PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درک شما در چه حدی است؟

sina818
31-08-2007, 01:30
میخواهم نظر شما رو درباره یک جمله از نیچه جویا بشم واونم اینه:

برهان آوری مدرن در نگاه من نوعی خودتناقضی فیزیولوژیکی است.

میتونید سر این جمله و هر جمله ای که شما بگید بحث کنید و به نتیجه برسیم
ببینم کی از همه بهتر این جمله رو درک میکنه تا به جمله بعدی برسیم

techno
31-08-2007, 02:04
من فکر کنم منظورش اینه که در جهان پست مدرنی که واقعیت رو نائل نشدنی می دونه،برهان آوری برای رسیدن به اون خود یک جور تناقض طبییعی است! یعنی برهان آوردن خودش می خواد رسیدن به حقیقت رو سهل کنه در حالی که همون حقیقت دست نیافتنیه و برهان پوچه!البته نفهمیدم منظورش از فیزیولوژیک چیه...آیا می خواد بگه که این تناقض ریشه در (نقص) مغز او دارد؟؟

capitan black
02-09-2007, 13:11
من فکر کنم منظورش اینه که در جهان پست مدرنی که واقعیت رو نائل نشدنی می دونه،برهان آوری برای رسیدن به اون خود یک جور تناقض طبییعی است! یعنی برهان آوردن خودش می خواد رسیدن به حقیقت رو سهل کنه در حالی که همون حقیقت دست نیافتنیه و برهان پوچه!البته نفهمیدم منظورش از فیزیولوژیک چیه...آیا می خواد بگه که این تناقض ریشه در (نقص) مغز او دارد؟؟

احتمالا منظورش همون مغز هستش.ولي بازم مطمئن نيستم.شايد هم منظورش اينه كه ريشه در ذات انسان داره.

samy53
05-09-2007, 21:12
منظورش اینکه ما بخاطر دچار بودن به انواع مشکلات زیستی مثل فناپذیر بودن و درک کردن دنیا در چندین حس محدود هیچوقت نمی تونیم یک برهان اور واقعی باشیم حتی در این دنیای مدرن رسیدن به حقیقت غیرممکنه چون خیلی از چیزای همین دنیا زیر سواله

samy53
05-09-2007, 21:13
چرا این تاپیک خوابیده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گوسفند
05-09-2007, 21:23
چرا این تاپیک خوابیده؟

خوب بیا. بیدارش کردم. در ضمن درک به چی میگین؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sharingan
05-09-2007, 21:27
من اين جمله رو تو امضاي يكي ديدم. يادم نيست كي بود ولي در كل به نظرم گوينده اين جمله چرت و پرت گفته. البته گوينده جمله يكي از فيلسوفان بزرگ غربي بود تا اونجايي كه يادمه، فكر كنم دكارت يا نيچه بود!!! به هرحال يه چيزي گفته كه ميشه 100 تا تسفير براش ساخت آخرش هم هيشكي غير از خودش نمي فهمه چي گفته. در كل .... گفته.

bb
07-09-2007, 18:50
من که مغزم نکشید
خب فکر کنم تو جمله بودا بشه معنی اینو فهمید

زندگي مصيبت است . چون انسان از لحطه تولد تا مرگ با اضطراب زندگي مي كند . انسان در پي سعادت است و سعادت در سه چيز نهفته است : حيات - تندرستي و ثروت
ولي حيات را مرگ تندرستي را بيماری و ثروت را فقر در بر ميگيرد و چون انسان راه نجاتي از اين مشكل ندارد دچار اضطراب ميشود تنها راه رهايي ترك آرزوست . كسي كه آرزويي ندارد مضطرب نمي شود .

samy53
07-09-2007, 22:12
من که مغزم نکشید
خب فکر کنم تو جمله بودا بشه معنی اینو فهمید

زندگي مصيبت است . چون انسان از لحطه تولد تا مرگ با اضطراب زندگي مي كند . انسان در پي سعادت است و سعادت در سه چيز نهفته است : حيات - تندرستي و ثروت
ولي حيات را مرگ تندرستي را بيماری و ثروت را فقر در بر ميگيرد و چون انسان راه نجاتي از اين مشكل ندارد دچار اضطراب ميشود تنها راه رهايي ترك آرزوست . كسي كه آرزويي ندارد مضطرب نمي شود .

ببخشید ولی این چه ربطی داشت؟
:8::5:

bb
07-09-2007, 22:25

خب به نظر من یکم ربط داشت !!!

bb
08-09-2007, 07:30

الان به این میگن برهان آوری !!!

