PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شوره ي سر و راه درمان آن؟

masoud908
21-07-2007, 21:22
من رفتم متخصص برای شوره هام لوسیون بتامتازون تجویز کرد...میخواستم ببینم کار این چیه؟

Saman-tci
21-07-2007, 21:26
این لوسیون ها هیچ تاثیری ندارن ...
من 4 ماه زدم هیچ فرقی نکرد

masoud908
22-07-2007, 09:55
این لوسیون ها هیچ تاثیری ندارن ...
من 4 ماه زدم هیچ فرقی نکرد
4 ماه!!!!!!!!!!!!
یارو گفت 14 روز بزن...فکر کنم تو یه لوسیون دیگه رو میگی...

mehraria
26-07-2007, 14:41
4 ماه!!!!!!!!!!!!
یارو گفت 14 روز بزن...فکر کنم تو یه لوسیون دیگه رو میگی...
نه منم هم همین لوسیون که شما میگی را استفاده کردم 6ماه ولی بی اثر بود . ولی یه راه حل هست که من نتیجه گرفتم موهاتو با اب گرم نشور سعی کن اب ولرم و تا حدی رو به سرد باشه اینجوری هم موها براقتر هستند بعد شستشو هم شوره ها از بین میره تقریبا

masoud908
26-07-2007, 14:59
نه منم هم همین لوسیون که شما میگی را استفاده کردم 6ماه ولی بی اثر بود . ولی یه راه حل هست که من نتیجه گرفتم موهاتو با اب گرم نشور سعی کن اب ولرم و تا حدی رو به سرد باشه اینجوری هم موها براقتر هستند بعد شستشو هم شوره ها از بین میره تقریبا
ديروز رفتم ارايشگاه ...موهام خيلي بلند بود...ارايشگر يه دست به موهام زد چقدر موهام ريخت بعد گفت شوره سرت هم خيلي بده..نميدونم چيكار كنم ديگه...

Sector-0
26-07-2007, 21:21
من رفتم متخصص برای شوره هام لوسیون بتامتازون تجویز کرد...میخواستم ببینم کار این چیه؟

ديروز رفتم ارايشگاه ...موهام خيلي بلند بود...ارايشگر يه دست به موهام زد چقدر موهام ريخت بعد گفت شوره سرت هم خيلي بده..نميدونم چيكار كنم ديگه...

سلام
امروزه مشخص شده که درصد زیادی از علل شوره سر نوعی قارچ است .
درمانهای پیشنهادی :
شامپو های : کتوکونازول ، پریتیون زینک ، زینک سولفات
و شامپوی جدید Kertyol
اما حتماً به پزشک مجرب مراجعه کنید تا اگر شوره سر به علل دیگری مثل بیماری پسوریازیس باشد ، تشخیص داده و درمان شود .
نکته : مصرف شامپو های فوق اسلوب خاصی دارد . حتماً به برشور آن مراجعه کنید یا از پزشکتان توضیح بخواهید.

موفق باشید و سلامت:11:

masoud908
26-07-2007, 21:53
سلام
درمانهای پیشنهادی :
و شامپوی جدید Kertyol
اما حتماً به پزشک مجرب مراجعه کنید تا اگر شوره سر به علل دیگری مثل بیماری پسوریازیس باشد ، تشخیص داده و درمان شود .
نکته : مصرف شامپو های فوق اسلوب خاصی دارد . حتماً به برشور آن مراجعه کنید یا از پزشکتان توضیح بخواهید.

موفق باشید و سلامت:11:
ممنون..به من همراه لوسيون بتامتازون شامپوهاي سلنيوم سولفاد و پریتیون زینک داده...

rafifar
08-08-2007, 20:06
چه جوری می شه از شر شوره ی مو راحت شد؟
تا حالا دکتر نرفتم. اما هزار جور شامپو رو امتحان کردم بهترین حالتش اینه که بعد از دو روز پوست سرم شوره می زنه مو هام اصلا چرب نیست معمولی یا بیشتر خشکه. تو زمستون هم شوره ش بیشتر می شه.شامپو های پن تن ، هد شولدرز، سیر کریستال ، جوانه گندم کریستال ، شامپو بچه رو رو سرم امتحان کردم که جواب ندادن.
و برای جلوگیری ریزش شدید مو چی کار می شه کرد؟ من دو ساله که ریزش شدید مو پیدا کردم! یه مدت گواتر داشتم و دارو می خوردم کهخ نصفه ولش کردم و دیگه هم دکتر نرفتم. استرس و فشار عصبیم هم فوق العاده بالا هستش. و موهام هم به طرز سرسام آوری داره می ریزه. من موهام 3 برابره موهای یه فرد معمولی بود یعنی هر کی موهایه منو می دید کپ می کرد از بس رو سرم مو داشتم! اما انقدر تو این 2 ساله ریخته که شده یک سومه اون موقع! هر کس دیگه الان جای من بود کچل شده بود.

