاعی دارن دریغ نکنن.

فکر کنم ماشین زمان ال جی این قابلیت رو داره ولی از لحاظ زاویه دید و بقیه امکانات تقربا تعطیله.

shenhaye_zaman
12-01-2008, 19:01
منم با نظر AB موافقم چرا Ful HD نمی گیری؟ حتی اگر هم پنج سال دیگه هم بساط HD تو ایران راه بیافته بازم ضرر کردی در صورتی که همین الانم مارکتش حسابی گرفته
حداقل حداقل این LCD برای شما باید 20 سال کار کنه.حیف 5 سال دیگه مثل قضیه پروجکشن بشه!

.
.
ممنون میشم

یه LCD خوب بخر به همراه یه DVD پلیر که بین 200 گیگ تا یک ترابایت هارد داشته باشه. هم سینما خانگی خوبی داری و هم یه LCD خوب. ماشین زمان زیاد جالب نیست

4MaRyAm
12-01-2008, 19:16
یه LCD خوب بخر به همراه یه DVD پلیر که بین 200 گیگ تا یک ترابایت هارد داشته باشه. هم سینما خانگی خوبی داری و هم یه LCD خوب. ماشین زمان زیاد جالب نیست

از راهنماییت ممنون. پس حالا یه DVD Player خوب معرفی کن :31:

Bad Day
12-01-2008, 20:56
با سلام
بلاخره lcd رو خریدم LG مدل 32LC7R عالیه هم تصویرش هم نماش

دوستان تو خرید lcd زیاد این دست و اون دست نکنید تقریبا همه lcd ها همه درگاهها رو دارن
به نظر من بالای 1.5 بابت تلوزیون دادن حماقته

AB
13-01-2008, 01:16
با سلام

دوستان تو خرید lcd زیاد این دست و اون دست نکنید تقریبا همه lcd ها همه درگاهها رو دارن

از 1.5 به بعد تازه شروع میشه

hbm_7052
13-01-2008, 07:40
كسي ميدونه چه مدلهاي سينمايي خانگي رو سامسونگ توي اين جشنوارش با lcd هاي 40 بت بالا هديه ميده؟

AB
14-01-2008, 00:52
كسي ميدونه چه مدلهاي سينمايي خانگي رو سامسونگ توي اين جشنوارش با lcd هاي 40 بت بالا هديه ميده؟

اگه اشتباه نکنم فکر کنم فقط با سری اف سینمای خانگی هم میده.(40 اینچ)

یه دو تا مدل دیگه هم بود که 46 بودن.

ولی دلتو زیاد به اینجور چیزا خش نکن.اگه جنس تاپی بودن هیچ وقت مفتی نمیدادن.:10:

shenhaye_zaman
14-01-2008, 13:55

این سینما خانگی ها اصلا بدرد نمی خورن. حیف که کنار یه LCD دو سه میلیونی یه همچین سینمایی بزاری

با سلام

لطفا حواستون باشه که چی مینویسید. خیلی از دوستان اینجا، بالای 1.5 پول دادن.

از راهنماییت ممنون. پس حالا یه DVD Player خوب معرفی کن :31:
من فکر میکنم توشیبا در این زمینه مدل های زیادی داشته باشه

hamedfix
14-01-2008, 16:53
اگه میشه یکی به من کمک کنه
من میخوام یه LCD یا پلاسما بخرم. 40 تا 46 اینچ
2 تا 2.5 میلیون هم پول بابتش میدم
حالا چی بخرم خوبه؟ sony sumsong panasonic lg ?????
حالا hdfull باشه لازم میشه؟ فلا که تو ایران نیومده که میاد جا میوفته
ممنون میشم :20:

Reza
14-01-2008, 18:16
اگه میشه یکی به من کمک کنه
من میخوام یه LCD یا پلاسما بخرم. 40 تا 46 اینچ
2 تا 2.5 میلیون هم پول بابتش میدم
حالا چی بخرم خوبه؟ sony sumsong panasonic lg ?????
حالا hdfull باشه لازم میشه؟ فلا که تو ایران نیومده که میاد جا میوفته
ممنون میشم :20:

خب میبینم که مثل من دنبال TV میگردی :31:و میخوای خرج کنی و مسلما بهترین نتیجه رو هم میخوای منم الان مدتی است که دنبال این مسئله هستم و چیزهای زیادی دستگیرم شده . من خریدمو موکول کردم به 3 هفته آخر سال ( چون اینجا فعلاًً 1 متر برف باریده !! و تا آب بشه و خیابونا باز بشن و زندگی عادی شروع بشه 1 ماه طول میکشه . من ساکن رشت هستم ) . ولی اینجا خواستم فقط نظرمو بدم چون بعضی ها نظرشون جدا از مدل ، Full HD است . ولی نظر شخصی من این نیست و با شما موافقم . به این دلیل که اول از همه بیشترین استفاده ای که از این LCD TV میخواد بشه چیه ؟ ماهواره ! پس ماهواره میشه 480i و تا 1080p خیلی فاصله ست؟؟ فرض کنیم Full HD گرفتیم!! ‌تا توش Full HD نبینیم که برتریش به 720p معلوم نمیشه؟ میشه؟؟ خب.... حالا چی داریم که 1080p باشه که توش ببینیم؟؟ حالا از اونور!‌ چقدر چیزای مختلفی داریم که زیر 720p باشه؟ ماهواره - DVD - تلویزیون ایران و - DivX که خب اینا هم توی 720p بخاطر رزولوشن نزدیکتر، بهتر نمایش داده میشن در نتیجه من هر مدل 1080p از هر برندی رو برای خرید تو ایران رد میکنم!:5: نه به خاطر اینکه مشکلی داشته باشند بلکه بخاطر اینکه فعلا مناسب استفاده در ایران نیستن!‌‌ عدم وجود کانالهای Full HDو استفاده های ما هم درسته که تقریبا همه چی رو شامل میشه! ولی بازم چیزی نیست که بگیم الزاما به 1080p نیاز داره!! 768 * 1366 واقعا انتخاب معقول تریه ... میتونی تو این سایتها هم یک سری بزنی که توضیحات کاملی در این مورد نوشته . اینجا میتونه واقعا بهت در انتخاب کمک کنه . اینجا حتی برای کشورهای دیگه هم برای بیشترین استفاده 720P رو پیشنهاد کرده !!

[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من بعد از جستجوی زیاد نظرم SONY KLV-40S200 یا به اختصار S200 . البته KLV-37S310 هم چیز بدی نیست چون 37 Inch و با توجه به اندازه اتاق حال من خیلی معقولتره ولی تو بازار اینجا ندیدم . البته اگه میتونستم بودجه بیشتری بزارم حتماً KLV-40V200 میگرفتم که از همه نظر از دو مورد بالا سرتره . اینم آدرس سایت مربوط به خاور میانه SONY .

در مورد پلاسما هم من نظری ندارم . چون زیاد تعریفشو نشنیدم دنبالش نرفتم . ولی اگه تو سایت یک چرخی بزنی خودت متوجه میشی که بیشتر بازار دست LCD است .:27:

shenhaye_zaman
14-01-2008, 20:37
[quote=Reza;1997636]
خب میبینم که مثل من دنبال TV میگردی :31:و میخوای خرج کنی و مسلما بهترین نتیجه رو هم میخوای منم الان مدتی است که دنبال این مسئله هستم و چیزهای زیادی دستگیرم شده . من خریدمو موکول کردم به 3 هفته آخر سال ( چون اینجا فعلاًً 1 متر برف باریده !! و تا آب بشه و خیابونا باز بشن و زندگی عادی شروع بشه 1 ماه طول میکشه . من ساکن رشت هستم ) . ولی اینجا خواستم فقط نظرمو بدم چون بعضی ها نظرشون جدا از مدل ، Full HD است . ولی نظر شخصی من این نیست و با شما موافقم . به این دلیل که اول از همه بیشترین استفاده ای که از این LCD TV میخواد بشه چیه ؟ ماهواره ! پس ماهواره میشه 480i و تا 1080p خیلی فاصله ست؟؟ فرض کنیم Full HD گرفتیم!! ‌تا توش Full HD نبینیم که برتریش به 720p معلوم نمیشه؟ میشه؟؟ خب.... حالا چی داریم که 1080p باشه که توش ببینیم؟؟ حالا از اونور!‌ چقدر چیزای مختلفی داریم که زیر 720p باشه؟ ماهواره - DVD - تلویزیون ایران و - DivX که خب اینا هم توی 720p بخاطر رزولوشن نزدیکتر، بهتر نمایش داده میشن در نتیجه من هر مدل 1080p از هر برندی رو برای خرید تو ایران رد میکنم!:5: نه به خاطر اینکه مشکلی داشته باشند بلکه بخاطر اینکه فعلا مناسب استفاده در ایران نیستن!‌‌ عدم وجود کانالهای Full HDو استفاده های ما هم درسته که تقریبا همه چی رو شامل میشه! ولی بازم چیزی نیست که بگیم الزاما به 1080p نیاز داره!! 768 * 1366 واقعا انتخاب معقول تریه ... میتونی تو این سایتها هم یک سری بزنی که توضیحات کاملی در این مورد نوشته . اینجا میتونه واقعا بهت در انتخاب کمک کنه . اینجا حتی برای کشورهای دیگه هم برای بیشترین استفاده 720P رو پیشنهاد کرده !!

[

باید به عرضتون برسونم که اینجوریا هم که شما میگید نیست. خیلی ها از همین الان تو ایران دنبال HD هستند.یه سر به این سایت بزنید تا ببنید تو ایران خودمون چه جور دارن فیلم های HD رو DVD می فروشن
هر DVD هم 1350 تومن!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو خیلی از شهرا هم دارن میفروشن.تو اینترنت هم براحتی میشه از وب سایت های برادران روسی داونلود کرد!
اعتقاد شخصی من اینه که قضیه پروجکشن واسه Hd Ready ها تکرار میشه!

AB
14-01-2008, 23:00
باید به عرضتون برسونم که اینجوریا هم که شما میگید نیست. خیلی ها از همین الان تو ایران دنبال HD هستند.یه سر به این سایت بزنید تا ببنید تو ایران خودمون چه جور دارن فیلم های HD رو DVD می فروشن
هر DVD هم 1350 تومن!
تو خیلی از شهرا هم دارن میفروشن.تو اینترنت هم براحتی میشه از وب سایت های برادران روسی داونلود کرد!
اعتقاد شخصی من اینه که قضیه پروجکشن واسه Hd Ready ها تکرار میشه!

کاملا موافقم.

شما تا 10 سال بعد فقط میخایی ماهواره ببینی که S200 میخری؟مسلما نه!

S200 الان یه چیز تقریبا رده خارج هست.مطمئن باشین که بیشتر از 3 یا 4 سال نمیتونین ازش استفاده کنین.

afriend
15-01-2008, 00:53
دوستان اگه قيمتها رو هم دارين لطف ميكنين بگين؟
مثلا سونى Klv46x200a، 300a، 350a
Klv40x200a، 300a
Klv40v300a، 40s300a
سامسونگ M81، F81
توشيبا 46x3500a

شب عيد فكر ميكنيد قيمتها افت بكنه؟

يه سوال ديگه: چجورى ميشه فهميد كه مثلا سونى ژاپنى اصل هست يا نه؟

و سوال سوم: اين HD READY يا FULL HD يا چيزاى مشابه رو چگونه ميشه متوجه شد؟
من
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو نگاه كردم ولى متوجه نشدم.

Actros
15-01-2008, 02:47
آقا پلاسما panasonic 42pv7 چه طوره؟
مدل دیگه ای از پاناسونیک نیست هم قیمت این که بهتر باشه؟

shenhaye_zaman
15-01-2008, 02:58
دوستان اگه قيمتها رو هم دارين لطف ميكنين بگين؟
مثلا سونى Klv46x200a، 300a، 350a
Klv40x200a، 300a
Klv40v300a، 40s300a
سامسونگ M81، F81
توشيبا 46x3500a

شب عيد فكر ميكنيد قيمتها افت بكنه؟

يه سوال ديگه: چجورى ميشه فهميد كه مثلا سونى ژاپنى اصل هست يا نه؟

و سوال سوم: اين HD READY يا FULL HD يا چيزاى مشابه رو چگونه ميشه متوجه شد؟
من
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو نگاه كردم ولى متوجه نشدم.
قیمت KLV های 46 اینچ باید حدود 4 باشه
سامسونگ های فول HD هم معمولا دوروبر 3 هستند(46 اینچ)
اینکه اگر شب عید قیمت افت کنه و این افت قیمت ارزش صبر کردن رو داره یا نه رو نمیدونم
کلا این مدل ها بدون شک (Klv-46x200a، 300a، 350) ژاپنی هستند. پشت LCD نوشته شده حتی دفترچه اون هم تو ژاپن پرینت گرفته شده! البته به جز کنترل که جز Accessories به حساب میاد.علت گرونی این سری از مدل های سونی هم به همین دلیله

Reza
15-01-2008, 06:48
کاملا موافقم.

تقریبا رده خارج هست.مطمئن باشین که بیشتر از 3 یا 4 سال نمیتونین ازش استفاده کنین.

خوب هر کی یک نظری داره . من فکر میکنم که خرید همین LCD در همین حالا خودش یک طور آینده نگری . مگه چند نفر از 10.000 نفر میرن LCD بخرن ؟ در ضمن به منم گفتن که V200 نست به S200 بهتره ولی وقتی این دوتا رو کنار هم مقایسه میکنم برتری خاصی نمیبینم . من از نمایندگی SONY پرسیدم و یارو گفت : فرقی نمیکنند فقط V200 یکم خوشگلتره:20: .
از همه اینها که بگذریم اگر منطقی به موضوع نگاه کنی میبینی که LCD در اول راهه و کلی مشکل بزرگ و کوچیک داره . از Upscaling و responce time گرفته تا Ghosting و ... من میخوام فعلا S200 بگیرم و تا چند سال دیگه که تکنولوژیش تثبیت پیدا کرد دوباره خودمو به روز کنم. شما فکر میکنید که اگه Full HD بخریم مثلا تا 10 سال دیگه بیمه ایم ؟ مسلما که نه . الان خرید این طور چیزا مثل خرید کامپیوتر شده باید که باید هر از چند سالی Update بشه . فقط افرادی که خیلی به روز بخرن بیشتر ضرر میکنن . مثل اینه که الان بری Core 2 Extreme QX6700 بخری 1.200.000 تومان . خوب 4 ماه دیگه ارزون میشه :31:

Reza
15-01-2008, 06:49
کاملا موافقم.

تقریبا رده خارج هست.مطمئن باشین که بیشتر از 3 یا 4 سال نمیتونین ازش استفاده کنین.

خوب هر کی یک نظری داره . من فکر میکنم که خرید همین LCD در همین حالا خودش یک طور آینده نگری . مگه چند نفر از 10.000 نفر میرن LCD بخرن ؟ در ضمن به منم گفتن که V200 نست به S200 بهتره ولی وقتی این دوتا رو کنار هم مقایسه میکنم برتری خاصی نمیبینم . من از نمایندگی SONY پرسیدم و یارو گفت : فرقی نمیکنند فقط V200 یکم خوشگلتره:20: .
از همه اینها که بگذریم اگر منطقی به موضوع نگاه کنی میبینی که LCD در اول راهه و کلی مشکل بزرگ و کوچیک داره . از Upscaling و responce time گرفته تا Ghosting و ... من میخوام فعلا S200 بگیرم و تا چند سال دیگه که تکنولوژیش تثبیت پیدا کرد دوباره خودمو به روز کنم. شما فکر میکنید که اگه Full HD بخریم مثلا تا 10 سال دیگه بیمه ایم ؟ مسلما که نه . الان خرید این طور چیزا مثل خرید کامپیوتر شده که باید هر از چند سالی Update بشه . فقط افرادی که خیلی به روز بخرن بیشتر ضرر میکنن . مثل اینه که الان بری Core 2 Extreme QX6700 بخری 1.200.000 تومان . خوب 4 ماه دیگه ارزون میشه :31:

AB
15-01-2008, 11:11
از همه اینها که بگذریم اگر منطقی به موضوع نگاه کنی میبینی که LCD در اول راهه و کلی مشکل بزرگ و کوچیک داره . از Upscaling و responce time گرفته تا Ghosting و ... من میخوام فعلا S200 بگیرم و تا چند سال دیگه که تکنولوژیش تثبیت پیدا کرد دوباره خودمو به روز کنم. شما فکر میکنید که اگه Full HD بخریم مثلا تا 10 سال دیگه بیمه ایم ؟ مسلما که نه . الان خرید این طور چیزا مثل خرید کامپیوتر شده که باید هر از چند سالی Update بشه . فقط افرادی که خیلی به روز بخرن بیشتر ضرر میکنن . مثل اینه که الان بری Core 2 Extreme QX6700 بخری 1.200.000 تومان . خوب 4 ماه دیگه ارزون میشه :31:

این مشکل ها که میفرمایین تو مدل های بالاتر کاملا حل شده.

ال سی دی هم مثل کامپیوتر نیست که هر روز چیز جدیدی بیاد.ممکنه تکنولوژی هاش بهتر بشن ولی اصلش ثابته.

شما اگه الان S200 بگیری و یه فیلم اکشن توش ببینی حالت از Ghosting ش به هم میخوره.

tohid_abi
15-01-2008, 15:55
دوستان به جرات میتونم بگم تک ترین فرومی هستش در مورد راهنمایی tv دیدم

یک راهنمایی میخواستم در مورد خرید lcd دوستان از برند سونی میخوام بخرم منتها بین سری v و Dموندم سری d

200 تومان از سری v گرون تر هستش قیمت برای تاریخ 86/10/24 هستش سری d را گفت 2.200 من طی تحقیقی

که کردم فرقش بجز ورودیهای بیشتری که سری d دارد در بحثی به نام motion flow سری d دارد سری v ندارد

ایا ارزش این 200 تومان اضافه را دارد یا نه

سوال دوم یکی از بستگان ما یک تی وی پاناسونیک ویرا 30 اینچ داره از نوع crt حالا میخواد یک سینما خانوادگی بخره تو رنج 300 تومان هم صدا براش مهمه هم بخصوص استیلش خواستم اگر مدلی مد نظرتون هست اگر ممکن با عکس بگید تا بهش بگم

سوالاتم زیاد شد شرمنده

Actros
15-01-2008, 17:09
آقا پلاسما panasonic 42pv7 چه طوره؟
مدل دیگه ای از پاناسونیک نیست هم قیمت این که بهتر باشه؟

این پست و ندیدین!!؟؟؟

Reza
15-01-2008, 18:20
این مشکل ها که میفرمایین تو مدل های بالاتر کاملا حل شده.

ال سی دی هم مثل کامپیوتر نیست که هر روز چیز جدیدی بیاد.ممکنه تکنولوژی هاش بهتر بشن ولی اصلش ثابته.

شما اگه الان S200 بگیری و یه فیلم اکشن توش ببینی حالت از Ghosting ش به هم میخوره.

دوست عزیز من هنوز نخریدم و لی واقعاً دوست دارم یک LCD بگیرم که بعد پشیمون نشم . برای همین هم دارم تحقیق میکنم . من S200 و V200 رو از نزدیک در حال پخش یک فیلم DVD اکشن دیدم ولی هیچ Ghosting تو هیچ کدوم نبود . میخوام بدونم که منظورت از Ghosting همون شبحی است که بعد از هر تصویری در امتدادش میمونه ؟
اگه اینه واقعا من ندیدم . چرا ؟ :18:

Reza
15-01-2008, 20:37
[quote=tohid_abi;2001032]دوستان به جرات میتونم بگم تک ترین فرومی هستش در مورد راهنمایی tv دیدم

یک راهنمایی میخواستم در مورد خرید lcd دوستان از برند سونی میخوام بخرم منتها بین سری v و Dموندم سری d

200 تومان از سری v گرون تر هستش قیمت برای تاریخ 86/10/24 هستش سری d را گفت 2.200 من طی تحقیقی

که کردم فرقش بجز ورودیهای بیشتری که سری d دارد در بحثی به نام motion flow سری d دارد سری v ندارد

-----------------------------------------------------
دوست عزیز گذشته از مورد motion flow گزینه های دیگری مثل 24P True Cinema و 10 bit Panel که این پانل 10 Bit استاندارد سری D است و از سری V فقط در V300 وجود داره نیز از مزیتهای سری D هستند . همچنین BRAVIA Theatre Sync هم که امکانات خوبی رو برای افرادی که سینمای خانگی SONY دارن فراهم میکنه در بعضی از سری V و تمام سری D وجود داره . من پخش سری D رو ندیدم و نمیدونم که قیمتش چطوره . شما نوشتی 2.200 ! . من تصمیم داشتم با 2.200 یک S200 بگیرم 1.600 و با بقیشم یک Home Theatre system + یک میز LCD TV .
شما میدونین این 32 اینچ سری D چنده ؟

در ضمن اگه به این لینک سر بزنی میتونی هر کدومو که خواستی با هم مقایسه کنی . این کارو خیلی راحت میکنه

tohid_abi
16-01-2008, 00:01
رضا جان ممنون از جوابت

عزیز با این شماره تماس بگیر اسم شرکت: بازرگانی ایران هر مدلی را که بگی به شما میگن 66969491

morteza.dmh
16-01-2008, 20:18
تلويزيون ال سي دي 32 اينچ هيتاچي چنده؟ كيفيت داره يا نه؟؟ امكانات خاصي هم داره؟ كلاً كدوم مارك بهتره؟...

AB
16-01-2008, 21:48
تلويزيون ال سي دي 32 اينچ هيتاچي چنده؟ كيفيت داره يا نه؟؟ امكانات خاصي هم داره؟ كلاً كدوم مارك بهتره؟...

از نظر کیفیت بد نیست.ولی عمرا به گرد پای سونی و سامسونگ برسه

از من میشنوی سونی بگیر.

mehran_4x
16-01-2008, 23:50
دوستان با توجه به جستجوهای من در نت تمامی LCD های 32 اینچ تمامی شرکتها یعنی آ خرین تولید آنها را بررسی کردم و متوجه شدم که نام مدل با توجه به مناطق جهانی نام گذاری می شود چرا که سیستمهای اروپایی برای پخش HD ----T و قاره آمریکا از ATSC - QAM استفاده می کنند و بعضی مدلها همراه با CI یا common interface که کارت برای دیکود کردن کانالهای پولی دیجیتال می باشد ارائه می شود و اما در ایران تلویزیون هایی با این مشخصات وارد نمی شود چرا که اصلا سیستم پخش دیجیتال در ایران Broadcast نمیشود لذا نام مدلهای خاورمیانه که از امارات وارد می شود با سایتهای جهانی فرق دارد اما در کلیات شبیه است.
مثلا پاناسونیک 32 اینچ جدید در ایران و خاورمیانه ; TX-32LX700Y که y مربوط به خاور میانه و نبود سیستم ِDVB-T اشاره دارد.اما در آمریکا و کانادا TC-32LX700 و در بریتانیا TX-LXD700A نام دارد.
اما نزدیکترین سایت برای مقایسه مدلها برای ما سایت asia.cnet.com است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اما مدل Panasonic TX-32LX700 در بین مدلهای 32 در ایران بهترین و با توجه به امکانات ارزانترین مدل است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اما سایت تولید کننده واقعی سری ماد ایرانXVISION

این پاناسونیک دارای پاسخ 6ms , Brightness = 500 cd/m2 , در سیستم NTSC 120HZ , در PAL 100HZ است و کانترست آن 1:8500 است.

vahidhgh
17-01-2008, 02:37
تلویزیون سامسونگ مدل 2970 ما طی مدت 2 ماه دوباره خراب شد و نزدیک 20 تومن دادیم 700 هزار پولش را داده بودیم بابام میخواست بندازش تو کوچه ولی آنقدر سنگینه نتونست
جنس کره ای = ریختن پول در جوی آب
آنقدر از این کره ای ها کشیدم که بگم شاخ در میارین

Reza
17-01-2008, 06:44
دوستان سلام . این لینک یک سری قیمت زده ولی فکر کنم قیمتاش گرونه . میگه نمایندگی بازرگانی ایرانه .

mehran_4x
17-01-2008, 08:17
دوستان با توجه به جستجوهای من در نت تمامی LCD های 32 اینچ تمامی شرکتها یعنی آ خرین تولید آنها را بررسی کردم و متوجه شدم که نام مدل با توجه به مناطق جهانی نام گذاری می شود چرا که سیستمهای اروپایی برای پخش از ----T و قاره آمریکا از ATSC - QAM استفاده می کنند و بعضی مدلها همراه با CI یا common interface که کارت برای دیکود کردن کانالهای پولی دیجیتال می باشد ارائه می شود و اما در ایران تلویزیون هایی با این مشخصات وارد نمی شود چرا که اصلا سیستم پخش دیجیتال در ایران Broadcast نمیشود لذا نام مدلهای خاورمیانه که از امارات وارد می شود با سایتهای جهانی فرق دارد اما در کلیات شبیه است.
مثلا پاناسونیک 32 اینچ جدید در ایران و خاورمیانه ; TX-32LX700Y که y مربوط به خاور میانه و نبود سیستم ِDVB-T اشاره دارد.اما در آمریکا و کانادا TC-32LX700 و در بریتانیا TX-LXD700A نام دارد.
اما نزدیکترین سایت برای مقایسه مدلها برای ما سایت asia.cnet.com است.

