PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه نصب برنامه و بازی Motorola

time prince
02-09-2007, 14:52
برای نصب برنامه این موارد رو باید داشته باشید :

1=كابل اتصال موبايل به رايانه
2=برنامهMotorola phone tools
اين برنامه از اونجا كه معمولا با خود موبايل ارائه ميشه خيلي دور از دسترس نيست چون وقتي اين برنامه رو نصب ميكنيد خود برنامه درايور هاي لازم براي گوشي شما رو شناسايي و نصب ميكنه پس سعي كنيد سي دي همراه موتورولا ال6 رو بدست بياريد براي بدست آوردن اين سي دي ميتونيد به فروشنده هاي اين گوشي مراجعه كنيد و در قبال كمي پول از اونها بخوايد يك كپي از روي سي دي براي شما بزنند و يا ميتونيد سي دي رو از دوستانتون تهيه كنيد البته در قسمت نرم افزارهاي موتورولا در اين سايت لينك دانلود اين برنامه موجوده ولي نميدونم آيا اگه اين نسخه رو دانلود كنيد پس از نصب خودش درايور لازم رو شناسايي و نصب ميكنه يا نه كه در اين مورد بايد بهمن خان راهنمايي كنند ولي فكر ميكنم براي اونهايي كه از سرعت پائين اينترنت استفاده ميكنند دانلود برنامه چندان به صرفه نباشه
3= برنامه Midway2.8
برای دانلود برنامه کلیک کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
4=انواع بازي ها و نرم افزارها
5= نرم افزار تولید فایل های jad از روی فایل های jar
برای دریافت برنامه کلیک کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد از دانلود و گردآوري تجهيزات بالا شروع ميكنيم
قدم اول نصب برنامه
Motorola Phone tools
است توجه كنيد كه فعلا گوشي و كابل رو به كامپيوتر متصل نمي كنيم بلكه بايد فقط برنامه رو نصب كنيم وقتي سي دي همراه موتورولا ال6 رو داخل سي دي رام بذاريد نصب برنامه به طور اتوماتيك شروع ميشه مراحل نصب رو تا انتها انجام بديد در انتهاي نصب باز هم به شما هشدار داده ميشه كه فعلا گوشي رو به كامپيوتر وصل نكنيد پس از كليك رو دكمه Finish کلیک کنید
برنامه به طور اتوماتيك شروع ميشه البته قبلش ممكنه يه پيام در مورد آپديت برنامه ظاهر بشه كه ميتونيد اونو كنسل كنيد . در هنگام شروع اولين پنجره اي كه باز ميشه پنجره پروفايله روی ok كليك كنيد تا به پنجره
Installing Motorola Phone Tools
برسيد يعني همون پنجره اي كه در سمت چپش عكس يه پسره با گوشي موتورولا در دستش وجود داره توي اين پنجره شما بايد نوع اتصال كامپيوتر با گوشي رو انتخاب كنيد كه ما در اينجا اتصال Cable رو انتخاب مي كنيم و سپس كليد next رو كليك مي كنيم تا به پنجره بعدي برسيم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در اينجا ديگه بايد گوشي رو به كابل و سپس كابل رو به كامپيوتر متصل ميكنيم در واقع در اين پنجره نرم افزار منتظر اتصال باقي ميمونه و وقتي اتصال رو برقرار ميكنيد خود برنامه گوشي شما رو ميشناسه و شروع به نصب درايور هاي مورد نياز و درايور هاي مودم گوشي ميكنه در اين حالت ممكنه يك يا چند بار پنجره شناخت سخت افزارهاي جديد ويندوز آشكار بشه اگه از ويندوز ايكس پس سرويس پك 2 استفاده ميكنيد ابتدا گزينه
No not This Time
و در پنجره بعدي هم همون گزينه پيش فرض رو انتخاب كنيد تا خود ويندوز نوع درايور رو تشخيص بده

