PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش V-ray

interior_design
30-08-2007, 11:12
سلام به همه دوستان. در این پست قصد دارم V-ray رو آموزش بدم البته مبحثهایی که اهمیت بیشتری داره.

ممکنه امروز نتونم تمومش کنم ولی ادامه میدم.

مخصوص دوستانی که همیشه به من لطف داشتن و اونهایی که درخواست کرده بودند.

سطح آموزش: متوسط.

================================================== ======

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

================================================== =====

1)ساختن Environment:

یه مدلی رو در مکس باز کنید من در اینحا از یه Comfootible استفاده کردم. یه پلان زیر آن رسم کنید. سگمنت

Length=3 و Width=2 قرار دهید. پلان رو به Editable Ply تبدیل کنید. یه همچین شکلی درست کنید.

================================================== ===========

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اینکه پلانتون رو اینطوری در آوردین باید از Modifier List گزینه Turbosmooth رو انتخاب کنید تا پلانتون شکل

تصویر زیر بشه.

================================================== ============

================================================== ==============

2)درست کردن نورها:

من سه تا V-Ray Light (از پنل(Create===>Light===>VrayLight با strength, postion و Color متفاوت.

دقیقا مثا شکل زیر یه نور درست کنید و پارامتراشم مثل شکل زیر کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا نمای Top رو بیارید. از نورتون در جهت محور Xها کپی بگیرید و مطابق تصویر زیر پارامتراشو اعمال کنید.

================================================== ==========

نور سوم هم ایجاد کنید.

حالا یه Target Camera درست کنید و لنس اونو به 35 میل تغییر دهید.(مطابق شکل بالا).

بسیار خوب تا اینجای کار نورامون و دوربینمون رو گذاشتیم.

(حتما لازم نیست پلانی که بالا توضیح داده شد عین خودش باشه. شما میتونین یه پلان ساده رسم کنید و از

منوی Environment رنگ آن رو سفید کنید.)

خوب میریم به ادامه آموزشمون. حالا موتور رندر V-ray رو انتخاب کنید. (چون چیزی نیست توضیح نمیدم دیگه).

کلید "M" رو زده تا وارد Material Editor شوید. خوب حالا من میخوام یه متریال به رنگ خاکستری درست کنم.

Diffuse Color رو زده و مقدار R=170 , G=170 , B=170 را اعمال کنید. و اون رو به صندلیمون Assign میدیم.

================================================== =============

تا اینجا اگه یه رندر بگیرید همچین تصویری دارید.

دوستان عزیز ایشالا قسمت بعدی آموزش رو سر فرصت میذارم.

موفق باشید.

p@ul
30-08-2007, 11:18
بابا تركوندي

interior_design
30-08-2007, 12:31
ادامه :

خوب حالا میریم سراغ تنظیمات موتور رتدر V-ray البته برای تست.

برای درست کردن و تنظیم illumination پروژه جاری ما احتیاج یه تنظیمات داره. این مطلب که الان

میخوام بگم فقط برای تست هستش. که شما بتونین یه رندر سریع بگیرین و ببینین آیا همون چیزی که میخواین

هست یا نه. اگه بود بعد با کیفیت رندر بگیرید.

زاویه دید دوربینو بیارین(Camera View). حالا شما باید تنظیمات زیر رو اعمال کنید. البته بازم میگم فقط

این برای تسته.(یه وقت فکر نکنی کیفیتش همینطوریه).

توضیحاتی کوتاه برای هر کدام:

Default lights: وقتی که ما اینو خاموش میکنیم عینی فقط می خواهیم با نورهای خود v-ray کار کنیم.