اما مدل Panasonic TX-32LX700 در بین مدلهای 32 در ایران بهترین و با توجه به امکانات ارزانترین مدل است.

این پاناسونیک دارای پاسخ 6ms , Brightness = 500 cd/m2 , در سیستم NTSC 120HZ , در PAL 100HZ است و کانترست آن 1:8500 است.

و اما سایت تولید کننده واقعی سری ماد ایرانXVISION
جالبه

mehran_4x
17-01-2008, 08:37

AB
17-01-2008, 12:06
دوستان سلام . این لینک یک سری قیمت زده ولی فکر کنم قیمتاش گرونه . میگه نمایندگی بازرگانی ایرانه .

قیمت هاش خوبه ولی من به اینجور چیزا اطمینان ندارم.چون تو بازار الان 40X350 حدود 3.200 هست ولی این زده 2.990.

5 تومن هم هزینه آوردنش هست.

mehran_4x
17-01-2008, 16:10
IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG]

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG

mehran_4x
17-01-2008, 16:15
Panasonic TX-32LX700

tohid_abi
17-01-2008, 16:24
من جواب خودم نگرفتم از سری d v s کدام را بگیرم البته 40 اینچ منتظرم

hamedfix
17-01-2008, 16:58
آقا دایی من رفته یه lcd LG خریده 37 اینچ 2 میلیون با سینما خانواده 300 تومنی اشانتیون . مدلش ماشین زمان 37LC2RR هست.
خصوصیاتشم واسه 42 اینچش اینه:

تلويزيون LCD با سايز 42 اينچ و حافظه‌ي 80 گيگابايت (قابليت ضبط از تلويزيون به مدت 40 ساعت)
كنتراست 1600:1 - روشنايي تصوير 500cd/m2
زاويه‌ي ديد بيش از 170 درجه
وضوح تصوير 768*1366 پيكسل- Pixel Pitch 5.681 mm
زمان پاسخ‌گويي (عكس‌العمل از طريق كنترل از راه دور) 8ms
X Engine(سيستم ارتقاء كيفيت منحصر به فرد ال‌جي)
سيستم صداي SRS Trusurround و خروجي صداي 30W
1/07 ميليون رنگ
ورودي‌هاي RF،AV ،Component ،HDMI ،S-Video ،RGB
تصوير در تصوير PIP
ابعاد 138*747*1054 ميلي‌متر (با پايه‌ي 302*815*1054 )
وزن 42 كيلوگرم
HDTVبه نظرتون چطوره؟
بهتر نبود بره SONY سری V بخره؟ یه چند تومن بالاتر :23:

hamedfix
17-01-2008, 17:02
----------------------------

V300A رو بگیر

AB
17-01-2008, 18:40

این چارت مقایسه ای مدل هایی که گفتی هست.پیشنهاد من هم از بین این مدل ها KLV-40D300A یا KLV-40V300A/B هست.

به نظرتون چطوره؟
بهتر نبود بره SONY سری V بخره؟ یه چند تومن بالاتر

بد نیست ولی تلویزیون های ال جی از لحاظ زاویه دید تعطیلن.شما اگه خاستی بگیری سونی V بگیر.

Reza
17-01-2008, 22:07

دوست عزیز من رفتم نمایندگی SONY فروشنده خودش گفت بهتر وقتی میخوای اینطوری هزینه کنی دنبال S نری . پیشنهاد اونا V و D بود و اگه تو سایتهای بالا که معرفی شد نگاه کنی میبینی که D خیلی بهتره . من خودمم الان مرددم . من خیلی مایلم که D40 بگیرم . ولی گرونه لامصب :13: . چون دوست دارم حتما سینمای خانگی هم باهش باشه . رفتم نمایندگی SAMSUNG . اوناهم چیزای بدی ندارن و خیلی از خدمات پس از فروششون تعریف میشه . با هزینه ای که برای D40 میدی میتونی یک R80 40 + سینمای خانگی بگیری . نمیدونم چی کار باید کرد . :41: دوستان لطفاً راهنمایی کنند . SAMSUNG کیفیتش پایین تر از SONY است ؟ من این دو تا برند رو با هم ندیدم . نظرتون چیه ؟

shenhaye_zaman
18-01-2008, 03:05
تو این سرما تاپیک رو حسابی گرم کردید

این پست و ندیدین!!؟؟؟
آقا شرمنده. اینقدر اینجا بحث LCD شده که همه یادشون رفته اسم تاپیک چیه! حالا خوبه در مورد پلاسما یه ذره بحث شده.بقیه که هیچ
ویدئو پروژکتور های HD (اینقدر واسه فیلم دیدن حال میده!)
تیونور های HD (که البته بدرد می نمیخورن! قربون صدا سیما برم!)
تلویزیون معمولی!
و پروجکشن (که من بدم میاد!)
یه سری چیزای جدید هم هستن مثل DLP و... که فعلا بی خیال!

دوست عزیز من هنوز نخریدم و لی واقعاً دوست دارم یک LCD بگیرم که بعد پشیمون نشم . برای همین هم دارم تحقیق میکنم . من S200 و V200 رو از نزدیک در حال پخش یک فیلم DVD اکشن دیدم ولی هیچ Ghosting تو هیچ کدوم نبود . میخوام بدونم که منظورت از Ghosting همون شبحی است که بعد از هر تصویری در امتدادش میمونه ؟
اگه اینه واقعا من ندیدم . چرا ؟ :18:
بعید میدونم حتی سری S هم Ghosting داشته باشه

ای بدک میست گاهی وارد رده بندی ها میشه ولی تاپ نیست در حد جی وی سیه
سونی سامسونگ توشیبا پاناسونیک و پایونیر از برند های مطرح در این زمینه هستند

تلویزیون سامسونگ مدل 2970 ما طی مدت 2 ماه دوباره خراب شد و نزدیک 20 تومن دادیم 700 هزار پولش را داده بودیم بابام میخواست بندازش تو کوچه ولی آنقدر سنگینه نتونست
جنس کره ای = ریختن پول در جوی آب
آنقدر از این کره ای ها کشیدم که بگم شاخ در میارین

هر چقدر که پول بدی آش میخوری.مقایسش کن با TV مارک JVC من که 17 18 ساله داره واسم کار میکنه

آقا دایی من رفته یه lcd LG خریده 37 اینچ 2 میلیون با سینما خانواده 300 تومنی اشانتیون . مدلش ماشین زمان 37LC2RR هست.
خصوصیاتشم واسه 42 اینچش اینه:

تلويزيون LCD با سايز 42 اينچ و حافظه‌ي 80 گيگابايت (قابليت ضبط از تلويزيون به مدت 40 ساعت)
كنتراست 1600:1 - روشنايي تصوير 500cd/m2
زاويه‌ي ديد بيش از 170 درجه
وضوح تصوير 768*1366 پيكسل- Pixel Pitch 5.681 mm
زمان پاسخ‌گويي (عكس‌العمل از طريق كنترل از راه دور) 8ms
X Engine(سيستم ارتقاء كيفيت منحصر به فرد ال‌جي)
سيستم صداي SRS Trusurround و خروجي صداي 30W
1/07 ميليون رنگ
ورودي‌هاي RF،AV ،Component ،HDMI ،S-Video ،RGB
تصوير در تصوير PIP
ابعاد 138*747*1054 ميلي‌متر (با پايه‌ي 302*815*1054 )
وزن 42 كيلوگرم
HDTVبه نظرتون چطوره؟
بهتر نبود بره SONY سری V بخره؟ یه چند تومن بالاتر :23:
به شرکت LG و به اعداد و ارقامش اصلا اعتماد ندارم. این شرکت رو فقط بزاری که کمبو بزنه.اصلا این شرکت رو ول کنید هم چیز رو میره کمبو میکنه مثلا کمبوی LCD و چرخ گوشت!

دوست عزیز من رفتم نمایندگی SONY فروشنده خودش گفت بهتر وقتی میخوای اینطوری هزینه کنی دنبال S نری . پیشنهاد اونا V و D بود و اگه تو سایتهای بالا که معرفی شد نگاه کنی میبینی که D خیلی بهتره . من خودمم الان مرددم . من خیلی مایلم که D40 بگیرم . ولی گرونه لامصب :13: . چون دوست دارم حتما سینمای خانگی هم باهش باشه . رفتم نمایندگی SAMSUNG . اوناهم چیزای بدی ندارن و خیلی از خدمات پس از فروششون تعریف میشه . با هزینه ای که برای D40 میدی میتونی یک R80 40 + سینمای خانگی بگیری . نمیدونم چی کار باید کرد . :41: دوستان لطفاً راهنمایی کنند . SAMSUNG کیفیتش پایین تر از SONY است ؟ من این دو تا برند رو با هم ندیدم . نظرتون چیه ؟

سری D رو بگیر خیال خودت رو راحت کن. واسه سینما عجله نکن بعدا بخر(سینما های سامسونگ اصلا بدرد نمی خورن)
(اگه اهلش هستی سینمای حرفه ای خفن میخوایواسا پول که دست اومد واسه سینما این کارو بکن) دوستای دیگه هم توجه کنن

1-از فکر سینما های باکس بای بیرون

2-یه DVD player یا PS3 یا یه BD Player بخر

3- یه رسویر HD صدا و تصویر بخر معمولا تو ایران کسی نمیدونه چیه .یه ذره گرونه ولی واقعا می ارزه کیفیت صداش وحشتناکه! اصلا اصلا قابل قیاس با چیز دیگه ای نیست. واسه همینم گرونه.بیشتر حرفه ای ها میبندین. :

4- یه باکس باند که اینا رو داشته باشه
چیدماند باند ها:

----- 5 کانال:

حالا برند سونی واسه این سیستم رویایی:(فقط کافی یه همیچین کنسولی زیر HD TV تون باشه!:10:):
از هر کدوم یکی رو بردارید:

اول نوبت ----- میشه:

Model Number: STR-DA5300ES ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ES Series Home Theater A/V Receiver (7.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Bring your high-definition sources to life. With Dolby® TrueHD and DTS® HD Master Audio support, plus 1080p upscaling of any source, the STR-DA5300ES is optimized for Blu-ray Disc™ and other high-definition formats.

Research and Learn

$1,699.99

.................................................. .................................................. .......................

Model Number: STR-DA4300ES ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ES Series Home Theater A/V Receiver 7.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Good things happen when you combine 7.1 channel surround sound with state-of-the-art audio codec technology. This versatile A/V hub supports cinema-quality Dolby® and DTS® audio and is optimized for Blu-ray Disc™ media and other HD formats.
$1,299.99

.................................................. .................................................. ........................

Model Number: STR-DA3300ES ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ES Series Home Theater A/V Receiver 7.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Elevate your home entertainment to amazing new levels. This 7.1 channel A/V receiver is your complete digital hub, optimized for breathtaking Blu-ray Disc™ media.

$999.99
.................................................. .................................................. ........................

Model Number: STR-DG2100 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Home Theater A/V Receiver 7.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Reap the benefits of Dolby Labs® TrueHD and DTS-HD™ Master Audio support and Faroudj® DCDi™ upscaling technology with this high-powered 7.1 channel surround sound A/V receiver.

$1,199.99
.................................................. .................................

Model Number: STR-DG1100 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Home Theater A/V Receiver 7.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Integrate the best audio and video with one awe-inspiring central hub. This 7.1 channel surround sound A/V receiver will blow your mind with cutting-edge technologies and impressive power.

$899.99

Model Number: STR-DG910 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Prepare to stand in awe as the STR-DG910 audio video receiver envelops you with 7.1 channels of crisp and powerful surround sound, taking your entertainment to the next level

$499.99

.................................................. .................................................. ......................

Model Number: STR-DG810 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Home Theater A/V Receiver 6.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Strap in and feel the power from 660 total watts of sound from 6.1 channels and experience full HDMI™ connectivity with the XM® satellite ready STR-DG810 audio video receiver.

$399.99
.................................................. .................................................. ......................

Model Number: STR-DG710 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Home Theater A/V Receiver 6.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sit back and bask in the sensational audio that is poured through 6.1 channels and enjoy full HDMI™ connectivity with the XM® satellite ready STR-DG710 audio video receiver.

$299.99

Model Number: STR-DG510 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Home Theater A/V Receiver 5.1 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Power your surround sound system with 600 watts of pristine audio through 5.1 channels and full HDMI™ connectivity with the STR-DG510 audio video receiver.
$199.99

Model Number: STR-DE197 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Home Theater A/V Receiver 2 channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

The STR-DE197 delivers affordable clear stereo sound mixed with Sony's usual dependability. Treating your music right with 100 watts per channel for smooth, low-distortion sound
$149.95

Reza
18-01-2008, 08:06
تو این سرما تاپیک رو حسابی گرم کردید

سری D رو بگیر خیال خودت رو راحت کن. واسه سینما عجله نکن بعدا بخر(سینما های سامسونگ اصلا بدرد نمی خورن)

(اگه اهلش هستی سینمای حرفه ای خفن میخوایواسا پول که دست اومد واسه سینما این کارو بکن) دوستای دیگه هم توجه کنن

دوست عزیز ممنون از راهنمایی که کردی . آره منم به همین نتیجه رسیدم که 300 تا 400 تومان بیشتر ولی خیال راحت تر وقتی که آدم یک چیز عالی میخره این بار روانی خوب زیادی داره که میتونه جالب و خوب باشه :20:. آدم وقتی که میخره چند ماه بعد اصلا یادش نمیاد که چقدر پول داده ولی اگه چیز بد بگیره بعدش همش گرفتاره و خیالش ناراحت و اگه چیزی پیش بیاد همش خودشو سرزنش میکنه . .

در ضمن یادم رفت بگم من DVD Player دارم و ازش خیلی راضی هستم و تا حالا همه چیرو پخش کرده . ولی شنیدم که سینمای خانگی به خاطر نوع خاص پخش صوتش یک چیز دیگه است . میخواستم ببینم که اگه من تو سنمای خانگی همین DVD های قبلی خودمو بزارم صداشونو از هر 5 تا باند میده بیرون و کاملا تفکیک شده است یا نه ؟

shenhaye_zaman
18-01-2008, 12:56
شرمنده.من دیشب DC شدم.الان هم هر کاری که می کنم نمی تونم پست قبلی رو ویرایش کنم. اگه کسی از مدیر این ورا میاد قسمت خرید سینما خانگی رو حذف کنه

این پست مال کسایی هست که دنبال سینمایخانگی حرفه ای هستند:

معمولا حرفه ای ها دنبال سینما های باکس نمی رن و یه جورایی خودشون همه چیز رو جمع و جور می کنن. از پلیر های مختلف گرفته تا تا ----- صدا و تصویر HD

اما سیستم های معمول سینما های خانگی با توجه به خروجی صدا و چیدمان باند ها:

سیستم 5 کاناله:

سیستم 7 کاناله:

حالا یه سیستم رویایی از برند سونی:
این روزا از کمپ سونی خبر های جالبی به گوش میرسه

اول ----- که مهمترین قسمت یه سینمای خانگیه :

قیمت: 1700 دلار

ES Series Home Theater A/V Receiver 7.1 channel: STR-DA5300ES

XMB™ inspired graphic user interface

Faroudja® DCDi Cinema™ Up Scaling Technology

BRAVIA® Theatre Sync™

DIGITAL MEDIA PORT

120 Watts X 7 Power Amplifier 8 ohms, 20Hz - 20kHz, 0.09% THD

HDMI "Active Intelligence" 6 inputs/1 output

2nd Room HD video distribution via component video

Picture-in-Picture for Monitoring Multi-Zone Output or External Video Source

Optimized for Blu-ray Disc™ and other HD sources

Accepts x.v.Color (xvYCC) and Deep Color

Accepts 1080/60p and 24p video signal via HDMI

Accepts 8ch linear PCM, Dolby Digital +, Dolby TrueHD and DTS HD via HDMI3

Video up-scaling to HDMI up to 1080p

Digital Cinema™ Auto Calibration with stereo mic

Sirius® and XM Connect-and- Play™ Ready4 with Neural 5.1 Surround

Portable Audio Enhancer

Optimized for Blu-ray DiscTM and Other HD Sources

The STR-DA5300ES is engineered to be the ideal Blu-ray Disc® A/V receiver, fully compatible with Sony® family of Blu-ray Disc Players. Superior video switching and audio performance ensure seamless compatibility with today's demanding HD sources. The STR-DA5300ES features up to six High Definition Multimedia Interface (HDMI™) inputs which are capable of accepting resolutions up to 1080p, offering the full video quality that Blu-ray Disc® format can deliver.

Up to 8 channels of Linear PCM audio plus Dolby Labs® Dolby Digital +/Dolby TrueHD and dts® DTS HD

The STR-DA5300ES offers full compatibility with Blu-ray Disc® format's linear PCM (uncompressed) output, producing up to eight channels of "high quality" audio reproduction. The STR-DA5300ES also has the ability to support the latest audio formats from Dolby Labs® (Dolby Digital Plus/Dolby TrueHD) and dts®(DTS HD)

HDMI "Active Intelligence

The receiver can detect and receive the best possible video and audio signals from all connected devices-making connection and performance as simple as plugging in a single wire. Sony's HDMI "Active Intelligence," produces both audio and video through one HDMI cable.

Faroudja® DCDi Cinema™ Chipset for Up Scaling to 1080p

IC processor developed by Faroudja®, and first used by Sony, which will up scale and up convert all video signals (less than 1080p) to 1080p via HDMI. This chipset corrects image jaggedness; reduces block noise and reproduces true to original colors. The end result is a beautiful and smooth high definition image.

Cross Media Bar Inspired Graphic User Interface

An on-screen menu system that simplifies the most complex operations of an A/V receiver for home theater applications. This advanced menu system incorporates icons, an easy to follow "tree" system and a blending technique so users know exactly where they are amongst the various settings while still watching their main video source (up to 1080i). Enhancements made to this year's menu include access to DIGITAL MEDIA PORT accessories, the ability to assign HDMI inputs and independent A/V sync control for each input. It's simple. Just pick up the remote and whole new experience will be revealed.

HDMI Up Scaling

Video sources connected via composite, S-video and component cables can not only be up converted to a HDMI™ video output but can also be up scaled from its native signal to 1080p (i.e. 480i to 1080p) thus minimizing the number of connections needed from the receiver to the television display. HDMI supports resolutions up to 1080p and enables both HD video and uncompressed streaming audio to be transmitted through a single cable.

Down Conversion

Component and S-video sources can be down converted to lower resolution outputs, thus customizing video connectivity to home theater requirements from a single source. Also, both receivers can take HD sources from component video and down convert the signal for use with composite or S-Video ouputs. This is ideal for distributing video through multiple rooms with less wires.

Picture-in-Picture for Monitoring Multi-Zone Output or External Video Source-2

Enjoy the convenience of picture-in-picture capabilities in the ES 7.1 Channel A/V Receiver; another benefit of the Faroudja® DCDi CINEMA chipset. With an additional video input, a customer can connect a baby monitor or security camera and monitor room activity or view a 2nd video source while still watching their main video source.

2nd Room HD via Component Video

Enjoy the convenience and flexibility of distributing high definition content to another room in your home. Ideal for rooms where full size components can not be accommodated. In addition, enjoy your favorite HD programs and movies in another room of your home.

Digital Cinema Auto Calibration-2

An ideal listening experience is only a button away. Simply place the included microphone in your listening position, push a single button and speaker position, distance and delays are automatically calibrated. Sony's Digital Signal Processing uses feedback between the microphone and receiver to optimize sound settings.

Sirius and XM Connect-and-Play™ Ready with Neural Surround

A world of digital radio at your fingertips. Connect the optional antenna for either Sirius and/or XM subscription service and enjoy the variety and quality of digital radio with the superior sound quality of an A/V receiver. In addition to stereo, you can enjoy 5.1 surround broadcasting. XM radio is a satellite radio service that provides pay-for-service radio, analogous to cable television.

Portable Audio Enhancer-2

The ES 7.1 A/V Receivers are ideal for today's portables. A powerful Digital Signal Processor expands the quality of sound from any connected device. Simplified front-side audio and video connections make it easy to play portables through the receiver.

HDMI™ Output with 720P/1080i and 1080p upscaling of DVD Media

Reads the data on a standard DVD at 480P and maximizes the video resolution to best fit your HDMI compatible TV. The STR-DA5300ES takes it a step further and allows for DVD Media to be upscaled to 1080p. Overall, this allows for you to enjoy the best in video performance while delivering digital video and audio over one simple cable.

Precision Cinema Progressive™ Technology

Many other DVD players detect image changes at the Scan line level-Sony's Precision Cinema Progressive (PCP) system detects them at the Pixel level. The picture is more faithful to the source-whether film or video-because separate, optimized algorithms are used to handle the differing Pixel behavior. Separate algorithms are also used to process the moving and still parts of an image, resulting in sharp backgrounds with moving objects that are virtually free from motion artifacts

به قسمت UpScaling کردن تصویر توجه کنید

حالا نوبت پلیر ها میشه:

یه DVD پلیر با قیمت 400 دلار:

و حالا پخش کننده جالب Super Audio CD با قیمت های عجیب
اولی SCD-XA9000ES با قیمت 3000 دلار:18::

The SCD-XA9000ES super audio CD player is the first player to incorporate an uncompressed digital output for the Direct Stream Digital® signal. If you're playing SACDs or standard CDs, this player offers incredible digital sound and clarity

تو این رنج قیمت واسه SACD چیزای خیلی بهتری هم داشت.اینقدر شیک و قشنگ بودند مخصوصا اون مدل هایی که Display های آنالوگ داشتن

حالا MD Player/Recorder:
زیاد بدرد ایران نمی خوره
مدل: MDS JE480
قیمت: 150 دلار

داشتن یه کاست پلیر شیک و زیبا هم بد نیست:
مدل: TC-WE475
قیمت:150 دلار

حالبه که مدل های زیادی از این محصولات تو سایت های مختلف سونی دیده میشه منم یه جورای اینارو گلچین کردم
مثلا واسه همین کاست پلیر چیز های جالب تری بودن مخصوصا اون طرح های کلاسیک عقربه دار یا به اصطلاح آنالوگ
هنوز دو تا چیز دیگه مونده!
BD Player
یه سیستم باند هفت کاناله!
.................................................. .................................................. .......................
حالا این کنسول روی هم بچنید و از صدا و تصویر لذت ببرید:10:

Reza
18-01-2008, 13:26
از شنهای زمان به خاطر این اطلاعات هیجان انگیز متشکرم . فوق العاده بود .
دوستان عزیز چون دیدم بحث HTMI اینجا داغه یک سری مطالب در مورد HTMI و فرمتهای مربوط به آن جمع آوری کردم . نمیدونم تا چه اندازه صحیح است . هر جا مشکل داشت حتما تذکر بدین تا اصلاح بشه .

