PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك مشكل حاد و زخم اثني عشر

Ali-ss
22-06-2007, 21:57
سلام پریشب استفراغ سیاه کردم! و فردا صبحش مدفوعم سیاه شد (قیری رنگ) دیروز بستری شدم ! شستشو معده خونریزی نشون نمی داد! اما آندوسکپی زخم نسبتا بزرگ روی اثنی عشر نشون می ده! می خواستم بدونم بهترین راه چیه که دیگه به این بیماری مبتلا نشم 10 سال پیش خونریزی شدید تری داشتم طوریکه 2 کیسه خون بهم زدن! یه سری دارو هم برام نوشته شده که متاسفانه نمی دونم قبل از غدا باید بخورم یا بعد از غد ا اگر کسی اطلاع داره بگه تا داروهای رو بنیسم و وزمان مناسب رو بدونم!

Sector-0
29-06-2007, 03:13
سلام پریشب استفراغ سیاه کردم! و فردا صبحش مدفوعم سیاه شد (قیری رنگ) دیروز بستری شدم ! شستشو معده خونریزی نشون نمی داد! اما آندوسکپی زخم نسبتا بزرگ روی اثنی عشر نشون می ده! می خواستم بدونم بهترین راه چیه که دیگه به این بیماری مبتلا نشم 10 سال پیش خونریزی شدید تری داشتم طوریکه 2 کیسه خون بهم زدن! یه سری دارو هم برام نوشته شده که متاسفانه نمی دونم قبل از غدا باید بخورم یا بعد از غد ا اگر کسی اطلاع داره بگه تا داروهای رو بنیسم و وزمان مناسب رو بدونم!
سلام
شما به بیماری زخم پپتیک مبتلا هستید . این بیماری که عمدتا به علت یک باکتری به نام هلیکو باکتر پیلوری ایجاد میشود با یک رژیم داروئی 4 تائی به مدت 2 هفته درمان میشود . البته در بعضی موارد باید درمان با داروهای دیگری تکرار شود .
اگر فرد مبتلا دچار سوراخ شدگی عضو مبتلا ، انسداد خروجی معده یا خونریزی غیر قابل کنترل شود بایستی تحت عمل جراحی قرار گیرد .
اگر در تهران هستید به آقای دکتر رامین قدیمی در بیمارستان امیر اعلم یا دکتر هادی احمدی آملی (جراح) در بیمارستان سینا مراجعه کنید .

داروهایتان را برای راهنمائی بیشتر بنویسید .

mahi58
29-06-2007, 11:32
سلام
شما به بیماری زخم پپتیک مبتلا هستید . این بیماری که عمدتا به علت یک باکتری به نام هلیکو باکتر پیلوری ایجاد میشود با یک رژیم داروئی 4 تائی به مدت 2 هفته درمان میشود . البته در بعضی موارد باید درمان با داروهای دیگری تکرار شود .
اگر فرد مبتلا دچار سوراخ شدگی عضو مبتلا ، انسداد خروجی معده یا خونریزی غیر قابل کنترل شود بایستی تحت عمل جراحی قرار گیرد .
اگر در تهران هستید به آقای دکتر رامین قدیمی در بیمارستان امیر اعلم یا دکتر هادی احمدی آملی (جراح) در بیمارستان سینا مراجعه کنید .

داروهایتان را برای راهنمائی بیشتر بنویسید .

دکتر تو رو خدا مریض پیش اون قدیمی @*>*#% نفرست!!
من یه دفعه رفتم مریض پرزنت کنم صندل پام بود بهم گیر داد پوستم رو کند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ازش بدم میاد، اصلا براش احترام قائل نیستم! دیوونه است مردک!!
بفرست پیش میرباقری. نمی دونم زمان شما بود یا نه اون هم گوارش است و مثل تمام آدم های حسابی دیگه امیراعلم است، و بسیاری از بچه ها بهترین پزشک دانشگاه می دونندش. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sector-0
29-06-2007, 15:20
سلام همکاران خوبم

دکتر قدیمی اخلاق های خاصی دارد :41: .
ولی به نظر من یک پزشک و استاد ویژه است . برای رعایت بعضی از اصول نسبت به شاگردانش سخت گیری میکند . ولی اصلاً بد طینت نیست . یکبار امتحان جامع داخلی ( استاجری ) دست ایشان افتاد که اشک همه مان را در آورد .
انتظار دارد دانشجویانش با تمام وجود دانشجو باشند .

