PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه هاردی بخرم بهتره؟

tsjaleb
11-09-2005, 09:39
سلام به دوستان عزیز

من دو تا هارد مکستور دارم که یکیش 40 گیگ و اون یکیش هم 60 گیگ هست.میخوام دو تاشونو بفروشم و یه هارد 120 گیگ بخرم. خواهشن نظر بدین گه چی بگیرم (چه مارکی باشه " چه گارانتی ای باشه " چه سرعتی داشته باشه و هر چی که خودتون می دونید) اگر هم قیمت دستتون هست " قیمتشو واینکه دو تا هارد خودمو با هم تو بازار چند بر میدارن برام بنویسید ممنون میشم.

STAYWITHME
11-09-2005, 10:09
همون مکستور بخر گارانتی اصلی مکستور رو باید بگردم پیدا کنم ولی بری تو بازار بهت میگن به بافرش هم توجه کن اصلا یه روزنامه ی عصر ارتباط بخر تو بخش بازارش هر هاردی که گرون تر بود اونو بگیر اونجا گارانتی اصلیش هم معرفی کرده

Icedragon
11-09-2005, 10:25
H.D.D 120 GIG W/D
:rambo:

mahdy2021
11-09-2005, 12:22
همون مکستور فعلا خوبه.فقط اگه مادربردت sata ساپورت میکنه ساتا بخری بهتره.مثل اینکه گارانتیش الماسه.
درمورد قیمت عادیش حدود 75 تومنه و ساتا 80 تومن.من قیمت دست دومهارو نمیدونم ولی بدون حتی ممکن 7-8 هزارتومن هم زیر ارزش دست دوم یه هارد ازت بخرن پس be careful.

HamidFULL
11-09-2005, 18:43
دوست عزيز شما اگه ميخوای 120 بگيری اين هارد رو تهيه کن :
Maxtor Max Diamond 10 120GB Sata 7200RPM 8MB Buffer Read access 8ms Packaged in April 2005
گارانتی سازگار ارقام

HWT
07-10-2005, 01:59
سامسونگ بخر جانم ! ايشالله كه رستگار شوي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

STAYWITHME
07-10-2005, 07:27
نه سامسونگ تو رده بندی اون پایین ماییناست

mahdy2021
07-10-2005, 11:37
بچه ها اگه يكم دقت كنيد سوال ماله يه ماهه پيشه.اگر تا حالا مي خواست بخره خريده بود.
الان هم تويه بازار مكستور هارد خوبيه وگارانتيش هم خوبه ديگه دنبال سامسونگ يا ... نريد بهتره.

STAYWITHME
07-10-2005, 11:40
مهدی جان کجا مال یه ماه پیشه من 2 هفته پیش به این تاپیک که جز تاپیک های تازه تاسیس بود جواب دادم

mahdy2021
07-10-2005, 11:51
پس چرا بالاي پست tsjaleb نوشته 09-11-2005, 10:39 AM

يعني 11 سپتامبر نوشته شده ولي الان 7 اكتبر

HWT
07-10-2005, 15:49
بچه ها اگه يكم دقت كنيد سوال ماله يه ماهه پيشه.اگر تا حالا مي خواست بخره خريده بود.
الان هم تويه بازار مكستور هارد خوبيه وگارانتيش هم خوبه ديگه دنبال سامسونگ يا ... نريد بهتره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما ظاهرا امار هاردهاي مكستور تو ايران رو نداري [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امار زيادي از عملكرد مزخرف اين هارد داره توي يك فروم ديگه گزارش ميشه كه ديگه شما رو از خريدن هارد مكستور پشيمون ميكنه .

STAYWITHME
14-10-2005, 03:22
می گی چه هاردی به خریم ؟؟؟

Lord_theOne
14-10-2005, 16:40
هارد وسترن در دنيا اوله يك بار تستش كن صداي كم و سرعت بالا توي تستها هم اول وسترن بعدشم فكر كنم هيتاچي باشه يا سوم هست بعدش مكستوره مكستور در جهان 4 است

Rashidahwazian
15-10-2005, 01:38
هارد وسترن خوبه. هارد Seagate خیلی عالیه ولی من ندیدم جدیدا.

