PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جوش، آكنه و چربي زير جلدي

blue master
24-06-2007, 20:39
در مورد جوش ها یا چربی های زیر جلدی می خوا ستم بدونم
هر قدر هم با داروهای dry skin هم میشورم اصلا اثر نداره لطفا علت وراه درمانشو بکین با تشکر

ali reza majidi 14
27-06-2007, 23:02
در مورد جوش ها یا چربی های زیر جلدی می خوا ستم بدونم
هر قدر هم با داروهای dry skin هم میشورم اصلا اثر نداره لطفا علت وراه درمانشو بکین با تشکر
به طور حتم می توانم بگویم موهای شما بسیار چرب هستش
من نمی دونم پزشکتون کیه
ولی همراه اون دارو ها
این کار هم بکن
هر روز صبح موهاتون رو با شامپوی head sholder می شویید همراه با آب ملائم
ومیزارید خودش خشک بشه با سشوار خشکشون نمی کنید
زیاد هم به جاهای جوش دست نمی زنی چون باعث افزایش آن می شود
امیدوارم موفق باشی

talot
29-06-2007, 22:22
پوست من چربه این خوبه یا بد

ali reza majidi 14
30-06-2007, 00:12
پوست من چربه این خوبه یا بداز یه نظر خوبه از یه نظر بده
از این نظر خوبه که ترک بر نمی داره
از این نظر بده
که توی پوست چرب زود جوش در می آد
موفق باشین

•*´• pegah •´*•
30-06-2007, 00:46
من يه چند سا لی هست صو رتم جوش ميزنه و هر کرم يا دا روی شيميا ی استفاده کردم فا يده ندا شته دنبال يه رژيم غذای هستم اگه کسی ميدونه ممنون ميشم بگه

ali reza majidi 14
30-06-2007, 21:29
آقا رژیم نمیخاد که شما چربی و شرینی وشکلات نخور
بسته
البته این یکی از عوامل مهم می باشد نه کلی

talot
21-07-2007, 21:17
اقا من چیکار کنم پوستم جوش نزنه اخه پوستم چربه و تازه دکترم رفتم کلی کرم داد که بدترش کرد

Sector-0
26-07-2007, 21:13
اقا من چیکار کنم پوستم جوش نزنه اخه پوستم چربه و تازه دکترم رفتم کلی کرم داد که بدترش کرد

من يه چند سا لی هست صو رتم جوش ميزنه و هر کرم يا دا روی شيميا ی استفاده کردم فا يده ندا شته دنبال يه رژيم غذای هستم اگه کسی ميدونه ممنون ميشم بگه

دوستان من یه سوال کردم در مورد جوش صورت کو جواب؟؟؟

سلام دوستان جوانم
از بابت تاخیر در پاسخ متاسفم . انشاءالله با یکی شدن تایپیکهای پزشکی این معضل کمتر خواهد شد .
چند نکته در مورد جوش صورت :
بطور کلی علت جوش افزایش فعالیت غدد سباسه ( در مجاورت پیاز مو) است . این فعالیت زیاد با شروع بلوغ جنسی که هورمونها موجب تحریک فعالیت این غدد میشوند شروع می شود.

1- جوشهای جوانی و آکنه از معضلات درمانی در پزشکی هستند ! درمانها ممکن است برای کوتاه مدت موفق باشند اما پس از مدتی دوباره ...
این مسئله موجب سرزدن روشهای نادرست از سوی برخی از اعضای جامعه پزشکی و نیز بعضی از شیادهای غیر پزشک شده است . بنابر این بایستی با احتیاط زیاد به درمانگرها مراجعه کنید .
2- ژنتیک ( وراثت ) و آب و هوا تاثیر زیادی در بروز این بیماری در افراد دارد .
3- پوستهای چرب بیشتر به این بیماری دچار میشوند .
4- اغلب نوع غذا در بروز این بیماری تاثیری ندارد ولی ممکن است بعضی غذاها در تشدید آن موثر باشند . مثل : شکلات ، ادویه جات، سرخ کردنیها ، شیرینی جات چرب .
5- اگرچه غذای خاصی پیشنهاد نمی شود ولی مصرف مناسب و مرتب لبنیات ، سبزیجات و میوه جات تازه و خام و مایعات کافی ( آب ) موثر است .
6- بعضی از عوامل موثر در تشدید جوشها : استرس ، مسافرت به مناطق گرم ، بروز قاعدگی در خانمها .