HDMI یا High-Definition Multimedia Interface یکی از جدیدترین رابط های صوتی/تصویری است که عملا با گسترش HDTV ها و نسل بعدی Home Video ها نظیر Blue-Ray و HD-DVD بیشتر به چشم خواهد آمد، ( مخصوصا از این پس Blue Ray ) چون این رابط (Interface) صرفا برای صوت و تصویر HD طراحی شده. پورت HDMI بزرگترین مزیتش در این است که [Audio / Video / Optional Data] را با هم از خودش عبور میدهد و مثل مجبور نیستید برای دیدن یک تصویر HD با همان صدای Stereo خود تلویزیون بیشتر از 7 رشته سیم از Player خارج شده و به تلویزیون متصل گردد ، بلکه تمام قضیه از همین کابل عبور میکند . تا آنجا که من به یاد دارم HDMI در سال 2002 اختراع شد ولی به تازگی نسخه جدیدی از این رابط که ورژن 1.3 باشد همزمان با آغاز فروش فیلمهای Blu-Ray به بازار آمد که گفته میشود برای پشتیبانی کامل از Blu-Ray شما باید از این ورژن استفاده کنید . پورت این رابط ۱۹ پین دارد و تمام Data ای که از آن عبور میکند Uncompressed ولی Encrypted است و مثل SPDIF از یک محافظ Copyright هم بهره میبرد یعنی همان HDCP یا High-Bandwidth Digital Content Protection یک نوع تکنولوژی مقابله با کپی رایت است این تکنولوژي فعلا فقط توسط DVI-D و HDMI منتقل میشود و باقی اتصالاتی که به نوعی میتوانند HD باشند (D-SUB / Component Video) توانایی استفاده از این تکنولوژی را ندارند کار این تکنولوژی این است که کپی رایت تصویر همراه با خود تصویر است . یعنی فرض کنید شما یک Blu-Ray Player دارید از طرفی یک ‌Blu-Ray Recorder هم دارید و میخواهید این دو تا را با HDMI بهم متصل کرده و فیلمی را بدون کوچکترین افت کیفیت کپی کنید اینجاست که Blu-Ray Recorder پیغام میدهد این تصویری که در حال دریافت آن است HDCP Enabled است و اجازه ضبط کردن را نمیدهد ! . خلاصه اش هم میشود اطلاعاتی که همراه تصویر منتقل میگردد تا وضعیت کپی رایت تصویر ارسالی را مشخص نماید . حال اگر 8800GTX بخرید و روی آن نوشته باشد HDCP Support!! یعنی این VGA از HDCP پشتیبانی میکند یعنی اگر BD-ROM داشته باشید و بخواهید Blu-Ray ببینید، و فیلم هم کپی رایت داشته باشد، کارت گرافیک شما از پس این قضیه بر خواهد آمد که سیکنال تصویر را جدا کند و بفرستد برای مانیتور این میشود HDCP Support .
از طرفی، ماینتور ها و TV هایی هستند که HDCP Support هستند یعنی قادرند مستقیم به منبع HD شما وصل شوند و تصاویری که HDCP Enable هستند را هم پخش کنند . لازم است که این را هم بدانید HDMI بزودی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار میشود اگر بخواهید بطور کامل از امکانات یک HD-DVD یا Blu-Ray استفاده کنید و کیفیت واقعیش را ببینید باید از رابط HDMI استفاده کنید ‌ پس بهتره اگر میخواهید به زودی تلویزیون بخرید به این نکته توجه داشته باشید که که از رابط HDMI پشتیبانی کند تكنولوژي HDMI براي HD تقريبا همان كاري را مي كند كه FireWire براي DV مي كرد . درباره Integrated بودن Video و Audio هم كه نياز به توضيح نيست . نه تنها كار به خاطر كم شدن تعداد كابلها براي End-User راحت شده بلكه اشتباهات فاحشي كه بابت جداسازي audio از Video و درست استفاده نكردن Channel هاي صدا مي تواند اتفاق بيافتد ، در اين تكنولوژي کم ميشود . اين اشتباهات بخصوص در سالنهاي پخش فيلم كه چند Channel صدا را ساپورت مي كنند بيشتر اتفاق مي افتد . چيز خيلي جالب در HDMI v1.3 اين است كه transfer در اين پورت به 10.2 Gbps مي رسد كه در مقابل Firewire 800 كه نهايتا 800 Mbps است يا USB 2.0 كه 480 Mbps است يا Firewire 400 ، عدد بسيار قابل توجهي است

برخلاف DVD که یک استاندارد واحد است، HD چند استاندارد مختلف دارد که تفاوتشان در Resolution تصویر و Progressive/Interlace بودن است درواقع هر تصویری که از DVD رزولوشنش بیشتر باشد ،‌ بنوعی میتواند HD بحساب بیاید ولی با درجه های مختلف . استانداردهای معمول HD از این قرارند :
480i/480p/576p/720p/1080i/1080p
که البته عملا چون ۳تای اول همان DV هستند ، میتوان HD های کاربردی را به این ۳ مورد خلاصه کرد :
720p/1080i/1080p
وجود i یا p در هرکدام از این استانداردها، بمعنی Interlace بودن یا Progressive بودن تصویره و البته نکته ای که خیلی ها قبول ندارند ولی شدیدا حقیقت دارد ، این است که P بودن تصویر بر رزولوشنش ارجحیت دارد یعنی 720p خیلی خیلی بهتر از 1080i است از لحاظ کیفیت چیزی که به چشم میاد . اما عدد هر استاندارد یعنی چی؟ عدد هر استاندارد، نشان دهنده تعداد پیکسلهای موجود در عرض تصویراست یعنی 720 تصویری است که عرضش (Y) برابر 720 پیکسل است اما طول چطور ؟ طول را هیچوقت به صورت مجزا نمیگویند . طول بر حسب نسبت تصویر و عرض محاسبه میشود یعنی اگه شما 720 پیکسل در عرض دارید و نسبت طول به عرض تصویر (Aspec Ratio) برابر 16:9 است پس یعنی به ازای هر 9 پیکسل در عرض، شما 16 پیکسل در طول دارید پس نهایتا برای 720 پیکسل، 1280 پیکسل در طول حساب میشود حالا مثلا برای 1080i با Aspec Ratio برابر 16:9 رزولوشن نهایی 1920*1080است . در حال حاضر بیشتر تلویزیون های LCD در بازار 720p را ساپورت میکنند و رزولوشن آنها 1366 *768 است . البته مدلهای بالاتر مانند 1920*1080 نیز موجود است .

tohid_abi
18-01-2008, 19:21
اقا ممنون از نظرات همه دوستان اگه خدا بخواد من 40 D براویای سونی را میگیرم ممنون از همتون

AB
19-01-2008, 01:06
در تکمیل حرف های رضا جان باید بگم که بلو ری ها 1080/24P هستن که برای پخش این نوع دیسک باید تلویزیونتون این سیگنال رو ساپورت کنه که در تلویزیون های سونی اسم این تکنولوژی 24P True Cinema هست.

Reza
19-01-2008, 07:08
در تکمیل حرف های رضا جان باید بگم که بلو ری ها 1080/24P هستن که برای پخش این نوع دیسک باید تلویزیونتون این سیگنال رو ساپورت کنه که در تلویزیون های سونی اسم این تکنولوژی 24P True Cinema هست.

ممنونم . کاملا درسته . اتفاقاً این یکی از امکانات خاص سری D و بالاتره . ( قابل توجه Tohid_abi )
اینم توضیحش :

24P True Cinema
While conventional televisions (and most DVDs) operate at 50Hz, modern film-makers record their films onto Blu-Ray Disc™ using 24 frames per second (24Hz, or 24P). With 24P True Cinema, your BRAVIA will automatically recognise these films and select the correct format for playback so you see and hear the film just as in the theatre.

Reza
19-01-2008, 18:17
دوستان عزیز لطفا در مورد نمایندگیهای سونی که برخی دارای تابلوهای مشکی و برخی دیگر تابلوهای سفید هستند اگر اطلاعاتی دارند مطرح کنند . چون من وقتی از یکی از نمایندگیها که دارای تابلوی مشکی بود سئوال کردم میگفت که ما نمایندگی اصلی Sony هستیم .
خرید از کدام نمایندگی بهتر است ؟ مشکی یا سفید ؟!!!!

morteza.dmh
20-01-2008, 00:40
ای بدک میست گاهی وارد رده بندی ها میشه ولی تاپ نیست در حد جی وی سیه
سونی سامسونگ توشیبا پاناسونیک و پایونیر از برند های مطرح در این زمینه هستند

كيفيت تصوير سامسونگ به نظر خودم از همه بهتره ولي شنيدم كه زود خراب ميشه.... از بين بقيه كدوم بهتره؟

hbm_7052
20-01-2008, 09:20
آقا اين مدل پاناسونيك بدجور چشم رو گرفته TX-37LX75M

كسي قيمتش رو داره؟

نظرتون چيه؟

AB
20-01-2008, 11:11
دوستان عزیز لطفا در مورد نمایندگیهای سونی که برخی دارای تابلوهای مشکی و برخی دیگر تابلوهای سفید هستند اگر اطلاعاتی دارند مطرح کنند . چون من وقتی از یکی از نمایندگیها که دارای تابلوی مشکی بود سئوال کردم میگفت که ما نمایندگی اصلی Sony هستیم .
خرید از کدام نمایندگی بهتر است ؟ مشکی یا سفید ؟!!!!

رنگ تابلو هیچ فرقی نداره مهم اینه که گارانتیش درست باشه.ساه ها فکر کنم سونی سنتر هستن.

AB
20-01-2008, 11:18
كيفيت تصوير سامسونگ به نظر خودم از همه بهتره ولي شنيدم كه زود خراب ميشه.... از بين بقيه كدوم بهتره؟

متاسفانه همین طوره!برند های مطرح هم فقط سونی و سامسونگ هستن که به نظر من سونی بهتره!

AB
20-01-2008, 11:21
آقا اين مدل پاناسونيك بدجور چشم رو گرفته TX-37LX75M

كسي قيمتش رو داره؟

نظرتون چيه؟

دورشو خط بکشی بهتره.غفط واسه دیدن کانال های خودمون خوبه.

hamedfix
20-01-2008, 11:59
از راهنمایی های همتون متشکرم.
حالا آخرین راهنمایی هم بکنید که برم بخرم.
من تا 2.5 میلیون خرج می کنم (با سینما و پایه و ...) حالا به نظرتون برم چی بخرم .:41: سامسونگ یا سونی؟
دمتون گرم آخرین کمک رو بکنید.

tohid_abi
20-01-2008, 14:28
دوستان یک سوالی برای من پیش اومده میخواستم ببینم تنظیمات ال سی دی سخته که حتما یکی باید بیاد تنظیم کنه در ضمن برای سونی تنظیمات مجانی هست یا باید پول بزلفیم

hamedfix
20-01-2008, 15:32
دوستان یک سوالی برای من پیش اومده میخواستم ببینم تنظیمات ال سی دی سخته که حتما یکی باید بیاد تنظیم کنه در ضمن برای سونی تنظیمات مجانی هست یا باید پول بزلفیم

راحت نیست که خودت بتونی باید پول بدی بیان نسب کنن.
lcd خریدی؟ چی؟ چند؟ کجا؟

tohid_abi
20-01-2008, 16:38
راحت نیست که خودت بتونی باید پول بدی بیان نسب کنن.
lcd خریدی؟ چی؟ چند؟ کجا؟

عزیز سری d براویا گرفتم 40 اینچ از شماره 1 سونی واقع در میدان جمهوری با گارانتی بازرگانی ایران

به قیمت 2 میلیون و 200 هزار تومان قابلت را هم نداره

vahidhgh
20-01-2008, 17:41
من تا 2.5 میلیون خرج می کنم (با سینما و پایه و ...) حالا به نظرتون برم چی بخرم .:41: سامسونگ یا سونی؟

تابلو هست که سونی
موتور براویا را ول کردی میخوای سامسونگ بگیری:18:

AB
20-01-2008, 20:15

نه خیر داداش هیچ تنظیمات سختی نداره!من که یه بار همه منوهاش رو باز کردم یاد گرفتم.منوی فارسیش هم

خیلی آشغاله اصلا به درد نمیخوره.ول بهتره بار اول خودش بیاد نصبش کنه که هر ایراد احتمالی هم داشت به گردن

شما نباشه.واسه نصب سونی هم باید یه 7 الی 10 تومن اضافه بدی که تو 3 میلیون معلوم نمیشه:31:هر کی 3

میلیون بده واسه تلویزیون دیگه غصه 10 تومنو نمیخوره:27:

AB
20-01-2008, 20:17

با 2.5 فقط میتونی خود تلویزیونو بگیری بدونHome Theater .با این پول میتونی یه سامسونگ با تمام وسایل جانبی

جمع کنی که به نظر من تلویزیون خالی سونی به کل امکانات سامسونگ میارزه.

SAEED_BARCELONA
20-01-2008, 20:27
شما یه طوری در مورد سامسونگ حرف میزنید انگار دارید در مورد صاایران حرف میزنید. سامسونگ ال سی دی هاش عالیه. عیب نذارید رو بچه مردم. ولی قبول دارم که سینما خانگیاش زیاد جالب نیست.

shenhaye_zaman
21-01-2008, 00:52

بیشتر LCD ها مخصوصا سامسونگ تنظیمات پیجیده ای ندارند ولی واسه سونی به یه سری تنظمات هست که اگه بش دست نزنی بهتره مثلا هیچ وقت به تنظیمات پیشرفته رنگ و تصویرش دست نزن ولی ایرادی نداره اگه با تنظیم های رنگ معمولیش ور بری
اگر هم احیانا رفتی همه چیز رو هم به هم ریختی یه حالت برگشت به تنظیم کارخونه وجود داره که می تونی استفاده کنی

شما یه طوری در مورد سامسونگ حرف میزنید انگار دارید در مورد صاایران حرف میزنید. سامسونگ ال سی دی هاش عالیه. عیب نذارید رو بچه مردم. ولی قبول دارم که سینما خانگیاش زیاد جالب نیست.

موافقم

شاید خیلی از محصولات سامسونگ مثل بیشتر شرکت های کره ای قابل قیاس با شرکت های بزرگ نباشه ولی در زمینه LCD خوب کار کرده.

پ.ن: از نظر من سینما خانگی سامسونگ واقعا آشغاله (نظر شخصی خودمه)

AB
21-01-2008, 20:03

من راجع به امکاناتش گفتم نه خود ال سی دی.ال سی دی هاش خوبن.

فعلا بازار فروش ماله سونی و سامسونگ هست و بازار کیفیت ماله شارپ و سونی که شارپ تقریبا تو ایران پیدا

نمیشه اگر هم تونستین گیر بیارین مدل های قدیمی هستن.

mehran_4x
21-01-2008, 22:48
AB جان آخر فروم باز شما از نظر کیفیت چه چیزهایی رو ملاک قرار میدی که میگی از نظر کیفیت سونی و شارپ و بعد هم سامسونگ
اگه ملاک انتخابت کانترست و برایتنس و فرکانس کاری و امکانات و ... اینهاست یا ملاکت سایتهای Review هستند باید بگم که بهترین LCD که من پیدا کردم تو ایران panasonic TX-32LX700Y هستش که
Maximum 8,500:1 contrast ratio 120Hz Motion Picture Pro 1080p / 720p
SDHC Card Networkability (HD-JPEG)
Chip-Set & 1080p Digital Re-mastering Processor
Response time :6ms
که با حدود 1.300 تو ایران اینو میشه خرید این LCD 32 جدید اومده و هنوز وارد review های Pc-Magazine و Pc-World نشده اما تو asia.cnet.com اومده , بهترین قیمت و امکانات رو توی LCD های 32 اینچ داره حتی با مقایسه ساده ای که با سامسونگ میتونی بکنیR88 یا SonyXBR4 ی
با sharp AQUAS بکنی!؟
نظرت بگو

AB
22-01-2008, 00:23
AB جان آخر فروم باز شما از نظر کیفیت چه چیزهایی رو ملاک قرار میدی که میگی از نظر کیفیت سونی و شارپ و بعد هم سامسونگ
اگه ملاک انتخابت کانترست و برایتنس و فرکانس کاری و امکانات و ... اینهاست یا ملاکت سایتهای Review هستند باید بگم که بهترین LCD که من پیدا کردم تو ایران panasonic TX-32LX700Y هستش که
Maximum 8,500:1 contrast ratio 120Hz Motion Picture Pro 1080p / 720p
SDHC Card Networkability (HD-JPEG)
Chip-Set & 1080p Digital Re-mastering Processor
Response time :6ms
که با حدود 1.300 تو ایران اینو میشه خرید این LCD 32 جدید اومده و هنوز وارد review های Pc-Magazine و Pc-World نشده اما تو asia.cnet.com اومده , بهترین قیمت و امکانات رو توی LCD های 32 اینچ داره حتی با مقایسه ساده ای که با سامسونگ میتونی بکنیR88 یا SonyXBR4 ی
با sharp AQUAS بکنی!؟
نظرت بگو

از نظر قیمت عالیه.ولی فول اچ دی نیست.شما هم ایراد کارت اینه که یه تلویزیون فول رو با یه اچ دی ردی مقایسه میکنی.

این مجله هم که میفرمایین با یه سرچ ساده میتونین بفهمین که تو فیلد Ad\Marketing فعالیت میکنه.

برای اطلاعات بیشتر میتتونین به پست های قبلی shenhaye zaman مراجعه کنین.

vahidhgh
22-01-2008, 02:35
از 1.200 تا 1.800 یه ال سی دی 32 تا 40 اینچ پیشنهاد بدین میخوام 30سال کار کنه

mehran_4x
22-01-2008, 08:30
از نظر قیمت عالیه.ولی فول اچ دی نیست.شما هم ایراد کارت اینه که یه تلویزیون فول رو با یه اچ دی ردی مقایسه میکنی.

این مجله هم که میفرمایین با یه سرچ ساده میتونین بفهمین که تو فیلد Ad\Marketing فعالیت میکنه.

برای اطلاعات بیشتر میتتونین به پست های قبلی shenhaye zaman مراجعه کنین.

باید بگم که اولا تلویزیون هایی که ایران می آیند ----T ندارند که آدم منتطر کانال HD باشه ثانیا اکثر شبکه های ماهواره ای هنوز HD نشده اند و اونهایی هم که هستند و شدند 1080i یا 720p هستند ثالثا اگه تلویزیون ایران یا ماهاواره های الان رو تو Full HD ببینید بعلت رزولوشن1920*1080 بالا تصاویررو بدترمی بینی رابعا بودجه سنگینی
می خواد چرا که FULL HD از 37 به بالا و در ایران از 40 به بالا پیدا می شه.خامسا در این LCD آینده نگری رعایت شده
و سیگنالهی 1080P رو قبول می کنه چرا که پروسسور 1080P داره ومیتونید احیانا اگه BluRay آمد به ایران و 10 سال دیگه ارزون شد و کپی شد بتونی فیلمهای HD رو ببینی مثل الان که وقتی نسل جدید DVD در خارج داره فراگیر میشه تازه تو ایران DVD معمولی و داره باب می شه و مردم دست از سر VCD بر می دارند.
AB جان اینو چی می گی بنابر این من خرید FULL HD رو زیاد به نفع مردم نمی دونم.؟

AB
22-01-2008, 10:47
باید بگم که اولا تلویزیون هایی که ایران می آیند ----T ندارند که آدم منتطر کانال HD باشه ثانیا اکثر شبکه های ماهواره ای هنوز HD نشده اند و اونهایی هم که هستند و شدند 1080i یا 720p هستند ثالثا اگه تلویزیون ایران یا ماهاواره های الان رو تو Full HD ببینید بعلت رزولوشن1920*1080 بالا تصاویررو بدترمی بینی رابعا بودجه سنگینی
می خواد چرا که FULL HD از 37 به بالا و در ایران از 40 به بالا پیدا می شه.خامسا در این LCD آینده نگری رعایت شده
و سیگنالهی 1080P رو قبول می کنه چرا که پروسسور 1080P داره ومیتونید احیانا اگه BluRay آمد به ایران و 10 سال دیگه ارزون شد و کپی شد بتونی فیلمهای HD رو ببینی مثل الان که وقتی نسل جدید DVD در خارج داره فراگیر میشه تازه تو ایران DVD معمولی و داره باب می شه و مردم دست از سر VCD بر می دارند.

اولا هر کی تلویزیون اچ دی بخره دیگه نمیاد تلویزیون خودمون رو با آنتن آنالوگ بگیره واسه شبکه های داخلی

پلاسمای هم زیاده.

دوما دی وی دی یادت نیست همین 2 سال پیش کی فکر میکرد که الان کنار خیابون بساط دی وی دی پهن کنن!!!

پس خرید فول اچ دی درسته آینده نگری هست ولی در آینده نزدیک میبینی کنار خیابون به جای دی وی دی دارن بلو

ری میفروشن.

سوما برای کسانی که قصد ندارن زود زود خودشون رو آپ تو دیت کنن بهترین گزینه هست.چون الان اگه شما یه

یه چیزی رو خریدی هیچ وقت نمیایی 5 سال بعد اونو به یک صدم قیمتش بفروشی جنس تازه بخری.

این تی وی هم داون اسکیلینگ داره که 1080P رو ساپورت میکنه.شما هیچ وقت نمیتونی تو تلویزیون زیر 40 اینچ

فرق 1080P با 1080i رو ببینین.

امیدوارم که قانع شده باشی.

shenhaye_zaman
22-01-2008, 11:14

اولا چیزی که الان فراگیر شده ----- های اچ دیه. استرانگ و هیومکس زدند تو ایران هم اومده .استار ست هم داره میزنه.باید هم اینو بگم که تصاویر فوق العاده زنده ای دارند حتی همون Mpeg2 رو بهتر از ----- های معمولی نشون میده به خاطر اینکه نویز نداره و از طرف دیگه هم پیکسل نمیسوزونه

شما بر چه اساس و مبنایی این حرف رو داری میزنی:

ثالثا اگه تلویزیون ایران یا ماهاواره های الان رو تو Full HD ببینید بعلت رزولوشن1920*1080 بالا تصاویررو بدترمی بینی

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

BD خیلی زود جا میفته همین الان هم دارن تو تهران و بعضی از شهرستان ها میفروشن.اتفاقا دیروز واسم جالب بود که یه DVD فروش کنار خیابون به هم می گفت واسه LCD دی وی دی های کیفیت بالا داره که هر فیلم رو چند تا دی وی دیه. ظاهرا خود طرف نمیدونست این فیلما HD هستن
پس میبینید که حتما لازم نیست BD جا بیافته ولی با این حال باید بگم که BD خیلی خیلی سریع تر جا میافته

چند روز پیش بود که Royalty سی دی تموم شد تو زمان خودش تقریبا بدون رقیب بود
زمانی که DVD اومد خیلی راحت CD رو کنار زد چون کیفیت خیلی بهتری نسبت به CD داشت واسه همین سریع جا افتاد.ولی این دفعه خیلی سریع تر فرمت جدید اومد که باز کیفیت خیلی بهتری داشت. خیلی هم سریع رفت تو مارکت
مملکت ما هم این دفعه مملکت 10 سال پش نیست که اینقدر DVD دیر جا بیافتهاگه به حرف شما بود که لزومی نداشت اینقدر زود فول HD بیاد تو ایران.
همین الان هم یکی از بهترین BD player های دنیا تو کشور ما داره به فروش میرسه
بله PS3
:واقعا می ارزه نه به خاطر بازی ،فقط هم به همین دلیل
کدوم BD player زیر 2000دلار هست که با سل پروسس کنه؟
و این واسه کسی که فول HD داره واقعا مهمه
دوربین های فیلمبرداری لپتاپ و............
زمانی که DVD اومد اینقدر راحت تو دست مردم ما نبود خارج از ایران هم تقریبا همینجور بود ولی یه نگاه به وضع BD نشون میده که به 10 سال نیاز نداره

به نظرم من بعد BD هر فرمتی بیاد ارزش تصویری نخواهد داشت. چون نسل بعد چیزی جز دانلود نخواهد بود.کافیه یه نگاهی به رقابت غیر ملموس مایکروسافت وسونی و اپل بندازید

پ.ن:
دو ضربه مهلک دیگه برای HD DVD
هفته پیش HD DVD هیچ عنوانی توی TOP10 نداشت

بد تر ار همه اتفاقی بود که تو ژاپن افتاد.
سونی 60 درصد و ماتسوشیتا یا همون کمپانی مادر پاناسونیک و ناسیونال سابق27 درصد و شارپ 10 درصد از فروش این مارکت رو در اختیار داشتن هر سه شرکت فوق فقط در زمینه BD کار می کنند
و در حالی که توشیبا فقط 4 درصد فروش داشته(1 درصد اضافی میربوط به رند کردن درصد ها بوده)

mehran_4x
22-01-2008, 12:50
من موافقم که احتمالا BD زودتر از این حرفا به ایران میاد و هک میشه
اما ّFullHD خریدن هزینه بالایی رو فعلا طلب میکنه گرچه کمپانی شارپ LCD 32 زده که FullHD هستش و این نشون میده که بزودی FullHD ها ارزون میشن اما بنظر من انوقت زمان خرید فول اچ دی هاست یعنی زمانیکه BD رایج و ارزون شده

نکته دیگه اینه که واقعا اککثر خانواده های ایرانی هنوز تلویزیون ایران و سریالهاش رو دنبال میکنند و از اونجا گفتم کیفیت افت میکنه که سیگنال آنالوگ پال704x576 وقتی توی رزولوشن 1920*1080 می آد یه افتی رو نشون میده که بخاطر تغییر رزولوشن.اما کانالهای ماهواره ای HD هنوز بخاطر هزینه بالای پهنای باند به سمت 1080P نرفتند
وهنوز کانال با برادکستینگ 1080P روی هاتبرد و اکثر ماهواره هنوز نیومده وحداکثر 1080i پخش میشند
ریسورهای HD هم گرچه اومده اما هنوز 1080i هستند حتی اگر با HDMI باشند .
مثل ریسیور HIVION_HD9090X_ULTIMA که در ایران پیدا میشه.
اینم لینکش عالیه فعلا

منم استرانگ 4620X دارم که انو با کامپوننت 30 تومنی وصل کردم اما فعلا 1080i بالاتر هنوز این طرفا نیومده.
شاید برای همینه که Full خریدن هنوز تا یکی دو سال دیگه از نظر من صرف نداره تا هم تکنولوژیهاقویتر بشن هم رایج تر بشن هم ارزن تر
البته با اجازه بزرگترا

tohid_abi
22-01-2008, 19:46
دوستان امروز رفته بودم جمهوری برای یکی از اشناها سری d بگیرم تو هیچ کدام از نمایندگیهای سونی بجز بازرگانی ایران نبود که اون نمایندگی هم میداد 2.230 علتش را از یکی از فروشنده ها پرسیدم گفت 1 ماه سونی جنس نداده
قراره این پنج شنبه بده به من گفت شما صبر کن تا یکشنبه هفته بعد بعد بخر با قیمت 2.150 به نظر شما دست نگه دارم یا نه

اما تو یک مغازه یک فروشنده اینقدر داشت از توشیبا تعریف میکرد کم مونده بود مخ فامیل ما را بزنه 42 توشیبا را میداد 1.990 به نظر شما توشیبا را میشه با سونی مقایسه کرد مرسی

ashimashi_20032002
23-01-2008, 01:37
سلام-من بین این دوتا سیستم موندم-یکی که خوب بلده راهنمایی کنه
1-)(TV=samsung 40"R81 , home theater ht-tx250(or TQ85
2-tv sony 40"D300 , home theater DAV-DZ850
چیکار کنم؟

shenhaye_zaman
23-01-2008, 02:23
من موافقم که احتمالا BD زودتر از این حرفا به ایران میاد و هک میشه
اما ّFullHD خریدن هزینه بالایی رو فعلا طلب میکنه گرچه کمپانی شارپ LCD 32 زده که FullHD هستش و این نشون میده که بزودی FullHD ها ارزون میشن اما بنظر من انوقت زمان خرید فول اچ دی هاست یعنی زمانیکه BD رایج و ارزون شده

منم استرانگ 4620X دارم که انو با کامپوننت 30 تومنی وصل کردم اما فعلا 1080i بالاتر هنوز این طرفا نیومده.
شاید برای همینه که Full خریدن هنوز تا یکی دو سال دیگه از نظر من صرف نداره تا هم تکنولوژیهاقویتر بشن هم رایج تر بشن هم ارزن تر
البته با اجازه بزرگترا

مهران جان نظر شما 2 سال دیگه زمان خرید فول HD هست واز نظر بعضی از دوستان همین الان از نظر بعضی ها هم که همین الان هم دیر شده!
راستش اینا بیشتر نظر های شخصیه ماست. اینکه چه زمانی مناسب پول دادن واسه خرید یه نو آوری جدید هست به خودمون بستگی داره. خیلی خوبه که گاهی هم نظر های شخصی خودمون رو اینجا بنویسیم
یادش به خیر
زمانی که ویندوز 95 رو داشتم همیشه غبطه میخوردم که ای کاش به اینترنت وصل بودم و از تو خون پشت میز کامپیوتر وارد یه دونه از این لینک هایی که تو اینترنت اکسپلورر بود میشدم. دنیای عجیب غریب اینترنت!.میدیم که بعضی از بازی ها یا برنامه ها میخوان به اینترنت وصل بشن ولی افسوس ....کامپیوتر من به مثل خیلی از سیستم های اون موقع تو ایران به هیچ جا وصل نبود:41:
چه خوب بود اون موقع اینترنت داشتم.راستش الان ارزش اون موقع رو نداره یعنی شوق و ذوق اون موقع رو نداره
خوب یه جورایی رمانتیک شد فکر کنم شما ها هم رفتید تو حال و هوای قدیم.:10:

این ها همه نظر های شخصیه ماست.تو فامیل ما هم چند نفری هستند که فول HD دارند ولی نهایت تصو یری که توش دیدند یه کانال با کیفیت رو هاتبرد بوده.ولی من لذت میبرم وقتی یه فیلم فول HD تو LCD میبینم. دوست دارم الان داشته باشم:46:خیلی از کسایی که یه 1080P رو این LCD دیدن بقدری تعجب کردند که خودشون هم برای خرید Full HD ترغیب شدند.

