PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه اي براي ساختن تصاوير سه بعدي (Stereogram)

sorset
08-09-2005, 07:17
سلام دوستان
شما ميتوانيد توسط نرم افزار Surface 3D (كه چندي پيش در مجله ي دانش و كامپيوتر معرفي شده بود) به راحتي تصاوير سه بعدي بسازيد و كار كردن با اين نرم افزار بسيار راحت است و شما مي توانيد آن را به در حجم 4.12 به راحتي از سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود كنيد.
اينم يك نمونه كه خودم آنرا ساخته ام.براي ديدن آن بايد با راحت گذاشتن چشم ها دونقطه بالا را به چهار نقطه تبديل و سپس سعي كنيد كه دو نقطه ي وسط را به هم برسانيد.در اين حالت تصوير براي شما نمايان ميشود.در صورتي كه نديديد سر خود را يكي دو سانتيمتر عقب يا جلو ببريد و يا حالت چشمان خود را عوض كنيد در اين حالت 100% شكل درون آن را ميبينيد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين نرم افزار رو حتماً دانلود كنيد اگر هم آموزش آن را خواستيد بگوييد تا بگذارم.

sorset
15-09-2005, 07:18
لطفاً نظرتون رو در مورد اين نرم افزار بگوييد

W9
15-09-2005, 12:41
من متوجه تصویر نشدم.
میشه بگی چیه ؟

Soso
15-09-2005, 15:40
راستش من عکسی نميبينم !

sorset
16-09-2005, 05:36
عكسي كه بايد ببينيد يك قوري است كه در صورتي كه قبلاً اين گونه عكس ها را نديده باشيد بايد حدود 5 دقيقه درحالي كه سه نقطه را ميبينيد تحمل كنيد

saeed666
16-09-2005, 08:26
خیای با حاله مدت ها دنبال این نرم افزار بودم دستت درد نکنه الان دارم دانلود می کنم.اگه میشه آموزششم بزاری ممنون میشم

saeed666
17-09-2005, 09:41
سلام آقا sorset پس این آموزش چی شد گفتی می زارم ؟

sorset
18-09-2005, 07:58
انشاالله فردا يا پس فردا ميگذارم

sorset
19-09-2005, 05:53
سلام
طبق قولي كه داده بودم امروز يك آموزش بسيار مختصر از اين نرم افزار نوشته ام.اميدوارم كه بتوانم بخوبي شما را در استفاده از اين نرم افزار راهنمايي كنم.

اين برنامه بطور كلي در سه مرحله اين گونه عكس ها را ميسازد كه اين سه در بالا، سمت راست ديده ميشوند.همچنين سمت راست برنامه مربوط به نمايش دادن و حذف كردن هر چيزي است كه به عكس اضافه ميكنيم ميباشد.
1.DepthMap:در اين قسمت شما عكس نهفته در تصوير نهايي را تعيين ميكنيد كه اين كار توسط ابزار هاي پايين انجام ميشوند و من در مورد هركدام توضيح مختصري ميدهم.
1-1.Primitive:اين قسمت براي اضافه كردن انواع تصويرهاي اصلي و نوشته هاي دو بعدي ميباشد.
1-2.Gradient:در اين قسمت شما توسط سايه زدن در تصوير نهايي انواع شيب ايجاد مي كنيد.
1-3.Image:در اينجا عكس هايي دوبعدي از خارج برنامه وارد ميكنيد(اين امكان هم وجود دارد كه عكسي را مستقيماً اسكن و وارد كنيد)
1-4-3D Tools:اين قسمت از سه بخش تشكيل شده است كه از سمت چپ به راست اولي براي ايجاد تصوير هاي ساده ي سه بعدي است.دومي براي وارد كردن تصاوير سه بعدي با پسوند 3Ds مي باشد.و سومي براي ايجاد متن هاي سه بعدي است.
1-5:Miscellaneous:اين قسمت هم براي استفاده از Plug-In هاي اضافه شده در دايركتوري برنامه است.
2.TileMap:اين قسمت براي تعيين كردن تصويري است كه پس از ساخته شدن عكس ما در حالت معمولي چشم ديده ميشود و سه ابزار در اختيار ما گذاشته است كه در سمت چپ برنامه ديده ميشوند.
2-1.RandomDot Tile:توسط اين قسمت شما ميتوانيد تصويري ظاهري همانند تصويري كه من در اولين پست گذاشته ام بسازيد(البته شما ميتوانيد تصوير را كمرنگ تر و يا پر رنگتر بكنيد)
2-2.RandomDot Gradient Tile:در اين قسمت هم تصويري همانند بخش قبل ميسازيد با فرق اينكه اين تصوير سه رنگ خواهد بود.
2-3.Image Tile:اين قسمت هم براي اضافه كردن عكس مورد نظر شما در خارج برنامه است.
پس از انجام دادن مراحل 1و2 F9 را بزنيد و همچنين براي تنظيمات بيشتر عكس نهايي از منوي Render وارد Settings بشويد.
3.پس از رندر كردن مرحله ي Afterburner فعال ميشود كه اين مرحله از سه بخش تشكيل شده است.
3-1.Border: به معني حاشيه زدن است ولي راستش رو بخواهيد خودم نفهميدم كه اين قسمت براي چيست(اگر كه شما فهميديد به من هم بگين)
3-2.Text:اين قسمت براي اضافه كردن متن به عكس نهايي است.
3-3.Viewing aid:اين قسمت براي راهنمايي كساني است كه قصد ديدن عكس را براي اولين بار دارند كه دو قسمت آن از سمت چپ :اولي براي ايجاد دو نقطه است كه طرز ديدن با دو نقطه را در اولين پست توضيح داده ام . ودومي براي نمايش دادن عكس نهفته ميباشد.
اكنون تصوير ما ساخته شده است و توسط آيكون Save كه در نوار بالا،در وسط قرار دارد به پسوند دلخواه ذخيره كنيم.
اين را هم در آخر اضافه مي كنم كه هر قسمت از تصوير نهفته كه روشن تر باشد نزديك تر و هر قسمت كه تاريك تر باشد دور تر ديده ميشود اين را براي انجام مرحله ي اول بايد به خاطر داشته باشبد.

saeed666
19-09-2005, 14:40
آقا sorset خیلی ممنون از برنامه و آموزشی که گزاشتید.

sorset
20-09-2005, 07:52
خواهش ميكنم قابلي نداشت