مثلا از نور Omni یا Spot نمیخواهیم استفاده کنیم. حتما برای هر رندری که میخواین بگیرین این گزینه رو

خاموش کنین.
Adaptive QMC: این برای کیفیت تصاویر هستش که در هنگام رندر گرفتن کیفیت بالا و سرعت بالایی

داره که همیشه از همین گزینه استفاده کنید البته اگر میخواین کیفیت بالایی داشته باشید.
Mitchell-Netravali: این گزینه در حقیقت همان antialiasing Filter هستش که تصویر ما رو نرم تر

میکنه و تا حدی کمی هم Sharp بستگس به محیطتونم داره. علت استفاده از این گزینه این بود که ما در

فضای باز هستیم.
Irradiance map + Light cache: بعد از فعال کردن این گزینه ما از ترکیب دو GI میتونیم استفاده کنیم.

اگر مقدار Light Cashe رو مثلا 10000 بگیرین همین Scene رو اگه بخواین رندر بگیرین تقریبا 12

ساعت طول میکشه. ولی کیفیت فوق العاده میشه.

خوب حالا یه رندر از صفحه بگیرین.

خوب حالا رنگ یکی از نورامون رو تغییر میدیم تا طبیعی تر بشه. هر نوری رو که میخواین. من الان واسه

اونی که سمت راست اعمال میکنم. R:255/G:180/B:80

تا اینجا تازه با اینکه متریال ندادیم میبینید که به Real خیلی نزدیک شده.
متریال دهی

در این پروژه ما از 3 یا 4 متریال میخوایم استفاده کنیم. Leater,Chrome,Plastic,

Reflect: مثه همون Reflecte خودمونه. سفید به معنی 100% و مشکی به معنی 0%.

بعد از اینکه متریال ها رو Assign کردین اگه رندر بگیرین یه همچین شکلی میشه.

حالا من میخوام تصویری زیباتر داشته باشم برای این کار یه نور دیگه به شکل اضافه کنید. و تنظیمات رو

انجام بدین.

دقت داشته باشید که در بالا تیک Affect Specular برداشته شده.

حالا رندر بگیرین.

حالا تنظیمات موتور رندر V-ray برای رندر نهایی

[IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG
================================================== ========

حالا رندر بگیرین.

امیدوارم که از این آموزش هم استفاده کنید و هم لذت ببرید.

موفق باشید.

the_god_of_3dsmax
30-08-2007, 13:34
سلام
فکر کنم این کار هم رو راه بندازه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
help وی ری در اینترنت
یعنی منظورم اینه که help تو صفحه های html نه مثل help 3d

the_god_of_3dsmax
30-08-2007, 13:36
یه سوالم داشتم
کسی تا حالا با این رندرینگ maxwell ... کار کرده
یا کلا کسی plugin برای رندرینگ که بهتر vray باشه سراغ داره؟؟

interior_design
30-08-2007, 13:49
دوست عزیز Maxwell اصلا به درد نمیخوره و خیلی ضعیفه.

اگر برای کار Interior & Exterior Design میخوای V-Ray

برای کار غیر از اینا Final Render

SomeThink
30-08-2007, 15:30
دوست عزیز من یه مشکل بزرگ با v-ray پیدا کردم...

وقتی میخوام رندر بگیرم یا موقع متریال دهی این مشکلات برام پیش میاد:

مثل اینکه باید کرک شه...

من license ش رو هم دارم ولی کجا باید واردش کنم؟؟؟

یه چیز دیگه: اون ها که در منو کلیک راست اومدن چی هستن؟؟؟

interior_design
30-08-2007, 15:54
دوست عزیز شما اولین کاری که باید بکنی Crack رو نصب کنی.

مراحل:

بعد از نصب خود V-ray شما باید فایل cgauth60.dll و VRLServer رو از داخل پوشه Crack به محل نصب خود 3DS Max کپی کنید. مثلا اگر Max من تو درایو D باشه اینطوری میشه:

محل خود برنامه D:\3DS Max 9

شما باید فایلهایی رو که گفتم رو داخل اینجا کپی کنی وقتی این کارو کردی VRL Server رو اجرا کن بعد یه پیغام واسه شما میاد گزینه Unblock رو بزن (اگرم نیومد که هیچی) بعد آیکون VRL Server میره گوشه سمت راست پایین کنار ساعت که شما باید روی اون دو بار کلیک کنی. وقتی باز شد اونجا یه Request Code نوشته (دقیق یادم نیست) حالا شما اید بری از داخل پوشه Crack برنامه Keymaker رو اجرا کنی. اون کدی که بالا گفتم رو اونجا Paste میکنی کدی رو که بهت میده رو کپی میکنی و در کادر پایین VRL Server Paste میکنی.همین.