:10:البته جدا از نظر شخصی پول هم مهمه.
من اگه پول داشتم هم اون سینما خانگی رو که برای دوستان تو پیچ های قبل لیست کردم رو ست میکردم.

پ.ن: بزودی اخبار CES 2008 رو میزارم.

tohid_abi
23-01-2008, 10:44
دوستان عزیزی که به این تاپیک سر میزنن بدونن اطلاعاتی که تو ایتن تاپیک به کاربرا داده میشه باور کنید از یک فروشنده در جمهوری بیشتره من به شخصه خودم این موضوع را متوجه شدم کاش میشد هر کس قصد خرید داره
اول این تاپیک را میدید بعد میرفت برای خرید

حالا یک سوال دارم از ab و شنهای زمان : من یک دی وی دی پلیر ال جی دارم مدل 9050 حالا موندم برم سینما خانوادگی بگیرم یا برم سیستم صوتی های فای سونی مدل az7 رابگیرم بجای سینما خانگی میخواستم بدونم اصلا میشه اینکار را کرد و به نظر این 2 عزیز کدام راه صدای بهتری میده به من در ضمن بودجه حداکثر 360 اگر هم خودتون پیشنهادی دارید خوشحال میشم کمک کنید فقط یک مقدار فوری چون فردا دارم میرم خرید

shenhaye_zaman
23-01-2008, 14:02
دوستان عزیزی که به این تاپیک سر میزنن بدونن اطلاعاتی که تو ایتن تاپیک به کاربرا داده میشه باور کنید از یک فروشنده در جمهوری بیشتره من به شخصه خودم این موضوع را متوجه شدم کاش میشد هر کس قصد خرید داره

حالا یک سوال دارم از ab و شنهای زمان : من یک دی وی دی پلیر ال جی دارم مدل 9050 حالا موندم برم سینما خانوادگی بگیرم یا برم سیستم صوتی های فای سونی مدل az7 رابگیرم بجای سینما خانگی میخواستم بدونم اصلا میشه اینکار را کرد و به نظر این 2 عزیز کدام راه صدای بهتری میده به من در ضمن بودجه حداکثر 360 اگر هم خودتون پیشنهادی دارید خوشحال میشم کمک کنید فقط یک مقدار فوری چون فردا دارم میرم خرید

متاسفانه تو ایران،سطح اطلاعاتی فروشنده ها بسیار پایینه.در همون حد که از قیمت اجناس اطلاعاتی داشته باشند
دوست عزیز شما هم سریع واسم بنویس که آیا DVD پلیری که داره خروجی 7کاناله یا حداقل 5کاناله داره؟
یا بزبون خدمونی بگیم ببین پشت دستگاه خروجی واسه چنل های چپ و راست جلو ،و چپ راست عقب بعلاوه یه خروجی واسه ساب داره یا نه؟ اگه اینا رو داشته باشه میشه 5کاناله(گاهی یه دونه Surround وسط هم هست)که ترکیب های مختلف Dollby digital یا Pro Logic II و...رو درست میکنه
البته بعید میدونم هفت چنل ساپورت کنه
ممکنه هم فقط 2 چنل ساپورت کنه که این یه ذره کارو مشکل میکنه
البته اگه اصلا هیچ کدوم اینا رو ساپورت نکنه که یا باید بری دنبال ----- صدا+ باند های سینما خانگی یا یه باکس سینما خانگی یا همون Home Theater
سیستم های فای رو کلا فراموش کن

AB
23-01-2008, 15:54

تا اونجا که من میدونم دستگاه شما خروجی 5 کاناله نداره ولی بازم یه نگاهی بکن.

با این بودجه سینمای خانگی درست حسابی سونی نمیتونی بگیری.

صد در صد که سینمای خانگی صداش خیلی خیلی بهتر از های فای هست.ولی با این بودجه میتونی تاپ ترین های فای رو بگیری در حالی که سینمای خانگی زپرت هم با این پول نمیدن.

shenhaye_zaman
24-01-2008, 02:24
سلام-من بین این دوتا سیستم موندم-یکی که خوب بلده راهنمایی کنه
1-)(TV=samsung 40"R81 , home theater ht-tx250(or TQ85
2-tv sony 40"D300 , home theater DAV-DZ850
چیکار کنم؟

مقایسه هر دو LCD:

سامسونگ:

سونی:

.................................................. ..............................

Samsung

Screen technology

LCD

Diagonal screen size

40 inch

Aspect ratio

16:9

Additional features

S-PVA LCD panel; Digital Natural Image engine; all-round glossy finish; wide color enhancer; three HDMI terminals

Dimensions (HxWxD)

654.6 x 991.5 x 107.3 mm

Weight

17.9 kg

Audio

Surround effects

SRS TruSurround XT

Total output power

10W x 2

Video

Video input

S-video, VGA, Composite video, Component video

Contrast ratio

8000:1

Additional features

1366x 768 resolution; 550 nit brightness; 8ms response time; 178-degree viewing angle; HD-ready
Sony

Screen technology

LCD

Diagonal screen size

40 inch

Aspect ratio

Additional features

Bravia Engine; WCG-CCFL; 1080p24 input-ready; triple HDMI terminals.

Dimensions (HxWxD)

981 x 643 x 113 mm

Weight

21 kg

Audio

Surround effects

S-Force

Total output power

10W x 2

Video

Video input

Contrast ratio

Additional features

1366x768 resolution; 450cd/m2 brightness; 8ms response time; 178-degree viewing angle; HD-ready

اون دو تا سینما خانگی سامسونگ رو اگه مفت هم دادن نخر !
DAV-DZ850 جالبه تقریبا چیزی کم نداره. واصلا قابل قیاس با اون دو مدل سامسونگ نیست. امکانات فوق العاده ای داره اگه نخوای واسه باندای عقب از سیم موجود در کارتن استفاده کنی باید از یه فرستنده نوری استفاده کنی ولی وقتی کسی جلوی فرستنده و گیرنده( که به صورت یه شیشه مشکی رو چنل عقب قرار داره ) وایسه صدای باندهای عقب قطع میشه. البته انصافا قدرت زیادی داره ومحدوده زیادی رو پوشش میده و همچنین در اصل برای نصب بروی سقف یا دیوار طراحی شده که کسی نتونه جلوی موج واسه
ولی یه ذره پول خودتو بیشتر کن و از سری وایرلس سونی استفاده کن البته فول وایرلس هاش خیلی گرونه(مثلا 2 به بالا) اصلا نمی صرفه.
جالبه این فرستنده های نوری سونی هیچ نو نویزی ایجاد نمی کنه یه جورایی تو کف موندم:13:

اگه کف حونه سنگ نیست و فرشه بهتره همه رو سیمی رد کنی که همین 850 عالیه

shenhaye_zaman
24-01-2008, 03:35
یه خبر داغ از پلاسما و شاهکار پاناسونیک تو CES 2008:
بعد از 103 اینچی تو 2007 حالا نوبت به 150 اینچ میرسه:

CES 2008: Panasonic's Enormous 150" Plasma TV Dwarfs All Competitors

shenhaye_zaman
24-01-2008, 03:41
Sony: CES 2008

2008 M-series

Sony® BRAVIA® LCD M-Series HDTV's offer Sony HD expertise combining the right combination of style, features and performance at an entry-level price. New in '08 - BRAVIA quality is available in 19" size. Coming Spring 2008.
Highlights:

16:9 High Definition Resolution (1366 x 768) LCD Panel, except for 19M 16:9 HD Resolution (1440 x 900)

Fast panel response time and excellent 178 degree wide viewing angles allows you to see more of the picture.

Convenient PC input allows you to use your BRAVIA as a large computer monitor.

2008 M-series Models:
KDL-19M4000
KDL-26M4000
KDL-32M4000
KDL-37M4000

2008 Z-series

Sony® BRAVIA® Z-Series LCD blend our HD expertise combining full 1080p resolution with 120Hz motion for higher performance in a sleek svelte form. Coming Spring 2008.
Highlights:

16:9 Full High-Definition Resolution (1920 x 1080p) LCD Panel
Motionflow 120Hz high frame rate technology reduces motion blur delivering a smooth, natural and realistic viewing experience, especially films.
Slim design keeps focus on stunning picture quality, while maintaining sleek style with not only a slim frame, but also ultra-thin depth.
Digital Living Network Alliance (DLNA) compliant, allowing display of digital photos from computers and other DLNA-enabled devices.
2008 Z-series Models:
KDL-19M4000
KDL-40Z4100
KDL-46Z4100

2008 V-series

Sony® BRAVIA® LCD V-Series HDTVs offer Sony HD expertise together with Full HD 1080p resolution, superb performance and a sleek design. NEW in '08 - BRAVIA 52" now more accessible than ever with entry 1080p 52 V-series. Coming Spring 2008.
Highlights:

High-Definition 3D Graphics means easy menu navigation with pizzazz
1080p input capable via HDMI (x4), Component (x2), or PC Input
2008 V-series Models:
KDL-40V4100
KDL-46V4100
KDL-52V4100

2008 Small Size XBR

Sony® BRAVIA® small XBR-Series LCD bring Full 1080p HD resolution down to smaller sizes as small as 32". Whether movies or gaming XBR represents the pinnacle of picture quality. Coming Spring 2008.
Highlights:

DMeX allows future feature expansion capability over the lifetime of your BRAVIA.
Sony's HDNA expertise epitomized by Theater Mode stunningly recreating original footage with amazing accuracy and PhotoTV HD, for realistic display of digital photos.
2008 Small Size XBR Models:
KDL-32XBR6
KDL-37XBR6

2008 W-series

Sony® BRAVIA® W-Series LCD HDTV's bring our High-Definition expertise delivering 1080p resolution for superior detail, coupled with Motionflow 120Hz for superior smooth motion. Coming Spring 2008.
Highlights:

Motionflow 120Hz high frame rate technology reduces motion blur delivering a smooth, natural and realistic viewing experience, especially films.
Breathtaking picture quality - Full HD 1080p means you can enjoy every single HD pixel and 24p True Cinema input from a Blu-ray player to get every single frame.
2008 W-series Models:
KDL-40W4100
KDL-46W4100
KDL-52W4100

ظاهرا یه 19 اینچ فول HD این وسط دیده میشه!

2008 Z-series Models
KDL-19M4000

shenhaye_zaman
24-01-2008, 15:01
CES: Toshiba builds HDTV around PS3's Cell chip

PlayStation 3 technology in Toshiba TV

At this week's International Consumer Electronics Show Toshiba is demonstrating a prototype TV with Sony's powerful Cell microprocessor, and the results are impressive. Cell is the chip that sits at the heart of the PlayStation 3 games console

Each Cell chip contains a single Power PC core and eight co-processors to make heavy-duty processing of video a breeze. The Cell chip was developed by Toshiba along with IBM, Sony and Sony Computer
Entertainment, and is dedicated to graphics processing.
While Sony developed the chip for its PlayStation 3, Toshiba invested money in the project with an eye to using the device in consumer electronics products. Until CES, the company hadn't shown a Cell-powered consumer device, but a pair of flat-panel TVs on its booth at the trade show have changed that
The first and perhaps most relevant benefit of putting the Cell inside a television is the ability to handle real-time upscaling of standard definition TV to high-definition. With more and more HDTV channels, we get more and more used to the crisp, sharp quality offered by HD and that makes standard definition look poor. With a Cell-powered TV you'd be able to enjoy regular channels in higher quality much closer to that of HD, said Hiroaki Komaki, a specialist at Toshiba's core technology centre in Tokyo.
The upscaling doesn't stop there. The same feature can be used to zoom in on an area of an HDTV picture, enlarge that single area, and then improve it's image quality. Imagine zooming in on a home movie of a sports event and getting closer to the action.
The Cell also makes it possible to easily navigate a number of video channels simultaneously. In a demo at CES, the chip was streaming 48 chapters from a standard-definition video file in real-time, with each appearing as a video thumbnail on the screen. Clicking on one of the clips would bring it up on the lower half of the screen, with 16 chapters still running in the upper half. Another push on the button would move it to full screen.
If the video streams were HD, it would be able to process six in real-time and display them on the screen, said Komaki.
Toshiba still hasn't decided exactly what features it will build into a Cell-based TV, nor has it decided when such a set will go on sale. One thing Toshiba isn't planning on doing is building a PlayStation 3 gaming system into its TVs. The chips may be the same but Komaki said such a combination isn't likely.
The company has been chasing the idea of Cell-based consumer electronics since it signed on with Sony and IBM to develop the chip in 2001.

shenhaye_zaman
24-01-2008, 15:16
سونی اعلام کرد که OLED با سایز 11 اینچ رو تو آمریکا با قیمت 2500 دلار به فروش گذاشته ، کنتراست یک میلیون و ضخامت 3 میلی متر!

OLED ها هم فعلا به خاطر هزینه های بالای تولید ؛ قیمت خیلی زیادی دارن و سونی فقط یه مدل prototype دیگه از OLED خودش که 27 اینچ بود رو هم به نمایش گذاشت. تا الان هم غیر از سونی ؛ هیچ شرکت دیگری ، تلویزیون با تکنولوژی OLED تولید نکرده و همین آینده این تکنولوژی رو به خطر انداخته ، حتی Sharp هم مخالفت خودش رو با تولید انبوه OLED اعلام کرد:

They're also extremely difficult to manufacture, and until this changes OLED won't be a serious option for anyone buying a new TV. OLED simply cannot and will not be able to compete with Sharp's next generation of LCDs so that's where we are focusing our attention right now," Wilson said

جمع آوری عکس ها: خودم

ظاهرا دوستان ما سریع تر دست به کار شدند و مطلب رو ترجمه کردند:
ترجمه شده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک فروش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SAEED_BARCELONA
24-01-2008, 15:39
مثل اینکه کانن هم یه تکنولوژی تو مایه ها Oled داره با نام sed. درسته یا شایعست؟:18:

shenhaye_zaman
25-01-2008, 01:12
مثل اینکه کانن هم یه تکنولوژی تو مایه ها Oled داره با نام sed. درسته یا شایعست؟:18:

سعید جان، SED توسط توشیبا و کانن پایه گذاری شد و اینقدر تو این مدت اخبار و شایعات زیادی پیرامونش بود که بالاخره نفهمیدیم یه نمایشگر با فناوری SED کی میاد:
- ظاهرا تو کارخونه تونستن به کنتراست ده هزار برسن و این پیش بینی رو کردن که بتونن به صد هزار هم دست پیدا کنن
- مثل اینکه قراره جای ال سی دی و پلاسما رو بگیره که جالب اینجاست خود توشیبا از سرمایه گذار های مهم در زمینه ال سی دیه

-واسه اومدنش خیلی امروز و فردا شده آخرین خبری که داشتم این بود که آواخر 2007 میزنن علت رو هم داشتن یه سری مشکل با حق مالکیت نانو دونستن

و یه سری مسائل دیگه

OLED واسه موبایل ها و MP3 PLAYER ها و دوربین های دیجیتال قرار بوده استفاده بشه چون تو سایز کوچیک ساختنش آسونه و کم هزینه.
ولی سرو صدا از زمانی شروع شد که سونی تو CES 2008 یه 27 اینچی نشون داد و از همه مهمتر فروش 11 اینچ رو شروع کرد.اونم با ضخامت 3 میلیمتر و کنتراست یک میلیون

سونی-سامسونگ و ال جی-فیلیپس و شارپ و توشیبا و هیتاچی و جی وی سی از بزرگترین سرمایه گذار ها در زمینه LCD و پاناسونیک و پایونیر در زمینه پلاسما هستند. یه جورایی صدای همه رو در اورد و خیلی ها نسبت به این قضیه واکنش خیلی تندی نشون دادند:

شارپ اعلام کرد این یه فناوری مشکوکه و نمیشه بش اعتماد کرد. عمرش هم بیشتر 3 سال نخواهد بود.سونی هم اعلام کرد که عمرش 10 ساله(یعنی باید 10 سال شب و روز یه طور مداوم کار کنه یه درصدی از کیفیتش کم بشه.معمولا این عدد بین 5 تا 10 درصده. مثلا واسه SED هفت سال و ده درصده)

سامسونگ و توشیبا هم اعلام کردند این یه فناوری نا بالغ و بی ربطه!(سامسونگ رسما به جمع سازندگان SED پیوسته و LG هم بدنبال این قضیه بود)
چند شرکت دیگه هم مخالفت خودشون رو اعلام کردند. یه چند تایی هم حمایت کردند.

ولی سونی همچنان بشدت سر این قضیه پافشاری میکنه و گفته های کمپانی های فوق رو تکذیب کرده.
از یه طرف 2500 دلار واسه 11 اینچ زیاده ولی مهم اینه که الان تولید انبوه شده و فروشش آغاز شده
یه جورایی مثل اینکه زود اومده و ظاهرا بازی بدون حضور بزرگان ممکن نیست!

پ.ن: مثل اینکه این توشیبا و سونی هر روز باید به یه بهونه ای به جون هم بیافتن!

لابد پس فردا تاپیک میزنن: LCD VS PLASMA VS OLED VS SED بیچاره مشتری ها!

ashimashi_20032002
25-01-2008, 02:27
مقایسه هر دو LCD:

سامسونگ:

سونی:

.................................................. ..............................

Samsung

Screen technology

LCD

Diagonal screen size

40 inch

Aspect ratio

Additional features

S-PVA LCD panel; Digital Natural Image engine; all-round glossy finish; wide color enhancer; three HDMI terminals

Dimensions (HxWxD)

654.6 x 991.5 x 107.3 mm

Weight

17.9 kg

Audio

Surround effects

SRS TruSurround XT

Total output power

10W x 2

Video

Video input

Contrast ratio

Additional features

1366x 768 resolution; 550 nit brightness; 8ms response time; 178-degree viewing angle; HD-ready
Sony

Screen technology

LCD

Diagonal screen size

40 inch

Aspect ratio

Additional features

Bravia Engine; WCG-CCFL; 1080p24 input-ready; triple HDMI terminals.