در مورد درمان :
الف - ابتدا باید نوع جوش مشخص شود : کمدون ، جوشهای التهابی ، اکنه ناشی از داروها و ...
ب - اگر جوش از نوع شدید است یا به تازگی در اثر مصرف داروئی بوجود آمده اند حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید .
ج - داروها به دو دسته کلی موضعی و سیستمیک ( عمدتاً خوراکی ) تقسیم میشوند . بطور کلی داروهای موضعی موثرترند .
د- شستشوی مرتب پوست در افرادی که پوستشان زیادی چرب است مفید است .

دارو ها را فقط تحت نظر پزشک مصرف کنید و ..... صبور باشید . درمان آن طولانی است و به همکاری تنگاتنگ بیمار و پزشک نیاز دارد .

موفق باشید:11:

MOHAMAD_REZA
02-08-2007, 11:09
سلام
ميشه در مورد جوشهاي زير پوستي و جوشهاي سرسياه هم توضيح بديد و اينكه چه جوري ميشه از شرشون خلاص شد؟؟؟

ali reza majidi 14
02-08-2007, 11:27
سلام
ميشه در مورد جوشهاي زير پوستي و جوشهاي سرسياه هم توضيح بديد و اينكه چه جوري ميشه از شرشون خلاص شد؟؟؟
آقا با اجازه ی دکتر من جوابشونرومی دم

جوشهای زیر پوستی وسر سیاه در اصطلاح پزشکی
بهش میگن کومدون

در زیر این جوش های سر سیاه چربی می باشد
که اگر تخلیه نشود جای جوش میماند

وبا تغذیه درست
ومصرف غذاهای کم چرب میشه از شرشون خلاص شد

و برای جوشهایی سر سیاهی که تو صورتتون هستتند
وبرای خلاصی از اونها
خودتنو اصلا به اونا دست نزنید

به یه پزشک متخصص وست مراجعه کنید

موفق باشید

sedeh
27-08-2007, 14:01
پوست صورت من بسیار چربه بطوریکه این چربی باعث تیرگی پوستم میشه و هر روز مجبورم چندین بار صورتم را با صابون بشویم.با این حال باز هم فایده نمی کند.نظر شما چیست؟

Sector-0
27-08-2007, 22:37
پوست صورت من بسیار چربه بطوریکه این چربی باعث تیرگی پوستم میشه و هر روز مجبورم چندین بار صورتم را با صابون بشویم.با این حال باز هم فایده نمی کند.نظر شما چیست؟

پوست چرب نوعی از انواع پوست به شمار میرود و بیماری محسوب نمیشود .
معمولاً پس از بلوغ بخاطر افزایش فعالیت غدد چربی (سباسه) این وضعیت بارز میشود .
پوستهای چرب بیشتر دچار آکنه و جوشهای جوانی میشوند ولی پیری هم در آنها کمتر و دیرتر مشهود است !

تنها راه خلاصی از چربی پوست شستشوی چند باره ( برحسب شدت چربی ) با شوینده های خنثی و ملایم است . ( با صابون حمام و دستشوئی و رختشوئی و پودر لباس شوئی و مایع دستشوئی یا ظرفشوئی نباید صورت را شست ! )
اگر پیدا کنید صابون داو ( Dove) اصل بسیار مناسب است.
موفق باشید

S0R3N4
27-08-2007, 22:48
پوست چرب نوعی از انواع پوست به شمار میرود و بیماری محسوب نمیشود .
معمولاً پس از بلوغ بخاطر افزایش فعالیت غدد چربی (سباسه) این وضعیت بارز میشود .
پوستهای چرب بیشتر دچار آکنه و جوشهای جوانی میشوند ولی پیری هم در آنها کمتر و دیرتر مشهود است !