آقا دکتر می شه کمکم کنید لطفا؟

shahrzad2006
18-08-2007, 12:12
سلام
اینجا صاحب داره.آقای دکتر زهرایی به خاطر شغلشون زیاد وقت نمیکنن بیان.آقای دکتر مجیدی هم که جواب نیدن.
منم با اجازه کمک میکنم.
شوره سر تظاهري شايع در سنين نوجواني و جواني است كه موقع شانه كردن موهاي سر، دانه هاي ريز سفيد رنگ روي شانه شخص مي ريزد و چنانچه به كف سر و موهاي سر نگاه شود اين ذرات سفيد رنگ ديده مي شود. نقاط ديگري از بدن ، به غير از سر با شيوع كمتري مي توانند مبتلا به شوره شوند . مانند گوشها، صورت ، خصوصاً ناحيه ابروها و كناره بيني ، ناحيه جناغ سينه و ... .

از نظر پزشكي شوره بيماري نيست . بلكه يك حالت خاص از پوست است كه در حين بلوغ به علت ترشحات هورمون هاي طبيعي جنسي در افرادي كه استعداد خانوادگي دارند ديده مي شود . بيشترين شيوع شوره در افراد سبزه و با چشمان قهوه اي است . شوره درمان قطعي ندارد ولي با درمانهاي طبي موقتاً بهبود مي يابد و مانند سايرپديده هاي نوجواني مانند جوش غرور جواني پس از چند سال خود به خود بهبود مي يابد .

شوره باعث ريزش مو و يا طاسي نخواهد شد . مگر در مواردي كه به علت خارش مستمر در سر ، ميكروب هاي فرصت طلب در اين زمينه مناسب رشد كرده و باعث عفوني شدن پوست سر شوند .

در اين صورت در اثر طولاني شدن عفونت و عدم درمان ، امكان از بين رفتن فوليكول ( قسمت انتهايي مو كه سبب رشد آن مي شود ) مو و طاسي سر وجود دارد .

شوره سر خود به خود حالات تشديد و تخفيف دارد ، معمولاً در هواي سرد به دليل پايين بودن رطوبت محيط زندگي و كاهش نور خورشيد ، شوره سر شدت مي يابد .

از آنجا كه مبتلايان به شوره بيشتر جوانان هستند با مشاهده شوره دچار اضطراب مي شوند . لذا پزشكان به آنها اطمينان مي دهند شوره سر يك پديده موقتي بوده و در عرض يك يا دو سال خود به خود محو مي شود و نگراني از بابت ريزش مو و كاهش حجم مو نداشته باشند . موارد خفيف شوره سر را مي توان تحت كنترل در آورد . شامپوهاي مختلف حاوي ماده سِلِنيُم سولفايد ، زينك ( روي ) ، اسيد سالي سيليك و گوگرد موقتاً باعث بهبود مي شوند . هر چند مصرف مداوم اين گونه شامپوهاي طبي توصيه نمي شود .

هنگامي كه علاوه بر شوره ، خارش شديد سر هم وجود داشته باشد نياز به درمان تكميلي توسط پزشك مي باشد تا علاوه بر تجويز شامپوهاي مناسب طبي از داروهاي موضعي خوراكي هم استفاده شود

Sector-0
26-08-2007, 21:42
سلام

از شهرزاد عزیز بسیار ممنونم که بمن کمک میکند . برایش دعا میکنم پزشکی قبول شود !:42:

از دوستان سووال کننده خواهش میکنم قبل از طرح سووالشان نگاهی به پرسش و پاسخهای گذشته بیاندازند .

ضمن تائید مطالبی که شهرزاد عزیز گردآوری کرده اند ،جواب به شوره سر را دوباره تکرار میکنم :

درمانهای پیشنهادی :
و شامپوی جدید Kertyol

Like Honey
08-09-2007, 23:39
میتونی از شامپوی هد & شولدر استفاده کنی ولی توش نرم کننده داره ممکنه موهات بریزه
ولی شامپو سیر پرژک عالیه

technophile
14-10-2007, 10:49
ن از يك سلماني شنيدم كه گفت اگه مي خواي از شر شوره سر خلاص شي بهتره كه از آب ليمو استفاده كني
منم راستش يه بار زدم تا يه ماه از شرش خلاص شدم ولي بعد دوباره شروع شد البته فكر كنم چند بار بايد زد تا موها غافلگير شن وديگه ياد شوره نيفتن

capitan black
14-10-2007, 11:17
اگه از شامپو هد & شولدرز كه حاوي عصاره مركبات هستش استفاده كنيد عاليه.

ebrahim(a)e
16-01-2008, 00:36
من رفتم داروخانه با يك مشاور پزشكي صحبت كردم به من گفت شامپو اگو كه محصول استراليا است رو براي درمان شوره استفاده كنم وگفت چون قيمتش بالاست حدود10800تومان اول يكبار با شامپو هيد شولدر بشور بعد ازشامپو اگو استفاده كن بمدت 5الي 10دقيقه ماساژ بده پوست سرتو با نرمي انگشت وبعد 5دقيقه رو سرت بمونه بعدش شستشوكن. درضمن بسته به نوع موها وشوره آن از1الي 3بار بايد شامپو اگو رو خريداري و استفاده كنيم.

ebrahim(a)e
16-01-2008, 00:47
درطول هفته 3مرتبه سرتون رو با شامپو اگو بشوريد.

S0R3N4
16-01-2008, 17:41
هیچی شامپو ی هد اند شولدرز نمیشه
سرشار از زینک هست
از همون بار اول تاثیراتش رو نمایان میکنه...