PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پریدن پارتیشن ها

a_soltan
02-09-2007, 23:22
سلام
چند وقت پیش 4 تا درایوم تبدیل به1 درایو شد.
در محیط dos ، Fdisk کردم و 4 پارتیشن ساختم اما موقع نصب ویندوز باز تبدیل به 1پارتیشن شده بود ، این بار با cd ویندوز XP پارتیشن بندی کردم و همه چیز خوب بود تا اینکه فردا که کامپیوتر را روشن کردم دیدم فقط درایو c وجود دارد.
با طی کردن مسیر زیر :
à manage àdisk management کلیک راست روی My computer
دیدم به جای3 پارتیشن دیگر زده unallocated.
این سومین باری است که 4 پارتیشنم تبدیل به یکی می شه .
لازم به ذکره که با آنتی ویروس kaspersky آپدیت شده هم اسکن کردم و ویروسی یافت نشد.
دیگه نمیدونم چی کار کنم لطفن کمکم کنید.
با تشکر

vahid_d
03-09-2007, 07:45
وقتی پارتیشناتو میسازی، فرمتشون میکنی یا نه؟؟؟؟ اگه فرمت نکردی بدون عیب کارت همینجاست

a_soltan
05-09-2007, 21:21
بله فرمت کرده بودم.حالا فکر می کنید مشکل کجاست؟

vahid_d
06-09-2007, 13:01
باید low level format بشه هاردت، البته کار سختیه برای یه تازه کار، به نظر من اگه ببریش تعمیرگاه بهتره

a_soltan
06-09-2007, 14:05
ممنون از راهنمای تون .
برای این کار برنامه خاصی لازمه؟ چون دوست دارم یه چیزی یاد بگیرم.

Herasat
06-09-2007, 16:22
سلام

دوست عزيز بنده پيشنهاد مي كنم كه از سي دي بوت ايبل Hiren's Boot CD محصول شركت SSG استفاده كنيد و بعد از بوت شدن به قسمت Disk Patition Tools رفته و از منوي ظاهر شده Partition Magic Pro 8.05 را انتخاب كنيد و با حوصله و با استفاده از محيط ساده برنامه ديسك خود را پارتيشن بندي كرده و در همان محيط عمل فرمت را انجام دهيد. در ضمن اگر خواستيد ديسك خود را Low Level Format كنيد بايد به مدل هارد خود توجه كنيد كه آيا Maxtor است و يا غيره ... ؛ براي هارد Maxtor مي توانيد از همين سي دي استفاده كنيد و بعد از انجام عمل بوت به قسمت هارد ديسك تولز (Hard disk tools) رفته و قسمت هارد ديسك دياگنوستيك يوتي ليتي (hard disk diagnostic utilities ) را انتخاب كرده و از منوي انتخاب شده Maxtror Power Max را انتخاب كنيد و از منوي برنامه به قسمت Low Level Format برويد.

vahid_d
08-09-2007, 13:50
نرم افزار maxplus بهترین و قوی ترین نرم افزار مخصوص هاردهای مکستور هستش که توسط خود شرکت مکستور هم تایید شده. من میگم از این استفاده کن

miladkhf
09-09-2007, 19:57
سلام دوست عزیز بهترین راه پیشنهادی را دوست خوبم Herasat دادند. استفاده از نرم افزار Partition Magic در حین ساده بودن کاملترین نیز هست و شما بدون داشتن اطلاعات زیاد میتوانید خیلی راحت هارد دیسکتون را به هر صورتی که دوست دارید داخل خود ویندوز پارتیشن بندی کنید.