PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محاسن و معايب گوشي Nokia 3230

maziyar
11-09-2005, 14:47
من ميخوام يه گوشي تا حدود 2800000 بخرم البته فقط نوکيا باشه لطفاً راهنمايي کنين

دوستان محاسن . معايب گوشي نوکيا 3230 رو بنويسيد !! متشکرم

Mahyar_p30
12-09-2005, 11:10
من ميخوام يه گوشي تا حدود 2800000 بخرم البته فقط نوکيا باشه لطفاً راهنمايي کنين

دوستان محاسن . معايب گوشي نوکيا 3230 رو بنويسيد !! متشکرم

فکر کنم یه اشتباهی رخ داده:
منظورتون 280000 تومنه یا 2800000تومن؟ :blink:

برای اطلاع از محاسن و معایب این گوشی توی گوگل این کلمه رو سرچ کن:
3230 review

sap
12-09-2005, 11:21
سلام ... 3230 گوشی خوب و مناسبیه و میتونم از محاسنش اینو بگم که سیستم عامل سیمبین داره و دوربین عکاسی 1.3 مگاپیکسلی که قابلیت فیلمبرداری هم داره. 32 مگابایت کارت حافظه داره و 6 مگابایت هم حافظه اصلی خود گوشی هستش.(البته کارت حافظش رو می شه افزایش داد) دیگه Mp3 Player , Bluetooth و ... فقط اینفرا رد نداره که اونم مثل اینکه توی گوشی های جدید داره منقرض میشه! گوشی مشابهش هم توی زیمنس، SX1 هستش . شاید هم شکل ظاهریش یکی از عیبهاش باشه!

Badform
14-09-2005, 09:22
بهترین کار ممکن این است که فکر کنید این گوشی فقط برای شخص شما ساخته شده و چون به تولید انبوه نرسیده است٬ هچ امکانات بیشتری هم برایش وجود ندارد.

