PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا نوشيدن ماء الشعير بدون الكل به مقدار زياد مضر است؟

rasool222
24-07-2007, 11:22
سلام
من عادت دارم روزي يكي دو تا ماء الشعير (بي الكل) مي خورم مي خواستم ببينم مثل نوشابه مضر هست يا نه؟
كلا براي بدن مفيده يا نه؟ مي گن شكم رو بزرگ مي كنه آيا حقيقت داره؟

Sector-0
26-07-2007, 14:31
سلام
من عادت دارم روزي يكي دو تا ماء الشعير (بي الكل) مي خورم مي خواستم ببينم مثل نوشابه مضر هست يا نه؟
سلام
اتفاقاً آبجو یا همان ماءالشعیر بسیار مفید است ( برخلاف نوشابه های الکلی و غیر الکلی دیگر ) بخاطر ویتامینها و املاح مفیدی که دارد . اگر قندی نباشد ( شیرین نشده باشد ) بهتر است چون چاق کننده نیست .

موفق باشید
:11:

ali reza majidi 14
04-09-2007, 12:43
سلام
اتفاقاً آبجو یا همان ماءالشعیر بسیار مفید است ( برخلاف نوشابه های الکلی و غیر الکلی دیگر ) بخاطر ویتامینها و املاح مفیدی که دارد . اگر قندی نباشد ( شیرین نشده باشد ) بهتر است چون چاق کننده نیست .

موفق باشید
:11:

%100 تایید میشه

من خودم روزی دو تا می نوشم:27:

ولی نمی دونم تازه نوع طعم دارهاش اومده که به طعم توت فرنگی

اینا چون اسانس دارند علاوه بر این که اصلا مفید نیستن

اسانسش معده رو داغون می کنه

محمد88
07-09-2007, 01:18
دوستان من نه پزشکم نه حکیم اما اینو خوب میدونم که افراط در خوردن هر چیز حتی آب میتواند مضر باشد.(یا علی)

Pouriaqazvin
13-09-2007, 12:51
دوستان من نه پزشکم نه حکیم اما اینو خوب میدونم که افراط در خوردن هر چیز حتی آب میتواند مضر باشد.(یا علی)
هر چند که اب زیاد خوردن نشانه بعضی از بیماری هاست ولی به خودی خود مشکلی برای بدن به وجود نمی اورد

b@by 2007
16-09-2007, 20:48
سلام به گفته ی محمد 88 هر چی افراط باشه ضرر داره ولی به طور متعادل می گن برای کلیه هضم غذا و دفع سنگ کلیه و............................خوب است

علیرضا
17-09-2007, 22:42
ماءالشعیر یا آب جو (بدون الکل) بسیار برای بدن مفیده ... و اونطوری که شنیدم چند تا ویتامین هم داره که خیلی مورد نیاز بدنه.
تنها مشکلی که داره اینه که بسیار بسیار چاق کننده است !!!!
خیلی خیلی بیش از اونی که تصور کنید !
اینطوری بگم که از قند و شکر معمولی که مصرف می کنیم هم چاق کننده تر هست !!!!
+ اینکه زیاد خوردنش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم رو داره ( البته اگه اشتباه نکرده باشم نوع دوم باید درست باشه)

خلاصه مواظب باشید ... من هم از عاشقای ماءالشعیرم ... ولی از اون موقعی که اینو خوندم بیشتر آب معدنی می خورم تا آب جو !!!

mojrem2
17-09-2007, 23:14
من یه مدت روزی یه بطری از این دلستر جدیدا می خوردم بد شیکم اووردم ( چاق نشدما شیکمم اویزون شد )

ولی اب جو خیلی خوبه من یه مدت هینکن می خوردم خوب به ادم انرژی میده مخصوصا واسه ورزش

davsep
18-10-2007, 11:30
در مورد چاق کنندگی خب همونقدری چاق میکنه که رو برچسب کالری رو قوطیش نوشته دیگه! یعنی چی بسیار بسیار چاق کننده ست؟!!!

