PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای هست که بتونه بد سکتور هارد دیسک رو درست کنه

keuo
24-08-2007, 20:56
اگه میدونین اسم برنامه رو بگین یا لینک دانلودش بذارین و مرسی

nightmare
24-08-2007, 21:43
ببینید در واقع هیچ برنامه ای نمی تونه بد سکتور رو از بین ببره ، کار این برنامه هم بد سکتور گیری نیست . فقط می گرده ، بد سکتور های هارد رو پیدا می کنه و اونها رو کد می کنه تا هد هارد اون سکتور رو نبینه و از روش رد بشه ....
برنامه ای که بهتون معرفی می کنم ، برنامه ای هست که 3 ماه باهاش بد سکتور هایی هارد های مختلف رو کد می کردم و کاملا جواب میده . در واقع معروف ترین و قوی ترین برنامه در این زمینه هست . براتون یه سیدی یا فلاپی Bootable تحت داس درست می کنه ، و اونجا می تونید بد سکتور ها رو بزنید تا اسکن کنه و کد کنه .

HDD Regenerator 1.51 + Patch

Download 1.85 MB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Rar Password : p30world.com

تا بعد ...

keuo
25-08-2007, 02:55
سلام اول اینکه مرسی از لطفت nightmare عزیز ، اگه امکانش هست میشه طرزه کارش رو بگی ممنون میشم،البته فکر کنک تو ویندوز xp کار نمیکنه درسته ؟
من یکی از درایوام وقتی میخوام بازش کنم این error رو میده "The file directory is cropted" به نظرت این برنامه میتونه مشکلش رو حل کنه بتونم به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم ؟

nightmare
25-08-2007, 09:40
The file directory is cropted

سلام دوست خوبم ، اول در مورد اون برنامه بگم که این error رو درست نمی کنه و اصلا مربوط به بد سکتور نیست .
در مورد این error مایکروسافت 2 راه گفته ، اول اینکه از این دستور در Run استفاده کنید :

chkdsk x:/f

( به جای X ، نام درایو خودتون رو بزنید )

این دستور اتوماتیک error های مربوط به اون پارتیشن رو درست می کنه اما این که کاملا بتونه این کار رو انجام بده فقط و فقط یه احتمال هست و نمیشه به عنوان یه روش مطمئن ازش استفاده کرد . تا مدتی که کار این دستور تموم بشه نمی تونید و نباید به اون درایو دسترسی داشته باشید )

راه دوم هم فرمت کردن پارتیشن از نو هست که => اطلاعات از بین میره .

اما قبلش می تونید از یکی از برنامه های Data Recovery که توی همین انجمن هم موارد زیادی معرفی شده ، مثل GetDataBack ، Magic Recovery و ...
برای بر گردوندن اطلاعاتتون استفاده کنید و بعد فرمت کنید .

متاسفانه راه خاص دیگه ای برای درست کردنش ندیدم ...
امیدوارم از طریق همون دستور chkdsk درست بشه .

علت این error هم از بین رفتن یا خراب شدن (File Allocation Table (FAT اون درایو هست .

اون برنامه هم برای شما یه سیدی یا فلاپی Bootable تحت داس ( نه ویندوز XP ) میسازه . شما سیستم رو ریستارت می کنید و با اون سیدی یا فلاپی بوت می کنید . وقتی برنامه تحت داس اجرا شد ، همه چیز واضح هست . شما Enter رو که بزنید برنامه کارش رو شروع می کنه .

تا بعد ...

keuo
25-08-2007, 15:26
واقعا دستت درد نکنه از راهنمایتون حسابی شما رو تو زخمت انداختم حالا تستش میکنم تنتیجه رو میگم
مرسی انشالا که بتونم جبران کنم .

mary
26-08-2007, 11:31
خیلی نرم افزار جالبی بود مر30