PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگام اجرای بازی سیستم گیر میکنه

Arman_Panda
13-09-2005, 23:32
سلام
من سیستم رو تازه خریدم وقتی دارم باهاش بازی میکنم سیستم گیر میکنه و احتیاج به ریست داره

کارت گرافیک من px6600 td 256 هست

ممنونم

saghy
14-09-2005, 00:08
سلام
ارمان جان لطف كن مشخصات سيستمت را بگو . در ضمن هنگام همه بازيها قفل ميكنه يا اينكه در يك بازي خاص

Arman_Panda
14-09-2005, 03:22
هنگام اجرای همه بازی ها
سیستم اینه
CPU:Amd Athlin 64 939 3000

ram 512 dual channel

VGA:256 PX6600td

HamidFULL
14-09-2005, 20:52
Arman_Panda عزيز شما آخرين درايور کارت گرافيک خودتون رو از سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کنيد و نصب کنيد احتمالاً مشکل شما حل ميشه اگه نشد بايد سيستم رو Stability Test کنيد

Reynard
14-09-2005, 20:57
ارمان جان تو چه بازيي گير مي ده

Rashidahwazian
14-09-2005, 22:09
آرمان جان سیستمت مبارک . یه امتحان بکن ببین وقتی که گیر می کنه اگر به مدت حدود 40 ثانیه صبر کنی مجدد راه میفته ؟؟؟ (البته با تصویر خراب ) چون احتمال زیاد همونطور که Hamid_full اشاره کرد اشکال از Driver کارت گرافیک و استفاده از شتاب دهنده های DirectX و یا به ویژه Opengl باشه./ اگر اشکال این باشه با تغییر درایور درست می شه . البته ممکنه آخرین درایور مشکل رو حل نکنه . باید ورژن های مختلف رو چک کنی. البته اول همون آخری رو چک کن اگر نشد 53.03 رو هم یه نگاه بنداز. البته همه این حرفا در صورتیه که اشکال از درایور باشه.

Amir_P30
15-09-2005, 00:07
من فكر ميكنم ماله رم باشه .
چون مادربورد دوال چنل است ولي 1 دونه رم بيشتر نداره. به احتمال زياد به اين خاطره

چون با توجه با مشخصات سيستم . سيستم قويي است.

Arman_Panda
15-09-2005, 03:39
bebakhshid ke nemitoonam farsi benvisam

bekhatrer RAM bod chon ba avaz kardan onha v gozashtan 2x256 OCZ Dual Channel System Dige Gir Nakard

Ye Chize dige inke RAM hay ghably Ham in Bode
2x256 Geil Dual Channel

v dar Akhar in RAM hay OCZ khoban?

Arman_Panda
15-09-2005, 06:33
راستی این هم مدل هارد هستش میشه چک کنید ببینید مکستوره یا نه

6b200mo

Rashidahwazian
15-09-2005, 17:02
این هاردت Diamond Max 10 SATA /150 & 7200 RPM & 200 GB است. همون Maxtor

Amir_P30
16-09-2005, 01:28
bebakhshid ke nemitoonam farsi benvisam

bekhatrer RAM bod chon ba avaz kardan onha v gozashtan 2x256 OCZ Dual Channel System Dige Gir Nakard

Ye Chize dige inke RAM hay ghably Ham in Bode
2x256 Geil Dual Channel

v dar Akhar in RAM hay OCZ khoban?

خوب پس همون جوري كه فكر ميكردم مشكل از تك رم بودن بود.

مادربورد هاي دوال چنل اين ويژگي رو دارن.
بايد گوش به زنگ بود :blink: :blink:

Rashidahwazian
16-09-2005, 02:14
Amir_p30 جان تو همون نقل قولی که کردی نگاه کن . نوشته که رم های قبلی هم 2x256 بودن . تک رم نبوده.

Arman_Panda
16-09-2005, 21:24
ای بابا این که بازم گیر کرده

بچه ها یه چیز بگم من دو تا DVD بازی دارم که خوده شرکت سازنده کارت گرافیک داده
POPWW

Splinter CELL

توی این بازی Splinter CELL تا الان دو بار گیر کرده البته بعد از این که من چند بار باختم و بازی دوباره لود میشد
این اتفاق میفتاد
بعد رفتم توی قسمت تنضیمات کارت گرافیک و توی قسمت performence Quailty یه منوی آبشاری بود که توش یه مشت بازی نوشته شده بود از این منو بازی SPINTER CELL رو انتخاب کردم
حالا گیر نمیکنه ولی لود شدن بازی خیلی طول میکشه و
وقتی از بازی بیرون میام این پیغام رو میده که فکر کنم مربوط به حافظه باشه
توی کپشن فرم نوشته Critical Error (خطای بحرانی)
اینم متن پیغام
General protection fault!