Lord_theOne
15-10-2005, 10:00
seagate 2vom ast
western is best

Rashidahwazian
15-10-2005, 10:08
lord_theone جان همیشه نمی شه به اطلاعاتی که این سایت ها می دن اعتماد کرد. بعضی ها که اصلا سمت و سو دارن و به عنوان تبلیغات برای یه شرکت خاص کار می کنن. بعدش هم هر سایتی معیار های خودش رو داره. مثلا در مورد هارد یه سایت ممکنه سرعت براش مهم باشه و بگه فلان مدل بهترینه. یکی ممکنه استحکام و ضد ضربه بودن هارد براش مهم باشه و بگه بهمان مدل بهترینه. احساس می کنم به جای اینکه شما بگی چی بهترینه بفرمایید که فلان سایت به فلان دلیل به فلان ترتیب رده بندی کرده. به صرف اینکه یه سایت یه مدل رو خوب یا بهترین اعلام کنه که اون مدل بهترین نمی شه.

mahdy2021
15-10-2005, 17:01
من هم با نظر رشيد جان موافقم . من خودم بهترين معيار گذاشتم رضايت مصرف كننده. وقتي خواستم هارد ساتا بخرم از چند نفر كه خودشون از مكستور استفاده كرده بودم چيزي جز تعريف نشنيدم.الان هم خودم 5/1 ساله كه با مكستور كار مي كنم و تا حالا مشكلي نداشتم حالا بعدن ببينيم چي ميشه.

HamidFULL
15-10-2005, 23:45
در اين مورد بار ها توضيح دادم بچه ها در بازار ايران بهترين هارد ها به ترتيب WD - Seagate - Maxtor - Sumsung هستن ولی Maxtor به دليل گارانتی خوب فروش بالايی داره من خودم با Seagate خيلی حال ميکنم واقعاً کارش حرف نداره صدای کم سرعت بالا WD هم که خيلی خوب هست ولی ظريف هست و به درده ايرانی جماعت نميخوره Sumsung رو هم ولش کن ولی در کل به دليل برگشتی کم بالاترين فروش و واردات رو در ايران Maxtor داره

Rashidahwazian جان Seagate هر مدل اش رو خواستی بگو دارم

Lord_theOne
16-10-2005, 00:00
مگه آدم هارد مي خره كه خراب باشه هارد سالمه هارد سامسونگم سالمه ولي ببين كاراييش چطوره وسترن الان مي بينم 4 ساله داره كار مي كنه سالمه سالمه خيلي توپه تنها هاردي است كه سرعت واقعي داره 10000 rpm هاردهاي ديگه فكر نكنم اينقدر باشن البته روشون نوشته بعدشم وسترن 3 سال گارانتي داره اول وسترن را تست كنيد بعد ايراد بگذاريد چون ارزونتر از مكستوره بايد بزنيد تو سرش بنده خدا چه گناهي كرده اين فروشنده ها اكثرشون چون مي خوان سود بيشتري كنن از قديم به ماها گفتن وسترن ظريفه و... ارزون بودن دليلي بر بد بودن نيست از كساني وسترن دارن سوال كنيد يكيش خوده من من اول مكستور داشتم حدود 5 تا مكستور تا حالا عوض كردم اما حالا وسترن دارم خيلي هم راضيم كم صدا و پر سرعت

Master
28-10-2005, 05:00
سلام . هارد من 120 مكستور هستش. خيلي صدا مي كنه . در ضمن سه چهار ماهه كه بيشتر نخريدمش و فكر مي كنم 10 بار هم فرمت كردم و الان كه ويندوز اكس پي بالا مي خواد بياد قبل از صفحه ي welcom و بعد از اون logo ي ويندوز كه نوشته Windows xp experience يه دقيقه طول مي كشه تا صفحه ي welcom ظاهر بشه. چشه؟ چيكار كنم؟ چي بگيرم؟ از گارانتي مي تونم استفاده كنم؟