تنها راه خلاصی از چربی پوست شستشوی چند باره ( برحسب شدت چربی ) با شوینده های خنثی و ملایم است . ( با صابون حمام و دستشوئی و رختشوئی و پودر لباس شوئی و مایع دستشوئی یا ظرفشوئی نباید صورت را شست ! )
اگر پیدا کنید صابون داو ( Dove) اصل بسیار مناسب است.
موفق باشید

دکتر عزیز

پوست صورت من پس از شستشو بسیار سفید هستش.ولی بعد از مدتی کم کم تیره میشه...علتش هم عرق کردن هست و چربی بیش از حدپوست من هستش.نوع پوست من هم بسیار چرب و پر از جوش های جوانی هستش (زیر پوستی و بزرگ)به علت اینکه فوتبالیست هم هستم (!) خیلی عرق میکنم و در معرض آفتاب شدید هم هستم...

برای شستن پوست هم از صابون خرچنگ استفاده میکنم ولی چون کمی پوست صورتم رو میسوزونه چند مدتی هست قطعش کردم.

برای شستشو صورت که چربی پوستم رو ببره و همچنین جوش هایم از بین بره چه چیزی و با چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

اگه از دست این جوش ها خلاص بشم واقعا من رو مدیونه خود کردی دکتر جون...

Sector-0
27-08-2007, 23:10
دوست عزیز جناب Feli
اگر جوشهایتان شدید و بزرگ هستند حتماً به یک متخصص پوست مراجعه کنید . اکنون داروهای جدیدی در اختیار این متخصصان هست که برای درمان این نوع جوشها بسیار مفید است . برای جلوگیری از خوددرمانی نامی از داروهای مذکور نمی برم!
من صابون خرچنگ و کوسه و هزارپا و ... نمی شناسم ! باید بدانید که بسیاری از این صابونهای موجود در بازار تجاری - تقلبی و به هدف سرکیسه کردن خلق الله ساخته شده اند!!!
صابونهای استانداردی در طب وجود دارند که در کتب اصلی ما به آنها اشاره شده مانند صابون بچه جانسون ، داو ، صابون گلیسرین . البته انواع اصلی مورد تائید است نه تقلبی هائی که سنگ بازار هستند .

پی نوشت :
تیره شدن پوست های چرب کمی به خاطر آلودگی های هواست - بخصوص دود ماشینها - که در چربی حل میشود . اما مقدار بیشتری بدلیل اکسید شدن چربیهای آزاد شده در سطح پوست است .
جای نگرانی نیست . همانطور که خودتان هم اشاره کرده اید باشستن تمیز می شود .

S0R3N4
27-08-2007, 23:29
ممنون
ولی با چی بشورم صورتم رو؟

Sector-0
28-08-2007, 01:00
ممنون

صابون داو اصل (صورتی یا سفید ) یا صابون بچه جانسون انگلیسی اصل !

S0R3N4
28-08-2007, 13:42
از محلول ها شستشو استفاده نکنم؟

Sector-0
28-08-2007, 20:39
از محلول ها شستشو استفاده نکنم؟
مثل چی ؟
نمونه اش را نام ببرید !

technophile
13-09-2007, 20:36
من تازكيا پوست صورتم پره چربي زير جلدي شده چه كار مي تونم بكنم :41:

AB
13-09-2007, 20:45
ممنون

صابون خرچنگ بهترین صابونه
البته اصلش

technophile
13-09-2007, 20:49
با با يكي نيس جواب مارو بده يه ماسكي يه دارويي معرفي كنين ثواب داره والا

Mr.K2
13-09-2007, 21:28
به به سام
خدا قسمت کرد این تاپیکو پیدا کنم !
دکتر جان همشهری یه سوال داشتم:
من الان حدودا یه سالی میشه که یه لکه قهوه ای رنگ سمت راست صورتم دقیقا زیر شقیقم ایجاد شده اندازم اگر یه دایره حسابش کنیم حدودا 2 در2 یا 2.5 در 2.5 هست.
اول ها کلی جوش هم روش بود اما یه دکتر رفتم که یه صابون ( از بین برنده چربی پوست ) داد بهم و یه کرم .
پوستم هم چرب هست.
این صابون خیلی عالی بود صورتم رو خیلی خیلی تمیز میکنه اما مثل اون دوستمون گفتند خیلی زود پوستم دوباره کثیف میشه ( تیره میشه )
با ین صابون تمام جوشهایی که وی لکه قرار داشتند از بین رفتند ( جوشها فقط روی لکه بودند )
الان من موندم و این لکه که خیلی اذیتم میکنه ...
اون صابونی هم که گفتم قهوه ای رنگ بود و بوی میگو هم میداد اما هر چی بود خیلی عالی بود.
خلاصه این لکه بد جور کلافه ام کرده.
یه دکتر گفت که این بعد از سن بلوغ خودش از بین میره ....
پیش دکتر مرادی هم رفتم اما بازم جوابی نگرفتم.(مطب میدان دانشجو)
لطف کنید کمک کنید
ممنون