علیرضا
18-10-2007, 18:32
نه dvdspk جان !
اشتباه نکن ! البته زیاد هم اشتباه نمیگی ها ... ولی چاق کنندگی فقط به کالری مواد غذایی بستگی نداره ها...
الان تو کافی نت هستم ... وقتش نیست بنویسم که چرا اینجوریه ... ولی اگه مایلی بدونی همین جا بهم بگو که بعداً سر یه فرصت مناسن برات بنویسم .

davsep
01-11-2007, 09:43
اگه توضیح بدی ممنون میشم. تا جایی که من میدونم وقتی انرژی ورودی به بدن (کالری) بیشتر از انرژی مصرفی بدن باشه، مقدار اضافه در بدن ذخیره (چاقی) میشه. این در مورد تمام مواد غذایی صدق میکنه.

علیرضا
01-11-2007, 14:44
خوب .
من تو آخرین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران , یک کتاب با عنوان " هرچه می خواهید بخورید تا لاغر شوید " یا یه همچین چیزی که نوشته ی پروفسور جعفریان هست , خریدم که توش این رو نوشته بود که من از قول خودم براتون خلاصه می کنم :

ببینید من خودم نمیدونم که کالری چه بلایی سر آدم میاره ولی تو کتاب نوشته شده بود که رژیم هایی که بر حسب کالری به افراد داده می شن , اکثراً با شکست مواجه می شن یا اینکه اون فردتا بخواد لاغر شه پدرش در میاد و کلی سختی می کشه.

حالا چرا ؟ ..... خوب جوابش اینه که وقتی شما از کالری کمتر از معمول روزانه تون استفاده می کنید و به بدنتون کمتر انرژی می رسونید , از اون طرف هم بدن شما کمتر کالری می سوزونه تا بهینه ترین استفاده رو از این چندرقاز کالری کرده باشه !!

خداون بدن انسان ها رو اینطوری خلق کرده ! وقتی بدنتون می بینه که کالری ای که بهش می رسه از روزها و هفته های قبل خیلی کمتر شده پیش خودش فرض می کنه که الان انسان باید در شرایط سختی باشه - مثلاً فکر کنید تو کوهستان , بدون غذا گیر افتادید - و کاری که می کنه اینه که زیر شعله رو کم می کنه و کمتر کالری می سوزونه !!
و سعی می کنه حد اکثر کالری ورودی به بدن رو سریعاً بصورت چربی ذخیره کنه !!!! پس می بینید که نتیجه ی رژیم های کم کالری , معکوس هست !

حالا عامل اصلی چاق شدن چیه ؟؟
پروفسور تو کتابش نوشته بود که تحقیقات و آزمایشهای جدید نشون داده که عامل اصلی چاقی انسولین هست !
چطوری ؟
انرژی بدن انسان با انواع کربوهیدرت - همون قند و نشاسته ی خودمون - تامین میشه. وقتی شما نشاسته یا قند می خورید اول دستگاه گوارشتون اونها رو به قند های ساده تر به نام گلوکز تبدیل می کنه و و این قند مستقیماً از طریق روده ها وارد خون می شه ... حتماً می دونید که قند خون انسان اگه از یه حدی کمتر یا بیشتر بشه نتیجه اش = مرگ !
حجم انسولین ترشح شده هم با حجم قند وارد شده به خون متناسب هست.
پس به طبع اگه غذای پر قندی بخورید انسولین بیشتری باید ترشح شه.
مواد عذایی مثل همون ماءالشعیر , قند و شکر , نوشابه , شیرینی , چیپس سیب زمینی, آرد سفید و نان بدون سبوس , سیب زمینی آب پز , خرما و... به شدت لوز المعده رو تحریک می کنن و موجب ترشچ بیش از اندازه ی انسولین می شن.
اینجاست که انسولین از لوزالمعده ترشح می شه تا بره و قند های اضافی رو جمع کنه .
اول اون قند ها رو به سلول ها می بره تا برای سوخت و ساز مصرف بشن ... و چون حجم قند بسیار زیاده ممکنه سلول ها رو از قند اشباع کنه.