Ar@m
08-09-2007, 08:39

...کوری را بخاطر آرامش تحمل مکن

اینم یه جمله کمی مرتبط از دکتر شریعتی
از بودا انتظار نداشتم همچین حرفی بزنه

samy53
10-09-2007, 15:52

اون یکم ربطشم مربوط به بی ربطی شه

bb
10-09-2007, 15:59
اینم الان شد برهان آوری

یاس و دلتنگی
10-09-2007, 16:13
عقیده ی بنده اینه که :
خداوند روز ازل انسان رو یه بیمار روانی آفرید که هر انسانی متناسب با خودش هوش، عقل ، و کمی بیمار است
خدا انسان را آفرید و گفت برو خودت رو سالم کن
منم کمکت میکنم

برهان آوردن هم نوعی تناقض بازی با مسئله هاست

ما همه در آخر باید به سوی خدا رویم
اینه که یکی برهان میاره
یکی
فلسفه
همه بازی روزگاره
برو ببین کی هستی
چی میشی

bb
10-09-2007, 16:15
اینم برهان آوری بود
بشمار ببین چند تا شد

همین حرف منم یه برهان آوری بود ( اینی که الان گفتم هم ای بابا اینی که داخل پرانتزه هم )

bb
10-09-2007, 18:13

وقتی شما تو این زمان برای چیزی دلیلی میاری یعنی با خودت دچار مشکل میشی
یعنی اون چیزی رو میگی که خودت توش گیر کردی ( شلم شوربا میشه )

samy53
11-09-2007, 11:20

ولی به نظر نیچه داره از نرسیدن به حقیقت شکایت می کنه که مشکل همه ی انسانهاست برای همین هم میگه خودتناقضی فیزیولوژی و منظورش هم از برهان اوری مدرن اینکه حتی با برهان های امروزی هم که بسیار مدرن هستند نمی شه به حقیقت رسید

bb
11-09-2007, 11:21
اینم جالب بود
خوشم اومد
خوب استدلال کردی

samy53
16-09-2007, 10:55
کسی نظری نداره؟

*yutab*
17-09-2007, 23:44
من با نظر samy53 در پست 18 موافقم.

منظور اون جمله اينه كه برهانهاي مدرن خودشون با هم تناقض دارن چه از لحاظ ساختاري و چه از لحاظ محتوايي
و در نتيجه با اينها هم نميشه حقيقت رو به دست اورد و اثبات كرد

danavan
18-09-2007, 02:28
یه بحثی در کتب دینی هست که میگه:
هیچ وقت از جزء نمیتوان به کل رسید (به عبارتی به دلیل محدودیت انسان ، انسان نمیتواند تنها با توجه به دانسته هایش به شناخت مسایل هستی و شناخت خدا و ... پی ببرد) و این موضوع در نهایت ربط داده میشه لزوب بعثت انبیاء.
فکر کنم نیچه هم منظورش همین بوده که ما به تنهایی و با اتکا به دانسته های خودمون نمی تونیم برای بعضی از مسایل دلیل قانع کننده ای پیدا کنیم و بیشتر دو چار سر در گمی میشیم.

bb
18-09-2007, 08:30

ولی به نظر نیچه داره از نرسیدن به حقیقت شکایت می کنه که مشکل همه ی انسانهاست برای همین هم میگه خودتناقضی فیزیولوژی و منظورش هم از برهان اوری مدرن اینکه حتی با برهان های امروزی هم که بسیار مدرن هستند نمی شه به حقیقت رسید

من با نظر samy53 در پست 18 موافقم.

منظور اون جمله اينه كه برهانهاي مدرن خودشون با هم تناقض دارن چه از لحاظ ساختاري و چه از لحاظ محتوايي
و در نتيجه با اينها هم نميشه حقيقت رو به دست اورد و اثبات كرد

خب حالا من بین همه این حرف ها یه رابطه می بینم :5:
فکر می کنید چیه؟؟

sina818
24-09-2007, 11:10
من فکر میکنم منظور از برهان آوری مدرن فلسفه ای هست که ما در زندگی داریم چون ما نسبت به درکی که از جهان داریم تصمیم هامون رو میگیریم و زندگی رو اداره میکنیم و این مسیله صادقه که اگر بخواهیم درک درستی داشته باشیم باید بسیاری از امیال و غریزه ها و ... رو نادیده بگیریم.

bb
25-09-2007, 20:21
یه سئوال

این یعنی چی؟

آزادی مطلق مانع از کسب آزادیست

cityslicker
25-09-2007, 20:22
این جمله رو از کجا آوردی ؟

تاپیکه چی شد؟

*PiNk PaNTHeR*
25-09-2007, 20:23
آقا انگلیسی این جمله چی میشه؟:4:

sina818
25-09-2007, 20:55
یه سئوال

این یعنی چی؟

کسی که اینو گفته منظورش از آزادی مطلق حتما انجام کارهایی بوده که از نظر ایشان کاملا اشتباه بوده
مثلا داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج برای خیلی از مردم یک کار خلاف و یک عمل منزجر کننده است و ایشان گفته اگر انسان در انجام اموری مثل این آزادی عمل داشته باشه ...
نه جور در نمیاد :13:
اونوقت که آزادی خدشه دار نمیشه نه؟
داشتم مینوشتم فکر کردم درسته ولی انگار یارو حرف بی محتوایی زده

bb
25-09-2007, 21:01
این جمله رو از کجا آوردی ؟

تاپیکه چی شد؟

سلام
این رو از یکی از اساتید فلسفه شنیدم :31:

magmagf
25-09-2007, 22:44
سلام

مرسی از بحث ها و موضوع پربار تاپیک
فقط دوستان توجه کنید قصدمون تو این تاپیک بیان جمله های معروف و هدف از اون بود نه اینکه جمله درسته یا اشتباه و بحث خودمون

ممنون

hepco
25-09-2007, 23:58
یه سئوال

این یعنی چی؟

ببخشید به قول صدا سیمایی ها من در اون حد نیستم که بخوام...:31:

ولی حالا خارج از شوخی.من 2 تا برداشت متفاوت از این جمله کردم.