Marichka
14-09-2007, 00:22
با با يكي نيس جواب مارو بده يه ماسكي يه دارويي معرفي كنين ثواب داره والا

سلام

ماسك براي پوست چرب)
1- مقداری کدو حلوایی رسیده را له کرده بصورت ماسک برای متعادل ساختن چربی پوست صورت استفاده کنید . یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید پس از کف کردن به آن آب نصف لیموترش را مخلوط کرده به هم بزنید وروی تمام پوست صورت مالیده پس از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
2- دو عدد گوجه فرنگی را در آب داغ فرو کنید سپس پوست آنرا بگیرید وگوجه فرنگی را له کرده روی پوست بخوابانید صبر کنید تا خشک شود و بعد با آب ولرم بشویید.
3- پنج عدد توت فرنگی رسیده را خوب له کنید یا یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید تا کف کند و چند قطره گلاب به آن اضافه کرده روی پوست بمالید بعد از 30 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید.
4- دو قاشق آب پرتقال یک قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط کرده به صورت بمالید بعداز 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
5- خیاررا پخته له کنید به صورت ماسک روی صورت بگذارید وپس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک لیموترش: برای از بین بردن چربی پوست)
کمی آب لیمو ترش را با پنبه به صورت بمالید (بستگی به چربی پوست صورت روزی 1 یا 2 بار) و پس از 20 دقیقه آن را بشوئید همچنین می توانید پرز آن را (تفاله درون لیموترش) بر روی جوشها بگذارید.

موفق باشيد :20:

technophile
16-09-2007, 11:50
سلام

ماسك براي پوست چرب)
1- مقداری کدو حلوایی رسیده را له کرده بصورت ماسک برای متعادل ساختن چربی پوست صورت استفاده کنید . یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید پس از کف کردن به آن آب نصف لیموترش را مخلوط کرده به هم بزنید وروی تمام پوست صورت مالیده پس از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
2- دو عدد گوجه فرنگی را در آب داغ فرو کنید سپس پوست آنرا بگیرید وگوجه فرنگی را له کرده روی پوست بخوابانید صبر کنید تا خشک شود و بعد با آب ولرم بشویید.
3- پنج عدد توت فرنگی رسیده را خوب له کنید یا یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید تا کف کند و چند قطره گلاب به آن اضافه کرده روی پوست بمالید بعد از 30 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید.
4- دو قاشق آب پرتقال یک قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط کرده به صورت بمالید بعداز 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
5- خیاررا پخته له کنید به صورت ماسک روی صورت بگذارید وپس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک لیموترش: برای از بین بردن چربی پوست)
کمی آب لیمو ترش را با پنبه به صورت بمالید (بستگی به چربی پوست صورت روزی 1 یا 2 بار) و پس از 20 دقیقه آن را بشوئید همچنین می توانید پرز آن را (تفاله درون لیموترش) بر روی جوشها بگذارید.

موفق باشيد :20:
ببخشيد اين كه گفتيد اين ماسكا چند روزه جواب ميده

Mr.K2
18-09-2007, 00:59
دکتر جون جواب ما رو بده....تو رو خدا...
قیافم با این لکه ضایع شده !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Marichka
20-09-2007, 21:41
ببخشيد اين كه گفتيد اين ماسكا چند روزه جواب ميده

سلام

ماسكهاي گياهي معمولا چون يه جور درمان طبيعي هستن دوره درمان به خصوصي ندارن و شما هر زمان احساس نياز كردين مي تونين دوباره اونا رو تجديد مصرف كنين ولي به مرور روي كاهش چربي پوست اثرات مطلوبي به جا مي ذارن.

تشكر و موفق باشيد :20:

technophile
23-09-2007, 11:21
بخشيد آي دكتر اگه جوشاي زير پوستيرو به روشي كه اغلب دكتراي پوست ميگن يعني بامالش و روش شيميايي درمان كنيم عوارض جانبي نداره منظورم اينه كه ممكنه روزنه هاي پوستم باز شه وپوستم بيشتر مستعد جوش زدن بشه

Mr.K2
24-09-2007, 23:27
نه خیر....این دکتر جون اصلا پیداش نیست که نیست.....