بعد از اجرای برنامه هم شما موتور رندر V-ray رو انتخاب میکنی.

SomeThink
30-08-2007, 16:01
دوست عزیز من این کار هارو انجام دادم ولی نشد...

ولی خب دوباره سعی میکنم...

ممنون...

یه چیزی یادم اومد... وقتی روی enter license کلیک می کنم میگه could not get mac address

interior_design
30-08-2007, 16:38
دوباره سعی کن دوست من

the_god_of_3dsmax
30-08-2007, 17:09
دوست عزیز Maxwell اصلا به درد نمیخوره و خیلی ضعیفه.

اگر برای کار Interior & Exterior Design میخوای V-Ray

برای کار غیر از اینا Final Render

vray رو که قبولش دارم
ولی مطمئنی maxwell e بدرد نمی خوره
تو سایتش که در موردش توضیح داده بود
یه ماکت درست کرده بود که توش شیشه و... بود
ازش عکس گرفته بود
همونو با maxwell رندر گرفته بود
عکس با تصویر رندر شده مو نمی زد

SomeThink
30-08-2007, 17:14
کاش عکساشو میزاشتی...

interior_design
30-08-2007, 17:27
دوست عزیز منظورمو بد رسوندم. معذرت میخوام. من واسه کارهای Interior گفتم.:20:

خودم d; کار از Maxwell میذارم.

the_god_of_3dsmax
30-08-2007, 17:31
این مبل ها کار خودت ؟
کارت درسته ها به قیافت نمی اومد
displacemente?

interior_design
30-08-2007, 17:44
من تاپیک نمونه کارامو زدم.

این کار من نیست دوست عزیز.

amin2000
31-08-2007, 15:13
این V-ray چیه آیا وقتی 3d max9 رو بخری روش هست

interior_design
31-08-2007, 15:17
نه دوست عزیز. v-ray موتور ردندر هستش چون رندر Default 3dsmax ضعیفه بعضی نسبت به کارایی که دارن از موتور رندر های متفاوت برای بهتر شدن کیفیت کارشون استفاده میکنن.

amin2000
31-08-2007, 15:33
ممنان دوست

keynet
02-09-2007, 09:07
من نمي دونم كه V-ray render رو بايد از كجا دانلود كنم لطفا به من كمك كنيد :::::::::::::: متشكرم::::::::::::::::::::

linkin_park
02-09-2007, 10:02
آقا خدایی چرا V-Ray واسه من تو 30 ثانیه یه Object رو رندر میکنه ولی Maxwell در هر صورت 2 ساعت طول میکشه ...
در ضمن یه سوال دیگه اینکه تو V-Ray میشه Lux لامپ یعنی میزان نوردهی اونو با عدد تعیین کرد ؟!

SomeThink
04-09-2007, 06:39
آقا خدایی چرا V-Ray واسه من تو 30 ثانیه یه Object رو رندر میکنه ولی Maxwell در هر صورت 2 ساعت طول میکشه ...
در ضمن یه سوال دیگه اینکه تو V-Ray میشه Lux لامپ یعنی میزان نوردهی اونو با عدد تعیین کرد ؟!

دوست عزیز طولانی بودن رندر ربطی به کیفیت نداره...

همون طور که میدونی پلاگین ها از برنامه سازی بوسیله اسکریپ درست شدن و توی برنامه نویسی همه چیز بستگی به برنامه نویسا داره ممکنه اون قدر حرفه ای باشن که یه چیز خفن درست کنن ولی سبک و ممکنه یه چیزی درست کنن که هر چند جزیاد جالب نباشه ولی خیلی سنگین کار کنه... پس طولانی بودن رندر ربطی به کیفیت نداره...