اگه سلول ها از قند اشباع بشن در های خود رو به روی انسولین می بندن و دیگه قند نمی پذیرن و انسولین به ناچار اون قند ها رو می بره به کبد و اونهارو بصورت گلیکوژن ذخیره می کنه تا اگه در آینده یه موقع قند خون پایین اومد سریعاً گلیکوژن رو به گلوکز تبدیل کنه و به سلول ها برسونه.
کبد هم حجم محدودی از گلیکوژن رو می تونه تو خودش نگه داری کنه ! اگه کبد هم انسولین و قندش رو پس بزنه , انسولین بدبخت هم میره و قند رو برای ذخیره بصورت چربی تحویل سلول های چربی ( آدی پوسیت )می ده تا ذخیره بشن !

چون مقدار انسولین توی خون بسیار زیاده - و اینکه انسولین بعد از اتمام کارش تا 4 ساعت توی خون باقی می مونه - اگه شما غذای دیگه ای حتی با قند کمتری مصرف کنید سریعاً به چربی تبدیل میشن!

اینطوری می شه که انسان هر روز چاق و چاق تر میشه !

davsep
02-11-2007, 10:45
ممنون توضیحات خوبی بود.
من منظورم این بود که ابجو هم (همونطور که خودتم مثال زدی) مثل بقیه غذا های کالری داره دیگه!! آخه گفته بودی خیلی خیلی چاق کننده! میخام بگم اونقدام خطرناک نیست، یه حدی داره . . .

علیرضا
02-11-2007, 13:15
بله ! نمیشه گفت اگه یه بطری ماءالشعیر بخوری اونوقت 150 گرم چربی به بدنت اضافه می شه !!
من یکی که اصلاً ماءالشعیر رو حذف نمی کنم ! ولی به اندازه ی پارسال هم نمی خورم !! ( میانگین 1.5 بطری در روز!!!)

مقدار کالری ماءالشعیر هم نمیدونم ولی یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که اون خوردنی ها یی که قبلاً مثال زدم ( مثل نوشابه های گازدار ) عاملی دارند به نام گلیکمی ایندکس (G-Index) . این گلیکمی ایندکس هر چی بالاتر باشه مقدار انسولینی که می طلبه هم بالاتر می ره .
کلاً غذاهایی که G-Index اشون از 50 بالاتر باشه می رن تو دسته ی چاق کننده .
یه مثال جالب می زنم : گلیکمی ایندکس قند و شکر معمولی که مصرف می کنیم 70 هست .... و گلیکمی ایندکس ماءالشعیر 110 :18: (عرض کنم که رفرنس ما گلوکز , با GI 100 می باشد)
سیب زمینی سرخ کرده 95
خرما 103:18:
هویج پخته 85
هویج خام 30
برنج (پلو) 85
نان با آرد سفید 85
نان سبوس دار 40

باز هم هست ولی خواستم فقط آمار دستتون بیاد !
این کتاب خیلی باحاله , تبلیغ هم نمی کنم چون ممنوعه ولی حتماً به درد اونهایی که می خوان لاغر کنن می خوره !

اگه اطلاعاتی چیزی خواستید با کمال میل براتون می زارم !:46:

علیرضا
04-11-2007, 17:01
بفرمایید ! خدمت شما دوست عزیزم !

