PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در لينوكس

khatat
11-09-2005, 09:29
آقا من بعد از این که لینوکس رو نصب کردم چند روز بعد ویندوز به طور اتفاقی پاک شد بعدش که من اومدم ویندوز رو نصب کنم بوت لینوکس از کار افتاد حالا هم هرچی لینوکس رو آپدیت میکنم که بوتش درست بشه نمیشه که نمیشه!!!!
در ضمن یه سوال دیگه من هر وقت پارتیشن های ویندوز رو از طریق خط فرمان مونت میکردم دفعه بعد که سیستم رو روشن میکردم از اون پارتیشن ها خبری نبود و مجبور بودم اونها رو دوباره مونت کنم!! حالا هم اگه کسی میتونه کمک کنه لطف کنه بگه که خیلی کارم گیره در ضمن در مورد کارت صدا ( که البته عکس یه بلندگو اون بالا داخل پنل هست ) و دوربین هم در رابطه با فعال کردنشان و اینکه از کجا باید درایور یه سخت افزار رو نصب کنی (مثلا در ویندوز از Properties داخل My computer ودر لینوکس؟! ) اگر کسی میتونه کمکم کنه.
ممنون

Beelzebub
11-09-2005, 11:31
من حدس میزنم که grub boot loader شما مورد پیدا کرده و ویندوز شما پاک نشده و با نصب مجدد ویندوز مشکل درست نمی شه
این بخواطر اینه که لینوکس میاد تغییراتی رو MBR میده که با عث این مشکل می شه
برای حل این مشکل شما اول با سی دی ویندوز بوت شو بعد اینکه سخت افزارها رو چک کرد چنتا گزینه میاد برات که باید کلید R رو بزنی
تا وارد recovery console بشی که خیلی شبیه داس خودمونه خوب حالا ازت می خواد که داریوی که ویندوزو نصب کردی وارد کنی و
مثلا عدد یک رو وارد می کنی بعد ازت پسورد adminstrator رو می خواد و اینم وارد می کنی
حالا با دستور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
می تونی وارد ویندوز بشی فقط باید یه رستارت کنی
بعد می تونی دوباره لینوکس رو هم بریزی

در مورد درایوها که تابت بمونه هم تو همین انجمن یه روش گفته شده بود که جاش یادم نیست اگه بگردی فکر کنم من پیدا
کنی سوال اخرتو درست خودمم نم یدونم

khatat
11-09-2005, 11:39
سلام Beelzebub
ممنون از نظرت اما من با ویندوز مشکلی ندارم یعنی میتونم از ویندوز استفاده کنم و فقط با بوت لینوکس مشکل دارم یعنی چون لینوکس از روی سیستمم پاک نشده نمی خوام دوباره نصبش کنم همین الان هم این مطلب رو از دا خل ویندوز دارم می نویسم و فقط میخوام اگه بشه یه جوری بوت لینوکس رو دوباره نصبش کنم تا مجبور نشم لینوکس رو از اول نصب کنم میفهمی که چی میگم در ضمن اگه اسم اون تاپیک یادت اومد بهم بگو
ممنون

Beelzebub
11-09-2005, 12:15
khatat جان شما خودت بالا گفتی که ویندوز شما پاک شده
حالا بگزریم من اون آدرسی که گفتم پیدا کردم

لینک:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک پست که ممکنه کمکت کنه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تعمیر گروب هم می گردم چیزی پیدا کردم می زارم

--------------------------

خوب یه چیزی پیدا کردم بخون جالبه