Aminzikzak
05-09-2007, 00:26
سجاد تاپیک جالبی شده ...
من که وی ری پیدا نکردم ولی دارم زور میزنم با منتال ری نمای داخلی رندر بگیرم

interior_design
05-09-2007, 00:48
دوست عزیز طولانی بودن رندر ربطی به کیفیت نداره...

همون طور که میدونی پلاگین ها از برنامه سازی بوسیله اسکریپ درست شدن و توی برنامه نویسی همه چیز بستگی به برنامه نویسا داره ممکنه اون قدر حرفه ای باشن که یه چیز خفن درست کنن ولی سبک و ممکنه یه چیزی درست کنن که هر چند جزیاد جالب نباشه ولی خیلی سنگین کار کنه... پس طولانی بودن رندر ربطی به کیفیت نداره...

کاملا مخالفم.

د.ست عزیز اگه سرعت زیاد رندر ربطی به کیفیت نداشت پس همه از رندر دیفالت استفاده میکنن

SomeThink
05-09-2007, 09:18
کاملا مخالفم.

د.ست عزیز اگه سرعت زیاد رندر ربطی به کیفیت نداشت پس همه از رندر دیفالت استفاده میکنن

شما منظور من رو درست متوجه نشدید...

منظورم این بود که یه پلاگین در عین سبکی ممکنه کارش خیلی بهتر از پلاگینی باشه که با وجود حجم زیاد و سنگین بودنش همون کار رو انجام میده...

این بستگی به مهارت تیم برنامه نویس داره...

interior_design
05-09-2007, 11:43
شما منظور من رو درست متوجه نشدید...

منظورم این بود که یه پلاگین در عین سبکی ممکنه کارش خیلی بهتر از پلاگینی باشه که با وجود حجم زیاد و سنگین بودنش همون کار رو انجام میده...

این بستگی به مهارت تیم برنامه نویس داره...

آهان ...
حالا فهمیدم:46:

amin3d
05-09-2007, 16:51
من مي گم mental كارش درست تره حتي امكانات جالبي هم داره به نظرمن با defualt تري دي هم ميشه كارهاي خوب انجام داد

Aminzikzak
05-09-2007, 21:38
من مي گم mental كارش درست تره حتي امكانات جالبي هم داره به نظرمن با defualt تري دي هم ميشه كارهاي خوب انجام داد

اینو موافقم ... من یه چیزایی دیدم از این منتال ری که دهنم تا یه ساعت باز موند.:18:

interior_design
05-09-2007, 21:44

من از همون اول گفتم.

ولی منتال ری خیلی سخته

linkin_park
05-09-2007, 23:47
آقا مشکل من با V-ray توی انتخاب Engine برای رندر هس .
من رندر اولیه رو گذاشتم رو Lightcach همونطور که سجاد جان گفتن . ولی رندر اینجوری شد :
همون طور که میبینید رندر یه حالت فانتزی داره و پولک پولک شده عکسش . نمیدونم دلیلش چیه .
کسی میتونه بگه چرا ؟! کلا یه توضیح در مورد Engine های مختلف V-ray بدین.
---------------------------------------------------------------------------------------
راستی وقتی هم که Sun میذارم تو صحنه ام . موقع رندر سفید کامل میشه ! این مشکل رو با خورشید Maxwell نداشتم ولی حالا ...

interior_design
06-09-2007, 00:03
آقا مشکل من با V-ray توی انتخاب Engine برای رندر هس .
من رندر اولیه رو گذاشتم رو Lightcach همونطور که سجاد جان گفتن . ولی رندر اینجوری شد :
همون طور که میبینید رندر یه حالت فانتزی داره و پولک پولک شده عکسش . نمیدونم دلیلش چیه .
کسی میتونه بگه چرا ؟! کلا یه توضیح در مورد Engine های مختلف V-ray بدین.
---------------------------------------------------------------------------------------
راستی وقتی هم که Sun میذارم تو صحنه ام . موقع رندر سفید کامل میشه ! این مشکل رو با خورشید Maxwell نداشتم ولی حالا ...