گلیکمی ایندکس محاسبه شده برای مواد غذایی انتخابی مورد نیاز روزانه:

گلوکز (رفرنس) 100
مالتوز آبجو 110
سیب زمینی سرخ شده 95
خرما 103
چیپس سیب زمینی 95
سیب زمینی آب پز 70
خربزه 65
موز 60
نان سبوس دار 50
برنج سبوس دار 50
نخود فرنگی کنسرو 50
اسپاگتی از آرد سبوس دار 50
عسل 85
نان با آرد سفید 85
هویج پخته 85
هویج خام 30
ذرت بو داده ( پاپ کورن ) 85
برنج (پلو) 85
فرنی 85
هندوانه 75
کدو حلوایی 75
قند و شکر 70
باگت و نان تست 70
انواع شکلات 70
انواع شیرینی 70
نخود فرنگی تازه 40
نان با آرد جو دوسر 40
لوبیا قرمز 40
نان سبوس دار 40
انجیر خشک 35
زرد آلو خشک 35
لبنیات 30
نخود 30
انواع میوه ی تازه 30
لوبیا سبز تازه 30
سویا 15
سیر و پیاز 15
گوجه فرنگی 15
اسپاگتی با آرد سفید 70
کشمش 65
مرباجات 65
کدو سبز 15
سبزیجات 15
بادام , فندق و گردو 15

امیدوارم مفید واقع شده باشه .
اگر مطلب دیگری راجع به اینکه چطوری میشه طبق این کتاب عمل کنیم تا لاغر شیم دوست دارید بدونید من رو خبر کنید در خدمت هستم خوشحال هم میشم که شما هم از این مطالب بدونید .
چاکر شما ... علیرضا

Balrog
09-11-2007, 23:26
هر چند که اب زیاد خوردن نشانه بعضی از بیماری هاست ولی به خودی خود مشکلی برای بدن به وجود نمی اورد
اگه به مقدار خيلى زياد آب بخورى، دچار رقيق شدن شديد خون، سرگيجه، تهوع، تورم مغز و نهايتا مرگ مى‌شى!

mohsen 50
06-08-2008, 10:00
این اندیس گلیکمی باید به مقدار غذا یا نوشیدنی بستگی دارد یاندارد

Ceramic
06-08-2008, 10:19
سلام

قطعا زیان آبجوی بدون الکل مثل نوشابه نیست .

اولا ماء الشعیر از نظر مقدار قند با نوشابه ( هر لیوان نوشابه = یک لیوان آب + 12 حبه قند ) برابر نیست

ثانیا در ماءالشعیر رنگ های بسیار مضری که در نوشابه ها مصرف می شود مورد استفاده قرار نمی گیرد .

ثالثا ماءالشعیر به دلیل فعالیت تخمیری نوعی قارچ میکروسکوپی به نام ساکارومیس سرویسیا ( مخمر آبجو ) در آن ، محتوی مقداری از ترکیبات ویتامینی گروه B است .

---------------------------------------

اما در باره ی مصرف روزمره ی ماءالشعیر هم بحث هایی هست . درست است که ماءالشعیر رنگ و قند ندارد اما به هر حال یک نوشابه ی گازدار است و زیان های نوشابه های گازدار ( آسیب دیدگی مخاط گوارشی خصوصا ) را در پی دارد .

بحث چاقی مربوط به گلیسیرینی است که عمدتا در تهیه ی آبجوهای صنعتی از آن استفاده می شود . این گلیسیرین باعث تجمع نوعی بافت چربی سفت در ناحیه ی شکم می گردد . ناگفته نماند که این مشکل در ماءالشعیر بسیار کمتر است .

Ghorbat22
04-09-2008, 10:42
با سلام
اب جو بدون الکل ماده ی مفیدی برای بدن هست.(در صورت بی قند بودن)
و حدود روزی یک شیشه ی ان نمی تواند به سلامتی شما لطمه بزند.
با تشکر.

rrppjj
07-12-2009, 23:39
من خوشبختانه یا متاسفانه روزانه مصرف آبجو دارم. گاه تا ۵ - ۶ یا وقتی ۲- ۳ قوطی ماکسی.
البته این قوطی آبجوها مقدار ناچیزی (۵ گاه ۷ درصد) الکل در خود دارند که قطعا افزودنی نیست
البته بعد از مصرف یک یا دو قوطی "گاهی" قوطی های بعد را جرعه جرعه در لیوان با ویسکی مخلوط میکنم- گاهی

1- آبجو، ضد سکته قلبی.
شانس سکته قلبی در کسانی که آبجو می نوشند بین 40 تا 60 درصد کمتر از کسانی است که لب به آبجو نمی زنند. نوشیدن نیم لیتر آبجو در روز میانگین این تحقیق می باشد.