میتوانید به این دل خوش کنید که هیچ کس مثل شما نیست که ۳۲۳۰ نوکیا داشته باشد. حتی اگر وقتی دیگر نتوانستید از LCD چیزی ببینید٬ میتوانید با این توجیه که خب همین یکی است و کسی دیگر از آن ندارد٬ بی خیال اطرافیان شوید.
این مشکل برای ۳۲۳۰ نوکیا که اتفاقا گوشی پر تیراژی است(دقت کنید پر تیراژ نه پر فروش) زمانی می افتد که نوکیا در کمال بی سلیقگی کاربرانش را از یکی از بزرگترین موهبات گوشی های خود محروم کرده است. نوکیا و گوشی هایش همیشه به این شهره بودند که می توان بی نهایت طرح برای هر مدل قاب آن ساخت و انتخاب کرد و به کار برد. این مزیت نوکیا با جدا شدن ساده قاب گوشی ها امکان پذیر بود. اما نوکیا در یک اقدام تعجب بر انگیز تمام شهرت خود را با یک مدل به حراج گذاشته است.
نوکیا نتوانسته است در ۳۲۳۰ عایق بندی خوبی برای گوشی داشته باشد و در نتیجه گرد و غبار به سادگی به گوشی نفوذ می کند و در اولین و مشهودترین ضرر LCD را کثیف و تیره و تار می کند. این ایراد همچون نقیصه ای است که در مدل های دیگر این برند معروف وجود دارد. اما نوکیا این ایراد بزرگ را با سهولت در باز و بسته کردن قاب گوشی پوشانده بود که در ۳۲۳۰ هیچ راهکاری برای ارائه نداده است. کار تا آنجا ایرا دارد که برای عوض کردن قاب حتما باید به شرکت پشتیبانی کننده( که شکر خدا در ایران یکی ۲ تا هم نیست) مراجعه کرد.
از ظاهر ۳۲۳۰ می گذریم که البته در نوع خود ظرافت هایی در طراحی به همراه دارد و به قول کاربری از طراحی مدرنی بهره می برد. ضمن اینکه خوش دست تر از مدل های همتر از خود همچون ۶۶۳۰ همین مارک یا D۵۰۰ سامسونگ است.
نوکیا شعار تبلیغی ۳۲۳۰ را این چنین بیان می کند: کار در کنار تفریح. جمله بسیار زیبایی است. اما وقتی به اولین شاخصه یک گوشی مفرح توجه می کنیم به این می رسیم که نوکیا این بار فقط شعار داده است. گوشی های نسل سوم به امکان استفاده از موزیک های مورد علاقه در هنگام زنگ خوردن شهره هستند. اما نوکیا این مشخصه را از ۳۲۳۰ گرفته است. کاربر هر موزیکی که برای زنگ موبایل انتخاب کند٬ با اولین تماس سرخورده از گوشی می شود. ۳۲۳۰ برای خبر کردن صاحبش٬ ابتدا یک بوق کملا محسوس می زند و سپس موزیک انتخاب شده را پخش می کند. این بوق با هیچ وسیله ای حذف نمی شود و همیشه هست تا آنجا که یا کاربر به آن عادت کند و یا گوشی را به زمین بکوبد! نوکیا یک اشتباه دیگری هم در طراحی ۳۲۳۰ کرده است. گوشی های نسل سوم معمولا این امکان را برای کاربر قرار می دهند که انتخاب کنند اطلاعات دریافت شده در کدام حافظه موبایل ذخیره شود(داخلی یا جانبی) اما ۳۲۳۰ به کاربرانش اجازه هیچ مانوری در این زمینه را نمی دهد. به طوری که اطلاعات دریافتی از طریق SMS ٬ بلوتوث و مادون قرمز همگی ابتدا به حافظه داخلی وارد می شوند.(البته اگر جای خالی وجود داشته باشد) سپس بر اساس نظر کاربر به محفظه جانبی منتقل می شود.
مشکل آنجا خود نمایی می کند که کاربر بخواهد فایلی با حجم بالا(مثلا۵ مگابایت) دریافت کند٬ به طور یقین هیچ امکانی برای دریافت فایل در حافظه داخلی ۸ مگابایتی گوشی که به طور معمول بیش از ۳۰ درصد خود را پر شده می بیند٬وجود ندارد. برای لذت بردن از شکار لحظه های ناب فکر داشتن نوکیا ۳۲۳۰ با دوربین ۲/۱ مگا پیکسلی را از فکرتان بیرون کنید. این موبایل آنقدر دیر عکس را ثبت می کند که صحنه ناب مورد نظر شما حتما از دست رفته است. این نقیصه یعنی محروم بودن از یکی از بهترین لذات گوشی دوربین دار و همچنین بد نام شدن نوکیا با ارائه این مدل. گرچه داشتن ۴ زوم دیجیتال و کیفیت فیلم برداری نامناسب هم بر دلخوری کاربر می افزاید.
گذشته از دوربین٬ باید این نکته را هم از یاد نبرد که ۳۲۳۰ به هیچ وجه در پخش موسیقی کاربر را راضی نمی کند. صدای استریو نه برای هندزفری وجود دارد و نه برای اسپیکر خود گوشی. هر چند رادیو راضی کننده این مدل را می توان در حالت استریو استفاده کرد. اما ۳۲۳۰ نوکیا فقط ایراد ندارد. برنامه های ادیت عکس و فیلم٬ ۳بازی عالی و کیفیت دار و همچنین گزینه Push to talk که گوشی را به یک بی سیم هم بدل می کند٬ نشان می دهد نوکیا به فکر سلیقه های دیگری هم بوده است.

pouriasha
01-02-2006, 18:54
3230 اينفرارد داره كي ميگه نداره

mohammad24
01-02-2006, 23:03
سلام

تمام مطالبي كه badform نوشته درسته اما به نظر من يه خورده سختگيرانه است. شايد تنها چيزي كه شما را واقعا ناراحت كنه ، عايق بندي نامناسب گوشي باشه. مثلا الان من بعد از حدود 8-9 ماه كم كم اثار گرد و خاك رو روي lcd مي بينم. البته نداشتن صداي استريو هم مي تونه عامل مهمي باشه.
اما بقيه ي موارد اين قدرها كه فكر مي كنيد به چشم نمياد. يا حداقل من باهاش مشكلي نداشتم. شايد براي حرفه اي ها اين چيزها هم مهم باشه