1-آزادی مطلق؟و کسب آزادی؟به نظرتون اینا در تناقض نیست؟بزارید یه مثال ساده بزنم.مقابل شما و دوستتون 5000 هزارتومن پول هست!و هردوی شما هم سعی میکنید تا صاحب اون 5000 تومن بشید!خوب کاملآ مشخصه این سعی تا زمانی ادامه داره که شما به اون پول نرسیدید.ولی وقتی اون پول به طور کامل به دستتون بیاد دیگه چه نیازی به سعی کردن هست؟حالا کسی هم که آزادی مطلق داره چه معنی داره که سعی در کسب آزادی کنه؟

2-و اما برداشت دوم!فرض میگریم شما آزادی مطلق داری و هرکاری که دوست داری انجام میدی!با دوستاتون میرید پارک!با توجه به اون آزادی مطلق هرکاری که دوست دارید انجام میدید!داد میکنید،ناسزا میگید،اصلآ شاید هوا گرم بود دوست داشتید لخت بشید!خوب تا اینجا درست!اما اگه خوب فکر کنید میبینید که این آزادی مطلق شما مانع از کسب آزادی دیگران میشه!دیگه یه خانواده که این حق و آزادی رو داره که به پارک بیاد و از زیبایی ها و آرامش آزادی انسانیش استفاده کنه به خاطر شما نمیتونه!

ببخشید خیلی حرف زدم.

sina818
26-09-2007, 00:03
فرمان نیکبختی من : آری...نه...خط راست...هدف

یعنی چی؟

نظرتون چیه؟

NOOSHIN_29
27-09-2007, 02:04
به نظر من یعنی چون ماهیت انسان مدرن نیست
پس نمی تونیم براش به روش مدرن برهان بیاریم
بیشتر از این مخم نمیکشه

bb
28-09-2007, 09:39
به نظر من یعنی چون ماهیت انسان مدرن نیست
پس نمی تونیم براش به روش مدرن برهان بیاریم
بیشتر از این مخم نمیکشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جهان به انسان های نو نیاز دارد نه به قاره های نو کاپیتان نمو ( ژول ورن )

mx_2dar
28-09-2007, 09:55
میخواهم نظر شما رو درباره یک جمله از نیچه جویا بشم واونم اینه:

میتونید سر این جمله و هر جمله ای که شما بگید بحث کنید و به نتیجه برسیم
ببینم کی از همه بهتر این جمله رو درک میکنه تا به جمله بعدی برسیم

این جمله متناقضه رد میشه
چون برهان آوری مدرن خودتناقضی نیست :31: اگر برهان بیاری خودت رو نقض کنید این برهانت غلطه پس نقض میشه

amin_rogh
28-09-2007, 10:42

فکر میکنم یعنی> در نگاه من برهان آوری مدرن یک جور خود تناقضی فیزیولوژیکی هست!!
ببخشید این که یک شوخی بود اما این جملات رو نمیشه به تنهایی معنی کرد.باید به زمینه های این سخنان توجه کرد که در چه موردی بوده و بتنهایی قابل تفسیر نیست.البته که درک حقیر در این حد هست. شرمنده.
---------------------------------------------------------------------------------------
( این رو هم محض مزاح عرض میکنم که در دوره دانشجویی(( قرنها پیش))یک روز رفتم پای تخته و هرچه کلمه به ذهنم اومد بدون تامل و با استفاده از حروف ربط مثل از - به - در - اما - با .... به هم ربط دادم و هر از چند گاهی هم از یک فعل استفاده کردم.حاصل کار یک چند خط نوشته با کلمات قلمبه سلنبه از آب دراومد.قبل از اینکه کلاس شروع بشه دانشجوها یکی یکی وارد کلاس میشدند و هر کدام یکی دو بار نوشته را با صدای اهسته میخواندند و بدون عکس العملی میرفتند سر جاشون مینشستند!بنظر میرسید که کسی نه جرات میکند بگوید که چیزی نفهمیده و نه جرات میکرد بگه فهمیده! و نه جرات میکرد پاکش کنه. بالاخره استاد وارد شد و پس از چند دقیقه سکوتی که حاکم شده بود و او هم به نوبه خود متن را خواند_ و البته که فکر میکنم چیزی دستگیرش نشد!_و بالاخره بدون گفتن چیزی پاکش کرد و شروع کرد به درس دادن.
راستش منهم جرات نکردم بگم که من نوشتمش و خودم هم نمیدونم چه معنی داشت.)

bb
30-09-2007, 23:54
مطمئنی این جمله کامله ( پست 32)
؟؟؟؟

به نظرم یه چیزی کم داره

فکر کنم منظورش اینه که من همیشه رو حرفی که زدم وایستادم و از مسیرم کج نشدم .

sina818
01-10-2007, 11:11
آره
کاملا کامله چیزی کم نداره
و منظورش هم قطعا اون نیست.
خیلی هم سخت نیست.