2-آبجو، ضد لخته شدن خون.
مواد سازنده آبجو از شما در مقابل لخته شدن خون محافظت می کنند.

3- آبجو، ضد فشار خون.
نتیجه آخرین تحقیقات محققین هلندی و دانشگاه هاوارد ثابت می کند که نوشیدن مقدار کم آبجو فشار خون شما را تحت کنترل نگاه می دارد.

4- آبجو، ضد دیابت.
نوشیدن آبجو می تواند از دیابت جلوگیری کند. آبجو خورها بندرت دچار مرض قند می شوند.

5- آبجو، دوای حافظه.
آبجو می تواند حافظه را تقویت کند، کسانی که آبجو می نوشند، کمتر به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند.

6- آبجو، محافظ استخوان.
آبجو تاثیر مثبت در استحکام استخوان ها داشته و از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

7-آبجو، طولانی کننده عمر.
کسی که یک تا دو گیلاس آبجو در روز می نوشد، عمر طولانی تری خواهد داشت.

8- آبجو، ضد اسهال.
اسید و میکروب های آبجو مانع از فعالیت میکروب های بوجود آورنده دل پیجه و اسهال می شوند.

9- آبجو، ضد استرس.
محققین دانشگاه مونترال تائید کرده اند که چند گیلاس آبجو در روز فشار ناشی از کار و مشکلات روزانه را سبک می کند. کسانی که آبجو نمی نوشند بسیار بیشتر دچار استرس هستند.

10- آبجو ضد سنگ کلیه و مثانه.
محققین فنلاندی مدعی هستند که منیزیم آبجو شانس ابتلا به سنک کلیه را تا 40 درصد کاهش می دهد.

11- آبجو، داروی بی خوابی.
یک گیلاس آبجو در شب می تواند به جای قرض خواب آور عمل نماید.

12- آبجو ضد سرطان.
در آبجو عناصری وجود دارند که می توانند در رشد تومورهای سرطانی مانع ایجاد کنند.

13- آبجو، دوست پوست.
بعضی از ویتامین های آبجو از پوست محافظت کرده و برای سلامت آن مفید می باشند. آبجو پوست شما را شفاف و قابل انعطاف تر می کند.

14- آبجو ضد سرماخوردگی.
کسانی که آبجو گرم می نوشند دیرتر سرما می خورند. نوشیدن آبجوی گرم به جریان خون و نحوه تنفس کمک می کند.

15- آبجو، مفید برای خانم های حامله.
کمبود(Folic Acid) می تواند باعث زایمان زودرس و نارسایی های جنینی بشود. یک لیتر آبجو بیشتر از حد نیاز بدن به آن مواد را تامین می کند. "نوشیدن آبجوی بدون الکل در این مورد توصیه می شود".

16- آبجو، شربت اشتها.
گازکربنیک و الکل آبجو باعث تحریک اشتها می شوند.

17- آبجو، دوای ترش کردن معده.
مصرف یک لیتر و نیم آبجو در هفته سدی در مقابل باکتری هایی است که باعث ترش کردن معده می شوند.

18- آبجو، دافع تشنگی.
مواد آبجو کمک می کنند که تشنگی شما بهتر و سریعتر از نوشیدن آب رفع شود.