Dimensions (HxWxD)

981 x 643 x 113 mm

Weight

21 kg

Audio

Surround effects

S-Force

Total output power

10W x 2

Video

Video input

Contrast ratio

Additional features

1366x768 resolution; 450cd/m2 brightness; 8ms response time; 178-degree viewing angle; HD-ready

اون دو تا سینما خانگی سامسونگ رو اگه مفت هم دادن نخر !
DAV-DZ850 جالبه تقریبا چیزی کم نداره. واصلا قابل قیاس با اون دو مدل سامسونگ نیست. امکانات فوق العاده ای داره اگه نخوای واسه باندای عقب از سیم موجود در کارتن استفاده کنی باید از یه فرستنده نوری استفاده کنی ولی وقتی کسی جلوی فرستنده و گیرنده( که به صورت یه شیشه مشکی رو چنل عقب قرار داره ) وایسه صدای باندهای عقب قطع میشه. البته انصافا قدرت زیادی داره ومحدوده زیادی رو پوشش میده و همچنین در اصل برای نصب بروی سقف یا دیوار طراحی شده که کسی نتونه جلوی موج واسه
ولی یه ذره پول خودتو بیشتر کن و از سری وایرلس سونی استفاده کن البته فول وایرلس هاش خیلی گرونه(مثلا 2 به بالا) اصلا نمی صرفه.
جالبه این فرستنده های نوری سونی هیچ نو نویزی ایجاد نمی کنه یه جورایی تو کف موندم:13:

اگه کف حونه سنگ نیست و فرشه بهتره همه رو سیمی رد کنی که همین 850 عالیه
ممنون-سینما خانگی قبول
ولی برای tv راهنمایی بیشتر میخام
سونی refresh rate 100 داره که میگن خوبه
از نظر کیفیت کدوم بهتره؟ شنیدم سامسونگ افت کیفیت داره.درسته؟
استفاده در حدد dvd+ماهواره
توزیح قانع کننده لتفاا

shenhaye_zaman
25-01-2008, 15:19
ممنون-سینما خانگی قبول
ولی برای tv راهنمایی بیشتر میخام
سونی refresh rate 100 داره که میگن خوبه
از نظر کیفیت کدوم بهتره؟ شنیدم سامسونگ افت کیفیت داره.درسته؟
استفاده در حدد dvd+ماهواره
توزیح قانع کننده لتفاا

خیلی به هم نزدیک هستند.
نه اون افت کیفیتی رو که شما میگی نداره در اصل صفحه نمایش حساسی داره،مخصوصا به ضربه که جاش رو LCD میمونه .ولی معمولا سونی ها سیستم محافظ نسبت به ضربه دارند که اگه با مشت هم روش بزنی چیزیش نمیشه همچنبن منوی سونی حرفه ایه.
سامسونگ ارزون تره
انجین براویا هم کم چیزی نیست
اگه سونی بگیری مجبوری سینما رو هم سونی ورداری که خیلی بهتر از سینمای سامسونگه(البته سینما های سامسونگ قابلیت خوندن سی دی و دی وی دی دیتا رو هم دارند که سونی نداره)
باقی مسائل هم بی اهمیت هستند:
مثلا سامسونگ حرارت بیشتری تولید میکنه.
اینکه کدوم سریع تر روشن میشه رو نمیدونم
سامسونگ کمی شیک تر از سونیه
احتمال میدم که سامسونگ پورت های ورودی بیشتری بخوره
کنترل LCD سامسونگ به سینماش میخوره ولی سینماش ممکنه به LCD نخوره.ولی سونی هردوشون به هم میخورند

ashimashi_20032002
25-01-2008, 16:00
ممنون-سونی واقعا دیتا نمیخونه؟
راستی از سینمای سونی میشه بجای ظبط استفاده کرد با صدای بلند(rms=1200) یا بهتره یه سینمای ارزونتر بگیرم+یه ظبط قوی؟

در کل با انتخاب +home theaterre dz850 +tv=40d300 موافقی؟بودجه حدوود 2.5 مرسی

ashimashi_20032002
25-01-2008, 16:03
خیلی به هم نزدیک هستند.
نه اون افت کیفیتی رو که شما میگی نداره در اصل صفحه نمایش حساسی داره،مخصوصا به ضربه که جاش رو LCD میمونه .ولی معمولا سونی ها سیستم محافظ نسبت به ضربه دارند که اگه با مشت هم روش بزنی چیزیش نمیشه همچنبن منوی سونی حرفه ایه.
سامسونگ ارزون تره
انجین براویا هم کم چیزی نیست
اگه سونی بگیری مجبوری سینما رو هم سونی ورداری که خیلی بهتر از سینمای سامسونگه(البته سینما های سامسونگ قابلیت خوندن سی دی و دی وی دی دیتا رو هم دارند که سونی نداره)
باقی مسائل هم بی اهمیت هستند:
مثلا سامسونگ حرارت بیشتری تولید میکنه.
اینکه کدوم سریع تر روشن میشه رو نمیدونم
سامسونگ کمی شیک تر از سونیه
احتمال میدم که سامسونگ پورت های ورودی بیشتری بخوره
کنترل LCD سامسونگ به سینماش میخوره ولی سینماش ممکنه به LCD نخوره.ولی سونی هردوشون به هم میخورند
راستی از سینمای سونی میشه بجای ظبط استفاده کرد با صدای بلند(rms=1200) یا بهتره یه سینمای ارزونتر بگیرم+یه ظبط قوی؟

ashimashi_20032002
25-01-2008, 16:10
[quote=tohid_abi;2001032]دوستان به جرات میتونم بگم تک ترین فرومی هستش در مورد راهنمایی tv دیدم

-----------------------------------------------------
دوست عزیز گذشته از مورد motion flow گزینه های دیگری مثل 24P True Cinema و 10 bit Panel که این پانل 10 Bit استاندارد سری D است و از سری V فقط در V300 وجود داره نیز از مزیتهای سری D هستند . همچنین BRAVIA Theatre Sync هم که امکانات خوبی رو برای افرادی که سینمای خانگی SONY دارن فراهم میکنه در بعضی از سری V و تمام سری D وجود داره . من پخش سری D رو ندیدم و نمیدونم که قیمتش چطوره . شما نوشتی 2.200 ! . من تصمیم داشتم با 2.200 یک S200 بگیرم 1.600 و با بقیشم یک Home Theatre system + یک میز LCD TV .
شما میدونین این 32 اینچ سری D چنده ؟

در ضمن اگه به این لینک سر بزنی میتونی هر کدومو که خواستی با هم مقایسه کنی . این کارو خیلی راحت میکنه

سلام-من تصویرشونو دیدم-سری d واقعا بهتره -تصویرش شفاف تره

tohid_abi
25-01-2008, 19:17
دوستان نظرتون در مورد این سنما خانگی چیه در ضمن قیمتش کسی میدونه چنده

مدل: Dav-fxg9

shenhaye_zaman
26-01-2008, 02:11

سونی دیتا نمی خونه ولی DIVX رو میتونه به صورت دیتا بخونه عکس رو هم میخونه میتونه به صورت اسلاید پشت سر هم پخش کنه
منظورت رو در مورد ضبط درست متوجه نمیشم.اگه منظورت اینه که میشه باش آهنگ گوش داد که باید بگم آره
در مورد ضبط هم قبلا گفتیم که بدرد نمی خوره.چون نمی تونه حالت های مختلف صدا رو مثل Dolby dijital and Pro Logic II و... اجرا کنه به زبون خودمونی بگیم سینما خیلی بیشتر آدمو تو فضا میبره و معمولا کیفیت پخش بهتری داره.
850 صدای بلندی داره

دوستان نظرتون در مورد این سنما خانگی چیه در ضمن قیمتش کسی میدونه چنده

مدل: Dav-fxg9
مشخصاتش رو میدونم ولی باید قیمت تو ایرانش رو بدونم تا بگم خوبه یا بده

Reza
26-01-2008, 07:20

دوست عزیز با توجه به بودجه ای که گذاشتی این بهترین انتخابه و شک نکن . منم چند هفته ای همه جا چرخ زدم و از نمایندگیهای مختلف ( یکیشون دوست از آب در اومد ) پرسیدم و همه 40D300 پیشنهاد میکنن . البته سری X که جای خودشو داره و در کیفیتش شکی نیست ولی قیمتش خیلی میره بالا و باید دور سینما رو خط زد .
البته من میخوام سینما رو D750 بردارم چون خیلی با این فرقی نداره و یکم ارزونتره . :31:

ashimashi_20032002
26-01-2008, 10:57
ممنون از همه -دیگه خیالم جمع شد-ولی d850 rms بیشتره-من صدا خیلی واسم مهمه
در ضمن مشکل سیم کشیم دارم
مرسی-راستی کابل hdmi با tv , سینما هست؟قیمتش چنده؟

ashimashi_20032002
26-01-2008, 10:59
دوست عزیز با توجه به بودجه ای که گذاشتی این بهترین انتخابه و شک نکن . منم چند هفته ای همه جا چرخ زدم و از نمایندگیهای مختلف ( یکیشون دوست از آب در اومد ) پرسیدم و همه 40D300 پیشنهاد میکنن . البته سری X که جای خودشو داره و در کیفیتش شکی نیست ولی قیمتش خیلی میره بالا و باید دور سینما رو خط زد .
البته من میخوام سینما رو D750 بردارم چون خیلی با این فرقی نداره و یکم ارزونتره . :31:
راستی تو رشت قیمت خوب داری؟

ashimashi_20032002
26-01-2008, 11:01
سونی دیتا نمی خونه ولی DIVX رو میتونه به صورت دیتا بخونه عکس رو هم میخونه میتونه به صورت اسلاید پشت سر هم پخش کنه
منظورت رو در مورد ضبط درست متوجه نمیشم.اگه منظورت اینه که میشه باش آهنگ گوش داد که باید بگم آره
در مورد ضبط هم قبلا گفتیم که بدرد نمی خوره.چون نمی تونه حالت های مختلف صدا رو مثل Dolby dijital and Pro Logic II و... اجرا کنه به زبون خودمونی بگیم سینما خیلی بیشتر آدمو تو فضا میبره و معمولا کیفیت پخش بهتری داره.
850 صدای بلندی داره

مشخصاتش رو میدونم ولی باید قیمت تو ایرانش رو بدونم تا بگم خوبه یا بده
ممنون از همه -دیگه خیالم جمع شد-ولی d850 rms بیشتره-من صدا خیلی واسم مهمه
در ضمن مشکل سیم کشیم دارم
مرسی-راستی کابل hdmi با tv , سینما هست؟قیمتش چنده؟

SAEED_BARCELONA
26-01-2008, 14:55
سامسونگ و توشیبا هم اعلام کردند این یه فناوری نا بالغ و بی ربطه!(سامسونگ رسما به جمع سازندگان SED پیوسته و LG هم بدنبال این قضیه بود)
چند شرکت دیگه هم مخالفت خودشون رو اعلام کردند. یه چند تایی هم حمایت کردند.
بدبخت سون همیشه تنهاست ولی با این حال همیشه روشونو کم میکنه. نامرد توشیبارو بگو که سونی بهش cell داد بازم دست از سرمون بر نمیداره!

پ.ن: مثل اینکه این توشیبا و سونی هر روز باید به یه بهونه ای به جون هم بیافتن!

لابد پس فردا تاپیک میزنن: LCD VS PLASMA VS OLED VS SED بیچاره مشتری ها!
تائید میشه

AB
26-01-2008, 20:37

ما که سینمای خانگی رو تا بلو ری بیاد بیخیال شدیم.:20:رفتیم X گرفتیم.:31:هر وقت سینمای خانگی بلوری دار اوند اونم می گیریم.:27:به شما هم میگم که فعلن زیا عجله نکنین چون تو یه سال آینده بازار دگرگون خواهد شد.:10:

Reza
27-01-2008, 06:42
راستی تو رشت قیمت خوب داری؟

تو رشت هفته پیش پرسیدم 40D300 رو میگفت 2.150.000 البته گفت تخفیف خوب هم میده :8: . البته من میخوام چند هفته مونده به عید بگیرم . شاید جشنواره ای ، چیزی بهش بخوره :31:

tohid_abi
27-01-2008, 11:13
تو رشت هفته پیش پرسیدم 40D300 رو میگفت 2.150.000 البته گفت تخفیف خوب هم میده :8: . البته من میخوام چند هفته مونده به عید بگیرم . شاید جشنواره ای ، چیزی بهش بخوره :31:

اقا رضا منم میخواستم تو همین هفته بگیرم که هفته پیش شنیدم تا اسفند شرکت جنس به نمایندگیها نمیده

مغازه داران تو تهران هم که تو شهرستانها مغازه دوم دارن دارن همین سری را به تهران برمیگردونن تا به قیمت بالا

بفروشن به نظرت اگر اسفند هم جنس بدن ارزون میشه یا گرون ؟ شک نکن گرون

خلاصه الان تو جمهوری بیایی هیچ مغازه داری نداره حتی نمایندگیها بجز دو تا مغازه سرتو درد نیارم من خریدم 2.250

اگر هم مغازه ای هم که میگی تو رشت داره برو بگیر حتی یک ثانیه را هم از دست نده

راستی جشنواره نوروزی هم شروع شده وقتی تلویزیون براویا بخری کارت شرکت در قرعه کشی 1000 دستگاه

ps2 به شما میدن شرمنده زیاد تایپ کردم

mehran_4x
27-01-2008, 17:18
لیست کانالهای HD در تمامی ماهواره ها

Canal + Sport HD HotBird 7A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 10719 V 27500 3/4 Mediaguard2 HB7A
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F0ZWxsaXRlcy8xM2VoYjdhX3BvcGQuaHRtbA%3D%3D) TF 1
TPS Star HotBird 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 10834 V 27500 3/4 Viaccess2.5 HB6
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xsaXRlcy8xM2VoYjZfcG9wZC5odG1s) National Geographic Channel HD Polska HotBird 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 11117 V 27500 3/4 Mediaguard2 HB6
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xsaXRlcy8xM2VoYjZfcG9wZC5odG1s) MGM HD
Discovery HD Europe
N Sport
Nonstop Kino HD HotBird 7A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 11449 H 27500 2/3 Conax HB7A
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F0ZWxsaXRlcy8xM2VoYjdhX3BvcGQuaHRtbA%3D%3D) Canal + Film HD HotBird 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 11470 V 27500 5/6 MPEG-4/HD
Mediaguard2 HB8
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xsaXRlcy8xM2VoYjhfcG9wZC5odG1s) TVN HD HotBird 7A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 11523 V 5000 7/8 MPEG-4/HD
Conax HB7A
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F0ZWxsaXRlcy8xM2VoYjdhX3BvcGQuaHRtbA%3D%3D) Sky Sport HD
Next HD
Sky Cinema HD
National Geographic Channel HD Italia
Sky Sport HD 2 HotBird 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 11996 V 27500 3/4 MPEG-4/HD
Videoguard HB8
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xsaXRlcy8xM2VoYjhfcG9wZC5odG1s) HD Suisse HotBird 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] QucGhw) 13 E 12399 H 27500 3/4 MPEG-4/HD
Viaccess2.3
Viaccess2.6 HB8
Europe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xsaXRlcy8xM2VoYjhfcG9wZC5odG1s)حالا اینکه دیش HD رو هم می خواد یا نه دوستان بگن.و البته یه ریسیور HD ,کابل مناسب, فقط TPS STAR,TF1 رو هاتبرد باز هستند.

ashimashi_20032002
27-01-2008, 18:54
ادرس میدی؟من قیمت دارم2.160

AB
28-01-2008, 20:34
برای گرفتن کانال های اچ دی فقط ----- اچ دی لازم دارین.احتیاجی به تعویض دیش نیست.

tohid_abi
28-01-2008, 20:44
ABعزیز من چطوری میتونم صدا تلویزیون یا ریسیور را بدم به سینما خانگی

مدل tv:40d bravia
مدل سینما خانگی: dz556

AB
28-01-2008, 23:55
ABعزیز من چطوری میتونم صدا تلویزیون یا ریسیور را بدم به سینما خانگی

مدل tv:40d bravia
مدل سینما خانگی: dz556

فقط میخایی صداش از سینمای خانگی دربیاد یا هم سینما هم تلویزیون؟

در مورد گزینه اول باید کابل صدای خروجی ----- رو به ورودی سینمای خانگی وصل کنی.(اگه رسیورت معمولیه

همون کابل های سفید و قرمز)

در مورد راه دوم که باید یه تبدیل یک به دو برای فیش خروجی ماهواره بگیری یکیشو وصل کنی به سینمای

خانگی دومیش هم به تلویزیون در این حالت اگ نخاستی از سینمای خانگی استفاده کنی بدون تعویض کابل

میتونی صدا رو از تی وی بشنوی.ولی تو این حالت یه خورده افت کیفیت به وجود میاد.

morteza.dmh
30-01-2008, 11:41
جريان چيه؟؟!! چرا ال سي دي هاي سوني مشكل گمركي پيدا كردن؟ من هر چي تو صفحه هاي قبل گشتم چيزي نفهميدم!!! يعني واقعاً سوني گرون ميشه..پس اين يارو نمايندگي به من چي گفت كه تا آخر مياريم؟!!

AB
30-01-2008, 13:38
جريان چيه؟؟!! چرا ال سي دي هاي سوني مشكل گمركي پيدا كردن؟ من هر چي تو صفحه هاي قبل گشتم چيزي نفهميدم!!! يعني واقعاً سوني گرون ميشه..پس اين يارو نمايندگي به من چي گفت كه تا آخر مياريم؟!!

مطمئن باش کسایی که اینجا هستن از نمایندگی ها بیشتر میدونن.

shenhaye_zaman
30-01-2008, 20:51
خوب اول سلام و خسته نباشید
امتحانات پوستمو کندند
تشکر از همه دوستانی که تو این تاپیک فعالیت داشتند
AB
SAEED_BARCELONA
Reza
virgil
و باقی دوستان فعال

من چطوری میتونم صدا تلویزیون یا ریسیور را بدم به سینما خانگی
همانطور که AB گفت عمل کن ولی بهتره از LCD ندی و مستقیم از خود ماهواره خروجی بگیری البته اگه ----- صدا داشتی که چه بهتر همه چیز رو به اون وصل کن
یه پیشنهاد: بهتره سیم مرغوب مخصوص این کارو بگیری( به طور معمول بین 6 تا 7 تومن و بیشتر قیمتشه)

کانال های اچ دی فقط ----- اچ دی لازم دارین.احتیاجی به تعویض دیش نیست
بهتره که LNB قدیمی رو عوض کنید. و یه جای LND های قدیمی که نویز 0.8 دارند از یه LNB 2007 استفاده کنید که معمولا نویز زیر 0.3 دارند

AB
30-01-2008, 21:46
امتحانات منم تموم شد.

به دوستانی که میخان تلویزیون بگیرن توصیه میکنم که همین الان برن بگیرن.همیشه آخر سال به علت کمبود

جنس تو بازار(جنس کم نیست فروشنده ها معمولا بیرون نمیدن که سال جدید با قیمت جدید بفروشن.) قیمت

ها بالا میرن.

morteza.dmh
31-01-2008, 08:45
چقدر مسخره!!يعني اين همه تبليغ براي جشنواره نوروزي الكي بود؟!آخه اصلاً جنس تو بازار نيست.......همه ي سري هاي سوني گرون ميشن؟!!

mehran_4x
31-01-2008, 09:34
panasonic 32-LX700
120Hz-NTSC DVD,100Hz-PAL
Maximum 8,500:1 contrast ratio
SDHC Card Networkability (HD-JPEG
1080p / 720p
The VIERA processor supports the input of 1080p video signals. The processor also applies optimum signal processing to the input 1080p video signal without down-converting it, and outputs the signal in the same 1080p format
AB جان این تلویزیون با قیمت 1.300 سیگنال 1080P رو down convert نمی کنه.و خود سیگنال رو بدون تغییری تحویل می ده.

SK8ER BOi
31-01-2008, 11:38
سلام به همه بچه های فعال این تاپیک
دستتون درد نکنه تاپیک عالی ساختین

من می خوام یه Tv بخرم با بودجه دور و ور 1.5 ملیون
احتمالا باید یه پلاسمای پاناسونیک یا پایونیر بخرم ،نه؟
اگه میشه چند تا مدل با قیمت معرفی کنید

AB
31-01-2008, 12:15
panasonic 32-LX700
120Hz-NTSC DVD,100Hz-PAL
Maximum 8,500:1 contrast ratio
SDHC Card Networkability (HD-JPEG
1080p / 720p
The VIERA processor supports the input of 1080p video signals. The processor also applies optimum signal processing to the input 1080p video signal without down-converting it, and outputs the signal in the same 1080p format
AB جان این تلویزیون با قیمت 1.300 سیگنال 1080P رو down convert نمی کنه.و خود سیگنال رو بدون تغییری تحویل می ده.

مرسی از راهنماییت.لطفن این اطلاعات رو در اختیار کسایی که بودجشون خیلی زیاد نیست بزار.مثل SK8ER BOi جان.

mehran_4x
31-01-2008, 14:02
سلام من تجربه خودم از خریدن و دیدن مقالات علمی مختلف می گم.
دو تکنولوژی LCD . پلاسما داریم من خودم مهندس الکترونیک هستم و یه چیزایی راجع به این چیزا می دونم.
اما LCD چه جوریه ، رنگها رو خیلی قشنگتر از اون چیزی که هست نشون می ده شرکتهایی مثل Panasonic
Hitachi و pioneer بعلت اینکه در ابتدا و در اصل تولید کننده پلاسما بودند از LCD انتقادهایی می کنند و مثلا میگن
این رنگهاrealistic , کارتون مانند هستند ولی خوب در نظر اول توی مغازه ها که فیلم با وضوح بالا رو در مغازه ها
همراه با نور بالا پخش می کنند چشم انسان اسیر این ویژگی شفافیت و جلوه رنگ میشه .تا ایجا همه چی خوبه چرا
که پر رنگی و شفافیت جلوه خاصی به LCD می ده اما بعلتهای فیزیکی تعداد رنگ در LCD کمتز از پلاسماست و حدود رنگی که در اونها ذکر میشه حدود 16.7 میلیون رنگ و انواع مختلف پلاسما مثل سری 700 پانوسونیک در ایران 20 میلیارد رنگ و پلاسما 42 اینچ هیتاچی 107 میلیارد رنگ رو نشون میدهند.اما نکته ای دیگه ای که همین تعدد رنگ در پلاسما سبب میشه Gradation یا تدریج رنگ که دوستان فتوشاپ کار با اون آشنا هستند مثلا در پاناسونیک سری 700 در ایران 3072 مرحله تدریج رنگ وسری که در ایران نیست 4096 مرحله تدریج رنگ داره پس طیفهای مختلفی از هر رنگی رو شامل میشه خیلی کمرنگ ،کمرنگ،......،پر رنگ،خیلی پر رنگ.اما سازندگان LCD این نکته رو در کاتالوگهاشون ذکر نمی کنند کلا هر چی به نعفشون ذکر کی کنند.اما کلا باید در حد 1024 مرحله باشه.پس نکته منفی در LCD اینه که با رنگهای خیلی سیاه و خیلی سفید مشکل دارند یعنی بعلت تدریج رنگ کمتر در صحنه هایی که رنگ سیاه غالبه سیاهی غلبه می کنه و با جزییات کمتر صحنه رو می بینی همه چیز سیاهتر از حد معموله و در صحنه هایی که رنگ سفید غالبه و رنگ سیاه کمتر به چشم می خوره اجسام سفید تر از حد معمولند.اما در صحنه هایی که رنگ روشن و تیره به میزان مساوی هستند همدیگر رو متعادل می کنند و تصویر زیبا جلوه می کند.و لیکن فعلا پلاسماها رنگها رو واقهی تر نشون مدهند.پلاسماها روشنایی کمتری دارند و در نتیجه تصویر زیبایی کمتری نسبت به LCD دارد اما در عوض همه صحنه ها رو دقیق و با جزییات کامل پخش می کند.
LCD ها قبلا رنگ سیاه رو خاکستری رنگ نشون می دادند مشکل حل شده ،در صحنه هایی که سرعت حرکت زیاد بود ،تاری پیش می آمد که با اومدن تکنولوژی 100HZ و افزایش زمان پاسخگویی پیکسلها این مشکل حل شده.
کنتراست نشانگر اختلاف بین رنگ سفید و سیاه ،یعنی وقتی کنتراست 1:1000 است یعنی تیره ترین رنگ
10000 برابر روشن ترین رنگ، بطبع هر چی اختلاف بیشتر، جزییات تصویر بهتر، که هر روز شاهد افزایش این عدد بخصوص در سایزهای بزرگتر هستیم.اما همیشه به دنبال کنتراست Native باید باشیم نه کنتراست دینامیک که کنتراست واقعی LCD در حالت استاندارد نیست و مثلا کنتراست واقی اعدادی مانند 1:950 1:1200 یا 1:1600 است.اما برای پلاسما اکثر ا بصورت واقعی 1:1000 است.
مشکلی که در پلاسما ها وجود دارد رزولوشن پایین تر در آنهاست بصورتیکه در Hitachi سری 9800 این عدد 1024
*1080 است و در پاناسونیک سری 700 در حدود 768*1024 است اما در سایز های 50 به بالا اکثرا 1080*1920 می باشد.در صورتیکه در LCD های 40 اینچ به بالا درجه تفکیک یا تعداد عناصر تصویری بصورت افقی و عمودی 1080* 1920 می باشد و در سایزهای کوچکتر 768*1366 می باشد که بطبع اگر منبع ورودی به تلویزیون در این ابعاد
باشد تصویر بهتر و کاملتری میگیرید.
اما مشکل اینست که چنین منابع تصویری بصورت کامل در ایران وجود ندارد.اولا این تلویزیون ها دیجیتال هستند و با پخش آنالوگ تصاویر مشکل دارند و در مغازه ها جمهوری و شریعتی از منابع تصویری با وضوح بالاتر استفاده میشه
پس می مونه ماهواره چرا که ایران پخش دیجیتال با نام ----T نخواهد داشت چرا که هزینه آن 100میلیارد تومن برآورد شده.در ماهواره های معمولی یا ----S حداکثر وضوح 720*576 خواهد بود البته باید از رابط کامپوننت 5 سیمه برای رسیدن به این وضوح اسفاده کنید نه رابط معمولی و قدیمی AV سه سیمه.
بنظر میرسه کسی که این تلویزیونها رو میگیره یک خرج اضافی مانند خرید یک ریسیور جدید و یا نصب رو دیوار رو خواهد داشت.البته ریسورها با وضوح بالا همراه با HDMI بزودی در بازار ایران رواج خواهد یافت اما حداکثر وضوح در حد 786*1366 خواهد ماند چرا که شرکتهای پخش ماهواره ای هیچ برنامه ای برای رسیدن به پخش با حداکثر وضوح یا 1080*1920 را ندارند.
اما از این تلویزیون ها با حداکثر وضوح برای اتصال XBOX 360 همراه با HD-DVD و یا Sony PS3 همراه با درایو blueray البته باید رابط HDMI استفاده کنید .کابل HDMI قیمت 30 تومن به بالا داردو یا blueray player البته در آینده که البته فعلا قابل کپی غیر مجاز نمی باشند و قیمت فیلمها در حال حاضر $30 به بالا می باشد البته در آینده نزدیک مطمئنا ارزان خواهد شد.و البته فعلا در ایران یافت نمی شوند.
البته در حال حاظر دستگا هایی برای حداکثر وضوح توسط کابل HD Component به بازار خارج کشور رسیده است
,ولیکن شرکتها در حال رقابت هستند اما شرکت سونی عموما ایجاد کننده ابتکارت جدید می باشد
و در حال حاضر سونی در LCD , پاناسونیک در پلاسما در بازار ایران مناسبترین می باشند.البته همیشه اینطور
نسیت و ممکن است تولیدات شرکتهای دیگر در بعضی مدلها بهتر باشد.
با بودجه ای که دوست ما در حد 1.500 دارد خرید پلاسما امکان پذیر نیست چرا که در سایزهای 42 به بالا ساخته می شوند.
پس اگر بخواهید با توجه به مطالب بالا TV جدید بخرید
باید به,native contrast, Response time,Brightness,100HZ technology;
تنوع ورودی ها و اینکه دستگاه سیگنال 1080p را support میکند برای اتصال bluray player که در آینده خواهید خرید ،توجه کنید.
نکته ای که هست فیلمهای بلوری بصورت 1080/24p ساخته می شوند.که تنها سونی از این تکنولوژی استفاده کرده است.
اما برای شما ُSony 32D300 با قیمتی فراتر از 1.500 و پاناسونیک 32LX700 با قیمتی در حدود 1.300 تا 1.350
پیشنهاد میشه البته در همه چی جلوتر از رقیب خود می باشد بجز اینکه 1080/60P میباشد و 24 فریم در ثانیه رو
Support نمیکند.
در پلاسما هیتاچی سری 9800 بهترین است منتها نور محیط را زیاد بازتابش میکند و بعد پاناسونیک سری 700.
پایونیر از جمله سازندگان اصلی پلاسما می باشد و در ایران نمایندگی اصلی ندارد و در بازار ایران کمیاب است.
پلاسماها اکثرند دو تیونر دارند و در هر لحظه میتوان دو کانال مختلف تلویزیونی را دید.
نکته مهم دیگر که شاید برای بعضی مهم نباشد اسنست که در اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر ممکن است نوشته ها خیلی روان و خوب نباشند که در هر مدل متفاوت است.
اما تکنولوژیها پیشرفت میکند و هنوز بصورت کامل هیچیک از اینها به بلوغ در فن آوری نرسیده اند احتمالا تا سال 2010 برنده مشخص خواهد شد.