اگر همه كارها رو بدرستي انجام داده باشيد بعد از مدتي برنامه شروع ميشه و عكس گوشي موتورولا ال6 كه در كنارش گزينه هاي مختلف برنامه وجود داره ظاهر ميشه

در اينجا نصب برنامه Motorola Phone Tools تمام ميشه شما با اين برنامه ميتونيد عكس و فيلم و آهنگ هاي ساپورت شده رو بين كامپيوتر و گوشي جابجا كنيد يا اينكه حتي از داخل كامپيوتر اس ام اس بفرستيد و يا اس ام اس ها رو چك كنيد و خيلي كارهاي ديگه

قدم دوم استفاده از برنامه Midway 2.8 است اما قبل از شروع اين برنامه بايد بفهميد كه مودم گوشي شما از چه پورتي استفاده ميكنه براي اينكه اين مسئله رو متوجه بشيد ابتدا گوشی رو به کامپیوتر وصل کنید سپس از منوي استارت به كنترل پنل بريد و در كنترل پنل روي گزينه Phone & Modem Options دو بار كليك كنيد اگه در كنترل پنل چنين گزينه اي رو نميبينيد در سمت چپ پنجره و در قسمت بالا روي گزينه Switch to classic view كليك كنيد تا گزينه مورد نظر آشكار بشه
خب حالا در پنجره ظاهر شده به سربرگ Modems برويد و ببينيد جلوي نام Motorola USB Modem چه چيزي نوشته شده كه معمولا بايد يكي از گزينه هاي زير باشه
Com1 or Com2 or Com3 or Com4

خب شماره اين پورت يادتون باشه چون بهش نياز پيدا ميكنيم
اما اين برنامه Midway 2.8 چه كاري انجام ميده
اين برنامه فقط و فقط با فايل هايي كه داراي پسوند
Jad
هستند كار ميكنه
حتما متوجه شديد كه تو سايتهاي ارائه دهنده برنامه هاي جاوا دو نوع فرمت وجود داره
jar و jad خيلي از گوشي ها فقط از فرمت jar استفاده ميكنن و فقط كافيه اين فايل رو روي اون گوشي بريزيم ولي ما وقتي از اين برنامه استفاده مي كنيم بايد هر دو نوع فرمت يعني هم فايل با پسوند jar و هم فايل با پسوند jad رو بايد دانلود كنيم البته دقت كنيد كه فايل اصلي همون فايل jar است و فايل jad فقط يه فايل معرفي كننده است و حجم خيلي پائيني داره
پس ما بايد هر دو نوع فايل رو دانلود كنيم ودر كنار هم قرار بديم تا آماده باشند

تا حالا دو قدم رو پشت سر گذاشتيم خلاصه اين دو قدم رو داشته باشيد تا به قدم سوم برسيد
قدم اول : نصب برنامه Motorola phone tools
قدم دوم : بدست آوردن شماره پورتي كه مودم گوشي با اون پورت كار مي كنه و همچنين دانلود كردن فايل هاي jad & jar و قرار دادن اونها كنار هم
:

قدم سوم
كابل رو از گوشي جدا كنيد
به قسمت منوي گوشي بريد
به قسمت settings بريد سپس به آخرين گزينه يعني java settings بريد وسپس اولين گزينه يعني java App Loader رو انتخاب كنيد
روي صفحه پيامي به اين مضمون ظاهر ميشه
Insert Cable now
حالا كابل رو دوباره به گوشي وصل كنيد در اين حالت براي چند لحظه پيام
Jal Link is Active...
ظاهر ميشه وسپس ناپديد ميشه به اين معني كه حالا گوشي آماده دريافت برنامه هاي جاواست

حالا بايد برنامه Midway رواجراكنيد اولين بار كه برنامه اجرا ميشه بايد صفحه اي باز بشه و از شما شماره پورتي رو كه بهتون گفتم درخواست كنه اگه اين پنجره ظاهر نشداز منوي فايل گزينه Settings...
رو انتخاب كنيد تا اين پنجره باز بشه
در قسمت Com Port:
همون شماره پورتي رو كه گفتم به خاطر بسپاريد رو انتخاب كنيد قسمت هاي ديگه رو دست نزنيد و اوكي كنيد