History: FMallocWindows::Free <- FMallocWindows::Realloc <- 03FE03FE 0 FArray <- FArray::Realloc <- 0*40 <- FMallocWindows::Free <- FMallocWindows::Free <- DeleteObject <- (26017) <- DeleteGarbage <- (Model59) <- UObject::PurgeGarbage <- UObject::StaticExit <- appPreExit

Rashidahwazian
16-09-2005, 23:31
آرمان جان اون Performance & Quality که شما رفتی و این بازی رو انتخاب کردی در واقع هیچ کاری نکردی ...
اون برای اینه که بعد از اینکه بازی رو انتخاب کردی بری و در قسمت پایین صفحه تعیین کنی که چه اصلاحاتی در رندر بازی اجام بشه . مثل Antialiasing و غیره. اونجا اینا رو باید طبق نظرت تنظیم کنی تا اونوقت تازه یه کاری کرده باشی.
این گیر کردن جوریه که لازم می شه RESET (نه Restart) کنی ؟یعنی کلا کامپیوترت قفل می کنه ؟
این مورد رو هم امتحان کن :
تو بازی تمام افکت های صوتی رو از بین ببر. یعنی تو تنظیمات صوتی بازی بگو که کاملا صدای عادی می خوای . یعنی نه 3d باشه و نه هیچ چیز دیگه . در این حالت ببین آیا باز هم گیر می کنه.؟

موفق باشی.

Amir_P30
17-09-2005, 01:57
Amir_p30 جان تو همون نقل قولی که کردی نگاه کن . نوشته که رم های قبلی هم 2x256 بودن . تک رم نبوده.

نه اتفاقا نوشته بود با عوض كردن رم ها و گذاشتن 2 تا 256 مشكلش حل شده!!! :blink:

توجه ملزوم بفرماييد :blink: :blink: :blink:

Arman_Panda
17-09-2005, 06:56
رشید کلا قفل میکنه و دیگه نمیشه بازی کرد این مشکل رو فقط توی همین بازی داره!
راستی رشید وقتی که از اون منو بازی رو انتخاب میکنم این گزینه خود به خود فعال هست
Antialiasing Setting ولی توی کادر تنظیماتش روی صفر هست .

جدید ترین شاهکار سیستم!
حالا دیگه خیلی با حال شده سیستم خودش ریستارت میکنه!!
البته من سیستم رو از ساعت 5:30 تا 7:50 روشن گذاشته بودم و باز توی بازی Splinter CELL بود که دستگاه خود به خود ریستارت شد راستی من کاری که رشید گفت رو هم انجام دادم و صدا رو از حالت 3d Audio در آوردم.

راستی وقتی سیستم بالا اومد ویندوز سریوس ارور داد.

Rashidahwazian
17-09-2005, 11:25
سلام آرمان جان. اول بگم که اون تنظیماتی که این گفتی وقتی میذاری رو اسم این بازی میان همون طور که گفتم تا بشون دست نزنی هیچ کاری در واقع نکردی. Antialiasing setting که گفتی احتمالا روی Application control هست و نیازی نیست بهش دست بزنی.
خوب گفتی فقط تو همین بازی این اتفاق میفته درسته ؟؟؟؟
در این حالت اول برو به سایت این بازی و FAQ مربوط به این بازی رو بخون. اونجا اگر برای کسی دیگه هم همچین مشکلی پیش اومده باشه جواب و راه حلت رو می گیری. در ضمن می تونی با دادن مشخصات سیستمت و اشکال مربوطه از اونها راه حل بخوای.

آخرش نگفتی سیستم کلا قفل می شه به طوری که نیاز به RESET کردن هست یا اینکه بازی قفل می کنه.؟؟

Arman_Panda
18-09-2005, 04:17
فهمیدین چی شد
دوستان این یارویی که واسم سیستم بسته بود رم ها رو Single Channel بسته من احمق هم تا حالا نگاه نکرده بودم تا دیدم سیستم که میاد بالا زده Single Channel بعد رفتم و دفترچه MB رو خوندم و نحوه Dual Channel کردن رو یاد گرفتم الان که سیستم بالا میاد اینو میزنه
Dual Channel ,128bit
قدیم این رو میزد
Single Channel,64bit
حالا مشکل من چیه؟
هنوز توی بازی Splinter CELL ریست میکنه ببینین نمیدونم کسی این بازی رو بازی کرده یا نه ولی من واسه کسایی که بازی نکردن یه توضیحی بدم اقا این بازی 2تا دوربین داره که یکیش ضد تاریکی(حتما توی این فیلما دیدین) یکی دیگش نمیدونم چه جوری بگم تا حالا دکتر رفتین که؟
دیدن یه دستگاهی داره که بدن ادم رو سبز سرخو... نشون میده من وقتی که میخوام از این دوربین استفاده کنم سیستم ریست میشه!!!!
البته نه همه جا مثلا من میرم زیر قطار و قطار هم سرعت بالایی داره و وقتی این دوربین رو میزنم سیستم ریست میشه

و مشکل بعد این که دوستان توی این دفترچه چند راه واسه Dual Channel کردن نوشته بود(منظورم همون نحوه قرار گیری رمهاست)میخواستم بدونم چه فرقی با هم دارن من چیزیی که توی دفترچه نوشته شده بود رو اینجا مینویسم

نوشته اگه نوع رمت DDR400 اونها روبه ترتیب توی اسلا ت 1و2 بذاریا 3و4 میخواستم بدونم فرقی هم دارن من توی 1و2 کذاشتم
و یه سوال دیگه منظور از Double Side چیه؟
ممنونم

Rashidahwazian
18-09-2005, 15:06
شما توی Options بازی افکت های گرافیکی مثل دود و مه و ... رو خاموش کن ببین بازم این اتفاق می افته یا نه . ممکنه به این خاطر باشه که یک effect گرافیکی در اون حالت اجرا می شه که مشکل ایجاد می کنه.