mx_2dar
01-10-2007, 12:34
ببخشید من فکر می کردم اینجا فیلسوف زیاده این پست رو دادم البته باید یکمی توضیح دادم می بخشید
می خواستم ادای فیلسوف ها رو در بیارم چون فیلسوف ها یه جمله می گن میرن
به هر حال پستم پاک شد مدیران من معذرت می خوام
تازه اگر قرار بود توهینی بکنم به خودم کردم برای بار 3 عذر می خوام این بار از خودم

مفهوم این جمله چی بود ؟
" درک من در حد سوسکه یکمی بیشتر در حد مرغ یکمی کمتر در حد صخره یکمی کمتر در حد جلبک "

درک سوسک : سوسک شب ها میاد بیرون همه چیز رو در تاریکی میبینه با شاخک هاش میزنه به وسایل اونها رو لمس می کنه ولی وقتی روشنایی ببینه فرار می کنه چون هم نور اذیتش می کنه هم چیزی که دیده حتما ترسناکه

درک مرغ : دارم روی مرغ کار میکنم مرغ کارش جالبه هر چیزی ببینه البته توی روز ،شبها میره می خوابه حالا مرغ هر چیز جدیدی ببینه اول بهش نوک می زنه اگر زبونش درد بگیره دیگه دیگه هیچ وقت توی عمرش این کار رو نمی کنه به اون چیز نوک نمی زنه اگر خوشمزه باشه می خوره ازش استفاده می کنه

درک جلبک و صخره درک های پایین تری هستند مهم نیست چون نباتات هستند مغز ندارند

می خواستم هم طنز باشه هم معنی دار حالا اگر خواستید پاکش کنید
من ناراحت نمی شم

مداد رنگی
darkorange برام عزیزی
darkred بد و زشت
blue خیلی مهمه نباید فراموش کنیم
red تاکید
lime پویایی
Navy خیلی مهمتر تر تره

sina818
01-10-2007, 12:49
به نظر من که باید پاک بشه
لطفا خیلی جدی نظرتون رو درباره جمله بفرمایید

mx_2dar
01-10-2007, 13:09
خیلی چیز ها دورو برمون هست که می تونیم ازشون درس بگیریم همین خیلی ساده و روشن .

شما مگر سوال نکردی درک شما در چه حدیه ؟ منم جواب دادم مرسی

sina818
01-10-2007, 13:18
بله شما درست میفرمایید.
بهتره از موضوع خارج نشیم
جمله پست اول بیشتر به غرایز انسانی مربوطه
خب به توجه به این نکته نظرتون چیه ؟

eMerald1
01-10-2007, 14:30
راز موفقت در زندگی را فقط کسانی آموختند که در زندگی موفق نشدند ؟

معنی این متن چیه؟

cityslicker
01-10-2007, 17:39

معنی این متن چیه؟

دقت کردید که از قدیم گفته اند دل سیر از گرسنه خبر نداره

یا سواره از پیاده خبر نداره
این جمله هم مثل همون هست
یعنی گرسنه می دونه که سیر چقدر خوب خورده
چی خورده؟

یا پیاده می دونه که اونی که سوار ماشینه چه راحت به مسیر ادامه می ده
خب
حالا کسی که در زندگی موفق نشده می دونه اون کسی که موفق شده چه آرامشی یا بهتر چه دستاوردی داره اونی که موفق نشده خودش آموخته و تمام عیش و راحتی طرف مقابل رو خوب درک می کنه فقط نصیبش نشده:46:

samy53
02-10-2007, 16:56

معنی این متن چیه؟
یعنی فقط کسانی تویه زندگی شانس موفق شدن رو دارن که تویه اون بسیار شکست خوردن
در کل منظورش اینکه هر چیزی با متناقظش پوشیده شده
مثلا حقیقت واقعی رو فقط می شه توی اوج توهم پیدا کرد

sina818
04-10-2007, 01:27
جمله جدید
به نظر شما این جمله چه معنی میده:؟

در زیبایی, انکار غریزه فرزند زادن را میبینید

ویرایش شد.

mx_2dar
04-10-2007, 01:45
جمله جدید

در زیبایی انکار غریزه فرزند زادن را میبینید

_

ویرگول بگذارید نمیشه خوند مرسی

magmagf
04-10-2007, 10:00
جمله جدید

در زیبایی, انکار غریزه فرزند زادن را میبینید

ویرایش شد.

سلام

می شه بگید لطفا این سخن از کیه ؟

(جمله عجیبیه )

sina818
04-10-2007, 11:10
این سخن از کتاب غروب بتان نیچه هست.
میدونم به نظرتون عجیب میاد
ارزش هایی که عموم مردم در ایران دارند با ارزش های نیچه تناقض داره بنابراین این که به نظرتون عجیب بیاد عجیب نیست.
حالا نظرتونو بگید ببینیم به نظرتون معنی این جمله چیه؟

mx_2dar
04-10-2007, 12:07
در زیبایی ، انکار غریزه فرزند زادن را میبینید

انکار
کلمه اضافیه به جای این کلمه باید یه کلمه دیگه استفاده کنه در واقع جمله دارای تناقضه اصلا من شنیدم نیچه متناقضه ولی هنوز کتاب نیچه رو نخوندم میگن نمی دونم ، درباره چیزی هم که نمی دونم چیزی نمی گم
اگر انکار رو حذف کنیم میشه این :
اگر منظور زیبایی معمولی باشه روابط زن ومرد
اگر غریزه رو کنار بگذاریم دیگه اصلا به فرزند زادن که همون روابط جنسیه فکر نمی کنیم
و روابط خیلی قشنگتر و زیباتر میشه