Amir_link
26-09-2007, 03:53
سلام من يك سوال داشتم
پوست صورت من خيلي خيلي خيلي خيلي چربه يعني الان صورتم رو بشورم 2 ساعت ديگه چرب ميشه و به همين دليل جوش هم ميزنه البته نه زياد ولي به خاطر همين چربي جوش هم ميزنه البته از قبل جاي جوش نيز روي صورتم مونده نظر شما براي رفع اين چربي بيش از حد پوست صورتم چيه؟
بد جوري كلافم كرده

Mr.K2
27-09-2007, 17:05
سلام من يك سوال داشتم
پوست صورت من خيلي خيلي خيلي خيلي چربه يعني الان صورتم رو بشورم 2 ساعت ديگه چرب ميشه و به همين دليل جوش هم ميزنه البته نه زياد ولي به خاطر همين چربي جوش هم ميزنه البته از قبل جاي جوش نيز روي صورتم مونده نظر شما براي رفع اين چربي بيش از حد پوست صورتم چيه؟
بد جوري كلافم كرده

سلام دوست من

این دکتر جون که نیستش....

اما من خودم یه صابون دارم بوی میگو میده....فکر کنم همون صابون میگو و یا خرچنگ باشه....

واقعا چربی پوست رو طوری از بین میبره که خودت کبف میکنی....

technophile
29-09-2007, 13:57
[quote=Mr.K2;1638896]سلام دوست من

این دکتر جون که نیستش....

اما من خودم یه صابون دارم بوی میگو میده....فکر کنم همون صابون میگو و یا خرچنگ باشه....

واقعا چربی پوست رو طوری از بین میبره که خودت کبف میکنی....[/
من منظورتون رو از چربي پوست متوجه نميشم خوب معمولا پوست چربه حالا اگه خيلي هم چرب باشه باصابون معمولي حله ولي اگه ميخواين پوستتون حسابي خشك شه من صابون تي تري گلسيتو رو ترجيح ميدم استفاده كنين اين چربي كه خوشبختانه زير پوستتون جمع نشده كه پس مشكلي نيست:3:

Bl@sTeR
29-09-2007, 14:29
پوست من تكليفش رو روشن نميكنه
دماغم چربه اطراف دهنم خشكه
بعد يه جور جوشهاي خشك ميزنه !! متوجه شدين
حالا مهم نيس چون اگه بعد دوش گليسيرين بزنم هيچ چيش نميشه

جوش برام مهم نيس جوش هم نميزنم فك ميكنم اونايي كه حساس اند بيشتر جوش ميزنن مثل من بيخيال باشن درس ميشه

دكي عليرضا مگه نه؟!!

خدمت تكنو ي عزيز هم عليك عرض شد !! با كلي گلگي

technophile
30-09-2007, 10:08
[quote=Bl@sTeR;1647101]پوست من تكليفش رو روشن نميكنه
دماغم چربه اطراف دهنم خشكه
بعد يه جور جوشهاي خشك ميزنه !! متوجه شدين
حالا مهم نيس چون اگه بعد دوش گليسيرين بزنم هيچ چيش نميشه

جوش برام مهم نيس جوش هم نميزنم فك ميكنم اونايي كه حساس اند بيشتر جوش ميزنن مثل من بيخيال باشن درس ميشه

دكي عليرضا مگه نه؟!!

خدمت تكنو ي عزيز هم عليك عرض شد !! با
من مطمينم هيچ كس به اندازه من بي خيال نيس در ضمن اگه هم اهميتي به جوش نميدين دليلش بي خيالي نيس كه دليلش اينه كه اصلا جوش نميزنين جناب blaster:5:

Bl@sTeR
30-09-2007, 11:29
[quote=Bl@sTeR;1647101]با
من مطمينم هيچ كس به اندازه من بي خيال نيس در ضمن اگه هم اهميتي به جوش نميدين دليلش بي خيالي نيس كه دليلش اينه كه اصلا جوش نميزنين جناب blaster:5:

د نشد نذار جلوي ملت بگم كه وقتي من تو رو ميبينم جوش سهله كهير هم ميزنم:31:
منظورم فقط شما نبودين كه
منظورم اين بود كه امكان داره وسواس زياد ميتونه باعث جوش زدن بشه

تكنو جان تا اونجايي كه اين حافظه ام هلپ ميكنه من تو فيس نوراني شما تا حالا جوش نديدم چرا حساسي اينقدر
دكتراي عزيز خدمتتون عرض كنم كه اين تكنو جوش نداره فقط يه سري زير جلدي هاي كوچول موچول داره كه با جوش هاي متعارفي كه ميگن فرق داره (اون وقت ميگه من بيخيالتر از همه ام ديدي تو حساسي بيخود حالا اگه يه موقع هم جوش زدي زدي ديگه اينكه قصه نداره
بعد يه مدتي ميره والا)
عليرضا بد ميگم بگو:10:

bb
09-10-2007, 10:38
با سلام و تشکر از تاپیک مفید و جالبتون

یه سئوال : جوش گوشتی یا بهتر بگم خال گوشتی چیه و چطور درمان میشه ؟

technophile
16-10-2007, 10:26
اگه منظورتون خال گوشتيه من شنيدم ميدن با يه دستگاهاي نميدونم چي مي سوزونن حالا اگه جراتشو داري ميتوني امتحان كني اما در مورد عوارضش تضمين نميكنم از بعضيا هم شنيدم دوباره بعد چند سال درمياد :31:

Bl@sTeR
17-10-2007, 14:02
خال پوستي در اثر تكثير سلول‏هاي رنگي پوست به وجود مي‏آيد. خال گوشتي شايعترين فرم خال است كه به چند صورت ديده مي‏شود. يا به صورت گنبدي شكل و قهوه‏اي رنگ است كه به تدريج به رنگ قرمز گوشتي تبديل مي‏شود و يا به صورت مدور يا بيضي‏شكل، قرينه، نرم، قهوه‏اي روشن يا سياه‏رنگ مي‏باشد و يا به صورت تغييررنگ پوست بدون برآمدگي مي‏باشد و بيي يا مدور و به رنگ قهوه‏اي روشن يا سياه است و حدودي صاف مشخص دارد. اين خالها خوش‏خيم هستند و احتياج به برداشتن ندارند. ولي اگر به طور مكرر در معرض صدمات فيزيكي (مثل خالي در ناحيه ريش يا آرنج) باشند و به صورت دوره‏اي در رنگ و اندازه آنها تغييراتي ديده شود. و يا اگر در جايي باشد كه از ديد مداوم فرد دور باشد بايد خانواده فرد سابقه سرطان پوست وجود داشته باشد حتما بايد اين خال برداشته شود و حتما بايد از نظر پاتولوژي بررسي شود.

خال‏هاي بزرگ مادرزادي كه موي بلند و تيره از آنها خارج شده بهتر است برداشته شود.

به طور كلي براي هر خال كه جديدا ايجاد شده يا اندازه آن يا رنگ آن تغيير كرده بايد به پزشك مراجعه كنيد

Marichka
18-10-2007, 23:25
سلام دوستان

با تشكر از شركت شما رد بحث ها؛
لطفا پستهاي خارج از موضوع تاپيك رو بر طبق قوانين انجمن ارسال نفرماييد.

تشكر و شاد باشيد

gisha
27-10-2007, 13:46
سلام.
منم یه سوال دارم درمورد چربی پوستی ولی نمیتونم اینجا مطرح کنم.باید به چه کسی پیغام خصوصی بدم؟

Bl@sTeR
28-10-2007, 11:48
شما ميتونيد به alireza majidi 14 و يا sector_0ويا mahi ... كه پزشكان انجمن هستند پيغام خصوصي بزنيد:21:

4230426
09-02-2010, 19:38
سلام من دختری 18 ساله سالهاست که کم خونی Ferritin (ECL) 6.81 بی حالی شدید و لاغر و ضمنا پوستم خصوصا شکم و ناحیه گردن و تاحدودی پشت کمرم لکه های سیاه رنگی زیر پوست فرا گرفته. اخیرا کپسولهای FEEFUL روزانه 2 عدد مصرف میکنم و سردرد دارم راهنمایی فرمایید داروهای دیگر بهتر وجود دارد و همچنین میزان مصرف آن رو در این تاپیک قرار بدید. در ضمن این کبودی شکم تا گردن که تا حالا داروهای کرم موضعی موثر ننبوده همچنین صابون گلستریل و داروهای ترکیبی نتیجه نداد. آیا کبودی شکم از عارضه کم خونی من آمده؟با تشکر

morsadr
10-02-2010, 19:28
سلام من دختری 18 ساله سالهاست که کم خونی Ferritin (ECL) 6.81 بی حالی شدید و لاغر و ضمنا پوستم خصوصا شکم و ناحیه گردن و تاحدودی پشت کمرم لکه های سیاه رنگی زیر پوست فرا گرفته. اخیرا کپسولهای FEEFUL روزانه 2 عدد مصرف میکنم و سردرد دارم راهنمایی فرمایید داروهای دیگر بهتر وجود دارد و همچنین میزان مصرف آن رو در این تاپیک قرار بدید. در ضمن این کبودی شکم تا گردن که تا حالا داروهای کرم موضعی موثر ننبوده همچنین صابون گلستریل و داروهای ترکیبی نتیجه نداد. آیا کبودی شکم از عارضه کم خونی من آمده؟با تشکر

دوست گرامی
معیار شدت کم خونی میزان هموگلوبین و mcv می باشد . فریتین می تواند ذخایر آهن بدن را نشان دهد . شما بهتر است آزمایشات کامل کم خونی را انجام دهید و در صورت وجود کم خونی از دارو استفاده کرده و پاسخ به درمان را با آزمایش مجدد بررسی نمایید در صورت عدم پاسخ دارو تعویض شود و یا بررسی دقیق تر صورت گیرد.
feefol داروی خوبی در این زمینه می باشد . فقط مشکلی که در اینجا وجود دارد صحت اصل بودن دارو است چون موارد تقلبی دارو های خارجی مثل feefol فراوان می باشد که تاثیری در درمان بیماری ندارند.
داروهای دیگری نیز وجود دارند چه ایرانی و چه خارجی که در صورت تایید کم خونی معرفی می کنم.:11:

pooryak
15-02-2010, 02:56
سلام من پسرم 17 سالمه جوش میزنه صورتم ...هرچند مدت یه جای صورتم پر میشه بعد ی مدت کم میشه تا میاد بعد چند ماه جای جوشا خوب شه دوباره شروع میشه و جای جدیدا میمونه..دیگه واقعا دارم اذیت میشه یه 4 سالی میشه صورتم جوش میزنه

morsadr
15-02-2010, 16:51
سلام من پسرم 17 سالمه جوش میزنه صورتم ...هرچند مدت یه جای صورتم پر میشه بعد ی مدت کم میشه تا میاد بعد چند ماه جای جوشا خوب شه دوباره شروع میشه و جای جدیدا میمونه..دیگه واقعا دارم اذیت میشه یه 4 سالی میشه صورتم جوش میزنه

در مورد جوش و مکانیزم آن دوستان توضیحات کاملی داده اند . در مورد شما در این سن جوشها بصورت طبیعی بوجود می آیند واگر اذیت کننده هستند باید تحت درمان قرار گیرند . درمان میتواند با داروهای موضعی و آنتی بیوتیک خوراکی شروع شود . بهتر است به پزشک پوست مراجعه و تحت درمان قرار بگیرید. یک نکته در مورد جوش اینکه هر چه به تعداد و شدت جوشها حساسیت نشان بدهید و استرس داشته باشید جوشها بدتر می شوند. کمتر به آنها فکر کنید کمتر جلوی آیینه بروید و به هیچ عنوان جوشها را دستکاری نکنید.:11:

dsa dsa
15-02-2010, 21:28
برای جوش نزدن از گرمی هایی مانند تخمه / چیپس و .. استفاده نکنید ..
آب زیاد بخورید..
سبزی ها خوب هستند..
بعد از عرق کردن و چرب شدن پوست ب هر دلیل آن را بشویید این کار از جوش های زیر جلوگیری می کنه ..

از صابون بسیار خوب KIA Beatu GoldStar استفاده کنید که عالیه ..
تمام چربی های پوست را می گیره و پاک می کنه و برای لک ها هم خوبه ..

این کار رو کنید دیگه حله واسه جوش ..