Lord_theOne
28-10-2005, 10:01
يا Seagate بخر يا Western اينها صدا كم دارن صداشون يواشه كمه
آقا مهدي تحويل بگير اين يك مشتري ناراضي
نمي دونم توي اين هاردهاي مكستور چيه فكر كنم افغاني باشه كه داره فايلها رو هك مي كنند كه اينهمه صدا داره
از هر 1000 تا مشتري كه سخت افزار مي خرد يكيش اطلاعات كامل دارد
مغازه دارها هم كه مي خواهند جنس خودشونو بفروشند
پس بايد تجربه كرد
مثل آقا Master كه اگر يك بار ديگه هارد بخرد مطمئنآ مكستور نمي خره
آقا Master وقتي هارد شما دورش مي ره بالا و كار سنگيني را انجام مي دهد صداش در مي ياد خاصيت مكستوره
اگر تونستي هاردتو عوض كن تازه Western از مكستور ارزانتره seagate را نمي دونم قيمتش چنده

mahdy2021
28-10-2005, 15:51
سلام . هارد من 120 مكستور هستش. خيلي صدا مي كنه . در ضمن سه چهار ماهه كه بيشتر نخريدمش و فكر مي كنم 10 بار هم فرمت كردم و الان كه ويندوز اكس پي بالا مي خواد بياد قبل از صفحه ي welcom و بعد از اون logo ي ويندوز كه نوشته Windows xp experience يه دقيقه طول مي كشه تا صفحه ي welcom ظاهر بشه. چشه؟ چيكار كنم؟ چي بگيرم؟ از گارانتي مي تونم استفاده كنم؟

اول لرد جان شما توي بحث مادربرد همش ميگي تست كردن مهمه و تجربه. :happy:
من چند نفر بيارم كه با زمانهاي طولاني (از 1تا4 سال) استفاده و با اندازه هايه مختلف مكستور دارن كار ميكنن و حتي كوچكترين مشكلي نداشتن.
حتي من در مورد مشكل ايشون صدمه فيزيكي بعيد نمي دونم ممكنه براثر يه ضربه اينطوري شده باشه حالا به اين خاطر بايد بگيم مكستور بده :ohno: :blink:

Master جان اولا كه يكم صدا عاديه.اما اگر زياد صدا ميكنه نبايد همون اول گفت اشكال از هارده.شايد برنامه اي روي هارد نصبه و در حال كاركردنه وقتي كه مثلا ويندوز مي خواد بوت بشه چون كار براي هارد سنگين ميشه بر اثر فشار زياد اينطوري ميشه.
اگر شما يكبار از اول پارتيشن بندي كردي و بعد از نصب ويندوز بازم صدا داد به شركت مهر ارقام كه گارانتيش زنگ بزن راهنماييت ميكنن.
فقط قبل از اين كارها اندازه RAM كامپيوترت بگي بد نيست.

Nokia 6230i
28-10-2005, 16:04
برو یه 120sata 8MG Plus - Maxtor بگیر حالشو ببر.

Lord_theOne
28-10-2005, 17:35
از کی تا حالا مکستور بهتر از وسترن شده ما خبر نداشتیم
اگه من تا حالا 5 تا مکستور داشتم ولی وسترن یک چیزه دیگست
همشون صدا می دن فقط 40 صداش کمتره
شما تا حالا وسترن کار کردید؟

Master
30-10-2005, 21:46
درود بر همگان ممنونم بچه ها رم من 256 geil هست كه مي خوام بكنمش 768 و در ضمن ضربه مربه نخورده مطمن هستم

Master
30-10-2005, 21:48
هازد sata چطوره؟ راستي چيني نيست؟چي بگيرم بهتره؟

Lord_theOne
31-10-2005, 00:08
مستر جان اشكالي نداره فقط هواست باشه باسهاش يكي باشه و از يك نوع رم استفاده كني
درمورد هارد هاردهاي مكستور چيني هستند ولي وسترن نه ماله سنگاپوره
ساتا خيلي بهتر از Ata هست و وسترن بخر

Master
31-10-2005, 20:19
رم من 256جل با باس 400 فك كنم پس بايد يه رم 512 با باس 400 بگريم اره؟
راستي رم من زده made in tiwan اگه يه 512 امريكايي بزنم پلوش چي مي شه؟

Lord_theOne
31-10-2005, 23:55
توي ايران آمريكايي نيست
فكر كنم يكم ايراد پيدا كنه چون دقت آمركيايي بالاتره و اون كمي كندتر كار مي كند و دعواشون مي شه