sina818
04-10-2007, 13:32
بله درسته نیچه حرف های متناقض هم زده که نشان دهنده رشد نیچه در فلسفه هست.
ولی به نظر من این جمله این رو میرسونه که فرزند زادن کاری زیبا یا بزرگ یا از خود گذشتگی نیست یک غریزه هستش.
در واقع بحث سر فرزند زادن هست و نه زیبایی
نظر شما چیه؟

magmagf
04-10-2007, 16:07
ولی به نظر من این جمله این رو میرسونه که فرزند زادن کاری زیبا یا بزرگ یا از خود گذشتگی نیست یک غریزه هستش.
نظر شما چیه؟

خیلی برداشت جالبی
من زیاد با نوشته های ایشون اشنایی ندارم
اما موقعی که خوندم به نظرم اومد داره می گه در واقع خود اون عمل زیبا هست و با انکار زیابییش و فراموش کردن این زیبایی ما نتیجه گیری می کنیم که برای ادامه بقا این کار لازمه

خیلی انگار برداشتم اشتباه بود :31:

sina818
04-10-2007, 16:22
فکر میکنم برای درک درست خیلی از نوشته های نیچه حتما باید چند تا از کتاب هاشو خونده باشید ولی اینطوری هم صفای خودشو داره
لذت فلسفه رو در خود فلسفه احساس کنید نه لزوما در کتاب ويل دورانت.:46:

mx_2dar
04-10-2007, 16:28
نظر شما چیه؟

در زیبایی
این در یعنی داریم درباره زیبایی صحبت می کنیم نه غریزه و البته با توجه به ویرگول شما

sina818
04-10-2007, 21:50
این در یعنی داریم درباره زیبایی صحبت می کنیم نه غریزه و البته با توجه به ویرگول شما

دقیقا درست میفرمایید
اشتباه فاحشی کردم.
راستش من تحت تاثیر یه سری حرف های قبلی نیچه توی کتاب بودم این بود که بد فهمیدم.
ممنون mx_2dar و magmagf
واقعا باعث شرمندگی بود.

sina818
13-10-2007, 16:29
جمله جدید بازهم از نیچه:
ازدواج در نگاه من یکی شدن دو اراده برای پدید آوردن کسی است که از علت وجود خود برتر باشد.
و در جای دیگه می فرماید :
به نجوای جانتان گوش فرا دهید چون با خود میگوید:ای کاش میتوانستم تا آنجا بالا روم که بتوانم رها از شهوت به زندگی بنگرم و فرارویش همچو سگی گرسنه از شهوت خویش له له نزنم.

نظر شما در مورد این جمله ها چیه؟
ازشون چی میفهمید؟

mx_2dar
13-10-2007, 17:57
sina818
ازدواج در نگاه من یکی شدن دو اراده برای پدید آوردن کسی است که از علت وجود خود برتر باشد.
این جمله سیر تکامل بشر رو نشون میده و کاملا تایید میشه اگر همه از دید متعالی " در نگاه من " بهش نگاه کنیم .

به نجوای جانتان گوش فرا دهید چون با خود میگوید:ای کاش میتوانستم تا آنجا بالا روم که بتوانم رها از شهوت به زندگی بنگرم و فرارویش همچو سگی گرسنه از شهوت خویش له له نزنم.

اینم کاملا تایید میشه . به نظر خودمم هم اگر به نجوای درون " وجدان " گوش بدیم از هوس دور بشیم خیلی زندگی زیبا میشه البته در گرو عشق به نظرم عشق زمینی میشه لمسش کرد .

sina818
13-10-2007, 23:43
ولی به نظر من شهوت هم با عشق خیلی خوبه و اصلا شاید بشه گفت شهوت و عشق مکمل همدیگر هستند البته در حد و حدود خاص
میدونی ؟ به نظرم بهتره عشق یا شهوت رو مطلق در نظر نگیریم.

mx_2dar
14-10-2007, 00:29
ولی به نظر من شهوت هم با عشق خیلی خوبه و اصلا شاید بشه گفت شهوت و عشق مکمل همدیگر هستند البته در حد و حدود خاص
میدونی ؟ به نظرم بهتره عشق یا شهوت رو مطلق در نظر نگیریم.
به نظرم لذت واقعی در عشق بدون شهوته . شهوت لزوم عشق نیست پایداری عشق کهنه شدست
عشق بدون شهوت رو میشه تو دوستی سالم ولی بقصد ازدواج دید ( باید حتما قصدی باشه ) یعنی یه محبت خالصانه بدون اینکه به هدف یعنی شهوت فکر کنی خیلی قشنگه
به نظر شما لذت در مسیر رسیدن یا رسیدن ؟

sina818
18-10-2007, 23:46
دیگه کسی نبود نظر بده؟

NOOSHIN_29
19-10-2007, 00:23
به نظر من شهوت پایان عشقه
ولی با هر دو جمله اش موافقم

magmagf
19-10-2007, 01:00
جمله جدید بازهم از نیچه:
و در جای دیگه می فرماید :