سایت مشترک پایونیر پاناسونیک هیتاچی در حمایت از پلاسما

در پایان گله ای که دارم AB , شنهای زمان فقط حامی بازار جمهوی هستند وسونی و سامسونگ و LCD رو پیشنهاد می کنند

SK8ER BOi
31-01-2008, 18:39
ممنون از راهنمایی کاملت

میشه قیمت حدودی چند مدل پلاسمای 42 اینچ Full HD موجود در بازار ایران رو بدید؟

mehran_4x
31-01-2008, 20:43
پلاسماهای 42 اینچ بازار
1-هیتاچی سری 9800 1080*1024
2-پاناسونیک سری 700 768*1024

ورژن Full HD سری زیر 50 اینچ این مدلها وارد ایران هنوز نشده برای همینه که تبلیغات LCD تو هر برنامه ای به چشم می خوره و مردم رو اسیر تبلیغات کرده اند این وسط فقط شرکتهای وارد کننده گلد ایران و سام سرویس و بازرگانی ایران و بانیان الکترونیک سود هنگفتی می برند.
از نظر من تا آمدن مدل ّfull HD 42 اینچ پلاسما که در خارج کشور که یکساله اومده صبر کن و گرنه یه DVD player همراه با چند فیلم و ... با خودت ببر و رو انواع مدلهای LCD و پلاسما امتحان کن و مقایسه کن .
راستس تو که 1.500 بیشتر نداشتی
در ضمن AB همه 3،4 میلیون پول ندارند که تو تبلیغ سونی با اون قیمت سنگین می کنی من از این جهت اون تلویزیون رو پیشنهاد می کردم که بودجه سنگینی طلب نمی کنه و کاملترین در رنج خودش هست و با بودجه مردم متوسط بیشتر می خونه من فروشنده تلویزیون نیستم که تبلیغ مارکی رو بکنم.

SK8ER BOi
01-02-2008, 01:05
پلاسما سری PY هست که Full HD ساپورت می کنه؟
منظورت همیناس که میگی صبر کنم تا بیان ایران؟
فکر میکنی کی بیاد و وقتی بیاد قیمتش چقدر بشه؟

الان پلاسمای پاناسونیک سری PV هست تو ایران؟اینا 42 اینچش چنده؟

گفتم دور و ور 1.5 ،اگه یه موردی باشه که جدا به قیمتش بیارزه تا 2 تومن هم می تونم هزینه کنم

mehran_4x
01-02-2008, 09:11
ببین قیمت 42 بالای 2 میلیون حالا هر چی
این TH-42PV700M/MR که به ایران اومده 1080P/50/60HZ v رو ساپورت می کنه ولی 24HZ یا 1080P/24HZ یا 24 فریم در ثانیه رو پشتیبانی نمی کنه و مثلا اگر بلوری پلیر بیاد باید Option ورودی رو روی 1080P/50HZ بذاری که 24HZ مودی هست که فیلم برداری سینمایی روش انجام می شه.
منظور از Full HD در انها اینه که سیگنال Full HD رو ساپورت می کنند ولی رزولوشن اون 768*1024 است.
دو مدل سری 700 داریم که سری FUll HD به ایران نیومده وسری 700 HD Ready به ایران اومده اما تو تبلیغات اونرو FUll جلوه می دهند.
65 و 50 اینچ این سری در ایران ّFUll هستند.
پاناسونیک پلاسما HD Ready در انگلیس سری 700 سایز 42

پاناسونیک پلاسما Full HD در انگلیس سری 700

SK8ER BOi
01-02-2008, 12:10
ببینم 42pv7 و 42pv70 که دیگه باید زیر 2 تومن باشن.نه؟
نظرت در مورد اینا چیه؟

mehran_4x
01-02-2008, 12:37
بابا برو قیمت بگیر هر لحظه تغییر می کنه خسته که نمی شی!
42pv700+pt550=2.580t
42pv70+pt550=2.085y
42pv7+pt550=1.765t
این قیمتها تا پایان دی بوده

mehran_4x
01-02-2008, 12:42
Hitachi سری 9800 42 اینچ بهتره اما با بودجه تو 42pv70

SK8ER BOi
01-02-2008, 14:28
بابا برو قیمت بگیر هر لحظه تغییر می کنه خسته که نمی شی!
42pv700+pt550=2.580t
42pv70+pt550=2.085y
42pv7+pt550=1.765t
این قیمتها تا پایان دی بوده

حالا چرا عصبانی میشی
خوب می خواستم اول یه اطلاعاتی گیر بیارم اینجا ،بعد برم تو بازار بپرسم

آخرین سوالا:
1.میشه بگی فرق PV70 با PV700 چیه که این قدر اختلاف قیمت دارن؟
2.ال سی دی 40D300 سونی از پلاسمای 42PV700 پاناسونیک ارزون تره ،درسته؟چرا؟مگه در کل LCD گرونتر از پلاسما نیست؟این دوتا هم هیچ کدومش Full HD نیستن؟اگه میشه این دوتا رو هم یه مقایسه کوچیک بکن

shenhaye_zaman
01-02-2008, 15:42
ببین مهران جان از اینکه اینجا در مورد پلاسما مینویسی خوشحالم
یه سری از مطالبی که نوشتی یه ذره قدیمی شده به هر حال ممنون
من بار ها تو این تاپیک گفتم اگه دوستانی هستند که بیان و در مورد پلاسما مطلب بنویسن این تاپیک کامل تر میشه
ولی به نظرت،اونی که می تونه بیشتر هزینه کنه چه دلیلی داره پلاسما بخره؟ من به شخصه دوست ندارم این تاپیک به LCD VS Plasma تبدیل بشه.تاپیک در این مورد زیاد هست که یه مشت ادم اومدن توش که اطلاعاتشون از عهد عتیق بوده و فقط هم تو سرو کله هم زدنو.....
اما اینجوری که تو اومدی نوشته یکی ندونه فکر میکنه کمپانی های بزرگ یه چیز آشغال دارن میزنن تازه با قیمت گرونتر.اینهمه سایت Reviews هم ابله هستند و تا حالا نفهمیدند.
در این مورد بحث نمی کنم ولی شاید یه ذره بیکار شدم یه مقاله ترجمه بذارم
پ.ن: ما همیشه باید یا از این ور بیافتیم یا از اون ور

mehran_4x
01-02-2008, 16:07
من که گفتم اگه صبر کنی سری full پاناسونیک رو بگیر بهتره اما فعلا بهترین تو ایران و آسیا Hitachi 42 9800 هستش.هیتاچی قابلیت اتصال دوربین دیجیتال از طریق USB ,و همچنین کارت SD برای دیدن عکس Jpeg داره اما پاناسونیک چون دوربینهاش کارت SD می خوره TV هاش هم فقط کارت SD بهش می خوره.این مشخصه تو سری 42PV700 , 32LX700 هستش.اما همیشه برای خرید آخرین مدل باید پول بیشتری بدی علاوه بر اینهاpv70,pv7 اینها رو ندارند.
اگر صبر کنی تو کارت SD هم عکس میتونی ببینی هم فایلهای ویدیویی HD

1-AUTOMATIC CONTRAST SYSTEM
SRS TRUE SURROUND-2
wOOFER + TWEETER-3
21WATT < 31WATT-4
1HDMI < 2HDMI < 3HDMI-5
1 TUNER<2 TUNER-6
ُSD CARD FOR JPEG-7
سونی سری D دارای همه ویژگیهای سری x است منتها پنل آن 768*1366 است و بنظر من در LCD های این رنج کاملترین است اما اگر بودجت نمیرسه پاناسونیک LX700 تمام امکانات 42PV700 را دارد ولی پاناسونیک LCD تا سایز 37 را بیشتر تولید نمی کند چون از این سایز به بالا به پلاسما اعتقاد دارد.

mehran_4x
01-02-2008, 16:40
شنهای زمان نمی دونم شاید این بحث بین LCD , پلاسما قدیمی شده اما LCD هنوز کامل نشده و کمپانی های پاناسونیک و هیتاچی و پایونیر با سونی و سامسونگ هنوز اختلاف دارند.این وسط سونی بعنوان پیشرو در بلوری همیشه تکنولوزی های جدید رو خودش میاره چون بلوری مال اونه.
قبول دارم که تو خیلی سایتها تفاوت LCD و پلاسما رو که نوشته مال 3 4 سال پیش و دیگه با اومدن تکنولوژی های جدید تو LCD مشکل زاویه دید و تاری تصویر در سرعت های بالا دیده نمی شه اما بزرگترین اختلاف که بنظر من میتونه عامل برتری پلاسما باشه : تعداد رنگ و بطبع اون تدریج رنگ
اگه مدار منطقی بدونی برای سامسونگ R81 مرحله 1316 تدریج رنگ در نظر گرفته که بهترین تدریج رنگ رو در LCDها رو داراست و 10 بیت external processing برای پنلش داره در نتیجه برای هر رنگ RGB
2340=2^10+1316در نظر گرفته میشه که برای 3 رنگ مساوی 2340*2340*2340=12.8 میلیارد رنگ می شه.
اما برای پاناسونیک 42PV700 مرحله 3072 تدریج رنگ در نظر گرفته می شه که برای 10 بیت Processing میشه
2^10+3072=4096
4096*4096*4096=67.8 میلیارد رنگ و برای هیتاچی سری 9800 با این احتساب 107 میلیار رنگ در نظر گرفته میشه و همچنین
مشکل برایتنس رو که نسبت به LCD کمتر بود به 1440cd/m2 رساندند و تنها پنل اون باید به 1920*1080 برسه.
این مشخصات سبب میشه در روشن ترین و تاریکترین تصاویر بهترین تصویر رو بده.
با این حال هنوز رقابت وجود داره و باید دید مثل بلوری و HD-DVD کدوم نمایشگر اصلی میشند این زمان زیاد دور نیست.

SK8ER BOi
01-02-2008, 21:38
خیلی ممنون از راهنماییهات
پس من احتمالا یا Pv70 میخرم یا Lx700

AB
01-02-2008, 22:19
اما فعلا بهترین تو ایران و آسیا Hitachi 42 9800 هستش

اینو از چه نظر میفرمایین؟

شنهای زمان نمی دونم شاید این بحث بین LCD , پلاسما قدیمی شده اما LCD هنوز کامل نشده و کمپانی های پاناسونیک و هیتاچی و پایونیر با سونی و سامسونگ هنوز اختلاف دارند.این وسط سونی بعنوان پیشرو در بلوری همیشه تکنولوزی های جدید رو خودش میاره چون بلوری مال اونه.
قبول دارم که تو خیلی سایتها تفاوت LCD و پلاسما رو که نوشته مال 3 4 سال پیش و دیگه با اومدن تکنولوژی های جدید تو LCD مشکل زاویه دید و تاری تصویر در سرعت های بالا دیده نمی شه اما بزرگترین اختلاف که بنظر من میتونه عامل برتری پلاسما باشه : تعداد رنگ و بطبع اون تدریج رنگ
اگه مدار منطقی بدونی برای سامسونگ R81 مرحله 1316 تدریج رنگ در نظر گرفته که بهترین تدریج رنگ رو در LCDها رو داراست و 10 بیت external processing برای پنلش داره در نتیجه برای هر رنگ RGB
2340=2^10+1316در نظر گرفته میشه که برای 3 رنگ مساوی 2340*2340*2340=12.8 میلیارد رنگ می شه.
اما برای پاناسونیک 42PV700 مرحله 3072 تدریج رنگ در نظر گرفته می شه که برای 10 بیت Processing میشه
2^10+3072=4096
4096*4096*4096=67.8 میلیارد رنگ و برای هیتاچی سری 9800 با این احتساب 107 میلیار رنگ در نظر گرفته میشه و همچنین
مشکل برایتنس رو که نسبت به LCD کمتر بود به 1440cd/m2 رساندند و تنها پنل اون باید به 1920*1080 برسه.
این مشخصات سبب میشه در روشن ترین و تاریکترین تصاویر بهترین تصویر رو بده.
با این حال هنوز رقابت وجود داره و باید دید مثل بلوری و HD-DVD کدوم نمایشگر اصلی میشند این زمان زیاد دور نیست.

یهتره بدونین که این ایرادایی که شما گرفتین با تکنولوژی XV Color سونی تا حد بسیار زیادی حل شدن.(باز میگن AB اومد تبلیغ سونی رو کرد.)

در ضمن شما بحث پلاسما و ال سی دی رو مختومه فرض کنین.(هر چند که مختومه هست.)

یه سوال داخل پرانتز داشتم:چرا تعداد پست های شما n/a هست؟

hbm_7052
02-02-2008, 07:34
اقا يكي منو راهنمايي كنه
دلم 40d300 رو مياخواد اما پولم به بيشتر از 2 ميليون نميرسه (تازه ميخوام سينمايي خانگي هم بخرم !!!:31:)
يكي منو راهنمايي كنه تا تابستون صبر كنم يا بيخيال بشم و برم سامسونگ بخرم ؟

morteza.dmh
02-02-2008, 20:24
اقا يكي منو راهنمايي كنه
دلم 40d300 رو مياخواد اما پولم به بيشتر از 2 ميليون نميرسه (تازه ميخوام سينمايي خانگي هم بخرم !!!:31:)

راهنمایی:سامسونگ نخر!!!

AB
02-02-2008, 22:34
اقا يكي منو راهنمايي كنه

با 2 میلیون تی وی+سینمای خانگی یه خورده سخته.اگه میتونی تا چند ماه بودجت رو زیاد کنی بهتره صبر کنی.

ownam
03-02-2008, 01:29
سلام تا 2 میلیون هر کی هر چی خوب سراغ داره بگه؟؟

meisam317
03-02-2008, 15:34
Ab واسه تو 2 میلیون که چیزی نیست همشهری

AB
03-02-2008, 19:40
Ab واسه تو 2 میلیون که چیزی نیست همشهری

عزیزم من که گنج ندارم:19::41:.واسه منم 2 میلیون خیلیه.ولی اگه بخایی یه چیز درست حسابی بخری کمه.

Bad Day
05-02-2008, 23:00
طریقه نصب lcd روی میزهای براکت دار چه جوریه؟

Actros
07-02-2008, 01:23
آقا یه 32 اینچ توپ معرفی کنید فول hd باشه
پلاسما پاناسونیک باشه بهتره
مدلای دیگه هم معرفی کنید

mehran_4x
07-02-2008, 09:08
بابا تو که تو این Forum با سابقه ایی
پلاسما که 32 اینچ نداره
یا سونی 32ِِD300 یا پاناسونیک LX700 یا سامسونگ R88

pooyakhaste
07-02-2008, 11:43
سلام بچه ها!
بالاخره من یه تلویزیون sony klv-D300A خریدم.
قیمتش 2،237،000 بودش.
درسته که نسبت به سرس x امکانات کمتری داره (یعنی FULL HD) نیست. ولی به 700 هزار تومن قیمتش می ارزه.
من که خیلی راضیم. به کسانی که زورشون میاد واس سرس X پول اضافه بدند ،خیلی تلویزیون خوبی هست ، تازه خیلی خوشگلتر هم هست.
راستی اونها که میتونند ،بیان از نمایندگی سونی تو کرج بخرن. من از اونجا خریدم قیمتش از تهران حدود 150 هزار تومان ارزون تره:11:

hbm_7052
07-02-2008, 14:03
سلام بچه ها!
قیمتش 2،237،000 بودش.
درسته که نسبت به سرس x امکانات کمتری داره (یعنی FULL HD) نیست. ولی به 700 هزار تومن قیمتش می ارزه.
من که خیلی راضیم. به کسانی که زورشون میاد واس سرس X پول اضافه بدند ،خیلی تلویزیون خوبی هست ، تازه خیلی خوشگلتر هم هست.
راستی اونها که میتونند ،بیان از نمایندگی سونی تو کرج بخرن. من از اونجا خریدم قیمتش از تهران حدود 150 هزار تومان ارزون تره:11:

مباركتون باشه هنوز قيمتش خيلي بالاست
فكر نكنم به زودي هم پايين بايد
32 اينچش رو هم كه من توي بازار نديدم
راستي موقع خرديدش به چه نكانت توجه كردين؟
نصبش رايگان بود؟
خلاصه هرچي كه واستون جالب بود همنيجا بگين :10:

AB
07-02-2008, 22:31
سلام بچه ها!
قیمتش 2،237،000 بودش.

مبارکت باشه.مطمئن باشین تا عید ارزونتر نمیشه که هیچ گرونتر هم میشه.

hbm_7052 جان سونی نصب رایگان نداره.

Reza
08-02-2008, 23:31
سلام بچه ها!
قیمتش 2،237،000 بودش.

مبارک باشه عزیز . خیلی خوب کردی گرفتی . ولی هنوز تو رشت 2.150.000 قیمت زده . همین دیروز هم دیدم و با فروشنده صحبت هم کردم . گفت موجودی هم داره و لی توصیه کرد که چند هفته مونده به سال بگیرم . منم اگه خدا بخواد اوایل اسفند میگیرم .

Actros
09-02-2008, 01:32
بابا تو که تو این Forum با سابقه ایی
پلاسما که 32 اینچ نداره
یا سونی 32ِِD300 یا پاناسونیک LX700 یا سامسونگ R88

درسته دوسته من اشتباه تایپی بود منظورم همون 42 بود
بهترین مدل پلاسما 42 پاناسونیک کدومه
42pv7 خوبه؟
یه lcd هم معرفی کنین
ممنون قیمتشم بدین

pooyakhaste
09-02-2008, 07:51
مباركتون باشه هنوز قيمتش خيلي بالاست
فكر نكنم به زودي هم پايين بايد
32 اينچش رو هم كه من توي بازار نديدم
نصبش رايگان بود؟

بچه ها سری D سونی همانطوری که میدونید جدیدترین سرس سونی هستش و تقریبا امکانات کاملی رو داره.
وقتی به نمایندگی سونی رفته بودم و این یک فیلم رو در سری X , D سونی دیدم (البته یک فیلم با کیفیت HD ) دیدم که این اختلاف تصویر بسیار کم ارزش 700 هزار تومن رو نداره. البته اگه پولش رو دارید واقعا خرید یک تلویزیون سری X یک آینده نگری خیلی خوبه.
در ضمن یک ویژگی تلویزیون های سری motion flow d هست که باعث میشه در حرکات سریع به خوبی تصویر مشخص بشه.
امیدوارم که همه شما دوستان هم بهترین تلویزیونی رو که میتونید بخرید:10:

AB
09-02-2008, 20:34
به نظر من بهترین گزینه نسبت به هزینه ای که میخایین براش بزارین سری D سونی هست.

سری X هم به قول pooyakhaste یه نوع آینده نگری هست و حداقل 3 سال وقت لازمه تا قابلیت هاس واقعیش

آشکار بشه.

ownam
09-02-2008, 21:53
چرا کسی جواب منو نمیده...تا 1.5 میلیون یه چیز خوب با میز و dvd معرفی کنین...

dygary
09-02-2008, 22:41
سلام
به نظرتون تفاوت 6اینچ توی سری Xسونی بین 40اینچ و 46اینچ ارزش یک ملیون تومنو داره؟

dygary
09-02-2008, 23:33
در ضمن به طور خیلی اتفاقی یک مدل از SHARP رو توی یکی از فروشگاه های جمهوری دیدم.40 و 46 و 52 رو داشت.فروشنده از مدل و امکاناتش خبر نداشت.اومدوم از تو اینترنت آمارشو درآوردم.LC-42PA63H ببینین:

اینم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](370x200)2.jpg
حالا با توجه به تعریفهایی که تو همین فروم از SHARP خوندم به نظرتون این مدل بهتره یا گروه X سونی؟
توجه داشته باشین که گارانتی SHARP شرکتی به نام "خدمات کالا"ست که من نمیشناسمش.
لطفن نظرتونو زودتر بگین که میخوام برم خرید!

morteza.dmh
10-02-2008, 00:03
آقا من امروز یه 37 اینچ سری اس به قیمت1520000 (البته با تخفیف زوری)خریدم...این شایعه ها چی بود که میگفتن گرون میشه؟!!!

ownam
10-02-2008, 00:41
به نظر شما یه plasma42 پاناسونیک بخرم یا سونی lcd 32لطفا جوابمو بدین خیلی نیاز دارم....همین سری s چطوره ....

ownam
10-02-2008, 00:43
اگه میشه مشخصات همین s 37 ای که خریدین و بدین....

shenhaye_zaman
10-02-2008, 02:14
اقا يكي منو راهنمايي كنه
یا صبر کن یا برو سمت سامسونگ یا پلاسما
با این پول سمت پلاسما بری بهتره

رو بده........
مهران چشم تا یه حدی میتونه تعداد رنگ رو تشخیص بده.پس این قضیه زیاد برتری خیلی مهمی نیست.مهمتر از همه اینا اینه که نمایشگر کجا و کی بتونه مثلا رنگ قرمز رو تو یه صحنه خوشرنگ نشون بده و خیلی پارامتر های دیگه که تو این قضیه دخیل هستند اما خوب با این قضیه نمیشه با این فرمول برخورد کرد.این قضیه یه ذره قدیمی شده خیلی از فروم ها هم دیگه در این مورد زیاد بحث نمی کنن.ولی به هر حال هر دو خوب هستند و تو هر مدل جدیدی که میدن حرف هایی واسه گفتن دارند
اگه اشتباه نکنم مدار منطقی رو بچه های الکترونیک و همچنین سخت افزار میخونن.اگه اشتباه هم نکنم یکی از درسای سخت واسه شماست مثل استاتیک واسه ما.راستش منم یه زمانی یه کارایی میکردم هر از گاهی یه چند تا از وسیله های خونه رو باز میکنم یه صفایی بشون میدم.
راستی کیا اینجا عمران میخونن؟

سلام تا 2 میلیون هر کی هر چی خوب سراغ داره بگه؟؟
یا بیشترش کن یا پلاسما یا صبر کن !