mobile
02-02-2006, 06:13
به نظر من با اون قيمتي كه شما گفتي 6630 بگير به چه دليل
چون 3230 مونوهه پس بدرد mp3player نمي خوره ولي 6630 استريو .
و اگه بودجه داشتي 6680 بگيري حرف نداره

pouriasha
04-02-2006, 15:58
3230 خيلي هم عليه بايد بيبني چه انتظاري از يك گوشي داري
يك گوشي در گام اول بايد گوشي خوبي باشد !

snsn22222
07-02-2006, 01:45
نوكيا 3230 معمولا ساخت آلمان هست و من هنوز ساخت فنلاند رو نديدم
اما فكر ميكنم اكثر گوشي هاي نوكيا در اين رنج قيمت از نظر عايق بندي مثل همين 3230 هستند
نزديكترين گوشي به 3230 در نوكيا 6630 هست
صداي 6630 وقتي روي اسپيكر هست از نظر كيفي كمي از 3230 بهتره اما صداي 3230 بلند تر هست
با هندزفري كيفيتشون فرقي نداره
من برادرم 6630 داره خودم 3230 و هر دو خوبند و بايد مطابق با سليقه تصميم گرفت اما بايد بگم كه 3230 با اونكه 1.3 مگا پيكسل هست كيفيت عكسهاش به طور كاملا محسوس از 6630 واكثر گوشي هايي كه 1.3 مگا هستند بالا تره و اين برتري هم در Lcd و كامپيوتر
از نظر شكل هم من كاملا به گوشي هاي هم سطح خودش ترجيه ميدمش
اينفرا رد و مودم هم داره و اين در حاليست كه 6630 نه مودم داره نه اينفرا رد و نه راديو
البته زوم 3230 4× هست ولي زوم 6630 5× هست مضاف بر اينكه زومش نرم تر از 3230 هست
در كل از اونجا كه 3230 نسبت به 6630 بكر تر مونده و هنوز دست هر كسي نميبينمش و از طرفي كيفيت دوربينش واقعا راضي كننده هست من از اينكه 3230 رو خودم برداشتم و 6630 رو به داداشم دادم خوشحالم D:

ali-sh
10-02-2006, 13:58
سلام ... 3230 گوشی خوب و مناسبیه و میتونم از محاسنش اینو بگم که سیستم عامل سیمبین داره و دوربین عکاسی 1.3 مگاپیکسلی که قابلیت فیلمبرداری هم داره. 32 مگابایت کارت حافظه داره و 6 مگابایت هم حافظه اصلی خود گوشی هستش.(البته کارت حافظش رو می شه افزایش داد) دیگه Mp3 Player , Bluetooth و ... فقط اینفرا رد نداره که اونم مثل اینکه توی گوشی های جدید داره منقرض میشه! گوشی مشابهش هم توی زیمنس، SX1 هستش . شاید هم شکل ظاهریش یکی از عیبهاش باشه!

دوست عزيز اينفرارد هم داره شكل اونم بد نيست من خودم فقط بخاطر قيافش اونو خريدم

ReZa DN
10-02-2006, 16:56
مزایا: دوربین ۱٫۳ مگاپیکسل، حداکثر يک ساعت فیلمبرداری، سیستم عامل Symbian، بلوتوث، پخش فیلم و موسیقی، رادیوی اف‌ام

معایب: سفتی کلیدها، محدود بودن ضبط صدا به یک دقیقه، پخش موسیقی با کیفیت مونو

مشخصات
مشخصات کلی شبکه GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
معرفی سه ماهه چهارم ۲۰۰۴
نسل
سیستم عامل Symbian OS v7.0s
بستر نرم‌افزاری Nokia Series 60 Platform 2nd Edition

مشخصات فیزیکی شکل ظاهری ساده
ابعاد ۱۹ * ۴۹ * ۱۰۹ میلی‌متر
وزن ۱۱۰ گرم
تنوع رنگ مشکی، قرمز