علی جون برای اینکه رندرت اصلا خوده Real بشه برو تو تنظیمات وی ری Image Sampler و حالا Type رو

Fixed کن این گزینه باعث میشه تا لبه ها نرم بشه. تنظیماتشو بعدان میگم. حالا Antialiasing Filter رو به

catmull-Room تغییر بده.

حالا برو به قسمت Fixed Image Sampler و subdivs رو به 8 تغییر بده. حالا رندر بگیر تصویرشو بذار ببینم چی شده

interior_design
06-09-2007, 00:09
چند نمونه کار از وی ری براتون میذارم من خودم خدایی فکم افتاد.

=================================

vbadvanced
06-09-2007, 01:42
:18::18:آقا فیس من بدجور کش اومد. من VRAY 1.5 رو گرفتم ولی روی مکس 8 نصب نمیشه. همین فردا رفتم مکس 9 بگیرم.:20:

vray برا c4d پلاگین نداره؟؟؟:31:

linkin_park
06-09-2007, 11:57
مرسی سجاد جان ...
ولی من ویندوزو عوض کردم . و دوباره V-Ray رو که ریختم وقتی میخواد پلاگینو Load کنه اولش میگه Some DLL Is missing و لود نمیکنه ! من همینو تو ویندوز قبلیم ریختم و جواب داد نمیدونم چشه ...
ویندوزمم XP هس ...

interior_design
06-09-2007, 12:48
مرسی سجاد جان ...
ولی من ویندوزو عوض کردم . و دوباره V-Ray رو که ریختم وقتی میخواد پلاگینو Load کنه اولش میگه Some DLL Is missing و لود نمیکنه ! من همینو تو ویندوز قبلیم ریختم و جواب داد نمیدونم چشه ...
ویندوزمم XP هس ...

با مکس 9 کار میکنی ؟

SomeThink
07-09-2007, 15:11
ما هنوز اندر کف این v-ray ایم!

linkin_park
07-09-2007, 17:08
آقا سجاد چطوری میشه به V-ray عکس با فرمت HDRI داد برای پس زمینه رندر میخوام بذارم . تو مکول براحتی میشد اما اینجا نمیدونم.
راستی با اون تنظیمات رندر گرفتم عالی شد . رندر اولی رو گذاشتم Irridance map و دومی Quasi Monoto که خیلی عالی شد .

خیلی تاپیک باحالیه . راستی یه چیزه دیگه . من دنبال صحنه میگردم واسه رندر . مثلا صندلی ها مو یا حتی برج هامو یه جای خوشگل رندر کنم نه بدون چیزی دور و ورش ...

p@ul
07-09-2007, 17:15
اه بابا اين چقدذ خفنه
كف كردم

interior_design
07-09-2007, 17:22
آقا سجاد چطوری میشه به V-ray عکس با فرمت HDRI داد برای پس زمینه رندر میخوام بذارم . تو مکول براحتی میشد اما اینجا نمیدونم.
راستی با اون تنظیمات رندر گرفتم عالی شد . رندر اولی رو گذاشتم Irridance map و دومی Quasi Monoto که خیلی عالی شد .

خیلی تاپیک باحالیه . راستی یه چیزه دیگه . من دنبال صحنه میگردم واسه رندر . مثلا صندلی ها مو یا حتی برج هامو یه جای خوشگل رندر کنم نه بدون چیزی دور و ورش ...