طریقه نصب lcd روی میزهای براکت دار چه جوریه؟
:18:4 تا پیچ رو وصل کن
همیشه تو جعبه هر وسیله برقی ، برگه همین چیزایی رو جدا از کتابچه راهنما میزارن

سلام بچه ها!
قیمتش 2،237،000 بودش.
مبارک باشه.همینی که داری عالیه:10:سری X رو که چه عرض کنم حتی 350A رو هم که بری بخری دو سال دیگه مدل های جدید تر میاد.پس هی باید صبر کنی آخرش هم نخری
مهم الان اینه که یه LCD داری که از تصویرش داری لذت میبری :10:و مهمتر همه اینه که الان خریدی

نصبش رايگان بود؟
نصب رایگان؟
کسی واسه نصب پول نده ها!!!!!
هیچ کاری نداره
ده بیست تومن الکی پول میگیرن
نصبش کاری نداره.آپولو که نمی خواید هوا کنید

مبارک باشه عزیز . خیلی خوب کردی گرفتی . ولی هنوز تو رشت 2.150.000 قیمت زده . همین دیروز هم دیدم و با فروشنده صحبت هم کردم . گفت موجودی هم داره و لی توصیه کرد که چند هفته مونده به سال بگیرم . منم اگه خدا بخواد اوایل اسفند میگیرم .
بازار ایران هیچ حسابی روش نیست.حیالت راحت راحت باشه

چرا کسی جواب منو نمیده...تا 1.5 میلیون یه چیز خوب با میز و dvd معرفی کنین...
یه پلاسمای کوچیک
DVD پلیر پاناسونیک
میز در حد 200 تومن

سلام
به نظرتون تفاوت 6اینچ توی سری Xسونی بین 40اینچ و 46اینچ ارزش یک ملیون تومنو داره؟
سایز LCD به صورت تصاعدی رو قیمت تاثیر میزاره
میدونی یه LCD هفتاد اینچ قیمتش چنده؟
بین 40 تا 50 میلیون

در ضمن به طور خیلی اتفاقی یک مدل از SHARP رو توی یکی از فروشگاه های جمهوری دیدم.40 و 46 و 52 رو داشت.فروشنده از مدل و امکاناتش خبر نداشت.اومدوم از تو اینترنت آمارشو درآوردم.LC-42PA63H ببینین:

اینم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](370x200)2.jpg
حالا با توجه به تعریفهایی که تو همین فروم از SHARP خوندم به نظرتون این مدل بهتره یا گروه X سونی؟
توجه داشته باشین که گارانتی SHARP شرکتی به نام "خدمات کالا"ست که من نمیشناسمش.
لطفن نظرتونو زودتر بگین که میخوام برم خرید!
تو ایران چیزی به اسم گارانتی نداریم
مخصوصا در مورد لوازم گرون
کافیه یه تخقیق کوچولو در مورد شرکت های گارنتی کننده لپ تاپ بکنی و ببینی با این همه تبلیغی که می کنن چه بلا های سر مشتریاشون میارن
یکی دو تا شرکت هم مثل نمایندگی سونی هم واسه حفظ کلاس کاری چند تا کار کردند ولی باید به این نکته هم توجه کرد که همین رهجو و بازرگانی سر یه محصول چقدر قیمت رو اضافه می کنن
شارپ یکی از بزرگترین تولید کننده های ال سی دیه
با توجه به قیمتش تو ایران میتونم نظرمو بگم

به نظر شما یه plasma42 پاناسونیک بخرم یا سونی lcd 32لطفا جوابمو بدین خیلی نیاز دارم....همین سری s چطوره ....
S رو بی خیال
فول HD منظورته؟

Setareh 2006
10-02-2008, 04:20
دوستان برای خریدن تلویزیون 21 اینچ از نوع Crt بهترین مارک و مدل چی رو پیشنهاد می کنین ؟ قیمتش زیاد مهم نیست ، بیشتر کیفیت صدا و تصویر خیلی عالی برام خیلی مهمه

hbm_7052
10-02-2008, 10:18
از دوستاني كه خريد كردن ميخوام بگن كه موقع خريد به چه نكاتي بايد دقت كنيم ؟

ashimashi_20032002
10-02-2008, 18:10
سلام-کسی با سینما خانگی های سونی سری بیسیم کار کرده؟نظرتون چیه؟

ownam
10-02-2008, 18:21
والا منم دنبال hd هستم نمیدونم سری s سونی hd هست یا نه؟؟؟؟؟پلاسما hd داره دیگه؟؟؟من شنیدم پلاسما از نزدیک خوب نشون نمیده درسته؟؟؟؟

ownam
10-02-2008, 18:38
shenhaye zamanاگه میشه id تو بده و بگو کی ها onمیشی یه کم راهنمایی میخوام....ممنون میشم اگه کمکم کنی.....

ownam
10-02-2008, 23:52
کسی قیمت klv32d300a رو داره؟؟؟چطوره به نظرتون؟؟؟این بهتره یا یه panasonic plasma 42 inch؟؟؟در ضمن full hd هست دیگه؟؟؟

mInI_ClockEr
11-02-2008, 03:28
کسی قیمت klv32d300a رو داره؟؟؟چطوره به نظرتون؟؟؟این بهتره یا یه panasonic plasma 42 inch؟؟؟در ضمن full hd هست دیگه؟؟؟

:11::11::11::11:
بهتره فقط بری دنبال tv LCD پلاسما فایده نداره :18::18::18::18::18::18:

ownam
11-02-2008, 11:34
خوب این lcd سونی که نوشتم خوبه؟؟؟؟

Reza
11-02-2008, 14:46
دوستان برای خریدن تلویزیون 21 اینچ از نوع Crt بهترین مارک و مدل چی رو پیشنهاد می کنین ؟ قیمتش زیاد مهم نیست ، بیشتر کیفیت صدا و تصویر خیلی عالی برام خیلی مهمه

دوست عزیز من الان 21 سونی دارم و خیلی هم راضی هستم 4 ساله که دارم استفاده میکنم و هر کسی هم که اومد خونمون گفت " عجب تصویر شفافی داره " . من نظرم 21 سونیه .

shenhaye_zaman
11-02-2008, 15:56
این تکنولوژی قدیمیه و الان اکثر برند های مطرح مدل های خوبی عرضه کردند.مدل خاصی مد نظرم نیست ولی بهت پیشنهاد میکنم که به هیچ عنوان سمت برند های غیر معروف نرو
مدل قدیمی هم نخر حتی اگه اصل باشه

یه نگاه به پست های قبل بنداز چون اونجا توضیح دادم

از دوستاني كه خريد كردن ميخوام بگن كه موقع خريد به چه نكاتي بايد دقت كنيم ؟
شما هم همینطور

shenhaye zamanاگه میشه id تو بده و بگو کی ها onمیشی یه کم راهنمایی میخوام....ممنون میشم اگه کمکم کنی.....
shenhaye_zaman

:11::11::11::11:
بهتره فقط بری دنبال tv LCD پلاسما فایده نداره :18::18::18::18::18::18:
:13:الکی و بدون دلیل حرف نزن.لاقل بنویس که این نظر خودته

V A H I D
11-02-2008, 16:04
خوب راست می گه دیگه هم طول عمرش بیشتره lcd هم کیفیتش ...

mehr463
11-02-2008, 17:56
با سلام

من براویا مدل klv-32d300a رو دارم و بسیار کیفیت خوبی داره و کاملاراضی هستم و یک مدل پایین تر klv-32v300a هستش که تمام مشخصاتشون بجز 4 مورد زیر یکی هست:

1) 3x hdmi
2) motion flow
3) 10bit panel
4) 24p cinema mode

موارد بالا رو 32d300 بیشتر داره ( 23v300 دو تا ورودی hdmi داره )

قیمت :

klv-32d300a)= 1460000 )
klv-32v300a)= 1160000 )

shenhaye_zaman
11-02-2008, 19:37
خوب راست می گه دیگه هم طول عمرش بیشتره lcd هم کیفیتش ...

خوب شما هم میتونی اینا رو بری به پاناسونیک یا پایونیر یا .... بگی تا کل بساطشو نو جمع کنن و برن تو خط LCD

ownam
11-02-2008, 22:00
mehr جان خیلی ممنون دستت درد نکنه این 2 مدل full hd یا hd readyهستند؟؟؟قیمت 37 اینچ این 2 مدل داری؟؟تو همین قیمت ها چیز بهتری که سراغ نداری؟؟؟

pooyakhaste
11-02-2008, 22:06

بله دوست عزیز من مدل dav-dz850 رو گرفتم.
در حالت کلی به نظر من چیز مزخرفیه ، اگه قیمتاشون زیاد فرق میکنه بهتره که با سیم بگیری

Stream
11-02-2008, 22:09
تا دو ميليون تومن چي ميشه گرفت؟ سايزش اصلا مهم نيست فقط كيفيتش عالي باشه...

pooyakhaste
11-02-2008, 22:20

اقا اگه klv-40d300A رو بگیری قیمتش 2200000 هست و خیلی عالیه.
200 هزار تومن که چیزی نیست:31:

pooyakhaste
11-02-2008, 22:27
میتونی klv-32x200A هم بگیری
این یکی کیفیتش عالیتره

Stream
11-02-2008, 22:35
میتونی klv-32x200A هم بگیری
این یکی کیفیتش عالیتره
مگه سري X مدل 32 اينچ هم داره؟

shenhaye_zaman
11-02-2008, 23:14
بله دوست عزیز من مدل dav-dz850 رو گرفتم.
در حالت کلی به نظر من چیز مزخرفیه ، اگه قیمتاشون زیاد فرق میکنه بهتره که با سیم بگیری

850 رو میتونی با سیم هم وصل کنی.مجبور نیستی که از سیستم بیسیمش که چنل های عقب رو تقذیه میکنه استفاده کنی.اون مدل پایین تر هم تفاوتش با 850 فقط این نیست که سیم داره

در ضمن اون فرستنده هم واسه رو میز LCD طراحی نشده باید تو ارتفاع نصبش کنی تا بتونه چنل عقب رو بهتر ببینه

یه مدل بی سیم دیگه هم داریم که از نور استفاده نمی کنه و تمام چنل ها رو به صورت بیسیم ساپورت می کنه ولی قیمتش خیلی گرونه و به صرفه نیست فکر می کنم بالای 2 میلیونه

mehr463
12-02-2008, 00:00
سری v و سری d هر دو hd ready هستند و هیچکدام 37 اینچ ندارند و klv-32d300 تمام امکانات سری x رو داره بجز full hd بودن و بنظر من تا تکنولوژی full hd در کشور ما جا بیفته چند سالی وقت میبره و تا اون زمان هم تلویزیون نسل جدیدتر خواهد آمد که هرچه الان هم بگیریم اون موقع قدیمی خواهد بود بنابراین بنظر من حیف هست که اولا پول بیشتری برای full hd بدیم ازش هیچ استفاده ای نکنیم و ثانیا برای رایج شدن full hd منتظر باشیم و خودمونو از سایر امکانات یک تلویزیون lcd محروم کنیم تازه من وقتی فیلمهای dvd رو روی همین سری d دیدم :18: شدم چون واقعا کیفیت 720p هم بسیار بالاست. بنظر من معطل نکن و همین سری d رو بگیر و لذتشو ببر

ashimashi_20032002
12-02-2008, 01:01
سلام-فرق 750 با 850 دقیقا چیه؟بجز بیسیم و خروجی صداا؟یعنی ارزش 90000 تومان رو داره؟راستی اگه چندتا فیلم رو دیتا بزنیم میخونه؟(رو یه dvd)

ashimashi_20032002
12-02-2008, 01:06
سلام-فرق 750 با 850 دقیقا چیه؟بجز بیسیم و خروجی صداا؟یعنی ارزش 90000 تومان رو داره؟راستی اگه چادتا فیلم رو دیتا بزنیم میخونه؟(dvd)لطفا هرکی هرچی میدونه بگههه
دارم جمع بندی میکنم تا 10 روز دیگه بگیرم

نظری ندارین؟dvz850+lcd 40d300

ashimashi_20032002
12-02-2008, 01:12
سلام-فرق 750 با 850 دقیقا چیه؟بجز بیسیم و خروجی صداا؟یعنی ارزش 90000 تومان رو داره؟راستی اگه چادتا فیلم رو دیتا بزنیم میخونه؟(dvd)لطفا هرکی هرچی میدونه بگههه

ashimashi_20032002
12-02-2008, 01:13

Stream
12-02-2008, 01:27
سری v و سری d هر دو hd ready هستند و هیچکدام 37 اینچ ندارند و klv-32d300 تمام امکانات سری x رو داره بجز full hd بودن و بنظر من تا تکنولوژی full hd در کشور ما جا بیفته چند سالی وقت میبره و تا اون زمان هم تلویزیون نسل جدیدتر خواهد آمد که هرچه الان هم بگیریم اون موقع قدیمی خواهد بود بنابراین بنظر من حیف هست که اولا پول بیشتری برای full hd بدیم ازش هیچ استفاده ای نکنیم و ثانیا برای رایج شدن full hd منتظر باشیم و خودمونو از سایر امکانات یک تلویزیون lcd محروم کنیم تازه من وقتی فیلمهای dvd رو روی همین سری d دیدم :18: شدم چون واقعا کیفیت 720p هم بسیار بالاست. بنظر من معطل نکن و همین سری d رو بگیر و لذتشو ببر
ترجيح ميدم اگه چيزي مي گيرم Full HD باشه چون همين الان DVD هاي 1080p گير مياد...
ashimashi_20032002 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز هر سوال رو يك بار بپرسيد، با تكرار كردن يك سوال پشت سر هم فقط باعث بهم خوردن نظم تاپيك مي شويد...

ashimashi_20032002
12-02-2008, 01:28

ashimashi_20032002
12-02-2008, 01:45
دوستان معذرت .تقصیر من نبود
من 1 بار پیغام دادم
سایت قاتی کرد اینهمه داد-virgil عزیز عذر میخوام-بی تقصیرمممم

Setareh 2006
12-02-2008, 07:51
دوست عزیز من الان 21 سونی دارم و خیلی هم راضی هستم 4 ساله که دارم استفاده میکنم و هر کسی هم که اومد خونمون گفت " عجب تصویر شفافی داره " . من نظرم 21 سونیه .

ممنونم از راهنماییت . برای اطمینان از اصل بودن از نمایندگیش بگیرم ؟ در ضمن سونی 21 اینچ مدل های مختلفی داره و من نمی دونم بهترین مدلش دقیقا کدوم هست . آیا جدیدترین مدلش رو بگیرم ؟

Setareh 2006
12-02-2008, 07:52
این تکنولوژی قدیمیه و الان اکثر برند های مطرح مدل های خوبی عرضه کردند.مدل خاصی مد نظرم نیست ولی بهت پیشنهاد میکنم که به هیچ عنوان سمت برند های غیر معروف نرو
مدل قدیمی هم نخر حتی اگه اصل باشه

ممنون از راهنماییت . راستش من یک کمی گیج شدم . یعنی شما تکنولوژی CRT رو توصیه نمی کنی که بگیرم ؟
من می خواستم برم سراغ سونی و یک 21 اینچ بگیرم ولی دقیقا نمی دونم کدوم مدلش رو بگیرم که از لحاظ صدا و تصویر کیفیتش عالی باشه

pooyakhaste
12-02-2008, 08:03
ممنون از راهنماییت . راستش من یک کمی گیج شدم . یعنی شما تکنولوژی CRT رو توصیه نمی کنی که بگیرم ؟
من می خواستم برم سراغ سونی و یک 21 اینچ بگیرم ولی دقیقا نمی دونم کدوم مدلش رو بگیرم که از لحاظ صدا و تصویر کیفیتش عالی باشه
دوست عیز جدیدترین مدلهای تلویزیون 21 اینچ سونی با فناوری SPARKLING WEGA:
kv-sw213m85
kv-sw213m81
بسته به سلیقه خودت داره ، می تونی هر کدومو خواستی بگیری.:31:

ownam
12-02-2008, 16:19
الان چه مدل هایی full hd هستند اگه میشه قیمت چند تاسون هم بگین ....اگه میشه زود تر بکین چون تا پس فردا میخوام بخرم..........

ownam
12-02-2008, 16:23
mehr جان منم فک می کنم همین hd ready کافیه....کافیه دیگه ها؟؟؟؟واسه sony 3 که خیلی فرق نداره ready ya full باشه؟؟؟؟

shenhaye_zaman
12-02-2008, 18:25
نه منظورم این نبود.منظورم اینه که مدت زیدیه که این محصول تو بازار عرضه میشه و تکنولوژی ساخت این محصول به تکامل رسیده. بیشتر برند های معروف مدل های خوبی زدن.ظاهرا نظر بیشتره دوستان رو سونیه.امروز کاتالوگشو رو که نگاه می کردم مدل های خیلی جالبی دیدم مخصوصا یه مدل 14 اینچ که بد جوری چشمو گرفت.طراحیش خیلی شیک و زیبا بود.مخصوصا اون سوراند و ساب جالبی که روی بالای تی وی نصب کرده بودند. معمولا بیشتر کمپانی ها رو 14 اینچ زیاد مانور نمیدن

shenhaye_zaman
12-02-2008, 18:27
mehr جان منم فک می کنم همین hd ready کافیه....کافیه دیگه ها؟؟؟؟واسه sony 3 که خیلی فرق نداره ready ya full باشه؟؟؟؟
چه ربطی داره؟:13:معلومه که فرق داره

ownam
12-02-2008, 19:05
با hd ready در کل میشه sony بازی کرد دیگه؟؟؟خب shenhaye zaman چند مدل full hd با قیمتش بهم معرفی کن...هر مدلی که می خوای بگی 32 inch بگو.......ممنون...

mehr463
12-02-2008, 23:13
1- full hd حداقل از 40 اینچ شروع میشود
2- ارزان ترین آن klv-40x350 هست که قیمتش 2990000 تومنه
3- با hd ready هم میشود ps3 بازی کرد و هم blu-ray دید البته تصاویر downscale می شوند که باز هم تا حد زیادی کیفیت داره و قابل قبول هست

AB
13-02-2008, 00:01
1- full hd حداقل از 40 اینچ شروع میشود
2- ارزان ترین آن klv-40x350 هست که قیمتش 2990000 تومنه

فعلا گرونترین تو 40 اینچی ها هست نه ارزونترین.:27:

Stream
13-02-2008, 00:05
دوستان یک کمکی هم به ما بکنید جای دوری نمیره ها! :31:

SAEED_BARCELONA
13-02-2008, 00:08
با hd ready در کل میشه sony بازی کرد دیگه؟؟؟
با همین hd ready هم میتونی کیفیت عالی بگیری. اصولا توی سایز 32 اینچ فرق بین 720p و 1080p مشخص نیست. در ضمن بازیهای ps3 دیگه کم کم همشون دارن 1080p میشن ولی فیلم بلوری رو با ps3 تا 1080i میتونی ببینی. یکی از همین 32 اینچها بگیر زیاد رو دست خودت خرج نذار. هر چند برای هدف گیری هرچی tv بزرگتر باشه بهتره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

shenhaye_zaman
13-02-2008, 01:54
دوست عزیز پستت رو خیلی سریع خوندم. فکر کردم فن بوی سونی هستی و نوشتی که اگه مارکش سونی باشه خیلی فرق نمی کنه که HD Ready باشه یا Full HD. اما باید بگم که اونقدر هم رو بازی های HD کار نشده واسه همین واسه PS3 یه دونه HD Ready بد نیست ولی الان خیلی از عشاق HD Video این کنسول رو واسه پخش 1080P میگیرن چون امکانات خیلی جالبی داره که میشه مثلا از پردازش تصاویر بوسیله پردازنده سل نام برد که همچین پردازنده های قدرتمندی بیشتر تو BD Player های 2000 دلار به بالا دیده میشه. واسه همچین آدم هایی بازی کردن قابلیت دوم این کنسول به حساب میاد.

پ.ن یک: این روزا از PS3 بعنوان اسب تروجان سونی یاد می کنند. دیگه کم کم داره معلوم میشه که مایکروسافت با حمایت از HD DVD فقط قصد خرید وقت داشته و الا از همون اول می دونست که HD DVD شکست میخوره این وسط بیچاره توشیبا که قربانی شد.

پ.ن دو: مهمترین قسمت BD Player ها پردازندشون هست که هر چقدر قوی تر باشه کیفیت تصویر بهتری رو به خروجی تحویل میده.

پ.ن سه: فروش BD خام هم تو ایران شروع شد (نمایندگی های سونی)

ownam
13-02-2008, 14:55
hاز همتون ممنون خيلي كمكم كردين واقعا ممنون.........دستت درد نكنه...به احتمال زياد 32d ميگيرم...البته هنوز شك دارم كه 32 d بگيرم يا 32 v به نظرتون مي ارزه حدود 300 تومان بيشتر بدم....؟؟؟؟؟

tohid_abi
13-02-2008, 16:34
AB و شنهای زمان عزیز از شما یک خواهش دارم در مورد بهترین تنظیمات ال سی دی سونی من 40 d دارم بنظر خودم نمیتونم درست تنظیم کنم از لحاظ رنگ و روشنایی تصویر و بقیه موارد خواهش دارم منو راهنمایی کنید

در ضمن بهتر به تنظیمات پیشرفته دست بزنیم یا نه

و یک سوال دیگه من وقتی دارم از ریسیور تصویر میگیرم دقت که میکنم یک سری خط ریز یا روی دهان یک فرد یا روی بازو میبینم مثل این میمونه که داری روی تلویزیون پال کیفیت ntsc نگاه میکنی ایراد از چیه

مورد بعدمن هر چی دی وی دی میگیرم کیفیتش 576 p هستش بالا تر از این هم دی وی دی تو تهران داریم
چون چند وقت پیش دنبال ای دی وی دی تبلیغاتیهای سونی بودم تو جمهوری پیدا نکردم اگر جایی سراغ دارید ممنون میشم کمک کنید

ببخشید زیاد سوال کردم

ashimashi_20032002
13-02-2008, 18:22
سلام-سری d کیفیت تصویرش خیلی بهتره
ارزس داره-شک نکن

ashimashi_20032002
13-02-2008, 18:27

mehr463
13-02-2008, 19:01
فعلا گرونترین تو 40 اینچی ها هست نه ارزونترین.:27:

منظورم بین full hd های 40 اینچ بوده و مسلما بین 40 اینچ های مختلف گرانترین هست

ownam
13-02-2008, 21:07
واقا می ارزه 400 تومن بیشتر بدم؟؟؟؟!!!!!!راستی امروز تو نمایندگی یه مدل جدید دیدم 32s310 این چطوره به نظرتون؟؟؟؟

REZA1002
13-02-2008, 21:50
اساتید بزرگوار بنده حدود 1.5 میلیون مایه دارم.

خیلی زیاد هم تحقیق کردم.

به این نتیجه رسیدم که سامسونگ R81B 40 بگیرم

نظر شما چیه

AB
13-02-2008, 23:50
AB و شنهای زمان عزیز از شما یک خواهش دارم در مورد بهترین تنظیمات ال سی دی سونی من 40 d دارم بنظر خودم نمیتونم درست تنظیم کنم از لحاظ رنگ و روشنایی تصویر و بقیه موارد خواهش دارم منو راهنمایی کنید

در ضمن بهتر به تنظیمات پیشرفته دست بزنیم یا نه

و یک سوال دیگه من وقتی دارم از ریسیور تصویر میگیرم دقت که میکنم یک سری خط ریز یا روی دهان یک فرد یا روی بازو میبینم مثل این میمونه که داری روی تلویزیون پال کیفیت ntsc نگاه میکنی ایراد از چیه

مورد بعدمن هر چی دی وی دی میگیرم کیفیتش 576 p هستش بالا تر از این هم دی وی دی تو تهران داریم
چون چند وقت پیش دنبال ای دی وی دی تبلیغاتیهای سونی بودم تو جمهوری پیدا نکردم اگر جایی سراغ دارید ممنون میشم کمک کنید

ببخشید زیاد سوال کردم

اینا تنظیماتی هستن که میتونی بهترین کیفیت رو از ماهواره معمولی (نه اچ دی)بگیری.

Picture mode vivid or standard depending on your choice

backlight 8 or more

Picture 65

Brightness 56

Colour 54

Hue 1

Colour Temperature Cool Or Neutral

Sharpness No Change

Noise Reduction Auto Or Low

MPEG Noise Reduction Off

DRC Mode Mode 1

Motion Enhancer Standard

Cinema Drive Auto 1

X.V Colour On

Colour Matrix ITU601

Colour System PAL for common receivers

Power Saving Low for daylight and High for night

Light Sensor On

در مورد تنظیمات پیشرفته هم باید خودت تنظیمشون کنی.من خودم تمام تنظیماتش رو تغییر دادم(تمام

تنظیمات مربوط به صدا و تصویر+Advanced Setting) اگه بتونی درست تنظیمشون کنی کیفیت تصویرت خیلی

بهتر میشه.در مورد نویز تصویر هم سیستم ----- رو بزار رو پال اگه درست نشد سیمش رو عوض کن و یه

سیم ضد نویز بگیر.در مورد دی وی دی هم باید یه دی وی دی Upscaling دار بخری که بتونه رو 1080P تصویر رو

Upscale کنه.ارزونترین برند تو ایران فکر کنم پایونیر هست.مردم از بس تایپ کردم.در ضمن ماله من سری X

هست ممکنه بعضی تنظیمات فرق کنه.

اگه باز سوالی بود در خدمتیم:40:

AB
13-02-2008, 23:53
اساتید بزرگوار بنده حدود 1.5 میلیون مایه دارم.

خیلی زیاد هم تحقیق کردم.

به این نتیجه رسیدم که سامسونگ R81B 40 بگیرم

نظر شما چیه

اگه اصرار داری بگیر ولی بعد یه مدتی یعنی کمتر از یه سال پنلش دیگه کیفیت روز اولش رو نداره.

ولی نسبت به بودجت خیلی خوبه.بهترین انتخاب هست.