در مورد نحوه قرار دادن رم ها هم فرقی نمی کنه . تو اون چیزی که تو مادر بوردت نشون داده هر کدوم رو بذاری dual channel فعال می شه.

double sided هم منظور رم هایی هستند که دو طرفشون چیپ های DRAM گذاشته شده. یعنی شما در هر دو طرف رمت چیپ می بینی ولی Single sided همونایی هستن که فقط یک طرفشون چیپ می بینی .

Arman_Panda
19-09-2005, 03:51
ممنونم رشید جون

Arman_Panda
20-09-2005, 06:25
رشید این کار هم کردم ولی بازم گیر کرد!

mahdy2021
20-09-2005, 06:57
من زیاد با سخت افزار آشنا نیستم اما خودت نوشتی athlon 64 .یعنی پردازنده ی تو 64 بیتی.پس باید ویندوزت هم 64 بیتی باشه و ممکنه بسیاری از برنامه ها فقط برای سیستمهای 32 بیتی ساخته شده باشند البته مدیران انجمن سخت افزار بهتر می دونند.
ضمنا مادربوردم من 8ipe_1000 و دوال چنل است.من مدتی با یک رم کار کردم و هیچ مشکلی نداشت پس با یک رم هم میشه کار کرد.

Rashidahwazian
20-09-2005, 15:38
Mahdy2021 جان . پردازنده های 64 بیتی هم از برنامه های 32 بیتی پشتیبانی می کنن و هم از برنامه های 64 بیتی. بنابراین لزومی نداره که ویندوز 64 بیتی باشه. اما در زمینه رم شما درست می گی . اگر یک رم روی سیستم باشه مشکلی پیش نمیاد بلکه فقط قابلیت Dual Channel فعال نمی شه .

آرمان جان من دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه. شما به خود سایت اون بازی Mail بزن و ازشن بپرس.

saman_mute
22-01-2010, 00:38
سلام
من سامان هستم
میدونم این سوالو خیلی جواب دادین ولی ازتون خواهش میکنم منو جداگونه و خیلی ساده رها نمایی کنیید
مشکل سیسستم من اینه که : pro09روش نصب میکنم کاملم نصب میشه حتس اجراشم میکنه (فیلم اولشم نشون میده9 ولی یه دفه کلا سیسستمم گیر مسکنه و باید ریستش کنم حتی بعد از ریست کردنشم وقتی میخاد بیاد تو سیسستم گیر میکنه هی باید ریست کنم تا دیگه گیر نکنه بعد بیاد تو ویندوز . النم ویندوزم مشکل نداره تا وقتیکه اون بازیو اجرا میکنم از دوباره بر میگرده به حالت اولش
تورو خدا ازتون خاهش میکنم منو راهنمایی کنید نمیدونی این سیسستمو من چند بار بردم بدم درستش کنن ولی نشده خیلی تشکر میکنم ممنون راستی مشخصات سیسستمم :motherboard:asuz(model:psvd2-mx se) 1
ram 1.5gig
graf 512 giforce8400
ولی آخرینجایی که بردم گفت رم 512 نیم سوز شده الان همون 1گیگ روشه
بازم تشکر میکنم ازتون ببخشید سرتونو درد آوردم.

saman_mute
22-01-2010, 13:09
سلام
من سامان هستم
میدونم این سوالو خیلی جواب دادین ولی ازتون خواهش میکنم منو جداگونه و خیلی ساده رها نمایی کنیید
مشکل سیسستم من اینه که : pro09روش نصب میکنم کاملم نصب میشه حتس اجراشم میکنه (فیلم اولشم نشون میده9 ولی یه دفه کلا سیسستمم گیر مسکنه و باید ریستش کنم حتی بعد از ریست کردنشم وقتی میخاد بیاد تو سیسستم گیر میکنه هی باید ریست کنم تا دیگه گیر نکنه بعد بیاد تو ویندوز . النم ویندوزم مشکل نداره تا وقتیکه اون بازیو اجرا میکنم از دوباره بر میگرده به حالت اولش
تورو خدا ازتون خاهش میکنم منو راهنمایی کنید نمیدونی این سیسستمو من چند بار بردم بدم درستش کنن ولی نشده خیلی تشکر میکنم ممنون راستی مشخصات سیسستمم :motherboard:asuz(model:psvd2-mx se) 1
ram 1.5gig
graf 512 giforce8400
بازم تشکر میکنم ازتون ببخشید سرتونو درد آوردم.

saman_mute
22-01-2010, 13:16
سلام
من سامان هستم
ram 1.5gig
graf 512 giforce8400
بازم تشکر میکنم ازتون ببخشید سرتونو درد آوردم.saman_mute