نمایش نوع TFT
وضوح ۲۰۸ * ۱۷۶ پیکسل
تعداد رنگ ۶۵۵۳۶ رنگ
زبان فارسی

دوربین کیفیت عکس ۱٫۳ مگاپیکسل
ابعاد عکس حداکثر ۹۶۰ * ۱۲۸۰ پیکسل
فیلمبرداری بله
ابعاد فیلم حداکثر ۱۴۴ * ۱۷۶ پیکسل
مدت فیلمبرداری حداکثر ۱ ساعت
تماس تصویری خیر
فوکوس اتوماتیک خیر
فلاش خیر

ذخیره‌سازی دفترچه تلفن پیشرفته
ذخیره تماس‌ها بله
نوع کارت حافظه RS-MMC
کارت حافظه همراه ۳۲ مگابایت
حافظه داخلی ۶ مگابایت

ویژگی‌ها مدیریت اطلاعات شخصی تقویم، دفترچه تلفن، مدیریت پرونده‌ها، ماشین حساب، ...
جاوا MIDP 2.0
پخش موسیقی AAC, MP3 (مونو)
پخش فیلم MPEG4
دریافت فیلم بله
رادیوی اف‌ام بله، استریو، Visual Radio
ساعت بله
زنگ هشدار بله
پیش‌بینی بقیه کلمه T9
پخش با صدای بلند بله
فرمان صوتی بله
ضبط صدا بله
بازی Agent V, Rally Pro, Warrior
دریافت و نصب بازی بله

تبادل اطلاعات ارسال پیام SMS, MMS, EMail, Instant Messaging
مرورگر اینترنت XHTML, HTML
مرورگر WAP WAP 2.0
بلوتوث بله
درگاه مادون قرمز بله
درگاه USB بله (درگاه Pop-Port)
GPRS کلاس ۱۰
HSCSD خیر
EDGE بله
شبکه بیسیم خیر
Push to Talk بله
سرعت انتقال حداکثر ۱۱۸٫۴ کیلوبیت در ثانیه
انطباق با کامپیوتر بله
چاپ مستقیم خیر

زنگ نوع پلی‌فونیک (۴۸ کانال)، MP3
تنظیمات دریافت ملودی
لرزاننده بله

باتری نوع Li-Ion (BL-5B) 760 mAh
حالت انتظار حداکثر ۱۵۰ ساعت
حالت مکالمه حداکثر ۴ ساعت

محتویات بسته‌بندی گوشی نوکیا ۳۲۳۰
کارت حافظه ۳۲ مگابایت (RS-MMC)
هدست استریو HDS-3
باتری BL-5B
شارژر ACP-7 یا ACP-12
دفترچه راهنما بله

Aamoo
01-03-2006, 09:26
سلام
با يه پولي تو همون مايه ها مي توني گوشي هاي مطمئن تري مثل 7610 يا 6630 بخري.
يه نصيحت از روي تجربه:
از خريدن گوشي هاي نوكيا ساخت آلمان جدا خودداري كن.

shehni
01-03-2006, 19:33
اينفرا رد بلوتوث و ام پي تري پلير داره كي ميگه نداره؟

hosein_velenjak
12-03-2006, 14:37
سلام به نظره ما اگه انصاف رو رعايت كنيم 3230 گوشي بدي نيست ايردا داره اما صداي استريوش حالا ميتونه از معايب باشه
اما 7610 بهتره هم از نظر ظاهر هم از نظره دير تر خراب شدنو مرجوعي به كارخانه

Benq-siemens
23-05-2006, 11:51
3230 گوشي خوبيه فقط من يك مشكل دارم راهنماييم كنين من با مموري 256 1دقيقه بيشتر ضبط صدا نداره چيكار كنم ؟
نرم افزاري چيزي هستش؟
ممنون ميشم اگر راهنماييم كنين

Badform
23-05-2006, 15:05
یه voice recorder نصب کن.ضمنا یکی دیگه از اشکالاش اینه که با نصب بیشتر برنامه ها مشکل داره و یکم بازی در می یاره...