Stream
14-02-2008, 01:21
دوستان عزیز دقت کنید، تبلیغات ممنوع است و هدف اینجا فقط مشاوره و راهنمایی بوده و خواهد بود.

tohid_abi
14-02-2008, 09:22
ab عزیز اقا دستت طلا شرمنده کردی

داداش این تنظیمات بدرد تی وی خودمون میخوره یا نه

راستی جریان این فیش ضد نویز چیه به فروشنده همین را بگم قربونت

mehr463
14-02-2008, 10:07
در واقع 32s310 پایین ترین مدل براویا هست که البته خودش دارای کیفیت نسبتا خوبی هست ولی پیشنهاد من klv-32v300 هست که نسبت به سری d حدود 300 تومن ارزونتر هست و دارای امکانات کافی هستش

amin_amin_RJ
14-02-2008, 10:55
سلام خسته نباشید
lcd .samsong بهتر هست یا xvision ؟ کدام یک Blu rey support میکنند؟

optical ورودی و خروجی و DTS که در مشخصات لوازم صوتی وتصویری نوشته میشه چی هست؟

ownam
14-02-2008, 11:39
سری s قدیمی ترین هست اما این 310 جدید امده....فقط v یه تولید رنگهای زنده داره نسبت به s ....پس شما میگین v رو بگیرم جناب mehr......????قیمتش و دارین؟

AB
14-02-2008, 14:16
دوستان عزیز دقت کنید، تبلیغات ممنوع است و هدف اینجا فقط مشاوره و راهنمایی بوده و خواهد بود.

همین طور هم هست.قصد فقط یاری خلق خداست.:31:

AB
14-02-2008, 14:27
ab عزیز اقا دستت طلا شرمنده کردی

داداش این تنظیمات بدرد تی وی خودمون میخوره یا نه

راستی جریان این فیش ضد نویز چیه به فروشنده همین را بگم قربونت

خواهش میکنم.

من تلویزیون خودون رو از ماهواره میگیرم و خیلی کم از ورودی آنالوگش استفاده میکنم اونم فقط برای شبکه

استانی(حالا بماند که چرا شبکه زاهدان و شهر کرد و ایلام رو ماهواره هست ولی شبکه تبریز نیست)

این تنظیمات رو میتونی برای تی وی خودمون هم استفاده کنی به شرطی که Noise Reduction روی High باشه

و MPEG Noise Reduction رو Low باشه بهترین تصویر رو میده.بهدا هم میتونی از طریق AFT تنظیم کانال ها رو

دقیقتر انجام بدی

در مورد سیم هم بگم که سیم های ضد نویز دور سیمشون یه لایه یا همون شیلد دارن که از نویز تصویر خیلی

کم میکنه.به فروشنده بگی به احتمال 60 درصد:27: میدونه چیه

AB
14-02-2008, 14:32
سلام خسته نباشید

بین این دو برند سامسونگ بهتره.هر دوتاشون مدل های فول اچ دی دارن.

DTS هم مخفف Digital Theater Systems که برای برای سیستم های صوتی سه بعدی 5.1 یا حداکثر 8.1

به کار میره

جدیدترین تکنولوژی دی تی اس DTS-HD Master Audio هست که میتونه تا بیت ریت 24.5 Mbit/s رو ساپورت

کنه.

AB
14-02-2008, 14:43
سری s قدیمی ترین هست اما این 310 جدید امده....فقط v یه تولید رنگهای زنده داره نسبت به s ....پس شما میگین v رو بگیرم جناب mehr......????قیمتش و دارین؟

32V200 حدود 1.650 هست S هم 1.350

ولی سری S خیلی قدیمی هست.اگه میتونی سری دی بگیر.که نسبت به پولش امکاناتش خیلی بهتره.

سری V هم نسبت به S مزیت های زیادی داره که فقط تولید رنگ های زنده نیست.

سری V خودش خیلی خوبه حالا حالا ها میتونی ازش استفاده کنی.

Stream
14-02-2008, 14:54
من یکم تحقیق همینطوری و الکی کردم به نظرم رسید بهترین چیزی که میتونم با 2.250 بگیرم این باشه : ( قبلا پست داده بودم دو سه صفحه قبل ولی مثل اینکه کسی ندید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رزولوشن خیلی خوبی داره که به درد PC هم می خوره!
Dell UltraSharp 3008WFP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این یکی تیونر نداره که البته به درد من هم نمی خوره چون اصلا به دردم هم نمی خوره!!

mehr463
14-02-2008, 19:38
با سلام

من براویا مدل klv-32d300a رو دارم و بسیار کیفیت خوبی داره و کاملاراضی هستم و یک مدل پایین تر klv-32v300a هستش که تمام مشخصاتشون بجز 4 مورد زیر یکی هست:

1) 3x hdmi
2) motion flow
3) 10bit panel
4) 24p cinema mode

موارد بالا رو 32d300 بیشتر داره ( 23v300 دو تا ورودی hdmi داره )

قیمت :

klv-32d300a)= 1460000 )
klv-32v300a)= 1160000 )

در پست قبلی قیمت ها رو خدمت دوستان دادم و قیمت klv-32s310 حدود 1060000 تومن هستش و تنها تفاوتش live color creation هست که سری v داره . در ضمن قیمتهای بالا مال بهمن 86 هستش

REZA1002
15-02-2008, 05:56
یکی از دوستان لطف قیمت بروز محصولات 40 اینچ سامسونگ رو بگذاره

ممنون میشم

ownam
15-02-2008, 11:52
سام من s310 خریدم:D ......از راهنمایی های همه ممنون

Reza
15-02-2008, 16:20
سلام . آقا یک چیز عجیب . من همین امروز ظهر تو فروشگاه سونی سنتر رشت ( چهارراه میکائیل ) Sony 40d300 رو زده بود 2.000.000 تومان همین 2 روز پیش خورده بود 2.150.000 !!! :18:
چطوریه ؟ مگه قیمتها رو آوردن پایین ؟ البته مغازه بسته بود و از پشت ویترین دیدم .

Reza
15-02-2008, 16:22
دوستان یک راهنمایی لطفاً :
این نویز که میگن باعث سوختن پیکسلها میشه حقیقت داره ؟ چون من هیچ جا یک مدرک علمی و محکمی در این رابطه پیدا نکردم و بیشتر نقل قول بوده .
یعنی مثلا بعضی وقتها تو ماهواره که هوا خراب میشه نویز می افته ، اینم باعث سوختن پیکسل میشه ؟

REZA1002
15-02-2008, 16:52
یکی از دوستان لطف قیمت بروز محصولات 40 اینچ سامسونگ رو بگذاره

ممنون میشم

کمک

کمک

کمک

:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40:

mehr463
15-02-2008, 21:41
ownam جان مبارک باشه چند خریدی ؟
از کیفیتش راضی هستی ؟
امیدوارم همیشه از تصاویرش لذت ببری

reza جان این مسئله طبیعیه ، چند هفته ای براویا توی رشت کمیاب شده بود و به همین دلیل بعضی از فروشگاهها مقداری قیمت رو بالا بردند و از یکشنبه گذشته به تعداد زیاد تمام مدل ها وارد بازار شد و رقابت فروش بین فروشگاهها قیمتها رو تعدیل کرد

mosii-online
15-02-2008, 22:59
سلام دوستان یه کمک هم میشه به ما بکنید؟
میخوام یه تلویزیون 43 اینج بگیرم خوب باشه قیمتش هم خوب باشه کمرشکن نباشه.
در کل با ششصد یا هفتصد تومان چی میشه خرید خوب باشه؟
سعی کنید 600هزار باشه قیمتش ولی توپ باشه.

SAEED_BARCELONA
16-02-2008, 00:08
داداش 42 میخوای بگیری با 600 تومن؟
با این بودجه که تازه 200 تومن باید بزاری روش میتونی یه 32 این ایکس ویژن بگیری
برای 42 اینچ حداقل 2میلیون باید بزاری کنار!

ashimashi_20032002
16-02-2008, 00:14

Reza
16-02-2008, 06:16
این نویز که میگن باعث سوختن پیکسلها میشه حقیقت داره ؟ چون من هیچ جا یک مدرک علمی و محکمی در این رابطه پیدا نکردم و بیشتر نقل قول بوده .
یعنی مثلا بعضی وقتها تو ماهواره که هوا خراب میشه نویز می افته ، اینم باعث سوختن پیکسل میشه ؟

در ضمن منم این سئوال رو دارم : فرق 750 با 850 دقیقا چیه؟بجز بیسیم و خروجی صداا؟ اگه چندتا فیلم Dvix رو دیتا بزنیم میخونه؟

hbm_7052
16-02-2008, 10:05
کمک

کمک

کمک

:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40:

دوست عزير من يكي دو صفحه قبل قيمت تمام محصولات سامسونگ رو گذاشتم
به اونجا مراجعه كن

hbm_7052
16-02-2008, 10:08
بچه ها براي تلوزيون lcd حتما بايد ميز مخصوص گرفت يا رو همين ميزهاي معمولي هم ميشه قرار داد (چون ميزهش هم گرونه و هم چفت و بست نداره و بچه هاي كوچيك به راحتي ميتوون ريسيور يا سينما خانگي پاينش رو دستكاري كنن :41:)

SAEED_BARCELONA
16-02-2008, 10:28
پایه خودشو میتونی بگیری بعد بزاریش روی میز معمولی.
ما همین کارو کردیم. میز خدش چون خیلی گرون بود فقط پایشو گرفتیم گذاشتیم رو یه میز معمولی. ولی میزرو سعی کن چیزی بگیری که بهش بیاد!

mosii-online
16-02-2008, 15:06
دادا جهنم و ضرر هشتصد تا نهصد هزار میدم واسه تلویزیون
چی بگیرم که خوب باشه؟؟؟؟

REZA1002
16-02-2008, 16:34
دوستان توی 37 اینچی ها بهترین مارک چیه.

کلا یه السیدی 37 خوب بگیرم بهتره یا یه 42 پلاسما که فکر میکنم هم قیمت باشند.

بیشتر برای فیلم و گاهی هم تلویزیون وطن میخوام

اصلا و ابدا دنبال بازی نیستم.

پلاسما رابطه اش با HD چطوره

:40::40::40::40::40:

ashimashi_20032002
16-02-2008, 16:37
سلام-شما کجا قیمت کردی 2000000؟

ashimashi_20032002
16-02-2008, 16:45
سلام-شما کجا قیمت کردی 2000000؟امروز دیدم 2160000 جوابی از 850 گرفتی به منم بگو

REZA1002
16-02-2008, 16:51
اگه کسی دنبال full HD نباشه السیدی بهتره یا پلاسما

REZA1002
16-02-2008, 16:55
چند تا مدل پلاسما 40 اینچ زیر 2 میلیون معرفی کنید لطفا

REZA1002
16-02-2008, 17:00
PLASMA OR LCD

WHICH IS THE BEST FOR WATCHING MOVIE

AB
16-02-2008, 20:35
PLASMA OR LCD

اگه بتونی بگی AMD یا Intel منم جواب این سوالت رو میدم.

ولی در کل پیشرفت ال سی دی بهتر و سریعتر از پلاسماست.

shenhaye_zaman
16-02-2008, 21:33
در واقع 32s310 پایین ترین مدل براویا هست که البته خودش دارای کیفیت نسبتا خوبی هست ولی پیشنهاد من klv-32v300 هست که نسبت به سری d حدود 300 تومن ارزونتر هست و دارای امکانات کافی هستش
اگه یه ذره بیشترش کنی میتوی به جا S بری V بخری. خوب V هم که 300 تومن با d فاصله داره، یه باره برو d بخر !
می گم پول d رو که داری میدی برو یه فول HD بخر ............ اصلا چطوره سری X بخری ....X350 بد نیستااا:13:

سلام خسته نباشید

بلو ری ربطی به TV نداره احتمال منظور شما 1080P بوده که باید بگم که سامسونگ ساپورت می کنه Xvision هم همینطور البته اگه اشتباه نکنم

همین طور هم هست.قصد فقط یاری خلق خداست.:31:
با شما نبود AB.صحفه قبل یه نفر پیام بازرگانی گذاشته بود

من یکم تحقیق همینطوری و الکی کردم به نظرم رسید بهترین چیزی که میتونم با 2.250 بگیرم این باشه : ( قبلا پست داده بودم دو سه صفحه قبل ولی مثل اینکه کسی ندید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رزولوشن خیلی خوبی داره که به درد PC هم می خوره!

این یکی تیونر نداره که البته به درد من هم نمی خوره چون اصلا به دردم هم نمی خوره!!
بله یه سری از LCD های فول HDاومدن که بدرد PC می خورن
در کل چیز جالبی نیستند حتی واسه PC

بله
برنامه ای هم هست که می تونه آمار پیکسل های سالم و از بین رفته رو بده

سلام دوستان یه کمک هم میشه به ما بکنید؟
میخوام یه تلویزیون 43 اینج بگیرم خوب باشه قیمتش هم خوب باشه کمرشکن نباشه.
در کل با ششصد یا هفتصد تومان چی میشه خرید خوب باشه؟
سعی کنید 600هزار باشه قیمتش ولی توپ باشه.
تلویزیون یا LCD؟

اتفاقا الان کاتالوگ هر دو دستمه
منم تو نگاه اول تفاوتی جز صدا و بیسیم نمی بینم
اگر هم تفاوتی باشه ممکنه توی تعداد خروجی ورودی و منوی اون باشه
ولی اگر پردازندش ضعیف تر باشه بدرد نمی خوره
850 تا 1080i خروجی میده 750 رو نمی دونم
750 هزار وات خروجی آر ام اس میده ولی 850 هزار و دویست وات

دوست عزير من يكي دو صفحه قبل قيمت تمام محصولات سامسونگ رو گذاشتم
به اونجا مراجعه كن
دیگه قیمت ها رو به صورت تبلیغاتی نزار

بچه ها براي تلوزيون lcd حتما بايد ميز مخصوص گرفت يا رو همين ميزهاي معمولي هم ميشه قرار داد (چون ميزهش هم گرونه و هم چفت و بست نداره و بچه هاي كوچيك به راحتي ميتوون ريسيور يا سينما خانگي پاينش رو دستكاري كنن :41:)
اتفاقا میز های خودشون بهتر دوستانی که سونی میخرن یادشون باشه که این کمپانی چند مدل میز واسه LCD تولید کرده که هم شیک هستند و هم LCD محکم بش می چسبه پشت LCD یه بست هست که فقط واسه همین میزا طراحی شده
اتفاقا یه مدل میز هم داره که به طرز خیلی جالبی یه سینما خانگی کامل صورت مخفیانه توش جاسازی شده.
که 1510 وات RMS خروجی میده در حالی که 850 فقط 1200 وات RMS خروجی میده

دادا جهنم و ضرر هشتصد تا نهصد هزار میدم واسه تلویزیون
چی بگیرم که خوب باشه؟؟؟؟
پرو سمت پلاسما

LCD 37 خوب نظر شخصیه منه
ولی اگر بتونی 42 فول HD پلاسما بخری بد نیست

اگه کسی دنبال full HD نباشه السیدی بهتره یا پلاسما

:41:

PLASMA OR LCD

:41:

REZA1002
16-02-2008, 21:34

anybody can hear me

REZA1002
16-02-2008, 21:36
فول HD پلاسما

لطفا مدل و قیمت

shenhaye_zaman
16-02-2008, 22:06
دوست عزیز منظور من تکراری بودن سوال شما بود
لطف کنید قسمت های قبل رو بخونید
در ضمن بودجه خودتون رو واسه خرید اعلام کنید

REZA1002
16-02-2008, 22:22
1.5 چوب ...

Reza
17-02-2008, 07:07
شنهای زمان سلام . واقعا این نویز معمولی ماهواره باعث سوختن پیکسل میشه ؟ :18::18:
این که خیلی بده . ولی بازم نگفتی که آیا این یک منبع علمی داره یا نه ؟ شرکتی مثل SONY یا Samsung وقتی LCD به این گرونی تولید میکنه حتما فکر اینجاشم کرده این طور نیست ؟

ashimashi_20032002
17-02-2008, 10:20
شنهای زمان سلام . واقعا این نویز معمولی ماهواره باعث سوختن پیکسل میشه ؟ :18::18:
این که خیلی بده . ولی بازم نگفتی که آیا این یک منبع علمی داره یا نه ؟ شرکتی مثل SONY یا Samsung وقتی LCD به این گرونی تولید میکنه حتما فکر اینجاشم کرده این طور نیست ؟
سلنم-رضا جان-نگفتی tv رو کجا قیمت زدی 2000000 من دیروز سونی سنتر دیدم 2160000 -راستی کسی میدونه این بیسیم بودن سینمای سونی بدرد میخوره یا نه؟

shenhaye_zaman
17-02-2008, 12:59
یه مقاله در این مورد میزارم
ولی باید بگم که همین شرکت ها سیم ضد نویز هم تولید کردند
از طرف دیگه تو منوی سونی یه قسمت وجود داره که می تونه نویز رو حذف کنه که تاثیر قابل توجهی روی کاهش نویز داره. ولی باز هیچ چیز جای کابل قوی رو نمی گیره واسه همین این کابل ها به طور معمول 40 هزار تومن قیمت دارند
نویز رو معمولا میتونی اطراف نوشته ها ببینی مخصوصا نوشته های منوی ماهواره

سلنم-رضا جان-نگفتی tv رو کجا قیمت زدی 2000000 من دیروز سونی سنتر دیدم 2160000 -راستی کسی میدونه این بیسیم بودن سینمای سونی بدرد میخوره یا نه؟
قبلا در این مورد توضیح دادم چند صفحه قبل رو بخون

mosii-online
17-02-2008, 15:27
دادا تلویزیون میخوام ال سی دی زیاد سوسولیه.
دمت گرم یه چیزی بگو باهاش میخواییم 4تا فیلم نگاه کنیم همین.
هشتصد تا نهصدهزار تومان باشه قیمتش.
دمت گرم بگو یه مارک سریع سفارش بدم.

ashimashi_20032002
17-02-2008, 18:00
اقا گفتی سونی 4راه میکاییل-1دونه بیشتر نیست که-40d ?مطمینی؟

ashimashi_20032002
17-02-2008, 18:01
یه مقاله در این مورد میزارم
ولی باید بگم که همین شرکت ها سیم ضد نویز هم تولید کردند
از طرف دیگه تو منوی سونی یه قسمت وجود داره که می تونه نویز رو حذف کنه که تاثیر قابل توجهی روی کاهش نویز داره. ولی باز هیچ چیز جای کابل قوی رو نمی گیره واسه همین این کابل ها به طور معمول 40 هزار تومن قیمت دارند
نویز رو معمولا میتونی اطراف نوشته ها ببینی مخصوصا نوشته های منوی ماهواره

قبلا در این مورد توضیح دادم چند صفحه قبل رو بخون

تاريخ عضويت: Jan 2008
محل سكونت: rashtttttttttttttt

اقا گفتی سونی 4راه میکاییل-1دونه بیشتر نیست که-40d ?مطمینی

Reza
17-02-2008, 23:39

آره عزیز - پیچ منبع آب . نرسیده به پارک شهر و میگم . Sony center که سر یک کوچه ای است . حتما یک سری بزن . البته خودم فردا میخوام برم دنبال میز بگردم باید اونجا هم برم . دوباره نگاه میکنم . خدا کنه اشتباه نکرده باشم .

شنهای زمان ازت ممنونم که توضیح دادی . :20: . احتمالا نباید این کابلارو با LCD بدن . درسته ؟ اگه بخوام کابل بگیرم از کجا باید بفهمم که اصله و واقعا ضد نویزه ؟ حتما اینم چینیش اومده :13:

shenhaye_zaman
18-02-2008, 00:51
آره عزیز - پیچ منبع آب . نرسیده به پارک شهر و میگم . Sony center که سر یک کوچه ای است . حتما یک سری بزن . البته خودم فردا میخوام برم دنبال میز بگردم باید اونجا هم برم . دوباره نگاه میکنم . خدا کنه اشتباه نکرده باشم .

شنهای زمان ازت ممنونم که توضیح دادی . :20: . احتمالا نباید این کابلارو با LCD بدن . درسته ؟ اگه بخوام کابل بگیرم از کجا باید بفهمم که اصله و واقعا ضد نویزه ؟ حتما اینم چینیش اومده :13:

بسته بندی خوبی دارند
معمولا روی پک کاملا در مورد نویز گیر ها توضیح داده شده و لایه های نویز گیر اطراف سیم ها به صورت شکل یا عکس ترسیم شده و گاها یک گراف هم رسم شده که با کابل معمولی قابل مقایسه باشند
بین 40 هزار تومن تا 80 هزار تومن قیمت دارند
لازم نیست که حتما مارک معروفی باشه. شرکت های خیلی مطرحی تو این زمینه وجود دارند که تو ایران شناخته شده نیستند
به هیچ عنوان چینی،کره ای و یا تایوانی نخرید
معمولا به صورت کابل کامپوننت هستند که شما می تونی از دو سیمش بعنوان صدا و از سومی که اصل کاریه بعنوان تصویر استفاده کنی
معمولا فروشندگان LCD دارند
توی کامپوننت از 3 فیش برای تصویر و از دو فیش برای صدا استفاده میشه( احتمالا پشت دستگا های DVD این فیش رو دیدید)توی Scart از 1فیش واسه تصویر و از دو فیش برای صدا استفاده میشه(همون زرد-سفید-قرمز خودمون)

هیچ کدوم اینها نمی تونند جای یه کابل دیجیتال رو بگیرن. منظورم HDMI هست.الان بیشتر سینما های خانگی این خروجی رو دارند
چه بهتر که رسیوری رو انتخاب کنیم که خروجیHDMI و یا حداقل کامپوننت داشته باشه.اینجوری علاوه بر کاهش نویز می تونیم از یه تصویر با کیفیت بهتر بهره ببریم
پ.ن: راستی کامپونت های قوی حتی می تونستند تصویر تا 1080 رو ساپورت کنند ولی بدلیل نداشتن پروتکت استفاده نشدند و HDMI رو بعنوان کابل HD انتخاب کردند

ashimashi_20032002
18-02-2008, 00:56

ok خبر دار شدی به منم یه ندا بده-مرسی

amin_amin_RJ
18-02-2008, 09:37
سلام خسته نباشید
tuner در lcd چه نقشی داره ؟ ایا همه lcd ها tuner دارند ؟ اهمیت داره که lcd دارای tuner باشه یه نباشه؟

KLV-40X350A سونی قیمتش حدودا میشه بگویید؟

PLZ HELP
XVISION OR SAMSONG OR PHLIPS OR SONY
WHICH ONE?

shenhaye_zaman
18-02-2008, 12:45
دادا تلویزیون میخوام ال سی دی زیاد سوسولیه.
دمت گرم یه چیزی بگو باهاش میخواییم 4تا فیلم نگاه کنیم همین.
هشتصد تا نهصدهزار تومان باشه قیمتش.
دمت گرم بگو یه مارک سریع سفارش بدم.
هشتصد نهصد هزار تومن واسه تلویزیون معمولی یه کم زیاده البته گرونتر از این هم هست ولی به صرفه نیست
من بهت پلاسما پیشنهاد می کنم.سایز های 24 یا 26 اینچ

shenhaye_zaman
18-02-2008, 12:48
سلام خسته نباشید
tuner در lcd چه نقشی داره ؟ ایا همه lcd ها tuner دارند ؟ اهمیت داره که lcd دارای tuner باشه یه نباشه؟

KLV-40X350A سونی قیمتش حدودا میشه بگویید؟

PLZ HELP
XVISION OR SAMSONG OR PHLIPS OR SONY
WHICH ONE?

منظورتور رو درست متوجه نمیشم
اگر بعنوان تاپیک نگاه کنید متوجه میشد که چه اهمیتی داره
البته از یه نظر دیگه میشه گفت که نقش تیونر توی LCD TV کم رنگ شده
ولی اگر شما قصد خرید LCD واسه کامپیوتر دارید باید بگم که تاپیک رو اشتباه اومدید
KLV-40X350A هم که قیمت جهانیش مشخصه ولی تو ایران باید بین 2میلیون پانصد تا 3میلیون وپانصد هزار تومن باشه

mosii-online
18-02-2008, 14:21
یه ا 32یا 29 اینج ور میدارم ولی چه مارکی پلاسما؟؟؟
مارک و مدل بگید ممنون میشم.

shenhaye_zaman
18-02-2008, 16:26
یه ا 32یا 29 اینج ور میدارم ولی چه مارکی پلاسما؟؟؟
مارک و مدل بگید ممنون میشم.
پلاسما پاناسونیک

LCD هم LG
XVISION هم اطلاعاتی در موردش ندارم می دونم که ماد ایران وارد میکنه
JVC هم شاید تو این رنچ قیمت داشته باشه
متاسفانه نمایندگی های توی ایران جر یکی دو تا ،هیچ وقت به طور کامل محصولات یه شرکت رو وارد نمی کنند
واسه همین به جرات میگم تو ایران نمایندگی رسمی نداریم
این هم واسه دوستی که دنبال DVD PLAYER سونی هارد دار می گشت:

SONY RDR-HX720
160GB H.D.D
ضبط به صورت دو لایه
DivX-CD-DA-MP3-JPEG-VCD-SVCD-DVD VIDEO
ورودی I-LINK DV
سینمای پیشرفته دقیق
DACتصویری 12 بیت،108 مگا هرتز
دسته بندی خودکار محتوای دیسک
پخش متوالی
ضبط و پخش همزمان