نظر شما در مورد این جمله ها چیه؟
ازشون چی میفهمید؟

جمله اول گمونم می گه باید دلیال هر نسل برای ادامه قوی تر از نسل قبل باشه
باهاش هم موافقم و گمونم سیرش هم همین هست

جمله دوم هم می گه بهتر بدون شهوت به موارد دوست داشتنی زندگی نگاه کنیم و این یک جور تعالی به حساب می یاد

sina818
19-10-2007, 12:52
انگار من در این زمینه با همه شما مخالفم
به نظر من شهوت در حد خودش چیز خیلی خوب و قشنگیه و بدون شهوت خیلی ارتباط ها از هم میپاشه.
نظر شما کاملا مخالف نظر منه درسته؟

magmagf
19-10-2007, 12:58
انگار من در این زمینه با همه شما مخالفم
به نظر من شهوت در حد خودش چیز خیلی خوب و قشنگیه و بدون شهوت خیلی ارتباط ها از هم میپاشه.
نظر شما کاملا مخالف نظر منه درسته؟

الان شما دارید نظر شخصیتون را می گید یا برداشتون از جمله رو ؟

sina818
19-10-2007, 15:34
نه نظر شخصیم رو گفتم وگرنه نیچه هم در این زمینه خلاف عقیده من گفته.
به نظر من نباید بگیم شهوت مطلقا بده نه؟

NOOSHIN_29
19-10-2007, 16:15
من نمی گم خوبه یا بده
من می گم احساسی که با شهوت همراه باشه مطمئنا عشق نیست
ولی حتما لازم بوده که تو وجود انسان هست
شاید اگه نبود نسل ادما منقرض می شد

My History
19-10-2007, 16:45
سلام
منم اومدم
بحث جالبیه
به نظر من شهوت یه چیزه ، عشق یه چیز
کنار هم قشنگن ، بدوم هم دوومی ندارن:31: مخصوصا اولی که دیگه شهوت نیس اسمش یه چیز دیگس

magmagf
19-10-2007, 17:04
بحث راجع به نظرات شخصی در این مورد گمونم دردسر آفرین باشه

لطفا همون درک معنا را ادامه بدهید

ممنون از توجهتون

bb
19-10-2007, 17:35
پارمنيت‌ : مطابق‌ گمان‌ (آدميان‌)، چيزها پديد مي‌آيند و اكنون‌ هستند و از اين‌ پس‌ نيز به‌ همانسان‌ رشد مي‌كنند و سپس‌ به‌ پايان‌ مي‌رسند و آدميان‌ براي‌ هر يك‌، نامي‌ نشان‌دار نهاده‌اند.

cityslicker
23-10-2007, 16:04
بی بی حان من که داغ کردم ولی اینطور که معلومه
می خواد بگه که:

انسان ها به این دلیل زندگی می کنند که امید دارند که هر جه آرزو کنند پدیدار می شود و هست

و از این بابت است که می توانند دنیا را تحمل کنند و شاید دوست بدارندتا دم مرگ حتی برای دم

پایی خود هم نشان گذاشته اند

MV_GT500
23-10-2007, 16:07
منظورش اینکه ما بخاطر دچار بودن به انواع مشکلات زیستی مثل فناپذیر بودن و درک کردن دنیا در چندین حس محدود هیچوقت نمی تونیم یک برهان اور واقعی باشیم حتی در این دنیای مدرن رسیدن به حقیقت غیرممکنه چون خیلی از چیزای همین دنیا زیر سواله

فکر میکنم این درست باشه .

sina818
24-10-2007, 13:09
پارمنيت‌ : مطابق‌ گمان‌ (آدميان‌)، چيزها پديد مي‌آيند و اكنون‌ هستند و از اين‌ پس‌ نيز به‌ همانسان‌ رشد مي‌كنند و سپس‌ به‌ پايان‌ مي‌رسند و آدميان‌ براي‌ هر يك‌، نامي‌ نشان‌دار نهاده‌اند.

دقیقا موافقم
جمله خیلی درستیه
این برداشت ما از چیزهای مختلفه که برامون اهمیت داره در صورتی که ممکنه حقیقت دقیقا عکس اون چیز باشه.

bb
01-11-2007, 21:18
نيچه‌ : همسايه‌ي‌ ما، همسايه‌ي‌ ما نيست‌، همسايه‌ي‌ همسايه‌ي‌ ماست‌. هر ملت‌ چنين‌ مي‌انديشد.

cityslicker
03-11-2007, 12:34
نيچه‌ : همسايه‌ي‌ ما، همسايه‌ي‌ ما نيست‌، همسايه‌ي‌ همسايه‌ي‌ ماست‌. هر ملت‌ چنين‌ مي‌انديشد.