علی جون در قسمت Material Editor روی مربع جلوی Diffuce Color کلیک کن بعد بجای Bitmap گزینه Bitmap HDR رو بزن. بعد هم آدرس فایلتو بده.:46:

linkin_park
07-09-2007, 21:17
قربونت برم سجاد ! تو دیگه کی هستی ؟! خیلی کارت درسه ... تو نباشی کار ما ذاره .... دمت آب گرمکن ...

mahsoft
08-09-2007, 03:50
interior_design عزیز خیلی ممنون

اطلاعات خیلی مفیدی بود

تاپیک استیکی شد

linkin_park
08-09-2007, 07:34
ممنون mahsoft ، ولی ای کاش مدیرای اینجا 3d کار بودن ... اینجا ما کلی 3d کار حرفه ایه فروم باز داریم نمیدونم چرا یه دونشونم مدیر نشدن . برای خود بخش مفید تر خواهد بود .... امیدوارم همش بخاطر پست نباشه . ;)

interior_design
08-09-2007, 13:44
قربونت برم سجاد ! تو دیگه کی هستی ؟! خیلی کارت درسه ... تو نباشی کار ما ذاره .... دمت آب گرمکن ...

ای بابا علی جون. کاری نکردیم:10:

interior_design
08-09-2007, 13:45
interior_design عزیز خیلی ممنون

اطلاعات خیلی مفیدی بود

تاپیک استیکی شد

خواهش میکنم.:11:

interior_design
08-09-2007, 16:15
به دستور Mahsoft عزیز تاپیک منتقل شد به:

linkin_park
08-09-2007, 17:54
نمیدونم چرا عکساتو نمیبینم ... خودت میبینی ؟!

interior_design
08-09-2007, 18:05
نمیدونم چرا عکساتو نمیبینم ... خودت میبینی ؟!

درست شد علی جان ؟

mahsoft
08-09-2007, 18:19
interior_design عزیز ممنون بهتره این اموزش #44 رو به تاپیک جدا منتقل کنید تا دسترسی راحت تر باشه

ممنونم

interior_design
08-09-2007, 18:27
interior_design عزیز ممنون بهتره این اموزش #44 رو به تاپیک جدا منتقل کنید تا دسترسی راحت تر باشه

ممنونم

چشم حتما این کارو میکنم.

mahsoft
08-09-2007, 20:57
interior_design
اگه این 2 تاپیک با هم ادغام بشه بهتر نیست

؟

هردو مربوط به تنظیمات v-ray

interior_design
08-09-2007, 21:24
interior_design
اگه این 2 تاپیک با هم ادغام بشه بهتر نیست

؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهردو مربوط به تنظیمات v-ray

با سلام به همه دوستان عزیز.:5:

بابا وی ری اینقدرام که شما فکر میکنید سخت نیست فقط سیستم بالایی میخواد.
تنظیماتشو واستون میذارم حال کنید. فقط سرتون سوت کشید به من ربطی نداره ها ! :46:

بعد از این که موتور رندر وی ری رو برای رندر کردن انتخاب کردید این تنظیمات رو اعمال کنید.

گزینه هایی رو که میدونم نوضیحشم میدم که چیکار میکنن.:20:

1) اولین کاری که میکنید باید برین به Global Switches و از Lighting تیک گزینه Default Light رو بردارید (توضیح: این گزینه اگر تیک داشته باشد یعنی شما میخواین از نور پیشفرض خود وی ری استفاده کنید. توصیه میکنم در مواقعی تیک رو بزنید که هیچ نوری در Scene شما وجود نداشته باشه.)

* حالا در همون Global Switches قسمت Materials گزینه Reflaction/Refraction رو تیک بزنید (توضیح: اگر این گزینه تیک خورده باشه یعنی اگه شما یه متریال خاصی رو به یه آبجکت مورد نظر اختصاص داده باشین اگه رفلکت و رفرکت داشته باشه در رندر شما نشون داده میشه اگرم تیک نخورده باشه نشون داده نمیشه.

* گزینه Max Depth : این گزینه اگر تیک خورده باشه سایه شما در تصویر رندر شده بسیار طبیعی میفته ولی دقت کنید که سرعت رندر شما رو خیلی میگیره. عدد جلوی این عبارت هر چی بیشتر باشه کیفیت سایه ها در رندر بهتر میشه. ( به عبارتی این گزینه به تصویر شما عمق میده.)