حالا از منوي فايل گزينه
open jad
رو انتخاب كنيد و در پنجره جستجوي ظاهر شده همون فايل jad اي كه دانلودش كرديد و البته فايل jar اش هم كنارش هست رو انتخاب كنيد به محض انتخاب اطلاعات فايل به نمايش در مياد حالا از منوي فايل گزينه
Send Jad
رو انتخاب كنيد ديگه توي اين حالت روي گوشي شما پيامي ظاهر ميشه به اين معني كه فلان فايل با چنين حجمي آماده دانلوده
اگر دكمه دانلود رو بزنيد دانلود شروع ميشه ممكنه قبل از شروع دانلود پيامي روي گوشي بياد به اين مضمون كه اين فايل داراي امضا نيست شما اوكي رو انتخاب كنيد تا دانلود شروع بشه پس از اينكه فايل به صورت صد در صد دانلود شد به طور اتوماتيك نصب ميشه و بعد از نصب پيامي داده ميشه كه آيا ميخوايد برنامه اجرا بشه يانه

اگه بعدها خواستيد برنامه رو اجرا كنيد بايد بدونيد كه برنامه تو كجا نصب شده بله همونجور كه خودتون حدس زدیداين برنامه ها در قسمت
Games & Apps
نصب ميشن و شما ميتونيد برنامتون رو اونجا پيدا كنيد و اجرا كنيد .

anti_girl
02-09-2007, 22:04
دوست عزیز از اموزشتون ممنون جالب و مفید بود

Corvette
02-09-2007, 22:52
به قسمت settings بريد سپس به آخرين گزينه يعني java settings بريد وسپس اولين گزينه يعني java App Loader رو انتخاب كنيد
.

از آموزشه کاملتون ممنونم.اما در منوی گوشیم(V3x) همچین گزینه ای(java App Loader ) وجود نداره؟!!

time prince
03-09-2007, 08:27
دوست عزیز از اموزشتون ممنون جالب و مفید بود
خواهش میکنم قابلی نداشت

از آموزشه کاملتون ممنونم.اما در منوی گوشیم(V3x) همچین گزینه ای(java App Loader ) وجود نداره؟!!
من خودم (V3x)نداشتم نمی دونم خوب بگرد شاید پیدا کنی

Corvette
03-09-2007, 12:18
من خودم (V3x)نداشتم نمی دونم خوب بگرد شاید پیدا کنی

دوسته من کجا رو بگردم!!:18: توی منوی گوشی همچین گزینه ای وجود نداره.بازم ممنون

time prince
03-09-2007, 14:09
دوسته من کجا رو بگردم!!:18: توی منوی گوشی همچین گزینه ای وجود نداره.بازم ممنون
تویL6 من که باید بری توی منو بعد توی settings بعد توی java settings اونجا java app loader هست

Corvette
03-09-2007, 14:50
تویL6 من که باید بری توی منو بعد توی settings بعد توی java settings اونجا java app loader هست

settings بعد توی java settings تا اینجا درست ولی گزینه ی java app loader نیست. مشکلی نیست عزیز:20: .

تشکر.

time prince
03-09-2007, 17:01
settings بعد توی java settings تا اینجا درست ولی گزینه ی java app loader نیست. مشکلی نیست عزیز:20: .

تشکر.
ببخشید اگه نتونستم کمکی بکنم

Corvette
03-09-2007, 22:50
ببخشید اگه نتونستم کمکی بکنم

خواهش میکنم دوسته عزیز،شما که وظیفه نداری به کسی کمک کنین.:46:

Corvette
03-09-2007, 22:51
تا همینجا هم دمت گرم:46:

anti_girl
03-09-2007, 23:17
گوشی منم مثل این دوست عزیز java app loader نداره