19- آبجو، کلید لاغری.
تحقیقات نشان می دهد، مردمی که یا اعتدال آبجو می نوشند، به نسبت کسانی که نمی نوشند کمتر دچار اضافه وزن می شوند. یک گیلاس آبجو کالری کمتری هم به نسبت یک گیلاس آب میوه دارد.

20- آبجو زیبا کننده مو.
مواد معدنی و ویتامین های آبجو از مو محافطت کرده و در زیبایی آن تاثیر می گذارند.

در آخر اینکه با تمام اینها نوشیدن هرگونه نوشیدنی الکلی اگر با اعتدال همراه نباشد، به الکلیسم می انجامد که ضایعه ای بسیار یزرگ است، پس لطفا در نوشیدن اعتدال را رعایت کنید.

نوشیدن مشروب در سنین پایین لطمات خطرناک و جبران ناپذیری به سلولهای مغز، اعصاب و اعضای گوارشی وارد می آورد. زیر 18 سال بهیچوجه نوشیدن مشروبات الکلی را امتحان نکنید.

JIGSA
08-12-2009, 00:16
قطعا زیان آبجوی بدون الکل مثل نوشابه نیست .

اولا ماء الشعیر از نظر مقدار قند با نوشابه ( هر لیوان نوشابه = یک لیوان آب + 12 حبه قند ) برابر نیست

ثانیا در ماءالشعیر رنگ های بسیار مضری که در نوشابه ها مصرف می شود مورد استفاده قرار نمی گیرد .

نوشابه شامل 90% آب و 9.9% قند و 0.1% فرمول ماده رنگی و مزه هستش.
بنابراین رنگ و مواد افزودنیش اصلا قابل ملاحظه نیست. همچنین نوشابه های رژیمی هم شامل نوعی قند مصنوعی هستن که بین 1 تا 7 ساعت بعد از مصرف به طور کامل دفع میشن.

ماالشعیر هم 16% قند داره و بسیار چاق کننده هستش. البته نوعی از ماالشعیر ها هم با نام لایت و رژیمی هستن که اونا هم دارای قند مصنوعی با قابلیت دفع از بدن هستن که از لحاظ قندی بی ضرر هستن. اما مواد دیگری تو ماالشعیر ها هم هست که چاق کننده است.

alireza fatemi
08-12-2009, 00:41
این تاپیک رو از کچا پیدا کردی؟:دی

خرما: 103
اینو کسی تایید یا توجیه میکنه؟

اگه اینطور باشه من الان انسولین تو بدنم نیست:دی

در آخر اینکه با تمام اینها نوشیدن هرگونه نوشیدنی الکلی اگر با اعتدال همراه نباشد، به الکلیسم می انجامد که ضایعه ای بسیار یزرگ است، پس لطفا در نوشیدن اعتدال را رعایت کنید.

منظورتون از اعتدال اینه؟

گاه تا ۵ - ۶ یا وقتی ۲- ۳ قوطی ماکسی.
البته این قوطی آبجوها مقدار ناچیزی (۵ گاه ۷ درصد) الکل در خود دارند که قطعا افزودنی نیست
البته بعد از مصرف یک یا دو قوطی "گاهی" قوطی های بعد را جرعه جرعه در لیوان با ویسکی مخلوط میکنم- گاهی

Benygh
08-12-2009, 00:58
عصاره مالت مگر توش قند نداره ؟!
تا جایی که من میدونم همه ی این ماالشعیر های تو بازار ما تخمیر شده ی مدل های اصل هستند با عصاره مالت و .. که الکل و سایر چیزهایی که تو نسخه ی اصلی هست رو تنظیم کنند ...

پ.ن: برای مدتی چند روز یک دلستر رو بذارید توی افتاب بعد بر اثر تخمیر درصد الکلش میره بالا :دی

behjooei
08-12-2009, 10:36
آبجو با اسانس خيلي من دراورديه. الكيه. خوب نيست.
ماء الشعير معمولي خيلي خيلي بهتره. فقط يه كم تلخه!