من که حرف جناب نیچه را قبول ندارم

همسایه ی من همسایه ی من هست

sina818
04-11-2007, 12:57
دوست عزیز فکر نکنم منظور نیچه رو در این جمله بشه با یه بار خوندن از روی این جمله به راحتی فهمید.
فکر کنم منظورش این باشه که ملت ها زیاد به افراد غیر از خودشون علاقمند نیستند شاید بشه گفت اعتماد ندارند یا ...
منظور اصلیش اینه که هر کشوری برای مردم خودش دل میسوزونه
نظر شما چیه؟

cityslicker
04-11-2007, 15:28
سینا جان سلام

من یاد ضرب المثل مرغ همسایه غازه افتادم

نمی دونم

مثل اینکه بگویم:

افغانستان همسایه ی ما نیست همسایه ی پاکستان است

یعنی:

با اون ها بهتر تا میکنه تا با ما
ترویج اینکه همه ی ملت ها نصبت به هم بد بین هستند

قابل قبول نیست

magmagf
04-11-2007, 16:50
سلام

منم با نظر اقا سینا موافق ترم
به نظرم داره می گه کشورها فقط به فکر منافع خودشون هستن و با گفتن اینکه اون کشور همسایه های دیگه ای هم داره یک جوری رفع تکلیف می کنند

cityslicker
04-11-2007, 18:14
مرسی
از سیناعزیز و مگ مگ اف عزیز ممنونم

من هم متوجه این مطلب شدم:11:

bb
04-11-2007, 18:46
من یکم خنگم
بیشتر توضیح بدید پلیز

cityslicker
04-11-2007, 18:55
انگار می خواهد بگویدکه :همه ی ملت ها__به جز ایران_____بر این باور هستند که:

اگر برای مثلا کشور همسایه ی من مشگلی هم پیش بیاید کسی هست که به داد ا و برسد من خود مردمانی برای کمک رسانی دارم

nist engar2
05-11-2007, 02:56
هیچ چیز حقیقی نیست : همه چیز مجاز است

sina818
27-01-2008, 17:57
خیلی خوب بیاید دوباره این تاپیک رو فعال کنیم دوستان عزیز
واقعا حیفه
به نظرتون منظور نیچه از بیان این جمله چی بوده؟ :

شما آنگاه که مرا یافتید هنوز خود را نجسته بودید. مؤمنان همه چنین‌اند از این رو ایمان چنین کم بهاست. اکنون شما را می‌فرمایم که مرا گم کنید و خود را بیابید. و تنها آنگاه که همگان مرا انکار کردید، نزد شما باز خواهم گشت

majid-ar
01-02-2008, 11:58
خیلی خوب بیاید دوباره این تاپیک رو فعال کنیم دوستان عزیز
واقعا حیفه
به نظرتون منظور نیچه از بیان این جمله چی بوده؟ :

شما آنگاه که مرا یافتید هنوز خود را نجسته بودید. مؤمنان همه چنین‌اند از این رو ایمان چنین کم بهاست. اکنون شما را می‌فرمایم که مرا گم کنید و خود را بیابید. و تنها آنگاه که همگان مرا انکار کردید، نزد شما باز خواهم گشت

"چنین گفت زرتشت" رو یکمش رو بیشتر نخوندم.ولی از روی جمله بندیش حدس میزنم که واسه این کتاب باشه.

فکر کنم نیچه منظورش به کسایی هست که ادعای ایمان دارن و اون رو بعضی وقتا دیوانه میدونستن.

مثل خواهرش یا کلیسا و...

به نظرم میگه که اول خودتونو درست بشناسید بعد بیاید سر وقت دیگران!

sina818
17-02-2008, 00:02
من انتظاز جواب های بیشتری رو داشتم
به نظر میاد کاربران این فروم بیشتر علاقه دارند که آمار سن و قد کاربران رو بگیرند یا جوک بگن و تولد تبریک بگن و ... تا اینکه کمی در مورد یه جمله فلسفی که ممکنه زندگی آدم رو تغییر بده فکر کنند.
البته به نظر میاد انتظار من از مردم با فرهنگ و غیور ایران یه مقدار زیادیه

magmagf
17-02-2008, 06:33
من انتظاز جواب های بیشتری رو داشتم
به نظر میاد کاربران این فروم بیشتر علاقه دارند که آمار سن و قد کاربران رو بگیرند یا جوک بگن و تولد تبریک بگن و ... تا اینکه کمی در مورد یه جمله فلسفی که ممکنه زندگی آدم رو تغییر بده فکر کنند.
البته به نظر میاد انتظار من از مردم با فرهنگ و غیور ایران یه مقدار زیادیه

سلام
سینا جان چرا این قدر عصبانی

شادی اون موقع که این مطلب را گذاشتی حواس بچه ها نبوده و یا شاید ........

به نظر من داره می گه مهم ترین چیز شناختن خویشتن است و شناخت خدا قبل از شناخت وجود ادمی تاثیر خوب و کاملی نمی تونه داشته باشه

raptor22
17-02-2008, 21:46
اين كه ديگه جمله فلسفي نيست خودش يه متن روون ديگه تفسير نميخواد.

sina818
17-02-2008, 23:56
اين كه ديگه جمله فلسفي نيست خودش يه متن روون ديگه تفسير نميخواد.

درسته دوست عزیز
منظور من تفسیر این موضوعه که چرا نیچه میگه "ایمان چنین کم بهاست" ؟؟؟

lordisoh
19-02-2008, 09:56
کاری نداره که!!! داره میگه که من رو فعلا انکار می کنید ولی بعدا می فهمید من واقعا می بودم.
اینم که میگه خود را بیابید یعنی برید هر وقت عقلتون به حد کتفی بزرگ شد بیاید با هم بحث کنیم.

sina818
19-02-2008, 10:18
کاری نداره که!!! داره میگه که من رو فعلا انکار می کنید ولی بعدا می فهمید من واقعا می بودم.