* گزینه Maps : این گزینه مربوط به Texturing شما هست. اگر تیک خورده باشه در رندر نهایی تمامی تکسچرها رو نشون میده.

نکته : اگر کلیه تیک های قسمت Material رو بردارید, سرعت رندر بالا میره. پس در نتیجه اگه ما بخوایم یه رندر سریع از کارمون بگیریم و اشکالاش رو بفهمیم از این استفاده میکنیم.

2) قسمت V-Ray:: Image Sampler(Antialiasing): در قسمت Type همشه وقتی میخواین کارتون Real بشه Fixed رو انتخاب کنید. این گزینه باعث میشه لبه ها در تصویر شما نرم بشند. حالا هر چی عدد بیشتر باشه تصویر واقعی تر میشه. رندر بد عدد :1, رندر معمولی 8>عدد>4, رندر خیلی خوب عدد=8 و رندر عالی بیشتر از 8.

*خوب در قسمت بعدی Antialiasing Filter شما برای وی ری مشخص میکنید که از چه فضایی میخواد رندر بگیره.
دو تا گزینشو من میدونم و از همه بهترن:

-Mitchell-Netravali : از این گزینه وقتی میخواین از یک فضای باز رندر بگیرین استفاده کنین.
-Catmull-Room : از این گزینه وقتی میخواین در فضای بسته رندر بگیرین استفاده کنین.

3) قسمت V-Ray::Indirect Illumination : روی گزینه On کلیک کنید. حالا Gi Engine اولی رو Iraddiance Map و دومی رو Quasi-Monte Carlo قرار بدین.

4)Irradiance Map : در این قسمت هر چی Current Preset پایین تر باشه سرعت رندر بالاتر ولی کیفیت بدتر میشه. اگر از یه تک فریم میخواین رندر بگیرین, گزینه High رو انتخاب کنید (البته برای کیفیت عالی) اگر انیمشن دارین روی Very High و یا High Animation بذارین. گزینه Show Calc.Phase رو تیک بزنید.

5)Color Maping : گزینه Exponential رو انتخاب کنید.

فعلا من خودمم همینا رو یاد دارم اگه کسی اضافه تر میدونه دریغ نکنه. ممنون از همه.:5:

kaveh123
15-09-2007, 22:05
دمتون گرم ... هیچکس نمیخواد یک آدرس درست حسابی برای دانلود این V Ray اینجا بذاره ؟؟؟
.
ما این آموزشو با چی کار کنیم که خوب تو ذهنمون بمونه. خوب معلومه که خیلی ها این نرم افزار را دارند پس چرا جایی آپلود نمیکنید که ما هم دانلود کنیم حالشو ببریم . بابا خیلی دمتون گر گر گر گر گر ر ر م م م م

interior_design
19-09-2007, 17:48
دمتون گرم ... هیچکس نمیخواد یک آدرس درست حسابی برای دانلود این V Ray اینجا بذاره ؟؟؟
.
ما این آموزشو با چی کار کنیم که خوب تو ذهنمون بمونه. خوب معلومه که خیلی ها این نرم افزار را دارند پس چرا جایی آپلود نمیکنید که ما هم دانلود کنیم حالشو ببریم . بابا خیلی دمتون گر گر گر گر گر ر ر م م م م

دوست عزیز برو تو این سایت :

interior_design
19-09-2007, 17:51
دوستان عزیز به زودی آموزش کامل وی ری و هر چیزی که مربوط به وی

ری میشه رو براتون میذارم.:46:

linkin_park
19-09-2007, 18:19
کارت درسه پسر ... منتظریم ....

hosein0251
23-09-2007, 23:51
من تو یکی از سایت های آموزشی V_ray یک نمونه زیبا دیدم حیفا اومد نذارم اینجا
آدرس سایتش دقیقا یادم نیست ولی اگر پیدا کردم می گذارم

interior_design
24-09-2007, 00:07
ممنون حسین جان لطف کردی :46:

hosein0251
24-09-2007, 17:57
قابلی نداشت interior_design جان .