البته شاید اخلاقش تند تر شده باشد .

با این حساب نباید حق استادی ایشان را فراموش کنیم .

موفق باشید .

last_talk
07-04-2009, 18:25
سلام. من هم یه مدته که معده و روده ام نفخ میکنه و هر شب این مشکل هستش.تا جایی که بعضی مواقع باعث تهوع و دلدرد میشه. حدود 2 یا 3ماهی هست اینجوریم.
قبلا سابقه هلیکوباکتر داشتم (حدود 7 سال پیش) پیش دکتر قدیمیرفتمو ایشون با یه سری دارو درمانم کرد. تا همین چند وقت پیش هیچمشکلی نداشتم ولی بعد از اینکه برای اینکه وزنمو زیاد کنم از رژیم دکتر کرمانی استفاده کردم و میزان وعده غذاییمو زیاد کردم این مشکل برام ایجاد شد الان هم هر چی کم میخورم اثری نداره. آزمایش خون هلیکوباکتر دادم اما تیترش نرمال بود.
چند وقت پیشم رفتم بیمارستان دی دکتر طرقی که اون برام یه سری دارو نوشت اما هیچ فایده ای نداشت. داروهاشم پنتوپرازول 40 اس اس-کلیدینیوم سی- و شربت آدی ژل. ولی اصلا بهتر نشدم. منو راهنمایی کنید به نظرتون مشکلم چیه؟ اگه آدرس مطب دکتر قدیمی رو دارید برام بذارید ممنون میشم چون از 7 سال پیش تا الان آدرسشو فراموش کردم.

Ali-ss
14-11-2009, 22:50
شاید جالب نباشه تاپیک به این قدیمی رو بالا بیارم اما خوب گفتم از سرنوشت خودم براتون بگم درس عبرتی باشه برای آیندگان!

عرضم به حضورتون من در مصرف داروها و علاج درست و حسابی خودم کاهلی کردم و بالاخره مجبور شدم پیش دکتر دهباشی یکی از معروفترین دکترهای شیراز برم
وقتی آقاثی دکتر ما رو آندوسکپی کرد اعلام کرد که اثنی عشرم پیچ خورده و دهانه اش تنگ شده ضمن اینکه آلودگی به هلیکو باکتر هم تایید شد بعد از گذشت 14 روز از خونریزی بزرگ هنوز خونریزیم ادامه داشت این شد که با نامه دکتر مستقیما رفتم سراغ جراح و پس فرداش عمل شدم الان هم بدون اثنی عشر در خدمتتون هستم!
فقط نگران عوارض بدون اثنی عشر بودن هستم! الان هم که 60 روز از عملم می گذره همه کوفت و زهر ماری می خورم! و شکر خدا مشکلی هم ندارم نمی دونم چرا وقتی رو دست چپم می خوابم مرتب آروق می زنم!!

امیدوارم همه سلامتی کامل داشته باشند! راستی جای عمل الان جوش خورده و کمی گوشت آورده و به ارتفاع 3-4 میلیمتر شده عادیه دیگه؟

hamid_dental
19-11-2014, 19:56
سلام خدمت همه دوستان.
من پدرم دچار زخم اثنی عشر شده و متاسفانه وقتی دکترش تشخیص داد که کار از کار گذشته بود و باید عمل می شد. حالا عملش کردن و حالش خوب نیست. بعد از عمل هم یکبار قلبش ایست کرد و احیاش کردن. دکترها می گفتن هوشیاریش 4 هست و امکان موندنش 20 درصده ولی امروز بهوش اومد و هوشیارش در حدیه که کامل می شناسه. حالا دکترا هر کدوم یه چیزی میگن. میخوام بدونم که عمل سختیه؟ آیا ممکنه زخم عمل حالشو بدتر کنه. یه چیزی که هست اینه که پدرم 81 سالشه و برای این که سنش بالاس نا امیدمون میکنن! (واسه سلامتیش دعا کنید. خیلی نگرانشم!)