نه دوست عزیز گفته "اکنون شما را می‌فرمایم که مرا گم کنید و خود را بیابید."
یعنی شما الان به من ایمان دارید ولی چون ایمان کم بهاست ممکنه بعدا به من شک کنید(که حتما همه شک میکنن).

sina818
19-02-2008, 10:22
یه مسئله دیگه دوستان:
به نظر شما نیهیلیست ها درست فکر میکنن یا غلط ؟
نظرتون در مورد یه روشنفکر نیهیلیست و یه آدم معمولی نیهیلست چیه؟
آیا یه نیهیلیست باعث تباهیه؟
اطلا به نظر شما میشه به درستی ارزش هایی که در جامعه وجود داره (چه در ایران و چه در هر کشور دیگه) اطمینان داشت؟

ویتامین
21-02-2008, 18:23
من فکر می کنم که هیچ چیزی مطلقا درست یا مطلقا اشتباه نیست .
مثلا سکولاریسم عقیده بر این داره که باید دین از سیاست جدا باشه و یا اینکه دین برای داخل خونه است و بیرون خونه هر کس هر کاری خواست می تونه انجام بده
ولی در کشوری که سکولاریسم وجود داره آیا آزادی وجود داره ؟
چرا بستن روسری ممنوعه در حالی که گفته میشه هر کس هر جور دوس داره بیرون میتونه بگرده ؟!
نیهلیست هم تا جایی درسته و تا جایی غلط

sina818
21-02-2008, 23:40
من فکر می کنم که هیچ چیزی مطلقا درست یا مطلقا اشتباه نیست .
مثلا سکولاریسم عقیده بر این داره که باید دین از سیاست جدا باشه و یا اینکه دین برای داخل خونه است و بیرون خونه هر کس هر کاری خواست می تونه انجام بده
ولی در کشوری که سکولاریسم وجود داره آیا آزادی وجود داره ؟
چرا بستن روسری ممنوعه در حالی که گفته میشه هر کس هر جور دوس داره بیرون میتونه بگرده ؟!
نیهلیست هم تا جایی درسته و تا جایی غلط

خیلی خوب گفتی رفیق
حرفتو قبول دارم
ولی یه چیزی : اگر همین که هیچ چیزی مطلق نیست رو به صورت یه مکتب در بیاریم میتونیم بگیم خود اون مکتب هم به خاطر این عقیده که هیچ چیز مطلق نیست شاید غلط باشه؟؟؟
مسئله همین جاست, من خودم به درستی ارزش هایی که وجود داره خیلی شک دارم(شاید بیشتر از اونی که اسمشو بشه گذاشت شک)
خوب حالا میشه گفت این عقیده من ممکنه غلط باشه؟؟؟
نمیدونم چیزی رو که توی ذهنمه تونستم خوب بیان کنم یا نه.

ویتامین
22-02-2008, 09:43
خب دوست عزیز مشکل اینجاست که انسان ها سودجو هستن مثلا خود شما وقتی یه لیوان آب میخوای خودت بیشتر وقت ها به دیگران می گی برات بیارن
منم سود جو هستم / مدیران این سایت هم سود جو هستن و هر کس یه درجه سودجویی تو وجودش هست
منتها تو برخی خیلی زیاده
هر مکتبی هم مثل همین سایت یک مدیر داره و این مدیر هر چه سود جو تر باشه بیشتر سعی می کنه خودش رو راضی نگه داره تا اینکه به فکر اهداف مکتب باشه
شما فکر می کنی به خاطر چی می گن مکاتب الهی یا همون دینی بهتر هستن ؟
چون پیامبران کمتر به سود خودشون کار میکردن و بیشتر به فکر مکتب بودند .
شما خودت باید ارزشی رو که واقعا بنظرت ارزشه حفظ کنی و حتی به خاطرش کشته هم بشی !!

sina818
22-02-2008, 22:50
شما خودت باید ارزشی رو که واقعا بنظرت ارزشه حفظ کنی
من معتقدم انسان از درک حقیقت عاجزه بنابراین نمیتونیم مطمئن باشیم که ارزشی که داریم به خاطرش جونمونو از دست میدیم واقعا درست و عاقلانه است یا نه.

winter+girl
23-02-2008, 17:25
من معتقدم انسان از درک حقیقت عاجزه بنابراین نمیتونیم مطمئن باشیم که ارزشی که داریم به خاطرش جونمونو از دست میدیم واقعا درست و عاقلانه است یا نه.

ببخشید یدفعه پریدم وسط بحث اما توهین بزرگی بود این تنها انسانه که میتونه حقیقت رو درک کنه ما رفتیم

raptor22
29-02-2008, 11:08

اين بيشتر فكر كنم به خاطر عدم آگاهي كامل انسان از همه مسائل باشه ولي در كل چرا نتونيم مطمئن باشيم كه اون ارزش عاقلانه هست؟ به نظر من اين حرف شما نادرست هست.چون انسان با توجه به معيارهايي ميتونه متوجه اين مطلب بشه.
موفق باشيد.