لینکش رو گیر آوردم

چون سایتش مسدود هستش من لینک دیگه ای برای رفتن به صفحه این آموزش گذاشتم .

gaget
26-09-2007, 13:04
دوستان اگه کسی نصب final render s-1 رو بلده ، نحوه نصب رو توضیح بده....

hosein0251
26-09-2007, 13:13
سلام بچه ها . من V_ray برای 3dmax 7 رو نتونستم نصب کنم . چون error شکل پایینی رو می ده .

Aminzikzak
06-10-2007, 00:48
آموزش تنظیمات اولیه Vray :

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش تنظیمات متریالهای وی ری :

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ashegheiran
10-07-2008, 23:40
سلام خسته نباشيد همه.
من دانشجوي معماريم.
دارم 3dmax ياد ميگيرم ولي اين كامپيوترم نميكشه يعني كم مياره.
مي خام سيستممو ارتقا بدم.الان vga 64 ----- ram 256 ---- cpu 1.4
به نظر شما چيارو ارتقا بدم كه سيستمم كم نياره؟
اگه كمكم كنيد يه دنيا ممنونتون ميشم.

SSS_HHH_OOO
11-07-2008, 00:09
برای اینکه خوب کار رو رندر کنه و کم نیاره باید Ram رو زیاد کنی.... و برای سرعت هم Cpu. کارت گرافیک بی تاثیره

SSS_HHH_OOO
11-07-2008, 00:54
برای هر سوال یه تاپیک جدا باید باز کنید............

ashegheiran
11-07-2008, 16:05
شرمنده.خوب گفتم شلوغش نكنم ديگه.
مرثي كه جواب داديد.
ميشه بگيد چقدر زياد كنم كه كم نياره؟

ALI3DMAXAMATOR
12-07-2008, 18:29
ترکوندی ها..............

J U N I P E R
12-07-2008, 23:19
خوب چه قیمت می خوای.
معمولی متمایل به شاخ باشه 2 گیگ رم با یه سی پی 6000 دو هسته ای ام دی جواب میده.
در میاد حدودا 230-240 تومن.البته اگه main و پاورت خوب باشه که فکر کنم اونارم باید عوض کنی.

vahide
11-08-2008, 00:38
سلام.
ممنون از همه ی دوستایی که مطالب مفید گذاشتن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوالی دارم:
3DMax من ورژنش 7 هستش.برای استفاده این موتور رندر باید ورژن جدیدشو نصب کنم؟ یا میشه یه کاریش کرد؟؟؟
ممنون میشم توضیح بدین.

SSS_HHH_OOO
12-08-2008, 11:22
من لینک وی ری برای مکس 8 رو دارم..
ولی برای 7 رو پیدا نکردم..
بهرته الان یه ورژن جدید مکس رو نصب کنی...

satrap2
16-02-2010, 17:35
سلام.من تنظیمات رندر رو انجام دادو ولی باز هم خیلی طول می کشه! سیستمم هم تازه جمع کردم تهشه ؟میشه جواب بدین؟ممنون

SSS_HHH_OOO
17-02-2010, 00:03
خوب اولا بگو ورژن مکس و ورژن وی ری شما چی هست
بعدشم بگو که حجم صحنه و تعداد نورها و کیفیت رندری که تنظیم کردی چقدر بود
بعد زمان رندرت چقدر بود

saeedm2005
23-07-2012, 12:42
دوستان من یه سوال دارم خواهش میکنم اینبار جواب بدین!
من رو سیستمم 3dsmax2011 رو دارم با وی ری ورژن 2
اما در قسمت Indirect Illumination گزینه ی Quasi-Monte Carlo رو ندارم. میشه لطفا بگید که چجوری باید اینو بیارم؟

ممنون میشم جواب بدین

Lord-Voldemort
23-07-2012, 23:03
این اسمش عوض شده ، شده brute force
اگه سوالی داشتی این جا تاپیک بزن